Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα που το σκέφτομαι, μήπως έχεις ορίσει κάποια ομάδα επαφών με ήχο κλήσης διαφορετικό της προεπιλογής (στην περίπτωσή σου διαφορετικό είναι το nokia tune) και σε πήρε κάποιος που είναι στην ομάδα αυτή;

Τουλάχιστον δε το κάνει συχνά!Οπως και να χει ευχαριστω για το ενδιαφέρον παιδιά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, καμιά φορα, όταν με πέρνουν τηλέφωνο, δεν φένετε το όνομα του αριθμού που με καλεί (ενω το έχω φυσικα στον κατάλογο)... Αυτό συμβένει σίγουρα μια φορα στις δύο μέρες!

 

 

Ξέρει κανένας τι συμβαίνει βρε παίδες??

Nokia n800 user! :D
Link to comment
Share on other sites

Nα το θέσω αλλιώς:

 

από την ημερομηνία που δίνει το *#0000# πόσο χρονικό διάστημα στο περίπου μεσολαβεί μέχρι να το αγοράσει κάποιος; [στο περίπου...2,3 μήνες;]

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Περίπου σε λιγότερο από 1 μήνα οι συσκευές φεύγουν. Ειδικά αν το μοντέλο δεν είναι πολύ καινούργιο τα καταστήματα το φέρνουν κατόπιν παραγγελίας γιατί δεν θέλουν να έχουν stock από μοντέλα που ήδη κυκλοφορούν για αρκετό διάστημα, μήπως και δεν πουληθούν.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Είδα στο άλλο κινητό μου ένα 6230 ότι μέσα γράφει η συσκευή 24-6-2004 και εγώ το αγόρασα στις 16-8-2004. Οπότε κατάλαβα περίπου...
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, καμιά φορα, όταν με πέρνουν τηλέφωνο, δεν φένετε το όνομα του αριθμού που με καλεί (ενω το έχω φυσικα στον κατάλογο)... Αυτό συμβένει σίγουρα μια φορα στις δύο μέρες!

 

 

Ξέρει κανένας τι συμβαίνει βρε παίδες??

 

 

An to kano update lete na diorthothei to provlima?

Nokia n800 user! :D
Link to comment
Share on other sites

An to kano update lete na diorthothei to provlima?

 

λοιπον δεν ξερω αν ειναι αυτο αλλα εμενα οταν το ειχε κανει για ενα διαστημα ανακαλυψα οτι τελικα εφταιγε το εξης: ειχα αποθηκευσει τον αριθμο αυτο σε δυο επαφες...οποτε δεν ηξερε φαινεται ποια να εμφανισει και δεν εμφανιζε τιποτα. οποτε εσβησα τον αριθμο απο την μια επαφη και μετα το ονομα φαινοταν. μηπως εχεις κανει κατι τετοιο? βεβαια το περιεργο ειναι οτι δεν στο κανει συνεχεια...εδω μου το χαλας...παντως δες το και αυτο:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και όλες,

τελευταία έχω παρατηρήσει ένα περίεργο ανοιχτό λουκετάκι ως εικονίδιο στην αριστερή πάνω γωνία της οθόνης του κινητού μου. Εμφανίζεται για λίγο και μετά εξαφανίζεται πάλι. Δεν ξέρω πότε και γιατί το κάνει. Έψαξα στο εγχειρίδιο χρήσης και είδα ότι στα εικονίδια που επεξηγούνται δεν περιλαμβάνεται πουθενά το λουκετάκι. Μήπως ξέρει κανείς τι είναι? Θα κοιτάξω μήπως βρω πληροφορίες αλλού και αν είναι θα σας ενημερώσω.

Υποπτεύομαι ότι έχει να κάνει με το σήμα ή το δίκτυο τελοσπάντων αλλά δεν το λέω με σιγουριά αυτό.

 

:) :shifty: λέτε να με παρακολουθούνε......χιιχχιχιχι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πεί κάποιος ποια είναι η τελευταία έδοση firmware για το 6230i γιατί έχω καιρό να μπω στο forum και έχω χάσει επεισόδια!? Στο 9-volto γράφει ακόμα v3.50 ενώ είδα σε διάφορα post να γίνεται αναφορά για v3.62 και v3.70...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησούλα: Έχει κανεις σχηματίσει άποψη για το nokia center της Θεσσαλονίκης? Επιεδή μάλλον πρόκειται να το επισκεφτώ.. θα ήθελα να ξέρω τι πρόκειται να αντιμετωπίσω...:wacko: Ευχαριστώ..
Ζωή χωρίς κινητό..; "Ελλειπτική" ζωή...:p
Link to comment
Share on other sites

Guys, gia na mporw na diale3w kai alla xrwmata ektos ekeina pou exei gia COLOR SCHEMES pws mporw na to kanw? Thelw na exw me aspro xrwma tis endixeis mpatarias kai simatos kai den mporw!

 

To plisiestero xrwma einai to gkrizo :(

Link to comment
Share on other sites

Μια που μιλάμε για χρώματα, εγώ θα ήθελα πολύ να μπορούσα να αλλάξω τα χρώματα της γραμματοσειράς στα μηνύματα γιατί όταν το theme έχει σκούρο φόντο δεν μπορώ να διαβάσω τίποτα οπότε αναγκάζομαι να απαρνηθώ μερικά ωραία themes με σκούρα χρώματα:(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και όλες,

τελευταία έχω παρατηρήσει ένα περίεργο ανοιχτό λουκετάκι ως εικονίδιο στην αριστερή πάνω γωνία της οθόνης του κινητού μου. Εμφανίζεται για λίγο και μετά εξαφανίζεται πάλι. Δεν ξέρω πότε και γιατί το κάνει. Έψαξα στο εγχειρίδιο χρήσης και είδα ότι στα εικονίδια που επεξηγούνται δεν περιλαμβάνεται πουθενά το λουκετάκι. Μήπως ξέρει κανείς τι είναι? Θα κοιτάξω μήπως βρω πληροφορίες αλλού και αν είναι θα σας ενημερώσω.

Υποπτεύομαι ότι έχει να κάνει με το σήμα ή το δίκτυο τελοσπάντων αλλά δεν το λέω με σιγουριά αυτό.

 

:) :shifty: λέτε να με παρακολουθούνε......χιιχχιχιχι

 

file marion eho cosmote kai eho valei na kanei aftomata proothisi klisis sto deftro arithmo tim pou eho molis klino tin cosmote.otan anoigo tin cosmote kai pairno til tote to vlepo kai ego alla mono gia mia fora meta den to ksanavlepo ektos kai an to kliso kai to ksananikso pali.an einai kati allo tora den mporo na voithiso parapano.

ps: mas parakolouthoun etsi kai alios alla ego tous gramenous kserete pou!!!!!

Link to comment
Share on other sites

file marion eho cosmote kai eho valei na kanei aftomata proothisi klisis sto deftro arithmo tim pou eho molis klino tin cosmote.otan anoigo tin cosmote kai pairno til tote to vlepo kai ego alla mono gia mia fora meta den to ksanavlepo ektos kai an to kliso kai to ksananikso pali.an einai kati allo tora den mporo na voithiso parapano.

ps: mas parakolouthoun etsi kai alios alla ego tous gramenous kserete pou!!!!!

 

καλημερα

δεν εχω κανει ρυθμιση για προωθηση κλησης οποτε δεν ειναι αυτο. γινεται σε ασχετο χρονο και χωρις να κανω κατι. τελοσπαντων θα ρωτησω στην ΝΟΚΙΑ και ο,τι βρω θα το καταχωρησω εδω σαν απαντηση:)

 

Σε ενα ξενο forum για κινητα διαβασα οτι ειχαν την ιδια ενδειξη στο κινητο τους και αλλοι και ενας απαντησε οτι αυτο το εικονιδιο σημαινει το εξης:

"The unlocked lock is a sign that tells you that the connection is not encrypted."

ενα αλλο μελος απαντησε το εξης:

"if you have 6230 manual read page 14 the lock (locked or unlocked) indicates voice privacy encyption is active (locked) or inactive (unlocked) on the network"

 

οποτε οντως εχει να κανει με θεματα ασφαλειας και κρυπτογραφησης...τωρα να ανησυχω ή οχι???:ninja: :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πεί κάποιος ποια είναι η τελευταία έδοση firmware για το 6230i γιατί έχω καιρό να μπω στο forum και έχω χάσει επεισόδια!? Στο 9-volto γράφει ακόμα v3.50 ενώ είδα σε διάφορα post να γίνεται αναφορά για v3.62 και v3.70...

 

Στο 9βολτο γράφει όλες τι εκδόσεις. Εγώ που έχω την 3.46 δεν την έχει όμως...τι γίνεται;

 

 

Που ακριβώς γράφει ολες τις εκδόσεις? Εγώ έχω βρει μόνο αυτό που λέει ποια ειναι η τελευταία έκδοση.

 

Και κάτι άλλο... έχει ξεβάψει το κεντρικό κουμπί, υπάρχει περίπτωση να το αλλάξουν εφόσον είναι στην εγγύηση ή το πληκρολόγιο δεν πιάνεται?

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς γράφει ολες τις εκδόσεις? Εγώ έχω βρει μόνο αυτό που λέει ποια ειναι η τελευταία έκδοση.

 

Και κάτι άλλο... έχει ξεβάψει το κεντρικό κουμπί, υπάρχει περίπτωση να το αλλάξουν εφόσον είναι στην εγγύηση ή το πληκρολόγιο δεν πιάνεται?

το τελευταίο firmware για το κινητό αυτό είναι η 3,72 που θα έρθει Ελλάδα σύντομα. Ακόμα τα club nokia έχουν την 3.70.

 

καλημερα

δεν εχω κανει ρυθμιση για προωθηση κλησης οποτε δεν ειναι αυτο. γινεται σε ασχετο χρονο και χωρις να κανω κατι. τελοσπαντων θα ρωτησω στην ΝΟΚΙΑ και ο,τι βρω θα το καταχωρησω εδω σαν απαντηση:)

 

Σε ενα ξενο forum για κινητα διαβασα οτι ειχαν την ιδια ενδειξη στο κινητο τους και αλλοι και ενας απαντησε οτι αυτο το εικονιδιο σημαινει το εξης:

"The unlocked lock is a sign that tells you that the connection is not encrypted."

ενα αλλο μελος απαντησε το εξης:

"if you have 6230 manual read page 14 the lock (locked or unlocked) indicates voice privacy encyption is active (locked) or inactive (unlocked) on the network"

 

οποτε οντως εχει να κανει με θεματα ασφαλειας και κρυπτογραφησης...τωρα να ανησυχω ή οχι???:ninja: :confused:

αυτό ακριβώς που διάβασες είναι. όταν βγαίνει το λουκετάκι σημαίνει ότι για όση ώρα στο εμφανίζει δεν παρέχεται κρυπτωγράφηση των δεδομένων. ελπίζω να σε κάλυψα.

Link to comment
Share on other sites

αυτό ακριβώς που διάβασες είναι. όταν βγαίνει το λουκετάκι σημαίνει ότι για όση ώρα στο εμφανίζει δεν παρέχεται κρυπτωγράφηση των δεδομένων. ελπίζω να σε κάλυψα.

πρακτικά τι σημαίνει αυτό????Εμένα μόνο να ξεκλειδώνει δείχνει να κλειδώνει δε το χω δεί ποτέ

Link to comment
Share on other sites

πρακτικά τι σημαίνει αυτό????Εμένα μόνο να ξεκλειδώνει δείχνει να κλειδώνει δε το χω δεί ποτέ

θεωρητικά οτι εκείνα τα δευτερόλεπτα μπορούν να σε υποκλέψουν. το λουκετάκι πάντα όταν είναι ξεκλείδωτο το βγάζει. οταν παρέχεται κρυπτογράφηση είναι δεδομένο.

Link to comment
Share on other sites

θεωρητικά οτι εκείνα τα δευτερόλεπτα μπορούν να σε υποκλέψουν. το λουκετάκι πάντα όταν είναι ξεκλείδωτο το βγάζει. οταν παρέχεται κρυπτογράφηση είναι δεδομένο.

XA! ώστε ετσι....ώστε προσπαθούν κάποιοι να μας υποκλέψουν......ποιοι ομως και γιατι? και πως? αααα!!! θα τρελαθω!!! πρεπει να το ανακαλυψουμε....:ninja:

αυτο το λουκετακι εμενα δεν μου καθεται καλα...:shifty:

ο κυκλος στενευει...ειμαστε ολοι μια....οικογενεια....:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

XA! ώστε ετσι....ώστε προσπαθούν κάποιοι να μας υποκλέψουν......ποιοι ομως και γιατι? και πως? αααα!!! θα τρελαθω!!! πρεπει να το ανακαλυψουμε....:ninja:

αυτο το λουκετακι εμενα δεν μου καθεται καλα...:shifty:

ο κυκλος στενευει...ειμαστε ολοι μια....οικογενεια....:lol:

χαχαχααχαχα....είσαι θεά! ααχαχααχ γέλασα πολύ με το Post σου! σκευορίαααα πίσω απο την πλάτη μας!!! ΛΟΛ ! όμως εμείς έχουμε το super Ντούπερ κινητό που μας ειδοποιεί πότε μας υποκλέπτουν....χα...θα τους ξετρυπώσουμε.......ΛΟΛΟΛΟΛΟΛ

 

Δ Ε Ν θα περάσει έτσι αυτό....!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχααχαχα....είσαι θεά! ααχαχααχ γέλασα πολύ με το Post σου! σκευορίαααα πίσω απο την πλάτη μας!!! ΛΟΛ ! όμως εμείς έχουμε το super Ντούπερ κινητό που μας ειδοποιεί πότε μας υποκλέπτουν....χα...θα τους ξετρυπώσουμε.......ΛΟΛΟΛΟΛΟΛ

 

Δ Ε Ν θα περάσει έτσι αυτό....!

 

και βεβαια φτωχο μου παιδι και φανατικε οπαδε του 6230i....το κινητο μας ειναι εξοπλισμενο με τελευταιας τεχνολογιας συστηματα ωστε να εντοπιζει υποκλοπες και οτιδηποτε κακοβουλο που παραβιαζει την ελευθερια μας. ΖΗΤΩ ΤΟ 6230i ΚΑΤΩ ΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΛΟΥΚΕΤΑΚΙ!! ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΔΙΚΤΥΟ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΛΟΥΚΕΤΑΚΙΑ.....:lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το τελευταίο firmware για το κινητό αυτό είναι η 3,72 που θα έρθει Ελλάδα σύντομα. Ακόμα τα club nokia έχουν την 3.70.

 

Thanks!:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...