Jump to content

Ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Guys μια γρηγορη απαντηση χρειαζομαι και δεν μπορω να την βρω. Ποια η διαφορα μεταξυ των μοντελων της sony DSC-W5 και DSC-W5/S???

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω την sony dsc-m2 μπορω να την χρησιμοποιησω ως web cam?αν ναι,πως?

 

 

καποιος γιαυτο?

Link to comment
Share on other sites

καποιος γιαυτο?

den nomizw, egw exw tin cybershot t-3 k to exw psaxei para ma para polu, alla tipotis...:cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι γιατί κανείς εδω μέσα δεν αναφέρει ότι στα multirama της Τσιμισκη στη Θεσ/νικη δίνουν την ixus 55 από 379Ε ΜΟΝΟ 249Ε !!!! Είναι τρελή προσφορά και φυσικά είμαι ευτυχισμένος που την εκμεταλλεύτηκα!!!!

:) :)

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι γιατί κανείς εδω μέσα δεν αναφέρει ότι στα multirama της Τσιμισκη στη Θεσ/νικη δίνουν την ixus 55 από 379Ε ΜΟΝΟ 249Ε !!!! Είναι τρελή προσφορά και φυσικά είμαι ευτυχισμένος που την εκμεταλλεύτηκα!!!!

:) :)

 

ίσως γιατί δεν είμαστε από Θεσ/κη... λέω ίσως;;;;

 

και γιατί δεν το λες πιο μπροστά; μολίς τη παρήγγειλα από αλλού..:mad:

 

τεσπα..... :cry:

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι γιατί κανείς εδω μέσα δεν αναφέρει ότι στα multirama της Τσιμισκη στη Θεσ/νικη δίνουν την ixus 55 από 379Ε ΜΟΝΟ 249Ε !!!! Είναι τρελή προσφορά και φυσικά είμαι ευτυχισμένος που την εκμεταλλεύτηκα!!!!

:) :)

Για πες μου λίγο γιατί ίσως με ενδιαφέρει, έχει μπαταρία λιθίου;

Πως τα πάει σαν φωτό και βίντεο;

Στο πακέτο τι έχει;

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι γιατί κανείς εδω μέσα δεν αναφέρει ότι στα multirama της Τσιμισκη στη Θεσ/νικη δίνουν την ixus 55 από 379Ε ΜΟΝΟ 249Ε !!!! Είναι τρελή προσφορά και φυσικά είμαι ευτυχισμένος που την εκμεταλλεύτηκα!!!!

:) :)

πότε την αγόρασες φίλε μου; μπορείς να μου πεις τις εντυπώσεις σου;

 

Αααα, μήπως ξέρεις εάν ισχύει ακόμη η προσφορά αυτή; για να ακυρώσω την παραγγελία, εάν μπορώ βέβαια!!!

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,πού υπάρχει Αθήνα η Fuji F11;:)

 

Adorama 348€ . Δεν την εχω βρει καπου φθηνοτερα.

Αν και εγω σκεφτομαι για μενα για την F10 με 275€.

 

http://www.adorama.gr/eshop/index.php?showpr=116

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Adorama 348€ . Δεν την εχω βρει καπου φθηνοτερα.

Αν και εγω σκεφτομαι για μενα για την F10 με 275€.

 

http://www.adorama.gr/eshop/index.php?showpr=116

Ωχ,μεγάλη διαφορά έχουν...Αν βάλω στο πρόγραμμα και μία θήκη,και μία μνήμη 1 Gb σκούρα τα βλέπω...Μάλλον κι εγώ για F10 θα πάω,αν και θα ήθελα να μου πει κάποιος αν αξίζει πραγματικά τα επιπλέον λεφτά η F11 ή να πάρω για αρχή τώρα την F10 που πιστεύω ότι ούτως ή άλλως θα μου φανεί μέρα με τη νύχτα σε σχέση με την sony που έχω,και να πάρω μετά από καιρό μια και καλή την F30 ας πούμε;
Link to comment
Share on other sites

Ωχ,μεγάλη διαφορά έχουν...Αν βάλω στο πρόγραμμα και μία θήκη,και μία μνήμη 1 Gb σκούρα τα βλέπω...Μάλλον κι εγώ για F10 θα πάω,αν και θα ήθελα να μου πει κάποιος αν αξίζει πραγματικά τα επιπλέον λεφτά η F11 ή να πάρω για αρχή τώρα την F10 που πιστεύω ότι ούτως ή άλλως θα μου φανεί μέρα με τη νύχτα σε σχέση με την sony που έχω,και να πάρω μετά από καιρό μια και καλή την F30 ας πούμε;

 

 

Μια χαρα θα εισαι εκτος αν εισαι γνωστρια και ενδιαφερεσαι για τις χειροκινητες ρυθμισεις της F11 . Αυτη ειναι η πιο ουσιωδη διαφορα.

Παλια ειχα φωτογραφικη με μανουαλ ρυθμισεις και ζητημα να τις χρησιμοποιησα 5 φορες παρολο που ήξερα αρκετα απο φωτογραφια.

 

Η F30 δεν θα ειναι τοσο καλυτερη ωστε να αντικαταστησεις την F10 τοσο γρηγορα. Μην ανησυχεις. :)

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Μια χαρα θα εισαι εκτος αν εισαι γνωστρια και ενδιαφερεσαι για τις χειροκινητες ρυθμισεις της F11 . Αυτη ειναι η πιο ουσιωδη διαφορα.

Παλια ειχα φωτογραφικη με μανουαλ ρυθμισεις και ζητημα να τις χρησιμοποιησα 5 φορες παρολο που ήξερα αρκετα απο φωτογραφια.

 

Η F30 δεν θα ειναι τοσο καλυτερη ωστε να αντικαταστησεις την F10 τοσο γρηγορα. Μην ανησυχεις. :)

Δεν έχω τόσο εξειδικευμένες γνώσεις ώστε να με απασχολούν οι χειροκίνητες ρυθμίσεις...Οπότε λογικά για F10 θα πάω...Aύριο μεσημεράκι κατεβαίνω Κάνιγγος... :p Σ'ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Μη βιαζεσαι. Τη προηγουμενη εβδομαδα που πηρα την το Adorama δεν τη ειχε σε στοκ. Μουπροτεινε την Φ11 στα 345 αν θυμαμαι. Παρε πρωτα τηλεφωνο πριν πας. Επισης καποιος πουλουσε την Φ11 εδω μεσα σε καλη τιμη. Εγω πηρα τη Φ10 απο Πιξμανια. Στο λιγο που τη σκαλισα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Και εγω το ιδιο σκεφτομουν με τον Νταβιβτσι για την 30, αλλα μαλλον θα αργησει. Σχεδιαστικα ειναι αδιαφορη αλλα κανει θαυματα στη ληψη.
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Μη βιαζεσαι. Τη προηγουμενη εβδομαδα που πηρα την το Adorama δεν τη ειχε σε στοκ. Μουπροτεινε την Φ11 στα 345 αν θυμαμαι. Παρε πρωτα τηλεφωνο πριν πας. Επισης καποιος πουλουσε την Φ11 εδω μεσα σε καλη τιμη. Εγω πηρα τη Φ10 απο Πιξμανια. Στο λιγο που τη σκαλισα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Και εγω το ιδιο σκεφτομουν με τον Νταβιβτσι για την 30, αλλα μαλλον θα αργησει. Σχεδιαστικα ειναι αδιαφορη αλλα κανει θαυματα στη ληψη.
Τελικά το έκανα το βήμα και πήρα την F11...Όντως η F10 δεν υπήρχε.Ίσως να είναι και για καλύτερο να μάθουμε και τίποτα καινούριο!:p Εντάξει δεν είναι και τόσο χάλια εμφανισιακά όσο ακούγεται,καμία σχέση βέβαια με τη sony που έχω,αλλά την περίμενα πολύ χειρότερη από κοντά με τόσα που έχω ακούσει...

 

Έβγαλα τώρα που τελείωσε τη φόρτιση δύο τρεις πολύ πρόχειρες φωτογραφίες χωρίς να πειράξω καμία ρύθμιση.Απίστευτο το πόσο εύκολα μπορείς να βγάλεις μια καλή φωτογραφία με αυτή τη μηχανή.Κάτι μου λέει ότι δεν θα ξαναπιάσω τη sony στα χέρια μου...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τα φωτα σας! Θελω να παρω μια ψηφιακή αλλα δεν ξερω ποια. Ειμαι αναμεσα στην Sony Cyberhot DSC T9/S και στην Casio Exilim S600 κυριως λογω του μικρου τους μεγεθους, αλλα δεν ξερω ποια ειναι καλυτερη για να εχω καλη ποιοτητα στις φωτο μου. Please help!
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Η Casio S600 (όπως και η προκάτοχός της S500) είναι μία πολύ καλή μηχανή. Μία μικρή μόνο επιφύλαξη για την μικρότερη σε σχέση με τη Ζ σειρά- οθόνη, των 2,2 ιντσών ( όταν η Ζ σειρά έχει 2,7). Για τις Sony, δεν θέλω να σε επηρεάσω αλλά δεν θα τις προτιμούσα μόνο και μόνο για την ανεξήγητη επιμονή να παρουσιάζουν στην αγορά κάθε λίγο και λιγάκι καινούρια μοντέλα με ελάχιστες διαφορές το ένα από το άλλο....
[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις συμβουλες σας ομως ειμαι ακομη μπερδεμενη μιας και το εψαξα λιγο και εμαθα οτι η sony εχει οπτικο σταθεροποιητη εικονας ενω η casio το κανει μεσω προγραμματος το οποιο απο οτι λενε δεν ειναι καλο. Φιλε Vaganemos μηπως θα μπορουσες να μου στειλεις καποια φωτο που εχεις τραβηξει με την casio για να δω (αν ειναι πες μου να σου στειλω το mail μου με pm). Επισης αν καποιος εχει τη sony T9 αν μπορει να μου στειλει και απο αυτην καμια φωτο για να σχηματισω μια γνωμη κι εγω. Thanks again!
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

πότε την αγόρασες φίλε μου; μπορείς να μου πεις τις εντυπώσεις σου;

 

Αααα, μήπως ξέρεις εάν ισχύει ακόμη η προσφορά αυτή; για να ακυρώσω την παραγγελία, εάν μπορώ βέβαια!!!

Χίλια συγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά είχα πρόβλημα με την καρτα γραφικών μου και έτρεχα... Φίλε balakof δεν το είπα πι μπροστά γιατί στις 18 ξεκίνησε η προσφορά!! :) Μη στεναχωριέσαι κοίτα να χαρείς αυτή που πήρες!! Και δεν ισχύει για ολα τα Multirama αλλά μόνο για αυτό της Θεσσαλονίκης λογω Mediamarkt :) Η προσφορά παραμένει πάντως για όποιον ενδιαφέρεται!

ixus 55 249E! Φιλε Johny-B είναι απλά καταπληκτική μηχανή.. Βασικά έχει φοβερή απόδοση στο λευκό και βγάζει φωτος με πολύ όμορφα χρώματα!Videos δεν ειδα στο pc ακόμη αλλά 2 φιλοι μου που την πηραν λένε ότι ειναι αρκετά καλα!Το κουτι έχει μια 16ΜΒ κάρτα (εγώ είχα ήδη μια 500αρα..),εγγύηση canon 2 χρονια,λουράκι,καλώδια για TV και PC...και ναι,έχει μπαταρία λιθίου και φρτιστή. Αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έκανα το βήμα και πήρα την F11...Όντως η F10 δεν υπήρχε.Ίσως να είναι και για καλύτερο να μάθουμε και τίποτα καινούριο!:p Εντάξει δεν είναι και τόσο χάλια εμφανισιακά όσο ακούγεται,καμία σχέση βέβαια με τη sony που έχω,αλλά την περίμενα πολύ χειρότερη από κοντά με τόσα που έχω ακούσει...

 

Έβγαλα τώρα που τελείωσε τη φόρτιση δύο τρεις πολύ πρόχειρες φωτογραφίες χωρίς να πειράξω καμία ρύθμιση.Απίστευτο το πόσο εύκολα μπορείς να βγάλεις μια καλή φωτογραφία με αυτή τη μηχανή.Κάτι μου λέει ότι δεν θα ξαναπιάσω τη sony στα χέρια μου...

 

 

Και εγω την πηρα την F11 την Πεμπτη . Ως τωρα πολυ ευχαριστημενος. Πολυ καλο βρισκω το οτι ανοιγει αμεσως και δεν χανεις ξαφνικες φωτογραφιες.

Νυχτερινες ληψεις απιστευτες. Και τα βιντεο καλα ειναι αλλα πιανουν πολυ χωρο δυστοιχως 15min σε 1gb.

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την πηρα την F11 την Πεμπτη . Ως τωρα πολυ ευχαριστημενος. Πολυ καλο βρισκω το οτι ανοιγει αμεσως και δεν χανεις ξαφνικες φωτογραφιες.

Νυχτερινες ληψεις απιστευτες. Και τα βιντεο καλα ειναι αλλα πιανουν πολυ χωρο δυστοιχως 15min σε 1gb.

Ως κατοχος μιας f10,ειναι το μονο αρνητικο που μπορω να πω για την μηχανη!Τα βιντεακια ειναι σε μορφη avi γιαυτο και ειναι τοσο μεγαλα!

[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις συμβουλες σας ομως ειμαι ακομη μπερδεμενη μιας και το εψαξα λιγο και εμαθα οτι η sony εχει οπτικο σταθεροποιητη εικονας ενω η casio το κανει μεσω προγραμματος το οποιο απο οτι λενε δεν ειναι καλο. Φιλε Vaganemos μηπως θα μπορουσες να μου στειλεις καποια φωτο που εχεις τραβηξει με την casio για να δω (αν ειναι πες μου να σου στειλω το mail μου με pm). Επισης αν καποιος εχει τη sony T9 αν μπορει να μου στειλει και απο αυτην καμια φωτο για να σχηματισω μια γνωμη κι εγω. Thanks again!

me toys σταθεροποιητεs μην trelenese polh λιγη δουλια kanoune oti sou grafo sto leo υπευθηνα ακοu τη φωτογραφικεs exo sony Τ7 5Μ . ΜΙΝΟΛΤΑ ΚΟΝΙΚΑ Χ1 8Μ .ΗΡ 850 4Μ CASIO S 600 6M .MILAME GIA ΨΙΧΟΣΗ ΜΕ ΤΗΝ Τ7 ΠΑΝΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΜΟΥΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΜΙΚΡΟ ΦΑΚΟ ΘΩΛΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΘΕΛΩ ΤΟ mail soy για pola akoma:lol:

Vaganemos
Link to comment
Share on other sites

me toys σταθεροποιητεs μην trelenese polh λιγη δουλια kanoune oti sou grafo sto leo υπευθηνα ακοu τη φωτογραφικεs exo sony Τ7 5Μ . ΜΙΝΟΛΤΑ ΚΟΝΙΚΑ Χ1 8Μ .ΗΡ 850 4Μ CASIO S 600 6M .MILAME GIA ΨΙΧΟΣΗ ΜΕ ΤΗΝ Τ7 ΠΑΝΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΜΟΥΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΜΙΚΡΟ ΦΑΚΟ ΘΩΛΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΘΕΛΩ ΤΟ mail soy για pola akoma:lol:

δεν συμφωνω μαζι σου γιατι αν εχεις μια φωτογραφικη με πολυ καλο οπτικο ζουμ(π.χ 10χ)ενας σταθεροποιητης εικονας ειναι οτι καλυτερο καθως δεν θα βγαινουν κουνημενες και θολες οι φωτο.εκτος πια και αν εισαι επαγγελματιας και εχεις πολυ σταθερο χερι πραγμα δυσκολο...!!το κακο ειναι οτι αυτη τη στιγμη στην αγορα δεν κυκλοφοραει κατι σε COMPACT-ULTRA COMPACT μηχανη με 10χ ΟΠΤΙΚΟ(ΟΧΙ ψηφιακο)ζουμ και σταθεροποιητη εικονας.Αν υπηρχε τετοια μηχανη και κοστιζε εως 450ε θα την επαιρνα αμεσως...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...