Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βαλ'το στο private να δεις, οπως σου ειπε ο konnos01. αλλιως φτιαξε ενα φακελο στην καρτα και μετα πηγαινε πανω στο φακελο με τον fexplorer και πηγαινε επιλογες>file>set attributes>hidden: ON και δες το αποτελεσμα. σε φακελο που θα φτιαξεις εσυ ομως, οχι αυτους που εχει ;)

 

το C: ειναι η μνημη τηλεφωνου.

Man se paradexomai re petuxe... me to programa ProfiExpl... ftiaxnw ena fakelo.....kai thelw na to kanw krufo...pws ginete??? i den ginete me to Profiexpl...???

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Man se paradexomai re petuxe... me to programa ProfiExpl... ftiaxnw ena fakelo.....kai thelw na to kanw krufo...pws ginete??? i den ginete me to Profiexpl...???

με το profi δε γινεται. γι'αυτο χρειαζονται παραπανω απο ενας file manager ;)

Link to comment
Share on other sites

kai kati teleuteo!!! :P

 

1 stin epe3ergasia mia eikonas mou den exei auto me to red eyes giati??? pou tha to vrw???

 

2 i analisi tis cameras tis vasikis einai sigekrimeni...den ginete na tin allaxw...tote giati alles foto tis vgazei poio mikres kai alles poio megales???

 

3 ti analisi exei i othoni tou N70???

 

4 kait i analisi exei i camera tou N70???

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

ολα σωστα ειναι τελικα. καθενας κανει οτι τον βολευει. ορεξη να χεις και κανεις τα παντα μ αυτο το κινητο.

αφου λοιπον το FExplorer ειναι το χρησιμο πραγματακι γιατι δε το εχουν στα standar? δε τους καταλαβαινω... :blink:

Link to comment
Share on other sites

kai kati teleuteo!!! :P

 

1 stin epe3ergasia mia eikonas mou den exei auto me to red eyes giati??? pou tha to vrw???

2 i analisi tis cameras tis vasikis einai sigekrimeni...den ginete na tin allaxw...tote giati alles foto tis vgazei poio mikres kai alles poio megales???

3 ti analisi exei i othoni tou N70???

4 kait i analisi exei i camera tou N70???

1. δε το γνωριζω.

2. μηπως εκανες ζουμ;

3. 176x208

4. 2mp

:)

αφου λοιπον το FExplorer ειναι το χρησιμο πραγματακι γιατι δε το εχουν στα standar? δε τους καταλαβαινω...
πρωτον για να μην εχεις προσβαση στα κρυφα αρχεια και αχρηστευσεις το κινητο και ζητας τα ρεστα μετα και δευτερον για να βγαλουν κατι και αυτοι που πουλανε τετοιες εφαρμογες ;)
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Το GNUBOX δουλεύει!!!

 

Παραθέτω ότι βρήκα - δεν είναι δικά μου...

 

1. install mrouter from developer.intuwave.com

2. install analogx proxy server (see http://www.analogx.com/contents/download/network/proxy.htm)

3. install gnubox n70.sis from the testing directory http://gnubox.dnsalias.org/gnubox/testing

4. create an accesspoint named Bt

5. in the advanced settings, set the proxy to 169.254.1.68, port 6588

6. launch gnubox

7. install->create records

8. options->close (very important!)

9. launch gnubox

10. 2box bluetooth->serial port

11. select your computer

12. in the mrouter config UNCHECK bluetooth (widcomm) connectivity. Instead select the advanced button and check the COM port on which you have the serial port service of widcomm running.

 

Ανοιγουμε τον Opera, και με σημείο σύνδεσης Bt, βλέπουμε web στο Ν70 μέσω σταθερής σύνδεσης...

 

 

Λοιπον παιδες σημαντικη λεπτομερεια.Στο βημα 5 θα βαλετε το IP που σας δινει το analogX για proxy.(Αυτο θα το βρειτε κανοντας δεξι κλικ στο εικονιδιο του analogXproxy στο systray και "net info"). Η πορτα ισχυει η ιδια 6588.

Πιστευω να λυθει το προβλημα.

 

Τωρα ειναι που μαμαει το Ν70!!!:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

:)πρωτον για να μην εχεις προσβαση στα κρυφα αρχεια και αχρηστευσεις το κινητο και ζητας τα ρεστα μετα και δευτερον για να βγαλουν κατι και αυτοι που πουλανε τετοιες εφαρμογες ;)

nikoskat στο μυαλό μου είσαι :) Συμφωνώ :up:

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

pedia to GNUBOX gia na to sindeso me to n70 8eli opos dipote BT i ginete kai me to kalodio.

kai an ginete na mou eksigisi kapios to bima 1,6.7.12

efxaristo prokatabolika

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι... δεν καταλαβαίνεις!.. Στο 1 κατεβάζεις το αρχείο, στο 6 & 7 τρέχεις το και λειτουργείς το Gnubox και στο 12 απλά τρέχεις το Opera...

 

Για το καλώδιο δεν ξέρω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

kai kati teleuteo!!! :P

 

1 stin epe3ergasia mia eikonas mou den exei auto me to red eyes giati??? pou tha to vrw???

 

Φίλε μου ειναι το τελευταίο της πρώτης σειράς των εφέ όταν πηγαίνεις στην επεξεργασία των φωτογραφιών!Το red eye reducer στο Ν70,σε αντίθεση με τις ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές, βρίσκεται μόνο στην επεξεργασία και όχι αυτόματο κατα τη διάρκεια της φωτογράφισης!Δηλαδή μην ψάχνετε να το ενεργοποιήσετε!Είναι χειροκίνητη εργασία!Όχι αυτόματη:!:

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες, είμαι και εγώ κάτοχος του Ν70. Αλλά δεν μπορώ να βρω άκρη, για την μεταφορά επαφών, ημερολογίου και έκθεσης, από το προηγούμενο μου, που είναι το 6260! Το μόνο που βρήκα για να κάνω, είναι με bluetooth, μία μία επαφή, το οποίο όμως θα έλεγα πως είναι πολύ....χρονοβόρο, γιατί έχω περίπου 400 επαφές, ξέχωρα οι φωτος και το ημερολόγιο! Το κύριο πρόβλημα είναι πως το 6260, έχει αρχίσει και τα παίζει, και κάποιες στιγμές, δεν βλέπω καθόλου τις επαφές μου. Η λύση, φυσικά είναι η αναβάθμιση, αλλά υπάρχει κίνδυνος, να τα χάσω όλα και δεν θέλω να ο ρισκάρω. Εχει κανείς καμμιά ιδέα?

 

P.S. ααα, δοκίμασα από την μεταφορά δεδομένων του Ν70, αλλά έτσι, πηγαίνει να μου μεταφέρει απ΄οτο Ν70 στο 6260, και όχι το ανάποδο.

Link to comment
Share on other sites

P.S. ααα, δοκίμασα από την μεταφορά δεδομένων του Ν70, αλλά έτσι, πηγαίνει να μου μεταφέρει απ΄οτο Ν70 στο 6260, και όχι το ανάποδο.

 

Μήπως κάνεις κάτι λάθος γιατί από το 6630 το 6600 και 6680 που έχω κάνει μεταφορα δεδομένων σε Ν70 δεν υπήρξε πρόβλημα.

Σβήσε την εφαρμογή που έστειλε το Ν70 στο τηλέφωνό σου και δοκίμασε πάλι από την αρχή.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

kai kati teleuteo!!! :P

 

1 stin epe3ergasia mia eikonas mou den exei auto me to red eyes giati??? pou tha to vrw???

 

2 i analisi tis cameras tis vasikis einai sigekrimeni...den ginete na tin allaxw...tote giati alles foto tis vgazei poio mikres kai alles poio megales???

?

1.ψαξε λιγο στο φορουμ,εχει αναφερθει..στην αρχη ομως...

2.αν καταλαβα καλα τι εννοεις..μηπως τραβας τις φωτος με το κουμπακι στο πλαι?γιατι με αυτον τον τροπο,εμφανιζετε η φωτο σαν μιας ψηφιακης μηχανης..δεν καταλαβα ομως τι ακριβως εννοεις..

Link to comment
Share on other sites

1) apantithhke sto post 3283.

2) ennoeis mallon oti allazei i analush oso kaneis zoom sth kamera kai meiwnetai i analush.pantws akoma kai sta 2mp (1600x1200) na bgaleis, apo thn epexergasia mporeis na kaneis allagh megethous.kai de katalavainw giati na to kaneis apo th vasikh kamera.egw to xrhsimopoiw mono otan thelw na steilw photos se palia kinhta pou den anoigoun tetoias analushs photo i den exoun xwro gia toso megalo megethos.alla gia n70 kai pc giati na mhn exeis 2mp default?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι... δεν καταλαβαίνεις!.. Στο 1 κατεβάζεις το αρχείο, στο 6 & 7 τρέχεις το και λειτουργείς το Gnubox και στο 12 απλά τρέχεις το Opera...

 

Για το καλώδιο δεν ξέρω...

sto bima 1 den brisko to arxio gia na to katebaso otan pao stin selida.

afti tin stigmi exo katebasi to analogx proxy server kai to gnubox n70.sis

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

P.S. ααα, δοκίμασα από την μεταφορά δεδομένων του Ν70, αλλά έτσι, πηγαίνει να μου μεταφέρει απ΄οτο Ν70 στο 6260, και όχι το ανάποδο.

αυτο που στελνει στο 6260 ειναι η εφαρμογη "μεταφορα" που χρειαζεται στο 6260 για να στειλει τα δεδομενα, ειναι φυσιολογικο. :)

sorry alla mipos mporei kapoios na mou exigisei ti akrivos kanei to GNUBOX
δες λιγο τις προηγουμενες σελιδες. ειναι για να μεταφερεις τη συνδεση ιντερνετ που εχεις στο pc, στο Ν70 μεσω bt και να σερφαρεις απο το Ν70 ;)
Link to comment
Share on other sites

εχουμε μιλησει γι αυτο το θεμα..αρκετες φορες τελευταια..κανε μια αναζητηση και θα δεις τι παιζει ;)
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες, είμαι και εγώ κάτοχος του Ν70. Αλλά δεν μπορώ να βρω άκρη, για την μεταφορά επαφών, ημερολογίου και έκθεσης, από το προηγούμενο μου, που είναι το 6260! Το μόνο που βρήκα για να κάνω, είναι με bluetooth, μία μία επαφή, το οποίο όμως θα έλεγα πως είναι πολύ....χρονοβόρο, γιατί έχω περίπου 400 επαφές, ξέχωρα οι φωτος και το ημερολόγιο! Το κύριο πρόβλημα είναι πως το 6260, έχει αρχίσει και τα παίζει, και κάποιες στιγμές, δεν βλέπω καθόλου τις επαφές μου. Η λύση, φυσικά είναι η αναβάθμιση, αλλά υπάρχει κίνδυνος, να τα χάσω όλα και δεν θέλω να ο ρισκάρω. Εχει κανείς καμμιά ιδέα?

 

P.S. ααα, δοκίμασα από την μεταφορά δεδομένων του Ν70, αλλά έτσι, πηγαίνει να μου μεταφέρει απ΄οτο Ν70 στο 6260, και όχι το ανάποδο.

Φίλε εσύ πάτα απλά μεταφορά στο Ν70 σου, άνοιξε ΒΤ σε Ν70 και 6260 και όλα γίνονται μόνα τους! Κι εγώ 6260 είχα παλιότερα, απλά τρέχεις μετά την εφαρμογή που θα σταλεί στο 6260 και σε βάζει μέσα και σε ρωτάει τι θες να μεταφέρεις

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

εμφανιζετε η φωτο σαν μιας ψηφιακης μηχανης..δεν καταλαβα ομως τι ακριβως εννοεις..

Τι εννοείς? Δεν το κατάλαβα. Έχει διαφορά από το αν πατήσεις το μεσαίο πλήκτρο? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου..εχει διαφορα..δοκιμασε το...απλα τις εμφανιζει ετσι οπως τις βλεπεις οταν βγαζεις την φωτο..τωρα ακριβως δεν μπορω να στο περιγραψω..δοκιμασε το και θα καταλαβεις τι εννοω ..;)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Μπορει καποιος να μου πει πως θα βλεπω βιντεο mpg που κατεβαζω απο τον υπολογιστη μου στο κινητο? Εχω εγκατεστημενο το smartmovie αλλα αν ειναι αυτο το προγραμμα που χρειαζομαι, μαλλον δεν ξερω να το δουλεψω. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

aurio perno to n70!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pos tha katalavo an einai i kainourgia i ipalia ekdosi? pou to grafei???

 

p.s. i syskeuasia exei mesa kai card reader???

p.s.2 poso stoixizei i anavathmisi sti nokia???

Link to comment
Share on other sites

aurio perno to n70!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pos tha katalavo an einai i kainourgia i ipalia ekdosi? pou to grafei???

 

p.s. i syskeuasia exei mesa kai card reader???

p.s.2 poso stoixizei i anavathmisi sti nokia???

 

1. πατάς *#0000# πρέπει να γράφει 3 κάτι αν γράφει 2 κάτι είναι η παλιά.

2. οχι δεν έχει εγώ πήρα ένα card reader από το πλαίσιο.

3. τίποτα εφόσον το τηλέφωνο είναι μέσα στην εγγύηση.

 

καλορίζικο φίλε μου και να το χαρείς.:)

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...