Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια με το αλλο θεμα με τα πληκτρα που καμια φορα δεν γραφουν γραμματα και πρεπει να κλεισουμε και να ξανανοιξουμε το κινητο εχει βρεθει καποια λυση τελικα?

Εχει αναφερθει και απο την my_immortal αν θυμαμαι καλα.

Καταλαβατε τι εννοω ετσι?

Εμενα παλι φτιαχνει οταν με το πανω βελακι παω πανω στους αποδεκτες κ μετα πατωντας το κατω βελακι παω παλι στο κειμενο.. Βλεπω κ απο τα αλλα παιδια πως υπαρχουν διαφορες λυσεις.. Μαλλον διαφερουν απο τις εκδοσεις rom που εχει ο καθενας αν αυτο εχει σημασια.. (εγω παντως εχω την 1.49 eng)

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρόσφατα αγόρασα ακουστικό blue tooth της ΜΟΤΟ το Η500 39€ carfour. Οφείλω να πω οτι με την ακουστική του τηλεφώνου σώθηκα (πολύ καλύτερος ο ήχος) αλλά με απογοήτευσε που διαπίστωσα ότι δε συνεργάζεται σε φωνητικές λειτουργίες με το τηλέφωνο όπως αντίθετα συνεργάζεται άψογα με ένα νοκια 6230i που επίσης έχω. Κρίμα για μια τόσο ενδιαφέρον κατασκευή.
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με τα μηνυματα που γραφουμε και μας κανει κολπακια γραφοντας μονο αριθμους εγω εχω εφαρμασει και τους 3 παραπανω τροπους και πετυχενουν

φυσικα διαπηστωσα οτι αμα γραψεις το μυνημα αργα σχετικα δεν σου το παρουσιαζει αυτο .

τωρα το θεμα ειναι γιατι το κανει ?το κανει γιατι τα ελληνικα που εχουμε στη διαθεση μας δεν ειναι και τα καλυτερα για να λεμε και την αληθεια με αποτελεσμα να παρουσιαζονται τετοια προβληματα αρα συμπερασμα:δεν τιθετε θεμα για την εκδοση rom αλλα μονο για τα ελληνικα

:) :)

Link to comment
Share on other sites

Saitassssssssssssssssssss:!:

ενημερωσε μας βρε για το ποτε θα εχουμε τα WM2005 και νεα firmware:p

ρε παιδια ειμαι στο ψαξιμο:ninja: ειπαμε οτι εαν ερθουν θα ειμαστε οι πρωτη που θα τα εχουμε απλα μου βρωμαει λιγο το θεμα το γιατι δεν εχουν βγει ακομα που αυτο σημενει οτι καπου εχουν κολλημα αλλα που???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Saitas καλησπερα, υπαρχει πιθανοτητα να αγορασουμε το Tube-Milan ?

Οσο για τα κολληματα στα μηνυματα εγω το αποθηκευω στα προχειρα, το επαναφερω και αρχιζει και γραφει κανονικα. Πραγματι , οταν πληκτρολογουμε γρηγορα συμβαινει.

Link to comment
Share on other sites

Saitas καλησπερα, υπαρχει πιθανοτητα να αγορασουμε το Tube-Milan ?

Οσο για τα κολληματα στα μηνυματα εγω το αποθηκευω στα προχειρα, το επαναφερω και αρχιζει και γραφει κανονικα. Πραγματι , οταν πληκτρολογουμε γρηγορα συμβαινει.

 

ειναι αγορασμένο είδη-αφου έχει αγοραστεί το tube το μόνο που χρειάζεται ειναι να κάνεις download το χάρτη!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera sas kai kalh xronia se olous.

 

8a h8ela thn gnwmh sas gia to MPx220.Mexri twra xrhsimopoiousa (kai xrhsimopoiw akoma) Siemens alla 8elw na perasw se ena smartphone gia logous douleias kai, as poume, psilodiaskedashs.

 

Logo tou oti menw sto ekswteriko 8elw na rwthsw kata prwton an "by default" to MPx220 exei Ellhniko menu h an ginete na to topo8ethsw egw (me kapoio update).

 

To leitourgiko tou programma einai aksiopisto? exoun parousiastei problhmata?

 

8a h8ela tis entipwseis sas apo thn genikoterh diaxeirhsh tou menu.....organizer...sms (iTap sta Ellhnika fantazomai den uparxei)...genikoterh eukolia/duskolia sthn xrhsh tou thlefonou.

 

Mexri twra exw riksei mia matia sto egxeiridio pou katebasa apo to internet alla pisteuw oti h gnwmh oswn exoun to thlefono kai exoun doulepsei me auto einai poio aksiopisth :)

 

Euxaristw ek twn proterwn gia tis apanthseis sas.....kalh sunexeia

Link to comment
Share on other sites

ολα τα παιδια δεν θα σου πουν τιποτε περισσοτερο/τιποτε λιγοτερο απο οτι εχει ξαναειπωθει.

καλο διαβασμα........δεν ειναι τιποτα........1 ωριτσα καθε μερα σε 2-3 μερες το χεις βγαλει το θρεντ.

 

ολα που ρωτησες βιαστικά μεσα απο το ποστ σου εχουν απαντηθει.και να σαι σιγουρος οτι και πολλα ακομα που δεν ρωτησες:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

139 σελίδες ???? ουαααουουυου ! :blink:

εμεινα πολύ πίσω απ'ότι φαίνεται.... καλή χρονιά σε όλους (αν και λίγο καθυστερημένα :O ) !!

 

ρε παιδια ειμαι στο ψαξιμο:ninja: ειπαμε οτι εαν ερθουν θα ειμαστε οι πρωτη που θα τα εχουμε απλα μου βρωμαει λιγο το θεμα το γιατι δεν εχουν βγει ακομα που αυτο σημενει οτι καπου εχουν κολλημα αλλα που???:confused:

 

Μην κρατήσετε την αναπνοή σας περιμένοντας τα wm5 γιατί το βασικό πρόβλημα είναι πρακτικά άλυτο.. τα wm5 χρησιμοποιούν την rom για εγκατάσταση προγραμμάτων αποθήκευση αρχείων αρχείων κλπ.. και τη ram μόνο για να τρέχουν τις εφαρμογές (όπως περίπου και στο PC). το mpx220 δεν σχεδιάστηκε εξ'αρχής για wm5 οπότε δεν έχει περισσότερη rom απ'ότι ram οπότε είναι εξαιρετικά δύσκολο το port των wm5 σε αυτό (όχι αδύνατο - αλλά για να χωρέσουν τα wm5 θα πρέπει να μείνουν κάποια πράγματα "απ'έξω" και γενικά θα γίνει δύσχρηστο)

 

Τα "κολπάκια" των μηνυμάτων λύνονται (99.9% - σε εμένα τουλ) εαν πας στην αρχή του μηνύματος (υποψιάζομαι ότι crashάρει το leng και ξαναφορτώνεται όταν πας στην αρχή). Τ9, θεωρητικά πάντα, θα μπορούσε να μπεί στο mpx220 όπως και σε κάθε άλλο smartphone αν είχαμε κάποια πραγματάκια :

α. τα αρχεία το Τ9 (τα έχω από άλλα sps)

β. τα application signatures για να μπορούν να τρέξουν σαν "services" (αν ξέρει κανεις τπτ pm me !!!)

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

 

Μην κρατήσετε την αναπνοή σας περιμένοντας τα wm5 γιατί το βασικό πρόβλημα είναι πρακτικά άλυτο.. τα wm5 χρησιμοποιούν την rom για εγκατάσταση προγραμμάτων αποθήκευση αρχείων αρχείων κλπ.. και τη ram μόνο για να τρέχουν τις εφαρμογές (όπως περίπου και στο PC). το mpx220 δεν σχεδιάστηκε εξ'αρχής για wm5 οπότε δεν έχει περισσότερη rom απ'ότι ram οπότε είναι εξαιρετικά δύσκολο το port των wm5 σε αυτό (όχι αδύνατο - αλλά για να χωρέσουν τα wm5 θα πρέπει να μείνουν κάποια πράγματα "απ'έξω" και γενικά θα γίνει δύσχρηστο)

και ο λογος που στο mpx200 μπαινουν και στη καρτα αρα κατι τετοιο θα μπορουσε να γινει και στο Mpx220

οσο για το t9 μακαρι να ειχαμε αυτα που λες και να μπορουσαμε να τα βαλουμε μεσα χωρις να διαγραφονται μετα απο restart

Link to comment
Share on other sites

και ο λογος που στο mpx200 μπαινουν και στη καρτα αρα κατι τετοιο θα μπορουσε να γινει και στο Mpx220

οσο για το t9 μακαρι να ειχαμε αυτα που λες και να μπορουσαμε να τα βαλουμε μεσα χωρις να διαγραφονται μετα απο restart

 

το mpx200 ήταν ένα από τα κινητά πάνω στα οποία δοκίμασε και εξέληξε η micro$oft τα wm5 και τα παιδιά που τα έβγαλαν πρέπει να βρήκαν κάπως κάποια από αυτές τις εκδόσεις.. γιατί νομίζεις ότι βγήκε για το mpx200 και όχι το mpx220 ?? :rolleyes: :rolleyes:

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με ενδιαφέρει πολύ αυτό το κινητό αλλά ακούω πολλά προβλήματα, και με το 7610 δεν είχα τίποτα από αυτά. Μήπως πρέπει να παραμείνω σε symbian κινητό; Μου αρέσει πολύ όμως και είναι και clamshell, πράγμα το οποίο ζητάω. Τελικά είναι αξιόπιστο και εύχρηστο σαν κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα.

Σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω το v220. Η βασικη μου ερωτηση ειναι αν συνεργαζεται με τα win98SE που εχω στον υπολογιστη μου.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να αγορασω το mpx220 εχω καποιες ερωτησεις :

1)Nokia 3230 ή Motorola MPX220

2)Η αναφορα στα μυνηματα ειναι Flash?

3)(Μια λιγο παραξενη ερωτηση)Μπορω να δημιουργησω ενα φακελο μεσα σε εναν αλλο που εχω δημιουργησει?πχ Στον φακελο εικονες δημιουργο εναν φακελο με ονομα "Εικονες1" , μπορω μεσα στον φακελο "Εικονες1" να δημιουργησω εναν φακελο με ονομα "Εκονες2" ?

4)Μπορειτε να μου πειτε εν συντομια τα προβληματα που εχει το 220.Κατι ακουσα για ασθενες ηχο.

5)Το μενου ειναι γρηγορο?

6)Η εφαρμογη IR Remote (που ειναι sis) δοελευει?

7)Υπαρχουν πολλες εφαρμογες και παιχνιδια?

8)Μπορειτε να μου πειτε που μπορω να βρω διαφορες εικονες απο το μενου του κινητου?

9)Εαν πεσει κατω θα διαλυσει?:)

10)Απο σημα πως παμε?Πιανει παντου?

11)Τελικα η οθωνη ποσα χρωματα εχει , 65000 ή 260000 ???

 

Ευχαριστω εκ των προτερων !!!!!!!!

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, είχα πάρει πριν απο λίγο καιρό το password για το gmail αλλά πλέον δεν μπορώ να κάνω log in!!Άλλαξε?αν ναι μπορείτε να μου το ξαναστείλετε?

Thanks

Link to comment
Share on other sites

και ο λογος που στο mpx200 μπαινουν και στη καρτα αρα κατι τετοιο θα μπορουσε να γινει και στο Mpx220

οσο για το t9 μακαρι να ειχαμε αυτα που λες και να μπορουσαμε να τα βαλουμε μεσα χωρις να διαγραφονται μετα απο restart

 

Kalimera kai kali vdomada se olous

Oso afora to t9 den yparxei tipota estw na to fortonoume kathe fora as mhn einai monimo!!!!

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να αγορασω το mpx220 εχω καποιες ερωτησεις :

1)Nokia 3230 ή Motorola MPX220

2)Η αναφορα στα μυνηματα ειναι Flash?

3)(Μια λιγο παραξενη ερωτηση)Μπορω να δημιουργησω ενα φακελο μεσα σε εναν αλλο που εχω δημιουργησει?πχ Στον φακελο εικονες δημιουργο εναν φακελο με ονομα "Εικονες1" , μπορω μεσα στον φακελο "Εικονες1" να δημιουργησω εναν φακελο με ονομα "Εκονες2" ?

4)Μπορειτε να μου πειτε εν συντομια τα προβληματα που εχει το 220.Κατι ακουσα για ασθενες ηχο.

5)Το μενου ειναι γρηγορο?

6)Η εφαρμογη IR Remote (που ειναι sis) δοελευει?

7)Υπαρχουν πολλες εφαρμογες και παιχνιδια?

8)Μπορειτε να μου πειτε που μπορω να βρω διαφορες εικονες απο το μενου του κινητου?

9)Εαν πεσει κατω θα διαλυσει?:)

10)Απο σημα πως παμε?Πιανει παντου?

11)Τελικα η οθωνη ποσα χρωματα εχει , 65000 ή 260000 ???

 

Ευχαριστω εκ των προτερων !!!!!!!!

 

1)καμμια σχεση τα 2 κινητά-το 3230 ειναι απλά κινητό ενω το mpx και υπολογιστής

2)flash?

3)φτιάχνεις όσους φακέλους θες και όπου θες

4)όλα τα κινητά έχουν προβλήματα,κανενα σοβαρό για το mpx κατα την γνώμη μου

5)γρήγορο σε σχέση με τι?σε σχεση με απλό κινητο ειναι αργό σε σχέση με windows mobile ειναι γρήγορο

6)οχι

7)άπειρες

8)σε αυτό το φόρουμ και με ενα απλο search στο google

9)260000

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

1)καμμια σχεση τα 2 κινητά-το 3230 ειναι απλά κινητό ενω το mpx και υπολογιστής

2)flash?

3)φτιάχνεις όσους φακέλους θες και όπου θες

4)όλα τα κινητά έχουν προβλήματα,κανενα σοβαρό για το mpx κατα την γνώμη μου

5)γρήγορο σε σχέση με τι?σε σχεση με απλό κινητο ειναι αργό σε σχέση με windows mobile ειναι γρήγορο

6)οχι

7)άπειρες

8)σε αυτό το φόρουμ και με ενα απλο search στο google

9)260000

 

1)Λαθος , το 3230 εχει Symbian.

2)Flash λεγεται η αναφορα που την βλεπεις μονο και δεν αποθυκευεται στο κινητο οπως τα SMS.

4)Οπως ?

5)Γρηγορο σε σχεση με το Symbian μενου του 3230.

6)Υπαρχει καποια αλλα εφαρμογη που να μπορω να διαχειριζομαι την τηλεωρασει (να αλλαζω καναλια)

 

Ερωτησεις που δεν απαντηθηκαν :

9)Εαν πεσει κατω θα διαλυσει?:)

10)Απο σημα πως παμε?Πιανει παντου?

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

1)Λαθος , το 3230 εχει Symbian.

2)Flash λεγεται η αναφορα που την βλεπεις μονο και δεν αποθυκευεται στο κινητο οπως τα SMS.

4)Οπως ?

5)Γρηγορο σε σχεση με το Symbian μενου του 3230.

6)Υπαρχει καποια αλλα εφαρμογη που να μπορω να διαχειριζομαι την τηλεωρασει (να αλλαζω καναλια)

 

Ερωτησεις που δεν απαντηθηκαν :

9)Εαν πεσει κατω θα διαλυσει?:)

10)Απο σημα πως παμε?Πιανει παντου?

 

Mia fora mou exei pesei katw kai den anoikse oute to kapaki ths mpatarias!!!

se merh pou den pianoun ta alla pianei ayto!!!!!!!!!

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΕΝΑ MPX220 ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΠΟΥΛΗΜΑ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΙΑ ΑΓΓΕΛΙΑ, ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;

 

Πηγαινε εδω και ανοιξε νεο θεμα.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...