Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το κ 750ι πως θα δω τι λογισμικο εχω;

 

Καλησπέρα .

 

Κοίτα στην υπογραφή μου ( Στα TIPS το πρώτο )

 

Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά σε όλους .:D

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ,ΠΟΛΛΑ ΟΝΕΙΡΑ, ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΚΑΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΕΥΧΕΣ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ :)
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλη Χρονια & Ευτυχισμενο το 2006!

 

Εχω εδω και μια εβδομαδα το Κ750 και προσπαθω να αλλαξω τα themes με καποια που κατεβασα απο το ιντερνετ αλλα και με καποια που μου εστειλαν απο αλλο κινητο(και στις δυο περιπτωσεις τα περασα με bluetooth) αλλα δεν ανοιγουν. Οταν παταω "ορισμος" μου βγαζει το μηνυμα "αρχειο αλλοιωμενο, αδυνατη η χρηση του". Τι φταιει? Η συσκευη ή τα themes? Εχει συμβει σε κανεναν?

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξέρει κανείς τι version bluetooth ειναι το κινήτο?? 1 h 2?

 

Μπορεί να προτείνει κανείς κάποιο καλό και δοκιμασμένο USB σε bluetooth?

 

Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξέρει κανείς τι version bluetooth ειναι το κινήτο?? 1 h 2?

 

Μπορεί να προτείνει κανείς κάποιο καλό και δοκιμασμένο USB σε bluetooth?

 

Ευχαριστώ!:)

 

Ένας φίλος μου πήρε αυτό:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.616332

Πολύ καλό, υποστηρίζει και v2 (για μελλοντικές συσκευές, το Κ750 είναι v1.2).

 

Εγώ έχω ένα παλιό D-Link που δουλεύει επίσης άψογα :)

Link to comment
Share on other sites

SE Service

VS

3 κομματάκια μονοτικής ταινίας

=

0-1

 

Τελικά το έφτιαξα μόνος μου το πρόβλημα με το κουμπί της κάμερας... Άνοιξα το κινητό, έβαλα 3 κομματάκια μονοτικής ταινίας πάνω στο κουμπί για να είναι πιο ψηλό και προς το παρόν δουλεύει τέλεια!

 

Τσάμπα οι 10 μέρες στο service της SE...

 

Τουλάχιστο τώρα παίζει σωστά :) :) :)

 

Οδηγίες για το πως να ανοίξετε το δικό σας Κ750 μπορείτε να βρείτε εδώ:

http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=870&hl=ripped

 

Καλή χρονιά, μακριά από SE Service Centers!

Link to comment
Share on other sites

To DRM Packager είναι εφαρμογή της Sony που παίρνει τραγούδια mp3 και τα "κλειδώνει" με πνευματικά δικαιώματα (DRM = Digital Rights Management). Δεν επεμβαίνει στο περιεχόμενό τους, παίζουν κανονικά, απλά θεωρούνται πλέον "προστατευμένα". Παίρνουν πλέον extension .dm αντί για .mp3 και δεν μπορείς να τα στείλεις σε άλλο τηλέφωνο.

Θα μου πεις, γιατί να τα κάνεις όλα αυτά; Απλά, είναι ο μόνος τρόπος να χρησιμοποιήσεις mp3 σαν ήχους κλήσης σε κινητό με vodafone live. Επειδή, και καλά, τα dm δεν μεταβιβάζονται, άρα δεν απειλούν τα δικαιώματα του καλλιτέχνη...

Εσύ, από ό,τι κατάλαβα, πας για cote, άρα δεν σε αφορά το θέμα, το τηλέφωνό σου θα είναι εξ' αρχής ξεκλείδωτο για ελεύθερη χρήση των mp3 χωρίς μαϊμουδιές...

 

 

Παιδιά, επειδη είμαι λίγο άσχετος, μια βοήθεια pls!

Κατέβασα το DRM Packager 1.34, για να μετατρέψω τα .mp3 μου σε .dm αλλά πώς ακριβώς δουλεύει η εφαρμογή??

Επιλέγω Add files, μετά ένα αρχείο .mp3 ....και μου βγάζει μήνυμα : One or several media types are not defined in the device profile.

 

Τι σημαίνει αυτό? Καμία βοήθεια?? Thanx.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξέρει κανείς τι version bluetooth ειναι το κινήτο?? 1 h 2?

 

Μπορεί να προτείνει κανείς κάποιο καλό και δοκιμασμένο USB σε bluetooth?

 

Ευχαριστώ!:)

 

Καλησπερα.εγω εχω αυτον :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλη Χρονια & Ευτυχισμενο το 2006!

 

Εχω εδω και μια εβδομαδα το Κ750 και προσπαθω να αλλαξω τα themes με καποια που κατεβασα απο το ιντερνετ αλλα και με καποια που μου εστειλαν απο αλλο κινητο(και στις δυο περιπτωσεις τα περασα με bluetooth) αλλα δεν ανοιγουν. Οταν παταω "ορισμος" μου βγαζει το μηνυμα "αρχειο αλλοιωμενο, αδυνατη η χρηση του". Τι φταιει? Η συσκευη ή τα themes? Εχει συμβει σε κανεναν?

Τo κ750 έχει δικά του themes. Αν προσπαθείς να βαλεις απο το K700 θα σου βγαλει το μηνυμα που αναφέρεις. Προσπάθησε να βρεις τα απειρα πλεον themes που 'παιζουν' τζαμπα στο Internet

Link to comment
Share on other sites

Μπα. Δεν συνηθίζω να μοιράζομαι το IMEI με αγνώστους. Και φυσικά δεν σκοπεύω να παιξω τον ρόλο του πειραματόζωου για να κάνει η omnitech και κάθε άλλος απατεώνας σαν την Omnitech, έλεγχο των υπηρεσιών της. Άντε καλή χρονιά να έχουμε με την κατάργηση της Omnitech απο τα επισημα της Sony ericsson.

Ευχή ειναι φίλε μου Alfa 156. Ευχή...

Φίλε μου xagios, οταν είχα πρόβλημα με την Omnitech στην Κανιγγος, πήρα αμέσως την Sony-Err. τηλέφωνο για να ζητήσω κάποιο άλλο Service point. Το πρώτο που μου είπαν ήταν το (με δικα τους λόγια) "πολυ καλο καταστημα στην Κανιγγος με το προηγμένο Service" :lol: :D :p :w00t: .Τους ειπα οτι δεν ειμαι ευχαριστημένος με το εν λόγο απατεωνίστικο Service της Omnitech και οι τύποι στην SE το μονο που έκαναν ειναι να παίρνουν το μερος της Omnitech! Εδώ ενα γιαουρτάκι πας να αγοράσεις και αν το βρεις αλλοιωμένο μπορεις να προκαλέσεις ΤΟΝ χαμο και οταν σε κοροιδευουν πολυεθνικές με τις συσκευές των 400€ και τα τριτοκοσμικά service point, νοιώθεις σαν μ...ας που πίστευες οτι γεννήθηκες σε μια εξελιγμένη εποχή...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλη Χρονια & Ευτυχισμενο το 2006!

 

Εχω εδω και μια εβδομαδα το Κ750 και προσπαθω να αλλαξω τα themes με καποια που κατεβασα απο το ιντερνετ αλλα και με καποια που μου εστειλαν απο αλλο κινητο(και στις δυο περιπτωσεις τα περασα με bluetooth) αλλα δεν ανοιγουν. Οταν παταω "ορισμος" μου βγαζει το μηνυμα "αρχειο αλλοιωμενο, αδυνατη η χρηση του". Τι φταιει? Η συσκευη ή τα themes? Εχει συμβει σε κανεναν?

 

Καλησπερα.τα θεματα απο k700i δεν μπορουν να χρησιμοποιηθουν το K750i και αντιστοιχα.στο διαδικτυο υπαρχουν πολλα site που εχουν διαφορα καλουδια για το κινητο και ειναι και δωρεαν.εγω θα σου προτεινω αυτα..

Link1

Link2

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου πήρε αυτό:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.616332

Πολύ καλό, υποστηρίζει και v2 (για μελλοντικές συσκευές, το Κ750 είναι v1.2).

 

Εγώ έχω ένα παλιό D-Link που δουλεύει επίσης άψογα :)

 

 

Ναι και εγώ γιαυτο σκεφτομουνα!Την τρίτη το πέρνω!!!:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα σε ολους και καλη χρονια.

 

 

Το κινητο μου εχει μια πολυ μικρη γρατζουνια πανω απο το κουμπι c(οχι στην οθονη).

 

Ξερει κανεις εαν και πως μπορω να την εξαφανισω?

 

 

 

ΤΗνΧ!@

Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα σε ολους και καλη χρονια.

 

 

Το κινητο μου εχει μια πολυ μικρη γρατζουνια πανω απο το κουμπι c(οχι στην οθονη).

 

Ξερει κανεις εαν και πως μπορω να την εξαφανισω?

 

 

 

ΤΗνΧ!@

Καλησπερα.εσενα εχει μια μικρη γρατσουνιτσα.εμενα απο την πολυχρησια εχει αλλαξει χρωμα:lol: :lol:

μονο ενας τροπος υπαρχει αλλα δεν σε συμφερει..

..αλλαγη προσοψης:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re pedia arketoi kokkoi skonis kato apo tin othoni mou.

parolo pou to frodiza kai to frodizo akoma...

ine sixno gia to kin mas?

 

an to pao sta sainia tis se tha mou to katharisoun?? tha mou fane meres??

giati ine arketa eknevristiko na vlepis aftous tous kokous kirios tin imera kathos fenodai edonotera logo tou iliou..

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά!

 

Έχω ένα μικρό κόλημα με το νέο πρόγραμμα της SE για τα update.

 

Έκανα το download κανονικά setup.... ολά καλά!

 

Τώρα, όταν πάω να τρέξω το πρόγραμμα μου βράζει το εξεις error:

 

Incompatible Macromedia version. Required verision available from http://www.macromedia.com. Application will terminate.

 

Κατέβασα από το Macromedia.com τις updated εκδόσεις του flash player αλλά το πρόβλημα παραμένει!!

 

Καμία ιδέα κάποιος;;

http://img371.imageshack.us/img371/8670/abarth8pf.jpg

click me....

Link to comment
Share on other sites

@PanosH291...

katebase ton flashplayer mesw toy internet explorer ki oxi mesw opera i firefox. Genikws tha breis plirofories gia to problima soy stis 2 teleytaies selides toy topic ''online update για k-750i-προβληματα,αποριες''

Link to comment
Share on other sites

@PanosH291...

katebase ton flashplayer mesw toy internet explorer ki oxi mesw opera i firefox. Genikws tha breis plirofories gia to problima soy stis 2 teleytaies selides toy topic ''online update για k-750i-προβληματα,αποριες''

Ευχαριστώ πολύ φίλε!!!

Θα δοκημάσω!!

http://img371.imageshack.us/img371/8670/abarth8pf.jpg

click me....

Link to comment
Share on other sites

re pedia arketoi kokkoi skonis kato apo tin othoni mou.

parolo pou to frodiza kai to frodizo akoma...

ine sixno gia to kin mas?

 

an to pao sta sainia tis se tha mou to katharisoun?? tha mou fane meres??

giati ine arketa eknevristiko na vlepis aftous tous kokous kirios tin imera kathos fenodai edonotera logo tou iliou..

 

Άνοιξε το μόνος σου. Είναι πολύ εύκολο και θα γλιτώσεις από πολλούς μπελάδες. Για οδηγίες εδώ:

 

http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=870&hl=ripped

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου πήρε αυτό:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.616332

Πολύ καλό, υποστηρίζει και v2 (για μελλοντικές συσκευές, το Κ750 είναι v1.2).

 

 

Να προσθέσω-διορθώσω και κατί άλλο μιας και έτυχε και το βρήκα κα καπου αλλού ότι το k750i είναι ver 2.0 bluetooth:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδη είμαι λίγο άσχετος, μια βοήθεια pls!

Κατέβασα το DRM Packager 1.34, για να μετατρέψω τα .mp3 μου σε .dm αλλά πώς ακριβώς δουλεύει η εφαρμογή??

Επιλέγω Add files, μετά ένα αρχείο .mp3 ....και μου βγάζει μήνυμα : One or several media types are not defined in the device profile.

Τι σημαίνει αυτό? Καμία βοήθεια?? Thanx.

Καλημέρα, χρόνια πολλά!

Ρίξε μια ματιά στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1090325#post1090325 και στο http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=78791 . Πιστεύω ότι θα βγάλεις άκρη :)

 

Καλή χρόνιά σε όλους

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...