Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβασε αν θελεις απο εδώ και μετα

 

Παιδια, αυτο με το ραδιο χωρις τα hands free το εκανα μολις τωρα και δουλευει και εχει σημα καμπανα.

 

Για το πως και τι, θα ποσταρω αυριο.

 

Ερώτηση κρίσεως τώρα: με το home-made βισματάκι και το ραδιόφωνο να παίζει, θα έχουμε μπλε-δόντι;;; κουφό;;; ποιος θα το δοκιμάσει να μας πει, να κόψω κι εγώ το δεύτερο ζευγάρι που έχω;;; :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re paidia ksafnika afou perasa ena theme (pou brika apo to site edw) ekana ena reboot kai ksafnika BAM ! no ellinika !!! oles oi epafes pou itan sta ellinika einai blegmenes.... ola fenonte kena ! to girisa sta agglika kai douleuei to kinito mia xara alla den blepw tis ellinikes epafes kai ta mp3 / photos me elliniko titlo !! SOS !

 

protou kapios na pei na paw ri8miseis kai na balw ellinika ... ektos apo to oti kai ekei den fenontai oi elliniki xaraktires to dokimasa kai akoma den mou dixnei tpt ! px ekei pou exw SMS gia shortcut exei mia "."

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να αλλάξεις theme γιατί μάλλον εκεί είναι το πρόβλημα.

Και κάνε ένα reboot ξανά.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Όχι κ εγω αντιμετωπίζω το πρόβλημα με τις αναφορές. Περίμενα όμως με την αναβάθμιση να διορθωθεί. Μήπως ξερει κανεις τιποτα;

 

εγώ που δεν έχω βάλει την αναβάθμιση δεν αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα.:X

 

χθες μου έπεσε για πρώτη φορά κάτω και ούτε γρατζουνιά, ούτε να κλείσει, ούτε δυσλειτουργία μέχρι στιγμής!!!

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

re paidia ksafnika afou perasa ena theme (pou brika apo to site edw) ekana ena reboot kai ksafnika BAM ! no ellinika !!! oles oi epafes pou itan sta ellinika einai blegmenes.... ola fenonte kena ! to girisa sta agglika kai douleuei to kinito mia xara alla den blepw tis ellinikes epafes kai ta mp3 / photos me elliniko titlo !! SOS !

 

Μάλλον όταν σε ρώτησε να εγκαταστήσει fonts του είπες ναι με αποτέλεσμα να εξαφανηστούν τα ελληνικά.Πήγαινε στο thread με τα themes εκει ίσως σε βοηθήσουν.Πάντως το πρόβλημα δε λύνεται ούτε με reset

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όταν σε ρώτησε να εγκαταστήσει fonts του είπες ναι με αποτέλεσμα να εξαφανηστούν τα ελληνικά.Πήγαινε στο thread με τα themes εκει ίσως σε βοηθήσουν.Πάντως το πρόβλημα δε λύνεται ούτε με reset

 

thx 8a dokimasw

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάρτες DV RS MMC MOBILE απο την Traxdata προς το παρών μέχρι 512Mb και απο τον καινούριο χρόνο και 1Gb οι πιο γρήγορες αυτήν την στιγμή.Επίσημος αντιπρόσωπος Ελλάδος Majar.gr.

Εγώ πήρα μια 256 και πετάει!!!

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι παιδια...τα Ν70 που βγαινουν τωρα εχουν ακομα τα ιδια προβληματα με τα πρωτα Ν70;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα ενα hands free πιο φτηνο και πιο ευκολο στην μετατροπη απο το hds-3 και βρηκα το (που δεν προλαβα να το ψαξω) hs-5 αλλα αφου βιαζεστε θα σας πω πως το εκανα με το hds-3.

 

 

Αυτο το καλωδιο ειναι καλής ποιοτητας και ετσι δεν θα μπορεσετε να το δουλεψετε ευκολα. Το καλωδιο ειναι σιλικονούχο και σε καθε καλωδιακι εχει "χορτο" για καλητερη μεταδοση σηματος(αυτο θα σας παιδεψει)

 

ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΡΩΤΙΣΤΕ ΚΙ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ Μ Η Ν ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ, ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΤΕ ΤΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ

 

1. Παιρνουμε κατσαβιδακι και ξεβιδώνουμε τις βιδες απο τα ακουστικα.

2. Γυρίζουμε καθετα την πλακετα ωστε να εχουμε τις πολλες επαφες των καλωδιων στην δική μας μερια.

3. Οι επαφές ονομαζονται: (δεξια προς αριστερα)

1.SP LN,

2.SP LP,

3.MICN,

4.MICP,

---

5.GND,

6.ACI,

7.VDD,

8.SP RP,

9.SP RN

Oι επαφές που θα χρησημοποιησουμε ειναι 3(οι χρωματιστες(αντιστοιχουν στα χρώματα των καλωδίων))

 

 

4.Κοβουμε το καλώδιο στα εικοσι εκατοστα(απο το βισμα) και γυμνώνουμε ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ το περιτύλιγμα του καλωδιου στα 5 εκοτοστα.

 

5.Γυμνώστε ΜΟΝΟ τα καλώδια που εχω χρωματισμενα (5.GND, 6.ACI, 9.SP RΝ ,αντιστοιχουν σε ΠΡΑΣΙΝΟ, ΛΕΥΚΟ/ΧΡΥΣΟ, ΛΕΥΚΟ/ΓΑΛΑΖΙΟ) ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ και προσεξτε μην κοψετε κανενα συσματακι. Προτεινω να λιώσετε με εναν αναπτηρα μετα να τα γυμνώσετε. ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΣΥΡΜΑΤΑΚΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΟΥΝ/ΚΟΠΟΥΝ.

Ξεχωριστε το "χορτο" απο τα συρματακια και στο τελος καψτε με προσοχη παντα, το χορτο, ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ, ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΦΛΟΓΑ ΣΤΑ ΣΥΡΜΑΤΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΧΑΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗΜΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ KAI ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ ΠΑΛΙ ΚΟΨΙΜΟ ΠΙΟ ΠΙΣΩ.

 

6.Τελος(επιτέλους), Γεφυρώνουμε/συνδεουμε μεταξυ τους τα καλώδια 5.GND, 6.ACI και κραταμε το 9.SP RΝ για κεραια(κι'αυτο γυμνωμένο αλλα περισσοτερο απ'τα αλλα 2 για καλυτερη λύψη).

 

7. Σουλουπώστε λιγο την ολη κατασταση και ειστε ετοιμοι.

 

Επισης θα ταν καλο να κολουσατε τις επαφες με κολιτίρι(αν υπαρχει δυνατοτητα βεβαια)

 

Αν δεν εχετε αυθεντικο hands free ΜΗΝ περιμενετε να βρειτε πλακετα. Τα πραγματα για εσας ομως ειναι πιο ευκολα γιατι τα δεν εχουν "χορτα" μεσα και ετσι θα γινει πιο ευκολα(αν το ψαξετε, γιατι τα χρωματα δεν θα ειναι ιδια)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι παιδια...τα Ν70 που βγαινουν τωρα εχουν ακομα τα ιδια προβληματα με τα πρωτα Ν70;

 

Ευχαριστω

οχι φιλε μου,τα πιο πολλα(ολα) προβληματακια διορθωθηκαν και οτι απομεινε(εαν απομεινε) θα διορθωθει,αυτον τον καιρο..:happy:

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου,τα πιο πολλα(ολα) προβληματακια διορθωθηκαν και οτι απομεινε(εαν απομεινε) θα διορθωθει,αυτον τον καιρο..:happy:

 

Οποτε φιλε μου λες να περιμενω λιγο ακομα να διορθωθουν ολα;

 

Ευχαριστω για την απαντηση σου

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν περιμενεις λιγακι να βγει το Ν80?

 

παντως εαν το θες τοοοσο πολυ..παρτο..δεν εχει καποιο προβλημα...οπως ειπα και λιγα ποστς πιο πανω..ειναι ισως η πιο σταθερη συσκευη Νοκια.. ;)

Link to comment
Share on other sites

με την επιδοτηση φοβαμαι μη γινει καμια βλακεια και τη χασω.

 

μαλλον θα περιμενω...γιατι ουτως η αλλως αυτο σκεφτομουν...απλα ελπιζω να μην ξεπερασει τα €500 το Ν80

Link to comment
Share on other sites

500ευρω εχει χωρις ΦΠΑ..οποτε υπολογισε ~560-570.. ;)

 

ρωτα στην κοσμοτε για την επιδοτηση..δεν εχω συνδεση και πανω σε αυτο το θεμα δεν γνωριζω για να σε βοηθησω.. :O

Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα ενα hands free πιο φτηνο και πιο ευκολο στην μετατροπη απο το hds-3 και βρηκα το (που δεν προλαβα να το ψαξω) hs-5 αλλα αφου βιαζεστε θα σας πω πως το εκανα με το hds-3.

 

 

Αυτο το καλωδιο ειναι καλής ποιοτητας και ετσι δεν θα μπορεσετε να το δουλεψετε ευκολα. Το καλωδιο ειναι σιλικονούχο και σε καθε καλωδιακι εχει "χορτο" για καλητερη μεταδοση σηματος(αυτο θα σας παιδεψει)

 

ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΡΩΤΙΣΤΕ ΚΙ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ Μ Η Ν ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ, ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΤΕ ΤΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ

 

1. Παιρνουμε κατσαβιδακι και ξεβιδώνουμε τις βιδες απο τα ακουστικα.

2. Γυρίζουμε καθετα την πλακετα ωστε να εχουμε τις πολλες επαφες των καλωδιων στην δική μας μερια.

3. Οι επαφές ονομαζονται: (δεξια προς αριστερα)

1.SP LN,

2.SP LP,

3.MICN,

4.MICP,

---

5.GND,

6.ACI,

7.VDD,

8.SP RP,

9.SP RN

Oι επαφές που θα χρησημοποιησουμε ειναι 3(οι χρωματιστες(αντιστοιχουν στα χρώματα των καλωδίων))

 

 

4.Κοβουμε το καλώδιο στα εικοσι εκατοστα(απο το βισμα) και γυμνώνουμε ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ το περιτύλιγμα του καλωδιου στα 5 εκοτοστα.

 

5.Γυμνώστε ΜΟΝΟ τα καλώδια που εχω χρωματισμενα (5.GND, 6.ACI, 9.SP RΝ ,αντιστοιχουν σε ΠΡΑΣΙΝΟ, ΛΕΥΚΟ/ΧΡΥΣΟ, ΛΕΥΚΟ/ΓΑΛΑΖΙΟ) ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ και προσεξτε μην κοψετε κανενα συσματακι. Προτεινω να λιώσετε με εναν αναπτηρα μετα να τα γυμνώσετε. ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΣΥΡΜΑΤΑΚΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΟΥΝ/ΚΟΠΟΥΝ.

Ξεχωριστε το "χορτο" απο τα συρματακια και στο τελος καψτε με προσοχη παντα, το χορτο, ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ, ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΦΛΟΓΑ ΣΤΑ ΣΥΡΜΑΤΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΧΑΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗΜΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ KAI ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ ΠΑΛΙ ΚΟΨΙΜΟ ΠΙΟ ΠΙΣΩ.

 

6.Τελος(επιτέλους), Γεφυρώνουμε/συνδεουμε μεταξυ τους τα καλώδια 5.GND, 6.ACI και κραταμε το 9.SP RΝ για κεραια(κι'αυτο γυμνωμένο αλλα περισσοτερο απ'τα αλλα 2 για καλυτερη λύψη).

 

7. Σουλουπώστε λιγο την ολη κατασταση και ειστε ετοιμοι.

 

Επισης θα ταν καλο να κολουσατε τις επαφες με κολιτίρι(αν υπαρχει δυνατοτητα βεβαια)

 

Αν δεν εχετε αυθεντικο hands free ΜΗΝ περιμενετε να βρειτε πλακετα. Τα πραγματα για εσας ομως ειναι πιο ευκολα γιατι τα δεν εχουν "χορτα" μεσα και ετσι θα γινει πιο ευκολα(αν το ψαξετε, γιατι τα χρωματα δεν θα ειναι ιδια)

 

PCman αισθάνομαι σαν να απενεργοποιώ βόμβα!:) :lol: :p :happy:

 

Προτιμώ να κουβαλάω μαζί τα ακουστικά πάντως από το να μπώ σ'αυτή τη διαδικασία!:O

 

Όσον αφορά τώρα τις ρυθμίσεις των sms που επιστρέφουν στις εργοστασιακές κάθε φορά που απενεργοποιείται η συσκευή, με την αναβάθμιση διορθώνεται.Αναφέρομαι σ'αυτούς που έχουν live! Ν70...

 

Τέλος να κάνω μία ερώτηση, έχει περάσει κανείς flash theme στο Ν70 να μας πεί αν αξίζει?

 

ΤΗΝΧ

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

πάω να κάνω εγκατάσταση προγραμμάτων στο κινητό και μου λέει σφάλμα ασφαλείας στην εγκατάσταση!! δεν μπορώ να εγκαταστήσω τίποτα :(
Link to comment
Share on other sites

πάω να κάνω εγκατάσταση προγραμμάτων στο κινητό και μου λέει σφάλμα ασφαλείας στην εγκατάσταση!! δεν μπορώ να εγκαταστήσω τίποτα :(

 

Εγκατάστ. λογισμικού—Επιλέξτε αν το λογισμικό Symbian

μπορεί να εγκατασταθεί: Ενεργοποίηση, Μόνο με υπογρ.,

ή Απενεργοποίηση.

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα και ακολούθησα την παραπάνω διαδικασία.σελ 133 ή 113 από το manual νομίζω!

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

PCman αισθάνομαι σαν να απενεργοποιώ βόμβα!:) :lol: :p :happy:

 

Προτιμώ να κουβαλάω μαζί τα ακουστικά πάντως από το να μπώ σ'αυτή τη διαδικασία!:O

 

:lol: :lol:

κορυφηηη!!:p

 

οντως ειναι λιγο περιπλοκο..αλλα δεν πειραζει..:D

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol:

κορυφηηη!!:p

 

οντως ειναι λιγο περιπλοκο..αλλα δεν πειραζει..:D

Δεν ειναι περιπλοκο, απλα τα γραφω πολυ αναλυτικα γιαυτο σας φαινεται ετσι.

Θα ποσταρω μια φωτογραφια για το τελικο αποτελεσμα

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

http://engadget.com/2005/08/16/how-to-make-a-nokia-pop-port-to-female-mini-jack/

http://img.engadget.com/common/images/3349247479270992.JPG

αμα δεν σας βοηθάει το post του PCman ρείχτε μια ματιά εδώ.

 

το link είχε δωθεί απο τον Nervus παλιότερα.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

egw ekana thn patenta pou deixnete parapanw me ta default akoustika se mauro omws kai exontas sundesei psires sennheiser me volume control!opote gia paradeigma sto radio allazw stathmous me to koumpaki apo to handsfree kai entash hxou apo to volume control twn akoustikwn !!!!parolauata to exw kanei kai sta handsfree pou fainontai sth photo giati ta eixa apo palia.na nai kala o pateras mou xerei apo ilektronika.tora akoustika dj se kinhto opws sth photo ligo travhgmeno mou fainetai :)
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...