Jump to content

[Επίσημο] HTC Wizard (ή JAM2) / Qtek 9100


agiorgitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι όντως με το Reset φτιαχνει (Πατώντας το πλαινο κουμπάκι με το πενακι)...αν το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος...Ας το επιβεβαιώσει...
D.G.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό με τα keyboards το έχει και το 9000 και το 9100. Λύνεται νομίζω αν βάλετε την τελευταία αναβάθμιση. Αν όχι, θα λυθεί στην επόμενη.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
σημερα που το ειδα live επιτελους στο πλαισιο λιγο που το σκαλισα δεν καταλαβα να ειναι πιο αργο απο το s100 μου,δεν ξερω με προγραμματα τι κανει,παντως απο ποιοτητα κατασκευης κατα την γνωμη μου παντα νομιζω οτι ειναι μετριο σε σχεση με το 100,το βρηκα αρκετα συμπαθητικο παντως
Link to comment
Share on other sites

σημερα που το ειδα live επιτελους στο πλαισιο λιγο που το σκαλισα δεν καταλαβα να ειναι πιο αργο απο το s100 μου,δεν ξερω με προγραμματα τι κανει,παντως απο ποιοτητα κατασκευης κατα την γνωμη μου παντα νομιζω οτι ειναι μετριο σε σχεση με το 100,το βρηκα αρκετα συμπαθητικο παντως

skotose to s100 kie pare wizard :happy: den exi plikrologio .. fandasou poso grigora tha apantas ta minimata otan odigas !!!!!!:lol:

 

xronia sou pola file lagoudaki !!!!:D

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Ενα μικρό προβληματάκι μου έκανε και εμένα το 9100 me to Keyboard GR αλλά τελικά διορθώθεικε χωρίς να κάνω reset ,απλά ανοίγοντας το hardware keyboard και γράφοντας μια λέξη. Οταν το έκλεισα ήταν όλα ΟΚ.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
skotose to s100 kie pare wizard :happy: den exi plikrologio .. fandasou poso grigora tha apantas ta minimata otan odigas !!!!!!:lol:

 

xronia sou pola file lagoudaki !!!!:D

Χρονια σου πολλα φιλε μου dane και καλοριζικο το νεο σου εργαλειο:) δεν μου παει να το δωσω το s100 μου:( ρε γαμωτο,ισως αργοτερα το παρω το 9100 να το εχω μαζι με το 100 μου,καλο ειναι αλλα δεν τρελαθηκα οπως με το s100 οταν το ειδα:O
Link to comment
Share on other sites

Ποια mini Sd προτείνεται για το 9100...? θέλω χωρητικότητα 1Gb...καλά δεν είναι..? νομίζω ότι 512 είναι μικρή πλεον...Αλλα το κακό είναι οτι στην Ελλάδα 120x ταχύτητας δεν έχω δει...σκεφτόμουν να την έπαιρνα απο ebay...αλλα δεν θέλω να μπλέξω με δημοπρασίες κλπ...
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

εχει βρει κανεις :cat: ,site με καλα θεματα για WM5 ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

http://www.mcdeb.com/ :)

 

Yπάρχουν πολλά, απλά αυτό είναι στα favorites.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Ποια mini Sd προτείνεται για το 9100...? θέλω χωρητικότητα 1Gb...καλά δεν είναι..? νομίζω ότι 512 είναι μικρή πλεον...Αλλα το κακό είναι οτι στην Ελλάδα 120x ταχύτητας δεν έχω δει...σκεφτόμουν να την έπαιρνα απο ebay...αλλα δεν θέλω να μπλέξω με δημοπρασίες κλπ...

 

Εγώ που το έψαξα λίγο βρήκα μία atp 1gb 150X!!! αλλά ήταν μόνο σε sites της Αμερικής!:mad: Πιστεύω σε λίγες μέρες να την έχουν & τα ευρωπαϊκά ή & τα ελληνικά e-shops.:happy:

 

Ασχετο Τα bluetooth hands free motorola τι λένε? καμία πρόταση για αξιόπιστα headset?

Σκέφτομαι άρα υπάρχω....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

εχει βρει κανεις :cat: ,site με καλα θεματα για WM5 ?

ksero 1002 gia 2003 se alla mia mono me merika gia to WM5 afti ine i buzzdev.net sta downloads ... krimas

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες για τα φώτα σας...Πήρα ένα Netgear Wireless USB adapter το έβαλα πάνω στο pc και προσπάθησα να συνδέσω το Qtek αλλα δεν μπορούσε να συνδεθεί και δεν έμπαινε καθόλου Internet...Ποιον προσαρμογέα δικτύου πρέπει να επιλέξω...? Και κάτι άλλο στο wireless adaptor πρέπει να επιλέξω σύνδεση με αλλον υπολογιστή..?
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Sprite backup beta for WM5

 

Non VGA: h**p://www.spritesoftware.com/downloads/SpriteBackupEnglishPersonalSetup_wm05_nonvga.exe

 

VGA: h**p://www.spritesoftware.com/downloads/SpriteBackupEnglishPersonalSetup_wm05_VGA.exe

 

enjoy:lol:

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Sprite backup beta for WM5

enjoy:lol:

 

Thanks dane :) ,το δοκιμασες ?

Βρηκα το Sunnysoft Backup Manager σημερα και ευτυχως το δοκιμασα επιτυχως :O

 

>Δοκιμαζω και αυτο τωρα! (Aπο οτι ειδα παιρνει back up σε safe mode)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Thanks dane :) ,το δοκιμασες ?

Βρηκα το Sunnysoft Backup Manager σημερα και ευτυχως το δοκιμασα επιτυχως :O

 

>Δοκιμαζω και αυτο τωρα! (Aπο οτι ειδα παιρνει back up σε safe mode)

 

o yes kai to dokimasa .. to monadiko asximo ine pos expires 1.1.06 alla empistebome tous register scouts ;-)

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

o yes kai to dokimasa .. to monadiko asximo ine pos expires 1.1.06 alla empistebome tous register scouts ;-)

 

Ενταξει ,εχουμε καιρο ,καποιος θα φροντισει γι αυτο που λες ,

ειναι και beta , :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

exo ena problimataki !! exo to spb radio oreo tool mono den mporo na bro pouthena apo ta ellinika radio ta playlist ... an kapios tixea exi merika as mou ta dosi pls !!!!:happy:
Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

How To disable Gprs on Qtek9100:

1.hold down the End Call Button for a few seconds

2.You can also install this little freeware program, if you click on the GPRS symbol it gives you a disconnect button in the pop-up, making it possible to disconnect a connection (the symbol changes into a large G with white box).

GB-SOFT-Tweak-WM5.CAB

http://www.rapidsharing.com/0d47d9fd7970a99a09e4507536f6b652

 

Το βρηκα απο forum.xda-developers

 

Aν ειναι ηδη γνωστο το 2ο ,sorry!

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

γιατι να θελεις να το απενεργοποιησεις?

 

Aπενεργοποιεις την ενεργη συνδεση ετσι ,γιατι αρκετες φορες δεν απενεργοποιειται απο μονη της οταν πχ κανεις terminate μια εφαρμογη ,πχ mail,internet explorer κλπ.

Δεν κατεβαζεις τιποτε ,αλλα η συνδεση μενει ενεργη .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Υπαρχει περιπτωση να αλλαξουμε τα πεδια των επαφων ?

.Απο οτι ειδα (χωρις να εχω διαβασει το manual :O ) ,δεν υπαρχει η δυνατοτητα να προσθεσουμε στις επαφες ενα 2ο ,πχ κινητο τηλεφωνο .:cry:

Ετσι ειναι τελικα ,ή ειναι κατι που δεν το εχω ανακαλυψει ακομα ?:confused:

 

Υπαρχει καμμια εφαρμογη που να μπορει να αλλαξει τα πεδια ?

(να αφαιρεσουμε καποιο που δεν χρησιμοποιουμε, ή να προσθεσουμε ενα ιδιο)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Υπαρχει περιπτωση να αλλαξουμε τα πεδια των επαφων ?

.Απο οτι ειδα (χωρις να εχω διαβασει το manual :O ) ,δεν υπαρχει η δυνατοτητα να προσθεσουμε στις επαφες ενα 2ο ,πχ κινητο τηλεφωνο .:cry:

Ετσι ειναι τελικα ,ή ειναι κατι που δεν το εχω ανακαλυψει ακομα ?:confused:

 

Υπαρχει καμμια εφαρμογη που να μπορει να αλλαξει τα πεδια ?

(να αφαιρεσουμε καποιο που δεν χρησιμοποιουμε, ή να προσθεσουμε ενα ιδιο)

pocket informant 2005 δοκιμασες? εχω την εντυπωση οτι το κανει. εχει τοσες πολλες επιλογες η εφαρμοφη αυτη και ειναι παραμετροποιησημη μεχρι αηδιας, που πραγματικα μου πεφτει πολυ, γι αυτο και δεν την χρησημοποιουσα ποτε. φυσικα αν τη βαλεις ξεχνας το pocket outlook και δουλευεις αποκλειστικα με αυτη.

Αντε απο αυριο μπαινω και γω στο club γιατι πολυ το καθυστερησα!!:D

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Υπαρχει περιπτωση να αλλαξουμε τα πεδια των επαφων ?

.Απο οτι ειδα (χωρις να εχω διαβασει το manual :O ) ,δεν υπαρχει η δυνατοτητα να προσθεσουμε στις επαφες ενα 2ο ,πχ κινητο τηλεφωνο .:cry:

Ετσι ειναι τελικα ,ή ειναι κατι που δεν το εχω ανακαλυψει ακομα ?:confused:

 

Υπαρχει καμμια εφαρμογη που να μπορει να αλλαξει τα πεδια ?

(να αφαιρεσουμε καποιο που δεν χρησιμοποιουμε, ή να προσθεσουμε ενα ιδιο)

Δεν πιστεύω να λείπει το Pocket Informant από το ppc σου;;;:w00t:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...