Jump to content

[Επίσημο] Qtek 2020i


fnwokke
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανείς άλλος ; τι έγινε ? Ξαφνικά φύγατε όλοι από το forum ?

Παιδιά καίγομαι...Σώστε με , γιατί πρέπει Δευτέρα πρωί να παραγγείλω.... SOS

 

Το 2020i είναι σαφώς πιο μεγάλο απο ένα κινητό τηλέφωνο τις κατηγορίας πχ του ercsson k700i που είχα πριν, όπως βλέπεις και στην φωτογραφία, αλλά δεν είναι και τεράστιο. Και στο χέρι επίσης δεν είναι πολυ μεγάλο και είναι αρκετά βολικό θα έλεγα, εμένα πάντως προσωπικά με βολεύει.

Όσο για να το έχεις στην ζώνη σου εμένα δεν με βολεύει ιδιαίτερα.

Καλό θα ήταν να πήγαινες σε κάποιο μαγαζί να το δείς απο κοντά για να βγάλεις τα συμπεράσματά σου. Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και στο χέρι επίσης δεν είναι πολυ μεγάλο και είναι αρκετά βολικό θα έλεγα, εμένα πάντως προσωπικά με βολεύει.

 

Εξαρτάται και από το χέρι... :)

άλλο πράκτωρας και άλλο εισπράκτωρας... ΘΟΥΒΟΥ 000
Link to comment
Share on other sites

Vkostas σε ευχαριστώ πάρα πολύ !!! Μάλλον θα το πάρω! αφού τελικά ναι είναι όντως πολύ μεγάλο αλλά όχι τόσο ώστε να γίνεται δύσκολο στη μεταφορά υπο κανονικές συνθήκες... Ε τώρα αν πάω σε κανένα μπάρ το καλοκαίρι που εκεί σακάκι δε γίνεται να φοράς ... παίρνω το παλιό μου τηλέφωνο (SE T610) !! :)

 

To περίμενα μεγαλύτερο , αλλά τελικά είναι super !

 

Μια last απορία! Εχω δει ότι οι χρήστες έχουν μπερδευτεί αρκετά συγκρίνοντας τα 2 ppc Qtek 2020i και 9100. Και τα 2 κοστίζουν ακριβώς το ίδιο , αλλά το δεύτερο είναι πολύ ... πάρα πολύ μικρό, όμως έχει 200 Μhz επεξεργαστή και 64 RAM. Σε αντίθεση το 2020i έχει 520 επεξεργαστή και 128 RAM.

 

Αρκετοί είναι αυτοί που λένε ότι δεν έχουν σχεδόν καμία διαφορά στη ταχύτητα , πράγμα που δυσκολεύομαι πάρα πολύ να το πιστέψω (άσχετα με το ότι το ένα έχει win2003 και το άλλο win2005).

 

Τέλος πάντων... κάθε επιπλέον σχόλιο δεκτό ! Αν τελικά καταφέρω να το πάρω από τη Τρίτη θα έχω να σχολιάσω με χειροπιαστές αποδείξεις !!

 

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά ήταν να αγοράσω το Qtek 2020i από το SmartDevices (χωρίς Φ.Π.Α. λόγο τιμολογίου) και η τιμή ήταν 548€ αλλά δεν το έχουν διαθέσιμο. Υπάρχει σε κανένα ευρωπαϊκό μαγαζι σε καλή τιμή.

Αν το αγοράσω από την Γερμανία, μπορώ να του βάλω English windows?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δε το πείρα ακόμα το 2020i γιατί είχαν προσωρινή έλλειψη... (Τη Παρασκευή υπήρχε ετοιμοπαράδοτο και τη Τρίτη το πρωί ούτε για δείγμα... :( ) Όμως τώρα ψήνομαι λίγοοοο περισσότερο για το νέο 9100... αχχχ τι να κάνω.... ;;;;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ κάτοχος εδώ και λίγες μέρες του 2020i και είμαι πολύ ευχαριστημένος αν και θα ήθελα να έχει ένα τέτοιο τηλέφωνο και ραδιόφωνο. Βέβαια από ότι γνωρίζω δεν έχει κυκλοφορήσει κάτι σε ράδιο για το 2020i. Επίσεις θέλω να ρωτήσω εάν ξέρετε που θα βρω εφαρμογές και προγράμματα που να είναι όμως δωρεάν χωρίς να χρειάζεται μετά από 7 ή 14 μέρες να ζητά εκείνον τον εκνευριστικό κωδικό επειδή είναι δοκιμαστικά. Το ρωτάω διότι δεν γνωρίζω την διαδικασία για αγορά προγραμμάτων μέσω διαδυκτίου και δεν ξέρω εάν είναι ασφαλές.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ κάτοχος εδώ και λίγες μέρες του 2020i και είμαι πολύ ευχαριστημένος αν και θα ήθελα να έχει ένα τέτοιο τηλέφωνο και ραδιόφωνο. Βέβαια από ότι γνωρίζω δεν έχει κυκλοφορήσει κάτι σε ράδιο για το 2020i. Επίσεις θέλω να ρωτήσω εάν ξέρετε που θα βρω εφαρμογές και προγράμματα που να είναι όμως δωρεάν χωρίς να χρειάζεται μετά από 7 ή 14 μέρες να ζητά εκείνον τον εκνευριστικό κωδικό επειδή είναι δοκιμαστικά. Το ρωτάω διότι δεν γνωρίζω την διαδικασία για αγορά προγραμμάτων μέσω διαδυκτίου και δεν ξέρω εάν είναι ασφαλές.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

http://www.pdagold.com/

Εχει αρκετα freeware προγραμματα και παιχνιδια για τα ppc μας(windows mobile κλπ.)Υπαρχουν κι αλλα site,αλλα δεν τα θυμαμαι!!Αν βαλεις ppc-freeware στο google,θα βρεις παρα πολλα..!!! ;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι κάτοχος του PDA2 και είμαι πολύ ευχαριστημένος..

 

->Βρήκα μια μπαταρία 2400mah μόνο 30€ και λέει είναι πιο λεπτή από την κανονική. Τώρα δεν ξέρω. Τι λέτε;; http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=5840312412

 

-> Για screen protector να αγοράσω και αν ναι ποιός είναι καλύτερος;;

 

->Ακόμη θέλω ν' αγοράσω ένα αντάπτορα απο 2.5mm σε 3.5mm για τα ακουστικά του, πρέπει να προσέξω κάτι;;

 

Tips: Φοβερό site το http://forum.xda-developers.com έχει τα πάντα, επίσης αν έχετε βρει κανένα site με "ελεύθερα" προγράμματα στείλτε pm να ανταλλάξουμε..

Link to comment
Share on other sites

->Ακόμη θέλω ν' αγοράσω ένα αντάπτορα απο 2.5mm σε 3.5mm για τα ακουστικά του, πρέπει να προσέξω κάτι;;

Να είναι στερεοφωνικός Ψάξε πρώτα σε καταστήματα ήχου κτλ, μήπως βρεις κάποιον φτηνό με 2-3 ευρώ κι αν αποτύχεις όπως εγώ, πάρε αυτόν: http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=1215

Είναι ακριβός, αλλά κάνει μια χαρά τη δουλειά του

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορειτε να μου πειτε που μπορω να βρω καποια απο τις εξης ROM για το 2020i??

1. Ρωσικη

2. Αγγλικη

3. Ελληνικη

Προσπαθησα να κανω upgrade ενα ρωσικο σε ελληνικο και κολλησε.

Θα προτιμουσα την ρωσικη για να δω αν θα επανελθει κατ'αρχην..

 

 

Ευχαριστω πολυ

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Να είναι στερεοφωνικός Ψάξε πρώτα σε καταστήματα ήχου κτλ, μήπως βρεις κάποιον φτηνό με 2-3 ευρώ κι αν αποτύχεις όπως εγώ, πάρε αυτόν: http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=1215

Είναι ακριβός, αλλά κάνει μια χαρά τη δουλειά του

http://cgi.ebay.com/2-5mm-to-3-5mm-Mobile-Phone-Headphone-Adapter-with-Mic_W0QQitemZ5838754771QQcategoryZ15040QQrdZ1QQcmdZViewItem

Βρήκα μια και με μιρόφωνο, πολύ ωραία.. Αυτή με το μικρόφωνο κάνει 4,3€ (εννοείται ότι είναι μέσα στην τιμή τα έξοδα αποστολής)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τέτοια και στο expansys.gr. Προσωπικά το βρίσκω αμφίβολο να σε ακούει ο συνομιλητής σου με το μικρόφωνο να βρίσκεται τόσο χαμηλα.
Link to comment
Share on other sites

Το Jabra BT800 δουλεύει κανονικά με το 2020i;

 

Όλες οι λειτουργίες του ;

 

αναγνώριση κλήσεων , τηλεφωνικός κατάλογος ;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Το Jabra BT800 σε γενικές γραμμές δουλεύει εντάξει και τι εννοώ:

Μερικές φορές ανεξήγητα χάνει τη σύνδεση με το Qtek και για να δουλέψει η αναγνώριση κλήσης είναι λίγο κατάσταση λότο. Συνήθως πάντως η αναγνώριση δε δουλεύει.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Το Jabra BT800 σε γενικές γραμμές δουλεύει εντάξει και τι εννοώ:

Μερικές φορές ανεξήγητα χάνει τη σύνδεση με το Qtek και για να δουλέψει η αναγνώριση κλήσης είναι λίγο κατάσταση λότο. Συνήθως πάντως η αναγνώριση δε δουλεύει.

 

ο κατάλογος δουλεύει;;

δλδ χωρίς να πάω στο τηλ να βρω τον αριθμό που θέλω από το jabra ;;;

 

Αξίζει να δώσει κανείς τα 100€;;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μπορείς να μπεις στον κατάλογο του κινητού από το Jabra.

Και όχι, αν είναι να το δουλέψεις με το 2020i, προσωπικά δεν σου προτείνω το Jabra.

Βλέπω τώρα τη διαφορά που το δουλεύω με το Nokia 6230i και συνεργάζεται άψογα.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μπορείς να μπεις στον κατάλογο του κινητού από το Jabra.

Και όχι, αν είναι να το δουλέψεις με το 2020i, προσωπικά δεν σου προτείνω το Jabra.

Βλέπω τώρα τη διαφορά που το δουλεύω με το Nokia 6230i και συνεργάζεται άψογα.

 

Ευχαριστώ γιατί ήμουν έτοιμος να σκάσω 100€ :confused: ξανά :mad: για το jabra

 

καμιά καλή πρόταση bluetooth για το 2020i;;;;

Link to comment
Share on other sites

http://www.pdagold.com/

Εχει αρκετα freeware προγραμματα και παιχνιδια για τα ppc μας(windows mobile κλπ.)Υπαρχουν κι αλλα site,αλλα δεν τα θυμαμαι!!Αν βαλεις ppc-freeware στο google,θα βρεις παρα πολλα..!!! ;)

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ γιατί ήμουν έτοιμος να σκάσω 100€ :confused: ξανά :mad: για το jabra

 

καμιά καλή πρόταση bluetooth για το 2020i;;;;

 

 

Γενικα το 2020Ι δεν τα παει καλα με το BT. Oτι ακουστικο και αν εχω δοκιμασει κανει κολπα. Προτιμησε το ενσυρματο να χεις την υγεια σου.

 

Δεν ξερω γιατι αλλα το ΒΤ στο 2020ι δεν ειναι οπως θα επρεπε να ειναι. Για παραδειγμα παρτε ενα απλο τηλεφωνο και βαλτε το διπλα κανοντας scan. Το απλο τηλεφωνο θα πιασει ολες τις συσκευες στην εμβελεια του αλλα το 2020 οχι. Εχω γινει ρεζιλι πολλες φορες σε ΝΟΚΙΑκιδες.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!

 

Για όσους χρησιμοποιούν το Jabra BT800, κυκλοφόρησε νέα αναβάθμιση firmware!

Μπορείτε να την κατεβάσετε από εδώ:

http://www.jabra.com/JabraCMS/EM/EN/Misc/SoftwareBT800/

 

Οι βελτιώσεις σύμφωνα με την εταιρία είναι οι παρακάτω:

* Faster audio transfer for Sony Ericsson phones

* Faster speech channel handling – the call is transferred to the headset faster

* Faster reaction on Key-presses during incoming call

* The missing international prefix "+" is displayed in your caller list thus allowing you to dial out from your Jabra BT800

 

Eγώ την έκανα, αλλά επειδή δεν έχω πια το 2020i για να την δοκιμάσω, δοκιμάστε την για να μας πείτε αν βελτιώνει κάτι στη συνεργασία του ακουστικού με το Qtek 2020i. :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!

Αύριο, θα έχω το 2020ί και εγώ χάρη στον jiannisk!

Ελπίζω να μου δώσετε τα φώτα σας σε κάποια

θέματα που θα έχω απορίες!

:)

Μάνος!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Eδώ είμαστε να βοηθήσουμε, αν κι εσύ δε θα'χεις πρόβλημα, τα "παίρνεις" τα γράμματα.:lol:

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόβλημα;;; Αχαχαχαχα Εγώ είμαι παλιά καραβάνα

στα αγορασμένα και original προγράμματα και παιχνίδια...

 

Να ξερες πόσα λεφτά έχω δώσει... :P

Ευχαριστώ πολύ,

Μανος

Ελπίζω να δούμε σύντομα καινούργια αναβάθμιση που να

τα φτιάχνει όλα!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...