Jump to content

8 ώρες στο Amsterdam,τι προτείνετε;


MAX POWER
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αύριο πετάω απο LA για Amsterdam όπου θα έχω 8 ώρες αναμονή!

Τι έχετε να προτήνετε?

Τι μπορώ να κάνω σε 8 ώρες?

Προσοχή τι 8α πείτε :X - δεν μπορώ να χάσω το αεροπλάνο :D ?

Τι αξίζει να δει κανείς?

Πόσο κοντά είναι το αεροδρόμιο στην πόλη?

Χρησιμοποιούν Ευρώ εκεί?

 

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

ευρώ: Ναι

ποιες 8 ώρες της μέρας θα είναι αυτές; :rolleyes:

 

Να προσέχεις τα ποδήλατα :!:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... θα κατέβεις με τρένο/μετρό από το αεροδρόμιο στην πόλη (Centraal Station) απο κεί ρώτα που είναι η πλατεία Dam, υπάρχουν μερικά αξιοθέατα εκεί, και μετά.... ντουγρού για Red Light District. Είναι πίσω από την Dam. Εκεί θα δείς τις ιερόδουλες στις βιτρίνες (καμμία σχέση με Αθήνα, πίστεψε με), τα sex shops, coffee shops (καφετέριες που σερβίρουν και χόρτο) και όλα τα καλά.

 

Εναλλακτικά, νομίζω στο Centraal μπορείς να βρείς τουριστικές πληροφορίες για να σε κατευθύνουν. Το Αμστελόδαμον είναι μια πανέμορφη πόλη, με πολλά αξιοθέατα και μουσεία και ΑΨΟΓΗ συγκοινωνία.

 

Για φαι θα προτείνω το στεκάδικο Gauchos στην Dam. Άψογο, χορταστικό φαγητό σε πολύ καλές τιμές.

 

Για ο,τι άλλο είμαι στη διάθεσή σου.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Ντουγρού για Red Light District όπως σου εξηγεί ο BestMan παραπάνω.

Αν πάλι θέλεις κάτι πιο έντονο και ξεχωριστό μπορείς να παντρευτείς τον καλό σου.

 

Συγγνώμη γι'αυτό. Δεν εννοώ πως είσαι ομοφυλόφιλος.

 

Αν είσαι όμως ξανασκέψου το. :love:

Είναι δώδεκα η ώρα είναι η ώρα των σκιών

Κάπου θα σε συναντήσω, κάπου θα σε βρω

Λύκε λύκε είσαι εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή μόνο μην αρχίζεις να φωτογραφίζεις ή βιντεοσκοπείς τα «κορίτσια»... Σε βλέπω να επισκέπτεσαι μεταξύ άλλων και κάποιο από τα νοσοκομεία του Amsterdam. :D

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

χασίσι,πουτ@νες,αλκοόλ

2 ώρες ύπνο και μια μπίρα στο γυρισμό να στρώσει το στομάχι σου :D

 

Kalitera den tha mporousa na to thesw, einai isws i kaliteri sira kai lakonika!!!

Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε.

έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,

ήδη θα το κατάλαβες οι Ιθάκες τι σημαίνουν.

 

Κωνσταντίνος Π. Καβάφης

http://www.eclipse.co.uk/mbs/Diver_logo-web_page_GIF_1a.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... θα κατέβεις με τρένο/μετρό από το αεροδρόμιο στην πόλη (Centraal Station) απο κεί ρώτα που είναι η πλατεία Dam, υπάρχουν μερικά αξιοθέατα εκεί, και μετά.... ντουγρού για Red Light District. Είναι πίσω από την Dam. Εκεί θα δείς τις ιερόδουλες στις βιτρίνες (καμμία σχέση με Αθήνα, πίστεψε με), τα sex shops, coffee shops (καφετέριες που σερβίρουν και χόρτο) και όλα τα καλά.

 

Εναλλακτικά, νομίζω στο Centraal μπορείς να βρείς τουριστικές πληροφορίες για να σε κατευθύνουν. Το Αμστελόδαμον είναι μια πανέμορφη πόλη, με πολλά αξιοθέατα και μουσεία και ΑΨΟΓΗ συγκοινωνία.

 

Για φαι θα προτείνω το στεκάδικο Gauchos στην Dam. Άψογο, χορταστικό φαγητό σε πολύ καλές τιμές.

 

Για ο,τι άλλο είμαι στη διάθεσή σου.

 

Συμφωνω απολυτα.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Αύριο πετάω απο LA για Amsterdam όπου θα έχω 8 ώρες αναμονή!

Τι έχετε να προτήνετε?

Τι μπορώ να κάνω σε 8 ώρες?

Προσοχή τι 8α πείτε :X - δεν μπορώ να χάσω το αεροπλάνο :D ?

Τι αξίζει να δει κανείς?

Πόσο κοντά είναι το αεροδρόμιο στην πόλη?

Χρησιμοποιούν Ευρώ εκεί?

 

Χρήστος

 

Ότι σου είπε ο BestMan! α προσθέσω μόνο το Teaser's (δεν είμαι σίγουρος αν το γράφω σωστά). Μόλις βγείς από τον κεντρικό σταθμό θα πας αριστερά και μετά όλο ευθεία. Είναι κοντά στο Sex Museum. Θα πιείς την μπύρα σου από hot κοπέλες με... πολύ λίγα ρούχα!!! Μην ξεχάσεις να πιείς και ένα σφηνάκι τεκίλα από τα... χεράκια των κοριτσιών!!! Τι μου θυμίζεις τώρα!!! :rolleyes:

 

Να δώσεις τα φιλιά μου στην Πατρίτσια!!! :w00t: :w00t:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στο TEasers να πας πριν το RED Light , να πιεις την μπυριτσα σου (πρωι πρωι ειναι οτι πρεπει.)

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το Teaser's είναι μεταξύ του Centraal και της Dam. Ωραιότατο μαγαζι. Και εκείνο το body shot είναι όλα τα λεφτα! ;)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Ναι το Teaser's είναι μεταξύ του Centraal και της Dam. Ωραιότατο μαγαζι. Και εκείνο το body shot είναι όλα τα λεφτα! ;)

 

Δικός μου είσαι κι εσύ!!! ;) ;) :lol:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ντουγρού για Red Light District όπως σου εξηγεί ο BestMan παραπάνω.

Αν πάλι θέλεις κατί πιο έντονο και ξεχωριστό μπορείς να παντρευτείς τον καλό σου.

Συγγνώμη γι'αυτό. Δεν εννοώ πως είσαι ομοφυλόφυλος.

 

Αν είσαι όμως ξανασκέψου το. :love:

Το πιο καλό που έχω διαβάσει το τελευτάιο τριμηνο εδώ μέσα! :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

THANK YOU ALL GUYS :w00t:

kai special thanks

BestMan ( guess den einai tyxaio to nickname :) )

Babis

ZXR (8a steilo xairetismata sto moro :) )

 

kai xairetismata se Rigasnic kai Niko_S3 ;)

 

Άντε τι θα γίνει παιδιά θα κάνουμε κανένα meeting τώρα που θα είμαι και εγώ Ελλάδα :O

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Μαξ, σε ποια περιοχη θα εισαι; Γιατι Αθηνα δε μπορει, ολο και κατι θα οργανωθει...

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

THANK YOU ALL GUYS

kai special thanks

BestMan ( guess den einai tyxaio to nickname )

Babis

ZXR (8a steilo xairetismata sto moro )

 

kai xairetismata se Rigasnic kai Niko_S3

 

Άντε τι θα γίνει παιδιά θα κάνουμε κανένα meeting τώρα που θα είμαι και εγώ Ελλάδα :O

 

Δεν είναι απλά μωρό φίλε ΜΑΧ. Είναι ΤΟ ΜΩΡΟ!!!! Αφού να φανταστείς έκανε body shot και η κοπέλα μου μαζί της!!! :w00t: :X

 

Ακούς BestMan;;; :lol:

 

Αφήστε να ανεβάσω φωτό ρεεεε!!!! Αει στο καλό, κολάστηκα και σήμερα!!! :lol:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω να με πάρεις και μένα μαζί ή να μην ξανανοίξεις τέτοιο θέμα γιατί ξεσηκώθηκα πάλι :p :love:

Πάρε και μια τουλίπα για το καλό :D

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

πρίν απο 1-2 μήνες που βρέθηκα για τελευταία φορά εκεί, υπήρχε κάποια έκθεση στο Mdms Tussaud's, η οποία ήταν πολύ καλή (εισητήριο ~25-30 ευρώ απ'οτι θυμάμαι). Μετά, μπορείς να πάς να δείς τα "μουσεία" διαμαντιών που υπάρχουν εκεί... Κοντά στα μουσεία αυτά, υπάρχουν και το μουσείο του Van Gogh, καθώς και το RIJKS Museum. Αααα, στα μαγαζιά πουλάνε νομιμα, marijuana starter kits :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Teasers είχα δει Body Shot δεν έκανα... Όπως έχω πει το Αμστελόδαμον είναι υπέρχοη πόλη, με αρκετά αξιοθέατα, αλλά δεν ξέρω τι θα προλάβει να δει ο φίλος σε 6-8 ώρες. Υπάρχει και το σπίτι της Αννας Φρανκ, τα παλάτια, το Mme Tusaud κλπ..

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Καλά παιδιά ήταν super!!!

Πήγα παντού γνώρισα και έναν ινδό :X που ήταν σε παρόμοια φάση και πήγαμε παντού!

Το red light district φοβερό ...έκανα και διαπραγματεύσεις με μερικές κοπέλες που εβγαζαν το ψωμι τους :)

Παντα έχει φαση να διαπραγματευεσαι τετοια πραγματα ακομι και εαν δεν σκεφτεσαι να αγορασεις :rolleyes:

Μετα πηγαμε και σε ενα μπαρακι με γκομενες που χορευαν (σε στυλ hooters) και ηπιαμε τα μπυρονια μας :O

Μεχρι και tour με πλοια στα καναλια εκανα!!!

Παντος

+ Δεν περιμενα οτι ο Αμστερνταμ ειναι σε στυλ Βενετιας, μιλαμε ειναι ΜΕΣΑ στο νερο ολο!!!

+ Οτι θα είχε τοσο μα τοσο κρυο, μιλαμε για μηδεν βαθμους με αερα και χιονι...οτι πρεπει δηλαδη εαν πριν απο μερικες ωρες κυκλοφορουσες με κοντομανικο στο LA :ninja:

THANKS

Chris

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το είδα το τοπικ. Πραγματι 8 ωρες στο Αμστερνταμ αξιζουν αφου το αεροδρομιο ειναι μονο 10-15 λεπτα απο την πολη με το τραινο. Κριμα που δεν ηταν ποιο ζεστα, οι Ολανδεζες ειναι πολυ ομορφες. Το εχω κανει 2 φορες αυτο το στοπ-οβερ, αν εβλεπα το τοπικ νωριτερα θα σου ελεγα ακριβως που να πας.

 

Στειλε μου εμαιλ να συναντηθουμε, ειμαι και εγω εδω.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Δεν περιμενα οτι ο Αμστερνταμ ειναι σε στυλ Βενετιας, μιλαμε ειναι ΜΕΣΑ στο νερο ολο!!!

 

Σε αφήσαμε να το ανακαλύψεις μόνος σου :p Αλλά το Amsterdam είναι πιο όμορφο από τη Βενετία!

Αν έχεις βγάλει φωτογραφίες με το μέρος χιονισμένο,στείλε μου pm plz,θα θέλα πολύ να το δω και έτσι:love:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...