Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά... Μια χαζή ερώτηση... :worry:

 

Μόνο εγώ πιστεύω πως το τραγούδι της διαφήμισης του Johnny Walker δεν είναι της Natalie Merchant, αλλά από κάποια άλλη ερμηνεύτρια; :worry:

Γιατι αυτό; Τι σε κάνει να πιστεύεις το αντίθετο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι αυτό; Τι σε κάνει να πιστεύεις το αντίθετο;

Ούτε η φωνή έχει σχέση, ούτε η μουσική... :)

Το τραγούδι είναι αυτό, αλλά πιστεύω πως είναι άλλη εκτέλεση. :)

Εδώ είναι το τραγούδι της διαφήμισης. :)


Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Μια χαζή ερώτηση... :worry:

 

Μόνο εγώ πιστεύω πως το τραγούδι της διαφήμισης του Johnny Walker δεν είναι της Natalie Merchant, αλλά από κάποια άλλη ερμηνεύτρια; :worry:

Πεσ'τα χρυσοστομη :D

 

Γιατι αυτό; Τι σε κάνει να πιστεύεις το αντίθετο;

Σου το ειπα και εγω LNinio. Αυτο που μου εστειλες ειναι πολυ slow και ακουστικο. Αυτο της διαφημισης ειναι διασκευη, εχει μια αλλη "δυναμη". Εχει πρωτα απ ολα διαφορετικη μουσικη. Γι'αυτο ψαχνω στοιχεια για την διαφημιση μπας και αναφερει αναμεσα στους δημιουργους και για την μουσικη :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βρέθηκε το Sarah Khider - Mermaid Song (το υπέροχο τραγούδι από τη διαφήμιση του Chivas Regal). Όποιο καλό παιδί με broadband σύνδεση έχει την καλοσύνη ας μου στείλει ένα pm με τo mail του ώστε να του το στείλω και να μπορέσει να το δώσει σε όποιον το θέλει. :)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος μπορεί να μου στείλει ένα τραγούδι που έπαιζε

σε μια διαφήμιση του μπαρμπα στάθη που έλεγε ''είχαμε γερή κράση''

και έπεφτε ένα παιδί από μία εξέδρα;

 

Και αυτό που έπαιζε στη διαφήμιση της Δέλτα που έλεγε

μία είναι η Δέλτα.

 

Thanks!

στο Manos.the.Greek@gmail.com

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !το τραγούδι που παίζει στις καινούργιες διαφημίσεις τις voda ποιο είναι ?αυτές με το V703 που λένε << λα λα λα λα λα :just hold me now (? )

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Ζητάω τη βοήθειά σας για ένα τραγούδι που ψάχνω απεγνωσμένα. Όπως θα καταλάβατε και από τον τίτλο, πρόκειται για το τραγούδι από την τηλεοπτική διαφήμιση του Dewar's με την κοπέλα στο κελί. Ελπίζω να βρεθεί σύντομα κάποιος που θα μπορέσει να με διαφωτήσει.

 

Thanx εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

mporei kaneis na moy dwsei kapoio link gia to soundtrack tis tainias????

Στα γνωστά μέρη φίλε μου. Έχει βρωμίσει ο τόπος με αυτό το OST!!! :wacko:

"Βανέσσα Αδαμοπούλου - Πάνω στην τρέλα μου"

Αυτη την στιγμή στο Limewire Μου έχει βγάλει 15 αποτελέσματα με search την φραση "pano stin trela mou"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μήπως κάποιος γνωρίζει ποιό είναι το τραγούδι που ακούγεται στη διαφήμιση του Nοxzema; (η κοπέλλα που κυκλοφορεί με το μπουρνούζι)

To ρεφραίν είναι "right now"

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις το soundtrack της ταινιας Λουφα και Παραλλαγη (την καινουργια ταινια)

Οποιος το εχει jimmys324@gmail.com ;)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

mhpws exei kapoios/a to soundtrack apo thn ellhnikh tainia hardcore?perimenw sxetiko pm gia na sas dwsw to email mou h peite mou pou to brhkate na to katebasw.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ωφείλω τα credits μου στους δύο φίλους που αμφισβήτησαν το γεγονός οτι το τραγούδι του Johnie Walker το τραγουδά η Natalie Merchant!!! Είχαν απόλυτο δίκιο.

Το τραγούδι της διαφήμισης είναι μεν το "Which side are you on" αλλά είναι ερμηνευμένο από τους Ten Thousand Maniacs

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ωφείλω τα credits μου στους δύο φίλους που αμφισβήτησαν το γεγονός οτι το τραγούδι του Johnie Walker το τραγουδά η Natalie Merchant!!! Είχαν απόλυτο δίκιο.

Το τραγούδι της διαφήμισης είναι μεν το "Which side are you on" αλλά είναι ερμηνευμένο από τους Ten Thousand Maniacs

Το έχεις ακούσει και είσαι βέβαιος πως είναι αυτό ή είναι και αυτό κανένα ράδιο-αρβύλα; :X :p :lol:

(Γνωρίζω πως γράφτηκε και σε εφημερίδα, χθες...)

 

Θα μου επιτρέψεις να το αμφισβητήσω και αυτό; :grin:

 

1. Το style του δεν έχει σχέση με τους 10.000 Maniacs που ξέρω.

2. Δεν βρήκα κανένα τους album ή single τους να το περιέχει.

3. Η Natalie Merchant ήταν τραγουδίστριά των 10.000 Maniancs...

 

Προσωπική μου εκτίμηση είναι πως το τραγούδι είναι σε ειδική version για τις ανάγκες της διαφήμισης.

Θυμάστε πριν 1-2 χρόνια την άλλη με τους ανθρώπους-δελφίνια; Ούτε κι εκείνο βρέθηκε ποτέ... :cry:

Κάποιος είπε κάποτε έναν τίτλο, κανείς δεν μπορούσε να το εξακριβώσει μιας και δεν βρήκαμε ποτέ κάποιο κομμάτι με αυτόν τον τίτλο κι έτσι έμεινε το θέμα εκεί... :confused:


Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει βρει κάποιος και τη μουσική από το Johnny Walker Black;

g0d1va2000@yahoo.gr

Ίσως αυτό: «Supreme Beings Of Leisure - Never The Same»; :)

Θα το βρεις στο DC++ σε διάφορα hubs και σίγουρα στο hub angelos0. :)


Link to comment
Share on other sites

Το sample από "Θέλω να σε βρω πάλι εκεί" των Non Grata, ξέρει κανείς από ποιο κομμάτι είναι;

Ήταν η μελωδία που έπαιξε σήμερα στο Παρα 5, όταν έβγαιναν από την αποθήκη για να πάνε στο αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...