Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Emena file mou doulepse otan sto kentriko menu patisa 0 kai ekana register me to 1!!! Elpizo na se voi8isa!!!

Eyxaristo.H efarmogh leitoygei kanonika tora :) .

 

Pos akrivos mporo na aykshso thn analysh eggrafhs video;

Link to comment
Share on other sites

Eyxaristo.H efarmogh leitoygei kanonika tora :) .

 

Pos akrivos mporo na aykshso thn analysh eggrafhs video;

apo oti 8imame file mou exei ena edit kati... na deis se kapoio apo ola ta 8emata sto i-phone sigoura to lene kapou alla den to 8imame akrivos!!!

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα με την εφαρμογή NOKIA PC SUITE.To κινητό μου συνδέεται κανονικότατα με usb cable original της ΝΟΚΙΑ και κατάφερα να πάρω μια κόπια των επαφώ στο pc μου.Δέν μπορώ να κάνω browse το κινητό μου όπως πρίν την αναβάθμιση ( τώρα έχω v 5.03.08 17-08-05 RM1) και την τελευταία έκδοση του pc suite.Mάλιστα επεγκατέστησα την προηγουμενη στο pc και έβαλα καθαρά την καινούργια.Καμμία υποεφαρμογη δεν μπορεί να δεί το κινητό και μου βγάζει ένδειξη " ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ Η ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ " !!! Βοήθεια σας Παρακαλώ!!!
Link to comment
Share on other sites

οπως εχουν πει αλλα μελη, αυτα δημιουργουνται συχνα απο Firewall κλπ.
Pos akrivos mporo na aykshso thn analysh eggrafhs video;
πρεπει να κανει edit τα *.ini που βρισκονται στο Ε:\system\apps\ETICamcorder\profile\ και μετα να επιλεξεις απο τα settings του ΕΤΙ το προφιλ που εκανες edit. αλλαζεις την αναλυση σε αναλογια 1,333 οπως 320x240 αλλα βεβαια δυσκολα πετυχαινει.
Link to comment
Share on other sites

οπως εχουν πει αλλα μελη, αυτα δημιουργουνται συχνα απο Firewall κλπ.πρεπει να κανει edit τα *.ini που βρισκονται στο Ε:\system\apps\ETICamcorder\profile\ και μετα να επιλεξεις απο τα settings του ΕΤΙ το προφιλ που εκανες edit. αλλαζεις την αναλυση σε αναλογια 1,333 οπως 320x240 αλλα βεβαια δυσκολα πετυχαινει.

Υπάρχουν πέντε .ini στο profile.Το καθένα περιέχει μια ξεχωριστή ανάλυση.Δύο από τα .ini αυξάνουν την ανάλυση στα 320x240 εικονοστοιχεία.

 

Τελικά το μόνο που έπρεπε να πράξω ήταν απλά να επιλέξω το profile που επιθυμώ μέσω της ίδιας εφαρμογής.Ευτυχώς δεν χρειάστηκε να κάνω edit σε κανένα αρχείο :) .

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους τους κατόχους του 6630!

 

Ίδιο πρόβλημα με τον passenger57 αλλά: ΔΕΝ ΕΧΩ FIREWALL! (μόνο αυτό των Windows το οποίο δεν φταίει).

 

Το ιστορικό: Εδώ και λίγες μέρες, έκανα ένα φορμάτ στον υπολογιστή μου και εγκατέστησα τα πάντα από την αρχή. Από εκείνη μάλλον τη στιγμή αντιμετωπίζω πρόβλημα με το PC Suite. Ενώ βλέπει το κινητό, μπορεί να κάνει Συγχρονισμό με το Outlook, δεν μπορώ να να μεταφέρω τίποτα στο κινητό (mp3, εικόνες κτλ.) Προσπαθώ να μπω στο "Nokia Phone Browser\Nokia 6630" στο My Computer και συνεχώς βγαίνει το εξής μήνυμα: "Δεν ήταν δυνατή η ολοκλήρωση της διαδικασίας". Και δεν κάνει τίποτα. Δεν μπορώ να δω τα περιεχόμενα των μνημών. Εγκατέστησα όλες τις 3 τελευταίες εκδόσεις του PC Suite αλλά τζίφος. Στο τέλος το εγκατέστησα σε ένα άλλο partition του αδελφού μου και... δυστυχώς δούλεψε... Άρα πιθανώς κάποιο πρόγραμμα δικό μου κάνει τη ζημιά. Τα μόνα προγράμματα που δεν είχα πριν (και έχω εγκαταστήσει τώρα) είναι: Nero 7, ACDSee 8 και το Autopatcher (το οποίο βάζει όλα τα updates των Windows XP). Έχω κάνει format και στο κινητό... Τι να κάνω; :cry:

Δεκτές όλες οι προτάσεις για το πρόβλημα μου...

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους τους κατόχους του 6630!

 

Ίδιο πρόβλημα με τον passenger57 αλλά: ΔΕΝ ΕΧΩ FIREWALL! (μόνο αυτό των Windows το οποίο δεν φταίει).

 

Το ιστορικό: Εδώ και λίγες μέρες, έκανα ένα φορμάτ στον υπολογιστή μου και εγκατέστησα τα πάντα από την αρχή. Από εκείνη μάλλον τη στιγμή αντιμετωπίζω πρόβλημα με το PC Suite. Ενώ βλέπει το κινητό, μπορεί να κάνει Συγχρονισμό με το Outlook, δεν μπορώ να να μεταφέρω τίποτα στο κινητό (mp3, εικόνες κτλ.) Προσπαθώ να μπω στο "Nokia Phone Browser\Nokia 6630" στο My Computer και συνεχώς βγαίνει το εξής μήνυμα: "Δεν ήταν δυνατή η ολοκλήρωση της διαδικασίας". Και δεν κάνει τίποτα. Δεν μπορώ να δω τα περιεχόμενα των μνημών. Εγκατέστησα όλες τις 3 τελευταίες εκδόσεις του PC Suite αλλά τζίφος. Στο τέλος το εγκατέστησα σε ένα άλλο partition του αδελφού μου και... δυστυχώς δούλεψε... Άρα πιθανώς κάποιο πρόγραμμα δικό μου κάνει τη ζημιά. Τα μόνα προγράμματα που δεν είχα πριν (και έχω εγκαταστήσει τώρα) είναι: Nero 7, ACDSee 8 και το Autopatcher (το οποίο βάζει όλα τα updates των Windows XP). Έχω κάνει format και στο κινητό... Τι να κάνω; :cry:

Δεκτές όλες οι προτάσεις για το πρόβλημα μου...

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας.

το servise pack 1 το εχεις ξανα βαλει στο pc??αν ναι ξανα κανε εγκατασταση τους drivers του κινητου με λιγα λογια κανε το κινητο εγκατασταση στο pc σου σαν νεα συσκευη usb

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους τους κατόχους του 6630!

 

Ίδιο πρόβλημα με τον passenger57 αλλά: ΔΕΝ ΕΧΩ FIREWALL! (μόνο αυτό των Windows το οποίο δεν φταίει).

 

Το ιστορικό: Εδώ και λίγες μέρες, έκανα ένα φορμάτ στον υπολογιστή μου και εγκατέστησα τα πάντα από την αρχή. Από εκείνη μάλλον τη στιγμή αντιμετωπίζω πρόβλημα με το PC Suite. Ενώ βλέπει το κινητό, μπορεί να κάνει Συγχρονισμό με το Outlook, δεν μπορώ να να μεταφέρω τίποτα στο κινητό (mp3, εικόνες κτλ.) Προσπαθώ να μπω στο "Nokia Phone Browser\Nokia 6630" στο My Computer και συνεχώς βγαίνει το εξής μήνυμα: "Δεν ήταν δυνατή η ολοκλήρωση της διαδικασίας". Και δεν κάνει τίποτα. Δεν μπορώ να δω τα περιεχόμενα των μνημών. Εγκατέστησα όλες τις 3 τελευταίες εκδόσεις του PC Suite αλλά τζίφος. Στο τέλος το εγκατέστησα σε ένα άλλο partition του αδελφού μου και... δυστυχώς δούλεψε... Άρα πιθανώς κάποιο πρόγραμμα δικό μου κάνει τη ζημιά. Τα μόνα προγράμματα που δεν είχα πριν (και έχω εγκαταστήσει τώρα) είναι: Nero 7, ACDSee 8 και το Autopatcher (το οποίο βάζει όλα τα updates των Windows XP). Έχω κάνει format και στο κινητό... Τι να κάνω; :cry:

Δεκτές όλες οι προτάσεις για το πρόβλημα μου...

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας.

 

 

File mou exo tin entiposi oti prepei na exeis to sp2 ton xp1!!!

An den exeis to sp2 i tin nea ekdosi tou nokia manager mporo na sta doso an eisai apo salonika!!! :cool:

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω.Δοκιμαζω με απεγκατάσταση/εγκατάσταση drivers για να δω αν θα παίξει τελικά

 

 

edit-

Δε δούλεψε τελικά :/

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όμορφα...Τω ιδιο πρόβλημα τω έχω και εγώ...Σε άλλο pc τω κινητό μου συνδέται κανονικά. στο δικό μου μονο συγχρονισμό μπορώ να κάνω :(

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Otan metaferontai oi epafes apo to 6630 ston ypologisth poy akrivos apothhkeyontai;

 

Exo metaferei oles tis epafes moy ston ypologisth,ostoso den gnorizo se poio akrivos shmeio vriskontai.

Link to comment
Share on other sites

Ego exo ta WinXP sp2 (opos kai oi alloi fantazomia) prin kano tin anabathmisi sto kinito douleue kanonika tora pia tipota ///...

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Otan metaferontai oi epafes apo to 6630 ston ypologisth poy akrivos apothhkeyontai;

 

Exo metaferei oles tis epafes moy ston ypologisth,ostoso den gnorizo se poio akrivos shmeio vriskontai.

nokia phone browser οι επαφες μου

Link to comment
Share on other sites

Καταφέρατε τίποτα με τω πρόβλημα που υπάρχει με τω PC suite?? Άμα μάθετε στείλτε τω και εγώ να λύσουμε και εμείς τω πρόβλημα μας :(

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Καταφέρατε τίποτα με τω πρόβλημα που υπάρχει με τω PC suite?? Άμα μάθετε στείλτε τω και εγώ να λύσουμε και εμείς τω πρόβλημα μας :(

 

Ti provlima exeis akrivws?? :confused:

 

Exeis katevasei th nea ekdosh tou PSsuite?

 

Emena me th nea ekdosh to mono provlima pou mou parousiazei (to opoio den ginotan me thn palia ekdosh...) einai oti den borei na egatasthsei efarmoges/games/themes mesw BT. Opote gia na mh vazw to usb, ta stelnw san mhnyma kai ta egatastw apo to thlefwno. :O

Link to comment
Share on other sites

To problima einai ayto pou anagrafi o eon ligo pio pano.

Nai exo tin teleutaia (6.6)

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

To problima einai ayto pou anagrafi o eon ligo pio pano.

Nai exo tin teleutaia (6.6)

 

A, malista.

 

Den kserw an se voithaei ayto , alla egw den exw perasei to SP2 kai exw thn v.3.45.113 :O

Link to comment
Share on other sites

Εγω δοκιμασα και απεγκατάσταση,και εγκατασταση σε άλλο δισκο ( με το ίδιο λειτουργικό ομως) αλλά τπτ..η διαδικασία δε μπορεί να ολοκληρωθεί..γκρρρ δε μπορώ να μεταφέρω τπτ στο κινητό

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δοκιμασα και απεγκατάσταση,και εγκατασταση σε άλλο δισκο ( με το ίδιο λειτουργικό ομως) αλλά τπτ..η διαδικασία δε μπορεί να ολοκληρωθεί..γκρρρ δε μπορώ να μεταφέρω τπτ στο κινητό

τοτε παρε ενα card reader ή κανα μπλουτουθ ;)

Link to comment
Share on other sites

TIn mirizomia tin doulia to Bromo Nero ftaii...Tha dokimaso kai tha sas po.

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα με την εφαρμογή NOKIA PC SUITE.To κινητό μου συνδέεται κανονικότατα με usb cable original της ΝΟΚΙΑ και κατάφερα να πάρω μια κόπια των επαφώ στο pc μου.Δέν μπορώ να κάνω browse το κινητό μου όπως πρίν την αναβάθμιση ( τώρα έχω v 5.03.08 17-08-05 RM1) και την τελευταία έκδοση του pc suite.Mάλιστα επεγκατέστησα την προηγουμενη στο pc και έβαλα καθαρά την καινούργια.Καμμία υποεφαρμογη δεν μπορεί να δεί το κινητό και μου βγάζει ένδειξη " ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ Η ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ " !!! Βοήθεια σας Παρακαλώ!!!

 

Πανω κατω το ιδιο προβλημα εχω κι εγω.

Ειμαι ακομα σε firmware εκδοση 4.03.38.

Μηνες τωρα χρησιμοποιουσα Bluetooth και PC Suite 6.6 για οτιδηποτε ηθελα να μεταφερω στο κινητο, κλπ.

Ξαφνικα μια ωραια πρωια ανοιγω το bluetooth στο κινητο μου και περιμενω - ως συνηθως - να το "δει" το PC Suite. Το βλεπει αλλα... μολις παω να κανω browse τα folders του κινητου, μου βγαζει κι εμενα αυτο το message (στα αγγλικα το χω εγω το PC Suite)! Το ιδιο και με το καλωδιο...

 

Εκανα τα παντα. Απο την αρχη pairing, εβγαλα το PC Suite και το ξαναβαλα..., εβγαλα τους cable drivers και τους ξαναβαλα, λουστηκα με Ultrex, με Pantene... τιποτα το ρημαδι... :rolleyes:

 

Μυριζομαι κι εγω προβλημα στο PC Suite απο την εγκατασταση καποιων νεων εφαρμογων που έκανα τελευταια στο PC (κι εγω κατι Nero κλπ αναβαθμισα - λες να μας έκαψε κυριολεκτικα ο Νέρωνας; ).

 

Παρεπιπτοντως το κινητο δουλευει μια χαρα και επισης και το bluetooth φαινεται οκ με το handsfree που εχω οποτε το συμπερασμα ειναι οτι δεν φταιει κατι στο κινητο αλλα στο PC...

 

Ακομα ενα bravo στη Nokia και στους προγραμματιστες της για το τρομερο και φοβερο PC Suite.

 

Μετα απο την επανεγκατασταση του PC (να το κανει ο Θεος) Suite, πλεον κι ενω το Bluetooth ειναι enabled σε κινητο και PC (και το Get Connected Wizard της σουιτας βρισκει κανονικα το τηλεφωνο) επικοινωνια δεν παιζει καθόλου. Το εικονιδιακι κατω δεξια σε σχημα κινητου παραμενει με το Χ, δηλαδη μη ενεργοποιημενο, ενω παλια ενεργοποιουνταν αυτοματα οταν ανοιγα το bluetooth στο κινητο.

 

Προς το παρον για μεταφορα αρχειων μονο μεσω Card Reader - κατι σαν την εκ νεου ανακαλυψη του τροχου, δηλαδη :mad:

 

Μηπως αν παω κοντρα στο ρευμα και αναβαθμισω το firmware στο κινητο μου, αλλάξει το καρμα μου/του και φτιαξει; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

LOipon akouste.... :D:D:D:D:D:DD:D:

 

Tora molis to brika :):):) (kai eimai xatroumenos)

 

Grapse sto start-->run to

"Regsvr32.exe %Windir%\System32\Ole32.dll"

 

To ida edo ( den mporo na min to anafero):

http://www.allaboutsymbian.com/forum/showthread.php?t=42467&page=2

 

 

OLE!!!!

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...