Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι φιλε μου νερβους...μια καταχωρηση εχω κανει,τι το απο8ηκευσα σαν κινητο τι σαν ακινητο τι σαν οτι 8ες αυτο αρνηται να το αντιστοιχισει σαν επαφη!!! τι να πω

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα του καλοπληρωτη (μηνας του δωρου Χριστουγεννων) και καλο μηνα σε ολους.

Καποια ακρη πιστευω οτι αρχησα να βρησκω με την ας πουμε κατεστραμμενη-κλειδωμενη καρτα.Επειδη οι παρατηρησεις μου και κινησεις ειναι αρκετες,δεν θα γραψω εδω,αλλα εκει που γινονται συζητησεις για προβληματα mmc. 1-2 επισκεψεις ακομη στην alpha copy και πιστευω να φτασω στο τερμα.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλο φιλε ntanny και εαν σχετιζεται με το νεο firmware η το κινητο μας γενικοτερα 8α σου προτινα να την ποσταρεις&εδω την λυση σου για μελλοντικη χρηση ;)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλο φιλε ntanny και εαν σχετιζεται με το νεο firmware η το κινητο μας γενικοτερα 8α σου προτινα να την ποσταρεις&εδω την λυση σου για μελλοντικη χρηση ;)

Αυτο που παρατηρω ειναι οτι μετα απο φορματ της συσκευης,αν εχεις την καρτα ξεκλειδωτη,χωρις δηλαδη την προστασια εγγραφης,φορμαρισμενη στον υπολογιστη και πας να την φορμαρεις στο κινητο,την μεν 32αρα (μανισια) της προσθετει προστασια εγγραφης, την δε 512 που εχω κολλαει το κινητο και ο μονος τροπος πλεον για ανοιγμα καρτας ειναι το MMCFixer με σωστη χρηση,χωρις βιασυνη.

Αναλυτηκα θα επανελθω γιατι η κουραση που εχω χτυπησε καμπανακι.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Exo erotisoules...

 

1)Yparxei efarmogi typou CameraFX me FULL-SCREEN scope (opos sta Sharp?)

2)Giati ta jpeg mou den exoun EXIF opos sto 6680 (kamia efarmogi?)

3)To Push-To-Talk koubaki parametropoihte (kamia efarmogi pali?)

 

auta pros to paron...

Link to comment
Share on other sites

Exo erotisoules...

 

1)Yparxei efarmogi typou CameraFX me FULL-SCREEN scope (opos sta Sharp?)

2)Giati ta jpeg mou den exoun EXIF opos sto 6680 (kamia efarmogi?)

3)To Push-To-Talk koubaki parametropoihte (kamia efarmogi pali?)

 

auta pros to paron...

 

Απ'όσα ξερω,ο τροπος με τον οποιο τραβας φωτο δεν αλλαζει μιας και δεν ειναι θεμα software.(αν κανω καπου λαθος,ας με διορθωσουν τα μεγαλα τσακαλια :D :D )

Το πλαινο κουμπακι δεν αλλαζει δυστυχως :mad: ,αν και θα ηταν πολυ χρησιμο..

Οσον αφορα την 2η σου ερωτηση,λυπαμαι αλλα δεν γνωριζω τι ειναι το EXIF.. :stupid:

 

EDIT:Ολιγον ασχετο,αλλα σημερα επιασα στα χερια μου πρωτη φορα το n70.Εχω μεινει μαλ..ας!Τι φωτο ειναι αυτες(που να δω και του n90 δηλαδη,έ?)? :w00t: Τι ταχυτητα επεξεργαστη ειναι αυτη?ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΓΩ.. :mad:

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που παρατηρω ειναι οτι μετα απο φορματ της συσκευης,αν εχεις την καρτα ξεκλειδωτη,χωρις δηλαδη την προστασια εγγραφης,φορμαρισμενη στον υπολογιστη και πας να την φορμαρεις στο κινητο,την μεν 32αρα (μανισια) της προσθετει προστασια εγγραφης, την δε 512 που εχω κολλαει το κινητο και ο μονος τροπος πλεον για ανοιγμα καρτας ειναι το MMCFixer με σωστη χρηση,χωρις βιασυνη.

 

 

file ntanny diavasa simera oti otan formareis mia karta se ena kinito tote afto pernaei kati san prostasia eggrafis kai otan ti valeis se allo kinito tha prepei afti na ksanaformaristei...den dokimazeis na tin formareis se allo kinito pou opos les to petixes, kai na ksanaperaseis to neo firmware?Isos to provlima, an pareis to istoriko apo tin arxi,einai i anavathmisi pou ekanes sto alpha copy kai kati lathos tha egine ekei..isos na figei to agathi pou sou dimiourgei to provlima kai tiranniesai toses meres...ego pira mia transcend 512mb kai ftou ftou doulevei kala...

edosa tin palia karta se mia fili mou na ti dokimasei se fotografio mipos ti formaroun ta mixanimata pou diathetoun oi tipoi ekei...an iparxei thetiki ekseliksi (an kai apogoiteftika pia) tha sou po...

:offtopic:

thelo na rotiso kai kati to opoio to exo ksanarotisei alla den mou apantise kanenas :cry: :cry: den kratao mnm sto kinito (ta svino afou ta diavaso) alla meta apo kathe minima 2 me 3 kb kratiountai sti mnimi tou tilefonou kai meta apo 20 peripou mnm exo 100 kb...opote logika an to paroume tora tis giortes logo efxon ktl tha mou faei 1 mb apo ti mnimi tou tilefonou...iparxei tropos na ta sviso afta?

Link to comment
Share on other sites

ti egine bre paidia me tis othones apo ta 3230 pou tremopezoun kai akougete kai ayto to enoxlitiko zzzzz!? mas tis episkebazoun? eida simera ena kainourgio 3230 kai itan kirile i othoni tou. kserei kaneis?
mpanos
Link to comment
Share on other sites

ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ USB?
ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΚΟΡΠΙΟΙ ΜΑΣ ΠΗΡΑΝ ΠΑΡΑΜΑΖΩΜΑ, ΟΙ ΔΗΘΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΣΕ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΕΞΕΔΡΕΣ ΘΑ ΞΑΝΑΒΡΕΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ ΜΑΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΠΑΛΙ ΘΑ ΤΗΝ ΔΟΥΜΕ...
Link to comment
Share on other sites

Το πλαινο κουμπακι δεν αλλαζει δυστυχως :mad: ,αν και θα ηταν πολυ χρησιμο..

 

EDIT:Ολιγον ασχετο,αλλα σημερα επιασα στα χερια μου πρωτη φορα το n70.Εχω μεινει μαλ..ας!Τι φωτο ειναι αυτες(που να δω και του n90 δηλαδη,έ?)? :w00t: Τι ταχυτητα επεξεργαστη ειναι αυτη?ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΓΩ.. :mad:

Εγω απ`οσο ξερω την λειτουργια που πλαϊνου κουμπιου δεν την διαθετουν ακομη οι Ελληνικοι παροχοι κινητης.

Οσο για το Ν70..... :D Λιγο απο το χαρτζιλικι σου,λιγο μερικες μαλαγανιες στη μαμα και τον μπαμπα και κυριως μερες που ερχοντε......τα καλαντα. ;) :cool: :lol:

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

thelo na rotiso kai kati to opoio to exo ksanarotisei alla den mou apantise kanenas :cry: :cry: den kratao mnm sto kinito (ta svino afou ta diavaso) alla meta apo kathe minima 2 me 3 kb kratiountai sti mnimi tou tilefonou kai meta apo 20 peripou mnm exo 100 kb...opote logika an to paroume tora tis giortes logo efxon ktl tha mou faei 1 mb apo ti mnimi tou tilefonou...iparxei tropos na ta sviso afta?

Τα μηνυματα οταν ερχονται αποθηκευονται σε εναν φακελλο στο C:\system\mail .Εκει μπαινουν σε αριθμιμενους φακελλους.Κατι θα μενει ως καταλοιπο εκει,αν και δεν το εχω τσεκαρει μετα απο διαγραφες που κανω και εγω.Πρεπει βεβαια να ξερεις και με ποιο νουμερο αντιστοιχει το μηνυμα που πηρες.

 

Παιδια μετα απο 2 εντατικα 24ωρα τεστ στο προβλημα της καρτας, πιστευω πως βρηκα την λυση.Οσο και αν δημιουργησα προβληματα στις καρτες,στο τελος ο τροπος που χρησιμοποιω δεινει το σωστο αποτελεσμα

Το κειμενο αυτο επειδη ειναι καπως μεγαλο,το ανεβασα στην ιστοσελιδα μου.Ευχομε αν παρουσιαστει και σε αλλους το ιδιο,να δωσουν την λυση με αυτες τις οδηγιες.

...............

Ωρα 10.44 και ακομη δεν εχει ανεβει το αρχειο .Ισως λογω των εργασιων του server του pathfinder.Υπομονη παιδες και συγνωμη γιατι νομιζα οτι ειχε ανεβει.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ USB?

Οχι :( Μονο το handsfree εχει και μια καρτα 32mb (αν και ενος φιλου μου του εδωσαν 64mb :confused: Λετε να τελειωσαν οι 32mb?)

 

ti egine bre paidia me tis othones apo ta 3230 pou tremopezoun kai akougete kai ayto to enoxlitiko zzzzz!? mas tis episkebazoun? eida simera ena kainourgio 3230 kai itan kirile i othoni tou. kserei kaneis?

Δεν πηγα να την αλλαξω ακομη :worry: Την παρακολουθω παντως για να μπορεσω να πω με ακριβεια στην αναφορα για τον τεχνικο το προβλημα. Εδω και δυο μερες εχω ενα κοκκινο pixel. Αν το εβλεπε ο τεχνικος αυτο θα με περνουσε για τρελο αφου δεν εγινε καμια αλλαγη...Θα πρεπει να δω με τι συχνοτητα αλλαζουν ωστε να το γραψω και να το παρατηρει μερες. Δηλαδη θα πρεπει να το κρατησουν αρκετο καιρο και εγω στις γιορτες το θελω...Αλλα και να μην εχει τρια καμμενα pixel στο Nokia profesionnal μου ειπαν οτι αν το προβλημα εχει οπως το αναφερω θα γινει προληπτικη αλλαγη της οθονης.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

έχω mandriva linux 2005 και για τα email χρησιμοποιώ το πρόγραμμα kontact... Θέλω να μπορώ να συγχρονίσω τον τηλεφωνικό κατάλογο και το ηεμρολόγιο του 3230 με αυτό του kontact (όπως γίνεται με το outlook της microsoft)... Έχω βρει δυο προγράμματα για αυτόν τον σκοπό, το multisync και το gammu/wammu...Παρ' όλα αυτά δεν μου εχει συνδεθεί κανένα με το τηλέφωνο. Μάλλον φταίει ότι δεν μπορώ να τα ρυθμίσω σωστά... πχ το wamu κάθε φορά μου το βάζω να ψάξει το τηλέφωνο (θέλω να τα συνδέσω μέσω bluetooth) βγάζει segmention fault. Τα έχει χρησιμοποιήσει κανείς να μου πει τις ρυθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν εδώ είναι το σωστό μέρος για να κάνω post. Εδώ και 2 μέρες εχώ και εγώ το τηλεφωνάκι και σήμερα παρατήρησα ένα σημαδάκι στην οθόνη,φαίνεται σα σκόνη που έχει μπει μέσα.Αν το πάω στην αντιπροσωπεία μπορεί να μου το καθαρίσουν;Είναι αρκετά σπαστικό να το βλέπεις,ειδικά άμα βάζεις άσπρο φόντο.
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν εδώ είναι το σωστό μέρος για να κάνω post. Εδώ και 2 μέρες εχώ και εγώ το τηλεφωνάκι και σήμερα παρατήρησα ένα σημαδάκι στην οθόνη,φαίνεται σα σκόνη που έχει μπει μέσα.Αν το πάω στην αντιπροσωπεία μπορεί να μου το καθαρίσουν;Είναι αρκετά σπαστικό να το βλέπεις,ειδικά άμα βάζεις άσπρο φόντο.

Και θα μπουνε κι'αλλα :( . Δεν στο καθαριζουν τζαμπα. Θα σου ζητησουν την ελαχιστη χρεωση.

Στο πρωτο post υπαρχει το manual για να το ανοιγεις μονος σου και να το καθαριζεις :)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εγω απ`οσο ξερω την λειτουργια που πλαϊνου κουμπιου δεν την διαθετουν ακομη οι Ελληνικοι παροχοι κινητης.

Οσο για το Ν70..... :D Λιγο απο το χαρτζιλικι σου,λιγο μερικες μαλαγανιες στη μαμα και τον μπαμπα και κυριως μερες που ερχοντε......τα καλαντα. ;) :cool: :lol:

 

 

Κατ'αρχας δεν ζηταω ποτε λεφτα απο τους γονεις μου για να παρω κατι,ετσι ωστε να μην μπορουν να μου την πουν καποια στιγμη. ;)

Επισης,τι να το κανω το n70 μιας και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο το 3230?? :)

Ασχετο αλλα σημερα ειδα το n90.Τι πραγμα ειναι και αυτο Θεε μου? :!:

Τελος,αμα παω να πω τα καλαντα θα με κραξουν:παω 3η λυκειου και ειμαι 1.82(μουσι ομως δεν εχω βγαλει ακομα :( ).

Αυτα,και καλο ξημερωμα σε ολους τους Moderators και σε ολα τα παιδια που ειναι τωρα online(αληθεια,τι κανετε τετοια ωρα στο ιντερνετ? :zzz: :zzz: ).

Bonne nuit!!

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Μια και απ`οτι βλεπω κατι τρεχει ακομη με τα προβληματα του server στο pathfinder (δεν με αφηνει να ανεβασω το αρχειο), το επισυναπτω εδω.

Φιλε nervous,αν το εγκρινεις μπορεις να το βαλεις και στην πρωτη σελιδα αν δεν σου κανει κοπο.

 

edited by nervous:Προστεθηκε το λινκ στην 1η σελιδα ,thanks :)

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΝΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟ 3230 ΣΑΣ?ΕΧΕΤΕ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?
ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΚΟΡΠΙΟΙ ΜΑΣ ΠΗΡΑΝ ΠΑΡΑΜΑΖΩΜΑ, ΟΙ ΔΗΘΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΣΕ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΕΞΕΔΡΕΣ ΘΑ ΞΑΝΑΒΡΕΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ ΜΑΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΠΑΛΙ ΘΑ ΤΗΝ ΔΟΥΜΕ...
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΝΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟ 3230 ΣΑΣ?ΕΧΕΤΕ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?
Προσωπικά απο το κινητό είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, ίσως είναι το πιο σταθερό symbian που είχα ποτέ... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά απο το κινητό είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, ίσως είναι το πιο σταθερό symbian που είχα ποτέ... :cool:

 

Και εγω,πολυ ικανοποιημενος ειμαι. :)

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Θα ελεγα οτι μετα τα οσα εχει περασει στα χερια μου και τις 2 πτωσεις,ΑΝΤΕΧΕΙ !!!!

2 ατομα εχω δει την τελευταια βδομαδα να επιστρεφουν το 3230.Οχι γιατι δεν αξιζει,αλλα γιατι μολις ειδαν Symbian δεν ξεραν τι να κανουν.Ειναι ατομα που ποτε δεν ειχαν επαφη ακομη και με υπολογιστη.Τους δικαιολογω.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

αν δεν ηταν πολυυυυυ αργοοοοοο θα ηταν το καλυτερο κινητο που ειχα

 

Ε,καλα δεν ειναι και απελπιστικη η κατασταση του. :cool:

Για τα λεφτα του,την δουλεια του την κανει παρα πολυ καλα!

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

EMENA MOU EPESE TO ATIMO KAI MOU STIXISE 43EURO GIATI H OTHONI ESBISE KAI MOU EIPAN OTI HTAN KATI EPAFES POU XALASAN! KSEREI KANEIS APO ESAS TIPOTA SXETIKO GIATI MOU FENETE OTI APLA TARAKUNITHIKAN OI EPAFES KAI OXI XALASAN! DEN EINAI APO SILIKONI AYTES? MOU PIASAN TON K..O EXW MIA ENTIPOSI! OI GNOSEIS SAS THA ME BOHTHOUSAN.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...