Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές v6.1/7.0 & 8.0a


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και δεν έχω χρησιμοποιήσει το χαρακτηριστικό αυτό, δεν νομίζω ότι θα κλείνει τις εφαρμογές. Λογικά θα πρέπει να απελευθερώνει μέρος της μνήμης που κάποιες εφαρμογές "ξεχνάνε" να το κάνουν οι ίδιες όταν κλείνουν. Κάτι παραπλήσιο όπως στα Windows δηλαδή.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οπως λεει και ο φιλος aisopos δεν κλεινει τις εφαρμογες απλα compressαρει τη δεσμευμενη μνημη .

 

Σωστα αμα πατησεις απλα compress memory,ομως εχει και επιλογη close all apps. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το κλασικό φιδάκι της Νοκια (όχι το 3D) πού μπορώ να το βρώ φρή;; :rolleyes:
Απο εδω

http://www.europe.nokia.com/nokia/0,8764,71438,00.html (το snake ex,οπως ειπε και ο Αριστοτελης)

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, άκουσα για προβλήματα στον ήχο κλήσης ο οποίος όποτε θέλει δεν ακούγεται στο ν70 όταν ενεργοποιείς το FScaller. μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα, αλλά τώρα το πρόβλημα αυτό υπάρχει, πρέπει να έχει σχέση με κάποιο πρόγραμμα που βάζουμε μέσα. υπάρχει κάποιος τρόπος για να διορθωθεί το πρόβλημα; δε νόμίζω να είναι πρόβλημα του firware ε;;; γιατί όταν δεν χρησιμοποιώ το πρόγραμμα ο ήχος κλήσης ακούγεται κανονικά
Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, άκουσα για προβλήματα στον ήχο κλήσης ο οποίος όποτε θέλει δεν ακούγεται στο ν70 όταν ενεργοποιείς το FScaller. μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα, αλλά τώρα το πρόβλημα αυτό υπάρχει, πρέπει να έχει σχέση με κάποιο πρόγραμμα που βάζουμε μέσα. υπάρχει κάποιος τρόπος για να διορθωθεί το πρόβλημα; δε νόμίζω να είναι πρόβλημα του firware ε;;; γιατί όταν δεν χρησιμοποιώ το πρόγραμμα ο ήχος κλήσης ακούγεται κανονικά

Aν και η ερώτησή σου αφορά το thread του Ν70 (και τέτοια θέματα μόνο εκεί μπορούν να συζητηθούν) εν τούτοις θα σου πω πως πρόκειται για bug που συμβαίνει στην τυχαία μετατροπή του δικτύου απο 3G σε GSM και δυστυχώς δεν λύθηκε ούτε με την τελευταία αναβάθμιση... :(

 

....Μιά λύση είναι να χρησιμοποιείς μόνο την GSM σύνδεση (αν δεν σου χρειάζεται ή δεν χρησιμοποιείς συχνά την 3G). Το FScaller δεν παίζει κάποιο ρόλο....

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να είναι 50 ΜΒ το αρχείο aisopos αλλά Λέεεεεεει... :up: :yahoo: ας είναι καλά ο φίλος μου με την adsl.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Aν και η ερώτησή σου αφορά το thread του Ν70 (και τέτοια θέματα μόνο εκεί μπορούν να συζητηθούν) εν τούτοις θα σου πω πως πρόκειται για bug που συμβαίνει στην τυχαία μετατροπή του δικτύου απο 3G σε GSM και δυστυχώς δεν λύθηκε ούτε με την τελευταία αναβάθμιση... :(

 

....Μιά λύση είναι να χρησιμοποιείς μόνο την GSM σύνδεση (αν δεν σου χρειάζεται ή δεν χρησιμοποιείς συχνά την 3G). Το FScaller δεν παίζει κάποιο ρόλο....

 

μα το έχω μόνο σε gsm Λειτουργεία.... και επίσης όταν απενεργοποιώ το fscaller τότε χτυπάει κανονικά. Όταν το ενεργοποιώ τότε πάλι πρόβλημα,δεν χτύπαει

Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

μα το έχω μόνο σε gsm Λειτουργεία.... και επίσης όταν απενεργοποιώ το fscaller τότε χτυπάει κανονικά. Όταν το ενεργοποιώ τότε πάλι πρόβλημα,δεν χτύπαει

Mάλλον μιλάμε για άλλο πράγμα....Απ' ότι ακούγεται αυτό που λες λύθηκε, οπότε έτσι κι αλλιώς πέρνα άμεσα την αναβάθμιση.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Aisopos (ή οποιος αλλος ξερει), υπαρχει κανενα αντιστοιχο συμπιεσμενο αρχειο (με πολλα προγραμματα) για 6680? :O

Αν και στην υπογραφή μου δίνω έμφαση στα Ν90 και Ν70, τα προγράμματα κατά πολύ μεγάλο ποσοστό λειτουργούν στα περισσότερα των S60 κινητών, πόσο μάλλον στο 6680 που είναι πιο κοντά στα Ν90 και Ν70.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μέσω του efilemanager βρήκα το αρχείο του ήχου εκκίνησης (startup.mid) στο φάκελο Ζ:\System\sounds\digital\ . Κάνω edit-->cut αλλά αν και μου επιβεβαιώνει την ενέργεια της διαγραφής, το εν λόγω αρχείο δεν σβήνει με τίποτα....Καμιά έξυπνη ιδέα για να σταματήσει ο ενοχλητικός ήχος της εκκίνησης ;;; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να διαγράφεις από την ROM. Νομίζω ότι έχει αναφερθεί ένα κολπάκι κάπου.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μέσω του efilemanager βρήκα το αρχείο του ήχου εκκίνησης (startup.mid) στο φάκελο Ζ:\System\sounds\digital\ . Κάνω edit-->cut αλλά αν και μου επιβεβαιώνει την ενέργεια της διαγραφής, το εν λόγω αρχείο δεν σβήνει με τίποτα....Καμιά έξυπνη ιδέα για να σταματήσει ο ενοχλητικός ήχος της εκκίνησης ;;; :worry:

To ''cut'' den isodynamei me ''delete''.Oi parapano entoles diaferoyn rizika.

 

H monh lysh poy mporo na soy proteino einai h energopoihsh toy athoryvoy Profil :O .

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να διαγράφεις από την ROM. Νομίζω ότι έχει αναφερθεί ένα κολπάκι κάπου.

Aν αυτό μπορεί να ξανααναφερθεί θα ήμουν υπόχρεος..... :)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν μπορείτε (επειδή τώρα το ψάχνω), ας μου πείτε από πιό drive και πιό φάκελο μπορούν τα εγκατεστημένα προγράμματα (στην ΜΜC) να μεταφερθούν μέσω bt σε άλλο συμβατό κινητό και να παίξουν....

 

Ευχαριστώ... :)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν μπορείτε (επειδή τώρα το ψάχνω), ας μου πείτε από πιό drive και πιό φάκελο μπορούν τα εγκατεστημένα προγράμματα (στην ΜΜC) να μεταφερθούν μέσω bt σε άλλο συμβατό κινητό και να παίξουν....

 

Ευχαριστώ... :)

ta egatistimena programata "den mopoun" na staloun apo ton fakelo pou ta exis egatastisi,oxi ola toulaxistoun. kai ine taleporia na stelnis 10 arxia px ana app.

an exis to .sis i .jar arxio 8a ine pio efkolo. pada (an exis xoro)krata ta se enan fakelo gia na mporis na ta stelnis efkola..

Link to comment
Share on other sites

ta egatistimena programata "den mopoun" na staloun apo ton fakelo pou ta exis egatastisi,oxi ola toulaxistoun. kai ine taleporia na stelnis 10 arxia px ana app.

an exis to .sis i .jar arxio 8a ine pio efkolo. pada (an exis xoro)krata ta se enan fakelo gia na mporis na ta stelnis efkola..

Noμίζω πως τα αρχεία αυτά σαν μηνύματα, αποθηκεύονται μόνο στην μνήμη του κινητού με αποτέλεσμα να καταναλώνουν όλη την διαθέσιμη μνήμη και συνέπεια αυτού είναι όταν αποστέλλεται κάποιο άλλο αρχείο (mp3 klp) να μην το δέχεται το τηλέφωνο λόγω έλλειψης μνήμης....Δεν έχω βρει δυνατότητα τα μηνύματα να αποθηκεύονται άμεσα στην ΜΜC.... :(

Link to comment
Share on other sites

emena pantws to 7610 exei epilogh na ta save opoy 8elw...

 

Σε οσα κινητα δεν εχουν hot-swap την εχει αυτη την επιλογη φιλε μου. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Σε οσα κινητα δεν εχουν hot-swap την εχει αυτη την επιλογη φιλε μου. :)

Kαι τί σχέση έχει το hot-swap με την επιλογή της μνήμης της αποθήκευσης των μηνυμάτων, την στιγμή μάλιστα που και τα προγράμματα και όλων των ειδών τα εισερχόμενα αρχεία παιρνούν στο κινητό μέσω μηνύματος (αν είναι δυνατόν!!!) :w00t:

 

Κακός ή κακόβουλος προγραμματισμός.... :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...