Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Version 3.0.9 remedies various problems identified in 3.0.8, in particular a problem with Internet Explorer freezing while posting a message, and an issue relating to the mailqueue failing to send digest email notifications.

 

A new feature in 3.0.9 is image verification use in the 'contact us' form. This should eliminate the reported problems of spam being sent through it.

 

Additionally, much has been said about a vulnerability in 3.0.x related to the «img» bbcode tag. While this vulnerability does exist, the ability to exploit it is extremely limited. Nevertheless, it is fixed in 3.0.9. (The attached file overwrites modcp/banning.php and will fix this issue.)

 

Other Bug Fixes:

 

  • Member list not searchable by user name
  • Database error while processing join requests

 

 

Σημειώνεται ότι το image verification στη φόρμα επικοινωνίας για τους μη εγγεγραμμένους χρήστες, είχε ήδη ενεργοποιηθεί στο myphone.gr (από την έκδοση 3.0.5), ωστόσο για ευνόητους λόγους θα προτιμηθεί η χρήση του «αυθεντικού» κώδικα που περιέχει η έκδοση 3.0.8 του vBulletin.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με γειά :)

 

Ελπίζω να δούμε και τα features που είχαν γίνει disable λόγο προβλημάτων ασφαλείας!

Link to comment
Share on other sites

να αναφέρω και κάτι που δεν λειτουργούσε πριν αλλα ούτε τώρα...

 

πατώντας για να πάω στο 1ο μή αναγνωσμένο μήνυμα με πάει αρκετά πιο κάτω ενώ δεν έχω διαβάσει αρκετά ποστ απο αυτά τα οποία έχει προσπεράσει

 

και στα μαίλ που έρχονται για ενημέρωση οταν πατήσω το λινκ πάλι με πετάει αρκετά μηνύματα μπροστά

 

αυτά:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι ΟΚ, αλλά είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό όταν πρόκειται για πασίγνωστα κομμάτια τα οποία κυκλοφορούν ευρέως στα p2p.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι ΟΚ, αλλά είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό όταν πρόκειται για πασίγνωστα κομμάτια τα οποία κυκλοφορούν ευρέως στα p2p.

+1

Γενικά είναι εκνευριστικό το φαινόμενο "θέλω αυτό, στείτε το στο variemainapsaxno@google.com"

Και αν θέλετε και έναν ακόμα λόγο να μη γίνεται αυτό δημόσια, να ξέρετε ότι όταν γράφετε το email σας σε σελίδες, το βρίσκουν τα ψαχτήρια και σας ταράζουν στο spam.

 

Κοντολογίς, καλύτερα να τα ζητάτε αυτά όσο το δυνατόν λιγότερα και μόνο με PM. Δεν απαγορεύεται πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Hello guys,

 

8elw na rwthsw an ginete kai pws ginete kati.

Paradeigma: 8elw na dw photografies trabigmenes apo to 6680 px to nokia. Yparxei tetia dinatothta? Den mporesa na vrw tpt mesa sto mygallery. An nai pws? Kai apo alla kinita.. na dw poiothta photos diladi apo kinita.

 

thx

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν βρήκες κάτι; :worry: Στην κεντρική σελίδα του my gallery έχει φωτογραφίες τραβηγμένες απο Nokia 3650-3660,Nokia 6600,Nokia 7610,Siemens S65,Siemens SX1,Sony Ericsson P800-P900,Sony Ericsson T610-T630 :!:

Link to comment
Share on other sites

Efxaristw. Mallon epeidh den hmoyn sindemenos den ta ebgaze :P

 

Na ypo8esw oti den yparxei kai gia alla kinita e? Kati san lista na epilegeis kinito kai na sou bgazei tis antoistixes photografies..

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όχι,ότι υπάρχει μόνο στην κεντρική σελίδα του gallery.Απο κει και πέρα στα previews/reviews των κινητών αρκετές φορές υπάρχουν φωτογραφίες τραβηγμένες απο την κάμερα του κινητού για να δείξουν ακριβώς το τι φωτογραφίες βγάζει το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω καινούριο θέμα...

 

Θα μπορούσαμε να βάζουμε σε ένα χώρο Ελληνικά και Ξένα CDs ?

Ξέρω οτι δεν είναι κάτι απλό, αλλα μπορεί να γίνει ?

...
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι ο προσανατολισμός του myPhone είναι τέτοιος που να υπάρχει η ανάγκη για δημιουργία χώρου για κατέβασμα mp3. Υπάρχουν πολλοί ιστοχώροι με ανάλογο περιεχόμενο για τη δουλειά αυτή ;)
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειμαι κατα αυτης της καταστασης. Γενικα ειμαι υπερ του sharing οπως και αν γινεται αυτο, οποτε αν ειναι και με email... ας ειναι!

Συμφωνώ οτι πρέπει να γίνεται και μια έρευνα μπας και βρεθεί αλλά δεν είμαι αρνητικός στο "email sharing". Άλλωστε οτι το ζητάς δεν σημαίνει οτι θα σου το στείλουν κιόλας!!!

Link to comment
Share on other sites

Άλλωστε οτι το ζητάς δεν σημαίνει οτι θα σου το στείλουν κιόλας!!!

Για φαντάσου να ζητούσαν όλοι εδώ μέσα από κάτι. Στο τέλος κανείς δε θα έπαιρνε τίποτα γιατί θα γέμιζε το forum από τέτοια post και όχι από χρήσιμες συζητήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι ο προσανατολισμός του myPhone είναι τέτοιος που να υπάρχει η ανάγκη για δημιουργία χώρου για κατέβασμα mp3. Υπάρχουν πολλοί ιστοχώροι με ανάλογο περιεχόμενο για τη δουλειά αυτή ;)

Ο προσανατολισμός του myPhone δεν είναι να γίνετε όλο και καλύτερο; Ένας τρόπος για να το πετύχει αυτό είναι να προσφέρει περισσότερα. Δεν τίθεται θέμα "ανάγκης", τίθεται θέμα βελτίωσης.

Άποψη μου οτι αν αυτή τη στιγμή κλείνατε το My Playground θα χάνατε πάνω απο το 50-70% καθημερινής επισκεψημότητας.

Γιατί αυτά τα μέλοι που έχουμε να μην προσπαθούμε να τα αυξήσουμε επεκτείνοντας τον "προσανατολισμό" και σε άλους τομείς;

...
Link to comment
Share on other sites

Ο προσανατολισμός του myPhone δεν είναι να γίνετε όλο και καλύτερο; Ένας τρόπος για να το πετύχει αυτό είναι να προσφέρει περισσότερα. Δεν τίθεται θέμα "ανάγκης", τίθεται θέμα βελτίωσης.

Άποψη μου οτι αν αυτή τη στιγμή κλείνατε το My Playground θα χάνατε πάνω απο το 50-70% καθημερινής επισκεψημότητας.

Γιατί αυτά τα μέλοι που έχουμε να μην προσπαθούμε να τα αυξήσουμε επεκτείνοντας τον "προσανατολισμό" και σε άλους τομείς;

 

Οι περιοχές Buy & Sell και My Playground είναι παράπλευρες παροχές του Myphone στους χρήστες του. Αυτό αν θέλετε το πιστεύετε/ καταλαβαίνετε. Αν όχι, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό. Δεν καθορίζουν λοιπόν την πολιτική του Myphone απέναντι στους χρήστες του, ούτε μας ωθούν να προσφέρουμε περισσότερα.

 

Η λογική του Myphone είναι να προσφέρει πρώτα σε όλους τους τομείς που είναι σχετικοί με το αντικείμενό του και μετά στους υπόλοιπους. Πίστεψέ μας λοιπόν, έχουμε πολλά ακόμα να κάνουμε για το υπόλοιπο φορουμ και αυτό μας απασχολεί. Με αυτή τη λογική κόψαμε τις δημοσιεύσεις στο Buy & Sell, απαγορεύσαμε τις πολιτικές/θρησκευτικές/αθλητικές συζητήσεις στο Chat & fun και θα συνεχίσουμε να κάνουμε αλλαγές με σκοπό την ανάπτυξη όλων των υπόλοιπων sub forums. Δε μας απασχολούν τα MP3, οι μουσικές, οι ταινίες, τα αυτοκίνητα κ.α. Δεν είναι αυτά τα θέματα ενός site που λέγεται Myphone. Καλώς ή κακώς έχουμε και τέτοιους χώρους σαν "συνοδευτικούς" και μόνο, των υπηρεσιών του site. Μαζεύουν πολύ κόσμο, ναι, αλλά δε με απασχολεί προσωπικά στις επιλογές μου. Θα τα θυσίαζα σε μια στιγμή (αν ήταν επιλογή μου) προκειμένου να αυξήσω το επίπεδο των υπολοιπων forums, οπότε δεν τίθεται θέμα για... παροχή νέων υπηρεσιών σε αυτά. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Οι περιοχές Buy & Sell και My Playground είναι παράπλευρες παροχές του Myphone στους χρήστες του. Αυτό αν θέλετε το πιστεύετε/ καταλαβαίνετε. Αν όχι, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό. Δεν καθορίζουν λοιπόν την πολιτική του Myphone απέναντι στους χρήστες του, ούτε μας ωθούν να προσφέρουμε περισσότερα.

 

Η λογική του Myphone είναι να προσφέρει πρώτα σε όλους τους τομείς που είναι σχετικοί με το αντικείμενό του και μετά στους υπόλοιπους. Πίστεψέ μας λοιπόν, έχουμε πολλά ακόμα να κάνουμε για το υπόλοιπο φορουμ και αυτό μας απασχολεί. Με αυτή τη λογική κόψαμε τις δημοσιεύσεις στο Buy & Sell, απαγορεύσαμε τις πολιτικές/θρησκευτικές/αθλητικές συζητήσεις στο Chat & fun και θα συνεχίσουμε να κάνουμε αλλαγές με σκοπό την ανάπτυξη όλων των υπόλοιπων sub forums. Δε μας απασχολούν τα MP3, οι μουσικές, οι ταινίες, τα αυτοκίνητα κ.α. Δεν είναι αυτά τα θέματα ενός site που λέγεται Myphone. Καλώς ή κακώς έχουμε και τέτοιους χώρους σαν "συνοδευτικούς" και μόνο, των υπηρεσιών του site. Μαζεύουν πολύ κόσμο, ναι, αλλά δε με απασχολεί προσωπικά στις επιλογές μου. Θα τα θυσίαζα σε μια στιγμή (αν ήταν επιλογή μου) προκειμένου να αυξήσω το επίπεδο των υπολοιπων forums, οπότε δεν τίθεται θέμα για... παροχή νέων υπηρεσιών σε αυτά. :)

Δεκτό :)

Ένας χώρος για MP3 ήχους κλήσεων στο κινητό τηλέφωνο, σαν αυτούς που έχει ο kotetsi στην υπογραφή-briefcase του μήπως;

...
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον admin, είναι copyrighted υλικό τα MP3 και δεν μπορούμε να κάνουμε hosting σε κάτι τέτοιο. Η IFPI καραδοκεί... και λεφτά δεν υπάρχουν για μηνύσεις.

 

Όπως βλέπεις υπάρχει λόγος για κάθε τι που γίνεται... καλώς ή κακώς φίλε μου. Και εγώ θα ήθελα να τα ανέβαζα τα MP3 ringtones που έχω φτιάξει στο Myphone, για όλους αλλά ο MsK θα βαρέσει επιληψίες...

 

Μπορείτε να ανοίξετε όμως ένα thread, να συγκεντρωθείτε όλοι εκεί που φτιάχνετε, φτιάχνουμε τέτοια ringtones, να τα μαζέψετε σε ένα μεγάλο File στο Pathfinder και να το οργανώσετε.

 

Εγώ φυσικά δε σας είπα τπτ... :p :p :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον admin, είναι copyrighted υλικό τα MP3 και δεν μπορούμε να κάνουμε hosting σε κάτι τέτοιο. Η IFPI καραδοκεί... και λεφτά δεν υπάρχουν για μηνύσεις.

 

Όπως βλέπεις υπάρχει λόγος για κάθε τι που γίνεται... καλώς ή κακώς φίλε μου. Και εγώ θα ήθελα να τα ανέβαζα τα MP3 ringtones που έχω φτιάξει στο Myphone, για όλους αλλά ο MsK θα βαρέσει επιληψίες...

 

Μπορείτε να ανοίξετε όμως ένα thread, να συγκεντρωθείτε όλοι εκεί που φτιάχνετε, φτιάχνουμε τέτοια ringtones, να τα μαζέψετε σε ένα μεγάλο File στο Pathfinder και να το οργανώσετε.

 

Εγώ φυσικά δε σας είπα τπτ... :p :p :p

Ποιός γράφει αυτην την απάντηση βρε παιδιά; Δέν διακρίνω όνομα :p

 

Πές τον MsK να μην φοβάτε τίποτα, εγώ είμαι εδώ :lol:

Αυτό το εξάμηνο δήλωσα "Ηλεκτρονική Επεξεργασία του Δικαίου", μέχρι τον Ιούνιο θα έχω ξεμπερδέψει απτη σχολή (Νομική) και ενάμιση χρόνο η άσκηση, ε σε 3 χρονάκια θα σας βγάλω απτη φυλακή :lol:

 

*Όσο είστε μέσα, ένα πακέτο τσιγάρα την ημέρα απο μας θα τα έχετε ;)

...
Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση μου είναι πολύ απλή...υπάρχει δυνατότητα αύξησης του χώρου στο mygallery;
Link to comment
Share on other sites

Οντως ρε παιδια!Χριστουγεννα ερχονται!Κανονιστε τιποτα! :D

Φυσικά... ευκαιρία να αναζωογονηθεί και το My Gallery. Προετοιμαστείτε για τη δευτερη εβδομάδα του Δεκεμβρίου, με θέμα... «ας μην το αποκαλύψουμε ακόμη». Ευτυχώς που μου το θύμισες salonicafan_TASO γιατί όντως το είχα ξεχάσει εντελώς :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...