Jump to content

[XBOX360] Τεχνικά Θέματα


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Agorasa prosfata ena crystal xbox me to xecuter 2.6 perasmeno pano.

Antikatestisa ton skliro disko tou me enan 160GB (Western digital 7200) o opoios itan perasmenos sto xbox enos allou filou kai ton evlepe kanonika san 160ari disko...

 

Sto diko mou simvainei to eksis...Ton vlepei 130GB kai paroti exo psaksei sto diktio den mporo na vro tipota pou na mou linei to provlima...

 

I ekdosi tou BIOS mou einai i "EVOX M8" ...

 

Elpizo kapoios apo esas na to exei antimetopisei kai na to exei lisei to provlima etsi oste na mporesei na me voithisei!!!

 

Euxaristo

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Agorasa prosfata ena crystal xbox me to xecuter 2.6 perasmeno pano.

Antikatestisa ton skliro disko tou me enan 160GB (Western digital 7200) o opoios itan perasmenos sto xbox enos allou filou kai ton evlepe kanonika san 160ari disko...

 

Sto diko mou simvainei to eksis...Ton vlepei 130GB kai paroti exo psaksei sto diktio den mporo na vro tipota pou na mou linei to provlima...

 

I ekdosi tou BIOS mou einai i "EVOX M8" ...

Οι μηχανές των γιών μου τρέχουν με Xecuter-3 ή softmod και δεν μπορώ να δώσω συγκεκριμένες οδηγίες, όμως αφού δεν απάντησε ως τώρα κανείς, κάποιες κατευθύνσεις που μπορεί να βοηθήσουν:

 

Το πρόβλημα είναι γνωστό και δεν παρουσιάζεται μόνο στο XBOX αλλά και στους υπολογιστές. Αν για την προσπέλαση του δίσκου χρησιμοποιούνται διευθύνσεις 32bit (ο τεχνικός όρος είναι 32 bit LBA) η μέγιστη χωρητικότητα που μπορούμε να προσπελάσουμε είναι τα 137 GB. Για τους δίσκους νεότερης γενιάς με τις μεγαλύτερες χωρητικότητες είναι απαραίτητο τόσο το BIOS όσο και το λειτουργικό να υποστηρίζουν 48 bit LBA.

 

Στους υπολογιστές η κατάσταση αντιμετωπίζεται με αναβάθμιση του BIOS (firmware upgrade) και ρυθμίσεις στο λειτουργικό, π.χ. στα Win2k/XP ρυμίζουμε στη registry την παράμετρο EnableBigLba ίση με 1, αν είναι ίση με το 0, ο δίσκος θα φαίνεται 137 GB, έστω κι αν στην εκκίνηση διαπιστώσαμε ότι το BIOS τον βλέπει "ολόκληρο". (Για όσους έχουν ασχοληθεί, αυτή τη ρύθμιση αλλάζει το sp2 των XP).

 

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και στο XBOX.

Ας αρχίσουμε από τα εύκολα: Αν προσέξεις καλύτερα, είμαι σίγουρος ότι θα διαπιστώσεις ότι ο δίσκος φαίνεται 137 GB. Τα 130 που βλέπεις (πιθανότατα στην dashboard) πρέπει να ανήκουν στην partition F (εκεί που αποθηκεύουμε παιχνίδια και εφαρμογές). Υπάρχουν επιπλέον 7 GB περίπου, που ανήκουν στις partitions C (του λειτουργικού), E (όπου αποθηκεύονται τα game-saves και τα μουσικά κομμάτια) και X, Y και Z (που χρησιμοποιούνται για αποθήκευση προσωρινών αρχείων). Αν έχεις κάποιο πρόγραμμα τύπου File Manager, Boxplorer κλπ. είναι εύκολο να το διασταυρώσεις.

 

Οι εκδόσεις BIOS του XBOX που βλέπουν πέρα από τα 137 GB, (δηλαδή υποστηρίζουν 48 bit LBA) συνήθως χαρακτηρίζονται από την ένδειξη "-67" ενώ οι "συμβατικές" από την ένδειξη "-06". Αυτό επειδή κάποτε ορίζαμε υποχρεωτικά το χώρο πέρα από τα 137 GB σαν partition G, συνεπώς ένα BIOS μπορούσε να βλέπει μόνο μια 6η partition (την F, πέρα από τις C,E,X,Y,Z) ή να βλέπει 6η και 7η (F,G). Σήμερα είναι θέμα επιλογής στο στήσιμο του δίσκου αν η F θα καλύψει μέχρι τα 137 GB (και τα υπόλοιπα θα αποδοθούν στην partition G) ή θα καλύψει όλο το διαθέσιμο χώρο (με κάποιους περιορισμούς που δεν είναι της ώρας). Ωστόσο οι συμβολισμοί παραμένουν.

 

Οπως είπα, δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με Evox M8 και Xecuter-2, αλλά με επιφύλαξη θα πω ότι σαν να θυμάμαι από κάποιο softmod μια "επίσημη" έκδοση "EvolutionX M8plus Bios" και μια unofficial "EvolutionX M8plus Bios-67" ή κάπως έτσι.

 

Αν αυτό συμβαίνει και το BIOS δεν βλέπει 48 bit LBA, (συνηθισμένο αν το τσιπάρισμα δεν συνοδεύτηκε από αλλαγή δίσκου ή μπήκε δισκος <=120 GB) πρέπει υποχρεωτικά ν' αναβαθμιστεί. Δεν είναι διαίτερα δύσκολο, καλύτερα όμως να βοηθήσει κάποιος φίλος που ξέρεi. Το σημαντικό είναι να μη βάλεις BIOS άλλης έκδοσης (οι 1.6/1.6b συνήθως παίρνουν άλλο BIOS από τις 1.0-1.5) και τα crystal δεν είναι από τις πιό ξεκάθαρες περιπτώσεις. Σχετικοί οδηγοί πάντως (που στηρίζονται στο serial number και την ημερομηνία κατασκευής) υπάρχουν στο xbox-scene.

 

Αφησα για το τέλος τα καλά: Είναι πιθανό το BIOS να βλέπει το δίσκο, αλλά να είχε φορμαρισθεί με χρήση F και G. (Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης μπορεί να σε διαφωτίσει). Στην περίπτωση αυτή, πήγαινε στα Settings (ή System Settings κλπ.) του EvoΧ, ψάξε παραμέτρους όπως "G Drive Enable", "G Partition Enable", "Use G Drive" κλπ. και αν είναι OFF, γύρνα τις σε ON. Μην ξεχάσεις το "Save and Exit". (Αν η dashboard δεν είναι Evo-Χ, αλλά πχ Avalaunch ή UnleasheX η διαδικασία είναι ελαφρά διαφορετική, αλλά το ίδιο΄εύκολη.

 

Ελπίζω να είναι αυτό το τελευταίο. Καλή Τύχη έτσι κι αλλοιώς.

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι?

Θελω να παιξω σε LAN το Halo2 με αλλα 2 xbox (Συνολο 3)

Με 2 μαζι,ενταξει,το εχω κανει,δεν ειναι τιποτα.

Θα εχω προβλημα με 3 μαζι?Λογικα χρειαζομαι ενα Hub (Οποιοδηποτε ή για καλωδιο cross?!) και τι αλλο?Καποιος μου ειπε οτι μπορει να χρειαστει να συνδεσω και Pc μαζι....τι ισχυει?

Ευχαριστω!

JIMNYCLUB.GR

 

Link to comment
Share on other sites

πηρα κι εγω το x-box μεταχειρησμενο απο ενα παιδια εδω,το πηρα καθυστερημενα αλλα θα του δωσω να καταλαβει.φοβερο ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια. Εχω ενα xbox που το ειχα τσιπαρει με evox & εχει boxplorer 0.96

Μαλον εχει dvd thomson και σκληρο 80 gb.Θελω να πεζει τα cd αντιγραφης , mp3 , ναπεζει video cds να δειχνει εικονες jpeg και να πεζει τα mame.

Λογικαν θελει αναβαθμηση.Πως μπορω να το κανω μεσω του dvd και οχι με Y/H?

Ειχα ακουση οιτι γινεται.Αν καποιος ξερει ας επικοινωνηση μαζι μου :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

να κάνω και εγώ μια ερώτηση: έχω τσιπαρισμένο το crystal ΧΒΟΧ με το Alladin αν δεν κάνω λάθος. Απο ότι διάβασα είδα ότι για να συνδέσεις το PC με το XBOX και για να εκμεταλευτείς τις δυνατότητες του XBOX πρέπει να το ξεκινήσεις με ένα ειδικό CD ή DVD με κάποιο είδος λειτουργικού (διαρθώστε με αν κάνω λάθος). Που μπορώ να βρω αυτό το CD? Επειδή δεν έχω προς το παρόν ADSL για να το κατεβάσω αν κάποιος μου το έγραφε και μου το έστελνε θα ήταν πολύ καλός άνθρωπος!!!.

 

Sorry άλλα δεν γνωρίζω και πολλά, το XBOX το τσίπαρα μόνο για να παίζω παιχνίδια άλλα τώρα μου κινήσατε το ενδιαφέρον με αυτά που είδα.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
To xbox mou eki pou pezw kolai kai vgazi to minima oti ine xalasmeno to cd vazw allo kai meta apo ligo pali to idio kai polles fores vazw to cd kai den to pezi katholou.ti ftei;pou prepi na to paw na mou to ftiaxoune;euxaristw
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

To xbox mou eki pou pezw kolai kai vgazi to minima oti ine xalasmeno to cd vazw allo kai meta apo ligo pali to idio kai polles fores vazw to cd kai den to pezi katholou.ti ftei;pou prepi na to paw na mou to ftiaxoune;euxaristw
Καλημέρα.

Δοκίμασε, πριν απ' όλα ένα καλό καθάρισμα στο drive και στα προβληματικά DVD. Δοκίμασε Original (όχι ταλαιπωρημένα) δισκάκια και αν είναι αντίγραφα, ψάξε λίγο τη διαδικασία εγγραφής. (Αλλο εγγραφή σε 4x από επώνυμο recorder σε επώνυμο δισκάκι, άλλο εγγραφή στα 16x από περίπου-Noname σε περιώνυμα σουβέρ).

 

Αν το πρόβλημα δεν λυθεί και η εγγύηση έχει λήξει, ψάξε πολύ προσεκτικά για τιμές. Εχω ακούσει εξωφρενικά νούμερα και αετονύχηδες που είτε αποδεικνύουν ασύμφορη την επισκευή και αγοράζουν την "προβληματική" κονσόλα για ένα κομάτι ψωμί, είτε εισπράττουν αυτά τα τρελλά νούμερα, επειδή "αν αγοράσεις καινούργιο, θα χαθούν τα παιχνίδια". Ολα αυτά είναι ...(άστο θα φάω ban).

 

Οι τιμές για καινούργια (η αντικατάσταση είναι πολύ εύκολη) δεν είναι χαμηλές, δυστυχώς το Samsung έχει περίπου 125 Δολλάρια (συν ταχυδρμικά από Αμερική, είναι εξαιρετικά δυσεύρετο στην Ευρώπη) και το γνωστό σαν προβληματικό Thomson, έχει περίπου 50 Ευρώ (συν ταχυδρoμικά από Αγγλία ή Γερμανία).

 

Καλή Τύχη (έστω κι αν τα νέα είναι κακά)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δοκίμασε, πριν απ' όλα ένα καλό καθάρισμα στο drive και στα προβληματικά DVD. Δοκίμασε Original (όχι ταλαιπωρημένα) δισκάκια και αν είναι αντίγραφα, ψάξε λίγο τη διαδικασία εγγραφής. (Αλλο εγγραφή σε 4x από επώνυμο recorder σε επώνυμο δισκάκι, άλλο εγγραφή στα 16x από περίπου-Noname σε περιώνυμα σουβέρ).

 

Αν το πρόβλημα δεν λυθεί και η εγγύηση έχει λήξει, ψάξε πολύ προσεκτικά για τιμές. Εχω ακούσει εξωφρενικά νούμερα και αετονύχηδες που είτε αποδεικνύουν ασύμφορη την επισκευή και αγοράζουν την "προβληματική" κονσόλα για ένα κομάτι ψωμί, είτε εισπράττουν αυτά τα τρελλά νούμερα, επειδή "αν αγοράσεις καινούργιο, θα χαθούν τα παιχνίδια". Ολα αυτά είναι ...(άστο θα φάω ban).

 

Οι τιμές για καινούργια (η αντικατάσταση είναι πολύ εύκολη) δεν είναι χαμηλές, δυστυχώς το Samsung έχει περίπου 125 Δολλάρια (συν ταχυδρμικά από Αμερική, είναι εξαιρετικά δυσεύρετο στην Ευρώπη) και το γνωστό σαν προβληματικό Thomson, έχει περίπου 50 Ευρώ (συν ταχυδρoμικά από Αγγλία ή Γερμανία).

 

Καλή Τύχη (έστω κι αν τα νέα είναι κακά)

me ti na katharisw to drive;

Den iparxi kanena service;o germanos mipos tha mporouse;

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

pos mporo na paikso apo alles paixnidomixanes games sto xbox euxaristo.
Καλημέρα.

 

Το XBOX τρέχει μια σειρά από Emulators, με την προϋπόθεση φυσικά, να φοράει chip ή να τρέχει softmod.

Αυτοί που έχουν κρατήσει τα παιδιά μου και ξέρω ότι δουλεύουν (υπάρχουν πολύ περισσότεροι):

  • MAMEoX128 Plus, MAMEdOX και MAME-X (φυσικά για MAMEs)
  • DegaBox (για Sega Master System / Game Gear)
  • DOSXBox (για Παιχνίδια PC 286/386 και όχι μόνο)
  • NeoGenesis (για Sega Genesis/Megadrive)
  • PCSXBox (για Playstation-1)
  • Surreal64 (για Nintendo 64),
  • UAE-X (ο γνωστος Amiga emulator UAE για XBOX)
  • Vice20X, Vice64X, VicePETX (για Commodore VIC-20, Commodore 64, Commodore PET αντίστοιχα)
  • xnes (για Nintendo NES)
  • xSnes9x (για Super Nintendo)
  • XBoyAdvance (για GBA/GBC/GB/SGB/SGB2)

Περισσότερα για τις πρόσφατες εκδόσεις, την εγκατάσταση και τη λειτουργία τους, όπως συνήθως, στο xbox-scene. Καλή Τύχη.

Link to comment
Share on other sites

me ti na katharisw to drive;

Den iparxi kanena service;o germanos mipos tha mporouse;

Θα βρείς ειδικά σετ καθαρισμού (συνήθως ένα CD με "μαξιλαράκι" που εμποτίζεται με υγρό και το αφήνουμε να φέρει μερικές στροφές για να καθαρίσει το laser), στα περισσότερα καταστήματα ηλεκτρονικών και τα μεγάλα δισκοπωλεία ή VideoClub. Προτιμώ συνήθως επώνυμα (TDK, Philips, hama) με καλά αποτελέσματα.

 

Για το service της αλυσίδας που ανέφερες, δεν έχω την καλύτερη άποψη. YMMV.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια καλημερα. Θελω να κανω μια ερωτηση, που μπορει να ακουστει βλακωδεις ή και να εχει ξαναειπωθει, για αυτο ζηταω και συγγνωμη. Το XBOX διαβαζει DVD-R & DVD+R ? H μονο -R.

Μια δευτερη ερωτηση ειναι αν καποιος εχει συνδεσει το xbox με το pc monitor μεσω tv box και αν εχει δει καποια προβληματα.

Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Θελω να κανω μια ερωτηση, που μπορει να ακουστει βλακωδεις ή και να εχει ξαναειπωθει, για αυτο ζηταω και συγγνωμη. Το XBOX διαβαζει DVD-R & DVD+R ? H μονο -R.

...

Οι περισσότεροι επιμένουν για DVD-R.

Η προσωπική μου εμπειρία λέει ότι δεν έχει πρόβλημα ούτε με τα DVD+R, αλλά καλύτερα να δοκιμάσεις και μόνος σου.

Σε κάθε περίπτωση:

-Εγγραφές σε χαμηλές ταχύτητες (4x)

-Δισκάκια καλής ποιότητας. Προσωπικές επιλογές: TDK (+/-) (Disk ID: Ricoh), TY (+/-), Verbatim (-), Maxell (-), Fuji (+)

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω δοκιμάσει αρκετά δισκάκια....το καλύτερο αποτέλεσμα με TDK -R

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
paidia na rwtisw,pira to chaos theory(apisteyto paixnidi),pernaw ti prwti pista pernaw ti deyteri,kai kollaei meta,to gyrnaw pisw to paixnidi tou lew symvainei ayto kai ayto,mou leei poso kairo exeis to tsipaki?tou lew apo ta xristougena,e mou leei prepei na to allakseis allios den tha paizei,kai tha mou parei 30 eyrw,isxyei ayto etsi?den paei na me klepsei?
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

paidia na rwtisw,pira to chaos theory(apisteyto paixnidi),pernaw ti prwti pista pernaw ti deyteri,kai kollaei meta,to gyrnaw pisw to paixnidi tou lew symvainei ayto kai ayto,mou leei poso kairo exeis to tsipaki?tou lew apo ta xristougena,e mou leei prepei na to allakseis allios den tha paizei,kai tha mou parei 30 eyrw,isxyei ayto etsi?den paei na me klepsei?
Τα προβλήματα με τα αντίγραφα ασφαλείας του Chaos Theory οφείλονται κυρίως στο μέγεθός του, που υποχρεώνει την αντιγραφή σε dual layer. Αν η αντιγραφή γίνει σε σοβαρό DVD-RW, επώνυμο δισκάκι και χαμηλή ταχύτητα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, αν η αντιγραφή γίνει με τις γνωστές "μαγκιές" (Recorder και δισκάκι "ευκαιρίας" και "το δικό μου γράφει DL σε 16x και δεν είχα ποτέ πρόβλημα, μπλα, μπλα, μπλα...") είναι συνηθισμένα τα κολλήματα, αν όχι από την αρχή, τουλάχιστον μόλις γίνει απόπειρα προσπέλασης στο δεύτερο layer.

Εχω δεί το ίδιο ISO, να παίζει χωρίς πρόβλημα (προσεκτικά αντιγραμμένο) σε ταλαιπωρημένο Thomson και να κολλάει σε λευκή οθόνη σε Samsung τελευταίας παραγωγής.

 

Αν το αντίγραφο είναι απλό (single layer) DVD, δεν αποκλείω να έχει γίνει λάθος στη διαδικασία της (αμφιλεγόμενης έτσι κι αλλιώς) συμπίεσης ή αφαίρεσης αρχείων. Αν είναι dual layer, τα προβλήματα του συγκεκριμένου παιχνιδιού θα τα έψαχνα περισσότερο στο DVD-ROM και λιγότερο στο τσιπάκι, τουλάχιστον αν μιλάμε για επώνυμο και με τελευταίο BIOS. (Xecuter 2/3, Xenium Ice και Ndure Softmod με πρόσφατο Nkpatcher παίζουν μια χαρά).

 

Αν θέλεις δώσε περισσότερες πληροφορίες για το drive, το DVD και το chip, η "λύση" που σου πρότειναν δεν μου ακούγεται καλά. Ως προς το chip θα προχωρούσα πρώτα σε αναβάθμιση του BIOS (αν δέχεται) κι αν δεν βρεθεί λύση θ' αγόραζα ένα δεύτερο γνήσιο αντίγραφο για backup. Με λίγη υπομονή στο ebay μπορείς να το βρεις 5-7 €, ενώ το γνωστο μαγαζί που δεν χρεώνει ταχυδρομικά για Ελλάδα, το έχει 16 €. Οσο τα dual layer της προκοπής βρίσκονται σ' αυτό το επίπεδο τιμών, νομίζω ότι η αντιγραφή δεν αξίζει τον κόπο.

 

Just my 0.02 €

Link to comment
Share on other sites

to diskaki leei panw RIDATA 8X DVDR,les na ftaiei ayto?emena aytos mou eipe oti afou ksekinaei to paixnidi na paizei simainei pws ftaei to tsipaki.

pio chipaki exw den kserw giati den polyasxoloume me ilektronika ktl,apla to eixa paei na tou valw tsip persi.i alithia einai oti aksizei gnisio sigoura ena tetoio paixnidi alla 50e den skaw.ksereis ti ginete?ti na tou pw na mou anavathmisei to BIOS?diladi den exw idea apo ayta.

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

to diskaki leei panw RIDATA 8X DVDR
Τα RIDATA χωρίς να τα θεωρώ κορυφαία, δεν είναι δισκάκια της πλάκας. Ομως, απ' ότι ξέρω δεν κυκλοφορούν RIDATA Dual Layer, άρα μάλλον πρόκειται για απλό DVD 4.7GB. (Αν δεν γράφει πουθενά Dual Layer ή DL ή 8.5 GB, είναι σίγουρα έτσι).

Αυτό σημαίνει, ότι προκειμένου να χωρέσει, αφαιρούνται ή συμπιέζονται κάποια εισαγωγικά βίντεο, αρχεία πολύγλωσσης υποστήριξης και άλλα αρχεία που δεν θεωρούνται απαραίτητα, αλλά με την τεχνική αυτή, πολές φορές μαζί με τα ξερά, καίγονται και τα χλωρά.

Τεκμηριωμένη άποψη για τα αρχεία που μπορούν να αφαιρεθούν (χωρίς πρόβλημα) από το CT δεν έχω διαβάσει και το πιό αξιόπιστο (ΙΜΗΟ) site που ειδικεύεται στο θέμα, δεν το περιλαμβάνει στις λίστες του.

 

aytos mou eipe oti afou ksekinaei to paixnidi na paizei simainei pws ftaei to tsipaki.

pio chipaki exw den kserw giati den polyasxoloume me ilektronika ktl,apla to eixa paei na tou valw tsip persi.

Δεν αποκλείω να συμβαίνει, αλλά όταν το λέει κάποιος σαν μοναδική πιθανότητα και μάλιστα σε άνθρωπο που έχει την ειλικρίνεια να δηλώνει ότι δεν έχει σχέση με αυτά... Αστο θα φάω ban :)

 

i alithia einai oti aksizei gnisio sigoura ena tetoio paixnidi alla 50e den skaw.ksereis ti ginete?ti na tou pw na mou anavathmisei to BIOS?diladi den exw idea apo ayta.
Ξαναδιάβασε πιό προσεκτικά το προηγούμενο μήνυμα. Δεν μιλάω για 50 €, αλλά για πολύλιγότερα.
Link to comment
Share on other sites

Kαλυτερη μαρκα για DVD στο xbox αλλα πιο πολυ για το PS2 ειναι τα TDK!!

 

Ειδικα στο PS2 οπου ειναι πολυ ευαισθητο το DVD player που εχει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
pou mporw na paw gia service stin athina?
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια θελω να εγκαταστησω τα xbox media center 2005 αλλα δεν ξερω πως. Μπορει καποιος να με βοηθησει?
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

paidia help...exo ena xbox tsiparismeno me to x-ecuter 2.6 ..kai eimai eyxaristimenos...exo episis syndesi sto internet dsl 384...exo bri kapia site torrent kai katebazo games se morfi iso opoy meta ta kano burn me to nero....tora kapia games den einai se iso morfi alla eian ena fakelos poy periexei alous fakelos (kamia 20) se morfi rar ton 48 mb....re pedia ti mporo na kano gia ayto

gia na gini i metatropi se iso kai na to kano burn.........

Link to comment
Share on other sites

paneykola

 

ta arxiakia einai se morfi *.rar , *,001 *.002 ktl

pata (ean exeis egatestimeno sto PC sou to WINRAR) diplo klik sto *.rar kai perimene, meta pata to koumpi pou ta kanei aposimpiesi ola kai perimene! 8a sou ftiaksei enan katalogo me to ISO mesa!

(polles fores den exei *.rar mesa, tote ksekina apo to *.001)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...