Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια! Σας γραφω απο το κινητο, που το εχω συγχρονισει με bluetooth και εχω παθει την πλακα μου με τις δυνατοτητες που εχω, αν και η εμβελεια πιο πολυ φαιρνει σε 10 παρα σε 100 μετρα... Μετα απο 2 βδομαδες με το κινητο το βρισκω πραγματικα τελειο! Μονο ενα προβλημα εχω που μου κινησε την περιεργεια: 2 φορες εχει σβυσει ξαφνικα και δεν ανοιγε αν δεν εβγαζα πρωτα την μπαταρια. Εχει παθει κανεις κατι αντιστοιχο?

 

 

δεν ξέρω αν χρησιμοποιείς το ιδιο δοντι με το δικο μου αλλα εμένα φτάνει και μέχρι το βιντεο κλαμπ 50μ. απέναντι απο το σπίτι μου

και μένα μου έκανε κατι κολπα και δεν επιανε το διντι πανω απο 10μ,ετσι νομιζα αλλα ηταν επειδη μετα απο κάποια δευτερολεπτα έκλεινε,αλλα μετα απο την εγκατασταση ενος προγράμματος(BTAutoSync-SP-v0.0.3) ειναι οκ

το συγκεκριμένο αν δεν εχει ανεβει ήδη στο gmail θα ανέβει!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείες αν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε τον ήχο που κάνει η φωογραφική? Και αν μπορώ από κάπου να κατεβάσω κάποια εφαρμογή με χάρτες την Αθήνας. Δοκίμασα το e-mule αλλά δεν μου κατεβάζει τίποτα. Δεν ξέρω τι κάνω λάθος. Ευχαριστώ!

με ενα registry editor πας και κανεις τα εξης:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\ArcSoft\Camera\Shutter sound

1 = on 0 = off

 

για χαρτη αθηνας στο gmail το pocket streets

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά μπράβω για την πάρα πολύ καλή δουλειά.Σάιτας. έμπειρο το θέμα με το gmail, ωραίος.Μετα από πολλά install και uninstall θεμάτων και προγραμμάτων έχασα το shortcut των settings.Δεν υπάρχει στο μενού και αν καμία φορα το βρω (σε κανένα θέμα που το έχει στην αρχική οθόνη) δεν ανοίγουν.Έχει αντιμετοπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Αν ναι, πλζ μία βοήθεια.
Keep wallking
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την προηγούμενη απάντη σχετικά με τον ήχο της φωτογραφικής. Κάτι άλλο. Δεν μπορώ να κάνω το smart filter να δουλέψει. Όταν του βάζω φραγή σε όλα, εκεί δουλεύει κανονικά. Αλλά δεν μπορώ να το κάνω με συγκεκριμένους αριθμούς. Τι ρυθμίσεις πρέπει να του κάνω στο country code και provider code? Επίσης κατέβασα την Britannica αλλά τα δύο μέρη που είναι zipαρισμένα δεν μπορώ να τα βάλω στον ίδιο φάκελο γιατί έχουν το ίδιο όνομα. Οπότε έχω τα λήμματα περίπου μέχρι το "Ο" νομίζω. Τι να κάνω?

 

Επίσης κανένα ελληνοαγγλικό λεξικό υπάρχει? Που μπορώ να βρώ?

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν σας κούρασα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την προηγούμενη απάντη σχετικά με τον ήχο της φωτογραφικής. Κάτι άλλο. Δεν μπορώ να κάνω το smart filter να δουλέψει. Όταν του βάζω φραγή σε όλα, εκεί δουλεύει κανονικά. Αλλά δεν μπορώ να το κάνω με συγκεκριμένους αριθμούς. Τι ρυθμίσεις πρέπει να του κάνω στο country code και provider code? Επίσης κατέβασα την Britannica αλλά τα δύο μέρη που είναι zipαρισμένα δεν μπορώ να τα βάλω στον ίδιο φάκελο γιατί έχουν το ίδιο όνομα. Οπότε έχω τα λήμματα περίπου μέχρι το "Ο" νομίζω. Τι να κάνω?

 

Επίσης κανένα ελληνοαγγλικό λεξικό υπάρχει? Που μπορώ να βρώ?

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν σας κούρασα...

λοιπον στο smart filter βαζεις για country code το 30 και για provider code τους 3 πρωτους αριθμους του κινητου σου

οσο για το britannica κατεβαζεις και τα 2 αρχεια rar και απλα αποσυμπιεζεις το ενα απο αυτα και κοπλε .εαν καταλαβες ειναι ενα αρχειο κομμενο στα δυο

:) :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά και πάλι, μου παρουσιάστηκε ένα προβλημα ξαφνικά με τα μηνύματα και πιο συγκεκριμένα όταν διαλέγω ελληνικούς χαρακτήρες και γράφω ένα μήνυμα ο παραλήπτης μου παραπονιέτε πως βλέπει μόνο ερωτηματικά.

 

Και λέω ξαφνικά γιατί όταν το πρωτοπήρα το κινητό πριν 1 μήνα δεν μου το κανε αυτό.

 

Στα τελευταία 3-4 μηνύματα μου το πανε αυτό. :(

 

Μήπως ξέρει κανείς τι μπορεί να χει συμβεί?

 

Επίσης πως κάνω Upgrade το Firmware του κινητού και απο που τσεκάρω ποιο Version έχω. Νομίζω πως δεν το είδα κάπου γραμμένο αυτό στο Φόρουμ.

 

Σορρυ αν υπάρχει και δεν το πρόσεξα αλλά με τόσες σελίδες που χει το Φόρουμ είναι ψιλοχάσιμο.

 

Ευχαριστώ :)

Apple Fan Boy :lol:
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά και πάλι, μου παρουσιάστηκε ένα προβλημα ξαφνικά με τα μηνύματα και πιο συγκεκριμένα όταν διαλέγω ελληνικούς χαρακτήρες και γράφω ένα μήνυμα ο παραλήπτης μου παραπονιέτε πως βλέπει μόνο ερωτηματικά.

 

Και λέω ξαφνικά γιατί όταν το πρωτοπήρα το κινητό πριν 1 μήνα δεν μου το κανε αυτό.

 

Στα τελευταία 3-4 μηνύματα μου το πανε αυτό. :(

 

Μήπως ξέρει κανείς τι μπορεί να χει συμβεί?

 

Έχεις απενεργοποιήσει την επιλογή "Χρήση Unicode όταν απαιτείται" από το μενού "Επιλογές->Αποστολή σε εξέλιξη", έλεγξε το κι εσύ. ;)

Εγώ τουλάχιστον δε μπορώ να στείλω 160 ελληνικούς χαρακτήρες. Χρησιμοποιώ το SMS Scheduler.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!

 

Έχω παρατηρήσει τις τελευταίες 3-4 μέρες το εξής φαινόμενο: σε άσχετες στιγμές (δηλαδή δε μπορώ να το συνδέσω με κάτι άλλο) αλλάζει το προφίλ από Κανονικό σε Ακουστικά για μια στιγμή (καμιά φορά και για 0,5 λεπτό) και μετά επανέρχεται πάλι στο Κανονικό. :wacko:

 

ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ;;;

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση να κάνω... :p Κάνω μαζεμένα τα post γιατί λόγω σχολής μπαίνω πιο αραιά.

 

Λοιπόν, έχω διαβάσει και εδώ μέσα αλλά και σε άλλα forum ότι η μπαταρία του mpx220 είναι πολύ καλή, με παιχνίδια και πολύ "πάλεμα" βγάζει 3-4 μέρες και τέτοια.

Εγώ γενικώς μιλάω αρκετά κάθε μέρα λόγω non-stop. Δηλαδή από 15 λεπτά ως και 1 ώρα καμιά φορά. Στέλνω και αρκετά μηνύματα οπωσδήποτε. Η μπαταρία μου κρατάει 36-40 ώρες μετρημένες, χωρίς να το κλείνω το βράδυ. Είναι φυσιολογικό αυτό; Απλά έχω απορία, λόγω αυτών που άκουγα. Κατά τ' άλλα, είμαι ευχαριστημένη από την απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση να κάνω... :p Κάνω μαζεμένα τα post γιατί λόγω σχολής μπαίνω πιο αραιά.

 

Λοιπόν, έχω διαβάσει και εδώ μέσα αλλά και σε άλλα forum ότι η μπαταρία του mpx220 είναι πολύ καλή, με παιχνίδια και πολύ "πάλεμα" βγάζει 3-4 μέρες και τέτοια.

Εγώ γενικώς μιλάω αρκετά κάθε μέρα λόγω non-stop. Δηλαδή από 15 λεπτά ως και 1 ώρα καμιά φορά. Στέλνω και αρκετά μηνύματα οπωσδήποτε. Η μπαταρία μου κρατάει 36-40 ώρες μετρημένες, χωρίς να το κλείνω το βράδυ. Είναι φυσιολογικό αυτό; Απλά έχω απορία, λόγω αυτών που άκουγα. Κατά τ' άλλα, είμαι ευχαριστημένη από την απόδοση.

 

 

Emena mou krataei peripou 2 meres, anoixto panta kai to bt energopoihmeno,nomizw oti tosh einai h diarkeia ths, den exw poiasei megalyterh diarkeia.Oson afora to profil, mhpws exeis akoustiko bt kai to blepei kapoia stigmh;aliws mhpws exei strabwsei to lamaki ths ypodoxhs twn akoystikwn kia braxykyklwnei ;(Milaw gia thn eswterikh 8ylikh ypodoxh sto thl)

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

το θεμα με την μπαταρια ειναι λιγο μπερδεμα κανονικα θα επρεπε να κρατει 3-4 μερες με απλη χρηση αλλα σκεφτητε κατι πχ εγω το τι κανω που πιστευω το κανουν οι ποιο πολλοι

καθημερινα :ανοιχτο παντα με 1 ωρα συνομιλια κατα μεσο ορο με να παιζεις παιχνιδια με να πειραζεις συνεχεια το κινητο για τα προγραμματα του

με το να βαζεις βγαζεις εφαρμογες να στελνεις μηνυματα

μου κραταει 1,5 μερα

αλλοστε μην ξεχναμε οτι χαρακτηριστικο γνωρισμα των μπαταριων λιθιου ειναι οτι θελουν στρωσιμο αρκετο διαστημα μεχρι να αποδοσουν τα μεγιστα

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τα plugins

γιατι και εγω επθα το ιδιο δεν εβλεπα τιποτα στο remove programs εκανα hard reset και για αλλους λογους

τωρα που τα ξαναεβαλα ολα τα plugins μου εμφανιζονται κανονικα τα προγραμματα

κατι αλλο ειναι το ατιμο

Φίλε saita όταν εγκαταστήσεις στο τηλέφωνο παραπάνω από 48 ή 56 (δε θυμάμαι καλά) προγράμματα δεν βλέπεις τίποτα στο remove programs παρα μόνο μέσω Activesync.Όταν αφαιρέσεις τα πλέον των 48 (ή 56) τα ξαναβλέπεις όλα.Είναι bug των windows.

 

 

-'Oπως βλέπεις δεν έχω Μotorola MPx 220,αλλά θα με ενδιέφερε ο κωδικός.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα έχει βελτιωθεί κάπως η μπαταρία από όταν το πήρα και το έχω 3 μήνες. Μερικές μέρες που δεν το πειράζω σχεδόν καθόλου, με 3-4 λεπτά ομιλίας και καμία ώρα πείραγμα, μου έχει κρατήσει μέχρι και 4 μέρες. Το κινητό πρέπει να σας πω δεν το κλείνω ποτέ. Κάτι άλλο που λογικά θα αυξήσει την αυτονομία του κινητού είναι να μπορούσαμε να χαμηλώσουμε τη φωτηνότητα της οθόνης. Προσωπικά δεν μου χρειάζεται να είναι τόσο φωτεινή. Αλλά υπάρχει τρόπος για κάτι τέτοιο?

 

Και έκανα αυτό που μου είπατε με το smartfilter και πάλι δεν λειτουργεί. Παίρνω από το σπίτι μου στο κινητό μου και χτυπάει κανονικά. Μόνο αν βάλω block all λειτουργεί. Έχω cosmote 697......... Τι να κάνω?

 

 

Και πως μπορώ να ομαδοποιήσω τα προγράμματα στο μενού? Χάρις σε εσάς έχω 7 οθόνες γεμάτες με προγράμματα και είναι κουραστικό να θέλω να φτάσω στην έβδομη οθόνη!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα έχει βελτιωθεί κάπως η μπαταρία από όταν το πήρα και το έχω 3 μήνες. Μερικές μέρες που δεν το πειράζω σχεδόν καθόλου, με 3-4 λεπτά ομιλίας και καμία ώρα πείραγμα, μου έχει κρατήσει μέχρι και 4 μέρες. Το κινητό πρέπει να σας πω δεν το κλείνω ποτέ. Κάτι άλλο που λογικά θα αυξήσει την αυτονομία του κινητού είναι να μπορούσαμε να χαμηλώσουμε τη φωτηνότητα της οθόνης. Προσωπικά δεν μου χρειάζεται να είναι τόσο φωτεινή. Αλλά υπάρχει τρόπος για κάτι τέτοιο?

 

Και έκανα αυτό που μου είπατε με το smartfilter και πάλι δεν λειτουργεί. Παίρνω από το σπίτι μου στο κινητό μου και χτυπάει κανονικά. Μόνο αν βάλω block all λειτουργεί. Έχω cosmote 697......... Τι να κάνω?

εχεις αποκρυψη στο σταθερο σου εαν ναι δεν γινετε να το μπλοκαρη εκτος και εαν τσεκαρεις το unknown number η το without number

εννοητε οτι εχεις τσεκαρη το launch smartfilter automatically και στα profiles του προγραμματος ειναι το standar επισης βαζεις τα 4 νουμερα στο provider code

Link to comment
Share on other sites

Και πως μπορώ να ομαδοποιήσω τα προγράμματα στο μενού? Χάρις σε εσάς έχω 7 οθόνες γεμάτες με προγράμματα και είναι κουραστικό να θέλω να φτάσω στην έβδομη οθόνη!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

ανοιγεις το φακελο (απο το pc σου) storage>windows>start menou και εκει φτιαχνεις φακελους τους ονομαζεις οπως θες και πετας μεσα τις συντομευσεις καθε προγραμματος

(εαν θες να εμφανιζονται ολα τα προγραμματα που εχεις στο κινητο σου πρεπει να ενεργοποιησεις το "εμφανιση κρυφων αρχειων και φακελων" πατοντας το εργαλεια >επιλογες φακελων>προβολη)

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε saita όταν εγκαταστήσεις στο τηλέφωνο παραπάνω από 48 ή 56 (δε θυμάμαι καλά) προγράμματα δεν βλέπεις τίποτα στο remove programs παρα μόνο μέσω Activesync.Όταν αφαιρέσεις τα πλέον των 48 (ή 56) τα ξαναβλέπεις όλα.Είναι bug των windows.

 

 

-'Oπως βλέπεις δεν έχω Μotorola MPx 220,αλλά θα με ενδιέφερε ο κωδικός.

κανε post στο συγκεκρημενο θεμα για να ζητησεις το pass ;)

ευχαριστω για την απαντηση θα τσεκαρω εαν οντως ειναι ετσι :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κάνω το smart filter να δουλέψει με τίποτα. Δοκίμασα και με άλλον αριθμό και πάλι τίποτα. Δεν έχω απόκρυψη σε κανέναν αριθμό. Σόρρυ αν σας έχω κουράσει αλλά μου χρειάζεται για μερικούς μερικούς.... :D :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κάνω το smart filter να δουλέψει με τίποτα. Δοκίμασα και με άλλον αριθμό και πάλι τίποτα. Δεν έχω απόκρυψη σε κανέναν αριθμό. Σόρρυ αν σας έχω κουράσει αλλά μου χρειάζεται για μερικούς μερικούς.... :D :D

υποψη μην νομιζεις οτι δεν δουλευει βλεποντας κληση στο κινητο σου απλα οταν βλεπεις κληση αυτοματα το προγραμμα πριν χτυπηση το κινητο σου τη διακοπτη και στο κινητο σου εχεις μια αναπαντητη

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά .... με παίρνει ο άλλος... εκείνος ακούει να καλεί κανονικά και εμένα χτυπάει κανονικά το τηλέφωνο μου. Σαν να μην έχω βάλει καθόλου το πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά .... με παίρνει ο άλλος... εκείνος ακούει να καλεί κανονικά και εμένα χτυπάει κανονικά το τηλέφωνο μου. Σαν να μην έχω βάλει καθόλου το πρόγραμμα.

οταν πατας μενου σου βγαζει αυτο σημα με το ανθρωπακι??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βοήθεια :( το κινητο μοθ δεν μπαινει στα windows. Που υπερχει servise point στην Αιηνα? Εχει καποιος καμια ιδεα? Αυτο εγινε μετα απο ενα restart εκανα :( :tease:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βοήθεια :( το κινητο μοθ δεν μπαινει στα windows. Που υπερχει servise point στην Αιηνα? Εχει καποιος καμια ιδεα? Αυτο εγινε μετα απο ενα restart εκανα :( :tease:

οταν λες δεν μπαινει στα windows τι ακριβως θες να πεις

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πω οτι ουτε το πιν δεν μου ζηταει. Ξεκιναει παει μπεινει η αρχικη οθόνη που φορτώνει και κολλάει εκει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...