Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βγήκε 3.46 το πήρατε χαμπάρι? 'η θα συζητάμε για αιώνες την 3.40...aMYWAY απο ότι έχω διαβάσει η 3.46 πάλι δεν κάνει τίποτα! έτσι για να παίζουμε τις βγάζουν!!!!

 

Διαβασα καπου οτι παιζει και Version 3.50 for 6230i - September 13th

(3.46 was August 12th)

Δυστυχως χωρις παραπανω πληροφοριες ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκοπεύω να πάρω bluetooth stereo headset (2 ακουστικά), για να το συνδέσω στο nokia 6230i που έχω.

 

Μήπως εχει να προτείνει κανείς κάποιο καλό και οικονομικό ?

Μέχρι στιγμής έχω βρει το AnyCom BSH-100

 

( http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=119597 )

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να πάρω bluetooth stereo headset (2 ακουστικά), για να το συνδέσω στο nokia 6230i που έχω.

 

Μήπως εχει να προτείνει κανείς κάποιο καλό και οικονομικό ?

Μέχρι στιγμής έχω βρει το AnyCom BSH-100

 

( http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=119597 )

 

Δες και στο site της Nokia αν θέλεις...

Στα ακουστικά δεν έχουν (ακόμη) BT stereo headset αλλά υπάρχουν άλλες προτάσεις...

 

Ίσως να μπορεί να χρησιμοποιηθεί και το Sony-Ericsson Bluetooth™ Headset HBH-200 (δεν ξέρω αν μπορεί να συνεργαστεί με το Νοκια. Αν κάποιος έχει άποψη, ας μας απαντήσει). Σύμφωνα πάντως με τα λεγόμενα της Sony-Ericsson: "Το headset, ακολουθώντας τα πρότυπα των Bluetooth™ Headset & Handsfree συσκευών, είναι συμβατό με όλα τα Bluetooth™ κινητά της Sony Ericsson, αλλά και με τα περισσότερα Bluetooth™ τηλέφωνα της αγοράς."

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Σ'αυτού του είδους τα bluetooth, τα ακουστικά αποσπώνται από την μπάρα που είναι ενωμένα έτσι;

Δηλαδή κάθε ακουστικό μπορεί να μπεί χωριστά στο κάθε αυτί.

Δεν φαίνεται καλά στις photos που βρήκα στο internet

 

AnyCom BSH-100

http://www.expansys.com.gr/i/l/l119597.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχεις το κόκκαλο για να τα στερεώσεις στο κεφάλι...

Μου φαίνονται μεγάλα για να είναι αποσπώμενα...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα καπου οτι παιζει και Version 3.50 for 6230i - September 13th

(3.46 was August 12th)

Δυστυχως χωρις παραπανω πληροφοριες ...

το εχω διαβασει και γω αυτο αλλα νομιζω μιλάγαν υποθετικά...εχω στείλει εδω και κατι μερες μειλ στην νοκια και δεν μου εχει απαντησει....εχω μεινει με την 3.40 εγω..και θελω να αναβαθμισω..αλλά οχι πως θα αλλάξει κάτι! σε δουλειά να βρισκόμαστε... ΛΟΛ

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα κινητό 6230i και ένα laptop Fujitsu-Siemens Amilo A1645G με extra bluetooth. Πως μπορώ να μπω στο internet μέσο του κινητού χρησιμοποιώντας το bt?

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούρια αναβάθμιση, V3.50

 

Changes/improvement made from MCU SW version 3.40 to version 3.50:

- Call and network management:

- Improved negotiation between RM-MM-GMM

- Showing of Service Provider name improved when a specific network

configuration is used

- MMS:

- Handling of pictures in MMS improved when receiving MMS from

Samsung D500

- Email:

- Improved downloading of emails when using the IMAP settings for

email

- Menu item “Activate/Deactivate SSL" removed due to the functionality

included in the email client

- XHTML:

- Page downloading functionality improved

- SIM:

- SIM Locked phone can be unlocked without having a SIM Card in the

phone

- Java:

- Improvement when downloading the Midlet N3Aloader

- Default shortcuts for 4-way navigator key is not removed from shortcut list

after user changes a shortcut to another application

- Improvement for starting up the phone

- Improvement when trying to open picture which has 2-bit error

- Selection of play lists improved in the music player

- Games can not be set as a shortcut for right selection key

- Ukraine: Improvement when showing kB unit in the gallery folder

- Improvement when trying to view a small images (< 11kB) in the Gallery

- Improved compatibility with Cark kit CK-7W

- Rights are update d when a ringing tone with interval constraints is

activated

- Handling of operator logos improved when attempting to enter the operator

logo menu

- Improved handling of Gallery, Music player and Camera after randomly

pressing FFW and REW in music player

:tease:

 

ο παπάς ο παχύς ο παπαπαπαπαχύς, έφαγε παχιά φακή! γιατί παπά παχύ έφαγες παχιά φακή???!!! :O

Link to comment
Share on other sites

H ωρα 14:45 και φτανω στα κεντρικα της alpha copy στη βουλιαγμενης(της συγγρου εχουν κλεισει).Αρκετος κοσμος & φωνες σε υψηλους τονους!Λεω καποιος παραξενος 8α ειναι ας παρω το 3230 μου -το οποιο με εχουν ενημερωσει τηλεφωνικα οτι εχει επισκευαστει-& ας μην δωσω σημασια...ειχε πεσει αλκοολ&κολαγε το δεξι του joystick.

Οσο περιμενω να ερ8ει το κινητο μου ερχεται καποιος αλλοδαπης καταγωγης να παραλαβει το κινητο του..."δεν επισκευαζεται με ενημερωσαν απο το σερβις" η απαντηση της δεσποινιδος..."ενταξει 8α το φτιαω μονος μου" η ανταπαντηση...υπογραφει&κανει να κινη8ει προς τα εξω.."συγνωμη σας ειχα δωσει&την μπαταρια μου","συγνωμη να δω το σερβις ρεπορτ...ναι εχετε δικιο"...μετα απο 10 λεπτα του τι δινει..."συγνωμη η μπαταρια ηταν απο ολλανδια"(πολυ εξυπνα ο αλβανος παρατηρει)..."ναι συγνωμη" απαντα&του φερνει μετα απο 5 την ΚΑΝΟΝΙΚΗ....ενω περιμενω το "επισκευασμενο" μου κινητο πλησιαζει ενας νεαρος να παραλαβει κινητο...μετα απο 7 λεπτα του το φερνουν..."250 ευρω κανει κυριε" η ιδια δεσποινης.."μα στο τηλεφωνο μου ειπαν 150&αν ειμαι συμφωνος να προχωρησετε".."μαλλον δεν σας ειπαν για το φπα!!!!!!!"...."σαφως&δεν το ανεφεραν αλλα περα απο αυτη την παραλειψη σας ποσο ειναι το φπα 100 ευρω??????"...ερχεται υπευ8υνος κατι λεει με την πωλητρια ακυρωνουν την αποδειξη του απολογειται για λα8ος συννενοηση&να μην πληρωσει εργατικα αλλα ΜΟΝΟ 150+φπα....πληρωνει&τελειωνει&αυτος.....σειρα μου ομως!!!!!: [15:15] (μετα απο μιση ωρα ακριβως)

-O κυριος μαυρομματης? - ο ιδιος -ετοιμο το κινητο σας να δω την αποδειξη?βλαβη στο αριστερο του joystick κολλαγε μου ειπατε ε?+δεν εκανε κλικ σωστα? -σωστα,απανταω το περνω υπογραφω ανακουφισμενος για την δικια μου περιπτωση κανω να φυγω....πριν βγω ομως βλεπω οτι το joystick εκανε κλικ μεσα πανω αριστερα ΔΕΞΙΑ αλλα οχι κατω!!! - συγνωμη δεσποινης για να μην νευριασω εγω τωρα το δεξια ενταξει αλλα το κατω δεν,σαν να ειναι κολλημενο!!!!το περνει...μετα απο 1 τεταρτο το επιστρεφει...-συγνωμη κυριε μαυρομματη...το περνω το ξαναδοκιμαζω...ΤΑ ΙΔΙΑ!!!λεω νευριασμενα -ΔΕΣΠΟΙΝΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ 8Α ΠΑΙΞΩ ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΣΑΣ,ΗΡ8Α ΜΕ ΒΛΑΒΗ ΑΛΛΗ ΤΟ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΒΛΑΒΗ ΑΛΛΗ,ΤΟ ΚΟΙΤΑΤΕ&ΤΟ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΤΕ ΙΔΙΟ???..το περνει η ανιδεη το χειριζεται λιγο μου λεει "το ανοιξατε να δειτε οτι δεν υπακουει?"-ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΕΣ&ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡ8ΕΙ ΤΟ ΑΛΚΟΟΛ ΑΠΟ ΔΕΞΙΑ ΚΑΤΩ , ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΜΑ ΥΠΑΚΟΥΕΙ ΑΜΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΛΙΚ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ...ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΤΩΡΑ&ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ!!!...-δεν μου φαινεται οτι εχει προβλημα..-ΔΕΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Ε?το δινω σε μια κοπελια που περιμενε&της λεω "συγνωμη δοκιμαστε το γιατι 8α με βγαλουν τρελο"...-φαινεται κολλημενο....!το δινω σε αλλο πελατη...-παιδι μου αυτο ειναι κολλημενο!!!..λεω "φερτε μου ΤΩΡΑ υπευ8υνο"...ερχεται ο κος ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ το περνει του δινω να καταλαβει για την υφισταμενη του μου αποκρινεται οτι δεν με ενδιαφερει τι λεει η δεσποινης εγω σας λεω οτι το πληκτρολογιο επισκευαστηκε,φερνει μπαταρια μου δειχνει οτι υπακουνε ολες οι διευθυνσεις & επαναλαμβανει "ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΗΚΕ"..του απανταω οτι σαν φοιτητης ηλεκτρονικος στο πτυχειο γνωριζω οτι ο διακοπτης πρεπει να κανει ΚΛΙΚ...ΚΛΙΚ ομως οχι απλα να κανει επαφη,,,γιατι σημερα κανει κλικ &υπακουει

αυριο δεν κανει κλικ&υπακουει(οπως αυτο καλη ωρα) με8αυριο δεν κανει κλικ&δεν υπακουει (ΟΠΩΣ Η ΔΕΞΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ JOYSTICKΕΛΛΗΝΙΚΑ ΜΙΛΑΩ).

..-κυριε μαυρομματη σας εξηγησα το πληκτρολογιο δουλευει...εανπαψει φερτε το για αντικατασταση!!!!

παιδια τα συμπερασματα δικα σας....το πηγα με κολλημενο δεξι joystick&να μην υπακουει το παρελαβα με κατω κολλημενο αλλα να υπακουει αλλα ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΗΜΗ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ!!!!!!!!! Α & μην το ξεχασω μετα απο 1:30 ΩΡΑ:mad:

το βραδακι που 8α ηρεμησω 8α στειλω & στη nokia!

Ναι το χαιρονται το σερβις τους

 

Με εκτιμηση&αγανακτηση μαυρομματης μιλτος

 

υστερογραφο: παρακληση προς στους mod να δημοσιευ8ει καταλληλα ωστε να κοινοποιη8ει σε ολους τους χρηστες μας προς αποφυγην αναλογων περιστατικων :O

 

Updated : 26/1/06

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Τα σχολια ειναι περιττα , Ελλας-alpha copy ,το μεγαλειο σου :wacko: :wacko:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

na doume pote tha tin feroun ta club nokia :) se efxaristoume poli :)

 

Εγώ την έκανα. Το Pc Suite δεν επαναφέρει τα αρχεία χρήστη.

Η γραμματοσειρά είναι λίγο μικρότερη. Ο ήχος της Νοκια ακούγεται διαφορετικά, και αν βάλεις ταπετσαρία... την πάτησες!!! Αργεί να ανοίξει πολύ το μενού :lol: :lol:

:tease:

 

ο παπάς ο παχύς ο παπαπαπαπαχύς, έφαγε παχιά φακή! γιατί παπά παχύ έφαγες παχιά φακή???!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα. Το Pc Suite δεν επαναφέρει τα αρχεία χρήστη.

Η γραμματοσειρά είναι λίγο μικρότερη. Ο ήχος της Νοκια ακούγεται διαφορετικά, και αν βάλεις ταπετσαρία... την πάτησες!!! Αργεί να ανοίξει πολύ το μενού :lol: :lol:

 

Έτσι όπως το περιγράφεις δεν αξίζει να κάνει κάποιος την "αναβάθμιση" αν είναι να του παρουσιάσει τέτοια ... χάλια :rolleyes:

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Και να θυμάσαι οτι η ΝΟΚΙΑ εδώ δεν έχει level4 σέρβις, ουτε και εκπαιδευμένο προσωπικό.

Κοινώς??

είναι λίγο για κλάμματα

Link to comment
Share on other sites

να'λεγα οτι εισαι κανας ασχετος, να πω ασχετος ειναι θα φαει και μια κοροιδια, αλλα σε σενα ειναι κριμα που ασχολεισαι. και στα κεντρικα υποτιθεται οτι εχουν πειρα και τα πραγματα θα'πρεπε να'ναι και πιο αυστηρα. κριμα γενικως :(
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα. Το Pc Suite δεν επαναφέρει τα αρχεία χρήστη.

Η γραμματοσειρά είναι λίγο μικρότερη. Ο ήχος της Νοκια ακούγεται διαφορετικά, και αν βάλεις ταπετσαρία... την πάτησες!!! Αργεί να ανοίξει πολύ το μενού :lol: :lol:

Υπάρχει η δυνατότητα στην V 3.50 μαζικής διαγραφής αναφορών παράδοσης μηνυμάτων η' ακόμη υπάρχει αυτή η κουραστική διαδικασία να σβήνονται μία-μία οι αναφορές? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Και μονο αυτό να είχε αλλάξει πιστεύω ότι θα άξιζε η αλλαγή...

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να πω και εγω την ιστορία μου που είναι και φρέσκια (σημερινή). Απο τέλος Αυγούστου περίπου δημιουργήθηκε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα στο 9500 και στο 7710. Το πρόβλημα είναι οτι χάνεται η ημερομηνία και η ωρα οταν βγάλω την μπαταρία. Οπως ηταν λογικό υπέθεσα οτι φταίει η εσωτερική μπαταρία τους και τα πήγα στα κεντρικά της νοκια για επισκευή (σήμερα). Όταν τους είπα τι συμβαίνει μου είπαν, ολο θράσος, οτι στα συγκεκριμένα δυο κινητά δεν μπορεί να αλλαχτεί η εσωτερική μπαταρία και οτι είναι φυσιολογικό. Επειδή δεν εβγαλα άκρη επικοινώνησα με το ΙΝΚΑ και περιμένω απάντηση τους τη Δευτέρα...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα. Το Pc Suite δεν επαναφέρει τα αρχεία χρήστη.

Η γραμματοσειρά είναι λίγο μικρότερη. Ο ήχος της Νοκια ακούγεται διαφορετικά, και αν βάλεις ταπετσαρία... την πάτησες!!! Αργεί να ανοίξει πολύ το μενού :lol: :lol:

καλα ρε παιδια τι γίνεται? τι το ονομάζουν αναβάθμιση? αντι να καλυτερεύει το κινητο το μαμάει τελείως? να σε ρωτήσω κάτι, το vodafone gr οταν στέλνεις mms γίνεται ακόμα κεφαλαίο????

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια δεν ειναι τυχαιο οτι εκατσα 1:30 ολοκληρη ωρα&εζησα 3 διαφορετικα σκηνικα!!!

Το μονο που με εκανε να ασχολη8ω παραπανω ηταν ενα παλικαρι που μου ειπε οτι το ειχε φερει το κινητο του για επισκευη του ειπαν σε 2 μερες το περνεις του κα8ηστερησαν 1 μηνα&εν τελει δεν μπορεσαν να το επισκευασουν με αποτελεσμα να στειλει στη ΝΟΚΙΑ & να τον παρουν μετα απο 2 μερες & να του πουν "ελατε να παραλαβετε καινουριο"!!!

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να πω και εγω την ιστορία μου που είναι και φρέσκια (σημερινή). Απο τέλος Αυγούστου περίπου δημιουργήθηκε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα στο 9500 και στο 7710. Το πρόβλημα είναι οτι χάνεται η ημερομηνία και η ωρα οταν βγάλω την μπαταρία. Οπως ηταν λογικό υπέθεσα οτι φταίει η εσωτερική μπαταρία τους και τα πήγα στα κεντρικά της νοκια για επισκευή (σήμερα). Όταν τους είπα τι συμβαίνει μου είπαν, ολο θράσος, οτι στα συγκεκριμένα δυο κινητά δεν μπορεί να αλλαχτεί η εσωτερική μπαταρία και οτι είναι φυσιολογικό. Επειδή δεν εβγαλα άκρη επικοινώνησα με το ΙΝΚΑ και περιμένω απάντηση τους τη Δευτέρα...

 

Eνημερωσε μας σχετικα με αυτο ,το ιδιο αντιμετωπισα και εγω στο 9500 μετα απο την τελευταια αναβαθμιση στο νοκια shop βεραντζερου ,αλλα λογο χρονου δεν ασχοληθηκα παραπανω .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Eνημερωσε μας σχετικα με αυτο ,το ιδιο αντιμετωπισα και εγω στο 9500 μετα απο την τελευταια αναβαθμιση στο νοκια shop βεραντζερου ,αλλα λογο χρονου δεν ασχοληθηκα παραπανω .
Εγω το έπαθα πρίν την αναβάθμιση...νεότερα τώρα απο Δευτέρα που θα με πάρουν απο το ΙΝΚΑ :O
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι την πρώτη μέρα μου έκανε πολλά χαζά!

Σήμερα λοιπόν, μετά από 2 μέρες λειτουργίας με την 3.50...

Δεν κολλάει καθόλου...! Έβαλα μικρή ταπετσαρία και είναι πολύ γρήγορο. Στο κλείδωμα πληκτρολογιου επίσης, δεν χρειάζεται να πατήσεις πρώτα το πλήκτρο του μενού για να ξυπνήσει από τον λύθαργο και μετά να το ξαναπατήσεις για να κλειδώσει...

Δεν κολλάει στην αναπαραγωγή μουσικής και δεν πηδάει κάποιους στίχους κομματιών όπως μου έκανε πριν..

Εξακολουθεί να μην διαγράφει όλες τις αναφορές.

Για το Vodafone αν γίνεται κεφαλαίο δεν ξέρω...

:tease:

 

ο παπάς ο παχύς ο παπαπαπαπαχύς, έφαγε παχιά φακή! γιατί παπά παχύ έφαγες παχιά φακή???!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...