Jump to content

Τιμολόγια ADSL – Συγκρίσεις ISP - Προσφορές


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί με PSTN ή ISDN όπως γινόταν τον προηγούμενο μήνα με την HOL.
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 965
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Egw poy exw ejoplismo grammi ktl... apo to ote + isp moy den mporw me ta 100 ayta euro na parw me 3 mini grammi altec san isp mono!

1. Μίλα πιο καθαρά.

2. Γράφε ελληνικά.

3. Δεν κατάλαβα Χριστό από όσα είπες. :)

Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτηκα παλι :(

Αντε και αγορασα το Otenet OnDSL με τα €89+ΦΠΑ. Αντε και περασαν οι 2 μηνες +1 δωρο.

 

Μετα τι θα πληρωνω καθε μηνα ΣΥΝΟΛΙΚΑ? :what:

Link to comment
Share on other sites

Να πληρώσεις για αναβάθμιση (PSTN -> ISDN) το καταλαβαίνω...

 

Αλλά και για υποβάθμιση ρε, έλεος.

 

δεν ειναι ''υποβαθμιση''. Αλλαγή τυπου παροχης είναι στην οποια γινονται καποιες τεχνικες επεμβασεις απο το προσωπικο και ειναι λογικο να τις χρεωθεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτηκα παλι :(

Αντε και αγορασα το Otenet OnDSL με τα €89+ΦΠΑ. Αντε και περασαν οι 2 μηνες +1 δωρο.

 

Μετα τι θα πληρωνω καθε μηνα ΣΥΝΟΛΙΚΑ? :what:

 

Μετά θα πληρώνεις Γραμμή ΟΤΕ + Σύνδεση από όποιον ISP Θέλεις !

 

Η γραμμή ΟΤΕ 384 Κοστίζει €18,921 και η σύνδεση Forthnet για παράδειγμα κοστίζει €22,2 . Μπορείς να μείνεις στην otenet ή να συνεχίσεις σε άλλον isp px στην ΗΟL.

Αυτά θα δίνεις κάθε μήνα για το Adsl.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

τελικά παίδες σύμφωνα με τις νέες μειώσεις ποιά είναι η πιό συμφαίρουσα για μια 384?Φυσικά δεν υπάρχει εξοπλισμός...και θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει και κανένα πακετάκι που να συμφέρει..:) αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτηκα παλι :(

Αντε και αγορασα το Otenet OnDSL με τα €89+ΦΠΑ. Αντε και περασαν οι 2 μηνες +1 δωρο.

 

Μετα τι θα πληρωνω καθε μηνα ΣΥΝΟΛΙΚΑ? :what:

Meta DEN ananeoneis stin OTEnet, kai plironeis ston OTE kathe mina 19.9+FPA.

Oso gia ti syndesi, epilegeis opoio programma tis Forthnet se ikanopoiei perissotero, eite me miniaio pagio eite me propliromeno paketo gia kapoious mines.

An omos eihes prolavei na pareis ti dorean HOL me to RAM, vazeis auti mehri na lixei kai afou lixei kai auti pas se Forthnet. (gia alli etairia den to sizytame, einai apla i kalyteri epilogi)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Meta DEN ananeoneis stin OTEnet, kai plironeis ston OTE kathe mina 19.9+FPA.

Oso gia ti syndesi, epilegeis opoio programma tis Forthnet se ikanopoiei perissotero, eite me miniaio pagio eite me propliromeno paketo gia kapoious mines.

An omos eihes prolavei na pareis ti dorean HOL me to RAM, vazeis auti mehri na lixei kai afou lixei kai auti pas se Forthnet. (gia alli etairia den to sizytame, einai apla i kalyteri epilogi)

 

Αν δεν κάνω λάθος , το ondsl kit που κοστίζει 89 ευρώ είναι για τη γραμμή 384 η οποία τώρα κοστίζει 15,90 + φπα.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω ISDN άμα πάρω το ADSL Kit θα εξακολουθώ να πληρώνω και την γραμμή ISDN και την DSL Line???
Rock Simplicity
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω ISDN άμα πάρω το ADSL Kit θα εξακολουθώ να πληρώνω και την γραμμή ISDN και την DSL Line???

Ναι, στην ουσια θα εχεις δυο γραμμες και θα πληρωνεις και τις δυο

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες με 35 ευρά το μήνα(κομπλέ γραμμή + Συνδεση) το μήνα...μπορύμε να χτυπησουμε μια 384 απο τον πΟΤΕ...?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες με 35 ευρά το μήνα(κομπλέ γραμμή + Συνδεση) το μήνα...μπορύμε να χτυπησουμε μια 384 απο τον πΟΤΕ...?

15,90€ η πρόσβαση + 18,90€ η 384 σύνδεση από ΟΤΕΝΕΤ= 34,80€+ΦΠΑ = 41,41€ τελική τιμή για 384 με φουλ ΟΤΕ. :)

Link to comment
Share on other sites

15,90€ η πρόσβαση + 18,90€ η 384 σύνδεση από ΟΤΕΝΕΤ= 34,80€+ΦΠΑ = 41,41€ τελική τιμή για 384 με φουλ ΟΤΕ. :)

 

17,90€ η πρόσβαση + 17,90€ η 512 σύνδεση από VIVODI= 35,80€ + ΦΠΑ 19% = 42,60€ τελική τιμή για 512 με φουλ VIVODI. ;) (Η πρόσβαση μέσω ΑΡΥΣ ΟΤΕ, γιατί μέσω LLU, η τιμή πέφτει κι άλλο.)

Link to comment
Share on other sites

17,90€ η πρόσβαση + 17,90€ η 512 σύνδεση από VIVODI= 35,80€ + ΦΠΑ 19% = 42,60€ τελική τιμή για 512 με φουλ VIVODI. ;) (Η πρόσβαση μέσω ΑΡΥΣ ΟΤΕ, γιατί μέσω LLU, η τιμή πέφτει κι άλλο.)

Tην έχεις δοκιμάσει τη vivodi στην περιοχή σου;

Link to comment
Share on other sites

17,90€ η πρόσβαση + 17,90€ η 512 σύνδεση από VIVODI= 35,80€ + ΦΠΑ 19% = 42,60€ τελική τιμή για 512 με φουλ VIVODI. ;) (Η πρόσβαση μέσω ΑΡΥΣ ΟΤΕ, γιατί μέσω LLU, η τιμή πέφτει κι άλλο.)

 

Το μεγάλο πλεονέκτημα, που έχει τώρα είναι η Vivodi (εκτός Β. Ελλάδα που δεν έχει αποκατασταθεί ακόμα), είναι η ποιότητα του δικτύου της. Σε μεγάλο ποσοστό σε συνδέσεις 384 στον ΟΤΕ, εφαρμογές VoIP ΔΕΝ μπορούν να δουλέψουν. Πραγμα που δεν συμβαίνει στην Vivodi.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος ενδιαφερεται για την προσφορα του ram των 100€ ας μου στειλει pm να του δωσω τον αριθμο του κουπονιου :) Δεν προκειται να το χρησιμοποιησω. Ο πρωτος που θα στειλει σε 5 λεπτα θα το εχει. Αντε γιατι νυσταζω... :yawn:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Βασικά...πΟΤΕ θέλω να βάλω να μην τρέχω..με αιτήσεις τηλεφωνήματα αμα 8ελω να το κόψω να μην τρέχω...ενταξη και 40 ευρώ...υποφερτά είναι...Ευχαριστώ παιίδες
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος ενδιαφερεται για την προσφορα του ram των 100€ ας μου στειλει pm να του δωσω τον αριθμο του κουπονιου :) Δεν προκειται να το χρησιμοποιησω. Ο πρωτος που θα στειλει σε 5 λεπτα θα το εχει. Αντε γιατι νυσταζω... :yawn:

 

 

Παιδες οποιος θελει και το δικο μου κωδικο ας μου πει :)

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και τόσο καλές αυτές οι προσφορές, υποθέτω θα μείνουν πολλές στα συρτάρια... :O

 

Παιδιά με την σύνδεση HOL τελικά τι θα κάνετε στην δεύτερη ανανέωση; Ανανέωση συνδρομής ή δημιουργία νέας με άλλο username; :worry: Στις 30.10. θα πάρουν φωτιά οι νέες συνδρομές. :p

Link to comment
Share on other sites

Tην έχεις δοκιμάσει τη vivodi στην περιοχή σου;

 

Δυστυχώς εγώ δεν καλύπτομαι με DSL με καμμία εταιρεία, ούτε καν από τον ΟΤΕ που δήθεν "έχει καλύψει όλες τις περιοχές άνω των 7000 κατοίκων", π@π@ρια λέω εγώ :mad: :( :down:

 

Μετά τη μικροσκοπική μου από νεύρα έκρηξη :D , να σου πω ότι ο κολλητός μου που έχει 384 όλα μέσω Vivodi (αλλά με ΑΡΥΣ οτε) είναι συνέχεια στα 38-40 kb/s. Τις ίδιες ταχύτητες απολαμβάνει και ένας άλλος φίλος μου με Forthnet. Συκιές Θεσ/νίκης μένουν και οι δυο. Πάντως για vivodi, δεν έχω ακούσει αρνητικά σχόλια το τελευταίο 5μηνο, από φίλους-γνωστούς.

Link to comment
Share on other sites

Μειώσεις έως 56% στο ADSL

 

Σε μειώσεις έως και 56% προέβη η TELEDOME στις υπηρεσίες ADSL Internet, εντείνοντας την προσπάθειά της για τη παροχή ακόμη οικονομικότερων υπηρεσιών ευρυζωνικής πρόσβασης, για νέους και υπάρχοντες συνδρομητές.

 

Αναλυτικότερα, οι μειώσεις θα ισχύουν από τις 10.10.2005 και έχουν ως εξής:

• Έως 56% στο κόστος της μηνιαίας συνδρομής ADSL

• Έως 46% στo μηνιαίο κόστος σύνδεσης ADSL (Α.ΡΥ.Σ.)

• - 27% στo πακέτο ολοκληρωμένης σύνδεσης ACTIV8

 

Επιπλέον η TELEDOME παρέχει:

• Δωρεάν την ενεργοποίηση της σύνδεσης ADSL (Α.ΡΥ.Σ)

• Συμβάσεις αορίστου διαρκείας στις συνδρομές ADSL Internet, απαλλάσσοντας τον συνδρομητή από περιορισμούς και δεσμεύσεις.

 

Σύμφωνα με τα παραπάνω, για τον συνδρομητή που επιθυμεί να συνδεθεί στο διαδίκτυο μέσω ADSL στη δημοφιλέστερη ταχύτητα των 384Kbps/128Κbps, το συνολικό μηνιαίο κόστος για σύνδεση ADSL (Α.ΡΥ.Σ) και συνδρομή ADSL Internet, θα ανέρχεται μόλις σε €30,72 (+ΦΠΑ) και χωρίς να επιβαρυνθεί με τέλος ενεργοποίησης.

 

Ωφελημένοι επίσης, θα είναι και οι χρήστες προπληρωμένων πακέτων σύνδεσης, όπου με το ACTIV8, αποκτούν στην οικονομικότερη τιμή της αγοράς:

• Όλο τον απαραίτητο εξοπλισμό για να δημιουργήσουν τη σύνδεσή τους, με απλές οδηγίες

• πληρωμένες υπηρεσίες για 3 μήνες ADSL Σύνδεσης & ADSL Internet με ταχύτητα πρόσβασης 384/128 Kbps.

• 1 μήνα Δωρεάν ADSL Σύνδεση & ADSL Internet, επιλέγοντας την υπηρεσία Σταθερής Τηλεφωνίας TELEDOME, σε όποιο πρόγραμμα επιθυμεί*.

 

Η TELEDOME είναι η μόνη εταιρεία εναλλακτικής σταθερής τηλεφωνίας που μπορεί να διασφαλίσει την ποιότητα και τις πραγματικά υψηλές και σταθερές ταχύτητες του ADSL, βασιζόμενη στο υψηλής χωρητικότητας διεθνές δίκτυό της (620 Mbit), σε συνδυασμό με το ιδιόκτητο Εθνικό Ασυρματικό Δίκτυο Κορμού «ΑΙΟΛΟΣ», συνολικής χωρητικότητας 7Χ155 Μbps.

 

Πληροφορίες για τις ADSL υπηρεσίες TELEDOME, είναι διαθέσιμες στο http://www.teledome.gr και στο τηλέφωνο 13850

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το τέλος ενεργοποίησης δεν υπάρχει τότε μπορώ να πώ ότι η Teledome είναι συμφέρουσα!

Βεβαίως πρέπει να την δοκιμάσουμε για να δούμε πως τα πάει από ταχύτητες , προβλήματα και εξυπηρέτηση στα προβλήματα..

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...