Jump to content

Τιμολόγια ADSL – Συγκρίσεις ISP - Προσφορές


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καποιο περιοδικο , pc κατι , εχει μια προσφορα κια παλι της hol αλλα δε ξερω λεπτομερειες , αν ξερει καποιος ας γραψει

Το PC World εννοείς που έχει δωροεπιταγή αξίας 20€ για το e-shop της HOL. Αυτό σημαίνει ότι μπορείς να εξαργυρώσεις αυτό το ποσό σε κάποια αγορά σου σε συνδέσεις PSTN/ISDN/ADSL. Συμφέρει περισσότερο αν σκοπεύει κάποιος να αγοράσει κανά πακέτο 3+1 μήνες ή ακόμα και 12+8. Έχεις άλλα 20€ έκπτωση. Δεν τη βρίσκω και σούπερ προσφορά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 965
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει χρονικο οριο χρησης αυτη η προσφορα?

 

Ποσο κανει το περιοδικο?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρονικο οριο χρησης αυτη η προσφορα?

 

Ποσο κανει το περιοδικο?

To κουπόνι των 20€ πρέπει να χρησιμοποιηθεί μέχρι 10/11/2005. Για την τιμή του περιοδικού δεν είμαι σίγουρος, νομίζω 6,5€.

Link to comment
Share on other sites

Κοστίζει 7€.

Κι άλλο το ακρίβυναν; :w00t: Έχω καιρό να το πάρω φαίνεται... :O Ευχαριστώ για τη διόρθωση. :)

Link to comment
Share on other sites

Mmm thanks....

 

Σεναριο:

Μπαινω με τη προσφορα του RAM, αρχιζω σημερα και εχω 3 μηνες. Παιρνω τηλεφωνο και ζηταω upgrade της συνδεσης μου σε 512. Η επιπλεον χρεωση ειναι καμια 35αρια ευρω, δινω τα 20 απο το κουπονι και πληρωνω τη διαφορα????

 

ΥΓ. Ασχετο, αλλα οι τιμες των περιοδικων πληροφορικης ειναι γελοια ψηλες....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Mmm thanks....

 

Σεναριο:

Μπαινω με τη προσφορα του RAM, αρχιζω σημερα και εχω 3 μηνες. Παιρνω τηλεφωνο και ζηταω upgrade της συνδεσης μου σε 512. Η επιπλεον χρεωση ειναι καμια 35αρια ευρω, δινω τα 20 απο το κουπονι και πληρωνω τη διαφορα????

 

ΥΓ. Ασχετο, αλλα οι τιμες των περιοδικων πληροφορικης ειναι γελοια ψηλες....

Καλό σενάριο. Πρέπει να αλλάξεις όμως και την πρόσβαση του ΟΤΕ από 384->512. Βέβαια η διαφορά είναι πλέον 4€+ΦΠΑ μόνο.

 

Λογικά ναι μπορεί να γίνει αυτό, γιατί όχι; :D

 

Υ.Γ. Συμφωνώ απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

ΝΕΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ RAM :D :D

 

Στα 80 Ευρω ηταν η προηγουμενη προσφορα του RAM με την HOL και "σκουπισε" τα 384, τωρα το RAM ανεβαζει το κοντερ και χαριζει €100 στα 512 ή 1024 (!!!) με την Altec.

 

To μονο μειονεκτημα ειναι οτι η προσφορα δεν απευθυνεται σε οσους εχουν ηδη συνδεση, αλλα σε νεους πελατες.

 

Η προσφορα αφαιρει 100 ευρω απο το πακετο συνδεσης σε 512 ή 1024 που περιλαμβανει minimum 3 μηνες συνδεση, 3 μηνες τελη ΟΤΕ, τελη ενεργοποιησης και modem.

 

Για παραδειγμα στη ταχυτητα 512 το πακετο που ανεφερα κοστιζει €264. Με το κουπονι του RAM, που μπορει να ενεργοποιηθει μεχρι 1/12/2005 πληρωνετε €164!!!!! :D

(Οι τιμες εινα τελικες με ΦΠΑ)

 

Μετα τους 3 μηνες μπορειτε να διακοψετε ή να συνεχισετε με αοριστου χρονου στη τιμη που θα εχει τοτε η Altec.

 

Αντε λοιπον οσοι το σκεφτοντουσαν, αυτη ειναι η ευκαιρια τους να μπουν στο κοσμο του DSL. :D

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

ΝΕΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ RAM :D :D

 

Στα 80 Ευρω ηταν η προηγουμενη προσφορα του RAM με την HOL και "σκουπισε" τα 384, τωρα το RAM ανεβαζει το κοντερ και χαριζει €100 στα 512 ή 1024 (!!!) με την Altec.

 

To μονο μειονεκτημα ειναι οτι η προσφορα δεν απευθυνεται σε οσους εχουν ηδη συνδεση, αλλα σε νεους πελατες.

 

Η προσφορα αφαιρει 100 ευρω απο το πακετο συνδεσης σε 512 ή 1024 που περιλαμβανει minimum 3 μηνες συνδεση, 3 μηνες τελη ΟΤΕ, τελη ενεργοποιησης και modem.

 

Για παραδειγμα στη ταχυτητα 512 το πακετο που ανεφερα κοστιζει €264. Με το κουπονι του RAM, που μπορει να ενεργοποιηθει μεχρι 1/12/2005 πληρωνετε €164!!!!! :D

(Οι τιμες εινα τελικες με ΦΠΑ)

 

Μετα τους 3 μηνες μπορειτε να διακοψετε ή να συνεχισετε με αοριστου χρονου στη τιμη που θα εχει τοτε η Altec.

 

Αντε λοιπον οσοι το σκεφτοντουσαν, αυτη ειναι η ευκαιρια τους να μπουν στο κοσμο του DSL. :D

Το αφεντικό τρελάθηκε και ξεπουλάει!!! :lol: Μπράβο στο ΡΑΜ, μπράβο και στην Άλτεκ. Εμάς όμως τους παλιούς δε μας πιάνει. :rolleyes: Μην είμαστε και πλεονέκτες όμως ε; :O

Link to comment
Share on other sites

Οντως φαινεται καλη προσφορα. Μπραβο τους. Αν και η ALtec δεν μου γεμιζει το ματι.

 

Ρε παιδια, η Otenet που ειναι, τι κανει? Ουτε προσφορες, ουτε μειωσεις. 'Η κοιμαται του καλου καιρού 'η ετοιμαζει κατι. Ο χρονος θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites

H πλακα ειναι οτι μεχρι να διαβασω τη προσφορα σκεφτομουν πως τζαμπα πηρα το δευτερο RAM το προηγουμενο μηνα :p

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω την βοηθεια σας καθοτι ειμαι rookie με το θεμα των DSL. :O

Εχω Pstn τωρα και σκεφτομαι να βαλω μια 384. Τι να βαλω OTE ή Vivodi? Δινουν τσαμπα εξοπλισμο? Και στην τελικη ποσο θα μου κοστιζει το μηνα?

 

Εαν δεν βαριεστε απαντατε.... :D

Link to comment
Share on other sites

Ισως αξιζει να δεις τη προσφορα του RAM με την Αλτεκ. Σου δινει τα παντα για 3 μηνες με 512 για 164 ευρω. Πολυ ανταγωνιστικο....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Ισως αξιζει να δεις τη προσφορα του RAM με την Αλτεκ. Σου δινει τα παντα για 3 μηνες με 512 για 164 ευρω. Πολυ ανταγωνιστικο....

 

Συμφωνω! Αλλα εγω τι κανω? Απλά αγοραζω το RAM και ακολουθω τις οδηγιες, ή πρεπει να κανω αιτηση στον ΟΤΕ?

Link to comment
Share on other sites

Apla to RAM, με τον ΟΤΕ δε θα μπλεξεις....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

H πλακα ειναι οτι μεχρι να διαβασω τη προσφορα σκεφτομουν πως τζαμπα πηρα το δευτερο RAM το προηγουμενο μηνα :p

tou proigoumenou eixe tin trimini sta 384?

to mazepsane kai den to prolaba gmt

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω! Αλλα εγω τι κανω? Απλά αγοραζω το RAM και ακολουθω τις οδηγιες, ή πρεπει να κανω αιτηση στον ΟΤΕ?

 

Απλώς μετά την πάροδο της προσφοράς θα πληρώνεις πάγιο στον ΟΤΕ για γραμμή 512 . Έχει την ίδια ακριβώς χρέωση με την τιμή που είχε και η 384 πριν την μείωση των τιμών. €19.90 .

 

Σύνδεση μπορείς να επιλέξεις διαφορετική από 256 μέχρι 512, δεν σε δεσμεύει κανείς.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Απλώς μετά την πάροδο της προσφοράς θα πληρώνεις πάγιο στον ΟΤΕ για γραμμή 512 . Έχει την ίδια ακριβώς χρέωση με την τιμή που είχε και η 384 πριν την μείωση των τιμών. €19.90 .

 

Σύνδεση μπορείς να επιλέξεις διαφορετική από 256 μέχρι 512, δεν σε δεσμεύει κανείς.

 

Αν δεν κανω λαθος, δεν σου επιτρεπει η αλτεκ να κοψεις μονο το ιντερνετ, ή τιποτα ή και τα 2.

 

Καλο θα ηταν να προσεχουν οσοι ειναι να παρουν αλτεκ, καθως ρουφιανευει τους πελατες της σε εταιριες κινηματογραφου κλπ. Επισης κοβει συνδεσεις χωρις προειδοποιηση κλπ. Ας μη ξεχναμε..

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος, δεν σου επιτρεπει η αλτεκ να κοψεις μονο το ιντερνετ, ή τιποτα ή και τα 2.

 

Καλο θα ηταν να προσεχουν οσοι ειναι να παρουν αλτεκ, καθως ρουφιανευει τους πελατες της σε εταιριες κινηματογραφου κλπ. Επισης κοβει συνδεσεις χωρις προειδοποιηση κλπ. Ας μη ξεχναμε..

 

Το εκπτοτικό κουπόνι δεν είναι για κάποιο πακέτο γραμμή άλτεκ και σύνδεση άλτεκ νομίζω. Αν η γραμμή είναι στο όνομα σου και η αλτεκ δεν γίνεται μεταπωλητής τότε δε μπορεί να κάνει και πολλά μετά την πάροδο του 3μήνου.

Έτσι δεν είναι ; ή η προσφορά αναφέρει κάπου ότι ενεργοποιείς την γραμμή από την άλτεκ , όπως για παράδειγμα γίνεται στην περίπτωση του adsl-in-a-box της Forthnet ;

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Το εκπτοτικό κουπόνι δεν είναι για κάποιο πακέτο γραμμή άλτεκ και σύνδεση άλτεκ νομίζω. Αν η γραμμή είναι στο όνομα σου και η αλτεκ δεν γίνεται μεταπωλητής τότε δε μπορεί να κάνει και πολλά μετά την πάροδο του 3μήνου.

Έτσι δεν είναι ; ή η προσφορά αναφέρει κάπου ότι ενεργοποιείς την γραμμή από την άλτεκ , όπως για παράδειγμα γίνεται στην περίπτωση του adsl-in-a-box της Forthnet ;

 

Δυστυχως η προσφορα ειναι "πακετο" γραμμη+ιντερνετ αλλιως εκπτωση γιοκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι για μια ολοκληρωμένη εικόνα να βάζουμε όλες τις προσφορές και σε αυτό το τόπικ για να μη χανόμαστε. Έτσι ώστε το τόπικ αυτό να είναι αυτοτελές όσον αφορά τις προσφορές. Σήμερα λοιπόν μια σημαντική είδηση για μείωση τιμών στο DSL της ΟΤΕΝΕΤ.

H OTEnet μειώνει τις τιμές των υπηρεσιών OnDSL έως και 53%!

 

Η ΟΤΕnet στο πλαίσιο της προσπάθειας για την περαιτέρω διάδοση της χρήσης των ευρυζωνικών υπηρεσιών, ανακοινώνει ότι από την 1η Οκτωβρίου μειώνει τις τιμές των υπηρεσιών OTEnet OnDSL.

 

Με μειώσεις τιμών που φτάνουν μέχρι και 53%, η OTEnet κάνει το Internet πιο προσιτό στους χρήστες που επιθυμούν υψηλές ταχύτητες και αδιάκοπη σύνδεση μέσω της τεχνολογίας ADSL.

 

Για παράδειγμα, οι οικιακοί χρήστες μπορούν να αποκτήσουν την υπηρεσία OTEnet OnDSL HOME 384Kbps αορίστου χρόνου μόνο με 18,90 ευρώ / μήνα. Τα ποσοστά των μειώσεων φτάνουν στο 53% για το OTEnet OnDSL HOME 1024 Kbps που από την 1η Οκτωβρίου θα πωλείται στην τιμή των 39,90 ευρώ / μήνα.

 

Ομοίως, μειώνονται και οι τιμές των αορίστου χρόνου ολοκληρωμένων λύσεων σύνδεσης στο Internet μέσω ADSL “OTEnet OnDSL KΙΤ”, ξεκινώντας από 89 ευρώ για απεριόριστη πρόσβαση με ταχύτητα 384Kbps. Το OTEnet OnDSL KΙΤ περιλαμβάνει τον απαραίτητο εξοπλισμό και 2 μήνες ολοκληρωμένης υπηρεσίας (γραμμή ADSL και σύνδεση στο Internet). Για αγορές που θα γίνουν μέχρι τέλος Οκτωβρίου προσφέρεται 1 επιπλέον μήνας σύνδεσης δωρεάν.

 

Οι μειώσεις τιμών εκτείνονται και στις υπηρεσίες OTEnet OnDSL OFFICE που απευθύνονται κυρίως σε μικρομεσαίες επιχειρήσεις και ελεύθερους επαγγελματίες και φτάνουν έως και 45%. Έτσι για παράδειγμα οι χρήστες μπορούν πλέον να αποκτήσουν το OTEnet OnDSL OFFICE 1024 Kbps αορίστου χρόνου μόνο με 89,90 ευρώ / μήνα.

 

Επίσης, η OTEnet ανακοινώνει ότι αναβαθμίζει τις υπηρεσίες που στηρίζονται στο μοντέλο της ογκοχρέωσης "OTEnet OnDSL ECOnomy", παρέχοντας -πλέον- τη δυνατότητα στους χρήστες να συνδέονται με ταχύτητα μέχρι και 512 Kbps με το ίδιο μηνιαίο πάγιο. Στην κατηγορία υπηρεσιών OTEnet OnDSL ECOnomy προστίθεται επιπλέον και το OTEnet OnDSL ECOnomy 5000 που περιλαμβάνει την προαγορά 5000 ΜΒ/ μήνα, με μόνο 16,90 ευρώ / μήνα. Παράλληλα, για αγορές υπηρεσιών OTEnet OnDSL ECOnomy 1000, 3000 και 5000 μέχρι

το τέλος Οκτωβρίου, ισχύει η εξής προσφορά: οι τρεις (3) πρώτοι μήνες παρέχονται σε τιμές 4,90 ευρώ, 9,90 ευρώ και 12,90 ευρώ / μήνα αντίστοιχα.

 

Οι παραπάνω μειώσεις τιμών ισχύουν για όλους τους υφιστάμενους και νέους πελάτες.

 

Σε όλες τις αναφερόμενες τιμές δεν περιλαμβάνεται ο ΦΠΑ.

 

Με την ενέργειά της αυτή, η OTEnet στηρίζει ενεργά την συστηματική προσπάθεια που γίνεται από όλους τους φορείς για την εντονότερη διείσδυση του γρήγορου Internet σε όλες τις κατηγορίες του πληθυσμού.

 

Περισσότερες πληροφορίες και αναλυτικές τιμές για όλα τα προϊόντα OnDSL της OTEnet μπορείτε να βρείτε στο http://www.otenet.gr

Link to comment
Share on other sites

Και, η κλασσική ερώτηση :p : Αν κόψω την Οτενετ, μετά κρατάω τη σύνδεση στον ΟΤΕ?

 

Και μια ερώτηση γενικότερη. Έχω κάνει σύνδεση μέσω ΟΤΕ, την οποία θεωρούμε ότι τη διακόπτω για να πάρω γραμμή από άλλον παροχό. Αν μετά αποφασίσω να επιστρέψω, ξαναπληρώνω το πάγιο σύνδεσης?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν κοψεις τη συνδεση, πληρωνεις παλι το τελος.

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...