Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεις μερικα posts πισω, θα δεις οτι εκανα 2 μηνες για να καταφερω να κανω εγγραφη στο torrentbytes. Θα σου πω αυτο που μου ειπαν και τα παιδια. Μπαινε καθε μερα πολλες φορες. Καποια στιγμη θα το πετυχεις. :)
Αh!Τόσο καλά δηλαδή! :X Thanks πάντως,θα το κάνω αυτό και βλέπουμε! :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ένα σημαντικό πρόβλημα που έχει ανακύψει τις τελευταίες μέρες είναι κάποια δυσλειτουργία του ΟΤΕ σε UDP συνδέσεις με αποτέλεσμα να μην έχουμε καλές ταχύτητες σε p2p προγράμματα που χρησιμοποιούν UDP συνδέσεις και Voip κλήσεις. Το πρόβλημα πολλοί νομίσαμε ότι οφείλεται στους ISP αλλά τελικά οφείλεται στον ΟΤΕ. Αν διαβάσετε το παρακάτω τόπικ θα καταλάβετε πολλά περισσότερα, εγώ δεν έχω τόσες γνώσεις για να υπεισέλθω σε λεπτομέρειες. Ίσως ο elektrik ή ο mcde που γνωρίζουν περισσότερα ας μας πουν επ'αυτού τι συμβαίνει.

 

Εδώ και αρκετές μέρες λοιπόν δεν πιάνω ταχύτητες 384 στον Αζουρέους (δηλαδή κατεβάσματα με 40Κ) όπως επίσης και το Voipbuster κυριολεκτικά σέρνεται. Όποιος ομοιοπαθής ας μας αναφέρει αν παρατήρησε κάτι. Μπορούμε να κάνουμε κάτι; Μια διαμαρτυρία στον ΟΤΕ ίσως έστω μεμονωμένα ο καθένας... Αλλά τι να τους πεις εκεί στον ΟΤΕ; Θα καταλάβουν;

 

Για περισσότερα εδώ...

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=20827

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κανείς βιντεοτηλέφωνο και μιλήσει στον τεχνικό για UDP και TCP/IP ή pings σε proxy ενός ISP πιθανότατα θα δει τον τεχνικό να τον κοιτάει έτσι -> :blink:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κανείς βιντεοτηλέφωνο και μιλήσει στον τεχνικό για UDP και TCP/IP ή pings σε proxy ενός ISP πιθανότατα θα δει τον τεχνικό να τον κοιτάει έτσι -> :blink:

Ναι αλλά πρέπει να βγάλουμε μια άκρη... Κάποιος πρέπει να μας δώσει απαντήσεις από τον ΟΤΕ... Δε μπορεί να κατεβάζω από Αζουρέους με 5 και 6Κ τη στιγμή που από direct download κατεβάζω με 40. :wacko: Και τα Voip να έχουν στην ουσία αχρηστευθεί λόγω του ΟΤΕ... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο καλύτερος server για να συνδεθείς στο emule;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Ένα σημαντικό πρόβλημα που έχει ανακύψει τις τελευταίες μέρες είναι κάποια δυσλειτουργία του ΟΤΕ σε UDP συνδέσεις με αποτέλεσμα να μην έχουμε καλές ταχύτητες σε p2p προγράμματα που χρησιμοποιούν UDP συνδέσεις και Voip κλήσεις. Το πρόβλημα πολλοί νομίσαμε ότι οφείλεται στους ISP αλλά τελικά οφείλεται στον ΟΤΕ. Αν διαβάσετε το παρακάτω τόπικ θα καταλάβετε πολλά περισσότερα, εγώ δεν έχω τόσες γνώσεις για να υπεισέλθω σε λεπτομέρειες. Ίσως ο elektrik ή ο mcde που γνωρίζουν περισσότερα ας μας πουν επ'αυτού τι συμβαίνει.

 

Εδώ και αρκετές μέρες λοιπόν δεν πιάνω ταχύτητες 384 στον Αζουρέους (δηλαδή κατεβάσματα με 40Κ) όπως επίσης και το Voipbuster κυριολεκτικά σέρνεται. Όποιος ομοιοπαθής ας μας αναφέρει αν παρατήρησε κάτι. Μπορούμε να κάνουμε κάτι; Μια διαμαρτυρία στον ΟΤΕ ίσως έστω μεμονωμένα ο καθένας... Αλλά τι να τους πεις εκεί στον ΟΤΕ; Θα καταλάβουν;

 

Για περισσότερα εδώ...

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=20827

 

Εσείς εκεί Θεσσ/νίκη τελευταίες μέρες το αντιμετωπίζεται. Εγώ από κέντρο Αθήνας το αντιμετωπίζω από τον Απρίλιο! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εσείς εκεί Θεσσ/νίκη τελευταίες μέρες το αντιμετωπίζεται. Εγώ από κέντρο Αθήνας το αντιμετωπίζω από τον Απρίλιο! :rolleyes:

Ποιοι είμαστε "εμείς εκεί"; Κι εγώ από κέντρο Αθήνας είμαι. :O

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο καλύτερος server για να συνδεθείς στο emule;

Διάλεξε τον Razorback 2.0 ή 2.1, ή κάποιον DonkeyServer. Προσοχή στους υπόλοιπους (>2.1) Razorback, είναι FAKE και απλά loggάρουν τι κατεβάζετε, ΣΒΗΣΤΕ ΤΟΥΣ. Αργότερα θα ανεβάσω και οδηγίες για το θέμα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εσείς εκεί Θεσσ/νίκη τελευταίες μέρες το αντιμετωπίζεται. Εγώ από κέντρο Αθήνας το αντιμετωπίζω από τον Απρίλιο! :rolleyes:

Το προβλημα με VoIP κι εγώ απο Απρίλιο το αντιμετωπίζω, εδω πάνω στα βουνα με τους τσοπάνους και τα γιδια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο Dc++ απο νετ καφε και στο hub του αγγελου μου ζητάει password. Τι πρέπει να κάνω?Πως θα βγάλω ένα δικο μου?
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Μηπως το νικ που βαζεις ειναι κατοχυρωμενο? Δοκιμασε με καποιο αλλο νικ
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο Dc++ απο νετ καφε και στο hub του αγγελου μου ζητάει password. Τι πρέπει να κάνω?Πως θα βγάλω ένα δικο μου?

Δεν πρέπει να κάνεις register; Ή μπαίνουν αέρα πατέρα εκεί πέρα; :w00t: :shifty:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... φίλος αναβάθμισε πρόσφατα τη σύνδεσή του από PSTN σε ADSL και από την otenet του έδωσαν πακετάκι Conn-x με το modem-router TELINDUS 1130. Όταν πήγα να του κάνω τις ρυθμίσεις παρατήρησα πως το "μενού" που μπαίνεις (http://192.168.1.1) είναι διαφορετικό από το δικό μου (έχω το JetSpeed 520) και ως εκ ούτου δεν μπόρεσα να κάνω τις απαραίτητες ρυθμίσεις για το DC++. Το αποτέλεσμα είναι ότι ενώ μπορεί να συνδεθεί στα hubs δεν έχει αποτελέσματα στην αναζήτηση. Το site του Άγγελου δεν έχει ακόμη τις ρυθμίσεις αυτού του router. Μήπως ξέρει κάποιος από εδώ ποια βήματα πρέπει να ακολουθήσω στο TELINDUS για ανοίξω τις απαραίτητες θύρες στο DC++?
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Διάλεξε τον Razorback 2.0 ή 2.1, ή κάποιον DonkeyServer. Προσοχή στους υπόλοιπους (>2.1) Razorback, είναι FAKE και απλά loggάρουν τι κατεβάζετε, ΣΒΗΣΤΕ ΤΟΥΣ. Αργότερα θα ανεβάσω και οδηγίες για το θέμα αυτό.
Πολύ ενδιαφέρονται ακούγονται αυτά. Περιμένω με αγωνία τις οδηγίες σου. :up: Πάντως στους DonkeyServer παίζω όντως πολύ καλά (και με lowID).

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε ένα arxeio torrent apo ton tracker kai anoikse to me to bittorrent kai tha arxisei na katevainei.

 

Epidi ime ligo ashetos ti ine o tracker?

Katevasa arhio torren apo to torrentrecreator(nmz) to anigo me to bittorrent alla den katevenei.dokimasa ke me ton azureus ke m lei oti you're not connected to any peer..

Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

παιδια ανεβασα ενα DC++ Hub δοκιμαστικα, εαν εχετε την καλοσυνη δοκιμαστε το και πειτε μου εαν δουλευει καλα

 

Ευχαριστω

 

messinis.no-ip.com:1411

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια ειμαι πισω απο lowid στο emule και κατεβαζω με γραμμη 384 μεταξυ 15-30 ειναι καλα;
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

παιδια ανεβασα ενα DC++ Hub δοκιμαστικα, εαν εχετε την καλοσυνη δοκιμαστε το και πειτε μου εαν δουλευει καλα

 

Ευχαριστω

 

messinis.no-ip.com:1411

Μόλις συνδέθηκα και σου πήρα τη λίστα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ανεβασα ενα DC++ Hub δοκιμαστικα, εαν εχετε την καλοσυνη δοκιμαστε το και πειτε μου εαν δουλευει καλα

 

Ευχαριστω

 

messinis.no-ip.com:1411

 

Καλη ιδεα, σκεφτομουν κατι αντιστοιχο, το βραδυ θα μπω...

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

παιδια ανεβασα ενα DC++ Hub δοκιμαστικα, εαν εχετε την καλοσυνη δοκιμαστε το και πειτε μου εαν δουλευει καλα

 

Ευχαριστω

 

messinis.no-ip.com:1411

Συνδέθηκα και εκτός από τη λίστα σου πήρα κι ένα αρχείο... :p

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια ανεβασα ενα DC++ Hub δοκιμαστικα, εαν εχετε την καλοσυνη δοκιμαστε το και πειτε μου εαν δουλευει καλα

 

Ευχαριστω

 

messinis.no-ip.com:1411

Μπηκα κι εγω,αλλα ακομα δεν εχει users..Δεν πειραζει,θα μπαινουμε οσοι το ξερουμε απο δω και σιγα-σιγα που θα παει?Θ'ανεβει!

Link to comment
Share on other sites

λογικο ειναι να μην εχει χρηστες ακομα, εχτες το βραδυ το ξεκινησα, και εκανα της δοκιμες μου, παει καλα και σταθερα αποτι μου εχουν πει τα παιδια που μπηκαν, περιμενω κ'αλλους και μαζι περιμενω προτασεις για βελτιωση :)
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...