Jump to content

[Επίσημο] Νokia N-Gage


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

basika einai kati akoma LOL pos apothkeuo pexnidia sto ngag?phga na balo ena demo apo ena game apo ena site ths nokia kai to ebala sto disko alla den mporo na to bro pouthena sto ngage kathos kai java games pou ebala.o ng xreizeteai kapio file manager alla afou den mporo na balo kati mesa sto kin pos tha balo kai auton.DHL luthke to problhma me to calodio meta apo 3 mhnes kai tora pali den mporo na to pexo.

 

Εδώ είμαστε στα βασικά.

 

Συνδέεις το κινητό με το Pc, πετάς μέσα έναν file manager της επιλογής σου ( seleq, fileman) , ξεσυνδέεις το κινητό από το Pc, πηγαίνεις στην επιλογή "εργαλεία-διαχείριση εφαρμογών" και εκεί θα βρείς το αρχείο που έβαλες πρίν από τον υπολογιστή σου και μπορείς να το εγκαταστήσεις.

 

Για παιχνίδια java με κατάληξη .jar , ακολουθείς την ίδια διαδικασία , απλώς μέσω του file manager που θα βάλεις και αφού εγκατασταθούν, τα βρίσκεις μέσα στο εικονίδιο "εφαρμογές".

 

Για τα παιχνίδια του N-gage , ακολουθείται μια διαφορετική διαδικασία .

 

Τα παιχνίδια που κυκλοφορούν σε μορφή .blz απαιτούν την εφαρμογή blizzard application installer η οποία πρέπει να εγκατασταθεί στην μνήμη του κινητού με τον ίδιο τρόπο όπως τα παιχνίδια και οι εφαρμογές στην α) περίπτωση που γράφω.

Ύστερα τοποθετείς το αρχείο ονομα παιχνιδιού.blz στην κάρτα σου , ξεσυνδέεις το κινητό από το Pc , ανοίγεις την εφαρμογή blizzard installer η οποία ανιχνεύει αυτόματα το αρχείο που έβαλες.

Επιλέγεις install Και περιμένεις!

 

Τα παιχνίδια που δεν κυκλοφορούν σε μορφή blz συνήθως διαθέτονται πολλαπλώς ζιπαρισμένα , px se 2 ή 3 αρχεία zip ή rar .

Μερικές φορές είναι πρώτα τοποθετημένα σε 3 rar και μετά σε 3 zip και πάει λέγοντας!

 

Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να τα ξεζιπάρεις σωστά, επιλέγοντας δηλαδή το πρώτο στη σειρά αρχείο ( πχ αν έχουμε file.rar file.r00 file.r01 το πρώτο αρχείο είναι το file.rar ) ή όλα μαζί και τότε επιλέγεις extract.

Αν η διαδικασία ακολουθηθεί σωστά , τότε θα δημιουργηθεί ο φάκελος του παιχνιδιού που θα περιέχει έναν φάκελο με όνομα system ή απλώς θα δημιουργηθεί σκέτο ένας φάκελος με όνομα System.

Παίρνεις τον φάκελο system και κάνεις drag&drop στην κάρτα μνήμης σου.

Επιλέγεις Αντιγραφή σε όλα και είσαι έτοιμος!

Ελπίζω να ξέρεις που μπορείς να βρείς εφαρμογές και παιχνίδια.. :)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ta jar otan ta vazo sth memory card kai ta blepo sto fileman pos ta egk den exei sthn mpara pou bgazei to kathe prog install
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

ta jar otan ta vazo sth memory card kai ta blepo sto fileman pos ta egk den exei sthn mpara pou bgazei to kathe prog install

 

Gia ta java den pas sthn Diaxeirish efarmogwn,ekei einai mono gia arxeia .sis ,gia ta jar mporeis kai mesw tou fileman 8a kaneis open+8a kaneis kanonika thn egkatastash.

To vasiko omws einai na vreis sto menu,ena ''EFARMOGES'' p einai mono gia ta java,einai kapws periergo,san ena trisdiastato tetragwno p exei mesa ena allo trisdiastato sxhma(esy dwse vash sto ''EFARMOGES'')+ekei exei 2 merh,''efarmoges'' sketo,kai an pathseis deksia,''lhf8eises'' dhladh efarmoges pros egkatastash.

 

Akoma k an egkatasthseis to jar me to fileman p s eipa,gia na to vreis meta na to paikseis,prepei pas stis efarmoges+8a to deis ekei. ;)

Για να κατεβάσετε όλες τις τελευταίες εφαρμογές Symbian,Uiq,Palm,Pocket-Pc,Java και N-Gage Games :

Link to comment
Share on other sites

ta jar otan ta vazo sth memory card kai ta blepo sto fileman pos ta egk den exei sthn mpara pou bgazei to kathe prog install

 

Αφού πρώτα έχεις εγκαταστήσει κάποιον fileman , από κει πας και βρίσκεις τα αρχεία .jar και απλώς ..πιέζεις προς τα μέσα το πολυπλήκτρο του n-gage και θα εγκατασταθεί.Μετά αφού τελειώσει η διαδικασία όπως πολύ σωστά είπε ο φίλος forest , το παιχνίδι θα εμφανιστεί μέσα στο εικονίδιο "εφαρμογές" το οποίο θα βρείς στον φάκελο "άλλα" αν δεν κάνω λάθος.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

ok thanks gia thn bohtheia sas gia to problhma pou eixa me to thlefono

Με προλάβαν οι εκλεκτοί φίλοι της κοινότητας :)

 

Ακούστε τώρα μια πονεμένη ιστορία... WSOD!

Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι: WSOD = White Screen of Death. Πρόκειται για μία φρικαλέα κατάσταση που δεν επιλύεται με "σπιτικές" μεθόδους. Όλα τα κινητά με λειτουργικό Symbian, όταν αντιμετωπίζουν ανεπανόρθωτο σφάλμα, αντιδρούν ως εξής: η οθόνη ξεθωριάζει στο άσπρο και το κινητό κάνει reset από μόνο του - είναι κάτι αντίστοιχο με τη μπλε οθόνη των Windows. Όταν τα κινητά αυτά (μέσα και το NG) bootάρουν, χρειάζονται απαραιτήτως κάποιον χώρο στη μνήμη του κινητού (στο C: που λέμε) για να κάνουν τα διαγνωστικά τους, τις προσωρινές τους αποθηκεύσεις κλπ. Αν όμως για οποιονδήποτε λόγο (πολλά παιχνίδια ή προγράμματα στη μνήμη του κινητού, πολλές επαφές, μηνύματα από bluetooth ή emails με μεγάλα συνημμένα) ο C: δεν έχει αρκετό χώρο, τότε το κινητό δε μπορεί να εκκινήσει, με αποτέλεσμα ανεπανόρθωτο σφάλμα... και reset, μετά το οποίο όμως και πάλι δε μπορεί να εκκινήσει, οπότε ξανακάνει reset και, και, και... μέχρι τη συντέλεια του κόσμου ή μέχρι να αδειάσει η μπαταρία. Λευκή οθόνη του θανάτου με τα όλα της δηλαδή. Γι' αυτο φωνάζουμε συνέχεια ό,τι έχετε να το περνάτε στην κάρτα και νε ελέγχετε πάντα τη μνήμη της συσκευής ώστε να έχει τουλάχιστον 1 MB ελεύθερο...

 

... αμ έλα όμως που μερικές φορές το παθαίνει και μόνο του - σπανίως είναι η αλήθεια αλλά συμβαίνει). Όταν πάθει WSOD το κινητό υπάρχει μία και μοναδική λύση: να το πάμε σε Nokia Shop ή σε άλλο αμφίβολης αξιοπιστίας κινητάδικο ώστα να μας flashάρουν τη μνήμη (διαγράφοντας ό,τι έχει πάνω το κινητό, επαφές, μηνύματα, ρυθμίσεις, τα πάντα) και να μας περάσουν την τελευταία αναβάθμιση του firmware (για τα N-Gage μας είναι η 4.03, τη βλέπουμε πατώντας *#0000# στην οθόνη αναμονής) - ουσιαστικά πλήρες και άνευ όρων format του κινητού και καπάκι πέρασμα του λειτουργικού του.

 

Για να μην τα πολυλογώ, αυτό έπαθα κι εγώ χθες στις 4 η ώρα τα ξημερώματα, σε άσχετη φάση (διάβαζα κάτι στο QReader όταν έκανε reset μόνο του και άρχισε να χτυπάει), και ενώ είχα ελεύθερα 1700 kb στη μνήμη του κινητού... έτρεχα από Ναύπακτο (όπου κοντά βρίσκεται το χωριό μου) στην Πάτρα για να βρω Nokia Shop, πέτυχα το πρώτο την ώρα που έκλεινε, αναγκάστηκα να περιμένω 4 ώρες για να ανοίξει ένα άλλο για απόγευμα, να μην τα πολυλογώ γύρισα εδώ στις 10 η ώρα περίπου, κατάκοπος αλλά με λειτουργόν NG... και όλα αυτά γιατί ξαφνικά η Ναύπακτος βρέθηκε χωρίς service point και γιατί η συσκευή μου αποφάσισε να με πουλήσει την ίδια μέρα που βγήκε σπ@σμένο το πολυαναμενόμενο Glimmerati... και τώρα έχω να περισώζω τηλέφωνα, μνήμες, ιστορίες με αρκούδες...

 

Ηθικόν δίδαγμα: πρώτον, κρατάτε φιλίες με τηλεφωνάδες, σώζουν υπολήψεις, συνειδήσεις, ζωές, νεύρα και κινητά. Δεύτερον, ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΑΡΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΝΑΓΚΗ, και τρίτον... ανάβετε και κάνα κεράκι που και που, καλό κάνει...

 

Flr offline... :X

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
S.O.S. mplokarisma tis mmc 512mb

 

sas etixe pote na sas mplokarei i mmc kai na min ksekina to kinito?

 

to epatha ego kai telika ekana format tin mmc apo ena 6600...

giati simvenei afto?

Όταν λες μπλοκάρισμα; Κλείδωμα κωδικού; Περιέργο, δε μου έχει τύχει ποτέ...

 

Για εξήγα, για να τσοντάρουν και οι υπόλοιποι στην κουβέντα, μπορεί να έχουν κάτι υπ' όψιν τους... :(

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες μπλοκάρισμα; Κλείδωμα κωδικού; Περιέργο, δε μου έχει τύχει ποτέ...

 

Για εξήγα, για να τσοντάρουν και οι υπόλοιποι στην κουβέντα, μπορεί να έχουν κάτι υπ' όψιν τους... :(

kamia sxesi me kodiko! apla na exete tin mmc mesa sto kinito kai na min ksekina kai otan tin vgalete na ksekina

Link to comment
Share on other sites

kamia sxesi me kodiko! apla na exete tin mmc mesa sto kinito kai na min ksekina kai otan tin vgalete na ksekina

Μήπως έχει γίνει corrupted η MMC; Επίσης, αν την έκανες format από PC (σε FAT32 δηλαδή) την αχρηστεύεις για το κινητο μέχρις ότου ξαναφορμαριστεί από κινητό.

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Flareman αντυμετώπησα ένα παρόμοιο πρόβλημα με σένα και πήγα το n-gage μου στο σέρβις της Νόκια στην Αθήνα και μου είπαν ότι απλώς...δεν επισκευάζεται...Πολύ περίεργο τελικά...Μάλλον θα πρέπει να το πάω και αλλού σε "αμφίβολης αξιοπιστίας κινητάδικο" όπως λες και εσύ...
Link to comment
Share on other sites

Μου χει τυχει κ μενα ρε σεις! Δεν ειναι τιποτα το φτιαχνεις κ μονος σου (εγω αυτο εκανα)

 

Με εναν μαλλον ανορθοδοξο τροπο που δοκιμασα εφτιαξε ;) το ανοιξα-εσβησα 5-6 φορες χωρις την MMC μεσα , μετα την εβαλα και ανοιξε κανονικα. :w00t: επαναλαβετε και καποια στιγμη ισως πετυχει.

Link to comment
Share on other sites

Mou eixe ginei se 2 trascend 256/512 kai mou eipan oti den ftiaxnete kai mou edwsan kainourgies.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Flareman αντυμετώπησα ένα παρόμοιο πρόβλημα με σένα και πήγα το n-gage μου στο σέρβις της Νόκια στην Αθήνα και μου είπαν ότι απλώς...δεν επισκευάζεται...Πολύ περίεργο τελικά...Μάλλον θα πρέπει να το πάω και αλλού σε "αμφίβολης αξιοπιστίας κινητάδικο" όπως λες και εσύ...

Αν είναι όντως το ίδιο και έβγαλε άσπρη οθόνη λόγω του ότι γέμισε ο C:\ τότε 100% φτιάχνεται (γιατί ομολογώ, όπως τα PC βγάζουν μπλε οθόνη για χίλιους δυο λόγους, το ίδιο και τα κινητά). Βασικά τραβάνε ένα ξεγυρισμένο φορμάτ στο κινητό, περνάνε το τελευταίο firmware στη rom του κινητού και το κάνουν extract εκ νέου στο δίσκο. Το δικό μου χτύπησε δυο φορές στα 80κάτι% και με την τρίτη πήρε την αναβάθμιση:)

 

Πάντως αν όντως ήταν πρόβλημα σαν το δικό μου και σου ειπαν ότι δεν επισκευάζεται ειναι ΨΕΥΤΕΣ (πρόκειται για διαδικασία ρουτίνας, κοστίζει 12 - 15 €), και απλώς προσπάθησαν να σε βάλουν να "αποσύρεις" το NG για να κυκλοφορήσει λίγο το QD (κούνια που τους κούναγε αν νομίζουν ότι το πήραμε για τα παιχνίδια του NG, κι αυτά "ραγισμένα" - ο νοών νοείτω :) )... Τράβα σε κάνα περιφερικότερο Nokia Shop, ίσως να σε εξυπηρετήσουν εκεί αλλιώς... κέντρο Αθήνα και μην το πεις ούτε του παπά! :lol:

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

1 Λοιπόν για να τελειώνετε με αυτό έμενα μου εχει τυχει πολλες φορες

Φταει ''κάποιο'' αρχείο που ειναι στην MMC.Θα το συνδεσετε με το PC,θα βγάζετε ένα-ένα τους φακελους και σε καθε φακελο θα κανετε ενα restart για δοκιμη.Καποια στιγμη,σιγα-σιγα,θα βρειτε πιο αρχειο φταιει και θα το σβήσετε.

2 Το ''κακό'' αρχειο μπορει να κάνει 2 πραγματα. 1) Να μην κάνει εκκινιση τοκινιτο με την MMC, ή 2) σε συχνα χρονικα διαστήματα (10 λέπτα περιπου) το κινιτο παθαίνει ενα slowdown (γερο κολλημα) για 30-60''. Ακολουθηστε την ιδια τακτικη και οταν βρητε το ''κακό'' αρχείο απλα, το σβήνετε.

Αυτο ηταν.Παιρνει καμποση ωρα μα σας απαλλασει απο το προβλημα!!!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μου έπεσε μέσα στο νερό και αφου το στέγνωσα,τελικα δεν πατάνε κάποια πληκτρα΄.Σε nokia shop μου είπσνε πως δεν φτιάχνεται,φταιει λένε η πλακέτα,υπάρχει περίπτωση να φτιάχνεται πχ sto 9volto? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μου έπεσε μέσα στο νερό και αφου το στέγνωσα,τελικα δεν πατάνε κάποια πληκτρα΄.Σε nokia shop μου είπσνε πως δεν φτιάχνεται,φταιει λένε η πλακέτα,υπάρχει περίπτωση να φτιάχνεται πχ sto 9volto? :confused:

Βρε παληκάρια, αφού τα 'χουμε πει... όχι νερά, όχι χυμοί, όχι καφέδες σε θάλασσες και κινητά:( τώρα μεγάλε τι να σου πω... παίρνεις τους δρόμους και ψάχνεις. Πάντως (και αυτο γενικότερα), άπαξ και βράχηκε (εννοώ εις βάθος, όχι πλίτσι - πλίτσι απ' όξω) ένα κινητό, δεν υπάρχει σοβαρή λύση για την επισκευή του - όλα όσα δοκιμάζουν οι κινητατζήδες είναι πατέντες αμφιβόλου αξίας, αξιοπιστίας και επικινδυνότητας - ήτοι: άπαξ και βράχηκε το κινητό δε θα είναι ποτέ πια το ίδιο και, αργά ή γρήγορα, θα την ακούσει... σόρυ που σου κάνω την καρδιά περβόλι, αλλά... :( :( :(

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει,μάλλον θα πρέπει να πάρω κ άλλο ngage :(

Σε ένα νοκια σοπ το βρήκα 200€ και σε ένα άλλο μου ε΄παν ότι σταμάτησε η κυκλοφορία του.

Μεταχειρισμένο σε ποιά τιμη πωλε'ιται πάνω-κάτω;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει,μάλλον θα πρέπει να πάρω κ άλλο ngage :(

Σε ένα νοκια σοπ το βρήκα 200€ και σε ένα άλλο μου ε΄παν ότι σταμάτησε η κυκλοφορία του.

Μεταχειρισμένο σε ποιά τιμη πωλε'ιται πάνω-κάτω;;

Το βρίσκεις και 100e ;)
Link to comment
Share on other sites

Kalwshr8a apo tas eksoxas.... :)

 

1 Λοιπόν για να τελειώνετε με αυτό έμενα μου εχει τυχει πολλες φορες

Φταει ''κάποιο'' αρχείο που ειναι στην MMC.Θα το συνδεσετε με το PC,θα βγάζετε ένα-ένα τους φακελους και σε καθε φακελο θα κανετε ενα restart για δοκιμη.Καποια στιγμη,σιγα-σιγα,θα βρειτε πιο αρχειο φταιει και θα το σβήσετε.

2 Το ''κακό'' αρχειο μπορει να κάνει 2 πραγματα. 1) Να μην κάνει εκκινιση τοκινιτο με την MMC, ή 2) σε συχνα χρονικα διαστήματα (10 λέπτα περιπου) το κινιτο παθαίνει ενα slowdown (γερο κολλημα) για 30-60''. Ακολουθηστε την ιδια τακτικη και οταν βρητε το ''κακό'' αρχείο απλα, το σβήνετε.

Αυτο ηταν.Παιρνει καμποση ωρα μα σας απαλλασει απο το προβλημα!!!

Swstos o arxhgos,yparxei epishs k ena kolpaki... :)

 

Gia na 3ekinhsete se safe mode

 

1. Μe kleisto to kinhto pieste kai krathste pathmeno to plhktro epilogwn keimenou(abc) h ayto me to eikonidio tou molybiou.

2. Synexizontas na kratate pathmeno to parapanw plhktro,energopoihste to kinhto kai synexiste na patate to ABC h to plhtro me to molyvaki

3. Sto erwthma tou kwdikou pin,apeley8erwste to plhtro kai dwste to PIN sas.Sth synexeia 3anakrathste pathmeno to ABC/molyvi mexri na oloklhrw8ei h ekkinhsh tou leitourgikou systhmatos.

4. Αn den exete idea ti ftaiei k mplokare mexri twra to startup tou kinhtou,mesw usb oi pronomiouxoi n-gagers backup kai vour gia format kartas..... ;)

5.Eimai ths apopshs sxedon pote na mh pisteveis antiproswpo otan s leei oti xalase kati,profanws protima na agoraseis kati kainourgio(SWPA! :lol: ).Krima einai re boy otan doulevoun oi kartes mia xara,alla blockaroun logw startup,anti na tis ftiakseis mia,na plerwneis.. :(

Poso mallon na arnountai na kanoun anava8mish! :mad:

 

Flareman ti kans?Anava8misthkes vlepw..

Για να κατεβάσετε όλες τις τελευταίες εφαρμογές Symbian,Uiq,Palm,Pocket-Pc,Java και N-Gage Games :

Link to comment
Share on other sites

Kalwshr8a apo tas eksoxas.... :)

 

 

Swstos o arxhgos,yparxei epishs k ena kolpaki... :)

 

Gia na 3ekinhsete se safe mode

 

1. Μe kleisto to kinhto pieste kai krathste pathmeno to plhktro epilogwn keimenou(abc) h ayto me to eikonidio tou molybiou.

2. Synexizontas na kratate pathmeno to parapanw plhktro,energopoihste to kinhto kai synexiste na patate to ABC h to plhtro me to molyvaki

3. Sto erwthma tou kwdikou pin,apeley8erwste to plhtro kai dwste to PIN sas.Sth synexeia 3anakrathste pathmeno to ABC/molyvi mexri na oloklhrw8ei h ekkinhsh tou leitourgikou systhmatos.

4. Αn den exete idea ti ftaiei k mplokare mexri twra to startup tou kinhtou,mesw usb oi pronomiouxoi n-gagers backup kai vour gia format kartas..... ;)

5.Eimai ths apopshs sxedon pote na mh pisteveis antiproswpo otan s leei oti xalase kati,profanws protima na agoraseis kati kainourgio(SWPA! :lol: ).Krima einai re boy otan doulevoun oi kartes mia xara,alla blockaroun logw startup,anti na tis ftiakseis mia,na plerwneis.. :(

Poso mallon na arnountai na kanoun anava8mish! :mad:

 

Flareman ti kans?Anava8misthkes vlepw..

Ανεβαθμίσθην, κατά τα άλλα τρέχω και δε φτάνω, ανέβηκα αθήνα και πέσανε δουλειές με φούντες :( Λοιπόν, δύο τινά στα γρήγορα: 1) @theka: 100€ ναι... αλλά το βρίσκεις πλέον; :D και 2) Ιδέα μου είναι ή μετά το firmware update το κινητό κάνει ασθενέστερους κραδασμούς (και μη γελάσετε πρόστυχοι, εννοώ ότι ο δονητής του δεν κουνιέται τόσο δυνατά όσο πριν)... ιδέα μου είναι;

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας πω και κατι ακομα.Οταν εχετε προβλημα με κινιτο ροτιστε πρωτα εδω και μετά να το πατε στη Nokia.Μια φιλη μου ειχε μπλοκαρισμενο κωδικο σε μια MMC Nokia 64MB,το πηγε σε αυτους και της πηραν ουτε λιγο ουτε πολυ 80 ΕΥΡΩ!!!!

Και για να καταλαβετε ποσο @#@#$%#$ ειναι αυτοι εκει δεν της την ξαναέδωσαν.

Αυτη η Nokia MMC που της έδωσαν ηταν 32MB!!!!!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδια ενδιαφερομαι και εγω για ενα n gage και εχω να

σας κανω μερικες ερωτησεις:

 

- το βρηκα σ'ενα μαγαζι στην αθηνα ολοκαινουριο αχρησιμοποιητο

210 ευρω.Αξιζει για αυτα τα λεφτα η να το ψαξω κι αλλο?

- μηπως θα αξιζε να το παρω μεταχειρισμενο?

- θα εχει εγγυηση το καινουριο?επειδη ειναι παλιο

μοντελο. (αυτοι μου ειπαν οτι θα εχει 1 χρονο)

- θα μπορω να κανω δωρεαν αναβαθμιση στα nokia shops?

- μεχρι ποσα MBs mmc μπορω να βαλω και που θα βρω σε

λογικη-φθηνη τιμη?θα 'θελα πχ μια 512 αρα!!

- μπορεις να βαλεις mp3 για ηχο κλησης?

- μπορεις να ακους mp3 ή ραδιο με ανοιχτη ακροαση και αν

ναι , ακουγεται καθολου?!!!!

- με αρκετη χρηση mp3 και οχι τοσο ομιλιας , περιπου

ποσες μερες κραταει η μπαταρια?

- ποσο εχει μια καινουρια μπαταρια?

- ποια ειναι η τελευταια εκδοση , ποσο κανει να την

περασω αν δεν ειναι στην εγγυηση και αν αξιζει να την

βαλω?

 

αυτα τα ολιγα... (λεμε τωρα!!!)

 

thanx

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ενδιαφερομαι και εγω για ενα n gage και εχω να

σας κανω μερικες ερωτησεις:

 

- το βρηκα σ'ενα μαγαζι στην αθηνα ολοκαινουριο αχρησιμοποιητο

210 ευρω.Αξιζει για αυτα τα λεφτα η να το ψαξω κι αλλο?

- μηπως θα αξιζε να το παρω μεταχειρισμενο?

- θα εχει εγγυηση το καινουριο?επειδη ειναι παλιο

μοντελο. (αυτοι μου ειπαν οτι θα εχει 1 χρονο)

- θα μπορω να κανω δωρεαν αναβαθμιση στα nokia shops?

- μεχρι ποσα MBs mmc μπορω να βαλω και που θα βρω σε

λογικη-φθηνη τιμη?θα 'θελα πχ μια 512 αρα!!

- μπορεις να βαλεις mp3 για ηχο κλησης?

- μπορεις να ακους mp3 ή ραδιο με ανοιχτη ακροαση και αν

ναι , ακουγεται καθολου?!!!!

- με αρκετη χρηση mp3 και οχι τοσο ομιλιας , περιπου

ποσες μερες κραταει η μπαταρια?

- ποσο εχει μια καινουρια μπαταρια?

- ποια ειναι η τελευταια εκδοση , ποσο κανει να την

περασω αν δεν ειναι στην εγγυηση και αν αξιζει να την

βαλω?

 

αυτα τα ολιγα... (λεμε τωρα!!!)

 

thanx

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε!

 

Νομίζω ότι 210 ευρώ είναι λίγο τσιμπιμένη τιμή για το n-gage. Άν δεν μπορέσεις να βρείς κάτι φτηνότερο σε καινούργιο , τότε προσπάθησε να βρείς κάτι σε μεταχειρισμένο αλλά σε καλή κατάσταση.

Το καινούργιο αφού είναι καινούργιο θα έχει 1 χρόνο εγγύηση. Η εγγύηση αρχίζει από τη στιγμή που αγοράζεις το προϊόν.

Αφού θα ισχύει η εγγύηση τότε θα μπορείς δωρεάν να κάνεις αναβάθμιση.

 

Προσωπικά γνωρίζω άτομο που έχει βάλει μέχρι και 1gb κάρτα mmc στο n-gage και δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα.

κάρτες μνήμης: που είναι οι φθηνότερες ; ;)

Μπορείς να βάλεις mp3 ώς ήχο κλήσης φυσικά.

Μπορείς να ακούς μπ3 με ανοιχτή ακρόαση χωρίς ακουστικά αλλά ράδιο μόνο ενώ έχεις συνδεδεμένα τα ακουστικά σου. Τώρα για το πόσο ακούγεται, θα εκπλαγείς!!

Η μπαταρία με αυτά που περιγράφεις θα έλεγα οτί κρατάει γύρω στην 1.5 μέρα.

Η αναβάθμιση λογισμικού κοστίζει €15 αν δεν είναι στην εγγύηση

 

 

Για ότι άλλο εδώ είμαστε ;)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...