Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει βγει καθόλου νέα έκδοση του Gmail Notifier? Τις τελευταίες 2-3 μέρες έχω πρόβλημα με το Login (Failed to login. Please verify username and password) μεσω του Notifier, ενώ απο την ιστοσελίδα δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει καθόλου νέα έκδοση του Gmail Notifier? Τις τελευταίες 2-3 μέρες έχω πρόβλημα με το Login (Failed to login. Please verify username and password) μεσω του Notifier, ενώ απο την ιστοσελίδα δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα
Και 'γω έχω το ίδιο πρόβλημα, η νεώτερη έκδοση είναι η 0.4.3 που έχω εγώ στην σελίδα του δημιουργού δεν γράφει κάτι.

Πάλι θα άλαξε κάτι στο gmail...

:mad:

Link to comment
Share on other sites

μην αγχώνεστε...προφανώς είναι πρόβλημα του gmail...

χρησιμόποιώ εδώ και καιρό τις τελευταίες beta εκδόσεις του συγκεκριμένου extension (gmail notifier) και συγκεκριμένα την 0.4.21 που όπως όλα δείχνουν θα είναι και η final 0.5...το πρόβλημα έχει ήδη αναφερθεί και αναμένεται λύση..:)

λίγο υπομονή...:O

Link to comment
Share on other sites

Τα extensions απ' οσο ξέρω δεν γίνονται backup και restore. Θα πρέπει να τα ξανακατεβάσεις, και να τα αποθηκεύσεις στο σκηρό σου, μετά θα τα εγκαταστήσεις με drag n' drop στο παράθυρο των επεκτάσεων.

 

[/Οff-topic]

Είναι drag n' drop ή drag 'n drop, o τόνος μπαίνει πριν ή μετα το n ?

:confused: :worry:

[/Οff-topic]

 

 

Kanonika einai "drag 'n' drop"... pws leme "guns 'n' roses" :D

 

EDIT: Twra pou to eida, to "guns 'n' roses" epishma to grafoun "guns n' roses". Isws na kanw la8os, alla h logikh mou alla leei!!!

Link to comment
Share on other sites

εδώ είμαστε πάλι...:)

το πρόβλημα του gmail notifier λύθηκε τάχυστα όπως έλεγα το πρωί και ιδού...:

gmail notifier 0.5.0 :)

 

- Optional dropdown for the toolbar item to access labels (unread count per label is shown there as well as in the tooltip)

- Get Gmail storage amount from screenscraping code, no longer hardcoded.

- Option to only handle unread mail in inbox (rather than total unread) in Preferences.

- GMail changed their login code again.

 

Running an update from the extension manager should pick up 0.5.0. Submitted to update.mozilla as well

 

enjoy..;)

 

off topic: το σωστό με το ''n'' είναι με απόστροφο δεξιά και αριστερά, μιας και προέρχεται από το ''and'' , το οποίο το ακρωτηριάζουμε και μένει μόνο το n...:)

στην πράξη μπορείτε να το δείτε με δεξιά , με αριστερή ή και με τις 2 απόστροφους :)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το gmail notifier αλλα εχω ενα προβλημα. Το εχω βαλει να τσεκαρει καθε 5 λεπτα αλλα πριν περασουν 5 λεπτα εμφανιζει οτι εχω ενα καινουριο email παταω να δω και δεν υπαρχει τιποτα oυτε στα spam ουτε πουθενα. Το εχει κανεις αλλο αυτο το προβλημα η παλι μονο εγω?
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το gmail notifier αλλα εχω ενα προβλημα. Το εχω βαλει να τσεκαρει καθε 5 λεπτα αλλα πριν περασουν 5 λεπτα εμφανιζει οτι εχω ενα καινουριο email παταω να δω και δεν υπαρχει τιποτα oυτε στα spam ουτε πουθενα. Το εχει κανεις αλλο αυτο το προβλημα η παλι μονο εγω?

Στις επιλογές του extension μπορείς να τσεκάρεις το reset counter when the notifier icon is clicked,η το only report unread mail in the inbox.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Τα εκανα λιγο πριν γραψεις το μηνυμα σου και η αναφορα για καινουριο mail απο την ειδοποιηση του myphone ηρθε κανονικα. Ευχαριστω.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γειά σας παιδιά, μήπως ξέρετε πως μπορούμε να ρυθμίσουμε τον firefox να δείχνει ότι είναι Internet Explorer στα sites?

Ή μήπως γίνεται με κανένα extension?

Γνωρίζετε?

Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

User Agent Switcher

 

Συνεχίζω να έχω πρόβλημα στις ιστοσελίδες με Flash. Συγκεκριμένα όταν φορτωθεί μια ιστοσελίδα Flash, για να μπορέσω να ενεργοποιήσω κάποιο σύνδεσμο πρέπει να περιμένω μερικά δευτερόλεπτα. Αντίθετα στο Mozilla 1.0.2 δεν συνάντησα αυτό το πρόβλημα... Καμμιά ιδέα;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

User Agent Switcher

 

Συνεχίζω να έχω πρόβλημα στις ιστοσελίδες με Flash. Συγκεκριμένα όταν φορτωθεί μια ιστοσελίδα Flash, για να μπορέσω να ενεργοποιήσω κάποιο σύνδεσμο πρέπει να περιμένω μερικά δευτερόλεπτα. Αντίθετα στο Mozilla 1.0.2 δεν συνάντησα αυτό το πρόβλημα... Καμμιά ιδέα;

Δοκίμασε το Deer Park Alpha 2. Βέβαια δεν υποστιρίζει ακόμη όλα τα extentions.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει το SmoothWheel Extension;;

 

Κάνει το scrolling με την ροδέλλα πιο "ήπιο", εμφανής διαφορά σε εμένα σε σχέση με πριν.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει το SmoothWheel Extension;;

 

Κάνει το scrolling με την ροδέλλα πιο "ήπιο", εμφανής διαφορά σε εμένα σε σχέση με πριν.

Το έκανε τόσο ομαλό που μου σπασε τα νεύρα!

Άλλωστε αν πας Options >> Advanced >> General υπάρχει επιλογή Use smooth scrolling.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι σύντομα να κάνω format στον Η/Υ μου, θέλω να σώσω το φάκελο με τους αποθηκευμένους σελιδοδείκτες (το αντίστοιχο των "Αγαπημένων" του ΙΕ) ώστε να τους κάνω paste στον ίδιο φάκελο μετά το format και να είναι όλα όπως πριν. Αυτός ο φάκελος όμως... πού βρίσκεται? :O

 

ΤΙΑ για τις απαντήσεις. ;)

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Firefox 1.0.5 Rulez!

 

 

φιλε μου εχει βγει εδω και καιρο η 1.06

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχει βγει εδω και καιρο η 1.06

Και οχι μόνο αυτό, αλλά ήταν μια από τις πιο bugy εκδόσεις μετά την 1.0 εποχή...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανενανας τροπος την Bookmarks Toolbar να την κανουμε 2 γραμμες απο 1 που ειναι γιατι εχω βαλει αρκετα links και δεν τα χωραει ολα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Κριμα. :(

Ελπιζω να βγει κανενα extension γιατι θα με βολευε παρα πολυ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το εψαξα και βρηκα ακρη!!!!Οποιος θελει να εχει 2 γραμμες στο bookmark toolbar απλα πρεπει να κανει τα παρακατω:

 

  • Φτιαχνει ενα αρχειο με το notepad και το ονομαζει userChrome.css
  • Το βαζει στον φακελο chrome
  • Αρχικα γραφετε μεσα :
    /* Multi-row bookmarks toolbar */
    #bookmarks-ptf {display:block}
    #bookmarks-ptf toolbarseparator {display:inline}


  • Εν συνεχεια μπορειται να διαλεξετε :
    /* Hide "text" in Bookmarks Toolbar */
    .bookmarks-toolbar-items .toolbarbutton-text {display: none !important;}


    ή

    /* Hide "icons" in Bookmarks Toolbar */
    #personal-bookmarks .toolbarbutton-icon {display : none !important;}


 

Εγω εβαλα να μην φαινονται τα εικονιδια αφου δεν εχει καθε site και διαφορετικα θα μπερδευομουνα.Το αποτελεσμα ιδου:

 

http://img396.imageshack.us/img396/9094/bookmarkstoolbar7jq.jpg

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

τι είπες τώρα...:shock: :) :up:

ελπίζω μόνο να μην δημιουργέι τίποτα άλλα κολήματα,γιατί οι παρεμβάσεις στο userchrome δεν είναι και ό,τι καλύετρο..:O

το Aluminum Kai πάντως είναι σούπερ...;)

Link to comment
Share on other sites

τι είπες τώρα...:shock: :) :up:

ελπίζω μόνο να μην δημιουργέι τίποτα άλλα κολήματα,γιατί οι παρεμβάσεις στο userchrome δεν είναι και ό,τι καλύετρο..:O

το Aluminum Kai πάντως είναι σούπερ...;)

 

Απο σενα το ειδα το θεματακι σε κατι screenshots που ειχες δωσει. ;)

Απο χθες το βραδυ που το εκανα δεν εχω παρατηρησει κατι παντως. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τις οδηγίες αλλά δεν είδα κάποιο αποτέλεσμα.. :(
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδια εχω FF και καθε (μα καθε) φορα που παω να κανω download κατι μου καλαει για μερικα δευτερολεπτα ή ακομα και λεπτα, ακομα και αν προκιτε για εικονουλες. Τι φταιει; Πως να το φτιαξω;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...