Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μιλα τοτε να φτασω 150 μνμ να μπω στα salles!:lol::p

και γω απο αγγελια πειρα ενα 4 αρι σαν καινουργιο επαθα την πλακα μου!

το ανοιξα κιολας και ειναι της πενας..αλλα θα μαι ψηναι και ενα upgrade αλλα οχι ακριβα πραματα..!ευχαριστω!

τοτε κανε εγγραφη στο ινσομνια που εχει περισσοτερες αγγελιες και δεν χρειαζεται αριθμο μηνυματων για να :shifty: τις αγγελιες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι κατι βλεπω τωρα εκει!:lol::p

αλλα θελω να δω και εδω τι παιζει!

βλεπω ενα 4s αλλα σε bootloop στα 80€

και αν με κανενα hard reset στρωσει?η με itunes restore η downgrade και μετα upgrede..νομιζω οτι εχω ψηθει!

επιφοβο βεβαια αλλα πιστευω και να μην δουλεψει καπου θα παει!:p

Link to comment
Share on other sites

ναι κατι βλεπω τωρα εκει!:lol::p

αλλα θελω να δω και εδω τι παιζει!

βλεπω ενα 4s αλλα σε bootloop στα 80€

και αν με κανενα hard reset στρωσει?η με itunes restore η downgrade και μετα upgrede..νομιζω οτι εχω ψηθει!

επιφοβο βεβαια αλλα πιστευω και να μην δουλεψει καπου θα παει!:p

 

Πρόβλημα baseband module, κοινώς ανεπισκεύστο :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τι εννοεις?

 

το πρόβλημα που πιθανολογώ πως έχει η συσκευή που αναφέρεις παραπάνω (bootloop στα 80€)

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς 8.1 beta?

Να αναμένουμε αύριο αλλαγές προς το καλύτερο η είμαστε στα ίδια με πριν με την 8.0.2?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.πουλησα το iphone 5 μου εχοντας το ios 7.1.2.του εκανα restore οταν το παρεδωσα.ο νεος κατοχος πηγε σε καταστημα κινητης τηλεφωνιας να κανει μεταφορα επαφων απο iphone 4s το οποιο ηταν σπασμενο και εκτοτε το wifi δεν πιανει μακρια απο το ρουτερ σε αποσταση δυο μετρων.το δοκιμασα σε πολλα ρουτερ εκανα επαναφορα τηλεφωνου και δικτυων αλλαξα κεραια και γενικως εκανα τα παντα.μπορει κανεις να βοηθησει;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.πουλησα το iphone 5 μου εχοντας το ios 7.1.2.του εκανα restore οταν το παρεδωσα.ο νεος κατοχος πηγε σε καταστημα κινητης τηλεφωνιας να κανει μεταφορα επαφων απο iphone 4s το οποιο ηταν σπασμενο και εκτοτε το wifi δεν πιανει μακρια απο το ρουτερ σε αποσταση δυο μετρων.το δοκιμασα σε πολλα ρουτερ εκανα επαναφορα τηλεφωνου και δικτυων αλλαξα κεραια και γενικως εκανα τα παντα.μπορει κανεις να βοηθησει;

 

Κανε επαναφορά περιεχόμενο και ρυθμίσεις μέσα απο την συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.πουλησα το iphone 5 μου εχοντας το ios 7.1.2.του εκανα restore οταν το παρεδωσα.ο νεος κατοχος πηγε σε καταστημα κινητης τηλεφωνιας να κανει μεταφορα επαφων απο iphone 4s το οποιο ηταν σπασμενο και εκτοτε το wifi δεν πιανει μακρια απο το ρουτερ σε αποσταση δυο μετρων.το δοκιμασα σε πολλα ρουτερ εκανα επαναφορα τηλεφωνου και δικτυων αλλαξα κεραια και γενικως εκανα τα παντα.μπορει κανεις να βοηθησει;

 

Νομίζω πως εάν εχεις κάνει όλα τα παραπάνω πιθανόν να εχει πρόβλημα το wifi module, θα πρέπει όμως να αποκλίσεις την πιθανότητα software, με setup as new μετά από restore, :)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως εάν εχεις κάνει όλα τα παραπάνω πιθανόν να εχει πρόβλημα το wifi module, θα πρέπει όμως να αποκλίσεις την πιθανότητα software, με setup as new μετά από restore, :)

 

Ετσι θα περάσει την 8.0.2 ομως.

Καλύτερα μέσα απο την συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ετσι θα περάσει την 8.0.2 ομως.

Καλύτερα μέσα απο την συσκευή

 

Ναι μπορεί να κάνει επαναφορά μέσα από τη συσκευή, σημάδια εχει το setup as new

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα 8.1

Έρχομαι απο 7.1.2.

Χειρότερα δουλεύει.

Αναμένουμε να δούμε σε λίγες μέρες πως θα ειναι θα εχω σφαιρική άποψη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα 8.1

Έρχομαι απο 7.1.2.

Χειρότερα δουλεύει.

Αναμένουμε να δούμε σε λίγες μέρες πως θα ειναι θα εχω σφαιρική άποψη

Χειρότερα σε ποια σημεία; Εγώ τώρα το στήνω με 8.1 αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Χειρότερα σε ποια σημεία; Εγώ τώρα το στήνω με 8.1 αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

 

Όταν λες τώρα το στήνεις;

Έκανες set up as new?

Εγώ σε 7.1.2 είχα κάνει και καμία διάφορα δεν είδα.

Με update μια χαρά δουλεύει απλά ακόμα δεν εχει γίνει η καλύτερη δουλειά απο θέμα ταχύτητας σε εφέ και λοιπά. Δεν μπορώ ακόμα να ξέρω αλλα δεν δουλεύει τόσο ομαλά οπως με 7.1.2

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες τώρα το στήνεις;

Έκανες set up as new?

Εγώ σε 7.1.2 είχα κάνει και καμία διάφορα δεν είδα.

Με update μια χαρά δουλεύει απλά ακόμα δεν εχει γίνει η καλύτερη δουλειά απο θέμα ταχύτητας σε εφέ και λοιπά. Δεν μπορώ ακόμα να ξέρω αλλα δεν δουλεύει τόσο ομαλά οπως με 7.1.2

Ναι έκανα setup as new αλλά για την ώρα δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Θα δω και θα επανέλθω.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα setup as new αλλά για την ώρα δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Θα δω και θα επανέλθω.

 

Εννοείται οτι θα δουλεύει καλύτερα αφού άδειασε.

Δεν προτιμάω το set up as new. Το update γι αυτό το έφτιαξαν για να αναβαθμίζουμε σε λίγα λεπτά χωρίς κόπο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται οτι θα δουλεύει καλύτερα αφού άδειασε.

Δεν προτιμάω το set up as new. Το update γι αυτό το έφτιαξαν για να αναβαθμίζουμε σε λίγα λεπτά χωρίς κόπο

Και πριν δούλευε καλά με την 8.0.2, δεν είχα κάποιο θέμα. Το set up as new το έκανα έτσι χωρίς λόγο. Δεν το έκανα επειδή αντιμετώπιζα πρόβλημα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Και πριν δούλευε καλά με την 8.0.2, δεν είχα κάποιο θέμα. Το set up as new το έκανα έτσι χωρίς λόγο. Δεν το έκανα επειδή αντιμετώπιζα πρόβλημα.

 

Οκ. διακόπτη 2g σε Cosmote παίζει να δούμε;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οκ. διακόπτη 2g σε Cosmote παίζει να δούμε;

Όταν με το καλό αποφασίσει η cosmote να βγάλει αναβάθμιση για τα carrier settings θα δούμε και διακόπτη 2G.

Για την ώρα θα πρέπει να περιμένουμε. Είναι ενήμεροι ότι υπάρχει τέτοια δυνατότητα στο ios 8.1 και ότι πρέπει να αναβαθμίσουν τα carrier settings ή είναι στα σκοτάδια; Γιατί αν δεν είναι ενήμεροι τότε δεν θα βγουν ποτέ παρά μόνο αν δουν feedback από χρήστες.

 

Το λέω γιατί όταν κυκλοφόρησε το 5 η cosmote και vodafone ήταν ενήμερες ότι έπρεπε να βγάλουν αναβάθμιση για τα carrier settings. Είχε ήδη ενημερώσει η Apple τους παρόχους.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όταν με το καλό αποφασίσει η cosmote να βγάλει αναβάθμιση για τα carrier settings θα δούμε και διακόπτη 2G.

Για την ώρα θα πρέπει να περιμένουμε. Είναι ενήμεροι ότι υπάρχει τέτοια δυνατότητα στο ios 8.1 και ότι πρέπει να αναβαθμίσουν τα carrier settings ή είναι στα σκοτάδια; Γιατί αν δεν είναι ενήμεροι τότε δεν θα βγουν ποτέ παρά μόνο αν δουν feedback από χρήστες.

 

Το λέω γιατί όταν κυκλοφόρησε το 5 η cosmote και vodafone ήταν ενήμερες ότι έπρεπε να βγάλουν αναβάθμιση για τα carrier settings. Είχε ήδη ενημερώσει η Apple τους παρόχους.

 

Το γνωρίζω το θέμα αλλα δεν ξέρω κι εγώ αυτό που λες αν όντως γνωρίζουν και πρέπει να το διορθώσουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω το θέμα αλλα δεν ξέρω κι εγώ αυτό που λες αν όντως γνωρίζουν και πρέπει να το διορθώσουν

Φοβάμαι πως δεν θα το γνωρίζουν αλλά ας περιμένουμε λίγο να δούμε. Ίσως τις επόμενες μέρες στείλω κανένα email στην cosmote.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι πως δεν θα το γνωρίζουν αλλά ας περιμένουμε λίγο να δούμε. Ίσως τις επόμενες μέρες στείλω κανένα email στην cosmote.

 

Απ' όσο γνωρίζω η Cosmote το ξέρει και έχει ήδη ξεκινήσει την διαδικασία ενεργοποίησης. Επειδή η διαδικασία πρέπει να πάρει και το τυπικό OK και από την Apple είναι λίγο χρονοβόρα. Οπότε υπομονή και θα έρθουν τα καινούργια carrier settings.

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο γνωρίζω η Cosmote το ξέρει και έχει ήδη ξεκινήσει την διαδικασία ενεργοποίησης. Επειδή η διαδικασία πρέπει να πάρει και το τυπικό OK και από την Apple είναι λίγο χρονοβόρα. Οπότε υπομονή και θα έρθουν τα καινούργια carrier settings.

 

Εγώ έστειλα ήδη μαιλ στην Cosmote με το παράπονο-ενημέρωση.

Αναμένουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο γνωρίζω η Cosmote το ξέρει και έχει ήδη ξεκινήσει την διαδικασία ενεργοποίησης. Επειδή η διαδικασία πρέπει να πάρει και το τυπικό OK και από την Apple είναι λίγο χρονοβόρα. Οπότε υπομονή και θα έρθουν τα καινούργια carrier settings.

Τότε είμαστε οκ. Σημασία έχει ότι το γνωρίζουν, το πότε θα έρθει είναι άλλο θέμα. Εδώ φάγαμε 2 χρόνια με τον διακόπτη 4G, δεν θα μας πειράξει λίγη αναμονή ακόμα :lol::lol::p:p

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ΟΤΑ ipdate σε 8.1 και ολα καλα!!! Δεν εχω δει καποιο κολλημα!! Θελω καποια στιγμη να κανω και γω ενα set up as new περισσοτερο για καθαρισμα!! Αν δω κατι αλλο ενημερωνω!! Επισης πρεπει και η voda να κανει ενημερωση..ουτε εμενα δεν μου δειχνει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...