Jump to content

Newman N1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1) Μιας και το merimobiles δεν το έχει πια, αγοράζω από etotalk. Τι να επιλέξω εκεί, κάποιος είπε ότι το multilingual πακέτο περιέχει custom rom κτλ ή δεν κατάλαβα καλά; Ενδιαφέρομαι τόσο για ελληνικό menu όσο και για πληκτρολόγιο. Εν τέλει η μετάφρασή του είναι σωστή;

2) Να μου έρθει προεγκατεστημένο με skype, whatsapp, viber κτλ ή θα μπορώ να τα εγκαταστήσω μέσω play store και γω;

3) Ζητώ να μου εγκαταστήσει play store ή θα το έχει;

4) Άκρη με εφαρμογές όπως e-banking εθνικής και eurobank βγήκε καμία άκρη;

5) Από αξεσουάρ αξίζει τίποτα ή ψάχνω μετά μόνος στο ebay;

6) Από etotalk υπάρχει πρόβλημα με το GPS; Θα μπορέσω να εγκαταστήσω Navigon και να δουλεύει;

7) Bluetooth συνδέεται και δουλεύει απροβλημάτιστα;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις και την όποια ενασχόληση με το θέμα μου.

1. ΜΟΝΟ MOD ROM επιλέγεις, και ζητάς ελληνική γλώσσα. ελληνικό πληκτρολόγιο μπορείς να βάλεις οποιοδήποτε από play store. Η μετάφραση δεν είναι πλήρης, κάποια σημεία είναι στα αγγλικά

2)να τα εγκαταστήσεις απ το play store, εφόσον είναι δωρεάν είναι γελοίο να πληρώσεις να στα βάλουν αυτοί

3) Αν επιλέξεις την mod rom, έχει ήδη play store και root, δεν χρειάζεται να επιλέξεις ΤΙΠΟΤΑ άλλο

6) κανένα πρόβλημα

7)εννοείται, γιατί όχι;

 

1)Multi-Language OS

Unlocked and Rooted

Multi-lang Keyboard

Etotalk MOD ROM

η επιλογή Etotalk MOD ROM περιλαμβάνει και τα Unlocked and Rooted ,Multi-lang Keyboard. δεν χρειάζεται να τα επιλέξεις ξεχωριστά

 

Επομένως με την etotalk το gps δούλευε κανονικά (όπως προείπα έχω σκοπό να του περάσω το Navigon) ; Το ίδιο και τα e-banking προγράμματα;

Μην είναι προτιμότερο να του πω unlocked/rooted και να μου βάλει το multilingual πακέτο με το πληκτρολόγιο χωρίς όμως την etotalk rom;

οχι, μονο etotalk rom θα ζητήσεις, και θα γραψεις στις σημειώσεις οτι θες ελληνικά
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι το gommers + κάποια fix, όχι η μαμά.

 

Το Gps δεν δουλεύει ούτε σε αυτή (για εμένα).

 

Δεν είπα "μαμά", είπα του "etotalk". Η μαμά δεν έχει Ελληνικά. Η δεύτερη που έβαλα είναι βασισμένη στου Gommers, η οποία με την σειρά της είναι βασισμένη στην 1.0.9 του etotalk, και έχει μερικά fix του Gommers και μερικά άλλα δικά τους. Στου Gommers την ROM το GPS δεν μου έπαιζε, σε αυτή μου παίζει κανονικά.

 

Το link για την μαμά ROM το έχω βάλει παραπάνω και γλυτώνεις την όλη διαδικασία, είναι σε ZIP και το περνάς μέσω CWM. Η μαμά ROM όμως ΔΕΝ έχει Ελληνικά, μόνο Αγγλικά και 2 Κινέζικα.

 

Η εφαρμογή της Eurobank παίζει κανονικά σε εμένα. Το Navigon όχι, είναι η μόνη εφαρμογή που δεν μου κάνει εγκατάσταση σε καμία ROM. Άλλα 4 GPS προγράμματα που δοκίμασα, μπήκαν όλα και έπαιξαν μία χαρά.

 

Παιδιά, σας κάνει κανένα κουφό το Bluetooth; Εμένα όταν το συνδέσω την πρώτη φορά όλα παίζουν άψογα, αλλά αν το κλείσω και το ανοίξω κατά την διάρκεια κλήσης κολλάει και σταματάει να παίζει. Μπορεί βέβαια να είναι και θέμα του ακουστικού μου...

Edited by Gr_God
Link to comment
Share on other sites

1. ΜΟΝΟ MOD ROM επιλέγεις, και ζητάς ελληνική γλώσσα. ελληνικό πληκτρολόγιο μπορείς να βάλεις οποιοδήποτε από play store. Η μετάφραση δεν είναι πλήρης, κάποια σημεία είναι στα αγγλικά

2)να τα εγκαταστήσεις απ το play store, εφόσον είναι δωρεάν είναι γελοίο να πληρώσεις να στα βάλουν αυτοί

3) Αν επιλέξεις την mod rom, έχει ήδη play store και root, δεν χρειάζεται να επιλέξεις ΤΙΠΟΤΑ άλλο

6) κανένα πρόβλημα

7)εννοείται, γιατί όχι;

 

η επιλογή Etotalk MOD ROM περιλαμβάνει και τα Unlocked and Rooted ,Multi-lang Keyboard. δεν χρειάζεται να τα επιλέξεις ξεχωριστά

 

οχι, μονο etotalk rom θα ζητήσεις, και θα γραψεις στις σημειώσεις οτι θες ελληνικά

 

Κατατοπιστικότατος, σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!

 

 

Δεν είπα "μαμά", είπα του "etotalk". Η μαμά δεν έχει Ελληνικά. Η δεύτερη που έβαλα είναι βασισμένη στου Gommers, η οποία με την σειρά της είναι βασισμένη στην 1.0.9 του etotalk, και έχει μερικά fix του Gommers και μερικά άλλα δικά τους. Στου Gommers την ROM το GPS δεν μου έπαιζε, σε αυτή μου παίζει κανονικά.

 

Το link για την μαμά ROM το έχω βάλει παραπάνω και γλυτώνεις την όλη διαδικασία, είναι σε ZIP και το περνάς μέσω CWM. Η μαμά ROM όμως ΔΕΝ έχει Ελληνικά, μόνο Αγγλικά και 2 Κινέζικα.

 

Η εφαρμογή της Eurobank παίζει κανονικά σε εμένα. Το Navigon όχι, είναι η μόνη εφαρμογή που δεν μου κάνει εγκατάσταση σε καμία ROM. Άλλα 4 GPS προγράμματα που δοκίμασα, μπήκαν όλα και έπαιξαν μία χαρά.

 

Παιδιά, σας κάνει κανένα κουφό το Bluetooth; Εμένα όταν το συνδέσω την πρώτη φορά όλα παίζουν άψογα, αλλά αν το κλείσω και το ανοίξω κατά την διάρκεια κλήσης κολλάει και σταματάει να παίζει. Μπορεί βέβαια να είναι και θέμα του ακουστικού μου...

 

Με την etotalk rom σου παίζουν ebanking αλλά΄όχι το Navigon;

Link to comment
Share on other sites

Με την etotalk rom σου παίζουν ebanking αλλά΄όχι το Navigon;

 

Όχι του etotalk, την deodexed που έβαλα παραπάνω. Εκεί παίζουν τα πάντα, αλλά όχι το Navigon. Το Navigon δεν έπαιξε με καμία από τις ROM που δοκίμασα.

 

Gr_God τι πρόβλημα σου βγάζει το navigon?

 

Στο install μου λέει ότι δεν μπορεί να μπει στο server για να κάνει ενεργοποίηση και να κατεβάσει χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Όχι του etotalk, την deodexed που έβαλα παραπάνω. Εκεί παίζουν τα πάντα, αλλά όχι το Navigon. Το Navigon δεν έπαιξε με καμία από τις ROM που δοκίμασα.

στου etotalk τι δεν έπαιζε?

Στο install μου λέει ότι δεν μπορεί να μπει στο server για να κάνει ενεργοποίηση και να κατεβάσει χάρτες.
Αν δεν το χεις πληρώσει, δεν κατεβάζει τους χάρτες
Link to comment
Share on other sites

Το Navigon έχει πρόβλημα, δουλεύει όμως μια χαρά το Route 66 και το Tomtom.

 

Το bluetooth που ρώτησε κάποιος δουλεύει άψογα. Πρόσφατα ανακάλυψα μάλιστα ότι κάνει audio streaming στο αυτοκίνητό μου! Παίζω τραγούδια χωρίς να το βγάζω από την τσέπη μου!

 

Σχεδόν όλες οι εφαρμογές που έχω δοκιμάσει ως τώρα εγκαθίστανται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Το Navigon έχει πρόβλημα, δουλεύει όμως μια χαρά το Route 66 και το Tomtom.

Το bluetooth που ρώτησε κάποιος δουλεύει άψογα. Πρόσφατα ανακάλυψα μάλιστα ότι κάνει audio streaming στο αυτοκίνητό μου! Παίζω τραγούδια χωρίς να το βγάζω από την τσέπη μου!

Σχεδόν όλες οι εφαρμογές που έχω δοκιμάσει ως τώρα εγκαθίστανται κανονικά.

σχεδόν όλες; ποιά άλλη είχε πρόβλημα πέραν του navigon;

Έχει fm transmiter;;:p

Link to comment
Share on other sites

στου etotalk τι δεν έπαιζε?

 

Αν δεν το χεις πληρώσει, δεν κατεβάζει τους χάρτες

 

Δεν το έχω πάρει από το etotalk. Διάβασε παραπάνω.

 

Και μην χοροπηδάς σε συμπεράσματα, τουλάχιστον όχι πριν μπεις στον κόπο να διαβάσεις τι γράφω. Πληρωμένο το έχω κανονικά (άτιμη ειρωνία να μην παίζει μόνο αυτό) το Navigon και λειτουργεί κανονικά σε άλλο κινητό παράλληλα. Δεν είπα ότι "δεν κατεβάζει χάρτες", είπα "δεν μπαίνει να κάνει ενεργοποίηση". Και για να λέω "ενεργοποίηση" προφανώς και την θέλω. Ούτε καν συνδέεται στον server της Navigon. Δοκίμασα να το τραβήξω από backup του titanium και πετάει το ίδιο error, παρότι όλα τα data είναι στην κάρτα. Και να διευκρινήσω ξανά, δεν βγάζει σφάλμα ενεργοποίησης, λέει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στον server.

Edited by Gr_God
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω πάρει από το etotalk. Διάβασε παραπάνω.

 

Και μην χοροπηδάς σε συμπεράσματα, τουλάχιστον όχι πριν μπεις στον κόπο να διαβάσεις τι γράφω. Πληρωμένο το έχω κανονικά (άτιμη ειρωνία να μην παίζει μόνο αυτό) το Navigon και λειτουργεί κανονικά σε άλλο κινητό παράλληλα. Δεν είπα ότι "δεν κατεβάζει χάρτες", είπα "δεν μπαίνει να κάνει ενεργοποίηση". Και για να λέω "ενεργοποίηση" προφανώς και την θέλω. Ούτε καν συνδέεται στον server της Navigon. Δοκίμασα να το τραβήξω από backup του titanium και πετάει το ίδιο error, παρότι όλα τα data είναι στην κάρτα. Και να διευκρινήσω ξανά, δεν βγάζει σφάλμα ενεργοποίησης, λέει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στον server.

 

Δεν παίζει δηλαδή καθόλου; Ούτε καν ανοίγει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει δηλαδή καθόλου; Ούτε καν ανοίγει;

 

Ανοίγει, πετάει error ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στον server της Navigon, τέλος, αυτό ήταν. Δεν σε αφήνει να μπεις μέσα στο software.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ψάξει το ζήτημα, το πρόβλημα έγκειται στο server που αναλαμβάνει την ενεργοποίηση του navigon (και άλλων προιόντων επίσης). Το κινητό επικοινωνεί με το server αλλά το πρόβλημα είναι ότι "κάτι" δεν του αρέσει στο κινητό (το ΙΜΕΙ ίσως; ) και ο server δεν στέλνει πίσω την κατάλληλη εντολή ενεργοποίησης. Τα παραπάνω τα διαπίστωσα με το wireshark, αν κάποιος έχει όρεξη μπορεί να ψάξει το ζήτημα. Εγώ εγκατέλειψα την πρόσπάθεια και χρησιμοποιώ άλλο GPS.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ψάξει το ζήτημα, το πρόβλημα έγκειται στο server που αναλαμβάνει την ενεργοποίηση του navigon (και άλλων προιόντων επίσης). Το κινητό επικοινωνεί με το server αλλά το πρόβλημα είναι ότι "κάτι" δεν του αρέσει στο κινητό (το ΙΜΕΙ ίσως; ) και ο server δεν στέλνει πίσω την κατάλληλη εντολή ενεργοποίησης. Τα παραπάνω τα διαπίστωσα με το wireshark, αν κάποιος έχει όρεξη μπορεί να ψάξει το ζήτημα. Εγώ εγκατέλειψα την πρόσπάθεια και χρησιμοποιώ άλλο GPS.

 

Μήπως παρ' ελπίδα δοκίμασες να περάσεις άλλο ΙΜΕΙ στο κινητό ή περισσότερες εφαρμογές θα δυσλειτουργούσαν;

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, όταν φλασάρετε άλλη ROM, δεν κανετε backup πρώτα και μετά restore το imei της συκευής με το mobileunclestool??
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ψάξει το ζήτημα, το πρόβλημα έγκειται στο server που αναλαμβάνει την ενεργοποίηση του navigon (και άλλων προιόντων επίσης). Το κινητό επικοινωνεί με το server αλλά το πρόβλημα είναι ότι "κάτι" δεν του αρέσει στο κινητό (το ΙΜΕΙ ίσως; ) και ο server δεν στέλνει πίσω την κατάλληλη εντολή ενεργοποίησης. Τα παραπάνω τα διαπίστωσα με το wireshark, αν κάποιος έχει όρεξη μπορεί να ψάξει το ζήτημα. Εγώ εγκατέλειψα την πρόσπάθεια και χρησιμοποιώ άλλο GPS.

 

Το IMEI πάντα παραμένει ίδιο για εμένα, το προσέχω.

 

Ξαναλέω, δεν βγάζει σφάλμα ενεργοποίησης, βγάζει σφάλμα ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στον server. Δεν συνδέεται καν, δεν είναι ότι συνδέθηκε και είπε ότι δεν γίνεται ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Το IMEI πάντα παραμένει ίδιο για εμένα, το προσέχω.

 

Ξαναλέω, δεν βγάζει σφάλμα ενεργοποίησης, βγάζει σφάλμα ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στον server. Δεν συνδέεται καν, δεν είναι ότι συνδέθηκε και είπε ότι δεν γίνεται ενεργοποίηση.

Δοκίμασες 4.7.1 αυθεντική (ή από γνωστά καταστήματα) και δεν σε άφησε να συνδεθείς; Προσφάτως την έβαλα στο Samsung Galaxy Tab 2 10.1 της γυναίκας και σ' ένα Sony Xperia U και δουλεύει απροβλημάτιστα...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες 4.7.1 αυθεντική (ή από γνωστά καταστήματα) και δεν σε άφησε να συνδεθείς; Προσφάτως την έβαλα στο Samsung Galaxy Tab 2 10.1 της γυναίκας και σ' ένα Sony Xperia U και δουλεύει απροβλημάτιστα...

 

Ναι. Η οποία μάλιστα δουλεύει άψογα σε ένα Sony Arc. Προφανώς με το Newman N1 έχει πρόβλημα το Navigon, όχι με τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παρ' ελπίδα δοκίμασες να περάσεις άλλο ΙΜΕΙ στο κινητό ή περισσότερες εφαρμογές θα δυσλειτουργούσαν;

 

Συγγνώμη, όταν φλασάρετε άλλη ROM, δεν κανετε backup πρώτα και μετά restore το imei της συκευής με το mobileunclestool??

 

Το IMEI πάντα παραμένει ίδιο για εμένα, το προσέχω.

 

Ξαναλέω, δεν βγάζει σφάλμα ενεργοποίησης, βγάζει σφάλμα ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στον server. Δεν συνδέεται καν, δεν είναι ότι συνδέθηκε και είπε ότι δεν γίνεται ενεργοποίηση.

Κι εγώ ξαναλέω ότι στην πραγματικότητα συνδέεται στο server (μπορείς να το ψάξεις μόνος σου αν δεν με πιστεύεις) απλά ο server δεν στέλνει το σωστό authentication στη συσκευή και έτσι η εφαρμογή αναφέρει πρόβλημα στη σύνδεση.

 

Είναι πιθανό με κάποιο τρόπο να έχουν μπλοκάρει κάποιες συσκευές από τη διαδικασία ενεργοποίησης. Ίσως με βάση το ΙΜΕΙ ή το αναγνωριστικό της συσκευής, πράγματα που στέλνει στο server κατά τη διάρκεια της ενεργοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ξαναλέω ότι στην πραγματικότητα συνδέεται στο server (μπορείς να το ψάξεις μόνος σου αν δεν με πιστεύεις) απλά ο server δεν στέλνει το σωστό authentication στη συσκευή και έτσι η εφαρμογή αναφέρει πρόβλημα στη σύνδεση.

 

Είναι πιθανό με κάποιο τρόπο να έχουν μπλοκάρει κάποιες συσκευές από τη διαδικασία ενεργοποίησης. Ίσως με βάση το ΙΜΕΙ ή το αναγνωριστικό της συσκευής, πράγματα που στέλνει στο server κατά τη διάρκεια της ενεργοποίησης.

 

Το κοίταξα. Όχι, δεν συνδέεται, ούτε καν κάνει απόπειρα για την ακρίβεια. Δεν δημιουργεί καν εντολή για δίκτυο, ούτε ένα byte. Για την ακρίβεια, βγάζει ακριβώς το ίδιο error κι αν το γυρίσω σε airplane mode. Αν ήταν λάθος το authentication, δεν θα έβγαζε connection error, θα έβγαζε ότι δεν γίνεται authentication, όπως ακριβώς γίνεται όταν βάζεις σπασμένα που τα έχουν μπλοκάρει.

 

Με το ΙΜΕΙ δεν είναι σίγουρα. Με το αναγνωριστικό της συσκευής πάλι δεν είναι, γιατί μπορείς να το αλλάξεις κι αυτό και το δοκίμασα από τα πρώτα, δεν άλλαξε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα ελληνικά στην Stock εφαρμογή μηνυμάτων DUAL SIM

1. Κατεβάζουμε το αρχείο mms.apk

2. Με μια εφαρμογή διαχείρισης αρχείων με πρόσβαση root, πάμε στο /system/app

3. Μεταφέρουμε για καλό και για κακό τα mms.apk και mms.odex, που υπάρχουν ήδη στον φάκελο /system/app, σε ένα δικό μας φάκελο backup

4. Αντιγράφουμε το mms.apk που κατεβάσαμε, στο /system/app

5. Κάνουμε επανακίνηση το κινητό, και πλέον μπορούμε να στείλουμε ελληνικά μηνύματα έως 160 χαρακτήρες, με την στοκ εφαρμογή με το Dual Sim :D

ΥΓ. Η δουλειά έγινε απ τον έλληνα theos0o στο XDA, και προσωπικα του εκανα donate για την σημαντικη συνεισφορα του κατα τη γνωμη μου. Οποιος θελει ας στηριξει την δουλεια:)

Link to comment
Share on other sites

Το κοίταξα. Όχι, δεν συνδέεται, ούτε καν κάνει απόπειρα για την ακρίβεια. Δεν δημιουργεί καν εντολή για δίκτυο, ούτε ένα byte. Για την ακρίβεια, βγάζει ακριβώς το ίδιο error κι αν το γυρίσω σε airplane mode. Αν ήταν λάθος το authentication, δεν θα έβγαζε connection error, θα έβγαζε ότι δεν γίνεται authentication, όπως ακριβώς γίνεται όταν βάζεις σπασμένα που τα έχουν μπλοκάρει.

 

Με το ΙΜΕΙ δεν είναι σίγουρα. Με το αναγνωριστικό της συσκευής πάλι δεν είναι, γιατί μπορείς να το αλλάξεις κι αυτό και το δοκίμασα από τα πρώτα, δεν άλλαξε κάτι.

Τι να σου πω. Σε μένα κάνει τα εξής:

1	0.000000	192.168.0.109	192.168.0.109	107.20.164.39	107.20.164.39	HTTP	425	GET /post/config?p=android&a=B2AA25CC-205D-64BD-A034-A70C8D0A5E26&m=2.1.2&v=1.0.2&d=[edo einai to IMEI mou]&dm=N1&dv=4.0.4&hwdm=N1&g=wifi&mcc=202&mnc=10&new=true HTTP/1.1 
7	0.802881	192.168.0.109	192.168.0.109	174.129.198.92	174.129.198.92	HTTP	597	GET /?p=android&i=B2AA25CC-205D-64BD-A034-A70C8D0A5E26&s=320x50&av=1.0.2&u=[edo einai to IMEI mou]&andid=[edo einai to android ID mou]&v=2.1.2&ct=wifi&l=el_GR&dt=N1&sv=4.0.4&ua=Mozilla%2F5.0+%28Linux%3B+U%3B+Android+4.0.4%3B+el-gr%3B+N1+Build%2FIMM76D%29+AppleWebKit%2F534.30+%28KHTML%2C+like+Gecko%29+Version%2F4.0+Mobile+Safari%2F534.30&o=0&ap=0 HTTP/1.1 
10	2.420052	174.129.198.92	174.129.198.92	192.168.0.109	192.168.0.109	HTTP	192	HTTP/1.1 503 Service Unavailable 
26	7.532435	192.168.0.109	192.168.0.109	195.170.0.1	195.170.0.1	DNS	78	Standard query 0x0434  A mobile.navigon.com
73	8.554473	192.168.0.109	192.168.0.109	174.129.211.19	174.129.211.19	HTTP	497	GET /?username=8SBQ-G7AK-DSHGA&deviceid=40BAB837-F8D7-ACBC-6BDC-EBCBD2EC1E40&context=1356348622743::1,1 HTTP/1.1 
91	9.030016	192.168.0.109	192.168.0.109	174.129.211.19	174.129.211.19	HTTP	497	[TCP Retransmission] GET /?username=8SBQ-G7AK-DSHGA&deviceid=40BAB837-F8D7-ACBC-6BDC-EBCBD2EC1E40&context=1356348622743::1,1 HTTP/1.1 
95	9.233921	174.129.211.19	174.129.211.19	192.168.0.109	192.168.0.109	HTTP	402	HTTP/1.1 200 OK  (application/json)
100	12.040086	192.168.0.109	192.168.0.109	107.20.164.39	107.20.164.39	HTTP	425	[TCP Retransmission] GET /post/config?p=android&a=B2AA25CC-205D-64BD-A034-A70C8D0A5E26&m=2.1.2&v=1.0.2&d=[edo einai to IMEI mou]&dm=N1&dv=4.0.4&hwdm=N1&g=wifi&mcc=202&mnc=10&new=true HTTP/1.1 

 

 

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα ελληνικά στην Stock εφαρμογή μηνυμάτων DUAL SIM

1. Κατεβάζουμε το αρχείο mms.apk

2. Με μια εφαρμογή διαχείρισης αρχείων με πρόσβαση root, πάμε στο /system/app

3. Μεταφέρουμε για καλό και για κακό τα mms.apk και mms.odex, που υπάρχουν ήδη στον φάκελο /system/app, σε ένα δικό μας φάκελο backup

4. Αντιγράφουμε το mms.apk που κατεβάσαμε, στο /system/app

5. Κάνουμε επανακίνηση το κινητό, και πλέον μπορούμε να στείλουμε ελληνικά μηνύματα έως 160 χαρακτήρες, με την στοκ εφαρμογή με το Dual Sim :D

ΥΓ. Η δουλειά έγινε απ τον έλληνα theos0o στο XDA, και προσωπικα του εκανα donate για την σημαντικη συνεισφορα του κατα τη γνωμη μου. Οποιος θελει ας στηριξει την δουλεια:)

 

Αυτό παίζει μόνο σε deodexed ROMs;

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

[...]

Αυτό παίζει μόνο σε deodexed ROMs;

πιστεύω πως όχι, πάντως μόλις βρω χρόνο θα φτιάξω το odex, αν και σε μένα λειτουργεί οκ χωρίς odex

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...