Jump to content

Google Chrome


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://googleblog.blogspot.com/2008/09/fresh-take-on-browser.html

 

Διαθέσιμος σε 100 χώρες αργότερα απόψε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή δεν κατάλαβα και πολλά,ξέρει κανένας περί τίνος πρόκειται?

Θέμα: Νέος browser

 

Τι ακριβώς δεν κατάλαβες;

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο είναι!! :D

 

Δόξα τω Θεώ,έχει Ελληνικό ορθογράφο,θα απαλλαγούμε από τις τρομερές ανορθογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Και ο firefox που είχε ορθογράφο, δεν άλλαξαν και πολλά. Και εγώ από chrome γράφω, πολύ καλές οι πρώτες εντυπώσεις, ειδικά αν λάβουμε υπ' όψιν μας ότι είναι beta ακόμα. Ως τώρα 2 μόνο παράπονα: α) δεν βγαίνει ο σταυρός πλοήγησης πατώντας το μεσαίο πλήκτρο του ποντικιού και β) δεν μου ανοίγει το last.fm. Μέλος του forum το οποίο προτιμά να κρατά την ανωνυμία του (you know who you are) μου δήλωσε πριν από λίγο ότι στη δικιά του έκδοση δεν υπάρχουν αυτά τα bugs.

 

ΥΓ: Υπάρχει αλήθεια τρόπος να βάλω αγγλική γλώσσα στα μενού;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός και εξαιρετικά γρήγορος θα έλεγα... αναμένω addons
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικός φαίνεται ,για να δουμε στην συνεχεια ..:)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά συμπαθητικός και αρκετά γρήγορος.

 

Μην ξεχνάμε πως είναι ακόμη beta και υπάρχουν ακόμα κάποια κολλήματα.Υπομονή και νομίζω ότι θα φτάσει σε πολύ ψηλά standars

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι καλές. Δεν τον έχω χρησιμοποιήσει πολύ, αλλά φαίνεται γρήγορος και γενικά δίνει την εντύπωση ότι είναι πολύ ελαφρύς.
Link to comment
Share on other sites

Γίνετε να αλλάξω τη γραμματοσειρά?Γιατί είναι ίδια με του Mozilla και δεν μου αρέσει.:(

Voilà :) Αν και εμένα μ' αρέσει η γραμματοσειρά :p.

ρυθμίσεις-επιλογές-αλλαγή ρυθμίσεων γραμματοσειράς και γλώσσας
Link to comment
Share on other sites

Voilà :) Αν και εμένα μ' αρέσει η γραμματοσειρά :p.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τη απάντηση σου,αλλά έβαλα στις γραμματοσειρές το ''Comic San MS'',έκανα και restart στον browser αλλά η γραμματοσειρά είναι η ίδια.:(

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, δεν είναι άσχημος ωστόσο, προς το παρόν, μένουμε στην αλεπού. Αρκετά γρήγορος αλλά μήπως αυτό οφείλεται στο ότι είναι beta ακόμα; Θέλω να πω, μήπως όταν θα προστεθούν κι άλλες λειτουργίες βαρύνει;

 

Τους αξίζουν πάντως συγχαρητήρια για την πλήρη υποστήριξη στην Ελληνική γλώσσα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχει εισάγει κανείς σελιδοδείκτες απο τον firefox στον chrome, γιατί έμενα βγάζει στην εισαγωγή σελιδοδεικτών, password, κλπ μόνο τον explorer και επίσης δεν βρήκα πουθενά εισαγωγή σελιδοδεικτών από αρχείο. Αν και μόλις τώρα τον εγκατέστησα.

 

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι ταχύτατος και όμορφος. Είναι όμως και αρκετά μινιμαλιστικός. Σε σημείο που δεν γίνεται παραμετροποιήσιμος, που είναι άσχημο για ένα λίγο πιο "απαιτητικό" χρήστη.

Όμως δεν θα βιαστώ να τον κρίνω, πιστεύω ότι θα ωριμάσει στους επόμενους μήνες και θα γίνει ένας πάρα πολύ καλός browser.

Για την ώρα όμως θα παραμείνω στον Opera.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μου αρέσει αρκετά, γρήγορος, εύκολος και χωρίς προβλήματα αν και beta έκδοση. Μια απορία μόνο. Πως στο καλό εγκαθίσταστε η Αγγλική έκδοση? Ενώ επιλέγω Αγγλικά στο download, μετά εγκαθίσταστε η Ελληνική έκδοση
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις (βασικά εκείνο το εργαλείο ) , επιλογές , πρόσθετες επιλογές , αλλαγή ρυθμίσεων γραμματοσειράς και γλώσσας , γλώσσες , γλώσσα του google chrome και επιλέγεις αγγλικά
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Έχουν ήδη αναφερθεί κενά ασφαλείας οπότε προσοχή. Βέβαια από αυτά που διάβασα τα πράγματα δεν είναι και τραγικά. Άλλωστε ακόμα και ο FF3 έχει προβληματάκια, οπότε κατά τα άλλα πολύ καλή προσπάθεια, well done, thumbs up και λοιπά. Πολλές νέες ιδέες και από πλευράς χρήστη και από πλευράς σχεδίασης λογισμικού. Ας ελπίσουμε ότι θα πάει καλά γιατί κάτι τέτοιες προσπάθειες αξίζουν να αναδεικνύονται.
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...