Jump to content

[Εφαρμογή] Πληροφορίες Ο.Α.Σ.Θ.


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας,

 

Έχω δημιουργήσει μια εφαρμογή που μπορεί να φανεί χρήσιμη στους κατοίκους της Θεσσαλονίκης.

Ονομάζεται Πληροφορίες Ο.Α.Σ.Θ., και όπως μπορείτε να φανταστείτε παρέχει πληροφορίες σχετικά με τον Ο.Α.Σ.Θ. όπως για παράδειγμα το δρομολόγιο μιας γραμμής, την ώρα άφιξης λεωφορείου σε στάση, κοντινές στάσεις, και άλλα.

 

Για περισσότερες πληροφορίες: https://market.android.com/details?id=com.stonos.oasth :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρήσιμη η εφαρμογή, μου αρέσει ιδιαίτερα ή δυνατότητα προσθήκης αγαπημένων, πολύ βολικό. Μπράβο.

 

Μια ερώτηση, πριν κάνεις την εφαρμογή, μίλησες καθόλου με τον ΟΑΣΘ, για τυχόν ανάγκη άδειας χρήσης των δεδομένων τους; Το ρωτάω γιατί μια προσπάθεια που είχαν κάνει κάποια παιδιά παλαιότερα μέσω web app για ios είχε άδοξο τέλος μόλις ο ΟΑΣΘ ενημερώθηκε για την ύπαρξή της.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια :)

 

Μια ερώτηση, πριν κάνεις την εφαρμογή, μίλησες καθόλου με τον ΟΑΣΘ, για τυχόν ανάγκη άδειας χρήσης των δεδομένων τους; Το ρωτάω γιατί μια προσπάθεια που είχαν κάνει κάποια παιδιά παλαιότερα μέσω web app για ios είχε άδοξο τέλος μόλις ο ΟΑΣΘ ενημερώθηκε για την ύπαρξή της.

 

Έχω επικοινωνήσει με τον ΟΑΣΘ, αλλά ακόμη δεν έχω πάρει απάντηση. Θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κυκλοφόρησε η έκδοση 1.1 με δυνατότητα προβολής των ωρών που αναχωρούν οι γραμμές από την αφετηρία ή το τέρμα τους!

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμη εφαρμογή. Μπράβο!

 

Άραγε τι κόλλημα τρώνε και δεν θέλουν εφαρμογή Οασθ;

 

Are you tapatalking to me?

Smile...
Link to comment
Share on other sites

χρήσιμο Update :)

και ακόμη πιο χρήσιμη η εφαρμογή ;)

 

με έχει βοηθήσει πολλές φορές! πριν από αυτή έμπαινα από τον browser και δε με "βολευε" να τσεκάρω γρήγορα και εύκολα τα δρομολόγια. τώρα χρησιμοποιώ μόνο την εφαρμογή!

 

για ακόμη μια φορά μπράβο σου!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η εφαρμογή είναι απίστευτη! Τη χρησιμοποιώ από τότε που βγήκε χωρίς κανένα πρόβλημα κι επιτέλους "εισακούστηκα", μιας και ήθελα μια τέτοια εφαρμογή εδώ και καιρό! Συγχαρητήρια φίλε μου :)

 

Και μια μικρή παράκληση... για κάποιο λόγο όταν ανοίγω την εφαρμογή, μου βγάζει πάντα το μήνυμα ότι είναι BETA. Θα μπορούσε μήπως να προστεθεί ένα checkbox, ώστε να το επιλέγουμε αν δε θέλουμε να ξαναεμφανιστεί το μήνυμά αυτό;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι σας ευχαριστώ! :)

 

Κυκλοφόρησε η έκδοση 1.2 με μικροβελτιώσεις.

 

Και μια μικρή παράκληση... για κάποιο λόγο όταν ανοίγω την εφαρμογή, μου βγάζει πάντα το μήνυμα ότι είναι BETA. Θα μπορούσε μήπως να προστεθεί ένα checkbox, ώστε να το επιλέγουμε αν δε θέλουμε να ξαναεμφανιστεί το μήνυμά αυτό;

 

Χμμμ... περίεργο. Το μήνυμα αυτό κανονικά πρέπει να σταματήσει να εμφανίζεται μετά από 3 φορές που θα εμφανιστεί. Μήπως έκανες ποτέ clear data ή απεγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι έχω τελευταία ένα θέμα με το κινητό μου κι έχω κάνει κάποια wipes και restores. Θα επανέλθω σύντομα με περισσότερες λεπτομέρειες :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω ένα πρόβλημα με την εφαρμογή. όταν έχω το data ανοιχτό και θέλω να δω για μια γραμμή πότε φτάνει στη στάση δεν μου βγάζει τα λεπτά ενώ όταν είμαι σε wifi το βγάζει. Τί μπορεί να φταίει;

 

Το κινητό είναι Galaxy Nexus..

:D
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι έχω τελευταία ένα θέμα με το κινητό μου κι έχω κάνει κάποια wipes και restores. Θα επανέλθω σύντομα με περισσότερες λεπτομέρειες :)

 

Ok! :)

 

Καλησπέρα! Έχω ένα πρόβλημα με την εφαρμογή. όταν έχω το data ανοιχτό και θέλω να δω για μια γραμμή πότε φτάνει στη στάση δεν μου βγάζει τα λεπτά ενώ όταν είμαι σε wifi το βγάζει. Τί μπορεί να φταίει;

 

Το κινητό είναι Galaxy Nexus..

 

Χμμμ... περίεργο αυτό... Όταν είσαι με mobile data σου βγάζει μήνυμα ότι παρουσιάστηκε πρόβλημα, ή σου βγάζει άδεια λίστα; Αν σου βγάζει άδεια λίστα μπορεί να σημαίνει ότι δεν υπάρχει κάποια γραμμή που να εκτελεί το συγκεκριμένο δρομολόγιο εκείνη την στιγμή. Δοκίμασες να δεις αν δουλεύει με άλλη γραμμή;

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... περίεργο αυτό... Όταν είσαι με mobile data σου βγάζει μήνυμα ότι παρουσιάστηκε πρόβλημα, ή σου βγάζει άδεια λίστα; Αν σου βγάζει άδεια λίστα μπορεί να σημαίνει ότι δεν υπάρχει κάποια γραμμή που να εκτελεί το συγκεκριμένο δρομολόγιο εκείνη την στιγμή. Δοκίμασες να δεις αν δουλεύει με άλλη γραμμή;

 

Μου βγάζει άδεια λίστα σε οποιαδίποτε γραμμή. Μόλις το συνδέσω με wifi τότε μου τις εμφανίζει. Το ίδιο συμβαίνει και σε ένα nexus s με ics..

:D
Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει άδεια λίστα σε οποιαδίποτε γραμμή. Μόλις το συνδέσω με wifi τότε μου τις εμφανίζει. Το ίδιο συμβαίνει και σε ένα nexus s με ics..

 

Πολύ περίεργο :/

Έβαλα CM9 στο SGS2 μου, και δεν είχα πρόβλημα με το mobile data (έχω Wind). Έχεις την δυνατότητα να δοκιμάσεις με άλλη κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο :/

Έβαλα CM9 στο SGS2 μου, και δεν είχα πρόβλημα με το mobile data (έχω Wind). Έχεις την δυνατότητα να δοκιμάσεις με άλλη κάρτα;

 

θα ψάξω και θα σου πω.

 

Ευχαριστώ πολύ!

:D
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι έχω τελευταία ένα θέμα με το κινητό μου κι έχω κάνει κάποια wipes και restores. Θα επανέλθω σύντομα με περισσότερες λεπτομέρειες :)

Όλα ok τελικά! Μετά από 3 φορές σταμάτησε να μου βγάζει το μήνυμα :happy:

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλη η εφαρμογη! Μπραβο κι απο εμενα φιλε μου!
Link to comment
Share on other sites

Αντε καντην και για ios :-) δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευκολη η μεταφορα. Απλα ζηλεψε τους αλλους
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Μετά και το τελευταίο update, η εφαρμογή έχει γίνει αρκετά πιο όμορφη στο μάτι και προστέθηκαν και αρκετές καινούριες λειτουργίες! Την χρησιμοποιώ καθημερινά και μ'έχει βολέψει πολύ!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κυκλοφόρησε η έκδοση 1.5.2 με το χειμερινό δρομολόγιο των λεωφορείων!

 

Ερώτηση γι' αυτούς που χρησιμοποιούν την έκδοση 1.5: Πως σας φαίνεται ο καινούργιος τρόπος επιλογής στάσης για τις λειτουργίες «Άφιξη γραμμών σε στάση» και «Πληροφορίες στάσης»; Μερικοί δεν έμειναν ευχαριστημένοι με την αλλαγή σύμφωνα με τα reviews, γι' αυτό μάλλον θα επιστρέψω στον παλιό τρόπο επιλογής στην επόμενη έκδοση...

Link to comment
Share on other sites

παιδια πολυ καλη δουλεια και πολυ χρησιμο εργαλειο για εμας που χρησιμοποιουμε λεωφορειο καθημερινα ευγε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...