Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συζήτηση σχετικά με τα προγράμματα συμβολαίου της WIND, τις χρεώσεις, τις επιδοτήσεις κλπ.

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Η ΤΙΜ HELLAS Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει ότι από την 26η Φεβρουαρίου 2007, ξεκινάει η εμπορική διάθεση του νέου ατομικού προγράμματος TIM MAX για ιδιώτες συνδρομητές με συμβόλαιο.

 

Το νέο οικονομικό πρόγραμμα περιέχει ενσωματωμένη δωρεάν μηνιαία χρήση, η οποία περιλαμβάνει:

 

600 κλήσεις προς κινητά ΤΙΜ και Σταθερή Τηλεφωνία,

1000 γραπτά μηνύματα (SMS) προς κινητά ΤΙΜ

Απεριόριστη πλοήγηση στο μενού υπηρεσιών TIM Plus

Οι βασικές χρεώσεις του προγράμματος ΤΙΜ Max είναι οι ακόλουθες:

 

Μηνιαίο πάγιο: 39€

Εθνικές κλήσεις προς Q-TELECOM, VODAFONE, COSMOTE: 0,0039€/δευτ

Εθνικές κλήσεις προς ΤΙΜ & Σταθερή Τηλεφωνία μετά την κατανάλωση των 600 κλήσεων: 0,0039€/δευτ

Γραπτά Μηνύματα (SMS) προς κινητά Q-TELECOM, VODAFONE, COSMOTE:

€ 0,1071/SMS

Γραπτά Μηνύματα (SMS) προς κινητά ΤΙΜ μετά την κατανάλωση των 1000 SMS:

€ 0,1071/SMS

Γραπτά Μηνύματα προς κινητά ξένων δικτύων: € 0,2023/SMS

Μηνύματα Πολυμέσων (MMS): € 0,4641/MMS

Υπηρεσία Προσωπικού Τηλεφωνητή: € 0,14/κλήση

 

 

Τρόπος Χρέωσης: ανά δευτερόλεπτο, με ελάχιστη διάρκεια χρέωσης τα 30 δευτερόλεπτα

Οι 600 κλήσεις που περιλαμβάνονται στην ενσωματωμένη δωρεάν χρήση του προγράμματος αφορούν κλήσεις που πραγματοποιούνται εντός Ελλάδας προς κινητά TIM ή/και Σταθερή Τηλεφωνία, ανεξάρτητα από τη διάρκεια της κλήσης. Οι κλήσεις που δεν καταναλώνονται σε έναν λογαριασμό δεν μεταφέρονται στον επόμενο. Μετά την κατανάλωση των 600 κλήσεων η χρέωση είναι 0,0039€/δευτ, με ελάχιστη διάρκεια 30’’.

Τα 1000 γραπτά μηνύματα (SMS) που περιλαμβάνονται στην ενσωματωμένη δωρεάν χρήση του προγράμματος αφορούν αποστολή SMS που πραγματοποιείται εντός Ελλάδος προς κινητά δικτύου ΤΙΜ. Τα SMS που δεν καταναλώνονται σε έναν λογαριασμό δεν μεταφέρονται στον επόμενο. Μετά την κατανάλωση των 1000 SMS η χρέωση είναι 0,1071€/SMS.

Η απεριόριστη πλοήγηση στο TIM Plus που περιλαμβάνεται στην ενσωματωμένη δωρεάν χρήση του προγράμματος αφορά περιήγηση μέσω GPRS που πραγματοποιείται εντός Ελλάδας σε όλες τις ενότητες (χρεώσιμες και μη χρεώσιμες) του WAP της ΤΙΜ, καθώς και τρίτων μερών μέσω του δικτύου της ΤΙΜ.

Σε όλες τις αναγραφόμενες τιμές συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α. 19%

 

Πηγή:ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ Tim

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ποτε χρεωνεται ενας συνδρομητης??

Ενας συνδρομητης χρεωνεται την αλλαγη πακετου 5,87 εφοσον μεταβει σε χαμηλοτερο παγιο

 

πχ απο ΤΙΜ180 σε flexy20

ή απο flexy25 σε ΤΙΜ100

οσον αφορα τα καινουρια πακετα οι αντιστοιχιες ειναι ΤΙΜ100 με flexy20,ΤΙΜ140 με flexy25 κοκ

πχ απο ΤΙΜ240 σε ΤΙΜ280 (ειτε με μεταφορα ειτε χωρις μεταφορα) δεν χρεωνεται

 

Αντιθετως απο ΤΙΜ240 σε Flexy30 εκει χρεωνεσαι την αλλαγη κανονικα

 

τα flexy παραμενουν ως εχουν αφου δεν εχει γινει καποια αλλαγη παγιου.

πχ απο flexy30 στον νεο flexy30

και εκει δεν υπαρχει χρεωση

 

πιστευω να καλυψα μερικους ετσι ωστε να μην προβληματιζεστε.:)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Έχω συμβόλαιο στην Q και από 19 Απριλίου πάει στο TIM1. Υπάρχει και δεύτερο κινητό -καρτοκινητό cosmote σήμερα, το οποίο χρησιμοποιείτε ελάχιστα (λιγότερο από 10 € το μήνα και κυρίως μηνύματα). Με συμφέρει να το κάνω F2g και να επιλέξω στο ΤΙΜ1 την υπηρεσία friends&family ή να τα γυρίσω όλα στην cosmote?

(Έχω μπερδευτεί με τους τιμοκαταλόγους και θα ήθελα τη βοήθειά σας).

Γνώμη μου είναι να αποφασίσεις καταρχάς ποιό πρόγραμμα συμβολαίου σε συμφέρει περισσότερο.

Αν σε συμφέρει το ΤΙΜ 1 μένεις σε αυτό, αν σε συμφέρει περισσότερο κάποιο άλλο (της Cosmote, της ΤΙΜ ή και της Vodafone) πας σε εκείνο.

 

Αφού αποφασίσεις σε ποιά εταιρία θα πάει το συμβόλαιό σου, ανάλογα αποφασίζεις για το καρτοκινητό. Αυτό το καρτοκινητό όμως το καλείς από το συμβόλαιό σου; Αν όχι, τι σε νοιάζει να το βάλεις στο Friends and Family;

 

Εγω θα σου προτεινα το πρωτο..Να το κανεις F2G..Ετσι θα σου ρθει καλυτερα.
Aυτό σίγουρα δεν ισχύει.

Εφόσον αποφασίσει να μείνει στο ΤΙΜ 1, και εφόσον θέλει να βάλει το καρτοκινητό στο Friends and Family, τότε συμφέρει να το κάνει Q-Card. Καμία σύγκριση στις χρεώσεις (και δεν έχει ελάχιστη χρέωση).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

στο flexy ενημερωνεσαι για το ποσό ενσωματομενης χρησης.

 

φιλε μου εσυ απλα μπορεις να κανεις μεταβαση απο το παλιο φλεξυ που εισαι στο καινουριο χωρις καμια χρεωση,απλα εχουν αλλαξει λιγο οι χρονοι τα σμς και μμς..οποτε συμβουλεψου απο ενα καταστημα ΤΙΜ ή απο το τελευταιο φυλλαδιο..ριξε μια ματια στην προ τελευταια σελιδα :)

 

Α, υπάρχει και νέο flexy; :lol:

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Ποτε χρεωνεται ενας συνδρομητης??

Ενας συνδρομητης χρεωνεται την αλλαγη πακετου 5,87 εφοσον μεταβει σε χαμηλοτερο παγιο

 

πχ απο ΤΙΜ180 σε flexy20

ή απο flexy25 σε ΤΙΜ100

οσον αφορα τα καινουρια πακετα οι αντιστοιχιες ειναι ΤΙΜ100 με flexy20,ΤΙΜ140 με flexy25 κοκ

πχ απο ΤΙΜ240 σε ΤΙΜ280 (ειτε με μεταφορα ειτε χωρις μεταφορα) δεν χρεωνεται

 

Αντιθετως απο ΤΙΜ240 σε Flexy30 εκει χρεωνεσαι την αλλαγη κανονικα

 

τα flexy παραμενουν ως εχουν αφου δεν εχει γινει καποια αλλαγη παγιου.

πχ απο flexy30 στον νεο flexy30

και εκει δεν υπαρχει χρεωση

 

πιστευω να καλυψα μερικους ετσι ωστε να μην προβληματιζεστε.:)

 

 

εμενα μου ειπε ο υπαλληλος (απο το τηλ. εκανα την αλλαγη προγραμματος) οτι θα χρεωθω για την αλλαγη. και εκανα απο τιμ120 (πάγιο 22ευρω) σε flexy 25. Γιατι?

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ειπε ο υπαλληλος (απο το τηλ. εκανα την αλλαγη προγραμματος) οτι θα χρεωθω για την αλλαγη. και εκανα απο τιμ120 (πάγιο 22ευρω) σε flexy 25. Γιατι?

θα φανει στον λογαριασμο σου ΑΝ χρεωθηκες.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ποτε χρεωνεται ενας συνδρομητης??

Ενας συνδρομητης χρεωνεται την αλλαγη πακετου 5,87 εφοσον μεταβει σε χαμηλοτερο παγιο

 

πχ απο ΤΙΜ180 σε flexy20

ή απο flexy25 σε ΤΙΜ100

οσον αφορα τα καινουρια πακετα οι αντιστοιχιες ειναι ΤΙΜ100 με flexy20,ΤΙΜ140 με flexy25 κοκ

πχ απο ΤΙΜ240 σε ΤΙΜ280 (ειτε με μεταφορα ειτε χωρις μεταφορα) δεν χρεωνεται

 

Αντιθετως απο ΤΙΜ240 σε Flexy30 εκει χρεωνεσαι την αλλαγη κανονικα

 

τα flexy παραμενουν ως εχουν αφου δεν εχει γινει καποια αλλαγη παγιου.

πχ απο flexy30 στον νεο flexy30

και εκει δεν υπαρχει χρεωση

 

πιστευω να καλυψα μερικους ετσι ωστε να μην προβληματιζεστε.:)

 

 

δηλαδή εγώ που θέλω να πάω από παλιό ΤΙΜ180 σε νέο ΤΙΜ180 θα πληρώσω ναι η ου? :blink:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εγώ που θέλω να πάω από παλιό ΤΙΜ180 σε νέο ΤΙΜ180 θα πληρώσω ναι η ου? :blink:

 

Λογικά ου.Το νέο 180 είναι το αντίστοιχο του παλιού...:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ απο ΚαρτοΣυμβόλαιο Cosmote να παω με φορητότητα στο ΤΙΜ 1;;;:worry:

φυσικα και μπορεις!

 

στο ΤΙΜ1 ΔΕΝ μπορεις μονο οταν υπαρχει ηδη συμβολαιο,με ολους τους αλλους τροπους μπορεις,οπως απο καρτοκινητο ΤΙΜ,φορητοτητα και νεο συμβολαιο.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όσους μεταφέρονται από Q1 σε Tim1:

Στη συστημένη επιστολή αναγράφεται ότι θα πρέπει να πραγματοποιηθεί μία χρεώσιμη εξερχόμενη κλήση μετά την μετάβαση στο Tim1.

Μετά από αυτό, αν κάποιος δε θέλει να χρησιμοποιήσει για ένα διάστημα τη σύνδεση, δε θα ναι υποχρεωμένος να κάνει κάθε τόσο κάποια κίνηση;

Ότι ίσχυε δηλ με το Q1 ή όχι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι με το Q1 ισχυε οτι πρεπει να εχεις καποια κινηση.

Σωστά. Μπορούσες να έχεις για χρόνια μια γραμμή χωρίς να κάνεις καμμία κίνηση. Τώρα, για να ενεργοποιήσεις τη νέα σιμ πρέπει, ακόμα κι αν δεν θέλεις να το χρησιμοποιήσεις, να κάνεις έστω μια χρεώσιμη κλήση και να καπελωθείς και τα 2,38 του τέλους συνδρομητών.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia

 

einai koroidia apo to 99 pou eimai sindromitis stin cosmote gia na me kratisoune pelati na mou prosferoun 45 euro epidotisi...

 

mporeite na mou eksigisete ti paizei ligo sxetika me tin foritotita??

 

mporo dld na diakopso tin iparxousa mou simvasi/simbolaio me tin cosmote k na pao stin tim xoris na alakso arithmo k me kaliteri epidotisi k xoris pagio(h akoma k me pagio.toulaxiston tha paro megaliteri epidotisi)??an den einai kopos eksigiste mou ligo gia to ti enalaktikes exo... milao peripou 60-120 lepta to mina + 30-40sms

 

(gia tin diakopi tis simvasis me tin cosmote prepei na einai paron o pateras mou pou einai sto onoma tou i sindesi??pos ginete i diakopi??)

 

euelpisto se voitheia

euxaristo

panos

Link to comment
Share on other sites

Panos23 MHN κάνεις διοκοπή στην Cosmote γιατί θα χάσεις το νούμερό σου. Πήγαινε στην ΤΙΜ και κάνε (ο πατέρας σου δηλαδή) αίτηση φορητότητας, και η ΤΙΜ θα τα αναλάβει όλα και η διακοπή από την Cosmote θα γίνει αυτόματα.

Για τη χρήση που κάνεις, θα σου πρότεινα το Flexy 20 ή 25 και αν θέλεις πάγιο τότε το ΤΙΜ1.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση

 

Μετα την φορητοτητα(η οποια κοστιζει??)θα ειμαι δλδ συνδρομητης tim με το παλιο μου αριθμο??Στα προγραμματα που αναφερεις θα εχω επιδοτηση??

Για την φορητοτητα μπορω να παω εγω αραγε με το αφμ κ την ταυτοτητα του πατερα μου γιατι ειναι πολυ απασχολημενος??

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση

 

Μετα την φορητοτητα(η οποια κοστιζει??)θα ειμαι δλδ συνδρομητης tim με το παλιο μου αριθμο??Στα προγραμματα που αναφερεις θα εχω επιδοτηση??

Για την φορητοτητα μπορω να παω εγω αραγε με το αφμ κ την ταυτοτητα του πατερα μου γιατι ειναι πολυ απασχολημενος??

δεν κοστιζει πλεον η φορητοτητα.

και φυσικα θα παρεις επιδοτηση εκ νεου απο την ΤΙΜ.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση

 

Μετα την φορητοτητα(η οποια κοστιζει??)θα ειμαι δλδ συνδρομητης tim με το παλιο μου αριθμο??Στα προγραμματα που αναφερεις θα εχω επιδοτηση??

Για την φορητοτητα μπορω να παω εγω αραγε με το αφμ κ την ταυτοτητα του πατερα μου γιατι ειναι πολυ απασχολημενος??

 

Μπορείς όμως να το κάνεις κοσμοκάρτα ή whats up για ένα μήνα και μετά να το κάνεις εκ νέου με σύνδεση και επιδότηση φυσικά. Για να είσαι τόσο καιρό στην cosmote θα πρέπει να είσαι και ευχαρηστημένος αλλά και στα προγράμματα χωρίς πάγιο που υπάρχουν η επιδότηση δεν θα είναι και πολύ παραπάνω από τα 45 ευρώ. Κάπου στα 60 ευρώ είναι και όπως σου είπαν αν κάνεις το συμβόλαιό σου με παραπάνω από 60 λεπτά η επιδότηση θα ανέβει στα επίπεδα της νέας σύνδεσης περίπου. Τα έχουν τπολογίσει όλα οι εταιρείες και μιλάω για όλες.

Link to comment
Share on other sites

Οι συνδρομητές που θα πραγματοποιήσουν καινουριο συμβολαιο(ατομικο ή οικογενειακο),στα

Προγράμματα ΤΙΜ Flexy 20 – TIM Flexy 100 και παράλληλα

ενεργοποιήσουν την “Επιλογή ΤΙΜ προς Σταθερά”(7ωρες προς ολα τα σταθερα εντος Ελλαδος), θα έχουν

ΔΩΡΕΑΝ τα πάγια της υπηρεσίας για 3 συνεχομενους μήνες!

ισχυει και για φορητοτητες.

Η προσφορα ισχυει μεχρι και 15/5/07

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Κανένας που να έκανε μετάβαση στο Tim1 (μετά την αποστολή της νέας sim απο την Q) υπάρχει να μας πει εντυπώσεις; Έχετε δηλώσει τα 2 νούμερα Friends n Family ;
Link to comment
Share on other sites

Δείτε επικοινωνία μέσω mail με την ΤΙΜ.

 

Εγώ:

Κύριοι,

 

Είμαι συνδρομητής στο ΤΙΜ 1, και με ενοχλεί το γεγονός ότι δε μπορώ να προσθέσω το κινητό μου στο οικογενειακό πρόγραμμα της οικογένειάς μου (βασικός αριθμός: 6936---).

Δεδομένου ότι τα καρτοκινητά ΤΙΜ μπορούν να συμπεριληφθούν στα οικογενειακά προγράμματα, με μόνη προϋπόθεση την ελάχιστη κατανάλωση 15$ το μήνα, θα ήθελα να σας ζητήσω να δώσετε και στο πρόγραμμα ΤΙΜ 1 τη δυνατότητα να συμπεριληφθεί στο οικογενειακό πρόγραμμα με τον ίδιο όρο (ελάχιστη κατανάλωση 15$ το μήνα).

 

Ευχαριστώ.

 

ΧΧ

 

Η ΤΙΜ (από το CRM@tim.gr):

Αγαπητέ κύριε ΧΧ,

 

Σχετικά με το θέμα που θίγετε θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι σύμφωνα με την Εμπορική πολιτική της εταιρίας μας, τα οικονομικά πακέτα ΤΙΜ 1 δεν μπορούν να ενταχθούν στα οικογενειακά πακέτα ΤΙΜ.

 

Με εκτίμηση,

 

ΥΥ

 

ΤΜΗΜΑ ΓΡΑΠΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

 

Εγώ:

Ευχαριστώ για την ενημέρωση, αλλά είμαι σίγουρος ότι δε ρώτησα αν μπορούν να ενταχθούν.

Αυτό που περίμενα από εσάς ως CRM δεν ήταν να μου επιβεβαιώσετε ότι είχα καταλάβει σωστά τι ισχύει, αλλά να προωθήσετε το αίτημά μου στο αρμόδιο τμήμα.

 

Ευχαριστώ

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποτε χρεωνεται ενας συνδρομητης??

Ενας συνδρομητης χρεωνεται την αλλαγη πακετου 5,87 εφοσον μεταβει σε χαμηλοτερο παγιο

 

Ήθελα από το 360 να μεταβώ στο flexy 25 και είπαν στη μάνα μου ότι μπορούμε να μεταφερθούμε σε χαμηλότερο πακέτο μόνο μετά το πέρας 4 μηνών. Ισχύει αυτό ή λέγανε αρλούμπες;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...