Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Θέλω να κάνω ΤΑΤΟΟ..

 

Αμα το κάνω δεν θα μπορώ να το ξεκάνω οπότε οι γονείς μου οτι και να μου πουν.. :D :D

 

Anyway, ξέρετε ποιές είναι οι επιπτώσεις απο ένα ΤΑΤΟΟ κάτι άκουσα οτι δεν μπορείς να δώσεις αίμα σε περίπτωση που χρειαστεί..

 

Τι άλλο πρέπει να προσέξω;

 

Καμιά καλή σελίδα με ΤΑΤΟΟ ξέρετε;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το αν δεν μπορείς να δώσεις αίμα δεν ξέρω να σου πώ, όμως από φίλο μου δερματολόγο άκουσα ότι είναι πολύ επικύνδινο για την υγεία.

Ειδικότερα αυτοι που κάνουν τατουάζ που καλύπτουν μεγάλη επιφάνεια στο σώμα κυνδινεύουν περισσότερο.

Άλλωστε μόδα είναι και θα περάση.....έτσι όταν κάποια στιγμή αποφασίσης να το αφαιρέσης θα είναι πού δύσκολο (μόνο με χειρουργική επέμβαση ή με laser που θα πρέπει να γίνουν αρκετές φορές για νά χαθεί τελείως ). :'(

Link to comment
Share on other sites

Και αιμα θα μπορεις να δωσεις και καμια απολυτως επιπλοκη δεν θα εχεις.Εγω εχω 2 ηδη και παω για τριτο ακ ιδεν εχω κανενα μα κανενα προβλημα υγειας η οτιδιποτε ολα τα χρονια που τα εχω.Οσο για το αν μπορεις να το αφαιρεσεις...Αφαιρεση γινετε.Η με πλαστικη η με laser.και τα δυο ειναι λιγο ακριβουτσικα.Το laser ποναει λιγο γιατι στην ουσια σου καιει την μελανη.Το μονο χρωμα που δεν σβηνει τελειως ειναι το μπλε.Αφηνει μια ελαφρια σκια στο σημειο που ηταν το tattoo.Ριξε μια ματια στο http://www.tattoo.com για να παρεις ιδεες αν και το καλυτερο ειναι να κανεις κατι δικο σου η κατι απ τα σχεδια που εχουν στα tattoo studios.Δεν ποναει σχεδον καθολου οταν το κανεις.Ποναει οταν ειναι κοντα σε αρθρωσεις η σε κοκκαλο.Οταν το κανεις θα πρεπει να αποφευγεις να το βρεξεις για λιγες μερες και θα βαζεις για μερικες μερες επισης (αναλογα με το μεγεθος) αλοιφη Pepanthol.Μετα απο λιγες μερες θα πιασει κατι σαν κορα και θα φουσκωσει γιατι θα βγαινει η περιττη μελανη.Δεν πρεπει να το ξυσεις καθολου αν και η φαγουρα θα ειναι λιγο ενοχλητικη γιατι υπαρχει φοβος να το χαλασεις.Μολις φυγει τελειως η κορα εισαι ετοιμος.Θα ειναι ομορφο και γυαλιστερο τον πρωτο καιρο και θα το κοιταζεις συνεχεια μεχρι που θα ξεχασεις πλεον οτι το εχεις :rolleyes:

Dust in the wind

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/snatch13/15577/183644/0/pao13.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τον προλαλήσαντα Snatch. Έχω κάνει και εγώ ένα tattoo στην δεξιά ωμοπλάτη και δεν πόνεσα σχεδόν καθόλου. Ένα μικρό καψιματάκι ένιωθα (σαν να σου βάζει κοντά κάποιος ένα τσιγάρο αλλα φυσικά δεν σε ακουμπάει - για να σου δώσω να καταλάβεις). Όσο για το σχέδιο που θα επιλέξεις, θα πρέπει να το σκεφτείς αρκετά θα έλεγα πρίν το κάνεις. Προσπάθησε να είναι κάτι που σε αντιπροσωπέυει και όχι κάτι που είναι στην μόδα αυτο τον καιρό. Όσο για το αν θέλεις να το βγάλεις μετά μην το σκέφτεσαι και αγχώνεσαι. Είναι σαν να σκέφτεσαι όταν θα παντρευτείς το πόσο εύκολο ή δύσκολο είναι μετά να χωρίσεις. :p

Έχε υπόψιν σου οτι μπορείς να δείς πολλά σχέδια στο μαγαζί που θα πάς να κάνεις το tattoo και να κάνεις κάτι μοναδικό, δηλαδή να επιλέξεις δύο σχέδια και να βγάλεις μια μίξη. Κάτι που ισχύει στην περίπτωση μου :whistle:

 

Οτι και να κάνεις καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Mην κανεις μονο αυτα τα "συρματοπλεγματα" η tribal" γυρω απ το μπρατσο οσο γυμνασμενος και να εισαι,οσο τελειο μπρατσο και να εχεις.Εχει καταντησει ξενερωμα.Ολοι εκει κανουν.Και οπως ειπε και ο φιλος Darko,να κανεις κατι μοναδικο,κατι που θα σε αντιπροσωπευει.Γιατι θα το εχεις κατα πασα πιθανοτητα μια ζωη οποτε...

μην κανεις π.χ. το σημα των αναρχικων και αυριο στην καρφωσει και γινεις μπατσος ας πουμε :p

Και να μην βαλεις παρα πολλα χρωματα.ειδικα αν ειναι μικρο.Τα Tribal ειναι φοβερα και μπορεις να βρεις χιλιαδες σχεδια και πρωτοτυπα και ομορφα και που περνουν και βελτιωσεις αναλογα με τα γουστα σου πραγμα που σημαινει οτι μπορεις σε ενα σχεδιο να προσθεσεις οτι θες και σου αρεσει και ο μαγκας που θα στο κανει θα το σχεδιασει ετσι ωστε να ταιριαξει.Καλη επιτυχια :!:

Dust in the wind

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/snatch13/15577/183644/0/pao13.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μην κάνεις το όνομα της γκόμενας σου ή της γυναίκας σου!

Κάνε κάτι που δεν θα συμβολίζει κάτι που δεν θα αλλάξει ποτέ! Η ομάδα σου ας πούμε... ;) :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Bayern7

 

Επίσης μην κάνεις το όνομα της γκόμενας σου ή της γυναίκας σου!

Κάνε κάτι που δεν θα συμβολίζει κάτι που δεν θα αλλάξει ποτέ! Η ομάδα σου ας πούμε... ;) :p

 

Σωστος ο Bayern.Eγω 2 τριφυλλια εχω ενα σε καθε μπρατσο

Dust in the wind

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/snatch13/15577/183644/0/pao13.gif

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω το Μ σε Tribal και να το κάνω λίγο πιο πάνω απο τον καρπό μου.. μικρό βέβαια σε μέγεθος..
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

αν κανεις ΤΑΤΟΟ οταν πας στρατο δεν μπορεις να πας Ειδικες Δυναμεις...(τουλαχιστον ετσι ισχυει εδω στην Κυπρο...)

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον SuRfeRCy

 

αν κανεις ΤΑΤΟΟ οταν πας στρατο δεν μπορεις να πας Ειδικες Δυναμεις...(τουλαχιστον ετσι ισχυει εδω στην Κυπρο...)

 

και εδω ισχυει αυτο αλλα μονο για αλεξιπτωτιστης

Dust in the wind

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/snatch13/15577/183644/0/pao13.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Snatch

 

και εδω ισχυει αυτο αλλα μονο για αλεξιπτωτιστης

 

 

εδω αν εχεις ΤΑΤΟΟ ή τρυπα για σκουλαρικι οπουδηποτε στο σωμα σου απορριπτεσαι αμεσος...

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gmac

 

Δε μπορείς να δώσεις αίμα. :!: :!:

 

mega lathos file moy...eisai kai esyo enas apo aytoys poy akoysan apo megala stomata oti meta apo tato den mporeis na dwseis aima...mporeis kai para mporeis...apla otan kollhseis kapia arrwstia mesw twn belonwn einai fysiko epakoloythos na mhn mporeis!o kosmos(dystyxws)to exei syndesh amesa to tatoo me tis metadidomenes astheneies kai etsi lene ta megala stomata "Ox tatoyaz?re mel@ka den tha mporeis na dwseis aima meta...)

 

 

Kai epishs akoygetai oti otan einai na dwseis aima se rwtane oi ypeythynoi ean exeis "stigmatistei"....e kaneis mia eksetasoyla se bgazoyn katharo kai eisai ok...kai epishs epeidh milaw me kati pedia poy exoyn magazi edw sti salonika kai moy exoyn pei oti an pas xarti oti to exeis kaneis se studio egkekrimeno apo thn pwgkosmia enwsh stigmatistwn eisai ok...

 

@Darko

se poio magazi to ekanes file moy? :)

 

@Mike-Dee

einai akribws etsi opws soy ta eipe o snatch,to kaneis,prosexe na mhn einai poly megalo giati oti pono einai na trabhkseis ton trabas sto perigramma me th moni belona kai oxi sto gemisma....na fantasteis sto gemisma mporeis na pieis kai frapedia :p ...

bazeis bepanthol,den prepeis na to ksyneis kathws einai akoma anoixth plhgh,epishs sto mpanio prepei na bazeis bazelinh apo panw gia na mhn erxetai se epafh me to nero,meta apo liges meres bgainei kati san petsa apo panw to opoio siga siga kserenetai kai feygei kai ta ta...to tatoo soy...

 

akoyste me kati kserw.... :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον iliasp

 

mega lathos file moy...eisai kai esyo enas apo aytoys poy akoysan apo megala stomata oti meta apo tato den mporeis na dwseis aima...mporeis kai para mporeis...apla otan kollhseis kapia arrwstia mesw twn belonwn einai fysiko epakoloythos na mhn mporeis!o kosmos(dystyxws)to exei syndesh amesa to tatoo me tis metadidomenes astheneies kai etsi lene ta megala stomata "Ox tatoyaz?re mel@ka den tha mporeis na dwseis aima meta...)

 

Δεν το άκουσα από μεγάλα στόματα...απλώς πριν ήμουν πιο λακωνικός από ότι έπρεπε και ξέχασα μια λεξούλα, τη λεξούλα "αμέσως".

 

Δεν μπορείς να δώσεις αίμα αμέσως λοιπόν, πρέπει να περάσει ένας τουλάχιστον χρόνος από όταν έκανες το tattoo. Αυτό ισχύει διεθνώς, λογικά θα πρέπει να ισχύει και εδώ...

Link to comment
Share on other sites

κανένα άλλο τατουαζάδικο της προκοπής ξέρετε; Truelovetatoo και Λεκτικούς και Τζίμμυδες τα ξέρουμε. τίποτα άλλο;

 

και κάτι ακόμα σχετικά με το θέμα που θα χτυπήσεις: φαντάσου σε 20 χρόνια από τώρα, παντρεμένος και με ένα παιδί, να προσπαθείς να χαλαρώσεις στην ακρογιαλιά και 4 τσογλάνια να σε βρίζουν επειδή έχεις την ΑΕΚ στην πλάτη. ωραία οικογενειακή στιγμή... τέλος πάντων, κάνε το κέφι σου, χτύπα ό,τι θέλεις και μην ακούς κανένα... :cool:

The carpet crawlers heed their callersالسجاده الزواحف عن اهتمام المتصلين We've got to get in to get out ويفي على التدخل في الخروج
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gmac

 

Δεν το άκουσα από μεγάλα στόματα...απλώς πριν ήμουν πιο λακωνικός από ότι έπρεπε και ξέχασα μια λεξούλα, τη λεξούλα "αμέσως".

 

Δεν μπορείς να δώσεις αίμα αμέσως λοιπόν, πρέπει να περάσει ένας τουλάχιστον χρόνος από όταν έκανες το tattoo. Αυτό ισχύει διεθνώς, λογικά θα πρέπει να ισχύει και εδώ...

 

den isoun lakwnikos,isoun katogorimatikos kai anakribis.

H leksoula pou ksexaseis einai ayti pou dinei kyros kai egkyrotita se oli tin ypoloipi protasi sou. Esy tin ksexases eite eksemena eite apo amelia ,opote eisai anakribis.

 

Aima dineis meta to prwto 6 mino.

Exw tatto edw kai 4 xronia kai exw dwsei kai aima apo to prwto eksamino.

Spearfishing with greekdivers.com

Join us :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω αποφασίσει τι σχέδιο να κάνω (ένα σπαθί και ένα tribal γύρω απο αυτό.. μεγάλη ιστορία για το σπαθί..) αλλά δεν ξέρω που να το χτυπήσω.. ξέρετε κανένα καλό μαγαζί στην Αθήνα.. όταν εννοώ καλό να μην έχουμε μετεπειτα προβλήματα.. thanx! :D
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω θελω να κανω ενα αλλα σκεφτομαι να το κανω σε σημειο που δε θα το δει κανεις. Δηλαδη...στον ποπο! Εχω βρει σχεδιο αλλα δε ξερω. Οι γονεις μου ειναι εναντια σε αυτο και αν το μαθουν θα με σκοτωσουν. Τι συμβουλη σας παρακαλω.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είσαι male ή female.. αν είσαι female τότε προτείνεται ο ποπός για τατουάζ, αν πάλι είσαι male δεν θα στο πρότεινα.. αν είσαι male κάντο δίπλα απο την τσαπού :D σου.. ξέρω πολλούς που το έχουν κάνει και που το βλέπουν μόνο κάποιες τυχερές!!! :D :D τώρα όπου και να το κάνεις.. η λύση είναι μια.. κάντο και γραφτους στα @@ σου!.. θα τα ακούσεις μια, δύο μετα θα βαρεθούνε.. σωστός; :D
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Male ειμαι αλλα ρε συ διπλα απο τσαπου? Πολυ γυναικειο μου φερνει εκει. Ασε που για να το κανω θα πρεπει να ειμαι γυμνος οταν θα μου το κανουν! Σωστα? Μπρρρρρρ! Ντραπηκα ηδη! Εχω και φωτογραφια αυτου που θελω να κανω! Αλλα δε ξερω πως να την ανεβασω εδω!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gdeme

 

@MIke-Dee

 

tha pas na to kaneis ston Jimmy. Akribos , den leew,alla i douleia tou einai super (as min ksexname oti to tatoo einai kati to opoio to kanoume panw mas kai den pairnei peiramata)

 

 

Ελπίζω να μην μου μείνει στον τόπο γιατί όσο καλή δουλειά και να κάνει έμαθα οτι είναι σούπερ πρεζόνι και εχει πέσει.. κανένα άλλο πρ'ολ'αυτα δεν ξέρετε;

 

(να φανταστείτε οτι είμαι απο τρίπολη και ξέρ ωγια τον τζίμυ)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...