Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Lenovo S820

 

http://technave.com/data/files/mall/article/201405150205568485.jpg

 

Βασικά χαρακτηριστικά:

  • MTK 6589 1.2 GHz Quad-Core Processor
  • 1GB RAM
  • 4GB Internal Storage, Expandable via microSD Card
  • 4.7-inch HD IPS Display, 1280 x 720 resolution with Wide Viewing Angle
  • Dual SIM, Dual Standby
  • 12.0-megapixel primary camera with Auto Focus and LED Flash
  • 2.0-megapixel secondary camera
  • 3G, HSPA+, WiFi, WiFi Hotspot, FM Radio, GPS/aGPS, Bluetooth
  • 2,000mAh Battey
  • Android Jelly Bean 4.2

 

Χρήσιμα:

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.minideal.net/lenovo-s820-smartphone-android4-2-quad-core-1-2ghz-with-4-7-inch-hd-3g-wcdma-13-0mp.html

 

εχει φοβερα χαρακτηριστικα και πολυ σουπερ τιμη. Λεω να κανω στροφη 180 μοιρων κ να το προτιμησω απ το ascend P1

 

τι λετε κ σεις? ειναι καποιος που το εχει να μας πει γνωμες?

 

ΔΥστυχως συμφωνα με το παραπανω λινκ μονο λευκο και κοκκινο βγαινει... στο γκουγκλ μου το βγαζει κ σε μαυρο..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο κινητο και καλα χαρακτηριστικα!!!Δεν μπορω να καταλαβω γιατι το s920 ειναι ακριβοτερο απο αυτο...Σχετικα με τα χρωματα το εχω δει μονο σε κοκκινο.:)
Link to comment
Share on other sites

αναλυση οθονης 1280x720 και 4.7" πρεπει να εχει καταπληκτικη εικονα...:) Και 13 MP καμερα μονο 200€

 

κανενα αλλο παρομοιο μεγαλο κινεζικο σαιτ να τσεκαρουμε αν το εχουνε κ σε μαυρο???

 

 

ENTIT: βασικα εδω στα χρωματα του συγκεκριμενου μοντελου λεει οτι ειναι μονο το κοκκινο http://www.gsmarena.com/lenovo_s820-5486.php

αλλα στο λινκ του μινιντιλ που ανεβασα εχει επιλογη να διαλεξεις κ σε ασπρο:worry:

Edited by crespo_3
Link to comment
Share on other sites

απ'οτι εχω δει βγαινει και σε αλλα χρωματα.μαυρο,καφε ,μπλε αν θυμαμαι καλα.απλα,επειδη ειναι σχετικα καινουριο,δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα οσον αφορα στα χρωματα.

οριστε και ενας τυπος που το πηρε και ανεβαζει βιντεακια:)

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο αλλα νομιζω πως θα ειχε μεγαλυτερη απηχηση αν ειχε 5αρα οθονη και μεγαλυτερη απο την 2000mAh μπαταρια του. Edited by stamatinho13
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο αλλα νομιζω πως θα ειχε μεγαλυτερη απηχηση αν ειχε 5αρα οθονη και μεγαλυτερη απο την 2000mAh μπαταρια του.

 

εγω παντως αν ειχε 4.3" οθονη θα το παιρνα σιγουρα... τωρα με 4.7" κολλαω λιγο.. Η 5αρα ειναι πιο πολυ tablet παρα κινητο.. ειναι υπερβολη νομιζω να εχεις στη τσεπη 5 ιντσων τηλεφωνο. γνωμη μου βεβαια:D

 

καλυτερο απο το ascend Ρ1 πιστευω... συμφωνειτε?:X

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως αν ειχε 4.3" οθονη θα το παιρνα σιγουρα... τωρα με 4.7" κολλαω λιγο.. Η 5αρα ειναι πιο πολυ tablet παρα κινητο.. ειναι υπερβολη νομιζω να εχεις στη τσεπη 5 ιντσων τηλεφωνο. γνωμη μου βεβαια:D

 

καλυτερο απο το ascend Ρ1 πιστευω... συμφωνειτε?:X

 

Πλεον με τα γραφικα των καινουριων εφαρμογων αξιζει να εισαι και με 5αρα και με 5.5 αρα.

Εγω εχω 5αρα οθονη και μεσα σε 2 ημερες μου φαινετε κανονικοτατο κινητο και χρηση με το ενα χερι πλεον.

Αν το βαζεις στης κλασικες τσεπες του τζιν η στης κολοτσεπες δε χωραει σιγουρα,τωρα για καλοκαιρι στις πλαινες της βερμουδας χωραει και περισευει,χειμωνα στο μπουφαν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, ήμουν έτοιμος να παραγγείλω το S750, είδα όμως το S820 και άλλαξα γνώμη, βασικά από μέγεθος είναι σχεδόν το ίδιο (135χ68,2χ9,9 και 145gr το S750) και (139,5χ69,5χ8,9 και 132 gr το S820) δηλαδή είναι 4,5mm ποιό μακρύ ένα χιλιοστό λεπτό και 13 γραμμάρια ποιό ελαφρύ!!.

 

Και όλα αυτά με 4.7' οθόνη αντί για 4.5' και ανάλυση 1280Χ720 αντί 960Χ540.

 

Επίσης στις προδιαγραφές του http://www.gsmarena.com/lenovo_s820-5486.php

 

λέει ότι έχει και "Protection Corning Gorilla Glass" κάτι που δεν το λέει στο Minideal.net αν και εκεί λέει ότι είναι 143gr δεν ξέρω τι είναι σωστό τελικά!

 

Επίσης έχει το επεξεργαστή MTK 6589W, το W τι σημαίνει ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, ήμουν έτοιμος να παραγγείλω το S750, είδα όμως το S820 και άλλαξα γνώμη, βασικά από μέγεθος είναι σχεδόν το ίδιο (135χ68,2χ9,9 και 145gr το S750) και (139,5χ69,5χ8,9 και 132 gr το S820) δηλαδή είναι 4,5mm ποιό μακρύ ένα χιλιοστό λεπτό και 13 γραμμάρια ποιό ελαφρύ!!.

 

Και όλα αυτά με 4.7' οθόνη αντί για 4.5' και ανάλυση 1280Χ720 αντί 960Χ540.

 

Επίσης στις προδιαγραφές του http://www.gsmarena.com/lenovo_s820-5486.php

 

λέει ότι έχει και "Protection Corning Gorilla Glass" κάτι που δεν το λέει στο Minideal.net αν και εκεί λέει ότι είναι 143gr δεν ξέρω τι είναι σωστό τελικά!

 

Επίσης έχει το επεξεργαστή MTK 6589W, το W τι σημαίνει ξέρει κανείς?

 

Corning Gorilla Glass εχει σιγουρα.

Δε νομιζω να χανεις κατι απο τον κανονικο mtk

Edited by stamatinho13
Link to comment
Share on other sites

Το ψάχνω και εγώ για κινητό μέχρι 200 ευρώ, έχω καταλήξει σε Lenovo αλλά είμαι ανάμεσα στο P780 και σε αυτό.

 

Έψαξα και βρήκα τα χαρακτηριστικά του Lenovo S820 από το επίσημο site της lenovo.

http://shopap.lenovo.com/in/en/smartphones/s-series/s820/#techspecs

 

Αγγλικό user guide που αναφέρει εκτός των άλλων και το SAR -> http://download.lenovo.com/consumer/phone/lenovo_s820_ug_v1.0_english.pdf

 

LENOVO S820

Processor

MTK 6589W 1.2 GHz Quad Core

Operating System

Android 4.2 Jelly Bean

Display

4.7" IPS Corning® curved glass

Resolution

1280 x 720

Navigation

4-point capacitive touch

Graphics

PowerVR SGX544

Memory

1GB RAM

Storage

4GB (eMMC)

Battery

2000mAh Lithium Polymer user-replaceable

Up to 10 hours 3G and 22 hours 2G talktime

Up to 140 hours active standby

Dimensions (WxDxH)

139.5 x 69.7 x 8.95 mm

Weight

143g

Materials

Polycarbonate

Audio

1 speaker plus 3.5mm mic/headphone combo jack

Camera

Front: 2M fixed-focus

Rear: 12M auto-focus with LED flash

Ports/Slots

1 Micro-USB v2.0

Dual SIM slots

MicroSD up to 32GB

Sensors

A-GPS

Gravitation

Ambient light sensor

Proximity sensor

WLAN

802.11 a/b/g/n with hotspot capability

Bluetooth® 3.0

Band Coverage

GSM 900/1800/1900 MHz

WCDMA 900/2100 MHz

FM receiver w/ inbuilt Antenna

SAR Value

0.539 (Head)

0.767 (Body)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το παρήγειλα σήμερα από minideal. Ελπίζω να έρθει σύντομα και να σας γραψω εντυπωσεις. Πιο πολύ αγχώνομαι με το ελληνικο μενου, δεν τους εγραψα τπτ, αλλα στο σαιτ λεει οτι θα γινει root και θα μπει google play. Οψόμεθα ....
Link to comment
Share on other sites

Το ψάχνω και εγώ για κινητό μέχρι 200 ευρώ, έχω καταλήξει σε Lenovo αλλά είμαι ανάμεσα στο P780 και σε αυτό.

 

To p780 ειναι καθαρα για αυτους που θελουν αυτονομια μεγαλη.

Για αυτο και ειναι τοσο υπερτιμολογημενο.

Link to comment
Share on other sites

Αν και το εψαξα λίγο , δεν μπόρεσα να βρω σαφή απάντηση αν μπορώ να βάλω μεγαλύτερη μπαταρία, ή δεν είναι συμβατή καμία άλλη ... μήπως ξέρει κανένας κάτι περισσότερο ?
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτομαι και γω για το συγκεκριμενο κινητο. Με εχει χαλασει βεβαια το γεγονος οτι το εχει χαρακτηριστει "κοριτσιστικο" απο τη lenovo... και δεν μπορω να αντιληφθω το γιατι... Δηλαδη και το HTC One X-S ειναι κοριτσιστικο ?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου , το κοριτσίστικο είναι "ατάκα'' για το ιδαίτερο χρώμα ... εγώ το πήρα άσπρο πάντως. Αν και μου αρέσει πάρα πολύ το κόκκινο.
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτομαι και γω για το συγκεκριμενο κινητο. Με εχει χαλασει βεβαια το γεγονος οτι το εχει χαρακτηριστει "κοριτσιστικο" απο τη lenovo... και δεν μπορω να αντιληφθω το γιατι... Δηλαδη και το HTC One X-S ειναι κοριτσιστικο ?

 

Λάθος του τμήματος marketing της εταιρείας.....το κινητό είναι πολύ ωραίο....εγώ θα το έπαιρνα σε λευκό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...