Jump to content

Διαφημιστικά φυλλάδια


FREAK_OF_NATURE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεκτη η δουλεια και η αποφαση να προβαλλει καποιος την επιχειρηση του οπως αυτος θελει..τι γινεται ομως οταν καθημερινα ανοιγεις την πορτα σου και βλεπεις 5-6 φυλλαδια πανω στο πατακι σου,στο πομολο της πορτας ή ορισμενα που καταφεραν να μισοπερασουν το κατωφλι σου?

το προβλημα μου ειναι το εξης: στην οικοδομη του ιατρειου η πορτα εισοδου της πολυκατοικιας δεν κλειδωνει.οποιος θελει μπαινει απλα σπρωχνοντας την,οποιος θελει βγαινει.

το αποτελεσμα ειναι χτες να βρω 24 διαφημιστικα φυλλαδια(καθ ολη την διαρκεια της μερας) εξω απο την πορτα μου!στα σκαλια δε της οικοδομης γινεται ενας μικρος χαρτοπολεμος καθως αφηνουν μικρες στιβες με διαφημιστικα απο σουπερ μαρκετ κυριως.

τι μπορω να κανω?σκεφτηκα να βαλω χαρτι "δεν δεχομαστε διαφημιστικα φυλλαδια" αλλα ξερω πολυ καλα πως θα με γραψουν και θα συνεχισουν να τα βαζουν στην πορτα μου:help:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 98
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

δεν δεχονται οι αλλοι ενοικοι...γτ αν κλεισει η πορτα θα πρεπει να φτιαξουν ολοι τα θυροτηλεφωνα τους.

οταν τους το προτεινα , αρνηθηκαν κι ετσι εφτιαξα μονο το δικο μου και ενας αλλος κυριος το δικο του.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Χμ, προβλημα και δυστυχως δεν μπορεις να το αποφυγεις. Αυτα τα κακα εχουν οι πολυκατοικιες, γιατι πρεπει να ρωτησεις 35 ατομα αν συμφωνουν σε κατι που θες να κανεις. Τεσπά, πολυ θα ηθελα να ακουσω κι εγω μια λυση.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

kalimera, emeis pantos "katharisame" me thiroro...

eimaste polla diamerismata opote den einai megalo to kostos pou analogi ston kathena...

 

τι θυρωρο...

καθαριστρια προτεινα να παρουμε και αρνηθηκαν οι μισοι..βγαινει ο καθενας και καθαριζει τον οροφο του...:(

 

μπιανκα γκριφον κανις με φοξ τεριε εχω...κανει ή να αγορασω και σκυλο τωρα?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

βαλε μια χαρτινη κουτα να τα βαζουν εκει κ μετα εσυ να τα πηγαινεις στην ανακυκλωση
Link to comment
Share on other sites

βαλε μια χαρτινη κουτα να τα βαζουν εκει κ μετα εσυ να τα πηγαινεις στην ανακυκλωση

πιστευεις πως θα τα αφηνουν απλα εκει?αν ηταν ετσι δε θα τα μοιραζαν πορτα πορτα,αλλα θα τα αφηναν στα γραμματοκιβωτια.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς εύκολα να βάλεις κάποιο ταμπελάκι ή αυτοκόλλητο στην εξώπορτα της πολυκατοικίας σου που να λέει "Απαγορεύεται η είσοδος σε μικροπωλητές,πλασίε,διαφημιστές βάσει του νόμου μπλα-μπλα-μπλα κτλ.".

Από που πουλάνε στα βιβλιοπωλεία.:happy:

Εκτός και αν με λίγη φαντασία δημιουργήσεις ένα δικό σου στον υπολογιστή.

 

Έχω επίσης δει και το άλλο σε κάποιες πολυκατοικίες,κάποοι ένοικοι έχουν κολλήσει πάνω στο γραμματοκιβώτιο τους αυτοκόλλητο που λέει "Όχι διαφημιστικά,Ευχαριστώ".Έλα που όμως 9 στους 10 από αυτους που μοιράζουν τα φυλλάδια είναι ξένοι και δεν γνωρίζουν Ελληνικά!

From the child and from the fool, one learns the truth. :lol:
Link to comment
Share on other sites

με μια προχειρη ερευνα στο διαδικτυο ειδα πως δεν υπαρχει κατι σχετικο...

ρωτησα και τον αδερφο μου και μου ειπε πως δεν υπαρχει νομος απαγορευσης διανομης διαφημιστικων φυλλαδιων.το μονο λεει που μπορω να κανω ειναι να παιρνω τηλεφωνο σε οσους μου εχουν δωσει ηδη διαφημιστικο και να τους ζητησω να μην μου ξαναφερουν..κατι το οποιο ειναι πρακτικα αδυνατο...:(

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Χαλασμένη πόρτα.. χαλασμένα θυροτηλέφωνα.. οι ένικοι δεν θέλουν να τα φτιάξουν.... Μήπως να μετακομίσεις? :p
Link to comment
Share on other sites

Σωστος leo!Και κατα προτιμηση ενα ροτβαϊλερ!

 

πεστο ψεματα...παντος πολυ σπαστικο ετσι!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τί να κάνουν κι αυτοί που τα μοιράζουν ολόκληρες στίβες. Ξέρετε τί τρέξιμο έχουν? Κι όπου βρουν ανοιχτά μπαίνουν και αφήνουν όσο το δυνατό περισσότερα. Κι αν χτυπήσουν το κουδούνι ακουν βρισίδια κι από πάνω.:mad:

Χαρτιά είναι. Μαζέψτε τα και πετάξτε τα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τί να κάνουν κι αυτοί που τα μοιράζουν ολόκληρες στίβες. Ξέρετε τί τρέξιμο έχουν? Κι όπου βρουν ανοιχτά μπαίνουν και αφήνουν όσο το δυνατό περισσότερα. Κι αν χτυπήσουν το κουδούνι ακουν βρισίδια κι από πάνω.:mad:

Χαρτιά είναι. Μαζέψτε τα και πετάξτε τα.

 

Ενταξει αυτοι αυτο που τους λενε κανουν.Οι ιδιοκτητες ειναι το προβλημα που τους λενε να τα αφηνουν εξω απο την πορτα του καθε διαμερισματος.Ας κανουν οπως κανουν αυτοι με φυλλαδια απο Lidl,Κοτσοβολο,Αlex Pack που αφηνουν μπολικα φυλλαδια στην εισοδο της πολυκατοικιας και παιρνει οποιος θελει οχι να τα αφηνουν μπροστα απο την πορτα.Καθε 2 μερες γεμιζω μια σακουλα απο σουπερ μαρκετ με διαφημιστικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει αυτοι αυτο που τους λενε κανουν.Οι ιδιοκτητες ειναι το προβλημα που τους λενε να τα αφηνουν εξω απο την πορτα του καθε διαμερισματος.Ας κανουν οπως κανουν αυτοι με φυλλαδια απο Lidl,Κοτσοβολο,Αlex Pack που αφηνουν μπολικα φυλλαδια στην εισοδο της πολυκατοικιας και παιρνει οποιος θελει οχι να τα αφηνουν μπροστα απο την πορτα.Καθε 2 μερες γεμιζω μια σακουλα απο σουπερ μαρκετ με διαφημιστικα.

Αυτό ακριβώς. Ότι εντολές παίρνουν από τα αφεντικά αυτά είναι υποχρεωμένοι και να κάνουν. Δεν μπορούμε όμως να τους αποκλείσουμε τελείως από το να τα μοιράσουν. Την δουλειά τους κάνουν, και όπως αναφέρθηκε, οι περισσότεροι είναι ξένοι και προσπαθούν να βγάλουν χαρτζιλίκι.

Link to comment
Share on other sites

Δεκτη η δουλεια και η αποφαση να προβαλλει καποιος την επιχειρηση του οπως αυτος θελει..τι γινεται ομως οταν καθημερινα ανοιγεις την πορτα σου και βλεπεις 5-6 φυλλαδια πανω στο πατακι σου,στο πομολο της πορτας ή ορισμενα που καταφεραν να μισοπερασουν το κατωφλι σου?

το προβλημα μου ειναι το εξης: στην οικοδομη του ιατρειου η πορτα εισοδου της πολυκατοικιας δεν κλειδωνει.οποιος θελει μπαινει απλα σπρωχνοντας την,οποιος θελει βγαινει.

το αποτελεσμα ειναι χτες να βρω 24 διαφημιστικα φυλλαδια(καθ ολη την διαρκεια της μερας) εξω απο την πορτα μου!στα σκαλια δε της οικοδομης γινεται ενας μικρος χαρτοπολεμος καθως αφηνουν μικρες στιβες με διαφημιστικα απο σουπερ μαρκετ κυριως.

τι μπορω να κανω?σκεφτηκα να βαλω χαρτι "δεν δεχομαστε διαφημιστικα φυλλαδια" αλλα ξερω πολυ καλα πως θα με γραψουν και θα συνεχισουν να τα βαζουν στην πορτα μου:help:

όπως και εσύ έτσι και αυτοί κάνουν τη δουλειά τους.Άσε ήσυχα τα παιδάκια τα ποιο πολλά είναι 16-20 χρονων ή απελπισμένοι άνω των 50 που δε βρίκουν άλλη δουλειά.Το καλύτερο είναι να το αποδεκτείς και απλά να αφιερώνεις το πρωί ένα πεντάλεπτο για να πετάξεις ότι δε σε ενδιαφέρει.Πολλές φορές μάλιστα αυτά τα παιδιά τα πληρώνουν και με τις πολυκατικίες.Τι συμαίνει αυτό?ότι αν δεν ανοίξεις δε θα πληρωθούν ακόμα και αν χτύπησαν τα κουδούνια.Έχω κάνει αυτή τη δουλειά για αυτό τα λέω όλα αυτά,άσχημοι χαρακτήρες συνήθως τέτοιου ήδους εργοδότες και σε διώχνουν με το παραμικρό.Δεν πειράζει πιστεύω να είμαστε λίγο ποιο ανεκτικοί;)

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ:)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Mα η FREAK δεν τα εβαλε με τα παιδακια και γενικως ολους αυτους που μοιραζουν διαφιμηστικα αλλα με αυτους που διαφιμιζουν τις επιχειχηρισεις τους.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανε οτι εκανα και εγω ,

βαλε ενα γραμματοκιβώτιο η κατι παρομοιο (π.χ ραφι) και γραψε

"διαφημιστικά ΜΟΝΟ ΕΔΩ"

 

κοστος 5-10€

Link to comment
Share on other sites

όπως και εσύ έτσι και αυτοί κάνουν τη δουλειά τους.Άσε ήσυχα τα παιδάκια τα ποιο πολλά είναι 16-20 χρονων ή απελπισμένοι άνω των 50 που δε βρίκουν άλλη δουλειά.Το καλύτερο είναι να το αποδεκτείς και απλά να αφιερώνεις το πρωί ένα πεντάλεπτο για να πετάξεις ότι δε σε ενδιαφέρει.Πολλές φορές μάλιστα αυτά τα παιδιά τα πληρώνουν και με τις πολυκατικίες.Τι συμαίνει αυτό?ότι αν δεν ανοίξεις δε θα πληρωθούν ακόμα και αν χτύπησαν τα κουδούνια.Έχω κάνει αυτή τη δουλειά για αυτό τα λέω όλα αυτά,άσχημοι χαρακτήρες συνήθως τέτοιου ήδους εργοδότες και σε διώχνουν με το παραμικρό.Δεν πειράζει πιστεύω να είμαστε λίγο ποιο ανεκτικοί;)

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ:)

μα δεν εχω κανενα προβλημα με την εργασια τους.το εγραψα μαλιστα πρωτο πρωτο.πιστεψε με αν ηταν να μαζευω απλα τα χαρτια και να τα πεταω καθε πρωι δεν θα με πειραζε καθολου,αλλα ερχονται καθ ολη την διαρκεια της ημερας!!!

 

Κανε οτι εκανα και εγω ,

βαλε ενα γραμματοκιβώτιο η κατι παρομοιο (π.χ ραφι) και γραψε

"διαφημιστικά ΜΟΝΟ ΕΔΩ"

 

κοστος 5-10€

υπαρχει τετοιο κουτι εξω απο την πορτα,αλλα σπανια τα αφηνουν εκει.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

γράψε τότε αυτό :

ΠΡΟΣΟΧΗ

"διαφημιστικά ΜΟΝΟ ΕΔΩ"

MHN ΧΤΥΠΑΤΕ ΚΟΥΔΟΥΝΙΑ

Link to comment
Share on other sites

kalimera, emeis pantos "katharisame" me thiroro...

eimaste polla diamerismata opote den einai megalo to kostos pou analogi ston kathena...

θυρωρος σε τι?δηλ τι κανει περα απο ασφαλεια αν τυχον μπει κλεφτης απο την πορτα?εχετε κ βραδυ?

μονο στο κολωνακι εχω δει θυρωρο.

καλη φαση αν κ το επαγγελμα εχει ξοφλησει

Link to comment
Share on other sites

λογικα δεν θα αφηνει να μοιραζουν διαφημιστικα η θα τους λεει να τα αφηνουν σε αυτον και να τα δινει αυτος στους ενοικους.Οσο για το βραδυ δεν μοιραζουν τετοιες ωρες διαφημιστικα το πολυ μεχρι το απογευμα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και παραυπάρχει τέτοιος νόμος που απαγορεύει την είσοδο σε μικροπωλητές και διανομείς εντύπων.Και μάλιστα όλα τα μαγαζιά που φτιάχνουν ανάλογες επιγραφές έχουν τέτοια ταμπελάκια έτοιμα.Αυτό και σε συνδυασμό απαραίτητα με το φτιάξιμο της πόρτας είναι η μοναδική λύση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και παραυπάρχει τέτοιος νόμος που απαγορεύει την είσοδο σε μικροπωλητές και διανομείς εντύπων.Και μάλιστα όλα τα μαγαζιά που φτιάχνουν ανάλογες επιγραφές έχουν τέτοια ταμπελάκια έτοιμα.Αυτό και σε συνδυασμό απαραίτητα με το φτιάξιμο της πόρτας είναι η μοναδική λύση.

 

Γνωρίζεις ποιος είναι αυτός ο νόμος που απαγορεύει την είσοδο σε μικροπωλητές και διανομείς εντύπων;

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις ποιος είναι αυτός ο νόμος που απαγορεύει την είσοδο σε μικροπωλητές και διανομείς εντύπων;

 

μία μικρή βόλτα αν πας στάνταρ θα δεις κάποια πολυκατοικία που θα αναγράφει και τον αριθμό του νόμου...;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...