Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα τι γνωμη εχεται για αυτο το τηλεφωνο?

 

Model ZTE Geek V975

Band 2G: GSM 900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 900/2100MHz

Sim Card Single SIM Card Single Standby

Service Provide Unlocked

Style Bar

Color Grey

Shell Material Plastic, unibody design

 

System

OS Android 4.2

CPU Intel Atom Z2580, 2.0GHz;

GPU: PowerVR SGX544 MP2

ROM 8GB

RAM 2GB

 

Screen

Display Size 5.0 Inch

Type IPS, capacitive touch screen, OGS technology

Resolution 1280 x 720 pixels HD screen

Screen Color 16000K Colors

 

Support Format

Ringtones Type Polyphonic/MP3

Audio File Format MP3/WAV/AMR/AWB

Video File Format 3GP/MPEG4

Image File Format JPEG/BMP/GIF/PNG/GIF

E-book Format TXT/CHM/DOC/HTML

FM Radio Yes

Earphone Port 3.5mm

Card Extend Support TF card up to 32GB extended

 

Data Transfer & Connectivity

Data transfer USB/Bluetooth

Mobile internet WAP/WiFi

 

General

Camera/Picture Resolution Dual Cameras, 1.0MP front camera, 8.0MP back camera

with flashlight and auto focus, up to 3264 x 2448 pixels

resolution

Language English, Chinese

Phonebook 500

Message SMS/MMS

Input Handwrite/Keypad

TV No

GPS Yes, built in

JAVA No

WIFI Yes, 802.11 b/g/n

Bluetooth Bluetooth 4.0

Gravity Sensor Yes

Multi-Touch Yes, 5 point touch

Dimensions 144 x 71.5 x 9.5mm/5.67 x 2.81 x 0.37 inch

Net Weight(Including battery) 148g

Standby Time About 2~3 days

Other Feature 3G, WIFI, GPS, FM, Bluetooth, Ebook, Email, Messaging,

wallpapers, calendar, calculator, clock, camera,

tethering & portable hotspot, etc

 

Accessories 1 x 2300mAh Battery

 

Χρήσιμες οδηγίες

 

ROOTING PROCESS

Custom Recovery (cwm)

ZTE GEEK V975 ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ by Romanos

Edited by navi55
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κατι νεοτερο?βλεπω στο ανtutu einai 29000 δειχνει πολυ δυνατο
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
H τιμη του στο merimobiles ειναι δελεαστικη!!Εχει κανεις αποψη??

 

299 $ δεν θα την έλεγα δελεαστική :rolleyes: στο minideal έχει 279 $ ούτε τώρα καμία συγκίνηση! :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει πάρει κάποιος να μας κάνει μια παρουσίαση ;απο οτι βλέπω μια χαρά λουτουργει και σε ελληνικό 3G..όσο για την μπαταρια τι κατανάλωση παίζει να έχει;
Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί με τα σπεκς! Ειδικά όσον αφορά την μνήμη. Αλλού βλέπω 1 GB πχ εδώ

 

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2013/04/zte-geek-idf.jpg

 

ενώ to ίδιο λέει και στο GSMarena βλέπω και για τον επεξεργαστή διαφορές αλλά εκεί προφανώς έχει να κάνει με τον προορισμό.

Είδα αυτό και ψήνομαι (έχω αλλάξει 100 φορές γνώμη για την αγορά κινέζικου και στο τέλος με βλέπω να μην παίρνω τίποτα!)

 

Στο minideal πάντως λέει 2 Giga

 

Στην επίσημη σελίδα της ZTE δεν το βρίσκω! http://www.ztedevices.com/product/smart_phone/index_1.html

Edited by aliengoa

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχω μπερδευτεί με τα σπεκς! Ειδικά όσον αφορά την μνήμη. Αλλού βλέπω 1 GB πχ εδώ...

 

ενώ to ίδιο λέει και στο GSMarena βλέπω και για τον επεξεργαστή διαφορές αλλά εκεί προφανώς έχει να κάνει με τον προορισμό.

Είδα αυτό και ψήνομαι (έχω αλλάξει 100 φορές γνώμη για την αγορά κινέζικου και στο τέλος με βλέπω να μην παίρνω τίποτα!)

 

Στο minideal πάντως λέει 2 Giga

 

Στην επίσημη σελίδα της ZTE δεν το βρίσκω! http://www.ztedevices.com/product/smart_phone/index_1.html

 

...2GB είναι: http://www.ztedevice.com.cn/product/smart_phone/3370fd32-93ea-4806-9a20-cfbeed4446bc.html

Δυστυχώς πουθενά δεν επιβεβαιώνεται η OGS φύση της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Τα διαφορα μαγαζια minideal, To2C, Pandawill κλπ αναφερουν οτι ειναι OGS.

Λογω επεξεργαστη δεν τσουλαει, ειναι αγνωστος σε κινητα (τον φοραει και το Lenovo K900) και γι αυτο δεν εχει εκτενη υποστηριξη.

Παντως τα χαρακτηριστικα του ειναι κορυφαια, η τιμη του επισης, 166Ε στο minideal και η αποψη αυτων που το εχουν, το ρουταραν και το αλλαξαν και ρομ εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2445662 ειναι επισης πολυ καλη..

Μεγαλη προκληση..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Τα διαφορα μαγαζια minideal, To2C, Pandawill κλπ αναφερουν οτι ειναι OGS.

Λογω επεξεργαστη δεν τσουλαει, ειναι αγνωστος σε κινητα (τον φοραει και το Lenovo K900) και γι αυτο δεν εχει εκτενη υποστηριξη.

Παντως τα χαρακτηριστικα του ειναι κορυφαια, η τιμη του επισης, 166Ε στο minideal και η αποψη αυτων που το εχουν, το ρουταραν και το αλλαξαν και ρομ εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2445662 ειναι επισης πολυ καλη..

Μεγαλη προκληση..

 

...όντως Γιώργο, το ζαχαρώνω και εγώ. Παρόλα αυτά, το ότι το αναφέρουν μόνο καταστήματα το OGS δεn με πείθει για την ύπαρξη του. Πάντως ως κάτοχος ήδη ZTE (V987), μοιάζουν πολύ σε bezel και διαστάσεις, οπότε πιθανολογώ το OGS και γι' αυτό το έχω στα υποψήφια εφόσον το αποφασίσω για 2GB κινητό.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη "αναψει μηχανες" για το Nubia z5s mini, απλα περιμενω να κυκλοφορησει λιγο εκτενεστερα, να φορεσει και multilanguage και να το παρω, ομως αυτο το V975 εχει τρελλη τιμη για τα specs του, οι οδηγιες στο xda για root και custom rom ειναι ξεκαθαρες, οσοι το πηραν απο εκει λενε τα καλυτερα λογια και παρ ολο που ειμαι ασχετος στις μοντιφιες, με προκαλει πολυ να το παρω για να το σκαλισω. Ενα τετοιο τηλ στα 166Ε (minideal) δεν ειναι οτι κι οτι..δειτε το βιντεο

Στο minideal και to2C φαινεται οτι ειναι root και εχει Google Play εγκατεστημενο.

Βεβαια δεν εχει gorilla glass ουτε OTG (αυτο παιζεται) αλλα δεν πειραζει, τι να κανουμε, εχει αλλα προτερηματα..

Το V987 σου παρ'ολο που ειναι καποια χιλιοστα μικροτερο, εχει μεγαλυτερη μπαταρια βλεπω..

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ (οσο γινεται..)

 

Υ.Γ. Γιατι τοσο μεγαλη βαρυτητα δινεις στο OGS? Τι πειραζει αν δεν ειναι?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη "αναψει μηχανες" για το Nubia z5s mini, απλα περιμενω να κυκλοφορησει λιγο εκτενεστερα, να φορεσει και multilanguage και να το παρω, ομως αυτο το V975 εχει τρελλη τιμη για τα specs του, οι οδηγιες στο xda για root και custom rom ειναι ξεκαθαρες, οσοι το πηραν απο εκει λενε τα καλυτερα λογια και παρ ολο που ειμαι ασχετος στις μοντιφιες, με προκαλει πολυ να το παρω για να το σκαλισω. Ενα τετοιο τηλ στα 166Ε (minideal) δεν ειναι οτι κι οτι..δειτε το βιντεο

Στο minideal και to2C φαινεται οτι ειναι root και εχει Google Play εγκατεστημενο.

Βεβαια δεν εχει gorilla glass ουτε OTG (αυτο παιζεται) αλλα δεν πειραζει, τι να κανουμε, εχει αλλα προτερηματα..

Το V987 σου παρ'ολο που ειναι καποια χιλιοστα μικροτερο, εχει μεγαλυτερη μπαταρια βλεπω..

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ (οσο γινεται..)

 

Υ.Γ. Γιατι τοσο μεγαλη βαρυτητα δινεις στο OGS? Τι πειραζει αν δεν ειναι?

 

...δεν πειράζει απαραίτητα, απλά επιτρέπει στο κινητό γενικά να είναι πιο λεπτό στις διαστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, στο τελος για μενα εχει σημασια ποσο χοντρο ειναι, αν εχει η οχι OGS δεν με νοιαζει:)

Εχω υποβαλλει καποιες ερωτησεις στο minideal, συμπεριλαμβανομενης αν το ρουταρουν αυτοι (+ playstore). Αν το δινουν ετοιμο, θα ειμαι ο "τολμηρος" που θα το χτυπησει..:D

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

κατσε γιατι μπορει να σε προλαβω,χαχα

το σκεφτομαι και εγω,ηδη εχω αρχησει να ψαχνω για ρομ κτλ,χαχα

Link to comment
Share on other sites

..εννοια σου και σε πηρε το ματι μου να το ψαχνεις εκει εξω...:lol:

Παντως εκεινο το intel που γραφει απ εξω, ειναι ολα τα λεφτα..:)

 

Υ.Γ. Παιδια εσεις που ξερετε απο ΖΤΕ τι λετε, θα εχει missed calls notification led το εργαλειο?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Παιδια εσεις που ξερετε απο ΖΤΕ τι λετε, θα εχει missed calls notification led το εργαλειο?

 

Το ομόσταυλο V987 έχει, οπότε πρέπει να έχει και αυτό, λογικά.

Edited by chba
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα στο minideal αλλα δεν μπορεσα να βρω ακρη, αλλα ουτε και στο ιντερνετ ψαχνοντας. Ας ελπισουμε οτι ενα τηλ τετοιου επιπεδου θα εχει..

Thanks

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

ακριβως ετσι, σε μενα το ειπανε..

Τωρα το κατεβασαν στα 210$..:)

Λετε ρε παιδια να παιζει τιποτα και το δινουν οσο οσο?

Ομως και στο pandawill ειναι φτηνο, στο To2C 255$, etotalk στα 350$ και απο εκει και περα ανεβαινει, ακομα και 500$ το ειδα καπου..

Παντως στο xda λενε καλα λογια οσοι το πηρανε, αρουταριστο, γιατι το πηραν πριν απο 2 μηνες και βαλε.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο ρωσικό Pda. Ru υπάρχει μεγάλο topik, κάτι μου λέει ότι θα αρχίσουμε να βλέπουμε rom/recovery να βγαίνουν
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ομως αργησε "να ανθισει" δεν καταλαβαινω, το καλοκαιρι δεν κυκλοφορησε?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... Λογικά όλοι έχουν φόβο επειδή είναι άλλη πλατφόρμα....

Στο τσακ είμαι να το πάρω, είμαι γνωστός μαζόχας, χαχα

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα μαζευτουμε παρεα μαζοχων εδω, αντε εσυ μπροστα ο αρχι-μαζοχας..

Θα πηγαινα εγω μπροστα αλλα δεν εχω τις γνωσεις, που να παω ξεβρ---τος στα αγγ--ρια..:lol:

Παντως δειχνει οτι σε αυτα τα λεφτα και μ αυτες τις specs δεν παιρνει κανεις τιποτε αλλο, ε, και η φιρμα ειναι καλη, πως να το κανουμε..

στο PDA.ru δεν το βρηκα το συγκεκριμενο, εσυ ειδες οτι υπαρχει εκει?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...