Jump to content

Γλώσσα προγραμματισμού-Php


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ενδιαφέρομαι να φτιάξω μια σελίδα και θέλω να βάλω και φόρουμ σαν αυτό του MyPhone!Θέλω κάτι που να είναι free και ξέρω ότι αυτό του myphone είναι.Επίσης δεν θέλω να πληρώνω bandwidth και ότιδήποτε άλλο.Θα χρησιμοποιήσω Lycos που δέχεται και php και MySql.Άλλα δεν ξέρω!Είμαι άσχετος σε θέματα προγραμματισμού!Καταρχήν θέλω να ξέρω αν θα υπάρξει πρόβλημα με τον Η/Υ μου.Είναι Pentium3 700mhz 256mb sdram 10 gb hd winxp!Θέλω να μου πει κάποιος που είναι σίγουρος(προτιμώ ο Msk που χρησιμοποιεί php αλλά και όλοι οι άλλοι είναι αποδεκτοί)αν θα πάθει ότιδήποτε γιατί δεν έχω χρήματα για αναβαθμίσεις και ούτε διαθέσεις για φορμάτ.Θέλω να διευκρινίσει του κινδύνους που μπορεί να υπάρχουν.Όταν τα κάνει όλα αυτά θέλω να μου πει ακριβώς τι πρέπει να κάνω για να εγκαταστήσω το φόρουμ.

 

 

Ευχαριστώ

 

Με εκτίμηση

 

JustMe!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω άντρα και τώρα τονε θέλω LOL :D :D

 

δεν είμαι ο M(ano)sK(onsta/dis)

αλλά το ΠΨ (Η/Υ) σου δεν έχει καμιά σχέση.. αφού λες ότι θα το βγάλει στον ΛΥΚΟ.

 

τι να πάθει;;; ρίχνε ένα συχνό backup και είσαι ΟΚ

 

τώρα για να το βάλεις μάλλον θα υπάρχει κάποιο ετοιματζίδικο (αλλά να ξέρεις να γράφεις php συνιστάται..)

Link to comment
Share on other sites

α) ότι βάλεις στο lycos θα σέρνεται και θα βγάζει τις μισές φορές αναπόφευκτο σφάλμα

β) φυσικά δεν έχει σχέση ο υπολογιστής

γ)

Θέλω κάτι που να είναι free και ξέρω ότι αυτό του myphone είναι.

λάθος. το νέο board του myphone δεν είναι free.

το phpbb ήταν free.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν είναι free? Το vBulletin δεν είναι free! Κάποια αλλά ισάξια είναι! Απλά κάποιες αλλάγες ή προσθέσεις ή και τα δικαιώματα τα πλήρώνεις! :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Omen

 

Τι εννοείς δεν είναι free? Το vBulletin δεν είναι free! Κάποια αλλά ισάξια είναι! Απλά κάποιες αλλάγες ή προσθέσεις ή και τα δικαιώματα τα πλήρώνεις! :)

 

 

Μα νομίζω αυτό ακριβώς είπα! :rolleyes:

Το VB δεν είναι free το phpbb είναι! Όσο για το ισάξια είναι υποκειμενικό ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Θελω να μνου πείτε ότι χρειάζομαι αλλα είναι δωρεαν!Αν χρειαζομαι κατι και δεν είναι δωρεάν τότε δεν μπορώ να φτιάξω φόρουμ!Προτιμώ το παλιό του Unwired!
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρκετά full σε μορφή pdf αν σε ενδιαφέρει...στείλε μου ένα mail να στα στείλω...όχι όμως hotmail, είναι αρκετά μεγάλα! ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον 21century

 

Προτεινετε αν θελετε κανα βιβλιο για εκμαθηση sql και php

 

 

PHP and MySQL Web Development, 2nd edition

Luke Welling, Laura Thomson

 

θα το βρείς στο Amazon.co.uk

 

Δεν υπάρχουν πολλές κριτικές για την δεύτερη έκδοση γιατί είναι καινούργια αλλά η πρώτη έκδοση είχε πολύ καλές κριτικές. Εγώ το διαβάζω τώρα και αν και δεν εχω ιδέα από c style γλώσσες μου φαίνεται αρκετά κατανοητό.

Αν το θές στα ελληνικά ή δεν έχεις πιστωτική για να το παρεις από το amazon, το έχει και ο παπασωτηρίου (την πρώτη όμως έκδοση που καλύπτει παλιότερες εκδόσεις php και mysql, δεν ξέρω αν οι διαφορές είναι σημαντικές)

Faith is the great cop-out, the great excuse to evade the need to think and evaluate evidence. Faith is belief in spite of, even perhaps because of, the lack of evidence.
Link to comment
Share on other sites

Mallon θα παω σε βιβλιοπωλειο γιατι για να το κατεβασω θα φαω μια μερα με την απλη συνδεση. Παντως νομιζω οτι πρωτα αξιζει η sql και μετα η php αφου χωρις βαση δεδομενων δεν τρεχει τιποτα...Ξερω μονο κατι λιγα πραγματα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...