Jump to content

Υπάρχουν μαγαζιά που γεμίζουν μελάνια εκτυπωτών;


minovg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά! Ανοίγω ένα νέο θέμα με κεντρικό τίτλο το αν υπάρχουν μαγαζιά στην Αθήνα που να σου γεμίζουν μελάνια από τον εκτυπωτή σου. Τα γνήσια μελάνια είναι πανάκριβα και δεν βλέπω να πολυσυμφέρει να αγοράζουμε συνέχεια. Πήρα ολόκληρο πολυμηχάνημα με 79 ευρώ και έδωσα πρόσφατα 60 ευρώ σε μελάνια (μαύρο+έγχρωμο). Έλεος. Όσο φτηνά είναι τα μηχανήματα τόσο μας τα παίρνουν από τα μελάνια. Είναι και αυτό μια πολιτική της κάθε εταιρείας. Φτηνά μηνχανήματα αλλά ακριβά μελάνια.

Λοιπόν έχω ακούσει ότι κάπου τα γεμίζουν. Όποιος ξέρει ας μας ενημερώσει και αν μας συμφέρει γενικά και τιμές κλπ. :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.sitemaker.gr/inkstock/

Για δες και στο παρακάτω θεμα,έχει ξανασυζητηθεί κάτι σχετικό ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?threadid=5170

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ένα μαγαζί στην Κασσάνδρου (15 αν θυμάμαι καλά) που ονομάζεται Ίριδα. Μόλις βρω την καρτούλα θα ποστάρω και λεπτομέρειες όπως τηλ. κτλ. Έχω γεμίσει πάρα πολλές φορές μελάνια εκεί πέρα.
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζετε να τα γεμίσετε μόνοι σας? Εγώ αυτό κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος seeker (27 Δεκ. 2004 , 18:53)

 

Γιατί δεν δοκιμάζετε να τα γεμίσετε μόνοι σας? Εγώ αυτό κάνω.

 

πως ;
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα γωνιακό κατάστημα στην Καλλιθέα στην οδό Δαβάκη, στο ύψος του Πλαισίου που κάνει αυτή τη δουλειά.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALR (28 Δεκ. 2004 , 00:47)

 

πως ;

 

 

http://www.inktec.com/

 

Σε μερικά μαγαζιά στην Ελλάδα πωλούνται πακέτα της ενλόγω εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ ΒΟΛΟ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ RECYCLEINK ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ. ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΙΣ ΜΕΛΑΝΕΣ. ΟΧΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ Τ Α ΧΕΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΚΙΝΟΓΟΝΑ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΤΕ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΜΕΛΑΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΑΝΑΓΩΜΟΣΗ ΣΕ ΕΙΔΙΚΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΔΙΝΩΝΤΑΣ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΓΛΥΤΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ EURO.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Έγινε, ευχαριστώ πολύ όλους σας παιδιά! Δυστυχώς όμως μόλισ πριν λίγες μέρες αγόρασα καινούρια μελάνια, οπότε για την επόμενη φορά πάει! Πάντως είναι κρίμα να δίνεις κάθε φορά 30 ευρώ για μελάνι...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος George_Kont (29 Δεκ. 2004 , 00:52)

 

ΣΤΟ ΒΟΛΟ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ RECYCLEINK ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ. ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΙΣ ΜΕΛΑΝΕΣ. ΟΧΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ Τ Α ΧΕΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΚΙΝΟΓΟΝΑ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΤΕ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΜΕΛΑΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΑΝΑΓΩΜΟΣΗ ΣΕ ΕΙΔΙΚΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΔΙΝΩΝΤΑΣ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΓΛΥΤΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ EURO.

 

 

Μπορείς να μου γράψεις την διεύθυνση??

Αγαπώ... άρα υπάρχω!
Link to comment
Share on other sites

Το επόμενο ερώτημα είναι πόσο κοστίζει το "γέμισμα" και αν συμφέρει όχι μόνο οικονομικά αλλά και απο πλευράς ποιότητας και απόδοσης...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος minovg (27 Δεκ. 2004 , 13:51)

 

Καλησπέρα παιδιά! Ανοίγω ένα νέο θέμα με κεντρικό τίτλο το αν υπάρχουν μαγαζιά στην Αθήνα που να σου γεμίζουν μελάνια από τον εκτυπωτή σου. Τα γνήσια μελάνια είναι πανάκριβα και δεν βλέπω να πολυσυμφέρει να αγοράζουμε συνέχεια. Πήρα ολόκληρο πολυμηχάνημα με 79 ευρώ και έδωσα πρόσφατα 60 ευρώ σε μελάνια (μαύρο+έγχρωμο). Έλεος. Όσο φτηνά είναι τα μηχανήματα τόσο μας τα παίρνουν από τα μελάνια. Είναι και αυτό μια πολιτική της κάθε εταιρείας. Φτηνά μηνχανήματα αλλά ακριβά μελάνια.

Λοιπόν έχω ακούσει ότι κάπου τα γεμίζουν. Όποιος ξέρει ας μας ενημερώσει και αν μας συμφέρει γενικά και τιμές κλπ. :worry:

 

 

60 ευρώ..?

 

Εγώ για Hp οriginal έδωσα 16 ευρώ για μαύρο και 23 ευρώ για 3χρωμο , σύνολο 39 ευρώ.

Διαρκούν ικανοποιητικά (το μαύρο βγάζει 400 σελ) και το σημαντικό για μένα είναι ότι με κάθε αλλαγή τους αλλάζει και η κεφαλή τους.

 

Ενα σημαντικό μείον είναι ότι το refilling μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα στον εκτυπωτή και βέβαια σε περίπτωση ζημιάς bye bye εγγύηση!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo ( 3 Ιαν. 2005 , 20:39)

 

60 ευρώ..?

 

Εγώ για Hp οriginal έδωσα 16 ευρώ για μαύρο και 23 ευρώ για 3χρωμο , σύνολο 39 ευρώ.

Διαρκούν ικανοποιητικά (το μαύρο βγάζει 400 σελ) και το σημαντικό για μένα είναι ότι με κάθε αλλαγή τους αλλάζει και η κεφαλή τους.

 

Ενα σημαντικό μείον είναι ότι το refilling μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα στον εκτυπωτή και βέβαια σε περίπτωση ζημιάς bye bye εγγύηση!

 

 

Για την ακρίβεια φίλε 31.15 για το έγχρωμο και 28.20 για το μαύρο. :eek: Πήρα όμως τις συσκευασίες με τη διπλάσια ποσότητα. Ε, δε συμφέρει συνέχεια γνήσια. Δε το συζητώ. :worry:

Lexmark πολυμηχάνημα έχω και το κάνω αρκετή χρήση λόγω covers cd,dvd κλπ... Οπότε οδηγούμαι προς refilling, μαγαζιά Στουρνάρη που συνέστησαν οι φίλοι παραπάνω... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...