PDA

View Full Version : Goodys vs. McDonalds

Σελίδες : 1 2 3 [4] 5

Cyberbob
13 Οκτ. 2007, 13:00
Πάντως ότι και να λέτε Cheese και πατάτες Deluxe στα mac είναι σταθερή αξία :p

leo123
13 Οκτ. 2007, 13:22
εγω προτιμω goodies!μια φορα πηγα να φαω mc donalds&με το που μπηκα εφυγα γιατι κατι βρωμαγε!ελεος δηλαδη...τρωμε που τρωμε βρωμικο(&ναι ειναι ειτε λεγεται goodies ειτε mc donalds)τουλαχιστον ας μην το δειχνουνε!..;)

trellolello
16 Οκτ. 2007, 00:37
Τα Goodys επανέφεραν για κάποιον καιρό το πιάτο Richie και μετά το ξανακατήργησαν; Το είχε παραγγείλει ένας φίλος μου τον Αύγουστο, αλλά έκτοτε δεν το έχω ξαναδεί.

Σας ενημερώνω ότι επανήλθε από χτες Δευτέρα σε δύο παραλλαγές: Star Richie mushroom και Star Richie barbecue! Έχει κάποιες διαφορές από το παλιό, όπως το ψωμάκι που τώρα είναι πιο μαλακό και οι πατάτες που έχουν άλλο σχήμα. Ακριβό αλλά χορταστικό!

RAVER
16 Οκτ. 2007, 02:22
Ασχετο!! αλλα τα Goodys εδω στην πολη μου κανουν delivery!! :blink:

Παντου ισχυει αυτο!!??

DENIOR
16 Οκτ. 2007, 02:35
Ναι, γνωρίζω πολλά Goodys στην Αθήνα που κάνουν παράδοση κατ'οίκον.

sofi-k
16 Οκτ. 2007, 03:05
Ναι, γνωρίζω πολλά Goodys στην Αθήνα που κάνουν παράδοση κατ'οίκον.
Δεν το κανουν ολα ομως. Αντε σιγα σιγα να γινει σε ολα.:(

RAVER
16 Οκτ. 2007, 12:57
Βεβαια ολη η φαση εχει ενα (-).Ελαχιστη παραγγελια 10 ευρο.

FREAK_OF_NATURE
16 Οκτ. 2007, 13:28
φιλτατε ρειβερ(το νικ σου μου θυμιζει τα δελτια του ευαγγελατου "μανα ρειβερ"-τωρα-) αν ειναι 2 ατομα μια χαρα κανουν λογαριασμο 10ε.
μια μεριδα να παρεις με μπιφτεκι και μια κοκα κολα Χ δυο φορες το εφτασες το δεκαρικο...

drillgr
16 Οκτ. 2007, 14:23
Και για να χορτασεις θες να δωσεις 10€ το ατομο. Νταβατζιλικι πλαστικο φαγητο.

angelvasil92
16 Οκτ. 2007, 15:56
ΡΕ παιδια έμαθα ότι το κρέας των μακντοναλτς δεν ειναι απο ζώα, αλλα απο συνθετικό κρέας που μεγαλώνει με διάφορα που του βάζουνν...δηλαδη μια μάζα απο κρέας που μεγαλώνει....αηδιαστικο!!!!

Xourxoulitsos
16 Οκτ. 2007, 15:59
Ναι είναι αλήθεια. Το αναλύσαμε διεξοδικά και καταλήξαμε ότι το επιβεβαιώνει και ο μπατζανάκης του τρίτου ξαδέρφου της Κούλας. Αντιθέτως των Goodies είναι από αγνό εντόπιο κρέας μόσχου, που το ταίζει γάλα με το μπιμπερό και το ταχταρίζει στα γόνατα του ο κυρ-μπάμπης στην ανω ραχουλα

xristinoula
16 Οκτ. 2007, 18:47
Μην ακουτε αστικους μυθους..Αυτο που λες κανει μπαμ οτι ειναι urban legend

RAVER
16 Οκτ. 2007, 20:43
φιλτατε ρειβερ(το νικ σου μου θυμιζει τα δελτια του ευαγγελατου "μανα ρειβερ"-τωρα-) αν ειναι 2 ατομα μια χαρα κανουν λογαριασμο 10ε.
μια μεριδα να παρεις με μπιφτεκι και μια κοκα κολα Χ δυο φορες το εφτασες το δεκαρικο...
ναι ομως..αν εισαι μονος σου τι κανεις?? γιατι αμα εισαι με αλλον..τι παλευεις με διαφεροτικο φαγητο.

το nick σωστα το μαντεψες "μανα ρειβερ"!!! :nuke: :w00t:

FREAK_OF_NATURE
18 Οκτ. 2007, 13:44
κοιτα σε αυτη την περιπτωση ντυνεσαι,και πας να τα παρεις απο εξω..
αλλα η γνωμη μου ειναι να παραγγειλεις για 2,και ας εισαι μονος σου..εγω οποτε φαω απο kfc,goodyw,macdonalds μετα κανα διωρο παλι πειναω,so...

Nrg
18 Οκτ. 2007, 19:27
κοιτα σε αυτη την περιπτωση ντυνεσαι,και πας να τα παρεις απο εξω..
αλλα η γνωμη μου ειναι να παραγγειλεις για 2,και ας εισαι μονος σου..εγω οποτε φαω απο kfc,goodyw,macdonalds μετα κανα διωρο παλι πειναω,so...

Και τρως μετα απο 2ωρο το γκουντις που ειχες παρει; Δεν παιζει :wacko: Απλα δεν τρωγεται.

FREAK_OF_NATURE
18 Οκτ. 2007, 19:37
οχι οι λαστιχενιες πατατες δε τρωγονται αλλα ενα χαμπουργκερακι το τρως...η σαντουιτσακι σε στυλ πρεμιερ

RAVER
18 Οκτ. 2007, 20:16
Εγω απο τα goodys μονο premier :food: και καμια φορα κανενα goodisimo.

FREAK_OF_NATURE
18 Οκτ. 2007, 20:21
αυτο το goodisimo ποιο ειναι;;;

(το παιδικο γευμα μου ερχεται αλλα δε νομιζω...)

RAVER
18 Οκτ. 2007, 20:50
αυτο το goodisimo ποιο ειναι;;;

(το παιδικο γευμα μου ερχεται αλλα δε νομιζω...)
μακαρονια ειναι..:food:

kostaspao4
18 Οκτ. 2007, 21:38
Παιδια εγω προσωπικα δεν τρωω ποτε απο τα Goodys και απο McDonalds γιατι ειναι στην κυριολεξια και τα δυο ειναι σπουπιδαριο!Καταρχην αυτα που λενε οτι το ενα ειναι ποιο ποιοτικο απο το αλλο δεν ισχυει!Και τα δυο χρησιμοποιουνε τις ποιο κατωτερες ποιοτητες!Απο την μια ειναι και λογικο αμα φανταστουμε ποσος κοσμος τα επισκεπτεται δεν μπορουνε να εχουνε συνεχος 1 ποιοτητας υλικα!Τωρα αμα πρεπει να φαω αναγκαστικα απο εξω θα φαω κανενα γυρο,οχι οτι αυτο ειναι καλυτερο και αυτο το ιδιο σ..το ειναι αλλα πιστευω ειναι προτιμοτερο!Για McDonalds κτλ ειχα διαβασει ενα αρθρο και ειλικρινα σιχαθηκα!Το σπιτικο φαγητο δεν συγκινεται με τιποτα!!!!Γνωμη μου!!!!

drillgr
18 Οκτ. 2007, 21:54
Οντως και τα 2 ειναι gtp. Ασε που σου πουλανε αερα, δεν χορταινεις με τπτ! Οποτε καλυτερα γυρακι, αλλη σαβουρα και αυτο βεβαια αλλα τουλαχιστον νιωθεις οτι εχεις φαει!

evvi
19 Οκτ. 2007, 12:14
Παιδια εγω προσωπικα δεν τρωω ποτε απο τα Goodys και απο McDonalds γιατι ειναι στην κυριολεξια και τα δυο ειναι σπουπιδαριο!Καταρχην αυτα που λενε οτι το ενα ειναι ποιο ποιοτικο απο το αλλο δεν ισχυει!Και τα δυο χρησιμοποιουνε τις ποιο κατωτερες ποιοτητες!Απο την μια ειναι και λογικο αμα φανταστουμε ποσος κοσμος τα επισκεπτεται δεν μπορουνε να εχουνε συνεχος 1 ποιοτητας υλικα!Τωρα αμα πρεπει να φαω αναγκαστικα απο εξω θα φαω κανενα γυρο,οχι οτι αυτο ειναι καλυτερο και αυτο το ιδιο σ..το ειναι αλλα πιστευω ειναι προτιμοτερο!Για McDonalds κτλ ειχα διαβασει ενα αρθρο και ειλικρινα σιχαθηκα!Το σπιτικο φαγητο δεν συγκινεται με τιποτα!!!!Γνωμη μου!!!!

συμφωνω απολυτα εχει κανενα χρονο που εχω να φαω τετοιου ειδους φαγητα. παλια goody's ετρωγα και εγω ενα αρθρο στην εφημεριδα διαβασα και τα εκοψα:wacko: μηπως διαβασαμε το ιδιο σε εφημεριδα θεσσαλονικης το διαβασα

sxetikos_asxetos
19 Οκτ. 2007, 18:32
οχι οι λαστιχενιες πατατες δε τρωγονται αλλα ενα χαμπουργκερακι το τρως...η σαντουιτσακι σε στυλ πρεμιερ

Αμα πεινάς τα πάντα τρως. Έχω φάει Goodys Grill της προηγούμενης μέρας που ήταν ανοιχτό κιόλας πάνω σε κομοδίνο;p Γεύση δεν υπήρχε πάντως. Σαν να είχε εξατμιστεί ένα πράγμα;p

xristinoula
20 Οκτ. 2007, 22:18
Για τον γυρο δεν θα σου πω τι ακουσα..Δεν προκειται να ξαναφας οπως δεν ξαναφαγα κι εγω..

DENIOR
20 Οκτ. 2007, 22:26

Τα προηγούμενα χρόνια δεν ήταν τόσο κακής ποιότητας οι πατάτες των Goodys. Πλέον, είναι πράγματι πολύ πλαστικές και καθόλου νόστιμες. Μάλιστα, έχω αρχίσει να προτιμώ τις πατάτες των McDonalds.

pinkrose
20 Οκτ. 2007, 23:42
Eγω προτιμώ τα goodys γιατι εχουν πολυ πιο ωραια φαγητα , αντιθετα στο αλλο τα σερβιρουν γρηγορα και απο ότι θυμαμαι στην αθήνα που είχα φαει δεν ηταν τοσο ωραιο το hamburger:confused:!!!

elteo
21 Οκτ. 2007, 08:54
Για τον γυρο δεν θα σου πω τι ακουσα..Δεν προκειται να ξαναφας οπως δεν ξαναφαγα κι εγω..

εχω 1-2 γυράδικα που τσεκαρισμένα εδώ στην περιοχή μου κ τρώω άφοβα.
όταν είμαι αλλού τα τρώω χωρίς κρέας, οικολογικά.

τα προτιμώ από το να φάω το πλαστικό των φαστ φουντ.:rolleyes:

skatzivas
21 Οκτ. 2007, 10:58
mcdonalds egw paidia den etrwga pote giati apo gefsi ta vriskw poly xalia.ta goodys apo tin alli meria apo gefsi pragmatika skizoyn ta atima.afto to cheese!pwpwwww!
allo apo tin mera poy diavasa ena olokliro thema gia ola ta skata poy vazoyn mesa,nomizw itan afto den ksanafaga pote.pane kana dyo xronia nomizw

inactiveaccount76533
21 Οκτ. 2007, 13:29
ΡΕ παιδια έμαθα ότι το κρέας των μακντοναλτς δεν ειναι απο ζώα, αλλα απο συνθετικό κρέας που μεγαλώνει με διάφορα που του βάζουνν...δηλαδη μια μάζα απο κρέας που μεγαλώνει....αηδιαστικο!!!!

Επίσης είναι σφραγισμένα με τον Αριθμό του Αντιχρίστου ΕΞΙ-ΕΞΙ-ΕΞΙ και είναι εμπλουτισμένα με την ουσία Αμερικανοφιλόνη που αναπτύχθηκε από την CIA στα μυστικά εργαστήρια της Area 51 (υπεργολαβία από την έρημο Τακλαμαράν και την Propaganda Due) και μετατρέπει μέχρι πρότινος υγιή στοιχεία της κοινωνίας σε φιλοαμερικάνους. :lol:

milanmaniac
21 Οκτ. 2007, 13:39
Μπορεί κάποιος να παραθέσει κανένα άρθρο που αφορά τα Goodys και McDonalds? Για να ξέρουμε τουλάχιστον τι τρώμε!

elteo
21 Οκτ. 2007, 13:41
Επίσης είναι σφραγισμένα με τον Αριθμό του Αντιχρίστου ΕΞΙ-ΕΞΙ-ΕΞΙ και είναι εμπλουτισμένα με την ουσία Αμερικανοφιλόνη που αναπτύχθηκε από την CIA στα μυστικά εργαστήρια της Area 51 (υπεργολαβία από το όρος Ταγκλαμαράν και την Propaganda Due) και μετατρέπει μέχρι πρότινος υγιή στοιχεία της κοινωνίας σε φιλοαμερικάνους. :lol:

Ο καιρόc γαρ έγγυc :lol:

Tρώτε μόνο ρώσικα...:lol:

xristinoula
21 Οκτ. 2007, 14:13
Εχει σκεφτει κανεις πως το κρεας του γυρου δεν χαλαει κι ψηνεται ετσι ομοιομορφα?Μηπως χρησιμοποιουν καποια ουσια για να το συντηρουν?

gmac
21 Οκτ. 2007, 14:23
Εχει σκεφτει κανεις πως το κρεας του γυρου δεν χαλαει κι ψηνεται ετσι ομοιομορφα?Μηπως χρησιμοποιουν καποια ουσια για να το συντηρουν?

Καλά ψήνεται ομοιόμορφα γιατί γυρίζει γύρω γύρω, αλλα τι εννοείς δε χαλάει;:worry:

xristinoula
21 Οκτ. 2007, 15:27
Εμενα αυτο που μου ειπε ατομο που γνωριζει απο τροφιμα ειναι οτι ειδικα στους μεγαλους τους γυρους το μεσα το κρεας επρεπε να χε αλλιωθει κατι τους προσθετουν για να τους συντηρουν..

gmac
21 Οκτ. 2007, 15:31
Εμενα αυτο που μου ειπε ατομο που γνωριζει απο τροφιμα ειναι οτι ειδικα στους μεγαλους τους γυρους το μεσα το κρεας επρεπε να χε αλλιωθει κατι τους προσθετουν για να τους συντηρουν..

Αν και δε καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοούσε ο γνωστός σου, φαντάζομαι πως όλο και κάτι θα του βάζουν για να συντηρείται, όπως και στα περισσότερα τρόφιμα. Δε νομίζω άλλωστε κανεις να πιστεύει ότι ο γύρος είναι το πιο αγνό κρέας στον κόσμο ;)

sxetikos_asxetos
21 Οκτ. 2007, 15:31
Επίσης είναι σφραγισμένα με τον Αριθμό του Αντιχρίστου ΕΞΙ-ΕΞΙ-ΕΞΙ και είναι εμπλουτισμένα με την ουσία Αμερικανοφιλόνη που αναπτύχθηκε από την CIA στα μυστικά εργαστήρια της Area 51 (υπεργολαβία από την έρημο Τακλαμαράν και την Propaganda Due) και μετατρέπει μέχρι πρότινος υγιή στοιχεία της κοινωνίας σε φιλοαμερικάνους. :lol:

Μην κοροιδεύεις (; Η "μάζα" όντως ισχύει. Έχει ψυχή. Και μάτια κλπ. Αλλά είναι μάζα. Με ένα τεράστιο στόμα (:

xristinoula
21 Οκτ. 2007, 15:35
Το κατα ποσο ειναι υγειινο αυτο ειναι αλλο θεμα..Κατι για την χρησιμοποιηση φορμολης ακουσα κι τρομαξα κι απο τοτε δεν ξαναεφαγα γυρω οσο ετρωγα τουλαχιστον..

gmac
21 Οκτ. 2007, 15:57
Το κατα ποσο ειναι υγειινο αυτο ειναι αλλο θεμα..

Aλλο θέμα; :confused: Κι όμως αυτό ακριβώς είναι το θέμα.

Κατι για την χρησιμοποιηση φορμολης ακουσα κι τρομαξα κι απο τοτε δεν ξαναεφαγα γυρω οσο ετρωγα τουλαχιστον..

Αν και τίποτα δεν αποκλείεται, το τι ακούγεται από το τι ισχύει στην πραγματικότητα πολλές φορες είναι έτη φωτός μακριά. Ας πούμε ο φίλος μερικά post πριν "άκουσε" κάτι για μια μάζα που μεγαλώνει μονη της.:lol:

Οποιος μπορεί να αποφεύγει το γύρο (και όλα τα "βρώμικα") καλά κάνει, αλλα δεν ξέρω αν θα μείνει και τίποτα που να μπορούμε να τρώμε...

elteo
21 Οκτ. 2007, 16:00
ε καλά τώρα μην λέμε κ υπερβολές...έλεος δηλ. όχι κ φορμόλη...

drillgr
21 Οκτ. 2007, 16:06
Και γω δεν πιστευω οτι εχει φορμολη μεσα ημαρτον. Τωρα για την συντηρηση, απ τη στιγμη που ολος ο γυρος σαν συνολο βρισκεται τοσο κοντα στη "φωτια" σιγο ψηνεται σταδιακα και το εσωτερικο του. Δεν ειναι και φελιζολ το εξωτερικο τοιχωμα για να μην μεταδωθει η θερμοτητα στο εσωτερικο!

xristinoula
21 Οκτ. 2007, 16:12
Δεν ειπα τπτ για μεσα για εξω ακουσα οτι το βουτουν δηλαδη..Παιδια αφστε ενα μεγαλο κοματι κρεας εστω που ψηνεται εκτεθειμενο σε ενα δωματιο απο το πρωι μερχι το βραδυ ..Πεστε μου τι θα γινει?Δεν θα αλοιωθει καθολου?Κι καλα το ψησιμο κατα την προετοιμασια?Κατα την μεταφορα?Γιατι καπου τους φτιαχνουν αυτους τους μεγαλους γυρους πως δεν χαλει τοσο κρεας?Ειδικα το καλοκαιρι..

gmac
21 Οκτ. 2007, 16:32
κατα την προετοιμασια?Κατα την μεταφορα?

Το ότι έχει διαφορων ειδών συντηρητικά δε σημαίνει βεβαια ότι έχει και φορμόλη. Κατά τα αλλα, υπάρχουν και τα ψυγεία ...

pinkrose
21 Οκτ. 2007, 23:18
Το ότι έχει διαφορων ειδών συντηρητικά δε σημαίνει βεβαια ότι έχει και φορμόλη. Κατά τα αλλα, υπάρχουν και τα ψυγεία ...

Συμφωνω!!!
Εχουν σιγουρα συντηρητικα αλλα οχι κ ετσι!!!

xristinoula
21 Οκτ. 2007, 23:54
Ενταξει δεν μπορουμε να ξερουμε ποσο επικυνδινα ειναι υτα που χρησιμοποιουν σαν συντηριτικο..

Παντως το να λεμε σταματησα να τρωω απο τα goodys κι τρωω γυρο για να μαι ησυχος ειναι ανεδαφικο νομιζω..

elteo
22 Οκτ. 2007, 20:03
Χριστινούλα,

το 80% αυτών που τρως απέξω είναι τίγκα στο συντηρητικό. Δεν γίνεται αλλιώς.

FREAK_OF_NATURE
23 Οκτ. 2007, 13:12
ε οχι και φορμολη ρε παιδια...
η φορμολη και μυριζει και χρωματιζει.
συν τοις αλλοις κανει το κρεας σαν λαστιχωτο(οσοι εχουν ανοιξει πτωμα καταλαβαν τι θελω να πω)

sxetikos_asxetos
23 Οκτ. 2007, 15:24
συν τοις αλλοις κανει το κρεας σαν λαστιχωτο(οσοι εχουν ανοιξει πτωμα καταλαβαν τι θελω να πω)

Και εγώ που δεν έχω ανοίξει κατάλαβα:p Όμως, ποιος δεν συμφωνεί οτι ο γύρος δεν είναι λιγάκι "λαστιχωτός";:cool:

Έτσι να ανάβω τα αίματα. Είμαι ο νέος Ευαγγελάτος.

evvi
24 Οκτ. 2007, 09:46
σιγουρα θα γινονται ελεγχοι και εκει και ολο και κατι θα βρισκουν αλλα γιατι δεν ακουγονται παρα εξω να ξερουμε και εμεις τι παιζει?;)

fabo114
26 Οκτ. 2007, 03:13
Aλλο θέμα; :confused: Κι όμως αυτό ακριβώς είναι το θέμα.

Αν και τίποτα δεν αποκλείεται, το τι ακούγεται από το τι ισχύει στην πραγματικότητα πολλές φορες είναι έτη φωτός μακριά. Ας πούμε ο φίλος μερικά post πριν "άκουσε" κάτι για μια μάζα που μεγαλώνει μονη της.:lol:

Οποιος μπορεί να αποφεύγει το γύρο (και όλα τα "βρώμικα") καλά κάνει, αλλα δεν ξέρω αν θα μείνει και τίποτα που να μπορούμε να τρώμε...

fish n chips man...εγγυηση :cool: :ninja:

Cosmakos88
6 Ιαν. 2008, 23:53
Εδω ψαχνουμε να βρουμε ατομα που εχουν δουλεψει σε Goody's & McDonalds. Γνωρίζω οτι υπάρχει παρομοιο θεμα με την coca cola και γενικα την διατροφη αλλα αυτο ειναι εντελως διαφορετικό...

Αν εχεις δουλεψει σε Goody's ή/και McDonald's πες μας:

1. Πέρασες απο επαίδευση; αν ναι τι ειδους;
2. Ποσο αληθινά ειναι αυτα που λενε περι υγιεινού φαγητού;
3. Καθε ποτε αλλαζουν το λαδι τελικα στις πατατιερες;
4. Μεχρι και ποση ωρα περιμενει ενα μπιφτεκι ψημενο μεχρι να γινει hamburger;
5. Τελικα τα burger ειναι Ελληνικά; (γνωριζω οτι πισω απο την Δελτα εινα η ετερεια που τα φτιαχνει και ειναι δικη της, αλλα το κρεας απο που ερχεται;)
6. Τελικά, τα τρωμε ή οχι απο αυτα τα fast food;

...αυτα μου ηρθαν τωρα! Αν βρεθουν ατομα τοτε ριχτε και δικες σας ερωτησεις κι ας μας απαντησουν!

:)

DesertSMisSRaiN
7 Ιαν. 2008, 00:58
Δεν έχω δουλέψει ο ίδιος, αλλά ένας φίλος που έχει δουλέψει σε goody's μου έχει πει πως σχεδόν όλα είναι καθαρά. Τρέχουνε μάλιστα πολύ τους εργαζόμενους για να είναι φρέσκα και καθαρά τα φαγητά.

Μια συμβουλή που μου είχε δώσει και που νομίζω πως είναι απόλυτα σωστή είναι πως για να είναι κανείς σίγουρος πως π.χ. η Ceasar's που θα πάει είναι ολόφρεσκη να ζητήσει "ειδική παραγγελία" (π.χ. χωρίς κρουτόν).

Ωστόσο, μου είχε πει πως δεν κρατάγανε τις σαλάτες και τις μαγιονέζες μετά τη λήξη, πως πλένανε τα πάντα μέχρι αηδίας μετά το κλείσιμο και ότι γενικά ήταν πολύ ΟΚ τα πράγματα (άλλωστε μην είμαστε και υπερβολικοί φαστφουντάδικο είναι δεν είναι το φαγητό της μαμάς).

Βασίλης
7 Ιαν. 2008, 01:29
Εδω ψαχνουμε να βρουμε ατομα που εχουν δουλεψει σε Goody's & McDonalds. Γνωρίζω οτι υπάρχει παρομοιο θεμα με την coca cola και γενικα την διατροφη αλλα αυτο ειναι εντελως διαφορετικό...

Έχουμε όμως Goodys vs. McDonalds (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2181978#post2181978) θέμα οπότε μας καλύπτει μια χαρά ;)
Όσο για τις ερωτήσεις κάντε άφοβα όσες θέλετε και θα έχετε τις απαντήσεις όσον αφορά τα Μακ.Δεν δουλεύω εκεί αλλά έχω άτομο δικό μου που δουλεύει αυτή την περίοδο.

Αν εχεις δουλεψει σε Goody's ή/και McDonald's πες μας:

1. Πέρασες απο επαίδευση; αν ναι τι ειδους;

Κάθε ένας που προσλαμβάνεται περνάει από εκπαίδευση.Γίνεται κυρίως μέσω φυλλαδίων-οδηγών χρήσης μηχανημάτων και παρασκευής των προϊόντων που πουλιούνται.
2. Ποσο αληθινά ειναι αυτα που λενε περι υγιεινού φαγητού;

Υγιεινό φαγητό+fast food; :blink:
Anyway υγιεινό φαγητό μαγειρεύεται μόνο στο σπίτι μας και αυτό εξαρτάται από τα υλικά που χρησιμοποιούμε.Κατά τα άλλα όταν το 99% των φαγητών στα fast foods παρασκευάζονται σε λάδι καταλαβαίνετε πόσο υγιεινό μπορεί να είναι.Προσοχή άλλο βρώμικο άλλο μη υγιεινό.

3. Καθε ποτε αλλαζουν το λαδι τελικα στις πατατιερες;

Κάθε 2 μέρες.Φιλτράρισμα καθημερινά.

4. Μεχρι και ποση ωρα περιμενει ενα μπιφτεκι ψημενο μεχρι να γινει hamburger;

Αν κατάλαβα καλά εννοείς αφού ψηθεί ένα burger πόση ώρα μπορεί να παραμείνει μέχρι να πουληθεί;Αν ναι τότε max 5 λεπτά με το ρολόι και μετά πετιούνται.Έχουν ένα περίεργο σύστημα μέτρησης αλλά επειδή δεν γίνεται να σας εξηγήσω πως δουλεύει αυτό,μείνετε στα 5 λεπτά.

5. Τελικα τα burger ειναι Ελληνικά; (γνωριζω οτι πισω απο την Δελτα εινα η ετερεια που τα φτιαχνει και ειναι δικη της, αλλα το κρεας απο που ερχεται;)

Θα απαντηθεί την επόμενη φορά που θα μπω στο φόρουμ.:p

6. Τελικά, τα τρωμε ή οχι απο αυτα τα fast food;

:stupid:

Cosmakos88
7 Ιαν. 2008, 02:08
1000 sorry παλι βλακεια εκανα δεν το ειδα το θεμα.

ομορφες απαντησεις! πολυ θα ηθελα να ξερω περισσοτερα για το 5λεπτο συστημα...

Οχι δεν μπερδεψα το υγιεινο με το καθαρο. στην σελιδα των goodys υπαρχει ενας πινακας flash νομιζω που σου βγαζει την ΗΣΠ σε λιπη κλπ... αυτο λεω αν ειναι αληθινο και τι κανουμε...

Οσο για το poll...

δεν ξερω γιατι αλλα τα McDonalds μου φαινονται ποιο νοστιμα ρε παιδια. γεμιζεις μεσα, λες και εχουν βαλει ναρκωτικα. ειχα βαλει στο Ελευθεριος Βενιζελος 4-5 τεραστια burger οταν πηγαμε Κρητη εκδρομη και ηθελα κι αλλο.

Και τα goodys ειναι φοβερα, ειδικα το golden που εχει εκεινη την παρμεζανα!

ΕΡΩΤΗΣΗ:

Τα γευματα ποιος τα δημιουργεί;
σεφ να φανταστώ;

το λεω επειδη οι γευσεις ειναι τοσο ΤΕΛΕΙΑ ΔΕΜΕΝΕΣ μεταξυ τους που δεν μπορεις να πεις οτι κατι δεν παει εστω και λιγο!

:)

fantomas_ktm
7 Ιαν. 2008, 18:19
mac gia nuggets kai deluxe patates me sos
goodies gia club sandwich
burger king gia burger-zwo! T-E-R-A-S-T-I-O (eidika auto me to 3plo mpifteki!!)
exw doulepsei mac kai einai tragika alla kai ta goody's apo gnwstous lene oti dn pane pisw

Cosmakos88
7 Ιαν. 2008, 18:21
mac gia nuggets kai deluxe patates me sos
goodies gia club sandwich
burger king gia burger-zwo! T-E-R-A-S-T-I-O (eidika auto me to 3plo mpifteki!!)
exw doulepsei mac kai einai tragika alla kai ta goody's apo gnwstous lene oti dn pane pisw

πες μας για τα mc :worry:

jog
7 Ιαν. 2008, 20:10
Σαν να πολυανέβηκαν οι τιμές των goodys?

...

Cosmakos88
9 Ιαν. 2008, 09:08

...

μηπως να παμε στα mc για 1 με 1€ :!: ?

sofi-k
10 Ιαν. 2008, 14:26
Ναι αλλα αυτο το ...ενα που παιρνεις ειναι μια μπουκια...Κοροιδια.:X

yiakoub
10 Ιαν. 2008, 14:37
Αν και τρωω σπανια πλεον σε καπιο απο τα δυο ...παντα επιλεγω τα goodys...

δεν ξερω αλλα τα MCdonalds εξεπεμπαν μια μυρωδια πετρελαιου και πλαστικου...αηδια...

Spanaks
10 Ιαν. 2008, 14:39

...

Τόσο που τα kfc πλέον φαίνονται φθηνά...:X:food:

chris7_
10 Ιαν. 2008, 17:04
an kai egw spania pleon trow se GOODYS kai MCDONALDS parola auta prothmo ta GOODYS!pisteuw oti exoun kalhterh pioyhta sta proionta tous!

Cosmakos88
12 Ιαν. 2008, 07:19
οπως και να χει οταν παιρνω κατι απο τα goodys νιωθω οτι παιρνω ενα αντικειμενο. δεν ξερω γιατι αλλα σαν αντικειμενο το αντιμετωπιζω το φαγητο τους...

Και μιας που το θυμηθηκα... δειτε την ταινία "Super Size Me"...

λεει πολλα ενδιαφεροντα για τα Mc

bigot
12 Ιαν. 2008, 07:57
McDonalds sucksssssssss

Cosmakos88
12 Ιαν. 2008, 08:03
McDonalds sucksssssssss

ναι αλλα οπως ειπα εχω νιωσει την πορωση των mc.

Στο ελευθεριος βενιζελος... εφαγα ισα με 3 τεραστια burger που δεν θυμαμαι ποια ηταν κι ενω ειχα σκασει και το στομαχι μου ηταν ετοιμο να ανατυναχθει και ειχα χορτασει, αντικειμενικα ηθελα κι αλλο!

ηθελα να νιωσω την ηδονη της γευσης των burger τους!

αχ, αστα και τωρα τρωω ενα απλο τοστ με κασσερι και ζαμπον :cry:

CptBill
1 Μάρ. 2008, 12:48
Δεν με λετε, δεν ξερω εαν εχει απαντηθει ηδη.

Στο πασαλιμάνι του Πειραια εχουν κλεισει και τα goodys και τα mcdonalds? Γνωριζετε τι εχει γίνει?

chris7_
1 Μάρ. 2008, 16:17

Στο πασαλιμάνι του Πειραια εχουν κλεισει και τα goodys και τα mcdonalds? Γνωριζετε τι εχει γίνει?δες εδω..http://www.goodysnet.com/page/default.asp?id=508&la=1 :)

evvi
3 Μάρ. 2008, 09:50
μολις ειδα goody's αν σας πω τι ληγουρευτηκα :pπρωι πρωι θα με κοροϊδευεται μιας και ερχεται και η σαρακοστη τα καλαμαρακια που κανουν με εκεινη την μαματη σαλατα ειναι ολα τα λεφτα ντρεπομαι ναι το παραδεχομαι αλλα αυτο μου ηρθε :ninja:

Βασίλης
4 Μάρ. 2008, 02:26

Στο πασαλιμάνι του Πειραια εχουν κλεισει και τα goodys και τα mcdonalds? Γνωριζετε τι εχει γίνει?

δες εδω..http://www.goodysnet.com/page/default.asp?id=508&la=1 :)

Δεν ξέρω αν εξηγεί κάτι στο site,δεν βλέπω κάτι με μια ματιά που έριξα,αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι τα Goodys στο Πασαλιμάνι έχουν κλείσει για ριζική ανακαίνιση,και τα McDonalds δίπλα έχουν κλείσει οριστικά λόγω του ότι τους έκαναν μεγάλη αύξηση στο ενοίκιο και δεν τα βρήκαν.

jog
10 Μάρ. 2008, 02:46
10 ευρώ για μία Μάμας κ ένα star richie mushroom.

OMG.Όντως παραανέβηκαν οι τιμές των goodys
3,5 χιλιάρικα για ένα γεύμα.
...

Βασίλης
10 Μάρ. 2008, 03:06
Τελικά τα Goody's στο Πασαλιμάνι έκλεισαν οριστικά :X
Ένα από τα πιο παλιά και αναγνωρίσιμα στέκια στον Πειραιά,έκλεισε λόγω υψηλού ενοικίου και αυτό,όπως και τα Mc δίπλα..:confused:

Xourxoulitsos
10 Μάρ. 2008, 12:08
10 ευρώ για μία Μάμας κ ένα star richie mushroom.

OMG.Όντως παραανέβηκαν οι τιμές των goodys
3,5 χιλιάρικα για ένα γεύμα.
...
Άνοδος πετρελαίου -> αυξήσεις στα "πλαστικά" :p

jog
10 Μάρ. 2008, 12:16
Άνοδος πετρελαίου -> αυξήσεις στα "πλαστικά" :p

ahahahahahaahahahahaahahha

:rotfl: :p

fabo114
10 Μάρ. 2008, 12:55
Ετσι! Τωρα θα ανοιξει κανενα ζαχαροπλαστειο εκει και θα γυρισουμε στις εποχες με το 'υποβρυχιο' :p :p
Και φθηνοτερα και υγιεινα! :cool:

@Χουρχου
respect :p lol: :lol:

think_2b
10 Μάρ. 2008, 20:34
Τελικά τα Goody's στο Πασαλιμάνι έκλεισαν οριστικά :X
Ένα από τα πιο παλιά και αναγνωρίσιμα στέκια στον Πειραιά,έκλεισε λόγω υψηλού ενοικίου και αυτό,όπως και τα Mc δίπλα..:confused:

Δεν εκλεισαν...
αντιθετως εκαναν ανακαινιση κ τα εκαναν Τ Ε Λ Ε Ι Α :D:D:D ! ! !

fabo114
10 Μάρ. 2008, 20:51
Δεν εκλεισαν...

Δηλαδη αναβαθμιση και στα πλαστικα; :rolleyes:

belsaki8
10 Μάρ. 2008, 21:27
goody's στα Μεγαρα? τα καλυτερα..

grigoriso
11 Μάρ. 2008, 16:18
goodys για ποντα!! αλλα το φαγητο εκτος σπιτιου το αποφευγω! μια στο τοσο

grigoriso
11 Μάρ. 2008, 16:21
Ετσι! Τωρα θα ανοιξει κανενα ζαχαροπλαστειο εκει και θα γυρισουμε στις εποχες με το 'υποβρυχιο' :p :p
Και φθηνοτερα και υγιεινα! :cool:

@Χουρχου
respect :p lol: :lol:

δεν ειναι καθολου ασχημο!!

b744pilot
11 Μάρ. 2008, 16:26
Αν τα goodys είναι πλαστικά τότε τα McDonalds είναι λαστιχένια.

Τα Goodys προτιμώ καθώς αναγκαστικά τρώω έξω πολλές φορές. Καλύτερα και από τα Μc και από τον γύρο. Μια χαρά γεύματα είναι.

Jbart
11 Μάρ. 2008, 16:50
+1 ψηφιζω goodys

THEO_LEGEND
12 Μάρ. 2008, 12:06
Eγω θα βγω λιγο offtopic και θα ψηφησω

Κ.F.C.:) ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΑ!!!!!
επισης δεν ειναι ''πλαστικα''

FREAK_OF_NATURE
12 Μάρ. 2008, 12:25

επισης δεν ειναι ''πλαστικα''αχ ωραια ειναι.,.τα ετρωγα οταν σπουδαζα...αλλα στην θεσσαλονικη,γιοκ!

show
12 Μάρ. 2008, 15:21
Goody's με διαφορά!

_Alexandros_
12 Μάρ. 2008, 17:00
Εννοείται Goodys όχι οτι είναι καλά, απλά είναι καλύτερα από τα McDonalds

THEO_LEGEND
12 Μάρ. 2008, 19:04
αχ ωραια ειναι.,.τα ετρωγα οταν σπουδαζα...αλλα στην θεσσαλονικη,γιοκ!

Den εχουν στη Θεσσαλονικη;;;:confused:

Ουτε ενα καταστημα;;;;
Κριμα παντως:cry:

σκεφτομαι πολυ σοβαρα να ανοιξω εγω ενα kfc οταν τελειωσω τις σπουδες μου, σαν εξτρα, αν μεινω και Θεσσαλονικη ΘΑ ειναι ιδανικα!!

stonebug
13 Μάρ. 2008, 01:13

επισης δεν ειναι ''πλαστικα''

Ετσι Ετσι.... κοτοπουλάκι..... απο τα πλαστικά τα goodys kai ta mac πολύ καλύτερα, αν και όλα τα προχειροφαγάδικα είναι χάλια ...
καλύτερα ένα σουβλάκι (κοτόπουλο) με πίτα αλάδωτη παρά πλαστικό φαγητό.

ouzoun_g
13 Μάρ. 2008, 11:15
goody's rules

mesa stin elliniki pragmatikothta

prokopas
13 Μάρ. 2008, 11:27
Goodys :shifty:

Cosmakos88
13 Μάρ. 2008, 13:38
Νομίζω πως ειναι ανουσιο να μιλαμε για το ποιο ειναι καλυτερο... οταν πεινας ολα ωραια σου φαινονται :lol: :p

οκ joke.. δεν λεω την γνωμη μου (παλι) γιατι την εχω πει ποιο πανω.. ηθελα απλα να πεταξω την βλακεια μου :p

bianca76
15 Μάρ. 2008, 12:57
Τι λετε βρε παιδια?Υπαρχει καλυτερο απο το ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΠΙΤΙΚΟ φαγητο?χαχαχαχα
Τρελαθηκαμε στο ετοιμο πια!

s_evelin
15 Μάρ. 2008, 14:17
γκούντις και απο μένα. είχα δοκιμάσει στα μακ, μπέργκερ το ένα με μπιφτέκι και το άλλο με κοτοπουλο και είχαν και τα δύο την ίδια γεύση.:confused:
συμφωνώ όμως για το σπιτικό φαγητό και πόσο μάλλον το ελληνικό...:rolleyes:

jog
15 Μάρ. 2008, 20:19
Έφαγα χθες ένα χωριάτικο με θαλασσινά από τα Goodys.

Για την τιμή του (3,20) μια χαρά ήταν.Έπρεπε να υπάρχει όλο το χρόνο και όχι μόνο την Σαρακοστή.

b744pilot
15 Μάρ. 2008, 20:24
Έφαγα χθες ένα χωριάτικο με θαλασσινά από τα Goodys.

Για την τιμή του (3,20) μια χαρά ήταν.Έπρεπε να υπάρχει όλο το χρόνο και όχι μόνο την Σαρακοστή.
Εγώ εχθές έφαγα κολοκυθοκεφτέδες-ντοματοκεφτέδες-ρεβυθοκεφτέδες στα goodys. Λες και τα μαγείρεψε η γιαγιά μου ήτανε:p Πεντανόστιμα

Johnny_Nik
15 Μάρ. 2008, 21:10
Εγώ εχθές έφαγα κολοκυθοκεφτέδες-ντοματοκεφτέδες-ρεβυθοκεφτέδες στα goodys. Λες και τα μαγείρεψε η γιαγιά μου ήτανε:p Πεντανόστιμα

Εγώ έχω περάσει και από τα δύο. Σίγουρα τα goodys είναι ανώτερα από τα mc donalds αλλά η πλαστική γεύση στο φαγητό είναι η ίδια. Επίσης (γνώμη μου) οι τιμές που έχουν είναι υπαερβολικές για αυτά που μας πουλάνε...

chris7_
15 Μάρ. 2008, 21:10
Εγώ εχθές έφαγα κολοκυθοκεφτέδες-ντοματοκεφτέδες-ρεβυθοκεφτέδες στα goodys. Λες και τα μαγείρεψε η γιαγιά μου ήτανε:p Πεντανόστιμακαι γω τα εφαγα και μου αρεσαν θα ελεγα!!
καλυτερα παντος απο τα μπιφτεκια που δεν ξερεις πια κακομοιρη γατα σκοτωσαν..:lol:

b744pilot
15 Μάρ. 2008, 21:26
Εγώ έχω περάσει και από τα δύο. Σίγουρα τα goodys είναι ανώτερα από τα mc donalds αλλά η πλαστική γεύση στο φαγητό είναι η ίδια. Επίσης (γνώμη μου) οι τιμές που έχουν είναι υπαερβολικές για αυτά που μας πουλάνε...

Αναλόγως και το γεύμα που θα πάρεις. Πχ το club sandwich τί πλαστικό μπορεί να έχει?
και γω τα εφαγα και μου αρεσαν θα ελεγα!!
καλυτερα παντος απο τα μπιφτεκια που δεν ξερεις πια κακομοιρη γατα σκοτωσαν..:lol:

Τα μπιφτέκια οφείλω να πω τα αποφεύγω. Όχι γιατί μπορεί να είναι γατίσια:lol: αλλά δεν ξερεις τί κρέας βάζουνε, όχι μόνο σε goodys αλλά και σε ταβέρνες και εστιατόρια.
Αν και τα κατεψυγμένα των goodys σίγουρα είναι καλύτερης ποιότητας και πιο ελεγμένα από της ταβέρνας.
Η Hellenic Catering είναι αυτή που προμηθεύει τα φαγητά στα goodys και τουλάχιστον σε αυτή την εταιρία έχω εμπιστοσύνη.

THEO_LEGEND
15 Μάρ. 2008, 22:12
Στην Αμερικη (ειχε μια εκπομπη εχθες στο mega) παιρνουν και ενωνουν στο εργαστηριο ζωικα κυτταρα και τα κανουν κρεας...μετα τα κανουν ρολο σαν λουκανικα και τα κοβουν σε φετες και τα κανουν μπιφτεκια,ζαμπον και τετοια:)

Βασίλης
16 Μάρ. 2008, 00:59
Δεν εκλεισαν...

Όντως!Συγγνώμη για την λάθος αρχική πληροφόρηση.Μάλλον προήλθε από το "αντίπαλο" στρατόπεδο :D

Πάντως διαφωνώ πολύ με το Τ Ε Λ Ε Ι Α..πήγα την Πέμπτη μια βόλτα και ακόμα δεν είχαν τραπέζια να βάλουν να κάθεται ο κόσμος.Το μαγαζί έχει γίνει πολύ πιο μικρό από πριν και δεν ξέρω τον λόγο.Ζήτημα να υπάρχουν συνολικά 20-30 τραπέζια,την στιγμή που πριν ήταν τουλάχιστον 80-100.Ο διάκοσμος εντάξει συμπαθητικός,και προσοχή γιατί πλέον παραγγέλνουν όλοι από αριστερά και παραλαμβάνουν δεξιά στα ταμεία.

trancer13
16 Μάρ. 2008, 14:32
και γω τα εφαγα και μου αρεσαν θα ελεγα!!

αμα ειναι σιγουρα γατα καλα ειναι..
μην ειναι τιποτε αλλο πιο...μικρο..

user10010
16 Μάρ. 2008, 23:09
Εννοείτε πως προτιμώ τα Goody's!!!

Cosmakos88
16 Μάρ. 2008, 23:12
Στην Αμερικη (ειχε μια εκπομπη εχθες στο mega) παιρνουν και ενωνουν στο εργαστηριο ζωικα κυτταρα και τα κανουν κρεας...μετα τα κανουν ρολο σαν λουκανικα και τα κοβουν σε φετες και τα κανουν μπιφτεκια,ζαμπον και τετοια:)

μπορείς να μας πεις ποια ειανι αυτη η εκπομπή για να την κατεβάσουμε απο καπου και να την δούμε κι εμεις; :)

Nino
16 Μάρ. 2008, 23:23
Αλήθεια είναι αυτά που λέγονται...!!! Είχε δείξει κι η ελληνική τηλεόραση μια παρόμοια εκπομπή (μάλλον ο Τριανταφυλλόπουλος ή ο Χαρδαβέλας...) πιο παλιά, με όλο το χάλι των αναλόγων αλυσίδων εστιατορίων γρήγορου φαγητού, με πλούσιο φωτογραφικό υλικό από την εκτροφή των ζώων και των κοτόπουλων μέσα σε σωλήνες, τα κλωνοποιημένα προιόντα κλπ κλπ κλπ... Εξαιρετική εκπομπή, ικανή να σε κάνει να γίνεις χορτοφάγος μέσα σε ένα λεπτό...:happy::happy::happy::happy::happy:

THEO_LEGEND
16 Μάρ. 2008, 23:45
μπορείς να μας πεις ποια ειανι αυτη η εκπομπή για να την κατεβάσουμε απο καπου και να την δούμε κι εμεις; :)

Αλήθεια είναι αυτά που λέγονται...!!! Είχε δείξει κι η ελληνική τηλεόραση μια παρόμοια εκπομπή (μάλλον ο Τριανταφυλλόπουλος ή ο Χαρδαβέλας...) πιο παλιά, με όλο το χάλι των αναλόγων αλυσίδων εστιατορίων γρήγορου φαγητού, με πλούσιο φωτογραφικό υλικό από την εκτροφή των ζώων και των κοτόπουλων μέσα σε σωλήνες, τα κλωνοποιημένα προιόντα κλπ κλπ κλπ... Εξαιρετική εκπομπή, ικανή να σε κάνει να γίνεις χορτοφάγος μέσα σε ένα λεπτό...:happy::happy::happy::happy::happy:

ΑΝΑΤΡΟΠΗ λεγεται η εκπομπη...:) με τον Πρετεντερη

Cosmakos88
17 Μάρ. 2008, 15:11
ΑΝΑΤΡΟΠΗ λεγεται η εκπομπη...:) με τον Πρετεντερη

merci! :happy: :)

djuan1988
17 Μάρ. 2008, 15:28

Ήταν η εκπομπή Ρεπορτάζ Χωρίς Σύνορα του Κούλογλου στην ΕΤ1...

k_balafas
17 Μάρ. 2008, 18:23
Goody's (Salad Bar) :D
Mc... (Πατατες)

Cosmakos88
19 Μάρ. 2008, 00:35
ρε παιδια βγαλανε ενα καινουργιο με γαρίδες. το έφαγε κανεις; :lol: και έζησε για να μας το πει; :lol:

επισης βγηκε το "καινουργιο" quarter pounder που στην Αμερική κυκλοφορεί εδω και... χρόνια;

ΛΟΛ ομως! :ninja:

argi_7
19 Μάρ. 2008, 13:36
ρε παιδια βγαλανε ενα καινουργιο με γαρίδες. το έφαγε κανεις; :lol: και έζησε για να μας το πει; :lol:

επισης βγηκε το "καινουργιο" quarter pounder που στην Αμερική κυκλοφορεί εδω και... χρόνια;

ΛΟΛ ομως! :ninja:
πρεπει να ειναι κομματακι αισχος goodys rulezzzz ρε παιδια και συγκεκριμενα golden

stefidis
19 Μάρ. 2008, 16:46
Αυτό το topic υπάρχει τελικά σε όλα τα ελληνικά forum!! :lol::lol:

Δίνω λοιπόν κι εδώ την ίδια απάντηση:
Προτιμώ Goody's γιατί είναι πιο κοντά στην ελληνική πραγματικότητα, δηλαδή λιγότερο "πλαστικά" και βρωμερά! Και τα μόνο πράγματα που τρώω από τα Goody's τις ελάχιστες φορές που τα επισκέπτομαι είναι η σαλάτα του Καίσαρα (Caesar's salad), το pita pita χοιρινό και το Premiere παραδοσιακό.

Bayern7
19 Μάρ. 2008, 20:00
Αυτό το topic υπάρχει τελικά σε όλα τα ελληνικά forum!! :lol::lol:

Δίνω λοιπόν κι εδώ την ίδια απάντηση:
Προτιμώ Goody's γιατί είναι πιο κοντά στην ελληνική πραγματικότητα, δηλαδή λιγότερο "πλαστικά" και βρωμερά! Και τα μόνο πράγματα που τρώω από τα Goody's τις ελάχιστες φορές που τα επισκέπτομαι είναι η σαλάτα του Καίσαρα (Caesar's salad), το pita pita χοιρινό και το Premiere παραδοσιακό.
Καλά πας στα goodys για να φας πίτα-πίτα; Δλδ ένα wannabe πιτογυρο; :p
Hμαρτον :D

k_balafas
19 Μάρ. 2008, 22:21
Δικιο εχεις φιλε Bayern7... McDonalds vs Goody's vs Πιτογυρο....
Πιτογυρο ΦΥΣΙΚΑ!! Αλλα ειναι off topic... :)

jog
20 Μάρ. 2008, 00:17

Θα συμφωνήσω.
Τραγική απομίμηση το πίτα-πίτα.

Τζάμπα τα 3+ ευρώ.

FREAK_OF_NATURE
20 Μάρ. 2008, 09:02
πηγε ενας γνωστος μου -νηστευει κιολας και η του επιλογη ηταν αυτη-και στο καταστημα που πηγε του ειπαν πως δεν το εχουν!:confused:

stefidis
20 Μάρ. 2008, 17:58

Δικιο εχεις φιλε Bayern7... McDonalds vs Goody's vs Πιτογυρο....
Πιτογυρο ΦΥΣΙΚΑ!! Αλλα ειναι off topic... :)

Θα συμφωνήσω.
Τραγική απομίμηση το πίτα-πίτα.

Τζάμπα τα 3+ ευρώ.

Παιδιά εντάξει μη βαράτε!! Ζητώ ταπεινά συγνώμη!! :lol::lol:
Έχετε απόλυτο δίκιο στο ότι το pita pita είναι απομίμηση πιτόγυρου. Κι εγώ τρελαίνομαι για το παραδοσιακό ελληνικό πιτόγυρο αλλά όταν θέλω κάτι πιο light και "ανθρώπινο" ειδικά το βράδυ, το pita pita είναι ιδανικό. :food::food::grin:

aris21
20 Μάρ. 2008, 23:51
πηγε ενας γνωστος μου -νηστευει κιολας και η του επιλογη ηταν αυτη-και στο καταστημα που πηγε του ειπαν πως δεν το εχουν!:confused:

τραγικο!!! κανουν τοση διαφημιση γα αυτο το προιον κ δεν το εχουν στο καταστημα? τι να πω.

blackbird
21 Μάρ. 2008, 20:13
Αν και προτιμώ τα goodys να πω μερικά πράγματα για τα mc τα οποία καλό θα ήταν να τα έχουν και τα goodys!

1) τα mc είναι fast food, τα goudys εστιατόρια
2) απαράδεκτες οι τιμές των goodys, κατα πολύ λογικότερες στα mc
3) Ιδίως τώρα που έχουν βάλει μερικά σάντουιτς στο 1€ δίνουν άλλη διάσταση στο οικονομικό φαγητό ( μέχρι πρότεινος πίστευα ότι είναι ο γύρος με 2,20-2,40 αλλά με 2 σάντουιτσ απο τα mc με 2€ προσωπικά χορταίνω περισσότερο )
4) Το mcdrive που έχει στο ικεα είναι όλα τα λεφτά. Πηγαίνεις με το αυτοκίνητο παραγγέλνεις και παραλαμβάνεις.
5) Και το σημαντικότερο είναι το κρέας. Στα goodys τα μπιφτέκια είναι πλαστικά. Παράγονται από σόγια, λειωμένη πατάτα και ποιος ξέρει πόσα συντηριτικά. Πολλοί λένε ότι αυτό είναι καλό, εγώ θα διαφονίσω. Ας μην ξεχνάμε ότι η σόγια σε μεγάλες ποσότητες είναι καρκινογόνα. Αντίθετα στα mc όλα τους τα προϊοντα περιέχουν κρέας (και μάλιστα πολλοι τους κατηγορούν οτι εκτρέφουν κοτόπουλα χωρις κεφάλι κτλ). Για αυθεντικό μπιφτέκι λοιπόν και όχι για ένα μείγμα σόγιας κτλ. πάω mcdonalds.

konfou
29 Μάρ. 2008, 10:13
Goody's γιατί είναι ελληνικά

chris7_
29 Μάρ. 2008, 11:33
Goody's γιατί είναι ελληνικάΕλληνικα μεν αλλα ολα τα υλικα του αλλοδαπα...:p

tom12
29 Μάρ. 2008, 11:36
goodys. τα Mcd τα βλεπω σαν ''πολυ διαφημιση για το τιποτα''

dinosss
22 Μάι. 2008, 05:21
5) Και το σημαντικότερο είναι το κρέας. Στα goodys τα μπιφτέκια είναι πλαστικά. Παράγονται από σόγια, λειωμένη πατάτα και ποιος ξέρει πόσα συντηριτικά. Πολλοί λένε ότι αυτό είναι καλό, εγώ θα διαφονίσω. Ας μην ξεχνάμε ότι η σόγια σε μεγάλες ποσότητες είναι καρκινογόνα. Αντίθετα στα mc όλα τους τα προϊοντα περιέχουν κρέας (και μάλιστα πολλοι τους κατηγορούν οτι εκτρέφουν κοτόπουλα χωρις κεφάλι κτλ). Για αυθεντικό μπιφτέκι λοιπόν και όχι για ένα μείγμα σόγιας κτλ. πάω mcdonalds.

Περιεργο, δεν το ηξερα αυτο...
Ισα ισα που προτιμουσα τα Goody's γιατι το μπιφτεκι ειναι ζουμερο και νοστιμο, ενω στα mc'donalds ειναι σαν λεπτη σολα παπουτσιου!
Μονο ChickenBurger με 1euro πιστευω οτι αξιζει εκει μεσα, και φυσικα πανω απ'ολα το μιλκσεικ με 1 ευρω επισης..

ioma
22 Μάι. 2008, 08:06
Περιεργο, δεν το ηξερα αυτο...
Ισα ισα που προτιμουσα τα Goody's γιατι το μπιφτεκι ειναι ζουμερο και νοστιμο, ενω στα mc'donalds ειναι σαν λεπτη σολα παπουτσιου!
Μονο ChickenBurger με 1euro πιστευω οτι αξιζει εκει μεσα, και φυσικα πανω απ'ολα το μιλκσεικ με 1 ευρω επισης..
Δεν το ηξερες γιατι δεν ισχυει κατι τετοιο.Εχω γνωστη που δουλευει σε υπηρεσια του κρατους που παιρνει δειγματα απο διαφορα εστατορια για αναλυσεις των τροφιμων τους και οταν διαβασα αυτα για την σογια την ρωτησα και μου ειπε οτι αυτα ειναι βλακειες.Επισης αυτο που εκανε εντυπωση ειναι οτι μου ειπε οτι τα goody's ειναι απο τα καθαροτερα εστιατορια.

dinosss
22 Μάι. 2008, 17:13
Επισης αυτο που εκανε εντυπωση ειναι οτι μου ειπε οτι τα goody's ειναι απο τα καθαροτερα εστιατορια.

Iσως να επεσε σε περιπτωση.
Υπαρχουν ομως και αλλες περιπτωσεις οπως αυτη:
http://www.youtube.com/watch?v=ih-sPQc-OfQ

Petr_4
22 Μάι. 2008, 17:18
μου ειπε οτι τα goody's ειναι απο τα καθαροτερα εστιατορια.
Συμφωνω!Ζήτημα αν εχω φαει 1 ή 2 φορες στο συγκεκριμένο καταστημα.Την τουαλετα τους όμως την επισκευτομαι καθημερινα! Πραγματικά είμαι πολύ ικανοποιημενος απο αυτους.

giorgos_dinamik
22 Μάι. 2008, 19:59
mac apo emena.Stin kerkira stin plateia liston exei ena mac kai gia na pas stin toualeta prepei na xtipisis enan kodiko o opios briskete stin apodiksi pou perneis.Eleos diladi.

Xourxoulitsos
22 Μάι. 2008, 20:03
Σε όλα τα mac είναι έτσι και σε αρκετά ακόμη μαγαζιά ευτυχώς.

giorgos_dinamik
22 Μάι. 2008, 20:24
Σε όλα τα mac είναι έτσι και σε αρκετά ακόμη μαγαζιά ευτυχώς.

giati eftixos

Spanaks
22 Μάι. 2008, 20:41
Γιατί μερικοί τα έχουν δει ως τσάμπα χέστρες και συμπεριφέρονται αναλόγως...

b744pilot
30 Μάι. 2008, 23:40
Φρέσκια φρέσκια σαλατίτσα και αράντιστη από τον κήπο! Τί άλλο θες?:p

chris7_
31 Μάι. 2008, 19:34

Για φαντασου τι γινεται...

Φρέσκια φρέσκια σαλατίτσα και αράντιστη από τον κήπο! Τί άλλο θες?:p

Πεστα ντε!!:D

THEO_LEGEND
1 Ιούν. 2008, 21:54
Και γω goodys ΓΙΑΤΙ θελω να τα σκαω στον Βγενοπουλο. . .:)

kostaspao4
2 Ιούν. 2008, 02:32
Παιδια πραγματικα ολα ειναι στην κυριολεξια σκουπιδια.Ειδικα Goodys και McDonalds!!!!!!!!Καλυτερα να πας να φας ενα απλο τοστακι παρα ολα τα αλλα!

DIAVOLIN82
2 Ιούν. 2008, 02:55
Gia osous den exoun dei tin ereuna pou exei ginei apo enan amerikano dimosiografo o opoios etrwge gia ena mina sxedon kathe mera apo ta Mc Donalds k pws egine sto telos pou kontepse na dei na parei na noikiasei se dvd to SUPER SIZE ME .. Na to parete, eidika osoi exoun paidia...Pistepste me den tha thelisoun na ksanapatisoun se fast food..

Treloparea
2 Ιούν. 2008, 04:52
Na to parete, eidika osoi exoun paidia...Pistepste me den tha thelisoun na ksanapatisoun se fast food..

Μην είσαι σίγουρη... Εγώ την ταινία την είδα με μικτή παρέα (αγόρια-κορίτσια), ήμασταν 6 άτομα και οι 2 είπαν ότι μετά από αυτή την ταινία τους άνοιξε η όρεξη!! Και συγκεκριμένα για ΜcDonalds!!

Το παράξενο, δεν είναι μόνο ότι είχαν όρεξη μετά από αυτό που είδαμε, αλλά ότι ποτέ στη ζωή τους δεν είχαν φάει McDonalds και τώρα ήθελαν να δοκιμάσουν!!

Πάντως, για να πούμε και μια αλήθεια, η ταινία ήταν ακραία. Ο τύπος πριν αρχίσει το "πείραμα", περπάταγε, πήγαινε στη δουλειά, έτρωγε υγιεινά (η γυναίκα του ήταν χορτοφάγος). Αφού ξεκίνησε να τρώει Mc, σταμάτησε να περπατάει νομίζω και τα έκανε όλα με το αυτοκίνητο...

Έτρωγε από το menu τα supersized burgers, colas κλπ, κι αυτό γινόταν επί καθημερινής βάσης! Δεν υπάρχει άνθρωπος που να τρώει μόνο mc κάθε μέρα. Ακόμα και φασολάδα να τρως κάθε μέρα, επί 30 μέρες, μεσημέρι και βράδυ, κάποια στιγμή θα αρρωστήσεις :p

By the way, έχει πάρει το μάτι κανενός, το Quarter Pounder; Το θρυλικό χάμπουργκερ που απαγορεύτηκε σε -κι εγώ δεν ξέρω- πόσες πολιτείες; :cool:

jog
5 Ιούν. 2008, 02:30
Άραγε αυτές οι σαλάτες των goodys (που τις τιμαώ αρκετά συχνά) είναι καθόλου θρεπτικές?

kostaspao4
5 Ιούν. 2008, 02:43
Το εχω δει το ντοκιμαντερ,σοκαριστηκα αλλα στην τελικη οπως ειπε και

(treloparea) παραειναι ακραιο!Δεν πιστευω οτι υπαρχει ανθρωπος που να τρωει

καθε μερα μα καθε μερα αποκλειστικα γρηγορο φαγητο!Ο τυπος στην ταινια

ηθελε να αυτοκτονησει!Το μηνυμα ομως πιστευω το εδωσε!!!

b744pilot
7 Ιούν. 2008, 17:26
Άραγε αυτές οι σαλάτες των goodys (που τις τιμαώ αρκετά συχνά) είναι καθόλου θρεπτικές?
Γιατί να μην είναι? Σαλάτα είναι. Εντάξει μην περιμένεις και βιολογικά λαχανικά αλλά δεν παύει να είναι μαρούλι, ντομάτα κτλ.;)

dinosss
7 Ιούν. 2008, 18:33
Ισα ισα που εχουν και 'extra' (http://www.youtube.com/watch?v=ih-sPQc-OfQ)πρωτεινες!

Βασίλης
9 Ιούν. 2008, 02:41
Ισα ισα που εχουν και 'extra' (http://www.youtube.com/watch?v=ih-sPQc-OfQ)πρωτεινες!

Ναι φυσικά μόνο στα μαρούλια των Goodys μπορούν να βρεθούν σκουλίκια..:ninja:

fabo114
16 Ιούν. 2008, 08:43
By the way, έχει πάρει το μάτι κανενός, το Quarter Pounder; Το θρυλικό χάμπουργκερ που απαγορεύτηκε σε -κι εγώ δεν ξέρω- πόσες πολιτείες; :cool:

Απο θρεπτικα στοιχεια (http://www.mcdonalds.com/app_controller.nutrition.index1.html) ομως αλλο τιποτα! :p

Το καλυτερο burger παντως το εχει ο Τουρκος (http://www.aberystwyth.org.uk/foodanddrink/istanbul.shtml)!
Αμα φας δεν ξανατρως...:ninja:

NetSurfer_g7
16 Ιούν. 2008, 12:27
:up:Goody's γιατί πιστεύω ότι είναι πιό υγιεινά.Για τα McDonald's έχουνε ακουστεί διάφορα....

giorgos_dinamik
16 Ιούν. 2008, 14:09
:up:Goody's γιατί πιστεύω ότι είναι πιό υγιεινά.Για τα McDonald's έχουνε ακουστεί διάφορα....

gia ola exoune akoustei file mou ta xirotera pragmata kai gia goodys kai gia mac.alla emeis sinexizoume na trome se afta.kai ego exo dei se binteo skouliki stin salata tou goodys.ti paei na pei afto oti to mac einai kalitero?kai ta dio ta idia einai.

Bayern7
16 Ιούν. 2008, 19:33
Το σκουλίκι είναι θετικό για την αγνότητα του προιόντος.
Όχι και για την καθαριότητα του μαγαζιού.

tace
19 Ιούν. 2008, 13:35
Το προβλημα δεν ειναι το σκουληκι,αυτο ειναι κατι που θα τυχει πολυ σπανια κ εγκειται σε πλυμελη καθαρισμο των λαχανικων σε ΕΝΑ καταστημα. Το προβλημα εντοπιζεται στα κρεατα,τα λαδια, τα πλαστικα ψωμια και τις κατεψυγμενες προτηγανισμενες πατατες.Και ακομα στη χωρα μας δεν εχουν δεχτει να πλενουν τα κοτοπουλα με χλωρινη..

NetSurfer_g7
20 Ιούν. 2008, 12:46
.Και ακομα στη χωρα μας δεν εχουν δεχτει να πλενουν τα κοτοπουλα με χλωρινη..
Γιατί?Σε άλλες χώρες πλένουν τα κοτόπουλα με χλωρίνη???:wacko:

tace
20 Ιούν. 2008, 18:57
Για την ακριβεια χλωριωνουν το κοτοπουκο ωστε να καταστραφει καθε πιθανοτητα ζωντανου οργανισμου. ΗΠΑ κ εδω και λιγο καιρο Ε.Ε. εχει επιτραπει.

Xourxoulitsos
20 Ιούν. 2008, 19:01
Ίσα-ίσα, στην ΕΕ έχει απαγορευτεί η εισαγωγή τους.

tace
23 Ιούν. 2008, 21:43
ειχα μεινει σε αυτο:http://www.ant1online.gr/Society/General/Pages/20085/80a1e79f-35ce-4900-9c6d-361abcfb9d43.aspx
αλλα τελικα και ευτυχως για μας υπερισχυσε αυτο:http://www.e-tipos.com/newsitem?id=41191
σορυ για το off topic

Treloparea
30 Αύγ. 2008, 06:43
Την Τετάρτη έφαγα mc donalds. Το δικό μου (mc chicken) μπορώ να πω ότι ήταν πολύ καλό. Όπως και το quarter pounder που δοκίμασα λιγάκι. Έφτιαξε η ποιότητα ή εγώ πεινούσα;:p

gkr41
30 Αύγ. 2008, 06:47
Την Τετάρτη έφαγα mc donalds. Το δικό μου (mc chicken) μπορώ να πω ότι ήταν πολύ καλό. Όπως και το quarter pounder που δοκίμασα λιγάκι. Έφτιαξε η ποιότητα ή εγώ πεινούσα;:p

http://img134.imageshack.us/img134/9269/sighfj0.jpg

Treloparea
30 Αύγ. 2008, 07:15
http://img134.imageshack.us/img134/9269/sighfj0.jpg

Καλά καλά κύριε. Κοροϊδεύετε. Αλλά εγώ πιστεύω έντονα πως η ποιότητα στα Mc Donalds στο Ρέντη έφτιαξε. Είχα βέβαια χρόνια να φάω, αλλά δεν έχει να λέει κάτι αυτό.

Ίσως μας συμπάθησαν και μας έδωσαν τα καλά κομμάτια... τι να πω :p

fabo114
30 Αύγ. 2008, 10:13
Νομιζω πως η Κορεάτικη/Κινεζική κουζινα ειναι πιο υγιεινη... (http://i288.photobucket.com/albums/ll165/pang_hoiseong/dog_meat_1.jpg)

Τα κομματια που κανουν μπιφτεκια στα μακντοναλντς ειναι τα χειροτερα...ολα τα αποφαγια των κινεζων! Για δοκιμασε ενα sirloin απο beijing dog να καταλαβεις τι σημαινει κρεας http://www.laymark.com/i/m/m179.gif (http://www.laymark.com)

Φαντασου να πιασει κατι τετοιο στην Αθηνα...ο μπογιας θα κανει χρυσες δουλειες :X

johnthegreek
30 Αύγ. 2008, 11:48
Εγώ προτιμώ τα McDonalds γιατί έχουν ωραία φαγήτα και επιδόρπια (Mc Flurry κ.α) και έχουν και καλύτερες τιμές απο τα Goody's:D.

lulukos
30 Αύγ. 2008, 12:09
Εγώ όταν ήμουν μικρότερος τις ελάχιστες φορές που έτρωγα σε τέτοια μαγαζία προτιμούσα τα Goody's.Τώρα πλέον ούτε απέξω δεν περνάω.

Unpaid_Poster
30 Αύγ. 2008, 16:01
Κανονικά κάθε γεύμα απο McDonalds και Goodys θα έπρεπε να συνοδεύεται από ειδοποιήσεις σαν αυτές που υπάρχουν στα τσιγάρα...

Θα πεθάνεις
Το τέλος έρχεται παλιοκαπνιστή
Πες αλεύρι,ο χάρος σε γυρεύει
ΜΠΟΥ!

johnthegreek
30 Αύγ. 2008, 16:25
Εγώ όταν ήμουν μικρότερος τις ελάχιστες φορές που έτρωγα σε τέτοια μαγαζία προτιμούσα τα Goody's.Τώρα πλέον ούτε απέξω δεν περνάω.

Και'γω μια φορά το μήνα και άν,πηγαίνω στα Mc'Donalds.Δεν έχει και τα καλύτερα φαγητά (συμπεριλαμβάνονται και τα Goody's).

Κανονικά κάθε γεύμα απο McDonalds και Goodys θα έπρεπε να συνοδεύεται από ειδοποιήσεις σαν αυτές που υπάρχουν στα τσιγάρα.

Στα Mc'Donalds & στα Goody's δεν βάζουν ειδοποιήσεις γιατί ξέρουν ότι θα χάσουν κόσμο (πελάτες).Δεν είναι και ότι καλύτερο στο δίσκο που σου βάζουν το φαί να περιγράφει τι περιέχει π.χ το Hamburger.Όλοι ξέρουμε τι περιέχουν αυτά,και έτσι και το διαβάσει κάποιος αυτό την ώρα που θα τρώει,και τρομάξει(:scared:)και θα τα βγάλει όλα έξω!.Αηδιαστικό...

petros_dl
30 Αύγ. 2008, 16:45
Σε όλη μου την ζωή μόνο 3 φορές έχω πάει σε Goodys ή
McDonalts.
Είναι τόσο απαίσιο το φαγητό τους λες και είναι 'πλαστικό'.
Απορώ πως μερικοί τρελαίνονται για αυτά!

johnthegreek
30 Αύγ. 2008, 16:49
Σε όλη μου την ζωή μόνο 3 φορές έχω πάει σε Goodys ή
McDonalts.
Είναι τόσο απαίσιο το φαγητό τους λες και είναι 'πλαστικό'.
Απορώ πως μερικοί τρελαίνονται για αυτά!

Ο καθένας με τα γούστα του.Δηλαδή μπορεί κάποιος να μην έχει πάει ποτέ σε Goody's ή McDonalds,κάποιος μπορεί να τρώει μία φορά στις τόσες (σαν εμένα) και κάποιος μπορεί να τρώει κάθε μέρα Junk Food.Ο καθένας με τα γούστα του.:)

Tsilteas
30 Αύγ. 2008, 17:15
Χιλιες φορες να παω σε γυραδικο παρα σε αυτα...
Παρα ταυτα ειμαι με Γκουντης, ο Donald ειναι τραγικος

makis_thess
15 Σεπ. 2008, 21:21
@ 'trapped οσο για το κοκκαλο θα το βρεις σχεδον σε ολα τα ετοιμα μπιφτεκια ! :(

Αλλα και εγω με χιλια goodys (πιο καθαρα) , εχει και delivery :D ( για ιδιωτες και εταιριες)
και σκεφτομαι πως θα παω στα mcDonalds που ειμαι "μυστικος επισκεπτης" και πρεπει να κανω ερευνα.
Μαλλον θα βρω κανενα καλο σκυλακι να ταισω !
Οσο για τα goodys κανουν πολλου ελενχους και ''χρεωνουν'' με ''ποντους'' οταν κανουν λαθη και οταν μαζευουν καποιους τους κλεινουν, π.χ στο goodys που ειναι ο αδερφος μου ''χρεωθηκε'' με 500 ποντους επειδη ξεχασε το αρωματικο σπρειτ (με κλειστη συσκευασια) στο χωρο των τροφιμων(παλι κλειστες συσκευασιες) και φυσικα καλα τους κανουν , μεχρι και τα χερια που πλενουν καταγραφονται !
Σιγουρα καλυτερα το σπιτικο φαγητο !

goldeneye
15 Σεπ. 2008, 22:17
μονο σουβλακια απο επιλεγμενα μαγαζια... η μαλλον μονο απο ενα καπου στην βεικου

DjPaN_
16 Σεπ. 2008, 00:33
Πρόσφατα κάτι βγήκε ότι το κρέας των Mc.Donalds ήταν από κάποια πλάσματα τα οποία δεν ήταν ζώα, δεν είχαν μάτια-γλώσσα-αυτιά κλπ.κλπ.. Έχετε ακούσει κάτι σχετικό?

Alex0077
16 Σεπ. 2008, 04:24
Πρόσφατα κάτι βγήκε ότι το κρέας των Mc.Donalds ήταν από κάποια πλάσματα τα οποία δεν ήταν ζώα, δεν είχαν μάτια-γλώσσα-αυτιά κλπ.κλπ.. Έχετε ακούσει κάτι σχετικό?

Gia ta KFC mallon 8a les... Yparxei ena topic edw ... exei kai photos..

dinosss
17 Σεπ. 2008, 04:12
μονο σουβλακια απο επιλεγμενα μαγαζια... η μαλλον μονο απο ενα καπου στην βεικου

Mαλλον λες για ενα που εχει 'πολλες γευσεις' ε?
Οταν ανοιξε πηγαινα καθε μερα, σαν τον τυπο στο super size me!
Oμως ωρα τελευταια χαλασε κι αυτος...

Οσο για τα περιεργα πλασματα που μας σερβιρουν: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=3944&highlight=kfc+%EA%EF%F4%EF%F0%EF%F5%EB%E1

Θυμιζει ενα παιχνιδι, το Abe's odessy οποιος θυμαται

n_wildgirl
30 Απρ. 2009, 20:54
Μετα την προσφατη εμπειρια μου απο Ντομινος Πιτσα...θυμηθηκα κατι που εκανα πριν 3-4 μηνες. Ειχα δει ενα βιντεο στο YouTube που εδειχνε μια τυπισσα η οποια ειχε ενα χαμπουργκερ ΜακΝτοναλντς 2-3 ετων (δε θυμαμαι ακριβως) το οποιο δεν ειχε παθει τιποτα...Και επειδη δυσκολευομουν να το πιστεψω...πηγα και αγορασα ενα για να κανω το ιδιο. Το εχω 3-4 μηνες λοιπον πανω πανω στη βιβλιοθηκη μου (τυλιγμενο) και σημερα που το ανοιξα...καλυτερα να δειτε μονοι σας :blink:

http://i191.photobucket.com/albums/z287/n_wildgirl/DSC_0409-1.jpg

Μυριζει ταγκιασμενο λαδι και εχει γινει πετρα. Περα απο αυτα τιποτα αλλο. Ουτε μουχλα ουτε τιποτα. Και οι πατατες...κατακιτρινες οπως οταν τις πηρα! Που κανονικα θα επρεπε να εχουν γινει μαυρες προ πολλου...
Η φωτογραφια ειναι αληθινη...οποιος δεν το πιστευει (λογικο, ουτε εγω το πιστευα!) μπορει να κανει το ιδιο πειραμα και να το δει με τα ματια του. Σκεφτομαι να το κανω και με Goodys...

THEO_LEGEND
30 Απρ. 2009, 21:14
θα μπορουσες απλα να ειχες δει την εκπομπη του ευαγγελατου:lol::p

lulukos
30 Απρ. 2009, 21:14
Και στην εκπομπή της Στεφανίδου,νομίζω,είχαν κάνει κάτι παρόμοιο.Συγκριναν ενα σπιτικό hamburger, με αγορασμένα από εστιατόρια fast-food.Οι πατάτες αν θυμάμαι καλά,όπως παρατήρησες και εσύ είναι οι πιο ανθεκτικές!

n_wildgirl
1 Μάι. 2009, 01:06
θα μπορουσες απλα να ειχες δει την εκπομπη του ευαγγελατου:lol::p

Και στην εκπομπή της Στεφανίδου,νομίζω,είχαν κάνει κάτι παρόμοιο.Συγκριναν ενα σπιτικό hamburger, με αγορασμένα από εστιατόρια fast-food.Οι πατάτες αν θυμάμαι καλά,όπως παρατήρησες και εσύ είναι οι πιο ανθεκτικές!

Δυστυχως δε βλεπω τηλεοραση...αλλά νομιζω κ να ειχα δει θα ηθελα να το διαπιστωσω με τα ματακια μου! Φρικη παντως παιδια ε? Και ενταξει να πω στο κρεας να κανουν τσατσιές...στις πατατες ομως γιατι??? Δεν αρκει να ειναι προτηγανισμενες? Πρεπει να ειναι και πλαστικες?

Psyhiatros
3 Μάι. 2009, 17:23
K τα δύο ειναι τα ιδια σκ@τ@.
Πολύ ακριβά για όσα προσφέρουν.
Καλύτερα να φας δυο σουβλάκια παρά κάτι απο εκεί..

Απο που να αρχίσω;
To club special ;Ποιότητα πολυ μετρια και αν το ανοίξετε βρωμαει.Πατάτες της κακιάς ώρας και τίποτα ιδιαίτερο...
Με τα ιδια λεφτά ίσως και λιγότερα περνετε απο πίτα του παπου club και ειναι απείρως καλύτερο και πιο χορταστικό .
Τα burger εκτός απο αυτα με το 1 ευρώ του mcdonald είναι πολυ υπερτιμημένα..Καλύτερα να φαω κανένα sandwitch απο τα everest η αν θελω burger να παω σε καποιο burgerαδικο όπως lickys με πολυ καλύτερη ποιοτητα και λιγοτερα χρηματα για αυτο που περνω και πιο χορταστικό.

Τωρα για τα μακαρονάδες goodys δε το συζητώ.Πολύ φτηνιάρικο πράγμα και άνοστο. Και λίγο.Αλλού θα βρείτε απείρως καλύτερο πράγμα.Τωρα για τα μεσογειακά κτλ τι να πω..Απλα τα θεωρώ απάτη και δε χορταινεις με τίποτα εκτός αν είσαι ενα κοριτσάκι γυρω στο 1.60.Σιγα μη χορτασω εγω που ειμαι 1.90.

Επίσης αυτο με το ελαιόλαδο είναι μεγαλη μούφα.
Ξέρω απο λάδια κάποια πραγματα έχω μιλήσει και με πολλους παραγωγούς και εργοστασιάρχες..Δε σημαίνει οτι οποιο και όποιο ελαιόλαδο είναι καλό.Μπορει να ειναι και χειρότερο απο οποιοδηποτε αλλο φυτικό λάδι..
Επίσης το λάδι τηγανίζεται στα goodys για 48 ώρες μέχρι να αλλαχτεί.Σκεφτείτε ποσες πατάτες έχει τηγανίσει. Τι ελαιόλαδο ,τι λάδι για μηχανακι το ίδιο ειναι μετά.

Το μονο που αξίζει στο goodys κάπως είναι οι σαλατες αλλά αν και σε άλλα μέρη εχω δει πολυ μεγαλύτερη ποικοιλία και καλύτερη ποιότητα. Οσο για τα mcdonald τσιγκουνευονται πολυ το κρέας στα μπιφτεκια και είναι πολύ λεπτά.
Απο το mcdonald το μονο που λέει κάπως είναι το παγωτό του αν και σε μενα οταν ετρωγα για μια βδομάδα απο αυτό με πιανε η κοιλιά μου !

Γενικά και τα δυο ειναι το ιδιο χάλι

hondaglx
3 Μάι. 2009, 22:32
παιδια εγω mc για ενα λογο.Εκανα νηστεια και πηγα γκοντισ και πηρα το σαντ με θαλασσινα αλλα ηταν ωμα τα θαλασινα

parafron4
3 Μάι. 2009, 23:24
παιδια εγω mc για ενα λογο.Εκανα νηστεια και πηγα γκοντισ και πηρα το σαντ με θαλασσινα αλλα ηταν ωμα τα θαλασινα

βρε αχαριστε το καταστημα σου προσέφερε σουσι σε φθηνοτερη τιμη κ αντι
να τους πεις κ ευχαριστω παραπονιέσαι κιολας.....μια ζωη αχαριστος ο ελληνας...αισχος... :p:p:lol::lol:

n_wildgirl
3 Μάι. 2009, 23:44
Επίσης αυτο με το ελαιόλαδο είναι μεγαλη μούφα.
Ξέρω απο λάδια κάποια πραγματα έχω μιλήσει και με πολλους παραγωγούς και εργοστασιάρχες..Δε σημαίνει οτι οποιο και όποιο ελαιόλαδο είναι καλό.Μπορει να ειναι και χειρότερο απο οποιοδηποτε αλλο φυτικό λάδι..
Επίσης το λάδι τηγανίζεται στα goodys για 48 ώρες μέχρι να αλλαχτεί.Σκεφτείτε ποσες πατάτες έχει τηγανίσει. Τι ελαιόλαδο ,τι λάδι για μηχανακι το ίδιο ειναι μετά.

Πες τα...Αυτο με το λαδι που τηγανιζεται 48 ωρες ειναι το χειροτερο. Ετσι φτιαχνονται και τα πατατακια στα εργοστασια. Και ΑΝ ειναι 48 ωρες...και οχι παραπανω :X

THEO_LEGEND
4 Μάι. 2009, 00:05
Πες τα...Αυτο με το λαδι που τηγανιζεται 48 ωρες ειναι το χειροτερο. Ετσι φτιαχνονται και τα πατατακια στα εργοστασια. Και ΑΝ ειναι 48 ωρες...και οχι παραπανω :X
Επισης για την ιστορια της υποθεσης με το λαδι εχω ακουσει οτι το ελαιολαδο μεχρι τρεις τηγανιες ειναι καταλληλο και αυτες την ιδια μερα....μετα οξειδωνεται(?)

DjPaN_
4 Μάι. 2009, 01:18
Nομίζω πως ναι. Από την άλλη έχω ακούσει ότι τα goodys έχουν καλήτερη ποιότητα στα κρέατα. Είχα διαβάσει πριν από 3-4 μήνες ότι τα Mcdonalds έκτρεφαν κάτι ''πλάσματα'' που σίγουρα δεν ήταν κανονικά ζώα ώστε να τα χρησιμοποιήσουν για μπιφτέκια κλπ,κλπ. Βέβαια μετά απο 1 βδομάδα κουκουλώθηκε το όλο ζήτημα λέγοντας ότι τελικά δεν ίσχυε. Έχετε ακούσει κάτι για αυτό το θέμα?

Για αυτό και προτιμώ goodys.

n_wildgirl
4 Μάι. 2009, 01:32
5-6 φορες ειναι νομιζω...με φιλτραρισμα του λαδιου μετα απο καθε μία...στα φαστφουνταδικα με τιποτα δεν το αλλαζουν την ιδια μερα!

Βασίλης
4 Μάι. 2009, 01:36
Δεν υπάρχει ούτε ένα (1) κατάστημα μαζικής εστίασης που να χρησιμοποιεί ελαιόλαδο στις φριτέζες του.

orck
4 Μάι. 2009, 01:46
καλο θα ηταν να σταματησει αυτο το urban legend
δεν υπαρχει κανενα περιεργο ζωο που απλα εχει κρεας
πολυ θα το θελαν δηλαδη αλλα οχι αυτα που διαβασατε ειναι σαχλαμαρες (της γνωστης μαχιμης και διασταυρωμενης δημοσιογραφιας η του chain mail)

Nομίζω πως ναι. Από την άλλη έχω ακούσει ότι τα goodys έχουν καλήτερη ποιότητα στα κρέατα. Είχα διαβάσει πριν από 3-4 μήνες ότι τα Mcdonalds έκτρεφαν κάτι ''πλάσματα'' που σίγουρα δεν ήταν κανονικά ζώα ώστε να τα χρησιμοποιήσουν για μπιφτέκια κλπ,κλπ. Βέβαια μετά απο 1 βδομάδα κουκουλώθηκε το όλο ζήτημα λέγοντας ότι τελικά δεν ίσχυε. Έχετε ακούσει κάτι για αυτό το θέμα?

n_wildgirl
4 Μάι. 2009, 02:00

καλο θα ηταν να σταματησει αυτο το urban legend
δεν υπαρχει κανενα περιεργο ζωο που απλα εχει κρεας
πολυ θα το θελαν δηλαδη αλλα οχι αυτα που διαβασατε ειναι σαχλαμαρες (της γνωστης μαχιμης και διασταυρωμενης δημοσιογραφιας η του chain mail)

Ποτέ δεν ξέρεις...τοσα και τοσα μεταλλαγμενα κυκλοφορουν. Αν εβρισκαν τροπο να κανουν μαζικη παραγωγη τοσο φτηνου κρεατος, δε νομιζω οτι θα κωλωναν.

Δεν υπάρχει ούτε ένα (1) κατάστημα μαζικής εστίασης που να χρησιμοποιεί ελαιόλαδο στις φριτέζες του.

Λες ε; Παντως τα Goodys το εχουν αναρτησει παντου στα καταστηματα τους...:shifty:

Βασίλης
4 Μάι. 2009, 02:13
Λες ε; Παντως τα Goodys το εχουν αναρτησει παντου στα καταστηματα τους...:shifty:

Ναι..και λοιπόν; :rolleyes:;)

n_wildgirl
4 Μάι. 2009, 13:37

Ε, μπορει τουλαχιστον να χρησιμοποιουν κακης ποιοτητας οπως ανεφερε και ο Psyhiatros παραπανω...αλλά να σου πω την αληθεια κ εγω δεν το πολυπιστευω...:rolleyes:

cute_eyes
4 Μάι. 2009, 14:23
mc και απο μενα γιατι απο τοτε που το γυρισε στις μεσογειακές βλακείες το goodys και εβαλε σε δευτερη μοιρα τα burgers μου εσπασε τα νευρα:fool:...αν θελω καλαμαρακια τα τρωω με ουζακι σε ταβερνα ή ακομα καλυτερα απο τη γλυκια μανουλα...

THEO_LEGEND
4 Μάι. 2009, 14:36
δεν ξερω αν το εχω ξαναγραψει στο θεμα αλλα για fast food δεν προτιμω ουτε γκουμπις ουτε μακ... αλλα kfc:grin: αν και παλι για τα τελευταια ακουσα κατι για καρκινογονες ουσιες δεν θυμαμαι ακριβως....

επισης στα γκουντις εχουν πολυ καλη σαλατα(απο θεμα καθαριοτητας)

theodore_tsi
4 Μάι. 2009, 18:45
Goodys ψήφισα γιατί μ αρέσει περισσότερο...

fabo114
5 Μάι. 2009, 02:36
K τα δύο ειναι τα ιδια σκ@τ@.
Πολύ ακριβά για όσα προσφέρουν.
Καλύτερα να φας δυο σουβλάκια παρά κάτι απο εκεί..

Απο που να αρχίσω;
To club special ;Ποιότητα πολυ μετρια και αν το ανοίξετε βρωμαει.Πατάτες της κακιάς ώρας και τίποτα ιδιαίτερο...
Με τα ιδια λεφτά ίσως και λιγότερα περνετε απο πίτα του παπου club και ειναι απείρως καλύτερο και στο goodys κάπως είναι οι σαλατες αλλά αν και σε άλλα μέρη εχω δει πολυ μεγαλύτερη ποικοιλία και καλύτερη ποιότητα. Οσο για τα mcdonald τσιγκουνευονται πολυ το κρέας στα μπιφτεκια και είναι πολύ λεπτά.
Απο το mcdonald το μονο που λέει κάπως είναι το παγωτό του αν και σε μενα οταν ετρωγα για μια βδομάδα απο αυτό με πιανε η κοιλιά μου !

Γενικά και τα δυο ειναι το ιδιο χάλι

Eχουν καταντησει ξεφτιλες, σαν την Πιτσα Χατ.
Καθε μηνα ανεβαζουν κι αυτοι τις τιμες. Φτασαμε να αγοραζουμε τη σαλατα (=τρεις μπουκιες) €5.

Αλλα απ' οτι φαινεται, ο Ελληνας το τιμα το fast food γιατι χρυσες δουλειες κανουν. ;)

Για να το διαφημιζουν τοσο θα πρεπει να ειναι και αληθεια.

Εγω θα υπογραμμισω δυο πραγματα παντως σε αυτα που λενε:

ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΣΑΛΑΤΕΣ ΜΑΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΠΑΡΘΕΝΟ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ

επιλεγμένο από τις πιο εκλεκτές ποικιλίες

ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ

τις ζεστές σάλτσες Goodissimo και Star Richie

ΤΗΓΑΝΙΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ

Επιλεγμένο από εκλεκτές ποικιλίες με χαμηλά επίπεδα οξύτητας και αρχικής οξείδωσης, ώστε να έχει αυξημένη ανθεκτικότητα στο τηγάνισμα. Σύμφωνα με μελέτες, το ελαιόλαδο εμφανίζει καλύτερη συμπεριφορά κατά το τηγάνισμα, σε σύγκριση με τα σπορέλαια, χάρη στο μικρότερο ποσοστό πολυασκόρεστων λιπαρών οξέων και στο μεγαλύτερο ποσοστό μονοκόρεστου ελαικού οξέος.

ΟΛΑ ΟΣΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ Η GOODY’S ΣΤΟ ΤΗΓΑΝΙΣΜΑ

Είναι 100% γνήσιο ελαιόλαδο
Έχει χαμηλή οξύτητα (κάτω από 0,1%)
Δεν περιέχει trans-λιπαρά
Δεν περιέχει συντηρητικά.Επίσης, δεν περιέχει πρόσθετα, βελτιωτικά αντιαφριστικά, κλπ.
Η θερμοκρασία τηγανίσματος ρυθμίζεται σχολαστικά στους 170οC-175οC, όπως προτείνει η επιστημονική επιτροπή της Ευρωπαικής ‘Ένωσης.
Τα ειδικά ποιοτικά χαρακτηριστικά επιλογής του ελαιόλαδου συνδυάζονται με αυστηρούς κανόνες χρήσης. Καθημερινό φιλτράρισμα και καθαρισμός, προςθήκη καινούριου λαδιού κάθε 8 ώρες, ολική απόρριψη κάθε 48 ώρες χρήσης.
Είναι φιλικό προς το περιβάλλον, καθώς η ολική απόρριψη του γίνεται σε συνεργασία με εξειδικευμένες εταιρίες ανακύκλωσης.

Εχει σημασια το οτι αναφερουν το "εξτρα παρθενο" μονο στις σαλατες. ;)
Τωρα σχετικα με την ποιοτητα... και το καλυτερο να ειχαν, που να μπορεις να το πιεις στο ποτηρι, μετα απο 48 ωρες σιγουρα θα ηταν σαν λαδι μηχανης.

Το θεμα ο τροπος που λανσαρεται.
Ναι, μ' αρεσει που χρησιμοποιουν ελαιολαδο αλλα το μηνυμα που περναει απο πισω αυτη η εντεχνη προβολη χωρις καν να το καταλαβεις εχει ως εξης:

Τα Goodys ειναι υγιεινα. Αν τρως στα Goodys η διατροφη σου ειναι ισσοροπημενη.

Οταν εχουμε να καταντησει να ονομαζουμε «μοντερνα εστιατορια» τα φαστ φουντ, ε μαλλον παμε λιγο κατα διαολου. :X

fabo114
5 Μάι. 2009, 03:33
Δεν ξερω τι θα μπορουσε κανεις να μαθει σε ενα καταστημα καταστημα (ουπς, με συγχωρειτε, «μοντερνο εστιατοριο» :rolleyes:) αλλα τα Γκουντις «ανοιγουν τις κουζινες τους»:

http://www.goodysnet.com/files/images/OpenDay.jpg (http://www.goodysnet.com/page/default.asp?id=3480)

Ελάτε να δείτε από κοντά πώς ετοιμάζονται τα αγαπημένα σας γεύματα σύμφωνα με το πιο σύγχρονο σε παγκόσμιο επίπεδο Σύστημα Διαχείρισης Υγιεινής & Ασφάλειας Τροφίμων HACCP (ISO 22000), πώς επιλέγονται οι πρώτες ύλες με τις πιο αυστηρές προδιαγραφές αλλά και πώς όλα μας τα γεύματα μαγειρεύονται μόνο με ελαιόλαδο. Στις κουζίνες μας θα παρευρίσκονται ειδικοί πρόθυμοι να απαντήσουν σε κάθε σας ερώτηση για το αυθεντικό μενού Goody’s.

Η ενέργεια θα πραγματοποιηθεί σε 51 εστιατόρια Goody’s σε όλη την Ελλάδα. Επιλέξτε το κοντινότερο σε εσάς και δηλώστε συμμετοχή. (http://www.goodysnet.com/page/default.asp?id=3480)

Οποιος παει, να μας γραψει μετα χαρτι και καλαμαρι τι σαπια τρωμε τελικα: ειναι σαπια ποιοτης ΑΑ ή σαπια σαπια;

ΥΓ: Δεν απορω καθολου που Λαμια, δεν την ανοιγουν την κουζινα... :whistle:

n_wildgirl
5 Μάι. 2009, 09:55
Δεν ξερω τι θα μπορουσε κανεις να μαθει σε ενα καταστημα καταστημα (ουπς, με συγχωρειτε, «μοντερνο εστιατοριο» :rolleyes:) αλλα τα Γκουντις «ανοιγουν τις κουζινες τους»:

http://www.goodysnet.com/files/images/OpenDay.jpg (http://www.goodysnet.com/page/default.asp?id=3480)

Ελάτε να δείτε από κοντά πώς ετοιμάζονται τα αγαπημένα σας γεύματα σύμφωνα με το πιο σύγχρονο σε παγκόσμιο επίπεδο Σύστημα Διαχείρισης Υγιεινής & Ασφάλειας Τροφίμων HACCP (ISO 22000), πώς επιλέγονται οι πρώτες ύλες με τις πιο αυστηρές προδιαγραφές αλλά και πώς όλα μας τα γεύματα μαγειρεύονται μόνο με ελαιόλαδο. Στις κουζίνες μας θα παρευρίσκονται ειδικοί πρόθυμοι να απαντήσουν σε κάθε σας ερώτηση για το αυθεντικό μενού Goody’s.

Η ενέργεια θα πραγματοποιηθεί σε 51 εστιατόρια Goody’s σε όλη την Ελλάδα. Επιλέξτε το κοντινότερο σε εσάς και δηλώστε συμμετοχή. (http://www.goodysnet.com/page/default.asp?id=3480)

Οποιος παει, να μας γραψει μετα χαρτι και καλαμαρι τι σαπια τρωμε τελικα: ειναι σαπια ποιοτης ΑΑ ή σαπια σαπια;

ΥΓ: Δεν απορω καθολου που Λαμια, δεν την ανοιγουν την κουζινα... :whistle:

Απο 9 μέχρι 11.30 το πρωι :lol::lol::lol:

cute_eyes
5 Μάι. 2009, 11:47
δεν φτανει που ανοιγουν τις κουζινες τους μες το πρωι ποιος μου λεει οτι την προηγούμενη νυχτα δεν ρίχνουν ενα γερο καθαρισμα και μια καλη αλλαγη στις κουζινες και μετα γυρνανε στα ιδια??

THEO_LEGEND
5 Μάι. 2009, 11:57
Σχετικα με την ωρα για σκεφτειτε το καλυτερα.
λογικο ειναι να ανοιγουν τις κουζινες τους πρωινες ωρες οπου εχει ελαχιστη πελατεια παρα σε ωρα αιχμης..

kage
5 Μάι. 2009, 16:19
ανοιγουν κ το υπογειο που φυλανε τα κρεατα κ γινετε κ παρασκευη σαλατων?πηγε κανενας?

n_wildgirl
5 Μάι. 2009, 21:29
Sxetika με την ωρα για σκεφτειτε το καλυτερα.
λογικο ειναι να ανοιγουν τις κουζινες τους πρωινες ωρες οπου εχει ελαχιστη πελατεια παρα σε ωρα αιχμης..

σε ωρες αιχμης γινονται οι χειροτερες βρωμιες! ...οι εξτρα απο τις συνηθισμενες δηλαδη :p

ανοιγουν κ το υπογειο που φυλανε τα κρεατα κ γινετε κ παρασκευη σαλατων?πηγε κανενας?

εννοεις το υπογειο με τις ψοφιες γατες; :happy:

cute_eyes
6 Μάι. 2009, 10:56

σε παρακαλω!!!δεν ειναι ψοφιες απλα τρωνε το φαΐ μας ιδού:http://ui19.gamespot.com/1682/foodz_2.jpg

linkin
6 Μάι. 2009, 14:44
to mcdonalds εξω απο την κορινθο παιζει να εχει το χειροτερο φαγητο ολων των εποχων...

DjPaN_
7 Μάι. 2009, 20:16
Ποο όντως αηδία είναι. Όταν γυρνούσαμε από εκδρομή φάγαμε εκεί. Χάλι μαύρο.

kingminosn82
8 Μάι. 2009, 01:49
Εμένα μου αρέσουνε καλύτερα τα goodys.;)

kostas2419
8 Μάι. 2009, 01:52
τι γκούντις μου λέτε, εγώ μην ακούσω γύρο ή σουβλάκι έχω ερωτευτεί. τρώω από ένα σουβλατζίδικο από την μέρα που άνοιξε πριν περίπου 5 χρόνια, ξερόμαστε με τον ιδιοκτήτη, με έχει κεράσει αρκετές φορές, τον έχω κάνει και γω πλούσιο από την άλλη :lol: , και μέχρι σήμερα δεν έχω πάθει ούτε την τοσο δα δηλητηρίαση. και απολαμβάνω πάντα τον έρωτα μου. είμαι γυρόδουλος :p

όσο για τα γκούντις, μικρότερος, περίπου 13-14 χρονών, έτρωγα μια φορά την βδομάδα τουλάχιστον. ήμουν 90 κιλά και 1.60 ύψος τότε... φανταστείτε μπούας που έσκαγε μύτη για να αδειάσει τα ράφια.:wacko:
τώρα που τα χω κόψει και τρώω από κει πολύ σπάνια, έχω φτάσει στα 85 κιλά αλλά είμαι και 1.80 στο ύψος. κ έκανα και καλό στην πέψη μου:happy:

fabo114
13 Μάι. 2009, 14:27
σε ωρες αιχμης γινονται οι χειροτερες βρωμιες! ...οι εξτρα απο τις συνηθισμενες δηλαδη :p

σε παρακαλω!!!δεν ειναι ψοφιες απλα τρωνε το φαΐ μας ιδού:http://ui19.gamespot.com/1682/foodz_2.jpg

Οκ, απλα γράψατε! Η κομπιουτερογατα είναι ολα τα λεφτα! :p :p :p

Το καλυτερο ειναι οταν τηγανιζουν πατατες και ταυτοχρονα ειναι καποιος κρεμασμενος απο τον τεραστιο απορροφητηρα τους, σκαρφαλωμενος σαν τη γατα της φωτο, με ενα σφουγγαρι και σαπουναδα, να τον καθαριζει εσωτερικα! http://www.laymark.com/i/m/m153.gif

This is Goodys Λαμιας. Αξεχαστη εμπειρια... και οι πελατες κοιτιομασταν στα ματια και τα γουρλωναμε.
Εγω σκεφτομουν «Ασε, τι να τους πω... δεν εχω παραγγειλει και πατατες».
Ο διπλα παλι, πως θα τις φαει!

n_wildgirl
13 Μάι. 2009, 16:23
Το καλυτερο ειναι οταν τηγανιζουν πατατες και ταυτοχρονα ειναι καποιος κρεμασμενος απο τον τεραστιο απορροφητηρα τους, σκαρφαλωμενος σαν τη γατα της φωτο, με ενα σφουγγαρι και σαπουναδα, να τον καθαριζει εσωτερικα! http://www.laymark.com/i/m/m153.gif

This is Goodys Λαμιας. Αξεχαστη εμπειρια... και οι πελατες κοιτιομασταν στα ματια και τα γουρλωναμε.
Εγω σκεφτομουν «Ασε, τι να τους πω... δεν εχω παραγγειλει και πατατες».
Ο διπλα παλι, πως θα τις φαει!

Καλα, τι ειπες τωρα...αυτη την καφριλα την εχω δει να την κανουν και οχι μονο σε Goodys! Σα δε ντρεπονται...να σταξει καμια χλωρινη μεσα στο φαγητο σου και μετα...:X

Nagata
13 Μάι. 2009, 16:31
Kαι τα δύο μαγαζιά έχουν χάλια φαγητό,αλλά προτιμώ τα Goodys.

hellsangel81
18 Μάι. 2009, 20:59
μην με βρίσετε mcdonalds ψήφισα! είναι η επιβεβαίωση του κανόνα όσο πιο βρώμικο τοσο πιο νόστιμο!

P.S: ΓΙΑΤΙ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΤΑ Wendys; αχχχχ παλιές καλές εποχές!

johnthegreek
18 Μάι. 2009, 21:13
Καλα, τι ειπες τωρα...αυτη την καφριλα την εχω δει να την κανουν και οχι μονο σε Goodys! Σα δε ντρεπονται...να σταξει καμια χλωρινη μεσα στο φαγητο σου και μετα...:X
Με λίγα λόγια πληρώνεις για να πας στο νοσοκομείο :lol:.Πάντως εγώ δεν ψηφίζω κανένα γιατί εκτός ότι είναι ακριβά δεν χορταίνεις.Αν φας δηλαδή από McDonalds ή Goodys σε μία το πολύ μιάμιση ώρα θα πεινάς πάλι.Καλύτερα να πάρεις ένα σάντουιτς ή κάμια πίτα ή στη χειρότερη φτιάξε ένα τοστάκι.:lol:

geovass
18 Μάι. 2009, 21:15

πωπωπω τι μου θυμησες τωρα.... τρελα !!!:D

cute_eyes
18 Μάι. 2009, 23:22
ειχαμε wendy's???:eek::dizzy::confused:

n_wildgirl
19 Μάι. 2009, 01:09
μην με βρίσετε mcdonalds ψήφισα! είναι η επιβεβαίωση του κανόνα όσο πιο βρώμικο τοσο πιο νόστιμο!

Σωστός :D
Και εμενα μου αρεσαν τα Γουεντυς...!

Με λίγα λόγια πληρώνεις για να πας στο νοσοκομείο :lol:.Πάντως εγώ δεν ψηφίζω κανένα γιατί εκτός ότι είναι ακριβά δεν χορταίνεις.Αν φας δηλαδή από McDonalds ή Goodys σε μία το πολύ μιάμιση ώρα θα πεινάς πάλι.Καλύτερα να πάρεις ένα σάντουιτς ή κάμια πίτα ή στη χειρότερη φτιάξε ένα τοστάκι.:lol:

Πες τα. Και κερατας και δαρμενος...

Ντροπη!!! :chair:

pexths
19 Μάι. 2009, 01:11
το μονο καλο στα γκουντισ ειναι τα νηστισιμα γευματα. τιποτα αλλο

cute_eyes
19 Μάι. 2009, 10:27
στο wikipedia(ναι το ξερω δεν ειναι και το ποιο αξιοπιστο αλλα απο το τιποτα...) λεει για τα wendy's οτι:
Greece
Operated from 1994 to 2002, reopening planned for 2008/2009
ρε παιδια, ρε παιδια τοτε ημουνα ενα μικλο κοριτσακι δεν ετρωγα junk food!!για το reopening εχει ακουστει κατι???

murex
19 Μάι. 2009, 11:42
Ωχ, θα καταστραφούμε πάλι! Και είχα κόψει το junk food

mikekap
19 Μάι. 2009, 11:46
goodys!!
άσχετο , θυμάστε τις τρυπάτες πατάτες?γιατί τις βγάλανε??ήταν τέλειες...........ααχχχ.......:O

akis236
19 Μάι. 2009, 16:09
Δεν εχει κανενα απο τα2 καλο φαγιτο αλλα αμα τυχη καμια φορα παω Goodys.

undertow
19 Μάι. 2009, 17:04
το μονο καλο στα γκουντισ ειναι τα νηστισιμα γευματα. τιποτα αλλο

Μία φορά όλη κι όλη έχω φάει από φαστφουντάδικα. Είχα παραγγείλει "νηστίσιμα" καλαμάρια goody's (με μπόλικη - "νηστίσιμη" και αυτή - κοτοπουλίλα), τα οποία ήταν προφανώς μία μείξη καλαμαριού και κοτόπουλου, γιατί με το ίδιο λάδι που τηγάνισαν το καλαμάρια τηγάνιζαν και τα κοτόπουλα!

orck
19 Μάι. 2009, 17:13
εαν εχετε παραπονα απο τους κανονες υγιεινης στα goodys (και καλα κανετε και εχετε)
πρεπει να δειτε την κουζινα μιας αποιαδηποτε ταβερνας που ολοι τρωμε (αναγκαστικα μερικες φορες γιατι οταν εισαι διακοπες κατι πρεπει να φας), το γεγονος οτι δεν παθαινει κατι κακο η υγεια μας το ωφειλουμε στην αμυνα του οργανισμου μας

hellsangel81
19 Μάι. 2009, 18:13

και μετά έγινε πλαίσιο γλυφάδας!

orck
19 Μάι. 2009, 20:30
και στην Ομονια δεν ειχε; σε ενα γωνιακο που εγινε δισκοδικο; pwm λεγεται;

hellsangel81
19 Μάι. 2009, 21:36
στο wikipedia(ναι το ξερω δεν ειναι και το ποιο αξιοπιστο αλλα απο το τιποτα...) λεει για τα wendy's οτι:
Greece
Operated from 1994 to 2002, reopening planned for 2008/2009
ρε παιδια, ρε παιδια τοτε ημουνα ενα μικλο κοριτσακι δεν ετρωγα junk food!!για το reopening εχει ακουστει κατι???

αν ξανάνοιξουν παω να κάνω τάμα! αλλά απο την αλλή wikipedia είναι αυτή, ποτέ δεν ξέρεις!

trellolello
20 Μάι. 2009, 03:02
και στην Ομονια δεν ειχε; σε ενα γωνιακο που εγινε δισκοδικο; pwm λεγεται;

Πολύ σωστά! Έτρωγα από κει ένα burger που λεγόταν "bacon mushroom melt" με ένα περίεργο τετράγωνο μπιφτέκι. Θα χαρώ να το ξαναφάω μετά από τόσο καιρό αν ξανανοίξουν.:food:

dBpanos
20 Μάι. 2009, 03:15

Αν θυμαμαι καλα, Wendy's ηταν και η νυν boutique του οικου Hermes στο Συνταγμα...

dinosss
26 Μάι. 2009, 04:52
Και στο Χαλανδρι υπηρχαν wendy's, κοντα στην πλατεια.
Τετραγωνο μπιφτεκι, πολυ μπροστα απο την εποχη του!!

Οποιος θυμαται παλια ειχαμε και label's, ή καπως ετσι, δεν το θυμαμαι καλα..

smurfgirl
26 Μάι. 2009, 15:13
to mcdonalds to barethika stin ameriki..

protimo goodys

pexths
26 Μάι. 2009, 15:21
το θυμαμαι το bacon mushroom melt. ηταν πολυ ωραιο. ανετα ετρωγα 2 αυτη την στιγμη

bebelac
1 Ιούν. 2009, 19:49
τα γκουντις χαλασαν πολύ από τότε που τα πήρε η δέλτα.
Το ίδιο πλαστικό φαγητό με τα μακ. τουλαχιστον τα μακ είναι φτηνότερα...

δυστυχώς δεν υπάρχουν burger king στην ελλάδα.
Κατά τη γνώμη μου καλύτερα απ' όσα έχω δοκιμάσει.

Kwstas91
1 Ιούν. 2009, 20:08
εγω προτιμω goodys...εχουν καπως καλυτερη ποιοτητα απο τα μεταλαγμενα του mc donald....μια φορα εφαγα και αυτη στο εξωτερικο πριν κανα μηνα μιας που εκει δεν εχει goodys ενω mc donald ειχε σε καθε γωνια....και αυτη τη φορα που φαγα ηταν ψιλοχαλια....πολυ περιεργες γευσεις!!!!

pexths
1 Ιούν. 2009, 20:10
δυστυχώς δεν υπάρχουν burger king στην ελλάδα.
Κατά τη γνώμη μου καλύτερα απ' όσα έχω δοκιμάσει.

στα burger king υπαρχει η απιστευτη king size κοκα κολα των 750ml. την πινεισ κ πρηζεσε αλλα τουλαχιστον ευχαριστιεσαι ποσοτητα

Nrg
1 Ιούν. 2009, 23:24
Γιατι να παρεις king size cola οταν στα περισσοτερα burger king εχει free refill? :lol:

latinsoapsfever
2 Ιούν. 2009, 00:15
Πω πω ρε παιδιά... Burger King... Μία φορά έφαγα στη Μαδρίτη και δε βλέπω την ώρα να ξαναβρεθώ στο εξωτερικό για ένα ακόμα whopper!!!
Γίνεται να κλείσουν όλα τα McDonalds στην Ελλάδα και να αντικατασταθούν από Burger King????

Στη Κύπρο από όσο ξέρω υπάρχουν 5-6 καταστήματα με franchise... Ας βρεθεί κανένας καλός χριστιανός (μουσουλμάνος, οτιδήποτε) λεφτάς να τα φέρει και προς τα δω...

pexths
2 Ιούν. 2009, 00:35
Γιατι να παρεις king size cola οταν στα περισσοτερα burger king εχει free refill? :lol:

στο burger king του αεροδρομιου του αμστερνταμ δεν εχει δωρεαν ριφιλ. εκτοσ κ αν εχει κ εγω δεν το εχω προσεξει. αν εχει θα το ξεπερασω το λιτρο ανετα

gianniska
2 Ιούν. 2009, 02:08
εγω προτιμω goodys...εχουν καλυτερη ποιοτητα
και νοστιμιά

bebelac
3 Ιούν. 2009, 01:05
Δωρεάν refill δεν εχω δει στη ευρώπη μόνο στην αμερική και στον καναδά είδα.

orck
3 Ιούν. 2009, 18:11
αναφερεσαι στα burger king η γενοτερα;
εαν ειναι το δευτερο θα σου πω οτι στην Ευρωπη (και φυσικα στο κωλο-χωριουδακι μας) εχει δωρεαν γεμισμα οσο αντεξεις και στα ΙΚΕΑ

pexths
3 Ιούν. 2009, 18:16

λεω κ εγω, δεν θα το ειχα δει τοσεσ φορεσ?
στο ικεα δεν ξερω αν συμβαινει σε αλλουσ, οσεσ φορεσ εχω πιει κοκα κολα με πιανει δυσφορια κ ζαλαδα.δωρεαν refill αλλα μην ψοφησουμε κιολασ

orck
3 Ιούν. 2009, 19:06
δεν εχω παρατηρησει κατι
μου εχει τυχει μια η δυο φορες να μην εχει σχεδον καθολου διοξειδιο
σαν να ειναι κουνημενη
αυτο που λες μπορει να εχει σχεση με το τοπικο νερο, η κοκακολα μας στελνει το "μαγικο ζουμι" σε παχυρευστη μορφη, η 3Ε αυτο που κανει ειναι να το ανακατευει με το νερο που εχει διαθεσιμο η καθε χωρα και να το βαζει σε μπουκαλια, τα εστιατωρια εχουν βαρελακια με ζουμι και καθως σου γεμιζουν το ποτηρι θα παρατηρησεις οτι βγαινει απο το μηχανημα μαυρο-απρο, κοκακολα και νερο τα οποια ανακτευονται καθως μπαινουν στο ποτηρι σου

στο ικεα δεν ξερω αν συμβαινει σε αλλουσ, οσεσ φορεσ εχω πιει κοκα κολα με πιανει δυσφορια κ ζαλαδα.δωρεαν refill αλλα μην ψοφησουμε κιολασ

tokio_hotel
3 Ιούν. 2009, 21:27
σαφώς και τα Goodys έχουν μεγλύτερη ποικιλία στο μενού του κ καλύτερη ποιότητα φαγητού

bebelac
3 Ιούν. 2009, 21:47
το ξέχασα το ΙΚΕΑ. Ναι έχεις δίκαιο.
Αν σκεφτεί το κόστος τους είναι μηδενικό. Πιο ακριβά είναι τα πλαστικά ποτηράκια.
Δε καταλαβαίνω γιατί δε το κάνουν και στη Ευρώπη τα fastfood.

m_name_is_george
3 Ιούν. 2009, 21:51
εγω ψηφισα goodys, αν και δεν τρωω τιποτα απο αυτα...μετα απο μια ταινεια που μας εδειξαν στο σχολειο...δεν φανταζεστε τι τρωτε

orck
3 Ιούν. 2009, 22:05
πιστευω οτι το σκεπτικο πισω απο τετοιες ενεργειες ειναι καθαρα οικονομικο
βαζουν κατω ποσο θα τους κοστισει ενας επιπλεον υπαλληλος που θα σου γεμιζει το ποτηρι μια φορα μονο και ποσο κοστιζει να γεμισει το ποτηρι ο πελατης ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ
σιγουρα ειναι οικονομικοτερο να βαζει ο καθενας αλλο ενα γεμισμα (δεν νομιζω οτι υπαρχουν πολλοι που αντεχουν παραπανω απο ενα γεμισμα, ενω υπαρχουν αρκετοι που δεν σηκωνονται ουτε καν για πρωτο ξανα-γεμισμα)

το ξέχασα το ΙΚΕΑ. Ναι έχεις δίκαιο.
Αν κεφτεί το κόστος τους είναι μηδενικό. Πιο ακριβά είναι τα πλαστικά ποτηράκια.
Δε καταλαβαίνω γιατί δε το κάνουν και στη Ευρώπη τα fastfood.

cute_eyes
3 Ιούν. 2009, 23:01

εχω εκμεταλλευτεί πολλες φορες το free refill του ikea και ειμαι γερη σαν αλογο!!!γιαμ γιαμ coca cola!!!

pexths
4 Ιούν. 2009, 00:00
εχω εκμεταλλευτεί πολλες φορες το free refill του ikea και ειμαι γερη σαν αλογο!!!γιαμ γιαμ coca cola!!!

μονο στην κοκα κολα εχω αντιμετωπισει προβλημα στο ικεσ, στα υπολοιπα αναψυκτικα νομιζω οτι ολα ειναι καλα

kostas2419
4 Ιούν. 2009, 06:10
μονο στην κοκα κολα εχω αντιμετωπισει προβλημα στο ικεσ, στα υπολοιπα αναψυκτικα νομιζω οτι ολα ειναι καλα

coca cola; θέλετε να πείτε 80% νερό 20% κοκα;
αυτά τα μηχανήματα τέτοιες φουστιές κάνουν...:rolleyes:

orck
4 Ιούν. 2009, 07:13
δεν κανουν φουστια, την δουλεια τους κανουν
και το μπουκαλι που αγοραζεις την ιδια αναλογια εχει

coca cola; θέλετε να πείτε 80% νερό 20% κοκα;
αυτά τα μηχανήματα τέτοιες φουστιές κάνουν...:rolleyes:

Nrg
4 Ιούν. 2009, 09:31
Στην Αγγλια παντως παρα πολλα μαγαζια εχουν δωρεαν refill (οχι μονο τα burger king).

bebelac
4 Ιούν. 2009, 11:57
Τα μηχανήματα κάνουν ακριβώς ότι κάνει το εργοστάσιο.
Ισως να έχουν λιγότερο ανθρακικό αλλά αυτό εξαρτάται από το μηχάνημα και τη ρύθμιση.
Η αναλογία είναι ακριβώς η ίδια με αυτή του εργοστασίου.

pexths
4 Ιούν. 2009, 14:13
Στην Αγγλια παντως παρα πολλα μαγαζια εχουν δωρεαν refill (οχι μονο τα burger king).

προσπαθω να θυμηθω ποιο μαγαζι επισκεφτηκα κ δεν ειχε δωρεαν ριφιλ.στην αγγλια εχουν ολα. να ειχαν κ στισ μπυρεσ τι καλα:p:p

Nikos_s3
4 Ιούν. 2009, 14:39
στο θέμα μας..!!!

airborne
6 Ιούν. 2009, 15:33
Burger King ειναι τα καλυτερα μακραν. Πηγα στην Αυστρια το χειμωνα και πραγματικα ζηλεψα που δεν τα εχουμε εδω.

Ψηφισα McDonalds και εξηγω τους λογους:

Ειναι πραγματικα hamburger oriented fast food. Τα Goody's εχουν μπασταρδεψει το μενου τους οσο δεν παει. Και γιατι? Γιατι πολυ απλα ο Ελληνας ΔΕΝ ειναι συμηθισμενος στις γευσεις του hamburger του εξωτερικου. ΔΕΝ ειχαμε hamburger και απο χθες στην Ελλαδα. Εμεις ειμαστε του σουβλακιου. Πως λοιπον θα κανεις πιο εμπορικο το μενου σου στο ελληνικο target group? Απλα βαζεις πιο ηπιες γευσεις, περισσοτερα οικεια μυρωδικα και πιατα τυπου goodisssimo(που ειναι το μονο που τρωω μαζι με το Richie). Δεν ειναι τυχαιο οτι το μεγαλυτερο ποσοστο των ελληνων κανει "μπλιαχ" οταν ακουει McDonalds και ας μην εχει δοκιμασει ποτε.

Δευτερον μου τι δινει απιστευτα αυτη η πλυση εγκεφαλου οτι τα McDonalds ειναι αμερικανικα και τα Goody's ελληνικα. Σοβινισμος και στο φαι? Ελεος. Αν μου αρεσει κατι δεν καθομαι να σκεφτομαι αν προερχεται απο την αμερικη, την κινα η την ιαπωνια.

Τα μπιφτεκια των Goody's παντα μου φαινονταν υποπτα. Μεχρι προτεινος στα μενου τους τα χαρακτηριζαν " μπιφτεκια Goody's". Oυτε τι κρεας ειχαν μεσα δεν ανεφεραν! Τωρα πλεον λενε οτι εχουν φρυγανια, αυγο, και διαφορα αλλα. Ακομα και αν ξενισει μερικους λοιπον θεωρω πιο τιμιο το μπιφτεκι των McDonalds που λεει οτι ειναι 100% βοδινο (και ας ειναι και της χειροτερης ποιοτητας) παρα ενα μπιφτεκι που εχει μεσα ενα καρο προσθετα. Γιατι οταν βαζεις στο μπιφτεκι αυγα, φρυγανιες κλπ τι σημαινει αυτο? Αναγκη για ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ συντηρητικα. Γι'αυτο και το μπιφτεκι των Goody's ειναι και σκετο νοστιμο ενω των Mc Donalds ανοστο. Αν φτιαξεις μπιφτεκι μονο με κρεας τι βγαινει? Αποτυχια. .

Τριτον, τα Goody's ειναι υπερβολικα ακριβα. Και κυριως γι'αυτο δυσανασχετησα. Δε μου αρεσαν ποτε και ιδιαιτερα και λεω να δινω στην ξεφτιλα 10 ευρω και να μη χορταινω κιολας...Ε οχι...

Τεταρτον Οι πατατες των McDonalds ειναι 100% εγγυημενα οτι θα ειναι παντα τραγανες, νοστιμες, και σωστα τηγανισμενες. Σε ολα τα καταστηματα.

Οι πατατες των Goody's ειναι πολλες φορες μαλακες, το λαδι μυριζει, ειναι πολυ πιο ανοστες. Λοιπον, αν και αποφευγω σαν το διαολο τις προτηγανισμενες στα φαστ φουντ, προτιμω να φαω 3 χαμπουργερ καλυτερα, αν ομως ειναι να φαω πατατα τινγκα στο συντηρητικο τουλαχιστον να το ευχαριστηθω. Προκαλω οποιονδηποτε να παρει απλα πατατες απο τα Mc και να συγκρινει ο ιδιος. Ατομα που δεν πλησιαζαν ουτε απεξω απο τα μακ οταν δοκιμασαν πατατες ειδαν την τεραστια διαφορα.

Παντως αν ηταν να ψηφισω κατι που υπαρχει στην Ελλαδα θα ψηφιζα δαγκωτο

KFC!!!!!!!!!

m_name_is_george
6 Ιούν. 2009, 15:56
γιατι δεν εχετε burger kind? εμεις εδω στη Κυπρο εχουμε!

cute_eyes
6 Ιούν. 2009, 16:47
airborne συμφωνω απολυτα μαζι σου!!
m_name_is_george ασε μας στο πονο μας....

nikos_41
7 Ιούν. 2009, 01:51
Goodys γιατί ούτως η άλλως τα McDonalds τα κλείσαμε στη Λάρισα:lol:
Πάντως τα καλύτερα είναι τα KFC αλλά δυστυχώς έχει μόνο Αθήνα:(

mol
7 Ιούν. 2009, 02:19
Πάντως τα καλύτερα είναι τα KFC αλλά δυστυχώς έχει μόνο Αθήνα:(

ακομη εχουμε στην Ελλαδα kfc? σε ποια περιοχη ειναι?

THEO_LEGEND
7 Ιούν. 2009, 04:25
ακομη εχουμε στην Ελλαδα kfc? σε ποια περιοχη ειναι?
Εγω στην αθηνα ,στου ρεντη συγκεκριμενα ,τα εχω ξεσκισει..εχει και στο μολ νομιζω...

latinsoapsfever
7 Ιούν. 2009, 13:51
Και στην Ομόνοια και τη Γλυφάδα.

airborne
7 Ιούν. 2009, 15:49
Και Πειραια. Τα KFC ειναι τα αγαπημενα μου, ωστοσο εχω παρατηρησει οτι απο καταστημα σε καταστημα διαφερει λιγο η ποιοτητα, το ψησιμο κλπ. Τα καλυτερα τα εχουν του Village στο Ρεντη.

Α, και προς εκπληξη μου προσφατα ειδα κλεφτα μεσα στην κουζινα τους και ειδα τον τυπο που τα εφτιαχνε να εχει νωπα κοτοπουλα και να τα παναρει με το μιγμα. Νομιζα παντα οτι ειναι κατεψυγμενα ετοιμα και ερχονται απ'εξω. Δεν πιστευα οτι ειναι ελληνικα Αγγελακη οπως λενε στη ρεκλαμα τους.

kage
7 Ιούν. 2009, 17:47
στα goodys θυμαμαι ta cheeseburger καπου στο 1.80ε ποσα χρονια εχει που εχει φτασει 2.15ε!!?
πατατες golden(κανονικες?) 2ε οσο και το cheese!

THEO_LEGEND
7 Ιούν. 2009, 19:15
Και Πειραια. Τα KFC ειναι τα αγαπημενα μου, ωστοσο εχω παρατηρησει οτι απο καταστημα σε καταστημα διαφερει λιγο η ποιοτητα, το ψησιμο κλπ. Τα καλυτερα τα εχουν του Village στο Ρεντη.

Α, και προς εκπληξη μου προσφατα ειδα κλεφτα μεσα στην κουζινα τους και ειδα τον τυπο που τα εφτιαχνε να εχει νωπα κοτοπουλα και να τα παναρει με το μιγμα. Νομιζα παντα οτι ειναι κατεψυγμενα ετοιμα και ερχονται απ'εξω. Δεν πιστευα οτι ειναι ελληνικα Αγγελακη οπως λενε στη ρεκλαμα τους.
Σωστα τα λες:D

Σχετικα με το μιγμα ξερω οτι γνωριζουν μονο 4 απο τα 7 συστατικα που περιεχει...το μιγμα ερχεται απ εξωτερικο σε φακελακια και δεν ξερουν ακριβως τα συστατικα και τις αναλογιες....

myphone.gr
Όροι Χρήσης :: Προσωπικά Δεδομένα