Jump to content

Μetalάδες vs Dance/Τrance-άδες


shodanjr_gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που λέτε, έχω παρατηρήσει πως οι οπαδοί αυτών των 2 ειδών μουσικής (εγώ προσωπικά ανήκω στο πρώτο) έρχονται συχνά σε σύγκρουση. Οι μεν (Μέταλάδες) θεωρούνται από τους τρασνάδες ως βρομεροί, άξεστοι και απεριποίητοι. Οι δε (τρανσάδες) θεωρούνται συχνά από τους μεταλάδες ως φλωράκια και ψωνάρες.

 

Σηκώνει συζήτηση το θέμα, δεν νομίζετε;

 

Disclaimer:

Τα παραπάνω δεν αποτελούν προσωπικές απόψεις του συντάκτη του παρόν μηνύματος. Παρακαλείσθε να μην αρχίσετε σε flames μέχρι θανάτου τον χρήστη shodanjr_gr :p

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 72
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Bλακείες είναι αυτά, για εσωτερική κατανάλωση στα στέκια των κολλημένων. Προσωπική μου άποψη..

Αν και εδώ που τα λέμε οι τρανσάδες είναι καπως φουστα-μπλουζα :p :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου θυμίζει αφιέρωμα-εξώφυλλο του Μετρό το 1993 :p

 

Τι θα πει κόντρα; Ακου ό,τι μουσική γουστάρεις την ώρα που την κάνεις κέφι. Αν δεν σ'αρέσει ένα είδος ΜΗΝ το ακούς.

 

Απλά τα πράγματα.

 

και για να ανάψω τα αίματα... "υπάρχει ακόμα metal, ή ακούτε όλοι τα παλιά καλά κομμάτια"; ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλά εντάξει... Ωραία κόντρα... Να έχουμε κάτι να λέμε δηλαδή... :lol:

Το τι μουσική ακούς δεν χαρακτηρίζει και το αν είσαι κουνιστός ή όχι κι αν είσαι φούστα-μπλούζα ή ρόδα-τσάντα και κοπάνα...

Ούτε είσαι trendy με το ένα είδος και φλώρος με το άλλο... :mad:

Δηλαδή εγώ που θα ακούσω Sisters,Maiden & Bauhaus και μετά με πολύ άνεση θα ακούσω psychedelic τι είμαι; Και από τα δυο;;;; :wacko: :lol:

Μη τρελαθούμε τελείως!!!! ;)

 

Εγώ ξεκίνησα με καθαρά rock/dark wave/metal ακούσματα και κάπου εκεί στο 95 το γύρισα στο psychedelic/house/techno-trance χωρίς όμως να απαρνηθώ κανένα είδος μουσικής και κάνω το κέφι μου και με τα δύο! ;)

 

Και σε πληροφορώ πως αρκετοί rock/industrial καλλιτέχνες το γυρίσανε σε psychedelic... Π.χ ο Youth που ήταν μπασίστας στους Killing Joke έφτιαξε το Label Dragonfly... Ο Tim Schuld που έπαιζε στους Front 242 παίζει psychedelic με καθαρά industrial guitar-based riffs... Θα μου πεις αυτοί δεν είναι καθαρά METAL αλλά προέρχονται από πολύ κοντινό χώρο...

 

τεσπα... Συνεχίζουμε με άλλες απόψεις ;)

Next please...

 

 

τελείως άσχετο: Shodan Amigόβιος κι εσύ;;;;;; :D Ε ρε Amiga!!! Αθάνατη είσαι! :happy:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν έχω ακούσει κάνενα tranca να βρίζει μεταλλάδες χωρίς λόγο.

Συνήθως οι μεταλλάδες έχουν το κόλλημα. Έμειναν στο παρελθόν, αρνούνται το κάθε τι καινούργιο έστω κι αν είναι καλό και νομίζουν πως κάτι κάνουν.

Ατάκες του στυλ "τι φλωριές ακούς", "αυτά τα ντάπαντουπα (έλεος λέξη) είναι παλιοτρεντάδες". Εντάξει, ας ακούσει ο καθένας οτι θέλει. Ας μείνει και στην εποχή των σπηλαίων αμα του αρέσει. Οι άλλοι τι του φταίνε; Η μουσική εξελίσσεται συνεχώς, τα μυαλά ορισμένων δε λένε να ξεκολλήσουν. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 (20 Σεπ. 2004 , 12:56)

 

Εγώ πάλι δεν έχω ακούσει κάνενα tranca να βρίζει μεταλλάδες χωρίς λόγο.

Συνήθως οι μεταλλάδες έχουν το κόλλημα. Έμειναν στο παρελθόν, αρνούνται το κάθε τι καινούργιο έστω κι αν είναι καλό και νομίζουν πως κάτι κάνουν.

Ατάκες του στυλ "τι φλωριές ακούς", "αυτά τα ντάπαντουπα (έλεος λέξη) είναι παλιοτρεντάδες". Εντάξει, ας ακούσει ο καθένας οτι θέλει. Ας μείνει και στην εποχή των σπηλαίων αμα του αρέσει. Οι άλλοι τι του φταίνε; Η μουσική εξελίσσεται συνεχώς, τα μυαλά ορισμένων δε λένε να ξεκολλήσουν. :mad:

 

 

Με την ίδια λογική μπορούν και οι μεταλάδες να κατηγορίσουν τους τρανσάδες πως είναι πρόθυμοι να ακούσουν οτιδήποτε έχει έναν στοιχειώδη ρυθμΌ (το νταπαντούπα που λέγαμε :ρ). Το απόλυτο αίσχος είναι να κατηγορούν οι ντάνσ-μπόιζ τους μεταλλάδες επειδή δεν έχουν το μαλί τίγκα στο τζελ και το αφήνουν να μακρύνει... :Ρ

 

@Agent M

 

Βασικά δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ μου Αμίγκα (δυστυχώς δεν τις πρόλαβα όταν ήταν στα high τους). Έκανα όμως ένα τεστάκι που σου λέει τί λειτουργικό είσαι(/τρέχεις :Ρ) και εκεί που περίμενα κάνα Windows XP με Service Pack 2, μου βγήκε το Amiga OS ;)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος shodanjr_gr (20 Σεπ. 2004 , 13:24)

 

Με την ίδια λογική μπορούν και οι μεταλάδες να κατηγορίσουν τους τρανσάδες πως είναι πρόθυμοι να ακούσουν οτιδήποτε έχει έναν στοιχειώδη ρυθμΌ (το νταπαντούπα που λέγαμε :ρ). Το απόλυτο αίσχος είναι να κατηγορούν οι ντάνσ-μπόιζ τους μεταλλάδες επειδή δεν έχουν το μαλί τίγκα στο τζελ και το αφήνουν να μακρύνει... :Ρ

 

Φυσικά. Αλλά ξέρεις, τα προβλήματα και οι γκρίνιες συνήθως προκαλούνται απο "κολλημένους" κι όχι από "προοδευτικούς". Τις περισσότερες φορές, αυτοί που θέλουν να κάνουν κάτι διαφορετικό τα ακούνε από τους άλλους...

Δες και με την τεχνολογία. Οι τεχνοφοβικοί προκαλούν συνήθως τις φασαρίες.

Και τους μεταλλάδες μπορεί να τους έβριζαν στις πρώτες εποχές τους, αλλά τώρα αυτοί είναι που κόλλησαν κάπου και δε λένε να ανοίξουν τα μάτια τους να δούνε λίγο παραπέρα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 (20 Σεπ. 2004 , 13:50)

 

Φυσικά. Αλλά ξέρεις, τα προβλήματα και οι γκρίνιες συνήθως προκαλούνται απο "κολλημένους" κι όχι από "προοδευτικούς". Τις περισσότερες φορές, αυτοί που θέλουν να κάνουν κάτι διαφορετικό τα ακούνε από τους άλλους...

Δες και με την τεχνολογία. Οι τεχνοφοβικοί προκαλούν συνήθως τις φασαρίες.

Και τους μεταλλάδες μπορεί να τους έβριζαν στις πρώτες εποχές τους, αλλά τώρα αυτοί είναι που κόλλησαν κάπου και δε λένε να ανοίξουν τα μάτια τους να δούνε λίγο παραπέρα. :rolleyes:

 

 

Μα η μουσική δεν έχει καμία σχέση με την πρόοδο. Την πρόοδο την ακολουθείς όχι μόνο γιατί σου αρέσει, αλλά γιατί σε εξυπηρετεί κιόλας...η μουσική είναι καθαρά θέμα γούστο. Και όσον αφορά τον συσχετισμό μεταλλάς=τεχνοφοβικός, επέτρεψέ μου να διατηρήσω τις αμφιβολίες μου. Μάλλον τους τρανσάκιδες θα τους χαρακτήριζα αστοιχείωτους στην πλειοψηφία τους με τις νέες τεχνολογίες...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

παρακολουθω την κουβεντουλα σας πραγματικα με πολυ ενδιαφερον. βλεπετε εχω μεγαλωσει λιγακι και εχω βγει απο αυτο το κλιμα. παιδι της dance σκηνης απο μικρος, δεν μπορω να ξεχασω οτι περασαν πολλα χρονια που το πρωτο πραγμα που σκεφτομουν το πρωι και το τελευταιο το βραδυ, ηταν το psychedelic trance. πειτε το εμπορικο, πειτε οτι ξεφουσκωσε γρηγορα, αυτο δεν αλλαζει το οτι πολυ κοσμος λατρεψε κυριολεκτικα αυτη τη μουσικη. η αντιθετη πλευρα δεν με ενοχλησε ποτε, απλα παντα αναρωτιομουν αν ειχαν δοκιμασει να ακουσουν κατι καινουριο. δεν τους κατηγορω ομως γιατι και γω metal μπορεσα να ακουσω μετα την επαφη μου με το Psy-trance.

αυτα απο μενα....

keep on dancing :)

Link to comment
Share on other sites

Και μένα όλοι οι φίλοι μου ακούν dance μουσική(δυστυχώς πάνε με το μπούγιο)θεωρούν ότι το 90 % των μεταλάδων είναι αλήτες και καπνίζουν από πολύ μικρή ηλικία,ντύνονται χάλια,είναι απαίσιοι μαθητές κτλ κτλ

 

Κατά την άποψη μου αυτές οι γνώμες συνδέονται άμεσα με χαζές προκαταλήψεις που υπάρχουν και θα υπάρχουν για πάντα.

 

Η Αλήθεια σαφώς και είναι διαφορετικοί.

Ξέρω πολλά παιδιά που έχουν αφοσιωθεί ολοκληρωτικά στην μέταλ,όμως παραμένουν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ,και πανέξυπνα.

 

Δυστυχώς ορισμένοι δεν μπορούν να το καταλάβουν αυτό

 

:(

 

Μetal rulezzzzz ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος psybill (20 Σεπ. 2004 , 14:25)

 

παρακολουθω την κουβεντουλα σας πραγματικα με πολυ ενδιαφερον. βλεπετε εχω μεγαλωσει λιγακι και εχω βγει απο αυτο το κλιμα. παιδι της dance σκηνης απο μικρος, δεν μπορω να ξεχασω οτι περασαν πολλα χρονια που το πρωτο πραγμα που σκεφτομουν το πρωι και το τελευταιο το βραδυ, ηταν το psychedelic trance. πειτε το εμπορικο, πειτε οτι ξεφουσκωσε γρηγορα, αυτο δεν αλλαζει το οτι πολυ κοσμος λατρεψε κυριολεκτικα αυτη τη μουσικη. η αντιθετη πλευρα δεν με ενοχλησε ποτε, απλα παντα αναρωτιομουν αν ειχαν δοκιμασει να ακουσουν κατι καινουριο. δεν τους κατηγορω ομως γιατι και γω metal μπορεσα να ακουσω μετα την επαφη μου με το Psy-trance.

αυτα απο μενα....

keep on dancing :)

 

Ωραίος ο Bill!! :cool: :D ;)

Φίλε μου ξεφούσκωσε αλλά ξαναγεννήθηκε από τις στάχτες του...

Μην περιμένεις βέβαια να ακούσεις τα κομμάτια που άκουγες απο το '95-'98... Πάνε οι εποχές που ακούγαμε το Liquid Troll στο Άλσος ;)

Έχει αλλάξει κατα πολύ το στυλ και οι επιρροές του... Πράγμα που αν μη τι άλλο το βοήθησε να πάρει βαθιές ανάσες...

Ακούς ακόμα psychedelic ή το παράτησες; :rolleyes:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog (20 Σεπ. 2004 , 14:31)

 

Και μένα όλοι οι φίλοι μου ακούν dance μουσική(δυστυχώς πάνε με το μπούγιο)θεωρούν ότι το 90 % των μεταλάδων είναι αλήτες και καπνίζουν από πολύ μικρή ηλικία,ντύνονται χάλια,είναι απαίσιοι μαθητές κτλ κτλ

 

Κατά την άποψη μου αυτές οι γνώμες συνδέονται άμεσα με χαζές προκαταλήψεις που υπάρχουν και θα υπάρχουν για πάντα.

 

Η Αλήθεια σαφώς και είναι διαφορετικοί.

Ξέρω πολλά παιδιά που έχουν αφοσιωθεί ολοκληρωτικά στην μέταλ,όμως παραμένουν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ,και πανέξυπνα.

 

Δυστυχώς ορισμένοι δεν μπορούν να το καταλάβουν αυτό

 

:(

 

Μetal rulezzzzz ;)

 

Φίλε μου το κάπνισμα,τα ναρκωτικά,η συμπεριφορά του καθένα και το χάλια ντύσιμο δεν ταυτίζονται με το τι μουσική ακούς... :whistle: :rolleyes:

Εν μέρει ακολουθάς κάποιες ιδεολογίες όσον αφορά το ντύσιμο αλλά εξαρτάται από εσένα κατα πόσο θα τις ακολουθάς πιστά... ;)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος shodanjr_gr (20 Σεπ. 2004 , 14:06)

 

Μα η μουσική δεν έχει καμία σχέση με την πρόοδο. Την πρόοδο την ακολουθείς όχι μόνο γιατί σου αρέσει, αλλά γιατί σε εξυπηρετεί κιόλας...η μουσική είναι καθαρά θέμα γούστο. Και όσον αφορά τον συσχετισμό μεταλλάς=τεχνοφοβικός, επέτρεψέ μου να διατηρήσω τις αμφιβολίες μου. Μάλλον τους τρανσάκιδες θα τους χαρακτήριζα αστοιχείωτους στην πλειοψηφία τους με τις νέες τεχνολογίες...

 

Τα πάντα προοδεύουν και τα πάντα εξελλίσονται, άσχετα αν είναι χρήσιμα ή "αχρηστα" (μουσική, αθλητισμός, cinema). Και η μουσική έχει τη χρησιμότητά της γι' αυτό και έχει σχέση με την πρόοδο.

Από τη στιγμή που μένεις στάσιμος και αρνείσαι κάτι το νέο (όχι επειδή δε σου αρέσει, αλλά για το γαμώτο και το κόλλημα σου) και μένεις στα ίδια και τα ίδια, πιστεύω πως είναι σωστός ο συσχετισμός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 (20 Σεπ. 2004 , 14:45)

 

Τα πάντα προοδεύουν και τα πάντα εξελλίσονται, άσχετα αν είναι χρήσιμα ή "αχρηστα" (μουσική, αθλητισμός, cinema). Και η μουσική έχει τη χρησιμότητά της γι' αυτό και έχει σχέση με την πρόοδο.

Από τη στιγμή που μένεις στάσιμος και αρνείσαι κάτι το νέο (όχι επειδή δε σου αρέσει, αλλά για το γαμώτο και το κόλλημα σου) και μένεις στα ίδια και τα ίδια, πιστεύω πως είναι σωστός ο συσχετισμός.

 

 

 

Μα το κόλλημα προέρχεται ακριβώς από το γεγονός ότι ΔΕΝ αρέσει η μουσική αυτή στους μεταλλάδες...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Agent M (20 Σεπ. 2004 , 14:44)

 

Φίλε μου το κάπνισμα,τα ναρκωτικά,η συμπεριφορά του καθένα και το χάλια ντύσιμο δεν ταυτίζονται με το τι μουσική ακούς... :whistle: :rolleyes:

Εν μέρει ακολουθάς κάποιες ιδεολογίες όσον αφορά το ντύσιμο αλλά εξαρτάται από εσένα κατα πόσο θα τις ακολουθάς πιστά... ;)

 

Μαι και εγώ αυτό λέω.

Ο καθένας μπορεί να φοράει ότι θέλει.

Κάποιος μπορεί να δείχνει εξωτερικά αλήτης,αλλά να είναι ΨΥΧΑΡΑ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μα το κόλλημα προέρχεται ακριβώς από το γεγονός ότι ΔΕΝ αρέσει η μουσική αυτή στους μεταλλάδες...

 

Δεν είπα να τους αρέσει σώνει και καλά. Εξυπακούεται πως δεν τους αναγκάζει κανείς να την ακούν.

Εδώ μιλάμε γι' αυτούς που ενώ δεν τους αρέσει, αντί να κάτσουν στ' αυγά τους, αφορίζουν τα πάντα και βρίζουν όλο τον κόσμο :mad:

Αυτα τα κολλήματα δε θέλεις να θίξεις στο συγκεκριμένο thread ή κατάλαβα λάθος; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 (20 Σεπ. 2004 , 14:56)

 

Δεν είπα να τους αρέσει σώνει και καλά. Εξυπακούεται πως δεν τους αναγκάζει κανείς να την ακούν.

 

That is correct

 

Εδώ μιλάμε γι' αυτούς που ενώ δεν τους αρέσει, αντί να κάτσουν στ' αυγά τους, αφορίζουν τα πάντα και βρίζουν όλο τον κόσμο :mad:

Το οποίο όμως βρισίδι είναι αμφίδρομο, έτσι; Μην ξεχνάμε ότι και οι τρασνάδες αποκαλούν τους μεταλλάδες βρομιάριδες αλήτες...

 

Αυτα τα κολλήματα δε θέλεις να θίξεις στο συγκεκριμένο thread ή κατάλαβα λάθος; :worry:

 

 

Όχι τόσο πολύ το κόλλημα με το είδος της μουσικής, όσο τον στερεοτυπισμό των ακρωατών του κάθε είδους.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος shodanjr_gr (20 Σεπ. 2004 , 15:03)

 

 

Το οποίο όμως βρισίδι είναι αμφίδρομο, έτσι; Μην ξεχνάμε ότι και οι τρασνάδες αποκαλούν τους μεταλλάδες βρομιάριδες αλήτες...

Ναι

Εγώ προσπαθώ να πω πως από την πλευρά των μεταλλάδων είναι συχνότερο το φαινόμενο, καθώς αυτοί είναι οι κολλημένοι και οι "τεχνοφοβικοί". Τεσπά ξαναδιάβασε τα πρώτα ποστ που έκανα, για να μην τα ξαναλέω. ;)

 

 

Όχι τόσο πολύ το κόλλημα με το είδος της μουσικής, όσο τον στερεοτυπισμό των ακρωατών του κάθε είδους.

 

Anyway, αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Agent M (20 Σεπ. 2004 , 12:38)

 

Ακούς ακόμα psychedelic ή το παράτησες; :rolleyes:

οταν φτασει η στιγμη που δεν μπορεις να παρακολουθησεις κατι και να ενημερωθεις οσο θα ηθελες, αναγκαστικα το ξεχνας. οχι δεν ακουω πλεον psychedelic, τουλαχιστον καινουρια κοματια. δεν το ξεχναω ποτε ομως. που και που βαζω μερικα κοματακια να θυμηθω το ρυθμο. :o παραμενω φυσικα οπαδος της ηλεκτρονικης μουσικης, σε διαφορετικα ειδη ομως. καλα ειναι και ετσι, δεν εχω παραπονο ;)

Link to comment
Share on other sites

h alh8eia einai pws oi metallades einai ligo stenomyaloi vevaia, alla kai oi trendies 1-2 xronwn pou ginontai mania den antexontai....
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog (20 Σεπ. 2004 , 14:31)

 

θεωρούν ότι το 90 % των μεταλάδων είναι αλήτες και καπνίζουν από πολύ μικρή ηλικία,ντύνονται χάλια,είναι απαίσιοι μαθητές κτλ κτλ

 

 

Εγώ δεν είμαι αλήτης, είμαι σπιτόγατος, ευαίσθητος, ντροπαλός και καλόκαρδος, δεν καπνίζω, δεν έχω καν δοκιμάσει και ούτε πρόκειται, ντύνομαι μια χαρά και στο σχολείο βγάζω 18-19... Επίσης ακούω Metal :cool:

 

Ακόμα πράγματι πολλοί Μεταλλάδες είναι κάπως κολλημένοι, εγώ πχ. βρίσκω το Trance μια χαρά μουσική ;) Τώρα Dance δε ξέρω τι εννοείται, πάντως εγώ τις μόνες "μουσικές" που θεωρώ ότι αξίζουν το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ βρύσιμο του κόσμου είναι τα ελεεινά Σκυλάδικα, Pop, Rap... Τώρα Dance δε ξέρω τι ακριβώς εννοείται...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είμαι αλήτης, είμαι σπιτόγατος, ευαίσθητος, ντροπαλός και καλόκαρδος, δεν καπνίζω, δεν έχω καν δοκιμάσει και ούτε πρόκειται, ντύνομαι μια χαρά και στο σχολείο βγάζω 18-19... Επίσης ακούω Metal

 

Moιάζουμε :Ρ

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Και γω πάντως δεν μοιάζω για μεταλλάς.

 

@john_vla μικρός είσαι εσύ ακόμα.

Έχεις καιρό ;) :p

 

Γενικά ο καθένας μπορεί να ακούει ότι θέλει,αλλά δεν πρέπει να είναι απόλυτος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

exo kotsida kai ntinomai opos olos o kosmos

akouo dancae-trance kai ilektroniki mousiki

 

apo tous misous filous mou akouo:kopstin tin kolokotsida!!

kai apo tous allous misous ti tin akous autin tin athlia mousiki xoris logia :wacko:

 

pantos rock-dance akougontai mia xara!!

 

auta ta athlia skiladika diladi pos mporoun kai ta akoun?? :(

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος papathvas (30 Σεπ. 2004 , 13:42)

 

exo kotsida kai ntinomai opos olos o kosmos

akouo dancae-trance kai ilektroniki mousiki

 

apo tous misous filous mou akouo:kopstin tin kolokotsida!!

kai apo tous allous misous ti tin akous autin tin athlia mousiki xoris logia :wacko:

 

pantos rock-dance akougontai mia xara!!

 

auta ta athlia skiladika diladi pos mporoun kai ta akoun?? :(

 

 

lol έχουν μάθει από τις γνωστές βλακείες ότι μουσική είναι τα λόγια :p Πολύ απλά γιατί ακούν κομμάτια που ΔΕΝ έχουν μουσική ή αν έχουν έχουν τελείως ασήμαντη και νομίζουν ότι χωρίς λόγια όλες οι μουσικές θα είναι βαρετές :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...