PDA

View Full Version : [Επίσημο] Motorola RAZR V3

Σελίδες : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

bororo
20 Ιούλ. 2005, 18:21
Για να καταλάβω, στο device manager πως το βλεπεις το τηλέφωνο? (σαν modem) αν γενικότρα το βλέπει το pc σαν modem ή σαν θαυμαστικό, κάνε δεξί click πάνω του, ap' to device manager πάντα και πάτα update driver->no not this time(next)->from a specific location και κάνε browse στον φάκελο drv του p2kman. δεν παίζει να μην στο βρεί. Σοβαρά τωρα θα φάω το καπέλο μου έτσι και δεν λειτουργήσει :)

valeria
20 Ιούλ. 2005, 18:26
Για να καταλάβω, στο device manager πως το βλεπεις το τηλέφωνο? (σαν modem) αν γενικότρα το βλέπει το pc σαν modem ή σαν θαυμαστικό, κάνε δεξί click πάνω του, ap' to device manager πάντα και πάτα update driver->no not this time(next)->from a specific location και κάνε browse στον φάκελο drv του p2kman. δεν παίζει να μην στο βρεί. Σοβαρά τωρα θα φάω το καπέλο μου έτσι και δεν λειτουργήσει :)Περίμενε ένα ένα τα βήματα :O Γιατί είμαι και λίγο άσχετη!Που θα βρω το device manager;

valeria
20 Ιούλ. 2005, 18:30
Πήγα Control Panel στο Phone and Modem options και λέει ότι δεν μπορεί να βρει κάποιο πιο καινούριο driver απ'αυτό που έχω...Αυτό εννοείς;

Κατάλαβα τελικά τα έκανα όσα μου είπες,αλλά και πάλι δεν!Απίστευτο το τι έχω τραβήξει μ'αυτό το τηλέφωνο :wacko:

bettytsa
21 Ιούλ. 2005, 11:39
paidakia voithisteme na valo sto kinito tin java eortologio? me poio programma kai apo pou tha to vro? thanks

u5064247
21 Ιούλ. 2005, 12:38
Πήγα Control Panel στο Phone and Modem options και λέει ότι δεν μπορεί να βρει κάποιο πιο καινούριο driver απ'αυτό που έχω...Αυτό εννοείς;

Κατάλαβα τελικά τα έκανα όσα μου είπες,αλλά και πάλι δεν!Απίστευτο το τι έχω τραβήξει μ'αυτό το τηλέφωνο :wacko:

Καλησπέρα εγώ πιστεύω ότι όταν έκανες απεγκατάσταση το πρόγραμμα για το ρ910 για κάποιο λόγω αφίνη κάποια αρχεία που μπλοφάρουν το πρόγραμμα του v3 και εγώ όταν πούλησα το ρ910 ( λόγω όγκου ) και πήρα το v3 τα ιδία τράβηξα , έμεινα 2 εβδομάδες χωρίς να μπορώ να κάνω συγχρονισμό με ότι και αν έκανα και αναγκάστηκα να το δώσω και να πάρω το κ750 .με αυτό μέχρι στιγμής όλα μια χαρά .
Κρίμα το v3 μου άρεσε ποιο πολύ από αλλά τα κινητά αλλά από την άλλη έχω ένα κατάλογο με 300 επαφές γατί είμαι επαγγελματίας .

birbilis
21 Ιούλ. 2005, 12:51
Επειδή μάλλον δεν υπάρχει αλλο μέρος για να βρω το language pack R374_G_0E.40.9CR_Lang0031_reflash_MOTOX.shx

Μπορεί κάποιος απο αυτούς που πρόλαβαν να το κατεβάσουν να μου το στείλουν mail? Αν έχει κάποιος φίλος την καλοσύνη PM me!
thanx

valeria
21 Ιούλ. 2005, 14:42
Καλησπέρα εγώ πιστεύω ότι όταν έκανες απεγκατάσταση το πρόγραμμα για το ρ910 για κάποιο λόγω αφίνη κάποια αρχεία που μπλοφάρουν το πρόγραμμα του v3 και εγώ όταν πούλησα το ρ910 ( λόγω όγκου ) και πήρα το v3 τα ιδία τράβηξα , έμεινα 2 εβδομάδες χωρίς να μπορώ να κάνω συγχρονισμό με ότι και αν έκανα και αναγκάστηκα να το δώσω και να πάρω το κ750 .με αυτό μέχρι στιγμής όλα μια χαρά .
Κρίμα το v3 μου άρεσε ποιο πολύ από αλλά τα κινητά αλλά από την άλλη έχω ένα κατάλογο με 300 επαφές γατί είμαι επαγγελματίας .Λες ε;Ωχ αν είναι αυτό την έβαψα,άντε να βρω που έχει αφήσει τα ίχνη του το Pc Suite :wacko: Σ'ευχαριστώ πάντως είναι όντως μια καλή σκέψη :)

bororo
21 Ιούλ. 2005, 15:05
χμμμ!!!! Δεν νομίζω οτι παίζει θέμα συγχισης των κινητών. Άλλωστε τα usb harware αυτήν την λογική έχουν (hot swapable). Τι να σου πω βρέ valeria εγώ μέσω του device manager το έκανα install (start->settings->control panel->system->hardware->device manager σε περίπτωση που δεν το έχεις βρεί). Αν θές κάνε ένα screenshot της οθόνης που σου βγαίνει(πατάς το κουμπί print screen και ανοίγεις το paint και πατάς edit->paste) . Σώστο ως jpeg φώτο και στείλτο μου στο motorolarazr_v3@yahoo.gr για να δω τι ακριβώς παίζει. Έχω όλη την καλή διάθεση να σε βοηθήσω αλλά δεν μπορω να καταλάβω ακριβώς τι γίνεται :)

φιλε birbili εγω να στο στείλω το language pack αλλά αφού θα το flashάρεις γιατί δεν του βάζεις το R374_G_0E.41.C0R (firmware & lang pack) που είναι και το πιό πρόσφατο, άλλωστε reflash είναι δεν θα χάσεις τίποτα απ' τα αρχεία σου :)

bettytsa
21 Ιούλ. 2005, 15:22
paidakia voithisteme na valo sto kinito tin java eortologio? me poio programma kai apo pou tha to vro? thanks

valeria
21 Ιούλ. 2005, 16:03
χμμμ!!!! Δεν νομίζω οτι παίζει θέμα συγχισης των κινητών. Άλλωστε τα usb harware αυτήν την λογική έχουν (hot swapable). Τι να σου πω βρέ valeria εγώ μέσω του device manager το έκανα install (start->settings->control panel->system->hardware->device manager σε περίπτωση που δεν το έχεις βρεί). Αν θές κάνε ένα screenshot της οθόνης που σου βγαίνει(πατάς το κουμπί print screen και ανοίγεις το paint και πατάς edit->paste) . Σώστο ως jpeg φώτο και στείλτο μου στο motorolarazr_v3@yahoo.gr για να δω τι ακριβώς παίζει. Έχω όλη την καλή διάθεση να σε βοηθήσω αλλά δεν μπορω να καταλάβω ακριβώς τι γίνεται :)

φιλε birbili εγω να στο στείλω το language pack αλλά αφού θα το flashάρεις γιατί δεν του βάζεις το R374_G_0E.41.C0R (firmware & lang pack) που είναι και το πιό πρόσφατο, άλλωστε reflash είναι δεν θα χάσεις τίποτα απ' τα αρχεία σου :)
Θα το έκανα,αλλά δεν νομίζω να βγάλεις κάποιο νόημα...Απλά ίσως εγώ να κάνω κάποιο λάθος...Ίσως να μην έχω καταλάβει ακριβώς τι πρέπει να κάνω.Βασικά άκου για να καταλάβω κι εγώ καλύτερα:Μέσα στο folder drv του p2kman υπάρχουν 3 αρχεία .inf Όλα καλά μέχρι εδώ.Από το device manager με ποιο απ'όλα πρέπει να κάνω update τον driver;Εγώ τα κάνω ένα-ένα.Μου βγάζει Υοur hardware is installed and ready to use.Μετά πάω στο c:\windows\system32\drivers και βάζω τα δύο .sys.Aυτό κάνω.Υπάρχει και κάτι άλλο;

valeria
21 Ιούλ. 2005, 16:07
paidakia voithisteme na valo sto kinito tin java eortologio? me poio programma kai apo pou tha to vro? thanksAυτό γίνεται με κάποιο p2k πρόγραμμα ρίξε μια ματιά εδώ (http://www.geocities.com/motorolarazr_v3/) ,τώρα να σε βοηθήσω παραπάνω δυστυχώς δεν ξέρω κι εγώ καινούρια είμαι :)

bettytsa
21 Ιούλ. 2005, 16:08
se efxarsito poli

bororo
21 Ιούλ. 2005, 16:10
bettytsa πήγαινε στο www.geocities.com/motorolarazr_v3 και κάνε τα εξής:

Στα προγράμματα για PC κατέβασε το p2ktools (με αυτό θα ανεβάσεις το στο κινητό σου την εφαρμογή)

Στα προγράμματα Java κάτω κάτω υπάρχει ένα link για έναν οδηγό Java upload, κατάβασε και αυτό διάβασέ το και είσαι έτοιμη. Μιας και είσαι στην σελίδα ρίξε και καμία ματιά στα άλλα προγράμματα και στα παιχνίδια μήπως θές και τίποτε άλλο (τόση δουλειά έπεσε για να ανεβούν όλα αυτά με την 56άρα σύνδεση να μην το διαφημίσουμε και λίγο??? χιχιχιχι!!!!).

bororo
21 Ιούλ. 2005, 16:20
βρε valeria τα πράγματα δεν είναι τόσο δύσκολα: κατ' αρχήν σε μένα στον φάκελο υπάρχουν 4 αρχεία p2k.inf, USBMOT2000.INF, p2k.sys, usbser.sys. Απ' ότι θυμάμαι δεν σου αφήνουν πολλές επιλογές τα windows, απλά τους λε΄ς που είναι ο φάκελος( όχι το κάθε αρχείο ξεχωριστά) επιλέγουν αυτά πιό inf θα χρησιμοποιήσουν. Το να μεταφέρεις τα sys μονη σου στον φάκελο έιναι ανούσιο γιατί αυτό κάνουν ουσιaστικά και τα windows.

Απλά τίκαρε το include this location και στο browse θα πρέπει να έχεις κάτι τέτοιο C:\μέρος που έχεις το πρόγραμμα\P2kman\Drivers v2.3 και πάτα next.

Συγκεκριμένα νομίζω ότι χρησιμοποιήτε το p2k.inf αλλά αυτό δεν σε ενδιαφέρει και πολύ :)

valeria
21 Ιούλ. 2005, 16:39
βρε valeria τα πράγματα δεν είναι τόσο δύσκολα: κατ' αρχήν σε μένα στον φάκελο υπάρχουν 4 αρχεία p2k.inf, USBMOT2000.INF, p2k.sys, usbser.sys. Απ' ότι θυμάμαι δεν σου αφήνουν πολλές επιλογές τα windows, απλά τους λε΄ς που είναι ο φάκελος( όχι το κάθε αρχείο ξεχωριστά) επιλέγουν αυτά πιό inf θα χρησιμοποιήσουν. Το να μεταφέρεις τα sys μονη σου στον φάκελο έιναι ανούσιο γιατί αυτό κάνουν ουσιaστικά και τα windows.

Απλά τίκαρε το include this location και στο browse θα πρέπει να έχεις κάτι τέτοιο C:\μέρος που έχεις το πρόγραμμα\P2kman\Drivers v2.3 και πάτα next.

Συγκεκριμένα νομίζω ότι χρησιμοποιήτε το p2k.inf αλλά αυτό δεν σε ενδιαφέρει και πολύ :)Έχεις δίκιο είναι πιο εύκολο όπως το λες,το ίδιο πράγμα έκανα κι εγώ ουσιαστικά.Το έκανα και με τον δικό σου τρόπο και δεν κάνει τίποτα...Μου λέει Cannot connect to phone.Το πιο περίεργο είναι ότι αφού το πει λίγο μετά χάνεται εντελώς η σύνδεση του τηλεφώνου με το καλώδιο και πρέπει να το ξανασυνδέσω...

bororo
21 Ιούλ. 2005, 16:46
Με ποιό πρόγραμμα το παλεύεις? Στα έκανε τελικά Install ένα ένα???

valeria
21 Ιούλ. 2005, 16:55
Με ποιό πρόγραμμα το παλεύεις? Στα έκανε τελικά Install ένα ένα???To παλεύω με το p2kman,αλλά και το p2ktools τα ίδια μου έκανε.Έκανα την ίδια διαδικασία που μου είπες τώρα και κανένα από τα δύο δεν το αναγνωρίζει...Το mobile phone tools πάντως το βλέπει κανονικά.Έκανα και συγχρονισμό κι απ'όλα!Όσο για το ένα-ένα απ'ότι κατάλαβα τελικά πρέπει να έκανε το ένα install,και μετά όταν έβαζα το άλλο αρχείο πρέπει να έκανε αντικατάσταση το προηγούμενο αρχείο...Αυτό κατάλαβα...Αλλά τώρα το έκανα όντως όπως είπες εσύ το έβαλα να βρει τον φάκελο drv και έψαξε εκεί μέσα έκανε ότι έκανε install αλλά τίποτα...

bettytsa
21 Ιούλ. 2005, 16:59
paidia den mporo na vro pouthena to p2ktools to exei kaneis?

bororo
21 Ιούλ. 2005, 17:03
bettytsa δες τα pm σου!

bororo
21 Ιούλ. 2005, 17:20
δεν γίνεται ακριβώς αντικατάσταση απλά υπάρχουν διαφορετικές κονσόλες μέσα στο razr :) δοκίμασε να κάνεις την ίδια διαδικασια με τον φάκελο Drivers v2.3, υποθέτω ότι χρησιμοποιείς το data cable kai ;oxi bluetooth (βασικά γι αυτο θα ξέρω σε λίγα λεπτά ;) )

bororo
21 Ιούλ. 2005, 17:43
τι νέα πα' το μέτωπο valeria??? :)

valeria
21 Ιούλ. 2005, 19:35
τι νέα πα' το μέτωπο valeria??? :)Eπειδή κάτι προέκυψε θα ξανα-ασχοληθώ αύριο,θα ενημερώσω,thanks! :)

birbilis
21 Ιούλ. 2005, 21:54
betytsa,
πέρα απο το P2K μπορείς πολύ απλα να εγκαταστήσεις Java εφαρμογες εάν έχεις bluetooth στον υπολογιστή σου.
Κάνεις drag'n'drop to αρχείο java που θες στο Bluetooth Object Push Profile (θα το βρείς εαν κάνεις "search for available services" στο πρόγραμμα που χειρίζεται το bluetooth στο pc σου).
Μετά κάνεις αποδοχή στο V3 σου και το java κάνει install.

MIB
22 Ιούλ. 2005, 12:07

1. το R374_G_0E.41.C0R an to balw den 8a xasw ta tilefona mou sigoura????
2. το R374_G_0E.41.C0R einai to legomeno firmware pou trabaei video?giati an einai akousa oti afti i ekdwsi exei polla problimata!
3. dwste ena sigouro link (fobame ta moufa sites kai den einai na paizeis me afta) gia na katebasw το R374_G_0E.41.C0R (an telika aksizei)egw exw tin R374_G_0E.40.3ER_A , den kserw an eksizei tin allagi kai an dw diafora ousiastiki, an lete oti aksizei tin prospa8eia 8a to kanw.

4. yparxei ka8aro kai olokliromeno tutorial kapou gia to pws na balw το R374_G_0E.41.C0R????

birbilis
22 Ιούλ. 2005, 13:19
1. το R374_G_0E.41.C0R an to balw den 8a xasw ta tilefona mou sigoura????
2. το R374_G_0E.41.C0R einai to legomeno firmware pou trabaei video?giati an einai akousa oti afti i ekdwsi exei polla problimata!
3. dwste ena sigouro link (fobame ta moufa sites kai den einai na paizeis me afta) gia na katebasw το R374_G_0E.41.C0R (an telika aksizei)egw exw tin R374_G_0E.40.3ER_A , den kserw an eksizei tin allagi kai an dw diafora ousiastiki, an lete oti aksizei tin prospa8eia 8a to kanw.

4. yparxei ka8aro kai olokliromeno tutorial kapou gia to pws na balw το R374_G_0E.41.C0R????

Φιλε ΜΙΒ,
1.Αν βάλεις το reflash δεν χάνεις τίποτα, υπάρχει όμως περίπτωση για ασυμβατοτητες και αλλα προβλήματα.
2.Το 41.C0R όντως τραβάει video αλλα δέν το έχει δοκιμάσει κανείς σε αυτο το forum για να μας πεί τη συμπεριφορά του. Υπάρχει ομως το 40.9R(που επίσης τραβάει video) και το έχουν δοκιμάσει 2-3 άτομα εδώ με επιτυχία.
3. www.motox.us
Tην 40.3ΕR_A την ειχα για αρκετό καιρό και κατά τη γνώμη μου έχει σοβαρο πρόβλημα με το σήμα, το προβλημα το έλυσε η έκδοση .79R που είναι κ η τελευταία επίσημη που βάζει η cellcom.
4. Στο www.motox.us έχει μερικά αρκετά καλά tutorial για αυτό που θές, επίσης πολύ καλο info έχει το forum του ίδιου site(motomodders.net).

bororo
22 Ιούλ. 2005, 14:56
το έχω δοκιμάσει εγώ και συγκεκριμένα τώρα αυτό "φοράω". Προσωπικά το βρίσκω λίγο πιό γρήγορο απ' το 9CR παρόλο που και τα 2 έχουν αυτό το (unicode) πρόβλημα στα μηνύματα :(

MIB
22 Ιούλ. 2005, 15:06
bororo enoeis exeis tin R374_G_0E.41.C0R??
trabaei video ?

sto site eida bgike mia pio kainouria
R374_G_0E.41.C3R_A_reflash.shx

tin exei dokimasei kaneis?

MIB
22 Ιούλ. 2005, 15:20
kala milame mperdeftika telios!

ti einai ta Monster Packs, Language Packs, Reflash files, Reflash_mlp™, MXLP™ Flexlash

ti kanei to ka8ena,
kai ti xriazomai egw na katebasw kai na perasw sto kinito mou gia na exw to kainourio firmware, alla me ellinika?! (den me neiazei to unicode , greeklish grafw sta SMS)

kai ksanarwtaw, ta tilefona mou ta xanw apo ton til. katalogo an kanw aftin tin anaba8misi!?!?!

laburin8os einai re paidia i oli diadikasia!?

as eksigisei kaneis me 2 3 logia ti paizei ...

ksanalew oti 8elw na anaba8misw to kinitaki mou na trabaei kai video alla na min xasw ta til. mou

bororo
22 Ιούλ. 2005, 15:48
Και εξηγούμαι: Αν κάνεις reflash τα τηλέφωνά σου δεν τα χάνεις απ' τον κατάλογο. Σε κάθε περίπτωση όμως κράτα ένα backup με το mpt που έχεις. Η πιό πρόσφατή έκδοση λογισμικού του Motox που υποστηρίζει ελληνικά είναι η C0R. Οι υπόλοιπες αν και πιό πρόσφατες δέν έχουν υποστήριξη ελληνικών. η εξήγηση τών όνομασιών των αρχείων έχει ώς εξής 1)Monster Packs-> Πλήρης αναβάθμιση χάνονται τα πάντα και στήνετε το τηλ απ την αρχή με το καινούριο λογισμικό και καινουρια seems 2)Language Packs-> Είναι το πακέτο που περιλαμβάνει τις γλάσσες (0031 είναι το πακέτο με τα ελληνικά) 3)Reflash files-> γίνεται αναβάθμιση του λογισμικού σου χωρίς να χάνεις τα αρχεία σου 4)Reflash_mlp™-> Ισχύει το ίδιο με από πάνω μόνο που εδώ δεν επιρεάζεται και το πακέτο με τις γλωσσες (mlp= minus language pack) 5)MXLP->Ayt;o e;inai mia kaino;yria m;oda toy Μοτοx ο οποίος βγάζει δικά του πακέτα γλωσσών χρησιμοποιώντας μόνο τα αγλλικά και μία δεύτερη γλώσσα(τα ελληνικά δεν έχουν μπεί ακόμι στην λίστα του:) ) 6)Flexlash-> Είναι μία μίξη Flex & Flash.

Directx
22 Ιούλ. 2005, 22:18
Σχετικά με τα SMS είχα ακούσει ότι για να έχεις αναφορά παράδοσης σε αυτά έπρεπε να την επιβεβαιώνεις ξεχωριστά πριν κάθε αποστολή τους. Ισχύει αυτό;

Ευχαριστώ πολύ!

lkitsos
23 Ιούλ. 2005, 00:25
Σχετικά με τα SMS είχα ακούσει ότι για να έχεις αναφορά παράδοσης σε αυτά έπρεπε να την επιβεβαιώνεις ξεχωριστά πριν κάθε αποστολή τους. Ισχύει αυτό;

Ευχαριστώ πολύ!

nai isxiei afto

MIB
23 Ιούλ. 2005, 01:03
an kai to exw sini8isei pia, kapou diabasa (edw nomizw :p ) oti kikloforei frimware pou to kanei default me anafora!

MIB
23 Ιούλ. 2005, 01:20
oraia! pes oti 8elw na kanw mia anaba8imisi tou flash tou kinitou! (mpas kai dw kamia beltiosi stin taxitita twn menus ktl

kanw mono flashing etsi?

8a mporw na balw tin teleftaia ekdwsi?? i 8a xasw ta ellinika?!
gia afto pou 8elw na kanw , pia ekdwsi prepei na katebasw !?

aftin R374_G_0E.41.C3R_A_reflash_mlp_MOTOX.shx ??
apo edw: http://www.motox.us/reflash_mlp.php

an balw aftin 8a exw kainouria ekdwsi me video recording kai me ellinika kai me apiraxta osa exw mesa sto kinito(tilefona ringtones ktl...)?!?!

bill_viper
23 Ιούλ. 2005, 12:21
Θα έχεις όσα λες εκτός από τα ελληνικά (τα οποία τα προσθέτεις βάζοντας τα 41.C0R).Την έχω περίπου μία εβδομάδα,κανένα κόλλημα και η αναζήτηση με 2 γράμματα στις επαφές r0x! :)

valeria
23 Ιούλ. 2005, 14:06
Tελικά δεν κατάφερα ό,τι κι αν έκανα,να κάνω το κινητό να συγχρονιστεί με κάποιο p2k πρόγραμμα.Και το κακό είναι ότι το bluetooth που έχω είναι της mobile action που έχει δικούς του drivers και δεν μπορώ ούτε με αυτό το prog να περάσω τπτ :mad: Έχω εκνευριστεί πολύ με αυτό το θέμα :( Έχω δοκιμάσει όλες τις παραλλαγές με τον φάκελο drv και τον φάκελο drivers 2.3 αλλά τίποτα.Εν τω μεταξύ,κάθε φορά που δεν πετυχαίνει πρέπει να κάνω system restore γιατί το p2kman μόνο την πρώτη φορά που το ανοίγω κάνει μια προσπάθεια αναγνώρισης του V3.Την πρώτη φορά λοιπόν που ανοίγω το p2kman λέει Found new hardware και από κάτω λέει Motorola V3 modem,και μετά λέει Usb composite device.Αυτό πάντως το λέει παρ'όλο που έχω περάσει τους drivers από πριν με την γνωστή διαδικασία.Μόλις το λέει αυτό μετά στο καπάκι λέει A problem occured during hardware installation.Your device might not work properly.Και μετά αποσυνδέεται το κινητό από τη θύρα.Το βγάζω και το ξαναβάζω στην θύρα,ξαναανοίγω το p2kman για να ξαναπροσπαθήσει να βρει το v3 αλλά δεν κάνει τίποτα.... :(

MIB
23 Ιούλ. 2005, 18:51
oraia loipon paw na balw tin http://www.motox.us/reflash_mlp.php pou lew ekei!
kai lete oti sigoura den xanw ta til mou !! (den mporw na ta kanw backup mou bgazei alampournezika ta ellinika :( )

ti elege omos kati o bororo oti an balw tin teleftaia ekdwsi den 8a mporw na exw ellinika!?!? afti pou lew na balw einai i pio kainouria?! pws les esy bill_viper oti an tin balw mporw meta na balw ta ellinika?!

xagios
23 Ιούλ. 2005, 18:57
Αληθεια σε πιο χρωμα ειναι πιο ομορφο ?....ακουω για το μαυρο αλλα και το ασημι μου φαινεται ωραιο ... :O

MIB
23 Ιούλ. 2005, 19:25
an bgainane taytoxrona to asimi 8a arese perisotero!
apla to bare8ike to mati to asimi , kai bgalane to mayro twra san kainourio , kai mas fenete kalytero!

to kinito sxediastike na einai asimi , kai na kanei anti8esi me ta mayra komatia tou (eksoteriki o8oni, camera) kai na teriazei sto esoteriko me to pliktrologio tou !

twra an me to diafimistiko kolpo tou bapsimatos kai ksanaplasarismatos san neo sxediasmo katafernei na poulisei perisotero magia tis moto

bill_viper
23 Ιούλ. 2005, 20:54
oraia loipon paw na balw tin http://www.motox.us/reflash_mlp.php pou lew ekei!
kai lete oti sigoura den xanw ta til mou !! (den mporw na ta kanw backup mou bgazei alampournezika ta ellinika :( )

ti elege omos kati o bororo oti an balw tin teleftaia ekdwsi den 8a mporw na exw ellinika!?!? afti pou lew na balw einai i pio kainouria?! pws les esy bill_viper oti an tin balw mporw meta na balw ta ellinika?!
Λες να σου κάνω πλάκα; :p Επ'ακριβώς ότι έκανα λέω,έκανα reflash την 41.C3R-παρόλο που είχα κρατήσει backup δεν χρειάστηκε γιατί δεν σβήστηκε τίποτα-πέρασα τα ελληνικά 0031 με 41.C0R,έχω κανονικά ελληνικά ΠΑΝΤΟΥ και στέλνω sms με iTap 160 χαρακτήρες. :)

MIB
23 Ιούλ. 2005, 21:08
otan les backup enweis fantazomai kai ta til. sou !
an eixes ta til. sou perasmena me agglikous xaraktires tote ok , alla me ellinikous xaraktires pws eknes bacup ton til katalogo sou !?

THESSCITY
24 Ιούλ. 2005, 00:22
Auto pou de katalava einai afou exei to kinhto videoplayer kai ena kataxorimeno malista video ths motorola giati de mporw egw na mou dosei th dinatothta na travixw video?
isos einai thema anavatmisis software palia eixa ena panasonic to taraza stis anavatmiseis alla me to motorola den asxolithika me ayto ton tomea :)
Tha mporouse me anavatmisi software na exei kai dynatotita video klisis afou ypotithete energopihthei apo to diktio
axizei na koitaxw anavatmisi tha apoktisw tetoies dinatothtes pou tora den exei kai videoklisi kai travigma video?

piper1926
24 Ιούλ. 2005, 00:44
Για να τραβάει video, υπάρχει softare upgrade. Αν διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες θα βρεις τις λεπτομέρειες. Όσο για βιντεοκλήσεις, άστο. Δεν γίνεται.

MIB
24 Ιούλ. 2005, 01:57
eimai etoimos na kanw afto pou ekane kai o bill_viper.... :)

de briskw omws to multiflashflex!!!!
diabasa to tutorial sto :http://www.motox.us/motox101/howto_flash_flex.htm
kai leei xriazete afto to programataki!

bill_viper
24 Ιούλ. 2005, 12:27
Πρέπει να βρεις το το πρόγραμμα PST,το κάνεις install,πας στο φάκελο του κι από εκεί ανοίγεις το MultiFlashFlex.exe!

EDIT:Πάρτο από εδώ (http://www.motopage-downloads.uk.tt/).

MIB
24 Ιούλ. 2005, 14:20
to language pak me pio tropo to pernaw? opws perasa kai to flash?

MIB
24 Ιούλ. 2005, 14:29
re paida pe8ane to kinito mou
!!
ekana oti lete me to arxeio pou lete pio panw, kai meta to restart bootarei kanonika to kinito , mpenei stin fasi anamonis alla ta koumpia tou einai nekra ! den kanei tipota!!!

prospa8isa na perasw to laguage pak kai den mporei na to kanei , leei fail!

ti na kanw? ti den ekana swsta?!

MIB
24 Ιούλ. 2005, 14:38
apofasisa loipon na perasw ena monster pak! gia na ka8arisw! alla den mporei leei na mou balei to kinito se flash mode!!!!! kai kanei failed

nikosxeng3
24 Ιούλ. 2005, 14:40
υπάρχει ένα αρχείο στο motox για το νεκρό πληκτρολόγιο./.
πολύ μικρό.. :)

MIB
24 Ιούλ. 2005, 14:49
to katebasa! alla to 8ema einai oti to kinito mou arnite na mpei se flash mode, gia na perasei opiodoipote flash !
katebasa to 1k arxeiaki , paw na to perasw alla den mpainei se flash mode!!!!!!!!!

afou tou ekana flash me tin ekdwsi pou eipe pio panw o bill_viper nekrose to plitrologio ,kai den mpenei pia se flash mode!!!!!!!!!

MIB
24 Ιούλ. 2005, 14:59
ouffff, brika oti an 8elw na to balw egw xeirokinita se flash mode, enw einai klisto to kinito pataw #* mazi , kai to kinito mpainei se flash mode8elei de 8elei! twra pernaw to teleftaio monster pak! na doume.....

MIB
24 Ιούλ. 2005, 15:14
eftiakse!
eftiakse!
exw tin ekdwsi R374_G_0E.41.C0R
alla einai mias eterias tis Cingular nomizw!
kai exei kati spastika gia na psonizw apo tin eteria kai eikonidiakia tis sto menu

an tou balw to R374_G_0E.41.C3R_A_reflash.shx
apo ta RAZR V3 Reflash Files
8a fygoun afta ta Cingular koumpakia ta diafimistika!?

MIB
24 Ιούλ. 2005, 22:52
re paidia , ta katafera telika ola ,kala! entometaksi mesa sto kinito eixa tin cosmote sim otan ta ekana afta! ola kala! i cosmote exei 2 grames , kai exei kapia extra eikonidiakia stin o8oni pou sou leei se pia grami eisai (1 i 2)

afou meta ebgala tin cosmote kai ebala tin tim , paremeine afto to eikonidio kai i epilogi melodias gia 2 ksexoristes grames! nomizei to kinito oti exw akoma cosmote!!!!

bororo
25 Ιούλ. 2005, 15:07
Δεν έχει σημασία αν είχες την cosmote μέσα το κινητό σου μπαίει σε flash mode και δεν πάιζει ρόλο η κάρτα όταν flashάρεις. Αυτή η λετουργία είναι του firmware και όχι της κάρτας. Αν θές να την απενεργοποίησεις μπορείς με το P2Ktools->other feautures->other-> και ξετίκαρε το Dual Line.

nikosxeng3
25 Ιούλ. 2005, 17:14
τελικά μπόρεσα να βάλω με το palm
με ΒΤ javaκια.. :)
στο palm τα μετονομάζω σε .mp3
για να τα πάρει και τα αλλάζω σε . jar..
το εορτολόγιο πολύ καλό..
στο παιδί Πέτρο Κυλαδίτη συνχαρητήρια.. :)

MIB
25 Ιούλ. 2005, 18:48
Δεν έχει σημασία αν είχες την cosmote μέσα το κινητό σου μπαίει σε flash mode και δεν πάιζει ρόλο η κάρτα όταν flashάρεις. Αυτή η λετουργία είναι του firmware και όχι της κάρτας. Αν θές να την απενεργοποίησεις μπορείς με το P2Ktools->other feautures->other-> και ξετίκαρε το Dual Line.

egw 8elw na enalasw tin cosmote me tin alli karta pou den einai dual line!

an to apenergopieisw opws les, 8a energopieite stin cosmote aftomanta oi 2 grames?

palia etsi douleye mia xara! me to palio firmware otan eixa tim eixa mia gramiotan eixa cosmote eixa 2! aftomata! twra exw panta 2 grames! oxi oti einai megalo problima,, alla an mporw na to ftiaksw giati oxi!

telika ksanarwtaw , an to apenergopiisw , mipos otan balw cosmote den 8a mou douleyei?

nikosxeng3
25 Ιούλ. 2005, 19:53
review http://www.mobique.com/motorola/v3/page1.php

MIB
25 Ιούλ. 2005, 22:38
fobero review!
eidate pou kapou leei oti to silver exei liiiigo kalyteri ri8misi o8onis? diladi dixnei kalytera

TheCrow
27 Ιούλ. 2005, 01:04
Ρε παιδιά εσάς το πακέτο όταν αγοράσατε το κινητό είχε bluetooth handset;;Γιατί μόλις διάβασα το review και λέει ότι περιέχεται και αυτό στο κουτί!Εγώ δεν έχω πάντως!

invictus1
27 Ιούλ. 2005, 02:24
Ρε παιδιά εσάς το πακέτο όταν αγοράσατε το κινητό είχε bluetooth handset;;Γιατί μόλις διάβασα το review και λέει ότι περιέχεται και αυτό στο κουτί!Εγώ δεν έχω πάντως!
ηταν μια περιστασιακη προσφορα :!: ;) καποια e-shops βεβαια την τρεχουν ακομα :cool:

nikosxeng3
27 Ιούλ. 2005, 10:39
νομίζω αφορούσε αυτό με το μεταλλικό κουτί.. ;)

dvamv
27 Ιούλ. 2005, 10:58
Καλημερα,

Δηλαδη εαν καταλαβα καλά για να εχω τα τελευταια updates βαζω το τελευταιο monster pack (R374_G_0E.41.C0R) μετα βαζω το reflash (R374_G_0E.41.C3R_A) και τελος βαζω την γλωσσα (R374_G_0E.41.C0R_Lang0031)

Σωστά?? Με το reflash φευγουν τα διαφημιστικά της cingular

Eυχαριστώ για τον χρονο σας

bororo
27 Ιούλ. 2005, 16:13
Για όποιον ενδιαφέρεται στην σελίδα (http://www.geocities.com/motorolarazr_v3) μου έβαλα την Full έκδοση του ChessBuddy (έκδοση 2). Που είναι το καλύτερο σκάκι που παίζει για το κινητάκι μας.

TheCrow
27 Ιούλ. 2005, 17:00
νομίζω αφορούσε αυτό με το μεταλλικό κουτί.. ;)

Και γω το μεταλλικό κουτί πήρα από τον ΟΤΕ αλλά δεν είχε μέσα bluetooth handsfree!!

TheCrow
27 Ιούλ. 2005, 17:04
Για όποιον ενδιαφέρεται στην σελίδα (http://www.geocities.com/motorolarazr_v3) μου έβαλα την Full έκδοση του ChessBuddy (έκδοση 2). Που είναι το καλύτερο σκάκι που παίζει για το κινητάκι μας.

Bororo θα ήθελα να σου κάνω μια ερώτηση.Οι εφαρμογές που έχεις, το bluetooth chat και το remote desktop είσαι σίγουρος ότι λειτουργούν με το κινητό μας;;;Το remote desktop δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι λειτουργεί αλλά δε θέλει GPRS για να λειτουργήσει ή λειτουργεί και μέσω bluetooth;;;;

spiros
27 Ιούλ. 2005, 17:45
Και γω το μεταλλικό κουτί πήρα από τον ΟΤΕ αλλά δεν είχε μέσα bluetooth handsfree!!
Στο μεταλλικό κουτί δεν υπήρξε ποτέ bluetooth handsfree. Μόνο απλό ενσύρματο handsfree.

bororo
28 Ιούλ. 2005, 00:05
To remote desktop λειτουργεί μέσω bluetooth. To bluetooth chat δεν λειτουργει γι αυτο και το έχω βγάλει απ την σελίδα! To σκάκι είναι τρομερό παιδιά κατεβάστε το (σε όποιον αρέσει το σκάκι βέβαια).

TheCrow
28 Ιούλ. 2005, 00:21
To remote desktop λειτουργεί μέσω bluetooth. To bluetooth chat δεν λειτουργει γι αυτο και το έχω βγάλει απ την σελίδα! To σκάκι είναι τρομερό παιδιά κατεβάστε το (σε όποιον αρέσει το σκάκι βέβαια).

Αν μπορείς πες και σε μένα πως λειτούργησες το Remote Desktop μέσω bluetooth γιατί εμένα μόνο στο internet συνδέεται!Πες ακριβώς τι κάνεις σε παρακαλώ.Και στη σελίδα που έδωσες παραπάνω το Bluetooth chat υπάρχει ακόμα και δε βλέπω πουθενά το chessbuddy version 2 αλλά μόνο την έκδοση 1.

TheCrow
28 Ιούλ. 2005, 01:53
Έχει δουλέψει κανείς αυτό το πρόγραμμα στο κινητό του(Remote Desktop for mobiles);;Ιδού και το site του προγράμματος http://www.desktopmobiles.com/ Προσπαθώ να συνδεθώ με το laptop μου μέσω bluetooth αλλά δεν μπορώ με τίποτα.Εγκατέστησα στο κινητό τον client και έκανα εγκατάσταση το πρόγραμμα που δίνει η παραπάνω σελίδα.Το πρόγραμμα κάνει server to laptop αλλά η μόνη επιλογή μέσω του client είναι σύνδεση μέσω GPRS βάζωντας την κατάλληλη διεύθυνση μαζί με port.Το θέμα είναι ότι πολύ λένε ότι δουλεύει μέσω bluetooth αλλά εγώ δεν βλέπω κάτι τέτοιο!Ας μου πει κάποιος στα σίγουρα ότι είναι μόνο μέσω GPRS γιατί θα σκάσω!Έψαξα όλο το internet να βρω απάντηση σε αυτό το ερώτημα αλλά ΤΖΙΦΟΣ!!

bororo
28 Ιούλ. 2005, 14:47
Έχει κανείς κανένα άλλο παιχνίδι να βάλω στην σελίδα? Στέρεψα :) όποιος θέλει μου στέλνει στο motorolarazr_v3@yahoo.gr.

bill_viper
28 Ιούλ. 2005, 15:31
Έχει κανείς κανένα άλλο παιχνίδι να βάλω στην σελίδα? Στέρεψα :) όποιος θέλει μου στέλνει στο motorolarazr_v3@yahoo.gr.
Χμ,είσαστε έτοιμοι να πιαστούν τα δάκτυλα σας; ;)
Έχουμε και λέμε,

Prince Of Persia Warrior Within
Rayman 3
Splinter Cell Pandora Tomorrow
XIII
Caveman
Sk8trix
Tom & Jerry
Wax Snow
Yoyo Fighter
Yeti Sports 5
Yeti Sports 7
Block Breaker Deluxe
3D Darts
EA Snowboarding
Forsaken Fortress
Jamdat Bowling
Zoo Tycoon 2
Spyro Ripto Quest
Crash Nitro Kart
Fifa 2005
Oυφ,ελπίζω να μην ξέχασα κανένα.Όλα είναι optimised για το V3 με τα softkeys να λειτουργούν κανονικά.Συνολικό μέγεθος αυτών ~2.2mb.
Bororo θα στα στείλω κάποια στιγμή αργά το βράδυ ή αύριο που θα έχω περισσότερο χρόνο. :)

teodoroGR
28 Ιούλ. 2005, 17:40
γεια σας παιδια....λοιπον μόλις εχώ έτοιμο ενα site για τα v-series και ήδη εχω βγάλει την homepage. περιμένω τις εντυπώσεις σας.
http://www.geocities.com/cellgr

nikosxeng3
28 Ιούλ. 2005, 20:57
ο ήχος μηνύματος αυτός της κλήσης του ίδιου ατόμου;..
και ο γενικός μόνο για αυτούς που δεν υπάρχουν στον κατα΄λογο;.. ΤΗΝΧ

Melissoula
28 Ιούλ. 2005, 22:51
Όλα μια χαρά με v3! Μεγιά μου κιόλας και σε μαύρο χρώμα. Εντάξει σίγουρα οι επαφές δεν είναι ότι το καλύτερο να μην μπορείς να διαλέξεις να βλέπεις όποτε θες τις καταχωρήσεις σου στη sim και όποτε θες αυτές στο τηλέφωνο. Δεν με πολυενοχλεί όμως. Από φώτος μια χαρά. Μια ερώτηση μόνο γιατί έκατσα και διάβαζα σχεδόν όλες τις σελίδες γι' αυτό το κινητό και δεν βρήκα καμιά σελίδα με skins. Γνωρίζετε καμία να μου πείτε;

alfista
29 Ιούλ. 2005, 00:21
Όλα μια χαρά με v3! Μεγιά μου κιόλας και σε μαύρο χρώμα. Εντάξει σίγουρα οι επαφές δεν είναι ότι το καλύτερο να μην μπορείς να διαλέξεις να βλέπεις όποτε θες τις καταχωρήσεις σου στη sim και όποτε θες αυτές στο τηλέφωνο. Δεν με πολυενοχλεί όμως. Από φώτος μια χαρά. Μια ερώτηση μόνο γιατί έκατσα και διάβαζα σχεδόν όλες τις σελίδες γι' αυτό το κινητό και δεν βρήκα καμιά σελίδα με skins. Γνωρίζετε καμία να μου πείτε;

Σε πρώτη φάση επισκέψου τη σελίδα (http://www.geocities.com/motorolarazr_v3) του bororo.

Directx
29 Ιούλ. 2005, 11:37
Σε πρώτη φάση επισκέψου τη σελίδα (http://www.geocities.com/motorolarazr_v3) του bororo.
Καταπληκτική σελίδα!!

Melissoula
29 Ιούλ. 2005, 11:46
Ευχαριστώ! Και να συνεχίσουμε κιόλας να ψαχνόμαστε για τέτοια.

alfista
29 Ιούλ. 2005, 13:59
Δοκίμασα να βάλω το ChessBuddy, αλλά και τις δύο φορές μου έβγαλε σφάλμα. :(

valeria
29 Ιούλ. 2005, 14:04
Nα ρωτήσω κάτι αν θελήσω να αλλάξω την εξωτερική φωτογραφία που φαίνεται όταν είναι ανοιχτό το καπάκι πως μπορώ; :O

invictus1
29 Ιούλ. 2005, 14:59
Nα ρωτήσω κάτι αν θελήσω να αλλάξω την εξωτερική φωτογραφία που φαίνεται όταν είναι ανοιχτό το καπάκι πως μπορώ; :O
δυστυχως θα ειναι παντα η ιδια με το μεσα wallpaper :!: :mad:

invictus1
29 Ιούλ. 2005, 15:02
εκτος αν εννοεις το logo της moto :worry: που τρωει τζαμπα την μπαταρια για πουλ-μουρ :lol:

PTV
29 Ιούλ. 2005, 15:02
Καλως σας βρηκα καταρχην!!! ;) :D
Σημερα πηρα και εγω το κινητακι σε μαυρο χρωμα......εμφανισιακα ειναι κουκλι, το menu του μεχρι να το συνηθισεις ειναι λιγο σπαστικο :mad: ειδικα αν δεν ειχες ποτε σου MOTO.
Κατα την γνωμη μου θα επρεπε να ηταν πιο στενο σε πλατος για να βολευει στην χρηση ειδικα οταν πληκτρολογεις μηνυματα.Δηλαδη σε γυναικειο χερι θα ειναι σιγουρα αβολο.Γενικα η πρωτη εντυπωση θετικη.Το μονο ας πουμε παραπονο ειναι οτι περιμενα καλυτερο και πιο ευχρηστο menu.Μπρος τα καλλη τι ειναι ο πονος ομως......

invictus1
29 Ιούλ. 2005, 15:15
Σημερα πηρα και εγω το κινητακι σε μαυρο χρωμα......εμφανισιακα ειναι κουκλι, το menu του μεχρι να το συνηθισεις ειναι λιγο σπαστικο :mad: ειδικα αν δεν ειχες ποτε σου MOTO.
Κατα την γνωμη μου θα επρεπε να ηταν πιο στενο σε πλατος για να βολευει στην χρηση ειδικα οταν πληκτρολογεις μηνυματα.Δηλαδη σε γυναικειο χερι θα ειναι σιγουρα αβολο.Γενικα η πρωτη εντυπωση θετικη.Το μονο ας πουμε παραπονο ειναι οτι περιμενα καλυτερο και πιο ευχρηστο menu.Μπρος τα καλλη τι ειναι ο πονος ομως......
weicome :!: τι εχει το κακομοιρο το μενουδακι μια χαρα ειναι :!: ;) μαλλον κανα siemens χρειαζεσαι :lol:

valeria
29 Ιούλ. 2005, 15:29
δυστυχως θα ειναι παντα η ιδια με το μεσα wallpaper :!: :mad:Τhanks για το ενδιαφέρον εννοώ το logo της moto :O

valeria
29 Ιούλ. 2005, 15:30
εκτος αν εννοεις το logo της moto :worry: που τρωει τζαμπα την μπαταρια για πουλ-μουρ :lol:Aκριβώς αυτό εννοώ με εκνευρίζει αφάνταστα! :mad:

valeria
29 Ιούλ. 2005, 15:33
Κατα την γνωμη μου θα επρεπε να ηταν πιο στενο σε πλατος για να βολευει στην χρηση ειδικα οταν πληκτρολογεις μηνυματα.Δηλαδη σε γυναικειο χερι θα ειναι σιγουρα αβολο.Γενικα η πρωτη εντυπωση θετικη.Το μονο ας πουμε παραπονο ειναι οτι περιμενα καλυτερο και πιο ευχρηστο menu.Μπρος τα καλλη τι ειναι ο πονος ομως......Από ευχρηστία εγώ το βρίσκω ok,ούτε το βρίσκω άβολο,το λέω όντας γυναίκα.Εμφανισιακά όμως το menu σίγουρα θα μπορούσε να ήταν καλύτερο,αλλά εντάξει εγώ προσωπικά το συνήθισα... :)

PTV
29 Ιούλ. 2005, 15:47
Σιγουρα τα siemens ειναι πολυ πιο δυσκολο απο το ΜΟΤΟ.Εγω ειχα παντα ΝΟΚΙΑ και SAMSUNG για αυτο μου φανηκε καπως στην αρχη.Ολα μια ιδεα ειναι........οσο περνα η ωρα το συνηθιζω και μπορω να πω οτι μου αρεσει που ειναι διαφορετικο απ τα παλιοτερα κινητα μου στο menu.
Τελικα ειναι τοσο ευαισθητο οσο φαινεται???Το μαυρο πρεπει να το εχεις συνεχεια στην θηκη του γιατι με το παραμικρο γεμιζει δακτυλιες.
Οσοι το βλεπουν το κοιτανε και το επεξεργαζονται για καμποση ωρα.Γενικα παντως το μαυρακι δεν εχει πολυ φορεθει ακομα και πιστευω οτι καποιοι δεν το προτειμουν γενικα το V3 γιατι το βλεπουν λεπτοκαμωμενο και ισως φοβονται να μην τους παθει τιποτα.
Μαζι με αυτο πηρα και ενα D500 το οποιο μου αρεσε αρκετα σαν μενου λειτουργιες κτλ ειναι και αυτο βολικουλι.Ας ειναι καλα η αναβαθμιση των εταιρικων.............

invictus1
29 Ιούλ. 2005, 16:30
δεστε το V3 σε slide-version :!: http://news.mobile9.com/images/razr_slide.jpg

invictus1
29 Ιούλ. 2005, 16:37
Σιγουρα τα siemens ειναι πολυ πιο δυσκολο απο το ΜΟΤΟ.Εγω ειχα παντα ΝΟΚΙΑ και SAMSUNG για αυτο μου φανηκε καπως στην αρχη.Ολα μια ιδεα ειναι........οσο περνα η ωρα το συνηθιζω και μπορω να πω οτι μου αρεσει που ειναι διαφορετικο απ τα παλιοτερα κινητα μου στο menu.
Τελικα ειναι τοσο ευαισθητο οσο φαινεται???Το μαυρο πρεπει να το εχεις συνεχεια στην θηκη του γιατι με το παραμικρο γεμιζει δακτυλιες.
Οσοι το βλεπουν το κοιτανε και το επεξεργαζονται για καμποση ωρα.Γενικα παντως το μαυρακι δεν εχει πολυ φορεθει ακομα και πιστευω οτι καποιοι δεν το προτειμουν γενικα το V3 γιατι το βλεπουν λεπτοκαμωμενο και ισως φοβονται να μην τους παθει τιποτα.
Μαζι με αυτο πηρα και ενα D500 το οποιο μου αρεσε αρκετα σαν μενου λειτουργιες κτλ ειναι και αυτο βολικουλι.Ας ειναι καλα η αναβαθμιση των εταιρικων.............
βγαλε την θηκη :!: :w00t: τα εχω και τα 2 silver-black δεν σπανε δεν χαλανε και δεν γεμιζουν ευκολα δακτυλιες :!: ;) [εκτος αν το χρησιμοποιεις τρωγοντας τηγανητες πατατες με τα χερια ;) :lol: ]

teodoroGR
29 Ιούλ. 2005, 16:46
τελικα με τα skins τι γινεται θα δωσει κανένας κανενα link για software που να λειτουργεί ?
στην σελίδα μου θα βρείτε τα πρώτα wallpapers, screensavers και ringtones...
www.geocities.com/cellgr και περιμενω εντυπώσεις ή παραγγελίες οποιος θέλει συγκεκριμένα ringtones η wallpapers να τα κάνω.

valeria
29 Ιούλ. 2005, 17:18
Kαλά μιλάμε απίστευτο! :lol: Το έχω το κινητό κοντά δύο εβδομάδες και τώρα συνειδητοποίησα ότι το μπλε σηματάκι στο εσωτερικό της συσκευής (πάνω-πάνω)δεν είναι μπλε,αλλά ασημί,καθώς το μπλε προέρχεται από ζελατίνα!Καραλολ!Κι έλεγα ότι το μόνο που με χαλάει είναι αυτό το μπλε συμβολάκι εκεί πάνω :lol: γιατί δεν μου κόλλαγε!Η φάση είναι ότι δεν μου πήγαινε το μυαλό ότι πρόκειται για ζελατίνα καθώς και στο internet πολλές φωτογραφίες που έβλεπα το έδειχναν με αυτή!!! :lol: Και σε vodafone,γερμανό που το δοκίμασα επίσης δεν την είχαν βγάλει οπότε δεν το είχα καταλάβει ότι είναι ζελατίνα....Μόνο εγώ την πάτησα ή την έχουν πατήσει κι άλλοι; :O :p

PTV
29 Ιούλ. 2005, 17:28
βγαλε την θηκη :!: :w00t: τα εχω και τα 2 silver-black δεν σπανε δεν χαλανε και δεν γεμιζουν ευκολα δακτυλιες :!: ;) [εκτος αν το χρησιμοποιεις τρωγοντας τηγανητες πατατες με τα χερια ;) :lol: ]

Οταν λεω δακτυλιες εννοω στην εξωτερικη οθονη.Ισως να μην το διατυπωσα καλα στο προυγουμενο post μου.Πατατες και V3 δεν πανε μαζι φιλαρακι ;)
Μονο χαβιαρι και ανω..... :D :)

PTV
29 Ιούλ. 2005, 17:35
Kαλά μιλάμε απίστευτο! :lol: Το έχω το κινητό κοντά δύο εβδομάδες και τώρα συνειδητοποίησα ότι το μπλε σηματάκι στο εσωτερικό της συσκευής (πάνω-πάνω)δεν είναι μπλε,αλλά ασημί,καθώς το μπλε προέρχεται από ζελατίνα!Καραλολ!Κι έλεγα ότι το μόνο που με χαλάει είναι αυτό το μπλε συμβολάκι εκεί πάνω :lol: γιατί δεν μου κόλλαγε!Η φάση είναι ότι δεν μου πήγαινε το μυαλό ότι πρόκειται για ζελατίνα καθώς και στο internet πολλές φωτογραφίες που έβλεπα το έδειχναν με αυτή!!! :lol: Και σε vodafone,γερμανό που το δοκίμασα επίσης δεν την είχαν βγάλει οπότε δεν το είχα καταλάβει ότι είναι ζελατίνα....Μόνο εγώ την πάτησα ή την έχουν πατήσει κι άλλοι; :O :p

Και εγω Βαλερια δεν την εβγαλα απ την αρχη γιατι δεν το ειχα προσεξει πολυ καλα.πριν λιγο που το χαζευα επεσε το ματι μου στο σηματακι της ΜΟΤΟ και το μπλεδακι δεν μου κολαγε οποτε σκεφτηκα "προστατευτικη ζελατινα θα ειναι" και με μια κινηση την αφαιρεσα και φανηκε το γυαλισμενο σηματι της εταιριας.Δικαιολογημενα που δεν το προσεξες παντως γιατι συσκολα φαινεται..... ;)

TheCrow
29 Ιούλ. 2005, 17:35

Την είχα πατήσει και γω! :D

valeria
29 Ιούλ. 2005, 17:43
Τώρα νιώθω καλύτερα! :D

TheCrow
29 Ιούλ. 2005, 18:59
Τελικά επιβεβαιώθηκε ότι το Remote Desktop for Mobiles δε δουλεύει μέσω bluetooth!!!!Και μάλιστα από έγκυρη πηγή!!!!Έστειλα ένα email στην εταιρεία που το διαθέτει και δείτε τι μου απάντησε:

Current version of Remote Desktop For Mobiles doesn't support connection through bluetooth. But we plan to support bluetooth in next versions.

In this version you can connect to your PC through GPRS and WLAN.

> Can i use this program to connect to my pc via bluetooth?And if so, how can i do that?

With best regards,
Serg Stepanov

Remote Desktop for Mobiles Support
Email: support@desktopmobiles.com
Web: www.desktopmobiles.com

bororo
29 Ιούλ. 2005, 22:47
Bill_viper είσαι θεός υποκλίνομαι πραγματικά. Θα μπουν αύριο το μεσημέρι τα παιχνίδια που θα έχω τον απαραίτητο χρόνο ;) Keep em coming man! Απλά μπράβο! H razr community και εγώ προσωπικά σε ευγνωμονούμε! Cheers :)

nikosxeng3
29 Ιούλ. 2005, 23:38
-----@PTV Το έχω το κινητό κοντά δύο εβδομάδες και τώρα συνειδητοποίησα ότι το μπλε σηματάκι στο εσωτερικό της συσκευής (πάνω-πάνω)δεν είναι μπλε,αλλά ασημί,καθώς το μπλε προέρχεται από ζελατίνα!..
ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ και γω το βλεπα και σε ασημί και λεγα ότι 2 εκδ'οσεις.. :D :D

----- ο ήχος μηνύματος αυτός της κλήσης του ίδιου ατόμου;.. THNX

nikosxeng3
29 Ιούλ. 2005, 23:59
@teodoroGR..
πολύ καλό το site..
καλή συνέχεια,
για τα mp3 παίζει και πάνω απο 64kb rate το V3?..
όπως και ναχει καλύτερα 64 ΚΒ/44 ΚΗz..
καλά stereo δεν χρειάζεται νομίζω,
καλύτερα mono..
ακριβώς όπως το O-Zone-Despre_tine.. :)

nikosxeng3
30 Ιούλ. 2005, 00:09
για το menu, εντάξει τα siemens δεν πιάνονται.. :D :D

αν είχες πριν moto ή siemens αντίστοιχα νομίζω ΟΚ..

είχα 7088, 930, και 2 ακόμα που δεν θυμάμαι κωδικούς.. :)

bill_viper
30 Ιούλ. 2005, 12:55
Bill_viper είσαι θεός υποκλίνομαι πραγματικά. Θα μπουν αύριο το μεσημέρι τα παιχνίδια που θα έχω τον απαραίτητο χρόνο ;) Keep em coming man! Απλά μπράβο! H razr community και εγώ προσωπικά σε ευγνωμονούμε! Cheers :)
Χεχε thanks dude,όλοι προσπαθούμε να κάνουμε το κινητάκι μας super. :)
Σου στέλνω και το Colin McRae Rally 05. :)

alfista
30 Ιούλ. 2005, 14:10
Χεχε thanks dude,όλοι προσπαθούμε να κάνουμε το κινητάκι μας super. :)
Σου στέλνω και το Colin McRae Rally 05. :)

Υπάρχει Colin McRae για το V3; Και τι περιμένουμε; :up:

Directx
30 Ιούλ. 2005, 14:28
Έχοντας Nokia τα τελευταία 5 χρόνια, το μενού του V3 μου φαίνεται αρκετά δύσχρηστο (όπως και το iTAP στην αρχή) αλλά στην τελική όλα μια ιδέα είναι.
Αυτό που με ενδιαφέρει πάνω από όλα είναι η σταθερότητα της συσκευής (σκόπιμα δεν πήγα σε κάποια άλλη Series 40 ή 60 λύση).

bill_viper
30 Ιούλ. 2005, 17:21
Υπάρχει Colin McRae για το V3; Και τι περιμένουμε; :up:
Βεβαίως! :)
Το έστειλα κι αυτό στον φίλο bororo και περιμένουμε να τα ανεβάσει στο site του. :)

nikosxeng3
30 Ιούλ. 2005, 17:35
τρέχει κιόλας.. :)

Pasalimani
30 Ιούλ. 2005, 19:45
twra pira xampari ayto to site pou exei ta panta gia to v3,poly gamato,osi xara pira,tosi ksenera efaga,paw na perasw to p2ktools kai mou leei pos den mporei na syndethei me to kinito,enw me to programa tis motorola to kinito to vriskei syndedemeno,kamia voitheia kaneis paidia?

xagios
30 Ιούλ. 2005, 19:54
twra pira xampari ayto to site pou exei ta panta gia to v3,poly gamato,osi xara pira,tosi ksenera efaga,paw na perasw to p2ktools kai mou leei pos den mporei na syndethei me to kinito,enw me to programa tis motorola to kinito to vriskei syndedemeno,kamia voitheia kaneis paidia? Εγω βεβαια δεν εχω το cd [αν καποιος φιλος θελει να βοηθησει ]εκανα το εξης. αλλαξα port στο καλωδιο ,μου ζητησε drivers ο υπολογιστης και τον οδηγησα στο φακελο που εχει μεσα το p2ktools....drv και απο εκει και περα ολα οκ.....ΤΕΛΙΚΑ το χτυπησα και εγω το τηλεφωνο πραγματικο εργο τεχνης...μια ΔΙΚΙΑ μου τωρα ερωτηση πως βαζουμε skins sto κινητο τιποτε οδηγιες στα ελληνικα ?ΑΚΥΡΟ ΤΙς βρηκα τις οδηγιες ...δηλαδη πρεπει να του περασω patch ?Και αυτα που δινει η ΜΟΤΟ στο site της πως μπαινουν ??????

Pasalimani
30 Ιούλ. 2005, 20:02
emena den mou zitaei drivers omws!kai as tou allazw port,isws giati to tilefwno me to kanoniko programma tou motorola to vriskei

bororo
30 Ιούλ. 2005, 21:23
emena den mou zitaei drivers omws!kai as tou allazw port,isws giati to tilefwno me to kanoniko programma tou motorola to vriskei

Λοιπόν για να στο δεί το κινητάκι σου. Άνοιξε το p2kman και τότε θα σου ζητήσει drivers! Απο εμπειρία αυτό πιάνει :) Sory για την αργοπορία Bill_viper αλλά είμαι διακόπες και κάνω την δουλεία με 56άρα :)

Pasalimani
30 Ιούλ. 2005, 22:44
ti einai to p2kman?

Pasalimani
30 Ιούλ. 2005, 22:55
to anoiksa oute me ayto me rwtaei gia drivers!

bororo
30 Ιούλ. 2005, 23:47
προσπάθησε να πατήσεις μερικές φορές to update list και άστο λίγη ώρα.

bororo
30 Ιούλ. 2005, 23:50
Επιτέλους ανέβηκαν όλα τα παιχνίδια. Και πάλι μπράβο στον bill_viper για την προσφορά του :)

bororo
31 Ιούλ. 2005, 14:29
Επιτέλους βρήκα πως μπορώ να απενεργοποιήσω το Unicode στα SMS και να στέλνω πάλι μηνύματα των 160 χαρακτήρων! Είναι μία μεγάλη μέρα αυτή για μένα :p

xagios
31 Ιούλ. 2005, 14:35
:oops: Mια ΔΙΚΙΑ μου τωρα ερωτηση πως βαζουμε skins sto κινητο τιποτε οδηγιες στα ελληνικα ?ΑΚΥΡΟ ΤΙς βρηκα τις οδηγιες ...δηλαδη πρεπει να του περασω patch ?Και αυτα που δινει η ΜΟΤΟ στο site της πως μπαινουν ?????? :oops:

bororo
31 Ιούλ. 2005, 14:49
Εγω βεβαια δεν εχω το cd [αν καποιος φιλος θελει να βοηθησει ]εκανα το εξης. αλλαξα port στο καλωδιο ,μου ζητησε drivers ο υπολογιστης και τον οδηγησα στο φακελο που εχει μεσα το p2ktools....drv και απο εκει και περα ολα οκ.....ΤΕΛΙΚΑ το χτυπησα και εγω το τηλεφωνο πραγματικο εργο τεχνης...μια ΔΙΚΙΑ μου τωρα ερωτηση πως βαζουμε skins sto κινητο τιποτε οδηγιες στα ελληνικα ?ΑΚΥΡΟ ΤΙς βρηκα τις οδηγιες ...δηλαδη πρεπει να του περασω patch ?Και αυτα που δινει η ΜΟΤΟ στο site της πως μπαινουν ??????

Αν θές φίλε μου γίνε πιο συγκεκριμένος για να δούμε ακριβώς τι θες να κάνεις. Οδηγίες για skins είπες οτι βρήκες, άρα που κολάς???

bororo
31 Ιούλ. 2005, 15:15
Οδηγίες:

Πήγαινε στην σελίδα (http://www.geocities.com/motorolarazr_v3) μου και κατέβασε απ την κατηγορία pc programs το p2k commander με αυτό το πρόγραμμα θα φτιάξεις τον φάκελο στο κινητό σου που θα περιέχει τα αρχεία .dat του skin. O φάκελος αυτός θα πρέπει να έχει το ίδιο όνομα με τα .dat, δηλαδή αν φτιάξεις τον φάκελο bororo τότε μέσα θα πρέπει να έχεις τα bororo.dat, bororo1.dat κλπ κλπ κλπ. Τον φάκελο θα τον φτιάξεις στο κινητό σου στην περιοχή a:\mobile\skins. Τι άλλο να πω δεν ξέρω :rolleyes:

xagios
31 Ιούλ. 2005, 16:38
Οδηγίες:

Πήγαινε στην σελίδα (http://www.geocities.com/motorolarazr_v3) μου και κατέβασε απ την κατηγορία pc programs το p2k commander με αυτό το πρόγραμμα θα φτιάξεις τον φάκελο στο κινητό σου που θα περιέχει τα αρχεία .dat του skin. O φάκελος αυτός θα πρέπει να έχει το ίδιο όνομα με τα .dat, δηλαδή αν φτιάξεις τον φάκελο bororo τότε μέσα θα πρέπει να έχεις τα bororo.dat, bororo1.dat κλπ κλπ κλπ. Τον φάκελο θα τον φτιάξεις στο κινητό σου στην περιοχή a:\mobile\skins. Τι άλλο να πω δεν ξέρω :rolleyes:to κατεβασα το προγραμμα αλλα μου βγαζει λαθος στην αποσυμπιεση ???

Pasalimani
31 Ιούλ. 2005, 18:22
me ti dikia mou ti periptwsi den yparxei giatreia e?

Directx
31 Ιούλ. 2005, 19:15
Η διαδικασία βασίζεται εν μέρει στο Ρώσικο Help της εφαρμογής προσαρμοσμένη σε βήματα.
Για να επιτευχθεί η σύνδεση P2K, πέραν από την εγκατάσταση του κατάλληλου οδηγού, χρειάζεται αλλαγή και στοιχείων του Registry των Windows XP και μάλιστα σε πολύ ευαίσθητο σημείο (κατάλογος ιδιοτήτων USB συσκευών), συνεπώς δεν το συστήνω σε αρχάριους.
Αποποιούμαι μάλιστα κάθε ευθύνης για οτιδήποτε καταστροφικό συμβεί στον υπολογιστή ή το τηλέφωνο σας, παίρνετε όλο το ρίσκο μόνοι σας και εν γνώσει ότι μπορεί να χαλάσετε τον υπολογιστή αλλά και το τηλέφωνο σας.
Περαιτέρω πληροφορίες από αυτές που ακολουθούν δεν μπορώ να δώσω..

- Τα παρακάτω δοκιμάστηκαν σε Windows XP Professional με Service Pack 1, το software του V3 είναι η έκδοση R374_G_0E.40.79R και το Flex SE8604AXXG10AB.

Εάν έχουμε ήδη εγκαταστήσει το V3 και τους οδηγούς της Motorola (Διαφορετικά πάμε κατευθείαν στο βήμα Νο. 4):
1ον) Ανάβουμε και συνδέουμε το V3 στον υπολογιστή.
2ον) Ανοίγουμε τον Device Manager και από το Modems αφαιρούμε (uninstall) το “Motorola USB Modem” (στην προτροπή επιβεβαίωσης του συστήματος απαντούμε θετικά).
3ον) Αποσυνδέουμε το V3 και το ξανά συνδέουμε με τον υπολογιστή.

4ον) Μόλις τα Windows XP αναγνωρίσουν την συσκευή (Motorola USB Modem) και εμφανισθεί το παράθυρο του “New Hardware Wizard” επιλέγουμε το “Install from a list or specific location (Advanced)” και πατάμε το Next. Ύστερα επιλέγουμε το «Don’t search. I will choose the driver to install.» και πατάμε ξανά το Next. Τώρα πατάμε το πλήκτρο “Have Disk...” και δίδουμε ως θέση του οδηγού μας, τον κατάλογο Drv των P2KTools (πχ. Program Files\p2ktools\drv) και πατάμε το πλήκτρο OK ώστε να επικυρώσουμε τον κατάλογο, ύστερα πατάμε ξανά το πλήκτρο Next ώστε να εγκατασταθεί ο συγκεκριμένος οδηγός των P2KTools για την συσκευή μας. Μετά από μερικά λεπτά θα ενημερωθούμε για την επιτυχή εγκατάσταση του οδηγού οπότε κλείνουμε τον “New Hardware Wizard” πατώντας το πλήκτρο Finish.
5ον) Αποσυνδέουμε το V3 και το ξανά συνδέουμε με τον υπολογιστή.
6ον) Ανοίγουμε τον Device Manager και από τα Modems επιλέγουμε το “Motorola USB Driver”, κάνουμε δεξί κλικ και επιλέγουμε το Properties, πάμε στο Driver tab και βλέπουμε εάν το Driver Date είναι 30/07/2003 ώστε να είμαστε σίγουροι πως εγκαταστήσαμε σωστά τον οδηγό των P2KTools (ο original driver της Motorola είναι του 2004).

Τώρα από το Start->Run εκτελούμε το regedit.exe ώστε να μπούμε στο Registry των Windows XP και να αλλάξουμε ορισμένα στοιχεία για τον εγκατεστημένο USB οδηγό του τηλεφώνου μας ώστε να μπορούν τα P2KTools αργότερα να ενεργοποιήσουν την σύνδεση κατάστασης P2K.

7ον) Από το Registry πάμε στο HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\USB. Πρέπει να βρούμε ανάμεσα στα διαθέσιμα κλειδιά (είναι μορφής Vid_xxxxxx) εκείνο το υπό-κλειδί τους (είναι μορφής 5&xxxxx) του οποίου το DeviceDesc είναι «USB Composite Device», το LocationInformation είναι «Motorola Phone (V3)» και το Service είναι «usbccgp».
8ον) Μόλις βρούμε αυτό το κλειδί & υπό-κλειδί (στο δικό μου μηχάνημα είναι το Vid_22b8&Pid_4901\5&70d7557&0&1 –αυτό διαφέρει στο δικό σας!!), πρέπει να αλλάξουμε την τιμή Service από “usbccgp” σε “usbhub”.
Προσοχή: Τα Windows XP ορισμένες φορές δεν μας επιτρέπουν να αλλάξουμε άμεσα την συγκεκριμένη τιμή οπότε πρέπει να επιλέξουμε το υπό-κλειδί (πχ. 5&70d7557&0&1) και κάνοντας δεξί κλικ να επιλέξουμε «Permissions...» και από εκεί με επιλεγμένο το Everyone να μαρκάρουμε το κουτάκι του Full Control Allow επιβεβαιώνοντας την προτίμηση μας με το πλήκτρο OK (αργότερα, όταν αλλάξουμε την τιμή Service θα πρέπει να ακολουθήσουμε την αντίστροφη διαδικασία ξεμαρκάροντας το Full Control Allow).
9ον) Αποσυνδέουμε το V3 και το ξανά συνδέουμε με τον υπολογιστή.
10ον) Εκτελέστε την εφαρμογή P2KTools και κάντε Switch to->P2K Mode, ύστερα Connect, η επικοινωνία θα αποτύχει, όμως..
11ον) Σε λίγα δευτερόλεπτα τα Windows XP θα σας ενημερώσουν πως εντοπίστηκε νέα συσκευή και το παράθυρο του “Found New Hardware Wizard” θα εμφανισθεί. Επιλέξτε το “Install from a list or specific location (Advanced)” και πατήστε το Next, ύστερα επιλέξτε το “Search for the best driver in these locations.” και μαρκάρετε (αν δεν είναι ήδη μαρκαρισμένο) το “Include this location in the search:” το οποίο πρέπει να δείχνει ήδη στον κατάλογο Drv του P2KTools (πχ. C:\Program Files\p2ktools\drv), πατήστε το Next και ύστερα το Finish. Αυτή η διαδικασία (βήμα) θα επαναληφθεί άλλες δυο φορές.
12ον) Κλείνουμε τα P2KTools.
13ον) Αποσυνδέουμε το V3 και το ξανά συνδέουμε με τον υπολογιστή.
14ον) Εκτελούμε ξανά το P2KTools και δοκιμάζουμε να συνδεθούμε σε P2K Mode (Switch To…P2K Mode, Connect).
15ον) Εάν όλα πάνε καλά, ο οδηγός του P2KTools έχει εγκατασταθεί σωστά.

Ουσιαστικά ο P2KTools driver ξεκλειδώνει το πλήρες USB communication set του οδηγού της Motorola που εξ’ ορισμού παρέχει μόνο USB Modem mirroring (σκεφθείτε το V3 ως ένα USB HUB με 3 διαφορετικές εικονικές συσκευές επάνω του).

Καλή τύχη!!
:)

Pasalimani
31 Ιούλ. 2005, 20:32
mporw na pw pws o odigos sou einai gamatos,mexri kai egw ta vrika kai ta ekana,alla kolisa sto noumero 11,kanw connect,apotyxenei i syndesi,kai meta ta windows den mou vriskoun kainourgia syskevi.na sou pw kai merikes apories,sto vima 7,pou to allazw se usbhub, mou leei pws den ginete,alla to allazei! :confused: kai episis exw x 2 fores kai to service kai to service kai to location,sto idio vid,telospanton egw to allaksa kai sta 2.

xagios
1 Αύγ. 2005, 02:48
τΕΛΙΚΑ ΒΡΗΚΑ ΑΚΡΗ ολα καλα εγκατεστησα το P2K Commander, βλεπει το τηλεφωνο μου.... και εκανα οτι ακριβως λεει το βιντεο για την εγκατασταση των skins ......restart το τηλεφωνο αλλα μεσα ειναι μονο τα αρχικα skins ανοιγω παλι το προγραμμα και βλεπω οτιο υπαρχουν στο τηλεφωνο....τι παιζει τελικα ????TO BRHKA .... :D τα skins τα βλεπω μεσα απο τις ρυθμισεις ..θεματα οχι απο multimedia ...θεματα :tease:

Directx
1 Αύγ. 2005, 10:25
mporw na pw pws o odigos sou einai gamatos,mexri kai egw ta vrika kai ta ekana,alla kolisa sto noumero 11,kanw connect,apotyxenei i syndesi,kai meta ta windows den mou vriskoun kainourgia syskevi.na sou pw kai merikes apories,sto vima 7,pou to allazw se usbhub, mou leei pws den ginete,alla to allazei! :confused: kai episis exw x 2 fores kai to service kai to service kai to location,sto idio vid,telospanton egw to allaksa kai sta 2.
Συμπληρωματικά στο βήμα 10 πριν αλλάξουμε σε “P2K Mode”, για να ρυθμίσουμε την επικοινωνία του P2KTools μέσο AT εντολών (AT Mode) πάμε στο P2KTools, Options->Configuration και από εκεί στο “AT Mode” tab ορίζοντας ως Port την «εικονική» θύρα Com στην οποία φαίνεται πως έχει συνδεθεί το V3, αφήνοντας το BaudRate και το Timeout στις προκαθορισμένες τιμές (14400, 5000). Για να βρούμε ποία Com θύρα αντιστοιχεί στο V3 μας ανοίγουμε από το Control Panel τα “Phone and Modem Options” και επιλέγουμε το «Modems» tab, εφ’ όσον το V3 είναι συνδεδεμένο στον υπολογιστή μας, βλέπουμε σε ποια θύρα είναι «Attached To» το “Motorola USB Modem” (πχ. COM4) και την επιλέγουμε στο Port του P2KTools. Ύστερα συνεχίζουμε με την αλλαγή σε “Switch to->P2K Mode” και Connect..

Για να επιτευχθεί το 11ο βήμα πρέπει όλα τα προηγούμενα βήματα (μαζί με το συμπλήρωμα του 10ου βήματος καλού & κακού –αν και αφορά την κατάσταση σύνδεση “AT Mode”, ποτέ δεν ξέρεις) να έχουν εκτελεσθεί επιτυχώς.

Θα πρέπει να αλλάξεις μόνο εκείνο το υπό-κλειδί του Vid που αφορά το V3, αν τώρα έχεις δυο τέτοια υπό-κλειδιά (5&) με το DeviceDesc να είναι «USB Composite Device», το LocationInformation να είναι «Motorola Phone (V3)» και το Service να είναι «usbccgp», δεν μπορώ να πω τίποτε πιο συγκεκριμένο. Εντύπωση επίσης μου προξενεί το γεγονός ότι ενώ δεν σου επιτρέπεται η αλλαγή των τιμών από το Registry εντούτοις τελικά αλλάζουν.. δίχως να αλλάξεις τα “Permissions” (παράδοξο)..

Με κάθε επιφύλαξη, ακολούθησε τα 1 & 3 ώστε να καθαρίσεις το σύστημα από τον οιονδήποτε εγκατεστημένο “Motorola USB Modem” οδηγό (για να καθαρίσει το σύστημα αυτόματα και το Registry από τις παράλογες πληροφορίες) και ύστερα ξεκίνησε την διαδικασία από την αρχή.

Δυστυχώς δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο καθώς αυτές οι ενέργειες δούλεψαν τόσο στο desktop όσο και στο laptop μου, εκτός από την απορία γιατί η Motorola δυσκόλεψε τόσο πολύ τα πράγματα και ειδικά την εγκατάσταση Java λογισμικού στην συσκευή (όταν τα PhoneTools είναι πολύ αξιόλογο λογισμικό –πλην διαχείρισης SMS).

Υ.Γ.
1. Όσοι έχουν TIM (F2G) και δημιουργήσουν από τα Phone Tools νέα GPRS σύνδεση Internet που όμως αποτυγχάνει με “PPP protocol error” να συνδεθεί στο δίκτυο, ας αλλάξουν το προτεινόμενο GPRS APN gnet.b-online.gr σε gint.b-online.gr (τα passwords & usernames πρέπει να είναι κενά).

2. Ξέρει κανείς που αποθηκεύονται σε P2K Mode οι φωνητικές σημειώσεις;

THX!

haki
1 Αύγ. 2005, 15:24
Προχθες περασα μονος μου την R374_G_0E.41.3CR_A που ειναι οτι πιο προσφατο κυκλοφορει στο διαδικτυο. Το πολυ ωραιο τηλεφωνο οντως γινεται ΥΠΕΡΟΧΟ! Εχω βιντεο, πανω απο 7ΜΒ ελευθερη μνημη (χωρις να σβησω τιποτε απο τα εργοαστασιακα...με μια δοκιμη που εκανα σβηνοντας τα η μνημη ανεβαινε πανω απο 9ΜΒ!), Ελληνικα τελεια με 160 χαρακτηρες ανα sms, μεγαλυτερη σβελταδα στο μενου και αναζητηση στον τηλεφωνικο καταλογο με πολλους χαρακτηρες! Με αυτο το λογισμικο νομιζω οτι το RAZR φτανει στην πληρη του ωριμοτητα πριν παραχωρησει τη θεση του στον 3G διαδοχο του!

Οσοι μπορειτε βαλτε την αφοβα! Αξιζει (οπως ανεφεραν και αλλα μελη) με χιλια! Και ειναι μαλλον 100% bugfree! :yahoo:

xagios
1 Αύγ. 2005, 16:21
Προχθες περασα μονος μου την R374_G_0E.41.3CR_A που ειναι οτι πιο προσφατο κυκλοφορει στο διαδικτυο. Το πολυ ωραιο τηλεφωνο οντως γινεται ΥΠΕΡΟΧΟ! Εχω βιντεο, πανω απο 7ΜΒ ελευθερη μνημη (χωρις να σβησω τιποτε απο τα εργοαστασιακα...με μια δοκιμη που εκανα σβηνοντας τα η μνημη ανεβαινε πανω απο 9ΜΒ!), Ελληνικα τελεια με 160 χαρακτηρες ανα sms, μεγαλυτερη σβελταδα στο μενου και αναζητηση στον τηλεφωνικο καταλογο με πολλους χαρακτηρες! Με αυτο το λογισμικο νομιζω οτι το RAZR φτανει στην πληρη του ωριμοτητα πριν παραχωρησει τη θεση του στον 3G διαδοχο του!

Οσοι μπορειτε βαλτε την αφοβα! Αξιζει (οπως ανεφεραν και αλλα μελη) με χιλια! Και ειναι μαλλον 100% bugfree! :yahoo:1.να ρωτησουμε κατι 160 χαρακτηρες με iTAP ? 2.που μπορουμε να την κατεβασουμε και εμεις ????

haki
1 Αύγ. 2005, 16:27
Με iTap...χωρις iTap...οπως γουσταρεις!!! :)

Την κατεβαζουμε απο το γνωστο motox.us.

xagios
1 Αύγ. 2005, 16:57
Θα μπορουσε καποιος φιλος να γραψει καποιες οδηγιες για το πως ακριβως γινεται μια αναβαθμιση λογισμικου :O κατι σαν οδηγο για εμας που αποκτησαμε τωρα αυτο το τηλεφωνο ?

bororo
1 Αύγ. 2005, 23:51
Πολύ καλος οδηγός DirectX, Μπράβο! Να σε υπολογίζω για περαιτέρω οδηγούς για να ανεβάσω στο site ;) Καλό καλοκαιράκι παιδιά την κάνω για Σέριφο, τα λέμε σε καμιά 10αριά μέρες :)

Directx
2 Αύγ. 2005, 07:56
Φίλε bororo θα χαρώ πολύ να τον δω στο site σου! ;)
Καλές διακοπές!!
:)

JoeBar
2 Αύγ. 2005, 09:48
Θα μπορουσε καποιος φιλος να γραψει καποιες οδηγιες για το πως ακριβως γινεται μια αναβαθμιση λογισμικου :O κατι σαν οδηγο για εμας που αποκτησαμε τωρα αυτο το τηλεφωνο ?
Πιστεύω και γω οτι θα λύσει τα χέρια πολλών. Α, και να γίνει sticky... ;)

invictus1
2 Αύγ. 2005, 14:21
Πιστεύω και γω οτι θα λύσει τα χέρια πολλών. Α, και να γίνει sticky... ;)μεσα κι εγω :!: ;) φορτωσα την τελευταια βερσιον αλλα φοβαμαι να την χρησιμοποιησω :!: :worry: :confused:

teodoroGR
2 Αύγ. 2005, 18:08
molis ebala 10 nea wallpapers kai 8 mp3 ringtones stin selida mou

teodoroGR
2 Αύγ. 2005, 18:14
@teodoroGR..
πολύ καλό το site..
καλή συνέχεια,
για τα mp3 παίζει και πάνω απο 64kb rate το V3?..
όπως και ναχει καλύτερα 64 ΚΒ/44 ΚΗz..
καλά stereo δεν χρειάζεται νομίζω,
καλύτερα mono..
ακριβώς όπως το O-Zone-Despre_tine.. :)

S EUXARISTW ... KAI PROSPATHW GIA NA GINEI KALYTERO

th_tsong
3 Αύγ. 2005, 21:45
endiafeomai na to agoraso to tilefonaki fainetai polu oraio!
uparxei kanena hands-free tis MOTO me radio????

TheCrow
4 Αύγ. 2005, 00:33
Ρε παιδιά σήμερα προσπαθούσα να στείλω MMS χωρίς αποτέλεσμα.Με έκπληξη τώρα το βράδυ βλέπω ότι μήνυμα απλό και αν στείλω δεν το στέλνει ενώ λαμβάνω κανονικά!Μήπως έκανα κάτι με τις ρυθμίσεις μηνυμάτων;Μπορεί να μου πει ένας τον αριθμό του κέντρου υπηρεσίας μηνυμάτων που έχει στο δικό του RAZ.Σας παρακαλώ επείγει!Θέλω να στείλω μήνυμα και δεν μπορώ!Έχω Cosmote.

TheCrow
4 Αύγ. 2005, 01:18
Ρε παιδιά κανένας δεν μπορεί να μου πει;Please!

alfista
4 Αύγ. 2005, 10:44
τΕΛΙΚΑ ΒΡΗΚΑ ΑΚΡΗ ολα καλα εγκατεστησα το P2K Commander, βλεπει το τηλεφωνο μου.... και εκανα οτι ακριβως λεει το βιντεο για την εγκατασταση των skins ......restart το τηλεφωνο αλλα μεσα ειναι μονο τα αρχικα skins ανοιγω παλι το προγραμμα και βλεπω οτιο υπαρχουν στο τηλεφωνο....τι παιζει τελικα ????TO BRHKA .... :D τα skins τα βλεπω μεσα απο τις ρυθμισεις ..θεματα οχι απο multimedia ...θεματα :tease:

Πέστο ρε φίλε, και τόσο καιρό μου είχαν σπάσει τα νεύρα γιατί δεν τα κατάφερνα! :O Μπράβο σου! ;)

endiafeomai na to agoraso to tilefonaki fainetai polu oraio!
uparxei kanena hands-free tis MOTO me radio????

Παλιά θυμάμαι είχε δοθεί ένα link από το site της vodafone (μπορεί και Γερμανό) το οποίο ανέφερε ραδιο hands-free για Moto, και στα συμβατά μοντέλα είχε και το V3. Απ' όσο ξέρω δεν το είχε βρει κανένας.

Ρε παιδιά κανένας δεν μπορεί να μου πει;Please!

Μήπως έχεις καρτοκινητό και έμεινες από μονάδες; :D Εφόσον δεν πείραξες κάτι, μόνο σε πρόβλημα δικτύου θα μπορούσα να το αποδώσω. ;)

Pasalimani
4 Αύγ. 2005, 19:03
ta kataferaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
THAAAAAAAAAAAAAAAAAAANKS :D :D :D :D :D :D :D

TheCrow
7 Αύγ. 2005, 00:41
Όσοι πιστοί προσέλθετε εδώ http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=115545 για να υποστηρίξετε το κινητάκι μας!!:)Φυσικά πρέπει να γραφτείτε όσοι δεν είστε γραμμένοι.Ελπίζω να μην είναι μεγάλος κόπος!Προσπαθώ να τα βγάλω πέρα μόνος από ότι βλέπετε!:)

bororo
8 Αύγ. 2005, 09:55
Καλημέρα σε όλους παιδιά γύρισα :) και είπα να πιάσω απέσως δουλειά. Λοιπόν έχουμε και λέμε. Ανέβασα τον οδηγό του DirectX στην σελίδα μου, αφού μου έδωσε την άδεια και τον ευχαριστώ πολύ γι' αυτό (keep up the good work man). Εφτιαξα επίσης και έναν οδηγό (πατώντας πάνω στον οδηγό του motox) για το πως μπορούμε να flashάρουμε το τηλεφωνάκι μας, για όσους φίλους το ζητήσανε λοιπόν, θα το βρούνε στην σελίδα (http://www.geocities.com/motorolarazr_v3) μου στην κατηγορία HowTo... ;)

lkitsos
8 Αύγ. 2005, 11:07
paidia kalimera prospatho na sindeso to kinito me to pc alla mou deixnei oti den einai sindedemeno. xerete pos mporo na to liso? efxarsito

invictus1
8 Αύγ. 2005, 13:25
δοκιμασε με bt-dongle ειναι πιο πρακτικο και δεν κανει τοσα νουμερα οσα η usb :!: ;)

Melissoula
8 Αύγ. 2005, 14:24
Υπάρχει προγραμματάκι για να τραβάς βίντεο;

alfista
8 Αύγ. 2005, 15:04
Melissoula αν διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες θα βρεις την απάντηση που ψάχνεις. ;)

bororo η εμφάνιση "σφάλματος εφαρμογής" όταν παώ να παίξω κάποια παιχνίδια java, που πιστεύεις ότι οφείλεται; Κακή εγκατάσταση, προβληματικό αρχείο, πρόβλημα του κινητού; :confused:

Melissoula
8 Αύγ. 2005, 15:37
Επομένως δεν υπάρχει πρόγραμμα που μπορείς να εγκαταστήσεις για να τραβάς βιντεάκι παραμόνο αυτό που έχει το ίδιο το κινητό απλά για να παίζει βίντεο. Θα ξανακάνω μια ερώτηση που είχα κάνει και παλιότερα που μπορούμε να βρούμε περισσότερα skins-θέματα για το κινητάκι;

PowerZ
8 Αύγ. 2005, 17:22
-----ακυρο-----

Pasalimani
8 Αύγ. 2005, 18:13
mporoume na valoume kai alla yeti sports sto kinito?einai oti prepei,otan variesai,yeti sports 5 rekor 6174.1

bororo
8 Αύγ. 2005, 19:52
Ας τα πάρουμε αντίστροφα, yeti sports εγω δεν έχω, αν κάποιος φίλος έχει μπορεί να μου τα στείλει και ευχαρίστως τα βάζω στην σελίδα. Βασικά και όποιο άλλο παιχνίδι θέλει :)

Skins έχω κι εγώ στην σελίδα, και αυτήν την στιγμη δουλεύω πάνω σε κάποια δικά μου οπότε λίγη υπομονή

Το σφάλμα εφαρμογής συνήθως σημαίνει ακατάλληλο αρχείο για το κινητό, πολλά απ τα αρχεία δεν τα έχω ελέγξει γιατί μου τα στείλανε και δεν ξέρω αν λειτουργούν όλα. Θες να μου πείς που σου εμφανίστηκε για να το τσεκάρω???

bororo
8 Αύγ. 2005, 22:54
Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να ρίξει άλλη μια ματιά στο site μου που ανέβασα μερικά skins ακόμη!

alfista
9 Αύγ. 2005, 00:31
Το σφάλμα εφαρμογής συνήθως σημαίνει ακατάλληλο αρχείο για το κινητό, πολλά απ τα αρχεία δεν τα έχω ελέγξει γιατί μου τα στείλανε και δεν ξέρω αν λειτουργούν όλα. Θες να μου πείς που σου εμφανίστηκε για να το τσεκάρω???

Δεν πρέπει να είναι αυτό. Το σκάκι το έχεις δοκιμάσει και το έχεις προτείνει. Τι μπορεί να φταίει όμως; :confused:

Kry$h
9 Αύγ. 2005, 00:57
ας μην ητανε τοσο ομορφο το διαολεμενο...

τελικα το μονο που μετραει σ αυτο το κινητο ειναι η εμφανιση, γιατι απο περιεχομενο, αστα ...

αλχημειες για να γραψει βιντεο, για να συνδεθει με το πισι, για να του ανεβασεις προγραμματα, και το ΒΤ handsfree της μοτο που εχω, δεν το εχει δει ακομα.
εν ετη 2005.

bororo
9 Αύγ. 2005, 10:55
χμμμμ με το σκάκι ε??? έχεις δίκιο. Θα δοκιμάσω να το ξανα-ανεβάσω μπάς και έγινε καμία πατάτα στο upload.

dimi
9 Αύγ. 2005, 11:23
καλημερα παιδια,

μια πληροφορια πως μπορω να σβυσω ολα αυτα τα κλειδωμενα wallpapers και screensavers απο το κινητο? απλα χωρο καταλαμβανουν και μου την σπανε...ειναι ασφαλης διαδικασια η θα τα παιξει το κινητο και θα τρεχω...
pls advise...

mitsos106
9 Αύγ. 2005, 12:19
Τα κλειδωμενα wallpapers και screensavers απο το κινητο, σβήνουν πολύ εύκολα με το p2kman. Μόνο τους ήχους μην πειράξεις, γιατί μερικοί είναι δεμένοι με το σύστημα και μετά δε θα μπορείς να έχεις πρόσβαση στο μενού τους. Τουλάχιστο στο δικό μου έτσι έγινε...

akis23
9 Αύγ. 2005, 17:28
Υπαρχει τροπος να σβησεις τα ηλιθια mp3 που εχει προεγκατεστημενα χωρις να χαλασεις το μενου της ρυθμισης του ηχου.Πρωτα σβηνεις τα mytonedb.db και temptone.db μεσα απο το p2kman. μετα κανεις reset το κινητο και επειτα μπορεις να σβησεις τα mp3s που εχει προεγκατεστημενα.

akis23
9 Αύγ. 2005, 17:38
Αν κανετε τη διαδικασια που προανεφερα και δεν δουλεψει το μενου της ρυθμισης του ηχου τοτε ξανασβηστε για αλλη μια φορα τα αρχεια *.db και ολα θα διορθωθουν (δημιουργουνται καθε φορα που ανοιγει η συσκευη απο μονα τους).

alexx
10 Αύγ. 2005, 16:45
Καλησπερα να ρωτησω και γω 2 πραγματακια. Πως αλλαζω το σημα της motorola
στην εξωτερικη οθονη και η επιλογη για ληψη video (εχω το τελευταιο firmware) που υπαρχει?
Ευχαριστω.

xagios
10 Αύγ. 2005, 22:13
Παιδια sos το αρχειο για το νεκρο πληκτρολογιο που μπορω ακριβως να το βρω δεν δουλευει μετα απο αναβαθμιση

piper1926
10 Αύγ. 2005, 23:02
Δες στη σελίδα 52. Και ο φίλος ΜΙΒ είχε αντίστοιχο πρόβλημα και το έλυσε.
Καλή τυχη! ;)

xagios
10 Αύγ. 2005, 23:55
ΟΚ ΤΟ εκανα και εγω ευχαριστω για την βοηθεια :)

princeG
11 Αύγ. 2005, 05:04
Geia sas, exo provlima me to mobile phonetools. H egkatastash exei ginei kanonika, ekana kai ta live update gia na apoktiso tin pio kainouria ekdosi kai tora exo tin 3.23L. To provlima einai oti den anagnorizei to kinito.. Sthn arxh pou leei Phone setup kai your phone is being installed and setup den mporei na to vrei. Could not detect your phone. Ki etsi epilegw manual detection. Epilegw motorola phone kai stin epomeni othoni grafei:
*Modem Identification
*Opening Motorola Phone
Not accesible or in use by another application.

Akoma ki an epileksw monos mou apo th lista to motorola v3, me paei sthn kentrikh othoni tou programmatos alla leei oti mobile not connected. Gia poio logo ginetai afto? :( To sigouro einai oti den xrisimopoio kapoio allo programma taftoxrona me to motorola.

alfista
11 Αύγ. 2005, 11:20
Πως αλλαζω το σημα της motorola στην εξωτερικη οθονη και η επιλογη για ληψη video (εχω το τελευταιο firmware) που υπαρχει?

Το σήμα της motorola είναι το αρχείο cl.gif νομίζω το οποίο βρίσκεται στο a/mobile/system. Απλά θα σβήσεις αυτό που έχει, και θα βάλεις αυτό που θες. Προσοχή να έχει διαστάσεις 96x80 και να το έχεις ονομάσει cl.gif. Όσο για τη λήψη video, όταν λες το τελευταίο firmware μήπως εννοείς κάποιο επίσημο της Motorola; Απ΄όσο θυμάμαι τα firmware της επίσημης Motorola δεν έχουν video. ;)

Geia sas, exo provlima me to mobile phonetools.

Όπως και πολλοί άλλοι από εμάς. :p Καναδυό σελίδες πιο πριν ξανασυζητήθηκε νομίζω κάτι ανάλογο. Κοίταξε το λίγο αν θες. ;)

alexx
11 Αύγ. 2005, 17:47
Όσο για τη λήψη video, όταν λες το τελευταίο firmware μήπως εννοείς κάποιο επίσημο της Motorola; Απ΄όσο θυμάμαι τα firmware της επίσημης Motorola δεν έχουν video. ;)

Οχι δεν ειναι το επισημο. Αυτο που εχω (απ το motox.us) εχει video αλλα δεν ξερω να το ενεργοποιησω. Διαβασα κατι οδηγους στο νετ αλλα δεν καταλαβα και πολλα!! Εχω μπερδευτει με τα hex, ex, seem και ολα τ αλλα :O
Οποιος γνωριζει ας πει με οσο πιο απλα λογια γινεται τη διαδικασια.
Ευχαριστω.

Kry$h
11 Αύγ. 2005, 22:13
2 ερωτησεις:

1. πως συγχρονιζω το τηλεφωνο με το outlook?

2. εχω ενα ΒΤ handsfree, μοτο hs850 (αν δεν κανω λαθος). Ειναι ενα φτηνο με αλκαλικη μπαταρια. Το τηλεφωνο ομως δεν το βλεπει, παρολο που ακολουθω το εγχειριδιο. Καμια ιδεα; Το h/f δουλευει κανονικα με το s100 μου.

TheCrow
12 Αύγ. 2005, 02:49
Γεια σας παιδιά.Έχω την έκδοση R374_G_0E.40.3CR Αξίζει να πάω να κάνω αναβάθμιση του firmware;;Εγκυμονεί κινδύνους;;Να μείνω καλύτερα με αυτή που έχω;;Πόσο αξίζει η αναβάθμιση και που μπορώ να την κάνω στη Θεσσαλονίκη;;

invictus1
12 Αύγ. 2005, 03:01
Γεια σας παιδιά.Έχω την έκδοση R374_G_0E.40.3CR Αξίζει να πάω να κάνω αναβάθμιση του firmware;;Εγκυμονεί κινδύνους;;Να μείνω καλύτερα με αυτή που έχω;;Πόσο αξίζει η αναβάθμιση και που μπορώ να την κάνω στη Θεσσαλονίκη;;αποψη μου επειδη την εχω ειναι πολυ καλη και με σχεδον ανυπαρκτα bugs :!: ;) :cool:μην το πειραξεις :worry:

TheCrow
12 Αύγ. 2005, 13:17
αποψη μου επειδη την εχω ειναι πολυ καλη και με σχεδον ανυπαρκτα bugs :!: ;) :cool:μην το πειραξεις :worry:

Απλά το μενού μου φαίνεται λίγο αργό.Και στην αρχή την ώρα που βάζεις τον κωδικό pin και φορτώνει υπάρχει ασυγχρονισμός στον ήχο και στην κίνηση της εικόνας.Αυτά έχω παρατηρήσει μόνο.Κατά τα άλλα είναι σταθερή όπως λες.

peTeRpAan2k4
12 Αύγ. 2005, 14:09
Kserei kaneis an pragmati to Asimi V3 katargite h prokite na katargithei kai na vgainei mono to Mauro? Toulaxiston sto plaisio etsi mou apantisan dioti den fernoun pia to asimi me tin dikaiologia oti to apesire i motorola kai to antikatestise me to mauro.

invictus1
12 Αύγ. 2005, 14:14
Kserei kaneis an pragmati to Asimi V3 katargite h prokite na katargithei kai na vgainei mono to Mauro? Toulaxiston sto plaisio etsi mou apantisan dioti den fernoun pia to asimi me tin dikaiologia oti to apesire i motorola kai to antikatestise me to mauro.η παραγωγη συνεχιζει κανονικα :!: απλα επεσε η τιμη στα 320-330 ;) σε σοβαρο μαγαζι απευθυνθηκες :lol:

xagios
12 Αύγ. 2005, 15:37
Αληθεια οι φωτογραφιες θα ειναι ετσι χυμα???? Tις βαζω σε φακελο, αλλα υπαρχουν και εξω απο αυτον αλλα και μεσα ...... :mad:Που μπορω να βρω την ελαφρια εκδοση του mobile phone tools που δινει η motorola στο συνοδευτικο cd γιατι εχω κατεβασει την κανονικη εκδοση[20ΜΒ] αλλα μου ζηταει το c://Addons/WidComm.dll και απο οτι διαβασα στην αρχη [8σελιδα] πρεπει να εχω εγκαταστησει και αυτο που δινει η μοτορολα για να ξεπερασω αυτο το εμποδιο

peTeRpAan2k4
13 Αύγ. 2005, 13:30
poses wres prwti fortisi??

invictus1
13 Αύγ. 2005, 15:07
poses wres prwti fortisi??
6-8 παντα κλειστο :!: ;) και 4 κυκλους πληρους φορτισης-εκφορτισης :cool:

VeCo
14 Αύγ. 2005, 00:26
Παιδιά σκέφτομαι να το πάρω, θα ήθελα να ξέρω είστε ευχαριστημένοι όσοι το έχετε. Επίσης επειδή είναι και Motorola σκέφτομαι μήπως υπάρξει πρόβλημα με τα πολλά "ανοιξε - κλείσε" της συσκευής. Το ελατήριο είναι αρκετό δυνατό;

xagios
14 Αύγ. 2005, 03:19
Παιδιά σκέφτομαι να το πάρω, θα ήθελα να ξέρω είστε ευχαριστημένοι όσοι το έχετε. Επίσης επειδή είναι και Motorola σκέφτομαι μήπως υπάρξει πρόβλημα με τα πολλά "ανοιξε - κλείσε" της συσκευής. Το ελατήριο είναι αρκετό δυνατό;Ειναι ποιοτικο τηλεφωνο , πολυ καλη δουλεια ,θα μεινεις απολυτα ευχαριστημενος αν βεβαια δεν ζητας παρα πολλα απο το τηλεφωνο ;)

mitsos106
14 Αύγ. 2005, 10:00
Σχετικά με τη "διαμάχη" μαύρο ή ασημί, έχω να παραθέσω τα ακόλουθα, από προσωπική βέβαια εμπειρία:
- Έχω το ασημί από αρχές Απριλίου. Ο θείος μου έχει το μαύρο εδώ και ενάμισι μήνα. Το δικό μου, παρά το "Γολγοθά" που το υποβάλλω καθημερινά λόγω βάλε- βγάλε στον υπολογιστή, άνοιξε- κλείσε κτλ, δεν έχει εμφανίσει σημεία χρόνου ή κόπωσης. Το άλλο, παρότι το είχα στην κατοχή μου για μερικές μέρες για τα απαραίτητα πειράγματα, άρχισε ήδη σε μερικές γωνίες να φεύγει το εξωτερικό χρώμα και να φαίνεται το μέταλλο εσωτερικά. Ο θείος μου να σημειώσω, κάνει ένα τηλεφώνημα στις 2 μέρες, το κινητό του είναι μόνιμα στη θήκη και πολλές φορές σβήνει από μόνο του καθώς η μπαταρία του αδειάζει μόνη της.
- Παρήγγειλα και μπαταρία 1700mA, θα σας πω τις εντυπώσεις μου όταν τη χρησιμοποιήσω.

invictus1
14 Αύγ. 2005, 11:35
Σχετικά με τη "διαμάχη" μαύρο ή ασημί, έχω να παραθέσω τα ακόλουθα, από προσωπική βέβαια εμπειρία:
- Έχω το ασημί από αρχές Απριλίου. Ο θείος μου έχει το μαύρο εδώ και ενάμισι μήνα. Το δικό μου, παρά το "Γολγοθά" που το υποβάλλω καθημερινά λόγω βάλε- βγάλε στον υπολογιστή, άνοιξε- κλείσε κτλ, δεν έχει εμφανίσει σημεία χρόνου ή κόπωσης. Το άλλο, παρότι το είχα στην κατοχή μου για μερικές μέρες για τα απαραίτητα πειράγματα, άρχισε ήδη σε μερικές γωνίες να φεύγει το εξωτερικό χρώμα και να φαίνεται το μέταλλο εσωτερικά. Ο θείος μου να σημειώσω, κάνει ένα τηλεφώνημα στις 2 μέρες, το κινητό του είναι μόνιμα στη θήκη και πολλές φορές σβήνει από μόνο του καθώς η μπαταρία του αδειάζει μόνη της.
- Παρήγγειλα και μπαταρία 1700mA, θα σας πω τις εντυπώσεις μου όταν τη χρησιμοποιήσω.
το αλλο με τον Τοτο το ξερεις? ;) τα εχω και τα 2 ΕΓΩ :!: το μαυρο μου εχει φαει τουμπα απο 1.5 μετρο σε μαρμαρα και δεν επαθε ουτε γρατζουνια :!: :cool: ουτε το καπακι δεν εφυγε :!: [αν ηταν αλλο το λιγοτερο που θα ειχε συμβει ηταν αυτο,να μην πω οτι θα ειχε γινει ανταλλακτικουλια :lol: ]ο θειος σου λοιπον η ειναι οικοδομος η το εχει ρημαξει στην τουμπα............

mitsos106
14 Αύγ. 2005, 12:11
Εντάξει, μη βαράς! Εγώ την εμπειρία μου είπα, μπορεί να είναι όπως τα λές. Σαν ποιότητα κατασκευής πάντως, βάζει κάτω πολλά κινητα...

VeCo
14 Αύγ. 2005, 13:23
Ειναι ποιοτικο τηλεφωνο , πολυ καλη δουλεια ,θα μεινεις απολυτα ευχαριστημενος αν βεβαια δεν ζητας παρα πολλα απο το τηλεφωνο ;)

Μόνο για την εμφάνιση του το έχω ξεχωρίσει. Για να κάνω την δουλειά μου έχω και άλλο τηλέφωνο... :cool:

@invictus1: Thanks, γιατί με αυτά που είπε ο mitsos106, μου κόπηκαν τα ήπατα γιατί το θέλω σε μαύρο!

invictus1
14 Αύγ. 2005, 16:59
Μόνο για την εμφάνιση του το έχω ξεχωρίσει. Για να κάνω την δουλειά μου έχω και άλλο τηλέφωνο... αν σε ενδιαφερει και δεν εχεις προβλημα αγγλικων ;) υπαρχει και το V3a που κυκλοφορει ηδη ειναι το ιδιο ακριβως με το απλο V3 με μεγαλυτερη μνημη και 1.3 καμερα :cool: αν δεν εχεις επισης 3 κολληματα 1 με το μαυρο v3, 2 με το <<χαρτι>> και τελος με το περιμενε :!: :lol: θα προτεινα V3x που περιμενω κι εγω :cool: ΕΕΕΡΧΕΤΑΙ!!!!!!!! :lol:

TheCrow
14 Αύγ. 2005, 17:08
αν σε ενδιαφερει και δεν εχεις προβλημα αγγλικων ;) υπαρχει και το V3a που κυκλοφορει ηδη ειναι το ιδιο ακριβως με το απλο V3 με μεγαλυτερη μνημη και 1.3 καμερα :cool: αν δεν εχεις επισης 3 κολληματα 1 με το μαυρο v3, 2 με το <<χαρτι>> και τελος με το περιμενε :!: :lol: θα προτεινα V3x που περιμενω κι εγω :cool: ΕΕΕΡΧΕΤΑΙ!!!!!!!! :lol:

Έχεις κάνα link για το V3a να το δούμε;Πόση εσωτερική μνήμη έχει;

piper1926
14 Αύγ. 2005, 18:46
Ωραίο το V3x, αλλά αρκετά πιο "χοντρό" και βαρύ. Κρίμα που δεν κράτησαν ίδιες τις διαστάσεις του!

VeCo
15 Αύγ. 2005, 00:34
αν σε ενδιαφερει και δεν εχεις προβλημα αγγλικων ;) υπαρχει και το V3a που κυκλοφορει ηδη ειναι το ιδιο ακριβως με το απλο V3 με μεγαλυτερη μνημη και 1.3 καμερα :cool: αν δεν εχεις επισης 3 κολληματα 1 με το μαυρο v3, 2 με το <<χαρτι>> και τελος με το περιμενε :!: :lol: θα προτεινα V3x που περιμενω κι εγω :cool: ΕΕΕΡΧΕΤΑΙ!!!!!!!! :lol:

Από τα κολλήματα που αναφέρεις έχω πρόβλημα σε 2 (από τα 4 αν βάλουμε και τα αγγλικά).
1. Τα αγγλικά δεν είναι problem.
2. Δυστυχώς έχω κόλλημα με το μαύρο V3...
3. Το "χαρτί" δεν είναι πρόβλημα.
4. Έχω πρόβλημα με την αναμονή.

Αλλά γιατί να το πάρω ούτως ή άλλως; Το S700 μου με 128ΜΒ Memory Stick μια χαρά κάνει την δουλειά του. Άρα θα προτιμήσω το V3 γιατί το θέλω απλά για κινητό "μουράτο"... :cool:

invictus1
15 Αύγ. 2005, 05:38
Έχεις κάνα link για το V3a να το δούμε;Πόση εσωτερική μνήμη έχει;το εχουν στειλει Κορεα σαν πρωτη χωρα διανομης και εχει προχωρησει κι η διανομη στην υπολοιπη Ασια κι απο τον αλλο μηνα Αμερικη η μνημη ειναι 8mb 99% θα επαληθευσω ομως ;)

invictus1
15 Αύγ. 2005, 05:55
παρτε ενα λινκ με μερικες φωτο του V3a κι οτι περισσοτερο βρω θα βαλω ;) συγνωμη για την καμερα ειπα 1.3 αλλα ειναι 1mp :Ohttp://www.engadget.com/entry/1234000420036203

invictus1
15 Αύγ. 2005, 06:12
http://www.mobileburn.com/gallery.jsp?Id=1527&source=SIDEBAR (http://) ρε θα μας :wacko: αυτοι εδω το εχει 1.3mp :!: :!: :blink: :wacko:

Flash1
15 Αύγ. 2005, 12:39
Δειτε κι αυτο
V3x http://www.gsmarena.com/motorola_v3x-1120.php

invictus1
15 Αύγ. 2005, 18:34
Δειτε κι αυτο
V3x http://www.gsmarena.com/motorola_v3x-1120.php
υπαρχουν ηδη 2 θεματα αποκλειστικα για το V3x-1150 :!: ;) αν το βαλες ως ενημερωση νεου μοντελου το λινκ :!: :cool:

peTeRpAan2k4
16 Αύγ. 2005, 16:25
kserei kaneis kanena kalo programmataki gia tin diamorfosi tou Phonebook?? auto pou erxetai me to cd den me volevei kai to p2ktools den me afinei na kanw add new contact (den kserw giati)

xagios
17 Αύγ. 2005, 00:52
Εδω θα βρειτε την full εκδοση ενος πολυ πολυ χρησιμου προγραμματος ;) h**p://www.savefile.com/files.php?fid=2042696

nikosxeng3
17 Αύγ. 2005, 03:01
αυτό το V3a που αναφέρεται δις πιό πάνω..
CDMA RAZR V3a, σημαίνει ΔΕΝ παίζει σε GSM !!!... :)
μόνο σε US με sprint και Κορέα από ότι έιδα.. ;)

invictus1
17 Αύγ. 2005, 03:22
αυτό το V3a που αναφέρεται δις πιό πάνω..
CDMA RAZR V3a, σημαίνει ΔΕΝ παίζει σε GSM !!!... :)
μόνο σε US με sprint και Κορέα από ότι έιδα.. ;)
δηλωθηκε οτι ειναι CDMA :!: ;) :cool:

nikosxeng3
17 Αύγ. 2005, 03:27
δηλωθηκε οτι ειναι CDMA :!: ;) :cool:
ωραία.. ελπίζω σε μία καλή τιμή.. :) να το πάρω..
το V3 μου, το ζηλέυουν πολλοί,
οπότε μάλλον κάτι θα πάθει.. :) :D

το V3x σίγουρα θα μικραίνει.. :)
τώρα πως θα λέγεται δεν ξέρω.. :D

invictus1
17 Αύγ. 2005, 03:50
ωραία.. ελπίζω σε μία καλή τιμή.. :) να το πάρω..
το V3 μου, το ζηλέυουν πολλοί,
οπότε μάλλον κάτι θα πάθει.. :) :D

το V3x σίγουρα θα μικραίνει.. :)
τώρα πως θα λέγεται δεν ξέρω.. :D
η τιμη του V3a εχει βγει παντως κι ειναι λιγο εξωπραγματικη παιζει στα 800$ περιπου :!: :wacko: την στιγμη που το V3x παιζει στα 1000-1200$ :!: :cool:

nikosxeng3
17 Αύγ. 2005, 04:14
η τιμη του V3a εχει βγει παντως κι ειναι λιγο εξωπραγματικη παιζει στα 800$ περιπου :!: :wacko: την στιγμη που το V3x παιζει στα 1000-1200$ :!: :cool:
παντώς αν βγεί το V3a βελτιωμένο στα σημεία,
πάω για αυτό.. :)
για τις τιμές τα έιπαμε :D

ΥΓ.: μα κανείς δεν κοιμάται.. :)

invictus1
17 Αύγ. 2005, 04:23
παντώς αν βγεί το V3a βελτιωμένο στα σημεία,
πάω για αυτό.. :)
για τις τιμές τα έιπαμε :D

ΥΓ.: μα κανείς δεν κοιμάται.. :)
ειμαστε παιδια της νυχτας :!: :lol: που τα φαγαν τα κουνουπια :!: :rotfl: :offtopic:

bororo
17 Αύγ. 2005, 11:34
Παίδες είμαι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσω ότι σε μερικές ημέρες το site μου θα δεχτεί μια πολύ σημαντική αναβάθμση και με την βοήθεια του mitsos106 ελπίζουμε να το κάνουμε το πληρέστερο site που παίζει οσον αφορά τα java κομμάτια του! Σκλήρή δουλεία λοιπόν και τα ξαναλέμε σε λίγες μέρες :)

bill_viper
17 Αύγ. 2005, 15:27
Παίδες είμαι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσω ότι σε μερικές ημέρες το site μου θα δεχτεί μια πολύ σημαντική αναβάθμση και με την βοήθεια του mitsos106 ελπίζουμε να το κάνουμε το πληρέστερο site που παίζει οσον αφορά τα java κομμάτια του! Σκλήρή δουλεία λοιπόν και τα ξαναλέμε σε λίγες μέρες :)
Btw check ur mailbox,μόλις σου έστειλα ένα ωραίο παιχνιδάκι εν ονομάτι Pub Fruity customised για το κινητό μας. :)

TheCrow
17 Αύγ. 2005, 17:24
Ρε παιδιά εσείς που έχετε αναβαθμίσει τα Raz σας είτε με το επίσημο firmware της είτε με τα ανεπίσημα που κυκλοφορούν έχετε δει τεράστια διαφορά στην ταχύτητα;;Το επίσημο firmware είναι σταθερό;Και πόσο αξίζει για να το βάλω;

mitsos106
17 Αύγ. 2005, 17:57
Ρε παιδιά εσείς που έχετε αναβαθμίσει τα Raz σας είτε με το επίσημο firmware της είτε με τα ανεπίσημα που κυκλοφορούν έχετε δει τεράστια διαφορά στην ταχύτητα;;Το επίσημο firmware είναι σταθερό;Και πόσο αξίζει για να το βάλω;
Ποιό επίσημο; Υπάρχει και τέτοιο; Εγώ το ρίσκαρα, έβαλα από το motox και δεν το μετάνιωσα καθολου. Άλλωστε, αν κάτι πήγαινε στραβα ή δε μου άρεσε, θα έβαζα τα εργοστασιακά, γι αυτό υπάρχουν και τα backup. Σε θέμα σταθερότητας, δεν έχω παράπονο, ούτε στην ταχύτητα. Με ενθουσίασε η επέκταση της μνήμης, τώρα είμαι στα 7ΜΒ συν αυτά που έσβησα είμαι στα 8,6ΜΒ. Και βάβαια η δυνατότητα λήψης video.
Η επιλογή δική σου!!!

emm_stra
17 Αύγ. 2005, 18:30
Σκοπεύω να αγοράσω το εν λόγω τηλέφωνο σύντομα.
Θελω να ρωτησω αν στο ημερολογιο μπορω να ορισω υπενθυμισεις για διαφορα γεγονοτα και αν συγχρονιζεται με το MS Outlook.?

sap
17 Αύγ. 2005, 18:31
Exw to RAZOR kana mina kai den exo brei akoma pos mporo na grapso ena minima, na to apo8ikeyso oste na to steilo argotera.kserei kaneis?

TheCrow
17 Αύγ. 2005, 18:43
Exw to RAZOR kana mina kai den exo brei akoma pos mporo na grapso ena minima, na to apo8ikeyso oste na to steilo argotera.kserei kaneis?

Μου φαίνεται ότι αποθηκεύεται στα Πρόχειρα. ;)

xagios
17 Αύγ. 2005, 19:16
Σκοπεύω να αγοράσω το εν λόγω τηλέφωνο σύντομα.
Θελω να ρωτησω αν στο ημερολογιο μπορω να ορισω υπενθυμισεις για διαφορα γεγονοτα και αν συγχρονιζεται με το MS Outlook.?
Κανονικα εχει σημειωσεις ημερολογιου με υπενθυμησεις αλλα και συγχρονισμο με ενα προγραμμα [mobile phone tools DELUXE] που μπορεις να βρεις την διευθυνση για να το κατεβασεις σε δικο μου μηνυμα λιγο πιο πανω

sap
17 Αύγ. 2005, 19:40
Μου φαίνεται ότι αποθηκεύεται στα Πρόχειρα. ;)

afou grapso to minima de brisko pou8ena epilogi "apo8ikeysi" :(

emm_stra
17 Αύγ. 2005, 21:00
Κανονικα εχει σημειωσεις ημερολογιου με υπενθυμησεις αλλα και συγχρονισμο με ενα προγραμμα [mobile phone tools DELUXE] που μπορεις να βρεις την διευθυνση για να το κατεβασεις σε δικο μου μηνυμα λιγο πιο πανω
Ευχαριστω για την απαντηση.
Κανονικα που ειπες σημαινει οτι δεν εισαι σιγουρος αν εχει ή οτι εχει και λειτουργεί κανονικα?

xagios
17 Αύγ. 2005, 22:05
Ευχαριστω για την απαντηση.
Κανονικα που ειπες σημαινει οτι δεν εισαι σιγουρος αν εχει ή οτι εχει και λειτουργεί κανονικα?
Οχι σιγουρος ειμαι, :) το κανονικα αναφεροταν στην λειτουργια

xagios
17 Αύγ. 2005, 22:09
afou grapso to minima de brisko pou8ena epilogi "apo8ikeysi" :(
Πας λοιπον κατευθειαν στα προχειρα ,εχει επιλογη νεο μηνυμα εκει ..το γραφεις προσθετεις παραληπτη και μετα εχει επιλογη αποθηκευση :)

avgou
17 Αύγ. 2005, 22:13
paidia kalispera!
eimouna enas nokiakias kai me to pou pira to v3 mporei na mou pire polu xrono na to sinithisw kai na kanw synchronize to address book alla twra pia den mporw na to afisw apo ta xeria mou mexri pou epatha ayto kai exw trelathei!!!
I fotografiki mixani den doulevei opws palia..ta xrwmata ta vgazei arnitika kai i mpataria teleiwnei para polu grigora...exei sxesi pou o erikse o pateras mou katw??
sas parakalw voithiste me..ti prepei na kanw??exeikaneis to idio provlima kai an nai?/pou n a to paw..menw london kai twra pou eimai ellada eimai diakopes..
eyxaristww!!!

xagios
18 Αύγ. 2005, 01:00
paidia kalispera!
eimouna enas nokiakias kai me to pou pira to v3 mporei na mou pire polu xrono na to sinithisw kai na kanw synchronize to address book alla twra pia den mporw na to afisw apo ta xeria mou mexri pou epatha ayto kai exw trelathei!!!
I fotografiki mixani den doulevei opws palia..ta xrwmata ta vgazei arnitika kai i mpataria teleiwnei para polu grigora...exei sxesi pou o erikse o pateras mou katw??
sas parakalw voithiste me..ti prepei na kanw??exeikaneis to idio provlima kai an nai?/pou n a to paw..menw london kai twra pou eimai ellada eimai diakopes..
eyxaristww!!!
Οι ερωτησεις που κανεις στο πρωτο μερος ειναι μονο για τεχνικους εγω μπορω να σου πω μια σελιδα της motorola http://direct.motorola.com/gre/supportselect.asp?country=GRC&language=GRE&productid=29525&web_page_name=SUPPORT για υποστηριξη ... σιγουρα στην θεση σου θα το πηγαινα σε τεχνικο..

TheCrow
18 Αύγ. 2005, 17:15
Που μπορώ να βρω handsfree radio για το RAZ V3 μου;Ξέρει κανείς αν υπάρχει;

ste_pa
18 Αύγ. 2005, 19:10
Γεια σας παιδια
μολις σημερα πηρα το V3 και ηδη θελω να αρχισω να οργανωνομαι και να το σκαλιζω,μεχρι τωρα ειχα ενα nokia 7650 και το ειχα χακαρει εντελως.αλλα τωρα μπαινω σε αλλο εντελως περιβαλλον και θα ηθελα τα φωτα σας...
1.πως βλεπω ποιο firmware εχω;
2.θελω εναν εντελως αναλυτικο οδηγο για την πραγματοποιηση της αναβαθμισης (εντελως αναλυτικο/για ηλιθιους) και αν δυνατον και links με ολα τα απαραιτητα αρχεια που θα χρειαστω.
3.ποια προγραμματα χρειαζομαι και ποια sites ειναι must have προκειμενου να "αλλαξω τα φωτα" (τα οποια παρεπιπμτοντως ειναι πολυ ομορφα) του κινητου;
ευχαριστω εκ των προτερων

ΥΓ:κατα την γνωμη μου θα επρεπε να υπαρχει ενα sticky στην αρχη του thread με τα περισσοτερα απο αυτα που αναφερω παραπανω.η αναζητηση ή το ξεφυλλισμα του φορουμ δεν βοηθα και παρα πολυ.

bororo
18 Αύγ. 2005, 20:50
Την έκδοση firmware την βλέπεις απο τις ρυθμίσεις->κατάστ. τηλεφ.->Λοιπές πληροφοριες->Έκδοση Software.

Jig
18 Αύγ. 2005, 21:14
Παιδιά help me θέλω games γιά το V3 μου ;)

ste_pa
19 Αύγ. 2005, 02:08
αφου κανεις δεν προσφερθηκε ψαχνωντας βρηκα αυτη (http://www.motomodders.net/Default.aspx?g=posts&t=8668) την σελιδα που νομιζω τα εχει σχεδον ολα....

alexx
19 Αύγ. 2005, 04:50
Λοιπόν για αρχή πηγαίνουμε εδώ http://www.mob453.com/phones/motorola_v600/ και κατεβάζουμε τα δυο πρώτα αρχεία 1] http://www.aparys.dsl.pipex.com/PST_6.7_GENERAL.zip και 2]http://www.aparys.dsl.pipex.com/PST_6.7_Patch.zip τρέχουμε το πρώτο αρχείο PST 6.7 μόλις τελείωσει η εγκατάσταση κάνουμε εξαγωγή το patch στο φάκελο που έχουμε κάνει εγκατάσταση το πρώτο αρχείο PST 6.7. ΔΕΥΤΕΡΟ ΒΗΜΑ.Παμε να κατεβάσουμε τα απαραίτητα αρχεία για την αναβάθμιση από εδώ http://www.motox.us/index.htm ΠΡΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟ RAZR V3 NEW BOOT LOADER 08.23 στο κάτω μέρος της σελίδας ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΡΧΕΙΟ ΑΠΟ ΕΔΩ http://www.motox.us/monster_packs.php monster pack S/W Version R 374 GOE.40.9AR.shx ΤΡΙΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΑΠΟ ΕΔΩ http://www.motox.us/reflash.php R374 G OE.41.C3R_reflash.shx ΤΕΛΟΣ ΤΕΤΑΡΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΑΠΟ ΕΔΩ http://www.motox.us/lps.php R 374_G_OE.41.COR _Lanq0031_reflash_MOTOX.shx .ΤΡΙΤΟ ΒΗΜΑ τώρα.. μέσα από το μέρος που έχουμε αποθήκευση το πρώτο πρόγραμμα PST 6.7 [είναι στο program files σε ενα φακελο με το ονομα MOTOROLA]ANOIΓOYME to PST ΕΚΕΙ βρίσκουμε ένα αρχείο το MultiFlashFlex.exe και το τρέχουμε Π Ρ Ο Σ Ο Χ Η Ε Δ Ω πρέπει όταν τρέξουμε το πρόγραμμα να αναγνωρίσει το τηλέφωνο για αυτό και στην αρχική σελίδα λέει να κατεβάσεις ένα άλλο πρόγραμμα το p2kman εκεί μέσα υπάρχουν οι οδηγοί για να αναγνωρίσει ο υπολογιστής μας το τηλέφωνο ...αφού λοιπόν πετύχουμε την σύνδεση υπολογιστή τηλεφώνου πάμε στο MultiFlashFlex και εκεί που λέει Enable Flash επιλεγούμε ένα κάθε φορά από τα αρχεία που κατεβάσαμε με την σειρά που έγραψα....στα δεξιά του προγράμματος τώρα τσεκάρουμε τα 1,3,4 preferences και μετά πατάμε το start μόλις τελειώσει το πλασάρισμα μας λέει ότι έγινε αυτό με επιτυχία ..αυτά τα βήματα τα κάνουμε σε κάθε ένα από τα αρχεία που περνάμε .....τελευταίο αλλά σημαντικό πολλές φορές όταν τελειώσουν όλα τα flash δεν λειτουργεί το πληκτρολόγιο τότε πρέπει να τρέξουμε ένα άλλο αρχείο το οποίο το περνούμε από εδώ http://www.motox.us/index.htm προς το τέλος της σελίδας [RAZ V3 KEYPAD FIX FLEX] Βέλος θα ήθελα μα ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που κατά καιρούς έχουν γράψει εδώ για την αναβάθμιση και ιδιαιτέρα το μέλος haki χάρις στον οποίον μπόρεσα να κάνω μονός την πρώτη αναβάθμιση .....και μην ξεχνάμε κάθε σπιτική ;) αναβάθμιση κρύβει κινδύνους την ευθύνη των οποίων παίρνετε οι ίδιοι

Εκανα αναβαθμιση μονος μου αλλα εβαλα μονο το τριτο και το τεταρτο αρχειο. Το πρωτο και το δευτερο δεν τα εβαλα καθολου. Πειραζει?
Τι να κανω να το αφησω ως εχει η να το ξανακανω οπως λες?

xagios
19 Αύγ. 2005, 11:17
alexx@Εκανα αναβαθμιση μονος μου αλλα εβαλα μονο το τριτο και το τεταρτο αρχειο. Το πρωτο και το δευτερο δεν τα εβαλα καθολου. Πειραζει?
Τι να κανω να το αφησω ως εχει η να το ξανακανω οπως λες?
αν δουλευει κανονικα και με τα πλεονεκτηματα της αναβαθμισης αστο τι να πω... :worry:

ste_pa
19 Αύγ. 2005, 11:23
Ευχαριστω για τον οντως πολυ αναλυτικο οδηγο xagios.θα το δοκιμασω και θα σας ενημερωσω...

bororo
19 Αύγ. 2005, 14:24
Είμαστε έτοιμοι, κυρίες και κύριοι :w00t: Μετά από πολύ κόπο σας παρουσιάζω το ανανεωμένο site με τα απαραίτητα για το Razr V3. To όνομα του motorolarazr_v3 (http://www.geocities.com/motorolarazr_v3) και η διεύθυνσή του, λίγο πολύ γνωστή. Από μέρους μου και από τον mitsos106 σας ευχόμαστε καλή πλοήγηση και περιμένουμε τις απόψεις σας! Stay tunned, more is yet to come ;)

Melissoula
19 Αύγ. 2005, 14:34
Ε και μόνο που το σκεφτήκατε και δημιουργήσατε ένα τέτοιο χώρο για όλους εμάς τους χρήστες του v3...μπράβο σας!

mitsos106
19 Αύγ. 2005, 15:08
Ε και μόνο που το σκεφτήκατε και δημιουργήσατε ένα τέτοιο χώρο για όλους εμάς τους χρήστες του v3...μπράβο σας!
Εκ μέρους μου κι εκ μέρους του bororo ένα μεγάλο ευχαριστώ για την αναγνώριση των κόπων μας. Προσπαθούμε να κάνουμε πιο εύκολη τη ζωή όλων μας. Μετά από ατελείωτες ώρες μπροστά στην οθόνη, καταφέραμε να συγκεντρώσουμε πάρα πολλά παιχνίδια τα οποία για τεχνικούς λόγους, δεν είναι δυνατό να μπουν με τη μία στη σελίδα. Σας υποσχόμαστε πάντως τριψήφιο αριθμό. Λίγη υπομονή απλά!!!!
Να συμπληρώσω μόνο ότι εγώ είμαι κάτοικος Γερμανίας, ενώ ο bororo μένει Ελλάδα και δε γνωριζόμαστε προσωπικά, οπότε καταλαβαίνετε το πόσο δύσκολη είναι η συνεργασία μας…

peterv
19 Αύγ. 2005, 15:50
φίλε μου xagios έχω πάρει το V3 black και έχει μέσα την R374_G_OE.40.79R αξίζει κατα την γνώμη σου να κάνω την παραπάνω αναβάθμιση ?

Ποιά τα πλεονεκτήματα της συγκεκριμένης αναβάθμισης ? Τι παραπάνω θα έχω δηλαδή ?

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων

Peter

xagios
19 Αύγ. 2005, 16:06
φίλε μου xagios έχω πάρει το V3 black και έχει μέσα την R374_G_OE.40.79R αξίζει κατα την γνώμη σου να κάνω την παραπάνω αναβάθμιση ?

Ποιά τα πλεονεκτήματα της συγκεκριμένης αναβάθμισης ? Τι παραπάνω θα έχω δηλαδή ?

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων

Peter
Αν σε ενδιαφερει να εχεις video περισσοτερο ελευθερο χωρο κανε την ...να σου πω κατι εγω την εκανα να δω αν μπορω να τα καταφερω ....το μονο προβλημα που παρατηρησα ειναι οταν ανοιγεις το τηλεφωνο θελει λιγο περισσοτερο χρονο πατημα το κουμπι...οπως ειπα και πιο πανω αυτοι οι πειραματισμοι ειναι ..και προσωπικη υποθεση του καθενα μας

TheCrow
19 Αύγ. 2005, 18:50
Αν πάω στο service της Motorola ποιο firmware θα μου εγκαταστήσει στο κινητό;;Ποια είναι η καινούρια επίσημη έκδοση;;Από ότι ξέρω αν είσαι και εντός εγγύησης στη βάζουν τσάμπα.

nikosxeng3
19 Αύγ. 2005, 19:00
αυτήν R374_G_OE.40.79R

TheCrow
19 Αύγ. 2005, 19:22
αυτήν R374_G_OE.40.79R

Αξίζει να την βάλω;Το μενού είναι πιο γρήγορο;Το κινητό φορτώνει πιο γρήγορα;

nikosxeng3
19 Αύγ. 2005, 20:56
αυτήν έχω όλα καλά.. :) no video.. :(

bororo
19 Αύγ. 2005, 21:15
Μα πως γινετε ρε παιδια να ξέρετε ότι το κινητό μπορεί να τραβάει βίντεο και να έχει περισσοτερη μνήμη και να μην έχετε κάνει ακόμη αναβάθμιση? Σοβαρά τώρα, κάτι τέτοιο το δέχομε από χρήστες άσχετους που α;πλά το αγόρασαν και έμειναν εκεί, αλλά όχι απ τα παιδιά του myphone, δηλαδή εδώ και 2 μήνες το θέμα είναι ίδιο. Να κάνω κάνω αναβάθμιση ή όχι? Να κάνεις βέβαια! Γιατί? Γιατί ανήκεις σε αυτήν την κοινότητα που γενικότερα το "ψάχνει" και θέλει να βγάλει το καλύτερο που μπορεί, κάνω λάθος ρε παιδιά? Sorry αν έγινα λίγο απότομος απλά σοβαρά με έχει κουράσει αυτό το δίλημα μερικών! Στην τελική εχουν ξανα-αναφερθεί τα μειονεκτήματα και τα πλεονεκτήματα των οικο-αναβαθμίσεων, γιατί το κουράζουμε το θέμα???

nikosxeng3
19 Αύγ. 2005, 21:31
προσωπικά ακόμα δεν πέτυχα επικοινωνία του με το PC..

υπάρχει και κάποια πίεση χρόνου.. :)

ste_pa
19 Αύγ. 2005, 22:51
Μα πως γινετε ρε παιδια να ξέρετε ότι το κινητό μπορεί να τραβάει βίντεο και να έχει περισσοτερη μνήμη και να μην έχετε κάνει ακόμη αναβάθμιση? Σοβαρά τώρα, κάτι τέτοιο το δέχομε από χρήστες άσχετους που α;πλά το αγόρασαν και έμειναν εκεί, αλλά όχι απ τα παιδιά του myphone, δηλαδή εδώ και 2 μήνες το θέμα είναι ίδιο. Να κάνω κάνω αναβάθμιση ή όχι? Να κάνεις βέβαια! Γιατί? Γιατί ανήκεις σε αυτήν την κοινότητα που γενικότερα το "ψάχνει" και θέλει να βγάλει το καλύτερο που μπορεί, κάνω λάθος ρε παιδιά? Sorry αν έγινα λίγο απότομος απλά σοβαρά με έχει κουράσει αυτό το δίλημα μερικών! Στην τελική εχουν ξανα-αναφερθεί τα μειονεκτήματα και τα πλεονεκτήματα των οικο-αναβαθμίσεων, γιατί το κουράζουμε το θέμα???
ποιο firmware τα κανει αυτα bororo;να τραβαει βιντεο και να αυξανει και την μνημη.νομιζω οτι στον οδηγο του ο xagios αυτη που αναφερει τραβαει βιντεο αλλα δεν αλλαζει την μνημη.επισης εγω εχω στο κινητο μου (ετσι το πηρα) αυτη που αναφερεται στον μινι-οδηγο αλλα δεν εχω τιποτα απο τα 2.κατεβαζοντας και εγκαθιστωντας το firmware απο το motox θα ειναι το ιδιο version αλλα με διαφορετικες δυνατοτητες; :O

xagios
19 Αύγ. 2005, 22:56
ποιο firmware τα κανει αυτα bororo;να τραβαει βιντεο και να αυξανει και την μνημη.νομιζω οτι στον οδηγο του ο xagios αυτη που αναφερει τραβαει βιντεο αλλα δεν αλλαζει την μνημη.επισης εγω εχω στο κινητο μου (ετσι το πηρα) αυτη που αναφερεται στον μινι-οδηγο αλλα δεν εχω τιποτα απο τα 2.κατεβαζοντας και εγκαθιστωντας το firmware απο το motox θα ειναι το ιδιο version αλλα με διαφορετικες δυνατοτητες; :Oαν τα κανεις οπως λεμε θα ανεβει η μνημη αρκετα ....αν προσεξεις στo link που δινω για να κατεβασεις τα απαραιτητα αρχεια λεει και για την αυξηση της μηνμης

mitsos106
19 Αύγ. 2005, 22:59
ποιο firmware τα κανει αυτα bororo;να τραβαει βιντεο και να αυξανει και την μνημη.νομιζω οτι στον οδηγο του ο xagios αυτη που αναφερει τραβαει βιντεο αλλα δεν αλλαζει την μνημη.επισης εγω εχω στο κινητο μου (ετσι το πηρα) αυτη που αναφερεται στον μινι-οδηγο αλλα δεν εχω τιποτα απο τα 2.κατεβαζοντας και εγκαθιστωντας το firmware απο το motox θα ειναι το ιδιο version αλλα με διαφορετικες δυνατοτητες; :O
Η έκδοση R374_G_0E.41.C3R_A ανεβάζει τη μνήμη στα 9,5ΜΒ περιπου από τα οποία τα
7ΜΒ σχεδον είναι ελεύθερα και τα υπόλοιπα τα καλύπτουν οι λειτουργίες του τηλεφώνου.
Αν σβήσεις διαφημιστικα κτλ έχεις πάνω από 8ΜΒ ελεύθερο...

Directx
20 Αύγ. 2005, 09:03
Αξίζει να την βάλω;Το μενού είναι πιο γρήγορο;Το κινητό φορτώνει πιο γρήγορα;

Η R374_G_0E.40.79R εχει όμως ένα bug (τουλάχιστον στο δικό μου) όταν δουλεύεις με την Ελληνική γλώσσα καθώς στο Φωτογραφίες->Κατηγορίες->Νέα Κατηγορία σε πετάει πίσω στις «Εικόνες» πράγμα που διορθώνεται αν γυρίσεις στα Αγγλικά.

dioptra999
20 Αύγ. 2005, 09:47
Οπως ολα τα μοτο ετσι και αυτό ειναι πολύ όμορφο τηλ αλλα τελείως ασυνεννόητο. Συνδεομαι με το usb της μαμας του στο pc με XP....και το sotware της ΜΟΤΟ////

Έχω τον κτάλογο με όλα τα ονόματα στο OUTLOOK, ξερει κανείς πως μπορώ να κάνω syncronize το outlook με το κιν ή απλα πως μπορώ να να περάσω τον κατάλογο στο προγραμμα του κιν το αντίστοιχο PC SUite?

xagios
20 Αύγ. 2005, 09:54
Οπως ολα τα μοτο ετσι και αυτό ειναι πολύ όμορφο τηλ αλλα τελείως ασυνεννόητο. Συνδεομαι με το usb της μαμας του στο pc με XP....και το sotware της ΜΟΤΟ////

Έχω τον κτάλογο με όλα τα ονόματα στο OUTLOOK, ξερει κανείς πως μπορώ να κάνω syncronize το outlook με το κιν ή απλα πως μπορώ να να περάσω τον κατάλογο στο προγραμμα του κιν το αντίστοιχο PC SUite?με το mobile phone tools[deluxe εκδοση]θα το βρεις εδω h**p://www.savefile.com/files.php?fid=2042696 μετα μετα οταν το κατεβασεις θα κανεις ενα update και εισαι οκ

dioptra999
20 Αύγ. 2005, 10:02
@xagios

euxaristw tha to dokimasw!

Na rwtisw diabazw tosi wra ta post kai den egine to kefali mou kazani...telika tha exei kapoio problima to kin,px bug ean balw tin teleutaia ekdosi tou firmware>?

bororo
20 Αύγ. 2005, 10:54
Προσωπικά dioptra999 εγώ δεν έχω διαπιστώσει απολύτως τίποτα, πέραν απ το γεγονός ότι πρέπει να πατήσεις λίγη παραπάνω ώρα το κουμπί για να ανοίξει το κίνητο. Κατά τα άλλα μου φαίνεται εντελώς bug free.

dioptra999
20 Αύγ. 2005, 11:12
uparxoun odigies giati mexri tin 30selida den brika?

dioptra999
20 Αύγ. 2005, 11:14
flex:se8604axxg10ab
software:r374_g_0e.40.79r
dsp:62222200
languages:0031

ta stoixeia tou kin einai auta...xreiazomai tin anabathmisi?

mitsos106
20 Αύγ. 2005, 11:21
flex:se8604axxg10ab
software:r374_g_0e.40.79r
dsp:62222200
languages:0031

ta stoixeia tou kin einai auta...xreiazomai tin anabathmisi?
Η έκδοση που έχεις είναι η εργοστασιακή, χωρίς λήψη video με συνολικό χώρο 5,5ΜΒ περιπου. Αν κοιτάξειςς λιγο πιο πάνω σε μήνυμα μου θα καταλάβεις μόνος/μόνη -δεν ξέρω αν είσαι άντρας ή γυναίκα- το αν χρειάζεσαι ή όχι και με ποιο τίμημα

dioptra999
20 Αύγ. 2005, 11:28
@mitsos

file mou eimai O dioptra kai to diabasa to min sou prin kanw post kai eida tiw epipleon dinatotites. Gia na eimai safis auta ta epipleon den mou einai aparetita alla ta thelw, omws den thelw na exei problimata to kin meta!

Ara na to knw to upgrade i oxi. Opws leei kai o bororo den eixe kanena problima meta esu ti les?

mitsos106
20 Αύγ. 2005, 11:40
@mitsos

file mou eimai O dioptra kai to diabasa to min sou prin kanw post kai eida tiw epipleon dinatotites. Gia na eimai safis auta ta epipleon den mou einai aparetita alla ta thelw, omws den thelw na exei problimata to kin meta!

Ara na to knw to upgrade i oxi. Opws leei kai o bororo den eixe kanena problima meta esu ti les?
O dioptra λοιπόν!!! Κι εγω που την έβαλα την έκδοση R374_G_0E.41.C3R_A δε βρήκα καμιά απολύτως διαφορά μόνο 1-2 sec παραπάνω να πατήσεις το κουμπί για να ανοίξει το κίνητο. Η γνώμη μου είναι, αν το θες πραγματικά, καντο, αξίζει!!! Και το βιντεάκι για μένα θα λεγα οτι το ''ολοκληρώνει'' το κινητό μας! Ούτε εγω τρελλαίνομαι με τις διαστημικές ικανότητες ενός κινητού, μα το γεγονός και μόνο οτι έκανα μόνος μου κάτι με εξιταρει!!!
;-)
Ειδικά τη στιγμή της πρώτης αναβάθμισης, το τι ιδρώτα έριξα μέχρι να τελειώσει, με την αγωνία αν θα πετύχει ή όχι, δε λέγεται!!!

bororo
20 Αύγ. 2005, 11:48
Well said, αγαπητέ Δημήτρη!

Για να μπαίνεις σε forums και να γράφεις, πάει να πεί ότι το ψάχνεις και λίγο το θέμα! Είμαι σιγουρος ότι τουλάχιστον το 70% των παιδιών του forum που έχουν το κινητό μας το έχουν αναβαθμίσει. Πρωσοπικά για την συγκεκριμένη έκδοση δεν έχω ακούσει ουτε δεί ούτε ένα αρνητικό και κοντέβει και ένας μήνας απ την κυκλοφορία της!

dioptra999
20 Αύγ. 2005, 11:50
@mitsos & @bororo

kala ta lete pame loipon na tin kanoume!

Kamia simbouli prin ksekinisoume?

mitsos106
20 Αύγ. 2005, 11:55
@mitsos & @bororo

kala ta lete pame loipon na tin kanoume!

Kamia simbouli prin ksekinisoume?
Ναί, κάνε έναν αγιασμό στο κινητό σου και ξεκίνα!!! Τίποτα βρε!!! Κουράγιο!!! Πονάν ορέ τα παλληκάρια; Άντε περιμένουμε να μας στείλεις βιντεάκι από το κινητό!!!!

dioptra999
20 Αύγ. 2005, 12:02
Ναί, κάνε έναν αγιασμό στο κινητό σου και ξεκίνα!!! Τίποτα βρε!!! Κουράγιο!!! Πονάν ορέ τα παλληκάρια; Άντε περιμένουμε να μας στείλεις βιντεάκι από το κινητό!!!!

oxi mwre den ponoun video gia esas mono!

ste_pa
21 Αύγ. 2005, 02:16
τελικως εκανα την αναβαθμιση...
ολα καλα (και βιντεο εγγραφη πλεον και αυξηση της μνημης) αλλα...
δεν μπορω να γραψω με ελληνικους χαρακτηρες στο ευρετηριο.εκανα εγκατασταση το pack με τα ελληνικα οπως περιγραφει στον οδηγο του και ο xagios αλλα δεν εχω ελληνικα και αυτο μονο στο ευρετηριο.στα μηνυματα ολα οκ.και απ'οσο μπορω να καταλαβω ειναι σαν να ειναι μονιμως ενεργοποιημενο το αγγλικο iTap για το ευρετηριο.
ειχε κανεις παρομοιο προβλημα ή ξερει την λυση για αυτο το θεμα;

mitsos106
21 Αύγ. 2005, 11:47
τελικως εκανα την αναβαθμιση...
ολα καλα (και βιντεο εγγραφη πλεον και αυξηση της μνημης) αλλα...
δεν μπορω να γραψω με ελληνικους χαρακτηρες στο ευρετηριο.εκανα εγκατασταση το pack με τα ελληνικα οπως περιγραφει στον οδηγο του και ο xagios αλλα δεν εχω ελληνικα και αυτο μονο στο ευρετηριο.στα μηνυματα ολα οκ.και απ'οσο μπορω να καταλαβω ειναι σαν να ειναι μονιμως ενεργοποιημενο το αγγλικο iTap για το ευρετηριο.
ειχε κανεις παρομοιο προβλημα ή ξερει την λυση για αυτο το θεμα;
'Οταν πας να γράψεις κάποια καταχώρηση, πάτα το κεντρικό πλήκτρο και πήγαινε εκεί που λέει 'Ρύθμιση εισαγωγής' και άλλαξέ το στα ελληνικά.

ste_pa
21 Αύγ. 2005, 19:52
:O Ναι,το βρηκα μονος μου πριν το μηνυμα σου mitso.ευχαριστω παντως.
:whistle: εϊ bororo τι γινεται με την σελιδα σου;θα επαναλειτουργησει καποια στιγμη; :worry:

mitsos106
21 Αύγ. 2005, 20:24
:O Ναι,το βρηκα μονος μου πριν το μηνυμα σου mitso.ευχαριστω παντως.
:whistle: εϊ bororo τι γινεται με την σελιδα σου;θα επαναλειτουργησει καποια στιγμη; :worry:
Τι έχει η σελίδα του bororo, μια χαρά είναι!!! Βάλαμε και καινούρια παιχνίδια μέσα, και έχουμε πράμα ακόμη....

ste_pa
21 Αύγ. 2005, 20:27
μπορεις να μου στειλεις pm με την διευθυνση;γιατι ο bororo εχει αφαιρεσει το link απο την υπογραφη του απ' οσο βλεπω

mitsos106
21 Αύγ. 2005, 20:31
μπορεις να μου στειλεις pm με την διευθυνση;γιατι ειδα οτι ο bororo εχει αφαιρεσει το link απο την υπογραφη του απ' οσο βλεπω
Γιατί προσωπικό μήνυμα; Κρυφή τη έχουμε; Πήγαινε απλά στο http://www.geocities.com/motorolarazr_v3/

myphone.gr
Όροι Χρήσης :: Προσωπικά Δεδομένα