PDA

View Full Version : [Επίσημο] Motorola RAZR XT910

Σελίδες : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

tsourisg
2 Ιαν. 2012, 10:25
OTA = over the air.
Αν εχεις κανει ρουτ, μεσα στο μενου εφαρμογων λογικα θα υπαρχει και μια εφαρμογη που λεγεται superuser , με σημα μια...νεκροκεφαλη:)

Και επιλεγουμε apply update from sd , σωστα?
Φανταζομαι, χανονται ολα τα δεδομενα ε??

Μετα πρεπει να κανουμε wipes??

Το σημα του wifi φτιαχνει με το update ή τσαμπα χαρηκα?

Επιλέγεις apply update from sd σωστά και δεν χάνεται απολύτως τίποτα. Δεν χρειάζεται να κάνεις Wipes.
Σε εμένα όπως είπα και πριν κάνοντας αυτά ακριβώς και χωρίς να είμαι root (αργότερα το έκανα) εγκαταστάθηκε κανονικά.
Ο άλλος τρόπος που περιγράφουν στο XDA είναι μέσω RSD LITE. Κάνεις εγκατάσταση τους drivers της Motorola, κάνεις εγκατάσταση του RSD LITE στον υπολογιστή, βρίσκεις το αρχείο του update από τον υπολογιστή σου, μπαίνεις σε AP Fastboot Mode στο τηλέφωνο και το τρέχεις με αυτό τον τρόπο.
Τους drivers της Motorola τους βρίσκει κανείς εδω:http://www.motorola.com/staticfiles/Support/Experiences/Global_Drivers/MotoHelper_2.1.32_Driver_5.4.0.exe.
Το RSD LITE το κατεβάζεις από εδώ:http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=784077&d=1321414457.
Αναλυτικά και αφού εγκαταστήσετε drivers και RSD κάνετε ότι περιγράφεται εδώ:
- Open RSD Lite
- Point to the .xml file
- Turn off your device
- Vol DOWN + Vol UP + PWR button
- Select AP Fastboot (Vol DOWN to scroll, Vol UP to select)
- Connect the device to the pc with a USB cable
- Control that the RSD Lite shows the device
- Click start and wait until it finishes and reboot.
Η διαδικασία μπορεί να φαντάζει πολύπλοκη αλλά στην πραγματικότητα είναι απλή αν ακολουθήσει κανείς επακριβώς τα βήματα. Η τελευταία λύση είναι να περιμένει κανείς απλά να του έρθει το ΟΤΑ :).
Τώρα σχετικά με το update εγώ προσωπικά δεν είδα διαφορά στη λήψη του wifi. Κάποιοι λένε ότι είδαν. Διαφορά είδα σίγουρα στην ποιότητα της συνομιλίας με bluetooth ενώ για τη φωτογραφική δεν πρόσεξα γιατί δεν με ενδιαφέρει και δεν ασχολούμαι. Μην περιμένετε με λίγα λόγια θεαματικές αλλαγές.
Το wifi θα φτιαχτεί όταν ξεκλειδώσει ο bootloader από τη motorola με την έλευση του ICS. Τότε θα μπορούν να "πειράζονται" και οι kernels και πραγματικά θα γίνει πάρτι στο XDA. Ελπίζω αυτό να γίνει μέσα στον Ιανουάριο...

ddr2
2 Ιαν. 2012, 10:33
Ευχαριστουμε πολυ για τον οδηγο.
Εμενα η διαδικασια μου ειναι γνωστη απο τα αλλα μοτορολα που ειχα παλιοτερα.
Μολις το κανω θα αναφερω εντυπωσεις.:)

Stoupi
2 Ιαν. 2012, 13:13
Α. Καθ' ένας με τον πόνο του!
Υπάρχει καμία περίπτωση με την αναβάθμιση να "ξεφορτωθώ" αυτή την εφαρμογή "BILD" που έχω προ εγκατεστημένη στο ΜΟΤΟ μου;
Β. Περιμένοντας να μου έρθει ΟΤΑ η αναβάθμιση θα πρέπει να ξαναστήσω το τηλέφωνο από την αρχή; Ή όλα θα μείνουν όπως τα έχω ρυθμίσει;
Η ίδιa ερώτηση και όταν θα έρθει η ICS όσον αφορά το στήσιμο.

tsourisg
2 Ιαν. 2012, 15:22
Α. Καθ' ένας με τον πόνο του!
Υπάρχει καμία περίπτωση με την αναβάθμιση να "ξεφορτωθώ" αυτή την εφαρμογή "BILD" που έχω προ εγκατεστημένη στο ΜΟΤΟ μου;
Β. Περιμένοντας να μου έρθει ΟΤΑ η αναβάθμιση θα πρέπει να ξαναστήσω το τηλέφωνο από την αρχή; Ή όλα θα μείνουν όπως τα έχω ρυθμίσει;
Η ίδιa ερώτηση και όταν θα έρθει η ICS όσον αφορά το στήσιμο.

Α. Δεν μου είπες ότι μπήκε στη λίστα αυτόματου τερματισμού; Αν ναι τότε γιατί σε ενοχλεί από τη στιγμή που δεν τρέχει; Περίπτωση να την ξεφορτωθείς με την αναβάθμιση δεν υπάρχει καμία.
Β. Σε καμία αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ δεν χρειάζεται να στήσεις τίποτα από την αρχή. Το σύστημα αναβαθμίζεται αλλά τα δεδομένα χρήστη παραμένουν ανέπαφα!

ddr2
2 Ιαν. 2012, 16:56
Ναι, αλλα δεν δουλεψε.Μου εγραψε instalation aborted.
Ναι, και σε εμένα το ίδιο...:mad:

gaspazet
2 Ιαν. 2012, 21:13
Εγω αντιμετωπιζω αρκετες δυσκολιες στην πληκτρολογιση κειμενου.....πολλες φορες γραφονται γραμματα που δεν ειναι ουτε καν κοντα το ενα με το αλλο(να το πατησα καταλαθος) και τα κουμπια ειναι αρκετα μικρα.Αντιμετωπιζετε τιποτα παρομοιο;Μulti και swype.

Stoupi
2 Ιαν. 2012, 22:44
Εγω αντιμετωπιζω αρκετες δυσκολιες στην πληκτρολογιση κειμενου.....πολλες φορες γραφονται γραμματα που δεν ειναι ουτε καν κοντα το ενα με το αλλο(να το πατησα καταλαθος) και τα κουμπια ειναι αρκετα μικρα.Αντιμετωπιζετε τιποτα παρομοιο;Μulti και swype.

Εγώ νομίζω ότι το πληκτρολόγιο είναι καταπληκτικό. Και το swype και τοmulti.
Δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα.

ddr2
2 Ιαν. 2012, 23:55
Εγώ νομίζω ότι το πληκτρολόγιο είναι καταπληκτικό. Και το swype και τοmulti.
Δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα.

Ναι και εγω κανενα προβλημα.
Βοηθαει και η οθονη που ειναι μεγαλη.
Swype δεν χρησιμοποιω βεβαια.

gaspazet
3 Ιαν. 2012, 00:08
Ισως να μου "buggare" για λιγο το touch-εφαρμογη γιατι τωρα ειναι μια χαρα.

ddr2
3 Ιαν. 2012, 00:18
Παιδια, οποιου του ερθει το update μεσω ΟΤΑ ας μας ενημερωσει με ενα ποστ....
Thx.

Jimm1
3 Ιαν. 2012, 11:23
Παιδια, οποιου του ερθει το update μεσω ΟΤΑ ας μας ενημερωσει με ενα ποστ....
Thx.
Προκειται να ερθει γιατι απο οτι βλεπω δεν ηρθε σε κανεναν;

ddr2
3 Ιαν. 2012, 16:33
Προκειται να ερθει γιατι απο οτι βλεπω δεν ηρθε σε κανεναν;

Συμφωνα με την ανακοινωση της μοτο, ΘΑ ερθει.

Eftichis
4 Ιαν. 2012, 15:50
Ερώτηση απο κάποιον άσχετο με Android, χρήστη Blackberry εδω και πολλάααα χρόνια:
Καθώς έχω κολλήσει με το συγκεκριμένο τηλέφωνο (ειδικά απο Spec νομίζω ότι είναι άπαιχτο) όσο επίσης και με την πληθώρα των εφαρμογών της πλατφόρμας android, σκέφτομαι να κάνω την μετάβαση...

Όμως, παλαιότερα τουλάχιστον, γνώριζα ότι για να λάβεις email πρέπει να δώσεις εσύ εντολή στο κινητό να συγχρονιστεί με το account σου, ή να το προγραμματίσεις να γίνεται αυτόματα κάθε 15 λεπτά για παράδειγμα..

Αυτό ισχύει ακόμα και σήμερα? Το Razr συγκεκριμένα λαμβάνει email "κατα παραγγελία" ή γίνεται αυτόματο push όπως στα Blackberry?
Επίσης, σε επίπεδο software για Pdf reader και office reader τι γίνεται για την συγκεκριμένη πλατφόρμα?

Ευχαριστώ για την υπομονή σας!
Ευτύχης

ΥΓ Καλή Χρονιά σε όλους μας!

ddr2
4 Ιαν. 2012, 15:56
Ερώτηση απο κάποιον άσχετο με Android, χρήστη Blackberry εδω και πολλάααα χρόνια:
Καθώς έχω κολλήσει με το συγκεκριμένο τηλέφωνο (ειδικά απο Spec νομίζω ότι είναι άπαιχτο) όσο επίσης και με την πληθώρα των εφαρμογών της πλατφόρμας android, σκέφτομαι να κάνω την μετάβαση...

Όμως, παλαιότερα τουλάχιστον, γνώριζα ότι για να λάβεις email πρέπει να δώσεις εσύ εντολή στο κινητό να συγχρονιστεί με το account σου, ή να το προγραμματίσεις να γίνεται αυτόματα κάθε 15 λεπτά για παράδειγμα..

Αυτό ισχύει ακόμα και σήμερα? Το Razr συγκεκριμένα λαμβάνει email "κατα παραγγελία" ή γίνεται αυτόματο push όπως στα Blackberry?
Επίσης, σε επίπεδο software για Pdf reader και office reader τι γίνεται για την συγκεκριμένη πλατφόρμα?

Ευχαριστώ για την υπομονή σας!
Ευτύχης

ΥΓ Καλή Χρονιά σε όλους μας!

Τουλάχιστον για λογαριασμούς gmail και hotmail υπάρχει η δυνατότητα για push.
Για άλλους λογαριασμούς δεν ξέρω, πιθανότατα ναι ,ανάλογα με το λογαριασμό και τις εφαρμογές που υπάρχουν. Για το gmail υπάρχει προεγκατεστημένη εφαρμογή βέβαια, λόγω google, και για το hotmail υπάρχει δωρεάν στο μάρκετ η πάρα πολύ καλή ομόνυμη εφαρμογή.

Για αρχεία office γενικά υπάρχουν πολλά προγράμματα, το κινητό έρχεται με προεγκατεστημένη την πλήρη έκδοση του quickoffice, που επιτρέπει και την δημιουργία-διόρθωση εγγράφων (εκτός από προβολή). Με 2 λόγια, πλήρης σουίτα...

gaspazet
4 Ιαν. 2012, 18:47
Τελικα αυτο που ειχα περιγραψει,το κανει μονο οταν το εχω στην φορτιση,το πληκτρολογιο τρελαινετε και πολλες φορες γραφει οτι να ναι.
Οταν δεν το φορτιζω,ολα μια χαρα.
Εβαλα και αυτη την θηκη,οπου ειναι πολυ διακριτικη και ωραια για οποιον ενδιαφερεται.
http://www.case-mate.com/Motorola-Droid-RAZR-Cases/Case-Mate-Motorola-Droid-RAZR-Barely-There-Cases.asp
16,90 απο καταστημα στην Αθηνα.

ddr2
4 Ιαν. 2012, 19:50
Τελικα αυτο που ειχα περιγραψει,το κανει μονο οταν το εχω στην φορτιση,το πληκτρολογιο τρελαινετε και πολλες φορες γραφει οτι να ναι.
Εβαλα και αυτη την θηκη,οπου ειναι πολυ διακριτικη και ωραια για οποιον ενδιαφερεται.
http://www.case-mate.com/Motorola-Droid-RAZR-Cases/Case-Mate-Motorola-Droid-RAZR-Barely-There-Cases.asp
16,90 απο καταστημα στην Αθηνα.

Το φορτιζεις με το original καλωδιο?? Καλωδιο, οχι φορτιστη.

twins1706
4 Ιαν. 2012, 20:26
16,90 απο καταστημα στην Αθηνα.Μπορεις να πεις καταστημα?

gaspazet
4 Ιαν. 2012, 21:21
Το φορτιζεις με το original καλωδιο?? Καλωδιο, οχι φορτιστη.

Ναι,οτι ειχε μεσα στην συσκευασια.Ειδα και σε καποια διεθνη sites οτι το εχουν παρουσιασει διαφορα κινητα....μαλλον κατι παιζει με το ρευμα και την ευαισθησια της οθονης.

Το μαγαζι ειναι εδω:
http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=52477

haki
4 Ιαν. 2012, 21:28
Aπό το phonearena.com:

"Very recently, the Verizon Motorola DROID RAZR received a software update that brought along some improvements and the usual set of bug fixes, but now it seems as though it’s time for its European sibling to get the same treatment.

For those sporting the European Motorola RAZR, they’ll be glad to know that a software update is well on its way as we speak, bringing the venerable smartphone to version 651.73.30. Much like its Verizon sibling, the Motorola RAZR will see the customary set of performance improvements and bug fixes to make the already delicious device even better.

Furthermore, there are quite a few other goodies packed along for the ride as well. In fact, the update also packages in a new version of the Evernote app, and improvements to the camera performance, call performance, Bluetooth connectivity, and Wi-Fi. Meanwhile, other Google Android release security features are baked in, as well as the usual set of stability improvements.

As it stands, those holding the Motorola RAZR in the Czech Republic, Denmark, Finland, Germany, Greece, Hungary, Italy, Luxembourg, Netherlands, Norway, Poland, Romania, Serbia, Slovakia, Spain, and the UK, you can expect to see this update headed their way."

ddr2
4 Ιαν. 2012, 21:34
Aπό το phonearena.com:

"Very recently, the Verizon Motorola DROID RAZR received a software update that brought along some improvements and the usual set of bug fixes, but now it seems as though it’s time for its European sibling to get the same treatment.

For those sporting the European Motorola RAZR, they’ll be glad to know that a software update is well on its way as we speak, bringing the venerable smartphone to version 651.73.30. Much like its Verizon sibling, the Motorola RAZR will see the customary set of performance improvements and bug fixes to make the already delicious device even better.

Furthermore, there are quite a few other goodies packed along for the ride as well. In fact, the update also packages in a new version of the Evernote app, and improvements to the camera performance, call performance, Bluetooth connectivity, and Wi-Fi. Meanwhile, other Google Android release security features are baked in, as well as the usual set of stability improvements.

As it stands, those holding the Motorola RAZR in the Czech Republic, Denmark, Finland, Germany, Greece, Hungary, Italy, Luxembourg, Netherlands, Norway, Poland, Romania, Serbia, Slovakia, Spain, and the UK, you can expect to see this update headed their way."

Tο ξέρουμε φίλε μου. Για αυτό το update συζητάμε τόσες μέρες:)
Όμως ακόμη δεν έχουμε δεί κάτι στις συσκευές μας.

Ναι,οτι ειχε μεσα στην συσκευασια.Ειδα και σε καποια διεθνη sites οτι το εχουν παρουσιασει διαφορα κινητα....μαλλον κατι παιζει με το ρευμα και την ευαισθησια της οθονης.

Το μαγαζι ειναι εδω:

Το ξέρω αυτό που λες, δηλαδή το έχω διαβάσει, αλλά εκεί που το διαβαζα, είχαν καταλήξει στο συμπέρασμα ότι φταίριπου η φόρτιση δεν γινόταν με το δικό του καλώδιο.
Θα δοκιμάσω και το δικό μου να σου πώ.:)

gaspazet
4 Ιαν. 2012, 22:40
Tο ξέρουμε φίλε μου. Για αυτό το update συζητάμε τόσες μέρες:)
Όμως ακόμη δεν έχουμε δεί κάτι στις συσκευές μας.

Το ξέρω αυτό που λες, δηλαδή το έχω διαβάσει, αλλά εκεί που το διαβαζα, είχαν καταλήξει στο συμπέρασμα ότι φταίριπου η φόρτιση δεν γινόταν με το δικό του καλώδιο.
Θα δοκιμάσω και το δικό μου να σου πώ.:)
Παντως εκει που διαβαζα ,βρηκαν αυτο το "easy fix"...το δοκιμασα ενα λεπτο και ολα πηγαν καλα(αυτο το ενα λεπτο).Αν καποιος εχει κατι παρομοιο μπορει να το δοκιμασει.

"Originally Posted by Bromar View Post

ive found a super easy fix for this.

when you go to plug your epic in to charge and will be using it,

LOCK THE SCREEN FIRST

plug the phone in

unlock the phone

and bam touch should work fine, always fixes that issue for me, let me know if you have any sucess"

armadagreece
4 Ιαν. 2012, 23:07
Καλησπέρα και απο μένα!Καινουργιος σε android.θα Ηθελα να μαθω πως μπορω να μετακινησω τις εφαρμογες στην καρτα sd.και αν υπαρχει δυνατοτητα να μπαινουν κατευθειαν εκει οι εφαρμογες που κατεβαζω.Τελος γιατι το κινητο μου λεει οτι εχω μονο 8 Gb διαθέσιμα?τα υπολοιπα 8?

athanaso77
5 Ιαν. 2012, 13:59
Καλησπέρα και απο μένα!Καινουργιος σε android.θα Ηθελα να μαθω πως μπορω να μετακινησω τις εφαρμογες στην καρτα sd.και αν υπαρχει δυνατοτητα να μπαινουν κατευθειαν εκει οι εφαρμογες που κατεβαζω.

Υπάρχουν διάφορες εφαρμογές για αυτό, προτείνω το link2sd.

NikosD
5 Ιαν. 2012, 16:01
Καλησπέρα και απο μένα! μήπως γνωρίζεται αν μπορώ να το δουλεύω το κινητό κατά την διάρκεια της πρώτης φόρτισης του?θα επηρεάσει αυτό την διάρκεια ζωής της μπαταρίας αρνητικά?:worry:

vairas5770
5 Ιαν. 2012, 17:12
Καλησπερα παιδια. Μολις μιλησα με Μοτορολα ...( Φωναρα το κοριτσι :P) Λοιπον..απο σημερα ειναι διαθεσιμο το UPdate για την συσκευη μας !! Οποτε αμεσα θα το παρουμε ολοι !!

Επισης μου ειπε οτι θα παρουμε ΑΚΟΜΑ ενα Update και μετα την ICS !!!

Δηλαδη τελη μαρτη-Απριλη υπολογιστε !!

Jimm1
6 Ιαν. 2012, 00:59
Καλησπερα παιδια. Μολις μιλησα με Μοτορολα ...( Φωναρα το κοριτσι :P) Λοιπον..απο σημερα ειναι διαθεσιμο το UPdate για την συσκευη μας !! Οποτε αμεσα θα το παρουμε ολοι !!

Επισης μου ειπε οτι θα παρουμε ΑΚΟΜΑ ενα UpdΝαate και μετα την ICS !!!

Δηλαδη τελη μαρτη-Απριλη υπολογιστε !!
Εσενα σου ειναι διαθεσιμη αναβαθμιση; εμενα οχι και δεν βλεπω και κανεναν αλλο να του ειρθε. Ταχυδρομικα θα μας ερθει; :)

vairas5770
6 Ιαν. 2012, 01:06
ΕΙΠΕ η Κοπελα ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ειναι διαθεσιμο για Ελλαδα..μπορει να κανει και μηνα.

Jimm1
6 Ιαν. 2012, 01:14
ΕΙΠΕ η Κοπελα ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ειναι διαθεσιμο για Ελλαδα..μπορει να κανει και μηνα.
Εμενα μου απαντησαν σε ερωτηση που τους εκανα οτι θα το παρουμε εντος των ημερων.

vairas5770
6 Ιαν. 2012, 01:19
Και εγω ερωτηση εκανα φιλε και μαλιστα μιλησα με καποια υπευθυνη.
Απο Σημερα ξεκιναει για την Ελλαδα-μπορει να παρει και 1 μηνα ομως για ολους.

Επισης θα παρουμε ενα 2ο Update μετα απο αυτο και μετα απο ολα αυτα θα παρουμε την ICS !!

Δηλαδη εως τον Μαιο σιγουρα μου ειπαν.

Αυτα,αν ξερει καποιος κατι αλλο ας το γραψει.

Stoupi
6 Ιαν. 2012, 08:23
Και εγω ερωτηση εκανα φιλε και μαλιστα μιλησα με καποια υπευθυνη.
Απο Σημερα ξεκιναει για την Ελλαδα-μπορει να παρει και 1 μηνα ομως για ολους.

Επισης θα παρουμε ενα 2ο Update μετα απο αυτο και μετα απο ολα αυτα θα παρουμε την ICS !!

Δηλαδη εως τον Μαιο σιγουρα μου ειπαν.

Αυτα,αν ξερει καποιος κατι αλλο ας το γραψει.

Αν το έχεις ROOTάρει λαμβάνεις την ενημέρωση;
Κανένα καλό Screen Protector? Έχω πετάξει ήδη δύο γιατί στην τοποθέτηση είμαι... ας μην το πω καλύτερα!

vairas5770
6 Ιαν. 2012, 09:22
Αυτο δεν το ξερω φιλε !! Βασικα γιατι το εκανες Root ; ΚΕρδισες κατι ;

ΟΣο για την προστασια οθονης τι να την κανεις ;; Δεν μασαει με τιποτα,δοκιμασμενο.

http://techblog.gr/mobile/motorola-razr-xt910-kevlar-vs-knife-0002/

Η οθονη δεν επαθε τιποτα με πολυ πιεση κτλ. Τωρα το πισω μερος παθαινει τα παντα ειναι πολυ ευθραστο τελικα αλλα ο.κ.

ολα καλα!!!!

stigmes
6 Ιαν. 2012, 13:20
Αυτο δεν το ξερω φιλε !! Βασικα γιατι το εκανες Root ; ΚΕρδισες κατι ;

περνάς χρήσιμα πραγματάκια όπως το motomizer πχ , εγώ του έβαλα και άλλη rom , αυτή εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1387383

vairas5770
6 Ιαν. 2012, 13:23
περνάς χρήσιμα πραγματάκια όπως το motomizer πχ , εγώ του έβαλα και άλλη rom , αυτή εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1387383

Εχεις δει καποια Διαφορα στο κινητο με την Ρομ αυτη;

armadagreece
6 Ιαν. 2012, 14:47
το κινητο μου δεν με αφηνει να μεταφερω apps στην εξωτερικη καρτα sd.καμμια ιδεα

athanaso77
6 Ιαν. 2012, 15:41
το κινητο μου δεν με αφηνει να μεταφερω apps στην εξωτερικη καρτα sd.καμμια ιδεα

Βάλε το link2sd, τις προεγκατεστημένες δεν μπορείς να τις μεταφέρεις.

armadagreece
6 Ιαν. 2012, 18:56
Με το link2sd απλα τις μεταφερει στην Internal sd.εγω θελω να τις μεταφερω στην ext sd.και το link2sd δεν βλεπει την εξωτερικη sd

athanaso77
6 Ιαν. 2012, 19:29
Με το link2sd απλα τις μεταφερει στην Internal sd.εγω θελω να τις μεταφερω στην ext sd.και το link2sd δεν βλεπει την εξωτερικη sd

Έτσι δουλεύει το Android, δεν υπάρχει κάτι (εύκολο) να κάνεις για αυτό. Υπάρχουν εφαρμογές που από μόνες τους υποστηρίζουν τη μεταφορά στην external sd (π.χ. Sygic Navigator) αλλά αυτά είναι λίγα.

vairas5770
7 Ιαν. 2012, 01:54
Κατα τις 11 μου ηρθε το Update αλλα εκει που ημουν δεν ειχε καλο σημα το wifi οποτε τωρα που γυρισα σπιτι το κατεβασα
Για τις διαφορες θα ενημερωσω οταν και αν τις δω,παντως η Motorola τελικα το εδωσε !

EDIT : Καλημερα παιδια ! Ηρθε σε καποιον αλλον το Update ;;

Stoupi
7 Ιαν. 2012, 11:33
Το μαγαζι ειναι εδω:
Πραγματικά υπέροχη η θήκη. Λίγο ακριβή €16,90 αλλά νομίζω δεν έχει καμία σχέση με τις άλλες των €4,00 - €5,00. Μόλις την παρέλαβα από το κατάστημα της Γλυφάδας.

Στη διαχείριση δεδομένων ποια πρέπει να έχουμε κανονικά τσεκαρισμένα για οικονομία στη μπαταρία;

djsaxsax
7 Ιαν. 2012, 19:04
ρε παλικαρια τι εννοειται σας ηρθε η ενημερωση?που σας ηρθε?και εγω κατοχος ραζρ ειμαι πως ακριβως γινεται το θεμα μεσω του σαιτ της μοτορολλα ισως

vairas5770
7 Ιαν. 2012, 19:29
φιλε..Ρυθμισεις-σχετικα με το τηλεφωνο-ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ

Λογικα θα την παρεις.
Δοκιμασε και πες μας.

Jimm1
7 Ιαν. 2012, 19:41

Λογικα θα την παρεις.
Δοκιμασε και πες μας.

Εσενα σου ηρθε, ποια εταιρια κινητης εχεις; παιζει ρολο; γιατι σε κανεναν αλλο δεν ηρθε;

vairas5770
7 Ιαν. 2012, 19:43
χτες το βραδυ στις 11 μου ηρθε. Δεν εχω sim card μεσα,μια φορα μονο εβαλα wind...

Jimm1
7 Ιαν. 2012, 21:25
χτες το βραδυ στις 11 μου ηρθε. Δεν εχω sim card μεσα,μια φορα μονο εβαλα wind...

Πως και δεν εχεις sim card μεσα?

Jimm1
7 Ιαν. 2012, 21:42
Αυτο μου εστειλε η εταιρια σε ερωτηση μου.
Thanks for reaching out to Motorola. Ive reviewed your e-mail and Im ready to help.

I apologize for the inconvenience.

Follow the steps listed below.

1. Power the phone off and on.

2. Perform a Software Update.

From the home screen touch the home key. Touch Settings. Touch About Phone. Touch System Updates. If there is a software update available, select update.

3. Perform a Factory Data Reset.

If you continue to experience issues, performing a Factory Data Reset will clear the phones memory and put the phone back to the original factory default state. Factory Data Reset is a tool used to remove everything that was imported, added or installed on the device. Keep in mind, when using this feature; everything is deleted. Nothing stored on the MicroSD will be affected. Your contact and email information is automatically backed up to the Gmail server. Your information will be restored when you login with your user name and a password.

From the screen of your phone, touch the home key. Touch Settings. Scroll down and touch Privacy. Scroll down and touch Factory Data Reset. Touch Reset Phone. Touch Erase Everything. After the phone powers back up, sign in with your Gmail account to restore your phone.

If the issue is not resolved the unit should be sent in for repair evaluation.

To schedule your device for repair. Click on, https://globalrepairtools.motorola.com/

djsaxsax
7 Ιαν. 2012, 21:43

Λογικα θα την παρεις.
Δοκιμασε και πες μας.

δοκιμασα με αυτον τον τροπο αλα τζιφος...ειναι ενημερωμενη λεει η συσκευη μου

ddr2
7 Ιαν. 2012, 22:52
Ρε παιδια, για το θεο, ας πει καποιος πως μπορουνε να προσθεσουμε νεες τοποθεσιες στα smart actions.
Θελω για παραδειγμα, οταν πηγαινω σπιτι να χαμηλωνει η ενταση του κινητου αυτοματα.
Στα smart actions επιλεγω "τοποθεσια" στους μηχανισμους εκκινησης, ( για να βαλω την τοποθεσθα του σπιτιου μου) , ομως δεν μπορω να προσθεσω μια νεα, δικη μου τοποθεσια.
Εχει βρει κανεις ακρη???

Stoupi
7 Ιαν. 2012, 23:14
Ρε παιδια, για το θεο, ας πει καποιος πως μπορουνε να προσθεσουμε νεες τοποθεσιες στα smart actions.
Θελω για παραδειγμα, οταν πηγαινω σπιτι να χαμηλωνει η ενταση του κινητου αυτοματα.
Στα smart actions επιλεγω "τοποθεσια" στους μηχανισμους εκκινησης, ( για να βαλω την τοποθεσθα του σπιτιου μου) , ομως δεν μπορω να προσθεσω μια νεα, δικη μου τοποθεσια.
Εχει βρει κανεις ακρη???

Απο "search" δεν μπόρεσα κσι εγώ να βάλω τοπθεσια, μόνο απο current location πηγαίνοντας χειροκίνητα τον χάρτη. Μετα είναι εύκολο.

ddr2
7 Ιαν. 2012, 23:43
Απο "search" δεν μπόρεσα κσι εγώ να βάλω τοπθεσια, μόνο απο current location πηγαίνοντας χειροκίνητα τον χάρτη. Μετα είναι εύκολο.

Παναγιωτη, γινε λιγο πιο αναλυτικος...
Τι πρεπει να κανω για να προσθεσω την τρεχουσα τοποθεσια μου στα smart actions.

carbonfiber
7 Ιαν. 2012, 23:50
Εχει βρει κανεις ακρη???

Καλησπερα.
Σου απανταω σε αγγλικο μενου τι κανεις (γιατι στα αγγλικα χρησιμοποιω το κινητο):
1. Αφου μπεις στο smart actions, πατας καποιο δειγμα, π.χ. "Home".
2. Αφου μπεις στο "Ηome", στο "triggers" πατας το σταυρό δεξια (για να προσθεσεις καποιο νεο trigger προφανως).
3. Αφου μπεις στο μενου των "triggers", βρισκεις το "locations", και το πατας.
4. Αφου μπεις στην οθονη "locations", δεξια πανω πατας τον ΠΡΑΣΙΝΟ σταυρό.
5. Σε βγαζει σε νεα οθονη που λεει "Current Location", "Search" κτλ, οπου βαζεις την τοποθεσια που θελεις.

ddr2
7 Ιαν. 2012, 23:57
Καλησπερα.
Σου απανταω σε αγγλικο μενου τι κανεις (γιατι στα αγγλικα χρησιμοποιω το κινητο):
1. Αφου μπεις στο smart actions, πατας καποιο δειγμα, π.χ. "Home".
2. Αφου μπεις στο "Ηome", στο "triggers" πατας το σταυρό δεξια (για να προσθεσεις καποιο νεο trigger προφανως).
3. Αφου μπεις στο μενου των "triggers", βρισκεις το "locations", και το πατας.
4. Αφου μπεις στην οθονη "locations", δεξια πανω πατας τον ΠΡΑΣΙΝΟ σταυρό.
5. Σε βγαζει σε νεα οθονη που λεει "Current Location", "Search" κτλ, οπου βαζεις την τοποθεσια που θελεις.

Φιλε μου, ευχαριστω, αλλα οταν μπαινω στην οθονη locations (το τεταρτο βημα που λες) δεν υπαρχει πρασινος σταυρος πουθενα, ωστε να προσθεσω νεα τοποθεσια. Απλα μου γραφει " δεν υπαρχει καμια σημαντικη τοποθεσια προς εμφανιση"
Οπως καταλαβαινεις, δεν μπορω να προσθεσω μια δικη μου τοποθεσια....:confused:

Stoupi
8 Ιαν. 2012, 00:18
Φιλε μου, ευχαριστω, αλλα οταν μπαινω στην οθονη locations (το τεταρτο βημα που λες) δεν υπαρχει πρασινος σταυρος πουθενα, ωστε να προσθεσω νεα τοποθεσια. Απλα μου γραφει " δεν υπαρχει καμια σημαντικη τοποθεσια προς εμφανιση"
Οπως καταλαβαινεις, δεν μπορω να προσθεσω μια δικη μου τοποθεσια....:confused:

Γιάννη, πάνω - πάνω δεν σου βγάζει δίπλα στη λέξη τοποθεσίες ένα πράσινο σταυρό; Μιλάμε στο μαύρο τμήμα της οθόνης.

ddr2
8 Ιαν. 2012, 00:25
Γιάννη, πάνω - πάνω δεν σου βγάζει δίπλα στη λέξη τοποθεσίες ένα πράσινο σταυρό; Μιλάμε στο μαύρο τμήμα της οθόνης.

Οχι. Γι αυτο εχω τρελαθει!
Να ρωτησω κατι αλλο: πατας στις εξυπνες ενεργειες>επιλογες>το προφιλ μου>τοποθεσιες. Εκει αφου ανοιξεις τις τοποθεσιες σου βγαζει + ?
Εμενα οχι.
Αν ομως, ανοιξω αντι για τις τοποθεσιες τα χρονικα διαστημα, εκει μου βγαζει σταυρο.

vairas5770
8 Ιαν. 2012, 00:30

Δεν του κανω συνεχεια χρηση ως κινητο,εχω αλλα κινητα για εξω (Defy,Sony Neo V+Ν95)
Αλλα νομιζω οτι δεν παιζει ρολο αν εχεις sim μεσα η οχι ( εννοω για το Update ) .

Επισης εγω το αγορασα απο τα Multirama.

gaspazet
8 Ιαν. 2012, 00:31
+ για Update, αλλα δεν το εχω κατεβασει γιατι ειμαι εκτος εδρας :lol:

vairas5770
8 Ιαν. 2012, 00:37
+ για Update, αλλα δεν το εχω κατεβασει γιατι ειμαι εκτος εδρας :lol:

Οταν λες εκτος Εδρας ;;;

Stoupi
8 Ιαν. 2012, 00:40
Οχι. Γι αυτο εχω τρελαθει!
Να ρωτησω κατι αλλο: πατας στις εξυπνες ενεργειες>επιλογες>το προφιλ μου>τοποθεσιες. Εκει αφου ανοιξεις τις τοποθεσιες σου βγαζει + ?
Εμενα οχι.
Αν ομως, ανοιξω αντι για τις τοποθεσιες τα χρονικα διαστημα, εκει μου βγαζει σταυρο.

Όχι δεν πατας προφίλ.
Έξυπνες ενέργειες.
Προσθήκη νέας (πράσινος σταύρος)
Τοποθεσίες
Προσθήκη τοποθεσίας...και εκεί σου βγάζει το σταυρό να προσθέσεις.

Jimm1
8 Ιαν. 2012, 00:43
Δεν του κανω συνεχεια χρηση ως κινητο,εχω αλλα κινητα για εξω (Defy,Sony Neo V+Ν95)
Αλλα νομιζω οτι δεν παιζει ρολο αν εχεις sim μεσα η οχι ( εννοω για το Update ) .

Επισης εγω το αγορασα απο τα Multirama.

Και εγω εχω αλλα πολλα κινητα και iphone 4 kai Sonyericsson Neo V και αλλα πολλα αλλα αυτο δεν μπορω να το αφησω κοντευει ενας μηνας που το εχω και ειναι απο τα κινητα που κολλησα και δυσκολα κολαω.

vairas5770
8 Ιαν. 2012, 00:45
Και εγω εχω αλλα πολλα κινητα και iphone 4 kai Sonyericsson Neo V και αλλα πολλα αλλα αυτο δεν μπορω να το αφησω κοντευει ενας μηνας που το εχω και ειναι απο τα κινητα που κολλησα και δυσκολα κολαω.

Το καλυτερο ειναι φιλε,540 εφαρμογες μεσα και δνε κολλαει πουθενα,αλλα μηχανακια που ειχα παλια (απο τα ακριβα) στις 120-150 κολλουσαν και σερνοντουσαν !!

ddr2
8 Ιαν. 2012, 00:48
Όχι δεν πατας προφίλ.
Έξυπνες ενέργειες.
Προσθήκη νέας (πράσινος σταύρος)
Τοποθεσίες
Προσθήκη τοποθεσίας...και εκεί σου βγάζει το σταυρό να προσθέσεις.

Δεν λεω οτι παταω προφιλ. Απλα, ακομη και απο εκει να παω, δεν μου βγαζει το σταυρο.
Παιδια, μηπως εχει να κανει με κανενα latitude ή κατι τετοιο?

Edit: το προβλημα μου ειναι ακριβως αυτο που λενε εδω
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1356138
Και βεβαια λυθηκε με τον τροπο που λενε, απλα εγκατεστησα την εφαρμογη. (τωρα μου εμφανιζει το σταυρο).

Jimm1
8 Ιαν. 2012, 01:29
Το καλυτερο ειναι φιλε,540 εφαρμογες μεσα και δνε κολλαει πουθενα,αλλα μηχανακια που ειχα παλια (απο τα ακριβα) στις 120-150 κολλουσαν και σερνοντουσαν !!

540 εφαρμογες? Τι εχεις βαλει ολο το Μαρκετ εβαλες? οντως παντως δεν κολαει ειναι απο τα κινητα που θα κρατησω καιρο.:)

Stoupi
8 Ιαν. 2012, 18:45
Τελικά πέρασε κανείς τη Νέα Έκδοση;
Εμένα "το βλέπει" σαν ενημερωμένο ακόμη.

vairas5770
8 Ιαν. 2012, 19:10
Τελικά πέρασε κανείς τη Νέα Έκδοση;
Εμένα "το βλέπει" σαν ενημερωμένο ακόμη.

Ενημερωσα εγω....περαστικε παρασκευη βραδυ !

kostascbr
8 Ιαν. 2012, 20:57
[QUOTE=vairas5770;3936554]Ενημερωσα εγω....περαστικε παρασκευη βραδυ ![/σε ειδοποίησαν σου ηλθε μήνυμά πως έγινε φιλε πες μας πρεπει να κανουμε κατι στο τηλεφ
ευχαριστω

ddr2
8 Ιαν. 2012, 21:01
[QUOTE=vairas5770;3936554]Ενημερωσα εγω....περαστικε παρασκευη βραδυ ![/σε ειδοποίησαν σου ηλθε μήνυμά πως έγινε φιλε πες μας πρεπει να κανουμε κατι στο τηλεφ
ευχαριστω

Ρυθμισεις> σχετικα με το τηλεφωνο> ενημερωσει συστηματος.

vairas5770
8 Ιαν. 2012, 21:16
Βασικα ερχεται αυτοματα η ενημερωση αλλα κανε αυτο που σου εγραψε ο Γιαννης .

Γιαννη διαφορες εντοπισες ; Εγω τιποτα .

ddr2
8 Ιαν. 2012, 21:18
Βασικα ερχεται αυτοματα η ενημερωση αλλα κανε αυτο που σου εγραψε ο Γιαννης .

Γιαννη διαφορες εντοπισες ; Εγω τιποτα .

Γιωργο, δεν χω παρει κανενα update ακομα.
Ισως δεν προοριζεται για τη δικη μου συσκευη, μιας και ειναι για τη γαλλικη αγορα.
Θα δουμε.
Λογικα, πρεπει το σημα του wifi να ειναι πιο δυνατο. Δεν βλεπεις τιποτα τετοιο?
Επισης, πρεπει να σου εχει εγκαταστθει η εφαρμογη evernote.

vairas5770
8 Ιαν. 2012, 21:35
Γιωργο, δεν χω παρει κανενα update ακομα.
Ισως δεν προοριζεται για τη δικη μου συσκευη, μιας και ειναι για τη γαλλικη αγορα.
Θα δουμε.
Λογικα, πρεπει το σημα του wifi να ειναι πιο δυνατο. Δεν βλεπεις τιποτα τετοιο?
Επισης, πρεπει να σου εχει εγκαταστθει η εφαρμογη evernote.

To wifi ειναι το ιδιο,Το evernote ναι εγκατασταθηκε . Παντως διαφορες δεν ειδα εγω παιδια.

gaspazet
9 Ιαν. 2012, 08:04
Οταν λες εκτος Εδρας ;;;

Διακοπες. Σημερα θα το περασω :)

djsaxsax
9 Ιαν. 2012, 13:36
παιδες ειμαι ενα κλικ απο να το πουλησω....κατ αρχην εχει το προβλημα με το σημα του ιντερνετ,μετα καθε φορα που το απενεργοποιω πρεπει να το βαζω σε flight mode λογω του γνωστου bug...προχτες ομως με εφερε στα ορια μου...ξαφνικα και ενω δεν εκανα κατι ιδιαιτερο,νομιζω προσπαθουσα να βρω σημα wi-fi η κατι τετοιο μου μαυρισε η οθονη!!!!δεν ανταποκρινονατε σε τιποτα,αλα ουτε και το κουμπι του κλεισιματος ακουγε!το αφησε 10 λεπτα μηπως ερθει μονο του,τιποτα....τελικα εκανα μια κληση απο ενα κινητο ενος φιλου στο δικο μου και δουλεψε η οθονη αλα μολις σταματησα την κληση επανηλθε η μαυριλα και για 5 λεπτα...πανω που ηθελα να το πεταξω στον τοιχο επανηλθε μονο του!!!τι ειναι αυτα μωρε?σοβαρα μιλαμε τωρα?του δινω διορια λιγο καιρο αλα εχω ξενερωσει και με βλεπω να το σουταρω.....

ddr2
9 Ιαν. 2012, 14:24
παιδες ειμαι ενα κλικ απο να το πουλησω....κατ αρχην εχει το προβλημα με το σημα του ιντερνετ,μετα καθε φορα που το απενεργοποιω πρεπει να το βαζω σε flight mode λογω του γνωστου bug...προχτες ομως με εφερε στα ορια μου...ξαφνικα και ενω δεν εκανα κατι ιδιαιτερο,νομιζω προσπαθουσα να βρω σημα wi-fi η κατι τετοιο μου μαυρισε η οθονη!!!!δεν ανταποκρινονατε σε τιποτα,αλα ουτε και το κουμπι του κλεισιματος ακουγε!το αφησε 10 λεπτα μηπως ερθει μονο του,τιποτα....τελικα εκανα μια κληση απο ενα κινητο ενος φιλου στο δικο μου και δουλεψε η οθονη αλα μολις σταματησα την κληση επανηλθε η μαυριλα και για 5 λεπτα...πανω που ηθελα να το πεταξω στον τοιχο επανηλθε μονο του!!!τι ειναι αυτα μωρε?σοβαρα μιλαμε τωρα?του δινω διορια λιγο καιρο αλα εχω ξενερωσει και με βλεπω να το σουταρω.....

Οταν το απενεργοποιεις, αρκει να κλεινεις το wifi, δεν χρειαζεται να το βαζεις σε προφιλ πτησης. Σε καθε περιπτωση ομως δεν το θεωρω και σπουδαιο bug.
Σπουδαιο θα ειναι να μη διορθωθει στο πρωτο update.

Οσο για το κολλημα, απλα επρεπε απο την αρχη να ειχες πατησει το power button + vol down για 8 sec για να κανει restart.

Κολλησε. Τοσο φοβερο και αυτο?? Ολα τα smartphones μπορει να κολλησουν.

Δεν προσπαθω να σε πεισω για κατι, αλλα αυτα που λες συμβαινουν και στις καλυτερες οικογενειες. Το iphone μου ειχε κολλησει 2 φορες με τον ιδιο τροπο. Ολα τα smartphones μπορει κολλησουν, οπως και οι υπολογιστες.

Το μονο πραγματικο προβλημα ειναι το αδυναμο σημα του wifi, το οποιο ελπιζω να ειναι θεμα sw και ελπιζω να διορθωθει συντομα.

Stoupi
9 Ιαν. 2012, 14:34
Λοιπόν...
Για να πραγματοποιήσω μια κλήση: Πατούσα το εικονίδιο με το τηλεφωνάκι, μετά το μεγεθυντικό φακό, πληκτρολογούσα τα πρώτα γράμματα της επαφής που ήθελα να καλέσω, έβλεπα την επαφή και καλούσα.
Τωρα: Πατάω το τηλεφωνάκι, το μεγεθυντικό φακό και στα Ελληνικά το πληκτρολόγιο δεν βρίσκει πια καμία επαφή (στα Αγγλικά όλα καλά) τι μπορεί να φταιει;

Stoupi
9 Ιαν. 2012, 14:37

Επειδή εσένα σου ξανάκανε κάτι παρόμοιο αν θυμάμαι καλά, (εμένα δεν μου έχει κάνει απολύτως τίποτα τέτοιο ακόμη και απορώ) δεν του κάνεις ένα Hard Reset μήπως έχει πάρει κάτι στραβά από την αρχή;

djsaxsax
9 Ιαν. 2012, 15:42
ναι σκεφτομαι να του κανω εν hard reset.... οντας ιδιοκτητης ολων των μοντελων μηλου που ειχαν κυκλοφορησει και με πολλες διαφορετικες συσκευες να εχουν περασει απο τα χερι μου,οι περισσοτερες jailbreakt οφειλω να πω πως ΠΟΤΕ καμια δεν ειχε κολησει ουτε στο παραμικρο....εδωσα μεν το iphone γιατι με κουρασαν σαν λογικη ,αλα απαιτω μια ολοκαινουρια συσκευη σχεδον παρθενα με ελαχιστες κ βασικες εφαρμογες επανω να δουλευει σφαιρα....τι παει να πει ολες οι συσκευες καποια στιγμη κολανε?οχι δεν κολανε ολες.....πως να το κανουμε....οταν δινεις μια μικρη περιουσια για μια συσκευη και σου βγαζει απο την πρωτη μερα προβληματα εστω και μικρα ειναι απαραδεκτο....οκ δεν λεω εχει φοβερη ποιοτητα κατασκευης σαν συσκευη αλα το softwear μεχρι στιγμης δεν.....ο χρονος που του δινω ειναι μεχρι να φτιαξουν το σημα του νετ,αν δεν,εφυγε παραυτα......

twins1706
9 Ιαν. 2012, 16:31
Εχω κι εγω πολλα προβληματα οπως 1)δεν κραταει το φοντο που του εχω ορισει,2)το data counter τη μια μου δειχνει τι εχω καταναλωσει την αλλη οχι,3)καποιες φορες με παιρνουν τηλ. και η οθονη ειναι μαυρη αλλα ευτυχως εχει ηχο.Οσον αφορα το μηλο που λες επειδη εχω και το 4s δεν ειναι και τελειο κι αυτο ψιλοκρασαρει χωρις jailbreak.Σου προτεινω να κανεις υπομονη μεχρι το πρωτο update οπως κανω κι εγω.

vairas5770
9 Ιαν. 2012, 17:12
καλησπερα παιδια ! Λοιπον...Εμενα αρχισε να μου κανει κουλα πριν και μετα το Update.

Ηθελα ομως να δω αν ειναι οντος προβλημα. Μου κανει ξαφνικα " κλειδωματα" .

ΚΑποιος με το ιδιο προβλημα ;;;;

ddr2
9 Ιαν. 2012, 19:26
Εχω κι εγω πολλα προβληματα οπως 1)δεν κραταει το φοντο που του εχω ορισει,2)το data counter τη μια μου δειχνει τι εχω καταναλωσει την αλλη οχι,3)καποιες φορες με παιρνουν τηλ. και η οθονη ειναι μαυρη αλλα ευτυχως εχει ηχο.Οσον αφορα το μηλο που λες επειδη εχω και το 4s δεν ειναι και τελειο κι αυτο ψιλοκρασαρει χωρις jailbreak.Σου προτεινω να κανεις υπομονη μεχρι το πρωτο update οπως κανω κι εγω.

Α, πότε δεν ειχα τετοια θεματα.
Κανε κανενα reset.

gaspazet
9 Ιαν. 2012, 20:58
Καλησπερα

Το Hut pursuit που κατεβηκε μαζι με το update,πως μπορω να το βγαλω;Δεν μου βγαζει unistall ,παρα μονο hide.Σαν διαφημιση ειναι θελει extra download.

carbonfiber
9 Ιαν. 2012, 21:19
Λοιπόν...
Για να πραγματοποιήσω μια κλήση: Πατούσα το εικονίδιο με το τηλεφωνάκι, μετά το μεγεθυντικό φακό, πληκτρολογούσα τα πρώτα γράμματα της επαφής που ήθελα να καλέσω, έβλεπα την επαφή και καλούσα.
Τωρα: Πατάω το τηλεφωνάκι, το μεγεθυντικό φακό και στα Ελληνικά το πληκτρολόγιο δεν βρίσκει πια καμία επαφή (στα Αγγλικά όλα καλά) τι μπορεί να φταιει;

Κανε factory reset. Θα λυθει το προβλημα.

Jimm1
9 Ιαν. 2012, 21:50
Καλησπερα

Το Hut pursuit που κατεβηκε μαζι με το update,πως μπορω να το βγαλω;Δεν μου βγαζει unistall ,παρα μονο hide.Σαν διαφημιση ειναι θελει extra download.

Ποιο δυκτιο κινιτης εχεις? σε αλλους ερχεται η αναβαθμιση και σε αλλους οχι ολοι Ελλαδα ειμαστε...

Stoupi
9 Ιαν. 2012, 23:37
Κανε factory reset. Θα λυθει το προβλημα.

Μια κουβέντα είναι αυτό. Μετά ποιος τι στήνει πάλι από την αρχή;

djsaxsax
10 Ιαν. 2012, 00:47
βλεπω πολλα διαφορετικα προβληματα,σε διαφορετικους ιδιοκτητες....δεν δικαιολογειται

Stoupi
10 Ιαν. 2012, 07:23
βλεπω πολλα διαφορετικα προβληματα,σε διαφορετικους ιδιοκτητες....δεν δικαιολογειται

Σε φόρουμ συνήθως θα διαβάσεις από ΠΟΛΛΟΥΣ ...ΠΟΛΛΑ διαφορετικά προβλήματα. Και σε ένα συνεργείο της Ferrari να μπεις θα δεις μόνο χαλασμένα Ferrari με διάφορα προβληματάκια, τι θα περί αυτό ότι δεν είναι καλά τα Ferrari;
Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος πάντως με το κινητό μου και επαναλαμβάνω το... έχασα, έμεινα μια εβδομάδα με ένα Μήλο τεσσάρι και πάλι το ίδιο πήγα και πήρα.

Ξέρει κανείς πως μπορώ από το Android Market να καταργήσω τελείως μια συσκευή ή έστω να φαίνεται μόνο ή μία; Έχω γεμίσει συσκευές και μόνο μία μπορώ να καταργήσω να μην είναι ορατή.

kostascbr
10 Ιαν. 2012, 10:16
θελω και εγω να καταργησω απο το μαρκες την παλαια συσκευη μου ασ μας πει καποιος ευχαριστω

gaspazet
10 Ιαν. 2012, 15:07
Ποιο δυκτιο κινιτης εχεις? σε αλλους ερχεται η αναβαθμιση και σε αλλους οχι ολοι Ελλαδα ειμαστε...

Αγορασμενο απο Cosmote με Cosmote φυσικα.

ddr2
10 Ιαν. 2012, 15:09
Αγορασμενο απο Cosmote με Cosmote φυσικα.
Καμιά επανεκκίνηση του κάνεις πού και πού ή δουλεύει με τις βδομάδες το κινητό χωρίς restart?
Τα μικροbugs θα λυθούν πάντως, αυτό είναι σίγουρο.
Το wifi με ανησυχεί. Όχι ότι δεν κάνω τη δουλειά μου, αλλά θέλω να την κάνω καλύτερα.

gaspazet
10 Ιαν. 2012, 15:21
Καμιά επανεκκίνηση του κάνεις πού και πού ή δουλεύει με τις βδομάδες το κινητό χωρίς restart?
Τα μικροbugs θα λυθούν πάντως, αυτό είναι σίγουρο.
Το wifi με ανησυχεί. Όχι ότι δεν κάνω τη δουλειά μου, αλλά θέλω να την κάνω καλύτερα.

Το εχω απο τις 27/12/11. Μια επανεκκινηση εκανα απο τοτε.....χθες,που εβαλα το update.
Γενικα δεν εχω προβληματα ιδιαιτερα,το wifi δειχνει ελαχιστα καλυτερο μετα το update. Απλα το Hut pursuit που κατεβηκε μαζι με το update δεν μπορω να το κανω unistall ,ειναι trial και θελει download για να το δοκιμασεις οποτε σαν αρχειο ειναι κοντα στα 250kb.

ddr2
10 Ιαν. 2012, 15:43
Το εχω απο τις 27/12/11. Μια επανεκκινηση εκανα απο τοτε.....χθες,που εβαλα το update.
Γενικα δεν εχω προβληματα ιδιαιτερα,το wifi δειχνει ελαχιστα καλυτερο μετα το update. Απλα το Hut pursuit που κατεβηκε μαζι με το update δεν μπορω να το κανω unistall ,ειναι trial και θελει download για να το δοκιμασεις οποτε σαν αρχειο ειναι κοντα στα 250kb.
Ας το μωρέ, τι σε τρώει και θέλεις να διαγράψεις την εφαρμογή??:p

Το update δεν το έχω πάρει εγώ. Ίσως να μην προορίζεται για τη δική μου συσκευή. (προοριζόταν για Γαλλία του δικό μου).
Γενικά, ένα restart κάθε 3-4 μέρες καλό θα ήταν.

Stoupi
10 Ιαν. 2012, 16:04
Ας το μωρέ, τι σε τρώει και θέλεις να διαγράψεις την εφαρμογή??:p

Το update δεν το έχω πάρει εγώ. Ίσως να μην προορίζεται για τη δική μου συσκευή. (προοριζόταν για Γαλλία του δικό μου).
Γενικά, ένα restart κάθε 3-4 μέρες καλό θα ήταν.

...και εμένα για την Γερμανική μάλλον.Δεν θα την πάρουμε καθόλου εμείς ή θα αργήσουμε λίγο;

gaspazet
10 Ιαν. 2012, 16:04
:D
Δεν λεει τπτ το update οποτε μην σκας:happy:

djsaxsax
10 Ιαν. 2012, 16:47
υποθετικα παντα,αν μπω σε ενα συνεργειο που εχει φερραρι με πολλους ιδιοκτητες που εχουν διαφορετικα προβληματα ΔΕΝ θα παρω φερραρι γιατι ειναι πανακριβη και αν ειναι να δωσω τοσα φραγκα θα θελω 0 προβληματα.....μαλλον δεν εχεις καταλαβει φιλε μου πως απο την πρωτη στιγμη που εχω παρει το κινητο εχει συννεχομενα θεματα....δεν προσπαθω να αλαξω την γνωμη κανενος αλα οφειλω να ειμαι ειλικρινης και να γραφω την αποψη μου ωστε ισως καποιος φιλος να επωφεληθει απο αυτη.....δεν ειμαι απο τους τυπους που θα υπερασπιστουν την συσκευη τους μεχρι τελικης πτωσης (πχ iphonαδες)απλα κ μονο επειδη την επιλεξανε οι ιδιοι....αν ειναι κατι λαθος πρεπει να το λεμε κ μεχρι τωρα δεν το εχω ευχαριστηθει το μοτορολλα μου

pok
10 Ιαν. 2012, 21:08
update εγινε

Προστεθηκε evernote ,hot pursuit trial και social location( που δεν υπηρχε) και δεν δουλευε σωστα η εφαρμογη εξυπνες ενεργειες.

wifi πολυ πιο καλο ,και γενικα η συσκευη πιο ανεβασμενη.:)

ddr2
10 Ιαν. 2012, 21:15
update εγινε

Προστεθηκε evernote ,hot pursuit trial και social location( που δεν υπηρχε) και δεν δουλευε σωστα η εφαρμογη εξυπνες ενεργειες.

EU ειναι η συσκευη σου κι εσενα?

panos10k
10 Ιαν. 2012, 21:17
update εγινε

Σου εγινε αυτοματα η εκανες αναζητηση για ενημερωσεις; Εγω ακομη....

pok
10 Ιαν. 2012, 21:29
Σου εγινε αυτοματα η εκανες αναζητηση για ενημερωσεις; Εγω ακομη....
αναζητηση εκανα τυχαια

Jimm1
10 Ιαν. 2012, 21:50
αναζητηση εκανα τυχαια

Μολις εκανα και εγω update και οπως μου προτεινε η Motorola kai hard reset και δουλευει τελεια προς το παρον με αναζητηση την εκανα και ειναι μοντελο EU.

pok
10 Ιαν. 2012, 22:14
Μολις εκανα και εγω update και οπως μου προτεινε η Motorola kai hard reset και δουλευει τελεια προς το παρον με αναζητηση την εκανα και ειναι μοντελο EU.
hard reset? γιατι
Στις οδηγιες λεει restart μονο του και ολα οκ.

Jimm1
10 Ιαν. 2012, 22:20
hard reset? γιατι
Στις οδηγιες λεει restart μονο του και ολα οκ.

Σε μαιιλ που ειχα στειλει στην εταιρια μου προτεινε να το κανω για να μη έχει καταλοιπα απο πριν το ος.

panos10k
10 Ιαν. 2012, 22:28
Σε μαιιλ που ειχα στειλει στην εταιρια μου προτεινε να το κανω για να μη έχει καταλοιπα απο πριν το ος.

Τι εκανες δλδ; Πες να το κανω κ εγω, μηπως και παρω το update...

Jimm1
10 Ιαν. 2012, 22:33
Τι εκανες δλδ; Πες να το κανω κ εγω, μηπως και παρω το update...
Εκλεισα και ανοιξα την συσκευη μετα εκανα τσεκ βρηκε την αναβαθμιση την εκανα και μετα χαρντ ρεσετ και κομπλε

aero
11 Ιαν. 2012, 11:03
τελικά η διαδικασία για να έρθει η αναβάθμιση είναι επανεκκίνηση της συσκευής και έλεγχος μετά. Έτσι έκανα όπως είπε ο φίλος πιο πάνω και μου ήρθε η ενημέρωση. Πίο πριν χωρίς επανεκκίνηση έκανα αναζήτηση αλλά τίποτα.

netblaster
11 Ιαν. 2012, 11:26
Απορώ με τα προβλήματα που διαβάζω εδώ για τη συσκευή. Το δικό μου Razr (αγορασμένο από Γερμανία) δεν μου έχει κάνει κάτι για το οποίο να ανησυχώ.
Το έχω κάνει root από τις πρώτες μέρες και έχω βάλει μια Rom που είναι επίσημo leak (ΟΤΑ) με κωδική ονομασία 651.150.1.Εn.eu.
Σε σχέση με το update που βγήκε τώρα (651.73.30) έχει κάποιες μικροδιαφορές προς το καλύτερο κατ'εμε (δεν γράφει τον πάροχο στη μπάρα, έχει μαύρο φόντο στις επαφές, πιο καινούρια έκδοση Webtop, έγχρωμα εικονίδια στις ρυθμίσεις, συν τις βελτιώσεις που φέρνει το τρέχον update) καθώς και Android 2.3.6.
Δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε γενικά, ούτε ειδικά...

Stoupi
11 Ιαν. 2012, 11:46
τελικά η διαδικασία για να έρθει η αναβάθμιση είναι επανεκκίνηση της συσκευής και έλεγχος μετά. Έτσι έκανα όπως είπε ο φίλος πιο πάνω και μου ήρθε η ενημέρωση. Πίο πριν χωρίς επανεκκίνηση έκανα αναζήτηση αλλά τίποτα.
Τζίφος! Θα περιμένουμε τι να κάνουμε; :(

twins1706
11 Ιαν. 2012, 16:41
Απορώ με τα προβλήματα που διαβάζω εδώ για τη συσκευή. Το δικό μου Razr (αγορασμένο από Γερμανία) δεν μου έχει κάνει κάτι για το οποίο να ανησυχώ.
Το έχω κάνει root από τις πρώτες μέρες και έχω βάλει μια Rom που είναι επίσημo leak (ΟΤΑ) με κωδική ονομασία 651.150.1.Εn.eu.
Σε σχέση με το update που βγήκε τώρα (651.73.30) έχει κάποιες μικροδιαφορές προς το καλύτερο κατ'εμε (δεν γράφει τον πάροχο στη μπάρα, έχει μαύρο φόντο στις επαφές, πιο καινούρια έκδοση Webtop, έγχρωμα εικονίδια στις ρυθμίσεις, συν τις βελτιώσεις που φέρνει το τρέχον update) καθώς και Android 2.3.6.
Δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε γενικά, ούτε ειδικά...Ως προς τι η απορια σου?Εχουν αναφερθει προβληματα με τη συσκευη αυτη και κατα την ταπεινη μου αποψη σωστα αναφερονται μηπως και βρεθει λυση,που πολλες φορες εχει βρεθει.Ειναι αρκετα τα χρηματα που κανει το razr και πολλα τα προβληματα του.

netblaster
11 Ιαν. 2012, 18:27
Ως προς τι η απορια σου?Εχουν αναφερθει προβληματα με τη συσκευη αυτη και κατα την ταπεινη μου αποψη σωστα αναφερονται μηπως και βρεθει λυση,που πολλες φορες εχει βρεθει.Ειναι αρκετα τα χρηματα που κανει το razr και πολλα τα προβληματα του.

Η απορία μου αφορά το γεγονός ότι προσωπικά δεν έχω αντιματωπίσει κάποιο πρόβλημα αν και χρησιμοποιώ αρκετά τη συσκευή. Anyway...

vairas5770
11 Ιαν. 2012, 18:30
Νταξει μην μαλωσετε κιολας.. ΚΑθε συσκευη και καθε αυτοκινητο εχει προβληματα μολις το αγορασεις ειναι ο ΝΟΜΟΣ της αγορας.
Τα κινητα δεν τα φτιαχνουν Αμερικανοι ουτε Ιαπωνες,τα φτιαχνουν κινεζοι-ταιβανεζοι και διαφοροι αλλοι οτι να ναι !!!

Λογικα ειναι να εχουν κουσουρια !!!!

Εμενα παντως μου κλεινει στο ασχετο ( κλειδωνει η οθονη) θα βρω λυση που θα παει !!!

Stoupi
11 Ιαν. 2012, 18:59
Λοιπόν ερώτηση: Αν κάνω root την συσκευή, μετά παγώσω μια εφαρμογή που δεν χρειάζομαι με κάποιο πρόγραμμα που δεν θυμάμαι πως λέγεται, και μετά κάνω την αναβάθμιση μετά θα την έχω πάλι την εφαρμογή στο τηλέφωνο μου;
β. Θα μπορώ μετά μα το κάνω unroot και δεν θα έχω την εφαρμογή;
Ή δεν χρειάζεται να κάνω unroot; Τα λέω καλά ή έχω χάσει τη μπάλα;

vairas5770
11 Ιαν. 2012, 19:11
Σε αυτο θελω και εγω απαντηση !! Ωραια ερωτηση stoupi !!

tsourisg
11 Ιαν. 2012, 20:13
Λοιπόν ερώτηση: Αν κάνω root την συσκευή, μετά παγώσω μια εφαρμογή που δεν χρειάζομαι με κάποιο πρόγραμμα που δεν θυμάμαι πως λέγεται, και μετά κάνω την αναβάθμιση μετά θα την έχω πάλι την εφαρμογή στο τηλέφωνο μου;
β. Θα μπορώ μετά μα το κάνω unroot και δεν θα έχω την εφαρμογή;
Ή δεν χρειάζεται να κάνω unroot; Τα λέω καλά ή έχω χάσει τη μπάλα;

Λίγο την έχεις χάσει τη μπάλα :lol:.
Λοιπόν λέγοντας root καταρχάς εννοούμε το ξεκλείδωμα της συσκευής προκειμένου να δεχτεί custom roms και κάποιες εφαρμογές που χωρίς root δεν τρέχουν.
Η εφαρμογή που και μόνο γι' αυτή κατά τη γνώμη μου αξίζει να κάνεις root προκειμένου να την έχεις λέγεται titanium backup. Σου επιτρέπει να "παγώνεις" εφαρμογές αλλά και να κρατάς αντίγραφα όλων των εφαρμογών ώστε να τις επαναφέρεις σε περίπτωση αλλαγής rom με όλες τις ρυθμίσεις τους!
Ένα άλλο πολύ χρήσιμο πρόγραμμα που χρειάζεται root είναι το Voodoo OTA Root Keeper. Όπως λέει και η ονομασία του κάνεις root, το τρέχεις, αντιγράφει το root, εγκαθιστάς το OTA update (χάνοντας έτσι το root), τρέχεις ξανά αυτό το πρόγραμμα και το root επανέρχεται!
Αν κάνεις unroot απλά δεν θα τρέχουν οι εφαρμογές που χρειάζονται root (Titanium, OTA root keeper κ.α.). Γιατί όμως να κάνεις αν δεν θες να το πας service;
Επειδή βλέπω ότι φοβάσαι το root να πω ακόμη μία φορά ότι η διαδικασία είναι πανεύκολη και τα πλεονεκτήματα πολλά, η δε επιστροφή σε stock rom επίσης πανεύκολη.

twins1706
11 Ιαν. 2012, 20:58
Λίγο την έχεις χάσει τη μπάλα :lol:.
Λοιπόν λέγοντας root καταρχάς εννοούμε το ξεκλείδωμα της συσκευής προκειμένου να δεχτεί custom roms και κάποιες εφαρμογές που χωρίς root δεν τρέχουν.
Η εφαρμογή που και μόνο γι' αυτή κατά τη γνώμη μου αξίζει να κάνεις root προκειμένου να την έχεις λέγεται titanium backup. Σου επιτρέπει να "παγώνεις" εφαρμογές αλλά και να κρατάς αντίγραφα όλων των εφαρμογών ώστε να τις επαναφέρεις σε περίπτωση αλλαγής rom με όλες τις ρυθμίσεις τους!
Ένα άλλο πολύ χρήσιμο πρόγραμμα που χρειάζεται root είναι το Voodoo OTA Root Keeper. Όπως λέει και η ονομασία του κάνεις root, το τρέχεις, αντιγράφει το root, εγκαθιστάς το OTA update (χάνοντας έτσι το root), τρέχεις ξανά αυτό το πρόγραμμα και το root επανέρχεται!
Αν κάνεις unroot απλά δεν θα τρέχουν οι εφαρμογές που χρειάζονται root (Titanium, OTA root keeper κ.α.). Γιατί όμως να κάνεις αν δεν θες να το πας service;
Επειδή βλέπω ότι φοβάσαι το root να πω ακόμη μία φορά ότι η διαδικασία είναι πανεύκολη και τα πλεονεκτήματα πολλά, η δε επιστροφή σε stock rom επίσης πανεύκολη.Υπαρχει καποια rom που εχεις βαλει και να μας πεις καποια οδηγια?

carbonfiber
11 Ιαν. 2012, 21:13
Δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε γενικά, ούτε ειδικά...

Γνωμη μου ειναι να φλασαρεις (με το RSD) το 651.73.30. Θα δεις διαφορά, ειδικά ως προς την ταχύτητα και το "smoothness" του τηλεφωνου.
Το 651.150.1 ειναι ενα ανεπισημο, πειραματικο, και αρκετα unstable update, το οποιο πολλες φορες δε "βλεπει" καν την ελληνικη sim ή τη θεωρεί ακυρη κτλ. Γενικα παρουσιαζει ασυμβατοτητες με τα ευρωπαικα razr κυρίως. Ειναι δε απιθανο να δοθεί ποτέ επισημα απο τη Μοτορολα.
Επιπλεον, δεν υπαρχει περιπτωση να "δεις" OTA update εχοντας αυτη τη βερσιον.

ddr2
11 Ιαν. 2012, 21:43
Γνωμη μου ειναι να φλασαρεις (με το RSD) το 651.73.30. Θα δεις διαφορά, ειδικά ως προς την ταχύτητα και το "smoothness" του τηλεφωνου.
Το 651.150.1 ειναι ενα ανεπισημο, πειραματικο, και αρκετα unstable update, το οποιο πολλες φορες δε "βλεπει" καν την ελληνικη sim ή τη θεωρεί ακυρη κτλ. Γενικα παρουσιαζει ασυμβατοτητες με τα ευρωπαικα razr κυρίως. Ειναι δε απιθανο να δοθεί ποτέ επισημα απο τη Μοτορολα.

Φιλε μπορεις να μου πεις που θα βρω το αρχειο για να το φλασαρω με rsd? για την 651.73.30 εννοω. Υποψη, η δικη μου εκδοση δεν ειναι η ΕU αλλα η FR

vairas5770
11 Ιαν. 2012, 21:55
Παιδια για ROOT...γινεται με το κλασσικο SuperOneClickv2.3.3 ;;

carbonfiber
11 Ιαν. 2012, 23:16
Φιλε μπορεις να μου πεις που θα βρω το αρχειο για να το φλασαρω με rsd? για την 651.73.30 εννοω. Υποψη, η δικη μου εκδοση δεν ειναι η ΕU αλλα η FR

Εδω: http://goo.gl/vG0YA
Κατεβαζεις το δευτερο αρχειο απο τη λιστα "fastboot RETAIL" και το φλασαρεις με το RSD (αφου το αποσυμπιεσεις πρωτα κτλ)
Δεν πειραζει που εχεις FR, φλασαρεται κανονικα. Διαβασε στο ιδιο φορουμ πως ακριβως θα το κανεις.

tsourisg
11 Ιαν. 2012, 23:51
Παιδια για ROOT...γινεται με το κλασσικο SuperOneClickv2.3.3 ;;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1341578

fanispan
12 Ιαν. 2012, 07:45
Παΐδια θέλω να σας ρωτήσω έχετε βρει κάποια θήκη για κινητό .!!!!! :

ddr2
12 Ιαν. 2012, 08:01
Εδω: http://goo.gl/vG0YA
Κατεβαζεις το δευτερο αρχειο απο τη λιστα "fastboot RETAIL" και το φλασαρεις με το RSD (αφου το αποσυμπιεσεις πρωτα κτλ)
Δεν πειραζει που εχεις FR, φλασαρεται κανονικα. Διαβασε στο ιδιο φορουμ πως ακριβως θα το κανεις.

Thx. !
Απο οτι βλεπω δεν ειναι παρα official roms.
Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι αν κατι δεν παει καλα με το τηλεφωνο, που θα βρω την FR που εχω τωρα, ωστε να επιστρεψω στην εγγυηση.

pok
12 Ιαν. 2012, 10:36
Παΐδια θέλω να σας ρωτήσω έχετε βρει κάποια θήκη για κινητό .!!!!! :

Εχω παρει την pdair αρκετα καλη
http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_2700000_11001357&products_id=34124

netblaster
12 Ιαν. 2012, 12:24

Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα παρ' όλα αυτά. Έχω αναβαθμίσει και το radio στην τελευταία έκδοση (που έρχεται με την 73.30) και όλα καλά. Το τηλέφωνο λειτουργεί άψογα. Η έκδοση αυτή πάντως είναι για Ευρώπη και μάλιστα για συσκευές με build ...En.Eu..
Προσωπικά μου αρέσει πολυ περισσότερο η λειτουργία του με αυτή τη έκδοση, κάθως έχω δοκιμάσει και το επίσημο OTA update.

Όσο για τα ota updates, όλα βρίσκονται και όλα flashάρονται...

miketra
12 Ιαν. 2012, 14:12
Παιδια καλησπερα!!

Ειμαι πλεον κ εγω κατοχος του τηλεφωνου κ μονο καλα λογια εχω να πω, βεβαια αντιμετωπιζω ενα θεμα αλλα θα ειναι ελαττωμα της συγκεκριμενης συσκευης οποτε δεν αφορα το συνολο των razr. Λοιπον το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι το εξης: Ξαφνικα δεν μπορω ουτε να λαβω κληση ουτε να πραγματοποιησω, εννοειται ουτε μηνυμα κλπ, ομως στη μπαρα βλεπω κανονικα το σημα του παροχου.
Εβγαλα την sim την ξαναεβαλα, αλλα διαπιστωσα οτι δεν φταει η sim γιατι μετα απο αλλεπαλληλα restart το τηλεφωνο δουλεψε...!!

Κουφο....???:blink:

netblaster
12 Ιαν. 2012, 14:15
Αυτό ενδεχομένως να οφείλεται στην καθυστέρηση που υπάρχει κατα την αλλαγή της sim (στην προκειμένη από κανονική σε micro) από τον κάθε πάροχο.

miketra
12 Ιαν. 2012, 14:25
Δεν νομιζω γιατι δεν το εκανε απο την αρχη...!!
Αντιθετα τις πρωτες 5-6 ωρες δουλευε αψογα!!

Stoupi
12 Ιαν. 2012, 15:44
Νομίζω πως μετά την τελευταία αναβάθμιση του Facebook στη μαρκέτα δεν συγχρονίζονται οι επαφές με αυτές τις συσκευής για την ακρίβεια δεν τις βλέπει καθόλου, ενώ βλέπω τον λογαριασμό του Facebook στις λογαριασμούς το πατάω και δεν κάνει τίποτα, καλά τα λέω; Το έχει και άλλους αυτό το πρόβλημα;

ddr2
12 Ιαν. 2012, 15:57
Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα παρ' όλα αυτά. Έχω αναβαθμίσει και το radio στην τελευταία έκδοση (που έρχεται με την 73.30) και όλα καλά. Το τηλέφωνο λειτουργεί άψογα. Η έκδοση αυτή πάντως είναι για Ευρώπη και μάλιστα για συσκευές με build ...En.Eu..
Προσωπικά μου αρέσει πολυ περισσότερο η λειτουργία του με αυτή τη έκδοση, κάθως έχω δοκιμάσει και το επίσημο OTA update.

Το θεμα ειναι οτι αν δεν βρω την ρομ που εχω τωρα, δεν μπορω να προχωρησω σε κανενα φλασαρισμα.
Δεν προκειται, για κανενα λογο να πεταξω 2 χρονια εγγυησης.

netblaster
12 Ιαν. 2012, 17:10
Το θεμα ειναι οτι αν δεν βρω την ρομ που εχω τωρα, δεν μπορω να προχωρησω σε κανενα φλασαρισμα.
Δεν προκειται, για κανενα λογο να πεταξω 2 χρονια εγγυησης.

Ενημερωτικά, έχω στείλει defy brickaρισμένο απο τα πειραγματα στο service και μου το επέστρεψαν μια χαρά επισκευασμένο χωρίς κόστος.

ddr2
12 Ιαν. 2012, 17:19
Ενημερωτικά, έχω στείλει defy brickaρισμένο απο τα πειραγματα στο service και μου το επέστρεψαν μια χαρά επισκευασμένο χωρίς κόστος.
Ήσουν τυχερός. Δεν λέω, μπορεί να συμβεί αυτό που λες, άλλα δεν είναι κανόνας
Στο μπρικαρισμένο, μπορεί να αλλάξαν πλακέτα και να μην κατάλαβαν τίποτα. Αν όμως τους στείλω το κινητό με χαλασμένο (λέω τώρα εγώ) μικρόφωνο, εκεί αμέσως θα δούν το λογισμικό του.

carbonfiber
12 Ιαν. 2012, 17:20

Εγω παλι εχοντας δουλεψει και τα δυο, θεωρω οτι το 73.30 ειναι πιο ολοκληρωμενο. Γουστα βεβαια ειναι αυτα και περι ορεξεως...

vairas5770
12 Ιαν. 2012, 17:26
Καλησπερα ! Μολις το εκανα Root ..

Λοιπον καποιος να εξηγηση η να μου δωσει καποιον οδηγο ( Στα Ελληνικα) για να καταλαβω τι μπορω να κανω μεσω Root..

Ευχαριστω !

netblaster
12 Ιαν. 2012, 18:36
Καλησπερα ! Μολις το εκανα Root ..

Λοιπον καποιος να εξηγηση η να μου δωσει καποιον οδηγο ( Στα Ελληνικα) για να καταλαβω τι μπορω να κανω μεσω Root..

Ευχαριστω !

Ένα απλό παράδειγμα, μέσω της εφαρμογής SetCPU μπορείς να ρυθμίσεις τη συχνότητα του επεξεργαστή να αυξομειωνεται ανάλογα με το ποσοστό της μπαταρίας, με το αν είναι κλειστή οθόνη και άλλα. Βελτιώνει τη ζωή της μπαταρίας.

netblaster
12 Ιαν. 2012, 18:51
Εγω παλι εχοντας δουλεψει και τα δυο, θεωρω οτι το 73.30 ειναι πιο ολοκληρωμενο. Γουστα βεβαια ειναι αυτα και περι ορεξεως...

Στα πλαίσια της συζήτησης που κάνουμε, πως εννοείς το πιο ολοκληρωμένο; Εμένα πχ δεν μου αρέσει καθόλου το ότι γράφει τον πάροχο στη μπάρα... Η το λευκό φόντο που κυριαρχεί γενικά. Σε θέματα λειτουργικότητας υπήρχαν μικροδιαφορες, που εξαφανίστηκαν μόλις πέρασα στην 150.1 το radio της 73.30.

ddr2
12 Ιαν. 2012, 23:50

To θέμα είναι ότι τελικά, ψάχνοντας μπόρεσα και βρήκα την FR έκδοση που έχω τώρα, ώστε να είμαι σίγουρος.:up:
Οπότε...... έρχεται και ΣΚ....:food:

kostascbr
13 Ιαν. 2012, 08:12
παιδια πως μπορω να σβησω το παλαιο μου κινιτο απο το μαρκετ γιατι συνεχεια με ρωταει και πρεπει να επιλεγω το RAZR

Stoupi
13 Ιαν. 2012, 12:33
παιδια πως μπορω να σβησω το παλαιο μου κινιτο απο το μαρκετ γιατι συνεχεια με ρωταει και πρεπει να επιλεγω το RAZR

...και εγώ θα ήθελα να το μάθω αυτό.

mousteris
13 Ιαν. 2012, 15:22
παιδια χρειαζομαι βοηθεια..
θελω να μου στειλουν απο αλλο κινητο εφαρμογες αλλα δεν μπορουν..
απο το samsung galaxy s2..
Ενω μπορω να λαβω mp3 και φωτο,τις εφορμογες ουτε να στειλω μπορω ουτε να μου στειλουν...
τι κανω λαθος?

kagouras
13 Ιαν. 2012, 15:39
νέος στην παρέα τησ ΜΟΤΟ και εγω και ευτυχής κάτοχος του razr..
θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση η εκδοσή μου είναι αυτή 615.73.15.ΧΤ910.Retail.en.FR
υπάρχει νεώτερη από αυτήν γιατί όσο και αν ψάχνω OTA μου λέει ότι είναι δεν υπάρχει κάποια διαθέσιμη αν και κάπου διάβασα οτι έχει βγει νεώτερη...?θα ήθελα να μου κάποιος αν υπάρχει κάποια νεώτερη ΟΤΑ να την βάλω manual..και να μην περιμένω να μου έρθει OTA

ddr2
13 Ιαν. 2012, 15:59
νέος στην παρέα τησ ΜΟΤΟ και εγω και ευτυχής κάτοχος του razr..
θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση η εκδοσή μου είναι αυτή 615.73.15.ΧΤ910.Retail.en.FR
υπάρχει νεώτερη από αυτήν γιατί όσο και αν ψάχνω OTA μου λέει ότι είναι δεν υπάρχει κάποια διαθέσιμη αν και κάπου διάβασα οτι έχει βγει νεώτερη...?θα ήθελα να μου κάποιος αν υπάρχει κάποια νεώτερη ΟΤΑ να την βάλω manual..και να μην περιμένω να μου έρθει OTA

Επειδη και το δικο μου ειναι της ιδιας εκδοσης, για εμας (FR) δεν υπαρχει νεοτερη εκδοση. Το update ηταν για τις εκδοσεις EU

kagouras
13 Ιαν. 2012, 16:10
Επειδη και το δικο μου ειναι της ιδιας εκδοσης, για εμας (FR) δεν υπαρχει νεοτερη εκδοση. Το update ηταν για τις εκδοσεις EU

φιλε ddr2 θα βγει και για εμας OTA η παμε με την μια για ICS 4.. ?και κατι ακομα το δικο σου το εχεισ rooted? να το κανω η να περειμενω την ics...?

ddr2
13 Ιαν. 2012, 16:41
φιλε ddr2 θα βγει και για εμας OTA η παμε με την μια για ICS 4.. ?και κατι ακομα το δικο σου το εχεισ rooted? να το κανω η να περειμενω την ics...?
Ξέρω γω, τι να σου πω.... Μπορεί να βγεί update, μπορεί και όχι....
Όσο για το ρούτ, εγώ ακόμη δεν έχω κάνει κάτι.

netblaster
13 Ιαν. 2012, 16:42
Ενω μπορω να λαβω mp3 και φωτο,τις εφορμογες ουτε να στειλω μπορω ουτε να μου στειλουν...
τι κανω λαθος?

Δυστυχώς μέσω bluetooth δεν δέχεται αρχεία .apk. Εγώ εφαρμόζω την εξής λύση. Μετονομάζω την κατάληξη .apk του αρχείου που θέλω να στείλω σε .jpg (χρησιμοποιώ τoν ES File Explorer), το στέλνω και το λαμβάνω κανονικά στο Razr και μετά ακολουθώ την ανάποδη διαδικασία (από .jpg σε .apk) και παίζει. Σπαστικό, αλλά είναι μια λύση.

Stoupi
13 Ιαν. 2012, 16:50

Εμένα είναι ...eu η έκδοση αλλά ακόμη τίποτα με την αναβάθμιση! :-(

R_Bachman
13 Ιαν. 2012, 17:14
τι κανω λαθος?

Είναι θέμα android. Βάλε(ή όποιος στέλνει) το bluetooth file transfer https://market.android.com/details?id=it.medieval.blueftp&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIml0Lm1lZGlldmFsLmJ sdWVmdHAiXQ...

mousteris
13 Ιαν. 2012, 17:56
Είναι θέμα android. Βάλε(ή όποιος στέλνει) το bluetooth file transfer https://market.android.com/details?id=it.medieval.blueftp&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIml0Lm1lZGlldmFsLmJ sdWVmdHAiXQ...

φιλε το κατεβασα και αυτο αλλα πολυ δεν μπορουν να μου στειλουν εφαρμογες... κανω κατι λαθος?
ειναι δοκιμασμενη απο εσενα αυτη η εφορμογη?
ευχαριστω παντως

mousteris
13 Ιαν. 2012, 17:58
Δυστυχώς μέσω bluetooth δεν δέχεται αρχεία .apk. Εγώ εφαρμόζω την εξής λύση. Μετονομάζω την κατάληξη .apk του αρχείου που θέλω να στείλω σε .jpg (χρησιμοποιώ τoν ES File Explorer), το στέλνω και το λαμβάνω κανονικά στο Razr και μετά ακολουθώ την ανάποδη διαδικασία (από .jpg σε .apk) και παίζει. Σπαστικό, αλλά είναι μια λύση.

σε ευχαραστω αλλα μου φαινετε πολυ ταλαιπωρια ολο το σκηνικο....
και παλι ευχαριστω...

netblaster
13 Ιαν. 2012, 18:03
φιλε το κατεβασα και αυτο αλλα πολυ δεν μπορουν να μου στειλουν εφαρμογες... κανω κατι λαθος?
ειναι δοκιμασμενη απο εσενα αυτη η εφορμογη?
ευχαριστω παντως

Είναι περιορισμός της Motorola. Δοκίμασε αυτό που έχω γράψει πιο πάνω. Κατεβάστε και στα δύο τηλέφωνα τον ES File Explorer, μετονομασία από τον αποστολέα του x.apk σε x.jpg, αποστολή και μόλις το παραλάβεις, μπες με τον Explorer στο φάκελο που έχεις λάβει το αρχείο και μετονόμασέ το από x.jpg σε x.apk. Θα σου παίξει μια χαρά.

24_11_74
13 Ιαν. 2012, 19:11
ρε παιδια τα φωτα σας. το πηρα σημερα στα χερια μου και ενω ειμαι κατενθουσιασμενος, αλλα εχω τρελαθει με το ραδιο(fm).
διαβαζω και βλεπω αλλους να λενε οτι δεν εχει και αλλους οτι θελει μια εφαρμογη. μπορει καποιος να βοηθησει, γιατι αν δεν εχει ραδιο(για μενα πολυ σημαντικο) θα το παω πισω, αφου στα χαρακτηριστικα το εγραφε και θα παω για galaxy sII.
ευχαριστω

pok
13 Ιαν. 2012, 19:48

Προς το παρον ,δεν υποσστηριζει το market την διαγραφη.
Απλως απο τις ρυθμισεις του λογαριασμου σου, το κινητο που δεν θελεις το μαρκαρεις αποκρυψη στα μενου.

ρε παιδια τα φωτα σας. το πηρα σημερα στα χερια μου και ενω ειμαι κατενθουσιασμενος, αλλα εχω τρελαθει με το ραδιο(fm).
διαβαζω και βλεπω αλλους να λενε οτι δεν εχει και αλλους οτι θελει μια εφαρμογη. μπορει καποιος να βοηθησει, γιατι αν δεν εχει ραδιο(για μενα πολυ σημαντικο) θα το παω πισω, αφου στα χαρακτηριστικα το εγραφε και θα παω για galaxy sII.
ευχαριστω

Δεν εχει ραδιο:)

https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/76023/~/does-the-droid-razr-have-an-fm-radio%3F

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

24_11_74
13 Ιαν. 2012, 20:14
και καποιος φιλος εδω μεσα ddr2 που γραφει οτι δουλευει το ραδιο??

netblaster
13 Ιαν. 2012, 20:54
Υπάρχει τρόπος να ανοίξει η εφαρμογή του ραδιοφώνου, αλλά δεν λειτουργεί αφού δεν υπάρχουν drivers για το fm (κάνει αναζήτηση και καταλήγει σε σφάλμα). Το ότι υπάρχει η εφαρμογη όμως είναι καλό σημάδι...

ddr2
13 Ιαν. 2012, 21:20
και καποιος φιλος εδω μεσα ddr2 που γραφει οτι δουλευει το ραδιο??
Πότε είπα τέτοιο πράγμα???:worry::worry:

Δεν έχει ράδιο. Μόνο μέσω ίντερνετ μπορείς να ακούσεις ραδιόφωνο.

Stoupi
13 Ιαν. 2012, 21:50
Προς το παρον ,δεν υποσστηριζει το market την διαγραφη.
Απλως απο τις ρυθμισεις του λογαριασμου σου, το κινητο που δεν θελεις το μαρκαρεις αποκρυψη στα μενου.

Νομίζω και από έκει μόνο μία συσκευή μπορείς να μαρκάρεις να μην εμφανίζεται.

netblaster
13 Ιαν. 2012, 22:55
Ποιόν browser χρησιμοποιείτε?! Εγώ δούλεψα για λίγο τον stock και μετά εγκατέστησα τον Miren. Από ταχύτητα τα ίδια περίπου, από χρηστικότητα δεν τίθεται θέμα. Στο τεστ του browsermark, έβγαλε 88000 περίπου.

ddr2
13 Ιαν. 2012, 22:58
Ποιόν browser χρησιμοποιείτε?! Εγώ δούλεψα για λίγο τον stock και μετά εγκατέστησα τον Miren. Από ταχύτητα τα ίδια περίπου, από χρηστικότητα δεν τίθεται θέμα. Στο τεστ του browsermark, έβγαλε 88000 περίπου.
opera.
Πολύ smooth...

Stoupi
14 Ιαν. 2012, 01:30

Δεν είμαι σε θέση να βαθμολογώ επειδή δεν κατέχω πράμα αλλά ο Miren με έχει βολέψει πολύ και εμένα.

djsaxsax
14 Ιαν. 2012, 06:43
τα καινούρια λοιπόν προβλήματα.....επανεκιννηση ξαφνικά από μόνο του,και κάνα δυο φορές σε διαφορετικες μερες ξαφνικη υπερθερμανση..... μιλάμε το κινητο να καιει απιστευτα σε βαθμό που να το σβησω από φόβο πιθανής εκρηξης.... ακουγεται τραβηγμενο αλά τοσο ζεματαγε.... και ξαφνικά,επισης χωρίς να είναι στην φορτιση που πιθανώς να περασε απο το μυαλό σας....

tsourisg
14 Ιαν. 2012, 08:32
τα καινούρια λοιπόν προβλήματα.....επανεκιννηση ξαφνικά από μόνο του,και κάνα δυο φορές σε διαφορετικες μερες ξαφνικη υπερθερμανση..... μιλάμε το κινητο να καιει απιστευτα σε βαθμό που να το σβησω από φόβο πιθανής εκρηξης.... ακουγεται τραβηγμενο αλά τοσο ζεματαγε.... και ξαφνικά,επισης χωρίς να είναι στην φορτιση που πιθανώς να περασε απο το μυαλό σας....

Αυτό που περνάει από το μυαλό μας είναι ότι μπορεί όλα αυτά τα προβλήματα να σου τα προκαλεί κάποια εφαρμογή. Εγώ στη θέση σου θα έκανα reset και θα έστηνα από την αρχή το κινητό αφήνοντάς το για μια-δύο μέρες "καθαρό" ώστε να δω τη συμπεριφορά του.
Στο παρελθόν και με WM αλλά και με Android συσκευές είχα και εγώ παρόμοια προβλήματα με εφαρμογές που τρέχαν στο παρασκήνιο και εξαντλούσαν τους πόρους αυξάνοντας τη θερμοκρασία και την κατανάλωση.

ddr2
14 Ιαν. 2012, 10:24

Καποια εφαρμογη στο κανει.
Διεγραψε τις εφαρμογες που εγκατεστησες προσφατα και αν δεν δεις βελτιωση, τοτε πας για reset υποχρεωτικα.

Καποια εφαρμογη ή σου καταπινει data με το κιλο ή σου απασχολει τη cpu στο 100% συνεχως. Εξου και η υπερθερμανση.

Δεν είμαι σε θέση να βαθμολογώ επειδή δεν κατέχω πράμα αλλά ο Miren με έχει βολέψει πολύ και εμένα.
Ο miren ποιος ειναι? Το βαζω στο μαρκετ και μου βγαζει πρωτη επιλογη τον dolphine!

netblaster
14 Ιαν. 2012, 13:38
Η built in εφαρμογή του ραδιοφώνου (photo)
http://dl.dropbox.com/u/13126128/IMAG0131.jpg

Ο miren browser για download
http://db.tt/VyJCC0zX

hadjopoulos
14 Ιαν. 2012, 17:38
απο το android market free application tunein radio

κατεβαζεις το motocast ενημερωση λογισμικου και κατεβαινει η νεα εκδοση

κανε reset , προσοχη στις εφαρμογες παρασκηνιου

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Stoupi
14 Ιαν. 2012, 18:10
Ο miren ποιος ειναι? Το βαζω στο μαρκετ και μου βγαζει πρωτη επιλογη τον dolphine!
Πρέπει να υπάρχει θέμα με τους developers (miren) και τη μαρκέτα. Κάτι πήρε το μάτι μου σερφάροντας αλλά δεν θυμάμαι τώρα, δεν με βοηθάνε και τα Αγγλικά μου! :-)

Η έκδοση μου είναι αυτή: 651.73.18.XT910.Retail.en.EU
παίζει ενημέρωση ή τσάμπα περιμένω;
Αυτό που με καίει εμένα (τι φωνάζω από την πρώτη μέρα που πήρα τι κινητό) είναι το wifi έστω και μία γραμμούλα καλό θα είναι.

ddr2
14 Ιαν. 2012, 18:19
Πρέπει να υπάρχει θέμα με τους developers (miren) και τη μαρκέτα. Κάτι πήρε το μάτι μου σερφάροντας αλλά δεν θυμάμαι τώρα, δεν με βοηθάνε και τα Αγγλικά μου! :-)

Ενταξει Παναγιωτη.
Τον κατεβασα απο το λινκ που εδωσε ο φιλος λιγα ποστ πιο πισω.
Καλος ειναι, αλλα τον οπερα δεν τον αλλαζω.
:)

netblaster
14 Ιαν. 2012, 19:06
Σχετικά με το θέμα λήψης του WiFi παρατήρησα ότι υπάρχει το φαινόμενο του Death Grip. Πιάνοντας το κινήτο απο τις άκρες (χώρις να ακουμπάω την πλάτη) έχω φουλ σήμα. Αν πιάσω το κινητό κανονικά χάνω 2 γραμμές.

kosttheos
14 Ιαν. 2012, 19:36
συμφωνω με τον προλαλησαντα παιδια εχω θεμα με το viber εχει κανενας αλλος αυτο το θεμα

ddr2
14 Ιαν. 2012, 19:43
Σχετικά με το θέμα λήψης του WiFi παρατήρησα ότι υπάρχει το φαινόμενο του Death Grip. Πιάνοντας το κινήτο απο τις άκρες (χώρις να ακουμπάω την πλάτη) έχω φουλ σήμα. Αν πιάσω το κινητό κανονικά χάνω 2 γραμμές.
Εεεε και ναι και οχι...
Δεν συμβαινει παντα. Σε γενικες γραμμες ομως, το death grip ισχυει για ολα τα κινητα.

justicer
14 Ιαν. 2012, 19:56
Καλησπέρα παιδιά,

Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα το κινητό για αγορά διάβασα όλες τις σελίδες του topic, μια ερώτηση.

Δηλαδή πριν πάρει το ICS δεν μπορεί πχ να πάρει rom του Cyanogen ?

athanaso77
15 Ιαν. 2012, 00:36
Καλησπέρα παιδιά,

Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα το κινητό για αγορά διάβασα όλες τις σελίδες του topic, μια ερώτηση.

Δηλαδή πριν πάρει το ICS δεν μπορεί πχ να πάρει rom του Cyanogen ?

Δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο.

justicer
15 Ιαν. 2012, 01:28
Διάβασα σε προηγούμενες σελίδες ότι όταν θα έρθει το ICS τότε θα είναι πολύ καλύτερα για αυτούς που δημιουργούνε rom..
Αν απέχει πολύ αυτό που είπα βοήθα λίγο να καταλάβω..

ddr2
15 Ιαν. 2012, 09:33
Διάβασα σε προηγούμενες σελίδες ότι όταν θα έρθει το ICS τότε θα είναι πολύ καλύτερα για αυτούς που δημιουργούνε rom..
Αν απέχει πολύ αυτό που είπα βοήθα λίγο να καταλάβω..
Λεγεται οτι οταν ερθει το ics η μοτορολα θα ξεκλειδωσει τον bootloader. Αυτο θα βοηθησει στη δημιουργια περισσοτερων roms.

justicer
15 Ιαν. 2012, 10:59
Λεγεται οτι οταν ερθει το ics η μοτορολα θα ξεκλειδωσει τον bootloader. Αυτο θα βοηθησει στη δημιουργια περισσοτερων roms.

Τώρα κατάλαβα, έτσι λοιπόν εξηγείται γιατί δεν υπάρχει τόση κινητικότητα στο xda..

Στο amazon.de παίζει στα 415 μαζί με μεταφορικά..
http://www.amazon.de/gp/offer-listing/B005XLW7AM/ref=sr_1_1_olp?ie=UTF8&qid=1326616660&sr=8-1&condition=new

Θα περάσω αύριο από ένα κατάστημα να το δω από κοντά και ακολούθως το χτυπάω..

nikoskat
15 Ιαν. 2012, 14:59
Η built in εφαρμογή του ραδιοφώνου (photo)
http://dl.dropbox.com/u/13126128/IMAG0131.jpg

δοκιμαστε να ενεργοποιησετε το BT και μετα ανοιξτε παλι το ραδιο, μπας και δουλεψει.

IVIetaCreatoR
15 Ιαν. 2012, 15:02
Τώρα κατάλαβα, έτσι λοιπόν εξηγείται γιατί δεν υπάρχει τόση κινητικότητα στο xda..

Στο amazon.de παίζει στα 415 μαζί με μεταφορικά..
http://www.amazon.de/gp/offer-listing/B005XLW7AM/ref=sr_1_1_olp?ie=UTF8&qid=1326616660&sr=8-1&condition=new

Θα περάσω αύριο από ένα κατάστημα να το δω από κοντά και ακολούθως το χτυπάω..

445, ανέβηκε;

justicer
15 Ιαν. 2012, 15:11
Ναι, υπάρχουν καθημερινές διακυμάνσεις το έχω παρατηρήσει και εγώ..

Παίζει βέβαια και στο ebay Uk
http://www.ebay.co.uk/sch/Mobile-Smart-Phones-/9355/i.html?LH_ItemCondition=1000&rt=nc&Operating%2520System=Android&_nkw=motorola%20razr%20unlocked&_catref=1&_dmpt=UK_Mobile_Phones&_fln=1&_ssov=1&_trksid=p3286.c0.m1539

330£ περίπου 400 ευρώ..
:happy:

kagouras
15 Ιαν. 2012, 15:14
παιδιά μια ερώτηση επειδή θελω να κάνω root το κινητό θα χάσω της εφαρμογές μου επαφές κτλπ...? χρειαζετε μετά το root factory reset?..και όταν με το καλο έρθει ι ISC η κάποιo update γιατι ακομα εχω την 651.73.15.en.fr πρέπει να κάνω unroot.. factory reset και μετά να περαστεί?η μόνο unroot και ολα οκ...γιατι αν πρέπει να κάνω factory reset να χαθούν τα πάντα θέλω 2-3 μέρες να σεταρω το κινητό πάλι .... οπότε καλύτερα θα ηταν να περιμένω την ISC και μετά να παω για root...απλα ενας φιλος μου εχει το SG2 το εχει root και η μπαταριά του παει πάνω απο 2 μέρες..!!!

netblaster
15 Ιαν. 2012, 15:51
παιδιά μια ερώτηση επειδή θελω να κάνω root το κινητό θα χάσω της εφαρμογές μου επαφές κτλπ...? χρειαζετε μετά το root factory reset?..και όταν με το καλο έρθει ι ISC η κάποιo update γιατι ακομα εχω την 651.73.15.en.fr πρέπει να κάνω unroot.. factory reset και μετά να περαστεί?η μόνο unroot και ολα οκ...γιατι αν πρέπει να κάνω factory reset να χαθούν τα πάντα θέλω 2-3 μέρες να σεταρω το κινητό πάλι .... οπότε καλύτερα θα ηταν να περιμένω την ISC και μετά να παω για root...απλα ενας φιλος μου εχει το SG2 το εχει root και η μπαταριά του παει πάνω απο 2 μέρες..!!!

Αυτή τη στιγμή μπορείς να κάνεις root χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν χάνεις απολύτως τίποτα. Αν λάβεις κάποιο update τότε, ναι, θα χαθεί το root. Υπάρχει τρόπος να το διατηρήσεις κατεβάζοντας free απο το market το voodoo ota keeper (πριν κάνεις οποιαδήποτε αναβάθμιση εννοείται). Πάντως, για πάνω από δύο μέρες μπαταρία, ειδικά αν χρησιμοποιείς wifi ή data (δεν συζητώ καν αν παίζεις παιχνίδια) δεν πρόκειται να δεις.
Το update σε ICS θα φέρει ολική αλλαγή στη συσκευή και κατά την αποψή μου καλό θα είναι να γίνει σετάρισμα από το μηδέν. Εδώ να προσθέσω πως κάποιες από τις εφαρμογές που έχει ο καθένας μπορεί να μην είναι συμβατές με την ICS οπότε θέλει προσοχή.

sakiss
15 Ιαν. 2012, 17:29
http://www.engadget.com/2012/01/15/motorola-droid-razr-maxx-hands-on-video/

Stoupi
15 Ιαν. 2012, 18:00
Πως μπορώ να γνωρίζω αν έχει ...πετύχει το ROOT στη συσκευή μου;

petros11
15 Ιαν. 2012, 20:36
Πως μπορώ να γνωρίζω αν έχει ...πετύχει το ROOT στη συσκευή μου;

Θα δεις να υπάρχει πλέον εκει που είναι όλες οι εφαρμογές σου μια εφαρμογή που θα λέει superuser...

ddr2
15 Ιαν. 2012, 21:05
Εγω παντως απορω, γιατι μπαινεται στη διαδικασια του ρουτ, αφου:
1. Δεν γνωριζετε τι ειναιαυτο και σε τι χρησιμευει
2: Σε περιπτωση που χρειαστειτε σερβις, δεν ξερετε πως να απαλλαγειτε απο το ρουτ, ωστε να επιστρεψετε στην εγγυηση.

Δικαιωμα σας φυσικα να κανετε οτι θελετε, εγω τα για να σας προστατευσω.:)

kosttheos
15 Ιαν. 2012, 21:23
μια που μιλαμε για root εγω που το πηρα με root απο μελος με ποιο τροπο μπορω να το κανω unroot

Stoupi
15 Ιαν. 2012, 21:27
Εγω παντως απορω, γιατι μπαινεται στη διαδικασια του ρουτ, αφου:
1. Δεν γνωριζετε τι ειναιαυτο και σε τι χρησιμευει
2: Σε περιπτωση που χρειαστειτε σερβις, δεν ξερετε πως να απαλλαγειτε απο το ρουτ, ωστε να επιστρεψετε στην εγγυηση.

Δικαιωμα σας φυσικα να κανετε οτι θελετε, εγω τα για να σας προστατευσω.:)

Εγώ ρώτησα επειδή επιχείρησα να το κάνω πριν μερικές μέρες και μάλλον απέτυχα και σε συνδυασμό με το ότι δεν μου μου έχει έρθει η αναβάθμιση ακόμη λέω μήπως έχω κάνει καμιά ζημιά! :)

ddr2
15 Ιαν. 2012, 22:53
Εγώ ρώτησα επειδή επιχείρησα να το κάνω πριν μερικές μέρες και μάλλον απέτυχα και σε συνδυασμό με το ότι δεν μου μου έχει έρθει η αναβάθμιση ακόμη λέω μήπως έχω κάνει καμιά ζημιά! :)

Ζημια δεν μπορεις να κανεις.
Το ρουτ δεν ειναι τιποτα παραπανω απο την επιλογη run as administration που υπαρχει στα windows.
Με λιγα λογια τιποτα δεν αλλαζει στο συστημα, παρα μονο οτι αποκτας δικαιωματα διαχειριστη.
Στα πλαισια αυτα εγκαθισταται και η εφαρμογη superuser.
Το θεμα ειναι με ποιο τροπο το ξεφορτωνεσαι αν χρειαστεις σερβις.
Αυτη τη στιγμη τα πραγματα ακομη ειναι καπως περιορισμενα.
Γι αυτο και εγω περιμενω.

Το ρουτ παντως χρησιμευει στο να μπορεις να εγκαταστησεις καποιες εφαρμογες που απαιτουν ρουτ. Οπως εφαρμογες για backup του συστηματος, για να παιρνεις screenshots, για να κανεις με ενα κλικ reboot, για να κανεις overclock κλπ.

endj3
16 Ιαν. 2012, 18:01
παιδια εχω κολλησει σε bootloop!!!
Περναγα ενα θεμα για την Arctic 2.3.0 .
Μολις το περασα ανοιξε εβαλα πιν και ξαφνικα επανεκκίνηση.
Ξανανοιγει και παλι τα ιδια!
Δεν με αφηνε να μπω σε clockwork mod και μπηκα στο κανονικο recovery
εκανα και τα 2 wipe!
Kαι τω παει να ανοιξει οπως η ρομ (χωρις το θεμα) και κολλαει στο intro!
bootloop ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!

netblaster
16 Ιαν. 2012, 21:28
παιδια εχω κολλησει σε bootloop!!!
Περναγα ενα θεμα για την Arctic 2.3.0 .
Μολις το περασα ανοιξε εβαλα πιν και ξαφνικα επανεκκίνηση.
Ξανανοιγει και παλι τα ιδια!
Δεν με αφηνε να μπω σε clockwork mod και μπηκα στο κανονικο recovery
εκανα και τα 2 wipe!
Kαι τω παει να ανοιξει οπως η ρομ (χωρις το θεμα) και κολλαει στο intro!
bootloop ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!

Δοκίμασε να ξαναφλασάρεις τη ROM...

miketra
17 Ιαν. 2012, 19:22
Τελικα το δικο μου το εδωσα για ελεγχο ή αντικατασταση, θα δουμε...!!
Το τελευταιο που εκανε ηταν να μην ακυρωνει μια κληση, με αποτελεσμα να αφησω ενα κενο μηνυμα σε τηλεφωνητη...:happy:

LeonidasTh
17 Ιαν. 2012, 20:06
Παίδες αποφάσισα μετά από πολλά χρόνια να πάω από iphone στο razr ...και άρχισα να το μετανιώνω εδώ και 2-3 ημέρες!
Δε λέω από design πολύ μουράτο ....αλλά τις τελευταίες ημέρες άρχισε να μου παρουσιάζει προβλήματα!!!!
Μιλάω ..πάω να κλείσω την κλήση ...και απλά δεν κλείνει ή κλείνει μετά απο 2-3 προσπάθειες αφού έχω σπάσει το δάχτυλό μου πάνω στην οθόνη!
Είναι σε αναμονή...το ανοίγω ..και απλά σέρνεται και καθυστερεί .Κολλάει !!!! Και ακόμη το έχω ούτε Μήνα ...και χωρίς να έχω φορτώσει καθόλου προγράμματα παρά μόνο κάποια τραγούδια.
ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΔΥΟ ΣΥΣΚΕΥΕΣ !Πήρα και μία για την αδερφή μου.ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ και μάλιστα εκείνης κάνει και επανεκίννηση στα καλά καθούμενα! Αυτά δε μου αρέσουν καθόλου και ήδη γλυκοκοιτάω το iphone που ευτυχώς το κράτησα!(Τα πήρα και τα 2 απο expansys).Άλλος έχει προβλήματα ?

Stoupi
17 Ιαν. 2012, 20:10
Παίδες αποφάσισα μετά από πολλά χρόνια να πάω από iphone στο razr ...και άρχισα να το μετανιώνω εδώ και 2-3 ημέρες!
Δε λέω από design πολύ μουράτο ....αλλά τις τελευταίες ημέρες άρχισε να μου παρουσιάζει προβλήματα!!!!
Μιλάω ..πάω να κλείσω την κλήση ...και απλά δεν κλείνει ή κλείνει μετά απο 2-3 προσπάθειες αφού έχω σπάσει το δάχτυλό μου πάνω στην οθόνη!
Είναι σε αναμονή...το ανοίγω ..και απλά σέρνεται και καθυστερεί .Κολλάει !!!! Και ακόμη το έχω ούτε Μήνα ...και χωρίς να έχω φορτώσει καθόλου προγράμματα παρά μόνο κάποια τραγούδια.
ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΔΥΟ ΣΥΣΚΕΥΕΣ !Πήρα και μία για την αδερφή μου.ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ και μάλιστα εκείνης κάνει και επανεκίννηση στα καλά καθούμενα! Αυτά δε μου αρέσουν καθόλου και ήδη γλυκοκοιτάω το iphone που ευτυχώς το κράτησα!(Τα πήρα και τα 2 απο expansys).Άλλος έχει προβλήματα ?

Τελικά με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα, αισθάνομαι πολύ τυχερός. Δύο συσκευές αγόρασα και εγώ και εκτός από το λίγο αδύναμο wifi δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.

justicer
17 Ιαν. 2012, 20:23
Παιδιά εσείς που αντιμετωπίζετε προβλήματα με την συσκευή από ποιά χώρα το πήρατε ? Να δούμε τουλάχιστον αν υπάρχει κάποια σύμπτωση στην χώρα προέλευσης.. Πχ, Αγγλία, Γερμανία, Γαλλία ή Ελλάδα..
:confused:

miketra
17 Ιαν. 2012, 20:29
Το δικο μου ειναι ελληνικο...

ddr2
17 Ιαν. 2012, 21:38
Παιδια, προσεχετε τι εφαρμογες βαζετε στο τηλεφωνο.
Δυστυχως, το μαρκετ εχει πολλες εφαρμογες που μπορει να προκαλουν προβληματα σε καποιες συκευες.

Οσοι αντιμετωπιζετε προβληματα, κανετε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και χρησιμοποιειστε για λιγες μερες τη συσκευη, χωρις να βαλετε εφαρμογες. Εκει θα δειτε πως δουλευει. Μετα , αν ολα ειναι οκ, αρχιστε να βαζετε τις εφαρμογες σας σιγα σιγα, ωστε να διαπιστωσετε ποια ειναι αυτη που σας προκαλει το προβλημα.

Η συσκευη κανονικα ουτε σερνεται, ουτε κολλαει. Δουλευει μια χαρα, με εξαιρεση 3-4 bugs που διπιστωμενα υπαρχουν.

miketra
17 Ιαν. 2012, 21:45
Δυστυχως, το μαρκετ εχει πολλες εφαρμογες που μπορει να προκαλουν προβληματα σε καποιες συκευες.

Οσοι αντιμετωπιζετε προβληματα, κανετε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και χρησιμοποιειστε για λιγες μερες τη συσκευη, χωρις να βαλετε εφαρμογες. Εκει θα δειτε πως δουλευει. Μετα , αν ολα ειναι οκ, αρχιστε να βαζετε τις εφαρμογες σας σιγα σιγα, ωστε να διαπιστωσετε ποια ειναι αυτη που σας προκαλει το προβλημα.

Η συσκευη κανονικα ουτε σερνεται, ουτε κολλαει. Δουλευει μια χαρα, με εξαιρεση 3-4 bugs που διπιστωμενα υπαρχουν.

Εγω παντως δεν ειχα βαλει καμια εφαρμογη στο τηλεφωνο, μαλιστα το φαινομενο της μη ακυρωσης της κλησης οπως κ το θεμα με το σημα εγιναν μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...απλα ημουν ατυχος!:O

ddr2
17 Ιαν. 2012, 22:24
Εγω παντως δεν ειχα βαλει καμια εφαρμογη στο τηλεφωνο, μαλιστα το φαινομενο της μη ακυρωσης της κλησης οπως κ το θεμα με το σημα εγιναν μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...απλα ημουν ατυχος!:O

Ποιο θεμα με το σημα?
Με την ακυρωση των κλησεων, δεν εχω παρατηρησει κατι.
Μηπως ηταν κατι παροδικό?

miketra
17 Ιαν. 2012, 23:13
Την πρωτη μερα που το πηρα δουλευε κανονικα για αρκετες ωρες (το ξερω σιγουρα, γιατι το σκαλιζα...) μετα απο 5-6 ωρες λοιπον ενω στην μπαρα ειδοποιησεων μου εμφανιζε τον παροχο δεν μπορουσα να παρω τηλεφωνο, να στειλω μηνυμα κ φυσικα ουτε να λαβω κλησεις - μηνυματα, μετα απο αρκετα reboot δουλεψε, αλλα μετα απο 2-3 ωρες παλι τα ιδια...!! κ προχθες μου εμφανισε κ το προβλημα με την ακυρωση της κλησης...

ddr2
18 Ιαν. 2012, 00:17
Την πρωτη μερα που το πηρα δουλευε κανονικα για αρκετες ωρες (το ξερω σιγουρα, γιατι το σκαλιζα...) μετα απο 5-6 ωρες λοιπον ενω στην μπαρα ειδοποιησεων μου εμφανιζε τον παροχο δεν μπορουσα να παρω τηλεφωνο, να στειλω μηνυμα κ φυσικα ουτε να λαβω κλησεις - μηνυματα, μετα απο αρκετα reboot δουλεψε, αλλα μετα απο 2-3 ωρες παλι τα ιδια...!! κ προχθες μου εμφανισε κ το προβλημα με την ακυρωση της κλησης...

καλα εκανες και το εστειλες στο σερβις.
Ατυχια...

creation
18 Ιαν. 2012, 14:02
αντιμετωπίζει κάποιος άλλος πρόβλημα με το skype εκτος από εμενα ? αν κάνω κλίση χωρίς video το μικρόφωνο είναι νεκρό, δεν με ακούν... αν κάνω video κλίση μονο τότε μπορώ να συνομιλήσω και μονο με ανοικτή ακρόαση !!!
κάποια ιδέα για το τι συμβαίνει ?

petros11
18 Ιαν. 2012, 19:21

Ποια είναι αυτα τα 3-4 bugs που λες;

djsaxsax
18 Ιαν. 2012, 19:37
το πηρα αποφαση η συσκευη μπηκε για πουλημα...παλικαρια πως γινεται επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?

ddr2
18 Ιαν. 2012, 19:37
Ποια είναι αυτα τα 3-4 bugs που λες;

Οτι, λογω bug, η συσκευη πρεπει να εκκινει με κλειστο το wifi, αλλιως μπορει να βγαζει σφαλμα και να μη συνδέται στο δικτυο, οτι εντελως περιστασιακα εμενα μου χτυπαει με αλλο ηχο κλησης (ενω ομως δεν φαινεται να χανει τη ρυθμιση). Στην επομενη κληση, χωρις να κανω κατι, χτυπαει κανονικα. Αυτο γινεται σπανια.

Το sim error που μπορει να εμφανισει, επισης σπανια και λυνεται με restart.
Και τελος το αδυναμο wifi.
Τα περισσοτερα ηδη λυνονται με το update ποθ κυκλοφορει.

panos10k
18 Ιαν. 2012, 19:50
Γεια σας παιδια!Εχω το motorola και εγω, με εκδοση συστηματος 651.7318.ΧΤ910.retail.en.EU. Ακομη δεν εχω παρει καποια αναβαθμιση.Γνωριζει καποιος κατι; Επισης μιλησα με motorola και μου ειπαν να το παω απο εκει για να μου το αναβαθμισουν, γιατι λεει δεν ειναι ελληνικο τηλεφωνο...Τι να κανω; Καμια ιδέα;

Nomes
18 Ιαν. 2012, 20:26
το πηρα αποφαση η συσκευη μπηκε για πουλημα...παλικαρια πως γινεται επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?

https://motorola-global-en-uk.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/72213/p/30,6720,8111,/p_country_code/GR

djsaxsax
18 Ιαν. 2012, 20:31
ευχαριστω πολυ φιλε μου

ddr2
18 Ιαν. 2012, 21:44
Γεια σας παιδια!Εχω το motorola και εγω, με εκδοση συστηματος 651.7318.ΧΤ910.retail.en.EU. Ακομη δεν εχω παρει καποια αναβαθμιση.Γνωριζει καποιος κατι; Επισης μιλησα με motorola και μου ειπαν να το παω απο εκει για να μου το αναβαθμισουν, γιατι λεει δεν ειναι ελληνικο τηλεφωνο...Τι να κανω; Καμια ιδέα;

Και δεν πας απο εκει να στο κανουν αυτοι?

Stoupi
18 Ιαν. 2012, 21:50
Και δεν πας απο εκει να στο κανουν αυτοι?
Στην περιοχή του Πειραιά, που υπάρχει service της motorola; Λέω να πάω και εγώ να μου την περάσουν. Πληρώνουμε γι αυτό;

ddr2
18 Ιαν. 2012, 22:08
Στην περιοχή του Πειραιά, που υπάρχει service της motorola; Λέω να πάω και εγώ να μου την περάσουν. Πληρώνουμε γι αυτό;
1 είναι το σέρβις και είναι στην Αργυρούπολη κάπου...
Φυσικά και ΔΕΝ πληρώνεις. Αφού είσαι στην εγγύηση.
Παναγιώτη, η αναβάθμιση είναι για το ιδκό σου? τελειώνει σε EU?

Stoupi
18 Ιαν. 2012, 22:36
1 είναι το σέρβις και είναι στην Αργυρούπολη κάπου...
Φυσικά και ΔΕΝ πληρώνεις. Αφού είσαι στην εγγύηση.
Παναγιώτη, η αναβάθμιση είναι για το ιδκό σου? τελειώνει σε EU?

651.73.18.XT910.Retail.en.EU

Όσον αφορά την εγγύηση τώρα, με την απόδειξη αγοράς μετράνε τα δύο χρόνια με την ΙΜΕΙ, με τι;

ddr2
18 Ιαν. 2012, 22:40
Ναι σε EU τελειώνει.
Κάνε ένα restart και μετά πήγαινε στις ρυθμίσεις> σχετικά με το τηλέφωνο και βάλτο να ψάξει για αναβάθμιση.
Αν και πάλι δεν βρεί κάτι, πάρε ένα τηλέφωνο στη μοτορόλα. (το τηλ. θα το βρείς μάλλον στο site της μότο).

invictus01
18 Ιαν. 2012, 23:13
παιδια το δικο μου ειναι ελληνικο απο εταιρικη επιδοτηση. το τσιμπησα και ενα root το εχω περιπου 2 βδομαδες και δεν εχει εμφανισει το παραμικρο πρόβλημα.. :D

panos10k
18 Ιαν. 2012, 23:51
Κάνε ένα restart και μετά πήγαινε στις ρυθμίσεις> σχετικά με το τηλέφωνο και βάλτο να ψάξει για αναβάθμιση.
Αν και πάλι δεν βρεί κάτι, πάρε ένα τηλέφωνο στη μοτορόλα. (το τηλ. θα το βρείς μάλλον στο site της μότο).

Πως ειναι δυνατον ενω τα τηλεφωνα μας ειναι ευρωπαικα να πρεπει να τρεχουμε στην μοτορολα για τις αναβαθμισεις; Υπαρχει κανεις εδω που να του ηρθε η αναβαθμιση ΟΤΑ και το κινητο του να ειναι EU;

Stoupi
19 Ιαν. 2012, 08:58
Πως ειναι δυνατον ενω τα τηλεφωνα μας ειναι ευρωπαικα να πρεπει να τρεχουμε στην μοτορολα για τις αναβαθμισεις; Υπαρχει κανεις εδω που να του ηρθε η αναβαθμιση ΟΤΑ και το κινητο του να ειναι EU;

Αλήθεια και εγώ απορώ. Γιατί σε μερικούς και όχι σε όλους. Και εδώ ΑΣΕΠ;

pok
19 Ιαν. 2012, 12:38
Αλήθεια και εγώ απορώ. Γιατί σε μερικούς και όχι σε όλους. Και εδώ ΑΣΕΠ;

651.73.30.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU αν εννοεις αυτο
ναι μου ηλθε με ΟΤΑ

ardassa
19 Ιαν. 2012, 18:38
Καλησπέρα σας.Χτες έκανα εγκατάσταση την εφαρμογή Finger Scanner από το Market και σήμερα που χρειάστηκε να κλείσω το κινητό και να το ξαναανοίξω δεν μπορώ να μπω καθόλου στο Menu της συσκευής,ούτε στις ρυθμίσεις,ούτε στις αρχικές καρτέλες.Μου βγάζει τα εξής μηνύματα τα κινητό:1)Finger scanner δεν ανταποκρίνεται,αναγκαστικό κλείσιμο ή αναμονή του προγράμματος,2)Λυπούμαστε υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής webtop(διαδικασία com.android.portal) προσπαθήστε ξανά.Έκανα και επανεκίνηση αλλά τίποτα δεν γίνεται δυστυχώς.Μπορώ να κάνω κάτι ή έστω HARD RESET αλλά όχι μέσα από το μενού της συσκευής γιατί δεν μου δίνεται αυτή η δυνατότητα.Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!

STELIOS063
19 Ιαν. 2012, 19:48
φιλε μου στο χαρτι μεσα στη συσκευασια γραφει τον τροπο να το κανεις hard reset κλειστο ,νομιζω πατασ παρατεταμενα μαζι το κουμπι εναρξης μαζι με το κουμπι - η + (δεν θυμαμαι πιο) αν δεν το βρεις το χαρτι να ψαξω

Jimm1
19 Ιαν. 2012, 21:12
Το τηλεφωνο το εχω ενα μηνα στην αρχη ειχε καποια μικρα bugs αλλα μετα το update ειναι αψογο σε ολα αλλα σε ολα μιλαμε. τωρα πως εχεται οι περισοτεροι προβληματα δεν το καταλαβαινω...τωρα εαν δεν κανεται hard reset θα περιμενεται για παντα. Ο τροπος ειναι ο εξης κραταμε αφου κλεισουμε την συσκευη το vol up vol down kai power key πατημενα ταυτοχρονα μας βγαζει ενα boot menu με το vol down πηγενεται στο recovery και το επιλεγεται με το vol up key. Η συσκευη θα κανει start up με το Motorola logo και μετα θα εμφανιστει το ANDROID LOGO τοτε παταμε ταυτοχρονα το volup kai vol down και θα εμφανιστει ενα μενου με μπλε γραμματα σε μαυρο φοντο χρησιμοποιουμε το vol down και παμε στην επιλογη wipe data factory reset το επιλεγουμε με το power key. Ξανα χρησιμοποιουμε το vol down key και επιλεγουμε yes delete all user data και μετα παταμε το power key. Επειτα ξεκιναει το factory data reset oταν τελειωσει παταμε την επιλογη reboot me to power key και ειμαστε ετοιμοι. Σε καποια φαση στην συμβιωση με το κινητο θα τυχει να μην μπορεις να το κανεις ρεσταρτ γιατι δεν θα αποκρινεται αυτος θα ειναι ο μονος τροπος να ξανα λειτουργησει οποτε αποθηκευστετο καπου. Τωρα καντε search for updates μπορει να μην εμφανιστουν αμεσως αλλα θα εμφανιστουν σιγουρα εστω τις επομενες ημερες, δεν χρειαζεται ουτε σερβις ουτε τιποτα. Μετα την αναβαθμιση θα το λατρεψετε. Good luck!!!!

kagouras
19 Ιαν. 2012, 21:41
Φιλε jimm ποια εκδοση εχεισ γιατι εγω ακομα στην 651.73.15.xt910.retail.fr.eu ειμαι και ακομα μουγκα τπτ...και δεν βρησκω και πουθενα να το κανω update manual...γιατι ειναι fr..!!!!μηπως θα μλορουσες να βοηθισεις...?

Jimm1
19 Ιαν. 2012, 21:46
Φιλε jimm ποια εκδοση εχεισ γιατι εγω ακομα στην 651.73.15.xt910.retail.fr.eu ειμαι και ακομα μουγκα τπτ...και δεν βρησκω και πουθενα να το κανω update manual...γιατι ειναι fr..!!!!μηπως θα μλορουσες να βοηθισεις...?

Για FRENCH δεν ξερω τι να σου πω. Αλλα το ρεσετ ισως σε βοηθησει.

fyntani
19 Ιαν. 2012, 22:52

δυστυχως φιλε μου η μοτορολα θελει πολυ δουλεια ακομα και ελπιζω η google να την ανεβασει. Δωσρο και δοκιμαστε κατι σε Samsung htc που εινι δοκιμασμενα.

ddr2
19 Ιαν. 2012, 22:57
δυστυχως φιλε μου η μοτορολα θελει πολυ δουλεια ακομα και ελπιζω η google να την ανεβασει. Δωσρο και δοκιμαστε κατι σε Samsung htc που εινι δοκιμασμενα.

Αποψη σου. Για μενα τα μοτορολα ειναι απειρως μπροστα απο κατασκευαστικης και σχεδιαστικης αποψης.

Nomes
20 Ιαν. 2012, 13:44
Ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω skype videocall?

ddr2
20 Ιαν. 2012, 20:09
Τελικά, βαρέθηκα να περιμένω και φλάσαρα την 651.73.30 EU για να είμαι ενημερωμένος.
Σπουδαίες διαφορές δεν βλέπω.
Το bug που δεν βρίσκει σήμα όταν κάνει restart πρέπει να διορθώθηκε, 2 φορές έκανα restart και δεν μου παρουσίασε κάτι.
Το wifi δεν βλέπω να βελτιώθηκε. Ίσως λίγο, πάντως δεν φαίνεται να είναι όπως θα έπρεπε να είναι.
Το όνομα του παροχέα (vodafone κλπ) εξακολουθεί να μου τρώει πολύτιμο χώρο στην μπάρα ειδοποιήσεων:mad:.
Αυτά.:)

nikoskat
21 Ιαν. 2012, 01:30
Ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω skype videocall?
βασικα ειναι κακογραμμενη εφαρμογη, μια δουλευει μια οχι..

invictus01
21 Ιαν. 2012, 21:50
ρε παιδια ξερει κανεις τιποτα για ics σε razr? σε ενα αλλο φορουμ διαβασα τις πρωτες 20 μερες ιανουαριου αλλα δεν βλεπω τιποτα.. συγγνωμη αν γραφω σε λαθος thread. εψαξα και δεν βρηκα κατι σχετικο.. :wacko:
ευχαριστω. :)

ddr2
21 Ιαν. 2012, 22:33
ρε παιδια ξερει κανεις τιποτα για ics σε razr? σε ενα αλλο φορουμ διαβασα τις πρωτες 20 μερες ιανουαριου αλλα δεν βλεπω τιποτα.. συγγνωμη αν γραφω σε λαθος thread. εψαξα και δεν βρηκα κατι σχετικο.. :wacko:
ευχαριστω. :)Μια χαρά γράφεις εδώ. Η αναβάθμιση σε ics, από όσο ξέρω είναι για το πρώτο 3μηνο του 2012, δηλαδή καλό Μάρτιο να υπολογίζεις. Ε, λογικό το βρίσκω μιας και εκτός από το nexus, μέχρι ώρας δεν έχει και κανείς άλλος ics

Stoupi
22 Ιαν. 2012, 08:55
Μια χαρά γράφεις εδώ. Η αναβάθμιση σε ics, από όσο ξέρω είναι για το πρώτο 3μηνο του 2012, δηλαδή καλό Μάρτιο να υπολογίζεις. Ε, λογικό το βρίσκω μιας και εκτός από το nexus, μέχρι ώρας δεν έχει και κανείς άλλος ics

http://st.gsmarena.com/vv/newsimg/12/01/google-motorola-deal-eu/gsmarena_001.jpg
Πιστεύω πως τα RAZR XT910 θα είναι από τις πρώτες συσκευές που θα αναβαθμιστούν σε ICS, λόγω του γάμου που θα γίνει μάλλον στις 13 Φεβρουαρίου... πρώτα ο Θεός! :)

ddr2
22 Ιαν. 2012, 11:18
http://st.gsmarena.com/vv/newsimg/12/01/google-motorola-deal-eu/gsmarena_001.jpg
Πιστεύω πως τα RAZR XT910 θα είναι από τις πρώτες συσκευές που θα αναβαθμιστούν σε ICS, λόγω του γάμου που θα γίνει μάλλον στις 13 Φεβρουαρίου... πρώτα ο Θεός! :)

Ηδη το xoom παιρνει την ics.
Η μοτορολα φαινεται οτι ειναι καλα προετοιμασμενη.:)

LeonidasTh
22 Ιαν. 2012, 21:41
ΤΕΛΙΚΑ μετά από ένα μήνα και μετά από πολλά κολλήματα και μια ημέρα νεκρό .....και αφού αποφάσισε μόνο του να φορτίσει στις 12.00 το βράδυ... έφυγε την επομένη για το service.Και οι 2 συσκευές μου είναι απο Γαλλία (expansys) και αφού το τσέκαρα με την αντιπροσωπεία εδώ μου είπαν ότι απο Γαλλία έχουν 1 έτος εγγύηση.Τα μεταφορικά απο Θεσσαλονίκη είναι 7 ευρώ και την επιστροφή αναλαμβάνει η Motorola.
Ελπίζω μόνο να επιστρέψει και να δουλεύσει σωστά και η αναβάθμιση που θα έρθει να τα στρώσει.... 1000 ευρώ είναι αυτά!

ταξιδιωτης22
23 Ιαν. 2012, 08:41
ΤΕΛΙΚΑ μετά από ένα μήνα και μετά από πολλά κολλήματα και μια ημέρα νεκρό .....και αφού αποφάσισε μόνο του να φορτίσει στις 12.00 το βράδυ... έφυγε την επομένη για το service.Και οι 2 συσκευές μου είναι απο Γαλλία (expansys) και αφού το τσέκαρα με την αντιπροσωπεία εδώ μου είπαν ότι απο Γαλλία έχουν 1 έτος εγγύηση.Τα μεταφορικά απο Θεσσαλονίκη είναι 7 ευρώ και την επιστροφή αναλαμβάνει η Motorola.
Ελπίζω μόνο να επιστρέψει και να δουλεύσει σωστά και η αναβάθμιση που θα έρθει να τα στρώσει.... 1000 ευρώ είναι αυτά!

Εύχομαι καλή ανάσταση ξανά στό κινητό σου

ardassa
23 Ιαν. 2012, 17:15
Στην συσκευή μου όταν με καλεί κάποια επαφή μου στην οποία έχω βάλει φωτογραφία σχεδόν πάντα η φώτο φαίνεται θολή και όχι καθαρή.Δοκίμασα να αλλάξω το μέγεθος της εικόνας και να την μεταφέρω και στην μνήμη της συσκευής αλλά πάλι τα ίδια.Υπάρχει κανένας τρόπος να διορθωθεί αυτό?? Ευχαριστω!

NikosD
23 Ιαν. 2012, 19:13
Asphalt 6: Adrenaline HD,Modern Combat 2: Black Pegasus
Gameloft για ποιο λόγω δεν μπορώ να τα παίξω? :(:cry:

Nomes
23 Ιαν. 2012, 20:01
Asphalt 6: Adrenaline HD,Modern Combat 2: Black Pegasus
Gameloft για ποιο λόγω δεν μπορώ να τα παίξω? :(:cry:

Φίλε μου αν δεν τα έχεις αγορασμένα συνηθως έχουν προβλημα συμβατοτητας.

Stoupi
23 Ιαν. 2012, 20:13
Στην συσκευή μου όταν με καλεί κάποια επαφή μου στην οποία έχω βάλει φωτογραφία σχεδόν πάντα η φώτο φαίνεται θολή και όχι καθαρή.Δοκίμασα να αλλάξω το μέγεθος της εικόνας και να την μεταφέρω και στην μνήμη της συσκευής αλλά πάλι τα ίδια.Υπάρχει κανένας τρόπος να διορθωθεί αυτό?? Ευχαριστω!
Μόνο η φωτογραφία από τις FaceBook επαφές εμφανίζεται σωστά και ίσως οι Gmail.
Ναι είναι πρόβλημα αυτό ας ελπίσουμε να διορθώθηκε με την αναβάθμιση.

ddr2
23 Ιαν. 2012, 21:30

Δεν νομίζω να είναι πρόβλημα της συσκευής.
Δυγκεκριμένες φωτογραφίες μου εμφανίζονται θολές εδώ και χρόνια (!!) σε πάμπολλες συσκευές που είχα. Πλέον δεν μπου κάνει εντύπωση.
Αυτή τη στιγμή και στο lg e900 που έχω, το ίδιο ακριβώς κάνει.

Για τα παιχνίδια που ρωτάει ο φίλος, παίζει ασυμβατότητα. Πιστεύω ίσως οφείλεται στην ανάλυδη της οθόνης μας, που είναι λίγο παραπάνω από το συνηθισμένο. :)
Θα λυθεί όμως με κάποιο update των παιχνιδιών αυτών ελπίζω.

LeonidasTh
24 Ιαν. 2012, 00:29
Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΗΡΘΕ ΣΗΜΕΡΑ ΠΙΣΩ! ΠΕΜΠΤΗ ΤΗΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΣΤΕΙΛΑΝ .. ΜΕ ΔΙΑΓΝΩΣΗ... "ΟΛΑ ΟΚ! ΠΕΡΑΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΣΤ!" ΟΚ ΛΟΙΠΟΝ ...ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΑΛΙ ΑΡΧΙΣΕ ΤΑ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ... ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ, ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ...ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΤΑΚΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟ ΕΝΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ...ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ @@ SERVICE!
ΗΔΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ IPHONE...ΚΡΙΜΑ ΜΟΤΟ!

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

nikoskat
24 Ιαν. 2012, 00:46
Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΗΡΘΕ ΣΗΜΕΡΑ ΠΙΣΩ! ΠΕΜΠΤΗ ΤΗΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΣΤΕΙΛΑΝ .. ΜΕ ΔΙΑΓΝΩΣΗ... "ΟΛΑ ΟΚ! ΠΕΡΑΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΣΤ!" ΟΚ ΛΟΙΠΟΝ ...ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΑΛΙ ΑΡΧΙΣΕ ΤΑ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ... ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ, ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ...ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΤΑΚΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟ ΕΝΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ...ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ @@ SERVICE!
ΗΔΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ IPHONE...ΚΡΙΜΑ ΜΟΤΟ!
Βασικα εκανες μια εκκαθαριση στον launcher; γιατι αν ειναι μονο αυτο το προβλημα, ακουγεται καθαρα software προβλημα του launcher.

Ειναι προβλημα του gmail. Ισως το κανουν για να χρησιμοποιουμε το google+. Παντως αν θελετε απο facebook, αφηστε το sync του facebook και κατεβαστε το haxsync(νομιζω κανει για android 2.3)..εχει εκπληκτικα αποτελεσματα.

bpapad81
24 Ιαν. 2012, 09:04
Καλημέρα,
θα ήθελα να ρωτήσω αν με το τηλέφωνο αυτό είστε ευχαριστημένοι γενικά, αν μπορεί κάποιος να πει τα θετικά και αρνητικά.
όχι λεπτομέρειες σε γενικές γραμμές ή αν υπάρχει κάποιο link που να αναφέρονται αυτά
και αν η Motorola, κάνει τις αναβαθμίσεις του android γρήγορα.
Από ότι διάβασα και στα τελευταία σχόλια θα πάρει την ics

Nomes
24 Ιαν. 2012, 09:39
Ρε παιδια το μονο προβλημα μετα το update (ευχαριστω τον ddr2) ειναι οτι κανει ενα ηχο εκει που βρισκετε η καμερα. Το κανει και σε αλλους η μονο το δικο μου και να το παω στην motorola για service?

ddr2
24 Ιαν. 2012, 13:52
Ρε παιδια το μονο προβλημα μετα το update (ευχαριστω τον ddr2) ειναι οτι κανει ενα ηχο εκει που βρισκετε η καμερα. Το κανει και σε αλλους η μονο το δικο μου και να το παω στην motorola για service?
Τι σχέση έχει το update με τον ήχο βρε? Εκτός κι αν κάτι δεν κατάλαβα..

Καλημέρα,
θα ήθελα να ρωτήσω αν με το τηλέφωνο αυτό είστε ευχαριστημένοι γενικά, αν μπορεί κάποιος να πει τα θετικά και αρνητικά.
όχι λεπτομέρειες σε γενικές γραμμές ή αν υπάρχει κάποιο link που να αναφέρονται αυτά
και αν η Motorola, κάνει τις αναβαθμίσεις του android γρήγορα.
Από ότι διάβασα και στα τελευταία σχόλια θα πάρει την ics
Το μόνο μείον του κινητού είναι το αδύναμο σήμα του wifi.
Βέβαια, και εκεί το πράγμα είναι κάπως περίεργο. Δηλαδη, ενώ το σήμα φαίνεται ασθενές, όταν το βάζω δίπλα σε άλλες συσκευές με wifi , βρίσκουν τα ίδια (πάνω κάτω) wifi spots. Τι να πώ....
Κατά τα άλλα η συσκευή λειτουργεί μια χαρά. Όσοι αναφέρουν κολλήματα, προβλήματα κλπ πιστεύω ότι οφείλονται σε κακογραμμένες εφαρμογές που μπορεί να χρησιμοποιούν. Θέλει κάποια πείρα το android δυστυχώς....
Δεν λέω ότι δεν μπορεί να κολλήσει η συσκευή κάποια στιγμή, γενικά όμως δουλεύει ωραία.
Την αναβάθμιση σε ics την περιμένουμε σχετικά γρήγορα, το αργότερο μέχρι τέλος Μαρτίου.

Nomes
24 Ιαν. 2012, 14:45
Αναφερθηκα στο γεγονος οτι δεν αντιμετοπιζω αλλο προβλημα με το τηλεφωνο. Τεσ πα θα το παω στο service και βλεπουμε.

ddr2
24 Ιαν. 2012, 14:58
Αναφερθηκα στο γεγονος οτι δεν αντιμετοπιζω αλλο προβλημα με το τηλεφωνο. Τεσ πα θα το παω στο service και βλεπουμε.
Α, οκ.
Πήγαινε στο σέρβις να δούμε τι θα σου πούν και για το λογισμικό.

narta
25 Ιαν. 2012, 20:28
http://briefmobile.com/ice-cream-sandwich-for-motorola-droid-razr-gsm-leaks-offers-first-look-at-motorola-blur-on-android-4-0

:w00t:

Stoupi
26 Ιαν. 2012, 08:40
Σήμερα ανακάλυψα το εξής καταπληκτικό. Πατώντας το εικονίδιο (μεγεθυντικός φακός) google search και πληκτρολογώντας εμφανίζονται και οι επαφές μου κάτω από τα αποτελέσματα του Google Search. :lol:
Άργησα λίγο έτσι;

Η έκδοσή μου είναι: 651.73.18.XT910.Retail.en.EU
Υπάρχει κάποια αναβάθμιση τελικά και για μένα; Και αν "ΝΑΙ" τότε γιατί δεν την λαμβάνω O.T.A και εγώ; :dizzy:

ddr2
26 Ιαν. 2012, 09:14
Σήμερα ανακάλυψα το εξής καταπληκτικό. Πατώντας το εικονίδιο (μεγεθυντικός φακός) google search και πληκτρολογώντας εμφανίζονται και οι επαφές μου κάτω από τα αποτελέσματα του Google Search. :lol:
Άργησα λίγο έτσι;

Η έκδοσή μου είναι: 651.73.18.XT910.Retail.en.EU
Υπάρχει κάποια αναβάθμιση τελικά και για μένα; Και αν "ΝΑΙ" τότε γιατί δεν την λαμβάνω O.T.A και εγώ; :dizzy:

Παναγιωτη, πρεπει να υπαρχει αναβαθμιση για εσενα. Κλεισε τη συσκευη, αναψε την (κανε restart δηλαδη) και μετα πηγαινε ρυθμισεις>σχετικα με το τηλεφωνο και κοιτα για διαθεσιμες ενημερωσεις.
Αν δεν σου βγαλει κατι τοτε δεν εχεις αναβαθμιση.

Stoupi
26 Ιαν. 2012, 11:37
Παναγιωτη, πρεπει να υπαρχει αναβαθμιση για εσενα. Κλεισε τη συσκευη, αναψε την (κανε restart δηλαδη) και μετα πηγαινε ρυθμισεις>σχετικα με το τηλεφωνο και κοιτα για διαθεσιμες ενημερωσεις.
Το κάνω Γιάννη 2 - 3 φορές την ημέρα.:)
Τζίφος!!!

ddr2
26 Ιαν. 2012, 12:36
Το κάνω Γιάννη 2 - 3 φορές την ημέρα.:)
Τζίφος!!!

Εισαι σε wifi οταν το κανεις?
Κοιτα, υπαρχει περιπτωση να μην υπαρχει αναβαθμιση.
Γιατι δεν κανεις ενα τηλεφωνο στη μοτορολα?

invictus01
26 Ιαν. 2012, 13:31
αδέρφια θέλω τα φώτα σας. εχω πρόβλημα με το 3g. ακομα και στα settings εχω την επιλογη στο network Μόνο 3g αλλα τζίφος.. εχει κανεις αλλος παρόμοιο πρόβλημα? :wacko:

Vicmpen
26 Ιαν. 2012, 13:53
Καλά νέα παιδιά!

http://www.goodbyte.gr/phones/motorola-razr-leaked-ics-rom-0444/

Vicmpen
26 Ιαν. 2012, 13:53
αδέρφια θέλω τα φώτα σας. εχω πρόβλημα με το 3g. ακομα και στα settings εχω την επιλογη στο network Μόνο 3g αλλα τζίφος.. εχει κανεις αλλος παρόμοιο πρόβλημα? :wacko:

Το κινητό όταν έχει 3G δεν εμφανίζει το λογότυπο 3G δίπλα στις μπάρες του σήματος, αλλά ένα κεφαλαίο Η, που είναι το πρώτο γράμμα του HSPDA, το άλλο όνομα το 3G!

netblaster
26 Ιαν. 2012, 14:31
Η έκδοση με ICS που διέρρευσε είναι beta ακόμα και έχει διάφορα bugs, αλλά αυτό δείχνει ότι κάτι γίνεται...

Προσωπικά χρησιμοποιώ ένα νέο leak της Motorola, 651.167.20, που έχει κάποιες νέες προσθήκες, όπως πχ η διαφορετική οθόνη ξεκλειδώματος και νέο Radio που βελτιώνει ελαφρώς τη λήψη WiFi. Το βασικότερο όμως, είναι ότι η μπαταρία μου διαρκεί πολύ περισσότερο. Πάω στις δύο μέρες άνετα... Όλα αυτά συγκριτικά με τη επίσημη έκδοση λογισμικού της Motorola .73.30.

invictus01
26 Ιαν. 2012, 20:44
Το κινητό όταν έχει 3G δεν εμφανίζει το λογότυπο 3G δίπλα στις μπάρες του σήματος, αλλά ένα κεφαλαίο Η, που είναι το πρώτο γράμμα του HSPDA, το άλλο όνομα το 3G!

φίλε μου το H το εχει. αλλα παρολα αυτα δεν μπορω να κανω ουτε να δεχτω βιντεοκλησεις..

Stoupi
26 Ιαν. 2012, 20:59
φίλε μου το H το εχει. αλλα παρολα αυτα δεν μπορω να κανω ουτε να δεχτω βιντεοκλησεις..

Με Android νομίζω δεν μπορείς να κάνεις βιντεοκλήσεις (με την κλασική μέθοδο). Με το συγκεκριμένο κινητό πάντως δεν μπορείς σίγουρα, δυστυχώς. Μόνο με κάποιο πρόγραμμα από το μάρκετ και μόνο σε android κινητά που έχουν και αυτοί το πρόγραμμα.

netblaster
26 Ιαν. 2012, 22:10
Υπάρχει η δυνατότητα βιντοκλήσεων, αρκεί να είναι ενεργοποιημένη η λειτουργία αυτή από τον εκάστοτε κατασκευαστή. Για παράδειγμα θα αναφέρω το HTC Desire που έχω ως δεύτερη συσκευή, δεν έχει καν εμπρόσθια κάμερα ούτε δυνατότητα βιντεοκλήσεων στις επίσημες εκδόσεις του λογισμικού του, αλλά του έχω περάσει την τελευταία έκδοση Sense που υπάρχει και υποστηρίζει βιντεοκλήσεις και τις κάνει με την οπίσθια κάμερα.

panos10k
26 Ιαν. 2012, 23:01

Μην περιμενεις ΟΤΑ update..κ γω εχω το ιδιο λογισμικο..πρεπει να παμε απο το service να μας περασουν το ελληνικο λογισμικο κ αναβαθμιση και απο εκει και περα θα τα παρουμε ολα ΟΤΑ. Εγω θα το παω αμεσα....

Nomes
27 Ιαν. 2012, 15:08
Λοιπόν παιδία το κινητό μου ηταν απο expansys και του ειχα φλασαρει μονος μου την 651.73.30 EU καθως ήμουν σε FR (expansys). Από τοτε το μονο προβλημα που ειχα ηταν που εκανε ενα μικρο ηχο καθε φορα που το αγκιζες στο εξογκομα της καμερας. Επειδη θεωρω κοροιδια να δινω τοσα λεφτα και να μην ειναι αψεγαδιαστο το πηγα στο servise οπου μου το επισκευασανε. Μου ελενξανε και το λογισμικο και δεν βρηκαν προβλημα. Αρα οσο δεν κανουμε root και φλασαρουμε επισημες εκδοσεις δεν εχουμε προβλημα με την εγγυηση.

myphone.gr
Όροι Χρήσης :: Προσωπικά Δεδομένα