PDA

View Full Version : [Επίσημο] Vodafone 845 (Huawei Joy)

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12

athanaso77
4 Δεκ. 2011, 12:26
εσυ ποιο προγραμμα εχεις στο κινητο σου και ποση ωρα κανει να κληδωση δορυφορους?επισης ποια ρομ εχεις εσυ?

Δεν έχω τη συγκεκριμένη συσκευή για να σου δώσω απάντηση. Ωστόσο δεν έχεις να χάσεις τίποτα να το δοκιμάσεις.

viotos
4 Δεκ. 2011, 16:08
ράδιο έχει;;;

σημείωση... χθες έβγαλε και μια ice cream edition rom το παλικάρι...

καλο και παγωτακι το joy ??? θα το δοκιμασουμε λιγο και αυτο αν και ακομα ειναι beta 1 ας βγει καμια ακομα ...:)

kostas123464
5 Δεκ. 2011, 21:36
παιδεια το κινητακι μου εχει γινει τελειο.θα σας πω τι εχω κανει για να βοηθησω και εγω οσο μπορω το forum και τους φιλους του forum.λοιπον του εχω την εκδοση ρομ την SlyKing upd.10, Final v.3 η οποια δουλευουνε ολα τελεια με τελειο σημα στο wifi και σαν τηλ ολα δουλευουνε τελεια απλος με το gps πρεπει να κανετε το εξης για να γινει αρκετα γρηγορο.λοιπον κατεβαζετε το gps aids free κανετε τις ρυθμισεις που πρεπει για το τηλ σας το κλεινετε το προγραμμα απο exit και μετα εχετε μεσα το προγραμμα rom manager και το ανοιγετε και κανετε την επιλογη Fix Permissions και μετα μια επανεκινηση και ειστε ετοιμη.με αυτο το κολπο εχετε ενα τελειο gps και εχω διαπυστωση οτι και καλο καιρο μεσα σε 5 με 6 δευτερολεπτα κληδωνει αμεσα εως και 8 δορυφορους με αλλα λογια βοηθαει αρεκτα στο να βρισκει σημα.αυτα απο εμενα και οσο μπορω θα βοηθαω και εγω.:)

NikosGR8
6 Δεκ. 2011, 18:30
Το πήγα τελικά το κινητό στη Vodafone για το πρόβλημα που είχα με το WiFi. Μου είπαν ότι θέλει αναβάθμιση και θα το στείλουν στα κεντρικά. Αναβάθμιση θέλει το λογισμικό του κινητού ή του WiFi?

notisjunior
7 Δεκ. 2011, 09:04
Το πήγα τελικά το κινητό στη Vodafone για το πρόβλημα που είχα με το WiFi. Μου είπαν ότι θέλει αναβάθμιση και θα το στείλουν στα κεντρικά. Αναβάθμιση θέλει το λογισμικό του κινητού ή του WiFi?

απορία το χω. τη αναβάθμιση θέλει αφού δεν πρόκειται να βγάλουν αλλά ούτε η εταιρία της ζητήθηκε να εκδόσει αναβάθμιση;;; :lol:

NikosGR8
7 Δεκ. 2011, 14:16
Και εγώ αυτή την απορία έχω φίλε μου! Εφόσον είπαν ότι δεν θα αναβαθμιστεί σε 2.2 τι αναβάθμιση μου είπε? Το θέμα είναι ότι πρέπει να περιμένω για να το πάρω πίσω 15 εργάσιμες ημέρες.

notisjunior
7 Δεκ. 2011, 17:24
Και εγώ αυτή την απορία έχω φίλε μου! Εφόσον είπαν ότι δεν θα αναβαθμιστεί σε 2.2 τι αναβάθμιση μου είπε? Το θέμα είναι ότι πρέπει να περιμένω για να το πάρω πίσω 15 εργάσιμες ημέρες.

με την αγωνία θα μείνω. αν στο δώσουν πες τι ρομ σου έχουν. ίσως μας το κρύβουν και έχουν βγάλει αναβάθμιση... :lol:

NikosGR8
7 Δεκ. 2011, 18:08
με την αγωνία θα μείνω. αν στο δώσουν πες τι ρομ σου έχουν. ίσως μας το κρύβουν και έχουν βγάλει αναβάθμιση... :lol:

Μείνε ήσυχος φίλε μου. Με το που θα παραλάβω το κινητό θα ενημερώσω για το αν λύθηκε το πρόβλημά του και ποια Rom έχει μέσα.

viotos
7 Δεκ. 2011, 21:24
Μείνε ήσυχος φίλε μου. Με το που θα παραλάβω το κινητό θα ενημερώσω για το αν λύθηκε το πρόβλημά του και ποια Rom έχει μέσα.

το ειχα παει και εγω για σερβις λογο οθωνης και αφου περιμενα 1 μηνα το πηρα ευτυχως το εφτιαξαν και εκαναν αναβαθμηση στο λειτουργικο στα σχετικα με τοτηλεφωνο λεει android 2.1 -update1 δηλαδει στο ιδιο λειτουργικο περνανε αναβαθμηση σε update1 για καλυτερη και γρηγοροτερη λειτουργια του τηλεφωνου ..το ρουταρα παλι αμεσως και του περασα pom android 2.3.7 την καλυτερη αυτη την στιγμη και πεταει το τηλεφωνακι χρονισμενο στα 691 το qpu με το setqpu που εχει μεσα η ρομ και ενα fix premisions απο το rom manager καθε 2- μερες ειναι σφαιρα το joy ...:D:D

NikosGR8
7 Δεκ. 2011, 21:58
το ειχα παει και εγω για σερβις λογο οθωνης και αφου περιμενα 1 μηνα το πηρα ευτυχως το εφτιαξαν και εκαναν αναβαθμηση στο λειτουργικο στα σχετικα με τοτηλεφωνο λεει android 2.1 -update1 δηλαδει στο ιδιο λειτουργικο περνανε αναβαθμηση σε update1 για καλυτερη και γρηγοροτερη λειτουργια του τηλεφωνου ..το ρουταρα παλι αμεσως και του περασα pom android 2.3.7 την καλυτερη αυτη την στιγμη και πεταει το τηλεφωνακι χρονισμενο στα 691 το qpu με το setqpu που εχει μεσα η ρομ και ενα fix premisions απο το rom manager καθε 2- μερες ειναι σφαιρα το joy ...:D:D

Άστα εγώ το έχω πάει 2 μέρες τώρα για service και δεν ξέρεις πόσο έχω ξεσυνηθίσει να χρησιμοποιώ άλλα κινητά. Παίζει άμα τους πιέσω να κάνουν πιο γρήγορα?

viotos
7 Δεκ. 2011, 23:15
Άστα εγώ το έχω πάει 2 μέρες τώρα για service και δεν ξέρεις πόσο έχω ξεσυνηθίσει να χρησιμοποιώ άλλα κινητά. Παίζει άμα τους πιέσω να κάνουν πιο γρήγορα?

χλωμο πολυ το βλεπω φιλε αναλογα και τι εχει το τηλεφωνο . εμενα μου αλαξαν οθωνη και μαλον δεν ειχανε εδω και εφεραν απο κινα ...:worry:

NikosGR8
7 Δεκ. 2011, 23:57
χλωμο πολυ το βλεπω φιλε αναλογα και τι εχει το τηλεφωνο . εμενα μου αλαξαν οθωνη και μαλον δεν ειχανε εδω και εφεραν απο κινα ...:worry:

Εμένα είχε πρόβλημα η κεραία του WiFi.

alexis1044
10 Δεκ. 2011, 15:29
Παιδια να κανω μια ερωτηση...
Ποια ειναι η καλυτερη ROM για το κινητο ?

Και ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να το φλασαρω ?
Θελω να τα σβησω ΟΛΑ και να ειναι καθαρο....

Ευχαριστω

viotos
10 Δεκ. 2011, 15:40
Παιδια να κανω μια ερωτηση...
Ποια ειναι η καλυτερη ROM για το κινητο ?

Και ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να το φλασαρω ?
Θελω να τα σβησω ΟΛΑ και να ειναι καθαρο....

Ευχαριστω

τι ενοεις φιλε να τα σβησεις ολα και να ειναι καθαρο ??? να ειναι οπως το πηρες απο vodafon ? ηθες να περασεις rom ? η καλυτερη rom για το joy ειναι αυτη τη στιγμη του SlyKing upd.10, Final v.3 ειναι android 2.3.7 παρα πολυ καλη τελεια το τηλ. πεταει ... πες τι θελεις να κανεις και θα σου πω..:)

alexis1044
10 Δεκ. 2011, 16:03
Απλα να φλασαρω τη νεα ρομ και να σβηστουν ολα τα παλια.
Ειχα δοκιμασει Swipe πιο παλια και μου ειχαν μεινει μεσα οι εφαρμογες.
Αυτο που θελω ειναι ενα καθαρο φορματ και φλασαρισμα της Slyking v3 ...

Πως ακριβως θα το κανω ?
Ειμαι ηδη root ...

Αυτη εδω λεει τπτ ?
Την εχει δοκιμασει κανεις ?
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=19941500#post19941500

viotos
10 Δεκ. 2011, 16:23
Απλα να φλασαρω τη νεα ρομ και να σβηστουν ολα τα παλια.
Ειχα δοκιμασει Swipe πιο παλια και μου ειχαν μεινει μεσα οι εφαρμογες.
Αυτο που θελω ειναι ενα καθαρο φορματ και φλασαρισμα της Slyking v3 ...

Πως ακριβως θα το κανω ?
Ειμαι ηδη root ...

Αυτη εδω λεει τπτ ?
Την εχει δοκιμασει κανεις ?
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=19941500#post19941500

αφου κατεβασεις τη rom Slyking v3 .. και τα google apps ριχτα οπως ειναι στην sd ετσι zip και μπουταρε σε Recovery κανε vipe data -vipe cance και επελεξε instal zip from sd card ..βαλε την rom και με τον ιδιο τροπο μετα τα google apps . διαβασε εδω αναλυτικα οδηγειες http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/ πως και εδω ειμαστε....:)

alexis1044
11 Δεκ. 2011, 02:13
Δε μου μπαινει σε recovery για καποιο λογο ...

Ρε παιδια σας το κανει και σας αυτο που κανει σε μενα ??
Κανω το SuperBoot και μετα το reset που κανει αυτοματα , μου κολαει στην εκινηση...
Εκει στο ανθρωπακι...
Τι συμβαινει ?

Τα χω χασει εντελως ...
Ελεος ...

Τωρα κλεινω τη συσκευη και παταω να μπω σε recovey mode και δε μπαινει καν ..

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Ναι , σορυ δικιο εχεις...

Ρε παιδια τι κανω λαθος ??
Ελεος δλδ ...

Κανω το πρωτο βημα , μετα παω στο δευτερο και αφου κανω διπλό κλικ στο “install-recovery-windows.bat” μετα μενει οπως ειναι το κινητο με την κλεψυδρα ...
Τι σκατα κανω λαθος ?? ( σορυ για την εκφραση )
Τα εχω δοκιμασει ολα...

viotos
11 Δεκ. 2011, 16:05
Δε μου μπαινει σε recovery για καποιο λογο ...

Ρε παιδια σας το κανει και σας αυτο που κανει σε μενα ??
Κανω το SuperBoot και μετα το reset που κανει αυτοματα , μου κολαει στην εκινηση...
Εκει στο ανθρωπακι...
Τι συμβαινει ?

Τα χω χασει εντελως ...
Ελεος ...

Τωρα κλεινω τη συσκευη και παταω να μπω σε recovey mode και δε μπαινει καν ..

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Ναι , σορυ δικιο εχεις...

Ρε παιδια τι κανω λαθος ??
Ελεος δλδ ...

Κανω το πρωτο βημα , μετα παω στο δευτερο και αφου κανω διπλό κλικ στο “install-recovery-windows.bat” μετα μενει οπως ειναι το κινητο με την κλεψυδρα ...
Τι σκατα κανω λαθος ?? ( σορυ για την εκφραση )
Τα εχω δοκιμασει ολα...

κατεβασε το rom manager απο το μαρκετ και ανοιξετο επελεξε Flash Clockworkmod Recovery και μετα επελεξε Hauwei Ascend να βαλει το recovery και μετα απο το rom manager επιλεγεις boot in recovery mond και μπαινεις σε recovery ετσι μεσω rom manager και περνας την rom που θελεις...:) για να κανεις root καταβασε το z4root ανοιξετο και επελεξε την δευτερη απο τις επιλογες που σου βγαζει και τα κανει ολα αυτο μολις τελειωσει κανει επανεκινηση και εισαι πλεoν root ...

alexis1044
11 Δεκ. 2011, 17:26
κατεβασε το rom manager απο το μαρκετ και ανοιξετο επελεξε Flash Clockworkmod Recovery και μετα επελεξε Hauwei Ascend να βαλει το recovery και μετα απο το rom manager επιλεγεις boot in recovery mond και μπαινεις σε recovery ετσι μεσω rom manager και περνας την rom που θελεις...:) για να κανεις root καταβασε το z4root ανοιξετο και επελεξε την δευτερη απο τις επιλογες που σου βγαζει και τα κανει ολα αυτο μολις τελειωσει κανει επανεκινηση και εισαι πλεoν root ...

Μα το ROM Manager κανει 4.99ευρω...
Σιγα μη πληρωσω...

Πηγα την κατεβασα σπασμενη και δε παιζει ...

mol
11 Δεκ. 2011, 17:30
υπάρχει και free έκδοση

alexis1044
11 Δεκ. 2011, 17:39
υπάρχει και free έκδοση

Δε τη βλεπω ...
Εχει καποιο ονομα συγκεκριμενο η free ?

mol
11 Δεκ. 2011, 17:45
ROM Manager (https://market.android.com/details?id=com.koushikdutta.rommanager&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5rb3VzaGlrZHV 0dGEucm9tbWFuYWdlciJd)
η paid έκδοση είναι η premium που οντως κοστίζει 4.99

alexis1044
11 Δεκ. 2011, 17:58
ROM Manager (https://market.android.com/details?id=com.koushikdutta.rommanager&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5rb3VzaGlrZHV 0dGEucm9tbWFuYWdlciJd)
η paid έκδοση είναι η premium που οντως κοστίζει 4.99

Thanx φιλε...
Το κατεβαζω τωρα ...
Ειμαι ηδη ROOT και τωρα παω σε αυτο το βημα ..
Για να δουμε ...

Edit
Δε καθεται ...
Μου βγαζει σφαλμα κατα την αναλυση του πακετου ..

mol
11 Δεκ. 2011, 21:43
Διεγραψες πρωτα την paid εκδοση?

alexis1044
11 Δεκ. 2011, 22:54
Διεγραψες πρωτα την paid εκδοση?

Ενταξει τελικα τα καταφερα την περασα...
Δε μου φαινεται τοσο γρηγορη ....
Αισθητα πιο αργη απο την προηγουμενη που ειχα ....

sot20
14 Δεκ. 2011, 19:26
Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να μου πείτε ποια εφαρμογή Gps να εγκαταστήσω που να μη χρειάζεται σύνδεση με internet για να το χρησιμοποιώ και να είναι εύχρηστο χωρίς πολλά κολλήματα κλπ. Δεν το έχω root και έχω το 2.1 update1.

viotos
14 Δεκ. 2011, 20:06
Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να μου πείτε ποια εφαρμογή Gps να εγκαταστήσω που να μη χρειάζεται σύνδεση με internet για να το χρησιμοποιώ και να είναι εύχρηστο χωρίς πολλά κολλήματα κλπ. Δεν το έχω root και έχω το 2.1 update1.

igo - dont panic - ndrive ......

kostas123464
14 Δεκ. 2011, 23:00

εμενα μου δουλευουνε τελεια χωρις ιντερνετ οι sygic,ndrive,igo,navigon

athanaso77
15 Δεκ. 2011, 17:03

Όλες όσες αναφέρονται εδώ (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530) δεν απαιτούν σύνδεση στο internet. Ρίξε μια ματιά εκεί καλύτερα.

tseapis
17 Δεκ. 2011, 02:51
Σταμάτησε να πωλείται καινούργιο; Δεν το βρίσκω στο σάιτ της βοντα...

notisjunior
17 Δεκ. 2011, 16:00

γιατί ανησυχείς... μην χαθεί το υπερκινητό; :rolleyes:

viotos
18 Δεκ. 2011, 17:00
γιατί ανησυχείς... μην χαθεί το υπερκινητό; :rolleyes: γιατι το λες αυτο ειναι ενα αξιοπρεπες και τιμιο κινητο για την τιμη του κανει πολυ περισοτερα απο αλλα ακριβοτερα κινητα εγω το εχω 1 χρονο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος .. του εχω android 2.3.7 επανω χρονισμενο το qpu του επεξεργαστη στα 710 και Γ α@@@@ει και δερνει ;)

notisjunior
18 Δεκ. 2011, 21:17
γιατι το λες αυτο ειναι ενα αξιοπρεπες και τιμιο κινητο για την τιμη του κανει πολυ περισοτερα απο αλλα ακριβοτερα κινητα εγω το εχω 1 χρονο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος .. του εχω android 2.3.7 επανω χρονισμενο το qpu του επεξεργαστη στα 710 και Γ α@@@@ει και δερνει ;)

τι να σου πω ρε φίλε. το κινητό το έχω αλλά δεν πετάω και την σκούφια μου που παρακαλάμε για μια σωστή αναβάθμιση...

viotos
18 Δεκ. 2011, 21:45
τι να σου πω ρε φίλε. το κινητό το έχω αλλά δεν πετάω και την σκούφια μου που παρακαλάμε για μια σωστή αναβάθμιση...

τι να την κανεις την αναβαθμηση οταν εχεις ολοκληρωμενη rom 2.3.7 που δουλευει αψογα και δεν της λειπει τιποτα τωρα μεχρει και android 4 ετοιμαζουν στο xda εμενα η 2.3.7 δουλευει αριστα με τον επεξεργαστη χρονισμενο στα 710 και λυπαμαι που το εκανα τωρα δευτερο τηλεφωνο γιατι πηρα το neo v sony ericsson .. το τηλεφωνακι ειναι πρωτο και παιρνει πολυ πειραγμα ...:)

mol
19 Δεκ. 2011, 02:57

στην tv το διαφημίζουν πάντως στην τιμή των 89.90€

tseapis
19 Δεκ. 2011, 03:37
^ Εγώ το έχω ήδη και μου φαίνεται μια χαρά για τη χρήση που θέλω (τσεκάρισμα μέιλ, fb, 2-3 φόρα με οπερα μινι με vodafone surf n mail) και ήθελα να πάρω κάτι πολύ φτηνό για την αδερφή μου που χρειάζεται να τσεκάρει κι εκείνη το μέιλ της όταν είναι εκτός σπιτιού και το βασικό κινητό της είναι ένα νόκια 3100 :rolleyes:. Δεν θέλω να μάθω ένα καινούργιο κινητό, βαριέμαι, και αφού αυτό μου κάνει εμένα τη δουλειά μου αν πάρω ένα ίδιο για την αδερφή μου θα της το δείξω πολύ εύκολα και χωρίς ψάξιμο και με ελάχιστο κόστος και χρόνο και έτσι θα κάνουμε και οι δύο την δουλειά μας.
Στο banner στο σάιτ της vodafone όντως το έχει και γράφει "από 89€" αλλά όταν κλικάρεις δεν στο βγάζει, στη λίστα έχει ως φτηνότερο το 858 με 99€.
Αυτά!

notisjunior
19 Δεκ. 2011, 14:59
τι να την κανεις την αναβαθμηση οταν εχεις ολοκληρωμενη rom 2.3.7 που δουλευει αψογα και δεν της λειπει τιποτα τωρα μεχρει και android 4 ετοιμαζουν στο xda εμενα η 2.3.7 δουλευει αριστα με τον επεξεργαστη χρονισμενο στα 710 και λυπαμαι που το εκανα τωρα δευτερο τηλεφωνο γιατι πηρα το neo v sony ericsson .. το τηλεφωνακι ειναι πρωτο και παιρνει πολυ πειραγμα ...:)

ράδιο παίζει η 2.3.7;;;

NikosGR8
19 Δεκ. 2011, 16:27
Ρε παιδιά πήγα και το πήρα σήμερα το κινητό και στο χαρτί από το service έλεγε αντικατάσταση πλακέτας. Το κινητό δεν είχε καθόλου μπαταρία και τώρα που φορτίστηκε το άνοιξα και είδα ότι τώρα το wifi δεν λειτουργεί καθόλου. Τώρα τι να κάνω? Πάλι 15 εργάσιμες?

mol
19 Δεκ. 2011, 16:43
για κανε hadr reset μπας και στρωσει, αλλιως κατι δεν εκαναν σωστα στο σερβις

NikosGR8
19 Δεκ. 2011, 16:55
Και hard reset έκανα και άλλη rom πέρασα τίποτα. Bγάζει κάθε φορά το μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η εκκίνηση του WiFi".

Με λίγα λόγια την Vodafone δεν την γλιτώνω πάλι έτσι?

Telembon
19 Δεκ. 2011, 20:20
Και hard reset έκανα και άλλη rom πέρασα τίποτα. Bγάζει κάθε φορά το μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η εκκίνηση του WiFi".

Με λίγα λόγια την Vodafone δεν την γλιτώνω πάλι έτσι?
όπως φαίνεται μάλλον όχι...

NikosGR8
19 Δεκ. 2011, 20:26
Τουλάχιστον δικαιούμαι να πάρω συσκευή αντικατάστασης?

viotos
19 Δεκ. 2011, 21:11
ράδιο παίζει η 2.3.7;;;

οχι δεν παιζει ραδιο αλλα εχω κατεβασει απο το μαρκετ το tunein radio και εαν θελω ακουω μεσω internet ...

Telembon
19 Δεκ. 2011, 21:56
Τουλάχιστον δικαιούμαι να πάρω συσκευή αντικατάστασης?
δεν πολυκατάλαβα τι εννοείς με αυτό. Αν εννοείς να σου αντικαταστήσουν το κινητό που έχει πρόβλημα με νέο δεν νομίζω ότι γίνεται. Αν εννοείς να σου δώσουν άλλο κινητό όσο αυτό είναι στο σερβις τότε δεν είμαι σίγουρος. Σε μία wind που είχα πάει το κινητό μου για service πριν σχεδόν 4 χρόνια μου είχαν δώσει ένα κινητό από αυτά που είχαν κατώτερο από το δικό μου μεν αλλά την δουλειά του την έκανε. Δεν γνωρίζω όμως αν γίνεται καθολικά αυτό ή αν απλά έπεσα σε εξυπηρετικό πωλητή.

NikosGR8
19 Δεκ. 2011, 22:08
δεν πολυκατάλαβα τι εννοείς με αυτό. Αν εννοείς να σου αντικαταστήσουν το κινητό που έχει πρόβλημα με νέο δεν νομίζω ότι γίνεται. Αν εννοείς να σου δώσουν άλλο κινητό όσο αυτό είναι στο σερβις τότε δεν είμαι σίγουρος. Σε μία wind που είχα πάει το κινητό μου για service πριν σχεδόν 4 χρόνια μου είχαν δώσει ένα κινητό από αυτά που είχαν κατώτερο από το δικό μου μεν αλλά την δουλειά του την έκανε. Δεν γνωρίζω όμως αν γίνεται καθολικά αυτό ή αν απλά έπεσα σε εξυπηρετικό πωλητή.

Το δεύτερο εννοώ. Να μου δώσουν δηλαδή κινητό όσο το δικό μου θα το έχουν στο service.

notisjunior
20 Δεκ. 2011, 09:44
οχι δεν παιζει ραδιο αλλα εχω κατεβασει απο το μαρκετ το tunein radio και εαν θελω ακουω μεσω internet ...

με άλλα λόγια το πρόβλημα των 2,3 γενικά δεν λύθηκε. ας ελπίσουμε στην 4 να το εμφανίσουν ή να περιμένουμε να βρέξει ρομ από την κινέζικη κατασκευάστρια... :lol:

zeremefico
20 Δεκ. 2011, 14:48
Παιδιά καλησπέρα, οθόνη υπάρχει τελικά σαν ανταλλακτικό γιατί μας άφησε χρόνους μετά από πτώση;;;

viotos
20 Δεκ. 2011, 20:23
Παιδιά καλησπέρα, οθόνη υπάρχει τελικά σαν ανταλλακτικό γιατί μας άφησε χρόνους μετά από πτώση;;;

εμενα μου ειχε χαλασει η οθωνη και το εδωσα για σερβις στη vodafon (μεσα στην εγγυηση ) και περιμενα 1 μηνα .. εφεραν οθωνη απο κινα ... τωρα απο πτωση δεν σε καλυπτει η εγγυηση και νομιζω ουτε σε συμφερει να το φτιαξεις καινουργι εχει νομιζω 89 ευρω??? εαν ειναι να πληρωσεις οθωνη κ.λ.π κανενα 50ρη ευρω δεν παιρνεις ενα αλλο ?? η εκτος εαν βρεις ανταλακτικο την οθωνη απο κανενα αλλο και το φτιαξεις .. ψαξε στο ebay ....

sot20
21 Δεκ. 2011, 20:55
Γίνεται τις εφαρμογές που κατεβάζω από market ή που στέλνω μέσω bluetooth να τις περνάω στη κάρτα μνήμης ; Δηλαδή να γίνεται η εγκατάσταση στη κάρτα και όχι στη συσκευή ; Γιατί τελειώνει όπου να ναι η εσωτερική..

viotos
21 Δεκ. 2011, 21:36
Γίνεται τις εφαρμογές που κατεβάζω από market ή που στέλνω μέσω bluetooth να τις περνάω στη κάρτα μνήμης ; Δηλαδή να γίνεται η εγκατάσταση στη κάρτα και όχι στη συσκευή ; Γιατί τελειώνει όπου να ναι η εσωτερική..

εαν εισαι με την μαμα rom οχι δεν μπορεις πρεπει να το κανεις root και να περασεις καποια αλλη rom εχει πολλες εγω εχω 2.3.7 επανω πολυ καλη και ολοκληρωμενη εδω ειναι ενας καλος και πληρες οδηγος για το joy εχει μεσα τα παντα root -romπως τα κανεις κ.λ.π http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/ διαβασε και κανε εαν θελεις .....:)

notisjunior
25 Δεκ. 2011, 10:03
κάποιοι λέγανε πως δεν το βρίσκουν και πως δεν υπάρχει ως τιμή. ρίξτε μια ματιά εδώ... (http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithBundleParts-42590.action?menuId=629)

kostas123464
25 Δεκ. 2011, 14:05
καλησπερα χρονια πολλα και καλες γιορτες σε ολους. θελω να ενημεροσω τους κατοχους vodafone 845 οτι σημερα με ρομ 2,3,7 καταφερα και το εκανα να δουλεψη navigon 4 χωρις να κρασαρη και χωρις ιντερνετ (wifi/data).οποιος θελει βοηθεια και οδηγιες πως να το κανει ας μου πει για να το αναρτησω εδω να το δουνε ολοι οσοι χρειαζονται βοηθεια.τωρα εχω στο κινητακι μου το navigon 4,ndrive,igo τα οποια δουλευουνε τελεια και ξεκιναω να φτιαξω το sygic,copilot και mireo dont panic.αναμενουμε και αυτες τις μερες να βγει και η καινουργια ρομ του slyking η οποια ειναι η καινουργια Ice Cream Sandwhich και το κινητο θα ειναι αστερακι.δεν θα εχει να ζηλεψη τπτ απο καινουργια κινητα νεας γενιας

tseapis
25 Δεκ. 2011, 18:45
κάποιοι λέγανε πως δεν το βρίσκουν και πως δεν υπάρχει ως τιμή. ρίξτε μια ματιά εδώ... (http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithBundleParts-42590.action?menuId=629)

Ναι, το είδα κι εγώ οτι έχει επανέλθει στη λίστα εδώ και μερικές μέρες. Το έχει και στην τηλεοπτική διαφήμιση.

NikosGR8
28 Δεκ. 2011, 19:03
Έχω πρόβλημα. Μου κόπηκε το καλώδιο του φορτιστή. Αυτό πώς το ζητάω στα μαγαζιά? USB σε micro-usb?

viotos
28 Δεκ. 2011, 21:45
Έχω πρόβλημα. Μου κόπηκε το καλώδιο του φορτιστή. Αυτό πώς το ζητάω στα μαγαζιά? USB σε micro-usb?

ακριβως ετσι ειναι ολα τα smartphone τωρα τετοιο καλωδιο εχουν ....

An0nymous
2 Ιαν. 2012, 19:28
Σχετικά πρόσφατα πήρα το πρώτο μου smartphone.Δεν είναι κάτι πολύ καλό αλλά δεν ήθελα να δώσω και πολλά λεφτά.Θα το πρότεινα σε όσους θέλουν ένα κανονικής απόδοσης κινητό με λίγα λεφτά και καινούριο λειτουργικό σύστημα.Θα ήθελα να παραπονεθώ για το πολύ εύθραστο καπάκι του (που αποτελεί και όλο το πίσω μέρος του).Να μην τα πολυλογώ θέλω να μου προτείνετε μερικές θήκες,όχι για να το βάζω και να το βγάζω αλλα για να το έχω συνέχεια εκεί και να είναι απ'έξω μόνο η οθόνη και τα κουμπιά.Επίσης επειδή όπως είπα είναι το πρώτο μου smartphone θα ήθελα να ρψτήσω αν μου προτείνετε να αλλάζω την προστατευτική ζελατίνα που έχει όταν χαλάει ή να το αφήσω "εκτεθειμένο".Τέλευταίο και λιγότερο σημαντικό θα ήθελα αν μπορείτε να μου προτείνετε κανένα φόντο καθώς οι απλές εικόνες δεν προσαρμόζονται όμορφα.Ελπίζω να μην σας κούρασα :X

(Συγνώμη αν το έβαλα σε λάθος τόπικ :ninja: )

notisjunior
5 Ιαν. 2012, 12:46
Σχετικά πρόσφατα πήρα το πρώτο μου smartphone.Δεν είναι κάτι πολύ καλό αλλά δεν ήθελα να δώσω και πολλά λεφτά.Θα το πρότεινα σε όσους θέλουν ένα κανονικής απόδοσης κινητό με λίγα λεφτά και καινούριο λειτουργικό σύστημα.Θα ήθελα να παραπονεθώ για το πολύ εύθραστο καπάκι του (που αποτελεί και όλο το πίσω μέρος του).Να μην τα πολυλογώ θέλω να μου προτείνετε μερικές θήκες,όχι για να το βάζω και να το βγάζω αλλα για να το έχω συνέχεια εκεί και να είναι απ'έξω μόνο η οθόνη και τα κουμπιά.Επίσης επειδή όπως είπα είναι το πρώτο μου smartphone θα ήθελα να ρψτήσω αν μου προτείνετε να αλλάζω την προστατευτική ζελατίνα που έχει όταν χαλάει ή να το αφήσω "εκτεθειμένο".Τέλευταίο και λιγότερο σημαντικό θα ήθελα αν μπορείτε να μου προτείνετε κανένα φόντο καθώς οι απλές εικόνες δεν προσαρμόζονται όμορφα.Ελπίζω να μην σας κούρασα :X

(Συγνώμη αν το έβαλα σε λάθος τόπικ :ninja: )

κάπου είχα δει σε ebay θήκη από καουτσουκ....

venividivici
5 Ιαν. 2012, 22:42
Καλησπερα παιδια υπαρχει καποια εκδοση 2.3.7 σταθερη?

viotos
6 Ιαν. 2012, 01:07
Καλησπερα παιδια υπαρχει καποια εκδοση 2.3.7 σταθερη?

εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1295844 και εαν θες ενα γενικο οδηγο με ολες τις rom και οδηγειες για το joy 845 εδω ειναι ο καλυτερος http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/

athanaso77
6 Ιαν. 2012, 01:22
εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1295844 και εαν θες ενα γενικο οδηγο με ολες τις rom και οδηγειες για το joy 845 εδω ειναι ο καλυτερος http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/

Προστέθηκε στο πρώτο post.

panathare
6 Ιαν. 2012, 15:45
Μου έσπασε η οθόνη αν πάω να την φτιάξω λέτε να μου πάρουν πολλά;

athanaso77
6 Ιαν. 2012, 16:20
Μου έσπασε η οθόνη αν πάω να την φτιάξω λέτε να μου πάρουν πολλά;

Δεν χάνεις τίποτα να το ρωτήσεις αν και πιστεύω ότι δεν αξίζει (λόγω κόστους).

panathare
6 Ιαν. 2012, 16:46
Το ίδιο πιστεύω και εγώ..

tseapis
7 Ιαν. 2012, 06:09
Πέρασε ένας χρόνος που το έχω το κινητό! Είμαι πολύ happy μαζί του για τα 80 ευρώ που το είχα πάρει μεταχειρισμένο! :D Αλλά... είναι ακόμα μαμίσιο... :worry:
Η χρήση που κάνω είναι κατά 80% σερφάρισμα μέσω opera mini για έλεγχο μέιλ, facebook, myphone, καιρό και τέτοια. [Δοκίμασα κάποτε και τα application για gmail, FB αλλά καθόλου δεν με βόλεψαν και τα 'σβησα και έχω μείνει μόνο στο opera mini.] Ακόμα, 20% λίγες κλήσεις και sms πού και πού και 2-3 εφαρμογές calculator, stopwatch, google maps. Αυτά. Ποτέ never ever παιχνίδια, ράδιο, music player ή οτιδήποτε τέτοιο. [Να σας πω την αλήθεια, GPS πλοηγό θα τον ήθελα, αλλά δεν θέλω να πληρώσω ούτε θέλω σπασμένα προγράμματα, και έτσι δεν έχω ασχοληθεί καθόλου -αλλά σας διαβάζω ότι παιδεύεστε για να δουλέψει σωστά (όσο σωστά μπορεί να δουλέψει ένας πλοηγός γιατί από την εμπειρία μου, αυτός που χρησιμοποιούμε πχ στη δουλειά, 50% μας βοηθάει και 50% μας μπερδεύει περισσότερο :rolleyes:) Προς το παρόν κάνω τη δουλειά μου με το google maps αρκέτα καλά.]
Λέω, λοιπόν, μετά από ένα χρόνο που το έχω το κινητό να γίνω root για να σβήσω επιτέλους τις εφαρμογές της vodafone. :)
Υπάρχει κάποιος λόγος να αλλάξω ρομ για την χρήση που κάνω εγώ;
[Αυτό που λέτε ότι δεν παίζει flash η ρομ 2.1 που έχω, τι σημαίνει;
Αφού βιντεάκια που ποστάρουν στο FB τα βλέπω, τι εννοείτε flash; Το ότι δεν παίζουν πχ τα φλας μπάνερς μάλλον καλό είναι! (Δεν θέλω να παίζουν! Και στο PC έχω το ABP και τα μπλοκάρω.) Εννοείται ότι δεν παίζουν κάποια site που είναι ολόκληρα μόνο σε flash version; οκ, δεν με πειράζει ούτε κι αυτό!]
Δεν βλέπω την αλλαγή ρομ σαν κάτι το ενδιαφέρον, το βλέπω σαν αγγαρεία και θα το κάνω μόνο αν είναι πολύ χρήσιμη μια νέα ρομ. Πιστεύετε ότι θα δω κάποια βελτίωση για τη χρήση που κάνω με νεότερη ρομ ή να μείνω στη μαμίσια;

ΥΓ μήπως, αφού δεν μου αρέσουν τα πειράματα και τα σκαλίσματα, το android δεν είναι για μένα και να κοιτάξω το επόμενο κινητό μου να είναι με άλλο λειτουργικό; windows ή τι άλλο υπάρχει; Προτείνετε μου!

Συγνώμη για το μακροσκελές φλύαρο ποστ, δεν έχω φίλους κινητόβιους να το συζητήσω το θέμα :O
Ευχαριστώ!

spiliot
9 Ιαν. 2012, 22:46
Αν αλλάξεις rom απλά θα έχεις "πάρει" άλλο κινητό, σε δυνατότητες, ταχύτητα, αυτονομία. Στο κάτω κάτω κάνε το root, πάρε ένα πλήρες backup και αν δεν σου αρέσει το γυρνάς όπως το είχες.

An0nymous
10 Ιαν. 2012, 18:46
http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/04/1004028-vodafone845-02.jpg

Ωραίο χρωματάκι,εχώ έχω το μάυρο :cry:

κάπου είχα δει σε ebay θήκη από καουτσουκ....
Ναι και εγώ την είδα αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα με βολέψει.Ξέρεις αν η τιμή που έχει είναι για όλα τα χρώματα;

venividivici
10 Ιαν. 2012, 19:11
καλησπερα παιδια εχω το εν λογω κινητο κι εγω δεν μπορω να συνδεθω στο gmail μου με τιποτα.εχει εκδοση 2.2 αυτη τη στιγμη

venividivici
10 Ιαν. 2012, 22:55
παιδια τελικα καταφερα εβαλα clockworkmod ποια εκδοση android να βαλω τωρα εχω 2.2.2

viotos
10 Ιαν. 2012, 23:09
παιδια τελικα καταφερα εβαλα clockworkmod ποια εκδοση android να βαλω τωρα εχω 2.2.2

εδω ειναι φιλε ο καλυτερος οδηγος για το joy 845 με ολες τις rom που υπαρχουνε και αναλυτικες οδηγειες διαλεγεις και παιρνεις ... http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/ εγω εχω 2.3.7 του Slyking και ειμαι πολυ ευχαριστημενος ......:)

venividivici
11 Ιαν. 2012, 09:33
καλημερα παιδια με τις rom ok τα εφτιαξα αλλα δεν μπορω να συνδεθω στο gmail τι πρεπει να κανω?

venividivici
11 Ιαν. 2012, 11:40
παιδια μπορει να βοηθησει καποιος για το gmail ειμαι ετοιμος να το σπασω.

viotos
11 Ιαν. 2012, 14:08
παιδια μπορει να βοηθησει καποιος για το gmail ειμαι ετοιμος να το σπασω.

γιατι δεν σε συνδεει φιλε ειναι ολα σωστα ? τι σου λεει εμενα οσες rom εχω βαλει με το Gmail ποτε δεν ειχα προβλημα .. δοκιμασε με wifi να δεις και καμια φορα γραφουμε και λαθος το Gmail η το pass...:(

notisjunior
11 Ιαν. 2012, 15:08
Ωραίο χρωματάκι,εχώ έχω το μάυρο :cry:

Ναι και εγώ την είδα αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα με βολέψει.Ξέρεις αν η τιμή που έχει είναι για όλα τα χρώματα;

το λέει καθαρά... πως ναι είναι η ίδια.

venividivici
11 Ιαν. 2012, 15:23
γιατι δεν σε συνδεει φιλε ειναι ολα σωστα ? τι σου λεει εμενα οσες rom εχω βαλει με το Gmail ποτε δεν ειχα προβλημα .. δοκιμασε με wifi να δεις και καμια φορα γραφουμε και λαθος το Gmail η το pass...:(

σωστα τα γραφω το εχω ελεγξει πολλες φορες και τον κωδικο αλλαξα τιποτα ομως εχω δοκιμασει 2 διαφορετικες ρομ τιποτα εχω δοκιμασει και wifi kai gprs 3g κολοκυθια

eclair
11 Ιαν. 2012, 16:10
Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω αν το Joy δέχεται κάρτα sim άλλης εταιρίας όπως Cosmote ή Wind. Το ρωτάω γιατί είναι branded Vodafone. Αν το αγοράσω θα έχω πρόβλημα να το χρησιμοποιώ με cosmote? Θα μπορώ να έχω ρυθμίσεις internet κανονικά με την cosmote? Ευχαριστώ πολύ.

venividivici
11 Ιαν. 2012, 16:13
φιλε μου παιζει με ολες τις καρτες κοσμοτε εχω κι εγω

An0nymous
11 Ιαν. 2012, 16:36
το λέει καθαρά... πως ναι είναι η ίδια.

Εμμμ...δεν κατάλαβες τι εννοώ.Εννοώ αν πληρώνεις την τιμή που έχει εκεί και παίρνεις όλα τα χρώματα ή αν παίρνεις μόνο ένα από αυτά.

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω αν το Joy δέχεται κάρτα sim άλλης εταιρίας όπως Cosmote ή Wind. Το ρωτάω γιατί είναι branded Vodafone. Αν το αγοράσω θα έχω πρόβλημα να το χρησιμοποιώ με cosmote? Θα μπορώ να έχω ρυθμίσεις internet κανονικά με την cosmote? Ευχαριστώ πολύ.

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.Μπορείς να βάλεις ό,τι SIM θέλεις.

viotos
11 Ιαν. 2012, 17:56
σωστα τα γραφω το εχω ελεγξει πολλες φορες και τον κωδικο αλλαξα τιποτα ομως εχω δοκιμασει 2 διαφορετικες ρομ τιποτα εχω δοκιμασει και wifi kai gprs 3g κολοκυθια

κανε ενα καινουργιο λογαριασμο gmail τοτε για το τηλεφωνο να δεις ??... και δεν μουλες φιλε εχεις φλασαρει μετα την rom τις εφαρμογες της google(μαρκετ)???? εαν δεν γινει τιποτα θα σου δοσω να του βαλεις την μαμα rom (vodafon ) μεσα και να το ξανα φλασαρεις μετα εαν θελεις ....

akistab
12 Ιαν. 2012, 13:15
εδω ειναι φιλε ο καλυτερος οδηγος για το joy 845 με ολες τις rom που υπαρχουνε και αναλυτικες οδηγειες διαλεγεις και παιρνεις ... http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/ εγω εχω 2.3.7 του Slyking και ειμαι πολυ ευχαριστημενος ......:)

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!!! Έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις σελίδες για το κινητό μας αλλά και πολλά θέματα του φόρουμ και το μόνο που έχω να πω είναι, ότι είναι φανταστική η δουλειά όλων!!!Συγχαρητήρια!!!
Το κινεζάκι είναι το πρώτο android που πήρα και ομολογώ ότι για τα "κυβικά"του κάνει παπάδες!!! Ωστόσο, με το διάβασμα είδα ότι μπορεί να γίνει πολύ καλύτερο!!! Έχω κάποιες απορίες που θέλω να εκφράσω.
1.Κάποιοι όροι όπως φλασάρισμα, root και άλλοι παρόμοιοι, αν και τους αποκρυπτογράφησα, στην πράξη μου φαίνονται λίγο βουνό!!! Κατά πόσο είναι εύκολο για κάποιον πρωτάρη να κάνει αναβάθμιση ή αλλαγή rom στο κινητό και να μην το κρασάρει;;; Δεδομένου ότι με την τεχνολογία τα πάω αρκετά καλά, θέλω να δοκιμάσω αλλά φοβάμαι!!! Να σημειώσω ότι έχω διαβάσει πολλάκις τον παραπάνω οδηγό και φαίνεται αρκετά εύκολο!!!
2.Επίσης, μπαίνοντας στο site της HUAWEI, βρήκα μία rom που πρότεινε η εταιρία για το κινητό και την κατέβασα!!! Το έχει δοκιμάσει κάποιος;;;
3.Προσπαθώντας να βάλω διάφορες φωτο για background, διαπίστωσα ότι δεν μπορώ να το προσαρμόσω όπως θέλω εγώ με αποτέλεσμα να είναι τεράστιες οι φωτογραφίες!!! Αν έχει κάποιος λύση, ευπρόσδεκτη!!!
Ζητώ συγγνώμη για το μακροσκελές της ανάρτησης και ευχαριστώ όσους μπουν στον κόπο να απαντήσουν!!!!
Και πάλι συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλειά που γίνεται!!!!

totalnavi
12 Ιαν. 2012, 13:25
Καλή Χρονιά σε εσένα και σε όλους.
Εφόσον επιθυμείς να αλλάξεις Rom διάλεξε αυτήν που θέλεις να δοκιμάσεις, διάβασε και ακολούθησε τον οδηγό (http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/) πιστά και όλα θα πάνε καλά.
Και αν χρειαστείς κάτι εδώ ή εκεί (http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/) είμαστε πάλι.

Δώσε μας και το link της Rom που προτείνει η εταιρεία να το δούμε και εμείς.

akistab
12 Ιαν. 2012, 13:27
Καλή Χρονιά σε εσένα και σε όλους.
Εφόσον επιθυμείς να αλλάξεις Rom διάλεξε αυτήν που θέλεις να δοκιμάσεις, διάβασε και ακολούθησε τον οδηγό (http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/) πιστά και όλα θα πάνε καλά.
Και αν χρειαστείς κάτι εδώ ή εκεί (http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/) είμαστε πάλι.

Δώσε μας και το link της Rom που προτείνει η εταιρεία να το δούμε και εμείς.

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!!! Θα το ανεβάσω το βράδυ που θα είμαι σπίτι!!!

akistab
12 Ιαν. 2012, 14:54
Λοιπόν έψαξα και το βρήκα νωρίτερα και παραθέτω το λινκ: http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=MzcwMjM=
Το software το δίνει σαν: kernel-2.6.29-U8100&U8110&U8120-Eclair
Ελπίζω να βοήθησα!

DINOS3
12 Ιαν. 2012, 15:31
Καλησπέρα. Μελετώντας αρκετά τα προηγούμενα σχόλια ξεκίνησα την προσπάθεια να μετατρέψω το κινητάκι σε πολυεργαλείο αλλά σαν άσχετος και πρωτάρης όπως ήταν φυσικό κι επόμενο κόλλησα πριν αρχίσω.
Σύμφωνα με τον οδηγό θα πρέπει να "εγκαταστήστε το αρχείο της εφαρμογής z4 root και τρέξτε το, για να αποκτήσετε δικαιώματα root (περισσότερες πληροφορίες στη σελίδα της)" Προσπαθώντας όμως να το κατεβάσδω ο Η/Υ μου βγάζει μύνημα "Το ... δεν μπορεί να αποθηκευτεί, επειδή δεν είναι δυνατή η ανάγνωση του πηγαίου αρχείου. Προσπαθήστε ξανά αργότερα ή επικοινωνήστε με το διαχειριστή του συστήματος σας."
Απενεργοποίησα και το antivirus αλλά πάλι το ίδιο μύνημα μου βγάζει.
Μήπως γνωρίζει κάποιος τι να κάνω? Ευχαριστώ.

viotos
12 Ιαν. 2012, 16:29
Καλησπέρα. Μελετώντας αρκετά τα προηγούμενα σχόλια ξεκίνησα την προσπάθεια να μετατρέψω το κινητάκι σε πολυεργαλείο αλλά σαν άσχετος και πρωτάρης όπως ήταν φυσικό κι επόμενο κόλλησα πριν αρχίσω.
Σύμφωνα με τον οδηγό θα πρέπει να "εγκαταστήστε το αρχείο της εφαρμογής z4 root και τρέξτε το, για να αποκτήσετε δικαιώματα root (περισσότερες πληροφορίες στη σελίδα της)" Προσπαθώντας όμως να το κατεβάσδω ο Η/Υ μου βγάζει μύνημα "Το ... δεν μπορεί να αποθηκευτεί, επειδή δεν είναι δυνατή η ανάγνωση του πηγαίου αρχείου. Προσπαθήστε ξανά αργότερα ή επικοινωνήστε με το διαχειριστή του συστήματος σας."
Απενεργοποίησα και το antivirus αλλά πάλι το ίδιο μύνημα μου βγάζει.
Μήπως γνωρίζει κάποιος τι να κάνω? Ευχαριστώ.

κατεβασετο απο εδω http://www.filecrop.com/50980573/index.html και καντο εγκατασταση ανοιξετο πατα root σου βγαζει 2 επιλογες πατα τη δευτερη απο κατω και τα κανει μονο του ολα μετα reboot κ.λ.π και εισαι root μετα διαβασε τον οδηγο του στρατου για τα αλλα ....

stavoda
12 Ιαν. 2012, 18:04
Επέστρεψα απο την 2.3 στην μαμά Ρόμ και τώρα δεν κάνει Root, αυτό το έλυσα με το Ζ4, αλλά με τίποτε δεν μπορώ να κάνω Recovey. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει παρακαλώ. Rom Manager δεν μπορώ να εγκαταστήσω.
Ευχαριστώ Στάθης.

viotos
12 Ιαν. 2012, 20:15
Επέστρεψα απο την 2.3 στην μαμά Ρόμ και τώρα δεν κάνει Root, αυτό το έλυσα με το Ζ4, αλλά με τίποτε δεν μπορώ να κάνω Recovey. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει παρακαλώ. Rom Manager δεν μπορώ να εγκαταστήσω.
Ευχαριστώ Στάθης.

γιατι δεν μπορεις κατεβασε απο το μαρκετ το rom manager και θα μπεις σε regovery απο αυτο πως δεν μπορεις ??? μετα Τρέχουμε την εφαρμογή ROM Manager και επιλέγουμε «Flash Clockworkmod Recovery», και στο υπομενου επιλεγουμε την έκδοση για το μοντέλο κινητού «Hauwei Ascend».φορτωνει μετα το regovery παμε πισω στην αρχικη του rom manager και επιλεγουμε μετα boot in regovery mond και μπαινεις σε regovery menu μπορεις να περασεις μετα οτι θες ....

venividivici
12 Ιαν. 2012, 23:00
παιδια εχεται δοκιμασει καμια εκδοση ics/.?

viotos
12 Ιαν. 2012, 23:28
παιδια εχεται δοκιμασει καμια εκδοση ics/.?

ακομα οχι φιλε ειναι σε beta αρχικα εχουν ξεκινησει 2 και τις φτιαχνουν μολις ειναι καποια ετοιμη να την δουλεψουμε στο τηλ. θα πεσει συρμα :)

venividivici
13 Ιαν. 2012, 08:18
ok ευχαριστω.

stavoda
13 Ιαν. 2012, 15:26
γιατι δεν μπορεις κατεβασε απο το μαρκετ το rom manager και θα μπεις σε regovery απο αυτο πως δεν μπορεις ??? μετα Τρέχουμε την εφαρμογή ROM Manager και επιλέγουμε «Flash Clockworkmod Recovery», και στο υπομενου επιλεγουμε την έκδοση για το μοντέλο κινητού «Hauwei Ascend».φορτωνει μετα το regovery παμε πισω στην αρχικη του rom manager και επιλεγουμε μετα boot in regovery mond και μπαινεις σε regovery menu μπορεις να περασεις μετα οτι θες ....

Το έχω το Rom Manager, αλλά δεν εγκαθίσταται. ´There is a problem parsing the package´μου βγάζει. Αυτό είναι το πρόβλημα και δεν ξέρω τι να κάνω. Πάντως σε ευχαριστώ.
Στάθης.

np60s
13 Ιαν. 2012, 18:49
Λοιπόν έψαξα και το βρήκα νωρίτερα και παραθέτω το λινκ: http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=MzcwMjM=
Το software το δίνει σαν: kernel-2.6.29-U8100&U8110&U8120-Eclair
Ελπίζω να βοήθησα!Δοκίμασε κανείς;

stavoda
13 Ιαν. 2012, 18:59
Το έχω το Rom Manager, αλλά δεν εγκαθίσταται. ´There is a problem parsing the package´μου βγάζει. Αυτό είναι το πρόβλημα και δεν ξέρω τι να κάνω. Πάντως σε ευχαριστώ.
Στάθης.

Τελικά λύθηκε το πρόβλημα. Σύνδεσα το τηλέφωνο σε άλλη usb θύρα και έκανα recovery και έβαλα Froyo και εγκατέστησα και το Rom Manager. Δεν καταλαβαίνω γιατί;, η θύρα usb που το είχα συνδέσει στην αρχή, λειτουργούσε και εξακολουθεί να λειτουργεί. Το τηλέφωνο και φόρτηζε και το έβλεπε και σαν δίσκο. Τέλος πάντων, τι το ψάχνω. Τέλος καλό όλα καλά, μέχρι το επόμενο κώλυμα.
Στάθης.

tseapis
14 Ιαν. 2012, 07:10
Θέλω να περάσω μερικά βιντεάκια στην SD του κινητού. Η ερώτηση μου είναι πώς μπορώ να μάθω τι είδη βίντεο παίζει το κινητο και απο τι εξαρτάται αυτο; Παίζει ρολο η rom και ο video player; Μπορώ να του περάσω εγώ κάποιον codec;
Σήμερα που του περάσαμε με έναν φίλο 2 βιντεάκια, τα κάναμε .3gp με το sorenson squeez και δοκιμάσαμε διάφορες ρυθμίσεις μέχρι να βγάλουμε ένα που να παίζει κανονικά. Πώς μπορώ να βρω το βέλτιστο φορμά βίντεο που μπορεί να αναπαράξει το κινητο;

DINOS3
14 Ιαν. 2012, 10:33
Καλημέρα και πάλι. Πρωσπαθώ 3 ημέρες τώρα να περάσω άλλη ρομ στο κινητό αλλά δεν τα καταφέρνω. Ανοίγοντας τον Rom manager και κάνοντας κλικ στην επιλογή flash clockworkmod recovery μου βγάζει μύνημα "unable to contact server. please make sure that you have a stable internet connection"
Να τονίσω ότι το τηλ είναι συνδεδεμένο μεσω usb και το wifi είναι ανοικτό.
Εφαρμογή clockworkmod recovery δεν έχω καταφέρει να εγκαταστήσω αν και αποσυμπίεσα τα αρχεία της στην κάρτα.
Τι κάνω λάθος? Ευχαριστώ.:confused:

viotos
14 Ιαν. 2012, 13:06
Καλημέρα και πάλι. Πρωσπαθώ 3 ημέρες τώρα να περάσω άλλη ρομ στο κινητό αλλά δεν τα καταφέρνω. Ανοίγοντας τον Rom manager και κάνοντας κλικ στην επιλογή flash clockworkmod recovery μου βγάζει μύνημα "unable to contact server. please make sure that you have a stable internet connection"
Να τονίσω ότι το τηλ είναι συνδεδεμένο μεσω usb και το wifi είναι ανοικτό.
Εφαρμογή clockworkmod recovery δεν έχω καταφέρει να εγκαταστήσω αν και αποσυμπίεσα τα αρχεία της στην κάρτα.
Τι κάνω λάθος? Ευχαριστώ.:confused:

αποσυνδεσε το απο το pc το τηλ. και ξανακαντο χωρις να το εχεις συνδεδεμενο στο pc και επελεξε μετα το flash clockworkmod recovery Huawei Acend να σου περασει το recovery ενας πολυ καλος οδηγος ειναι εδω διαβασε τον και κανε αυτα που θες http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/ το μηνυμα σου το το βγαζει γιατι οταν το συνδεεις στο pc πρεπει πρωτα να πας ρυθμησεις>εφαρμογες>εντοπισμος σφαλματων ... και να μαρκαρεις το τετραγωνακι ...επισης εαν δεν εχεις περασμενους τους drivers της huawei στο pc να τους περασεις απο εδω κατεβασε και κανε τους εγκατασταση στο pc http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=Mzk1MzA= λοιπον αυτα και διαβασε τον οδηγο που σου εδωσα .....

venividivici
14 Ιαν. 2012, 22:17
Καλησπέρα παιδια υπαρχει καποια εκδοση που να υποστηριζει flash"?

linuxgr
15 Ιαν. 2012, 00:25
Καλησπέρα και καλή χρονιά.
Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω διάβασα και εγώ τις οδηγείες του Laspas.gr, αλλα ούτε εγώ το κατάφερα.
Εγώ θέλω να περάσω την Fresh Sodiac Fruit ROM 5.2 και ξεκινάω, απο το βήμα 2 μέχρι το 4 όπως λέει και ο Laspas.
Στο PC κατεβάζω και το Superboot, και το AmoNRa Recovery ? Έχω 4 μέρες που πεδεύομαι να το περάσω.
Αν μπορεί κανείς να με βοηθήσει πάνω στο θέμα θα το εκτιμήσω πραγματικά έχω αγανακτήσει χαχα.

Με εκτίμηση
LinuxGR

fothek
15 Ιαν. 2012, 14:22
θελω να κανω root το κινητο μονο για να περασω εφαρμογες στην καρτα sd.εαν κανω καποια στιγμη επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πρεπει να το κανω unroot για να επανελθει η επανερχεται και σαν root?

viotos
15 Ιαν. 2012, 16:26
θελω να κανω root το κινητο μονο για να περασω εφαρμογες στην καρτα sd.εαν κανω καποια στιγμη επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πρεπει να το κανω unroot για να επανελθει η επανερχεται και σαν root?

για το root κατεβασε το z4root απο τον οδηγο του laspas κοιτα πιο πισω post καντο εγκατασταση αννοιξετο κλικ εκει που λεει root και σου βγαζει 2επιλογες κλικ στην δευτερη (απο κατω) και κανει τα υπολοιπα η εφαρμογη σε κανει root μετα επανεκινηση και εισαι root ...... σε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων επανερχεται σαν root κανονικα .... για εφαρμογες στην sd κατεβασε απο το μαρκετ το ap2sd η περνα rom ανδροιδ 2.3.7 κ.λ.π η rom εχει επιλογη μετακινηση στην sd ...

Καλησπέρα και καλή χρονιά.
Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω διάβασα και εγώ τις οδηγείες του Laspas.gr, αλλα ούτε εγώ το κατάφερα.
Εγώ θέλω να περάσω την Fresh Sodiac Fruit ROM 5.2 και ξεκινάω, απο το βήμα 2 μέχρι το 4 όπως λέει και ο Laspas.
Στο PC κατεβάζω και το Superboot, και το AmoNRa Recovery ? Έχω 4 μέρες που πεδεύομαι να το περάσω.
Αν μπορεί κανείς να με βοηθήσει πάνω στο θέμα θα το εκτιμήσω πραγματικά έχω αγανακτήσει χαχα.

Με εκτίμηση
LinuxGR

καντο με το rom manager πρωτα root με z4 root και μετα κατεβασε rom manager απο μαρκετ Τρέχουμε την εφαρμογή ROM Manager και επιλέγουμε «Flash Clockworkmod Recovery», και στο υπομενου επιλεγουμε την έκδοση για το μοντέλο κινητού «Hauwei Ascend».φορτωνει μετα το regovery παμε πισω στην αρχικη του rom manager και επιλεγουμε μετα boot in regovery mond και μπαινεις σε regovery menu μπορεις να περασεις μετα οτι θες ....

akistab
15 Ιαν. 2012, 19:20
για το root κατεβασε το z4root απο τον οδηγο του laspas κοιτα πιο πισω post καντο εγκατασταση αννοιξετο κλικ εκει που λεει root και σου βγαζει 2επιλογες κλικ στην δευτερη (απο κατω) και κανει τα υπολοιπα η εφαρμογη σε κανει root μετα επανεκινηση και εισαι root ...... σε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων επανερχεται σαν root κανονικα .... για εφαρμογες στην sd κατεβασε απο το μαρκετ το ap2sd η περνα rom ανδροιδ 2.3.7 κ.λ.π η rom εχει επιλογη μετακινηση στην sd ...

καντο με το rom manager πρωτα root με z4 root και μετα κατεβασε rom manager απο μαρκετ Τρέχουμε την εφαρμογή ROM Manager και επιλέγουμε «Flash Clockworkmod Recovery», και στο υπομενου επιλεγουμε την έκδοση για το μοντέλο κινητού «Hauwei Ascend».φορτωνει μετα το regovery παμε πισω στην αρχικη του rom manager και επιλεγουμε μετα boot in regovery mond και μπαινεις σε regovery menu μπορεις να περασεις μετα οτι θες ....

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι λίγο πριν αρπάξω το ωραίο σφυράκι που έχω!!!! http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/mad.gif Έχω κάνει ό,τι ακριβώς έλεγε ο οδηγός του laspas. Είμαι σε root αλλά από εκεί και πέρα τίποτα!!! Προσπάθησα να επαναφέρω την αρχική rom, τζίφος!!!! Του έχω σούρει (του κινητού) τα πάντα!!! Δώστε μου σας παρακαλώ ένα σημάδι βοήθειας γιατί θα εκραγώ!!! Το μόνο που δεν έκανα είναι να κατεβάσω την εφαρμογή ROM Manager γιατί είναι επί πληρωμεί!!! Pls help!!! Ευχαριστώ!!!

An0nymous
16 Ιαν. 2012, 17:09
Θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις για αυτό το μοντέλο (που λισως να ειναι και γενικές για smartphones android).Μου συστήνετε να χρησημοποιώ τις εφαρμογές που υπάρχουν για διάφορες υπηρεσίες ή να μπαίνω από τον browser σε αυτές (facebook,google+,twitter κτλπ).Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω τι προσφέρουν και πόσο χρήσημες είναι οι "360" εφαρμογές που είχε προεγκατεστημένες στο κινητο.Στην παρακάτω εικόνα τι σημαίνουν οι επιλογές του widget που είναι στο πάνω μέρος τις οθόνης της παρακάτω εικόνας;(το πρώτο,το δεύτερο και το τελευταίο ξέρω.Τα άλλα δύο;)
http://oi43.tinypic.com/aut8ox.jpg
Τέλος,θα ήθελα να μου πείτε πως μπορώ να ζητήσω μια μεμβάρνη για την οθόνη.Ξέρω πως πάει με τις ίντσες αλλά το ηχείο "βρίσκετε μέσα στις ίντσες" (όποιος έχει το μοντέλο θα καταλάβει) και πρέπει να βρω με τρύπα σε συγκεκριμένο μερος και μέγεθος.

mol
16 Ιαν. 2012, 17:35
το 3ο πρέπει να είναι για άμεση αλλαγή προφίλ ήχου(κανονικό-αθορυβο-δονηση-δονηση/ηχος-κλπ)
επίσης το 4ο πρ'επει να είναι για το On/off της τοποθεσίας(gps)

θα ζητήσεις μεμβράνη για τη συγκεκριμένη συσκευή

viotos
16 Ιαν. 2012, 18:53
το 3ο πρέπει να είναι για άμεση αλλαγή προφίλ ήχου(κανονικό-αθορυβο-δονηση-δονηση/ηχος-κλπ)
επίσης το 4ο πρ'επει να είναι για το On/off της τοποθεσίας(gps)

θα ζητήσεις μεμβράνη για τη συγκεκριμένη συσκευή

ειναι απο δεξια <φωτεινωτητα οθονης> 2) συνχρονισμος επαφων (gmail κ.λ.π) 3) gps 4) bluetooth 5)wifi ....

tseapis
17 Ιαν. 2012, 03:55
εγώ πήρα μεμβράνη "με το μέτρο" και την έκοψα στις ζητούμενες διαστάσεις με κοπίδι και ψαλίδι . Στο σημείο του ακουστικού έχω κοψει προσεκτικά μια εσοχή σαν οριζοντιο ] απο την πάνω άκρη της ζελατίνας και έτσι έχω αφήσει ακάλυπτο το ηχείο.
Τώρα, μετά απο ένα χρονο χρήσης με αυτοσχέδια ακίδα απο γυαλοχαρταρισμένο καλαμάκι για σουβλάκι, έχει πλέον γρατζουνιστεί πολύ αλλά βαριέμαι να κοψω καινούργια... :-ο

linuxgr
17 Ιαν. 2012, 15:40
Γειά σας έχω το Joy 845 της Vodafone.

Έχω βαρεθεί την Default ROM του και σκέφτηκα να βάλω την
Fresh Zodiac Eclair 5.2 ακολουθόντας φυσικά, οδηγείες απο κάποιους
που το έχουν ξανα κάνει στο internet μέχρι που βρήκα αυτόν τον σύνδεσμο
http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/..

Αν και έχω μια σχετική γνώση, πάνω σε Android λειτουργικά μπορώ
να πω πως ο φίλος o laspas με μπέρδεψε λίγο.Έκανα όλα τα βήματα
που αναφέρει με την σειρά δηλαδή το βήμα 2,3 και 4.

Πως πρέπει να ξεκινήσω ? Κατέβασα το Superboot και το AmonRA Recovery 1.6.2
συνδέω το κινητό κλειστό στο USB Port και πατάω διαδοχικά τα αρχέια που λέει.
Αλλα τίποτα δνε κάνει καμία ενέργεια και ξεκινάει κανονικά.

Μπορεί καποιος να μου πει ακριβώς τι να κάνω ?
:)Σας ευχαριστώ πολύ......:)

viotos
17 Ιαν. 2012, 19:39
Γειά σας έχω το Joy 845 της Vodafone.

Έχω βαρεθεί την Default ROM του και σκέφτηκα να βάλω την
Fresh Zodiac Eclair 5.2 ακολουθόντας φυσικά, οδηγείες απο κάποιους
που το έχουν ξανα κάνει στο internet μέχρι που βρήκα αυτόν τον σύνδεσμο
http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/..

Αν και έχω μια σχετική γνώση, πάνω σε Android λειτουργικά μπορώ
να πω πως ο φίλος o laspas με μπέρδεψε λίγο.Έκανα όλα τα βήματα
που αναφέρει με την σειρά δηλαδή το βήμα 2,3 και 4.

Πως πρέπει να ξεκινήσω ? Κατέβασα το Superboot και το AmonRA Recovery 1.6.2
συνδέω το κινητό κλειστό στο USB Port και πατάω διαδοχικά τα αρχέια που λέει.
Αλλα τίποτα δνε κάνει καμία ενέργεια και ξεκινάει κανονικά.

Μπορεί καποιος να μου πει ακριβώς τι να κάνω ?
:)Σας ευχαριστώ πολύ......:)

πολυ καλα τα λεει ο stratos laspas φιλε κατα αρχη εχεις βαλει τους drivers της huawei στο pc ??? πως θα δει το τηλεφωνο???.. η κατι δεν εχει γινει σωστα... και εαν δεν μπορεις ετσι κανε root με το z4root και περνα το regovery mond μετα με το rom manager το λεει στις οδηγειες πως και μετα περνας οπια rom θελεις ....ο καλυτερος οδηγος για το joy 845 αυτη την στιγμη ειναι αυτος και πολυ αναλυτικος .....

linuxgr
18 Ιαν. 2012, 14:55
Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω.
Κάτι άκουσα ότι πρέπει να περάσουμε Drivers στο PC για
να βρει την συσκευή ο υπολογιστής.

Έψαξα παντού αλλα δεν βρίσκω Drivers για το κινητό.
Ποια ROM είναι καλή για το κινητό αυτό , η celestial teapot ή Fresh Zodiac 5.2 ?

akistab
18 Ιαν. 2012, 17:23
Καλησπέρα σε όλους!!! Πέρασα χθες βράδυ την 2.3.7 και είναι σούπερ!!! Φυσικά με τις online οδηγίες του viotos τον οποίο και ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια που παρείχε!!!! Το κινεζάκι πετάει στην κυριολεξία!!!!

DINOS3
19 Ιαν. 2012, 23:32
Εγώ αντίθετα πάλι αν και προσπαθώ μέρες τώρα να κάνω το ίδιο (για την 2.3.7 εννοώ) δεν τα καταφέρνω.
Έχω κάνει root με το z4root ανοίγω την εφαρμογή ROM Manager και επιλέγω «Flash Clockworkmod Recovery» στο υπομενου επιλεγω «Hauwei Ascend» φορτωνει μετα το recovery (3.0.0.5 λέει από κάτω) και μετά το χάος.
Είτε μέσω μενού (reboot into recovery) είτε με τα πλήκτρα το τηλέφωνο αρνείται πεισματικά να εγκαταλείψει την κλεψύδρα αν δεν του αφαιρέσεις την μπάταρία και δεν βγάζει με τίποτε recovery menu.
Δοκίμασα 3 φορές και ξαναπέρασα τη μανίσια ρομ μήπως κάτι καταφέρω αλλά μάταια.
Για τα υπόλοιπα δεν το συζητώ πόσες φορές προσπάθησα.
Κάθε βοήθεια ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΗΗΗ!!

fothek
21 Ιαν. 2012, 11:24
ειναι δυνατο να κατεβασω το .apk απο εφαρμογες του market?εχω βρει ενα τροπο να τις μεταφερω μεσω της καρτας απο το jοy που ειναι root στο pc.θελω να τις μεταφερω σε tablet το οποιο δεν εχει market.αλλος τροπος υπαρχει?

jimpe
21 Ιαν. 2012, 11:35
Καλημέρα, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το joy , σχεδόν πάντα είχα custom rom με χρήση του amon ra...Το πρόβλημα είναι οτι ξαφνικά δε λειτουργεί η αφή παρά μόνο για ένα και μόνο ένα tap στην εκκίνηση..

Θεώρησα ότι κάτι έπαθε ξαφνικά η rom και έβαλα δοκιμαστικά μια άλλη.. Το πρόβλημα παραμένει.

Αν είχα όμως πρόβλημα hardware η αφή λογικά δε θα λειτουργούσε καθόλου, τί λέτε να φταίει?

Σκέφτηκα να βγάλω τα πάντα και να δοκιμάσω τη μαμά ρομ αλλά τα link που έχουν παραθέσει την αρχή είναι νεκρά..Υπάρχει κάπου να την βρω και πώς να την εγκαταστήσω γιατί πάει καιρός που το πείραζα και τα ξέχασα..

Ευχαριστώ!!

edit: Βρήκα εδώ (http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/)την επίσημη ρομ όμως το πρόβλημα παραμένει..μάλλον είναι θέμα υλικού;Ακόμα και όταν χαμηλώνει ο φωτισμό κ αγγίξω δυναμώνει όμως δεν αποκρίνεται στη αφή.

ειναι δυνατο να κατεβασω το .apk απο εφαρμογες του market?εχω βρει ενα τροπο να τις μεταφερω μεσω της καρτας απο το jοy που ειναι root στο pc.θελω να τις μεταφερω σε tablet το οποιο δεν εχει market.αλλος τροπος υπαρχει?

Φίλε μου δεν ξέρω αν σε καλύπτω αλλά με αυτή την εφαρμογή απο το μάρκτετ

https://market.android.com/details?id=it.medieval.blueftp&hl=el
(https://market.android.com/details?id=it.medieval.blueftp&hl=el)
μπορείς και στέλνεις τις εφαρμογές που έχεις στο κινητό σου σε άλλα android με bluetooth.

spiliot
22 Ιαν. 2012, 15:58
Απ' ότι φαίνεται σου κάηκε το digitizer...

jimpe
23 Ιαν. 2012, 16:45
Απ' ότι φαίνεται σου κάηκε το digitizer...

Το πήγα στη voda για service τελικά αφού έκανα restore στη μαμά rom και περιμένουμε. θα το καλύψει άραγε η εγγύηση αν είναι αυτό;;

mylw_4
24 Ιαν. 2012, 14:31
για να ακουσω ραδιοφωνο πχ απο e-radio.gr τι πρεπει να κανω?

fothek
24 Ιαν. 2012, 16:00
skyfire. δεν ξερω εαν καλυπτει πληρως για ραδιο,αλλα εμενα στην τηλεοραση με καλυπτει πληρως.

NikosGR8
30 Ιαν. 2012, 00:11
Έχω αφήσει το κινητό μου στη Vodafone από τις 12 του μήνα για να μου φτιάξουν το πρόβλημα με το WiFi. Την Πέμπτη που μας πέρασε πέρασα από το κατάστημα και ρώτησα σχετικά με το αν προχωράει η διαδικασία και δεν μου απάντησαν συγκεκριμένα, απλά μου είπαν ότι μόλις επιστρέψει θα με ειδοποιήσουν.
Την πρώτη φορά που τους το είχα πάει για το ίδιο πρόβλημα είχα το κινητό πίσω σε δύο εβδομάδες. Γνωρίζει κανείς πόσο καιρό πρέπει να περιμένω ακόμα για να πάρω το κινητό στα χέρια μου?

Edit: Με ειδοποίησαν σήμερα για να τους πω το μοτίβο που έχω βάλει στην οθόνη και μου είπαν ότι θα με ειδοποιήσουν σε λίγες μέρες για το πότε θα παραλάβω το κινητό.

akistab
1 Φεβ. 2012, 17:29
Καλησπέρα σε όλους!!! Ήθελα να σας μεταφέρω τις εντυπώσεις μου από τη συνύπαρξη με το κινεζάκι μας!! Έχουν περάσει 2 βδομάδες περίπου από τότε που εγκατέστησα την καινούργια ROM στο κινητό και έκανα ήδη και νέα εγκατάσταση στην ίδια με update 12. Το κινητό είναι φοβερό!!! Βέβαια υπάρχουν ακόμα κάποια μικρό προβληματάκια λλά είναι σχεδόν αμελητέα!!! Καλό είναι όμως να τα αναφέρω!!! Το ραδιόφωνο συνεχίζει να μην παίζει. Ο ήχος των μηνυμάτων δεν γίνεται να αλλάξει σε custom και οι υπάρχοντες ήχοι είναι σχετικά χαμηλής έντασης. Επίσης, όταν έρχεται μήνυμα δεν ανάβει η οθόνη. Ίσως για το τελευταίο να χρειάζεται περισσότερο ψάξιμο οπότε επιφυλάσσομαι!!! Τα μηνύματα -τουλάχιατον όσο έχω ασχοληθεί- δεν μπορώ να τα διαγράψω επιλεκτικά. Αυτά εν ολίγοις. Πάντως γενική εικόνα είναι υπέρ του δέοντος καλή, φανταστική θα έλεγα για τις δυνατότητες ενός τόσο μικρού κιντού!!!! Και πάλι ευχαριστώ τον Βασίλη για την πολύτιμη βοήθειά του!!!

woner
2 Φεβ. 2012, 21:18
Καλησπέρα παιδιά μόλις το πήρε ενας φίλος και θα θελα να μάθω αν υπάρχει οδηγός για root και πέρασμα custom rom.Το κιν.είναι με 2.1 έκδοση firmware και 2.6.29-perfhuawei@localhost#1 kernel.

viotos
2 Φεβ. 2012, 22:51
Καλησπέρα παιδιά μόλις το πήρε ενας φίλος και θα θελα να μάθω αν υπάρχει οδηγός για root και πέρασμα custom rom.Το κιν.είναι με 2.1 έκδοση firmware και 2.6.29-perfhuawei@localhost#1 kernel.

διαβασε εδω φιλε εχει οτι ζητας http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/ και root να κανεις με το z4root εχει τις οδηγειες στο link

woner
6 Φεβ. 2012, 23:03
διαβασε εδω φιλε εχει οτι ζητας http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/ και root να κανεις με το z4root εχει τις οδηγειες στο link

Διαβάζοντας τον οδηγό του laspas,αποφάσισα να φλασάρω αυτήν (ROM) 2.3.7-CM7 Huawei U8120–SLYKING241,ωστόσο έχω πρόβλημα στο 5ο βήμα και συγκεκριμένα στο 1. γιατί αποτυγχάνει το update που κάνω από την original ROM.Mπορείτε να δώσετε κάποιο άλλο link για την περίπτωση μου,γιατί και η δεύτερη επιλογή δεν δουλεύει.

viotos
7 Φεβ. 2012, 13:56
Διαβάζοντας τον οδηγό του laspas,αποφάσισα να φλασάρω αυτήν (ROM) 2.3.7-CM7 Huawei U8120–SLYKING241,ωστόσο έχω πρόβλημα στο 5ο βήμα και συγκεκριμένα στο 1. γιατί αποτυγχάνει το update που κάνω από την original ROM.Mπορείτε να δώσετε κάποιο άλλο link για την περίπτωση μου,γιατί και η δεύτερη επιλογή δεν δουλεύει.

για εξηγησε φιλε τι θες να κανεις να γυρισης στην μαμα rom??? το πρωτο λινκ της μαμα rom δουλευει κανονικα http://www.mediafire.com/?1lzpttlof683386 το κατεβαζεις και παιρνεις τον φακελο dload που εχει μεσα και τον περνας στην sd και μετα σβησε το τηλεφωνο και θα το ανοιξεις πατωντας ταυτοχρονα μαζι τα πληκτρα αυξησης εντασης ακουστικου το πληκτρο end call (τελους κλησης ) και το πληκτρο ενεργοποιησης και το τηλεφωνο θα κανει τα υπολοιπα μονο του (θα γυρισει στην rom μαμα της vodafon ):)

woner
7 Φεβ. 2012, 19:57
Θέλω να περάσω την cm7 αλλά έχω πρόβλημα στο να κατεβάσω το rom manager απο το market!:blink:Δεν ξέρω αν βοηθάει, η συσκευή είναι με έκδοση 2.1-update 1,αριθμός έκδοσης U8120V100R001C02B264 και kernel 2.6.29-perfhuwaei@localhost#1.

woner
7 Φεβ. 2012, 21:21
Τελικά τα κατάφερα και του περάσα τη zodiac!!

NikosGR8
9 Φεβ. 2012, 20:59
Το κινητό πόσους μήνες έχει εγγύηση? Γιατί μου το επέστρεψαν χωρίς να το φτιάξουν και μου είπαν ότι βρίσκεται εκτός εγγύησης.

Telembon
9 Φεβ. 2012, 21:19
Το κινητό πόσους μήνες έχει εγγύηση? Γιατί μου το επέστρεψαν χωρίς να το φτιάξουν και μου είπαν ότι βρίσκεται εκτός εγγύησης.
24 μήνες έχει εγγύηση

NikosGR8
9 Φεβ. 2012, 21:47
24 μήνες έχει εγγύηση

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Οπότε τους το επιστρέφω και το αφήνω να το φτιάξουν αυτή τη φορά.

tseapis
10 Φεβ. 2012, 04:32
^ για να ισχύει η εγγύηση πρέπει να φαίνεται μαμίσιο. Αν είσαι ρουτ ή έχεις αλλάξει και ρομ πρέπει να επαναφέρεις το κινητό στην κατάσταση που ήταν όταν το αγόρασες για να ισχύσει η εγγύηση.
[καλά δεν λέω;]

NikosGR8
10 Φεβ. 2012, 07:05
^ για να ισχύει η εγγύηση πρέπει να φαίνεται μαμίσιο. Αν είσαι ρουτ ή έχεις αλλάξει και ρομ πρέπει να επαναφέρεις το κινητό στην κατάσταση που ήταν όταν το αγόρασες για να ισχύσει η εγγύηση.
[καλά δεν λέω;]

Έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι. Και εγώ όταν τους το είχα πάει την rom της vodafone είχε. Απλά το έβγαλαν εκτός εγγύησης επειδή λέει ο τεχνικός ότι υπήρχε μοτίβο στην οθόνη και το κινητό θεωρητικά ήταν κλειδωμένο.

mylw_4
11 Φεβ. 2012, 15:10
παιδια προστατευτικά αυτοκόλλητα για την οθόνη απο που μπορω να αγορασω?καποιο μαγαζι στη θεσ/νικη, ή εστω από internet αλλα με αντικαταβολή?

spyrossss
12 Φεβ. 2012, 12:19
Έχω το εξής προβλημα με το joy μου θέλω να του βάλω cm7 και ακολουθώ αυτόν τον οδηγό http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy
Έβαλα την απλη την rom της vodafone (Στο παρελθον είχα πάλι custom rom αλλα όχι cm7 ) το κάνω root και για να του περάσω cm7 θέλει το rom manager που το βρισκεις στο market αλλα εμένα δεν το βρίσκει το rom manager βρισκει μονο το premium που κάνει 5 ευρώ ...
Δεν ξέρω τι φταίει και θέλω την βοήθεια σας !!

Ευχαριστώ πολύ !!

EDIT : ΟΛΑ ΟΚ ΤΩΡΑ

NikosGR8
12 Φεβ. 2012, 16:44
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς γίνεται το WiFi να μην ενεργοποιείται στην rom της Vodafone ενώ στην 2.3.7 του SlyKing να ενεργοποιείται αλλά να κολλάει το κινητό και να κλείνει το WiFi μόνο του?

spyrossss
12 Φεβ. 2012, 22:36
Εγώ αντίθετα πάλι αν και προσπαθώ μέρες τώρα να κάνω το ίδιο (για την 2.3.7 εννοώ) δεν τα καταφέρνω.
Έχω κάνει root με το z4root ανοίγω την εφαρμογή ROM Manager και επιλέγω «Flash Clockworkmod Recovery» στο υπομενου επιλεγω «Hauwei Ascend» φορτωνει μετα το recovery (3.0.0.5 λέει από κάτω) και μετά το χάος.
Είτε μέσω μενού (reboot into recovery) είτε με τα πλήκτρα το τηλέφωνο αρνείται πεισματικά να εγκαταλείψει την κλεψύδρα αν δεν του αφαιρέσεις την μπάταρία και δεν βγάζει με τίποτε recovery menu.
Δοκίμασα 3 φορές και ξαναπέρασα τη μανίσια ρομ μήπως κάτι καταφέρω αλλά μάταια.
Για τα υπόλοιπα δεν το συζητώ πόσες φορές προσπάθησα.
Κάθε βοήθεια ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΗΗΗ!!
Εχω το ίδιο πρόβλημα ακρίβως και θέλω την βοηθεια σας !!!

viotos
13 Φεβ. 2012, 02:13
Εχω το ίδιο πρόβλημα ακρίβως και θέλω την βοηθεια σας !!!

κατεβαστε αυτο το νεωτερο regovery 5.0.2.6 http://www.mediafire.com/?a91bahkd92mr1pl και διαβαστε στο βημα 7 του laspas http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/ πως θα το εγκαταστησετε εκει που λεει εναλακτικα για το νεο regovery που σας δινω δηλαδει Για να την εγκαταστήσετε, θα ακολουθήσετε τις ίδιες διαδικασίες με το Βήμα 1, αλλά αυτή τη φορά θα χρησιμοποιήσετε το αρχείο fastboot*, μαζί με το recovery image που θα βρείτε μέσα στο παραπάνω zip

spyrossss
13 Φεβ. 2012, 15:06
Στο http://www.mediafire.com/?a91bahkd92mr1pl δεν έχει κάποιο αρχείο fastboot ...

Υ.Γ:Να μου μιλάς στον ενικό ;););););););):)

viotos
13 Φεβ. 2012, 18:03
Στο http://www.mediafire.com/?a91bahkd92mr1pl δεν έχει κάποιο αρχείο fastboot ...

Υ.Γ:Να μου μιλάς στον ενικό ;););););););):)

φιλε spyrossss να βοηθησω ηθελα δεν γνωριζω εαν το αρχειο fastboot δεν ειναι μεσα γιατι εγω το ειχα κατεβασει και ειτανε μεσα οσο για το Υ.Γ απλως εκανα αντιγραφη-επικοληση απο τον οδηγο του laspas το σημειο με τις οδηγειες τελος παντων βρηκα αλλο regovery να κατεβασεις εδω http://www.mediafire.com/?5w1rff85002ux90 εαν κανει την δουλεια καλως ειναι για το τηλεφωνο μας απο αλλο link ...

spyrossss
13 Φεβ. 2012, 21:38
Ευχαριστώ πολύ ...
Πως μπορώ να ανοίξω ενα IMG αρχείο γιατί το recovery είναι αρχείο κατάληξης IMG

viotos
13 Φεβ. 2012, 22:03
Ευχαριστώ πολύ ...

φιλε spyrossss ειλικρινα αυτο δεν το ξερο τον τροπο νομιζω να ρωτησεις τα παιδια στο φορουμ του laspas η εδω στο my phone η στο xda τον τροπο ανοιγματος και εγκαταστασης του αρχειου :( εγω εχω περασει το regovery απο το rom manager το 3.0.0.5 νομιχω ειναι

LOKKI
18 Φεβ. 2012, 15:15
Γειά σας, παιδιά!:)

Μήπως γνωρίζει κάποιος από εσάς μια καλή (δωρεάν) σουΐτα επικοινωνίας για το joy, γιατί θέλω να κάνω
από την δική του εισαγωγή επαφών, αλλά δεν βλέπω να δίνει πουθενά αυτήν την δυνατότητα..

Ευχαριστώ προκαταβολικά,

Βασίλης

giannis939
18 Φεβ. 2012, 15:59
Καλησπερα, ειμαι και εγω κατοχο του 845 και εχω μια ερωτηση για γκουρου του ειδους....

Το τηλεφωνο εχει γινει root με z4root και με Titanium Backup Free εχουν αφαιρεθει ολες οι χαζομαρες της Vodafone και καποιες επιπλεον αχρηστες (για μενα) εφαρμογες.

Για καθημερινη χρηση χρησιμοποιω τα εργαλεια της Go EX για Dialer και Contacts και Handset με τα SMS που με βολευουν παρα πολυ.

Η ερωτηση μου ειναι... μπορω να αφαιρεσω τα default Dialer, Contacts και Messages του Android ή χρειαζονται για να λειτουργησουν τα προσθετα εργαλεια της Go EX???

Να ενημερωσω οτι δεν ενδιαφερομαι να περασω custom ROM στην συσκευη απλα θελω να κανω την υπαρχουσα ROM οσο πιο ελαφρια γινεται.

Ευχαριστω εκ των προτερων!

i found it! by far the best keydoard! thx you all!

Φιλε αντιμετωπιζω και εγω το ιδιο προβλημα, το HTC IME μου εμφανιζεται μισο... μπορεις να μου πεις πως το εφτιαξες??

woner
21 Φεβ. 2012, 16:49
Ευχαριστώ πολύ ...

Εχω και γω το ίδιο πρόβλημα δεν μπορω να κατεβάσω το rom manager για να περάσω την CM7:(

viotos
21 Φεβ. 2012, 20:31
Εχω και γω το ίδιο πρόβλημα δεν μπορω να κατεβάσω το rom manager για να περάσω την CM7:(

θα ακολουθησεις εδω τον οδηγο http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/ και θα κατεβασεις εδω το regovery http://www.mediafire.com/?ir6fh7h81188tv8 δηλαδει θα τρεξεις κανονικα διπλο κλικ στο αρχειο instal regovery windows bat συμφωνα με τις οδηγειες του βηματος 2 στον οδηγο του laspas και θα κανεις την δουλεια σου χωρις το rom manager . τα ευσημα πανε στον φιλο alekosLi απο το σαιτ του laspas που το εφτιαξε ειναι το καινουργιο regovery :)

giannis939
21 Φεβ. 2012, 20:40
Παιδια, εχω προσπαθησει τα παντα για να εγκαταστησω το Clockworkmod recovery και δεν γινεται εγκατασταση με τιποτα.

Εχω δοκιμασει οτι αναγραφετε εδω:
http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/

και εδω:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=929628

και για τις δυο version 3.0.0.5 και 5.0.2.6

Καμια ιδεα??????

P.S. Το ROM Manager το εχω περασει κανονικα αλλα αρνηται να κατεβασει το Clockworkmod!!!!!!

viotos
21 Φεβ. 2012, 20:44
Παιδια, εχω προσπαθησει τα παντα για να εγκαταστησω το Clockworkmod recovery και δεν γινεται εγκατασταση με τιποτα.

Εχω δοκιμασει οτι αναγραφετε εδω:

και εδω:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=929628

και για τις δυο version 3.0.0.5 και 5.0.2.6

Καμια ιδεα??????

ακολουθα τις οδηγειες και το λινκ με το regovery οπως τα εχω γραψει απο πανω φιλε και θα κανεις την δουλεια σου..... το rom manager αστο προς το παρων γιατι κατι τρεχει και δεν το περναει τωρα το regovery εγω ετσι το εκανα και ειναι οκ..

giannis939
21 Φεβ. 2012, 20:51
ακολουθα τις οδηγειες και το λινκ με το regovery οπως τα εχω γραψει απο πανω φιλε και θα κανεις την δουλεια σου..... το rom manager αστο προς το παρων γιατι κατι τρεχει και δεν το περναει τωρα το regovery εγω ετσι το εκανα και ειναι οκ..

Δεν κανει τιποτα φιλε μου.... μου βγαζει στο command line <waiting for device> και δεν γινεται τιποτα~:dizzy:

viotos
21 Φεβ. 2012, 21:27
Δεν κανει τιποτα φιλε μου.... μου βγαζει στο command line <waiting for device> και δεν γινεται τιποτα~:dizzy:

τοτε δεν εχεις περασει στο pc τους drivers huawei android smart phone γιαυτο σου λεει ετσι φιλε δεν το βλεπει το τηλεφωνο κατεβασε τους drivers απο εδω και κανε τους εγκατασταση στο pc http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=Mzk1MzA= και μετα ξανακανε αυτα που ειπα ...

giannis939
22 Φεβ. 2012, 11:58
Λοιπόν για όσους είναι εντελώς άσχετοι (όπως εγώ!!!) τα βήματα για την εγκατάσταση του ClockworkMod είναι τα ακόλουθα:

1. ΔΕΝ έχουμε το τηλέφωνο συνδεδεμένο πουθενά έως το βήμα «7».
2. Κατεβάζουμε τους drivers της Huawei από εδώ:http://www.huaweidevice.com/worldwid...oftid=Mzk1MzA=
3. Κατεβάζουμε το Recovery v.5.0.2.6 από εδώ: http://www.mediafire.com/?ir6fh7h81188tv8
4. Τρέχουμε το Installer των drivers που κατεβάσαμε από την Huawei.
5. Όταν τελειώσει η εγκατάσταση τρέχουμε το «Driver Tools» το οποίο λογικά πρέπει να εμφανίζεται στην επιφάνια εργασίας μας. (Διαφορετικά το βρίσκουμε στον φάκελο που κάναμε την εγκατάσταση).
6. Από το παράθυρο που μας ανοίγει η εφαρμογή επιλεγούμε «Install Drivers».
7. Μόλις ολοκληρωθεί η εγκατάσταση, συνδέουμε το ΑΝΑΜΜΕΝΟ τηλέφωνο με το PC με το καλώδιο USB.
8. Θα σας βγάλει μήνυμα για εγκατάσταση drivers για νέα συσκευή.
9. Μόλις ολοκληρωθεί η εγκατάσταση των drivers («Your device is ready to use») αποσυνδέουμε το τηλέφωνο από το USB και το σβήνουμε.
10. Κρατάμε πατημένα παρατεταμένα τα πλήκτρα του τηλέφωνου ΤΕΛΟΣ ΚΛΗΣΗΣ + ΚΑΤΩ ΕΝΤΑΣΗ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟΥ + POWER.
11. Στην οθόνη του κινητού θα μας εμφανιστεί μια κλεψύδρα και το τηλέφωνο δεν θα κάνει ΤΙΠΟΤΑ άλλο. (ούτε καν θα σβήνει αν πατήσετε το Power).
12. Συνδέουμε ξανά το τηλέφωνο με το καλώδιο USB στο PC.
13. Θα σας βγάλει μήνυμα για εγκατάσταση drivers για νέα συσκευή.
14. Μόλις ολοκληρωθεί η εγκατάσταση των drivers ανοίγουμε το συμπιεσμένο αρχείο που κατεβάσαμε στο «Βήμα Νο3» και κάνουμε extract ολόκληρο τον φάκελο (όνομα “recovery”) που έχει μέσα.
15. Ανοίγουμε τον φάκελο “recovery” και κάνουμε διπλό κλικ στο αρχείο «install-recovery-windows.bat».
16. Θα εμφανιστεί ένα παράθυρο «Command prompt» που θα κλείσει πολύ γρήγορα (αν όλα πάνε καλά). Εμένα η εγκατάσταση κράτησε κάτω από 3 δευτερόλεπτα ούτε που πρόλαβα να διαβάσω τι έγραφε…
17. Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία, αποσυνδέουμε το καλώδιο USB και αφαιρούμε την μπαταρία της συσκευής (διαφορετικά το τηλέφωνο δεν σβήνει).
18. Για να βεβαιωθούμε ότι το ClockworkMod περάστηκε σωστά στην συσκευή, πατάμε παρατεταμένα τα ΕΝΑΡΞΗ ΚΛΗΣΗΣ + ΑΥΞΗΣΗ ΕΝΤΑΣΗΣ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟΥ + POWER.
19. To κινητό θα μπει μόνο του στο ClockworkMod recovery. (Το οποιο μοιαζει καπως έτσι http://www.newtechstuffs.com/wp-content/uploads/2011/08/500.jpg)
20. Αρχίζει το πείραγμα……

Tested και δουλευει 100% σε Window Vista. (Και λογικα σε ολες τις version Windows)

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο φίλο viotos !!! :thanks::thanks::thanks:

DINOS3
22 Φεβ. 2012, 14:52
Παιδιά καλησπέρα μετά από αρκετούς πειραματισμούς κατάφερα χθες και πέρασα την CM7 του Slyking 12 αλλά δεν λειτουργεί το wifi. Ενεργοποιείται στην οθόνη αλλά κλείνει σε λίγα δεύτερα και δεν εντοπίζει κανένα δίκτυο. Μήπως χρειάζεται κάποια καινούρια ρύθμιση ή κάτι άλλο? Ευχαριστώ.

viotos
22 Φεβ. 2012, 16:19
Λοιπόν για όσους είναι εντελώς άσχετοι (όπως εγώ!!!) τα βήματα για την εγκατάσταση του ClockworkMod είναι τα ακόλουθα:

2. Κατεβάζουμε τους drivers της Huawei από εδώ:http://www.huaweidevice.com/worldwid...oftid=Mzk1MzA=
3. Κατεβάζουμε το Recovery v.5.0.2.6 από εδώ: http://www.mediafire.com/?ir6fh7h81188tv8
5. Όταν τελειώσει η εγκατάσταση τρέχουμε το «Driver Tools» το οποίο λογικά πρέπει να εμφανίζεται στην επιφάνια εργασίας μας. (Διαφορετικά το βρίσκουμε στον φάκελο που κάναμε την εγκατάσταση).
7. Μόλις ολοκληρωθεί η εγκατάσταση, συνδέουμε το ΑΝΑΜΜΕΝΟ τηλέφωνο με το PC με το καλώδιο USB.
9. Μόλις ολοκληρωθεί η εγκατάσταση των drivers («Your device is ready to use») αποσυνδέουμε το τηλέφωνο από το USB και το σβήνουμε.
10. Κρατάμε πατημένα παρατεταμένα τα πλήκτρα του τηλέφωνου ΤΕΛΟΣ ΚΛΗΣΗΣ + ΚΑΤΩ ΕΝΤΑΣΗ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟΥ + POWER.
11. Στην οθόνη του κινητού θα μας εμφανιστεί μια κλεψύδρα και το τηλέφωνο δεν θα κάνει ΤΙΠΟΤΑ άλλο. (ούτε καν θα σβήνει αν πατήσετε το Power).
14. Μόλις ολοκληρωθεί η εγκατάσταση των drivers ανοίγουμε το συμπιεσμένο αρχείο που κατεβάσαμε στο «Βήμα Νο3» και κάνουμε extract ολόκληρο τον φάκελο (όνομα “recovery”) που έχει μέσα.
15. Ανοίγουμε τον φάκελο “recovery” και κάνουμε διπλό κλικ στο αρχείο «install-recovery-windows.bat».
16. Θα εμφανιστεί ένα παράθυρο «Command prompt» που θα κλείσει πολύ γρήγορα (αν όλα πάνε καλά). Εμένα η εγκατάσταση κράτησε κάτω από 3 δευτερόλεπτα ούτε που πρόλαβα να διαβάσω τι έγραφε…
17. Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία, αποσυνδέουμε το καλώδιο USB και αφαιρούμε την μπαταρία της συσκευής (διαφορετικά το τηλέφωνο δεν σβήνει).
18. Για να βεβαιωθούμε ότι το ClockworkMod περάστηκε σωστά στην συσκευή, πατάμε παρατεταμένα τα ΕΝΑΡΞΗ ΚΛΗΣΗΣ + ΑΥΞΗΣΗ ΕΝΤΑΣΗΣ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟΥ + POWER.
19. To κινητό θα μπει μόνο του στο ClockworkMod recovery. (Το οποιο μοιαζει καπως έτσι http://www.newtechstuffs.com/wp-content/uploads/2011/08/500.jpg)

Tested και δουλευει 100% σε Window Vista. (Και λογικα σε ολες τις version Windows)

ειδες φιλαρακι που ολα πηγαν καλα?? το καταλαβα οτι δεν ειχες περασει τους drivers αντε μεγια το regovery..:)

viotos
22 Φεβ. 2012, 16:26

Παιδιά καλησπέρα μετά από αρκετούς πειραματισμούς κατάφερα χθες και πέρασα την CM7 του Slyking 12 αλλά δεν λειτουργεί το wifi. Ενεργοποιείται στην οθόνη αλλά κλείνει σε λίγα δεύτερα και δεν εντοπίζει κανένα δίκτυο. Μήπως χρειάζεται κάποια καινούρια ρύθμιση ή κάτι άλλο? Ευχαριστώ.

κατι δεν ειναι σωστα στην ολη διαδικασια το wifi δουλευει κανονικα και τα βρισκει ολα ... σβηστα ολα δηλαδει την rom απο την sd ξανακατεβασε την rom και ξαναπερασε την στην sd μπες σε regovery και ξαναφλασαρε απο την αρχη παλι κανε vipe data και vipe facktory chance κ.λ.π ...

giannis939
22 Φεβ. 2012, 17:10
Για να κανω το κινητο Overclock.... που θα βρω τον καταλληλο kernel? Και παλι χωρις να αλλαξω την μαμα ROM.

Εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=802893

Το update TCT_RLS4c_overclock_fix.zip ειναι το καταλληλο kernel για overclock?

DINOS3
22 Φεβ. 2012, 21:36
Στον οδηγό του laspas αναφέρει "Είτε στον Zeam, είτε στον ADW, αντιστοιχίστε την ενέργεια αφής «swipe down» (δηλαδή σύρσιμο προς τα κάτω) με την ενέργεια «Show notifications», για να έχετε πρόσβαση στη γραμμή ειδοποιήσεων". Δεν κατάλαβα πως γίνεται αν κάποιος ξέρει ας το περιγράψει λίγο αναλυτικά.
Και από μένα ένα μεγάλο ευχαριστώ στο φίλο viotos !!!
Μας έλυσες τα χέρια πάνω που είχανε σπάσει τα νεύρα μας, και πάλι ευχαριστώ!!!

viotos
22 Φεβ. 2012, 22:03
Για να κανω το κινητο Overclock.... που θα βρω τον καταλληλο kernel? Και παλι χωρις να αλλαξω την μαμα ROM.

Εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=802893

Το update TCT_RLS4c_overclock_fix.zip ειναι το καταλληλο kernel για overclock?

τι το θες το overclok και αλαγες kernel ??? με την μαμισια ? κ.λ.π θα μπλεξεις αστα αυτα πρεπει να εισαι πολυ προχορημενος βαλε την 12 rom του SlyKing και με το set qpu ανεβασε το στα 710 τον επεξεργαστη να εισαι οκ.. παει σφαιρα εγω ετσι το εχω ...

giannis939
23 Φεβ. 2012, 10:30
τι το θες το overclok και αλαγες kernel ??? με την μαμισια ? κ.λ.π θα μπλεξεις αστα αυτα πρεπει να εισαι πολυ προχορημενος βαλε την 12 rom του SlyKing και με το set qpu ανεβασε το στα 710 τον επεξεργαστη να εισαι οκ.. παει σφαιρα εγω ετσι το εχω ...

Φιλε τελικα απο τις πολλες δοκιμες εβγαλα νοκ-αουτ το Μαρκετ οποτε αναγκαστικα πηγα σε νεο install.

Περασα την 14 του SlyKing (2.3.7) (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1295844).

Την "πειραζω" απο χθες και παρα το overclock του επεξεργαστη στα 691MHz (εκει μου βγαζει την καλυτερη σταθεροτητα), το κινητο μου φαινεται πιο αργο απ' οτι ηταν με την μαμα ROM. Ειδικα αφου ειχα αφαιρεσει τα περισσοτερα προγραμματα.

Επισης δεν μου "παιζει" κανενα widget απο το Μαρκετ. Δεν τα "βλεπει" καν.

Ενω δεν λειτουργουν ουτε τα Ελληνικα στο HTC_IME. Επισης το HTC_IME σε καθε restart του τηλεφωνου απενεργοποιηται και πρεπει να το ενεργποιησω ξανα απο τα Setting->Languages κτλ.

Εχεις αντιμετωπισει παρομοια προβληματα?????

viotos
23 Φεβ. 2012, 18:37
Φιλε τελικα απο τις πολλες δοκιμες εβγαλα νοκ-αουτ το Μαρκετ οποτε αναγκαστικα πηγα σε νεο install.

Περασα την 14 του SlyKing (2.3.7) (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1295844).

Την "πειραζω" απο χθες και παρα το overclock του επεξεργαστη στα 691MHz (εκει μου βγαζει την καλυτερη σταθεροτητα), το κινητο μου φαινεται πιο αργο απ' οτι ηταν με την μαμα ROM. Ειδικα αφου ειχα αφαιρεσει τα περισσοτερα προγραμματα.

Επισης δεν μου "παιζει" κανενα widget απο το Μαρκετ. Δεν τα "βλεπει" καν. οσο για το μαρκετ κατεβασε αυτο http://wiki.cyanogenmod.com/index.php?title=Latest_Version/Google_Apps κανε κλικ στο download CyanogenMod 7 που λεει και περνατο οπως ειναι zip στην sd και φλασαρε το πανω απο το αλλο που εχεις και δεν σου δουλευει καλα..

Ενω δεν λειτουργουν ουτε τα Ελληνικα στο HTC_IME. Επισης το HTC_IME σε καθε restart του τηλεφωνου απενεργοποιηται και πρεπει να το ενεργποιησω ξανα απο τα Setting->Languages κτλ.

Εχεις αντιμετωπισει παρομοια προβληματα?????

οχι εμενα δουλευει κανονικα και τα widget παιζει εχω το biudiful widget και διαφορα αλλα και παιζουνε κανονικα .. η rom εχει πληκτολογιο ελληνικα καλο σαν το HTC_IME ειναι σχεδον εγω αυτο δουλευω το overclock του επεξεργαστη στα το εχω στα 710 κανονικα .... μετα απο δουλεμα ολες οι rom δουλευουνε λιγο πιο βαρια ειδικα εαν εχεις πολλες εφαρμογες στο τηλεφωνο .. λοιπον ακου το ( φαρμακο) οταν βλεπεις και γινεται πιο αργο θα ανοιγεις το rom manager και απο το μενου θα επιλεγεις να κανει «Fix Permissions», οταν τελειωσει θα σου λεει να κανεις επανεκινηση θα πατας οκ και θα κανεις επανεκινηση εσυ απο το μενου του τηλεφωνου και θα ειναι οκ.. οταν ανοιξει να δεις ποσογρηγορα θα δουλευει μετα .. αυτο κανε καθε 2- μερες και θα ειναι οκ..:) εδω μαρκετ κανε κλικ εκει που λεει για την CyanogenMod 7 και κατεβασετο περνα το zip στην sd και φλασαρετο απο πανω απο το αλλο που εχεις http://wiki.cyanogenmod.com/index.php?title=Latest_Version/Google_Apps σορυ αλλα ειχα ανοιχτα παραθυρα και εβαλα το λινκ για το μαρκετ αναμεσα στο δικο σου post ....μετα το εβαλα κανονικα ...

kostas123464
25 Φεβ. 2012, 19:45
παιδεια με το flash player τι γινετε μπορουμε να κανουμε τπτ να δουμε κανενα βιντεακη

crueljay
26 Φεβ. 2012, 16:52
παιδεια με το flash player τι γινετε μπορουμε να κανουμε τπτ να δουμε κανενα βιντεακη

Βάλε τον Skyfire 4.0 (browser)

kostas123464
29 Φεβ. 2012, 12:00
ποια πιστευεται οτι ειναι η καλυτερη ρομ για την μπαταρια δηλαδη με την μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας?

viotos
29 Φεβ. 2012, 14:30
ποια πιστευεται οτι ειναι η καλυτερη ρομ για την μπαταρια δηλαδη με την μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1295844

th1519
29 Φεβ. 2012, 15:19
Τελικά σε ποια rom εχει και ραδιοφωνο που δουλευει;

notisjunior
29 Φεβ. 2012, 18:58
Τελικά σε ποια rom εχει και ραδιοφωνο που δουλευει;

μια 2,2 του cas_xp Νομίζω λέγεται αυτός; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=915354&highlight=huawei

Loutrikan
2 Μάρ. 2012, 18:03
Ούτε και μένα μου δουλευουν τα Ελληνικα στο HTC_IME, δούλεψαν την πρωτη φορά που το εγκατεστησα και μετα απο restart τίποτα, μόνο Αγγλικα εχει :mad:

Το έκανα απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση αλλά εχει μονο Αγγλικα τωρα
Δουλευει κανονικά σε καποιον;

notisjunior
3 Μάρ. 2012, 10:38
Ούτε και μένα μου δουλευουν τα Ελληνικα στο HTC_IME, δούλεψαν την πρωτη φορά που το εγκατεστησα και μετα απο restart τίποτα, μόνο Αγγλικα εχει :mad:

Το έκανα απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση αλλά εχει μονο Αγγλικα τωρα
Δουλευει κανονικά σε καποιον;

αν πας να ρυθμίσεις τις γλώσσες εισαγωγής ίσως κάποτε το κάνει... δεν θέλει κόπο θέλει τρόπο.

Loutrikan
4 Μάρ. 2012, 23:58
αν πας να ρυθμίσεις τις γλώσσες εισαγωγής ίσως κάποτε το κάνει... δεν θέλει κόπο θέλει τρόπο.

Τελικά μου έφτιαξε με Fix Permissions απο τον Rom Manager :)

jack1976
10 Μάρ. 2012, 14:03
Θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις για αυτό το μοντέλο (που λισως να ειναι και γενικές για smartphones android).Μου συστήνετε να χρησημοποιώ τις εφαρμογές που υπάρχουν για διάφορες υπηρεσίες ή να μπαίνω από τον browser σε αυτές (facebook,google+,twitter κτλπ).Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω τι προσφέρουν και πόσο χρήσημες είναι οι "360" εφαρμογές που είχε προεγκατεστημένες στο κινητο.Στην παρακάτω εικόνα τι σημαίνουν οι επιλογές του widget που είναι στο πάνω μέρος τις οθόνης της παρακάτω εικόνας;(το πρώτο,το δεύτερο και το τελευταίο ξέρω.Τα άλλα δύο;)
http://oi43.tinypic.com/aut8ox.jpg
Τέλος,θα ήθελα να μου πείτε πως μπορώ να ζητήσω μια μεμβάρνη για την οθόνη.Ξέρω πως πάει με τις ίντσες αλλά το ηχείο "βρίσκετε μέσα στις ίντσες" (όποιος έχει το μοντέλο θα καταλάβει) και πρέπει να βρω με τρύπα σε συγκεκριμένο μερος και μέγεθος.

με σειρά από αριστερά προς δεξιά 1. wi-fi 2. bluetooth 3. gps 4. συγχρονισμός με gmail 5. φωτεινότητα οθόνης

mpempoulinos
15 Μάρ. 2012, 13:46
Καλησπέρα Joy-άδες! :)
Μια φίλη μου έχει το κινητό, γνήσιο και μου λέει ότι τελευταία κολλάει λίγο και ειδικά η εφαρμογή του FB. Στη Vodafone, της είπανε πως θέλει αναβάθμιση. Το έψαξα και δεν βρήκα να γίνεται αναβάθμιση στο Android 2.2.

Τώρα θέλω τα φώτα σας.
Υπάρχει τρόπος να το κάνουμε καλύτερο απ'ότι είναι τώρα?
Δε θέλω να την μπλέξω με άλλες Rom και βασικά να συναντήσει προβλήματα, εκτός και αν υπάρχει κάτι πολύ σταθερό και συμβατό με το Android Market (Google Play).

Τι μου προτείνετε?

mol
15 Μάρ. 2012, 15:24
δε το κάνεις κανα hard reset; εννοείται ότι πρέπει να παρεις backup γιατι το κινητο θα γυρίσει στην αρχική του κατάσταση, ακριβως όπως το πήρες απο τη βοντα :)

mpempoulinos
15 Μάρ. 2012, 18:24
1) Και όταν λέμε backup, υπάρχει πρόγραμμα υπολογιστή να το κάνει αυτόματα, ή με Copy-Paste?
2) Μέσω του Google Account, τι συγχρονίζεται?
3) Τις εφαρμογές, που είχε κατεβάσει, μπορώ να τις κατεβάσω μέσω pc και να τις περάσω από το καλώδιο για πιο γρήγορα?

viotos
15 Μάρ. 2012, 19:22
Καλησπέρα Joy-άδες! :)
Μια φίλη μου έχει το κινητό, γνήσιο και μου λέει ότι τελευταία κολλάει λίγο και ειδικά η εφαρμογή του FB. Στη Vodafone, της είπανε πως θέλει αναβάθμιση. Το έψαξα και δεν βρήκα να γίνεται αναβάθμιση στο Android 2.2.

Τώρα θέλω τα φώτα σας.
Υπάρχει τρόπος να το κάνουμε καλύτερο απ'ότι είναι τώρα?
Δε θέλω να την μπλέξω με άλλες Rom και βασικά να συναντήσει προβλήματα, εκτός και αν υπάρχει κάτι πολύ σταθερό και συμβατό με το Android Market (Google Play).

Τι μου προτείνετε?

το fb ειναι λιγο βαρυ για το joy φιλε γιαυτο κολαει το τηλεφωνο και εαν εχει περασμενες και πολλες εφαρμογες στο τηλεφωνο δυσκολευεται ο επεξεργαστης ...οτι εφαρμογη εχει πολλα mb και πιανει πολυ μνημη ram στο τηλεφωνο π.χ fb κ.λ.π θα σου ελεγα να την σβησεις ..ειναι σαν να εχεις ενα μικρο αμαξακι και να εχεις βαλει μεσα 6-7 ατομα !! και περιμενεις να παει 120 χιλιομετρα πως να παει??:( τωρα εαν θελεις μπορει να του βαλεις αλλη rom android 2.3 η 2.2 frogo να χρονισεις και τον επεξεργαστη π.χ στα 690 η 710 απο αυτο που ειναι τωρα και να πηγαινει σφαιρα !!εγω εχω rom 2.3 επανω χρονισμενο στα 690 και δουλευει τελεια ...εαν θελεις να ασχοληθεις εδω ειναι ο καλητερος οδηγος και ολες οι rom με οτι χρειαζεται για το joy http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/ διαβασε να παρεις μια ιδεα και κανε οτι νομιζεις καλυτερο ..και εδω ειμαστε εαν θες να βοηθησουμε :)

kostas123464
15 Μάρ. 2012, 21:35
παιδεια καλησπερα.ποια πιστευεται οτι ειναι αυτη την στιγμη η καλυτερη ρομ αναμεσα στο update 14 του slyking και στην 23 του joilaroi?

eyxaristv

mpempoulinos
16 Μάρ. 2012, 10:40
το fb ειναι λιγο βαρυ για το joy φιλε γιαυτο κολαει το τηλεφωνο και εαν εχει περασμενες και πολλες εφαρμογες στο τηλεφωνο δυσκολευεται ο επεξεργαστης...
..και εδω ειμαστε εαν θες να βοηθησουμε :)

Ευχαριστώ φίλε μου.

Αυτή τη στιγμή, με τη βοήθεια ενός φίλου, έβαλα το Optimization Tool, για καθάρισμα της Cache κ.ά.
Θα μάθω αν έχει βελτιωθεί η χρήση.
Επιπλέον έγινε η αλλαγή από Fb app σε κάτι σαν Friendcast Pro, αν θυμάμαι καλά. Αν εξυπηρετεί το ίδιο καλά και τρέχει πιο εύκολα, έχει καλώς.

Από τη άλλη,
Δεν νομίζω να θέλω να πειράξω τον χρονισμό του επεξεργαστή.
Όσο για την αναβάθμιση σε 2.2 ή και 2.3, ίσως και το κάνουμε.
Ποια όμως η διαφορά, εκτός από την αλλαγή στο αισθητικό κομμάτι?
Υπάρχει βελτίωση στο πως δουλεύει όλο το λειτουργικό?
Και θα δημιουργήσει προβλήματα χρήσης σε έναν εντελώς αρχάριο χρήστη?
Με την μπαταρία, υπάρχει μήπως θέμα?

Αν ήταν δικό μου, να είστε σίγουροι θα του έβαζα την τελευταία και πιο δυνατή Rom. Αλλά δεν προορίζεται για μένα.

viotos
16 Μάρ. 2012, 19:41
παιδεια καλησπερα.ποια πιστευεται οτι ειναι αυτη την στιγμη η καλυτερη ρομ αναμεσα στο update 14 του slyking και στην 23 του joilaroi?

eyxaristv

ειναι και οι 2 πολυ καλες ισαξιες εγω εχω την 14 του slyking και ειμαι πολυ ευχαριστημενος . εχω βαλει και την 2.3 του joilarol ειναι για μενα προσωπικα ενα τικ παραπανω μου κανει του slyking ..οποια θες βαλε ...:)

Ευχαριστώ φίλε μου.

Αυτή τη στιγμή, με τη βοήθεια ενός φίλου, έβαλα το Optimization Tool, για καθάρισμα της Cache κ.ά.
Θα μάθω αν έχει βελτιωθεί η χρήση.
Επιπλέον έγινε η αλλαγή από Fb app σε κάτι σαν Friendcast Pro, αν θυμάμαι καλά. Αν εξυπηρετεί το ίδιο καλά και τρέχει πιο εύκολα, έχει καλώς.

Από τη άλλη,
Δεν νομίζω να θέλω να πειράξω τον χρονισμό του επεξεργαστή.
Όσο για την αναβάθμιση σε 2.2 ή και 2.3, ίσως και το κάνουμε.
Ποια όμως η διαφορά, εκτός από την αλλαγή στο αισθητικό κομμάτι?
Υπάρχει βελτίωση στο πως δουλεύει όλο το λειτουργικό?
Και θα δημιουργήσει προβλήματα χρήσης σε έναν εντελώς αρχάριο χρήστη?
Με την μπαταρία, υπάρχει μήπως θέμα?

Αν ήταν δικό μου, να είστε σίγουροι θα του έβαζα την τελευταία και πιο δυνατή Rom. Αλλά δεν προορίζεται για μένα.

τον χρονισμο για να τον πειραξεις πρεπει να εισαι root και να βαλεις αλλη rom .. οσο για βελτιωση και αλαγη δεν το συζηταμε μερα με την νυχτα .. με μπαταρια κανενα προβλημα εγω με rom 2.3 update 14 του slyking η μπαταρια κραταει κανονικα οπως και με την μαμα rom ..:) σαν αρχαριος χρηστης ισως σου φανει λιγο δυσκολο στην αρχη γιατι μπορεις να κανεις περισοτερα απο οτι με την μαμα rom αλλα δεν ειναι τιποτα ! αμεσως εξικιωνεσαι ....

An0nymous
24 Μάρ. 2012, 20:02
Ξέρουμε αν έχει Gorilla Glass;

mol
24 Μάρ. 2012, 20:28
όχι, δεν έχει
εδω (http://www.corninggorillaglass.com/featured-products)θα δεις όσες συσκευες το φοράνε

An0nymous
24 Μάρ. 2012, 21:16
Δηλαδή δεν αντέχει και πολλά... Ωχ!!!

mol
24 Μάρ. 2012, 21:42
πολλά 'οπως;;;

με ενα screen protector θα είναι οκ

An0nymous
25 Μάρ. 2012, 08:27
Αν εννοείς την -αποκαλούμενη από μένα- "ζελατίνα" μόλις χθες την έβγαλα (και το κινητό το πήρα λίγο μετά τον Σεπτέμβριο).
Απλά φοράω συχνά τζιν και βάλε-βγάλε από την τσέπη θα κάνει χαρακιές η οθόνη.

mol
25 Μάρ. 2012, 15:55
ναι, τη ζελατίνα λέω! πάρε μια καλής ποιότητας και θα είσαι ΟΚ.
προσωπικά φοράω μια "noname" στη συσκευή μου (desire z) και ας έχει gorilla glass ;)

yaku
26 Μάρ. 2012, 23:45
Χμμμμ μόλις βρήκα το thread. Και μάλλον έκανα το post μου σε λάθος μέρος νωρίτερα. Παρακαλώ κάποιος υπεύθυνος του forum ας το διορθώσει.
το λινκ είναι εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4044015#post4044015

Ξανακάνω copy-paste το post εδώ:

Γεια χαρά, έχω το vodafone joy 845 και είχα περάσει πριν καιρό την "CyanogenMod-7.1.0-2.3.7-U8120-slyking241". Όμως επειδή τότε ήταν πολύ ασταθής, δεν μπορούσα να δουλέψω σωστά το κινητό λόγω κακού calibration. Στο μεταξύ έχω κάνει διάφορες <<πατάτες>> που ούτε και γω ξέρω πως τις έκανα(λόγω κακού calibration κυρίως). Μεταξύ αυτών, έκανα format στην κάρτα sd οπότε δεν ξέρω πως μπορώ να ξαναπεράσω root για να βάλω την τελευαία έκδοση της cyanogen. Το root υπήρχε απλά πλέον δεν πιάνει τίποτα από αυτά που λέει ο οδηγός:

Προσπάθησα να περάσω και την εργοστασιακή rom, αλλά δεν βλέπω πουθενά φάκελο "dlod" όπως λέει στον οδηγό.
και γενικά δεν δουλεύει τπτ απ'όσα λέει ο οδηγός πια.

edit: βασικά ίσως υπάρχει τρόπος να κάνω απευθείας update στo 24 update του cyanogen ώστε να διορθοθούν τα προβλήματα που δημιούργησα?Αλλά αυτό δεν θα απαιτούσε και να λειτουργούν οι διαδικασίες που φαίνονται και στον οδηγό? :/
Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω update στην τελευταία έκδοση ή να επανέλθω σε <<μαμίσια>> rom?

viotos
27 Μάρ. 2012, 01:49
Χμμμμ μόλις βρήκα το thread. Και μάλλον έκανα το post μου σε λάθος μέρος νωρίτερα. Παρακαλώ κάποιος υπεύθυνος του forum ας το διορθώσει.
το λινκ είναι εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4044015#post4044015

Ξανακάνω copy-paste το post εδώ:

Γεια χαρά, έχω το vodafone joy 845 και είχα περάσει πριν καιρό την "CyanogenMod-7.1.0-2.3.7-U8120-slyking241". Όμως επειδή τότε ήταν πολύ ασταθής, δεν μπορούσα να δουλέψω σωστά το κινητό λόγω κακού calibration. Στο μεταξύ έχω κάνει διάφορες <<πατάτες>> που ούτε και γω ξέρω πως τις έκανα(λόγω κακού calibration κυρίως). Μεταξύ αυτών, έκανα format στην κάρτα sd οπότε δεν ξέρω πως μπορώ να ξαναπεράσω root για να βάλω την τελευαία έκδοση της cyanogen. Το root υπήρχε απλά πλέον δεν πιάνει τίποτα από αυτά που λέει ο οδηγός:

Προσπάθησα να περάσω και την εργοστασιακή rom, αλλά δεν βλέπω πουθενά φάκελο "dlod" όπως λέει στον οδηγό.
και γενικά δεν δουλεύει τπτ απ'όσα λέει ο οδηγός πια.

edit: βασικά ίσως υπάρχει τρόπος να κάνω απευθείας update στo 24 update του cyanogen ώστε να διορθοθούν τα προβλήματα που δημιούργησα?Αλλά αυτό δεν θα απαιτούσε και να λειτουργούν οι διαδικασίες που φαίνονται και στον οδηγό? :/
Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω update στην τελευταία έκδοση ή να επανέλθω σε <<μαμίσια>> rom?

λοιπον φιλε ακου τι θα κανεις !!! κατεβασε την μαμα rom απο εδωhttp://www.mediafire.com/?1lzpttlof683386 κανε extrance το αρχειο ανοιξετο και μεσα ειναι οφακελος dload .. βγαλε την sd απο το τηλεφωνo και με εναν ανταπτωρα βαλτην στο pc θα την δει σαν αφαιρουμενος δισκος πηγαiνε μετα στον φακελο dload που κατεβασες και κανε δεξι κλικ επανω και αποστολη προς>αφαιρουμενος δισκος μετα βγαλε την sd απο το pc και βαλτη στο τηλεφωνο . (το τηλεφωνο να ειναι σβηστο)και θα πατησης εδω προσοχη!!!! ταυτοχρονα το end call το Volume UP» και το πληκτρο ενεργοποιησης που αναβει το τηλεφωνο και το τηλεφωνο θα κανει τα υπολοιπα μονο του και θα περασει την μαμα rom παλι θα γεινει οπως το αγορασες ... ακολουθα προσεκτικα τις οδηγειες οπως λεω και πες εαν ειναι ολα οκ... μετα εαν θες για root και rom και να μην τα ξανακανεις (σαλατα)!!!!! :lol: κανω και λιγο χιουμορ !!! εδω ειμαστε ..:)

yaku
27 Μάρ. 2012, 18:04
λοιπον φιλε ακου τι θα κανεις !!! κατεβασε την μαμα rom απο εδωhttp://www.mediafire.com/?1lzpttlof683386 κανε extrance το αρχειο ανοιξετο και μεσα ειναι οφακελος dload .. βγαλε την sd απο το τηλεφωνo και με εναν ανταπτωρα βαλτην στο pc θα την δει σαν αφαιρουμενος δισκος πηγαiνε μετα στον φακελο dload που κατεβασες και κανε δεξι κλικ επανω και αποστολη προς>αφαιρουμενος δισκος μετα βγαλε την sd απο το pc και βαλτη στο τηλεφωνο . (το τηλεφωνο να ειναι σβηστο)και θα πατησης εδω προσοχη!!!! ταυτοχρονα το end call το Volume UP» και το πληκτρο ενεργοποιησης που αναβει το τηλεφωνο και το τηλεφωνο θα κανει τα υπολοιπα μονο του και θα περασει την μαμα rom παλι θα γεινει οπως το αγορασες ... ακολουθα προσεκτικα τις οδηγειες οπως λεω και πες εαν ειναι ολα οκ... μετα εαν θες για root και rom και να μην τα ξανακανεις (σαλατα)!!!!! :lol: κανω και λιγο χιουμορ !!! εδω ειμαστε ..:)

Γεια χαρά και σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου. Έκανα τα βήματα ακριβώς όπως τον οδηγό. Και πριν, και μετά το post σου.Το πρόβλημα ήταν πως όταν έκανα αποσυμπίεση σε openbsd δεν έβλεπα κανένα φάκελο "dload". Τελικά δοκίμασα μέσω ubuntu ultimate live cd και όλα δούλεψαν ρολόι μτ ην πρώτα. Βέβαια απ'ότι φαίνεται δεν έφτιαγε μόνο η rom για το touch. Μάλλον έχει έρθει η ώρα του. Σε γενικές γραμμές δουλεύει καλύτερα από πριν, αλλά καμιά φορά κάνει τα τρελά του. Ειδικά όταν πρόκειται να κάνω type text. Επίσης η κάμερα τα δείχνει όλα θολά και πριν και αφού έβαλα την mother rom ;p Πάντως δεν το ήθελα για κινητό αλλά σαν συσκευή γρήγορης πρόσβασης στο ιντερνετ ας πούμε. Ίσως να περάσω και κανά pdf για την σχολή. Τέλος πάντων σ'ευχαριστώ για την ώρα έχω την μαμά ρομ. Ίσως το rootάρω απλά ή να δοκιμάσω την latest cm. Θα δω. :) Όσο για τις "σαλάτες" είμαι ειδικός(όχι σεφ)...αλλά βλέπεις μόνο έτσι μαθαίνω. :lol: :)

viotos
27 Μάρ. 2012, 21:12
Γεια χαρά και σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου. Έκανα τα βήματα ακριβώς όπως τον οδηγό. Και πριν, και μετά το post σου.Το πρόβλημα ήταν πως όταν έκανα αποσυμπίεση σε openbsd δεν έβλεπα κανένα φάκελο "dload". Τελικά δοκίμασα μέσω ubuntu ultimate live cd και όλα δούλεψαν ρολόι μτ ην πρώτα. Βέβαια απ'ότι φαίνεται δεν έφτιαγε μόνο η rom για το touch. Μάλλον έχει έρθει η ώρα του. Σε γενικές γραμμές δουλεύει καλύτερα από πριν, αλλά καμιά φορά κάνει τα τρελά του. Ειδικά όταν πρόκειται να κάνω type text. Επίσης η κάμερα τα δείχνει όλα θολά και πριν και αφού έβαλα την mother rom ;p Πάντως δεν το ήθελα για κινητό αλλά σαν συσκευή γρήγορης πρόσβασης στο ιντερνετ ας πούμε. Ίσως να περάσω και κανά pdf για την σχολή. Τέλος πάντων σ'ευχαριστώ για την ώρα έχω την μαμά ρομ. Ίσως το rootάρω απλά ή να δοκιμάσω την latest cm. Θα δω. :) Όσο για τις "σαλάτες" είμαι ειδικός(όχι σεφ)...αλλά βλέπεις μόνο έτσι μαθαίνω. :lol: :)

ολα καλα λοιπον φιλε !!! οτι αλο προκυψει εδω ειμαστε...:) το τηλεφωνακι ειναι για τα λεφτα του σπεσιαλ!!! εγω το εχω τωρα σαν δευτερο (πηρα xperia neo v) ...

panathare
31 Μάρ. 2012, 11:56
Ποια ειναι η πιο καλη ρομ για καθημερινη χρηση;
Εχω την fresh zodiac αλλα κολλαει πολυ. Ισως συνηθισα με το xperia mini pro στα 2016mhz:lol:

viotos
31 Μάρ. 2012, 21:21
Ποια ειναι η πιο καλη ρομ για καθημερινη χρηση;
Εχω την fresh zodiac αλλα κολλαει πολυ. Ισως συνηθισα με το xperia mini pro στα 2016mhz:lol:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1096075 η αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1295844 οποια απο τις δυο θες βαλε ..ειναι και οι δυο εξισου καλες ... εδω αναλυτικος οδηγος http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/ οσο για το οτι κολαει καποια ρομ μετα απο χρηση λιγο πολυ ολες ψιλοκολανε .. το φαρμακο ειναι καθε 2 με 3 μερες να κανεις ενα «Fix Permissions», με την εφαρμογη rom manager μεσα στο menu της εφαρμογης θα δεις την επιλογη «Fix Permissions», το κανεις και οταν τελειωσει σου λεει να κανεις επανεκινηση το τηλ.. το κανεις και εσαι οκ... μετα να δεις παει σφαιρα!!!

NikosGR8
3 Απρ. 2012, 16:49
Ξέρει κανένας το τηλέφωνο του service που στέλνει η vodafone τα κινητά? Γιατί παίρνω στο 13830 και κάθε φορά μου λένε ότι το κινητό έχει σταλεί στο service, δεν μου λένε ας πούμε σε πόσες μέρες θα είναι έτοιμο.

panathare
4 Απρ. 2012, 13:32
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1096075 η αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1295844 οποια απο τις δυο θες βαλε ..ειναι και οι δυο εξισου καλες ... εδω αναλυτικος οδηγος http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/ οσο για το οτι κολαει καποια ρομ μετα απο χρηση λιγο πολυ ολες ψιλοκολανε .. το φαρμακο ειναι καθε 2 με 3 μερες να κανεις ενα «Fix Permissions», με την εφαρμογη rom manager μεσα στο menu της εφαρμογης θα δεις την επιλογη «Fix Permissions», το κανεις και οταν τελειωσει σου λεει να κανεις επανεκινηση το τηλ.. το κανεις και εσαι οκ... μετα να δεις παει σφαιρα!!!

Ναι, ναι ξέρω για το fix permissions. Λέω να τις δοκιμάσω όλες και να βρω μόνος μου ποια είναι η καλύτερη;) Ήδη δοκίμασα την fresh zodiac, την gingerbread του lolo..., μια miui και σήμερα θα βάλω την cm7.2 του joilaroi. θα βάλω και την cm του slyking και μετά λέω να πάω σε ics και την Miui που ετοιμάζει ο slyking :)
Ευχαριστώ πάντως!

TUPAC_RIP
5 Απρ. 2012, 02:10
Καλησπερα παιδια. Ειμαι με μαμα και εχω προβλημα στο WiFi. Το ενεργοποιω και μετα απο 4 δευτερολεπτα λεει ''δεν ειναι εφικτη η αναζητηση για δικτυα''. Εχω δοκιμασει fix permissions απο rom manager και αυτο (http://androidforums.com/1784582-post14.html), αλλα δεν ειναι για το κινητο μας, και θελω να αποφυγω το factory reset. Αν ξερετε κατι.....

viotos
5 Απρ. 2012, 09:00
Καλησπερα παιδια. Ειμαι με μαμα και εχω προβλημα στο WiFi. Το ενεργοποιω και μετα απο 4 δευτερολεπτα λεει ''δεν ειναι εφικτη η αναζητηση για δικτυα''. Εχω δοκιμασει fix permissions απο rom manager και αυτο (http://androidforums.com/1784582-post14.html), αλλα δεν ειναι για το κινητο μας, και θελω να αποφυγω το factory reset. Αν ξερετε κατι.....

πια rom εχεις επανω φιλε???εγω εβαλα του SlyKing update 17 η 18 δεν θυμαμαι καλα και το wifi δεν δουλευε ..δεν ανοιγε καθολου περασα του Joilaroi upd 25a και ειναι οκ..δοκιμασε να κανεις εκαθαριση δυκτυων απο το wifi και βαλε να κανει καινουργια σαρωση ... εαν δεν λυθει το προβλημα δοκιμασε του Joilaroi upd 25a την rom να δεις!!!.. και πρωτα να δεις στις ρυθμησεις wifi εαν ειναι τικαρισμενη η αναζητηση για δυκτυα wifi πρωτα και μετα κανε ολα τα αλλα ...

TUPAC_RIP
5 Απρ. 2012, 15:37
πια rom εχεις επανω φιλε???εγω εβαλα του SlyKing update 17 η 18 δεν θυμαμαι καλα και το wifi δεν δουλευε ..δεν ανοιγε καθολου περασα του Joilaroi upd 25a και ειναι οκ..δοκιμασε να κανεις εκαθαριση δυκτυων απο το wifi και βαλε να κανει καινουργια σαρωση ... εαν δεν λυθει το προβλημα δοκιμασε του Joilaroi upd 25a την rom να δεις!!!.. και πρωτα να δεις στις ρυθμησεις wifi εαν ειναι τικαρισμενη η αναζητηση για δυκτυα wifi πρωτα και μετα κανε ολα τα αλλα ...

Ειμαι με μαμα 2.1. Ρωταω αν υπαρχει λυση αποφευγοντας φλασαρισματα. Εννοειται πως αν δε βρω καποια βοηθεια θα του περασω καποια custom rom. Επειδη ομως δεν ειναι δικο μου το κινητο δεν θελω να της το πειραξω.
Tι γνωμη εχετε για Celestial Pro 2?

viotos
5 Απρ. 2012, 20:37
Ειμαι με μαμα 2.1. Ρωταω αν υπαρχει λυση αποφευγοντας φλασαρισματα. Εννοειται πως αν δε βρω καποια βοηθεια θα του περασω καποια custom rom. Επειδη ομως δεν ειναι δικο μου το κινητο δεν θελω να της το πειραξω.
Tι γνωμη εχετε για Celestial Pro 2?

αυτη ειναι( αρχαια ) τωρα εαν θελεις να ξαναφλασαρεις την μαμα rom παλι να δεις εαν διορθωθει το προβλημα πιο πισω στο post 2679 εχω οδηγειες και την μαμα rom αλλα θα σου σβησει τα παντα αρχεια κ.λ.π θα γινει οπως το πηρες απο μαγαζι... και εαν θελεις περισοτερα να κανεις ο καλυτερος οδηγος για ολα με αρχεια κ.λ.π ειναι εδω http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/

TUPAC_RIP
5 Απρ. 2012, 21:01
αυτη ειναι( αρχαια ) τωρα εαν θελεις να ξαναφλασαρεις την μαμα rom παλι να δεις εαν διορθωθει το προβλημα πιο πισω στο post 2679 εχω οδηγειες και την μαμα rom αλλα θα σου σβησει τα παντα αρχεια κ.λ.π θα γινει οπως το πηρες απο μαγαζι... και εαν θελεις περισοτερα να κανεις ο καλυτερος οδηγος για ολα με αρχεια κ.λ.π ειναι εδω http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/

Φιλε μου τα ξερω αυτα. Εχω φλασαρει το κινητο πανω απο 6 φορες με διαφορετικες ROM. Απλως θελω να ξερω αν λυνεται το προβλημα μου χωρις ουτε καν να κανω factory reset. Σ'ευχαριστω παντως.

notisjunior
23 Απρ. 2012, 15:37
..........

B876_KALO_v1.9 απορία φίλε η ρομ είναι κατάλληλη για το κινητάκι μας ή μπα;;;

fadaki
1 Μάι. 2012, 19:03
Καλησπέρα σε όλους ,
όταν ανοίγω το κινητό...αρχίζουν να "τρέχουν" αρκετές εφαρμογές...με αποτέλεσμα να κολλάει για κανά πεντάλεπτο...
εμφανίζοντας μου για κάθε μία "αναγκαστικό κλείσιμο" ή "αναμονή"...αφου περιμένω....πατάω το task manager...για να τερματίσουν όσες εφαρμογές τρέχουν...και μετα ..το κινητό είναι έτοιμο....το αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος αυτό??? έχετε κάτι να προτείνετε να μην ξεκινούν άσχετες εφαρμογές ??

Telembon
1 Μάι. 2012, 21:15
Καλησπέρα σε όλους ,
όταν ανοίγω το κινητό...αρχίζουν να "τρέχουν" αρκετές εφαρμογές...με αποτέλεσμα να κολλάει για κανά πεντάλεπτο...
εμφανίζοντας μου για κάθε μία "αναγκαστικό κλείσιμο" ή "αναμονή"...αφου περιμένω....πατάω το task manager...για να τερματίσουν όσες εφαρμογές τρέχουν...και μετα ..το κινητό είναι έτοιμο....το αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος αυτό??? έχετε κάτι να προτείνετε να μην ξεκινούν άσχετες εφαρμογές ??
καλησπέρα και καλό μήνα,

σε εμένα που έχω την εργοστασιακή ρομ δεν έχω τέτοια προβλήματα. Ναι τα πρώτα λεπτά που ανοίγει το κινητό "σέρνεται" αλλά δεν έχω "αναγκαστικό κλείσιμο" ή "αναμονή"σε καμία εφαρμογή. Απλά περιμένω κανένα λεπτό μετά τις σκοτώνω σε έναν task killer και όλα δουλεύουν ρολόι μετά.

sarov
3 Μάι. 2012, 17:59
Καλησπερα.θελω να αγορασω ενα screen protector.απο οτι ειδα μονο στο ebay υπαρχει.μηπως ξερετε καποιο ελληνικο ιντερνετικο μαγαζι μηπως γλιτωσω το ebay?

bbbb
4 Μάι. 2012, 21:24
Kαλησπέρα.Εχει κυκλοφορήσει ics για αυτό το κινητό; Αν ναι,πάει καλύτερα από την gingerbread; Τώρα το έχω με την cm7 του slyking άδειο τελείως από εφαρμογές και το έχω ως δεύτερο κινητό και ξυπνητήρι μιας και δεν την παλεύω να κάνω κάτι περισσότερο με αυτό.

jemadux
7 Μάι. 2012, 21:46
το παλιο μου κινητο ειναι αυτο ...δεν μπορω ουτε καν το φορτισω επειδη ηθελα να βαλω καινουργια ρομ ... ουτε καν αναγνωριζει την sd καρτα απο το λαπτοπ !! τι μ@λ@κι@ εκανα;

mol
8 Μάι. 2012, 01:01
το brickαρες ;)

rodriguez
8 Μάι. 2012, 21:11
Υπάρχει δυνατότητα να ξεμπρικάρει το κινητό;

tseapis
9 Μάι. 2012, 03:17
Βγήκα σήμερα πρώτη φορά με το κινητο σε πολύ έντονη ηλιοφάνεια και με τη μέγιστη φωτεινοτητα οθονης και χρειάστηκα να στείλω ενα sms. Ε, λοιπον στάθηκε αδύνατο, δεν έβλεπα τίποτα για να γράψω! Κάνω κάτι λάθος; Εσείς το χρησιμοποιείτε απροβλημάτιστα το κινητο στη λιακάδα;

viotos
9 Μάι. 2012, 12:39
Υπάρχει δυνατότητα να ξεμπρικάρει το κινητό;

κατεβαζεις την μαμα rom απο εδω http://www.mediafire.com/?1lzpttlof683386 την ξεζιπαρεις και περνας στην sd τον φακελο dload .μιας και το τηλεφωνο ειναι (τουβλο) βγαλε την sd απο το τηλεφωνο και με εναν ανταπτωρα βαλτη στο pc και περνα τον φακελο στην sd.. μετα ξαναβαζεις την sd στο τηλεφωνο και οπως ειναι σβηστο (εδω προσοχη ) πατας ταυτοχρονα μαζι τα πληκτρα τελους κλησης -αυξησης εντασης ηχου και -το πληκτρο ενεργοποιησης του τηλεφωνου ......και το τηλεφωνο κανει μονο του τα υπολοιπα (φλασαρει την μαμα rom ) και γεινεται οπως το πηρες ..ολα τα δεδομενα που ειχες θα σβηστουν.

TUPAC_RIP
10 Μάι. 2012, 05:28
B876_KALO_v1.9 απορία φίλε η ρομ είναι κατάλληλη για το κινητάκι μας ή μπα;;;
Φιλε μου εγω δεν εχω το Huawei Joy εχω το Huawei Ideos X5 Pro. Απλως χρειαστηκε να φλασαρω το κινητο της κοπελας μου.

notisjunior
10 Μάι. 2012, 10:19
Φιλε μου εγω δεν εχω το Huawei Joy εχω το Huawei Ideos X5 Pro. Απλως χρειαστηκε να φλασαρω το κινητο της κοπελας μου.

οπότε δεν κάνει...

mylw_4
12 Μάι. 2012, 19:15
παιδια υπαρχει η δυνατοτητα στη συσκευη μας να δημιουργησουμε διαφορετικα προφιλ ηχου, αν ναι πως?

bbbb
15 Μάι. 2012, 15:01
Yπάρχουν διάφορες εφαρμογές στο play store για αυτή την δουλειά π.χ. το quick profiles (https://play.google.com/store/apps/details?id=de.softxperience.android.quickprofiles&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImRlLnNvZnR4cGVyaWV uY2UuYW5kcm9pZC5xdWlja3Byb2ZpbGVzIl0)
από αυτονομία πάντως στην αναμονή τα πάει πολύ καλά το κινητάκι.Με κλειστά wifi και data και χρήση οθόνης περίπου 8-10 λεπτά ανα μέρα (για ξυπνητήρι) φτάνω γύρω στις 9.5 με 10 ημέρες αυτονομίας.

Telembon
19 Μάι. 2012, 15:15
παιδιά να σας ρωτήσω κάτι....χθες "πειραματίστηκα" λιγάκι με το κινητό έκανα ροοτ με το z4root ανδ στην συνέχεια με τον rom manager έβαλα την ρομ του jolaroi. Στην συνέχεια επειδή ξεβολέυτηκα έβαλα πάλι την μαμά ρομ από το backup που είχα κάνει με το rom manager και αφαίρεσα το ρομ μανατζερ και το z4root αφού έκανα unroot. Τελικά σήμερα παρατηρώ ότι το κινητό στα μηνύματα αυτά που έρχονταν από την cosmote δεν είναι σε "νήμα" με το όνομα cosmote αλλά σε άλλο με όνομα μίας "παράταξης" που μου είχε στείλει προεκλογικό μήνυμα...είναι λογικό αυτό;...τα τίναξε η ρομ με το βάλε βγάλε ή είναι κάτι που θα γινόταν έτσι και αλλιώς;...

ευχαριστώ!

tseapis
19 Μάι. 2012, 16:50
^ κι εμένα εδώ και καιρο και χωρίς να έχω πειράξει το κινητο, ούτε root, οταν κάνω ενημέρωση υπολοίπων απο την εφαρμογή mycu η απάντηση για το υπολοιπο έρχεται απο τον αριθμο 1252 αλλά στο ονομα απο πάνω αντί για vodafone γράφει... Τάσος (ένας φίλος μου)!!! λολ Με το gosmsproαυτά. Μετά ομως, οταν ξαναμπώ στο gosms έχει πλέον το σωστο ονομα, vodafone. Δεν ξέρω τι φταίει, ομως...

Telembon
19 Μάι. 2012, 18:24
εμένα έχει μείνει μόνιμο...λολ...αστα τα πάνε...αν δεν είχα βολευτεί τόσο με ότι έχω βάλει στην εργοστασιακή ρομ θα την άλλαζα χωρίς σκέψη. Ξέρει μήπως κανένας καμία εφαρμογή που να μου επιτρέπει από image μιας ρομ να "τραβήξω" εφαρμογές με όλες τις ρυθμίσεις όπως τα είχα;

kostashcivic
22 Μάι. 2012, 14:34
σίγουρα έχει ξαναγραφτεί αλλά δεν μπορώ να το βρώ....
έχω το εξής πρόβλημα....δεν μπορώ να συνδεθώ στο μάρκετ, βάζω κανονικά μειλ κωδικό και μου βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι αξιόπιστη η σύνδεση κλπ κλπ κλπ....
στην βόνταφον που έχω πάει δεν γνωρίζουν τι και πως...
μήπως κάποιος γνωρίζει τι πρέπει να κάνω ???? αααα επίσης έχω κάνει και επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις...

Telembon
23 Μάι. 2012, 20:07
κάτι ακόμα που θέλω να ρωτήσω...έβαλα την ρομ του jolaroi από το λινκ http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/#comment-201 και ενώ όλα δουλεύουν ρολόι παρατήρησα ότι όταν με καλούσαν ο ήχος κλήσης σταματούσε μετά από 3-4 δευτερόλεπτα ενώ η κλήση (και η δόνηση) δεν σταματούσε...είχε κανένας παρόμοιο πρόβλημα;;...

ευχαριστώ

tseapis
25 Μάι. 2012, 18:50
Μόλις τώρα διάβασα ότι το android market έχει γίνει πλέον google play store. Έχω μήνες να μπω στο μάρκετ (δεν ασχολούμαι με updates και νέες εφαρμογές, έχω αυτά που έχω και είμαι οκ προς το παρόν, και είμαι με μαμά ROM) και αναρωτιέμαι αν πρέπει να κάνω κάτι σχετικά με αυτό ή αν είναι οκ να μείνω με το το "κουμπάκι" - shortcut που λέει "Market" αν ποτέ το χρειαστώ...

mol
25 Μάι. 2012, 19:21
μα για να μπεις πλεον στο μαρκετ, πρέπει πρώτα να κάνεις update σε play store. αυτη την εντύπωση έχω

Telembon
25 Μάι. 2012, 19:48
εμένα πάντως εδώ και καιρό που έμπαινα με την εργοστασιακή ρομ στο μαρκετ δεν είχε κάνει τίποτα...κανένα update...μπορεί ίσως επειδή είναι android 2.1 η έκδοση λογισμικού να μην αναβαθμιστεί;

tseapis
26 Μάι. 2012, 16:39
^ πάτησα το κουμπί του market και άνοιξε οπως παλιά, έκανα επιτυχώς και ένα update σε μια εφαρμογή. Δεν έχει αλλάξει κάτι, λοιπον, σε εμένα που έχω τη 2.1.

rodriguez
31 Μάι. 2012, 22:23
1. Επιβεβαιώνω αυτό που λέτε ότι στα sms δείχνει μερικές φορές ξεκάρφωτο όνομα. Είναι bug του κινητού και αν θυμάμαι καλά έχει αναφερθεί και από πολλούς άλλους χρήστες στο internet (για το huawei joy που είναι όμως το ίδιο με το vodafone joy). Κάποιοι κατά λάθος στείλανε μάλιστα μήνυμα σε λάθος παραλήπτη και προέκυψαν παρεξηγήσεις και προβλήματα λόγω αυτού του bug.

2. Εχω 2.1 android μαμά rom, και φαίνεται εικονίδιο MARKET. Η μάνα μου που έχει 2.2 android σε αυτήν έχει αλλάξει το εικονίδιο σε PLAY STORE, άρα μάλλον είναι θέμα έκδοσης η ενημέρωση (ή μη) του εικονιδίου.

gerstavros2
1 Ιούν. 2012, 14:04
Ναι, ναι ξέρω για το fix permissions. Λέω να τις δοκιμάσω όλες και να βρω μόνος μου ποια είναι η καλύτερη;) Ήδη δοκίμασα την fresh zodiac, την gingerbread του lolo..., μια miui και σήμερα θα βάλω την cm7.2 του joilaroi. θα βάλω και την cm του slyking και μετά λέω να πάω σε ics και την Miui που ετοιμάζει ο slyking :)
Ευχαριστώ πάντως!τελικά δοκίμασες ics? τρέχει καλά? σε σχέση με την cm7.2 ?
και κάτι άλλο, καθώς το home είναι μαζί με το back, πώς μπορούμε να βλέπουμε τις ανοιχτές εφαρμογές, αφου πατώντας το home συνεχομενα δεν το κάνει..?

tseapis
1 Ιούν. 2012, 15:57
Το δικο μου άρχισε να τα φτύνει:
η οθονη έχει εμφανίσει κάτι οριζοντιες ρίγες που τρεμοσβήνουν και
έχει κολλήσει και νομίζει οτι είναι συνδεδεμένα τα ακουστικά (ενώ δεν είναι), του έβγαλα μπαταρία και sim, διορθώθηκε για λίγο και μετά πάλι τα ίδια.
Είναι σε εγγύηση και μολις βρω άλλο smartphone -δεν θέλω να μείνω χωρίς ίντερνετ στο κινητο- θα το στείλω στο σέρβις.

panathare
4 Ιούν. 2012, 15:07
τελικά δοκίμασες ics? τρέχει καλά? σε σχέση με την cm7.2 ?
και κάτι άλλο, καθώς το home είναι μαζί με το back, πώς μπορούμε να βλέπουμε τις ανοιχτές εφαρμογές, αφου πατώντας το home συνεχομενα δεν το κάνει..?

Λοιπόν, όχι η οθόνη συνεχώς τρεμοπαιζει και έχει πολλά bugs. Του έβαλα την cm του joilaroi του πέρασα ένα tweak και κατέβασα το ram manager και τρέχει απίστευτα καλά. Και εγώ που νόμιζα ότι θα το χρησιμοποιώ μόνο για ξυπνητήρι:ρ τα κολλήματα είναι σπάνια αλλά δυστυχώς τα παιχνίδια κολλάνε πολύ. Για κάποιον που θέλει να μπει στο android και δεν θα ζητήσει πολλά από το κινητό είναι πολύ καλό:) για το δεύτερο ερώτημα σου δεν γνωρίζω να σου απαντήσω και εγώ το ψάχνω εδώ και μέρες. Αν θέλεις λινκ για το tweak ( και οδηγίες ) στείλτε π.μ.

Warmog
4 Ιούν. 2012, 16:06
Λοιπόν,χτες πέρασα στο κινητο το cm7 του joilaroi,όμως είχα πρόβλημα με το calibration,συγκεκριμενα το δεν ανταποκρινεται καθολου το κάτω αριστερα μερος της οθονη,οταν το παταω κανει 'κλικ' λιγο πιο πανω απο κει που παταω,και ξαναγυρισα στο fresh zodiac fruits-froyo που είχα.Ομως και σε αυτήν την rom έχω το ιδιο προβλημα,μονο που φτιαχνει λιγο με ενα calibration app που εχει η rom απο μονη της.Μονο στο 2.1 δεν έχω προβλημα.Είχε κανεις το ιδιο προβλημα?Ειναι αρκετά ωραία η rom του joilaroi αλλα ουτε τον κωδικο του wifi δεν μπορουσα να βάλω...

Επίσης κατι άλλο που παρατήρησα είναι οτι δεν είχε(ή δεν το εβλεπα εγω) market.

mmart
4 Ιούν. 2012, 18:55
γεια σας παιδιά βρηκα το συγκεκριμένο κινητό με 30 μεταχειρισμένο τι λετε αξίζει να το πάρω;;;
να σημειωθεί οτι εχω ηδη ενα ανδροιδ κινητο ,το σαμσυνγκ γαλαξυ 3 ,και του αλλαζω ρομ αρκετα συχνα σχεδόν καθε μηνα οποτε θα ηθελα να μου προτεινετε και μια καλη καστομ ρομ αν υπάρχει
ευχαριστώ πολύ!!!!!!

gerstavros2
5 Ιούν. 2012, 01:36
Λοιπόν, όχι η οθόνη συνεχώς τρεμοπαιζει και έχει πολλά bugs. Του έβαλα την cm του joilaroi του πέρασα ένα tweak και κατέβασα το ram manager και τρέχει απίστευτα καλά. Και εγώ που νόμιζα ότι θα το χρησιμοποιώ μόνο για ξυπνητήρι:ρ τα κολλήματα είναι σπάνια αλλά δυστυχώς τα παιχνίδια κολλάνε πολύ. Για κάποιον που θέλει να μπει στο android και δεν θα ζητήσει πολλά από το κινητό είναι πολύ καλό:) για το δεύτερο ερώτημα σου δεν γνωρίζω να σου απαντήσω και εγώ το ψάχνω εδώ και μέρες. Αν θέλεις λινκ για το tweak ( και οδηγίες ) στείλτε π.μ.
οπότε κάθομαι με την 2.3.7 του joilaroi. καλα τι παιχνίδια θες κι εσυ να παιξεις με δάυτο:p
όσο για το δεύτερο ερώτημα, έβαλα το taskXP (στο quick mode) κι απ τις ρυθμίσεις της cyanogenmod το βαλα ν ανοίγει πατώντας το πλήκτρο menu συνεχόμενα

Λοιπόν,χτες πέρασα στο κινητο το cm7 του joilaroi,όμως είχα πρόβλημα με το calibration,συγκεκριμενα το δεν ανταποκρινεται καθολου το κάτω αριστερα μερος της οθονη,οταν το παταω κανει 'κλικ' λιγο πιο πανω απο κει που παταω,και ξαναγυρισα στο fresh zodiac fruits-froyo που είχα.Ομως και σε αυτήν την rom έχω το ιδιο προβλημα,μονο που φτιαχνει λιγο με ενα calibration app που εχει η rom απο μονη της.Μονο στο 2.1 δεν έχω προβλημα.Είχε κανεις το ιδιο προβλημα?Ειναι αρκετά ωραία η rom του joilaroi αλλα ουτε τον κωδικο του wifi δεν μπορουσα να βάλω...
περίεργο. κι η rom του joilaroi εχει calibration app πάντως
Επίσης κατι άλλο που παρατήρησα είναι οτι δεν είχε(ή δεν το εβλεπα εγω) market.μετα τη ρομ, φλασαρες το google apps?

γεια σας παιδιά βρηκα το συγκεκριμένο κινητό με 30 μεταχειρισμένο τι λετε αξίζει να το πάρω;;;
να σημειωθεί οτι εχω ηδη ενα ανδροιδ κινητο ,το σαμσυνγκ γαλαξυ 3 ,και του αλλαζω ρομ αρκετα συχνα σχεδόν καθε μηνα οποτε θα ηθελα να μου προτεινετε και μια καλη καστομ ρομ αν υπάρχει
ευχαριστώ πολύ!!!!!!αν το χρειάζεσαι, μια χαρά ειναι, εγώ με 40€ το πήρα. εγώ δοκίμασα τρεις rom, και προτίμησα την cm-7.2.0-RC1-u8120-UNOFFICIAL-signed-update28 του joilaroi

panathare
5 Ιούν. 2012, 08:57
οπότε κάθομαι με την 2.3.7 του joilaroi. καλα τι παιχνίδια θες κι εσυ να παιξεις με δάυτο:p
όσο για το δεύτερο ερώτημα, έβαλα το taskXP (στο quick mode) κι απ τις ρυθμίσεις της cyanogenmod το βαλα ν ανοίγει πατώντας το πλήκτρο menu συνεχόμενα
Εύκολο είναι απλά φλασαρεις ένα zip από την sd. Όσο για το δεύτερο θα δοκιμάσω και εγώ τώρα να το κάνω...

Warmog
5 Ιούν. 2012, 14:30
Τελικά δεν φταίει το calibration,το κινητο τα εχει παίξει,με την pro celestial που καποτε δουλευε μια χαρά μου κανει τα ίδια τώρα:ninja:

panathare
5 Ιούν. 2012, 15:30
Τελικά δεν φταίει το calibration,το κινητο τα εχει παίξει,με την pro celestial που καποτε δουλευε μια χαρά μου κανει τα ίδια τώρα:ninja:

Αλλαγή οθόνης θέλεις. Αντιμετώπιζα το ίδιο πρόβλημα και όταν μου έσπασε η οθόνη και πήγα να μου την αλλάξουν διορθώθηκε το πρόβλημα μάλλον φταίει η υγρασία που έχει πάρει...

PP6210
5 Ιούν. 2012, 17:49
Αλλαγή οθόνης θέλεις. Αντιμετώπιζα το ίδιο πρόβλημα και όταν μου έσπασε η οθόνη και πήγα να μου την αλλάξουν διορθώθηκε το πρόβλημα μάλλον φταίει η υγρασία που έχει πάρει...

είναι τόσο συχνό πια το φαινόμενο ανάγκης για αλλαγή οθόνης που υποψιάζομαι οτι έχουν "ημερομηνίες λήξης" οι οθόνες των 845.... πριν απο κανένα μήνα τα έπαιξε και η οθόνη του 845 του αδελφού μου (κάποιες φορές δεν ανταποκρινόταν καθόλου), ευτχώς το πήγα στη voda στο τσακ πριν λήξει η εγγύηση και με λίγο σου-ξου-μου-ξου μου το καλύψανε... αλλιώς θα ήθελε 42.98 ευρώ χωρίς ΦΠΑ - δηλαδή 52+... Ηθικό δίδαγμα, κρατάμε πάντα αποδείξεις και κουτιά!

panathare
6 Ιούν. 2012, 01:47
είναι τόσο συχνό πια το φαινόμενο ανάγκης για αλλαγή οθόνης που υποψιάζομαι οτι έχουν "ημερομηνίες λήξης" οι οθόνες των 845.... πριν απο κανένα μήνα τα έπαιξε και η οθόνη του 845 του αδελφού μου (κάποιες φορές δεν ανταποκρινόταν καθόλου), ευτχώς το πήγα στη voda στο τσακ πριν λήξει η εγγύηση και με λίγο σου-ξου-μου-ξου μου το καλύψανε... αλλιώς θα ήθελε 42.98 ευρώ χωρίς ΦΠΑ - δηλαδή 52+... Ηθικό δίδαγμα, κρατάμε πάντα αποδείξεις και κουτιά!

Και δηλαδη το καλυψε η εγγυηση; :eek: μπραβο την βοντα, μπραβο και σε εσενα που τους καταφερες:p

PP6210
7 Ιούν. 2012, 13:56
Και δηλαδη το καλυψε η εγγυηση; :eek: μπραβο την βοντα, μπραβο και σε εσενα που τους καταφερες:p

ε για να είμαι ειλικρινής βοήθησε και το γεγονός οτι το σου-ξου-μου το έκανε δικός μου άνθρωπος με "άμεσες" προσβάσεις.... αλλά το γεγονός οτι η οθόνη έγινε unresponsive χωρίς φταίξιμο του χρήστη (είχε μπει screen protector απο την αρχή και δεν είχε ούτε μια γρατζουνιά η οθόνη) δεν είναι μακριά από την έννοια της εγγύησης.

Για όποιον θέλει να το δοκιμάσει να ξέρει οτι ο έλεγχος μόνο (αν δηλαδή επιλέξει να μην το επισκευάσει) χρεώνεται γύρω στα 15 ευρώ (ωομίζω με ΦΠΑ)....

panathare
7 Ιούν. 2012, 15:36
ε για να είμαι ειλικρινής βοήθησε και το γεγονός οτι το σου-ξου-μου το έκανε δικός μου άνθρωπος με "άμεσες" προσβάσεις.... αλλά το γεγονός οτι η οθόνη έγινε unresponsive χωρίς φταίξιμο του χρήστη (είχε μπει screen protector απο την αρχή και δεν είχε ούτε μια γρατζουνιά η οθόνη) δεν είναι μακριά από την έννοια της εγγύησης.

Για όποιον θέλει να το δοκιμάσει να ξέρει οτι ο έλεγχος μόνο (αν δηλαδή επιλέξει να μην το επισκευάσει) χρεώνεται γύρω στα 15 ευρώ (ωομίζω με ΦΠΑ)....

Εμένα πάντως δεν μου χρέωσαν τον έλεγχο:S και βγήκε κάπου στα 50 η αλλαγή....

ochocinco
7 Ιούν. 2012, 16:39
Μετα απο 1.5 χρονο η οθονη ΚΑΙ του δικου μου huawei τα εφτυσε.μαλλον και αυτη απο υγρασια.Ειχε βεβαια το τελευταιο 6μηνο που δεν δουλευε οπως θα επρεπε.
Ας ειναι.Τα δουλεψε νομιζω τα λεφτα του το κινητακι.Το πρωτο android μου.Εξοικειωθηκα αρκετα μπορω να πω για να παρω πλεον μια καλυτερη συσκευη.Θα πηγαινα
στο καταλληλο section να ρωτησω ποιο κινητο να παρω αλλα δυστυχως παιζουν αφραγκιες οποτε....Το μονο που μετανιωνω ειναι που δεν του αλλαξα τα φωτα με ρουταρισματα και ρομ οταν αργοπεθαινε στο τελος ετσι για εξασκηση και γνωσεις.....

PP6210
7 Ιούν. 2012, 19:23
Μετα απο 1.5 χρονο η οθονη ΚΑΙ του δικου μου huawei τα εφτυσε.μαλλον και αυτη απο υγρασια.Ειχε βεβαια το τελευταιο 6μηνο που δεν δουλευε οπως θα επρεπε.
Ας ειναι.Τα δουλεψε νομιζω τα λεφτα του το κινητακι.Το πρωτο android μου.Εξοικειωθηκα αρκετα μπορω να πω για να παρω πλεον μια καλυτερη συσκευη.Θα πηγαινα
στο καταλληλο section να ρωτησω ποιο κινητο να παρω αλλα δυστυχως παιζουν αφραγκιες οποτε....Το μονο που μετανιωνω ειναι που δεν του αλλαξα τα φωτα με ρουταρισματα και ρομ οταν αργοπεθαινε στο τελος ετσι για εξασκηση και γνωσεις.....

εγώ έχω πάρει εταιρικό το 858 και είναι άξιος συνεχιστής (ως value for money για 80 ευρώ) του 845+capacitative οθόνη, τρέχει εδώ και 1,5 μήνα περίπου με ρομ CM7- 2.3.7 από τους xda χωρίς κανένα πρόβλημα.

@panathare: το 15άρι είναι αν το στείλεις αλλά δεν προχωρήσεις στην επισκευή, εσύ προχώρησες γιαυτό δεν στο χρέωσαν. Εμένα μου φαίνονταν πολλά τα 50+ για να το επισκευάσω, αν δεν το κάλυπτε η εγγύηση θα πλήρωνα τα 15 και μετά ανακύκλωση....

djantonis92
8 Ιούν. 2012, 00:00
εγώ έχω πάρει εταιρικό το 858 και είναι άξιος συνεχιστής (ως value for money για 80 ευρώ) του 845+capacitative οθόνη, τρέχει εδώ και 1,5 μήνα περίπου με ρομ CM7- 2.3.7 από τους xda χωρίς κανένα πρόβλημα.

@panathare: το 15άρι είναι αν το στείλεις αλλά δεν προχωρήσεις στην επισκευή, εσύ προχώρησες γιαυτό δεν στο χρέωσαν. Εμένα μου φαίνονταν πολλά τα 50+ για να το επισκευάσω, αν δεν το κάλυπτε η εγγύηση θα πλήρωνα τα 15 και μετά ανακύκλωση....

αν χαλασει κατι στο υλικο (hardware) τοτε παει για επισκευη αλλιως το φτιαχνεις μονος σου (για software παντα)
υπαρχει την μανισια ρομ του εργοστασιου στο ιντερνετ (μαζι με τα ελληνικα περιλαμβανεται by vodafone) και μετα πατημενο το πανω βελακι εντασης+πρασινο πληκτρο κλησης+κουμπι ενεργοποιησης σε βγαζει αυτοματα να το κανεις αναβαθμιση/επαναφορα του κινητου.. ολα ειναι απλα φιλε μου..

panathare
8 Ιούν. 2012, 11:10

Πάντως σε εμένα η Vodafone δεν έκανε καθόλου καλή δουλειά. Καλύτερα να την άλλαζα μόνος:ρ

djantonis92
8 Ιούν. 2012, 12:22
εγω το ειχα παλια απλα εσπασε η οθονη με ενα χτυπημα.. τοσο μαπα βγηκε τελικα..

Als444
9 Ιούν. 2012, 13:18
Παιδια καλημερα!
Χτες απεκτησα το Vodafone 845 κ εχω μια δυο αποριες:
1. Πως μπορω να βαλω ξεχωριστο ηχο κλησης για την καθε επαφη μου?
2. Μπορω να βαλω κ ξεχωριστο ηχο μνμτος??κ αν ναι πως??

Σας ευχαριστω πολυ πολυ :)

djantonis92
9 Ιούν. 2012, 14:16
1ον υπαρχει τετοια δυνατοτητα και 2ον κατα τη γνωμη μου κακως το πηρες.. εχει ελαττωματα.. βασικα δες αν παιζει usb με τον υπολογιστη και μετα πες μου.. μηπως και αν πανε ολα καλα το τοτε να μπει το gingerbread 2.3.7

adartis
13 Ιούν. 2012, 14:42
καλησπέρα παιδιά.έχω κ εγώ το joy 845.έχω βάλει κάρτα cosmote(whats up).πως μπορώ να στείλω mms κ να μπαίνω στο internet εκτός του wifi φυσικά?κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη:)

panathare
13 Ιούν. 2012, 15:55
καλησπέρα παιδιά.έχω κ εγώ το joy 845.έχω βάλει κάρτα cosmote(whats up).πως μπορώ να στείλω mms κ να μπαίνω στο internet εκτός του wifi φυσικά?κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη:)

http://magic-tips.blogspot.gr/2010/03/internet-mms.html?m=1 τσέκαρε εδώ:) λοιπόν...ο lolololololol από τους xda έκανε μια εξαίρετη δουλειά φτιάχνοντας μια πολύ καλή cm, νομίζω καλύτερη και από του joilaroi, αλλά και μια πολύ καλή ics με μηδενικά bugs. Το βίντεο την συλλογή και το ημερολόγιο. Αφού πια είναι το δεύτερο μου κινητό θα την κρατήσω:) αν θέλετε λινκ στείλτε πμ;)

gerstavros2
13 Ιούν. 2012, 16:17
http://magic-tips.blogspot.gr/2010/03/internet-mms.html?m=1 τσέκαρε εδώ:) λοιπόν...ο lolololololol από τους xda έκανε μια εξαίρετη δουλειά φτιάχνοντας μια πολύ καλή cm, νομίζω καλύτερη και από του joilaroi, αλλά και μια πολύ καλή ics με μηδενικά bugs. Το βίντεο την συλλογή και το ημερολόγιο. Αφού πια είναι το δεύτερο μου κινητό θα την κρατήσω:) αν θέλετε λινκ στείλτε πμ;)
τα δοκίμασες? την ICS βασικά, αν την δοκίμασες, τρέχει ομαλά, ή σέρνεται όπως οι προηγουμενες?

panathare
13 Ιούν. 2012, 18:03
τα δοκίμασες? την ICS βασικά, αν την δοκίμασες, τρέχει ομαλά, ή σέρνεται όπως οι προηγουμενες?

Ναι, την δοκίμασα τρέχει πολύ καλύτερα από οποιαδήποτε άλλη έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα. Είχα και ένα πρόβλημα με το μάρκετ αλλά πρέπει να διορθώνεται άμα φλασαρεις κάτι

panathare
14 Ιούν. 2012, 00:07
Παιδια καλημερα!
Χτες απεκτησα το Vodafone 845 κ εχω μια δυο αποριες:
1. Πως μπορω να βαλω ξεχωριστο ηχο κλησης για την καθε επαφη μου?
2. Μπορω να βαλω κ ξεχωριστο ηχο μνμτος??κ αν ναι πως??

Σας ευχαριστω πολυ πολυ :)

Καταρχάς φίλε djantonis μην το από πέρνεις το παιδί. Μάλλον είναι το πρώτο του smartphone και καλά έκανε και το πήρε. Για το πρώτο ερώτημα σου, αν δημιουργείς μια επαφή κάτω κάτω νομίζω σου δίνει αυτήν την δυνατότητα, για το δεύτερο δεν γνωρίζω.

tseapis
27 Ιούν. 2012, 22:20
Τώρα που πήρα το vodafone 858 που είναι παρόμοιο, μήπως μπορώ να μεταφέρω από τη μία συσκευή (845) στην άλλη (858) τα sms και τα bookmarks του opera mini; Πού να διαβάσω πώς γίνεται αυτό; Δεν είμαι root σε κανένα από τα δύο κινητά.

alexis1044
27 Ιούν. 2012, 22:46
Παιδια ποια ειναι η καλυτερη rom για το κινητο.
Σε ICS με ενδιαφερει αν παιζει καμια γρηγορη ...

gerstavros2
27 Ιούν. 2012, 22:51
Παιδια ποια ειναι η καλυτερη rom για το κινητο.
Σε ICS με ενδιαφερει αν παιζει καμια γρηγορη ...
σε ics, η cyanogenmod 9,ics 4.0.4 του Lololololololololol σε μένα τρέχει άψογα για καθημερινή χρήση, εκτός απ την κάμερα

Telembon
29 Ιούν. 2012, 16:20
Τώρα που πήρα το vodafone 858 που είναι παρόμοιο, μήπως μπορώ να μεταφέρω από τη μία συσκευή (845) στην άλλη (858) τα sms και τα bookmarks του opera mini; Πού να διαβάσω πώς γίνεται αυτό; Δεν είμαι root σε κανένα από τα δύο κινητά.
τα booknmark του opera μόνο μέσα από τον οπερα αν θα μπορέσεις να κάνεις μπακ απ και μετά restore στο νέο κινητό. Για τα sms νομίζω υπάρχουν προγράμματα όπως το sms backup...ρίξε μια ματιά στο μάρκετ!

mylw_4
19 Ιούλ. 2012, 17:54
παιδια προσπαθησα να περασω το mozilla firefox αλλα εβγαζε η εφαρμογη δεν εγκατασταθηκε, δοκιμασα διαφορες εκδοσεις. τι γινεται? εσεις ποια εχετε?

gerstavros2
19 Ιούλ. 2012, 18:03
παιδια προσπαθησα να περασω το mozilla firefox αλλα εβγαζε η εφαρμογη δεν εγκατασταθηκε, δοκιμασα διαφορες εκδοσεις. τι γινεται? εσεις ποια εχετε?δεν πρόκειται να παίξει ο firefox σε τέτοια συσκευή

mylw_4
20 Ιούλ. 2012, 19:14
ποιο broswer μου προτεινεται?

gerstavros2
20 Ιούλ. 2012, 19:35
ποιο broswer μου προτεινεται?
με τη στοκ 2.1 είσαι? αν ναι, dolphin mini, ή maxthon

anestiko
21 Ιούλ. 2012, 06:22
ΕΧΩ ΤΟ 845 ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΛΛΑΓΗΣ ROM ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ UPDATE FALED
ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ ΚΕΛΨΥΔΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ
ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ ROM ΜΕΣΑ

ΕΧΩ ΤΟ 845 ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΛΛΑΓΗΣ ROM ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ UPDATE FALED
ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ ΚΕΛΨΥΔΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ
ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ ROM ΜΕΣΑ

ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΑΚΙ ΜΟΥ

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα. Επίσης απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

gerstavros2
21 Ιούλ. 2012, 12:13
ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΑΚΙ ΜΟΥ
κι εμένα έτσι έβγαζε όταν προσπαθησα να περασω την εργοστασιακή. καλύτερα πέρνα μια άλλη rom, νεότερη.αν θες βοήθεια άνοιξε ενα νέο θεμα

anestiko
21 Ιούλ. 2012, 13:00
κι εμένα έτσι έβγαζε όταν προσπαθησα να περασω την εργοστασιακή. καλύτερα πέρνα μια άλλη rom, νεότερη.αν θες βοήθεια άνοιξε ενα νέο θεμα

ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ ΑΛΛΙ ΠΙΓΑ ΝΑ ΒΑΛΟ ΑΠΛΩΣ ΤΗΝ ΕΧΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ
ΣΑΝ BACKUP ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΑΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ
ΟΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΣΕ ΚΑΠΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΕΙΤΕ ΤΗΝ ΜΑΜΙΣΙΑ 'Η ΚΑΠΙΑ ΑΛΛΗ ROM
ΑΠΟ ΤΗΣ ΟΠΟΙΕΣ ΔΙΑΤΗΕΤΩ ΚΑΤΕΩΑΣΜΕΝΕΣ
ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ PC
ΤΙ ΠΑΤΗΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ
ΣΗΜΕΡΑ ΕΒΓΑΛΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΝΑ ΔΟ ΚΑΜΙΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΟΛΙΣΕΙ ΤΟΡΑ ΣΤΗΝ ΚΛΕΨΗΔΡΑ ΑΦΟΥ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΦΩΤΟ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΩΚΡΙΣΗ ΣΟΥ :wacko::wacko::wacko:

ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ ΑΛΛΙ ΠΙΓΑ ΝΑ ΒΑΛΟ ΑΠΛΩΣ ΤΗΝ ΕΧΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ
ΣΑΝ BACKUP ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΑΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ
ΟΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΣΕ ΚΑΠΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΕΙΤΕ ΤΗΝ ΜΑΜΙΣΙΑ 'Η ΚΑΠΙΑ ΑΛΛΗ ROM
ΑΠΟ ΤΗΣ ΟΠΟΙΕΣ ΔΙΑΤΗΕΤΩ ΚΑΤΕΩΑΣΜΕΝΕΣ
ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ PC
ΤΙ ΠΑΤΗΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ
ΣΗΜΕΡΑ ΕΒΓΑΛΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΝΑ ΔΟ ΚΑΜΙΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΟΛΙΣΕΙ ΤΟΡΑ ΣΤΗΝ ΚΛΕΨΗΔΡΑ ΑΦΟΥ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΦΩΤΟ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΩΚΡΙΣΗ ΣΟΥ :wacko::wacko::wacko:

ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ 'Η ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΤΩΡΑ
ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΗΕΜΑ ΔΗΛ.?]

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα. Επίσης απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

myphone.gr
Όροι Χρήσης :: Προσωπικά Δεδομένα