PDA

View Full Version : [Επίσημο] Samsung S8000 Jet

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11

dmeimar
17 Φεβ. 2010, 17:15
Μπορείς κάποιος να ανεβάσει στο rapidshare το Ελληνικό Firmware γιατί δεν το βρίσκω.

Ωραίος φίλε !

είναι η ανανεωμένη έκδοση; αυτή που μπορείς να αλλάζεις τη διάταξη των εικονιδίων στο μενού;
Μπορείς να ξανά ανεβάσεις το Ελληνικό Firmware

kamasterixxx
19 Φεβ. 2010, 10:10
Παιδιά τι έκδοση Firmware έχετε; Για να δούμε αν έχουμε όλοι το ίδιο.

Την έκδοση την βρίσκουμε πατώντας *#1234#, και βλέπουμε το <SW VR>

Εμένα είναι S8000XXIF5 που σημαίνει

S8000 -> model
XX->περιοχή γλώσσας
I-> year (2009)
F->month (Ιούνιος)
5->έκδοση firmware του μήνα

παραδόξως το XX είναι για : Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Spain, United Kingdom, Denmark

Για Ελλάδα / Κύπρος είναι το BD

οπότε αν flashάρουμε με XX firmware λογικά θα είναι εντάξει.

Για πείτε και το δικό σας firmware να δούμε αν έχουμε διαφορές...
φιλε μου εγω το ειχα παρει απο αγγλια (28δεκ 2009) κ εχει την εκδοση s8000XXIG1.

επισης η θηκη δεν ειναι τοσο κακη..απλα γλυστραει το κινητο κ μπορει να το κλαψουμε καποια μερα...

εγω εχω ενα θεμα με την μπαταρια..στις αρχες κραταγε 4+ μερες,,,μια φορα αντεξε κ 6..κ τωρα σε μια μερα αντε 2 εχει τελειωσει...εχει παθει καποιος αλλος το ιδιο?

επισης το ξυπνητηρι λειτουργει κανονικα..οπως κ η αναμονη κλησης οπου σε μερικα παιδια κανει restart.

Tsol13
19 Φεβ. 2010, 13:42
Έχει προσπαθήσει να στείλει κανείς αρχεία video στο Jet μέσω bluetooth; Σήμερα προσπάθησα να στείλω ένα αρχείο .avi 175ΜΒ και δεν γινόταν η μεταφορά. Ενώ σε άλλα αρχεία πολύ μικρότερα (.mp3, .jpg, .doc) δεν είχα κανένα πρόβλημα. Είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω ή απλώς δεν δέχεται τόσο μεγάλα αρχεία;

Εντάξει άκυρο. Τα κατάφερα τελικά.

mariosx
21 Φεβ. 2010, 16:59
Μπορείς κάποιος να ανεβάσει στο rapidshare το Ελληνικό Firmware γιατί δεν το βρίσκω.

Μπορείς να ξανά ανεβάσεις το Ελληνικό Firmware

Ανεβάζω τώρα ξανά αυτό που έδωσε αρχικά ο φίλος πιο πριν.

ορίστε: http://rapidshare.com/files/353817212/S8000XXIF4_GR_.rar

dmeimar
23 Φεβ. 2010, 17:19
Ανεβάζω τώρα ξανά αυτό που έδωσε αρχικά ο φίλος πιο πριν.

ορίστε: http://rapidshare.com/files/353817212/S8000XXIF4_GR_.rar

Σε ευχαριστώ πολύ

Neni_Da
24 Φεβ. 2010, 10:56
Καλημέρα σας,

Θέλω να κάνω backup στα στοιχεία του κινητού μου...για 1η φορά...αλλά βλέπω ότι απο το pc studio (όπως και να συνδέσω το κινητό μου, είτε σε PC Studio είτε σε Συσκευή Αποθήκευσης) δεν ενεργοποιείται η επιλογή Δημιουργία Αντιγράφου Ασφαλείας...... :(

Σας εχει συμβεί....?? Κάνετε κανονικά backup...? Ελπίζω να έχετε κάποια ιδέα για το τι μπορώ να κάνω...γιατί το κινητό είναι full στα μυνήματα...!!!!..:(

Σας ευχαριστώ

inactiveaccount25012014
24 Φεβ. 2010, 14:48
Συγνωμη για το off-topic...

Δυσκολευομαι παρα πολυ να το πουλησω( εχω επιδοτησεις και θελω να παρω καινουργιο ). Δεν το ξερει κανεις μαλλον το κινητο,κι ενω απ το arena ειναι 5 φορες καλυτερο εκεινο το εδωσα αμεσως...! Αν κανεις απο εσας εχει κατι υποψη για ενδιαφερον,το δινω 180(μονο),εντελως αψογο. Ποσο χαμηλα....

MIB
25 Φεβ. 2010, 08:26
Τελικά ισχύει , το κινητό το έχει ξεχάσει η Samsung! :P
μου κάνει εντύπωση η πολύ μικρή περίοδός διάθεσης στην αγορά. Η ανύπαρκτη προώθηση
και το χειρότερο, το ότι δεν έχουν δώσει firmware στο PC studio για σπιτική αναβάθμιση! έχει 3-4 θεματάκια λειτουργικού που αν διορθωνόντουσαν θα ήταν από τα καλύτερα κινητά κλειστού λειτουργικού. έχει την καλύτερη οθόνη στην κατηγορία του, φοβερό επεξεργαστή ! (για κλειστού λογισμικού κινητό) και σε πάρα πολύ μικρό μέγεθος.

Neni_Da
26 Φεβ. 2010, 10:23
Παρακαλώ ενημερώστε με αν κάνετε back up στο κινητό σας και δουλεύει κανονικά....Μόνο σε εμένα δεν ενεργοποιείται ...η επιλογή απο το pc stuδιο????

:(

Επίσης γνωρίζετε αν υπάρχει δυνατότητα να πάρω μόνο τα μηνύματα από το κινητό χωρίς να γίνει συνολικό back up....???

Καλημέρα σας,

Θέλω να κάνω backup στα στοιχεία του κινητού μου...για 1η φορά...αλλά βλέπω ότι απο το pc studio (όπως και να συνδέσω το κινητό μου, είτε σε PC Studio είτε σε Συσκευή Αποθήκευσης) δεν ενεργοποιείται η επιλογή Δημιουργία Αντιγράφου Ασφαλείας...... :(

Σας εχει συμβεί....?? Κάνετε κανονικά backup...? Ελπίζω να έχετε κάποια ιδέα για το τι μπορώ να κάνω...γιατί το κινητό είναι full στα μυνήματα...!!!!..:(

Σας ευχαριστώ

maze77
26 Φεβ. 2010, 18:42
Α εκει ειναι πολυ περισσοτερο κλαψιαρηδες... Εκει ομως με το παραμικρο τους τα αλλαζουν τα κινητα. Στο Ελλαντα θα σας το αλλαξουν για τη σταγονα στη μεση που φαινεται υπο γωνια με σβηστη μονο οθονη ; κλοτσιδον θα σας πεταξουν εξω. Μεχρι στιγμης δεν ειδα εναν να λεει πως δεν το εχει,αρα ειναι ολα ετσι. Να εβγαλαν τοσο πια ελαττωματικη παραγωγη ; απο Ελλαδα μεχρι Αγγλια ; αν τα αντικαταστησουν ολα αυτα η εταιρια εκλεισε την επομενη μερα. Ας σκεφτουμε λοιπον οτι μπορει να ναι καθαρα κατασκευαστικο θεμα που εμεις οι τερμα ασχετοι δε γνωριζουμε και το οποιο δε μας προκαλει κανενα απολυτως προβλημα.

παιδια το υγρο στην οθονη φενεται και με αναμενη την οθονη αν το παρατηρησει καποιος καλυτερα...

smootsi
26 Φεβ. 2010, 22:51
φιλε μου μηπως μπορεις να με βοηθησεις? παταω *#6984125*# αλλα δεν μου βγαζει τπτ!!!

smootsi
27 Φεβ. 2010, 11:42
το δικο μου ειναι S8000XXIG3
και δεν μπορω να βαλω games. απο τι εμαθα φταιει το firmware. αληθευει?

nikospot
27 Φεβ. 2010, 13:28
το δικο μου ειναι S8000XXIG3
και δεν μπορω να βαλω games. απο τι εμαθα φταιει το firmware. αληθευει?

Απο οτι εχω καταλαβει κι εγω μονο σε τροποποιημενο firmware μπορεις να ανοιγεις τα java αρχεια αμεσως. :p

Παρακαλώ ενημερώστε με αν κάνετε back up στο κινητό σας και δουλεύει κανονικά....Μόνο σε εμένα δεν ενεργοποιείται ...η επιλογή απο το pc stuδιο????

:(

Επίσης γνωρίζετε αν υπάρχει δυνατότητα να πάρω μόνο τα μηνύματα από το κινητό χωρίς να γίνει συνολικό back up....???

Προσπαθησε να επιλεξεις στο κινητο λειτοθργια PC Studio οταν το συνδεσεις. Και μετα στο PC Studιο αν σου αναγνωρισει το τηλεφωνο, πατα το ειμονιδιο που ειναι σαν παζλ κατω αριστερα που λεει Widgets. Και σειρε το SMS Manager στην κυρια οθονη του προγραματος. Στο παραθυρο που θα σου εμφανισει πατα το κουμπακι κατω κατω αριστερα ωστε να παρεις το μηνυματα απο την συσκευη. Μεχρι εκει γινεται και σε μενα τουλαχιστον. Μετα δοκιμασε να πατησεις Menu > Export to PC. Εμενα δε φορτωνει απο κει και περα. Δες αν γινεται σε σενα

Τελικά ισχύει , το κινητό το έχει ξεχάσει η Samsung! :P
μου κάνει εντύπωση η πολύ μικρή περίοδός διάθεσης στην αγορά. Η ανύπαρκτη προώθηση
και το χειρότερο, το ότι δεν έχουν δώσει firmware στο PC studio για σπιτική αναβάθμιση! έχει 3-4 θεματάκια λειτουργικού που αν διορθωνόντουσαν θα ήταν από τα καλύτερα κινητά κλειστού λειτουργικού. έχει την καλύτερη οθόνη στην κατηγορία του, φοβερό επεξεργαστή ! (για κλειστού λογισμικού κινητό) και σε πάρα πολύ μικρό μέγεθος.

Ειχα ρωτησει στην Samsung και μου ειπαν πως για καμια συσκευη δεν υπαρχει λογισμικο στο PC Studio επειδη ειμαστε Ελλαδα, και δεν υποστιριζεται η υπηρεσια ανβαθμισης για εμας εδω.... Αν ειναι δυνατον...

Neni_Da
27 Φεβ. 2010, 15:49
nikospot,
Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.....Νόμιζα πως από τη συγκεκριμένη επιλογή τα έβλεπες μόνο όταν είναι συνδεδεμένο το κινητό στον υπολογιστή..... Βέβαια δεν βλέπει τα μηνύματα που έχουν μεταφερθεί στου Φακέλους μου...

Ισχύει και σε άλλον αυτό...?? Να μην βλέπει δηλαδή τα μνμτα που έχουν μεταφερθεί στους Φακέλους μου....??? Το απίστευτο είναι πως δεν σου δίνει τη δυνατότητα να τα μεταφέρεις ξανά σε φάκελο του συστήματος για να κάνεις αντίγραφό τους στο pc...!!!!!

Από ότι κατάλαβα nikospot εσύ χρησιμοποιείς το αγγλικό pc suite...και κάνει τα ίδια....!!!!!!...οπότε δεν είναι μόνο θέμα του ελληνικού λογισμικού..!!!

Είναι δυνατόν όμως ΝΑ ΜΗΝ ενεργοποιείται η επιλογή για αντίγραφο ασφαλείας...????

Τόσα έχω διαβάσει σε αυτό το forum....αυτό ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ να μην έχει αναφερθεί ΠΟΤΕ...???

Κανείς δεν έχει κανει ποτέ back up...???? Δεν παίζει να μη δουλεύει αυτό...!!!! Ελπίζω πως κάποιοι θα το έχουν λύσει το θέμα και αναμένω με ανυπομονησία ενημέρωση...

Αλλιώς θα απογοητευτώ τρελά από τη samsung...!!! Με τη Nokia τόσα χρόνια..ποτέ δεν υπήρχε τέτοιο πρόβλημα....!!!!

Σας ευχαριστώ και σας φιλώ....

Προσπαθησε να επιλεξεις στο κινητο λειτοθργια PC Studio οταν το συνδεσεις. Και μετα στο PC Studιο αν σου αναγνωρισει το τηλεφωνο, πατα το ειμονιδιο που ειναι σαν παζλ κατω αριστερα που λεει Widgets. Και σειρε το SMS Manager στην κυρια οθονη του προγραματος. Στο παραθυρο που θα σου εμφανισει πατα το κουμπακι κατω κατω αριστερα ωστε να παρεις το μηνυματα απο την συσκευη. Μεχρι εκει γινεται και σε μενα τουλαχιστον. Μετα δοκιμασε να πατησεις Menu > Export to PC. Εμενα δε φορτωνει απο κει και περα. Δες αν γινεται σε σενα

...

jjuuveve
27 Φεβ. 2010, 16:57
maze το υγρό γαίνεται κανονικότατα.

Παιδιά εγώ ήμουν πολύ υπερ του κινητού. Τα έχω όμως ξανα-γράψει. Μου κάηκε η πλακέτα στο μήνα και τα νερά (ή φούσκα) στην οθόνη άλλες μέρες εμφανίζεται άλλες όχι. Πάντως έιναι μεγάλη φούσκα και φαίνεται και με ανοιχτή την οθόνη.

Δεν μπαίνω καν στο κόπο να το πάω....

Πάντως δεν έχω άλλα προβλήματα, ούτε με κλήση σε αναμονή, όυτε με ξυπνητήρια, ούτε με ραδιόφωνα. Αναβάθμιση δεν ασχολούμαι να κάνω, οπότε....

maze77
27 Φεβ. 2010, 17:41
maze το υγρό γαίνεται κανονικότατα.

Παιδιά εγώ ήμουν πολύ υπερ του κινητού. Τα έχω όμως ξανα-γράψει. Μου κάηκε η πλακέτα στο μήνα και τα νερά (ή φούσκα) στην οθόνη άλλες μέρες εμφανίζεται άλλες όχι. Πάντως έιναι μεγάλη φούσκα και φαίνεται και με ανοιχτή την οθόνη.

Δεν μπαίνω καν στο κόπο να το πάω....

Πάντως δεν έχω άλλα προβλήματα, ούτε με κλήση σε αναμονή, όυτε με ξυπνητήρια, ούτε με ραδιόφωνα. Αναβάθμιση δεν ασχολούμαι να κάνω, οπότε....

αυτο λεω και γω!και το κακο ειναι οτι δεν το κανει παντα....σκεφτομαι να το παω για αντικατασταση..

και κατι ακομα..για να δοθλεψει το *tv out πρεπει να βαλουμε το γνησιο καλωδιο?γιατι με ενα που ειχα και αλο ενα που αγορασα οχι γνησιο δεν δουλευει...

mariosx
27 Φεβ. 2010, 20:34
αυτο λεω και γω!και το κακο ειναι οτι δεν το κανει παντα....σκεφτομαι να το παω για αντικατασταση..

και κατι ακομα..για να δοθλεψει το *tv out πρεπει να βαλουμε το γνησιο καλωδιο?γιατι με ενα που ειχα και αλο ενα που αγορασα οχι γνησιο δεν δουλευει...

Εμένα με ένα μη-γνήσιο (κάπου 2 ευρώ πρέπει να το πήρα) από τον Φανό κοντά στην Στουρνάρη (μαγαζί με ηλεκτρονικά παντός είδους) , δουλεύει μια χαρά :)

MIB
28 Φεβ. 2010, 00:29
Ειχα ρωτησει στην Samsung και μου ειπαν πως για καμια συσκευη δεν υπαρχει λογισμικο στο PC Studio επειδη ειμαστε Ελλαδα, και δεν υποστιριζεται η υπηρεσια ανβαθμισης για εμας εδω.... Αν ειναι δυνατον...

για αυτό ΔΕΝ ξαναπαίρνω SAMSUNG μπας και μάθουν να σέβονται πελάτες που πληρώνουν το ίδιο και περισσότερο από άλλους πελάτες που τους σέβονται διαφορετικά από εμάς.

Epicouros
28 Φεβ. 2010, 01:31
Είχα ρωτήσει στην Samsung και μου είπαν πως για καμία συσκευή δεν υπάρχει λογισμικό στο PC Studio επειδή είμαστε Ελλάδα, και δεν υποστηρίζεται η υπηρεσία αναβάθμισης για εμάς εδώ.... Αν είναι δυνατόν...

Δηλαδή Nokia και Sony-Ericsson είναι λαλακες που υποστηρίζουν αναβάθμιση;:mad::angry:

psiloswest
28 Φεβ. 2010, 23:58
Με αυτά που διαβάζω πάντως, μάλλον θα το δώσω όπως είναι σφραγισμένο στο κουτί του πριν το ανοίξω...Αν ενδιαφέρεται κανείς...

mariosx
1 Μάρ. 2010, 19:18
Με αυτά που διαβάζω πάντως, μάλλον θα το δώσω όπως είναι σφραγισμένο στο κουτί του πριν το ανοίξω...Αν ενδιαφέρεται κανείς...

Εγώ πάντως είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από το κινητό. Χάνουμε την ουσία και κολλάμε σε λεπτομέρειες...

έχω περάσει από HTC Touch (3452) , HTC Artemis (3300) και ACER F900, και μέχρι τώρα το Jet το θεωρώ τον πιο καλό συνδυασμό κινητού με smartphone.

jjuuveve
1 Μάρ. 2010, 20:09
παιδιά καλησπέρα,

προσπαθώ να δω βιντεάκια απο το you tube (μπαίνω με το widget) και ανοίγει κανονικά ο media player, δείχνει σύνδεση και μετά από λίγο βγάζει μήνυμα 'Δοκιμάστε ξανά'. Ξέρει κανείς κάτι???

mariosx
1 Μάρ. 2010, 20:15
παιδιά καλησπέρα,

προσπαθώ να δω βιντεάκια απο το you tube (μπαίνω με το widget) και ανοίγει κανονικά ο media player, δείχνει σύνδεση και μετά από λίγο βγάζει μήνυμα 'Δοκιμάστε ξανά'. Ξέρει κανείς κάτι???

μόλις δοκίμασα τώρα, και μου παίζει κανονικά. Συνδέθηκα με WiFi δίκτυο όμως. Κι εσύ με WiFi προσπαθείς;

jjuuveve
1 Μάρ. 2010, 20:51
όχι με wifi, με 3G (τώρα αν είναι 3g, άλλο θέμα)

psiloswest
1 Μάρ. 2010, 22:32
Εγώ πάντως είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από το κινητό. Χάνουμε την ουσία και κολλάμε σε λεπτομέρειες...

έχω περάσει από HTC Touch (3452) , HTC Artemis (3300) και ACER F900, και μέχρι τώρα το Jet το θεωρώ τον πιο καλό συνδυασμό κινητού με smartphone.

Μπορεί να είναι κι έτσι τελικά, αλλά διαβάζοντας το thread σαν πρωτάρης, αυτό μου μένει σαν συμπέρασμα...

mariosx
2 Μάρ. 2010, 00:30
Μπορεί να είναι κι έτσι τελικά, αλλά διαβάζοντας το thread σαν πρωτάρης, αυτό μου μένει σαν συμπέρασμα...

Στα forum Υπάρχει η τάση να βγαίνει το αρνητικό προς τα έξω. Γιατί γράφουν περισσότερο αυτοί που έχουν πρόβλημα.

Δεν θα έρθω εγώ να πω "και αυτή τη βδομάδα κανέναν πρόβλημα με το κινητό. Όλα καλά!" :lol:

Γι' αυτό καλό είναι να μην κρίνεις από τα post των προβλημάτων :)

προβλήματα υπάρχουν σε όλα τα προϊόντα !

MIB
2 Μάρ. 2010, 11:00
φυσικά βγάζουμε τα αρνητικά σε όλα τα φορουμ και για ΟΛΑ τα κινητά!

το θέμα είναι να συγκρίνεις τα αρνητικά των εκάστοτε κινητών και να δεις πιο κινητό έχει τα λιγότερα συχνά επαναλαμβανόμενα προβλήματα.
Αλλιώς τα φόρουμ με την λογική σου δεν έχουν νόημα.

Σίγουρα τα προβλήματα που ακούγονται δεν είναι σε ΟΛΑ τα Jets , αλλά για το μικρό μερίδιο αγοράς που έχει, και το πλήθος των προβλημάτων, είναι αρκετά.

Εγώ μελετάω- συγκρίνω τα προβλήματα (γιατί ΟΛΑ τα κινητά έχουν προβλήματα) του κάθε υποψήφιου μοντέλου πριν το πάρω, απο τα φόρουμ.

Και συγκριτικά με άλλα κινητά το JET έχει και προβλήματα Hardware (λίγα αλλά έχει πχ. ι "φούσκα" στην οθόνη)
έχει και προβλήματα (αρκετά) Software και το χειρότερο είναι ότι ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΙΡΊΖΕΙ ΣΠΙΤΙΚΗ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΗ! άρα μένουμε και με τα Hardware και με Software προβλήματα, μέχρι να το πουλήσουμε και να πάρουμε άλλο.

ΚΡΙΜΑ
γιατί το κινητό με τις προδιαγραφές του ήταν που με τράβηξε αρχικώς. Το χαντακώσανε με το κάκιστο service και το ελεεινό firmware (ένας λόγος παραπάνω που δεν μας το αναβαθμίζει)

Epicouros
2 Μάρ. 2010, 11:41
Η Samsung Electronics ανακοίνωσε εχθές την απόφασή της να διανέμει απευθείας τα προϊόντα της στην ελληνική αγορά. Οπότε ευελπιστούμε από εδώ και πέρα να δούμε καλύτερο service και on line αναβάθμιση των κινητών τις:D

mariosx
2 Μάρ. 2010, 12:18
φυσικά βγάζουμε τα αρνητικά σε όλα τα φορουμ και για ΟΛΑ τα κινητά!

το θέμα είναι να συγκρίνεις τα αρνητικά των εκάστοτε κινητών και να δεις πιο κινητό έχει τα λιγότερα συχνά επαναλαμβανόμενα προβλήματα.
Αλλιώς τα φόρουμ με την λογική σου δεν έχουν νόημα.

Σίγουρα τα προβλήματα που ακούγονται δεν είναι σε ΟΛΑ τα Jets , αλλά για το μικρό μερίδιο αγοράς που έχει, και το πλήθος των προβλημάτων, είναι αρκετά.

Εγώ μελετάω- συγκρίνω τα προβλήματα (γιατί ΟΛΑ τα κινητά έχουν προβλήματα) του κάθε υποψήφιου μοντέλου πριν το πάρω, απο τα φόρουμ.

Και συγκριτικά με άλλα κινητά το JET έχει και προβλήματα Hardware (λίγα αλλά έχει πχ. ι "φούσκα" στην οθόνη)
έχει και προβλήματα (αρκετά) Software και το χειρότερο είναι ότι ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΙΡΊΖΕΙ ΣΠΙΤΙΚΗ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΗ! άρα μένουμε και με τα Hardware και με Software προβλήματα, μέχρι να το πουλήσουμε και να πάρουμε άλλο.

ΚΡΙΜΑ
γιατί το κινητό με τις προδιαγραφές του ήταν που με τράβηξε αρχικώς. Το χαντακώσανε με το κάκιστο service και το ελεεινό firmware (ένας λόγος παραπάνω που δεν μας το αναβαθμίζει)

Why don't you update the phone firmware by yourself?

--edit:

Συμφωνούμε. Τα αρνητικά θα βγάλεις στο forum. Και τα αρνητικά θα δεις για να αποφασίσεις ποιο κινητό έχει τα λιγότερα προβλήματα.

Εγώ αυτό που είπα, είναι πως δεν πρέπει κάποιος να βλέπει τα αρνητικά που διαβάζει σε ένα forum και να βγάζει γρήγορα συμπεράσματα, πως ένα κινητό είναι χάλια, επειδή γράφουν πως υπάρχουν προβλήματα, επειδή αυτός ακριβώς είναι ένας από τους λόγους που χρησιμοποιείται το forum (για να λένε οι κάτοχοι τα προβλήματα τους ;) )

MIB
2 Μάρ. 2010, 12:24
Why don't you update the phone firmware by yourself?

καταλαβαίνεις Ελληνικά και δεν μπορείς να απαντήσεις στα Ελληνικά;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

:X

epi_kritikos
2 Μάρ. 2010, 13:20
μα τι λετε; εχω δοσει πανω απο 400ε για το κ850 με σπιτικες αναβαθμισεις που της εκανα, της χρεωθηκα, και αποτελεσμα μηδεν. και καμια αλλαγη στο μενου, ουτε χρονο δεν εβγαλε.ΚΡΙΜΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ.εδωσα πανω απο 400ε για το LG KG920 και ακομα τα:cry:.εδωσα 400ε και πηρα το jet,χωρις αναβαθμισεις χωρις φρουφρου και αρωματα και ολα πανε... jet.:thanks: ΣΑΜΥ γιατι τα ΑΞΙΖΕΙ.

mariosx
2 Μάρ. 2010, 13:57
καταλαβαίνεις Ελληνικά και δεν μπορείς να απαντήσεις στα Ελληνικά;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

:X

Εγώ καταλαβαίνω Ελληνικά και μπορώ να απαντήσω Ελληνικά, αλλά ο opera Mini 5 beta 3 ντεν γκαταλαβαίνει :lol:

MIB
2 Μάρ. 2010, 14:07
Εγώ καταλαβαίνω Ελληνικά και μπορώ να απαντήσω Ελληνικά, αλλά ο opera Mini 5 beta 3 ντεν γκαταλαβαίνει :lol:

:lol:

Τέλος πάντων, για το firmware που λες, δεν θα ήθελα να χάσω τα Ελληνικά. Δεν υπάρχει το καινούριο firmware με Ελληνικά. :mad:

mariosx
2 Μάρ. 2010, 19:54
:lol:

Τέλος πάντων, για το firmware που λες, δεν θα ήθελα να χάσω τα Ελληνικά. Δεν υπάρχει το καινούριο firmware με Ελληνικά. :mad:

Ναι ΟΚ, αν υπάρχει θέμα με τα Ελληνικά, τότε υπάρχει θέμα.

πάντως τα παιδιά που το δοκίμασαν είπαν πως δεν βρήκαν κάποια ιδιαίτερη βελτίωση, οπότε έβαλαν ξανά το Ελληνικό. Εγώ που το πέρασα, είδα κάποια βελτίωση σε κάποια θέματα, οπότε το άφησα...

Δεν είναι τίποτα wow το καινούριο firmware Που δεν έχουμε επίσημα πάντως...

nikospot
4 Μάρ. 2010, 19:51
Εμενα μου αρεσει πολυ σαν κινητο το εχω περιπου 3 μηνες, αλλα στον ενα εκανε μλκιες με την οθονη ( ενα προβλημα που μονο εγω το ανεφερα εδω μεσα) μου το φτιαξανε σε 3 εργασιμες μερες!?!?!?! Την αλλη βδομαδα θα παω να κανω φασαρια στο σερβις, γιατι το βισμα των ακουστικων δεν κανει καλη επαφη προφανως με την πλακετα και οταν κουνας το βισμα λιγο δεν ακουγεται το αριστερο καναλι. Καλο ε? Γιατι να ειμαι ο μονος με τα πιο περιεργα προβληματα που δεν εχει κανενας αλλος? :p Να δω σε ποσες μερες θα μου το φτιαξουν τωρα και θα τους πω να μου κανουν και αναβαθμιση αν υπαρχει νεα εκδοση.

How_U_Doin
5 Μάρ. 2010, 08:55
Χαιρετώ το thread! Εδώ και 2 μέρες είμαι κι εγώ κάτοχος του Jet και μέχρι στιγμής όλα καλά. Το μόνο που μου μένει να δοκιμάσω είναι τη συμπεριφορά του όταν δέχεται δεύτερη κλήση και το route 66.

Ήθελα όμως να ρωτήσω το εξής... Με την πρώτη φόρτιση είναι φυσιολογικό να κρατάει η μπαταρία 24 ώρες;;;;; Θα στρώσει σιγά σιγά με τις επόμενες και θα πάει στις 3-4 μέρες (σημειώνω ότι το κλείνω τα βράδια) ή να το γυρίσω πίσω;

nikospot
5 Μάρ. 2010, 10:57
Χαιρετώ το thread! Εδώ και 2 μέρες είμαι κι εγώ κάτοχος του Jet και μέχρι στιγμής όλα καλά. Το μόνο που μου μένει να δοκιμάσω είναι τη συμπεριφορά του όταν δέχεται δεύτερη κλήση και το route 66.

Ήθελα όμως να ρωτήσω το εξής... Με την πρώτη φόρτιση είναι φυσιολογικό να κρατάει η μπαταρία 24 ώρες;;;;; Θα στρώσει σιγά σιγά με τις επόμενες και θα πάει στις 3-4 μέρες (σημειώνω ότι το κλείνω τα βράδια) ή να το γυρίσω πίσω;

Τις πρωτες μερες εκτος απο το οτι ολο το πειραζουμε συνηθως το κινητο, η μπαταρια του δεν ειναι και στρωμενη. Μετα απο λιγες βδομαδες θα δεις βελτιωση. Και εγω στην αρχη παλευα να του κρατησω την μπαταρια πανω απο μια μερα αλλα δεν τα καταφερνα. Τωρα μου κραταει 3 και 4 μερες χωρι κλεισιμο το βραδυ.

How_U_Doin
5 Μάρ. 2010, 11:11
Τις πρωτες μερες εκτος απο το οτι ολο το πειραζουμε συνηθως το κινητο, η μπαταρια του δεν ειναι και στρωμενη. Μετα απο λιγες βδομαδες θα δεις βελτιωση. Και εγω στην αρχη παλευα να του κρατησω την μπαταρια πανω απο μια μερα αλλα δεν τα καταφερνα. Τωρα μου κραταει 3 και 4 μερες χωρι κλεισιμο το βραδυ.

Wow! Τεράστια διαφορά!! Σ'ευχαριστώ για την απάντηση. θα κάνω υπομονή κανά μήνα λοιπόν.

nikospot
5 Μάρ. 2010, 12:07
Wow! Τεράστια διαφορά!! Σ'ευχαριστώ για την απάντηση. θα κάνω υπομονή κανά μήνα λοιπόν.

Βεβαια παιζει ρολο και η φωτεινοτητα και η ενταση της δονησης και πολλα αλλα στο ποσο θα κραταει η μπαταρια.
Απο περιεργεια και μονο, απο που το πηρες το κινητο?

How_U_Doin
5 Μάρ. 2010, 12:21
Βεβαια παιζει ρολο και η φωτεινοτητα και η ενταση της δονησης και πολλα αλλα στο ποσο θα κραταει η μπαταρια.
Απο περιεργεια και μονο, απο που το πηρες το κινητο?

Επειδή έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις σελίδες αυτού του thread τα έχω υπόψη μου αυτά που αναφέρεις.
Για την ακρίβεια έχω κόψει εντελώς τον ήχο και τη δόνηση για την οθόνη αφής. Έχω συνεχώς ενεργό το bluetooth (αφού έχω ακουστικό συνδεδεμένο) και έχω βάλει τη φωτεινότητα της οθόνης καρφωτά στο 2. Το "παιχνίδι" που έκανα ήταν, εκτός από τα αναμενόμενα ψαξίματα στα μενού, διόρθωση τηλεφωνικού καταλόγου, 45 λεπτά max browsing μέσω wifi, 30 λεπτά παρακολούθηση divx video, και μερικές φωτό με την καμερούλα. Α, και μίλησα γύρω στο 1 λεπτό :p

Γενικά με ανησυχεί το θέμα της μπαταρίας, γιατί έχω σκοπό να βλέπω και κανά divx-άκι που και που. Επίσης με ενδιαφέρει να πάω ένα ταξίδι και να μπορώ να δω μια ταινία χωρίς να μου σβήσει (ποιος ο λόγος ύπαρξης αυτής της φανταστικής οθόνης αν για να δεις ταινία πρέπει να το έχεις στην πρίζα?)

Το κινητό το πήρα από το πλαίσιο. Το είχε σε περιορισμένη προσφορά στα 279 ευρώ για 5 μέρες (σήμερα έληγε η προσφορά) ή μέχρι εξαντλήσεως αποθεμάτων.

How_U_Doin
5 Μάρ. 2010, 19:00
Παίδες, τα φώτα σας...

πώς μπορώ να κάνω τη συσκευή να συνδέεται αυτόματα στο bluetooth headset μου χωρίς να χρειαστεί να μπαίνω στο bluetooth menu και να πατάω πάνω στον κύκλο του headset για σύνδεση;

Neni_Da
6 Μάρ. 2010, 10:09
Εξακολουθώ να αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιος που έχει κάνει πλήρες back up στα περιεχόμενα του κινητού του μέσω του pc studio.....

Το pc studio παίρνει τις επαφές μου, τα μηνύματα (εκτός από αυτά που είναι στο "Φάκελος μου") αλλά για πλήρες back up δεν ενεργοποιεί τη σχετική επιλογή.

Πείτε μου παρακαλώ αν έχει κάνει κάποιος πλήρες back up γιατί δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι δικό πρόβλημα...ή ευρύτερο.....

Ευχαριστώ

adi32
6 Μάρ. 2010, 22:40
Το πηρα σημερα απο το πλαισιο αλλα βλεπω οτι στο κατω μερος της οθονης υπαρχει μια μεγαλη λωριδα σκιας Ειδικα σε ασπρο φοντο φαινεται πολυ
Τι γινεται τωρα ?
Ειναι προβληματικη η οθονη ?
Στο πλαισιο το παω πισω?
Πρεπει να μου το αλλαξουν με καινουριο ?

(Η πλακα ειναι οτι το ανοιξα αρχικα και ηταν οκ και παω να δοκιμασω το wifi και μπαινω στο google και δεν ξερω πως εμφανιζεται μια φωτο του Μητσοτακη και απο εκεινη την ωρα το κανει αυτο)

trexed
7 Μάρ. 2010, 21:59
Εξακολουθώ να αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιος που έχει κάνει πλήρες back up στα περιεχόμενα του κινητού του μέσω του pc studio.....

Το pc studio παίρνει τις επαφές μου, τα μηνύματα (εκτός από αυτά που είναι στο "Φάκελος μου") αλλά για πλήρες back up δεν ενεργοποιεί τη σχετική επιλογή.

Πείτε μου παρακαλώ αν έχει κάνει κάποιος πλήρες back up γιατί δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι δικό πρόβλημα...ή ευρύτερο.....

Ευχαριστώ

καλησπερα ενδιαφερομαι για το ιδιο τηλεφωνο, οποτε θα εχω το ιδιο προβλημα με εσενα. Για να δουμε τι μπορει να γινει εκτος του pc suite,
διαβαζω οτι υποστηριζει activesync(ενα προγραμμα της microsoft για συχρονισμο email αρχειων κλπ) οποτε καπως θα πρεπει να "μιλαει" και με το outlook.
Εχεις outlook? Αν ναι μπορεις να κανεις εγκατασταση ενα προγραμμα που λεγεται Jeyo Mobile Extender for Outlook,( http://www.jeyo.com/extender.asp)
με αυτο μπορεις δηλαδη να διαχειριστεις τα μηνυματα απο το outlook, μπορεις να στειλεις να διαβασεις...και το κυριοτερο να
παρεις backup ολα τα sms. Μπορει να διαβασει υποφακελους κατω απο το inbox της συσκευης. Μπορεις να το δοκιμασεις και να μου πεις το αποτελεσμα?

zealavor
7 Μάρ. 2010, 23:28
Καλησπέρα,

Μπορεί κανείς να μου δώσει ένα link με το καλώδιο tv-out που κάνει για το jet μας? Επίσης το ίδιο καλώδιο κάνει και για μεταφορά ήχου μόνο (πχ στο radio-cd του αυτοκινήτου έχει aux-in θύρα για να παίζω mp3 από το κινητό) ή χρειάζεται άλλο καλώδιο?
Ευχαριστώ.

mariosx
7 Μάρ. 2010, 23:39
Καλησπέρα,

Μπορεί κανείς να μου δώσει ένα link με το καλώδιο tv-out που κάνει για το jet μας? Επίσης το ίδιο καλώδιο κάνει και για μεταφορά ήχου μόνο (πχ στο radio-cd του αυτοκινήτου έχει aux-in θύρα για να παίζω mp3 από το κινητό) ή χρειάζεται άλλο καλώδιο?
Ευχαριστώ.

Για το καλώδιο: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3100496#post3100496

για το άλλο που λες δεν ξέρω...

AthinaMJ
8 Μάρ. 2010, 14:21
Εγώ το πήρα το καλοκαίρι και το μετανιώνω ακόμα!
Πρώτη φορά που πήρα Samsung κινητό και τελευταία φυσικά!
Δεν με ικανοποιεί η χρηστικότητά του σε τίποτα και λυπάμαι τα λεφτά που έδωσα.
Το παρουσιαστικό και οι υποτιθέμενες εφαρμογές που προσφέρει δεν είναι αρκετά!

adi32
9 Μάρ. 2010, 09:31
Το πηρα σημερα απο το πλαισιο αλλα βλεπω οτι στο κατω μερος της οθονης υπαρχει μια μεγαλη λωριδα σκιας Ειδικα σε ασπρο φοντο φαινεται πολυ
Τι γινεται τωρα ?
Ειναι προβληματικη η οθονη ?
Στο πλαισιο το παω πισω?
Πρεπει να μου το αλλαξουν με καινουριο ?

(Η πλακα ειναι οτι το ανοιξα αρχικα και ηταν οκ και παω να δοκιμασω το wifi και μπαινω στο google και δεν ξερω πως εμφανιζεται μια φωτο του Μητσοτακη και απο εκεινη την ωρα το κανει αυτο)

Την αλλη μερα η σκια εξαφανιστηκε μονη της
Οταν ομως πατας καποιο κουμπι να βγει απο αναμονη τρεμοπαιζει μπλε η οθονη σα φωτορυθμικο και μετα αναβει
Ειναι φυσιολογικο?
Πηγα να μπω στο gps και λεει οτι λειπουν καποια αρχεια που πρεπει να βαλω απο το cd
Οταν θα μπαινω gps θα χρεωνομαι ?
Πως γινεται να αποκλεισω καθε αλλη συνδεση στο ιντερνετ εκτος τη wifi ωστε να μη χρεωθω χωρις να το θελω?

How_U_Doin
9 Μάρ. 2010, 09:50
Οταν ομως πατας καποιο κουμπι να βγει απο αναμονη τρεμοπαιζει μπλε η οθονη σα φωτορυθμικο και μετα αναβει
Ειναι φυσιολογικο?
Δεν μου φαίνεται φυσιολογικό!!! Από τη στιγμή που είναι καινούριο το κινητό εγώ θα το πήγαινα επί τόπου πίσω όσο ισχύει το DOA.

Πηγα να μπω στο gps και λεει οτι λειπουν καποια αρχεια που πρεπει να βαλω απο το cd
Αυτό με το gps είναι μεγάλη κουβέντα που έχει αναλυθεί στις σελίδες του παρόντος thread. Ψάξε για route 66 και θα βρεις αυτό που ζητάς.

Πως γινεται να αποκλεισω καθε αλλη συνδεση στο ιντερνετ εκτος τη wifi ωστε να μη χρεωθω χωρις να το θελω?
Πήγαινε μενού->ρυθμίσεις->ρυθμίσεις δικτύου->συνδέσεις και διέγραψε όποια δεν θες να χρησιμοποιείς (λίγο brutal μέθοδος). Αν και απ'όσο γνωρίζω μπορείς να πεις σε κάθε εφαρμογή ποια σύνδεση να χρησιμοποιήσει.

epi_kritikos
9 Μάρ. 2010, 13:54
Ειναι φυσιολογικο?
δεν ειναι προβλημα αυτο.και εχει απαντηθει εδω μεσα,εχει να κανει με της ρυθμισεις της οθονης.ψαξτε της απαντησεις.

adi32
9 Μάρ. 2010, 14:27
για τη σκια εννοεις ή για το τρεμοπαιγμα οταν ανοιγει?
Επισης πανω πανω τερμα στην οθονη εχει μια μπλε γραμμη μονιμη

maze77
11 Μάρ. 2010, 16:10
για τη σκια εννοεις ή για το τρεμοπαιγμα οταν ανοιγει?
Επισης πανω πανω τερμα στην οθονη εχει μια μπλε γραμμη μονιμη

λοιπον παιδια για το προβλημα με την οθονη το οποιο ειχα και γω,πολυ απλα το πηγα στο service και μετα απο 3 μερες το πηρα πισω με καινουρια οθονη.τοσο απλο:!:

και ενα σχολιο ακομη παιδια..

οταν σκεφτομουν για αντικατασταση πηγα πισω στο mediamarkt οπου το ειχα αγορασει και επειδη ειχα καλομαθει με την οθονη του jet,ολα τα υπολοιπα ανεξαρτητως τιμης <εκτος του *ομνια 2> με χαλαγανε πολυ στο θεμα της οθονης.πιστευω πως το jet και το ομνια 2 αυτη τη στιγμη εχουν την καλυτερη οθονη με διαφορα,τουλαχιστον σε αυτες τις εταιριες που φερνει το mediamarkt.

lionor
13 Μάρ. 2010, 03:53

Σε τι δεν σε ικανοποιει η χρηστικοτητα του; Τι εννοεις οταν λες παρουσιαστικο; Το πηγες σε καμια επειδηξη μοδας μηπως; Τι εφαρμογες θελεις και δεν σου φτανουν;
Παιδια οταν κανουμε μια κριτικη, θετικη ή αρνητικη να την αιτιολογουμε κιολας και να μην λεμε αερολογιες!

nikospot
13 Μάρ. 2010, 11:35
Ειναι φυσιολογικο?

Το ιδιο ακριβως προβλημα με την οθονη το ειχα κι εγω, το π ηγα στο σερβις γιατι ειχαν περασει οι μερες αμεσης αντικαταστασης και μου το φτιαξανε σε 3 εργασιμες.... Αλλαγη οθονης

adi32
13 Μάρ. 2010, 15:37
Ευχαριστω πολυ θα το παω Πανεπιστημιου 56
Ελπιζω να μη ξαναπαρουσιαστει μετα

nicole220109
13 Μάρ. 2010, 19:19
καλησπερα.ψαχνω εδω και παρα πολυ καιρο για καινουργιο τηλεφωνο και δεν εχω καταληξει καπου...Μπηκα στο επισημο site της εταιριας και το λογισμικο που εχει το jet ειναι samsung αυτο ειναι προβλημα?Θα πρεπει να πληρωνω το gps?δεν μπορω να κατσω να διαβασω ολες τις προηγουμενες ερωτησεις για να βρω απαντηση....Ετσι οι ερωτησεις μου ειναι 2.Εχει καποιο προβλημα σαν τηλεφωνο τυπου τρωει σκαλωμματα,ανοιγοκλεινει μονο του και τετοια και θα πρεπει να πληρωνω το gps?

kamasterixxx
16 Μάρ. 2010, 10:55
επειδη βλεπω μερικους απο εσας απογοητευμενους ειπα να πω τη γνωμη μου αλλη μια φορα.
οταν βγαζει σε μερικα παιδια προβληματα στην οθονη ή που ενος του καηκε η πλακετα..οκ να το καταλαβω πως απογοητευτηκε απο το νεο του κινητο.
αλλα οι υπολοιποι που το πηρατε κ μαλιστα σε πανακριβη τιμη για αυτα που προσφερει (400+ €) επρεπε να ξερετε πως εχει κλειστο λειτουργικο κ οχι windows ,symbian,android...
εγω που το εχω απο 31 δεκεμβριου στα χερια μου δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα.ολα λειτουργουν ρολοι.απο τη θηκη που ειναι αξιολογη και μουρατη ,απτην μπαταρια που κραταει 4+ μερες, απο την κοκκινη καλυψη της μπαταριας που οποιος την βλεπει παθαινει σοκ...κ ας αφησω την οθονη που ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει αυτη τη στιγμη,απλα επειδη η τεχνολογια δεν εχει οριμασει στις πρωτες παρτιδες ειχαν βγει μερικα ελαττωματικα(παρολα αυτα η samsung τις αλλαζει σε 3-4 εργασιμες)
αν πρεπει να θεωρησω κατι κακο σε αυτο το κινητο ειναι πως το GPS του ειναι τουλαχιστον..μη αποδεκτο
κ πως για να βαλεις κανα παιχνιδακι πρεπει να γινειs hacker.:ninja:

Καλησπέρα,

Ευχαριστώ.
εγω αυτο πηρα κ ειμαι μια χαρα..
φθηνο και αρκετα μακρυ καλωδιο.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.750725&u=EQUIP-147270-%CA%C1%CB%D9%C4%C9%CF-%C7%D7%CF%D5-2X3,5MM-2,5M

η ταπεινη μου αποψη ειναι πως πριν αγορασουμε κατι,το ψαχνουμε καλα.
δηλαδη εσυ αγαπητη πριν το αγορασεις ειχες διαβασει-σου ειχαν πει πως κανει καποια πραγματα που τελικα δεν τα κανει?
(δεν το λεω με καποιο υφακι,απλα αναρωτιεμαι σε ποιους τομεις ειστε απογοητευμενοι?)

να προσθεσω και κατι αλλο στο ιδιο τοπικ, πως οταν το κινητο δεν κολλαει,δεν εχει προβληματα...γιατι να βγει αναβαθμηση?

vkonstad
16 Μάρ. 2010, 22:27
θέλω και εγώ να πω την άποψή μου. Το κινητό είναι όντως με τα ελλαττώματά του, κυρίως λόγω κλειστού λογισμικού. Παρόλα αυτά για μένα όταν το επέλεξα έπαιξε ρόλο ο χαμηλός δείκτης SAR και η αρκετά καλή διάρκεια μπαταρίας του για την κατηγορία του (touchscreen κινητά).
Επίσης και μένα μου έβγαλε την φούσκα, αλλά πηγαίνοντας το στο service της θεσαλονίκης, μου αλλάξαν την οθόνη σε μια βδομάδα χωρίς προβλήματα και εξτρά έξοδα.

Δεν είναι smartphone, είναι λίγο υπερτιμημένο, αλλά δεν το μετανιώνω που το αγόρασα.

kianokranos
17 Μάρ. 2010, 19:32
κατέβασα απο το κινητό το birthday countdown κ ενώ βάζω σωστά την ημερομηνία μου λέει οτι είναι λάθος,απο το more widgets το κατέβασα ας κάνει κάποιος μια δοκιμή

ευχαριστώ

maze77
17 Μάρ. 2010, 20:56
λοιπον παιδια κατι οσον αφορα το youtube:

μπηκα μια μερα και ειδα το παρακατω βιντεο το οποιο ειναι γραμμενο σε 1080p
http://www.youtube.com/watch?v=sjIwUYeSKB4
και το κινητο το επαιζε τελεια!δηλαδη ποιοτητα σαν τις ταινιες avi που βαζουμε στο κινητο ασυμπιεστες.το θεμα ειναι πως καποια αλη μερα που ξαναδοκιμασα αυτο δεν εγινε και το βιντεο επαιζε με τη γνωστη χαλια ποιοτητα.πιστευω πως ειναι καποιοα θεμα ρυθμισεων.αν ξερει κανεις κατι παρακαλω ας μας μπει:rolleyes:

Thou_Bou
21 Μάρ. 2010, 18:15
το κινητό αξιζει για αγορα στα 233 ευρώ ?

σε περιπτωση που παρουσιασει αυτο το θεμα με την οθονη ή αλλη βλάβη, η αντιπροσωπεια της samsung είναι καλή ?

domigr
21 Μάρ. 2010, 20:56
παιδια δεν ξερω αν συμβαινει και σε εσας αλλα οταν μιλαω πολλες φορες οχι παντα κανει διακοπες..αυριο θα παρω τηλ την αντιπροσωπεια

kamasterixxx
23 Μάρ. 2010, 10:09
το κινητό αξιζει για αγορα στα 233 ευρώ ?

σε περιπτωση που παρουσιασει αυτο το θεμα με την οθονη ή αλλη βλάβη, η αντιπροσωπεια της samsung είναι καλή ?
ειχα αναφερθει παλιοτερα στο γεγονος πως δεν αξιζει κατα τη γνωμη μου τα 400ευροπουλα..
αλλα εσυ αφου το βρηκες σε καλη τιμη...χτυπα το..
ενας αλλος φιλος ειχε πει πως ολα τα κινητα εχουν πλεονεκτηματα κ μειονεκτηματα..κ το iphone να αγοραζες..δεν θα πεταγες απο τη χαρα σου μετα απο 2-3 μηνες.
απλα να ξερεις πως εχει κλειστο λειτουργικο συστημα κ δεν παιρνει πολλες εφαρμογες,ειναι αυτο που λεμε κινητο για να παιρνει τηλ κ να στελνεις sms..κ επειδη εχει δυνατη καμερα..τραβας κ φωτο!! :P
αν θες συγκεκριμενη αποψη κοιτα κατι προηγουμενα μηνυματα που εχουμε ανεβασει με τα υπολοιπα παιδια.

ναι απο οτι ακουω η samsung στo service της ειναι κορυφη..
αλλα δεχεται κινητα αγορασμενα ΜΟΝΟ απο την ελλαδα!

filos
26 Μάρ. 2010, 13:30
Όντας νέο μέλος, καλησπέρα σε όλους τους κατόχους του samsung Jet S8000!!
είμαι κάτοχος του εν λόγω κινητού εδώ και δύο μήνες (από τέλη Ιανουαρίου 2010) και όταν ξεκίνησα να διαβάζω τα posts, όσο και αν παρατηρούσα το κινητό "φούσκα" δεν έβλεπα!Τσάμπα χαρα γιατί πριν μια βδομάδα εμφανίστηκε!!
Η ερώτησή μου είναι η εξής και απευθύνεται σε εκείνους που ήδη το πήγαν στο service...
Ξαναπαρουσιάστηκε το πρόβλημα??
Και αν όχι, πως είμαστε σίγουροι ότι μετά από ένα χρονικό διάστημα δε θα ξαναεπανέλθει το πρόβλημα??

Ζητώ συγνώμη που επανέρχομαι στο θέμα της "φούσκας" αλλά είναι και το μόνο που με απογοήτευσε στο κινητό!!

mariosx
26 Μάρ. 2010, 14:38
Όντας νέο μέλος, καλησπέρα σε όλους τους κατόχους του samsung Jet S8000!!
είμαι κάτοχος του εν λόγω κινητού εδώ και δύο μήνες (από τέλη Ιανουαρίου 2010) και όταν ξεκίνησα να διαβάζω τα posts, όσο και αν παρατηρούσα το κινητό "φούσκα" δεν έβλεπα!Τσάμπα χαρα γιατί πριν μια βδομάδα εμφανίστηκε!!
Η ερώτησή μου είναι η εξής και απευθύνεται σε εκείνους που ήδη το πήγαν στο service...
Ξαναπαρουσιάστηκε το πρόβλημα??
Και αν όχι, πως είμαστε σίγουροι ότι μετά από ένα χρονικό διάστημα δε θα ξαναεπανέλθει το πρόβλημα??

Ζητώ συγνώμη που επανέρχομαι στο θέμα της "φούσκας" αλλά είναι και το μόνο που με απογοήτευσε στο κινητό!!

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει καμιά φωτογραφία αυτής της φούσκας να καταλάβω κι εγώ πως μοιάζει;; μήπως την έχω κι εγώ και δεν το ξέρω :lol:

filos
26 Μάρ. 2010, 17:06
Για την ακρίβεια είναι κάτι σαν κηλίδα στο κέντρο της οθόνης,
έχει μήκος περίπου 1,5-2cm, ελάχιστου φάρδους, μοιάζει με ισοϋψείς καμπύλες.
Δυστυχώς από το PC που βρίσκομαι δεν μπορώ να ανεβάσω κάτι.
αν κοιταξεις σε προηγούμενη σελίδα αρ. 81 το post #1214 ια καταλάβεις περίπου τι λέω με τη διαφορά ότι στο δικό μου είναι πολύ μικρότερη..

mariosx
26 Μάρ. 2010, 18:33
thx κατάλαβα. Ευτυχώς εμένα (ακόμη) δεν έχει κάτι τέτοιο!

smootsi
27 Μάρ. 2010, 14:56
εγω το αγορασα το κινητο πριν ενα μηνα 310 ευρω απο το e-click. δεν μου εχει παρουσιαση καποιο προβλημα ακομα ευτυχως. το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μπορω να βαλω παιχνιδια και εφαρμογες απο το pc. αλλα βρηκα λυση, τα ανεβαζω κατευθειαν απο το internet. μηπως εχει αγορασει κανεις την πλοηγηση? ειναι καλη?

sarov
30 Μάρ. 2010, 01:07
καλησπερα σε ολους.εχω και εγω το jet αλλα το προβλημα μου ειναι οτι καθε φορα που εγκαθιστω εφαρμογη που συνδεεται με internet (π.χ opera) ανοιγει αυτοματα το gprs ενω εχω συνδεθει με το router του σπιτιου μου με αποτελεσμα να χρεωνομαι.αν ξερει καποιος ας μου πει πως γινεται να μην ανοιγει το gprs σε καθε εφαρμογη και να χρησιμοποιει μονο το router μου.ευχαριστω

Epicouros
30 Μάρ. 2010, 01:10
Ξέρουμε κάτι για αν και πότε θα βγει διάδοχος του S8000 Jet;
Συγγνώμη για το :offtopic:

adi32
30 Μάρ. 2010, 08:32
Οι φωτο εκτος απο αυτες που ειναι στο λιοπυρι ειναι ψιλοαθλιες ή θελει καμια ρυθμιση ?
Το Iso γιατι δεν μπορεις να το αλλαξεις ?
Οταν βγαζω με φλας κατι απο κοντα ειδικα αν ειναι ασπρο, φωτιζεται τοσο πολυ που φαινεται σα φαντασμα

domigr
30 Μάρ. 2010, 20:38
παιδια εχω θεμα με το internet..πολλες σελιδες δεν μου τις εμφανιζει ολοκληρες και πολλες δεν τις ανοιγει καν..

liamneerg
2 Απρ. 2010, 13:25
παιδια εχω προβλημα με τη λειτουργια handsfree . οταν συνδεω τα ακουστικα και δεχομαι κληση ο ηχος συνεχιζει να ακουγεται απο το κινητο και οχι απο τα ακουστικα , αυτο συνεχιζει οταν απανταω . οταν επιλεγω ακουστικα μου βγαζει την επιλογη για ενεργοποιηση bluetooth αλλα τα ακουστικα δεν δουλευουν... μαλλον δεν ειναι θεμα hardware γιατι μουσικη ακουω κανονικα απο τα ακουστικα . εχει κανεις το ιδιο προβλημα ? μηπως πρεπει να αλλαξω firmware?? οποιαδηποτε συμβουλη ευπροσδεκτη

makois
3 Απρ. 2010, 21:49
παιδια εχω προβλημα με τη λειτουργια handsfree . οταν συνδεω τα ακουστικα και δεχομαι κληση ο ηχος συνεχιζει να ακουγεται απο το κινητο και οχι απο τα ακουστικα , αυτο συνεχιζει οταν απανταω . οταν επιλεγω ακουστικα μου βγαζει την επιλογη για ενεργοποιηση bluetooth αλλα τα ακουστικα δεν δουλευουν... μαλλον δεν ειναι θεμα hardware γιατι μουσικη ακουω κανονικα απο τα ακουστικα . εχει κανεις το ιδιο προβλημα ? μηπως πρεπει να αλλαξω firmware?? οποιαδηποτε συμβουλη ευπροσδεκτη

Συνδέεις το handsfree του κινητού ή απλά ακουστικά? Όταν συνδέεις το handsfree της συσκευής πρέπει να το αναγνωρίζει κατευθείαν και να μην σε ρωτάει καθόλου.

domigr
5 Απρ. 2010, 16:22
καλησπερα!εχω το εξης προβλημα σε πολλες σελιδες που μπαινω μου βγαζει αυτο..

Ωχ!
Λυπουμαστε η σελιδα που ζητησατε χρησιμοποιει προηγμενη τεχνολογια,προηγμενη τεχνολογια αιχμης την οποια δεν ηταν δυνατο να προσαρμοσουμε για το τηλεφωνο σας

evlogimenos
6 Απρ. 2010, 18:13
καλησπερα εδω και 2 μερες μου κανει επανεκινήσεις, καμια ιδεα? καπια λυση?

MPOMPIO
7 Απρ. 2010, 01:06
καλησπερα εδω και 2 μερες μου κανει επανεκινήσεις, καμια ιδεα? καπια λυση?
Για δες αν η μπαταρία "κάθεται"σωστά.

evlogimenos
7 Απρ. 2010, 10:29
καθεται καλα και η μπαταρια, κατι αλλο?

nikospot
7 Απρ. 2010, 18:19
Ρε παιδια το παρελαβα απο το σερβις σημερα λογω ενως προβληματος με το βισμα των ακουστικων που ειχα, και τους ειχα πει να μου κανουν και αναβαθμιση μηπως υπαρχει νεοτερο λογισμικο. Μου κανανε αναβαθμιση αλλα παλι ιδια εκδοση εχω... την IG3. Τι στο καλο δεν υπαρχει αλλη εκδοση? Αν ειναι δυνατον δηλαδη....

nikospot
7 Απρ. 2010, 19:22
Οι φωτο εκτος απο αυτες που ειναι στο λιοπυρι ειναι ψιλοαθλιες ή θελει καμια ρυθμιση ?
Το Iso γιατι δεν μπορεις να το αλλαξεις ?
Οταν βγαζω με φλας κατι απο κοντα ειδικα αν ειναι ασπρο, φωτιζεται τοσο πολυ που φαινεται σα φαντασμα

Απενεργοποιησε το Anti shake και θα βελτιωθουν οι φωτο... Και επισης θα μπορεσεις να αλλαξεις και το ISO.

(Sorry για το διπλο ποστ)

evlogimenos
8 Απρ. 2010, 23:14
μετα απο ρεζετ, δεν με ακονε αυτη που με καλαν μονον με ανοιχτη ακροαση με ακουν. Θελει καπια ρυθμιση?

adi32
9 Απρ. 2010, 11:10
Απενεργοποιησε το Anti shake και θα βελτιωθουν οι φωτο... Και επισης θα μπορεσεις να αλλαξεις και το ISO.

Ευχαριστω το δοκιμασα αλλα καμια βελτιωση
Σε δωματιο με αρκετο φωτισμο εχει πολυ θορυβο η καθε φωτογραφια
Θελει καποιες αλλες ρυθμισεις?

nikospot
9 Απρ. 2010, 12:15
Ευχαριστω το δοκιμασα αλλα καμια βελτιωση
Σε δωματιο με αρκετο φωτισμο εχει πολυ θορυβο η καθε φωτογραφια
Θελει καποιες αλλες ρυθμισεις?

Δε ξερω τι να σου πω. Εγω βελτιωση ειδα οταν εκλεισα το anti shake δε ξερω νομιζω πως χαλαει τις φωτογραφιες λιγο. Εγω με αυτες τις ρυθμισεις βγαζω αρκετα καλα (θα μπορουσε και καλυτερα βεβαια για 5mpixel)

Αναλυση: 2560χ1920
Εξισορροπηση λευκου: Αυτοματο
ISO: Αυτοματο
Μετρηση εκθεσ.: Εστ. στο κεντ.
Anti shake: Ανενεργο
WDR: Ανενεργο
Εντοπισμος κινησης ματιων: Ανενεργο
Ποιοτητα εικονας: Πολυ λεπτομερης

Βεβαια αν αναψει φλας και βγαζω κατι κοντινο φαινεται σαν φαντασμα οπως ειπες κι εσυ. :p Αλλα υποθετω πως αν χαμηλωσεις το ISO θα βγαζει καλυτερα σε τετοια περιπτωση. Δεν το εχω δοκιμασει.
καλησπερα!εχω το εξης προβλημα σε πολλες σελιδες που μπαινω μου βγαζει αυτο..

Ωχ!
Λυπουμαστε η σελιδα που ζητησατε χρησιμοποιει προηγμενη τεχνολογια,προηγμενη τεχνολογια αιχμης την οποια δεν ηταν δυνατο να προσαρμοσουμε για το τηλεφωνο σας

Για πες μου μια σελιδα που το κανει αυτο να το δοκιμασω και σε μενα. Μονο απο browser του κινητου σου το κανει? Απο opera mini δοκιμασες?

domigr
9 Απρ. 2010, 15:40
ουτε με το opera mini..πχ την σελιδα http://www.villagecinemas.gr/

nikospot
9 Απρ. 2010, 18:29
ουτε με το opera mini..πχ την σελιδα http://www.villagecinemas.gr/

Οντως δεν ανοιγει ουτε εμενα... και πρωτη φορα το παρατηρω δεν ειχα πεσει σε κανα τετοιο site. Στην οπερα μου δειχνει ολη την σελιδα ασπρη και στου κινητου μου δειχνει μονο το σηματακι του flash player στη μεση. δεν ξερω τι παιζει διστυχως :-S

Edit: Ρωτησα εναν φιλο μου και μου λεει πως μπορει να μην φορτωνει τα flash γιατι η επεξεργαστικη υσχη δεν φτανει. Θελει πολυ δυναμη για να φορτωσει μεγαλα flash.
Και μπηκα απο το PC στην σελιδα των villagecinemas και οντως ειδα πως ανοιγει με ενα Trailer σε ολοκληρη την σελιδα που ειναι σε Flash. Οποτε προφανως για αυτο δεν μπαινει.

Edit 2: Μπες σε αυτο το λινκ απο το κινητο να δεις!! http://www.villagecinemas.gr/index.asp Μπαινει κατευθειαν στην σελιδα παρακαμπτωντας το Intro. Και αν δεις φορτωνει και καποια μικρα flash στα δεξια της σελιδας, Ακομα και ενα βιντεο. Οποτε μπορει οντως να μην αρκει ο επεξεργαστης του για να φορτωνει μεγαλα Flash.

domigr
9 Απρ. 2010, 20:14
μου λεει η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη ενω ο οπερα μινι το ανοιγει..τι ρυμισεις να βαλω στον οπερα?η πχ η σελιδα http://www.multipart.gr/ ειναι μιση..

nikospot
9 Απρ. 2010, 20:47
μου λεει η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη ενω ο οπερα μινι το ανοιγει..τι ρυμισεις να βαλω στον οπερα?η πχ η σελιδα http://www.multipart.gr/ ειναι μιση..

Εμενα το multipart.gr απο opera μου ανοιγει εκτος απο το flash που εχει πανω πανω. Απο τον browser του κινητου μου ανοιξε κανονικα οπως την βλεπω και στον υπολογιστη... Τι ρυθμισεις? Εγω οπως ηταν τις εχω εκτος απο την ποιοτητα εικονων την εχω βαλει μεσσαια. Μηπως εχεις ακομα το Beta?

domigr
10 Απρ. 2010, 00:53
με τον κανονικο browser δεν μου ανοιγει αυτα που λες και εσυ και με τον opera ανοιγει κανονικα!η βλακεια στον οπερα ειναι οτι αν γυρισεις το κινητο δεν γυρναει η οθονη και νομιζω ειναι και λιγο πιο αργος..εγω του εβαλα τις εικονες να τις δειχνει high..επισης δεν κανει ζοομ αμα κρατησω πιεσμενη την οθονη..

nikospot
10 Απρ. 2010, 19:00
με τον κανονικο browser δεν μου ανοιγει αυτα που λες και εσυ και με τον opera ανοιγει κανονικα!η βλακεια στον οπερα ειναι οτι αν γυρισεις το κινητο δεν γυρναει η οθονη και νομιζω ειναι και λιγο πιο αργος..εγω του εβαλα τις εικονες να τις δειχνει high..επισης δεν κανει ζοομ αμα κρατησω πιεσμενη την οθονη..

Εχει ρυθμιση ομως να σου δειχνει ειτε οριζοντια ειτε καθετα στην οθονη. Οποτε σερφαρεις μια χαρα οταν εισαι ξαπλωμενος χωρις να γυρναει οποτε θελει μονο του :lol:
Αργος δεν μου φαινεται οτι ειναι καθολου. Αλλα με τις εικονες High δεν ξερω μπορει και να αργει. Ζοομ κανει αν πατησεις απλα μια φορα εκει που θες.
Παντως δεν μπορω να σου δωσω λυση για το αλλο προβλημα με τον browser του κινητου :rolleyes:

domigr
16 Απρ. 2010, 14:28
ξερετε αν μπορω να βρω καμια προσοψη?βασικα το ειδα σε ασπρο και ειναι πολυ ωραιο :P

nikospot
18 Απρ. 2010, 13:38
Το μονο κομματι απο προσοψη που εχω βρει σε Ελληνικο καταστημα ειναι το πισω καπακι που κανει τις ωραιες κοκκινες γραμμες.
http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=132&p=9348
Αλλα για το jet υπαρχει ασπρο? Μονο το Omnia 2 εχω δει σε ασπρο, οχι το jet.

Diafanos_21
18 Απρ. 2010, 18:30
Καλησπέρα! Έχω το samsung jet και θέλω να ενεργοποιήσω το wifi ώστε να μπαίνω στο internet με τον κωδικό που έχω στο ασύρματο δίκτυο από το laptop μου.
Επειδή βλέπω ότι οι σελίδες εδώ είναι πάρα πολλές, μπορεί κάποιος που ξέρει να μου πει συνοπτικά τι πρέπει και πως να το κάνω;;;;;
Σημειώνω ότι έχω απενεργοποιήσει το wap που παρέχεται από το δίκτυο μου έτσι ώστε αν δεν βρίσκει σύνδεση να μη με χρεώνει.

How_U_Doin
19 Απρ. 2010, 11:46
Χαιρετώ! Έχω συμπληρώσει τώρα κοντά δυο μήνες που έχω το κινητό. Δυστυχώς η μπαταρία του δεν διορθώθηκε στο ελάχιστο όλο αυτό το διάστημα. Δυο μέρες οριακά κρατούσε και μάλιστα κλείνοντάς το το βράδυ...

Τελικά επειδή την περασμένη εβδομάδα έλειπα στο εξωτερικό και δεν είχα roaming άρα δεν μπορούσα να κάνω κλήσεις, απενεργοποίησα το bluetooth (τι να το κάνω το ακουστικό όταν δεν κάνω κλήσεις άλλωστε; ).

Ε λοιπόν αυτόματα η διάρκεια ζωής της μπαταρίας διπλασιάστηκε. Δηλαδή για να μπορώ να έχω μια αξιοπρεπή διάρκεια ζωής μπαταρίας θα πρέπει να ψήνω το κεφάλι μου κάθε φορά που μιλάω ή να χρησιμοποιήσω ενσύρματο handsfree (που λογικά αν κρίνω από τα προηγούμενα που είχα, θα κρατήσει 2-3 μήνες μέχρι να κοπεί).

Βρίσκω τραγικό, κινητό της κλάσης του jet να μην έχει λυμένα τέτοια θέματα που στο κάτω κάτω το SE K750i που είχα πριν, τα είχε λυμένα εδώ και 5 χρόνια.

Foutre
19 Απρ. 2010, 20:15
Χαιρετώ! Έχω συμπληρώσει τώρα κοντά δυο μήνες που έχω το κινητό. Δυστυχώς η μπαταρία του δεν διορθώθηκε στο ελάχιστο όλο αυτό το διάστημα. Δυο μέρες οριακά κρατούσε και μάλιστα κλείνοντάς το το βράδυ...

Τελικά επειδή την περασμένη εβδομάδα έλειπα στο εξωτερικό και δεν είχα roaming άρα δεν μπορούσα να κάνω κλήσεις, απενεργοποίησα το bluetooth (τι να το κάνω το ακουστικό όταν δεν κάνω κλήσεις άλλωστε; ).

Ε λοιπόν αυτόματα η διάρκεια ζωής της μπαταρίας διπλασιάστηκε. Δηλαδή για να μπορώ να έχω μια αξιοπρεπή διάρκεια ζωής μπαταρίας θα πρέπει να ψήνω το κεφάλι μου κάθε φορά που μιλάω ή να χρησιμοποιήσω ενσύρματο handsfree (που λογικά αν κρίνω από τα προηγούμενα που είχα, θα κρατήσει 2-3 μήνες μέχρι να κοπεί).

Βρίσκω τραγικό, κινητό της κλάσης του jet να μην έχει λυμένα τέτοια θέματα που στο κάτω κάτω το SE K750i που είχα πριν, τα είχε λυμένα εδώ και 5 χρόνια.

και εγω ειχα καποτε το κ750 αλλα δεν εχουν τηποτα κοινο μεταξη τους το750 εχει τη μιση οθονη και λογικα καταναλωνει πιο λιγο απ'τη μιση ενεργεια του jet . δεν εχει βγει ακομα καπιο που να εχει πανω απο 3'' οθονη και να εχει χρονους καλητερους απο του κ750 ,αν θελης κατη τετοιο παρε το 6303 της νοκια που στο 750 ρηχνει στα αυτια . ;)

domigr
19 Απρ. 2010, 20:22
εχω ψαξει παρα πολυ αλλα δεν εχω βρει το firmware S8000XXIG3 με ελληνικη γλωσσα παιζει κανεις να το βρει? γιατι εγω εχω στο κινητο το S8000ΧΧΙF4

nikospot
20 Απρ. 2010, 19:27
εχω ψαξει παρα πολυ αλλα δεν εχω βρει το firmware S8000XXIG3 με ελληνικη γλωσσα παιζει κανεις να το βρει? γιατι εγω εχω στο κινητο το S8000ΧΧΙF4

Για δες εδω απο οτι μου ειπαν οταν ρωτησα κατι στο φορουμ τους ειναι official ολα τα Firmware τους. Πρεπει να εισαι μελος για να τα δεις. Α και ενας μου ειπε αυτο: XP is same like XX.
http://samsung-firmware.webs.com/WEBPROTECT-s8000.htm

Και εδω εχω βρει μερικα δεν εχω δοκιμασει τιποτα ομως ακομα.
http://darkforestgroup.com/forum/index.php?topic=2659.0

(Δεν το εχω φλασαρει καθολου ομως με κανενα απο πουθενα οποτε δεν μπορω να σου εγγυηθω για Ελληνικα σε καποια εκδοση.)

domigr
20 Απρ. 2010, 20:38
δεν εχουν κατι τα εχω ψαξει και την version αυτη που θελω την εχουν αλλα οχι με ελληνικα..

nikospot
21 Απρ. 2010, 14:26
δεν εχουν κατι τα εχω ψαξει και την version αυτη που θελω την εχουν αλλα οχι με ελληνικα..

Το εχεις φλασαρει εσυ το δικο σου? Ξερεις αν χανω την εγγυηση αν το φλασαρω?

domigr
21 Απρ. 2010, 15:10
δεν χανεις την εγγυηση απο οτι ξερω..το εχω φλασαρει με διαφορες εκδοσεις αλλα επεστρεψα στην ελληνικη..πχ αμα το αφηνα σε αγγλικη θα εχανα την εγγυηση οταν θα τους το εστελνα

nikospot
21 Απρ. 2010, 23:17
δεν χανεις την εγγυηση απο οτι ξερω..το εχω φλασαρει με διαφορες εκδοσεις αλλα επεστρεψα στην ελληνικη..πχ αμα το αφηνα σε αγγλικη θα εχανα την εγγυηση οταν θα τους το εστελνα

Ακομα και αν ηταν επισημη εκδοση απο Samsung? Αφου αυτοι κοιτανε το ΙΜΕΙ για το αν ειναι Ελληνικο...

soublaki-3
22 Απρ. 2010, 00:49
Να ρωτήσω, το GPS έχει χρέωση;

giannaras4
22 Απρ. 2010, 01:37
ρε παιδια πως απεενεργοποιητε το 3g? :worry: ευχαριστω

mariosx
22 Απρ. 2010, 11:59
ρε παιδια πως απεενεργοποιητε το 3g? :worry: ευχαριστω

Menu -> Settings -> Network Settings -> Network mode -> και επιλέγεις ένα από τα GSM (δεν ξέρω ποιο θα κάνει. Δοκίμασε με ποιο δουλεύει). To 3G είναι το UMTS.

(Αν το έχεις στα Ελληνικά και δεν το βρίσκεις πες να το βάλω στα Ελληνικά και να σου πω που είναι)

giannaras4
22 Απρ. 2010, 14:15
εισαι αστερι σε ευχαριστω πολυ αδερφε μου...καμια εφαρμογη απο που θα κατεβασουμε?

mariosx
22 Απρ. 2010, 20:28
εισαι αστερι σε ευχαριστω πολυ αδερφε μου...καμια εφαρμογη απο που θα κατεβασουμε?

Να' σαι καλά.

μπαίνεις από το κινητό σου στο www.getjar.com

έχει αρκετές εκεί. Γενικά οι JAVA εφαρμογές δουλεύουν στο JET, και τις βρίσκεις μετά στο "games and more"

giannaras4
22 Απρ. 2010, 22:10
ευχαριστω πολυ παλικαρε...
να σε ρωτησω κατι ακομα....?
μετεφερα καποια προγραμτακια(.jar) μεσω usb και τα αποθηκευσα στο ''αλλα αρχεια'' πηγενοντας ομως απο το κινητο να ανοιξω τα προγραμματα μου γραφει ''Μη υποστιριζομενος τυπος αρχειου....WHY???? :wacko:

mariosx
22 Απρ. 2010, 23:32
ευχαριστω πολυ παλικαρε...
να σε ρωτησω κατι ακομα....?
μετεφερα καποια προγραμτακια(.jar) μεσω usb και τα αποθηκευσα στο ''αλλα αρχεια'' πηγενοντας ομως απο το κινητο να ανοιξω τα προγραμματα μου γραφει ''Μη υποστιριζομενος τυπος αρχειου....WHY???? :wacko:

Ναι έτσι γίνεται.. Όταν τα μπεις στο net από το κινητό και τα κατεβάσεις από εκεί, είναι ΟΚ όμως. Κουλό, αλλά έτσι είναι.

nikospot
23 Απρ. 2010, 19:39
Ναι καποιες εκδοσεις λογισμικου δεν αναγνωριζουν jar αρχεια για εγκατασταση απο την μνημη... Δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανανε ετσι προφανως για αντιπειρατικους σκοπους. Οταν κατεβαζεις κατευθειαν απο το κινητο μεσω ιντερνετ μπαινουν κανονικα. Υπαρχει και καποιος τροπος με το ΤΚFile explorer ωστε να τα περασεις με USB αλλα δεν το εχω δοκιμασει ποτε.

jjuuveve
23 Απρ. 2010, 20:33
καλησεπάρα παιδιά,
έχει καταφέρει κανείς να χρησιμοποιήσει την λειτουργία RSS feed (τροφοδοσία RSS) στο jet? εγώ όποτε κάνω προσθήκη και εισάγω διεύθυνση, ανοίγει τον browser kαι μπαίνει στη σελίδα.

nikospot
24 Απρ. 2010, 01:11
καλησεπάρα παιδιά,
έχει καταφέρει κανείς να χρησιμοποιήσει την λειτουργία RSS feed (τροφοδοσία RSS) στο jet? εγώ όποτε κάνω προσθήκη και εισάγω διεύθυνση, ανοίγει τον browser kαι μπαίνει στη σελίδα.

Πρωτη φορα το χρησιμοποιησα κι εγω μολις τωρα για να το δοκιμασω και σε μενα το ιδιο κανει. Γραφω την σελιδα μπαινει στην σελιδα και τελικα δεν το εχει κανει προσθηκη στις τοποθεσιες RSS...

Misamisa
24 Απρ. 2010, 01:52
παιδιά καλησπέρα

έχω το κινητό από το σεπτέμβρη και τώρα όπου έχω φθάσει στα 201/500 μηνύματα όταν πηγαίνει στα 205 μου βγάζει συνεχεια full sms και έτσι αναγκάζομαι να σβήνω και συνεχεια πέφτω σε αυτήν τη loopa.
μήπως έχει κανεις καμια ιδέα τι να κάνω?

έκανα ήδη reset factory settings, και έβγαλα και την μπαταρία μήπως και ξεκολλήσει αλλα τίποτα

καμια ιδέα παρακαλώ?

jjuuveve
25 Απρ. 2010, 16:57
παιδιά άλλη μια ερωτησούλα,
το exchange active sync έχει δουλέψει σε κανέναν? εγώ βάζω δ/ση e-mail kαι δεν συγχρονίζει τίποτα. κάνω κάτι λάθος?

dpan
25 Απρ. 2010, 17:55
παιδιά καλησπέρα

έχω το κινητό από το σεπτέμβρη και τώρα όπου έχω φθάσει στα 201/500 μηνύματα όταν πηγαίνει στα 205 μου βγάζει συνεχεια full sms και έτσι αναγκάζομαι να σβήνω και συνεχεια πέφτω σε αυτήν τη loopa.

έκανα ήδη reset factory settings, και έβγαλα και την μπαταρία μήπως και ξεκολλήσει αλλα τίποτα

καμια ιδέα παρακαλώ?

Πρεπει να ειναι bug του firmware..το κανει και στο δικο μου!! Τι να κανουμε θα ζησουμε με αυτο μεχρι να αξιωθουν να βγαλουν κανενα firmware της προκοπης!!

kianokranos
26 Απρ. 2010, 10:57
500 μηνύματα είναι κ τα εισερχόμενα κ τα εξερχόμενα κ τα πρόχειρα κ τα πρότυπα κ όλα

skatzoxoiros
26 Απρ. 2010, 20:28
παιδιά καλησπέρα

καμια ιδέα παρακαλώ?

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ή bug!

Το κινητό έχει 500 sms μνήμη αν το κάθε sms είναι 1 sms (160 χαρακτήρες κειμένου)
Αν τα sms που αποθηκευεις είναι δυο ή τρια κολλημένα sms, δε τα πιάνει σαν ένα, αλλα σαν δύο ή τρία αντίστοιχα.

MPOMPIO
2 Μάι. 2010, 12:03
Δύο ερωτησούλες
1. Αν θέλω να πάρω μια μεγαλύτερη κάρτα μνήμης, και απλά αντιγράψω σ' αυτή ό,τι έχει η μικρότερη, θα δουλέψει το route 66;;;
2. Μέσα στα αρχεία μου υπάρχουν κάτι "store62e68163... ,κάτι stumbdb.tdb. Tι είναι αυτά τα αρχεία;;; Να τα σβήσω;;;

epi_kritikos
2 Μάι. 2010, 13:53
υπαρχει καποιος τροπος να βαλουμε εικονες swf φοντο; ευχαριστω.

Foutre
3 Μάι. 2010, 18:38
Δύο ερωτησούλες
1. Αν θέλω να πάρω μια μεγαλύτερη κάρτα μνήμης, και απλά αντιγράψω σ' αυτή ό,τι έχει η μικρότερη, θα δουλέψει το route 66;;;
2. Μέσα στα αρχεία μου υπάρχουν κάτι "store62e68163... ,κάτι stumbdb.tdb. Tι είναι αυτά τα αρχεία;;; Να τα σβήσω;;;

κανε αντιγγραφη και επικοληση την παλια σου καρτα στο π.σ με ενεργη τη λειτουργεια κρηφα αρχεια (πηνακας ελενχου επιλογες φακελων). βαλε την νεα καρτα και πετα τα μεσα ,θα εισαι οκ .

darkie
3 Μάι. 2010, 19:03
Τι εφαρμογες εχει το κινητο?

Foutre
3 Μάι. 2010, 19:39
Τι εφαρμογες εχει το κινητο?

ολα εκτος το μαγηρα δηλ.κανει σχεδων τα παντα.

obscurus
3 Μάι. 2010, 23:47
Παιδιά στο mp3 player πώς γίνεται να βλέπεις και το album art? Αν περάσεις απλά τη φωτογραφία μέσα στο αρχείο δεν την αναγνωρίζει. Σημειωτέον έχω το pixon 12 αλλά λογικά με τον ίδιο τρόπο θα γίνεται!

Αφήστε, το βρήκα!

MPOMPIO
4 Μάι. 2010, 13:24
κανε αντιγγραφη και επικοληση την παλια σου καρτα στο π.σ με ενεργη τη λειτουργεια κρηφα αρχεια (πηνακας ελενχου επιλογες φακελων). βαλε την νεα καρτα και πετα τα μεσα ,θα εισαι οκ .

Φίλε Foutre, δεν βρίσκω τον πίνακα ελέγχου...:wacko:
Και με τα άλλα "περίεργα" αρχεία που βλέπω (κάτι "store62e68163..." , κάτι "stumbdb.tdb") τι γίνεται; Νομίζω πως δεν μπορώ να τα σβήσω. Πού βρέθηκαν αυτά;:wacko:

zorans
4 Μάι. 2010, 15:11
Χαιρετω ολα τα μελη του φορουμ. Ειμαι νεο μελος και θα ηθελα την βοηθεια σας καθως σκεφτομαι να αγορασω αυτην την την συσκευη. Προσπαθησα να διαβασω ολα τα προηγουμενα μηνυματα για να σχηματισω μια αποψη για την συσκευη αλλα αυτο ειναι πρακτικα αδύνατον. Θα μπορουσε καποιος κατοχος της συσκευης να με βοηθησει λεγοντας μου την αποψη του;
Με ενδιαφερουν κυριως
- η αποδοση του browser ( με συνδεση wifi)
- οι εφαρμογες του (διαθεσιμοτητα)
- το σημα και η ομιλια.
Ευχαριστω προκαταβολικα.

Foutre
4 Μάι. 2010, 17:53
Φίλε Foutre, δεν βρίσκω τον πίνακα ελέγχου...:wacko:
Και με τα άλλα "περίεργα" αρχεία που βλέπω (κάτι "store62e68163..." , κάτι "stumbdb.tdb") τι γίνεται; Νομίζω πως δεν μπορώ να τα σβήσω. Πού βρέθηκαν αυτά;:wacko:

στον υπολογιστη σηνδεσε το τηλ.σε μαζηκη αποθηκευση πετα σε ενα φακελο οτι εχει η καρτα μεσα αλλαξε μετα καρτα και πετα τα στην νεα ειναι απλο . οι ρυθμησεις που γραφω ειναι στον υπολογιστη για να εξασφαλησθη οτι θα πανε τα παντα .

MPOMPIO
4 Μάι. 2010, 18:44
στον υπολογιστη σηνδεσε το τηλ.σε μαζηκη αποθηκευση πετα σε ενα φακελο οτι εχει η καρτα μεσα αλλαξε μετα καρτα και πετα τα στην νεα ειναι απλο . οι ρυθμησεις που γραφω ειναι στον υπολογιστη για να εξασφαλησθη οτι θα πανε τα παντα .

Ki εγώ έψαχνα στο τηλέφωνο...
Με τα "άγνωστα αρχεία" που έχουν δημιουργηθεί μόνα τους, ξέρεις κάτι; Να τα αφήσω όπως είναι;;

tsoukou
4 Μάι. 2010, 20:41
καλησπερα σε ολους αγορασα το s8000 εχθες αλλα παρατηρησα κατικαι θα ηθελα τηνβοηθεια των κατοχων.οταν μιλαω με καποιον υπαρχουν φορες που παραμορφωνεται ο ηχος σαν να μην πιανει καλο σημα,δεν ξερω αν φταιω εγω η ο συνομιλητης μου.το δικο σας πως τα παει απο σημα και αν σας τυχαινει και σε εσας.επισης θα ημουν ευγνομων εαν καποιος μου πει πως βαζω τα τηλεφωνα στην ταχεια κληση.ευχαριστω πολυ

Foutre
5 Μάι. 2010, 00:59
Ki εγώ έψαχνα στο τηλέφωνο...
Με τα "άγνωστα αρχεία" που έχουν δημιουργηθεί μόνα τους, ξέρεις κάτι; Να τα αφήσω όπως είναι;;

αφήσe όπως είναι

MPOMPIO
5 Μάι. 2010, 12:29
Χθες το βράδυ εμφανίστηκε η γνωστή "φούσκα".:cry: Μάλλον "νερά" θα τα έλεγα εγώ. :cry: Το θέμα είναι ότι το πρωί εξαφανίστηκαν. Αυτό μου το έχει κάνει άλλη μια φορά, όταν το είχα αφήσει να σβήσει μόνο του και να φορτίσω μετά τη μπαταρία. Κάποιος εδώ είχε πει ότι είναι θέμα μαγνητισμού της οθόνης ή κάτι τέτοιο. Μάλλον είχε δίκιο;...

kakofonixx
5 Μάι. 2010, 12:51
Χθες το βράδυ εμφανίστηκε η γνωστή "φούσκα".:cry: Μάλλον "νερά" θα τα έλεγα εγώ. :cry: Το θέμα είναι ότι το πρωί εξαφανίστηκαν. Αυτό μου το έχει κάνει άλλη μια φορά, όταν το είχα αφήσει να σβήσει μόνο του και να φορτίσω μετά τη μπαταρία. Κάποιος εδώ είχε πει ότι είναι θέμα μαγνητισμού της οθόνης ή κάτι τέτοιο. Μάλλον είχε δίκιο;...
:blink::blink::blink:
δε θα το πιστεψετε, αλλα μου συνεβει ακριβως το ιδιο!!!!!
χτες το απογευμα το κινητο μου εσβησε απο μπαταρια
εμεινε για περιπου 2 ωρες σβηστο, οσπου να επιστρεψω σπιτι μου και να το βαλω στη φορτιση
μολις λοιπον το εβαλα να φορτιζει (απο τελειως σβηστο που ηταν) και μου εμφανισε την μπαταρια που γεμιζει, εμφανιστηκε και η "φουσκα":X
Οταν το αναψα η φουσκα υπηρχε ακομα! δεν του εδωσα ιδιαιτερη σημασια, παντως σημερα η φουσκα δεν υπαρχει στην οθονη.
Τελικα μαλλον εχει να κανει με αυτο που εχει ειποθει και παραπανω, μαλλον ειναι θεμα μαγνητισμου της οθονης

MPOMPIO
5 Μάι. 2010, 22:39
:blink::blink::blink:
δε θα το πιστεψετε, αλλα μου συνεβει ακριβως το ιδιο!!!!!
χτες το απογευμα το κινητο μου εσβησε απο μπαταρια
εμεινε για περιπου 2 ωρες σβηστο, οσπου να επιστρεψω σπιτι μου και να το βαλω στη φορτιση
μολις λοιπον το εβαλα να φορτιζει (απο τελειως σβηστο που ηταν) και μου εμφανισε την μπαταρια που γεμιζει, εμφανιστηκε και η "φουσκα":X
Οταν το αναψα η φουσκα υπηρχε ακομα! δεν του εδωσα ιδιαιτερη σημασια, παντως σημερα η φουσκα δεν υπαρχει στην οθονη.
Τελικα μαλλον εχει να κανει με αυτο που εχει ειποθει και παραπανω, μαλλον ειναι θεμα μαγνητισμου της οθονης
Όλη μέρα σήμερα πουθενά τα νερά (φούσκα). Μόλις νύχτωσε, και μετά από πλήρη φόρτηση μέσω pc, νάτη πάλι :mad:
Το νέο είναι ότι όταν ακουμπάω την οθόνη ελάχιστα με το δάχτυλο, τα νερά εξαφανίζονται για δευτερόλεπτα και μετά επανέρχονται. Σήμερα είναι μικρότερο το πρόβλημα απ' ό,τι χθες. Θα δούμε αύριο τι θα γίνει...

dtakias
7 Μάι. 2010, 14:57

Καλισπερα,

Διλαδη ποια ειναι η τελεφταια εκδοση με ελληνικη γλωσσα?

mgeo81
7 Μάι. 2010, 18:47
παιδια καλησπερα κ απο εμενα εγω διαβασα ολα τα ποστσ απο την αρχη (μου βγηκαν τα ματια :blink:)
εγω το περιμενω αυριο ειχα το ν97 νοκια κ το εκανα ανταλαγη με το τζετ αλλα ενω στην αρχη λετε τα καλυτερα μετα απο ενα σημειο λετε για προβληματα συνεχωσ κ τωρα σκεφτομαι αν εκανα καλα που το ανταλαξα. :cry:

κ αυτη η φουσκα που λετε με προβληματιζει πολυ...

παιδια μολισ το πηρα πολυ ωραιο.μια ερωτηση για δεχομαι τα μαιλ μου τι πρεπει να κανω?εχω βονταφον με το προγραμμα των 80 μεγαμπαιτ.ειναι αρκετα η θα φαω κανενα τρελο χρεωμα?

παιδια λιγο βοηθεια :confused:....ποιο pc studio πρεπει ν κατεβασω για το τζετ?εχει κανεισ καποιο λινκ να δωσει?κ πωσ θα ρυθμισω το μαιλ?

thermaik
9 Μάι. 2010, 18:24
παιδια ξερει κανενας που θα κατεβασω free Ελληνικους χαρτες για το route 66 ?

mariosx
9 Μάι. 2010, 18:28
παιδια ξερει κανενας που θα κατεβασω free Ελληνικους χαρτες για το route 66 ?

Έχω την εντύπωση πως κατεβαίνουν μόνοι τους όταν τρέξεις για πρώτη φορά την εφαρμογή....

thermaik
10 Μάι. 2010, 19:24
φιλε δε κανει τιποτα αν εχει κανενας Ελληνικους χαρτες για το route66 η να μου πει αν μπαινει αλλο προγραμμα GPS Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ

vkonstad
11 Μάι. 2010, 18:05
Όχι, δεν κατεβαίνουν μόνοι τους. Πρέπει να εγκαταστήσεις στον υπολογιστή το πρόγραμμα και κατά κάποιο τρόπο να "αγοράσεις" τους ελληνικούς χάρτες μέσα από αυτό, μόνο που θα δεις ότι το κόστος αγοράς τους είναι μηδέν.

Και κάτι που δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί. Το πρόγραμμα στο κινητό δεν υποστηρίζει εισαγωγή ελληνικών χαρακτήρων, και ενώ οι χάρτες είναι στα ελληνικά, δεν παίζει το search δρόμων. Αν όμως αλλάξει η γλώσσα του προγράμματος στα αγγλικά, τότε οι χάρτες είναι greeklish και δουλεύει το search (αρκεί να φανταστεί κανείς σε greeklish τις οδούς)

Διορθώστε με αν κάνω λάθος, που νομίζω ότι δεν μου ξεφεύγει κάτι και έτσι είναι δυστυχώς...

Foutre
11 Μάι. 2010, 19:59
Δυστιχος το gps του κινιτου ειναι σκετη απογοητευση. το ρουτ 66 ειναι μπαμια .ας ειναι καλα το γκαρμιν που εχω στο ν82 ειναι τελειο !!! χαθηκε να βγαζαν και σε γιαβα το γκαρμιν θα καναμε ολοι τη δουλεια μας μια χαρα !!!!!

thermaik
11 Μάι. 2010, 21:35
ρε παιδια κανα αλλο προγραμμα εχει για να βαλω ?

Sharkhead_1
13 Μάι. 2010, 01:21
Καλησπερα,

Σκεφτομαι να αγορασω το Samsung Jet s8000.

Τα χαρακτηριστικα που με ενδιαφερουν μεταξυ αλλων ειναι τα εξης:
Να ανοιγει word,excel,pdf files (Οχι να τα επεξεργαζομαι, μονο να τα βλεπω)
Να μπορω τα παραπανω αρχεια να τα αποστελω/λαμβανω μεσω λογαριασμου hotmail
Αξιολογη camera για photos+videos

Καλυπτει το συγκεκριμενο κινητο αυτες τις αναγκες ?Αν οχι παρακαλω προτεινετε μου καποιο αλλο κινητο εστω και διαφορετικης εταιρειας.

Ευχαριστω

Foutre
13 Μάι. 2010, 21:04
Καλησπερα,

Σκεφτομαι να αγορασω το Samsung Jet s8000.

Τα χαρακτηριστικα που με ενδιαφερουν μεταξυ αλλων ειναι τα εξης:
Να ανοιγει word,excel,pdf files (Οχι να τα επεξεργαζομαι, μονο να τα βλεπω)
Να μπορω τα παραπανω αρχεια να τα αποστελω/λαμβανω μεσω λογαριασμου hotmail
Αξιολογη camera για photos+videos

Καλυπτει το συγκεκριμενο κινητο αυτες τις αναγκες ?Αν οχι παρακαλω προτεινετε μου καποιο αλλο κινητο εστω και διαφορετικης εταιρειας.

Ευχαριστω

περιμενε το Ν8 ΚΑΙ Γ..Ο τα τηλ.

elusive
13 Μάι. 2010, 21:04
Αυτή η περιβόητη φούσκα υπάρχει σε όλα τα jet?:worry: Φαίνεται κανονικά και όταν το τηλέφωνο είναι ανοιχτό?

smootsi
15 Μάι. 2010, 10:20
το κανει κ σ'εμενα αυτο κ χειροτερα ακομα. κανει εναν παραξενο ηχο καμια φορα κ δεν ακουγετε τπτ

margaritagr
17 Μάι. 2010, 15:08
Να ρωτησω γι αυτο το θεμα με τη φουσκα, αν το πας στο service, σε ποσο καιρο το εχεις ετοιμο? σκεφτομαι να το αγορασω σαν 2η συσκευη(ειμαι αναμεσα σε αυτο και το star, αφου απερριψα το monte) αλλα αν ειναι με το που το παρω να χαλασει και να το χω σ ενα μηνα δε λεει :rolleyes:

εχει καποιο σημαντικο μειονεκτημα ως συσκευη?(πχ προβληματα στις κλησεις, χαλια σημα??)-το κλειστο λειτουργικο δε με νοιαζει.
ακουστικα μπορω να συνδεσω οποια θελω η μονο samsung?
facebook, msn, μπορω να συνδεομαι ανετα?

theo93
17 Μάι. 2010, 16:06
το jet γιατι εχει πεσει τοσο πολυ. υπαρχει καπιο μειονεκτημα??

MPOMPIO
18 Μάι. 2010, 16:03
Να ρωτησω γι αυτο το θεμα με τη φουσκα, αν το πας στο service, σε ποσο καιρο το εχεις ετοιμο? σκεφτομαι να το αγορασω σαν 2η συσκευη(ειμαι αναμεσα σε αυτο και το star, αφου απερριψα το monte) αλλα αν ειναι με το που το παρω να χαλασει και να το χω σ ενα μηνα δε λεει :rolleyes:

εχει καποιο σημαντικο μειονεκτημα ως συσκευη?(πχ προβληματα στις κλησεις, χαλια σημα??)-το κλειστο λειτουργικο δε με νοιαζει.
ακουστικα μπορω να συνδεσω οποια θελω η μονο samsung?
facebook, msn, μπορω να συνδεομαι ανετα?
Πόσο χρόνο θέλει να φτιαχτεί φαντάζομαι έχει να κάνει με πολλούς παράγοντες. Κάποιοι που το είχαν πάει για φτιάξιμο πάντως είχαν πει γι αυτό στην αρχή του θέματος. Η δικιά μου φούσκα ("νερά" θα τα έλεγα εγώ) παρουσιάστηκε 2 μήνες περίπου μετά την αγορά. Δεν είναι ενοχλητική, φαίνεται μόνο με σβηστή οθόνη και κάτω από δυνατό φως σε συγκεκριμένη γωνία. Αν παραμείνει έτσι, ΔΕΝ θα το πάω για αλλαγή.
Ακουστικά βάζεις ό,τι θες, και φυσικά "μπαίνεις" εύκολα σε facebook, msn κλπ

haki
18 Μάι. 2010, 16:32
Σημερα ενεσκυψα στις πιεσεις ενος φιλου και του πουλησα το Pixon 12 που ειχα αγορασει την προηγουμενη βδομαδα. Σαν αντικαταστατη του χτυπησα ενα Jet χρυσαφι απο το Πλαισιο για 199 ευρω! Εκλεισα και ραντεβου στον οδοντιατρο για να περασω χρυσο δοντι στην ανω γναθο για να ειναι ασορτι :p

Το τηλεφωνο φοραει το λογισμικο S8000XPJA1 εκδοσης Ιανουαριου 2010 και ειναι το απολυτα τελευταιο. Φυσαει στην κυριολεξια. Κατα τα αλλα ειναι ιδιο με το Pixon 12, πλην της καμερας. Το καλο ειναι οτι ειναι λεπτοτερο και εχει υποδοχη 3.5 χιλ.

Κατα τα αλλα, ειναι ενα πολυ ωραιο και πληρες τηλεφωνο παρα τις ιδιορρυθμιες της Samsung. Τωρα δεν νομιζω να αξιζει να συζητησουμε αν μια τετοια συσκευη ειναι καλη αγορα στα 199 ευρω, σωστααα; :)

margaritagr
18 Μάι. 2010, 16:46
Σωστα!

Το αγορασα κι εγω σημερα και η πρωτη εντυπωση εινσι θετικη :D

gjimmys
18 Μάι. 2010, 16:49
Σημερα ενεσκυψα στις πιεσεις ενος φιλου και του πουλησα το Pixon 12 που ειχα αγορασει την προηγουμενη βδομαδα. Σαν αντικαταστατη του χτυπησα ενα Jet χρυσαφι απο το Πλαισιο για 199 ευρω! Εκλεισα και ραντεβου στον οδοντιατρο για να περασω χρυσο δοντι στην ανω γναθο για να ειναι ασορτι :p

Το τηλεφωνο φοραει το λογισμικο S8000XPJA1 εκδοσης Ιανουαριου 2010 και ειναι το απολυτα τελευταιο. Φυσαει στην κυριολεξια. Κατα τα αλλα ειναι ιδιο με το Pixon 12, πλην της καμερας. Το καλο ειναι οτι ειναι λεπτοτερο και εχει υποδοχη 3.5 χιλ.

Κατα τα αλλα, ειναι ενα πολυ ωραιο και πληρες τηλεφωνο παρα τις ιδιορρυθμιες της Samsung. Τωρα δεν νομιζω να αξιζει να συζητησουμε αν μια τετοια συσκευη ειναι καλη αγορα στα 199 ευρω, σωστααα; :)

Μεγεια φιλε haki πες μου αν ακουγεται δυνατα το ακουστικο γιατι ειχαν πει οτι κανει κατι τριγμους,το μεγαφωνακι τι λεει απο ενταση;:)

haki
18 Μάι. 2010, 17:20
To ακουστικο ειναι πιο δυνατο απο του Pixon 12 και οταν ο αλλος μιλαει πολυ δυνατα κανει οντως ενα πολυ ανεπαιθητο τριξιμο κυριως λογω της πολλης εντασης. Δεν το κανει σε ολες τις συνομιλιες αλλα και οταν το κανει τοτε ενα κλικ προς τα κατω του πληκτρου εντασης ειναι αρκετο.

Thanx gjimmys. Aν εντοπισεις καμποια κλινικη αποτοξινωσης απο το "Συνδρομο εβδομαδιαιας αλλαγης κινητου" σφυρα για να μπουμε παρεα!:lol:

anergos13
18 Μάι. 2010, 17:33

Φιλε το λογισμικο S8000XPJA1 ειναι ελληνικό? γιατι νομιζα οτι τελευταιο ελληνικο ήταν το S8000XXIG3...

gjimmys
18 Μάι. 2010, 17:35
To ακουστικο ειναι πιο δυνατο απο του Pixon 12 και οταν ο αλλος μιλαει πολυ δυνατα κανει οντως ενα πολυ ανεπαιθητο τριξιμο κυριως λογω της πολλης εντασης. Δεν το κανει σε ολες τις συνομιλιες αλλα και οταν το κανει τοτε ενα κλικ προς τα κατω του πληκτρου εντασης ειναι αρκετο.

Thanx gjimmys. Aν εντοπισεις καμποια κλινικη αποτοξινωσης απο το "Συνδρομο εβδομαδιαιας αλλαγης κινητου" σφυρα για να μπουμε παρεα!:lol:

Αστα φιλε η κατασταση μας ειναι σοβαρη:blink:Πες μου σε αυτη την τιμη να παρω αυτο η το C905 που κανει και αυτο 199.Θελω ενα κινητο που να τα εχει σχεδον ολα και να αραξω γιαλιγο:D
Μην γελας ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε:cry:

haki
18 Μάι. 2010, 17:52
Πλακα κανεις;;; C905 με οθονη 2.4 ιν. 240Χ320;;; Και καθε βραδυ με το Πατερ Ημων να Τον ευχαριστεις που δε σου χαλασε σημερα;;; Mε καρτα Μ2 και φορτιστη (και ακουστικα) στα πλαγια, σε μεγεθος πριζας τριφασικου;;;:p

To "λιγο" εννοεις...ΔΥΟ βδομαδες;;;!!!:rotfl:

gjimmys
18 Μάι. 2010, 17:59
Πλακα κανεις;;; C905 με οθονη 2.4 ιν. 240Χ320;;; Και καθε βραδυ με το Πατερ Ημων να Τον ευχαριστεις που δε σου χαλασε σημερα;;; Mε καρτα Μ2 και φορτιστη (και ακουστικα) στα πλαγια, σε μεγεθος πριζας τριφασικου;;;:p

To "λιγο" εννοεις...ΔΥΟ βδομαδες;;;!!!:rotfl:

Με επεισες αν μου κανει φουσκα θα ερθω στην Ναουσα και θα .............Πιουμε καφε :whistle:

haki
18 Μάι. 2010, 18:47
Με επεισες αν μου κανει φουσκα θα ερθω στην Ναουσα και θα .............Πιουμε καφε :whistle:

Οποτε θες! Ειναι τοσο καινουργιο που το αποκλειω να μην εχουν λυσει το προβλημα της φουσκας.

Φιλε το λογισμικο S8000XPJA1 ειναι ελληνικό? γιατι νομιζα οτι τελευταιο ελληνικο ήταν το S8000XXIG3...

Kαι 'γω νομιζα οτι μονο τα ΧΧ περιεχουν Ελληνικα, αλλα και το ΧΡ ειναι Ελληνικωτατο και με πληρεις ρυθμισεις Ελληνικων δικτυων.

damierom
18 Μάι. 2010, 19:38
Οποτε θες! Ειναι τοσο καινουργιο που το αποκλειω να μην εχουν λυσει το προβλημα της φουσκας.

Kαι 'γω νομιζα οτι μονο τα ΧΧ περιεχουν Ελληνικα, αλλα και το ΧΡ ειναι Ελληνικωτατο και με πληρεις ρυθμισεις Ελληνικων δικτυων.

Πες μου σε παρακαλω στην εκδοση λεει SW VER S8000XPJA1. Κατω απο αυτη τι εκδοση λεει? εμενα λεει CSC VER S8000XCIF4. Εσενα?

haki
18 Μάι. 2010, 20:44
Πες μου σε παρακαλω στην εκδοση λεει SW VER S8000XPJA1. Κατω απο αυτη τι εκδοση λεει? εμενα λεει CSC VER S8000XCIF4. Εσενα?

Εμενα κατω λεει S800MOXCJA1

margaritagr
19 Μάι. 2010, 18:03
Κι η δικη μου εκδοση ειναι SW VER S8000XPJA1 & CSC VER S800MOXCJA1 :)

μια χαρα το κινητακι, απλα το internet μου τη δινει λιγο. :p Συνδεδεμενο σε wi-fi κανει καμποση ωρα να φορτωσει και το ζουμ δε πιανει παντα(μηπως το κανω λαθος?το σωστο πως ειναι?)αλλα σκεφτομαι οτι ισως ειναι θεμα browser :rolleyes:

Nα δοκιμαζα τον opera?κι αν ναι, που τον βρισκω?:rolleyes:

Και να ρωτησω και κατι αλλο..υπαρχει τροπος να παμε τον κερσορα στο σημειο που θελουμε οταν πχ γραφουμε ενα SMS? γιατι το να προσπαθω απλα να στοχευσω το σημειο με το δαχτυλο, δε πιανει

Επισης μπορουμε να αλλαξουμε απο καπου τον ηχο του μηνυματος?

και τελος, μπορω να ανοιξω αυτη τη σελ http://www.getjar.com/mobile/10717/ebuddy-messenger-for-samsung-gt-s8000-jet/ απο κινητο για να κατεβασω την εφαρμογη?

φχαριστω :D

gjimmys
19 Μάι. 2010, 20:32
Το πηρα και εγω το κινητο και ειναι πολυ καλο.Ξερει κανεις ποιο καλωδιο tv out χρησιμοποιουμε ;:)

anergos13
19 Μάι. 2010, 21:56
Εκανα την Μα---κια μου κατεβασα την εκδοση S8000XPJA1 φλασαρα αλλα δυστυχως δεν ειχε ελληνικα οπως τον παιδιων μετα βρηκα και κατεβασα την S8000XXIF4(GR) με ελληνικα που είχε ανεβασει ενας φιλος αλλα κατα τη διαδικασια μου εβγαλε error invalid adress κατα τη διαρκεια του περασματος του rsc1.,,παιδες βοηθεια........
Μπορεί να ανεβασει καποιος την S8000XXIF4(GR) ή ιδανικα την S8000XXIG3 που είχα και την εβγαλα ο μακακας....

Ευχαριστω προκαταβολικα.......

haki
19 Μάι. 2010, 22:09
Εκανα την Μα---κια μου κατεβασα την εκδοση S8000XPJA1 φλασαρα αλλα δυστυχως δεν ειχε ελληνικα οπως τον παιδιων μετα βρηκα και κατεβασα την S8000XXIF4(GR) με ελληνικα που είχε ανεβασει ενας φιλος αλλα κατα τη διαδικασια μου εβγαλε error invalid adress κατα τη διαρκεια του περασματος του rsc1.,,παιδες βοηθεια........
Μπορεί να ανεβασει καποιος την S8000XXIF4(GR) ή ιδανικα την S8000XXIG3 που είχα και την εβγαλα ο μακακας....

Ευχαριστω προκαταβολικα.......

Κανε μια γρηγορη εγγραφη παρακατω και ειναι ολα στη διαθεση σου:
http://samsung-firmware.webs.com/firmwares.htm

damierom
19 Μάι. 2010, 22:14
μη βαζεις την παλια. περιμενε. θα ανεβασω το αρχειο που εχει τα ελληνικα σε αυτη που εβαλες.

MyMais
19 Μάι. 2010, 22:21
Χαίρετε. Αφού μου βγήκαν τα μάτια να διαβάσω σχεδόν όλα τα ποστς :D αποφάσισα να το πάρω και γω το κινητάκι. Κινητάρα βασικά :p Η αλήθεια είναι ότι με ανυσηχεί ελαφρώς το γεγονός ότι στο Πλαίσιο το βρήκα 200 € θφηνότερα απο Γερμανό, Πάμπλικ και Κωτσόβολο. Δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει πάντως την άρπαξα την ευκαιρία παρόλο που δεν ήξεραν τίποτα για το χρώμα που είδα στο διαδίκτυο και μου άρεσε: τελείως μαύρο και το κάλυμα της μπαταρίας κοκκινωπό.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν και πως μπορεί κάποιος να αλλάξει τον τρόπο ξεκλειδώματος απο παρατεταμένη πίεση σε ένα σημείο(που φαντάζομαι θα ανοίγει εύκολα σε μια τσέπη) με κάτι άλλο. Έχει ρύθμιση για σχεδιασμό χαρακτήρα αλλά αν ενεργοποιηθεί, παρουσιάζεται ως τρόπος εναλλακτικός με τον άλλο, κι όχι αποκλειστικός. Ελπίζω να μη μου ξέφυγε κάποια ρύθμιση :rolleyes: ή να έχει τυχόν απαντηθεί ήδη, δεν κατάφερα να διαβάσω όλο το χάος πιο πριν(αν και πολύτιμο):lol:

anergos13
19 Μάι. 2010, 22:21
μη βαζεις την παλια. περιμενε. θα ανεβασω το αρχειο που εχει τα ελληνικα σε αυτη που εβαλες.

Φιλε αν το κανεις αυτο με εσωσες πραγματικα....Θα σου ειμαι ευγνωμων

Σκεφτομουνα να το παω για αναβαθμιση και θα εφευγε κανα 40-50€ ,,,,

Ευχαριστω

anergos13
19 Μάι. 2010, 22:25

Φιλε ευχαριστω για το λινκ αλλα επειδη κοιταξα την εκδοση S8000XXIG3 ΓΡΑΦΕΙ ΔΙΠΛΑ PL και νομιζω οτι είναι πολωνικα... και δεν προχωρησα....

damierom
19 Μάι. 2010, 22:33

Ευχαριστω
υπομονη....το ανεβαζω στο rapidshare και θα σου δωσω το link. θελει κανενα 20λεπτο ακομη.

anergos13
19 Μάι. 2010, 22:37
υπομονη....το ανεβαζω στο rapidshare και θα σου δωσω το link. θελει κανενα 20λεπτο ακομη.

Ποια εκδοση ειναι φιλε μου..?

haki
19 Μάι. 2010, 22:39
Χαίρετε. Αφού μου βγήκαν τα μάτια να διαβάσω σχεδόν όλα τα ποστς :D αποφάσισα να το πάρω και γω το κινητάκι. Κινητάρα βασικά :p Η αλήθεια είναι ότι με ανυσηχεί ελαφρώς το γεγονός ότι στο Πλαίσιο το βρήκα 200 € θφηνότερα απο Γερμανό, Πάμπλικ και Κωτσόβολο. Δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει πάντως την άρπαξα την ευκαιρία παρόλο που δεν ήξεραν τίποτα για το χρώμα που είδα στο διαδίκτυο και μου άρεσε: τελείως μαύρο και το κάλυμα της μπαταρίας κοκκινωπό.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν και πως μπορεί κάποιος να αλλάξει τον τρόπο ξεκλειδώματος απο παρατεταμένη πίεση σε ένα σημείο(που φαντάζομαι θα ανοίγει εύκολα σε μια τσέπη) με κάτι άλλο. Έχει ρύθμιση για σχεδιασμό χαρακτήρα αλλά αν ενεργοποιηθεί, παρουσιάζεται ως τρόπος εναλλακτικός με τον άλλο, κι όχι αποκλειστικός. Ελπίζω να μη μου ξέφυγε κάποια ρύθμιση :rolleyes: ή να έχει τυχόν απαντηθεί ήδη, δεν κατάφερα να διαβάσω όλο το χάος πιο πριν(αν και πολύτιμο):lol:

Μπα, δεν παρχει τιποτε αλλο. Γιατι σας φαινεται αρκετους τοσο ιδιορρυθμο το ξεκλειδωμα;

anergos, γιατι δε φλασαρεις την τελευταια απο το site που σου εδωσα. Ειναι πιθανο να εχει Ελληνικα.

gjimmys
19 Μάι. 2010, 22:40
Μπα, δεν παρχει τιποτε αλλο. Γιατι σας φαινεται αρκετους τοσο ιδιορρυθμο το ξεκλειδωμα;

anergos, γιατι δε φλασαρεις την τελευταια απο το site που σου εδωσα. Ειναι πιθανο να εχει Ελληνικα.

Πες μου ρε φιλε ενα καλωδιο tv out να παρω:p

damierom
19 Μάι. 2010, 22:48

Ευχαριστω
http://rapidshare.com/files/389281423/share4gsm_S8000XPJA1.part1.rar.html

haki
19 Μάι. 2010, 22:51
Πες μου ρε φιλε ενα καλωδιο tv out να παρω:p

Δεν εχω ιδεα. Eισαι σιγουρος οτι το χρειαζεσαι;;; :worry:

gjimmys
19 Μάι. 2010, 22:52
Δεν εχω ιδεα. Eισαι σιγουρος οτι το χρειαζεσαι;;; :worry:

Για να βλεπω κανα Divx στην τηλεοραση:lol:

anergos13
19 Μάι. 2010, 22:52

Κατεβαζω Φιλε μου αμεσααααα....

haki
19 Μάι. 2010, 23:00
Για να βλεπω κανα Divx στην τηλεοραση:lol:

Δεν ειναι δυνατοοοοοοον! Τελικα χρειαζεσαι θεραπεια για πολλαπλες παθησεις!!! :rotfl::tease:

damierom
19 Μάι. 2010, 23:01

λοιπον....στο boot βαζεις τα boot files απ το αρχειο code_s8000xpja1, amms και apps επισης απ το ιδιο αρχειο, rsrc1 απ το csc_s8000xpja1, rsrc2 απ το code_s8000xpja1 και factory files απ το csc_s8000xpja1

gjimmys
19 Μάι. 2010, 23:05
Δεν ειναι δυνατοοοοοοον! Τελικα χρειαζεσαι θεραπεια για πολλαπλες παθησεις!!! :rotfl::tease:

:heat::heat::heat::heat::heat::heat:

anergos13
19 Μάι. 2010, 23:05

Φιλε βλεπω μεσα στο rar αρχειο βρισκω αλλους τρεις φακελους και στη αποσυμπιεση
μου ζηταει 2.rar και παρουσιαζει προβλημα τι γινεται....HELP

μου ζηταει το S8000XXIDE3_R66_MMC_DATA_20090507.z01

Ξεζιπαρω και τα τρια αρχεια που βρισκω ενα ενα ή ολα μαζι...

damierom
19 Μάι. 2010, 23:10
Φιλε βλεπω μεσα στο rar αρχειο βρισκω αλλους τρεις φακελους και στη αποσυμπιεση
μου ζηταει 2.rar και παρουσιαζει προβλημα τι γινεται....HELP

νομιζα οτι αρκει το 1! οκ. περιμενε να ανεβασω και το 2.

anergos13
19 Μάι. 2010, 23:13
νομιζα οτι αρκει το 1! οκ. περιμενε να ανεβασω και το 2.

Ειναι δοκιμασμενο? εχει σιγουρα ελληνικά?

damierom
19 Μάι. 2010, 23:15
Ειναι δοκιμασμενο? εχει σιγουρα ελληνικά?

αφου το εκανα εγω. ψεμματα θα σου πω?

anergos13
19 Μάι. 2010, 23:22
αφου το εκανα εγω. ψεμματα θα σου πω?

Οκ φιλε μου οτι πεις....

damierom
19 Μάι. 2010, 23:26
Οκ φιλε μου οτι πεις....
http://rapidshare.com/files/389295182/share4gsm_S8000XPJA1.part2.rar.html

anergos13
19 Μάι. 2010, 23:48

:respect::respect::respect::respect::respect::clap::clap::cl ap::clap:

Να είσαι καλα Φιλε μου .
Πιστευω να βοηθησες και καποιον αλλο φιλο που θελει να κανει update....

scoop
20 Μάι. 2010, 08:45
Καλησπέρα, διάβασα τις πρώτες σελίδες του θέματος και μερικά reviews για το κινητό.

Στην τιμή του (200 ευρώ) δεν βρίσκω κάτι άλλο καλύτερο αλλά το συγκεκριμένο κινητό έχει κάτι που είναι καταλύτης για την αγορά του και αυτό ειναι το χαμηλό SAR που έχει.
Αν μου διαφεύγει κάποιο άλλο καλό μοντέλο με τόσο χαμηλό SAR μπορείτε να το πείτε :D

Ωστόσω θέλω να ρωτήσω αν τα Wi-Fi, GPS, BlueTooth και ότι άλλο μπορεί να ψήνει τον εγκέφαλο, μπορούν να απενεργοποιηθούν manually ;

Θα πάω να το δω και απο κοντά το κινητό γιατί φαίνεται λίγο μεγάλο, αλλά αν μπορεί ας αναφέρει κάποιος τυχόν παραξενιές που έχει το κινητό εκτός απο το κλειστό OS.

YΓ: Η αναβάθμιση λογισμικού χρεώνεται καί γίνεται μόνο στο service ή γίνεται και online με το επίσημο firmware όμως;

rostropol
20 Μάι. 2010, 09:06
Το πήρα και ΄γω χθες (Gold black),το είχα ξαναπάρει αλλά τότε είχα κόλλημα με τα ΝΟΚΙΑ μεγάλο.Τώρα το βρίσκω τέλειο στα λεφτά αυτά,μια χαρά.
Εψαξα αμέσως και βρήκα αυτά που με ενδιαφέρουν,GPS,αύξηση έντασης κλπ.
http://www.66.com/samsung/index.php?cid=GR&act=2&cat=2&scat=1
http://www.youtube.com/watch?v=Azwsj-tg_uE
Κωδικός για το κρυφό μενου (μεταξύ πολλών άλλων) *#197328640#(αν έχει αναφερθεί ξανά μια επανάληψη δεν βλάπτει).
Site με games και γενικά tips 'n tricks,apps....etc.
http://www.samsungjetonline.tk/
http://samsungjetonline.blogspot.com/

vkonstad
20 Μάι. 2010, 11:05
λοιπον....στο boot βαζεις τα boot files απ το αρχειο code_s8000xpja1, amms και apps επισης απ το ιδιο αρχειο, rsrc1 απ το csc_s8000xpja1, rsrc2 απ το code_s8000xpja1 και factory files απ το csc_s8000xpja1

Αν κατάλαβα καλά, υπάρχει διαθέσιμο ελληνικό firmware, αυτό που έχεις ανεβάσει στο rapidshare? Αν ναι, το άπλωμα των παραπάνω αρχείων γίνεται με κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα - flasher?

anergos13
20 Μάι. 2010, 13:39
Αν κατάλαβα καλά, υπάρχει διαθέσιμο ελληνικό firmware, αυτό που έχεις ανεβάσει στο rapidshare? Αν ναι, το άπλωμα των παραπάνω αρχείων γίνεται με κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα - flasher?

Φιλε δοκιμασα το παραπανω Firware (είναι το νεωτερο απ ολα) και βλεπω οτι το τηλεφωνο εχει βελτιωθει σε παρα
πολλα σημεια .Το συνιστω ανεπιφυλακτα.....
Απλα πρέπει να ακολουθήσεις τις οδηγίες που είναι στη σελιδα 93....
Η διαδικασια (αν και δεν φαίνεται ) είναι αρκετά απλη και συντομη...

sothoms
20 Μάι. 2010, 19:22

Είναι το τελευταίο firmware με ελληνικά;
Ξέρουμε τι update έχουν γίνει; Easy Java υποστηρίζει;
Και κάτι τελευταίο, από περιέργεια πάντα. Που βρίσκεις τα firmware με ελληνική γλώσσα;

Ευχαριστούμε πάντως !!!

theo93
20 Μάι. 2010, 20:16
το χρωμα ειναι στο πισω μερος ??(εχει πολλα κομματια ακομα το πλαισιο??)

agpr
20 Μάι. 2010, 21:18

Σε ευχαριστώ πολύ! Με έσωσες από πολύ μεγάλο κόπο και ένα (αχρείαστο τελικά) έξοδο.

vkonstad
21 Μάι. 2010, 07:45
Τελικά μετά από πολύ πολύ πολύ καιρό, όντως εμφανίστηκε καινούριο ελληνικό firmware...
Το έβαλα και εγώ και δείχνει να λειτουργεί σωστά..

Να σαι καλά damierom!!

windybob73
21 Μάι. 2010, 15:21
Ενα μεγαλο ευχαριστω και απο μενα στον damierom!!!
Κι εγω παρατηρησα βελτιωση σε αρκετα σημεια και ειδικα στο touchscreen.

Το μονο που δεν καταφερα να βρω ακομα ειναι το πως κανεις mute οταν εχεις κληση η στο ξυπνητηρι.Το αναποδογυρισμα που το εκανε αυτο στο προηγουμενο firmware δεν δουλευει πλεον.

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Αααα και ενα tip για εγκατασταση java games με το νεο firmware.
Ο σωστος φακελος πλεον ειναι στο: User/Mass/Java/Games (για εγκατασταση με tk file explorer)

sothoms
21 Μάι. 2010, 15:50
Άρα δεν υποστηρίζει easy java;

panoshm
21 Μάι. 2010, 16:57
Καλώς σας βρήκα παιδιά!

Έχω ένα πρόβλημα με το Samsung S8000 Jet:

όταν είμαι συνδεδεμένος μέσω WiFi στο Ιnternet, μου βγάζει "Ανεπαρκείς Πόροι, κλείστε κάποιες εφαρμογές" το θέμα είναι ότι δεν έχω κάποια εφαρμογή να τρέχει στο προσκήνιο.....

Το ίδιο μου βγάζει μερικές φορές και όταν πάω να στείλω ένα γραπτό μήνυμα.... ή ακόμα και όταν πάω να δω κάποιες φωτογραφίες που έχω τραβήξει....

Please help γιατί κοντεύω εδώ και 6 μήνες να τρελαθώ.... σιγά-σιγά το μετανιώνω που το πήρα.....

smootsi
21 Μάι. 2010, 20:02
το ιδιο βγαζει και σ'εμενα...

haki
21 Μάι. 2010, 20:15
Παιδια, αν λιγο "πιανει το χερι σας", καντε το αναβαθμιση στο λογισμικο του damierom. Προφανως ειναι πολυ βελτιωμενο.

james9
21 Μάι. 2010, 20:24
ολοι σε μαυρο το εχετε? το εχει παρει κανεις σε gold να ανεβασει φωτο να το δουμε?

haki
21 Μάι. 2010, 20:29
Oριστε! Το google γιατι το εχουμε; ;) Eτσι ειναι γιατι το εχω και το βλεπω! Συνοδευεται τελεια με χρυση καδενα και Datsun!!!

gjimmys
21 Μάι. 2010, 20:31
Ποιο ειναι το τελευταιο firmware;

haki
21 Μάι. 2010, 20:33
Ποιο ειναι το τελευταιο firmware;
Αυτο που φοραει το δικο σου πληκτρολογωντας *#1234#

panoshm
21 Μάι. 2010, 21:02

Φίλε μου τα link δεν ισχύουν πια.... έχουν γίνει download πάνω από 10 φορές και έχει λήξει.... μπορείς να το ξαναανεβάσεις (αν κάνεις login δεν θα έχει όριο 10 downloads) Θα μπορέσω να τα κατεβάσω την Τρίτη το βράδυ....

gjimmys
21 Μάι. 2010, 21:03
Αυτο που φοραει το δικο σου πληκτρολογωντας *#1234#

:D:D:D:D:D:D

scoop
21 Μάι. 2010, 21:59
Σχετικά με το firmware θα μπορέσουμε να βάλουμε για Ελλάδα το επίσημο όπως αυτό δίνεται στην επίσημη σελίδα με χρήση του επίσημου προγράμματος ;;

http://www.samsungmobile.co.uk/support/softwaremanuals/softwareNpsUpdate.do?phone_model=GT-S8000

Η μόνη απαίτηση που έχω είναι να έχει ελληνικούς χαρακτήρες στο keyboard για το γράψιμο, δεν νομίζω οτι χρειάζεται κάπου αλλού εφόσον θα έχω τα μένου στα Αγγλικά.

Το έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει να χάνουμε κάποια λειτουργία ή υπάρχει κάποια ασυμβατότητα για Ελλάδα με UK (ή Euro ή όπως λέγεται) firmware ?

Απλά έχω μπερδευτεί γιατί απο ότι βλέπω παρακάτω υπάρχει έκδοση για Ελλάδα και Κύπρο ειδικά και άλλη έκδοση για άλλες χώρες στη Ευρώπη.
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3090942#post3090942

ΥΓ: Το GPS μπορεί να απενεργοποιηθεί αν δεν θέλω να το χρησιμοποιώ, right ?

anergos13
22 Μάι. 2010, 00:20
Λοιπον για να μην παιδευεται κανενας ξανανεβασα το τελευταιο Firmware με ελληνικα
ειναι η εκδοση SW VER S8000XPJA1 με ολες τις βελτιωσεις.

Οδηγιες για την διαδικασια αναβαθμισης στη σελ 93
Την διαδικασια μην την φοβαστε ειναι απλη και γρηγορη,μονο καντε back up τα αρχεια σας ,τηλ καταλογο κλπ

Ολα τα credits στον φιλο damierom που το πρωτοανεβασε!!!

http://rapidshare.com/files/390097552/share4gsm_S8000XPJA1.part1.rar

http://rapidshare.com/files/390097557/share4gsm_S8000XPJA1.part2.rar
καλη επιτυχια!!!!

mariosx
22 Μάι. 2010, 00:32
Σχετικά με το firmware θα μπορέσουμε να βάλουμε για Ελλάδα το επίσημο όπως αυτό δίνεται στην επίσημη σελίδα με χρήση του επίσημου προγράμματος ;;

http://www.samsungmobile.co.uk/support/softwaremanuals/softwareNpsUpdate.do?phone_model=GT-S8000

Η μόνη απαίτηση που έχω είναι να έχει ελληνικούς χαρακτήρες στο keyboard για το γράψιμο, δεν νομίζω οτι χρειάζεται κάπου αλλού εφόσον θα έχω τα μένου στα Αγγλικά.

Το έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει να χάνουμε κάποια λειτουργία ή υπάρχει κάποια ασυμβατότητα για Ελλάδα με UK (ή Euro ή όπως λέγεται) firmware ?

Απλά έχω μπερδευτεί γιατί απο ότι βλέπω παρακάτω υπάρχει έκδοση για Ελλάδα και Κύπρο ειδικά και άλλη έκδοση για άλλες χώρες στη Ευρώπη.
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3090942#post3090942

ΥΓ: Το GPS μπορεί να απενεργοποιηθεί αν δεν θέλω να το χρησιμοποιώ, right ?

it's not that simple...

Στην ουσία από την επίσημη σελίδα, σου δίνει να κατεβάσεις το new PC Studio, και σου λέει μέσω αυτού αν σου βγάζει update το πρόγραμμα για το τηλέφωνο, το κάνεις.

guess what, δεν σου βγάζει Update :p

Γι' αυτό ψαχνόμαστε με άλλα firmware από μόνοι μας.

Η διαφορά στα firmware που λέει για διαφορετικούς προορισμούς, είναι οι γλώσσες που έχει, και αν είσαι εκτός Ευρώπης, παίζει να έχεις πρόβλημα με τις συχνότητες σήματος.

Για το gps που λες, ναι μπορείς να το απενεργοποιήσεις άμα θες.

Έτσι κι αλλιώς εγώ δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει :p

(άμα κάποιος κατάφερε, ας μου πει κι εμένα, γιατί λέει "looking for location" ή κάτι τέτοιο, αλλά δεν με βρήκε ποτέ...

jjuuveve
22 Μάι. 2010, 01:54
ρε παιδιά, με το firmware αυτό, τί κερδίζουμε?
γιατί φαντάζομαι θέλει μανούρα (back up επαφών κτλ) για την εγκατάσταση. Έχει κάποιο όφελος και τι χάνουμε (που ήδη παίζει)? Ελληνικά στο μενού γενικά έχει?

james9
22 Μάι. 2010, 02:45
Oριστε! Το google γιατι το εχουμε; ;) Eτσι ειναι γιατι το εχω και το βλεπω! Συνοδευεται τελεια με χρυση καδενα και Datsun!!!

για τη γυναικα μου το θελω ,αλλα μου φαινεται λιγο κιτς. το εχω βρει κ σε ασπρο αλλα οχι στα 199 του πλαισιου...

smootsi
22 Μάι. 2010, 08:37
it's not that simple...

Στην ουσία από την επίσημη σελίδα, σου δίνει να κατεβάσεις το new PC Studio, και σου λέει μέσω αυτού αν σου βγάζει update το πρόγραμμα για το τηλέφωνο, το κάνεις.

Η διαφορά στα firmware που λέει για διαφορετικούς προορισμούς, είναι οι γλώσσες που έχει, και αν είσαι εκτός Ευρώπης, παίζει να έχεις πρόβλημα με τις συχνότητες σήματος.

(άμα κάποιος κατάφερε, ας μου πει κι εμένα, γιατί λέει "looking for location" ή κάτι τέτοιο, αλλά δεν με βρήκε ποτέ...

εμένα με βρίσκει... απλως πρεπει να εισαι σε μερος που να πιανει δορυφορους. εχεις κανει ποτε αναζητηση για δορυφορους?

nick_ee
22 Μάι. 2010, 08:58
it's not that simple...

Καλησπέρα και απο εμένα.
Επειδή το έχω δει απο κοντά το κινητό και εγώ έχω πειστεί οτι θέλω να το αγοράσω με βάση και αυτά που διαβάζω εδώ.
Με έχει προβληματίσει και εμένα το θέμα του firmware καθώς είναι κάτι το οποίο είναι αναγκαίο και ουσιώδες για την καλύτερη λειτουργία του κινητού.

1) Επειδή δεν διάβασα και τα καλύτερα για την αντιπροσωπεία/service θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να πάω το κινητό στην αντιπροσωπεία μόνο και μόνο για αναβάθμιση firmware επι τόπου και δωρέαν φυσικά.

2) Το πλαίσιο έχει πολύ καλή τιμή, αλλά γιατί, γιατί ρε παιδιά σε 2 καταστήματα (Αθήνα) που πήγα τα έχει ανοιγμένα τα κουτιά ;
Προσωπικά κωλύομαι να αγοράσω κάτι που έχει ανοιγμένο κουτί.
Να δοκιμάσω κανα Γερμανό ή κάπου αλλού μήπως το βρω σφραγισμένο ή να μείνω άφοβος απο το Πλαίσιο ;

3) Για το SAR άμα πάτε στο παρακάτω link και ψάξετε για GT-S8000 θα σας βγάλει 3 μοντέλα με διαφορετικό SAR. Ποιο απο τα 3 είναι αυτό που αγοράζουμε στην Ελλάδα.
http://www.samsungmobile.com/sar/sar_main.jsp

Τέλος θέλω να θίξω οτι το θέμα των firmware απο το ιντερνετ είναι γενικά περίεργη υπόθεση. Δεν ξέρεις απο που προέρχονται και τι περιέχουν εκτός απο αυτά που θα έπρεπε. Εντάξυ μπορείς να πεις οτι αφου δεν σου βγάζει πρόβλημα οτι είναι όλα κομπλέ αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

smootsi
22 Μάι. 2010, 09:08
Καλησπέρα και απο εμένα.
Επειδή το έχω δει απο κοντά το κινητό και εγώ έχω πειστεί οτι θέλω να το αγοράσω.
Με έχει προβληματίσει και εμένα το θέμα του firmware καθώς είναι κάτι το οποίο είναι αναγκαίο και ουσιώδες για την καλύτερη λειτουργία του κινητού.

1) Επειδή δεν διάβασα και τα καλύτερα για την αντιπροσωπεία/service θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να πάω το κινητό στην αντιπροσωπεία μόνο και μόνο για αναβάθμιση firmware επι τόπου και δωρέαν φυσικά.

2) Το πλαίσιο έχει πολύ καλή τιμή, αλλά γιατί, γιατί ρε παιδιά σε 2 καταστήματα που πήγα τα έχει ανοιγμένα τα κουτιά ;
Να δοκιμάσω κανα Γερμανό ή κάπου αλλού μήπως το βρω σφραγισμένο ή να μείνω άφοβος απο το Πλαίσιο ;

Τέλος θέλω να θίξω οτι το θέμα των firmware απο το ιντερνετ είναι γενικά περίεργη υπόθεση. Δεν ξέρεις απο που προέρχονται και τι περιέχουν εκτός απο αυτά που θα έπρεπε. Εντάξυ μπορείς να πεις οτι αφου δεν σου βγάζει πρόβλημα οτι είναι όλα κομπλέ αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

εγω το αγορασα απο το e-click το κουτι ηταν σφραγισμενω και το πηρα 310 ευρω

tiffgraf
22 Μάι. 2010, 09:17
καλημερα να κανω μια ερωτηση που δεν ξερω κατα ποσο στεκει και αν γινεται δεν ξερω αν το εχει σκεφτει κανεις η το εχει κανει.
Λοιπον μπορει καποιος να περασει στο κινητο αυτο (μιας και ο τεχνολογικος του εξοπλισμος υποθετω το υποστηριζει)ενα λειτουργικο windows mobile προυποθεση να αλλαξει firmware με καποιο τροπο και γενικα να το κανει flash (ναι ξερω οτι χανεις πιθανως την εγγυηση αλλα τι να λεει αυτο αν πετυχει το πειραμα?) γιατι ενω οντως ταχει σχεδον ολα του λειπει κατεμε ενα λειτουργικο σαν τα wm. Τοχει πειραματιστει κανεις? στεκει σαν υποθεση?τι λετε?

nick_ee
22 Μάι. 2010, 09:56
εγω το αγορασα απο το e-click το κουτι ηταν σφραγισμενω και το πηρα 310 ευρω

Πότε; Γιατί τώρα το πλαίσιο το δίνει 199 ευρώ που είναι πολύ καλή τιμή...απλά γιατί έχουν ανοιχτά τα κουτιά δεν καταλαβαίνω...

καλημερα να κανω μια ερωτηση που δεν ξερω κατα ποσο στεκει και αν γινεται δεν ξερω αν το εχει σκεφτει κανεις η το εχει κανει.
Λοιπον μπορει καποιος να περασει στο κινητο αυτο (μιας και ο τεχνολογικος του εξοπλισμος υποθετω το υποστηριζει)ενα λειτουργικο windows mobile προυποθεση να αλλαξει firmware με καποιο τροπο και γενικα να το κανει flash (ναι ξερω οτι χανεις πιθανως την εγγυηση αλλα τι να λεει αυτο αν πετυχει το πειραμα?) γιατι ενω οντως ταχει σχεδον ολα του λειπει κατεμε ενα λειτουργικο σαν τα wm. Τοχει πειραματιστει κανεις? στεκει σαν υποθεση?τι λετε?

Σχεδόν αδύνατο. Αν θές κάτι με wm ή android ή symbian πας σε τέτοιο κινητό εξ' αρχής.

tiffgraf
22 Μάι. 2010, 10:12
αν δεν σου ειναι κοπος μπορεις να μου εξηγησεις γιατι ειναι αδυνατο? τοχει επιχειρησει καποιος? αν με την λογικη βεβαια πιθανολογω το hardware που διαθετει το κινητο ειναι ισαξιο με καποιο smartphone τοτε γιατι να μην πετυχει το ολο πειραμα? δηλαδη να το παρεις να περασεις φλασαρωντας firmware της samsung πχ καποιου κινητου που να εχει πανω κατω τις ιδιες λειτουργιες με την διαφορα οτι θαχει windows επανω και δεν αναφερομαι για symbian η android γιατι η samsung στα κινητα της υποστηριζει πιο πολυ wm αρα πιθανον να δουλεψει κατι τετοιο.

anergos13
22 Μάι. 2010, 10:25
Καλησπέρα και απο εμένα.
Επειδή το έχω δει απο κοντά το κινητό και εγώ έχω πειστεί οτι θέλω να το αγοράσω με βάση και αυτά που διαβάζω εδώ.

2) Το πλαίσιο έχει πολύ καλή τιμή, αλλά γιατί, γιατί ρε παιδιά σε 2 καταστήματα (Αθήνα) που πήγα τα έχει ανοιγμένα τα κουτιά ;

3) Για το SAR άμα πάτε στο παρακάτω link και ψάξετε για GT-S8000 θα σας βγάλει 3 μοντέλα με διαφορετικό SAR. Ποιο απο τα 3 είναι αυτό που αγοράζουμε στην Ελλάδα.
http://www.samsungmobile.com/sar/sar_main.jsp

Tα κινητα που πουλα σε αυτη τη φαση το πλαισιο οπως ειπαν και αλλα παιδια που το αγορασαν ειναι με το τελευταιο ελληνικο firmware.
Πηγα σε πλαισιο (Σταυρος Αγ Παρασκευης) απλα για να το δω σε αλλα χρωματα (αφου εχω το μαυρο) .Δεν το ειχαν στα demo που εχουν εξω ,ρωτησα και η κοπελα μου εβγαλε απο το ντουλαπακι ενα κουτι ανοιγμενο (ηταν το χρυσαφι ηταν οντως datsun , Μεση ανατολη) και μου ειπε οτι το εχουν ανοιγμενο για να το δειχνουν.
Μετα μου ειπε αν θελω να το αγορασω μπορει να φερει το Ασημι_Μαυρο σφραγισμενο σε μια μερα.
Επισης να πω οτι το firmware που ανεβασαμε δεν ειναι πειραγμενο ειναι το original που εχουν και τα κινητα απο το πλαισιο....
Παντως οποιος το σκεφτεται ας βιαστει μπας και προλαβει κανα ασημι μαυρο απο πλαισιο γιατι οταν βλεπω κινητα οπως το LG 880 με 350€ ή το sonyericksson 995 με 285€ ε οντως το JET στην τιμη των 199€ ειναι κελεπουρι.... (εγω πριν 4 μηνες εδωσα 300€)...

nick_ee
22 Μάι. 2010, 10:30
αν δεν σου ειναι κοπος μπορεις να μου εξηγησεις γιατι ειναι αδυνατο? τοχει επιχειρησει καποιος? αν με την λογικη βεβαια πιθανολογω το hardware που διαθετει το κινητο ειναι ισαξιο με καποιο smartphone τοτε γιατι να μην πετυχει το ολο πειραμα? δηλαδη να το παρεις να περασεις φλασαρωντας firmware της samsung πχ καποιου κινητου που να εχει πανω κατω τις ιδιες λειτουργιες με την διαφορα οτι θαχει windows επανω και δεν αναφερομαι για symbian η android γιατι η samsung στα κινητα της υποστηριζει πιο πολυ wm αρα πιθανον να δουλεψει κατι τετοιο.

Γενικότερα τα embedded π.χ. το κινητό του, είναι πολύ πιο περίεργα απο τα PC σε περίπτωση που κάνεις αυτό τον παραλληλισμό ακριβώς λόγω του ότι είναι για πιο εξειδικευμένα δουλειές.

Το firmware είναι άμεσα συνδεδεμένο με συγκεκριμένο hardware, δεν μπορείς να τραμπάρεις firmware μεταξύ ανόμοιων κινητών.
Είσαι πολύ πιο περιορισμένος στο τι μπορεί να κάνεις. Ακόμα και αν γίνεται θεωρητικά είναι σχεδόν απίθανο να προσπαθήσει το κάνει κανείς.

@anergos13 Για το άνοιγμα αυτό μου είπαν και μένα απλά ειμαι λίγο καχύποπτος.
Όσο για το firmware που λες όποιος έχει το τελευταίο το κάνει dump απο το κινητό του και το ανεβάζει ;

Γενικά η διαδικασία να πας στο service και να σου κάνει το update είναι επίπονη ;

tiffgraf
22 Μάι. 2010, 10:56
σευχαριστω για την απαντηση σου σιγουρα ομως υπαρχει ελπιδα δεν ειναι απιθανο ισως να το πετυχει αυτο καποιος ειτε με καποιο τροποποιημενο ειδικα firmware ειτε με καποιο παραπλησιο γενικοτερα ομως αν πετυχαινε εχεις σκεφτει τι προεκτασεις θα ειχε αυτο για τα κινητα και τις δυνατοτητες τους?θα ηταν αναφισβητητα υπεροχο να κανεις οτι θες και στον κοσμο της πληροφορικης θεωρω δεν υπαρχει το δεν γινεται υπαρχει το δεν το εχω βρει πως να το κανω ακομη!

scoop
22 Μάι. 2010, 12:02
Tα κινητα που πουλα σε αυτη τη φαση το πλαισιο οπως ειπαν και αλλα παιδια που το αγορασαν ειναι με το τελευταιο ελληνικο firmware.
Πηγα σε πλαισιο (Σταυρος Αγ Παρασκευης) απλα για να το δω σε αλλα χρωματα (αφου εχω το μαυρο) .Δεν το ειχαν στα demo που εχουν εξω ,ρωτησα και η κοπελα μου εβγαλε απο το ντουλαπακι ενα κουτι ανοιγμενο (ηταν το χρυσαφι ηταν οντως datsun , Μεση ανατολη) και μου ειπε οτι το εχουν ανοιγμενο για να το δειχνουν.
Μετα μου ειπε αν θελω να το αγορασω μπορει να φερει το Ασημι_Μαυρο σφραγισμενο σε μια μερα.
Επισης να πω οτι το firmware που ανεβασαμε δεν ειναι πειραγμενο ειναι το original που εχουν και τα κινητα απο το πλαισιο....
Παντως οποιος το σκεφτεται ας βιαστει μπας και προλαβει κανα ασημι μαυρο απο πλαισιο γιατι οταν βλεπω κινητα οπως το LG 880 με 350� ή το sonyericksson 995 με 285� ε οντως το JET στην τιμη των 199� ειναι κελεπουρι.... (εγω πριν 4 μηνες εδωσα 300�)...

Επειδή έχω μπερδευτεί λίγο με τα χρώματα, σε μαύρο υπάρχουν αυτό που είναι όλο μαυρο και ένα μαύρο-ασημι (ή γκρι το λες) ;

Μαύρο (όχι ultra μάλλον):
http://eng.mobiset.ru/catalog/gallery/?id=28606
http://eng.mobiset.ru/catalog/gallery/?id=28607
http://eng.mobiset.ru/catalog/gallery/?id=28604
http://eng.mobiset.ru/catalog/gallery/?id=28632

Το παρακάτω είναι το μαυρο-ασημί που είναι και η ultra edition που βγήκε πιο μετά. Είναι μέταλλο ;! γιατί νομίζω οτι στο Πλαίσιο εγώ είχα δει και ένα με γκρί περιθώριο.
Είναι τα ίδια γκρί και ασημί ;

Ασημί:
http://www.3g.co.uk/PR/April2010/Samsung-Jet-Ultra-Edition-Review-Photo1.html

Το επόμενο λογικά είναι το ultra σε μαυρο γιατί έχει το μικρό πλαίσιο κάτω απο την οθόνη που είναι ο κύβος και τα ακουστικά, σε γκριζωπό χρώμα.
Δεν βλέπω γκρι περιθώριο σε αυτό.

http://www.3g.co.uk/PR/April2010/Samsung-Jet-Ultra-Edition-Review-Photo3.html

Τελικά το Πλαίσιο έχει αυτό που λέγεται metalic black, που έχει αυτό το γκρι περιθώριο.
http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/SAMSUNG-GT-S8000-Metalic-Black.htm
Ελπίζω να το φέρνουν και σε άλλα χρώματα.

Ποιο χρώμα είχει αυτό την περίεργη πίσω όψη ;! Το original μαύρο;
http://eng.mobiset.ru/catalog/gallery/?id=28621
http://eng.mobiset.ru/catalog/gallery/?id=28639

mariosx
22 Μάι. 2010, 15:15
Μήπως υπάρχει ένας καλός άνθρωπος που τρέχει το opera mini 5 στο samsung jet? από την σελίδα της όπερα, λέει δεν υποστηρίζεται, αλλά το είχα βάλει εγώ (κάπως), και τώρα που έκανα ενα flash, δεν γίνεται install ....

haki
22 Μάι. 2010, 15:27
Μήπως υπάρχει ένας καλός άνθρωπος που τρέχει το opera mini 5 στο samsung jet? από την σελίδα της όπερα, λέει δεν υποστηρίζεται, αλλά το είχα βάλει εγώ (κάπως), και τώρα που έκανα ενα flash, δεν γίνεται install ....

Δε λειτουργει η τελευταια εκδοση του οπερα 5. Λειτουργει ομως η προηγουμενη που την εχω στα Αγγλικα. Σου την ανεβασα για να την κατεβασεις απ'ευθειας στο κινητο. Μπες με το κινητο στο http://www.waphq.net/wap.php και βαλε κωδικο 531106

mariosx
22 Μάι. 2010, 15:35
Δε λειτουργει η τελευταια εκδοση του οπερα 5. Λειτουργει ομως η προηγουμενη που την εχω στα Αγγλικα. Σου την ανεβασα για να την κατεβασεις απ'ευθειας στο κινητο. Μπες με το κινητο στο http://www.waphq.net/wap.php και βαλε κωδικο 531106

Σ' ευχαριστώ πολύ. Αλλά δυστυχώς, δεν είναι η έκδοση που είχα πριν :(

αυτή που είχα δεν είχε τα τοξάκια πάνω κάτω δεξιά αριστερα, και έβλεπες όλη την οθόνη...

και δεν την είχα φυλάξει ρε γμτ... :cry:

edit: Αυτή που μοιάζει περισσότερο μ' αυτήν που είχα (αλλά αυτή είναι λίγο τσαπατσούλικη) είναι αυτή: http://www.waphq.net/wap.php με κωδικό 532076

anergos13
22 Μάι. 2010, 15:41
Γενικότερα τα embedded π.χ. το κινητό του, είναι πολύ πιο περίεργα απο τα PC σε περίπτωση που κάνεις αυτό τον παραλληλισμό ακριβώς λόγω του ότι είναι για πιο εξειδικευμένα δουλειές.

Το firmware είναι άμεσα συνδεδεμένο με συγκεκριμένο hardware, δεν μπορείς να τραμπάρεις firmware μεταξύ ανόμοιων κινητών.
Είσαι πολύ πιο περιορισμένος στο τι μπορεί να κάνεις. Ακόμα και αν γίνεται θεωρητικά είναι σχεδόν απίθανο να προσπαθήσει το κάνει κανείς.

@anergos13 Για το άνοιγμα αυτό μου είπαν και μένα απλά ειμαι λίγο καχύποπτος.
Όσο για το firmware που λες όποιος έχει το τελευταίο το κάνει dump απο το κινητό του και το ανεβάζει ;
Γενικά η διαδικασία να πας στο service και να σου κάνει το update είναι επίπονη ;
Μαλλον οχι το Firmware εχει κατεβει απο καποιο site το share4gsm .
Δεν χρειαζεται να πας στο service για να στο βάλουν και πιθανων να πληρωσεις.
Εκει επειδη συνηθως δεν υπαρχει φυσικη παρουσια του πελατη απλα το παραδιδεις πιθανως να σου βαλουν και καποιο παλιοτερο.
Παντως σου προτεινω να το κανεις μονος σου σε ενα τεταρτακι το πολυ εισαι κομπλε....

tragopapas
22 Μάι. 2010, 15:41
παιδια σκεφτομαι να το παρω απο πλαισιο. τι λετε αξιζει τα χρηματα η οθονη αφης τι λεει; ειχα το lg ks20 και με κουρασε η οθονη του. μπορω να γραψω το σιγμα το τελικο γιατι το samsung d900i δεν το γραφει. επισεις πια τα συν και πια τα πλην;
ευχαριστω

mariosx
22 Μάι. 2010, 15:45
παιδια σκεφτομαι να το παρω απο πλαισιο. τι λετε αξιζει τα χρηματα η οθονη αφης τι λεει; ειχα το lg ks20 και με κουρασε η οθονη του. μπορω να γραψω το σιγμα το τελικο γιατι το samsung d900i δεν το γραφει. επισεις πια τα συν και πια τα πλην;
ευχαριστω

1) Αξίζει για τα λεφτά του
2) γράφει όλα τα ς
3) η οθόνη αφής δουλεύει :P

διαβάστε και καμιά σελίδα από τις τόσες που υπάρχουν στο forum. δεν γίνεται να λέγονται τα ίδια πράγματα 430 φορές επειδή βαριέστε..

tiffgraf
22 Μάι. 2010, 17:19
Καλησπερα και παλι λοιπον ψαχνωντας για αυτο που αναρωτιομουν πιο πανω ειδα οτι ειναι στο δρομο η δρομολογηση του android για να μπει στο jet και ηδη καποιοι developers καταφεραν να κανουν μια αρχη ενδιαφερονται πολλα ατομα για να περασουν το συγκεκριμενο os στο jet.
Αρα αν ειναι εφικτο να μπει android σιγουρα ειναι εφικτο να μπει και wm.

arkypraios
22 Μάι. 2010, 18:30
Παιδια επειδη σκεφτομαι να το αγορασω και εγω.Απαντηστε μου στα εξης αν μπορειτε
Καταρχας σε ποσα χρωματα βγαινει και ποια ειναι αυτα;Δευτερον τι μορφη βιντεο υπστηριζει Μπαινει κανονικα σε ολες τις σελιδες του ιντερνετ;Τελος μπορω να περναω παιχνιδια και εφαρμογες απευεθειας απο το pc;

mariosx
22 Μάι. 2010, 18:55
Καλησπερα και παλι λοιπον ψαχνωντας για αυτο που αναρωτιομουν πιο πανω ειδα οτι ειναι στο δρομο η δρομολογηση του android για να μπει στο jet και ηδη καποιοι developers καταφεραν να κανουν μια αρχη ενδιαφερονται πολλα ατομα για να περασουν το συγκεκριμενο os στο jet.
Αρα αν ειναι εφικτο να μπει android σιγουρα ειναι εφικτο να μπει και wm.

1) Το "αρα" σου είναι άτοπο :p
2) αν είναι εφικτό να μπει android (που δεν είναι και δεν νομίζω να είναι τους επόμενους μήνες, από τη στιγμή που μόνο πολύ αρχικά βήματα έχουν γίνει - bootloader μόνο βασικά), τότε δεν νομίζω να θέλει κανείς να βάλει wm :)

Για τον φίλο πατριώτη (πιθανών) που ρωτάει για το τηλέφωνο, υποστηρίζει 3GP, divX, AVI, κτλ, μπαίνει κανονικά σε όλες τις σελίδες, αλλά μην περιμένεις user experience όπως το Desire ή το nexus ασπουμε, παιχνίδια και εφαρμογές δεν μπορείς να περάσεις από το PC. Πρέπει να τα κατεβάζεις απ' ευθείας από το τηλέφωνο.

vaggelisedessa
22 Μάι. 2010, 20:02
Τελικά αξίζει να το πάρω ή όχι.
Θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις
1.Η κάμερα είναι καλή , κ το φλάς?
2.Κολλάει
3.Η οθόνη είναι υπερευαίσθητή?Αυτά περι φουσκάλες τι είναι?

Αυτά....

james9
22 Μάι. 2010, 20:18
εγω το παραγγειλα σημερα για τη γυναικα μου. ειχα και επιδοτηση απο την κοσμοτε η οποια το πουλαει 414 ευρω. μιλαμε οτι ναναι... μπανανια....

anergos13
22 Μάι. 2010, 22:39
εγω το παραγγειλα σημερα για τη γυναικα μου. ειχα και επιδοτηση απο την κοσμοτε η οποια το πουλαει 414 ευρω. μιλαμε οτι ναναι... μπανανια....

καλα ποση επιδοτηση ειχες δεν σε συμφερε να το παρεις με 199€ απο πλασιο και να ριξεις την επιδοτηση σε εκπτωση παγιου?

nick_ee
22 Μάι. 2010, 23:51
1)
Έχει καταφέρει κανείς να συγχρονίσει με Outlook Express 6 ;
Έβαλα το τελευταίο Studio 1.4.0κατι και δεν βλέπει το Outlook Express όταν πάω να το συχγρονίσω.

2)
Κάποια ενναλλακτική στο Outlook Express / Outlook υπάρχει για τις επαφές ;

konv
23 Μάι. 2010, 01:09
1) Γιατί κάποιος να μην προτιμήσει το s5620 Μοnte;
2) Για συγχρονισμό επαφών τι πρόγραμμα χρησιμοποιούμε;

mariosx
23 Μάι. 2010, 02:03
1) Γιατί κάποιος να μην προτιμήσει το s5620 Μοnte;
2) Για συγχρονισμό επαφών τι πρόγραμμα χρησιμοποιούμε;

έχει πολύ πιο όμορφη οθόνη το jet, από θέμα ανάλυσης δηλαδή.

Για συγχρονισμό εγώ χρησιμοποιώ το microsoft outlook...

james9
23 Μάι. 2010, 12:45
καλα ποση επιδοτηση ειχες δεν σε συμφερε να το παρεις με 199€ απο πλασιο και να ριξεις την επιδοτηση σε εκπτωση παγιου?

ειχα επιδοτηση 140 ευρω. πηρα δωρεαν ενα νοκια δεν θυμαμαι ποιο, το εσπρωξα την ιδια στιγμη σε ενα καταστημα που παιρνει κινητα και παραγγειλα απο το πλαισιο .

konv
23 Μάι. 2010, 17:20
έχει πολύ πιο όμορφη οθόνη το jet, από θέμα ανάλυσης δηλαδή.

Για συγχρονισμό εγώ χρησιμοποιώ το microsoft outlook...

Αν δεν έχουμε outlook? :(

pagrati7
24 Μάι. 2010, 01:21
Καλησπέρα παιδιά! θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για το ιντερνετ (HSDPA, 3.6 Mbps) είναι αρκετά γρήγορο όταν μπαίνεις από την κάρτα και όχι από wifi ?

djmatthewgr
24 Μάι. 2010, 14:10
έχω το κινητό περίπου 5 μήνες. στην αρχή ξεφόρτιζε μέσα σε μια μέρα η μπαταρία. είχα διαβάσει εδώ κάποιες συμβουλές για το 3g, τη φωτεινότητα, δόνηση κτλ και η μπαταρία είχε στρώσει κάπως. τους 4 πρώτους μήνες έκανα ελάχιστη εως καθόλου χρήση του κινητού αλλά εδώ κ ένα μήνα το χρησιμοποιώ κανονικά γιατί πρώτα το είχα σαν δεύτερη συσκευή. το πρόβλημα μου έχει να κάνει πάλι με την μπαταρία. το φορτίζω κανονικά και το βγάζω. 2 ώρες μετά έχει πέσει μια γραμμή. 3 ώρες μετά κ αφού έχω στείλει γύρω στα 20 μηνύματα πάει κ η επόμενη γραμμή. ως το τέλος της μέρας ξεφορτίζει τελείως.
το κινητό το χρησιμοποιώ κυρίως για μηνύματα και ελάχιστα τηλέφωνα κατα τη διάρκεια της μέρας. καθόλου internet, video, μουσική, ραδιόφωνο, παιχνίδια και γενικά εφαρμογές τπτ τέτοιο.
τι συμβαίνει και ξεφορτίζει??
το κινητό το είχα πάρει απο το πλαίσιο αν παίζει κάποιο ρόλο...

Tabman
24 Μάι. 2010, 17:18
Παιδια γεια σας,
Μπορει να μου εξηγήσει κάποιος, επειδη δεν έχω καταφέρει να βγάλω άκρη, το κλειστό λειτουργικό τι συνεπάγεται ως προς το GPS?

Thanx.

sec
25 Μάι. 2010, 01:52
Τελικά ποιό πρόγραμμα να βάλω για να έχω GPS στο κινιτό;

milanezos13
25 Μάι. 2010, 15:12
έχω το κινητό περίπου 5 μήνες. στην αρχή ξεφόρτιζε μέσα σε μια μέρα η μπαταρία. είχα διαβάσει εδώ κάποιες συμβουλές για το 3g, τη φωτεινότητα, δόνηση κτλ και η μπαταρία είχε στρώσει κάπως. τους 4 πρώτους μήνες έκανα ελάχιστη εως καθόλου χρήση του κινητού αλλά εδώ κ ένα μήνα το χρησιμοποιώ κανονικά γιατί πρώτα το είχα σαν δεύτερη συσκευή. το πρόβλημα μου έχει να κάνει πάλι με την μπαταρία. το φορτίζω κανονικά και το βγάζω. 2 ώρες μετά έχει πέσει μια γραμμή. 3 ώρες μετά κ αφού έχω στείλει γύρω στα 20 μηνύματα πάει κ η επόμενη γραμμή. ως το τέλος της μέρας ξεφορτίζει τελείως.
το κινητό το χρησιμοποιώ κυρίως για μηνύματα και ελάχιστα τηλέφωνα κατα τη διάρκεια της μέρας. καθόλου internet, video, μουσική, ραδιόφωνο, παιχνίδια και γενικά εφαρμογές τπτ τέτοιο.
τι συμβαίνει και ξεφορτίζει??
το κινητό το είχα πάρει απο το πλαίσιο αν παίζει κάποιο ρόλο...
Φιλε προφανως εχει καποιο προβλημα η συσκευη η η μπαταρια σου. Δεν ειναι φυσιολογικο να ξεφορτιζει τελειως σε 1 ημερα. Το δικο μου με περισσοτερη χρηση απο αυτη που περιγραφεις κραταει χαλαρα 3 ημερες.Με λιγη χρηση μ εχει κρατησει κ 6 ημερες....

Foutre
25 Μάι. 2010, 19:32
Τελικά ποιό πρόγραμμα να βάλω για να έχω GPS στο κινιτό;

route 66 αλλα δεν θαχεις πλοηγηση αν δεν πλερωσης για αυτη .!!!:wacko:

tragopapas
25 Μάι. 2010, 22:34
Καλησπερα! Το παρηγγειλα. Θα το εχω την Παρασκευη απο το πλαισιο. Τωρα να ρωτησω:
α. Ποσες ωρες θελει φορτιση; (Μου εχουν πει πως επειδη εχουν μεσα εναν πυκνωτη που την πρωτη φορα καταγραφει τη μεγιστη χωρητικοτητα της μπαταρια πρεπει να το φορτιζω ενα βραδυ.)
β. Να βγαλω την ζελατινα της οθονης ή θα γρατσουνιστει ευκολα; Αξιζει να αγορασω αλλη ζελατινα;

Αυτα προς το παρων...

Σας ευχαριστω πολυ ολους σας για τις παρατηρησεις, τις συμβουλες και την πολυτιμη βοηθεια που μου προσφερατε για την επιλογη της συσκευης!!!

nick_ee
25 Μάι. 2010, 23:10
Καλησπερα! Το παρηγγειλα. Θα το εχω την Παρασκευη απο το πλαισιο. Τωρα να ρωτησω:
α. Ποσες ωρες θελει φορτιση; (Μου εχουν πει πως επειδη εχουν μεσα εναν πυκνωτη που την πρωτη φορα καταγραφει τη μεγιστη χωρητικοτητα της μπαταρια πρεπει να το φορτιζω ενα βραδυ.)
β. Να βγαλω την ζελατινα της οθονης ή θα γρατσουνιστει ευκολα; Αξιζει να αγορασω αλλη ζελατινα;

Αυτα προς το παρων...

Σας ευχαριστω πολυ ολους σας για τις παρατηρησεις, τις συμβουλες και την πολυτιμη βοηθεια που μου προσφερατε για την επιλογη της συσκευης!!!

α. Το φορτίζεις όση ώρα χρειάζεται, δηλαδή το φορτίζεις κλειστό και σου λεει όταν φορτίσει πλήρως.
β. Δεν γίνεται να δεις αμα δεν την βγάλεις. Για την αγορα άλλης ζελατίνας όπως στο iphone δηλώνω άγνοια αλλά εχει μια κομψή δερμάτινη θηκούλα μέσα.

γ. Επειδή είναι παραγγελιά όταν το πάρεις δώσε, *#1234# να μας πεις το firmware να δούμε αν έχεις κάτι νεότερο απο αυτό που υπάρχει.

Να κάνω και εγώ μια ερωτηση:
Το ρημάδι το κιτρινοπό εικονίδιο ηχείου, ακριβώς αριστερα απο την ένδειξη μπαταρίας τι συμβολίζει ;

Axwell
25 Μάι. 2010, 23:13
Να κάνω και εγώ μια ερωτηση:
Το ρημάδι το κιτρινοπό εικονίδιο ηχείου, ακριβώς αριστερα απο την ένδειξη μπαταρίας τι συμβολίζει ;

Είναι η ένδειξη ότι το κινητό είναι σε 'Normal' mode. Άμα το βάλεις σε 'Silent' mode αλλάζει και έχει μια κόκκινη γραμμή από πάνω.

konv
25 Μάι. 2010, 23:27
Ρε παιδιά ας πει κάποιος, τι επιλογές έχουμε από προγράμματα πλοήγησης;
Ευχαριστώ

Thou_Bou
26 Μάι. 2010, 00:22
παιδια να κανω μια ερωτηση, ισως φανει κάπως ακυρη. το κινητο αυτο υπαρχει περιπτωση του χρονου τετοια εποχη, να ειναι ακομα διαθεσιμο έστω σε κάποιο μαγαζί του skroutz.gr ?

enigma84
26 Μάι. 2010, 00:28
Ρε παιδιά ας πει κάποιος, τι επιλογές έχουμε από προγράμματα πλοήγησης;
Ευχαριστώ

Έχει απαντηθεί ακριβώς πιο πάνω

παιδια να κανω μια ερωτηση, ισως φανει κάπως ακυρη. το κινητο αυτο υπαρχει περιπτωση του χρονου τετοια εποχη, να ειναι ακομα διαθεσιμο έστω σε κάποιο μαγαζί του skroutz.gr ?
Παίζει...Αλλα μπορεί τότε με 200euro να κάνεις παπάδες.Αλλά τι να λέει;;;

Thou_Bou
26 Μάι. 2010, 01:16
[QUOTE=

Παίζει...Αλλα μπορεί τότε με 200euro να κάνεις παπάδες.Αλλά τι να λέει;;;[/QUOTE]

απλα μου αρεσει πολυ σαν συσκευη .εχω ομως το lg renoir και αν και το εω βαρεθει, ε δεν αξιζει για μια καλυτερη οθονη και πιο καλη κατασκευη να δωσω 200 ευρω. και ναι λογικα του χρονου θα γινεται χαμος απο αξιόλογες συσκευες.

(αλλος ενας εθισμενος στις αλλαγες συσκευων).

enigma84
26 Μάι. 2010, 01:40
απλα μου αρεσει πολυ σαν συσκευη .εχω ομως το lg renoir και αν και το εω βαρεθει, ε δεν αξιζει για μια καλυτερη οθονη και πιο καλη κατασκευη να δωσω 200 ευρω. και ναι λογικα του χρονου θα γινεται χαμος απο αξιόλογες συσκευες.

(αλλος ενας εθισμενος στις αλλαγες συσκευων).
Οπότε δεν χρειάζεται να το σκέφτεσαι...Και εγώ ψηνόμουν να αλλάξω το u900 μου αλλά το σκέφτομαι γιατί Αύγουστο μπαίνω στρατό και πέραν του ότι δεν θα το χαρώ θα κινδυνεύει να "εξαφανιστεί" και κατά Γενάρη έχω επιδότηση εταιρική οπότε ότι θέλω το παίρνω τότε χωρίς να δώσω λεφτά τώρα και μπορεί να πάρω τότε κάποια καλύτερη και πιο καινούργια. Μόνο σε μια περίπτωση έπαιζε να έπαιρνα τώρα αλλά δεν έκατσε....

sec
26 Μάι. 2010, 02:28

Για το garmin γνωρήζει κανείς αν το τρέχει;

rostropol
26 Μάι. 2010, 09:56
Για το garmin γνωρήζει κανείς αν το τρέχει;
Είναι κλειστού λειτουργικού άρα μόνο το r66 και το Google Maps για GPS εφαρμογές.

CaeSaR
26 Μάι. 2010, 21:15
Θα έχει σίγουρα αναφερθεί πιο πριν, αλλά από που ρυθμίζω το κινητό να χρησιμοποιεί την σύνδεση του WiFi αντί για Wap/Cosmote Internet;

Edit. Πως ενεργοποιώ τα mms σε Whats Up νούμερο; Προσπαθώ να στείλω μήνυμα MMS στο 1331, αλλά δεν πάει...

myphone.gr
Όροι Χρήσης :: Προσωπικά Δεδομένα