PDA

View Full Version : [Επίσημο] Sony Ericsson W595

Σελίδες : 1 2 3 [4] 5

RAVER
23 Οκτ. 2009, 22:23
υπαρχει καμια εφαρμογη wifi?
το wifi ειναι λειτουργια του κινητου,δεν ειναι εφαρμογη! :wacko:

εσυ τι ακριβως θελεις..ακομη να καταλαβω :O

stefanw595
24 Οκτ. 2009, 00:03
υπαρχει καμια εφαρμογη wifi?

Eιναι θεμα hardware και οχι software. Απο την στιγμη που η συσκευη δεν εχει ενσωματωμενο δεκτη ωστε να μπορει να πιασει τα δικτυα wifi δεν υπαρχει κανενας τροπος να συνδεθει.

kosmasgr
3 Νοέ. 2009, 19:16
Aντε να δούμε πότε θα βγεί η R3EF001 και για εμάς ;)

proper_evolution
4 Νοέ. 2009, 00:06
Σιγά μην βγει... Στην ουσία δεν προσθέτει τίποτα. Η R3EA037 δεν έχει και τίποτα σοβαρά προβλήματα (εκτός από το bluetooth, που με μερικές συσκευές, LG κυρίως, δεν συνδέεται που να χτυπιέσαι!)

van_loperty
8 Νοέ. 2009, 20:33
παιδια εχω ενα προβλημα.το πηρα χτες το κινητο απο τον γερμανο και ταυτοχρονα μετετρεψα την καρτα μου σε συνδεση cosmote.παρατηρω ομως πως εχει πολυ κακο σημα το κινητο.ειδικα μεσα στο σπιτι κινειται μεταξυ μια γραμμουλας και καμιας.εχει και ο αδερφος μου sony ericcson και cosmote και εχει κανονικα σημα.δοκιμασαμε μαλιστα και αλλαξαμε τις καρτες μηπως φταει η αλλαγη απο καρτα σε συνδεση αλλα τιποτα.εκανα και επανεγκατασταση λογισμικου απο τη SE.εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να παιζει?thanx

RAVER
8 Νοέ. 2009, 20:39
παιδια εχω ενα προβλημα.το πηρα χτες το κινητο απο τον γερμανο και ταυτοχρονα μετετρεψα την καρτα μου σε συνδεση cosmote.παρατηρω ομως πως εχει πολυ κακο σημα το κινητο.ειδικα μεσα στο σπιτι κινειται μεταξυ μια γραμμουλας και καμιας.εχει και ο αδερφος μου sony ericcson και cosmote και εχει κανονικα σημα.δοκιμασαμε μαλιστα και αλλαξαμε τις καρτες μηπως φταει η αλλαγη απο καρτα σε συνδεση αλλα τιποτα.εκανα και επανεγκατασταση λογισμικου απο τη SE.εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να παιζει?thanx
τιποτα δεν φταιει.ετσι ειναι μερικα τηλεφωνα.
τωρα αν εχεις αμφιβολιες..με αποδειξη αγορας και δικαιουσε αλλαγη,εφοσον αποδειξεις οτι το κινητο ειναι "χαλασμενο".:worry:

proper_evolution
14 Νοέ. 2009, 12:26
Νέα έκδοση λογισμικού: R3EG004.

stefanw595
14 Νοέ. 2009, 15:36
Νέα έκδοση λογισμικού: R3EG004.

Ευχαριστουμε για την ενημερωση proper_evolution. Θα την περασω αργοτερα.
Μηπως εχουμε changelog με τις αλλαγες η πολλα ζηταω?:rolleyes:

proper_evolution
14 Νοέ. 2009, 16:17
Δεν έχω ασχοληθεί πολύ με το ψάξιμο για να δω αλλαγές, αλλά πρώτες εντυπώσεις είναι ότι το τηλέφωνο είναι πιο γρήγορο στα μενού και στην εξερεύνηση των φακέλων, στο media centre κτλ. Επίσης από το se-nse λένε ότι έχουν διορθωθεί οι ζώνες ώρας στις ρυθμίσεις της ώρας, ότι το Google Maps πάει πλέον σφαίρα και ότι έχουν φτιάξει αφ'ενός την ποιότητα του ήχου μέσα από τα ακουστικά και εφ'ετέρου την ένταση μέσα από τα μεγάφωνα (τα 2 τελευταία μπορώ να τα επιβεβαιώσω)! :)

kosmasgr
14 Νοέ. 2009, 16:34
Ωραία για να την περάσω ;)

Up.
Δεν κατάλαβα διαφορά στην ταχύτητα , αλλά αισθητή η διαφορά ήχου απο τα ακουστικά. Απο το μεγάφωνο πάλι δεν κατάλαβα γιατί δεν ακούω συχνά ;)

lms
18 Νοέ. 2009, 13:08
παιδια εχω το εξης προβλημα
ξαφνικα εξαφανηστηκε απο το μενου του η επιλογη αναφορας παραδοσης sms
κ ετσι δεν μπορω να ξερω αν ενα μηνυμα εχει παραδωθει
εντομεταξυ εχω προσπαθησει να κανω αναβαθμιση απο το site αλλα στο τελος πριν καν γινει εγκατασταση κλεινει η εφαρμογη λογο σφαλματος κ μολις εχει ολοκληρωθει ο ελεγχος για το αν υπαρχει νεα αναβαθμιση απο το site

stefanw595
18 Νοέ. 2009, 18:19
Εκανες μηπως αναβαθμιση over the air?
Δοκιμασε να κανεις αναβαθμιση λογισμικου απο ενα αλλο pc και αν περασεις απο κει το τελευταιο firmware τοτε νομιζω το προβλημα θα λυθει.

juliost
1 Δεκ. 2009, 14:54
Αγόρασα από κατάστημα WIND to W595, αλλά δεν έχω βρει τον τρόπο να αλλάξω τη συντόμευση του πάνω δεξιού κουμπιού που με στέλνβει στο WIND+. Το μόνο που καταφέρνω είναι να αλλάξω τις συντομέυσιες του κεντρικού κουμπιού των τεσσάρων κατευθύνσεων... Ξέρει καποιος τρόπο να το αλλάξω; Επίσης το animation του τερματισμού;

RAVER
1 Δεκ. 2009, 15:18
Αγόρασα από κατάστημα WIND to W595, αλλά δεν έχω βρει τον τρόπο να αλλάξω τη συντόμευση του πάνω δεξιού κουμπιού που με στέλνβει στο WIND+. Το μόνο που καταφέρνω είναι να αλλάξω τις συντομέυσιες του κεντρικού κουμπιού των τεσσάρων κατευθύνσεων... Ξέρει καποιος τρόπο να το αλλάξω; Επίσης το animation του τερματισμού;
δεν γινεται να το αλλαξεις.εκτος και αν βγαλεις τελειως το μενου της wind.και θα χασεις την 2ετη εγγυηση σου.
το ξερω οτι ειναι σπαστικο..αλλα δεν μπορεις να κανεις κατι γι'αυτο.:cool:

Dr_Michael
9 Δεκ. 2009, 15:26
ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ SE W595 και κολλάει από τα πρώτα δευτερόλεπτα που θα ανοίξει, κάνοντας συνεχώς μόνο του επανεκκινήσεις. Εστάλη πίσω στην SE, υποτίθεται ότι έκανε αναβάθμιση λογισμικού και πάλι τα ίδια συμβαίνουν.

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Τρέχουσα έκδοση:
1205-5129
R3EG004
091021

stefanw595
9 Δεκ. 2009, 16:16
Πόσο καιρό το έχεις? Αν είναι όντως καινούριο πάνε απο εκεί που το πήρες και απαίτησε αλλαγή και όχι service.
Η εκδοση λογισμικού που έχει είναι η τελευταία.

Dr_Michael
9 Δεκ. 2009, 16:19
Πόσο καιρό το έχεις?

Μόλις αγοράστηκε και ανοίχτηκε από το κουτί του, παρουσίασε το πρόβλημα. Εστάλη πίσω, έγινε αναβάθμιση λογισμικού (προφανώς δεν ελέγχθηκε η ορθή λειτουργία) και πάλι δεν παίζει. Είναι σύνηθες αυτό το πρόβλημα; Κάπου το πήρε το μάτι μου πάλι.

stefanw595
9 Δεκ. 2009, 16:29
Μόλις αγοράστηκε και ανοίχτηκε από το κουτί του, παρουσίασε το πρόβλημα. Εστάλη πίσω, έγινε αναβάθμιση λογισμικού (προφανώς δεν ελέγχθηκε η ορθή λειτουργία) και πάλι δεν παίζει. Είναι σύνηθες αυτό το πρόβλημα; Κάπου το πήρε το μάτι μου πάλι.
Ωραία αφού ειναι καινούριο είναι εντός DOA οπότε σαν καταναλωτής έχεις το κάθε δικαίωμα να το πας πίσω και να σου δώσουν ένα καινούριο.
Αυτό μπορεί να συμβει με οποιαδήποτε συσκευή απο την πιο φθηνή εως την πιο ακριβή.
Εδώ εγώ όταν είχα πάρει το δικό μου w595 το πρώτο που είχα πάρει δεν δούλευε το ένα ακουστικό απ τα hands free και μου το άλλαξαν αμέσως με καινούριο.

zxr
9 Δεκ. 2009, 16:32
Μην το συζητήσεις. Απαίτησε κατευθείαν αντικατάσταση με καινούριο.

Dr_Michael
9 Δεκ. 2009, 16:39
Ωραία αφού ειναι καινούριο είναι εντός DOA οπότε σαν καταναλωτής έχεις το κάθε δικαίωμα να το πας πίσω και να σου δώσουν ένα καινούριο.
Αυτό μπορεί να συμβει με οποιαδήποτε συσκευή απο την πιο φθηνή εως την πιο ακριβή.
Εδώ εγώ όταν είχα πάρει το δικό μου w595 το πρώτο που είχα πάρει δεν δούλευε το ένα ακουστικό απ τα hands free και μου το άλλαξαν αμέσως με καινούριο.

Δεν βλέπω να υπάρχει η διάθεση αντικατάστασης. Εδώ δεν ελέγξανε καν αν λειτουργεί μετά την αναβάθμιση που κάνανε. Πλέον είναι σχεδόν σίγουρα θέμα hardware.

stefanw595
9 Δεκ. 2009, 16:46
Δεν βλέπω να υπάρχει η διάθεση αντικατάστασης. Εδώ δεν ελέγξανε καν αν λειτουργεί μετά την αναβάθμιση που κάνανε. Πλέον είναι σχεδόν σίγουρα θέμα hardware.
Mα δεν είναι θέμα διάθεσης. Σε αυτή την περίπτωση εσύ αποφασίζεις αν θα γινει η αλλαγή και όχι αυτοι. Δεν φέρεις εσυ ευθύνη για τα προβληματικά κομμάτια της SE.

Εκτός και αν έχεις διάθεση να πετάξεις ολοκαίνουριο κινητό για λόγο που δεν φταις εσύ.

zxr
9 Δεκ. 2009, 16:47
Το θέμα δεν είναι αν υπάρχει διάθεση. Το θέμα είναι ότι είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν βάσει νόμου.

EDIT: με πρόλαβες stefanw595

Dr_Michael
9 Δεκ. 2009, 16:49
Το θέμα δεν είναι αν υπάρχει διάθεση. Το θέμα είναι ότι είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν βάσει νόμου.

Ναι είναι σαφέστατο. Θα απαιτήσω αντικατάσταση. Τρομερή ταλαιπωρία πάντως...

zxr
9 Δεκ. 2009, 18:15
Σε καταλαβαίνω κι έχεις απόλυτο δίκιο. Πάρε και το νόμο (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2854043#post2854043) να τον έχεις στα χέρια σου σε περίπτωση που αρχίσουν τα περίεργα.

Dr_Michael
9 Δεκ. 2009, 18:20
Σε καταλαβαίνω κι έχεις απόλυτο δίκιο. Πάρε και το νόμο (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2854043#post2854043) να τον έχεις στα χέρια σου σε περίπτωση που αρχίσουν τα περίεργα.

Σας ευχαριστώ όλους.

kinitoneidimonas
9 Δεκ. 2009, 19:07
Βρε παιδιά ΜΗΝ το παίζετε βασιλικότεροι του βασιλέως χωρίς να γνωρίζετε το background της ιστορίας.
Το κινητό το αγόρασε από εμένα που το είχα με ΣΑΦΗ ενδειξη στα μεταχειρισμένα και όχι στα καινούργια,με την σημείωση βέβαια πως το κινητό είναι καινούργιο ,αλλα δίνεται 45 (!!!! μεγάλο ποσό για το συγκεκριμενο κινητό)ευρω φτηνότερα γιατί είχαν τσαλακωθεί τα κουτιά του ,επειδή το κινητό είχε παει παραγγελία στην ΚΩ σε μια βλαμένη ,που έπειξε προφανώς με το σύστημα online παραγγελιών αζήτητο.Η κούριερ λοιπόν μετα απο 10 μέρες παραμονής στο νησί το γύρισε πίσω,αλλα το είχαν ταλαιπωρήσει πολύ.Το κουτί αν και δεν είχαν ανοιξει οι ταινίες ασφαλείας ,ειχε κατατσαλακωθεί.Φυσικά εγώ επειδή την φήμη μου στους πελάτες ,δεν την διακινδυνευω ,αποφάσισα να μπω μεσα και το κατεβασα 45 ευρώ,το εβγαλα από τα καινούργια,και το εβαλα στα μεταχειρισμένα(192 ευρώ είχε τότε το καινούργιο).Μετα απο μια εβδομάδα μου το παραγγέλνει ο Μιχάλης και του το έστειλα.Ο μιχάλης το έδωσε το κινητό δώρο στην κοπέλα ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ από την παραλαβή του ,και μου στελνει μειλ και μου λεει ,ρε φίλε ξερεις αυτο και αυτό.Του είπα στειλτο σε μενα ΦΙΛΟΤΙΜΑ ,ενω μπορούσα ΧΑΛΑΡΑ να τον παραπέμψω στην κοντινότερη αντιπροσωπεία της Sonyericsson,ΧΡΕΩΘΗΚΑ τα μεταφορικά και το πήρα.Βλέπω ότι το κινητό εχει σοβαρα κολλήματα.Σε σημείο που να μην φορτίζει.Του κάνω την μεγάλη αναβάθμιση ,και το χρησιμοποιώ μια μέρα με την κάρτα μου όπου και δουλευε ΑΨΟΓΑ.Κι αυτό για να μην τον καθυστερήσω μιας κι έχω πλήρη υποστήριξη σε λογισμικά..Του το στελνω πίσω ΠΑΛΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΧΡΕΩΣΗ με την Acs courier,συνολικά μεταφορικά 14 ευρω,λόγω της καλυτερης τιμής που εχω.Σήμερα με παίρνει τηλέφωνο ενω ειμαι Νοσοκομειο και περιμένω να χειρουργηθεί ο πατερας μου και του λεω οκ,εγω το δοκίμασα,ειχα μια μερα κι επαιζε μια χαρά,στείλτο πίσω (ΠΑΛΙ ΜΕ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΕΞΟΔΑ!!!)να το στειλω αυτη την φορά αντιπροσωπεία.Ουτε να τον αποφύγω πουχα την αγωνία μου τίποτα.Αμεσα στειλτο σε μένα.
Εχω το μαγαζί απο το 1998 γιατί δεν εχω δώσει δικαίωμα σε κανεναν,κι ο ένας μου φερνει τον άλλο.
Κι ερχεται εδω μεσα και ΓΡΑΦΕΙ ΑΡΛΟΥΜΠΕΣ και σεις χωρίς να γνωρίζετε ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ και ιστορίες?????????
ΞΕΡΕΤΕ τι σημαινει DOA??Dead on arrival,νεκρό κατα την άφιξη.
Κάνοντας χρήση αυτού του όρου ,ΜΟΝΟ οταν το κινητό ειναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΝΕΚΡΟ και δεν αναβει.,μπορεί και υποχρεούται κάποιος να το αλλαξει.Αλλα συνηθως όλοι είναι πιο ελαστικοί αφού και οι κατασκευαστες το επιτρέπουν.Κι αυτο ΑΥΣΤΗΡΑ ΣΕ 5 εργασιμες μερες από την πώλησή του.(ή 7 συνολικά)
ΕΣΕΙΣ που προστρεξατε να πειτε ΠΑΡΕ ΤΟ ΝΟΜΟ Στα χερια σου,εσυ θα αποφασίσεις κι όχι αυτοί κι αλλα τετοια ΤΣΕΓΚΑΒΑΡΙΚΑ ,ψευτοεπαναστατικά,ΧΩΡΙΣ Να ξερετε,τι λετε τωρα?
Χαρακτηριζεται DOA ένα κινητό όπου α)Το ψωνίζει καποιοs απο online κατάστημα από την στήλη των μεταχειρισμένων 45 ευρω χαμηλοτερα από την ήδη χαμηλότερη τιμη της αγοράς ρτου καινούργιου?(apiastos.gr)Και το οποίο περιγραφεται αναλυτικά ότι έχει κάνει δρομολόγιο σαν αζήτητο?
β)Kρατάει το κινητό ένα μηνα για να το κάνει δώρο,και διαπιστωνει το πρόβλημα με τα από ενα μήνα?

Μιχάλη ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ λυπάμαι για την αντιμετώπιση που είχες και γιαυτα που διάβασα.Εγω σε αντιμετώπισα σαν φίλο κι όχι σαν πελάτη,μιας και γνωριζόμαστε απο παλιά,που και τους πελάτες μου τους εχω μην σταξει και μην βρεξει αν διαβάσετε τις κριτικές μου στο skroutz.gr .http://www.skroutz.gr/m/495/Apiastos#shop_reviews
Eσύ πας και γραφεις για <ελλειψη διάθεσης αντικαταστασης,>ότι δεν ελέξαμε ΚΑΝ ότι δουλεύει ενω αυτό ξέρεις ότι δεν συμβαινει,σου ειπα επι μια μερα ειχα την καρτα μου ,και τέλος αποκρυπτεις και το πως το αγόρασες.Δηλαδή κατηγόριες σε δημόσιο φόρουμ,κι όχι σε μένα που όταν με πήρες τηλέφωνο αυτό το δηλητήριο πουβγαλες εδώ δεν το είχες βγάλει.Θα μπορούσες σε μενα να κανεις τα ανυποστατα παράπονα σου κι όχι δημόσια να γράφεις αυτά.Και μάλιστα γνωρίζοντας ότι είμαι σε νοσοκομείο και δεν μπορούσα να αντικρούσω.Ακόμα και το timing δείχνει πολλα.Μιλας για ταλαιπωρία.ΣΟΒΑΡΑ?Που ταλαιπωρηθηκες εσυ?Εγω πλήρωσα τα μεταφορικά 2 φορές,εγω ασχολήθηκα με αυτό,χωρίς να εχω υποχρεωση.Τοστειλες με την κουριερ μεσα στο κουτί που ηρθε και το πήρε και το ξαναπήρες πισω στον χωρο σου,ΧΩΡΙΣ ούτε να κουραστείς,ούτε να πληρώσεις.Κι ενω ηδη σουδωσα ολοκαινουργιο κινητό ,ΠΟΛΥ χαμηλότερα,δεν σε υποχρεωσα να τρεξεις αντιπροσωπέια.Μηπως φταιω ΕΓΩ που βγήκε ελαττωματικό??Είμαι υπευθυνος εγώ ή η αντιπροσωπεία για τις συσκευές?
Τι να πω λυπάμαι.Ευτυχώς εχω μεριμνήσει και έκοψα και κρατησα την απόδειξη λιανικής.
Θα σου στειλω λοιπόν την απόδειξη,κι απο δω και πέρα θα πορευθείς όπως κάθε άνθρωπος που αγοράζει συσκευή .Χωρις καμια ανάμειξή μου.
ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ.
Κι εδω το λινκ από το οποίο ψώνισε ο Μιχάλης!Δέστε την περιγραφή και σε ποιά κατηγορία του σάιτ το έχω...
http://www.apiastos.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=26&products_id=435

Dr_Michael
9 Δεκ. 2009, 19:16
Μάρκο δεν αναφέρθηκα σε σένα καθόλου. Αναφέρομαι στην εταιρία SE. Ασσφαλώς και δεν φταις εσύ για τίποτα. Όσα έγραψα αναφέρονται στην SE.

Και σκοπός μου όταν έγραψα εδώ μέσα, δεν ήταν να σε εκθέσω. Σκοπός μου ήταν να μάθω αν το συγκεκριμένο μοντέλο αντιμετωπίζει τέτοιο πρόβλημα συχνά.

Όποιος ανατρέξει στα προηγούμενα μηνύματά μου εδώ μέσα θα διαπιστώσει ότι αναφέρθηκα ξεκάθαρα στην SE και όχι στο κατάστημα, και ότι με ενδιέφερε να μάθω για το πρόβλημα που παρουσίασε αν είναι σύνηθες ή όχι.

Έχεις άδικο να νευριάζεις.

zxr
9 Δεκ. 2009, 19:34
kinitoneidimonas σε καμία περίπτωση δεν αναφέρθηκε κάποιος σε εσένα. Από όσα διαβάζω η αντιμετώπισή σου ήταν κάτι παραπάνω από άψογη (τόσο που το επόμενό μου κινητό θα είναι από σένα!!!).
Προφανώς και τα όσα ισχυριστήκαμε αφορούν την εταιρεία κι όχι έναν απλό πωλητή. Μην νιώθεις λοιπόν ότι σε βάλαμε στη γωνία και σε πυροβολούμε!

Υ.Γ.: Περαστικά στον πατέρα σου.

Dr_Michael
9 Δεκ. 2009, 19:36
Και να διευκρινήσω ότι η ταλαιπωρία μου έγκειται στο γεγονός των πολλαπλών αποστολών που όντως χρεώνεται ο Μάρκος και όχι εγώ.

stefanw595
9 Δεκ. 2009, 19:38
@kinitoneidimonas πριν εγώ μιλήσω για DOA ρώτησα δυο φορες αν το κινητό είναι καινούριο και πότε αγοράστηκε μιας και ξέρω οτι εντός DOA είναι 7 μέρες μετα την αγορά.
Εγώ και ο zxr δεν ήταν δυνατόν να γνωρίζουμε όλο το παρασκήνιο και όταν ο συμφορουμίτης μας είπε οτι είναι μόλις αγορασμένο φανταστήκαμε απο κάποιο κατάσημα.
Ούτε επαναστάτες είμαστε ούτε Τσε Γκεβάρα ΑΛΛΑ ούτε και μάντεις να γνωρίζουμε όλα αυτά που έχουν συμβεί.;)
Ίσα ίσα η συμπεριφορά σου απέναντι στον φίλο ήταν εξαιρετική.

Φιλικά πάντα Στέφανος.:)

zxr
9 Δεκ. 2009, 19:41
ΟΚ, παιδιά καλύτερα να το σταματήσουμε εδώ γιατί έχουμε ήδη πλατιάσει. Νομίζω ότι οι απαραίτητες εξηγήσεις δόθηκαν από όλες τις πλευρές οπότε, θέλω να πιστεύω, πως το θέμα λήγει.
Για οτιδήποτε άλλο μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τα προσωπικά μηνύματα.

crs83
11 Δεκ. 2009, 02:20
Ρε παιδιά πήρα το W595 και ενω πέρασα κανονικά μέσα θέματα και εικόνες me drag & drop δεν μπορώ με τιποτα να περάσω μεσα παιχνίδια, με τιποτα ομως.Κατέβασα αρκετα ,όλα java και σιγουρα αυτα που ταιριάζουν. Οπου και αν τα βάζω όμως , σε οποιονδήποτε φάκελο , οταν συνδέω το κινητό με τον Υπολογιστή δεν εμφανιζονται με τιποτα στο κινητο. Τι να κάνω? Βοηθήστε με:cry:......

stefanw595
11 Δεκ. 2009, 10:26
Ρε παιδιά πήρα το W595 και ενω πέρασα κανονικά μέσα θέματα και εικόνες me drag & drop δεν μπορώ με τιποτα να περάσω μεσα παιχνίδια, με τιποτα ομως.Κατέβασα αρκετα ,όλα java και σιγουρα αυτα που ταιριάζουν. Οπου και αν τα βάζω όμως , σε οποιονδήποτε φάκελο , οταν συνδέω το κινητό με τον Υπολογιστή δεν εμφανιζονται με τιποτα στο κινητο. Τι να κάνω? Βοηθήστε με:cry:......
Δεν έχω καταλάβει ακριβώς ποιό είναι το πρόβλημά σου.
Εσυ περνάς τα αρχεία jar στο κινητό αλλά δεν τα βρήσκεις ή δεν ξέρεις πως να τα κάνεις να παίξουν.
Αν είναι το πρώτο συνδεσε το κινητό σου σε μνήμη μαζικής αποθήκευσης και κάντα c/p σε ένα φάκελο (εγώ συνήθως τα βάζω στον φάκελο Άλλα). Αν πάλι είναι το δεύτερο βρες το αρχείο jar εκεί που το έχει αποθηκεύσει και τρέξτο ώστε να εγκατασταθεί και μετά θα το βρεις στον φάκελο παιχνίδια ή στο φάκελο εφαρμογές ανάλογα εσύ που θα επιλέξεις να εγκατασταθει.:)

crs83
11 Δεκ. 2009, 10:57
Κατεβάζω το αρχείο jar στον υπολογιστη, συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη , παταω μαζικη αποθηκευση , ανοιγουν οι φακελοι του κινητου και της καρτας μνημης , βαζω το παιχνιδι σε καποιον φακελο , κλεινω τους φακελους, ξεσυνδεω το κινητο , περιμενω να ανοιξει , πηγαινω να βρω το παιχνιδι και αυτο πουθενα.....προσπαθησα στο φακελο αλλοι αλλα στο κινητο δεν βρισκω τετοιο φακελο , οπως και οπου αλλου και να εβαλα το παιχνιδι. Στο μενου μου εμφανιζει στα πολυμεσα φωτογραφια , μουσικη , βιντεο, παιχνιδια, πηγ.ειδ.web, και ρυθμισεις. Πριν αγορασω αυτο ειχα το κ750ι και σε εκεινο τα εβαζα π.χ. στο φακελο βιντεο και τα εβρισκα για να τα κανω εγκατασταση. Σαυτο το κινητο τιποτα...

stefanw595
11 Δεκ. 2009, 11:10
Xμ δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό?
Αν έχεις card reader και αν τάπτορα δοκίαμσε να βγάλεις την κάρτα και να τα περάσεις έτσι.
Όταν απουνδέεις το κινητο κάνεις ασφαλή αφαίρεση?

crs83
11 Δεκ. 2009, 11:34
Δεν εχω αν ταπτορα , αλλα νομιζω οτι ειναι το ιδιο αφου μου εμφανιζει στον Η/Υ τους φακελους και του τηλεφωνου και της καρτας μνημης. Παντα κανω ασφαλη καταργηση.Τι να πω...

orck
14 Δεκ. 2009, 18:54
Προσπαθησα να το ψαξω αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο με αυτο που θα ρωτησω.
Εχω και εγω το W595, μου εμφανιζει διπλα στο σημα ενα μπλε εικονιδιο με το γραμμα Η μεσα, δεν ξερω τι ειναι και δεν βλεπω και στο manual τι ειναι αυτο το πραγμα.
Επισης τι μπορω να κανω για να ΜΗΝ συνδεεται καθε φορα που παταω κατα λαθος το πληκτρο my view; Μπορω να χαλασω τις ρυθμισεις συνδεσεων για να μην συνδεεται και χρεωνομαι χωρις λογο;

zxr
14 Δεκ. 2009, 19:13
To H δηλώνει την ύπαρξη 3G σήματος (HSDPA για την ακρίβεια). Μπρρείς να το απενεργοπoιήσεις πηγαίνοντας Μενού -> Ρυθμίσεις -> Συνδεσιμότητα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Δίκτυα GSM/3G -> Μόνο GSM (λογικά θα είναι το ίδιο για το W595, το είδα από το W705).

Για το δεύτερο φτιάξε ένα άλλο προφιλ internet με εσκεμμένα λανθασμένες ρυθμίσεις και όρισε το ως default ώστε να σου βγάζει σφάλμα όταν πατάς κατά λάθος το πλήκτρο κι έτσι να μην συνδέεται.

demetres_
27 Δεκ. 2009, 12:57
Εχω ένα πρόβλημα με το 595, όταν με καλούν δεν τούς ακούω. Το μεγάφωνο λειτουργεί κανονικά. Έκανα αναζήτηση αναβάθμισης μέσω pc suite και με έβγαλε up to date. Επαναφορά εργ.ρυθμίσεων αλλά το πρόβλημα παραμένει. Μπορώ να κάνω τίποτα άλλο πριν το πάω στον μάστορα?

gel7
28 Δεκ. 2009, 18:22
Εχω ένα πρόβλημα με το 595, όταν με καλούν δεν τούς ακούω. Το μεγάφωνο λειτουργεί κανονικά. Έκανα αναζήτηση αναβάθμισης μέσω pc suite και με έβγαλε up to date. Επαναφορά εργ.ρυθμίσεων αλλά το πρόβλημα παραμένει. Μπορώ να κάνω τίποτα άλλο πριν το πάω στον μάστορα?

Προσπάθησε να ξαναεγκαταστήσεις μέσω pc suite το λογισμικό και ας σου λέει
ότι είναι ενημερωμένο με το τελευταίο λογισμικό.
Εμένα κάποια στιγμή με βοήθησε στο να επανέλθουν όλα στο φυσιολογικό
στο προηγούμενο μου SE W760i
Ίσως σε βοηθήσει.

gogosbmx
28 Δεκ. 2009, 19:56
Γειά σας. Σε τι διάσταση, τύπο κ ποιότητα να μετατρέψω ταινία για να την δω στο κινητό και να μπορώ να την προχωράς μπρος - πίσω??

Ευχαριστώ

RAVER
29 Δεκ. 2009, 01:03
Γειά σας. Σε τι διάσταση, τύπο κ ποιότητα να μετατρέψω ταινία για να την δω στο κινητό και να μπορώ να την προχωράς μπρος - πίσω??

Ευχαριστώ
240x320 ειναι η αναλυση του κινητου.
τωρα θα την μετατρεψεις σε 3gp η mp4.

minasyo
29 Δεκ. 2009, 17:03
Εχω δυο ερωτιση
α)Παω Μηνηματα>Οι φιλοι μου?Συνομιλιες (Βαζω τα στυχεια μου..) Μετα παω συνδεση με και διαλεγω PnU.....
Μετα απο την αποθηκευση παταω εισοοδοσ κ μου λεει προβλημα δυκτιου
Επειτα ειδα οτι οτι δεν εχει IP...
Αμα βαλω τα στυχεια του ιντερνετ που εχω θα χρωθω,και θα δουλεευσει?
β)Πως μπορω να ξερω αμα ειναι 36 η΄ 37?????

piko4
30 Δεκ. 2009, 16:21
Καλησπέρα. Έχω εδώ και ένα χρόνο την συσκευή και αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα. Αρχικά, έβγαζα φωτογραφίες και δεν αποθηκεύονταν πουθενα, μετά χάθηκαν οι επαφές μου, μετά τα αρχεία μου, μετά δεν δεχόταν μηνύματα, και μετά χάλασε ο ήχος. Έκανα επαναφορά των αρχικών ρυθμίσεων, αλλά τίποτα. Επειδή είμαι αρχάριος στο κινητό, τι μπορεί να φταίει, και φτιάχνεται από τον υπολογιστή(με κάποια αναβάθμιση, φορματ κλπ) ή πρέπει να το πάω έξω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

EDIT: Κοίταξα παραπάνω ποστ και το έφτιαξα μέσω του PC Suite. Ευχαριστώ όπως και νά 'χει, το φόρουμ σας με γλίτωσε από το κόστος της επισκευής έξω.

Hraklis943
3 Ιαν. 2010, 03:39
Καλησπερα παιδια και Χρονια Πολλα!
Λοιπον εχω ενα προβλημα απο τοτε που πηρα το κινητο και γενικα βλεπω πως δεν ειναι προβλημα καθως ειναι σε ολα τα καινουργια κινητα της S.E
Αυτο που θελω να πω ειναι οτι αμα τραβηξω μια φωτογραφια η παρω και μια ασχετη φωτογραφια,την κανω Photoshop με τον υπολογιστη και την ξαναπερασω στο κινητο τοτε η εικονα θα φαινεται η μικρογραφια της αλλα οταν την πατας για να την δεις ειναι μαυρη....σου δειχνει δηλαδη ενα μαυρο φοντο....
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι γινεται αυτο...
Στο W810 πο εχω τις δειχνει μια χαρα...
Αλλα σε ολα τα καινουργια δεν τις δειχνει...
Μεχρι τωρα το εχω δοκιμασει σε w595,w910,k770 και σε ολα τις δειχνει μαυρες...
Ξερει κανεις καμια λυση?

minasyo
3 Ιαν. 2010, 13:17
για σας μολισ τωρα εβαλα γλασ μενθ και χρισιμοπιησα το CDA FILE MAKER ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΚΑΤΑΛΑΘΟς αγγλικα εκανα το φιλε το περασα με το a2 και εκανα update τωρα ειναι ολα οκ αλλα δεν εχει γλωσσα ελληνικα
τι να κανω??? σας παρακαλω βοηθηστεμε

το ελησα το προβλημα:):):):):)
ξερει καποιος πως να κανω δικο μου φλασ θεμα???

Javier20Javito
19 Ιαν. 2010, 14:01
για σας μολισ τωρα εβαλα γλασ μενθ και χρισιμοπιησα το CDA FILE MAKER ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΚΑΤΑΛΑΘΟς αγγλικα εκανα το φιλε το περασα με το a2 και εκανα update τωρα ειναι ολα οκ αλλα δεν εχει γλωσσα ελληνικα
τι να κανω??? σας παρακαλω βοηθηστεμε

το ελησα το προβλημα:):):):):)
ξερει καποιος πως να κανω δικο μου φλασ θεμα???
Πρεπει να ξερεις να φτιαχνεις flash. Για αυτο κατεβασε ενα ετοιμο και δες το video για να καταλαβεις πως το περνας

http://www.youtube.com/watch?v=z-jPvHyPldQ

Lolas123
19 Ιαν. 2010, 19:34
Είχα δει ένα link εδώ στο forum που έλεγε αν ένα code στην προσαρμογή είναι 8psifio δη έχει τον ίδιο τρόπο το κινητό είναι από την wind και λέει

PROSAMORGH
1201-0083 R12A
1206-7066
ADRIATIC

πως το κάνω "Debrand" το τηλέφωνο για να το βάλω flash theme

stefanw595
19 Ιαν. 2010, 19:52
Δες εδώ:
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227205

ipal
26 Ιαν. 2010, 01:46
EKAνα SEUS update και σβηστηκαν ολα τα sms & απο την SIM...
επρεπε να την ειχα βγαλει? πρωτη φορα μου συμβαινει.

Javier20Javito
13 Φεβ. 2010, 20:40
EKAνα SEUS update και σβηστηκαν ολα τα sms & απο την SIM...
επρεπε να την ειχα βγαλει? πρωτη φορα μου συμβαινει.
μετα το update χανονται ολα τα δεδομενα που υπαρχουν στο τηλεφωνο

RAVER
13 Φεβ. 2010, 22:23
μετα το update χανονται ολα τα δεδομενα που υπαρχουν στο τηλεφωνο
δεν χανονται,online αναβαθμιση εχω κανει σε w995 και δεν χαθηκε τιποτα! ουτε καν οι κλησεις.

routinas
16 Φεβ. 2010, 16:04
Εχω ενα sony ericsson w595 εδω και 9 μηνες.
Ενα πρωινο και στα καλα καθουμενα σταματησε να λειτουργει.
Την προηγουμενη ημερα το βραδακι το εκλεισα απο το κουμπι και τα αφησα και την επομενη μερα δεν ξανανοιξε.
Δοκιμασα παρα πολλες φορες αλλα δεν ανοιγει με τιποτα.
Το συνδεσα με τον φορτιστη αλλα δεν δειχνει να φορτιζει
Του εβαλα αλλη μπαταρια απο εναν γνωστο μου που εχει το ιδιο κινητο αλλα δεν
ανοιγει και παλι.

Τι μπορει να συμβαινει παιδια..............καποια ιδεα ?

zxr
16 Φεβ. 2010, 16:28
Καλύτερα να απευθυνθείς σε ένα Sony Ericsson Service Point (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2596123#post2596123). Λογικά με ένα φλασάρισμα θα στρώσει.

routinas
16 Φεβ. 2010, 16:59
Κανονικα εχει εγγυηση μιας και ειναι 9 μηνων κινητο αλλα η εγγυηση ειναι κατι που ισχυει μονο σε κρατη και οχι σε κοτετσια οπως η Ελλαδα που ο ενας κοιτα να κοροιδεψει τον αλλον.
Το κινητο ειναι αθικτο χωρις να εχει πεσει χτυπησει η πειραχτει αλλα πιστευω οτι δεν υπαρχει περιπτωση να μην μου φορτωσουν την βλαβη και να σπασουν την εγγυηση
ειμαι τοσο απογοητευμενος απο τον τροπο που λειτουργουν οι εταιριες στην Ελλαδα που σκεφτομαι να μην το παω πουθενα αλλα να το πεταξω και να παρω ενα αλλο.

Ηθελα μονο ετσι απο απορια να μαθω γιατι χαλασε ετσι στα καλα καθουμενα.......τι μπορει να του συνεβει και δεν ξανανοιγει με τιποτα ?

zxr
16 Φεβ. 2010, 17:09
Αν έχεις ακόμα την απόδειξη δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Πήγαινε να κάνεις το φλασάρισμα και δεν πρόκειται να σου στοιχίσει τίποτα

Totos
16 Φεβ. 2010, 17:09
Κοίταξε...τί συνέβει πραγματικά δεν ξέρω. Αν τους ρωτήσεις βέβαια στο service θα σου πουν το κλασσσικό...υγρασία...

routinas
16 Φεβ. 2010, 20:35
Βασικά είναι το πρώτο sony ericsson που αγορασα και δεν προκειται να ξαναπαρω.
Μεχρι τωρα ειχα πολλες συσκευες και ολες παντα nokia και κανενα προβλημα.
Επεσε νερο πανω τους τα εριξα τα ξαναεριξα τα χτυπησα τα πατησα και μια φορα μπηκα στη θαλασσα με nokia αλλα κανενα προβλημα παντα δουλευαν μετα.
Το ειχα σκεφτει στην αρχη να μην παρω αλλη μαρκα εκτος απο nokia αλλα δεν το εκανα πραξη...........και να που τιμωρηθηκα.
Η απορια μου ομως για το τι πραγματικα συνεβει ειναι μεγαλη.
Στα καλα καθουμενα με ολη την σημασια της λεξης.
Σχετικα με flash και φλασαρισμα...........δεν πολυκαταλαβα ?
Αυτο δεν το κανουμε για να επαναγραψουμε σε καποια eprom ?
Το κινητο μου δεν δεχτηκε καποια αλλαγη σε λογισμικο η κατι που να του εκανα και να μπλοκαρισε.
Το εκλεισα σε καλη λειτουργικη κατασταση και δεν ξανανοιγει..............τι ρολο παιζει το φλασαρισμα.........ισως να ειναι εργοστασιακο σκαρταρισμα υλικου η ισως να φταιει η υγρασια οπως λεει ο φιλος.
Αν ηταν nokia θα ζουσε και μεσα σε μπανιερα.

zxr
16 Φεβ. 2010, 21:18
Αν και δεν είναι το θέμα μας αυτό ανάλογα παραδείγματα θα σου πουν πολλά παιδιά εδώ μέσα (πτώσεις από όροφο, πτώσεις από μηχανή, βρεξίματα) χωρίς τα κινητά να πάθουν το παραμικρό.

Δεν σου έχει τύχει στα windows να σου βγαλει το μήνυμα στα καλά καθούμενα ότι δεν βρέθηκε το ntldr και να πρέπει να το ξανά περάσεις; Κάπως έτσι σκέψου το. Λύση πάντως υπάρχει οπότε η κατάσταση διορθώνεται. :)

routinas
16 Φεβ. 2010, 22:48
Φιλε μου οταν στα windows βγαινει καποιο μηνυμα δεν ειναι ετσι στα καλα καθουμενα.Ειναι διοτι κατι εκανε ο χρηστης η κατι μπηκε στο συστημα (ιος κλπ) και προκαλεσε την αναστατωση.
Εγω ο ατυχος δυστηχως δεν εκανα τιποτα και ουτε μπηκε στο κινητο μου κατι απο μονο του διοτι το εχω μονον για να μιλω και για κανεναν αλλο λογο.
Οσο για την λυση πως την εννοεις...........Το πηγαινω στο Γερμανο μου το κρατουν απο μερικες εβδομαδες εως μηνα και στο τελος μου λενε..........φιλε ειχε χοντρη βλαβη και μαλλον το εριξες το χτυπησες κλπ κλπ...........οποτε εγγυηση no και πληρωνε χοντρα και αν δεχτω και πληρωσω ενταξει αλλα αν δεν το παρω το κινητο και στην
ουσια δεν ειχε τιποτα σοβαρο παλι κερδισμενοι θα βγουν........οποτε το σπαζω το καταστρεφω και χανω εγω αλλα δεν κερδιζουν και αυτοι και πηγαινω αγοραζω ενα nokia απο μια αλλη εταιρια και ευχομαι να μου βγει σαν ολα τα αλλα nokia που ειχα.

Οτι και να ειχε θα ανοιγε και θα δυσλειτουργουσε η θα εσβηνε η θα παρουσιαζε προβληματα.Αυτο οπως ειπα δεν ξανανοιγει απο το τελευταιο κλεισιμο.

Το θεμα ειναι οτι δεν θα σου πουν αν ειχε μικρη η μεγαλη βλαβη και ποτε δεν θα μαθεις τι συνεβει.

Totos
17 Φεβ. 2010, 00:19
Ρε συ εντάξει μη χαλιέσαι. Συμβαίνουν. Δεν ξέρω τί ποιότητας υλικά χρησιμοποιεί η κάθε εταιρία στα κινητά της ξέρω όμως ότι παντού υπάρχουν μαύρα πρόβατα. Προφανώς έπεσες σε κάποια συσκευή που είχε κάτι προβληματικό απάνω. Αυτό για την υγρασία,δεν είπα ότι το κινητο σου έχει υγρασία. Είπα ότι αυτό θα σου πουν εκείνοι από το service. Πήγαινε το ξεκαθάρισε τους την κατάσταση και όλα οκ. Το κακό είναι ότι αν δεν θέλεις να στο φτιάξουν ( αν για παράδειγμα δεν καλύπτεται από την εγγύηση ) πρέπει να δώσεις 18 ευρώ για τον έλεγχο που έκαναν στο κινητό αλλιώς δεν το παίρνεις πίσω.
Αυτό που λές με το ποιός βγαίνει κερδισμένος ή όχι συγνώμη αλλά το θεώρο απερισκέπτο ( στην καλύτερη ) και άσκοπο. Το σπάσεις δεν το σπάσεις κάποιος θα κερδίσει. Η Sony Ericsson? Η Nokia από το κινητό που θα αγοράσεις? Δεν ξέρω. Πάρε εσύ το ρίσκο σου να το πας και αν σου πουν ότι δεν καλύπτεται κάντους την αγαπημένη σου χειρονομία ( λογικά το μίσος θα υπάρχει μέσα σου! ) και καλές αγορές!

zxr
17 Φεβ. 2010, 12:17
....Το πηγαινω στο Γερμανο μου το κρατουν απο μερικες εβδομαδες εως μηνα και στο τελος μου λενε.....

Το πρόβλημα με το ntldr που ανέφερα συμβαίνει χωρίς ιούς κτλ, για αυτό και το ανέφερα.

Στο θέμα μας. Δεν θα πας σε μεσάζοντες. Θα πας κατευθείαν σε κάποιο Sony Ericsson Service Point. Αν ωστόσο πας και διαπιστώσεις άσχημη μεταχείριση ή κακή εξυπηρέτηση τότε εδώ είμαστε να τους κράξουμε μαζί. Διαφορετικά δεν έχει νόημα να συζητάμε στον αέρα. :)

routinas
17 Φεβ. 2010, 14:45
Χωρις παρεξηγηση το αρχειο ntldr δηλαδη ο boot loader καθε εκδοσης windows που βασιζεται στα nt οπως και καθε boot loader οπως grub lilo και καθε αλλος boot manager γενικα μαζι με την mbr και τις επιμερους boot records ως κυριο εχθρο τους εχουν τους ιους.Φυσικα η καταστροφη τους μπορει να γινει και απο το απειρο χερι καποιου χρηστη που πειραζει πραγματα που δεν πρεπει στο συστημα του.

Το πηγα λοιπον σε ενα καταστημα Γερμανος και μου ειπαν οτι θα προσπαθησουν να το επισκευασουν επι τοπου αν γινεται αλλιως θα το στειλουν στο service.
Τελικα δεν μπορεσαν επι τοπου και με ρωτησαν για να το στειλουν και ειπα ok.
Με την εγγυηση τη θα γινει ειπα και μου απαντησαν εφ'οσον το service κρινει οτι η βλαβη δεν ειναι απο πτωση η κατι αλλο που να φταιω εγω θα ισχυσει.
Τωρα πειτε εσεις..........υπαρχει περιπτωση να πουν οτι δεν φταιω εγω και να ισχυσει η εγγυηση..............οποιος και να ηταν στη θεση τους θα κοιτουσε να παρει χρηματα.

Οσο για να τους κραξεις............δεν νομιζω οτι γινεται...........εγω ειμαι ο τεχνικος και εκρινα οτι επεσε η οτι μπηκαν νερα η οτιδηποτε αλλο θα σου πει..........εσυ ουτε το εχεις δει το κινητο ουτε ξερεις τι σου γινεται θα σου απαντησει.

Τελος αφου τους το πηγα ας ευχομαι τωρα να ειναι μικρη η ζημια.

satiros
28 Φεβ. 2010, 01:17
γεια χαρα μολις πηρα το w595
στην αρχικη οθονη λεει πολυμεσα και myview μπορω να εχω αλλες επιλογες εκει και πως γινεται αυτο???
ευχαριστω

εχω καρτα cosmote μεσα
διαβασα για το unbrading δεν εχω προβλημα μα την διαδικασια αλλα χανει την εγγυηση
απο οτι καταλαβα και ξερω
τουλαχιστον αντι για πολυμεσα μπορω να εχω πχ της κλησεις μου?
το myview δεν σε χρεωνει??? μπορω να ζητησω να μην με συνδεει εκει??

zxr
28 Φεβ. 2010, 14:11
Όχι δεν μπορείς να το αλλάξεις αυτό. Αν κάνεις debrand όντως θα χάσεις την εγγύησή σου.

Με το myview όντως χρεώνεσαι. Ωστόσο μπορείς να βάλεις λάθος παραμέτρους στις ρυθμίσεις internet ώστε όταν πατάς κατά λάθος το myview να μην μπορεί να συνδεθεί.

demetres_
12 Μάρ. 2010, 21:08
Καλησπέρα στο foroum.
Πριν ένα χρόνο πήρα την συσκευή κάνωντας χρήση επιδώτηση της Vodafone. Τέλη Δεκεμβρίου 2009 είχα ένα πρόβλημα με το ακουστικό. Το πήγα για επισκευή, ο τεχνικός το έστειλε στη Sony και μετά από λίγες ημέρες μου το επιστρέψαν χωρίς να μου το φτιάξουν χρεώνωντας με και 20 ευρω λόγω οτί το τηλ. ήταν παραεισαγωγής.
Πήγα στο κατάστημα που το αγόρασα ζήτησα εξηγήσεις και ο υπεύθυνος μου έκανε τον ανήξερο αλλά ανελαβε την επισκευή του και την επιστροφή των 20 ευρω.
Ακόμα περιμένω να το πάρω, μου λένε διάφορες δικαιολογίες οτί δεν υπάρχουν ανταλλακτικά και άλλα.
Γνωρίζει κανείς αν η Vodafone επιδοτεί συσκευές παραεισαγωγής.

sonic151
17 Μάρ. 2010, 12:11
παιδια εμενα που μου βγαζει αυτα τα στοιχεια το w595 απο το a2uploader μπορω να περασω flash theme χωρις debrand???http://img691.imageshack.us/img691/1619/89397130.jpg

asisimw
30 Μάρ. 2010, 19:41
παιδια εχω τρελο προβλημα με το κινητο μου οταν το ανοιγω βαζω κανονικα πιν και μετα αναβοσβηνει μονο του γυρο στις 6 φορεσ και τωρα τελευταια οατν παει να μπει στισ εφαρμογες και στα παιχνιδια μου εμφανιζει ''η ενεργεια απετυχε''. Οποιος ξερει κατι ας με βοη8ησει σας παρακαλω

zxr
30 Μάρ. 2010, 19:52
Μάλλον χρειάζεται μια αναβάθμιση για να στρώσει. Την κάνεις είτε μόνη σου είτε απευθυνόμενη σε κάποιο Sony Ericsson Service Point (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2596123#post2596123)

lewton
1 Απρ. 2010, 11:22
Έχω ένα W595s, αγορασμένο από Orange Ελβετίας και σήμερα το πρωί όταν το έβαλα να φορτίσει μου πέταξε ξαφνικά ένα μήνυμα (στα Γαλλικά) "σημαντικό λάθος, παρακαλώ αφαιρέστε το καλώδιο φόρτισης, μη χρησιμοποιείτε τη συσκευή σας και πηγαίνετέ τηn σε κάποιο Service SE". :blink:

1. Έχετε ιδέα τι μπορεί να είναι;
2. Αν την πάω σε SE Service στην Ελλάδα (είμαι Ελλάδα μέχρι τις 12 Απρίλη) χωρίς να έχω μαζί μου απόδειξη αγοράς υπάρχει περίπτωση να βγάλω άκρη ή λέτε να το αφήσω για όταν γυρίσω Ελβετία;

RAVER
1 Απρ. 2010, 12:06
Έχω ένα W595s, αγορασμένο από Orange Ελβετίας και σήμερα το πρωί όταν το έβαλα να φορτίσει μου πέταξε ξαφνικά ένα μήνυμα (στα Γαλλικά) "σημαντικό λάθος, παρακαλώ αφαιρέστε το καλώδιο φόρτισης, μη χρησιμοποιείτε τη συσκευή σας και πηγαίνετέ τηn σε κάποιο Service SE". :blink:

1. Έχετε ιδέα τι μπορεί να είναι;
2. Αν την πάω σε SE Service στην Ελλάδα (είμαι Ελλάδα μέχρι τις 12 Απρίλη) χωρίς να έχω μαζί μου απόδειξη αγοράς υπάρχει περίπτωση να βγάλω άκρη ή λέτε να το αφήσω για όταν γυρίσω Ελβετία;
αυτο το σφαλμα πρωτη φορα το βλεπω :blink: πρωτη σκεψη που μου ερχετε στο μυαλο ειναι οτι το κινητο ισως ειναι κλειδωμενο και δεν παιζει με αλλη sim.
εγω στην θεση σου θα το πηγαινα στην ελληνικη αντιπροσωπεια της sony ericsson και θα ζητουσα εξγησεις.ομως στην περιπτωση που οντως ειναι "κλειδωμενο" δεν μπορουν να σου κανουν τιποτα.

lewton
1 Απρ. 2010, 13:14
Δε σκέφτηκα να πω ότι το έχω δουλέψει με ένα σωρό κάρτες SIM. Δεν είναι κλειδωμένο (που και να ήταν δε θα το θυμόταν κάθε φορά που το βάζω να φορτίσει :p ).

Και μάλιστα αυτή τη στιγμή του έχω μέσα την ελβετική SIM (που όμως δεν είναι της Orange γιατί πριν λίγες εβδομάδες έκοψα το συμβόλαιο με το οποίο μου το έδωσαν πριν από 13-14 μήνες).

steliostdm
13 Απρ. 2010, 09:01
Γεια σας φίλοι του forum
Σαν πρώην κάτοχος του w810 οπού μπορείς να βάλεις και εξωτερικό ήχο στα εισερχόμενα μηνύματα (πχ. τραγούδι) δεν βρήκα την ίδια ρύθμιση στο w595.
To μόνο που βρήκα είναι η standard ήχοι ή σε κάθε επαφή να βάζεις ξεχωριστό ήχο μηνύματος.

Μπορεί κανείς να βοηθήσει γιατί το ήχο του παλιού κινητού για τα μηνύματα τον έχω από το αειθαλείς Siemens s55 -> w810 -> W595

RAVER
13 Απρ. 2010, 15:58
Γεια σας φίλοι του forum
Σαν πρώην κάτοχος του w810 οπού μπορείς να βάλεις και εξωτερικό ήχο στα εισερχόμενα μηνύματα (πχ. τραγούδι) δεν βρήκα την ίδια ρύθμιση στο w595.
To μόνο που βρήκα είναι η standard ήχοι ή σε κάθε επαφή να βάζεις ξεχωριστό ήχο μηνύματος.

Μπορεί κανείς να βοηθήσει γιατί το ήχο του παλιού κινητού για τα μηνύματα τον έχω από το αειθαλείς Siemens s55 -> w810 -> W595
Μπορεις να βαλεις οτι ηχο θελεις.
διαβασε το μανουαλ για να βρεις την ρυθμιση ;)

beliot1
14 Απρ. 2010, 04:37
εχω το sony ericsson W595 και χρησιμοποιω vodafone. ενω εχω ιντερνετ κανονικα και μπαινω σε σελιδες, δεν μου αναπαραγει βιντεο. Τι πρεπει να κανω;

steliostdm
14 Απρ. 2010, 13:27
Μπορεις να βαλεις οτι ηχο θελεις.
διαβασε το μανουαλ για να βρεις την ρυθμιση ;)

To w595 έχεις τις έξεις ρυθμίσεις
Γενικές -> Ήχοι-> Ήχοι μηνύματος -> Αλλά εδώ οι ήχοι είναι προκαθορισμένοι και δεν μπορεις να βάλεις δικό σου κομμάτι.
Από τις επαφές μπορείς να βάλλεις για κάθε μια επαφή και άλλο ήχο μηνύματος αλλά αυτή η επιλογή με 300 επαφές είναι κουραστική.

Ξέρεις μήπως υπάρχει αλλός τρόπος;;

Aachen
14 Απρ. 2010, 16:12
Ρε παιδιά να σας ρωτήσω κάτι,δεν μου παίζει τα βίντεο του youtube,γιατί; :(

RAVER
14 Απρ. 2010, 16:33
To w595 έχεις τις έξεις ρυθμίσεις
Γενικές -> Ήχοι-> Ήχοι μηνύματος -> Αλλά εδώ οι ήχοι είναι προκαθορισμένοι και δεν μπορεις να βάλεις δικό σου κομμάτι.
Από τις επαφές μπορείς να βάλλεις για κάθε μια επαφή και άλλο ήχο μηνύματος αλλά αυτή η επιλογή με 300 επαφές είναι κουραστική.

Ξέρεις μήπως υπάρχει αλλός τρόπος;;
ανοιγεις την διαχειρηση αρχειων-ηχων και επιλεγεις τον ηχο και πατας επιλογες και σου λεει χρηση ηχου ως εχει (ηχο κλησης,μηνυματων,ξυπνητηρι).

steliostdm
15 Απρ. 2010, 12:17
ανοιγεις την διαχειρηση αρχειων-ηχων και επιλεγεις τον ηχο και πατας επιλογες και σου λεει χρηση ηχου ως εχει (ηχο κλησης,μηνυματων,ξυπνητηρι).

Eυχαριστώ για την πληροφορία

RAVEN_
19 Απρ. 2010, 14:44
ειδα στο skroytz το 595i. ειναι ιδιο με το 595 η εχει διαφορα? εχει wifi λεει

zxr
19 Απρ. 2010, 14:49
Ίδιο είναι. Δεν έχει wifi. (link (http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/w595?cc=gr&lc=el#view=specifications))

RAVEN_
19 Απρ. 2010, 14:53
στο skroutz το 595ι εχει wifi

zxr
19 Απρ. 2010, 15:09
Μην δίνετε σημασία σε αυτά που μπορεί λανθασμένα να αναπαράγεται στο δίκτυο. Ψάχνετε πάντα για επίσημες πηγές. :)

multiPetros
19 Απρ. 2010, 15:37
Επιβεβαιώνω κι εγώ τα λεγόμενα του zrx.
Δεν υπάρχουν διαφορετικές εκδόσεις αυτού του μοντέλου.
Το W595 δεν έχει WiFi

Επίσης όσον αφορά το γράμμα i, αυτό προσδιορίζει την αγορά για την οποία προορίζεται. π.χ. η κατάληξη c δηλώνει ότι προορίζεται για την κινεζική αγορά, η κατάληξη a για την λατινοαμερικανική και η i για τον υπόλοιπο κόσμο.

Aachen
22 Απρ. 2010, 14:03
Παιδιά σας έχει τύχει να τρεμοσβήνει η οθόνη;Εμένα τρεμοσβήνει ο φωτισμός.Λέτε να είναι προβληματικό το κινητό;Το κινητό το έχω 1 εβδομάδα...

steliostdm
26 Απρ. 2010, 12:00
παιδια έχει δοκιμάσει κανείς μεγαλύτερη μνήμη Μ2 απο 4gb που δινει η sony σαν μέγιστη χωρητικότητα.

RAVER
26 Απρ. 2010, 12:08
παιδια έχει δοκιμάσει κανείς μεγαλύτερη μνήμη Μ2 απο 4gb που δινει η sony σαν μέγιστη χωρητικότητα.
εχει φιλος μου με 8gb και δουλευει μια χαρα.βεβαια αργει αισθητα το κινητο να ανοιξει την βιβλοηθηκη πολυμεσων,αλλα εχει μονο mp3 και τον εχει βολεψει παρα πολυ.

Hraklis943
28 Απρ. 2010, 16:13

Εγω προσωπικα που εχω το w595 εχω εδω και κατι μηνες μνημη 8GB και δουλευει αψογα...
Συγκεκριμενα εχω 1151 τραγουδια και 3000+ εικονες και το κινητο παει σφαιρα...
Δεν μου κολλαει καθολου... ;)

tasulis
30 Απρ. 2010, 22:11
ΝΑ ρωτησω και εγω κατι για το 595...
Πως μπορω να το εγκαταστήσω στον υπολογιστή μου??? Παλια η συσκευασιες είχαν cd και προγραμμα ετσι ο υπολογιστής το αναγνωριζε. Το 595 δεν εχει και εαν το συνδεσω με καλωδιο και του βαλω την ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ο υπολογιστής προσπαθει να το κανει εγκατασταση αλλα δεν υπαρχει λογισμικο πουθενα.
Επισης δεν συγχρονιζεται με το Phone Explorer.

Εχετε καμια ιδεα τι να κανω????

zxr
1 Μάι. 2010, 15:37
Εδώ (http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/w595?cc=gr&lc=el)θα βρεις οτιδήποτε χρειάζεσαι από αποψη drivers. :)

tasulis
1 Μάι. 2010, 22:26
Εδώ (http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/w595?cc=gr&lc=el)θα βρεις οτιδήποτε χρειάζεσαι από αποψη drivers. :)

Σε ευχαριστώ για την αμεση απαντηση σου.Ομως την σελιδα την γνωριζω και μαλιστα πολλες φορες την επισκεπτομαι. Το θεμα ειναι οτι τα προγραμματα δεν κανουν εγκατασταση στον υπολογιστή το τηλεφωνο. Ετσι κατα συνεπεια δεν αναγνωριζεται απο το Phone Explorer.

zxr
1 Μάι. 2010, 23:05
Λειτουργικό; Δοκίμασες να τα συνδέσεις με bluetooth; (αν φυσικά έχεις αυτή τη δυνατότητα)

tasulis
1 Μάι. 2010, 23:45
Bluetooth εχω αλλα οπως ειπα χρειαζομαι κατι που να εγκαταστησω το τηλ στον υπολογιστή μου, ωστε να αναγνωριζεται κακονικα και να συγχρονιζει με το Phone Explorer.

zxr
2 Μάι. 2010, 16:55
Αν συνδεθείς μέσω bluetooth δεν χρειάζεσαι τίποτα τέτοιο. Δημιουργείς μια virtual serial port, συνδέεις πάνω σε αυτή το κινητό, πηγαίνεις στο MyPhoneExplorer και το ρυθμίζεις να βλέπει αυτή τη θύρα (File->Settings-> COM Port) και είσαι έτοιμος να συγχρονίσεις.

nondaz
12 Μάι. 2010, 08:45
καλημέρα στο φορουμ. Πριν 3 μέρες πήρα το w595 με σύνδεση vodafone, και εχθές το εκανα debrand (όλη μέρα με έβαζε κατα λάθος στο vodafone live :mad:). Η έκδοση λογισμικού που φόρεσε είναι η R3EG004. Αν δεν κάνω λάθος παλιά έκδοση δεν είναι αυτή;
Παρατήρησα ότι τα δείχνει λίγο πιο σκοτεινά η οθόνη και ελαφρώς πιο ξεθωριασμένα τα χρώματα απο οτι όταν ήταν vodafone LIVE!

ΥΓ: Μπορούμε να βρούμε τον ήχο sms που έχει η vodafone στα sony ericsson;:O
ευχαριστώ

proper_evolution
13 Μάι. 2010, 16:30
Αυτή είναι η νεότερη έκδοση...
Τα χρώματα φαίνονται έτσι γιατί το θέμα που είχε όταν φορούσε VFE Live είναι πολύ πιο φωτεινό.

Aachen
15 Μάι. 2010, 01:45
Ρε παιδιά σας παρακαλώ απαντήστε μου γιατί έχω τσαντιστεί πολύ μιλάμε,έχω το W595 και δεν μου επιτρέπει να δω βίντεο από το youtube,γιατί αυτό;

Barbakouta
22 Μάι. 2010, 14:57
Τελικα το προβλημα λυθηκε με ενα update. Ευχαριστω για την βοηθεια σας και ιδιαιτερα τον proper_evolution

μολις παραγειλα κι εγω απο ενα σαιτ το W595 Active Blue και μου ηρθε και εχει ακριβως το ιδιο προβλημα.no αναφορα.ευτυχως που βρηκα εσας εδω:D αν κανω update απο το site της sony θα ειναι οκ?

RAVER
22 Μάι. 2010, 15:34
μολις παραγειλα κι εγω απο ενα σαιτ το W595 Active Blue και μου ηρθε και εχει ακριβως το ιδιο προβλημα.no αναφορα.ευτυχως που βρηκα εσας εδω:D αν κανω update απο το site της sony θα ειναι οκ?
ανοιξε'το πρωτα..βαλε καρτα sim και δουλεψε'το και αν δεις προβλημα τοτε κανε update.
ισως το κινητο να εχει την τελευταια εκδοση λογισμικου.

Barbakouta
22 Μάι. 2010, 15:37
τωρα το εχω συνδεδεμενο με το USB για να κανει συνδεση και αναγνωριση του λογισμικου και σχεδον επι μιση ωρα δεν συμβαινει τιποτα! :angry:

RAVER
22 Μάι. 2010, 15:39
τωρα το εχω συνδεδεμενο με το USB για να κανει συνδεση και αναγνωριση του λογισμικου και σχεδον επι μιση ωρα δεν συμβαινει τιποτα! :angry:
τι windows εχεις??? περασες driver??

Barbakouta
22 Μάι. 2010, 15:41
windows xp.driver δηλαδη απο εκεινο εκει που εχουν ποσταρει παραπανω?ειμαι λιγακι ασχετη :D

RAVER
22 Μάι. 2010, 15:49
windows xp.driver δηλαδη απο εκεινο εκει που εχουν ποσταρει παραπανω?ειμαι λιγακι ασχετη :D
τα εχεις κανει ολα σωστα?? θα επρεπε κανονικα να το εβλεπε.
κανε μια επανεκκινηση το pc και βαλε το κινητο σου σε λειτουργια συγχρονισμου..διαβασε το μανουλ τι ακριβως λεω.

Barbakouta
22 Μάι. 2010, 15:51
τα εχεις κανει ολα σωστα?? θα επρεπε κανονικα να το εβλεπε.
κανε μια επανεκκινηση το pc και βαλε το κινητο σου σε λειτουργια συγχρονισμου..διαβασε το μανουλ τι ακριβως λεω.

νομιζω ναι,κατεβασα το update service και εκανα ο,τι μου ελεγε.αυτο το επιλεγω οταν συνδεω το κινητο με το USB ετσι?

RAVER
22 Μάι. 2010, 16:02
νομιζω ναι,κατεβασα το update service και εκανα ο,τι μου ελεγε.αυτο το επιλεγω οταν συνδεω το κινητο με το USB ετσι?
Η επιλογη ειναι μεσα στο κινητο.δεν το εχω το κινητο για να σου πω ακριβως.διαβασε το μανουαλ για να βοηθηθεις.

Barbakouta
22 Μάι. 2010, 16:11
αμ δεν το κοιταξα?τιποτα δε λεει!ενταξει,εκανε την εγκατασταση τωρα:) κατσε να ανοιξει το κινητο και να δουμε:cry:

EDIT:
και ναιιιιιι εχω κινητο με αναφορα!!!:w00t::w00t::w00t:

Aachen
22 Μάι. 2010, 22:35
Ρε παιδιά κανείς δεν ξέρει;Βλέπω άλλοι που ρωτάνε τους απαντάτε αμέσως..

zxr
22 Μάι. 2010, 22:36
Δεν μπορεί να παίξει video του youtube το 595 γιατί δεν υποστηρίζει flash.

RAVER
22 Μάι. 2010, 22:48
Δεν μπορεί να παίξει video του youtube το 595 γιατί δεν υποστηρίζει flash.
εχω την εντυπωση οτι με την εφαρμογη youtube μπορεις να :blink: ετσι νομιζω :cool: ετσι νομιζω οτι καπου εχω διαβασει..

Aachen
23 Μάι. 2010, 14:01
Το θέμα είναι ότι έχω ψάξει παντού στο ίντερνετ για να βρω μια σελίδα που να μπορείς να κατεβάσεις τον flash player για κινητά και δεν βρίσκω πουθενά.

RAVER
23 Μάι. 2010, 21:16
Το θέμα είναι ότι έχω ψάξει παντού στο ίντερνετ για να βρω μια σελίδα που να μπορείς να κατεβάσεις τον flash player για κινητά και δεν βρίσκω πουθενά.
δοκιμασες με την εφαρμογη mobile youtube?? να :blink: αν παιζουν??

verikets
23 Μάι. 2010, 23:24
Υπάρχει σύγχρονο κινητό που δεν παίζει βιντεάκια από το m.youtube.com ; Δεν το ήξερα. Για το κανονικό youtube δεν το συζητάω, θέλει flash player που έxoυν μόνο κάποια smartphones.

Aachen
24 Μάι. 2010, 01:56
Μπα τίποτα και στο www.youtube.com και στο m.youtube.com μπήκα και όταν πατάω να παίξει ένα βίντεο μου λέει:αποτυχία σύνδεσης με τον διακομιστή πολυμέσων.

δοκιμασες με την εφαρμογη mobile youtube?? να :blink: αν παιζουν??

Ναι φίλε δεν παίζουν ούτε κι εκεί,μου γράφει:Video was interrupted.Please restart the video.
Πραγματικά έχω απελπιστεί με αυτό,δεν ξέρω τι να κάνω...

RAVER
24 Μάι. 2010, 11:01
Ναι φίλε δεν παίζουν ούτε κι εκεί,μου γράφει:Video was interrupted.Please restart the video.
Πραγματικά έχω απελπιστεί με αυτό,δεν ξέρω τι να κάνω...
Θελω να σου πω με την εφαρμογη java youtube μηπως μπορεσεις να δεις.
περιεργο μου φαινεται γιατι ενας φιλος μου (vodafone live συσκευη) μπορει να δει κανονικα.
εγω μπορω να δω εγω με το w890 που εχω.

Aachen
24 Μάι. 2010, 20:08
Θελω να σου πω με την εφαρμογη java youtube μηπως μπορεσεις να δεις.
περιεργο μου φαινεται γιατι ενας φιλος μου (vodafone live συσκευη) μπορει να δει κανονικα.
εγω μπορω να δω εγω με το w890 που εχω.

Τίποτα φίλε,μου λέει ότι δεν υποστηρίζει η συσκευή την εφαρμογή youtube.

RAVER
25 Μάι. 2010, 01:33
Τίποτα φίλε,μου λέει ότι δεν υποστηρίζει η συσκευή την εφαρμογή youtube.
συγγνωμη αλλα κατι λαθος κανεις.σημερα το δοκιμασα και σε αλλο τηλεφωνο και ειδα κανονικα βιντεο αν και κολλαγε λιγακι.
εισαι σιγουρος οτι εχεις βαλει στο κινητο σου εφαρμογη java??

Aachen
25 Μάι. 2010, 02:03
συγγνωμη αλλα κατι λαθος κανεις.σημερα το δοκιμασα και σε αλλο τηλεφωνο και ειδα κανονικα βιντεο αν και κολλαγε λιγακι.
εισαι σιγουρος οτι εχεις βαλει στο κινητο σου εφαρμογη java??

Δεν έχω βάλει java,χρειάζεται;Και αν ναι που μπορώ να το κατεβάσω;

RAVER
25 Μάι. 2010, 10:49
Δεν έχω βάλει java,χρειάζεται;Και αν ναι που μπορώ να το κατεβάσω;
Μα με την εφαρμογη σου λεω και παραπανω.κατεβασε΄την απο getjar.com
επισης εχει προσωπικο μηνυμα,σου στελνω εγω μια που εχω για να την δοκιμασεις..;)

Aachen
25 Μάι. 2010, 12:15
Μα με την εφαρμογη σου λεω και παραπανω.κατεβασε΄την απο getjar.com
επισης εχει προσωπικο μηνυμα,σου στελνω εγω μια που εχω για να την δοκιμασεις..;)

Τίποτα φίλε,στην ουσία αυτό που μου έστειλες είναι πάλι το youtube.Το έβαλα αυτό που μου έστειλες και μου λέει πάλι αποτυχία σύνδεσης με τον διακομιστή πολυμέσων.

RAVER
25 Μάι. 2010, 15:48
Τίποτα φίλε,στην ουσία αυτό που μου έστειλες είναι πάλι το youtube.Το έβαλα αυτό που μου έστειλες και μου λέει πάλι αποτυχία σύνδεσης με τον διακομιστή πολυμέσων.
Αυτο εμενα μου φαινεται προβλημα συνδεσης.αμα συνδεθεις με wap και τρεξεις και την εφαρμογη παλι προβλημα σου βγαζει??? εγω το εχω δοκιμασει και δουλευει μια χαρα.δεν ξερω σε'εσενα τι συμβαινει.:blink:

Aachen
25 Μάι. 2010, 18:05
Αυτο εμενα μου φαινεται προβλημα συνδεσης.αμα συνδεθεις με wap και τρεξεις και την εφαρμογη παλι προβλημα σου βγαζει??? εγω το εχω δοκιμασει και δουλευει μια χαρα.δεν ξερω σε'εσενα τι συμβαινει.:blink:

Μα με το που πατάω αυτό που μου έστειλες με βάζει κατευθείαν στο wap στο youtube και μόλις πατάω ένα βίντεο μου λέει αποτυχία σύνδεσης στον διακομιστή πολυμέσων.Πραγματικά δεν ξέρω τι πραγματικά συμβαίνει και το πρόβλημα είναι ότι και να πάω εκεί που το αγόρασα να ρωτήσω σιγά μην ξέρουν να μου πουν.

Καλά κρασιά,πήγα στο μαγαζί που αγόρασα το κινητό στο e-shop και μου είπαν ότι δεν γνωρίζουν αφού ούτε με java μου δουλεύει και μου είπαν καλύτερα να πάω σε ένα μαγαζί που ασχολείται με κινητά,έτσι πήγα στον γερμανό και ο τύπος μου είπε το εξής κουφό.Μου λέει:αυτό το κινητό δεν παίζει βίντεο youtube του λέω μα όχι παίζει αφού το έγραφε και στην παρουσίαση του κινητού και μου λέει τότε μόνο στο site της sony ericsson θα βρεις κάτι ή σε μαγαζί που ασχολείται με κινητά της sony.Μιλάμε τι να πω τώρα,από ότι κατάλαβα δεν πρόκειται να βρω άκρη πουθενά.Έχω 1,5 μήνα το κινητό και δεν μου έχει παίξει ούτε μια φορά βίντεο.

manos_24
27 Μάι. 2010, 10:19
εχω το ιδιο προβλημα με τον Aachen αλλα στο w705....δεν μου ανοιγει τιποτα απο youtube....εστειλα και email στην sony ercιsson και το μονο που μου ειπαν ειναι να κανω update...το κινητο εχει ηδη το τελευταιο update...πραγματικα ουτε εγω βρισκω λυση

Zaxir
31 Μάι. 2010, 23:33
Παιδιά η camera του καλή είναι; Mε προβληματίζει που δεν έχει φλας, δεν είναι αυτό στα πλην;

RAVER
1 Ιούν. 2010, 12:26
Παιδιά η camera του καλή είναι; Mε προβληματίζει που δεν έχει φλας, δεν είναι αυτό στα πλην;
Η καμερα του ειναι μετρια εως κακη! δεν παιζει ρολο που δεν εχει flash αλλα ο αισθητηρας ειναι χαλια.για πρωινες φωτογραφιες καπως καλυτερευει η κατασταση.
αμμα το θες γι'αυτο το λογο..μην παρεις αυτο το κινητο.περισσοτερο "διακοσμητικη" την εχει την καμερα.

ge0rge007
12 Ιούν. 2010, 19:59
Καλησπέρα σε όλους!
Έχω ένα w595, στην κάρτα μνήμης υπάρχουν διάφοροι φάκελοι με τραγούδια.Τα τραγούδια αυτά δεν είναι του ίδιο καλλιτέχνη. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι εάν γίνεται με κάποιο τρόπο να ακούω τα τραγούδια αυτά με την σειρά που υπάρχουν στο φάκελο συνεχόμενα. Αυτό δηλαδή που γίνεται με τους καλλιτέχνες ή τα album τώρα, να γίνει με τους φακέλους.

Ψάχνω διαφορετικό τρόπο απο την αναπαραγωγή στην διαχείριση αρχείων ένα ένα ,όπως επίσης και απο την δημιουργία playlist για κάθε ξεχωριστό φάκελο.

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας :)

Javier20Javito
14 Ιούν. 2010, 19:37
Ξαφνικα χτες το βραδυ η οθονη εσβησε ενω το τηλεφωνο δουλευε κανονικα (π.χ αν πατουσα το κουμπι το walkman ακουγοταν μουσική). Δοκιμασα να το φορτισω, εκανα update, και το μονο που αλλαξε ηταν να λειτουργει η οθονη οταν ειναι κλειστη (o μηχανισμος slide) οταν ανοιξει στο σημειο που περναει περιπου τα πληκτρα 1,2,3 η οθονη σβηνει και οταν την ξανακλεισεις δεν δειχνει τιποτα. Μετα απο λιγο ομως δειχνει κανονικοτατα, με το slide ομως κλειστο! Τι μπορει να γινεται και τι μπορω να κανω;

Υ.Γ Δεν το εβαλα στο τοπικ του w595 μηπως και εχει και καποιος αλλος αυτο το προβλημα με αλλη συσκευη;)

Καλησπέρα σε όλους!
Έχω ένα w595, στην κάρτα μνήμης υπάρχουν διάφοροι φάκελοι με τραγούδια.Τα τραγούδια αυτά δεν είναι του ίδιο καλλιτέχνη. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι εάν γίνεται με κάποιο τρόπο να ακούω τα τραγούδια αυτά με την σειρά που υπάρχουν στο φάκελο συνεχόμενα. Αυτό δηλαδή που γίνεται με τους καλλιτέχνες ή τα album τώρα, να γίνει με τους φακέλους.

Ψάχνω διαφορετικό τρόπο απο την αναπαραγωγή στην διαχείριση αρχείων ένα ένα ,όπως επίσης και απο την δημιουργία playlist για κάθε ξεχωριστό φάκελο.

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας :)
Πανε στα πολυμεσα, playlists, δημιουργια νεας playilist και επελεξε τον φακελο... τα τραγουδια θα αναπαραγονται οπως ειναι στον φακελο;)

Aachen
15 Ιούν. 2010, 20:01
Παιδιά σκέφτομαι να το πάω σε κάποιο μαγαζί τελικά το κινητό μου,όπως είπα και την άλλη φορά δεν μου παίζουν τα βίντεο από το youtube.Γνωρίζετε κανένα μαγαζί το οποίο ασχολείται αποκλειστικά με sony ericsson;

gms
28 Ιούν. 2010, 00:17
Καλησπέρα. Επειδή αυτό το νήμα είναι αρκετά μεγάλο για να το ψάξω όλο, συγχωρέστε με αν έχει ήδη απαντηθεί η ερώτησή μου.
Επειδή έχω κάθε μήνα 1,5gb δωρεάν ίντερνετ από την wind, σκεφτόμουν, αν αγοράσω αυτή τη συσκευή θα μπορώ να συνδέσω το laptop στο internet μέσω αυτής; Είδα στην περιγραφή του pc suite να λέει ότι γίνεται, αλλά επειδή δεν είχα εδώ και πολλά χρόνια sony ericsson και επειδή το w595 είναι από τις οικονομικές συσκευές (αυτή τη στιγμή τουλάχιστον) λέω μήπως δεν ισχύει για όλες και το w595 είναι μία από αυτές.

proper_evolution
28 Ιούν. 2010, 00:43
Το είχα το κινητό, δεν είχα δοκιμάσει ποτέ κάτι τέτοιο, αλλά δεν βλέπω λόγο να μην γίνεται. Αφού το βλέπει και σαν modem, δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα.

gms
28 Ιούν. 2010, 20:19
Ωραία, αφού το βλέπει σαν modem λογικά θα γίνεται. Ευχαριστώ.

jonathan
12 Ιούλ. 2010, 02:52
ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ !!!!
ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΙΝΗΤΟ ΑΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟ ΗΧΕΙΟ (ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ SONY ERICSSON ) ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ;
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ !!!!!!:)

Υπενθύμιση από την Ο.Δ.: Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ. (http://www.myphone.gr/forum/policy.php?lang=gr#opx)

RAVER
12 Ιούλ. 2010, 10:35
ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ !!!!
ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΙΝΗΤΟ ΑΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟ ΗΧΕΙΟ (ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ SONY ERICSSON ) ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ;
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ !!!!!!:)
το w595 δεν εχει δυνατο ηχειο.αμα θες παρε το w995 ;)

jonathan
13 Ιούλ. 2010, 00:29
Είχα σκεφτεί να πάρω το w595 για οικονομικούς λόγους !!!;)

antonio_r
13 Ιούλ. 2010, 10:10
Μια χαρα ειναι. Παρτο. Και με πολυ πολυ καλυτερο ακουστικο και ποιοτητα συνομιλιας απο το ''hi'' 995...

RAVER
13 Ιούλ. 2010, 16:19
Μια χαρα ειναι. Παρτο. Και με πολυ πολυ καλυτερο ακουστικο και ποιοτητα συνομιλιας απο το ''hi'' 995...
δεν νομιζω να εχει καλυτερη ακουστικη και σε συνομιλια και σε μεγαφωνο απο το w995!
τα κινητα τα εχω δοκιμασει και τα 2 και το w595 ειναι μια "φουσκα"..whistle:

babisbabis
22 Ιούλ. 2010, 12:45
Λοιπον, με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν το κοστος: 120 Ευρω!!
Τους ειπα να μην το επισκευασουν βεβαια! Ομως... παει το κινητο...
Και ξερετε σαν αναφορα βλαβης τι ειπαν? Στρεβλωση πλακετας!! Καμια σχεση δηλαδη! Τεχνικος ειμαι κι εγω, αν ειναι δυνατον!...
Τελος παντων, παει το κινητακι...
Ας το περιμενω να γυρισει πισω στα χερια μου να δω εγω τι μπορω να κανω...
Τι να κανουμε...
:(

To κινητο το εστειλα εδω και λιγο καιρο (κανα μηνα?) σε ενα γνωστο που εχει καταστημα , και αυτος με τη σειρα του το εστειλε μεσα, οπως ειπε. Μαλλον εννοει την ericsson?..
Σημερα ειχα την απαντηση οτι το κινητο ειναι οκ και κανει 45 euro. Ελπιζω να ειναι ολα οκ, θα δω οταν ερθει στα χερια μου.
Η τιμη βεβαια ειναι φιλικη αποτι καταλαβα και αποσο ξερω :)
Θα δουμε.
Λετε τελικα να γλυτωσε?
:) :)

babisbabis
23 Ιούλ. 2010, 15:49
Το κινητακι ηρθε στα χερια μου.
Δουλευει οκ. :)
Το φοβαμαι βεβαια λιγο, το νιωθω ευαισθητο, σκεφτομαι μην μου ανοιξει στα 2 !
Θα το συνηθισω ομως!
Αφου σωθηκε, παλι καλα. Θα του κανω και μια αναβαθμισουλα και ολα οκ!

:)

soulfree
23 Ιούλ. 2010, 16:07
Πηγα να βαλω μια οθονη σε ενα w595 αλλα σπασανε τα αφτακια που κρατανε την καλωδιοταινια ξερετε τι να κανω;υπαρχει τροπος να το φτιαξω;

babisbabis
28 Ιούλ. 2010, 21:00
Το κινητακι ηρθε στα χερια μου.
Δουλευει οκ. :)
Το φοβαμαι βεβαια λιγο, το νιωθω ευαισθητο, σκεφτομαι μην μου ανοιξει στα 2 !
Θα το συνηθισω ομως!
Αφου σωθηκε, παλι καλα. Θα του κανω και μια αναβαθμισουλα και ολα οκ!

Σημερα εκανα την αναβαθμιση. Δειχνει και παλι οκ. Ισως να ειναι και λιγο πιο γρηγορο στις αλλαγες των μενου.
Ομως παρατηρησα κατι.
Οταν γραφω μηνυματα SMS, δεν μπορω να γραψω με μικρα Ελληνικα γραμματα πλεον...
Πριν την αναβαθμιση, μπορουσα. Μετα το πρωτο γραμμα μιας λεξης, το κινητο γυρνουσε αυτοματα σε μικρα γραμματα.
Τωρα, μετα το πρωτο γραμμα μιας λεξης, το κινητο δειχνει να γυρναει σε μικρα (το συμβολο επανω στην οθονη γυρναει απο "Aa" σε "a" ) αλλα γραφει μονο με κεφαλαια!
Ξερει κανεις κατι?

@soulfree:
Εχω την εντυπωση οτι αφου σου εσπασαν τα "αυτακια" του κοννεκτορα της καλωδιοταινιας, δεν μπορεις να κανεις κατι... Εκτος αν αλλαζουν αυτα τα αυτακια και βρεις απο κανα αλλο..
Ας απαντησει και καποιος που γνωριζει καλυτερα.

babisbabis
28 Ιούλ. 2010, 21:14
...
Ομως παρατηρησα κατι. Οταν γραφω μηνυματα SMS, δεν μπορω να γραψω με μικρα Ελληνικα γραμματα πλεον......

Ακυρο! :)
Μολις βρηκα τι ηταν. Επρεπε να επιλεξω το "Εθνικοι χαρακτηρες" απο τις επιλογες γραφης.

soulfree
29 Ιούλ. 2010, 01:57
ευχαριχτω babis θα δω τι μπορω να κανω

Clandestino13
14 Αύγ. 2010, 21:33
Παιδιά στο w595 γίνεται να προστεθεί η Ιταλική ως γλώσσα γραφής σε μηνύματα; Αν ναι, με ποιο τρόπο; Έψαξα στο site της ericsson αλλά δε βρήκα κάτι.

zxr
15 Αύγ. 2010, 21:57
Μενού->Ρυθμίσεις->Γενικές->Γλώσσα->Γλώσσα γραφής, διαλέγεις Ιταλικά και πατάς αποθήκευση. :)

Clandestino13
18 Αύγ. 2010, 02:54
Δεν έχει επιλογή για Ιταλικά. Ρωτάω αν υπάρχει δυνατότητα προσθήκης Ιταλικών.

zxr
18 Αύγ. 2010, 20:23
Περίεργο, το W705 μου έχει τέτοια επιλογή! :wacko:

Τότε θα πρέπει να πας σε κάποιο Sony Ericsson Service Point.

sot7
22 Αύγ. 2010, 18:53
δεν εχει τοσο καλη ενταση οσο αλλα κινητα walkman!

papathvas
23 Αύγ. 2010, 21:51
θελω να αλλαξω το apn/ip σε ενα w595 για να μην μπαινει στο Live πατώντας το δεξι κουμπι, αλλα δεν με αφήνει να κάνω edit/delete τον λογαριασμο

καμιά ιδέα;

RAVER
23 Αύγ. 2010, 22:06
θελω να αλλαξω το apn/ip σε ενα w595 για να μην μπαινει στο Live πατώντας το δεξι κουμπι, αλλα δεν με αφήνει να κάνω edit/delete τον λογαριασμο

καμιά ιδέα;
χαλας τις υπαρχουσες ρυθμισεις.τις πειραζεις...βαζεις οτι να'ναι και ετσι αποφευγεις την χρεωση.

papathvas
23 Αύγ. 2010, 22:27
χαλας τις υπαρχουσες ρυθμισεις.τις πειραζεις...βαζεις οτι να'ναι και ετσι αποφευγεις την χρεωση.
αφου δεν με αφήνει να κανω edit :wacko:

εκτος και αν δεν ψαχνω σωστα...:confused:

RAVER
23 Αύγ. 2010, 22:49
αφου δεν με αφήνει να κανω edit :wacko:

εκτος και αν δεν ψαχνω σωστα...:confused:
εγω σε ολα τα vodafone κινητα αυτο κανω.πειραζω το APN.

seranata
23 Αύγ. 2010, 23:30

καμιά ιδέα;
Συμβόλαιο ή κάρτα έχεις;

papathvas
24 Αύγ. 2010, 02:07
Συμβολαιο.
Raver (η καποιος αλλος) πειτε βημα βημα πως αλλαζει το apn γιατι δεν το βρησκω!

seranata
24 Αύγ. 2010, 02:31
Πηγαίνεις: συνδεσιμότητα, ρυθμίσεις internet, επιλέγεις "σύνδεση με: Vf live! Prepay", κάνεις αποθήκευση και είσαι ok.

cyberbop
30 Αύγ. 2010, 23:15
KΑΛΗΣΠΕΡΑ
Video calling μπορεισ να κανεις ???? εχει μπροστινη καμερα???
Ευχαριστω..!!

DimBoud
30 Αύγ. 2010, 23:19
KΑΛΗΣΠΕΡΑ
Video calling μπορεισ να κανεις ???? εχει μπροστινη καμερα???
Ευχαριστω..!!
Όχι δεν έχει, πολλά ζητάς... ;)

kazaleon
1 Σεπ. 2010, 03:05
Καλησπέρα,
ψάχνω να βρώ τρόπο να ξεκλειδώσω το W595, διαβάζοντας το thread ειδα οτι αναφέρετε πριν κανένα χρόνο ότι δεν υπαρχει δωρεάν τρόπος. Ρωτάω αν έχει αλλάξει κατι? εγώ προσπάθησα να "πατσαρω" τo firmware με το SIM-lock patch generator αλλα δεν υποστηρίζει συσκευή cid 52, ακόμα και το a2 uploader δεν μου αναγνωρίζει το κινητό ενώ θα έπρεπε. το μόνο που κατάφερα είναι να το κάνω debrand απο την vodafon και να ωάλω ελληνικά.
ευχαριστώ

freedomandloveSW
17 Σεπ. 2010, 23:40
γενικα καλες εντυπωσεις απο το κινητο ?

μπαταρια- φωτογραφια- αντοχη σε πτωσεις- sar ?

antonio_r
19 Σεπ. 2010, 10:26
Γενικα πολυ καλο. Εξαιρετικο ακουστικο και εξαιρετικη ληψη σηματος, πολυ καλη φωτο τη μερα, θαυμασια αισθηση στο χερι. Μπαταρια πολυ καλη, sar μετριο στο 1.00.
Στα μειον, το πολυπληκτρο που τριζει. Εκτος αν πετυχεις την περιπτωση..

Αληθεια, τι εχει παθει στα τελευταια της μοντελα η s.e... ? Τι εχει κανει?
'H θα εχουν κακη ποιοτητα σηματος, ή θα εχουν προβληματικο ακουστικο με πολλα (prima?) που ακους τον αλλον ''τσιριχτα'' και με πολλα ''τριξιματα''..
Τουλαχιστον στο σημα ετσι ηταν 2 aino που ειχα, και με απαισιο ακουστικο ενα Τ715, και ενα elm (αυτο, προβλημα και στο σημα), που επισης τα σουταρα..
Δηλαδη, καμμια σχεση με το c905 ή το w595 ή και το Κ800 ακομα, για παραδειγμα..

freedomandloveSW
20 Σεπ. 2010, 01:15
οκ να σαι καλα....

ελπιζω να διατιθεται ακομα ....

antonio_r
20 Σεπ. 2010, 08:30
Θα το βρεις σιγουρα. Υπαρχει σχεδον παντου.

thats_my_name
20 Σεπ. 2010, 09:38
Ρε παιδιά αναφορά παράδοσης... μυνήματος...που υπάρχει γιατί δεν την βρίσκω πουθενά! :D

soublaki-3
24 Σεπ. 2010, 17:01
Το StockHouse του Πλαισίου, πουλάει το εν λόγω κινητό μόνο 89,25€. Περιορισμένη διαθεσιμότητα.

unagi
8 Οκτ. 2010, 21:25
Ρε παιδιά αναφορά παράδοσης... μυνήματος...που υπάρχει γιατί δεν την βρίσκω πουθενά! :D

Πας στα μηνυματα - Ρυθμισεις - SMS- και κατω κατω λεει αναφορα παραδοσης :)
Ελπιζω να βοηθησα

kwstantinos_e30
12 Οκτ. 2010, 18:07
Παιδια καλησπερα...
καινουργιος στο forum, το οποιο απο οτι φαινετε ειναι πολυ χρησιμο...
Λοιπον να σας πω πως εχω ενα w595 και σε γενικες γραμμες ειμαι ειμαι αρκετα ικανοποιημενος...
το μονο προβλημα π εχω ειναι με την αναφορα παραδοσης και κατι π μου ειχε κανει παλιοτερα (ξαφνικα εκλεισε και ενω το κινητο δουλευε, η οθονη ηταν κλειστη, μονο φωτιζε ://)
μιας κ ειχα ορεξη για βλακεια το ανοιξα απο πισω, αλλα τι καταλαβα?! τιποτα αυτο ειναι το θεμα! :PP
το 3ανα εκλεισα κανονικα, και δν ξερω πως, αλλα το κινητο δουλευε μετα απο 2-3 μερες που το επιασα τυχαια! απο τοτε ειμαστε οκκ!)
μηπως μπορει κανεις να με βοηθησει με την αναφορα? ξερω οτι μεσα στις 60 σελιδες του topic ολο και κατι θα εχει υποθει, αλλα δυσκολα θα το βρω... οποτε και μια παραθεση να κανετε θα με βοηθουσε αρκετα...

ευχαριστω για τον χρονο σας,
φιλικα Κωσταντινος

unagi
12 Οκτ. 2010, 18:24
Παιδια καλησπερα...
καινουργιος στο forum, το οποιο απο οτι φαινετε ειναι πολυ χρησιμο...
Λοιπον να σας πω πως εχω ενα w595 και σε γενικες γραμμες ειμαι ειμαι αρκετα ικανοποιημενος...
το μονο προβλημα π εχω ειναι με την αναφορα παραδοσης και κατι π μου ειχε κανει παλιοτερα (ξαφνικα εκλεισε και ενω το κινητο δουλευε, η οθονη ηταν κλειστη, μονο φωτιζε ://)
μιας κ ειχα ορεξη για βλακεια το ανοιξα απο πισω, αλλα τι καταλαβα?! τιποτα αυτο ειναι το θεμα! :PP
το 3ανα εκλεισα κανονικα, και δν ξερω πως, αλλα το κινητο δουλευε μετα απο 2-3 μερες που το επιασα τυχαια! απο τοτε ειμαστε οκκ!)
μηπως μπορει κανεις να με βοηθησει με την αναφορα? ξερω οτι μεσα στις 60 σελιδες του topic ολο και κατι θα εχει υποθει, αλλα δυσκολα θα το βρω... οποτε και μια παραθεση να κανετε θα με βοηθουσε αρκετα...

ευχαριστω για τον χρονο σας,
φιλικα Κωσταντινος

Aπο πανω ακριβως απο το μηνυμα σου εχω απαντησει :wink:

Πας στα μηνυματα - Ρυθμισεις - SMS- και κατω κατω λεει αναφορα παραδοσης http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/smile.gif
Ελπιζω να βοηθησα

kwstantinos_e30
12 Οκτ. 2010, 18:27
σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου, αλλα ξεχασα να αναφερω πως ενω στην αρχη υπηρχε η αναφορα, και την ειχα ενεργοποιημενη εδω και καιρο την εχω χασει, κ ειναι αρκετα εκνευριστικο μπορω να πω.... :/
ουτε εκει που μου λες υπαρχει, ενω εχω αναφορα για MMS...

unagi
12 Οκτ. 2010, 18:30
φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου, αλλα ξεχασα να αναφερω πως ενω στην αρχη υπηρχε η αναφορα, και την ειχα ενεργοποιημενη εδω και καιρο την εχω χασει, κ ειναι αρκετα εκνευριστικο μπορω να πω.... :/
ουτε εκει που μου λες υπαρχει, ενω εχω αναφορα για MMS...

Φιλη, οχι φιλος :p:)
Σοβαρα?δεν υπαρχει...? εμενα εκει βρισκεται κανονικα :confused:

kwstantinos_e30
12 Οκτ. 2010, 18:33
xD soz δεν το καταλαβα! :P
κ εμενα εκει ηταν, αλλα τωρα εξαφανιστηκεε!
με κανα update λογικα θα στρωσει? :/
κατσε να δω τι θα μου πουν και οι υπολοιποι εδω "τριγυρο"!

zxr
12 Οκτ. 2010, 19:19
Υποθέτω ότι έχεις sim cosmote οπότε βάλε μια sim άλλης εταιρείας και θα εμφανιστεί η αναφορά. Την ενεργοποιείς και είσαι οκ.

kwstantinos_e30
12 Οκτ. 2010, 23:43
thanks φιλος... :D
οντος επιασεε...! και εψαχνα καιρο να το φτιαξω...!
_btw, μιας και το λυσαμε αυτο, ξερει κανεις πως να αλλαξω την 'προσοψη'? πηρα μια απο ebay αλλα μου ηρθε σε λαθος χρωμα και δεν θα την βαλω, μονο το πληκτρα που ψηλωνει και χαμηλωνει την ενταση μιας και ειναι κολλημενα μεσα και πατιουνται με δυσκολια θα αλλαξω και του walkman...
αλλα δεν ξερω πως! καμια ιδεα παιδια?!
Εχει δοκιμασει κανεις να αλλαξει προσοψη??!

zxr
15 Οκτ. 2010, 20:18
Ψάξε μήπως βρεις κανένα σχετικό βίντεο στο youtube ;)

kwstantinos_e30
18 Οκτ. 2010, 17:51
Ψάξε μήπως βρεις κανένα σχετικό βίντεο στο youtube ;)

Θα ξανατσεκαρω μηπως παιζει τπτ, αν και πιο παλια που ειχα κοιταξει δεν βρηκα

Mιας και το λυσαμε αυτο, ξερει κανεις πως να αλλαξω την 'προσοψη'?

Παιδια βρηκα λυση, :up: κοιταξτε εδω σε περιπτωση π χρειαστειτε τπτ... :D
http://www.formymobile.co.uk/w595disassembly.php

lene
22 Οκτ. 2010, 16:57
Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια για να αλλάξω το PIN
Με ποια διαδικασία γίνετε ?
Ευχαριστώ

seranata
22 Οκτ. 2010, 17:00
Mενού, ρυθμίσεις, γενικές, ασφάλεια, κλειδώματα, προστασία sim, αλλαγή pin.

lene
22 Οκτ. 2010, 17:10
Mενού, ρυθμίσεις, γενικές, ασφάλεια, κλειδώματα, προστασία sim, αλλαγή pin.

Ευχαριστώ :)

kwstantinos_e30
26 Οκτ. 2010, 13:55
κατι π μου ειχε κανει παλιοτερα (ξαφνικα εκλεισε και ενω το κινητο δουλευε, η οθονη ηταν κλειστη, μονο φωτιζε ://)
το 3ανα εκλεισα κανονικα, και δν ξερω πως, αλλα το κινητο δουλευε μετα απο 2-3 μερες που το επιασα τυχαια! απο τοτε ειμαστε οκκ!

Παιδια 3ανα το ιδιοο :(
εχω την εντυπωση πως ειναι επειδη το περνω στο μπανιο και ακουω μουσικη... :p
Ισως απο τους υδρατμους κλπ κλπ...
3η μερα αλλα δεν βλεπω να φτιανει μονο του ξανα! (δεν ειναι καθε μερα κυριακηη εε!!!) :cry:
τι λετε να κανω εκτος του να το πεταξω στην θαλασσα, στον τοιχο κλπ? :shifty:
ριξτε καμια ιδεα παιδες....

zxr
26 Οκτ. 2010, 14:03
Πιθανότατα είναι πρόβλημα υγρασίας (αν έχεις ακόμα εγγύηση δεν ισχύει). Άνοιξε το πάλι για να στεγνώσει και ας ελπίσουμε ότι θα είσαι και πάλι τυχερός!

kwstantinos_e30
26 Οκτ. 2010, 14:06
Το ξερω πως δεν ισχυει η εγγυηση, απο την στιγμη που το ανοιξα νομιζω...
τελος παντων!!! θα δοκιμασω ξανα και βλεπουμε
ευχαριστω!

iapetos
15 Νοέ. 2010, 12:35
Έχω το εξής πρόβλημα αποφάσισα να κάνω αναβάθμιση το κινητό μέσα από το site της sony/ericsson , κατέβασα το πρόγραμμα to pc suite για το συγκεκριμένο μοντέλο έκανα backup τα αρχεία , αλλά αυτό που παρατήρησα ήταν ότι δεν είχε επιλογή για τα sms και για αυτό τα έκανα αντιγραφή μεσώ του προγράμματος στης αρχειοθήκες όπως το ονομάζει. Τελικά η αναβάθμιση έγινε κανονικά έκανα restore από το backup τα αρχεία τα πέρασε σχεδόν όλα εκτός από τα sms τα οποία δεν υπάρχουν μέσα στο κινητό μόνο τα βλέπω μεσώ του προγράμματος στης αρχειοθήκες αλλά δεν μπορώ να τα κάνω αντιγραφή η να επαναφέρω στο κινητό. Υπάρχει κάποιος τρόπος επαναφοράς των sms στην συσκευή?

nikos_41
23 Νοέ. 2010, 14:31
Γεια σας.Ανοιξα το κινητο μου και οταν πηγα να βαλω το ΡΙΝ στα 3 ψηφια που πληκτρολογησα εξαφανιστηκε το ΟΚ και μετα πατωντας το κεντρικο κουμπι μου εβγαλε μηνυμα που ελεγε"Λαθος καρτα sim".Eβγαλα sim και μπαταρια αρκετες φορες και γινοταν το ιδιο.Μετα απο καποιο σημειο κολλησε στο σημειο που βγαινει το σημα της SE και δεν γινεται ουτε να το κλεισεις.Μπορει καποιος να μου πει τι μπορει να φταιει και τι να κανω?Το κινητο ειναι Sony Ericsson w595 και το εχω περιπου 2,5 χρονια.Ευχαριστω.

zxr
24 Νοέ. 2010, 08:14
Λογικά με ένα repair θα στρώσει. Αν μπορέσεις να του ξανά περάσεις το λογισμικό μόνος κάντο, αλλιώς σε κάποιο Sony Ericsson Service Point (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2596123#post2596123)

sevhsp
1 Δεκ. 2010, 16:55
καλησπερα παιδια κ απο μενα..δεν ξερω αν γραφω στο σωστο θεμα γιατι ειμαι καινουρια...απλα θελω να ρωτησω κατι. εχω ενα sonny ericsson w595...οταν το συνδεω στον υπολογιστη μου εμφανιζει την καρτα μνημης και το τηλεφωνο!!!οταν ομως παω να δω αυτα που εχουν μεσα δεν μου εμφανιζει τπτ...ξερει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω?????

lene
26 Δεκ. 2010, 18:09
Παιδιά Χρόνια Πολλά!
Η μπαταριά φαίνεται ότι τα έφτυσε, ξέρετε από που μπορώ να παραγγείλω φτηνά μπαταριά,δεν έχω πρόβλημα εάν δεν είναι γνήσια
ευχαριστώ

thePRODIGY
26 Δεκ. 2010, 18:39
Χρονια πολλα!!!

Ψαξε τον κωδικο της μπαταριας σου σε αυτο (http://www.skroutz.gr/)το site για αρχη. Και αν δεν βρεις κατι ικανοποιητικο τσεκαρε pds.gr , 9volto, aggeliopolis.gr, emarket.gr, ricardo.gr, ebay.uk

lene
27 Δεκ. 2010, 11:35
OK ευχαριστώ

Nihil
11 Ιαν. 2011, 11:34
Καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά!

Ξέρει κανείς πώς θα μπορούσα να περάσω τις επαφές από τα Windows 7 ή από BlackBerry στο w595? Έχω βρει δεκάδες tips για το αντίθετο (τις επαφές του w595 στα Windows) αλλά πουθενά αυτό! :confused:

zxr
11 Ιαν. 2011, 11:54
Extract σε μορφή word ή excel του τηλεφωνικού καταλόγου, πέρασμα αυτής στο MyPhoneExplorer (http://www.fjsoft.at/en/) και συγχρονισμό με το κινητό.

Nihil
11 Ιαν. 2011, 12:06
Ευχαριστώ για την πολύ γρήγορη απάντηση... Αλλά, πώς μπορώ να κάνω extract τον τηλεφωνικό κατάλογο σε excel? (δεν έχω το office)

Τελικά, δε χρειάστηκε να κάνω extract, απλώς επέλεξα Force windows contacts --> Phone, από το εργαλείο που πρότεινε ο zxr!

Thanks, zxr!

communi
12 Ιαν. 2011, 15:54
Καλησπέρα σας παιδιά!
Είμαι καινούριος στο Forum και βασικά πρώτη φορά γράφομαι σε forum επειδή είναι επείγουσα η ανάγκη.:O
Λοιπόν διαθέτω το sony ericsson w595 και εδώ και κάτι εβδομάδες έχει χαλάσει η οθόνη του κινητού.Δεν έχει σπάσει και δεν είχε κάποιο ατύχημα ώστε να χαλάσει η οθόνη .
Για να γίνω πιο συγκεκριμένος χάλασε ο φωτισμός της οθόνης και τρεμοσβήνει συνέχεια.Επίσης τα γράμματα τα δείχνει ανάποδα πχ το sim το γράφει mis.
Στην vodafone μου είπαν ότι χρειάζεται 120ευρώ για να φτιαχτεί οπότε να μαι εδώ...
Σας έχει τύχει? και αν ναι υπάρχει λύση (καλύτερη απο τα 120 της vodafone )??

Nihil
12 Ιαν. 2011, 18:24
Να ρωτήσω κάτι άλλο, έχει προσπαθήσει κανείς να χρησιμοποιήσει το τηλέφωνο με κάρτα SIM 2in1 της Cosmote ή και άλλης εταιρείας; Εμένα χρειάζεται επανεκκίνηση για την αλλαγή... Διορθώνεται αυτό με κάτι; (έχω το τελευταίο update)...

zxr
12 Ιαν. 2011, 18:28
@communi
Μάλλον φταίει η οθόνη οπότε πας για αλλαγή. Μπορείς να το φτιάξεις σε κάποιο κατάστημα επισκευής κινητών πολύ φτηνότερα.

@Nihil
Νομίζω πως όχι.

Nihil
12 Ιαν. 2011, 18:31
Ok, ευχαριστώ! Οπότε το ξεχνάμε πριν καν το χρησιμοποιήσουμε... :(

Pis_Man
14 Ιαν. 2011, 17:37
Ρε παιδιά, μήπως ξέρει κανείς αν γίνεται να βγάλουμε μόνοι μας το μενού της Vodafone από το τηλ και να βάλουμε το κανονικό μενού της Sony Ericsson όπως γίνεται στο Samsung Monte με κάποιους κωδικούς???
:worry::wacko::worry::wacko::worry::wacko:

zxr
14 Ιαν. 2011, 18:13
Πρέπει να κάνεις debrand (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227205). Δεν γίνεται με κωδικούς στα SE.

nina524
12 Φεβ. 2011, 12:36
Γειά σας. Έχω ένα πρόβλημα με το w595 κινητό μου. Πρίν κάτι μέρες διαγράφτηκαν αυτόματα όλα τα παιχνίδια και οι εφαρμογές του κινητού. Απο τότε ότι παιχνίδι και αν κατεβάζω στο κινητό μου, ή δεν θα το παίζει ή δεν θα κανει save την πρόοδο στ παιχνίδι με αποτελεσμα να το ξεκινάω απο την αρχή. Προσπάθησα να το κάνω update αλλά έχω το πιο πρόσφατο λογισμικο. Η επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν βοήθησαν.. Καμία βοήθεια; :(

giothesuper
12 Φεβ. 2011, 12:56
Γειά σας. Έχω ένα πρόβλημα με το w595 κινητό μου. Πρίν κάτι μέρες διαγράφτηκαν αυτόματα όλα τα παιχνίδια και οι εφαρμογές του κινητού. Απο τότε ότι παιχνίδι και αν κατεβάζω στο κινητό μου, ή δεν θα το παίζει ή δεν θα κανει save την πρόοδο στ παιχνίδι με αποτελεσμα να το ξεκινάω απο την αρχή. Προσπάθησα να το κάνω update αλλά έχω το πιο πρόσφατο λογισμικο. Η επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν βοήθησαν.. Καμία βοήθεια; :(

τα παιχνιδια τα ειχες στην καρτα μνημης??

nina524
12 Φεβ. 2011, 13:17
ναι στην κάρτα τα είχα και ακόμα όσα κατεβάζω εκεί τα αποθηκεύει. Δοκίμασα να τα περάσω στη μνήμη κινητού αλλά το πρόβλημα υπάρχει ακόμα.

giothesuper
12 Φεβ. 2011, 13:32
οταν ειχα το Κ770i εφευγε η καρτα μνημης εκλεινα το κινητο την ξαναεβαζα και ηταν ολα οκα...μηπως φταινε τα παιχνιδια?

nina524
12 Φεβ. 2011, 13:34
κ την κάρτα εχω βγάλει αλλα τίποτα. Όσο για τα παιχνίδια δεν νομίζω να φταίνε γιατί μερικά τα είχα και πιο παλιά και έπαιζαν μια χαρά

Μήπως γνωρίζει κανείς άλλος τι μπορώ να κάνω; :(

Aachen
20 Φεβ. 2011, 19:24
Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι,τόσο καιρό προσπαθώ να μεταφέρω βίντεο από τον υπολογιστή στο κινητό μου,έχω το πρόγραμμα total video converter και ενώ τα μετατρέπω σε 3gp όταν τα περνάω στο κινητό μου η φωνή του τραγουδιστή βγαίνει παραμορφωμένη.Γιατί;

giwrgos21r
21 Φεβ. 2011, 13:44
Χαιρεται. Εχω παρει το κινητο απο Αγγλια (απο συνδρομητη της vodafone εκει) και θελω να εγκαταστησω το ελληνικο μενου. Μηπως ξερετε πως μπορει να γινει εκτος απο καποιο καταστημα ? Και αν δεν υπαρχει τροπος ποσο θελουνε σε μαγαζι για κινητα ?

RAVER
21 Φεβ. 2011, 17:25
Χαιρεται. Εχω παρει το κινητο απο Αγγλια (απο συνδρομητη της vodafone εκει) και θελω να εγκαταστησω το ελληνικο μενου. Μηπως ξερετε πως μπορει να γινει εκτος απο καποιο καταστημα ? Και αν δεν υπαρχει τροπος ποσο θελουνε σε μαγαζι για κινητα ?
Σε επισημο service point θα πας και θα στο κανουν δωρεαν.(αποδειξη αγορας).

giwrgos21r
23 Φεβ. 2011, 00:44
Σε επισημο service point θα πας και θα στο κανουν δωρεαν.(αποδειξη αγορας).

σωπα.. αληθεια, ισχυει αυτο ?
δηλαδη να παω στην αντιπροσωπεια της ericsson στην Αθηνα και θα μου φτιαξουνε λες ? θα το εγκαταστησουν ετσι?

RAVER
23 Φεβ. 2011, 11:51
σωπα.. αληθεια, ισχυει αυτο ?
δηλαδη να παω στην αντιπροσωπεια της ericsson στην Αθηνα και θα μου φτιαξουνε λες ? θα το εγκαταστησουν ετσι?
ναι θα το περασουν ετσι απλα.
αποδειξη αγορας...αλλιως κανα 15 ευρο μαζι με αναβαθμιση ;)

vodka13
30 Μάρ. 2011, 15:31
Καλεσπερα παιδια εχω ενα πρόβλημα.
Εχει χαλασει το κουμπι που χρησιμοποιούμε για να κλείνει η συσκευή, ή το τηλεφωνημα....
Οπότε σε καποια φάση εκλεισε η συσκευη, κ δεν μπορώ να την ξανανοίξω
- Ξέρει κανεις τροπο να ανοιξω τη συσκευή χωρις να χρησιμοποιήσω αυτο το πλήκτρο?
-Ολες οι επαφες ειναι αποθηκευμενες στη συσκευη (αφου δυστυχως διαπίστωσα οτι δε βρισκονται ουτε στη στη sim ουτε στη καρτα μνήμης)
Χρησιμποιήσα το Pc suite αλλα απο τη στιγμη που δεν ειχα κανει απο πριν αλλαγη στο mode τηλεφώνου, παλι δε μπορω να βρω τις επαφες...

Εχετε τιποτα να προτεινεται?
ειτε να ξανανοιξει η συσκευή, ειτε για να αποκτηση προσβαση στις επαφες, και να τις μεταφερω?

panagis_89
30 Μάρ. 2011, 19:22
παιδια εχω ενα 595 το οποιο ειναι κλειδωμενο σε sim vodafone..μπορω να το ξεκλειδωσω?

SPeter
3 Απρ. 2011, 12:20
Καλημέρα
Πήρα ένα W595 απο ebay και δέν έχει ελληνική γλώσσα. Μήπως ξέρει κανένας ρε παιδιά πως μπορώ ή να αλλάξω firmwre ή απλά να του βάλω ελληνική γλώσσα;
Ευχαριστώ

RAVER
3 Απρ. 2011, 14:09
Καλημέρα
Πήρα ένα W595 απο ebay και δέν έχει ελληνική γλώσσα. Μήπως ξέρει κανένας ρε παιδιά πως μπορώ ή να αλλάξω firmwre ή απλά να του βάλω ελληνική γλώσσα;
Ευχαριστώ
σε sony ericsson service point θα πας για να σου περασουν Ελληνικη γλωσσα ;)

katerinab28
13 Απρ. 2011, 17:20
Καλησπέρα....γνωρίζεται πως κλειδώνει αυτό το κινητό? δηλαδή να μην μπορεί να δει άλλος τα μηνύματα, τις φωτο, γενικά να υπάρχει ασφάλεια....

zxr
13 Απρ. 2011, 18:03
Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι τέτοιο για κινητά της SE με κλειστό λειτουργικό.

REDHOTSTEF
13 Απρ. 2011, 21:29
Σελιδα 63 απο 63 και ομως αυτο το κινητο ειναι best seller για την sony ericsson. Το εχουν πλεον ολοι και ολες και σπανια καποιος δεν θα το δει να το εχει καποιος κοντινος γνωστος του.:happy:

kostascbr
17 Απρ. 2011, 20:32
παιδια εχω what's up και προσπαθω να συνδεθω με το ιντερνετ και δεν μπορω ,εχω κανει την αρχη και ελαβα το μηνυμα που γραφει οτι για να λειτουργησει το κοσμοτε ιντερνετ πρεπει να αποθικευσω τις ρυθμισεις το οποιο και το εκανα
αλλα δεν μπορω να συνδεθω τι να κανω

REDHOTSTEF
19 Απρ. 2011, 13:28
μαλλον εχεις μειον υπολυπο στο λογαριασμο σου. Πηγαινε ρυθμισεις->ιντερνετ(συνδεσιμοτητα)->συνδεση με κοσμοτε ΙΝΤΕΡΝΕΤ (ΟΧΙ WAP). κανε το ιδιο και στις ρυθμισεις streaming

kostascbr
19 Απρ. 2011, 20:20
μαλλον εχεις μειον υπολυπο στο λογαριασμο σου. Πηγαινε ρυθμισεις->ιντερνετ(συνδεσιμοτητα)->συνδεση με κοσμοτε ΙΝΤΕΡΝΕΤ (ΟΧΙ WAP). κανε το ιδιο και στις ρυθμισεις streaming σε ευχαριστω φιλε

colix
23 Απρ. 2011, 19:28
Έψαξα αρκετά στο google και απ ότι κατάλαβα το κινητό μου (sony ericsson W595) δεν μπορεί να αποκτήσει με κανέναν τρόπο την εύχρηστη αυτή λειτουργία των συνομιλιών λόγω του λογισμικού του. Μήπως γίνεται να εγκαταστήσω στο w595 το λογισμικό από κάποιο άλλο κινητό με παρόμοια χαρακτηρηστικά το οποίο να έχει συνομιλίες? Παλιότερα, ας πούμε, ένας φίλος μου είχε βάλει στο k750i το λογισμικό του w750. (δεν έχω λεφτά αυτό τον καιρό να αγοράσω άλλο κινητό που να έχει συνομιλίες και το w595 δεν το έχω και πολύ καιρό οπότε γιατί να πάει τζάμπα? :P)
thanks....

caveneo
25 Απρ. 2011, 23:34
usb drivers ρε παιδιά να το συνδέσω με το myphone explorer που θα βρούμε;

RAVER
26 Απρ. 2011, 01:10
usb drivers ρε παιδιά να το συνδέσω με το myphone explorer που θα βρούμε;
Για windows 7 αν θυμαμαι καλα δεν εχουν βγει.στο site της sony ericsson εψαξες?? :worry:

caveneo
26 Απρ. 2011, 01:30
Ναι δεν έχει τίποτα. Τελικά έκανα bluetooth serial port στην com 23 και συνδέθηκε έτσι. Και τελικά μπόρεσα να περάσω τις επαφές που είχα κάνει backup.

RAVER
26 Απρ. 2011, 01:45
Ναι δεν έχει τίποτα. Τελικά έκανα bluetooth serial port στην com 23 και συνδέθηκε έτσι. Και τελικά μπόρεσα να περάσω τις επαφές που είχα κάνει backup.
το καλυτερο που μπορουσες να κανεις.;)
ξεχασα να στο αναφερω :O
.κι'εγω τοσα χρονια με bluetooth κανω την δουλεια μου.:)

caveneo
26 Απρ. 2011, 09:52
Πάντως γιατί για μερικά sony ericcsson δεν υπάρχουν usb drivers, ενώ για άλλα έχει. Για παράδειγμα για το k770 ή το C702 έβρισκα driver στο διαδίκτυο. Αλλά για μερικά άλλα ούτε συζήτηση.

gioubi
26 Απρ. 2011, 19:54
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΕΧΩ ΤΟ W595 KAI EXEI ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟ ON/OFF ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΩ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ USB?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ. (http://www.myphone.gr/forum/policy.php?lang=gr#opx):!:

REDHOTSTEF
30 Απρ. 2011, 20:37
Ρε παιδια το κινητο τωρα τελευταια κολλαει συνεχεια. αναβοσβηνει..πχ οταν ανοιγω την εφαρμογη music mate. ΑΚΟΜΑ και το πιο βασικο.. τα πολυμεσα + το walcman οποτε τα ανοιγω δεν μου εμφανιζει τιποτα παρα μονο τις συντομευσεις των πληκτρων. (επιλογη-πισω) α,, και τις μπαλιτσες που κινουνται...:p.. Μουσικη, φωτο, βιντεο, κτλ δεν εμφανιζονται και δε μπορω να χειριστω το κινητο..:(.Νατο παλι εσβησε..:mad:
Πηγα στις ρυθμισεις-> οδηγος ρυθμισεων -> ληψη ρηθμισεων μπας και καταφερω τιποτα καθως εχει ηδη το πιο προσφατο λογισμικο αλλα δεν ανταποκρινεται..! Το εχετε παθει και σεις? Θελει να παει στι σερβις ετσι δεν ειναι? ΦΑΚ s (fakes)

zxr
1 Μάι. 2011, 19:06
Δοκίμασε να το κάνεις αυτό μέσω του SEUS. (http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/topic/updateyourproductsoftware/w595?cc=gr&lc=el)

REDHOTSTEF
1 Μάι. 2011, 21:04
Δοκίμασε να το κάνεις αυτό μέσω του SEUS. (http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/topic/updateyourproductsoftware/w595?cc=gr&lc=el)

Eυχαριστω, προσπαθησα παμπολες φορες και ενω ανοιξα το εκτελεσιμο αρχειο λεει πως απαιτειται WINDOWS XP SP2 or Higger.

zxr
1 Μάι. 2011, 22:39
Άρα άλλο είναι το πρόβλημά σου. Δοκίμασε να βάλεις το SP2 στο λειτουργικό σου και ξανά προσπάθησε.

Aachen
14 Μάι. 2011, 15:19
Να ρωτήσω κάτι παιδιά,με αυτό το μοντέλο μπορούμε να βλέπουμε τηλεόραση από το κινητό;

vaggelic_98
23 Μάι. 2011, 15:29
Το κινητό το είχα αλλά είχε πάθει κάτι και δεν έπαιρνε μηνύματα και όταν φόρτιζε έγραφε ''Σοβαρό Σφάλμα".:cry:
Ξέρετε άμα φτιάχνει;

RAVER
24 Μάι. 2011, 03:09
Το κινητό το είχα αλλά είχε πάθει κάτι και δεν έπαιρνε μηνύματα και όταν φόρτιζε έγραφε ''Σοβαρό Σφάλμα".:cry:
Ξέρετε άμα φτιάχνει;
Θα του κανεις μια αναβαθμιση σε ενα service point.πρωτη φορα :blink: τετοιο σφαλμα.

vaggelic_98
24 Μάι. 2011, 15:06
Θα του κανεις μια αναβαθμιση σε ενα service point.πρωτη φορα :blink: τετοιο σφαλμα.

Πήγα στον Γερμανό και μου είπαν ότι δεν φτιάχνει :cry:
Και μου είπαν να το πετάξω γιατί μπορεί να εκραγεί :!:

zxr
24 Μάι. 2011, 16:47
Βρες μια μπαταρία από ένα άλλο SE (πρόσεξε να είναι συμβατή) και δοκίμασε πάλι!

unagi
30 Μάι. 2011, 12:15
Παιδιά το δικό μου το sony ericsson χάλασε...αυτό που ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει ακόμα αυτό το μοντέλο στην αγορά...
γιατί κάπου πήρε το αυτί μου ότι το έχουν αποσύρει.

zxr
30 Μάι. 2011, 12:31
http://www.skroutz.gr/s/56236/Sony-Ericsson-W595.html

unagi
30 Μάι. 2011, 12:41
http://www.skroutz.gr/s/56236/Sony-Ericsson-W595.html

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά εννοώ αν υπάρχει σε καταστήματα όπως Πλαίσιο, Γερμανός ...κλπ

zxr
30 Μάι. 2011, 12:43
Γιατί να το πάρεις από ένα τέτοιο κατάστημα τη στιγμή που μπορείς να το αποκτήσεις φθηνότερα; Ρίξε μια ματιά στα site αυτών των καταστημάτων. Ίσως έχει ξεμείνει κανένα.

unagi
30 Μάι. 2011, 12:50
Γιατί να το πάρεις από ένα τέτοιο κατάστημα τη στιγμή που μπορείς να το αποκτήσεις φθηνότερα; Ρίξε μια ματιά στα site αυτών των καταστημάτων. Ίσως έχει ξεμείνει κανένα.

Ok ευχαριστώ πολύ :)

gr_rocker
13 Ιούλ. 2011, 01:06
Γεια χαρα. Εχω ενα προβλημα με το κινητο. Ξαφνικα δεν δουλευει το ακουστικο . Οποτε σε μια κληση , με ακουνε κανονικα αλλα εγω δεν τους ακουω. Οταν το βαζω σε ανοικτη ακροαση , ανοιγει το ηχειο και ολα καλα. Φαντάστικα πως καποιο προβλημα θα επαθε το ακουστικο του , αλλα το περιεργο ειναι πως δεν ακουγεται τιποτα ουτε οταν συνδεσω ακουστικα. Περιεργο δεν ειναι ? καμοια ιδεα? ευχαριστω εκ των προτερων

maroutzou
24 Ιούλ. 2011, 18:19
Γεια σας!εχω ενα προβλημα!ενω παλια ειχα αναφορα παραδοσης στο κινητο μου καθε φορα που εστελνα μηνυμα μετα απο μια βλακεια που εκανα αναγκαστηκα να κανω επαναφορα ρυθμισεων κ τωρα δεν βρισκω απο που να βαλω ξανα την αναφορα...!εχω το sony ericsson w595!οποιος μπορει ας μου πει...! ευχαριστωω

zxr
25 Ιούλ. 2011, 08:50
Πιθανότατα έχεις κάρτα cosmote. Βάζεις λοιπον μια κάρτα sim άλλης εταιρείας, ενερογοποιείς την αναφορά, βάζεις ξανά την κάρτα σου και είσαι έτοιμος.

maroutzou
25 Ιούλ. 2011, 22:44
ααα ωραια ευχαριστω πολυ!!!!

maroutzou
29 Ιούλ. 2011, 23:54
υπαρχει περιπτωση να γινεται να κατεβασω καμια εφαρμογη που να προσθεσει στο κινητο μου στα μηνυματα την συνομιλια.?το ειδα σε μια φιλη μου κ πραγματικα ειναι πολυ βολικο...!

plankton69
30 Ιούλ. 2011, 01:41
υπαρχει περιπτωση να γινεται να κατεβασω καμια εφαρμογη που να προσθεσει στο κινητο μου στα μηνυματα την συνομιλια.?το ειδα σε μια φιλη μου κ πραγματικα ειναι πολυ βολικο...!

Δεν πρεπει να υπαρχει αυτο που λες....πιο sony ericcson εχεις;λογικα θα το ειδες στο aino,πιστευω....

manan69t
30 Ιούλ. 2011, 05:46
Δεν πρεπει να υπαρχει αυτο που λες....πιο sony ericcson εχεις;λογικα θα το ειδες στο aino,πιστευω....

το έχει η καινούργια φουρνιά κ το hazel κ το zylo!

babinos
18 Σεπ. 2011, 01:34
Οπως γραφω και στον τιτλο εχω ενα παλιο sony w595 στο οποιο εχω βαλει μια νεα sim απο wind καιοταν το κινητο ανοιγει μου λεει "βαλτε sim". Οταν βαλω μια παλια sim παλι απο wind την διαβαζει κανονικα και ζητα το pin. εχω δοκιμασει πολλες καρτες και απο διαφορα δικτυα αλλα δεν....

δοκιμασα χτες να κανω software update αλλα λυση δεν υπηρξε.... ξερετε αν μπορω να κανω καποιο firmware update ετσι ωστε το κινητο να διαβαζει τις νεες sim ???

Σας ευχαριστω

tomahawk1989
7 Νοέ. 2011, 01:32
Πριν λίγο καιρό το εν λόγω κινητό μας έκανε κάτι κουλά για πολλοστή φορά οπότε το πήγε η μάνα μου στον Κωτσο (πρωην Electroworld, απ'όπου αγοράστηκε η συσκευή και είναι εντός εγγύησης) και μας παρέπεμψαν στο Γερμανό (δυστυχώς η μάνα μου το αποδέχθηκε, κάτι που εγώ δε θα έκανα για κανένα λόγο). Πήγα λοιπόν σε ένα καταστημα τους, έκανε μια αναβάθμιση ο υπάλληλος εκεί, έλεγξε τη μπαταρία σε ένα μηχανηματάκι και της είπε οτι είναι dead η συγκεκριμένη και πως πρέπει να αγοράσουμε άλλη η οποία κοστίζει 45Ε.
Εγώ αγόρασα μία (http://www.ebay.co.uk/itm/230480723819?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_1319wt_1163) απο e-bay για δοκιμή αλλα δεν άλλαξε κάτι...
Έκανα update "επιτυχημένα" αλλα εκτός του σήματος της SE δεν εμφανίζεται κάτι άλλο.

Τι πιστεύετε πως θα ήταν προτιμότερο να κάνω;

RAVER
7 Νοέ. 2011, 11:46
Πριν λίγο καιρό το εν λόγω κινητό μας έκανε κάτι κουλά για πολλοστή φορά οπότε το πήγε η μάνα μου στον Κωτσο (πρωην Electroworld, απ'όπου αγοράστηκε η συσκευή και είναι εντός εγγύησης) και μας παρέπεμψαν στο Γερμανό (δυστυχώς η μάνα μου το αποδέχθηκε, κάτι που εγώ δε θα έκανα για κανένα λόγο). Πήγα λοιπόν σε ένα καταστημα τους, έκανε μια αναβάθμιση ο υπάλληλος εκεί, έλεγξε τη μπαταρία σε ένα μηχανηματάκι και της είπε οτι είναι dead η συγκεκριμένη και πως πρέπει να αγοράσουμε άλλη η οποία κοστίζει 45Ε.
Εγώ αγόρασα μία (http://www.ebay.co.uk/itm/230480723819?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_1319wt_1163) απο e-bay για δοκιμή αλλα δεν άλλαξε κάτι...
Έκανα update "επιτυχημένα" αλλα εκτός του σήματος της SE δεν εμφανίζεται κάτι άλλο.

Τι πιστεύετε πως θα ήταν προτιμότερο να κάνω;
εννοεις οτι το κινητο δεν ερχετε σε κατασταση λειτουργιας?? μηπως εισαι σε περιβαλλον flight mode?? για τσεκαρε'το,αλλιως το πας σε service point soyny ericsson και σου λενε αυτοι αν το κινητο ειναι λειτουργισιμο.

adams25
10 Νοέ. 2011, 18:15
καλησπέρα παιδιά ένας φίλος έχει ένα sony ericsson w595 και έχει ένα πρόβλημα με την οθόνη ανοίγει την συσκευή αλλά η οθόνη παραμένει μαύρη πάμε για ΑΛΛΑΓΗ οθόνης η παίζει να φταίει τίποτα άλλο να κοιτάξουμε

zxr
11 Νοέ. 2011, 01:42
Μπορεί να είναι και η καλωδιοταινία της οθόνης. Άνοιξε-κλείσε το slide ίσως να κόπηκε.

adams25
11 Νοέ. 2011, 11:03
από την μπροστά μεριά μπορώ να την δω είναι οκ από την πίσω μεριά δεν μπορώ να την δω δεν μπορώ να ανοίξω το κιν εχω ξεβιδώσει όλες τις βίδες και η πίσω πρόσοψη δεν βγαίνει

SUB220
24 Ιαν. 2012, 15:51
καλησπερα εδω και μερικες ημερες χανει ολες της επαφες και τα μυνηματα που εχει στην μνημη του το κινητο...οτι εχω αποθηκευση στην καρτα το εχω αλλα επειδη εχω πολλα τηλεφωνα τα χανω....κραταω μπακ απ!!! μεσω του Sony Ericsson PC Companion 2.0 και του MyPhoneExplorer κεκανα αναβαθμηση μεσοω του προγραματος τησ Σονυ..τα ιδια...εκανα επιδιωρθωση..τα ιδια ...εψαξα στο ιντερνετ...δεν εχει δοθει λυση...σκευτικα να βρω κανενα ποιο παλιο firmware να περασω...μπασ και μασ σαμποταρει η σονυ να παρουμε κανενα καινουργο... αλλα λεφτα (δεν) υπαρχουν

one_tree_hill
8 Φεβ. 2012, 12:57
Γεια σαααααας :P
Μετά από (πάρα πάρα πολύ) καιρό, θα χρειαστεί αύριο να κάνω debrand ένα W595.
Καταρχάς, θέλω να ρωτήσω ποια είναι η τελευταία έκδοση και αν υποστηρίζει patching, γιατί θέλω να κλειδώσω τα μηνύματα. Θέλω επίσης να ρωτήσω αν το φλασάρισμα γίνεται ακόμα με a2 uploader.
Παρακαλώ τα φώτα σας :)

myphone.gr
Όροι Χρήσης :: Προσωπικά Δεδομένα