PDA

View Full Version : [Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

laonikos
31 Μάι. 2007, 18:29
Ti ειναι ο τζογος που τοσο πολυ αναφερεται?

DENIOR
31 Μάι. 2007, 18:39
Ti ειναι ο τζογος που τοσο πολυ αναφερεται?

Το τρίξιμο που παρουσιάζει η συσκευή,το οποίο και είναι ενοχλητικό. Ωστόσο,υπάρχει τρόπος για να βελτιωθεί αισθητά η ανεπιθύμητη αυτή κατάσταση.

PALKAN
31 Μάι. 2007, 18:42
Το γνωστο μερος?ποιο ειναι αυτο?

Διαβασε το πρώτο ποστ
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593.Την έπαθα και εγώ.

kost_bal
31 Μάι. 2007, 18:51
Ποσο σας διαρκει η φορτιση τις μπαταριας?

DENIOR
31 Μάι. 2007, 18:58
Ποσο σας διαρκει η φορτιση τις μπαταριας?

Περίπου 1 ώρα και 30 λεπτά διαρκεί μία πλήρης φόρτιση.
Πάντως,αρχικά κρατούσε 8-9 λεπτά λιγότερο.

miaow
31 Μάι. 2007, 20:39
:D !
Το πρώτο μήνυμα από το μαγικό εργαλείο.

Χαιρετώ, Παίδες!

KOPRINIOTIS
31 Μάι. 2007, 20:54
Σε χαιρετουμε και εμεις!!!Παιδια σημερα το επιασα για αλλη μια φορα,εαν αυτο που δοκιμασα ειναι σαν αυτα που λετε οτι εχουν ενοχλητικο τζογο εγω ειμαι οκ γιατι ο τζογος μου φανηκε απειροελαχιστος!

SUMMER_2000
31 Μάι. 2007, 20:55
:D !
Το πρώτο μήνυμα, από το μαγικό εργαλείο.

Χαιρετώ, Παίδες !

- Καλορίζικο ! :)

panosz75
31 Μάι. 2007, 20:56
Σε χαιρετουμε και εμεις!!!Παιδια σημερα το επιασα για αλλη μια φορα,εαν αυτο που δοκιμασα ειναι σαν αυτα που λετε οτι εχουν ενοχλητικο τζογο εγω ειμαι οκ γιατι ο τζογος μου φανηκε απειροελαχιστος!
Άσχετο: μήπως πρέπει να αλλάξεις τελικά την υπογραφή σου??? :lol: :p

SUMMER_2000
31 Μάι. 2007, 21:01
- KOPRINIOTIS, δεν έχει άδικο ο panosz75 ! :p :) Ντροπή ... !!! :O :p

spireto
31 Μάι. 2007, 21:20
Eννοείς ότι αγόρασες Ν95 AC με ελληνικό τυπωμένο πληκτρολόγιο από Νοkia shop της Θεσσαλονίκης στις 9 Μαϊου;

Aπό πιο κατάστημα το πήρες;
Tο είχες κάνει παραγγελία;
Πόσο το πήρες;
Ξέρεις αν έχει άλλα κομμάτια;

Tο εχω εδω και μηνες ειναι δειγμα και τριτη το παραδιδω πισω.
Φυσικα με ξενο πληκτρολογιο.
Εχω παρει εδω και 1 μηνα και κατι Ε90 δειγμα επισης .
Εχουμε φερει στα κεντρικα.
Και παιρνουν τα NOKIA SHOPS.
Πανε θεσσαλονικη αν εισαι και παρε απο το NOKIA SHOP στην
Ιωνος Δραγουμη

KOPRINIOTIS
31 Μάι. 2007, 22:19
Άσχετο: μήπως πρέπει να αλλάξεις τελικά την υπογραφή σου??? :lol: :p

- KOPRINIOTIS, δεν έχει άδικο ο panosz75 ! :p :) Ντροπή ... !!! :O :p Θα την αλλαξω οταν το παρω στα χερια μου,δηλαδη οταν το αγορασω:p

miaow
31 Μάι. 2007, 22:23
:)
Παίδες, ευχαριστώ.
Όντως, είναι "χαλαρό".
Το "πακέτο", όμως, σε αποζημιώνει!

valsam
31 Μάι. 2007, 22:31
Ρε παιδια η cosmote δεν το εφερε ακομη!Μου εχουν σπασει τα νευρα!παιρνω καθε μερα τηλ. και μου λεν οτι δεν τους εχει δωσει η alpha copy ακομη καθολου συσκευες!Μηπως ξερει κανεις ποτε στο καλο θα το φερουν στη θεσ/νικη!!!δηλαδη αν εχει η alpha copy αρκετα αποθεματα στη θεσ/νικη!Πως γινετε να εχουν voda και tim?οπου ρωτησα ειχαν!

Deathcult
31 Μάι. 2007, 23:28
Καταρχην καλως σας βρικα!Ειμαι καινουριος στο site γιαυτο διξτε κατανοηση:)

Εχω ενα Ν95 2 βδομαδων φρεσκο!:p Οπως μπικα μεσα στο forum τωρα ειδα τα product codes!!!!Του δικου μου Ν95 ο κωδικος ειναι 0537613!!Μηπως ειναι απο τα καναρια νησια(μουφα δηλαδη)region?Δεν τον βρηκα τον δικο μου κωδικο μεσα στιν λιστα!:( Ανησυχω:cry: Το εχω παρει απο την Τιm παρεπιπτοντος!

costasp
31 Μάι. 2007, 23:41
Πάντως ρε παιδιά, το να βάζεις τον πατέρα σου (62 χρονών) να βλέπει τις φωτογραφίες της εγγονής του σε 32άρα HiDef Samsung ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ και να παθαίνει πλάκα με τις ευκολίες της υψηλής τεχνολογίας... είναι απλά ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟ. Έπρεπε να βλέπατε την έκφραση του πατέρα μου! Του φαίνονταν απίστευτο (όπως και στη γυναίκα μου την πρώτη φορά) ότι το κινητό στέλνει σήμα στην TV... Bravο ρε Nokia!
Φανταστείτε τι έχουν ακόμα να δουν τα ματάκια μας.

alex_n80
31 Μάι. 2007, 23:48
αυτο που με προβληματιζει εμενα δεν ειναι οθτε ο τζογος ουτε η μπαταρια αλλα αυτο που ειπαν μερικοι που το εχουν για BT στα 4-5 μετρα...τελικα ειναι μαζικο προβλημα?

stardrive
31 Μάι. 2007, 23:50
Πάντως ρε παιδιά, το να βάζεις τον πατέρα σου (62 χρονών) να βλέπει τις φωτογραφίες της εγγονής του σε 32άρα HiDef Samsung ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ και να παθαίνει πλάκα με τις ευκολίες της υψηλής τεχνολογίας... είναι απλά ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟ. Έπρεπε να βλέπατε την έκφραση του πατέρα μου! Του φαίνονταν απίστευτο (όπως και στη γυναίκα μου την πρώτη φορά) ότι το κινητό στέλνει σήμα στην TV... Bravο ρε Nokia!

Ίσως η πιο ανθρώπινη πλευρά της τεχνολογίας...

Εξαιρετικό post Κώστα. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!!! Μπράβο με όλη τη σημασία της λέξης...

nikolasn80
31 Μάι. 2007, 23:50
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ:ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΣΙΚΗ ΚΑΜΕΡΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΥΠΟΚΩΦΟ ΘΟΡΥΒΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΕΙ ΦΩΤΟ.Η 2 ΚΑΜΡΕΡΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΙΚΟ Ή ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ?ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΑΣ ΜΕΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ

FutureN95user
31 Μάι. 2007, 23:54
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ:ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΣΙΚΗ ΚΑΜΕΡΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΥΠΟΚΩΦΟ ΘΟΡΥΒΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΕΙ ΦΩΤΟ.Η 2 ΚΑΜΡΕΡΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΙΚΟ Ή ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ?ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΑΣ ΜΕΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ

Γεια σου φίλε μου.Όταν λες υπόκοφο θόρυβο εννοείς πολύ δυνατό θόρυβο,άρα έγω πιστεύω πως έχει πρόβλημα η κάμερα.:( :X

costasp
1 Ιούν. 2007, 00:03
Ίσως η πιο ανθρώπινη πλευρά της τεχνολογίας...
Εξαιρετικό post Κώστα. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!!! Μπράβο με όλη τη σημασία της λέξης...
Αφού σε ευχαριστήσω για τα εύσημά σου, να προσθέσω ότι τέτοιες μικρές, καθημερινές στιγμές σε κάνουν να συνειδητοποιήσεις πόσο πραγματικά τυχεροί είμαστε που βιώνουμε αυτές τις εξελίξεις, αυτές τις τεχνολογίες... Φαντάσου ότι οι πατεράδες μας για να μας βρούνε το βράδυ - όταν παίζαμε στους ήσυχους τότε δρόμους - έβαζαν μία φωνή στην κυρά Μαρίκα τη γειτόνισσα και σούμπιτοι είμασταν πίσω. Τώρα εγώ θα μπορώ να μιλάω στο κινητό με την κόρη μου, που - όσο και αν δεν με εντυπωσιάζει η ιδέα - από αρκετά μικρή θα είναι εξοικιωμένη με αυτές τις τεχνολογίες, που είναι πια κομμάτι της ρουτίνας μας.
Η φάτσα του πατέρα μου, μαρμαράς στο επάγγελμα, όχι και το πλέον tech-related επάγγελμα, κοιτώντας με να συνδέω το TV-out cable ήταν όλα τα λεφτά. Σαν τις photos που συνοδεύουν καταχωρήσεις του στυλ "τεχνολογία προσιτή σε όλους"...
Συγχωρέστε με για το off-topic, αλλά η ανθρώπινη μεριά της τεχνολογίας θεωρώ ότι είναι - πάντα - on topic...

ostrovo
1 Ιούν. 2007, 00:03
Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς να λειτουργήσει τον γραμμικό κώδικά; Εγώ πάντως δεν μπορώ δηλ δεν διαβάζει τίποτα συνέχεια μπαίνει η κάμερα στην αναμονή.
ευχαριστώ

john74
1 Ιούν. 2007, 00:04
αυτο που με προβληματιζει εμενα δεν ειναι οθτε ο τζογος ουτε η μπαταρια αλλα αυτο που ειπαν μερικοι που το εχουν για BT στα 4-5 μετρα...τελικα ειναι μαζικο προβλημα?

dystihos maziko provlima,to dokimasa kai se alla 3 N95 kai ola ta idia kanoune,episis kapoia paidia edo mesa to idio pathane!!!krima,elpizo me anavathmisei tha strosei!! :(

costasp
1 Ιούν. 2007, 00:06
dystihos maziko provlima,to dokimasa kai se alla 3 N95 kai ola ta idia kanoune,episis kapoia paidia edo mesa to idio pathane!!!krima,elpizo me anavathmisei tha strosei!! :(
Ναι Γιάννη, είμαι και εγώ από αυτούς που έχουν ποστάρει το συγκεκριμένο πρόβλημα, και είναι πραγματικά σπαστικό. Με το παραμικρό το δικό μου αποσυνδέεται από το handsfree. Ελπίζουμε ΟΛΟΙ να διορθωθεί σε κάποιο update. Πάντως, είναι ένα εκ των μεγάλων προβληματισμών που πρέπει να αντιμετωπίσουν οι τεχνικοί της Nokia.

stardrive
1 Ιούν. 2007, 00:13
Ανεξάρτητα από τον θόρυβο αν η κάμερα δεν βγάζει φωτό πατώντας το πλήκτρο,
δυστυχώς αλλά χρειάζεται επειγόντως κοίταγμα αν δε είναι καινούργιο πρέπει να σου το αλλάξουν:( χθές:mad:

freyarip
1 Ιούν. 2007, 00:14
Το γνωστο μερος?ποιο ειναι αυτο?

Νομιζω οτι απαγορευεται το direct link για αυτο και η τοση μυστικοτητα.:X
xxxxxxxxxxxxxxx, θελει εγγραφη!

nikolasn80
1 Ιούν. 2007, 00:14
Γεια σου φίλε μου.Όταν λες υπόκοφο θόρυβο εννοείς πολύ δυνατό θόρυβο,άρα έγω πιστεύω πως έχει πρόβλημα η κάμερα.:( :X

ΟΧΙ ΔΥΝΑΤΟ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΕΝΑ ΤΟΚ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΠΑΙΖΕΤΑΙ

Deathcult
1 Ιούν. 2007, 00:16
Παιδακια εμενα θα μου απαντησει κανενας αμα γνωριζει σε αυτο που ρωτησα?Ευχαριστω!

jimgag
1 Ιούν. 2007, 00:17
Αφού σε ευχαριστήσω για τα εύσημά σου, να προσθέσω ότι τέτοιες μικρές, καθημερινές στιγμές σε κάνουν να συνειδητοποιήσεις πόσο πραγματικά τυχεροί είμαστε που βιώνουμε αυτές τις εξελίξεις, αυτές τις τεχνολογίες... Φαντάσου ότι οι πατεράδες μας για να μας βρούνε το βράδυ - όταν παίζαμε στους ήσυχους τότε δρόμους - έβαζαν μία φωνή στην κυρά Μαρίκα τη γειτόνισσα και σούμπιτοι είμασταν πίσω.
Τώρα εγώ θα μπορώ να μιλάω στο κινητό με την κόρη μου, που - όσο και αν δεν με εντυπωσιάζει η ιδέα - από αρκετά μικρή θα είναι εξοικιωμένη με αυτές τις τεχνολογίες, που είναι πια κομμάτι της ρουτίνας μας.
Μονο ενα "Θεμα" δε σκεφτηκες καλε μου φιλε...... Οτι εισαι υπευθυνος για την υγεια της κορης σου (δε ξερω ποσο χρονων ειναι) και με το να της δινεις ενα κινητο εαν ειναι και κατω απο τα 11-12 ΙΣΩΣ της προξενησεις βλαβες, ειδικα στο κεφαλι της(εγκεφαλο). Διαβασε μερικες εργασιες που εχουν κανει "σοβαροι" επιστημονες και ερευνητες (που δεν τα "παιρνουν" απο τις οποιες εταιρειες) για την ηλεκτρομαγνητικη ακτινοβολια και τις επιπτωσεις της στους ανθρωπους και ειδικα στα ΠΑΙΔΙΑ!!!
Οπως εσυ ειπες......"σε κάνουν να συνειδητοποιήσεις πόσο πραγματικά τυχεροί είμαστε που βιώνουμε αυτές τις εξελίξεις, αυτές τις τεχνολογίες" .... να τις χρησιμοποιησεις για να ενημερωθεις αφου εισαι και γονιος.....!
Φιλικα παντα...... μην παρεξηγηθω κιολας:O

brave
1 Ιούν. 2007, 00:27
Ontos.. oute se mena exei doulepsei o grammokodikas.. kai vasika de katalava kan ti akrivos kanei.. ksereis kanenas na eksigisei??

Oson afora ton cosmote.. (vevaia den ksero kala giati ego exo vodafone) alla o germanos pleon proothei kirios cosmote.. giati den to pairneis apo ekei??

(sorry pou den evala tis paratheseis alla de mporo na ksanapsaxno...

viper_gts_gr
1 Ιούν. 2007, 00:30
Παιδες μεγαλο προβλημα.. με το bluetooth παλι. Οχι η εμβελεια αλλα συμβατοτητα. Ενω συνδεθηκε κανονικα με ενα samsung ακουστικο, με το bluetooth του αυτοκινητου αρνειται πεισματικα να συνεργαστει. Με το αυτοκινητο εχουν δουλεψει Τ610, μοτο ραζρ, και Ρ910 και δεν δουλευει το Ν95! Ημαρτον!! Το μονο που μπορουμε να ελπιζουμε ειναι update?

Deathcult
1 Ιούν. 2007, 00:36
Ρε παιδια τουλαχιστον θα μου πειτε αν κικλοφορουνε μουφα Ν95?
Αμα μου πουλισανε μουφα κινητο απο την Tim θα γινει χαμος!!!:ninja: 700 εσκασα!Ελεος διλαδη!

costasp
1 Ιούν. 2007, 00:41
Μονο ενα "Θεμα" δε σκεφτηκες καλε μου φιλε...... Οτι εισαι υπευθυνος για την υγεια της κορης σου (δε ξερω ποσο χρονων ειναι) και με το να της δινεις ενα κινητο εαν ειναι και κατω απο τα 11-12 ΙΣΩΣ της προξενησεις βλαβες, ειδικα στο κεφαλι της(εγκεφαλο). Διαβασε μερικες εργασιες που εχουν κανει "σοβαροι" επιστημονες και ερευνητες (που δεν τα "παιρνουν" απο τις οποιες εταιρειες) για την ηλεκτρομαγνητικη ακτινοβολια και τις επιπτωσεις της στους ανθρωπους και ειδικα στα ΠΑΙΔΙΑ!!!
Οπως εσυ ειπες......"σε κάνουν να συνειδητοποιήσεις πόσο πραγματικά τυχεροί είμαστε που βιώνουμε αυτές τις εξελίξεις, αυτές τις τεχνολογίες" .... να τις χρησιμοποιησεις για να ενημερωθεις αφου εισαι και γονιος.....!

Μα....ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ !!!
Η κόρη μου είναι μόλις 3,5 ετών και ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΓΓΙΞΕΙ κινητό. Είμαι κάθετος, σχεδόν βάρβαρος σε αυτό το θέμα, σε σημείο να μαλώνω με πεθερικά και γονείς όταν μιλάνε στο κινητό κοντά της. Είμαι υπερβολικός, άσε. Στο post μου αναφέρομαι στην περίοδο των 15+ που εκ των πραγμάτων θα της έχω πάρει κινητό για να μπορώ να επικοινωνώ μαζί της, αφού οι καιροί είναι πια... πονηροί. Απλά διαπιστώνω πόσο εξοικιωμένα είναι πια τα παιδιά μας με όλα αυτά, τα κινητά, τα sms, τις κονσόλες κλπ. που θα θεωρούν τα πάντα αυτονόητα, τόοσ που... σχεδόν τρομάζω.
Σε ευχαριστώ πάντως για τις συμβουλές σου.
Και πάλι SORRY για το Off Topic :(

stardrive
1 Ιούν. 2007, 00:49
Ρε παιδια τουλαχιστον θα μου πειτε αν κικλοφορουνε μουφα Ν95?
Αμα μου πουλισανε μουφα κινητο απο την Tim θα γινει χαμος!!!:ninja: 700 εσκασα!Ελεος διλαδη!

Προφανώς φίλε κανείς δεν ξέρει τον συγκεκριμένο κωδικό αλλά σίγουρα σε κάποιο Nokia shop θα σου πουν. Αν δεν το καλύπτει η Alpha Copy τότε πρέπει να σου το αλλάξουν:wacko: . Αν όμως σε καλύπτει σαν εγγύηση τότε κανένα πρόβλημα;)

Deathcult
1 Ιούν. 2007, 00:54
Οταν ενοεις να το αλαξουνε?Να το παω διλαδη στο μαγαζι Tim που το πηρα εφοσων διαπιστοθει οτι δεν καλιπτεται απο εγγηιση να ζητησω αλαγη?

A και τωρα που πλικτρολογισα τον code στην σελιδα της Nokia για να σου πει αν ειπαρχει αναβαθμηση για το λογισμικο διαθεσιμη μοθ τον βρηκε κανονικα και μου βγαλε την αναβαθμηση!:)

FutureN95user
1 Ιούν. 2007, 00:56
Να και κάποιες φωτό από εμένα.

Αυτή με το γρασίδι είναι με ζούμ,περίπου στη μέση της επιλόγης.
Η άλλη με το ποτηστίρι είναι τραβηγμένη με συννεφια και κατεβασμένη τέντα.

http://rapidshare.com/files/34511676/31052007080.jpg

http://rapidshare.com/files/34511677/31052007087.jpg

:) :)

Α!Και παρεπιπτώντος εδώ και 1 ώρα ακούω συνεχόμενα μουσική στο 20% και η μπαταρία δεν έχει κατέβει ούτε μια παυλίτσα και το απόγευμα μίλησα περίπου 35 λεπτα με μεγάφωνο ενεργοποιημένο.Παράλληλα συνδεδεμένος και με wifi.

freyarip
1 Ιούν. 2007, 00:57
Ontos.. oute se mena exei doulepsei o grammokodikas.. kai vasika de katalava kan ti akrivos kanei.. ksereis kanenas na eksigisei??..

Τι ειναι αυτος ο γραμμικος κωδικας βρε παιδια? Τοσα χρονια ασχολουμαι με symbian αυτο πρωτη φορα το ακουω!:blink:

gatos
1 Ιούν. 2007, 01:16
Εχεις πολύ δίκιο φίλε μου. Και μιας και είμαι γιατρός, να σας ενημερώσω επίσης ότι αυτή τη στιγμή πέρνουμε μέρος σε ένα μεγάλο και επικίνδυνο πείραμα με την κινητομανία. Εκτός από καρκίνο στον εγκέφαλο έχει αποδειχτεί και μείωση του αριθμού των σπερματοζωαρίων στους άντρες όταν μιλάνε πάνω από 4 ώρες την ημέρα (ή το ακουμπάνε στα .... τους και παίζουν με τις ώρες...) (Εγω τουλάχιστον τάκανα τα παιδιά μου!) Οποιος θέλει του στέλνω privately και σχετική ΕΓΚΥΡΗ βιβλιογραφία. Κανείς σοβαρός Ιατρ. Σύλλογος σε άλλη χώρα δεν επιτρέπει τη χρήση κινητών σε ηλικίες < 16. Προσοχή λοιπόν. Η τεχνολογία είναι γλυκιά, αλλά Παν μέτρον Αριστον (η πιο σοφή κουβέντα των Αρχαίων πργόνων μας)

blamis
1 Ιούν. 2007, 01:19
kai to n93 exei alla den katalaba pote ti einai as pei kapios giati kai tis odigeies pou diabasa den katalaba!:)

Deathcult
1 Ιούν. 2007, 01:20
Να πω κατι εδω:Μεσα στην σησκευασια του N95 εκτος απο αυτα που εχω δει πολλες φορες οτι περιεχει η σησκευασια πωλησης στην Ελλαδα, το δικο μου ειχε και μια microsd καρτα μνημης 1GB!!!!Το λεω επειδη δεν το ειχα διαβασει αυτο πουθενα για την μνημη!

stardrive
1 Ιούν. 2007, 01:21
Οταν ενοεις να το αλαξουνε?Να το παω διλαδη στο μαγαζι Tim που το πηρα εφοσων διαπιστοθει οτι δεν καλιπτεται απο εγγηιση να ζητησω αλαγη?
Ακριβώς αυτό λέω

A και τωρα που πλικτρολογισα τον code στην σελιδα της Nokia για να σου πει αν ειπαρχει αναβαθμηση για το λογισμικο διαθεσιμη μοθ τον βρηκε κανονικα και μου βγαλε την αναβαθμηση!:)

Καλώς έβγαλε αλλά σε ποιά γλώσσα είναι λέει:!:
Μην τυχόν και χάσεις τα ελληνικά:confused: και μετά πας για αλλαγή του product code

kroumel
1 Ιούν. 2007, 01:28
Απο το Νοκια Σοπ στο Ντεπώ (στην αρχη της Βασ. Ολγας)
Ειχα τηλεφωνησει την προηγουμενη μερα και τους ειπα να μου κρατησουν ενα.
Ειχε πολλα (μια κουτα) οπως επισης και μια λιστα με ονοματα. Πολλοι απο αυτους ομως δεν ηταν σιγουροι οποτε μπορει να εχει μεινει κανενα σημερα.
721 ευρω το πηρα.

Ki egw simera apo to idio magazi to agorasa sta idia lafta fusika.
Poli kalo!
Paralave 10 komatia.
Nomizw pws itan to teleutaio auto pou pira.

Deathcult
1 Ιούν. 2007, 01:29
Oxi δεν την χανακανω την βλακεια να κανω αναβαθμηση μονος μου!Το χα κανει με το Ν80 και πανε τα Ελληνικα!!Ασε που οταν το πηγα σε Νοκια shop μου πε αυτος εκει οτι το κινητο δεν καλιπτετε απο την εγγυηση γιατι ειναι λεει απο τον Αγιο Μαυρικιο,κατι τετιο!!!:wacko: Ασε που δεν την χρειαζομαι!Το Ν95 ειναι αρκετα γρηγορο!Το Ν80 καιει καρβουνο!:lol: Ελπιζω μονο και αυτο μην βγει απο τιποτα Νισια Φιτζη γιατι θα κανω χαρακιρι!:lol:

stardrive
1 Ιούν. 2007, 01:37
Oxi δεν την χανακανω την βλακεια να κανω αναβαθμηση μονος μου!Το χα κανει με το Ν80 και πανε τα Ελληνικα!!Ασε που οταν το πηγα σε Νοκια shop μου πε αυτος εκει οτι το κινητο δεν καλιπτετε απο την εγγυηση γιατι ειναι λεει απο τον Αγιο Μαυρικιο,κατι τετιο!!!:wacko: Ασε που δεν την χρειαζομαι!Το Ν95 ειναι αρκετα γρηγορο!Το Ν80 καιει καρβουνο!:lol: Ελπιζω μονο και αυτο μην βγει απο τιποτα Νισια Φιτζη γιατι θα κανω χαρακιρι!:lol:

Φίλε μου μάλλον θα σε απογοητεύσω ο κωδικός 0537613 ανήκει στην Νιγηρία:cry:

Deathcult
1 Ιούν. 2007, 01:42
:cry: :cry: :cry: Καλα θα το παω αυριο σε Νοκια shop να μου πουνε και αυτοι.

Που τον ανακαληψες τον κωδικο ομως οτι ειναι απο Νιγηρια?

stardrive
1 Ιούν. 2007, 01:46

Από εδώ:
http://travelx.org/gsm/firm/readme/n95/RM159_MEA_1.0.txt

αν κάνεις ένα ψάξιμο στη σελίδα με τον κωδικό θα το βρείς

panosz75
1 Ιούν. 2007, 01:56

Δηλαδή από ό,τι καταλαβαίνει κανείς, ζούμε ακόμα μία φορά την ανυπέρβλητη πραγματικότητα του ελληνικού λαμογ-ιστάν. :wacko:
Αυτοί οι κύριοι που φέρνουν τα τηλέφωνα αυτά από όπου τους κατέβει, προκειμένου να βγάλουν ζεστό χρήμα από όσους "καίγονται" εδώ-και-τώρα να αποκτήσουν το σούπερ-ντούπερ πολυμηχάνημα της μαμάς Nokia, έχω την ...αμυδρά υποψία ότι τελικώς δε θα λογοδοτήσουν σε κανέναν.
Αν δεν κάνω λάθος, το τηλέφωνο από την TIM το αγόρασες?

Η Alpha Copy τι κάνει??? :X

Deathcult
1 Ιούν. 2007, 02:00
Μαλιστα το δα!Δηλαδη το κινιτο δεν ειναι μουφα.Νοκια ειναι απλως δεν το καληπτει η εγγιηση!!!Ωραια!!!:( :worry: Και καλα τι στο καλο σου δινουνε τις αποδειξεις οταν το αγοραζεις και σου λενε κρατα τες για την εγγυηση!Μας δουλεβουνε?:mad: Καλα και πως βρισκοντε τα manual μεσα στην σησκευασια(η οποια οταν το πηρα ηταν και με ζελοφαν σφραγισμενη) γραμμενα στα Ελληνικα και το κινητο εχει μεσα φορτομενα Ελληνικα!!!!Μα τον Metalgod δεν καταλαβαινω τιποτα!!!!!!

NAI APO THN TIM:mad:

nxbest
1 Ιούν. 2007, 02:09
παιδια, ο γραμματικώδικας, ειναι μια εφαρμoγη που διαβαζει barcodes και σου δινει καποια στοιχεια μεσω αυτου.. Το μονο που κανεις ειναι να βαλεις μεσα στα πλαισια της καμερας που υπάρχουν στην εφαρμογη, το barcode. Βεβαια δεν εχω καταφερει ακομα να εκμαιεύσω κάποια πληροφορια, οπως λεει, αλλα η προσπάθεια μετραει...:lol: :p

panosz75
1 Ιούν. 2007, 02:13
Δηλαδή όποιος θέλει να πάρει τηλέφωνο που θα καλύπτει η αντιπροσωπεία με εγγύηση, θα πρέπει να κοιτάζει το τηλέφωνο κάτω από τη μπαταρία για το product code.
Να θυμάται ποιο είναι που αντιστοιχεί στη χώρα μας ή εν πάσει περιπτώσει σε οποιαδήποτε ευρωπαϊκή χώρα ώστε να καλύπτεται από εγγύηση, μπας και πάνε να του πουλήσουνε τηλέφωνο ...εξωτικής προέλευσης. Και σε ορισμένα καταστήματα (αν δεν κάνω λάθος και στα Nokia Shops, αν κάνω λάθος διορθώστε με :confused: ) δε σε αφήνουν καν να ανοίξεις τη συσκευασία να ελέγξεις ούτε τα περιεχόμενά της, πόσο μάλλον να δεις το product code.

Μήπως τα μυαλά κάποιων θέλουν ...format ή πρέπει τελικά όσοι έχουν προβλήματα πάσης φύσεως με την (κόστους 720€ και βάλε) ναυαρχίδα της Nokia (άκουσον-άκουσον, ποιος να το πίστευε) πρέπει να απευθυνθούν με μαζικά e-mails στη μαμά Nokia στη χώρα προέλευσης??? ;)

Υ.Γ.: Κάποιος κύριος - υψολόβαθμο στέλεχος της Φινλανδικής εταιρίας αν δεν απατώμαι - που επισκέφθηκε τη χώρα μας τελευταία με την ευκαιρία της προώθησης της διαφημιστικής καμπάνιας για να N-Series και μάλιστα είχε στα χέρια του ένα Ν95, αυτό το Ν95 ποιας χώρας product code είχε????
Της Ζουαζιλάνδης μήπως ??? :X

Deathcult
1 Ιούν. 2007, 02:19
Ασε φιλε μου ελεος ειναι η κατασταση!Και τωρα πιος θα τρεχει??Εγω!!!!!Το Κοροιδο!!!Και η πλακα ειναι οτι θα παω στιν Τιμ που το πηρα και θα μου λενε αντε μην πω!!!!Αλλα δεν θα τους κανουμε την χαρη!:ninja: Τελικα απο τι καταλαβα αμα θες τηλεφωνο Νοκια μονο απο τα Νοκια shops για να εχεις ησυχο το κεφαλι σου!

panosz75
1 Ιούν. 2007, 02:48
Ασε φιλε μου ελεος ειναι η κατασταση!Και τωρα πιος θα τρεχει??Εγω!!!!!Το Κοροιδο!!!Και η πλακα ειναι οτι θα παω στιν Τιμ που το πηρα και θα μου λενε αντε μην πω!!!!Αλλα δεν θα τους κανουμε την χαρη!:ninja: Τελικα απο τι καταλαβα αμα θες τηλεφωνο Νοκια μονο απο τα Νοκια shops για να εχεις ησυχο το κεφαλι σου!

Ναι, ίσως είναι η πιο σίγουρη λύση, αλλά δεν έχει ο καθένας 700 Ευρώπουλα ζεστά για να τα δώσει τοις μετρητοίς. Εξάλλου, πολύς κόσμος περιμένει πώς και πώς τόσο καιρό για να χρησιμοποιήσει την επιδότησή του, πράγμα που στα Nokia Shops δεν είναι εφικτό.

Στην περίπτωσή σου, η ΤΙΜ φάνηκε κατώτερη των περιστάσεων. :X

freyarip
1 Ιούν. 2007, 03:29
Να πω κατι εδω:Μεσα στην σησκευασια του N95 εκτος απο αυτα που εχω δει πολλες φορες οτι περιεχει η σησκευασια πωλησης στην Ελλαδα, το δικο μου ειχε και μια microsd καρτα μνημης 1GB!!!!Το λεω επειδη δεν το ειχα διαβασει αυτο πουθενα για την μνημη!

Oσοι το πηραν απο Τιμ εχουν αυτη την καρτα μεσα! Επισης αν διαβασεις σε προηγουμενες σελιδες θα δεις οτι τα κοματια που φερνει η Τιμ ειναι απο Ουγκαντα :blink: Οσο περιεργο και αν ακουγεται αυτο ετσι λενε τα παιδια που το πηραν.

panosz75
1 Ιούν. 2007, 03:43
Oσοι το πηραν απο Τιμ εχουν αυτη την καρτα μεσα! Επισης αν διαβασεις σε προηγουμενες σελιδες θα δεις οτι τα κοματια που φερνει η Τιμ ειναι απο Ουγκαντα :blink: Οσο περιεργο και αν ακουγεται αυτο ετσι λενε τα παιδια που το πηραν.

Αυτό αν ισχύει είναι σκανδαλώδες.:confused:
Δε μιλάμε για οποιοδήποτε κινητάκι της midrange κατηγορίας, αλλά για το κορυφαίο και από τα 3-4 πιο ακριβά μοντέλα της Nokia. Εδώ υπάρχει καθαρά μια στυγνή εκμετάλλευση της ζήτησης για το μοντέλο αυτό. Η κατάσταση έχει ξεφύγει.

Πάντως πιστεύω ότι περνώντας ο καιρός και η ζήτηση λογικά θα μειώνεται, τέτοια φαινόμενα θα εκλείψουν.
Έτσι κι αλλιώς είναι απαράδεκτο σα γεγονός και πρέπει να ληφθούν μέτρα.

freyarip
1 Ιούν. 2007, 04:08
Πάντως πιστεύω ότι περνώντας ο καιρός και η ζήτηση λογικά θα μειώνεται, τέτοια φαινόμενα θα εκλείψουν.
Έτσι κι αλλιώς είναι απαράδεκτο σα γεγονός και πρέπει να ληφθούν μέτρα.

H zητηση σιγουρα θα μειωθει αλλα η αληθεια ειναι οτι η Τιμ (και ολοι οι αλλοι) θα συνεχισει να τα φερνει απο Ουγκαντα, Νιγηρια κλπ γιατι θα τα παιρνει πιο φτηνα απο οτι αν τα επαιρνε απο Alpha copy και φυσικα θα μας τα πουλαει και πιο ακριβα απο οτι σε νοκια σοπ!
Αλλα τωρα εξηγουνται ολα δεν φταινε τα παιδια που τα εχουν ακριβοτερα...ξερετε ποσο πανε τα ναυλα για να ερθουν απο την Ουγκαντα? :lol:

leftezi
1 Ιούν. 2007, 04:13
Μαλιστα το δα!Δηλαδη το κινιτο δεν ειναι μουφα.Νοκια ειναι απλως δεν το καληπτει η εγγιηση!!!Ωραια!!!:( :worry: Και καλα τι στο καλο σου δινουνε τις αποδειξεις οταν το αγοραζεις και σου λενε κρατα τες για την εγγυηση!Μας δουλεβουνε?:mad: Καλα και πως βρισκοντε τα manual μεσα στην σησκευασια(η οποια οταν το πηρα ηταν και με ζελοφαν σφραγισμενη) γραμμενα στα Ελληνικα και το κινητο εχει μεσα φορτομενα Ελληνικα!!!!Μα τον Metalgod δεν καταλαβαινω τιποτα!!!!!!

NAI APO THN TIM:mad:

Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό το σκεπτικό ρε παιδιά. Τι κόλλημα είναι αυτό με την Alpha Copy! Να ήταν και καμιά εταιρία που ήταν υπόδειγμα εξυπηρέτησης, να 'λεγα εντάξει. Την Alpha Copy τι τη χρειάζεσαι; Από την ΤΙΜ δεν το πήρες; Αυτοί είναι υποχρεωμένο να σε καλύψουν και για βλάβη στην περίοδο της εγγύησης. Ας πάνε να κόψουν το λαιμό τους, ας το στείλουν Νιγηρία ή Φινλανδία. Πόσο θα κάνει; Ένα μήνα; Ε, η Alpha Copy θα κάνει ενάμισι, οπότε προς τι η αγωνία;
Τι θα σου πουν στην ΤΙΜ, δεν το καλύπτει η εγγύηση της AC; Αν είναι δυνατόν! Εγώ, πες τους, από εσάς το αγόρασα. Είναι υποχρεωμένοι να σε καλύψουν βάσει νομοθεσίας περί εμπορικών συναλλαγών. Υπάρχει και η Γενική Γραμματεία Καταναλωτή του Υπουργείου Ανάπτυξης (http://www.efpolis.gr/content/content.asp?catid=101) και άλλοι φορείς, καλό είναι να τους το θυμίσεις, αν και δε νομίζω να χρειαστεί.

Η τελευταία πρόταση είναι λάθος, Και το δικό σου τηλέφωνο, γνήσιο Νόκια είναι, δεν είναι απομίμηση. Όσο για το αν θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο με την AC, διάβασε εδώ και θα καταλάβεις: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=84928

Μπορεί να φαίνεται ότι απευθύνομαι προσωπικά, φίλε Deathcult, αλλά δεν είναι καθόλου έτσι. Το κείμενο έχει αποδέκτες όλους όσους βρεθούν στη θέση σου και βάζω μέσα και τον εαυτό μου.

Η εμπειρία μου πάντως μέχρι τώρα είναι ότι η σωστή αντιμετώπιση δεν εξαρτάται τόσο από το όνομα της εταιρίας όσο από το κατάστημα. Μάλιστα όσο πιο μικρό τόσο καλύτερα γιατί σε γνωρίζουν προσωπικά και το πιο καλό είναι να δουλεύει και το αφεντικό μέσα γιατί ο υπάλληλος είναι υπάλληλος κι αν χρειάζεται να γράψει και μια αίτηση στην εταιρία (ποιος τη γράφει τώρα) μπορεί να σου πει ότι δεν σε καλύπτει η εγγύηση κι αν κάνεις λόγο φασαρία, έρχεται αμέσως το "συγνώμη, λάθος". Κανένας δε θέλει φασαρίες στο μαγαζί του. "Βρε άλλαξέ του το εκεί πέρα, αυτός θα μας διώξει όλο τον κόσμο με τις φωνές του"

Ίσως θεωρηθεί λίγο off topic αλλά επειδή γίνεται πολύς λόγος για την εγγύηση του Ν95, πιστεύω ότι κολλάει στο θέμα μας.

kost_bal
1 Ιούν. 2007, 09:02
Η εγγυηση ισχυει απο το τιμ οσοι το πηρατε απο κει.σας θυμιζω οτι οταν το πηρα εγω απο τιμ δεν ειχε ελληνικα κ την τελευταια αναβαθμιση.το πηγα νοκια κ μου ειπαν οτι ειναι απο ουγκατα κ το κοστος αναβαθμισης γυρω στα 15€.τρελλενομαι το παω τιμ τους παραπονο μου κ μου λενε αφηστε το κ θα το κανουμε εμεις.την αλλη μερα με πηραν τηλ.κανανε αυτα που ηθελα κ ολα οκ.για μενα προσωπικα ηταν αψογοι.τι νοκια τι τιμ?εχει 2 χρονια εγγυηση?εχει.οτι προβλημα στην τιμ.

camerafx
1 Ιούν. 2007, 10:37
Paideia help.Thelw na mou peite apo pou mporw na katevasw xartes gia to N95 apo to internet.Mou eipan oti den sumferei apo to kinito na tous katevaseis.A!Polu spasimo pou den eixe memory card sto kouti tou......

aris_21
1 Ιούν. 2007, 10:40
Paideia help.Thelw na mou peite apo pou mporw na katevasw xartes gia to N95 apo to internet.Mou eipan oti den sumferei apo to kinito na tous katevaseis.A!Polu spasimo pou den eixe memory card sto kouti tou......

εδω ειναι το αναλογο θεμα
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791
και απο το Maploader θα τους κατεβασεις.

camerafx
1 Ιούν. 2007, 11:00
Ok vrika.Euxaristw pantws!Me to maploader tis nokia......

Navar
1 Ιούν. 2007, 11:26
Καλημερα και καλο μηνα.Θα ηθελα να ευχαριστησω ολα τα παιδια για την βοηθεια που μου εδωσαν σχετικα το οτι δεν μπορουσα να στειλω mms και να μπω στο internet με το νεο μου κινητο.Οντως σημερα το πρωι πηγα στην τιμ ,πηρα νεα σιμ και με το που την εβαλα ολα λειτουργησαν κανονικα και με το νομο.Και παλι σας ευχαριστω ολους πολυ.Τωρα ειμαι ετοιμος για crash test.:D :D :D

COCOMAT
1 Ιούν. 2007, 11:38
Καλημερα!

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ πολυ μπορειτε να μου ΠΕΙΤΕ απο ΠΟΥ και ΠΩΣ θα ενεργοπιησω τις φωνητικες εντολες για καποιες εφαρμογες π.χ γαι το bluetooth ή τα ΠΡΟΦΙΛ.

Ψαχνω αλλα δε μπορω να την βρω την ρυθμιση πουθενα:(

Navar
1 Ιούν. 2007, 11:51
Καλημερα!

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ πολυ μπορειτε να μου ΠΕΙΤΕ απο ΠΟΥ και ΠΩΣ θα ενεργοπιησω τις φωνητικες εντολες για καποιες εφαρμογες π.χ γαι το bluetooth ή τα ΠΡΟΦΙΛ.

Ψαχνω αλλα δε μπορω να την βρω την ρυθμιση πουθενα:(Ρυθμισεις-γενικες-προσ.ρυθμισεις-φωνητ.εντολες

COCOMAT
1 Ιούν. 2007, 11:58
Ρυθμισεις-γενικες-προσ.ρυθμισεις-φωνητ.εντολες

Εκει ειμαι...αλλα δε βλεπω τετοια επιλογη...για τις εφαρμογες

Navar
1 Ιούν. 2007, 12:10
Εκει ειμαι...αλλα δε βλεπω τετοια επιλογη...για τις εφαρμογεςΓια δοκιμασε εργαλεια -φωνητικες εντολες

COCOMAT
1 Ιούν. 2007, 12:15
Για δοκιμασε εργαλεια -φωνητικες εντολες

Εκει OK!;)

Κατι ακομη...
Πως φτιαχνω ενα αλμπουμ στην εκθεση? (για κομματια)

Πηγαινω:εκθεση-κομματια-αλμπουμ αλλα τιποτα δε βρισκω πουθενα την επιλογηα αυτη.

Ζητω συγνωμη αλλα δεν εχω ελληνικο manual

Navar
1 Ιούν. 2007, 12:36
Κατι ακομη...
Πως φτιαχνω ενα αλμπουμ στην εκθεση?

Πηγαινω:εκθεση-κομματια-αλμπουμ αλλα τιποτα δε βρισκω πουθενα την επιλογηα αυτη.

Ζητω συγνωμη αλλα δεν εχω ελληνικο manualΠονεμενη ιστορια.δεν μπορεις,εχω την εντυπωση.-1 στα συν του τηλ

GEORGEGX20VF
1 Ιούν. 2007, 12:50
Εντυπώσεις απο το κινητο!!!
Το πηρε ο ξαδερφος μου και το εχω επεξεργαστει για τα καλα...
Το κινητο είναι super,αξίζει τα χρήματα του,φοβερό.
Αψογη ποιότητα κατασκευης,δεν τρίζει ουτε στο ελάχιστο,επισης δεν εχει καθολου τζόγο,υποδειγματικο slide,like samsung,μπράβο στην νοκια!!
Δεν το περιμενα ειχα απογοητευτει με αυτα που λέγατε περι τζογου,κολλητικες ταινιες,τριξιμο κτλ.Τι παιζει με τις παρτίδες?γιατι αυτο ειναι καλυτερο απο αλλα ν95?αν το παρω τελικα τι πρεπει να προσέξω για να πέσω και εγώ σε ποιοτικη συσκευη οπως του ξάδερφου μου?
Υπεροχη κατασκευη.
ΙΣως το πάρω το κινητό....
Εξαιρετικη κάμερα,ισως καλυτερη απο του v903,χειρότερη πάντως με τίποτα.
Το βίντεο δεν το δοκιμασα ακομα..
Το zoom δεν ειναι πολυ καλό...
Ήχος,σε συγκριση με ν93 και ν73,και τα τρια τέρμα ενταση με ισοσταθμιστη τέρμα ανεβασμένο,το ν95 παιζει σαφως πιο ποιοτικα και δυνατά απο το ν93.
Δυστυχως απο το ν73 παιζει αισθητά πιο σιγά,το καταλαβαινεις,το ν73 εχει πολύ πιο δυνατό ήχο στα ηχεία.
Στα ακουστικα ειναι επίσης πολύ καλό.
θετικές εντυπώσεις!!

Deathcult
1 Ιούν. 2007, 13:08
Loipon pedia molis irtha apo to Nokia shop stin Verantzerou!!!!
H Kyria ekei poli kali molis tis eipa oti exo ypopsia oti to kinito einai apo exotika merh den xreiastike na tis po tipota allo!!!!Mou leei:APO THN TIM to phres???Nai tis leo!:lol: :lol: :lol: :lol: Eleos!!!!

H eggyisi isxiei kanonika meso tis TIM..Mono anabatmisi ama thelo na kano tha pliroso 15e!Ayta!Opote skasila mou!Telos!Ola kala!:D

Sory gia ta aglika alla eimai douleia kai den alazei se Ellhnikous!:wacko:

KOPRINIOTIS
1 Ιούν. 2007, 13:08
Pote to πηρε ο ξαδερφος σου?Οι τελευταιες παρτιδες λεγεται ειναι καλυτερες,βεβαια καθολου τζογο ειναι αδυνατον να εχει απλα ειναι υποκειμενικο το θεμα πιστευω.Τελικα τεινω να πιστεψω οτι οσον αφορα την ποιοτητα κατασκευης αυτα που φερνει η ΑC ειναι πιο στιβαρα

GEORGEGX20VF
1 Ιούν. 2007, 13:30
Pote to πηρε ο ξαδερφος σου?Οι τελευταιες παρτιδες λεγεται ειναι καλυτερες,βεβαια καθολου τζογο ειναι αδυνατον να εχει απλα ειναι υποκειμενικο το θεμα πιστευω.Τελικα τεινω να πιστεψω οτι οσον αφορα την ποιοτητα κατασκευης αυτα που φερνει η ΑC ειναι πιο στιβαρα
Εχει μια εβδομάδα ακριβώς,την προηγουμενη παρασκευη δλδ.
Ειλικρινα σου λέω που πάντα κατέκρινα την ποιοτητα κατασκευης του ν95,μολις το πιασα αλλαξα γνώμη.
Πολύ στιβαρό,τρίξιμο καθολου οπως επισης και τζόγο.
Δλδ εψαχνα να βρω αυτα τα δυο τίποτα,οσες φορες και αν επαιξα με τον μηχανισμο.
Μπράβο στην νοκια.
Αφου τώρα λέω να το παρω και εγω!!!.Εννοειται οτι πριν το αγοράσω θα το κοιτάξω!!

Αυτο που δεν μου άρεσε καθολου ειναι η ποιοτητα συνομιλιας απο το ακουστικο.................

stardrive
1 Ιούν. 2007, 13:38
Κατι ακομη...
Ζητω συγνωμη αλλα δεν εχω ελληνικο manual
Μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ
http://europe.nokia.com/A4323684
Διάλεξε γλώσσα και αποθήκευσέ τε στον υπολογιστή σου.
Για τα ελληνικά έχει τρεις οδηγούς όλοι σε μορφή .pdf.

nxbest
1 Ιούν. 2007, 14:05
Εχει μια εβδομάδα ακριβώς,την προηγουμενη παρασκευη δλδ.
Ειλικρινα σου λέω που πάντα κατέκρινα την ποιοτητα κατασκευης του ν95,μολις το πιασα αλλαξα γνώμη.
Πολύ στιβαρό,τρίξιμο καθολου οπως επισης και τζόγο.
Δλδ εψαχνα να βρω αυτα τα δυο τίποτα,οσες φορες και αν επαιξα με τον μηχανισμο.
Μπράβο στην νοκια.
Αφου τώρα λέω να το παρω και εγω!!!.Εννοειται οτι πριν το αγοράσω θα το κοιτάξω!!

Αυτο που δεν μου άρεσε καθολου ειναι η ποιοτητα συνομιλιας απο το ακουστικο.................

H ποιοτητα φτιαχνει μετα από καμια, το πολυ 2 εβδομαδες.. Το καλο ειναι οτι εχει πολυ καλο ακουστικο (δυνατο) και επισης πολυ καλο μικροφωνο...(γιατι αξιζει να τα λεμε και αυτα, και οχι μονο τα αρνητικα)

GEORGEGX20VF
1 Ιούν. 2007, 14:16
H ποιοτητα φτιαχνει μετα από καμια, το πολυ 2 εβδομαδες.. Το καλο ειναι οτι εχει πολυ καλο ακουστικο (δυνατο) και επισης πολυ καλο μικροφωνο...(γιατι αξιζει να τα λεμε και αυτα, και οχι μονο τα αρνητικα)
Μονο αυτο βρήκα αρνητικο εγώ το ακουστικο...
Ισα ισα ειπα οτι ειναι πολύ καλο,σου λεω εντυπωσιαστηκα
Δεν περιμενα τέτοιο slide.
το ακουστικο πως θα φτιαξει δλδ?ειναι σαν να εχει μπει καποιο σκουπιδι και να κουνιεται την ωρα που μιλας,να τριζει το ακουστικο δλδ..Ελπιζω να μην ειναι σε ολα ετσι.
Κατι ακομα που μου εκανε εντυπωση ειναι τα πλαστικα στο κατω μερος του slide δλδ που ειναι το πληκτρο 9 απο διπλα δεξια,το πλαστικο που προεξεχει καπως πολυ ελαστικο δεν ειναι?

Αλλα να σημειωσω επειδη ειπαν πολυ πως εχει πιο δυνατο ηχο στα ηχεια απο n73 kai 6333.Για νοκια ν73 που συγκρινα παντως κατι τετοιο δεν ισχυει.

elflost
1 Ιούν. 2007, 14:20
Πως αποσυνδέουμε το usb καλώδιο του κινητού;Απλά το τραβάμε από το κινητό και το pc ή κάνουμε καμμία διεργασία (όπως στην αφαίρεση usb drives);Εσείς πως το αφαιρείτε;:O

aris_21
1 Ιούν. 2007, 14:30
Πως αποσυνδέουμε το usb καλώδιο του κινητού;Απλά το τραβάμε από το pc ή κάνουμε καμμία διεργασία (όπως στην αφαίρεση usb drives);Εσείς πως το αφαιρείτε;:O

αμα το κανεις μεσο ps suite καλο ειναι να κανεις
να πηγαινεις διαχ.συνδεσεων/usb cable
αλλιως αμα κανεις μαζικη αποθηκευση/να κανεις μεσο του pc σου
ασφαλη καταργηση.

DENIOR
1 Ιούν. 2007, 14:32
Πως αποσυνδέουμε το usb καλώδιο του κινητού;Απλά το τραβάμε από το κινητό και το pc ή κάνουμε καμμία διεργασία (όπως στην αφαίρεση usb drives);Εσείς πως το αφαιρείτε;:O

Μπορείς να το αφαιρέσεις χωρίς καμία διεργασία.
Για να είσαι σίγουρος όμως,πάτα «eject» από το My Computer.

zzzzz
1 Ιούν. 2007, 14:36
το πηρα και εγω
εχω την προηγουμενη εκδοση λογισμικου (την 10...κατι)
αν το αναβαθμισω στην καινουργια εκδοση θα χασω τα ελληνικα ? (αν και δεν το πιστευω αυτο)

GEORGEGX20VF
1 Ιούν. 2007, 14:37
Μπορείς να το αφαιρέσεις χωρίς καμία διεργασία.
Για να είσαι σίγουρος όμως,πάτα «eject» από το My Computer.
Ναι δεν ειναι αναγκαιο.
Σημερα παρατήρησα πως οταν βάζεις το καλωδιο στο ν95 σε ρωτάει αν θελεις για μουσικη,βαση μουσικης,και tv-out.
Τα κατάφερες να το συνδέσεις?
Εσυ με το ακουστικο εισαι ευχαριστημένος?Εχει τα προβληματα που αναφέρω?ή ετυχε?

aris_21
1 Ιούν. 2007, 14:39
το πηρα και εγω
εχω την προηγουμενη εκδοση λογισμικου (την 10...κατι)
αν το αναβαθμισω στην καινουργια εκδοση θα χασω τα ελληνικα ? (αν και δεν το πιστευω αυτο)

αμα το τηλ.ειναι ελληνικο.οχι δεν θα εχεις προβλημα
αλλα δεν ειναι θα τα χασεις και θα πρεπει να κανεις αυτην την
διαδικασια,
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=167712
post #3

zzzzz
1 Ιούν. 2007, 14:48
ελληνικο ειναι
το πληκτρολογιο με χαραγμενα τα ελληνικα γραμματα
και γενικως ελληνικο μενου και γλωσσα γραφης
αρα οκ

camerafx
1 Ιούν. 2007, 14:54
Den mporw na katalavw ti ginetai.....Sto Maplaoder deixnei oti o xartis tis elladas einai mono 10.9mb.Gt argei na ton katevasei???Kanei 10 xronia.....Den upaxrei kapou sto net mono o xartis tis elladas na ton katevasw???Euxaristw prokatavolika.

DENIOR
1 Ιούν. 2007, 15:02
Ναι δεν ειναι αναγκαιο.
Σημερα παρατήρησα πως οταν βάζεις το καλωδιο στο ν95 σε ρωτάει αν θελεις για μουσικη,βαση μουσικης,και tv-out.
Τα κατάφερες να το συνδέσεις?
Εσυ με το ακουστικο εισαι ευχαριστημένος?Εχει τα προβληματα που αναφέρω?ή ετυχε?

Δεν έχω εντοπίσει κάποιο πρόβλημα στο ακουστικό της συσκευής.

Ναι,μόλις τώρα τα κατάφερα.Μπόρεσα να παίξω Snakes στην οθόνη της τηλεόρασης και να προβάλω βίντεο και φωτογραφίες.Είναι πραγματικά εντυπωσιακό :cool: .

nkmosch
1 Ιούν. 2007, 15:03
ελληνικο ειναι
το πληκτρολογιο με χαραγμενα τα ελληνικα γραμματα
και γενικως ελληνικο μενου και γλωσσα γραφης
αρα οκ

φιλε μου σε παρακαλώ πολύ μπορείς να μου πείς απο πού το πήρες? γιατι εχω τρελλαθεί με τον ΓΕΡΜΑΝΟ οπου όλα του τα τηλ είναι σφραγισμένα απ'έξω ενω απο μέσα η ταινία ασφαλείας είναι κομμένη!!!! Δηλαδή τα πήραν απο Ουγκάντα, τα άνοιξαν, τους πέρασαν τα ελληνικά (κόβοντας την ταινιά ασφαλείας) και μετά τα συσκεύασαν με ζελατίνη.... ΤΡΑΓΙΚΟ??? έχω ρωτήσει σε 3 ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ. Ωραία κομπίνα

zzzzz
1 Ιούν. 2007, 15:30
το πηρα απο vodaphone shop στην Ελευθερούπολη Καβαλας (!)

spawn2000
1 Ιούν. 2007, 15:35
Σοβαρά?Απίστευτο.
Εγώ έχω ακούσει ότι η Τιμ κάνει παραεισαγωγή Ν95 και δεν είναι by finland τα τηλέφωνα, αλλά από Ουγκαρία(?), Ουκρανία(?)...Για να καταλάβετε το μέγεθος της παραεισαγωγής πρωτοείχε η Τιμ Ν95, από τα κεντρικά στη Νόκια.:lol:
Τουλάχιστον δεν ήταν τυλιγμένα με ζελατίνα.:lol:
Αλήθεια,πόσο ζώα νομίζουν ότι είμαστε ρε ****το...

Πάντως εγώ το πήρα από τη vodafone (λόγω επιδότησης το είχα παραγγείλει κιόλας) και είναι όπως του πατέρα μου που το πήρε από τη nokia στα κεντρικά.Καμία διαφορά.Και κυρίως...σφραγισμένο...:mad:

ΥΓ:Προσοχή σε ό,τι δεν είναι σφραγισμένο και να τρέχετε χωρίς λόγο.(βλέπε παραεισαγωγές κτλ):X

ΥΓ2:Πόσο καλή προσφορά νομίζουμε ότι μας κάνουν?Στη vodafone μετρητίς (σαν σκέτη συσκευή) έκανε 720€ (εγώ το πλήρωσα 280€ περίπου λόγω επιδότησης)

nkmosch
1 Ιούν. 2007, 15:54
Αλήθεια,πόσο ζώα νομίζουν ότι είμαστε ρε ****το...
Ασε, τα έχω πάρει... Το θέμα είναι οτι μίλαγα με ένα ΖΩΟΝ πωλήτρια και της λέω "Μπορείτε να μου πείτε εαν το κουτί που έχετε στα χέρια σας είναι σφραγισμένο ή έχει κοπεί η ταινία ασφαλείας" και μου απαντά "είναι κομμένη η ταινία, αλλά έτσι είναι η συσκευασία" !!! Καλα... τα λέμε

spawn2000
1 Ιούν. 2007, 16:07
Ασε, τα έχω πάρει... Το θέμα είναι οτι μίλαγα με ένα ΖΩΟΝ πωλήτρια και της λέω "Μπορείτε να μου πείτε εαν το κουτί που έχετε στα χέρια σας είναι σφραγισμένο ή έχει κοπεί η ταινία ασφαλείας" και μου απαντά "είναι κομμένη η ταινία, αλλά έτσι είναι η συσκευασία" !!! Καλα... τα λέμε
Άντε να εξηγήσεις εσύ μετά...
"Αν ήταν κομμένη από την αρχή, τότε ποιό το νόημα να βάλει η νόκια την ταινία ασφαλείας"...κτλ
σχεδόν λοιπάμαι αυτούς που δεν ξέρουν (γιατί έτυχε ή δεν ενδιαφέρθηκαν να μάθουν)...

Να ρωτήσω κάτι?Για το Calcium (ένα εύχρηστο κομπιουτεράκι που είχα στο Ν70), έχει βγει κάποια έκδοση που να κάνει και στο Ν95?Με είχε βολέψει πάρα πολύ.

freyarip
1 Ιούν. 2007, 16:38
Άντε να εξηγήσεις εσύ μετά...
"Αν ήταν κομμένη από την αρχή, τότε ποιό το νόημα να βάλει η νόκια την ταινία ασφαλείας"...κτλ
σχεδόν λοιπάμαι αυτούς που δεν ξέρουν (γιατί έτυχε ή δεν ενδιαφέρθηκαν να μάθουν)...

Να ρωτήσω κάτι?Για το Calcium (ένα εύχρηστο κομπιουτεράκι που είχα στο Ν70), έχει βγει κάποια έκδοση που να κάνει και στο Ν95?Με είχε βολέψει πάρα πολύ.

Kαλα ολα αυτα βρε παιδια, αλλα υπαρχει ενα προβλημα, αν ειναι σφραγισμενο με την ταινια ασφαλειας δεν σου το ανοιγουν ΠΡΙΝ το παρεις για να το δεις και ετσι παιρνεις γουρουνι στο σακι (το οποιο κανει και 700+ ευρω). Τουλαχιστον του γερμανου το τσεκαρα και ειναι απο Γαλλια και οχι απο Ουγκαντα επισης το ειχαν αναβαθμισει κιολας οποτε γιατι να πειραζει η ταινια ασφαλειας που ηταν κομμενη? Μηπως και απο νοκια σοπ δεν μπορουν ανετα να την ανοιξουν τη συσκευασια και μετα να βαλουν μια αλλη ταινια? Στο 7710 που ειχα παρει απο νοκια σοπ ειχε διπλη ταινια και στο 7610 παλι απο νοκια μου ειχαν αλλαξει το θεμα! Αν αυτο σας λεει κατι. Μην το ψαχνετε οτι θελουν μπορουν να κανουν και εμεις να μην παρουμε χαμπαρι τιποτα!

nervous
1 Ιούν. 2007, 16:48

Ναι βεβαια :happy:
http://mtvoid.com/calcium/
Την επομενη φορα για οτι αφορα εφαρμογες,στο αναλογο θεμα ...

fotisbasm
1 Ιούν. 2007, 16:49
Kαλα ολα αυτα βρε παιδια, αλλα υπαρχει ενα προβλημα, αν ειναι σφραγισμενο με την ταινια ασφαλειας δεν σου το ανοιγουν ΠΡΙΝ το παρεις για να το δεις και ετσι παιρνεις γουρουνι στο σακι (το οποιο κανει και 700+ ευρω). Τουλαχιστον του γερμανου το τσεκαρα και ειναι απο Γαλλια και οχι απο Ουγκαντα επισης το ειχαν αναβαθμισει κιολας οποτε γιατι να πειραζει η ταινια ασφαλειας που ηταν κομμενη? Μηπως και απο νοκια σοπ δεν μπορουν ανετα να την ανοιξουν τη συσκευασια και μετα να βαλουν μια αλλη ταινια? Στο 7710 που ειχα παρει απο νοκια σοπ ειχε διπλη ταινια και στο 7610 παλι απο νοκια μου ειχαν αλλαξει το θεμα! Αν αυτο σας λεει κατι. Μην το ψαχνετε οτι θελουν μπορουν να κανουν και εμεις να μην παρουμε χαμπαρι τιποτα!

Εδω εισαι λαθος!!! μονο το κεντρικο στην Αθηνα εχει αυτο το δικαιωμαι , κανενα nokia shop δεν εχει ταινιες ασφαλειας

elflost
1 Ιούν. 2007, 17:21
Πως στερεώνετε το Ν95 στο αμάξι ώστε να βλέπετε την οθόνη του(π.χ GPS);Θα ήθελα την γνώμη σας σε αυτό το ζήτημα.Επίσης έχετε δοκιμάσει κάποιον internet browser(π.χ mini opera) για πλοήγηση στο ίντερνετ με το κινητό.Και τέλος,επειδή διατυπώθηκαν δύο αντικρουόμενες απόψεις μέχρι στιγμής,πως κάνετε αποσύνδεση το κινητό από το usb καλώδιο(απλά το τραβάτε ή κάνετε κάποια διαδικασία αφαίρεσης παραπλήσια των flash usb;)Nervous σαν πιο παλιός θέλω και την δική σου άποψη:confused:

nxbest
1 Ιούν. 2007, 17:59
Den mporw na katalavw ti ginetai.....Sto Maplaoder deixnei oti o xartis tis elladas einai mono 10.9mb.Gt argei na ton katevasei???Kanei 10 xronia.....Den upaxrei kapou sto net mono o xartis tis elladas na ton katevasw???Euxaristw prokatavolika.

Ετσαι ειναι.. Κανει πολύ ωρα.. Ακομη και οταν σου γραψει οτι εχει 0 δευτερολεπτα υπολοιπομενο χρονο, μην παραξενευτεις αν σου δειχνει μετα από λιγο αρνητικο χρονο πχ -20 δευτερολεπτα. Περιπου κανει 20 λεπτα για να κατεβει. Και μονο ετσι μπορει να τον περασει

nervous
1 Ιούν. 2007, 18:13
Και τέλος,επειδή διατυπώθηκαν δύο αντικρουόμενες απόψεις μέχρι στιγμής,πως κάνετε αποσύνδεση το κινητό από το usb καλώδιο(απλά το τραβάτε ή κάνετε κάποια διαδικασία αφαίρεσης παραπλήσια των flash usb;)Nervous σαν πιο παλιός θέλω και την δική σου άποψη:confused:

Οταν η συσκευη ειναι συνδεδεμενη για μεταφορα δεδομενων
κανεις Safely Remove Hardware.
Οταν ειναι συνδεδεμενη για pc-suite ,απλη αποσυνδεση.

GEORGEGX20VF
1 Ιούν. 2007, 19:10
Λοιπόν τι πρέπει να προσέξω για την αγορα του ν95?
Τόσα που διάβασα ανησυχώ,να κοιταξω να ναι made in finlad,να εχει ελληνικους χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο,σφραγισμένο κτλ.
Μηπως ξέρετε απο καποιον κωδικο πως θα καταλάβω αν ειναι νέα παρτίδα ώστε να μην εχω πρόβλημα στο slide?
Ρε παιδια τι παιζει με τον γερμανο??μολις τώρα πρόσεξα στο ν95 του ξαδερφου μου οτι στο πληκτρολογιο δεν εχει ελληνικους χαρακτήρες και το πηρε απο γερμανο,παιζει δλδ να ναι απο άλλη χώρα?και να του περνάει ο γερμανος ελληνικά?αν και αυτο δεν εχει τριξιμο και πρόβλημα στο slide.
Τι να κάνω ρε παιδια?

spawn2000
1 Ιούν. 2007, 19:31
@fotisbasm sorry, δεν το ήξερα, μιας και παρότι παλιός στο forum (λόγω εγγραφής, ενεργός Forum-ίστας είμαι μόλις 2 μέρες).Ευχαριστώ πάντως.:)

@freyarip
Δεν έχει βγει αναβάθμιση ακόμα για Ν95 (τουλάχιστον από όσα ξέρω).Δεν ξέρω τι αναβάθμιση σου είπαν ότι έκαναν.Ίσως εννοείς ότι πέρασαν το Ελληνικό λογισμικό.;)

ΥΓ:Αλήθεια, made in τι λέει ότι είναι το Ν95 που πήρες από γερμανό?(πληροφοριακά ρωτάω βασικά):cool:

nikolasn80
1 Ιούν. 2007, 21:02
και γω τι καταλαβα που το πηρα απο αλφα κοπυ μου ηρθε με ελλατωματικη καμερα.γι αυτο μην ψαχνετε:θεμα τυχης ειναι τι συσκευη θα σου τυχει μπορει αυτεσ απο νιγηρια ή απο μαυρικιο να βγουν σκυλια και οι φιλανδικες ελλατωματικες(μιλω εκ πειρας)

gatos
1 Ιούν. 2007, 21:23
Σήμερα το πρωΐ το πήρα από Γερμανό. Made in Finland, ελληνικοί χαρακτήρες στο keayboard, ελάχιστος τζόγος που μπορεί και να μην τον παρατηρούσα αν δεν τον αναφέρατε εδω μέσα. Το τηλέφωνο είναι τέλειο. Εβαλα μια sandisk 2gb και όλα OK. κατέβασα τον χάρτη της Ελλάδας και στο μπαλκόνι μου κλείδωσε το στίγμα μου σε 2-3 λεπτά. Οταν όμως βγήκα έξω και πήγα μια βόλτα καμμια 500αριά μέτρα, τζίφος...

Και μια απορία: τον χάρτη (ες) τον κατεβάζει υποτίθεται στην κάρτα μνήμης. Πάω να βρώ τα αρχεία του και δεν τα βρίσκω πουθενά! Μήπως ξέρει κανείς που βρίσκονται?:confused:

yannisg
1 Ιούν. 2007, 21:32
γιατι δεν κανει μεταφορα των αγαπημενων του internet explorer και του firefox κατα τον συνχρονισμο?:mad:

stardrive
1 Ιούν. 2007, 21:33
Όποιος θέλει να το δει "live" το έχει στο κατάστημα της Voda στο Γαλάτσι επί της Βείκου

nkmosch
1 Ιούν. 2007, 21:38
Σήμερα το πρωΐ το πήρα από Γερμανό. Made in Finland, ελληνικοί χαρακτήρες στο keayboard, ελάχιστος τζόγος που μπορεί και να μην τον παρατηρούσα αν δεν τον αναφέρατε εδω μέσα. Το τηλέφωνο είναι τέλειο.

file mou se parakalw poly mporeis na mou peis apo poion germano to phres? euxaristw

ouagantougou
1 Ιούν. 2007, 21:59
kserete pou tha vro themes gia to N95??Ektos apo xxxxxxxxxxxxxxx

jimgag
1 Ιούν. 2007, 22:12
kserete pou tha vro themes gia to N95??Ektos apo xxxxxxxxxxxxxxx?
Προχειρα.... βρηκα τα παρακατω:
1)http://gallery.mobile9.com/c/nokia-n95-themes/1/
2)http://www.mmcforums.net/themes/3rd-edition-themes-1.html
3)http://www.onsmartphone.com/tag-s60-3rd-edition-themes/themes-for-nokia-n95/

ouagantougou
1 Ιούν. 2007, 22:47
Προχειρα.... βρηκα τα παρακατω:
1)http://gallery.mobile9.com/c/nokia-n95-themes/1/
2)http://www.mmcforums.net/themes/3rd-edition-themes-1.html
3)http://www.onsmartphone.com/tag-s60-3rd-edition-themes/themes-for-nokia-n95/
Euxaristo gia ti voithia.Exei pragmati para polla!

cypherth
1 Ιούν. 2007, 22:59
2 προβλήματα.

έχει κολλήσει 2 φορές και έχει κάνει ριστάρτ όταν βάζω κωδικό για wifi και μία φορά στο φόρτωμα του χάρτη.
σήμερα με πήρε κάποιος και δεν μπορούσαν να μιλήω, πάτησα απόρριψη και η δόνηση συνέχιζε να παίζει, δεν σταματούσε με τίποτα~!!!!!! αναγκάστηκα να κλείσω το τηλέφωνο!!!!! είμαι μέσα στις 7 πρώτες μέρες, να το πάω για αντικατάσταση?
επίσης έχω θόρυβο πλέον ενοχλητικό όταν μιλάω χωρίς hands free που ακούγεται ακριβώς πίσω από την οθόνη, είναι πολύ ενοχλητικό παιδιά...μου σπάει το τύμπανο και με πιάνει πονοκέφαλος με ομιλία πάνω από 10 λεπτά

aris_21
1 Ιούν. 2007, 23:02
2 προβλήματα.

έχει κολλήσει 2 φορές και έχει κάνει ριστάρτ όταν βάζω κωδικό για wifi και μία φορά στο φόρτωμα του χάρτη.
σήμερα με πήρε κάποιος και δεν μπορούσαν να μιλήω, πάτησα απόρριψη και η δόνηση συνέχιζε να παίζει, δεν σταματούσε με τίποτα~!!!!!! αναγκάστηκα να κλείσω το τηλέφωνο!!!!! είμαι μέσα στις 7 πρώτες μέρες, να το πάω για αντικατάσταση?
επίσης έχω θόρυβο πλέον ενοχλητικό όταν μιλάω χωρίς hands free που ακούγεται ακριβώς πίσω από την οθόνη, είναι πολύ ενοχλητικό παιδιά...μου σπάει το τύμπανο και με πιάνει πονοκέφαλος με ομιλία πάνω από 10 λεπτά

παρομοιο προβλημα ειχα εγω με το wifi γινοτανε η οθονη ασπρη
και εκλεινε και το αλλαξα.καλο ειναι να το πας πισω να το δουνε.:)

nkmosch
1 Ιούν. 2007, 23:03
2 προβλήματα.

καλα παμε...:X :X :X

KOPRINIOTIS
1 Ιούν. 2007, 23:15
Σήμερα το πρωΐ το πήρα από Γερμανό. Made in Finland, ελληνικοί χαρακτήρες στο keayboard, ελάχιστος τζόγος που μπορεί και να μην τον παρατηρούσα αν δεν τον αναφέρατε εδω μέσα. Το τηλέφωνο είναι τέλειο. Εβαλα μια sandisk 2gb και όλα OK. κατέβασα τον χάρτη της Ελλάδας και στο μπαλκόνι μου κλείδωσε το στίγμα μου σε 2-3 λεπτά. Οταν όμως βγήκα έξω και πήγα μια βόλτα καμμια 500αριά μέτρα, τζίφος...

Και μια απορία: τον χάρτη (ες) τον κατεβάζει υποτίθεται στην κάρτα μνήμης. Πάω να βρώ τα αρχεία του και δεν τα βρίσκω πουθενά! Μήπως ξέρει κανείς που βρίσκονται?:confused:Ti εννοεις τζιφος?Εχασε το σημα η δεν ειχε καλυψη ο χαρτης?

καλα παμε...:X :X :XΚοιτα καποιο προβληματα στην αρχη σε ορισμενους θα υπαΡΧΟΥΝ οπως αλλωστε και σε σχεδον ολα τα Nseries που εχουν βγει μεχρι τωρα,απαραδεκτο σιγουρα αλλα δυστυχως ειναι δεδομενο

costasp
2 Ιούν. 2007, 00:49
Όσο και αν δεν θέλω να μπερδεύω τους μελλοντικούς κατόχους, πρέπει να καταθέσω και εγώ την άποψή μου για το θέμα "ποιότητα κατασκευής vs. παρτίδα". Βρέθηκα με ένα συνεργάτη σήμερα, ο οποίος είχε αγοράσει ένα Ν95 από κατάστημα ΤΙΜ. Μη με ρωτήσετε ποιο, δεν τον ρώτησα ούτε εγώ. Λοιπόν, το δικό μου έχει ελάχιστο ως ανεπαίσθητο τζόγο ενώ στο δικό του πραγματικά το επάνω κομμάτι... "έπαιζε". Μάλιστα, το πλήκτρο Multimedia στο πάτημά του, κουνούσε όλο το επάνω τμήμα!!! Το ίδιο είχε συμβεί και στο Ν95 ενός φίλου που είχα δει πριν αγοράσω το δικό μου, το οποίο μάλιστα ήταν αγοράσμένο από το Λονδίνο. Το ίδιο παρατηρώ ότι συμβαίνει και με τον θόρυβο που κάποιοι φίλοι έχουν στο ακουστικό. Άλλοι τον έχουν, άλλοι όχι !
Τελικά, καταλήγω ότι κάτι παίζεται και με το "made in where?", αλλά και από παρτίδα σε παρτίδα...
Τι να πω ρε παιδιά... κατέληξε "λαχείο" η αγορά του Ν95 με μοναδικό υπεύθυνο την AC και την αδικαιολόγητη - κατά την ταπεινή μου γνώμη - καθυστέρηση στο official release. Έτσι, πολλοί χρήστες οδηγήθηκαν σε παραεισαγωγές (όπως και εγώ βέβαια) αμφιβόλου για κάποιους φίλους - δυστυχώς - ποιότητας, προορισμένα για "περίεργες" αγορές...

yannisg
2 Ιούν. 2007, 00:53
το δικο μου εχει τα στοιχεια:
-phon version 17-04-07
-produkt code 0534854
-manufacture month 52.14389

μπορει καποιος να εξηγησει σχετικα?

γιατι δεν κανει μεταφορα των αγαπημενων του internet explorer και του firefox κατα τον συνχρονισμο?:mad:

μια απαντηση please?:O

stardrive
2 Ιούν. 2007, 00:59
το δικο μου εχει τα στοιχεια:
-phon version 17-04-07
-produkt code 0534854
-manufacture month 52.14389

μπορει καποιος να εξηγησει σχετικα?

Ελληνικότατο αν αυτό λεέι κατι σχετικά με την ποιότητα.

yannisg
2 Ιούν. 2007, 01:03
Ελληνικότατο αν αυτό λεέι κατι σχετικά με την ποιότητα.

οκ...ευχαριστω:)

KOPRINIOTIS
2 Ιούν. 2007, 01:19
Όσο και αν δεν θέλω να μπερδεύω τους μελλοντικούς κατόχους, πρέπει να καταθέσω και εγώ την άποψή μου για το θέμα "ποιότητα κατασκευής vs. παρτίδα". Βρέθηκα με ένα συνεργάτη σήμερα, ο οποίος είχε αγοράσει ένα Ν95 από κατάστημα ΤΙΜ. Μη με ρωτήσετε ποιο, δεν τον ρώτησα ούτε εγώ. Λοιπόν, το δικό μου έχει ελάχιστο ως ανεπαίσθητο τζόγο ενώ στο δικό του πραγματικά το επάνω κομμάτι... "έπαιζε". Μάλιστα, το πλήκτρο Multimedia στο πάτημά του, κουνούσε όλο το επάνω τμήμα!!! Το ίδιο είχε συμβεί και στο Ν95 ενός φίλου που είχα δει πριν αγοράσω το δικό μου, το οποίο μάλιστα ήταν αγοράσμένο από το Λονδίνο. Το ίδιο παρατηρώ ότι συμβαίνει και με τον θόρυβο που κάποιοι φίλοι έχουν στο ακουστικό. Άλλοι τον έχουν, άλλοι όχι !
Τελικά, καταλήγω ότι κάτι παίζεται και με το "made in where?", αλλά και από παρτίδα σε παρτίδα...
Τι να πω ρε παιδιά... κατέληξε "λαχείο" η αγορά του Ν95 με μοναδικό υπεύθυνο την AC και την αδικαιολόγητη - κατά την ταπεινή μου γνώμη - καθυστέρηση στο official release. Έτσι, πολλοί χρήστες οδηγήθηκαν σε παραεισαγωγές (όπως και εγώ βέβαια) αμφιβόλου για κάποιους φίλους - δυστυχώς - ποιότητας, προορισμένα για "περίεργες" αγορές...Ayto bebaia δε σημαινει οτι οσα ειναι ελληνικα δεν θα εχουν καποιο προβλημα σιγουρα

Deathcult
2 Ιούν. 2007, 03:13
Εμενα το δικο μου το οταν ειναι κλιστο το slider μια χαρα ειναι!Επισεις ειναι μια χαρα και οταν το ανοιξεις απο την μερια των multimedia keys!Οταν ομως το ανοιξεις απο την μερια του πληκτρολογιου παιζει πολυ απο την δεχια κατω γωνια!Κανει αυτο το κλακ κλακ αμα το πατας εκει!απο την αλλη δεν κανει τιποτα!(οπως εχω δει και σε 2-3 videos στο youtube!Μαλιστα ενας εχει κανει και ιδιοκατασκευη να πουμε για να μην το κανει αυτο!:lol: )Αυτο μου την δινει πιο πολυ!Κατα τα αλλα το τηλεφωνο ειναι αστερι και ας εχει κωδικο απο Νιγιρια!:wacko:

gatos
2 Ιούν. 2007, 08:33
απο Τρίπολη. Είχε φέρει ένα μόνο κομμάτι

Ti εννοεις τζιφος?Εχασε το σημα η δεν ειχε καλυψη ο χαρτης?

Κοιτα καποιο προβληματα στην αρχη σε ορισμενους θα υπαΡΧΟΥΝ οπως αλλωστε και σε σχεδον ολα τα Nseries που εχουν βγει μεχρι τωρα,απαραδεκτο σιγουρα αλλα δυστυχως ειναι δεδομενο
Δεν λόκαρε με τίποτα

eleco
2 Ιούν. 2007, 10:07
Τι να πω ρε παιδιά... κατέληξε "λαχείο" η αγορά του Ν95 με μοναδικό υπεύθυνο την AC και την αδικαιολόγητη - κατά την ταπεινή μου γνώμη - καθυστέρηση στο official release. Έτσι, πολλοί χρήστες οδηγήθηκαν σε παραεισαγωγές (όπως και εγώ βέβαια) αμφιβόλου για κάποιους φίλους - δυστυχώς - ποιότητας, προορισμένα για "περίεργες" αγορές...
Είναι γνωστό, σε αυτούς που ασχολούνται με την τεχνολογία, ότι οι πρώτες εκδόσεις hardware και software, έχουν 'παιδικές ασθένειες'. Για το λόγο αυτό πολλές εταιρίες επιλέγουν να εισάγουν τα προϊόντα σε πιο ώριμες εκδόσεις προς όφελος και των χρηστών. Τώρα αν κάποιος βιάζεται...

matrix
2 Ιούν. 2007, 11:40
Τελικά έχει κάνει κανείς πλοήγηση με το Ν95 ή είναι διακοσμητικό το GPS του?
Δεν διαβαζω τίποτα για αυτο το θέμα και αρχιζω πράγματι να ανησυχω!:)
Ολοι ασχολούνται με το αν ειναι Made in Finland ή αν έχει τζόγο, ή πόσο το πηραν με επιδοτηση.

1) Η μπαταρία είναι χάλια.
2) Το gps ανύπαρκτο
3) Η κάμερα δεν λέει και τόσο για 5ΜΡ.

Γιατι λοιπόν τόσος θόρυβος για το Ν95 και μάλιστα οταν με τα ιδια χρηματα παιρνεις PPC+sirf star III και Destinator και Igo 2007 κλπ.

sussie
2 Ιούν. 2007, 12:14
Γιατι η καμερα οσο χαλια και αν ειναι δεν ειναι χειροτερη σε καμια περιπτωση απο PPC και το gps δεν ειναι ανυπαρκτο , εγω το χρησιμοποιω κανονικα χωρις κανενα προβλημα.

Ναι η μπαταρια ειναι χαλια

Στην ουσια εχεις ενα PPC με επιπλεον multimedia χαρακτηριστικα

costaorf
2 Ιούν. 2007, 12:21

Έχουν ειπωθεί πολλά παραπάνω και δεν χρειάζονται περισσότερα. Το θέμα έχει εξαντληθεί.

KOPRINIOTIS
2 Ιούν. 2007, 13:35
Ολοι ασχολούνται με το αν ειναι Made in Finland ή αν έχει τζόγο, ή πόσο το πηραν με επιδοτηση.

2) Το gps ανύπαρκτο

Γιατι λοιπόν τόσος θόρυβος για το Ν95 και μάλιστα οταν με τα ιδια χρηματα παιρνεις PPC+sirf star III και Destinator και Igo 2007 κλπ.Που διαβασες να λεγονται αυτα?

panosth
2 Ιούν. 2007, 13:53
Εγω τελικα το πούλησα γιατι είχα απογοητευτει παρα πολύ, οσο πολυ και εαν μου άρεσε και το περίμενα πως και πως.
Τα κύρια προβλήματα πόυ είχα:
- Ποιότητα κατασκευής, πολυ τζογος, πολύ τριξιμο
- Πλαστικό κάλυμα κάμερας, δεν εκλεινε κανονικά, μια στα τοσα να κλεισουν και τα 2 συρταρωτά καπάκια πίσω
- Οταν τραβαγα φωτογραφία, ο φακός της κάμερας έκανε κάποιο θόρυβο σαν να χτύπαγε κάπου.
- Θορυβος πολύ απο το ακουστικό του, μέχρι που με επιανε πονοκέφαλος.
- Contacts - δεν εβλεπες εάν ο άλλος σε καλούσε απο το σταθερό ή το κινητό του. Εβγαζε πάντα το εικονίδιο του κινητού και οταν καλούσες κάποιο σταθερό και όταν σε καλούσαν απο κάποιο σταθερο.
- Ειχα περάσει την τελευταία ανάθμιση, αλλά τίποτα καλύτερο δεν έγινε.
- Μπαταρία μεχρι 24 ώρες, σύμφωνα με τις ανάγκες της δουλειάς μου.

Αγορασα το Ε65, το οποίο έχει εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, βέβαια άλλες οι δυνατότητες του, αλλά κάνω την δουλεία μου πολύ πιο κάλα.
Θα περιμένω τουλάχιστον 2 μήνες μεχρι να πάρω το Ν95 ξανα, μήπως οι επόμενες εκδόσεις του έρθουν με καλύτερες προδιαγραφές για ένα τόσο ακριβό τηλέφωνο.

aris_21
2 Ιούν. 2007, 14:08
Εγω τελικα το πούλησα γιατι είχα απογοητευτει παρα πολύ, οσο πολυ και εαν μου άρεσε και το περίμενα πως και πως.
Τα κύρια προβλήματα πόυ είχα:
- Ποιότητα κατασκευής, πολυ τζογος, πολύ τριξιμο
- Πλαστικό κάλυμα κάμερας, δεν εκλεινε κανονικά, μια στα τοσα να κλεισουν και τα 2 συρταρωτά καπάκια πίσω
- Οταν τραβαγα φωτογραφία, ο φακός της κάμερας έκανε κάποιο θόρυβο σαν να χτύπαγε κάπου.
- Θορυβος πολύ απο το ακουστικό του, μέχρι που με επιανε πονοκέφαλος.
- Contacts - δεν εβλεπες εάν ο άλλος σε καλούσε απο το σταθερό ή το κινητό του. Εβγαζε πάντα το εικονίδιο του κινητού και οταν καλούσες κάποιο σταθερό και όταν σε καλούσαν απο κάποιο σταθερο.
- Ειχα περάσει την τελευταία ανάθμιση, αλλά τίποτα καλύτερο δεν έγινε.
- Μπαταρία μεχρι 24 ώρες, σύμφωνα με τις ανάγκες της δουλειάς μου.

Αγορασα το Ε65, το οποίο έχει εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, βέβαια άλλες οι δυνατότητες του, αλλά κάνω την δουλεία μου πολύ πιο κάλα.
Θα περιμένω τουλάχιστον 2 μήνες μεχρι να πάρω το Ν95 ξανα, μήπως οι επόμενες εκδόσεις του έρθουν με καλύτερες προδιαγραφές για ένα τόσο ακριβό τηλέφωνο.

λογικο ειναι φιλε μου,επρεπε να το περιμενεις οταν παιρνεις ενα τηλ.που βγηκε μολις τωρα θα εχεις
και τα αναλογα προβληματα.τωρα πρεπει να περιμενεις μεχρι να ερθει στα ισα του.:) κανεις δεν σε πιεσε να το παρεις αμεσως.
και εγω εχω καποια προβληματακια,αλλα τι να κανω το πηρα με ολα τις συνεπειες που θα ειχα.

GEORGEGX20VF
2 Ιούν. 2007, 14:12
λογικο ειναι φιλε μου,επρεπε να το περιμενεις οταν παιρνεις ενα τηλ.που βγηκε μολις τωρα θα εχεις
και τα αναλογα προβληματα.τωρα πρεπει να περιμενεις μεχρι να ερθει στα ισα του.:) κανεις δεν σε πιεσε να το παρεις αμεσως.
και εγω εχω καποια προβληματακια,αλλα τι να κανω το πηρα με ολα τις συνεπειες που θα ειχα.
Και εγω θα το πάρω πολύ σύντομα,δεν εχω προβλημα στην αρχη με λιγα restart an kanei i genika kapoio allo problima dioti tha diorthothei.
Ayto poy me anysixei poly einai to akoystiko tis syskeyis,to diko soy exei problima?

aris_21
2 Ιούν. 2007, 14:14
Και εγω θα το πάρω πολύ σύντομα,δεν εχω προβλημα στην αρχη με λιγα restart an kanei i genika kapoio allo problima dioti tha diorthothei.
Ayto poy me anysixei poly einai to akoystiko tis syskeyis,to diko soy exei problima?

οχι δεν εχω καποιο προβλημα με το ακουστικο
μονο με το wifi μου κανει κατι χαζα αλλα τι να κανω
δεν το αλλαζω παλι θα περιμενω καποια νεοτερη αναβαθμιση.
τωρα που δεν εχει και τζογο σε σχεση με το πρωτο θα
το κρατησω.:)

GEORGEGX20VF
2 Ιούν. 2007, 14:19
οχι δεν εχω καποιο προβλημα με το ακουστικο
μονο με το wifi μου κανει κατι χαζα αλλα τι να κανω
δεν το αλλαζω παλι θα περιμενω καποια νεοτερη αναβαθμιση.
τωρα που δεν εχει και τζογο σε σχεση με το πρωτο θα
το κρατησω.:)
Δλδ ετυχε στο ν95 του ξαδερφου μου,αυτο με το ακουστικο?
δεν τριζει καπως το ακουστικο,δεν ακουγεται κατι πολυ ενοχλητικό?
Απο που το πήρες?Δεν θέλω να το πάρω απο γερμανο,γιατι απο κει το περα ο ξαδερφος μου και δεν ειναι ελληνικο διοτι δεν εχει ελληνικους χαρακτηρες στο πληκτρολογιο.Βεβαια το καλο ειναι οτι εχει τελειο slide,αλλα το ακουστικο δεν υποφέρεται..
τι να προσέξω?απο που να το πάρω?πρεπει να κοιτάξω καποιο κωδικο κατω απο το κινητο οσον αφορα παρτίδα,χώρα προελευσης κτλ?θελω να ειναι ελληνικο και να εχει καλο slide.

fotisbasm
2 Ιούν. 2007, 14:21
Καλησπερα εγω ρε παιδια δοξα τον Θεο δεν εχω τετοια προβληματακια , αλλο προβλημα εχω
Εκανα το VL unlimited οταν παω να δω TV φορτονει κανονικα παιζει η TV και μεσα σε 5sec σταματαει , και βγαζει μηνημα "Προσορινη αποθηκευση" παιζει για αλλα 5 sec παλι το ιδιο , μιλαμε πολυ σπαστικο . Ξερει κανεις τιποτα??????

leftezi
2 Ιούν. 2007, 14:22

Το ότι δε βλέπεις να γίνεται συζήτηση για το GPS είναι γιατί υπάρχει ειδικό θέμα γι' αυτό και πολλά μηνύματα έχουν μεταφερθεί εκεί:
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791&page=1

nxbest
2 Ιούν. 2007, 14:39
Καλησπερα εγω ρε παιδια δοξα τον Θεο δεν εχω τετοια προβληματακια , αλλο προβλημα εχω
Εκανα το VL unlimited οταν παω να δω TV φορτονει κανονικα παιζει η TV και μεσα σε 5sec σταματαει , και βγαζει μηνημα "Προσορινη αποθηκευση" παιζει για αλλα 5 sec παλι το ιδιο , μιλαμε πολυ σπαστικο . Ξερει κανεις τιποτα??????

Δεν εχεις καλή κάλυψη 3G.. Δεν ειναι πρόβλημα συσκευης...

Γιάννης
2 Ιούν. 2007, 15:00
Εχω παρει απο αγγελια εδω μεσα εαν Ν95 και πηγα σημερα σε Nokia Shop για το θενα του "τζογου" και για το οτι το κινητο δεν εχει καλη ακουστηκοτητα ...

Για τον τζογο μου ειπαν οτι δεν γινεται τιποτα και οταν το κοιταξαν για την ακουστηκοτητα μου ειπαν να απευθυνθω στην ΤΙΜ που ειχε αγορασθει γιατι ηταν παραλληλη εισαγωγη και η Alpha copy δεν τα καλυπτει αυτα ατα κινητα για προβληματα.

Οτι χρειασθω μονο στην ΤΙΜ !!!! Φυσικα επικοινωνησα με τον πωλητη απο εδω και το βραδυ θα του το επειστρεψω μιας και δεν μου ειχε πει κατι τετοιο.
Αλλα ειναι απαραδεκτο η Alpha copy να μην καλυπτει τα κινητα που εχουν αγορασθει στην Ελλαδα ανεξαρτητα απο τον αγοραστη.

cypherth
2 Ιούν. 2007, 15:02
Θέλω να μου πει κάποιος υπεύθυνα είτε που δουλεύει μέσα στην αντιπροσωπεία σε nokia club είτε επειδή το γνωρίζει:

Αγοράζεις ένα τηλέφωνο και στις 4 μέρες το πηγαίνεις με πρόβλημα στην αντπροσωπεία (ενοχλητικός ήχος πχ πίσω από την οθόνη που δεν μπορείς να μιλήσεις πάνω από 5 λεπτά από τον πονοκέφαλο ή μιλάς μόνο με hands free και που έχει γίνει αντιληπτός από την ΠΡΩΤΗ μέρα και που δεν δεχόταν ο υπεύθυνος ότι υπήρχε λέγοντας ότι κάποια ανθρώπινα αυτιά πιάνουν ήχους που άλλα δεν πιάνουν) από την οποία αντιπροσωπεία ΤΟΝΙΖΩ το έχεις αγορασμένο, τι πρέπει να γίνει?
Να το παραλάβει τηλέφωνο ολοκαίνουριο n95 ούτε 4 ημερών και να στο στείλει για φτιάξιμο στα κεντρικά λέγοντάς σου ότι αν η βλάβη είναι επιπέδου 5 μπορεί να φύγει και εξωτερικό (γερμανία) και να κάνει και μήνα ή και παραπάνω να το παραλάβεις?
Να στο αντικαταστήσει είτε επιτόπου είτε με καινούρια παραλαβή?

Επίσης, μούφα ή όχι, δε θα πάρω θέση, για να με "διώξει" επειδή του τη βγήκα με κόκκινο βλέποντας ότι κατέχω κάποια πράγματα παραπάνω μου τα μάσαγε και λέει ότι τη Δευτέρα βγαίνει καινούρια αναβάθμιση για το κινητό αυτό και ότι στα κεντρικά την περνάνε με ειδικό καλώδιο και ότι το nokia software updater δεν κάνει, περνάει τα firmware που περνάμε εμείς μόνοι μας και όχι αυτά που έχει η νόκια. Δεν πήρα θέση για αυτό και έφυγα.

jimgag
2 Ιούν. 2007, 15:06
Εχω παρει απο αγγελια εδω μεσα εαν Ν95 και πηγα σημερα σε Nokia Shop για το θενα του "τζογου" και για το οτι το κινητο δεν εχει καλη ακουστηκοτητα ...

Για τον τζογο μου ειπαν οτι δεν γινεται τιποτα και οταν το κοιταξαν για την ακουστηκοτητα μου ειπαν να απευθυνθω στην ΤΙΜ που ειχε αγορασθει γιατι ηταν παραλληλη εισαγωγη και η Alpha copy δεν τα καλυπτει αυτα ατα κινητα για προβληματα.

Οτι χρειασθω μονο στην ΤΙΜ !!!! Φυσικα επικοινωνησα με τον πωλητη απο εδω και το βραδυ θα του το επειστρεψω μιας και δεν μου ειχε πει κατι τετοιο.
Αλλα ειναι απαραδεκτο η Alpha copy να μην καλυπτει τα κινητα που εχουν αγορασθει στην Ελλαδα ανεξαρτητα απο τον αγοραστη.
Εχει αναφερθει αρκετες φορες.... Εαν η συσκευη εχει παραχθει για χωρα της Ευρωπαικης Ενωσης ΕΙΝΑΙ υποχρεωμενοι να την "καλυψουν" εαν οχι ειναι κατοχυρωμενοι "νομικα" να μην προβουν στη καλυψη.... νομιζω! Δες το product code το οποιο φανερωνει τη χωρα....

aris_21
2 Ιούν. 2007, 15:07
Θέλω να μου πει κάποιος υπεύθυνα είτε που δουλεύει μέσα στην αντιπροσωπεία σε nokia club είτε επειδή το γνωρίζει:

Αγοράζεις ένα τηλέφωνο και στις 4 μέρες το πηγαίνεις με πρόβλημα στην αντπροσωπεία (ενοχλητικός ήχος πχ πίσω από την οθόνη που δεν μπορείς να μιλήσεις πάνω από 5 λεπτά από τον πονοκέφαλο ή μιλάς μόνο με hands free και που έχει γίνει αντιληπτός από την ΠΡΩΤΗ μέρα και που δεν δεχόταν ο υπεύθυνος ότι υπήρχε λέγοντας ότι κάποια ανθρώπινα αυτιά πιάνουν ήχους που άλλα δεν πιάνουν) από την οποία αντιπροσωπεία ΤΟΝΙΖΩ το έχεις αγορασμένο, τι πρέπει να γίνει?
Να το παραλάβει τηλέφωνο ολοκαίνουριο n95 ούτε 4 ημερών και να στο στείλει για φτιάξιμο στα κεντρικά λέγοντάς σου ότι αν η βλάβη είναι επιπέδου 5 μπορεί να φύγει και εξωτερικό (γερμανία) και να κάνει και μήνα ή και παραπάνω να το παραλάβεις?
Να στο αντικαταστήσει είτε επιτόπου είτε με καινούρια παραλαβή?

Επίσης, μούφα ή όχι, δε θα πάρω θέση, για να με "διώξει" επειδή του τη βγήκα με κόκκινο βλέποντας ότι κατέχω κάποια πράγματα παραπάνω μου τα μάσαγε και λέει ότι τη Δευτέρα βγαίνει καινούρια αναβάθμιση για το κινητό αυτό και ότι στα κεντρικά την περνάνε με ειδικό καλώδιο και ότι το nokia software updater δεν κάνει, περνάει τα firmware που περνάμε εμείς μόνοι μας και όχι αυτά που έχει η νόκια. Δεν πήρα θέση για αυτό και έφυγα.

κανικα πρεπει να στο αλλαξουνε αμα εχει προβλημα.και βεβαια αμα ειναι ελληνικο δες απο που ειναι.
εμενα μου το ειχανε αλλαξει μετα απο 3μερες χρησης και μου εδωσαν αλλο
που φερανε απο παραλαβη.οντως κανουνε αλλιως αναβαθμιση και οχι οπως εμεις.εχω δει την διαδικασια καμια σχεση με το NSU.

Γιάννης
2 Ιούν. 2007, 15:12
Εχει αναφερθει αρκετες φορες.... Εαν η συσκευη εχει παραχθει για χωρα της Ευρωπαικης Ενωσης ΕΙΝΑΙ υποχρεωμενοι να την "καλυψουν" εαν οχι ειναι κατοχυρωμενοι "νομικα" να μην προβουν στη καλυψη.... νομιζω! Δες το product code το οποιο φανερωνει τη χωρα....

Δεν ξερω ποιο λες product code αλλα εμενα λεει "made in Finland".

jimgag
2 Ιούν. 2007, 15:14
Δεν ξερω ποιο λες product code αλλα εμενα λεει "made in Finland".
Το Product Code ειναι γραμμενο κατω απο την μπαταρια λογικα κατω απο το IMEI!

cypherth
2 Ιούν. 2007, 15:16
κανικα πρεπει να στο αλλαξουνε αμα εχει προβλημα.και βεβαια αμα ειναι ελληνικο δες απο που ειναι.
εμενα μου το ειχανε αλλαξει μετα απο 3μερες χρησης και μου εδωσαν αλλο
που φερανε απο παραλαβη.οντως κανουνε αλλιως αναβαθμιση και οχι οπως εμεις.εχω δει την διαδικασια καμια σχεση με το NSU.

το κινητό είναι made in finland το έχω αγοράσει όπως είπα από την επίσημη αντιπροσωπεία. ήξερα ότι υπάρχει ένα άλλο καλώδιο και γω έχω δει διαδικασία σε προηγούμενα μοντέλα, απλά δεν νομίζω πώς το ότι "συντονίζεται" μάλλον η οθόνη έχει να κάνει με firmware που "θα βγει" τη δευτέρα.
εμένα με εκνευρίζει η πολιτική τους, έχεις ένα τηλέφωνο 4 ημερών με πρόβλημα από την πρώτη μέρα, σκας μετρητά 720 ευρώ για να το πάρεις και σου λένε οκ στο φέραμε αλλά ίσως να φύγει στο εξωτερικό να του διορθώσουμε το πρόβλημα. κανονικά δεν πρέπει να γίνει άμεσα αντικατάστασή του? και αυτοί ας κάνουν ότι θέλουν και ας το στείλουν όπου θέλουν.

Γιάννης
2 Ιούν. 2007, 15:20
Το Product Code ειναι γραμμενο κατω απο την μπαταρια λογικα κατω απο τι IMEI!

Γραφει:

code 0537613

και εκει λεει και made in Finland

jimgag
2 Ιούν. 2007, 15:23
το κινητό είναι made in finland το έχω αγοράσει όπως είπα από την επίσημη αντιπροσωπεία. ήξερα ότι υπάρχει ένα άλλο καλώδιο και γω έχω δει διαδικασία σε προηγούμενα μοντέλα, απλά δεν νομίζω πώς το ότι "συντονίζεται" μάλλον η οθόνη έχει να κάνει με firmware που "θα βγει" τη δευτέρα.
εμένα με εκνευρίζει η πολιτική τους, έχεις ένα τηλέφωνο 4 ημερών με πρόβλημα από την πρώτη μέρα, σκας μετρητά 720 ευρώ για να το πάρεις και σου λένε οκ στο φέραμε αλλά ίσως να φύγει στο εξωτερικό να του διορθώσουμε το πρόβλημα. κανονικά δεν πρέπει να γίνει άμεσα αντικατάστασή του? και αυτοί ας κάνουν ότι θέλουν και ας το στείλουν όπου θέλουν.
Εχω την εντυπωση πως σε οποιαδηποτε χωρα της Ε.Ε. εκτος της Ελλαδος εαν ησουν πολιτης αυτο δεν θα σου συνεβαινε.
Παντως νομιζω οτι υπαρχουν οργανωσεις καταναλωτων, ο συνηγορος του πολιτη και η γεν. γραμματεια καταναλωτη που μπορεις ν' απευθυνθεις. Κατα καιρους αρκετοι εχουν βρει το δικιο τους απλα αυτα δεν τα πολυ-δημοσιοποιουν γιατι θα "ξυπνησουν" ολοι οι Ελληνες και θα ζητουν το δικιο τους!

Γιάννης
2 Ιούν. 2007, 15:24
κανονικά δεν πρέπει να γίνει άμεσα αντικατάστασή του? και αυτοί ας κάνουν ότι θέλουν και ας το στείλουν όπου θέλουν.

Αυτο και για τις 7 πρωες μερες το κανει το Πλαισιο.

Γιάννης
2 Ιούν. 2007, 15:27
Παντως νομιζω οτι υπαρχουν οργανωσεις καταναλωτων, ο συνηγορος του πολιτη και η γεν. γραμματεια καταναλωτη που μπορεις ν' απευθυνθεις. Κατα καιρους αρκετοι εχουν βρει το δικιο τους απλα αυτα δεν τα πολυ-δημοσιοποιουν γιατι θα "ξυπνησουν" ολοι οι Ελληνες και θα ζητουν το δικιο τους!

Ολα αυτα καλα αλλα λειπει ενας νομος για να εφαρμοζοντε οι νομοι !!!!

jimgag
2 Ιούν. 2007, 15:28
Γραφει:

code 0537613

Εψαξα τον κωδικο σου στην πρωτη σελιδα αυτου του "Θεματος" που εχει ανεβασει ο @Νervous και δεν το βρηκα! Αλλα με μια αναζητηση στο παρον "Θεμα" βρηκα το παρακατω post (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1913853#post1913853) απο τον @stardrive:

"Φίλε μου μάλλον θα σε απογοητεύσω ο κωδικός 0537613 ανήκει στην Νιγηρία"

nervous
2 Ιούν. 2007, 15:29
Γραφει:

code 0537613

Εχει αναφερθει εδω
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1913853#post1913853
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1913860#post1913860
To product code αυτο ανηκει στην Νιγηρια

Ανανεωθηκε και η λιστα με τα product codes στην 1η σελιδα
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1844741#post1844741

jimgag
2 Ιούν. 2007, 15:32
Ολα αυτα καλα αλλα λειπει ενας νομος για να εφαρμοζοντε οι νομοι !!!!
Δυστυχως λειπει η "παιδεια"(μορφωση) απ' τους Ελληνες στις μερες μας, με οτι αυτο συνεπαγεται!
Και οταν λεω "παιδεια"(μορφωση) δεν εννοω την πανεπιστημιακη "εκπαιδευση"(εξειδικευση) αλλα το πνευματικο επιπεδο, το πνευματικο μεγαλειο......
Υπαρχουν πολλοι καθηγητες πανεπιστημιου που ειναι "αμορφωτοι" και ανθρωποι που δεν εχουν βγαλει το δημοτικο και ειναι τερατα "μορφωσεως"!!!

cypherth
2 Ιούν. 2007, 15:36
Πείτε μου τι κάνω... Είμαι αρκετά ανεκτικό άτομο και ακόμα μιλάω και το hands free περιμένοντας να δω τι θα γίνει και παραμερίζοντας άλλα προβληματάκια που έβγαλε και τα έχω γράψει κανά 5ρι σελίδες πιο πίσω.
Ένα πράγμα δε μπορώ να δεχτώ με τίποτα. Να το αφήσω εκεί ξέροντας ότι μπορεί να φύγει εξωτερικό για φτιάξιμο 1 μήνα και παραπάνω, για κάτι που έχει μέσα από το ίδιο του το κουτί και που δεν ευθύνομαι εγώ καθόλου.
Πρέπει ή δεν πρέπει να απαιτήσω καινούριο?

Γιάννης
2 Ιούν. 2007, 15:40
Εχει αναφερθει εδω
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1913853#post1913853
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1913860#post1913860
To product code αυτο ανηκει στην Νιγηρια

Ανανεωθηκε και η λιστα με τα product codes στην 1η σελιδα
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1844741#post1844741

Δηλαδη το made in Finland που γραφει ειναι ψεμματαρα ?????:( :( :(

jimgag
2 Ιούν. 2007, 15:42
Δηλαδη το made in Finland που γραφει ειναι ψεμματαρα ?????:( :( :(
Η παραγωγη εγινε στη Φιλανδια αλλα με "προδιαγραφες" για τη Νιγηρια ή για εκεινη την ηπειρο τυπικα..... μαλλον!

sussie
2 Ιούν. 2007, 15:52
ρε παιδια δεν ειναι και τοσο τραγικα τα πραγματα και γω το εχω απο νιγηρια και δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα μεχρι τωρα. Απλα θα μπορουσε η tim να ανφερει οτι ειναι παραεισαγωγη αυτο ειναι ολο. Και η αποδειξη ισχυει κανονικα για εγγυηση απο την τιμ ΑΝ ποτε παθει κατι το κιν.

fotisbasm
2 Ιούν. 2007, 16:01
Ουφφφφ μολις το ελενξα και εγω ευτιχως ειναι ελληνικοτατο , παλι καλα ,

στο προηγουμενο ποστ μου (οτι συνεχεια κολαει οταν βλεπω TV μεσο VF Live Unlimited) ενας φιλος ειπε οτι δεν εχω full σημα 3G , μα το θεμα ειναι οτι εχω full σημα και παλι το κανει , εχω και την τελευταια εκδοση , τι να πω .

DENIOR
2 Ιούν. 2007, 16:04

2) Το gps ανύπαρκτο

Γιατι λοιπόν τόσος θόρυβος για το Ν95 και μάλιστα οταν με τα ιδια χρηματα παιρνεις PPC+sirf star III και Destinator και Igo 2007 κλπ.

1.Η μπαταρία διαρκεί μιάμιση μέρα με υψηλή χρήση.
2.Το GPS λειτουργεί κανονικότατα.Χρειάζεται μόλις δύο λεπτά για να εντοπίσει κάποιον δορυφόρο όταν βρίσκεσαι σε ανοικτό χώρο.
3.Η κάμερά του είναι η καλύτερη που υπάρχει σε κινητό τηλέφωνο.

Δεν υπάρχει πιο ολοκληρωμένο μοντέλο στην αγορά από το Ν95. Γι'αυτό και έχει δημιουργηθεί τόσος θόρυβος από την κυκλοφορία του.

Deathcult
2 Ιούν. 2007, 16:08
Ρε παιδια και πιος μου λεει εμενα οτι αμα παρω Ν95 απο την Alpha copy δεν θα εχει τζογους κλπ?ΚΑΝΕΝΑΣ!!!!!Οποτε μην το ψαχνετε πολυ!!Την επομενη φορα ολοι Sony Ericsson!Να σου πω εγω μετα πως θα μας σεβαστει η miss Nokia!!:devil:

Α και κατι αλλο!Εδω αμαξι περνεις 16.000 ευρω και στο δινουνε με βουλιαγματακι στην πορτα και στραβομενη ταπετσαρια ουρανου!!Εδω τωρα για το Ν95 λεμε?χαχαχα

GEORGEGX20VF
2 Ιούν. 2007, 16:23
Ρε παιδια και πιος μου λεει εμενα οτι αμα παρω Ν95 απο την Alpha copy δεν θα εχει τζογους κλπ?ΚΑΝΕΝΑΣ!!!!!Οποτε μην το ψαχνετε πολυ!!Την επομενη φορα ολοι Sony Ericsson!Να σου πω εγω μετα πως θα μας σεβαστει η miss Nokia!!:devil:

Α και κατι αλλο!Εδω αμαξι περνεις 16.000 ευρω και στο δινουνε με βουλιαγματακι στην πορτα και στραβομενη ταπετσαρια ουρανου!!Εδω τωρα για το Ν95 λεμε?χαχαχα
Κανένα πιο σοβαρό επιχείρημα για το ν95?
Στο σπίτι του κρεμασμενου δεν λέμε για σχοινί....
Ναι βεβαιως η s.e εχει πολύ ποιοτικα κινητα......
Ας γελάσω.....
Η s.e??φοβερή ποιότητα κατασκευης ε?με το τελειο μηχανισμο slide στο w850??Με τους τελειους μηχανισμους στα clamshell που σχεδον όλα χαλάνε?z800,v800,z550 κτλ.
Ή με τα joistic?

fchris000
2 Ιούν. 2007, 16:27
παιδια μολις το πηρα δηλ. γυρω στις 14.00 απο voda-shop !
το εχω και φορτιζει gia 16 ωρες μου ειπε ο πωλητης αλλα δεν ειναι
voda-live , θα γινει σε κανα μηνα η συσκευη μου ειπαν.......
Οσο για τζογο 0%:D ,ειναι made in finland ktl.πηρα κ' ενα bluetooth λογω πολυδωρα:ninja: και ειδωμεν!
μεχρι να το παρω 3 ατομα το ζητησαν για αγορα(πανικος λεμε)αλλα ο παλιος:p το ειχε κλεισει 2 εβδομαδες πριν!
αυριο, μεθαυριο νεοτερα.........................
Υ.Γ.
θα ηθελα να ευχαριστησω το 7610 για τα 4 χρονια που με εβγαλε ασπροπροσωπο!!!!χιχιχι

nkmosch
2 Ιούν. 2007, 16:32
παιδια μολις το πηρα δηλ. γυρω στις 14.00 απο voda-shop !
το εχω και φορτιζει gia 16 ωρες μου ειπε ο πωλητης αλλα δεν ειναι
voda-live , θα γινει σε κανα μηνα η συσκευη μου ειπαν.......
Οσο για τζογο 0%:D ,ειναι made in finland ktl.πηρα κ' ενα bluetooth λογω πολυδωρα:ninja: και ειδωμεν!
μεχρι να το παρω 3 ατομα το ζητησαν για αγορα(πανικος λεμε)αλλα ο παλιος:p το ειχε κλεισει 2 εβδομαδες πριν!
αυριο, μεθαυριο νεοτερα.........................
Υ.Γ.
θα ηθελα να ευχαριστησω το 7610 για τα 4 χρονια που με εβγαλε ασπροπροσωπο!!!!χιχιχι
file mou apo athina to phres? apo pou?

YARISRS
2 Ιούν. 2007, 17:05
mia aporia parakalo voi8iste me
signomi an epanalamvano tin erotisi apla eixe to site provlima kai tora eftiakse

loipon an mpo apo ton isto se aytin tin selida
http://www.oceanography.ucy.ac.cy/cycofos/offshore.html

kai epilekso sun jun 03 2007 kai patiso view kanonika eprepe na mou anoigoi enan xarti alla den ton anoigoi

egkatestisa to opera kai mou to anoigoi alla den me volevi protimo ton browser tis siskevis

8elei kapoia ri8misi gia na do ton xarti

opios kserei parakalo as me voi8isi giati 8elo na enimeronome kata tin diarkeia tou psarematos euxaristo poli

fchris000
2 Ιούν. 2007, 18:14
file mou apo athina to phres? apo pou?
kerkyra file moy!

nxbest
2 Ιούν. 2007, 18:21
Ουφφφφ μολις το ελενξα και εγω ευτιχως ειναι ελληνικοτατο , παλι καλα ,

στο προηγουμενο ποστ μου (οτι συνεχεια κολαει οταν βλεπω TV μεσο VF Live Unlimited) ενας φιλος ειπε οτι δεν εχω full σημα 3G , μα το θεμα ειναι οτι εχω full σημα και παλι το κανει , εχω και την τελευταια εκδοση , τι να πω .

Nai.. Σου ειπα πιν οτι μπορει να μην εχεις 3G σημα.. μην βλέπεις την ενδειξη στο κινητοι γιατι ειναι τελειως πλασματικη.... Δεν λεω οτι δεν αντιπρποσωπευει την αλήθεια, αλλά μπορει στο σημειο που εισαι και θες να δεις τηλεοραση να μην εχεις το απαιτουμενο 3G σήma..

Κανένα πιο σοβαρό επιχείρημα για το ν95?
Στο σπίτι του κρεμασμενου δεν λέμε για σχοινί....
Ναι βεβαιως η s.e εχει πολύ ποιοτικα κινητα......
Ας γελάσω.....
Η s.e??φοβερή ποιότητα κατασκευης ε?με το τελειο μηχανισμο slide στο w850??Με τους τελειους μηχανισμους στα clamshell που σχεδον όλα χαλάνε?z800,v800,z550 κτλ.
Ή με τα joistic?

+1... Στη ζωή μου 3 φορες πήρα s.e. (απαρνιόντας τη ΝΟΚΙΑ) και το σκυλομετανιωσα... Ορκοστικα να μην ξαναπαρω... 3 στα 3 δηλαδη... ΝΟΚΙΑ και παλι ΝΟΚΙΑ. Εστω και με ελαχιστο τζόγο...

matrix
2 Ιούν. 2007, 18:27
1.Η μπαταρία διαρκεί μιάμιση μέρα με υψηλή χρήση.
2.Το GPS λειτουργεί κανονικότατα.Χρειάζεται μόλις δύο λεπτά για να εντοπίσει κάποιον δορυφόρο όταν βρίσκεσαι σε ανοικτό χώρο.
3.Η κάμερά του είναι η καλύτερη που υπάρχει σε κινητό τηλέφωνο.

Δεν υπάρχει πιο ολοκληρωμένο μοντέλο στην αγορά από το Ν95. Γι'αυτό και έχει δημιουργηθεί τόσος θόρυβος από την κυκλοφορία του.

1) Mιαμιση μερα μπαταρια με υψηλη χρήση????:)
Μάλλον για άλλο κινητό μιλάς! Εγω το φόρτιζα καθε 7-8 ωρες με λίγη χρήση:rolleyes:
2) GPS? Καλα εδώ τι να πω...πιάνει ΕΝΑΝ δορυφορο μετά απο 2 λεπτα...ουάου!
3) Οσον αφορά την κάμερα του....υπάρχουν κι άλλες προτάσεις με εξισου καλη καμερα!

Ελεος μην το κάνουμε και Θεό επειδή σκάσαμε 730 ευρώ!

spireto
2 Ιούν. 2007, 18:38
[εμένα με εκνευρίζει η πολιτική τους, έχεις ένα τηλέφωνο 4 ημερών με πρόβλημα από την πρώτη μέρα, σκας μετρητά 720 ευρώ για να το πάρεις και σου λένε οκ στο φέραμε αλλά ίσως να φύγει στο εξωτερικό να του διορθώσουμε το πρόβλημα. κανονικά δεν πρέπει να γίνει άμεσα αντικατάστασή του? και αυτοί ας κάνουν ότι θέλουν και ας το στείλουν όπου θέλουν.[/QUOTE]

Αυτα που φυσιολογικα ζητας μονο σε ενα μερος του πλανητη γινονται.
THE UNITED STATES OF AMERICA.
Αλλαγες αμεσα σε διαστημα 30 ημερων.
Δεν ειναι τυχαιο οτι ολοι τους αντιγραφουν εστω και αργοπορημενα.
Αν εχεις ζησει η εχεις φιλους εκει ρωτα να μαθεις.
Οσο ζεις ευρωπη και ειδικα στο Ελλαδισταν μην μιλας και φυσικα μην σου τυχει.
:angry: :angry:

aristotelhs2060
2 Ιούν. 2007, 20:11
Paidia shmera eida oti panw sto n95 katw apo th mpataria leei made in finland!kai h mpataria made in china:P To product code eida me to nemesis oti einai 0534854.pws mporw na elegxw an einai gnhsio filandiko?

Γιάννης
2 Ιούν. 2007, 20:16
Paidia shmera eida oti panw sto n95 katw apo th mpataria leei made in finland!kai h mpataria made in china:P To product code eida me to nemesis oti einai 0534854.pws mporw na elegxw an einai gnhsio filandiko?

Και Φιλανδικο ειναι και για Ελλαδα φτιαγμενο.Κοιτα στην πρωτη σελιδα του post αυτου.

0534854 GREECE, CYPROS

dimitris2003
2 Ιούν. 2007, 20:30

Φιλανδικό είνα σίγουρα , Τώρα για να δεις το αρχικό product code , βγάλε την μπαταρία και αναζήτησε το στο άσπρο αυτοκόλλητο που φαίνεται μέσα στο κινητό όταν βγάλεις την μπαταρία. Αυτό σου το λέω γιατί είναι πιθανόν να έχει αλλαχτεί πριν αγοράσεις το κινητό

leftezi
2 Ιούν. 2007, 21:05
Πείτε μου τι κάνω... Είμαι αρκετά ανεκτικό άτομο και ακόμα μιλάω και το hands free περιμένοντας να δω τι θα γίνει και παραμερίζοντας άλλα προβληματάκια που έβγαλε και τα έχω γράψει κανά 5ρι σελίδες πιο πίσω.
Ένα πράγμα δε μπορώ να δεχτώ με τίποτα. Να το αφήσω εκεί ξέροντας ότι μπορεί να φύγει εξωτερικό για φτιάξιμο 1 μήνα και παραπάνω, για κάτι που έχει μέσα από το ίδιο του το κουτί και που δεν ευθύνομαι εγώ καθόλου.
Πρέπει ή δεν πρέπει να απαιτήσω καινούριο?

Εγώ είχα πάρει το Ν73 από Alpha Copy. Σε 4-5 μέρες κατάλαβα ότι δεν με ακούνε καθαρά, ήταν προβληματικός ο πομποδέκτης. Δε μου το άλλαξαν, το κράτησαν +20 ημέρες, ευτυχώς που μου το έφεραν διορθωμένο γιατί είναι κι άλλοι που το πήραν πίσω σε ένα μήνα ακριβώς όπως το είχαν δώσει, με βλάβη.

freyarip
2 Ιούν. 2007, 22:22
Μάλλον για άλλο κινητό μιλάς! Εγω το φόρτιζα καθε 7-8 ωρες με λίγη χρήση:rolleyes:
3) Οσον αφορά την κάμερα του....υπάρχουν κι άλλες προτάσεις με εξισου καλη καμερα!

-Παντως και μενα μιαμιση μερα μου κραταει (μετα απο 5 πληρεις κυκλους φορτισης) και μου κραταει κατω απο 24 ωρες μονο οταν βλεπω πολυ τηλεοραση μεσω 3G.
-Oσο για το GPS μετα απο 3 περιπου λεπτα μου πιανει 4-5 δορυφορους και βρισκει ανετα το στιγμα μου.
-Οπως εχουν πει και τα αλλα παιδια εδω, η καμερα του Ν95 ειναι η καλυτερη για ΚΙΝΗΤΟ. Αναρωτιεμαι ποιες ειναι οι αλλες προτασεις που υπαρχουν με "εξισου καλη καμερα"...

Τελος, η τιμη του ειναι οντως πολυ υψηλη για την ποιοτητα κατασκευης του και την μπαταρια που θα επρεπε να ειναι τουλαχιστον διπλασια.

DENIOR
2 Ιούν. 2007, 22:38

1.Εσύ μιλάς για άλλο κινητό.Το Ν95 χρειάζεται φόρτιση κάθε μιάμιση μέρα έπειτα από σχετικά υψηλή χρήση.
2.Δε γνωρίζω με πόσους δορυφόρους συνδέεται.Πάντως,εντοπίζει τη θέση στην οποία βρίσκεσαι.
3.Όχι,δεν υπάρχει καμία άλλη πρόταση με εξίσου καλή κάμερα.Τα μέχρι πρότινος κορυφαία Κ800 και Ν73 είναι υποδεέστερα.

palou
2 Ιούν. 2007, 22:57
παιδια εχω διαβασει ασχεδον ολες τις σελιδες που εχουν γραφτει και εχω φρικαρει . Αρχες ιουλιου ληγει το συμβολαιο μου και με την ανανεωση σκεφτομαι να το παρω , απλα ηθελα να ρωτησω πιστευετε οτι η τιμ θα χει φερει κανα γνησιο φιλανδικο η θα πουλαει ακομα ουγγρικης κατασκευης και νιγηριανης παραεισαγωγης.............

απογοητευτηκα με ολα αυτα που διαβασα , θα δωσω ενα σκασμο λεφτα για να παρω ενα σκασμο προβληματα ,????????

λετε να χει διορθωθει τπτ ως τοτε και να χει πεσει η τιμουλα ελαφρως , γιατι θεωρω οτι τα 720 ειναι τιμη καρτελ , να εκμεταλευτουν οσους ειναι πορωμενοι και μετα να προχωρησουν στην πιο ευρεια διαδοση του οπως γινεται σχεδον παντα .........

ηθελα ακομα μια τελικη διευκρινηση .

1) οι χαρτες του gps ειναι δωρεαν και κοστιζουν μονο οι φωνητικες οδηγιες ???
2) απο τη στιγμη που εγκαθιστας τον δωρεαν χαρτη εισαι οκ για να προσανατολιστεις ?/ χρειαζεται να μπαινει στο νετ μεσω gprs για να κατεβαζει αλλες πληροφοριες σχετικες με το χαρτη ?? ρωταω γιατι αυτο χρεωνει σα τρελο .....

ευχαριστω πολυ για την προσοχη σας , το το φορουμ αυτο ειναι παρα πολυ εκειδικευμενο ,ισως περισσοτερο και απο τα ξενογλωσσα

valandis
2 Ιούν. 2007, 22:59
Από που μπορώ να κατεβάσω παιχνίδια και προγράμματα για το Ν95;

DENIOR
2 Ιούν. 2007, 23:02
1) οι χαρτες του gps ειναι δωρεαν και κοστιζουν μονο οι φωνητικες οδηγιες ???
2) απο τη στιγμη που εγκαθιστας τον δωρεαν χαρτη εισαι οκ για να προσανατολιστεις ?/ χρειαζεται να μπαινει στο νετ μεσω gprs για να κατεβαζει αλλες πληροφοριες σχετικες με το χαρτη ?? ρωταω γιατι αυτο χρεωνει σα τρελο .....

1.Ναι,μπορείς να τους κατεβάσεις εντελώς δωρεάν.
2.Όχι,έχεις τη δυνατότητα να πλοηγείσαι στον χάρτη χωρίς να έχεις συνδεθεί στο διαδίκτυο.

Από που μπορώ να κατεβάσω παιχνίδια και προγράμματα για το Ν95;

Από το xxxxxxxxxxxxxxxxxx και από το xxxxxxxxxxxxxxxxxx .

freddaras
2 Ιούν. 2007, 23:19
ρε παιδια εδω και 2 μερες στην οθονη κατω δεξια κατω απο το σημα μου εμφανιζεται ενα μικρο σημαδακι με 4 τετραγωνακια....!!!!!!
σημαινει κατι αυτο....???

gianisma
2 Ιούν. 2007, 23:23
ρε παιδια εδω και 2 μερες στην οθονη κατω δεξια κατω απο το σημα μου εμφανιζεται ενα μικρο σημαδακι με 4 τετραγωνακια....!!!!!!

Εχεις ανοιχτο το Wi-Fi..

aris_21
2 Ιούν. 2007, 23:37

οπως ειπε και ο φιλος εχεις ανοικτο το wifi με αποτελεσμα
να τραβαει πολυ ενεργεια η μπαταρια σου.
θα πας...εργαλεια/ρυθμισεις/συνδεση/ασυρ.Lan/ποτε.

freddaras
2 Ιούν. 2007, 23:44
εγινε παιδια thanks....:)

alex_n80
3 Ιούν. 2007, 01:18
πολλοι νομιζω εχουν μπερδευτει,τα product code και τα τηλεφωνα παραεισαγωγης δεν παει να πει οτι ειναι φτιαγμενα στην χωρα που αναφερει το p/c μην μπερδευεστε αδικα δεν ειναι αλλου κατασκευαστη απλα αναφερει την χωρα για την οποια πρεπει κανονικα να πωληθει.:)

Deathcult
3 Ιούν. 2007, 02:19
Ειμαι σιγουρος οτι θα το εχουν χαναρωτησει αυτο αλλα ρε πεδια για να εχω σημα gps απο δορυφορο και ολα τα σχετικα με πλοιγηση απο δορυφορο τι πρεπει να κανω?Αρκει μια απλη συνδεση του κινητου με το νετ ι κατι αλλο?

nxbest
3 Ιούν. 2007, 02:54
Ειμαι σιγουρος οτι θα το εχουν χαναρωτησει αυτο αλλα ρε πεδια για να εχω σημα gps απο δορυφορο και ολα τα σχετικα με πλοιγηση απο δορυφορο τι πρεπει να κανω?Αρκει μια απλη συνδεση του κινητου με το νετ ι κατι αλλο?

Aρκει να ανοιξεις την εφαρμογη του GPS και το πληκτρολόγιο σου... Ουτε συνδεση με ιντερνετ ουτε τιποτα.. Η συνδεση αυτη ειναι μόνο για αγορα φωνιτικων εντολων και για να κατεβαζεις χαρτες... για τιποτε αλλο...

zzzzz
3 Ιούν. 2007, 09:09
γνωριζετε αν προκειται να βγει μπαταρια μεγαλυτερης χωριτικοτητας καποια στιγμη ή αν ταιριαζει καποια αλλη μπαταρια μεγαλυτερη ?

aris_21
3 Ιούν. 2007, 09:14
γνωριζετε αν προκειται να βγει μπαταρια μεγαλυτερης χωριτικοτητας καποια στιγμη ή αν ταιριαζει καποια αλλη μπαταρια μεγαλυτερη ?

ακομα ειναι πολυ νωρις για να ξερουμε.
μακαρι ομως να γινει κατι τετοιο παντως.
με το ν80 ομως μετα απο τοσα καιρο
δεν ειδαμε κατι απο την nokia.

freddaras
3 Ιούν. 2007, 14:02
τοσο δυσκολο ειναι ρε παιδια να βγαλουν μια μεγαλύτερη μπαταρια....??
σιγα το πραγμα.......:confused:
βαρεθηκα να ειμαι με τον φορτιστή στο χερι..
ειναι κριμα τετοια κινηταρα....να χανει τοσο πολυ απο την μπαταρια του.......

tron13
3 Ιούν. 2007, 14:07
Γιατί τόσο μεγάλη απογοϊτευση παιδιά? θελει κάποιος να μου πει τι γίνετε? ειναι να το πάρω την παρασκευή, να πάρω το htc P3600 καλύτερα?
Μπορεί κάποιος φίλος να μου πεί?

Ευχαριστώ

zzzzz
3 Ιούν. 2007, 14:09
κατι τετοια κανει η Νοκια και ¨χανει¨ παρα πολυ με τον ανταγωνισμο
(βλεπε sonyericsson που εφτασε στο χρονικο φραγμα, 440 ωρες αναμονης !!)

GEORGEGX20VF
3 Ιούν. 2007, 14:11
τοσο δυσκολο ειναι ρε παιδια να βγαλουν μια μεγαλύτερη μπαταρια....??
σιγα το πραγμα.......:confused:
βαρεθηκα να ειμαι με τον φορτιστή στο χερι..
ειναι κριμα τετοια κινηταρα....να χανει τοσο πολυ απο την μπαταρια του.......
Εντάξει αν κρατάει οπως λένε τα παιδια πάνω απο μια μερα με υψηλή χρήση δεν ειναι πρόβλημα σιγά.
Μερικες συμβουλές για καλυτερη αυτονομια,
Αισθητήρας φωτος στο ελάχιστο,οριο χρον.εξοικ.ενεργ.1 λεπτό,χρόνος φωτισμου 5 sec.
Επισης το 3g να ειναι κλειστο οταν δεν το χρησιμοποιειτε,να το εχετε στο gsm.
Wifi επισης κλειστο οταν δεν το χρησιμοποιειτε.
Με ολα αυτα το τηλέφωνο σιγουρα παει 2 μερες και παραπάνω.

aris_21
3 Ιούν. 2007, 14:15
Εντάξει αν κρατάει οπως λένε τα παιδια πάνω απο μια μερα με υψηλή χρήση δεν ειναι πρόβλημα σιγά.
Αισθητήρας φωτος στο ελάχιστο,οριο χρον.εξοικ.ενεργ.1 λεπτό,χρόνος φωτισμου 5 sec.

εγω ετσι τα εχω...εκτος χρονου φωτισμου στα 10δευτ.
και αισθητηρα φωτος στην μεση.οσο να'ναι με τετοια οθοναρα θελεις και
φωτισμο:p .και μου κραταει το πολυ 1,5μερα.

freddaras
3 Ιούν. 2007, 14:26
Γιατί τόσο μεγάλη απογοϊτευση παιδιά? θελει κάποιος να μου πει τι γίνετε? ειναι να το πάρω την παρασκευή, να πάρω το htc P3600 καλύτερα?
Μπορεί κάποιος φίλος να μου πεί?

Ευχαριστώ

απογοητευση ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ φιλε μου....
πουθενα αλλου.......:)
εμενα ουτε ο τζογος που λενε τα αλλα παιδια με χαλασε ουτε τιποτα.....:)
(βασικα ουτε που θα το προσεχα αν δεν το διαβαζα εδω....)....
α και κατι αλλο που με ξενερωσε-το ειπα και πιο πανω-ειναι η πολυ χαμηλη ενταση που εχει το ραδιο οταν το ακους απο το μεγάφωνο.......

freddaras
3 Ιούν. 2007, 14:29

κοιτα εγω μιλαω παρα πολυ στο τηλ...βγαζω πολλες Photos ακουω μουσικη αρχισα να παιζω με τους χαρτες....:p με αλλα λογια δεν μου φτανει η μπαταρια......
σιγουρα εχει μια βελτιωση αλλα και παλι δεν γινεται δουλεια.....
εγω παντως με 2 κουτακια μπαταρια απο το σπιτι δεν φευγω...παντα το φορτιζω...κατι που με το 73 δεν το εκανα....
μαλλον θα αγορασω και δευτερη μπαταρια ......:)

GEORGEGX20VF
3 Ιούν. 2007, 14:39
κοιτα εγω μιλαω παρα πολυ στο τηλ...βγαζω πολλες Photos ακουω μουσικη αρχισα να παιζω με τους χαρτες....:p με αλλα λογια δεν μου φτανει η μπαταρια......
σιγουρα εχει μια βελτιωση αλλα και παλι δεν γινεται δουλεια.....
εγω παντως με 2 κουτακια μπαταρια απο το σπιτι δεν φευγω...παντα το φορτιζω...κατι που με το 73 δεν το εκανα....
μαλλον θα αγορασω και δευτερη μπαταρια ......:)
Καλα εντάξει το ν73 εχε φοβερη μπαταρία,και εγω μια βδομάδα έβγαζα.
Και εγω μολις πάρω το ν95,θα αγορασω σιγουρα δευτερη μπαταρία!!
Και του e-65 μάλιστα που ειναι λίγο μεγαλύτερη,1000mha.

freddaras
3 Ιούν. 2007, 14:40

για δωσε λιγο λεπτομερειες...????
τι ειναι αυτη η μπαταρια...?
ταιριάζει κανονικα χωρις προβληματα...?

GEORGEGX20VF
3 Ιούν. 2007, 14:44
για δωσε λιγο λεπτομερειες...????
τι ειναι αυτη η μπαταρια...?
ταιριάζει κανονικα χωρις προβληματα...?
To n95 εχει μπαταρια τύπου BL-5F,Χωρητικότητα: 950mAh
To e-65 εχει μπαταρία τυπου παλι BL-5F(επομένως ταιριάζει),Χωρητικότητα: 100mAh.
Εγω μόλις παρω το ν95,θα παρω και μια μπαταρια e-65.
Το εχουν δοκιμασει και αλλοι χρήστες χωρις προβληματα.

Nosferatu
3 Ιούν. 2007, 14:47
Η αυτονομία είναι όντως ένα πρόβλημα. Συμφωνώ γενικά με την οικονομία ενέργειας εκτός από την οθόνη. Αυτή η συσκευή έχει υπέροχη οθόνη! Αν είναι για λόγους αυτονομίας να την έχω σκοπίμως να φαίνεται χάλια (μην μου πείτε ότι είναι ωραία με φωτεινότητα στο ελάχιστο και αισθητήρα στο ελάχιστο), ίσως είναι καλύτερα να κουβαλάω φορτιστή μαζί...

samy3377
3 Ιούν. 2007, 15:27
kala re paidia plaka kanete? agoraste 2 kai 3 akomi mpataries extra an de mporeite na to fortisete, gia na tis allazete. de pianoun kai poli xoro...
tosa lefta dosame gia to kinito...de tou aksizoun extra mpataries?

(kati akomi- mipos kserete pou mporo na bro programataki gia na kano moni mou thema gia to N95 mou)

laonikos
3 Ιούν. 2007, 15:31
Σημερα μιλησα με μια φιλη μου που δουλευει σε καταστημα κινητων..πριν λιγες μερες τους καλεσαν σε ενα σεμιναριο για να τους ενημερωσουν για τα προβληματικα Ν95 τα οποια τους ειπαν οτι ειναι παραεισαγωγης...αναμενεται σε λιγες μερες να γινει η παραλαβη απο τη μαμα Νοκια...Θά' θελα να ρωτησω δυο πραγματακια σχετικα με το Ν95....1)Το λογισμικο του ειναι Ο.S 9.1 η 9.2...σε ενα διαφημιστικο απο το Πλαισιο ελεγε 9.2.....2)Εχω το Ν72 και σε σχεση με Ν73 και Ν71 βλεπω πως ειναι πιο γρηγορος ο τροπος που μπαινω στο μενου και τους φακελους του...το Ν95 τι επεξεργαστη εχει ;

DENIOR
3 Ιούν. 2007, 15:35
1)Το λογισμικο του ειναι Ο.S 9.1 η 9.2...σε ενα διαφημιστικο απο το Πλαισιο ελεγε 9.2.....
2)Εχω το Ν72 και σε σχεση με Ν73 και Ν71 βλεπω πως ειναι πιο γρηγορος ο τροπος που μπαινω στο μενου και τους φακελους του...το Ν95 τι επεξεργαστη εχει ;

1.Ναι,το λειτουργικό του είναι το Symbian OS 9.2.
2.To N95 είναι ταχύτερο και από τα τρία παραπάνω κινητά τηλέφωνα.Ο επεξεργαστής του τρέχει στα 332Mhz.

Nosferatu
3 Ιούν. 2007, 15:40
2η μπαταρία δεν αγοράζω διότι δεν υπάρχει φορτιστής-βάση να τη γεμίζω και δεν σκοπεύω να διαλύσω το πλαστικό πίσω κάλυμμα βγάζοντας και βάζοντας μπαταρίες... Καλύτερα ένας φορτιστής αυτοκινήτου και άμα κάποτε διαλυθεί η μπαταρία παίρνεις μια 2η. Πάντως χωρίς wifi και 3G βγάζει άνετα μια μέρα με αρκετή ομιλία...

aris_21
3 Ιούν. 2007, 15:41
kala re paidia plaka kanete? agoraste 2 kai 3 akomi mpataries extra an de mporeite na to fortisete, gia na tis allazete. de pianoun kai poli xoro...
tosa lefta dosame gia to kinito...de tou aksizoun extra mpataries?

(kati akomi- mipos kserete pou mporo na bro programataki gia na kano moni mou thema gia to N95 mou)

κατεβασε αυτο
http://www.forum.nokia.com/info/sw.nokia.com/id/bb173537-4e67-496f-9967-50917d5cfc47/S60_Theme_Studio_for_Symbian_OS.html
υπαρχει και το αναλογο θεμα περι themes.
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=131690

jor1ge
3 Ιούν. 2007, 17:31
Θέλω να το αγοράσω αλλά φοβάμαι γιατι δεν ανέχομαι θορύβους και τσιριγματα στο ακουστικο απο οποιαδήποτε τηλεφωνική συσκευή ανεξαρτήτου τιμής.
Μιλάω πανω απο μια ώρα την ημέρα και θέλω να συννενούμαι χωρις να χρειάζομαι ασπιρίνες για τον πονοκέφαλο!! Διαβάζω οτι και η χρήση με bluetooth είναι κάπως προβληματικη δυστυχως.
Δηλαδή θα έπρεπε ακομα να έχω το Κ750 για να απολαμβάνω τέλεια ποιοτητα συνομιλιας;

stardrive
3 Ιούν. 2007, 17:43
Θέλω να το αγοράσω αλλά φοβάμαι γιατι δεν ανέχομαι θορύβους και τσιριγματα στο ακουστικο απο οποιαδήποτε τηλεφωνική συσκευή ανεξαρτήτου τιμής.
Μιλάω πανω απο μια ώρα την ημέρα και θέλω να συννενούμαι χωρις να χρειάζομαι ασπιρίνες για τον πονοκέφαλο!! Διαβάζω οτι και η χρήση με bluetooth είναι κάπως προβληματικη δυστυχως.
Δηλαδή θα έπρεπε ακομα να έχω το Κ750 για να απολαμβάνω τέλεια ποιοτητα συνομιλιας;

Φίλε μου οι τελευταίες παρτίδες ξεπερνούν τα προβλήματα νεότητας....
Αν έχεις την δυνατότητα αγόρασέ το και αν λέμε αν δεν σου κάνει σε 10 λεπτά θα το έχεις πουλήσει η ανταλλάξει...
Αυτή είναι η γνώμη μου αν έχεις διαβάσει κάποιες σελίδες θα δείς ότι οι περισσότεροι δεν το αλλάζουν και αυτό λέει κάτι.
Όντως έχουν παρατηρηθεί κάποια bugs αλλά μηδενίζονται εκτός από αυτό της μπαταρίας:cry:

chocbhed_6630
3 Ιούν. 2007, 18:11
εχω ενα ν95 στο οποιο το product code ειναι 0537613 ξερει κανεις να μου πει απο ποια χωρα ειναι?

GEORGEGX20VF
3 Ιούν. 2007, 18:11
τελικα η Micro sd 4gb της sandisk ειναι συμβατή με το ν95?

stardrive
3 Ιούν. 2007, 18:21

Mε βάση Αυτό εδώ (http://www.sandisk.com/Compatibility/Device(8461)-Nokia-N95.aspx) ναι

jimgag
3 Ιούν. 2007, 18:23
εχω ενα ν95 στο οποιο το product code ειναι 0537613 ξερει κανεις να μου πει απο ποια χωρα ειναι?
Εαν πηγαινες στην πρωτη σελιδα αυτου του "Θεματος" θα εβλεπες οτι ειναι product code Νιγηριας!!!!!!!:worry:

jimgag
3 Ιούν. 2007, 18:25
Εαν μιλας χωρις bluetooth "απολαμβανεις" και αρκετη Η/Μ ακτινοβολια αφου εχει sar=0,99:!:

EDIT: Επειδη υπαρχουν και μερικοι εξυπνακηδες που "τρεχουν" για να διορθωσουν τα μηνυματα των αλλων, αναφερομαι στο sar του SE K750!

haris87
3 Ιούν. 2007, 20:55
καλησπερα! το ειδα την προηγουμενη εβδομαδα στο καταστημα στην αβερωφ οπως πας για το μολο.... δεν ξερω αν το εχουν ακομα η αν το πουλησαν και αν εφεραν αλλα........

Porfyras
3 Ιούν. 2007, 21:32

@george είσαι σίγουρος γι' αυτό???
Το δικό μου Ε65 πάντως φοράει την BL-5F 950 mAh

GEORGEGX20VF
3 Ιούν. 2007, 22:00
@george είσαι σίγουρος γι' αυτό???
Το δικό μου Ε65 πάντως φοράει την BL-5F 950 mAh
Το Preview-review του myphone 100mha.
Οπως επισης και πολλά ακόμα site,πραγματικά δεν ξέρω τι να πιστεψω..
Ξέρεις γιατί?
το ν73 φοράει μπαταρια τυπου BP-6M 1100Mah.
Ε λοιπον έψαχνα στο νετ να πάρω μια δευτερη,και σε ολα τα site,e-shop ακομα και στο site της nokia έλεγε μπαταρια BP-6M 970MAh και πουθενά αλλου για 1100.
Τι στο καλο γίνεται?

Porfyras
3 Ιούν. 2007, 22:22
Nai έχεις δίκιο. Κι εγώ έτσι είχα διαβάσει.
Επειδή όμως την έχω μπροστά μου σε διαβεβαιώ πως είναι 950 mAh.
Εκτός κι αν διατίθεται και με άλλη μεγαλύτερη μπαταρία και απλά στάθηκα άτυχος εγώ.
Δεν ξέρω αλλά ψάξτο καλά .

GEORGEGX20VF
3 Ιούν. 2007, 22:30
Nai έχεις δίκιο. Κι εγώ έτσι είχα διαβάσει.
Επειδή όμως την έχω μπροστά μου σε διαβεβαιώ πως είναι 950 mAh.
Εκτός κι αν διατίθεται και με άλλη μεγαλύτερη μπαταρία και απλά στάθηκα άτυχος εγώ.
Δεν ξέρω αλλά ψάξτο καλά .
Βασικα πως εισαι σιγουρος πως η μπαταρια του e-65 ειναι 950mah??
Ξέρεις γιατι στο λέω,επειδη οι μπαταρίες της νοκια δεν γράφουν πάνω ποσα mah ειναι παρα μόνο τον τυπο της μπαταρίας.
Δλδ η μπαταρια του 6233,n73,n93 δεν γράφει πάνω ποσα mah είναι παρα μονο τον τυπο,δλδ BP-6M
Φιλε η ιδια η νοκια δεν ξερει τι κάνει,δες λιγο εδώ που ειναι ολες οι μπαταρίες http://www.nokia.com.gr/A4327004
Καπου λεει Μπαταρία Nokia BP-6M δλδ η μπαταρια του ν73 που θεωρειται πως ειναι 1100Mah,κοιτα όμως τι λέει Μικρή μπαταρία Li-Polymer 970 mAh, παρέχει εκτεταμένη ενέργεια για το συμβατό κινητό σας τηλέφωνο smartphone της Nokia.
Ενα έχω να πω,μας δουλευει για τα καλά...

haris87
3 Ιούν. 2007, 22:43
καλησπερα! συμφωνα με το ευρωπαικο site της νοκια το ν95 φοραει BL-5F 950mah, to e65 BL-5F 1000mah, και το ν73 BP-6M 1100

gatos
3 Ιούν. 2007, 23:00
Παιδιά, συγνώμη που ξαναρωτώ αλλά εχω σκάσει: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΟΙ οι χάρτες που κατεβάζουμε? Δεν τις βρίσκω πουθενα στην κάρτα, μόνο ένα directory "cities"... Φυσικά ο χάρτης υπάρχει και δουλεύει κανονικά....:confused:

Porfyras
3 Ιούν. 2007, 23:03
Βασικα πως εισαι σιγουρος πως η μπαταρια του e-65 ειναι 950mah??
Ξέρεις γιατι στο λέω,επειδη οι μπαταρίες της νοκια δεν γράφουν πάνω ποσα mah ειναι παρα μόνο τον τυπο της μπαταρίας.
Σε κουβέντα να βρισκόμαστε ....
Η μπαταρία στην μπροστινή μεριά γράφει BL-5F
Στην πίσω μεριά (με τα πολλά γράμματα) γράφει πάνω-πάνω
<<NOKIA
BL-5F 950 mAh 3.7 V
made in china>>
"To κινητό είναι :Nokia E65 made in finland, product code 0542346, αγορασμένο απο alpha copy θεσ/νίκης"
Με πιστεύεις ή θέλεις να την σκανάρω τώρα ???:lol:

aristotelhs2060
3 Ιούν. 2007, 23:15
paidia emena se plhrh anamonh me plhrh fortish to vrady ,olh mera shmera xwris na to poluxrhsimopoihsw den epese oute mia mpara olh mera!mono me paixnidia kai efarmoges ta paizei.pantws se plhrh anamonh de xerw poses meres mporei na krathsei.... kai meta pou bgazei munhma gia xamhlh mpataria (otan exei mia mpara dhladh) krataei 5 6 wres!

sto mp3player tou n95 pws ginetai na epilexw na paizei mono enan fakelo?kai mono mp3 ?mou vlepei wav ktl ktl kai ta vazei ola mesa.den eida tipota sxetiko stis ruthmiseis.

jimgag
3 Ιούν. 2007, 23:21
Παιδιά, συγνώμη που ξαναρωτώ αλλά εχω σκάσει: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΟΙ οι χάρτες που κατεβάζουμε? Δεν τους βρίσκω πουθενα στην κάρτα, μόνο ένα directory "cities"... Φυσικά ο χάρτης υπάρχει και δουλεύει κανονικά....:confused:
Τις ερωτησεις αυτες καλυτερα να τις κανεις στο "θεμα" του "smart2go" (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791&page=1);)

Λοιπον...... ειναι στο:Ε:/private>20001f63 (ειναι κρυφος φακελος, για να τον δεις πηγαινε στον υπολογιστη σου: Εργαλεια-> Επιλογες φακελων-> Προβολη-> Εμφανιση κρυφων αρχειων και φακελων)

DENIOR
3 Ιούν. 2007, 23:24
Παιδιά, συγνώμη που ξαναρωτώ αλλά εχω σκάσει: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΟΙ οι χάρτες που κατεβάζουμε? Δεν τις βρίσκω πουθενα στην κάρτα, μόνο ένα directory "cities"... Φυσικά ο χάρτης υπάρχει και δουλεύει κανονικά....:confused:

Στον φάκελο private της κάρτας μνήμης είναι αποθηκευμένοι όλοι οι χάρτες.

tayri
3 Ιούν. 2007, 23:33
Καλησπερα παιδια!!!!!
Σκαλιζω το καινουργιο μου κιν. Ν95!!!!

Δεν θα εγραφα κατι αφου τα εχετε εξαντληση ολα τα θεματα αλλα
κοιταξα ναδω ποια version εχω και εκπληκτος βλεπω πως εχω την v11,0,026
Το κιν το πηρα απο το Μαρουσι το Σαββατο που μου το ειχαν κρατησει την Παρασκευη που μολις το ειχαν παρει!!!!Χεχεχε τυχερουλης ειμαι!!

GEORGEGX20VF
3 Ιούν. 2007, 23:48
Σε κουβέντα να βρισκόμαστε ....
Η μπαταρία στην μπροστινή μεριά γράφει BL-5F
Στην πίσω μεριά (με τα πολλά γράμματα) γράφει πάνω-πάνω
<<NOKIA
BL-5F 950 mAh 3.7 V
made in china>>
"To κινητό είναι :Nokia E65 made in finland, product code 0542346, αγορασμένο απο alpha copy θεσ/νίκης"
Με πιστεύεις ή θέλεις να την σκανάρω τώρα ???:lol:
Σε πιστευω,αλλα θα μας τρελλάνει η νοκια...
Στην μπαταρια του ν73 και του ν93 παντως δεν γράφει τιποτα για mah για αυτο σε ρώτησα παλι.
Τι να πω,στο Site της νοκια για το e-65 λεει 1000mah.
Και στα αξεσουαρ για μπαταριας λεει τον τυπο της μπαταριας του e-65 αλλα 950mah.
Πραγματικα δεν ξέρω τι παιζει...

gatos
3 Ιούν. 2007, 23:56
Για χθεσινό με περάσατε? Κανένας τετοιος folder δεν υπάρχει στη κάρτα μου. Και φυσικά και hidden files βλέπω και system files και όλα. Γι αυτό πάω να σκάσω. Πάντως ευχαριστώ

aristotelhs2060
4 Ιούν. 2007, 00:02
sto mp3player tou n95 pws ginetai na epilexw na paizei mono enan fakelo?kai mono mp3 ?mou vlepei wav ktl ktl kai ta vazei ola mesa.den eida tipota sxetiko stis ruthmiseis.

alex_n80
4 Ιούν. 2007, 00:20
ξερει καποιος αν μπορεις να κανεις format με τα 3 πληκτρα οπως παλια? το με το 7370 δεν νομιζω να καθαριζει εντελως.

aris_21
4 Ιούν. 2007, 00:54
ξερει καποιος αν μπορεις να κανεις format με τα 3 πληκτρα οπως παλια? το με το 7370 δεν νομιζω να καθαριζει εντελως.

όταν είναι κλειστό το κινητό, πατάτε «3», «*», «πράσινο πλήκτρο κλήσης» και ταυτόχρονα ανοίγετε το κινητό χωρίς να αφήσετε τα πλήκτρα.
αυτο εννοεις??πιστευω οτι γινετε δεν εχει καποια διαφορα.
ωραιο σε μαυρο,:p

nervous
4 Ιούν. 2007, 01:53
Για χθεσινό με περάσατε? Κανένας τετοιος folder δεν υπάρχει στη κάρτα μου. Και φυσικά και hidden files βλέπω και system files και όλα. Γι αυτό πάω να σκάσω. Πάντως ευχαριστώ

Για να δεις το συγκεκριμενο φακελο πρεπει
ειτε να συνδεσεις το ν95 ως μεσω αποθηκευσης ειτε
να περασεις την καρτα μνημης σε σε card reader.

Σε πιστευω,αλλα θα μας τρελλάνει η νοκια...
Στην μπαταρια του ν73 και του ν93 παντως δεν γράφει τιποτα για mah για αυτο σε ρώτησα παλι.
Τι να πω,στο Site της νοκια για το e-65 λεει 1000mah.
Και στα αξεσουαρ για μπαταριας λεει τον τυπο της μπαταριας του e-65 αλλα 950mah.
Πραγματικα δεν ξέρω τι παιζει...

το συμπερασμα ειναι ενα : Μια μπαταρια κυκλοφορει για το
Ε65 & Ν95 BL-5F (τα εχω και τα 2 αυτην την στιγμη :p )

GEORGEGX20VF
4 Ιούν. 2007, 01:57

Ωραία,οι δυο μπαταρίες ειναι διαφορετικές?Ο τυπος ειναι BL-5F
Δλδ η μια γράφει 1000mah και η άλλη 950mah?

john74
4 Ιούν. 2007, 02:00

idia mpataria forane kai ta duo,sas to leo kai ego me 100% sigouria,to E65 to ehei o aderfos moy kai ego to N95..(950mah kai ta 2 diladi me liga logia)

stardrive
4 Ιούν. 2007, 02:13
Ουφ με σκαάαααασατε με τις μπαταρίες:lol: :p
Πέρα όμως από αυτό κάποιος με καλά αγγλικά ένα mail στη Nokia που να αναφέρει τα περίεργα σχετικά με την μπαταρία ίσως και να μας διαφωτίσει.... λέμε τώρα....

Ελπίζω μέχρι να το πάρω να βγεί σε μαύρο γιατί είναι πολύ ωραίο:blink: :blink: :blink:

alex_n80 αν το έκανες εσύ στο photoshop μπραβο.:)

nervous
4 Ιούν. 2007, 02:45
Κολλησαμε με την μπαταρια :O ,ας συνεχισουμε λοιπον

Οι συγκεκριμενες καρτες δεν εχουν κυκλοφορησει ακομα
(καποια κομματια ανεπισημα κυκλοφορησαν ομως) ,
αναμενεται συντομα .
Καποιος που ειχε την τυχη να την δοκιμασει (SanDisk microSDHC™ 4GB)
απο αγορα e-bay δουλεψε κανονικα .
Οποτε περιμενουμε νεοτερα οταν κυκλοφορησουν κανονικα

Δειτε και αυτο :
ONLY FOR NOKIA N95 & Nokia E90
Stock expected 22nd June
http://www.mobymemory.com/proddetail.asp?prod=SDSDQ%2D4096

£51.99 / 76.65€

-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------

Video: N95 TV-out on a car screen
http://aljanahi.vox.com/library/post/video-n95-tv-out-on-a-car-screen.html

Flickr: Nokia: Configure Your N95
http://www.flickr.com/nokia/configure/n95/

400 mobile wallpapers [240×320]
http://alex.p2pforum.it/2007/06/03/400-mobile-wallpapers-240x320/

aristotelhs2060
4 Ιούν. 2007, 10:56
nervous oles oi kartes mnhmhs exoun prostasia eggrafhs me meory card reader?sth dikia mou o monos tropos gia na diagrapsw h na prosthesw dedomena einai an xrhsimopoihsw to n95 san usb.

MIXALISZ
4 Ιούν. 2007, 11:40
Γνωρίζει κάποιος σε ποιο κατάστημα Vodafone μπορεί να υπάρχει διαθέσιμο το N95?

nervous
4 Ιούν. 2007, 11:48
nervous oles oi kartes mnhmhs exoun prostasia eggrafhs me meory card reader?sth dikia mou o monos tropos gia na diagrapsw h na prosthesw dedomena einai an xrhsimopoihsw to n95 san usb.

Υποθετω οτι χρησιμοποιεις και τον microSD Adapter .
Ο Adapter εχει ενα διακοπτακι,δεν πρεπει να ειναι στην θεση Lock.

junglist
4 Ιούν. 2007, 12:06
Ουφ με σκαάαααασατε με τις μπαταρίες:lol: :p
Πέρα όμως από αυτό κάποιος με καλά αγγλικά ένα mail στη Nokia που να αναφέρει τα περίεργα σχετικά με την μπαταρία ίσως και να μας διαφωτίσει.... λέμε τώρα....

Ελπίζω μέχρι να το πάρω να βγεί σε μαύρο γιατί είναι πολύ ωραίο:blink: :blink: :blink:

alex_n80 αν το έκανες εσύ στο photoshop μπραβο.:)

Εγώ πάντως χτύπησα κάρτα Sandisk από Ebay στα 2giga μς 20€ (με μεταφορικά μέσα).

terrestial
4 Ιούν. 2007, 13:18
παιδια εχω διαβασει ασχεδον ολες τις σελιδες που εχουν γραφτει και εχω φρικαρει . Αρχες ιουλιου ληγει το συμβολαιο μου και με την ανανεωση σκεφτομαι να το παρω , απλα ηθελα να ρωτησω πιστευετε οτι η τιμ θα χει φερει κανα γνησιο φιλανδικο η θα πουλαει ακομα ουγγρικης κατασκευης και νιγηριανης παραεισαγωγης.............

Ποιος σου είπε ότι «γνήσιο» είναι μόνο το made in Finland; Δηλαδή το made in Hungary είναι μαϊμού; Σε εργοστάσιο της Nokia δεν κατασκευάζεται και αυτό;

Δες μερικές από τις επώνυμες ηλεκτρονικές συσκευές που έχεις και θα εκπλαγείς πόσες από αυτές είναι made in China. Επίσης, αν έχεις κάποιο bluetooth handsfree ή άλλο αξεσουάρ της Nokia, ρίξε μια ματιά στην πίσω πλευρά να δεις τι γράφει. ;)

freyarip
4 Ιούν. 2007, 14:49
Οι συγκεκριμενες καρτες δεν εχουν κυκλοφορησει ακομα (καποια κομματια ανεπισημα κυκλοφορησαν ομως) ,
αναμενεται συντομα .
Καποιος που ειχε την τυχη να την δοκιμασει (SanDisk microSDHC™ 4GB)
απο αγορα e-bay δουλεψε κανονικα .
Οποτε περιμενουμε νεοτερα οταν κυκλοφορησουν κανονικα

Μονο η Sandisc εχει βγαλει micro sd 4gb? Καμια αλλη εταιρια δεν βγαζει, η Trancend ας πουμε? Γιατι πολυ αργες ειναι οι καρτες της Sandisc.

stardrive
4 Ιούν. 2007, 15:26
Μονο η Sandisc εχει βγαλει micro sd 4gb? Καμια αλλη εταιρια δεν βγαζει, η Trancend ας πουμε? Γιατι πολυ αργες ειναι οι καρτες της Sandisc.
Όσο και έψαξα δεν κατάφερα να βρώ άλλη εταιρεία που να κατασκευάζει micro sd 4gb:(
Εντύπωση μου κάνει:confused:

jimmys
4 Ιούν. 2007, 15:37
καλησπερα,διαβαζω πολλα προβληματα: τριγμοι,διαρκεια μπαταριας,θορυβοι,στις φωτο σε καποιοα σημεια ειναι σαν ελαιογραφια κτλ. να διευκρινησω ειμαι κατοχος N80 και 13 του μηνος παραλαμβανω το n95 απο TIM. θα ηταν σωστο να περιμενω επομενες εκδοσεις του κινητου προκειμενου να μην εχω προβληματα οπως τα παραπανω η ακομα και για τα ελληνικα που απο οιτ καταλαβα σε καποιες συσκευες δεν υπαρχουν και τις εγκαθιστας με τον τροπο που αναφερεται στην πρωτη σελιδα του forum?
ευχαριστω.

dimitris2003
4 Ιούν. 2007, 15:37

Καταρχήν να ξεκαθαρίσουμε ότι όλα τα Ν95 Α/C ή παράλληλης εσαγωγής , είναι γνήσια. Η χώρα κατασκευής δεν δηλώνει την γνησιότητα της συσκευής. Γνήσια είναι και αυτά που γράφουν made in Finland , γνήσια ειναι και αυτά που γράφουν made by Nokia . Άρα δεν υφίσταται θέμα γνησιότητας .
Τωρα κάθε κινητό όπου και αν κατασκευάζεται , προορίζεται για κάποια αγορά. Αυτό μας το δηλώνει το product code . Τώρα πως βρέθηκαν στην Ελλάδα Ν95 που προορίζονταν για άλλη χώρα . Απλά κάποιες εταιρίες όπως οι ΤΙΜ έκανε παράλληλη εισαγωγή από την χώρα που προορίζονταν τα κινητά αυτά και οπως είναι φανερό αν η εδώ επισημη αντιπροσωπεία της Νοκια δεν καλύπτει τα κινητά με εγγύηση , είναι υποχρεωμένος ο εισαγωγέας να την καλύψει.
Εδώ βλέπουμε ότι η ΤΙΜ μεχρι στιγμής καλυψε τους πελάτες της στις περπτώσεις προβληματικών κινητών αλλά και αναβαθμίσεων .
Αν κάποιος πρέπει να φοβάται , πιστεύω ότι πρέπει να είναι η επίσημη αντιπροσωπεία γιατί από ότι διαβάζω εκεί υπάρχουν πολλά παράπονα και καθυστερήσεις στην εξυπηρέτηση πελατών .

jimmys
4 Ιούν. 2007, 15:47
αρα δεν υπαρχει κανενας λογος για να ασχοληθουμε με το που εχει κατασκευαστει?

gemikon
4 Ιούν. 2007, 15:51
kalispera se olous, ksafnika sto web browser exo to eksis provlima: otan pao na sindetho ke mou vgazi ti lista me ta available access points palia mou evgaze tin epilogi: "search fro wlan". tora de mou ti bgazi pia. mouvgazi mono ta diafora access points tis vodafone pou exo. Kseri kanis pos eksafanistike i epilogi gia evresi neou wlan? euxaristo

dimitris2003
4 Ιούν. 2007, 15:59
αρα δεν υπαρχει κανενας λογος για να ασχοληθουμε με το που εχει κατασκευαστει?

Φυσικά και δεν υπάρχει . Οι προδιαγραφές και τα υλικά που φτιαχνεται κάθε μοντέλο Νοκια είναι οι ιδιες όπου και αν φτιαχνεται . Περιπτωσεις προβληματικών κινητών υπάρχουν και θα υπάρχουν ανεξάρτητα με το που κατασκευάστηκαν.

jimmys
4 Ιούν. 2007, 16:09
να σαι καλα, thanks.

elflost
4 Ιούν. 2007, 16:23
Μπαίνοντας στο "Χάρτες" και πηγαίνοντας:επιλογές- αναζήτηση ανά κατηγορία,οι υποσημειώσεις κάτω από τα εικονίδια βγαίνουν με πολλά ερωτηματικά και δεν διαβάζονται απλά!Συμβαίνει το ίδιο και σε εσάς;:blink:

Deathcult
4 Ιούν. 2007, 16:57
Ρε παιδια το GPS δεν πιανει οταν εχει σηνεφιασμενο ουρανο η ιδεα μου ειναι???:worry: Εχτες που ειχε ελαχιστα συνεφακια επιανε μια χαρα!
Σημερα απο το πεδιο του αρεως μεχρι και στο σπιτι που το δοκιμασα δεν με lockare με τιποτα δορυφορος!

jimmys
4 Ιούν. 2007, 16:59
Ρε παιδια το GPS δεν πιανει οταν εχει σηνεφιασμενο ουρανο η ιδεα μου ειναι???:worry: Εχτες που ειχε ελαχιστα συνεφακια επιανε μια χαρα!
Σημερα απο το πεδιο του αρεως μεχρι και στο σπιτι που το δοκιμασα δεν με lockare με τιποτα δορυφορος!

telika einai mono logia to gps?

Deathcult
4 Ιούν. 2007, 17:10
Μπορει και να ειναι μονο λογια!90% παιζει!:lol:
Παντως θα μουνα ηλιθιος αμα πηγαινα να αγορασω το Ν95 για το gps!
Αμα ηθελα GPS θα πηγαινα να αγοραζα ενα κανονικο!Το Ν95 το πηρα επειδει σινδιαζει πολλες λειτουργεις μαζι!Το GPS ηταν το τελευταιο που με ενδιεφερε!

junglist
4 Ιούν. 2007, 17:16
Αμα ηθελα GPS θα πηγαινα να αγοραζα ενα κανονικο!Το Ν95 το πηρα επειδει σινδιαζει πολλες λειτουργεις μαζι!Το GPS ηταν το τελευταιο που με ενδιεφερε!

Πιστεύω ότι με 1 εξωτερική κεραιούλα, το θέμα GPS λύνεται μόνιμα.Απλά δεν ξέρω αν η λύση της bluetooth κεραίας μπορεί να λειτουργήσει σωστά με το N95,δηαδλή αν υποστηρίζει τέτοια δυνατότητα.

elflost
4 Ιούν. 2007, 18:08
Παιδιά ας δώσει κάποιος απάντηση στο ποιο πάνω ερώτημα.Λίγοι είμαστε έτσι και αλλιώς οι κάτοχοι για να μπορούμε να βλέπουμε ο ένας τις λειτουργίες στο κινητό του άλλου!

zzzzz
4 Ιούν. 2007, 18:12

δηλαδη εσυ τα 730 ευρώ γιατι τα εσκασες, για τα 5 mpx camera ?

babis
4 Ιούν. 2007, 18:15

Με ενα gπου δεν παιζει καλα, με μια καμερα που δεν ειναι ανταξια των προσδοκιων, με μια αναμονη που δεν ειναι η καλυτερη, τοτε γιατι το πηρατε?

delios
4 Ιούν. 2007, 18:17
Σήμερα τελικά και μετά απο αρκετό googling διαπίστωσα και εγω για την θέση της κεραίας GPS για το Ν95... όπως πολλοί έχουν αντιληφθεί η κεραία βρίσκετε ακριβως κατω απο τα πλήκτρα ... Τι σημαίνει αυτό ? απλα οταν το βάλουμε να πιάσει το στίγμα της περιοχής που είμαστε θα πρέπει να αφήσουμε ολο το πληκτρολογιο του Ν95 να εχει πλήρη και καθαρή εικόνα του ουρανού και εαν απαιτείται μπορεί να τοποθετηθεί με κατευθυνση τον ουρανό. Σε συνεφιασμένο ουρανο καταφερα ν ακάνω Fix σε χρόνο 1-2λεπτα... οταν μην λαμβάνοντας υπόψη την παράμετρο θέση κεραίας GPS εκανα 10-20 λεπτά για FIX. Είναι σίγουρο όμως οτι απο την στιγμή που το Ν95 βρεί την θέση μας τοτε ακόμα και με κειστο το πορτάκι βρίσκει στιγμα άμεσα. Τωρα πλεον μπορώ να βγάλω στίγμα ακόμα και μεσα απο το Τρένο Ηλεκτρικο καθόμενος σε παράθυρο απλά το μονο που κάνω είναι να προβάλω προς το παράθυρο το πληκτρολόγιο του Ν95 και σε 3 λεπτα ακομα και κινούμενο το τρένο μας δίνει στίγμα. Ομολογω οτι τωρα πια το Ν95 GPS δεν νομίζω να χρειάζετε τιποτε άλλο ουτε εξωτερική κεραία ή αλλο hardware παρα μόνο ενημέρωμένους χάρτες ή άλλο λογισμικό τύπου destinator που να αξιοποιούν αυτό το GPS. Σχετικα με την μπαταρία μετα απο αρκετες φορτήσεις εχει στρώσει και πλεον μετα την ενεργοποιηση των υπηρεσιών SIP MSN GTALK.... απο Fring μενω καταπληκτος με το όλο concept N95...

Σχετικά με την κάμερα απλα εκανα καποιες εκτυπώσεις που με επεισαν οτι σε εκτακτες καταστάσεις το Ν95 ανετα μπορεί να σε βγάλει ασπροπρόσωπο και χωρίς να φαίνεται αυτό το φαινόμενο του ελαιοχρωματισμού που παρατηρούμε σε πλήρη ανάλυση απεικόνισης της εικόνας.

delios
4 Ιούν. 2007, 18:27
Πιστεύω ότι με 1 εξωτερική κεραιούλα, το θέμα GPS λύνεται μόνιμα.Απλά δεν ξέρω αν η λύση της bluetooth κεραίας μπορεί να λειτουργήσει σωστά με το N95,δηαδλή αν υποστηρίζει τέτοια δυνατότητα.

Το Ν95 δεν πέρνει καμμία εξωτερική κεραία οπότε ξεχασε το όσο για την bluetooth κεραία καλό είναι να ξεκαθαρίσουμε οτι δεν υπάρχει τέτοιο πραγμα!!!! Αυτό που υπάρχει είναι είναι Bluetooth εξωτερικός δέκτης GPS που σαφώς το υποστιρίζει το Ν95. Αλλα δεν υπάρχει ο λόγος να πάμε εκει μιάς και το Ν95 εχει αξι'οπιστο GPS απλα το λάθος του είναι η θέση που επέλεξε να μπεί η κεραία ....

Αλλα εαν το προσανατολίσει σώστά κάποιος θα έχει σταθερο στιγμα άμεσσα

masada71
4 Ιούν. 2007, 18:31
το εχει αγορασει κανεις απο Γερμανο?σκεφτομαι να το αγορασω αποκλειστικα απο Γερμανο,αλλα θελω να βεβαιωθω οσο το δυνατον οτι θα ειναι made in finland,και να μην εχει τζογο...;) και φυσικα να εχει Ελληνικα στο πληκτρολογιο..

Nosferatu
4 Ιούν. 2007, 18:31
Μάλλον είχαν πολλά να στριμώξουν και η κεραία τους βγήκε εκεί. Σε 2-3 λεπτά πάντως βρίσκει σήμα και δύσκολα το χάνει...

Nosferatu
4 Ιούν. 2007, 18:34
το εχει αγορασει κανεις απο Γερμανο?σκεφτομαι να το αγορασω αποκλειστικα απο Γερμανο,αλλα θελω να βεβαιωθω οσο το δυνατον οτι θα ειναι made in finland,και να μην εχει τζογο...;) και φυσικα να εχει Ελληνικα στο πληκτρολογιο..

Πήγαινε με μια μπανάνα καλύτερα και ζήτα να την πλησιάσεις στο κουτί. Χωρίς πλάκα τώρα, ο Γερμανός ειδικεύεται σε παραεισαγωγές...
Αν το δεις στο κουτί του, σφραγισμένο (και απ'όσα διαβάζω συνήθως είναι ανοιχτά), με την ταινία της alpha copy ανέπαφη (λέμε τώρα) και να γράφει made in finland όλα καλά. Αλλά το βρίσκω χλωμό να συμβούν όλα αυτά ταυτόχρονα...

babis
4 Ιούν. 2007, 18:44
Το Ν95 δεν πέρνει καμμία εξωτερική κεραία οπότε ξεχασε το όσο για την bluetooth κεραία καλό είναι να ξεκαθαρίσουμε οτι δεν υπάρχει τέτοιο πραγμα!!!! Αυτό που υπάρχει είναι είναι Bluetooth εξωτερικός δέκτης GPS που σαφώς το υποστιρίζει το Ν95. Αλλα δεν υπάρχει ο λόγος να πάμε εκει μιάς και το Ν95 εχει αξι'οπιστο GPS απλα το λάθος του είναι η θέση που επέλεξε να μπεί η κεραία ....

Αλλα εαν το προσανατολίσει σώστά κάποιος θα έχει σταθερο στιγμα άμεσσα

Το να παρει καποιος εξωτερικο bluetooth gpsσημαινει οτι εκανε κακη αγορα. Ισως εισαι απο τους πολυ λιγους που λες οτι το gps δουλευει σωστα. πχ. να το συγκρινουμε με ενα pocket pc (3300). Ειναι το ιδιο?Χειροτερο?Καλυτερο (αυτο δεν το νομιζω)? Ομως τα δυο μεγαλα ατου ειναι η καμερα και το gps. Δουλευουν οπως πρεπει ή οχι?

zzzzz
4 Ιούν. 2007, 18:51
σε εμενα και τα 2 δουλευουν οκ οπως λεει και ο φιλος παραπανω
αυτα που γραφει, τα λεει και το manual ετσι ακριβως.
γενικα το τηλεφωνο αξιζει τα λεφτα του ΕΚΤΟΣ απο την απαραδεκτη μπαταρια του
Ελεος αυτη η Νokia !

delios
4 Ιούν. 2007, 19:15
Το να παρει καποιος εξωτερικο bluetooth gpsσημαινει οτι εκανε κακη αγορα. Ισως εισαι απο τους πολυ λιγους που λες οτι το gps δουλευει σωστα. πχ. να το συγκρινουμε με ενα pocket pc (3300). Ειναι το ιδιο?Χειροτερο?Καλυτερο (αυτο δεν το νομιζω)? Ομως τα δυο μεγαλα ατου ειναι η καμερα και το gps. Δουλευουν οπως πρεπει ή οχι?

έχεις δίκιο απο το αγγλικό
"Do not cover the numeric keypad with
your hand"

Απλα αρχικα συνηθησμένος απο το SirfIII εξωτερικό GPS μου δόθηκε η εντύπωση οτι τι GPS του Ν95 είναι αναίσθητο Οταν συνηδειτοποίησα την θέση του GPS στο Ν95 τοτε μπορώ να πω οτι είναι αρκετά ευαίσθητο. Το ατου του εργαλείου αυτού είναι Camera-GPS-S60 3.1 -Wifi και όλα αυτά σε ένα πολύ μικρό και βολικό μέγεθος.... για να προσθέσω όμως και κατι άλλο το Ν95 το αγόρασα απο την ΤΙΜ δεν έχει τζόγο και καλύπτετε απο 2ετή εγγύηση της ΤΙΜ....

interseptoras
4 Ιούν. 2007, 20:49

ενας φιλος μου το πηρε απο γερμανο και ειχε ελληνικο πληκτρολογιο και ηταν made in finland αλλα στο κουτι εγραφε οτι το εχουν φερει απο france.και ειχε και περασμενο το τελευταιο λογισμικο.

myphone.gr
Όροι Χρήσης :: Προσωπικά Δεδομένα