Jump to content

Καθαρισμός προσώπου


Ilias1908
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Τον τελευταίο καιρό είπα κ εγώ να δείξω λίγο παραπάνω προσοχή στο πρόσωπό μου γιατί έχει αρχίσει να "αντιδράει" με διάφορους τρόπους.

Έτσι, θέλω να μου πείτε κανα καλό σαπούνι, κρέμα ή οτιδήποτε άλλο με το οποίο να το καθαρίζω το βράδυ πρίν κοιμηθώ. Εκτός απο το να καθαρίζει θέλω και να ενυδατώνει την επιδερμίδα... :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 386
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υγρο καθαρισμου της avene!Ειναι πρασινο σε διαφανες μπουκαλακι, στοιχιζει περιπου 8-9 Ευρω. Απλα καταπληκτικο! Θα το βρεις στα φαρμακεια.
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα.

Αλλά ο συνδιασμός αυτών τον 2 εξαφανίζουν τα σπυράκια ΤΕΛΕΙΩΣ!!!

Μιλάω για χρήση 2 φορές την ημέρα πρώτα βάζεις αυτό της avene

και μετά βάζεις τον αφρό της Sebamed Clearface.

 

Ορίστε και η φωτό!

 

http://homepages.pathfinder.gr/mzizt/DSC01108.JPG

:) :O

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

gia ti eidous antidrash tou prosopou milas?an einai ta spurakia ths hlikias,ok kane oti sou eipan ta paidia... an omos einai kati allo,px allergia kalo einai na episkefteis ena dermatologo
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

gia ti eidous antidrash tou prosopou milas?an einai ta spurakia ths hlikias,ok kane oti sou eipan ta paidia... an omos einai kati allo,px allergia kalo einai na episkefteis ena dermatologo

Μερικά σπυράκια και σε κανα δυο σημεία εμφάνιση ξυροδερμίας :(

 

Τί διαφορά έχουν αυτά τα δύο που αναφέρθηκαν παραπάνω; Αν βάζω μόνο αυτό της avene θα γίνει τίποτα ή χρειάζεται και το 2ο που λέει ο Μάνος;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

To να ξεκινάς απ' αυτή την ηλικία να καθαρίζεις και να ενυδατώνεις το προσωπο σου, είναι ό,τι καλύτερο.

Μπράβο γιατι θα το βρεις μπροστά σου αργότερα (το καλό που θα σου κάνει η περιποιηση εννοώ :D ). Ενα καθαρό και ενυδατωμένο πρόσωπο "σπάει" πολύ πολύ αργότερα απο ένα απεριποιητο. Ισως σου φαίνεται αστείο τώρα, αλλά σε καμμιά δεκαριά χρονάκια, θα με θυμηθείς :) Και για να πουλάνε τα καλλυντικά αυτά που σου συστήνουν τα παιδιά στα φαρμακεία, πιστεύω πως θα είναι πραγματικά ό,τι χρειάζεσαι. :)

Link to comment
Share on other sites

mallon exeis mikth epidermida...protimhse kapoia krema eksidikeumenh gia mikro derma..

Δε σε καταλαβαίνω. Για tell me περισσότερα :O

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ είχα αυτό της "avene" k κρέμες της "avene" πριν 1 χρόνο για την ακμή(που δυστυχώς είναι "ψιλοαρκετη"),αλλα δεν το χρησιμοποιούσα σωστά,το αφίσα,πήγα σε άλλο γιατρό και μου έδωσε ένα "aknicare"-"synchroline"..μαζί με κρέμες κτλ..έχω ακούσει(από γιατρό) ότι τα "avene" είναι τα καλύτερα καλλυντικά για την ακμή.. ;)
Link to comment
Share on other sites

Epeidh se ayth thn hlikia ta spurakia afhnoun shmadia, kalutera phgaine kauteu8eian se dermatologo kai na sou pei aytos ti proionta prepei na xrhsimopoihseis.

An tyxon, de 8eleis na pas se dermatologo. phgaine se megalo farmakeio, pou sunh8ws exei mesa kai ais8htiko kai zhta ths na sou proteinei merika prointa, sapounia, enudatikh krema, krema gia ta spurakia ktl.

kai na 8umasai pws an ena proion voh8aei kapoion, de shmainei pws 8a exei ta idia apotelesmata kai se kapoion allon! ;)

Mikth epidermida, einai h epidermida pou h yfh ths diaferei apo shmeio se shmeio. Allou as poume einai liparh, allou kshrh, allou kanonikh ktl ktl

"Μίλα μόνο όταν έχεις κάτι να πεις.."
Link to comment
Share on other sites

αχ , έχουν είδει εμφανιστεί (λίγα-μικρά)σημάδια στο πρόσωπο μου(τρυπούλες μικρές στα μαγουλα) αλλα τι να κάνουμε..τέλος πάντων,στο θέμα μας..
Link to comment
Share on other sites

...αφρό της Sebamed Clearface.

 

Ορίστε και η φωτό!

 

http://homepages.pathfinder.gr/mzizt/DSC01108.JPG

:) :O

 

Ό,τι καλύτερο έχω βρει έως τώρα. Βέβαια κάνει ~12 ευρώ αλλά αξίζει!

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Mikth epidermida, einai h epidermida pou h yfh ths diaferei apo shmeio se shmeio. Allou as poume einai liparh, allou kshrh, allou kanonikh ktl ktl

etsi einai

sunh8os liparh einai h epidermida sto t(metopo kai muth) kai kshrh sta magoula

 

 

ps. sunh8os eipa..mhn pesete na me fate

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Και εγω χρησιμοποιω αυτο το "πρασινο υγρο" της Avene και μπορω να πω οτι κανει πολυ καλη δουλεια!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Και εγω χρησιμοποιω αυτο το "πρασινο υγρο" της Avene και μπορω να πω οτι κανει πολυ καλη δουλεια!

Αυτό ειδικεύεται στον καθαρισμό του προσώπου και μόνο;

 

Ο αφρός που λέει ο Μάνος είναι μόνο για τα σπυράκια;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

για κοιτα και καποια ειδικα σαπουνια του Κορρε.επισης ειναι καλο και ενα νεο gel καθαρισμου που εχει βγαλει η nivea for men και ειναι σε πρασινο σοληναριο.ειναι για βαθη καθαρισμο και το καλο ειναι οτι δεν περιεχει αλκαλια αλλα εκχυλισματα φυκιων και βιταμινων.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@Ilias1908 Ναι είναι για τα σπυράκια τα εξαφανίζει είναι κορυφαίο!!!

Αφαιρεί την λιπαρότητα πολύ καλά.

Τουλάχιστον σε εμένα μου έχω Τ λιπαρό κάνει πολύ καλή δουλειά!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικά μου φαίνονται όλα αυτά. Φυσιολογικά προβλήματα της εφηβείας είναι.

Εμείς που δε βάλαμε τίποτα δηλαδή τι πάθαμε;

Link to comment
Share on other sites

τιποτα καμμια κρεμα για φρεσκαδα παιζει; δεν εχω σπυρακια. εχω μια κρεμα fresh care της adidas. καλη μου φαινεται. παιζει τιποτα αλλο;
Link to comment
Share on other sites

τιποτα καμμια κρεμα για φρεσκαδα παιζει; δεν εχω σπυρακια. εχω μια κρεμα fresh care της adidas. καλη μου φαινεται. παιζει τιποτα αλλο;

 

λογικά πρέπει να πάρεις και μία ενυδατική κρεμούλα!κατάλληλη για το τύπο δέρματος που έχεις!

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικά μου φαίνονται όλα αυτά. Φυσιολογικά προβλήματα της εφηβείας είναι.

Εμείς που δε βάλαμε τίποτα δηλαδή τι πάθαμε;

 

Προφανως τιποτα (εσυ)! ;)

Καποιος ομως που εχει προβλημα ακμης, εκτος απο το δεδομενο προβλημα της εμφανισης, συνηθως εχει να αντιμετωπισει και καποια μειωση της αυτοπεποιθησης του εξαιτιας αυτης...

 

Προσωπικα προτεινω να παει το παιδι σε καποιον δερματολογο, καθως το δερμα του καθενος μας ειναι διαφορετικο και εχει διαφορετικες αναγκες. Μπορει καποιο καθαριστικο να προκαλεσει περαιτερω ξηροδερμια ή καποια λοσιον για την ακμη να προκαλεσει ερεθισμο του προσωπου (αν ειναι δυνατη) Τοσο η ακμη οσο και η ξηροδερμια ειναι ασθενειες, ειτε σοβαρες ειτε οχι, οποτε οφειλουμε να συμβουλευομαστε γιατρο αν θελουμε να εχουμε καλο αποτελεσμα!

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Δε μιλάω για περιπτώσεις ΣΟΒΑΡΟΥ προβλήματος, αλλά για την κανονική ακμή που βγαίνει στο μεγαλύτερο ποσοστό των εφήβων.

εκτός κι αν όλοι εδώ μέσα πιά έχουν τόοοοσο σοβαρό πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...