PDA

View Full Version : [Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47

avgerinosmd
19 Δεκ. 2006, 00:31
Xairetai,
Meta apo polla xronia me mixanakia Palm apektisa gia proti fora PPC mixanima. Apo power user niotho kai pali pali neopas me to kainourio leitourgiko kai exo pesei stin meleti na do ti mporo na kano kai me afto to thirio.(mou leipei trela to pliktrologio tou Treo 650 apo ekei pou eixa xasei to penaki giati den to xreiazomoun tora to vgazo kathe 5 lepta)
loipon.
-Kserei kaneis an mporo na vro stin athina microSD 2GB (den mporo pali na perimeno apo to eksoteriko!!!)
-stis epafes an giriseis treis fores to roller tin tetarti sou vgazei me megala grammata thn alfavito kai stamatas ekei pou theleis. Kserete pos mporei na ginei afto meta apo ligotera girismata gia paradeigma 1 i 2?
-Sto poli kalo innesoft address book mporoun na fainetai i alfavitos sto evretirio ellinika kai oxi agllika (oxi abc - def alla αβγ - δεζ ) gia na mporo na anazito ta contacts sosta?
-Kseretai an iparxei mpataria megaliteri apo ta 1200mAh pou exei i afthentiki tou p3300? Kapou eida mia 1300 alla den einai simantiki i diafora. den tha me peiraze akoma kai na edine ligo ogko piso opos ginetai gia paradeigma stin extended battery tou treo 680 an kserei kaneis.
-To weather panel den mou trexei alla mallon giati to egkathisto stin karta.
-Telos opoiadipote simvouli gia programma pou voithaei tin xrisi me ena xeri einai efprosdekti.

fotis_g
19 Δεκ. 2006, 03:39
Mino,exeis kanei ena lathaki. h Ace vgazei paketo me destinator pn.To pire o aderfos moy apo plaisio me 750e.Vevaia gia na meiwsoyn to kostos opws swsta eipes toy edwsan karta 256mb.

@ avgerinosmd.Ena poly kalo programma gia xrisi me to ena xeri einai to phoneplus 3.Moy to edwse ena filaraki apo edw mesa kai to xrisimopoiw synexeia.den exw dokimasei vevaia to ezdial.tsekare ta kai ta 2 kai an xreiasteis kati pm me.

Telos,paidia,opoios ftiaksei kainoyrgio ftp sas parakalw as kanei enan kopo na moy to steilei,giati apo to proigoymeno den katafera na parw tpt!

Minotavrs
19 Δεκ. 2006, 06:44
Mino,exeis kanei ena lathaki. h Ace vgazei paketo me destinator pn.To pire o aderfos moy apo plaisio me 750e.Vevaia gia na meiwsoyn to kostos opws swsta eipes toy edwsan karta 256mb.

@ avgerinosmd.Ena poly kalo programma gia xrisi me to ena xeri einai to phoneplus 3.Moy to edwse ena filaraki apo edw mesa kai to xrisimopoiw synexeia.den exw dokimasei vevaia to ezdial.tsekare ta kai ta 2 kai an xreiasteis kati pm me.

Telos,paidia,opoios ftiaksei kainoyrgio ftp sas parakalw as kanei enan kopo na moy to steilei,giati apo to proigoymeno den katafera na parw tpt!

Mhpws einai to paketo ths dynax kai oxi ths ACe ?

Mporei pali afto na egine twra (blepwntas oti den travaei to navimte) alla prin ena mhna pou to phrame kai xekinise h diathesi tou artemis apo thn ACE den yphrxe tetoio paketo 1000%
As epivevaiwsh kapoios oti einai alhtheia afto giati an einai etsi kai kapoioi kainourioi pithanoi agorastes den tha pesoun sthn lisis tou navimate alla kai isws na mporoume nato ekmetaleftoume kai emeis pou to agorasame kai ma kapoia xrhmata parapanw antikatastatisoume to navimate me to dest (pou xlwmotato to blepw alla leme twra)... :X

Minotavrs
19 Δεκ. 2006, 06:49
Xairetai,
Meta apo polla xronia me mixanakia Palm apektisa gia proti fora PPC mixanima. Apo power user niotho kai pali pali neopas me to kainourio leitourgiko kai exo pesei stin meleti na do ti mporo na kano kai me afto to thirio.(mou leipei trela to pliktrologio tou Treo 650 apo ekei pou eixa xasei to penaki giati den to xreiazomoun tora to vgazo kathe 5 lepta)
loipon.
-Kserei kaneis an mporo na vro stin athina microSD 2GB (den mporo pali na perimeno apo to eksoteriko!!!)

Sthn photoagora des an yparxei kati (Stournari)
-stis epafes an giriseis treis fores to roller tin tetarti sou vgazei me megala grammata thn alfavito kai stamatas ekei pou theleis. Kserete pos mporei na ginei afto meta apo ligotera girismata gia paradeigma 1 i 2?

Hmm.. endiaferon tha to psaxw
-Sto poli kalo innesoft address book mporoun na fainetai i alfavitos sto evretirio ellinika kai oxi agllika (oxi abc - def alla αβγ - δεζ ) gia na mporo na anazito ta contacts sosta?
Den to exw psaxei kai den xerw
-Kseretai an iparxei mpataria megaliteri apo ta 1200mAh pou exei i afthentiki tou p3300? Kapou eida mia 1300 alla den einai simantiki i diafora. den tha me peiraze akoma kai na edine ligo ogko piso opos ginetai gia paradeigma stin extended battery tou treo 680 an kserei kaneis.

Psiloxlwmo to blepw na yparxei
-To weather panel den mou trexei alla mallon giati to egkathisto stin karta.

Oxi tha eperepe na trexei (diavase prosektika to readme kai to nfo file) kai swsta to esthses sthn karta

-Telos opoiadipote simvouli gia programma pou voithaei tin xrisi me ena xeri einai efprosdekti.

Otan les gia programma ti enoeis gia addressbook ? Giati me ton kersora egw mne to 1 xeri to xrhsimopoiw sunexeia

kawaz750
19 Δεκ. 2006, 07:55
καλημέρα φιλοι..Στο Πλαίσιο που ρώτησα το δίνουν σε 3 εκδοσεις.
740 με destinator και καρτα 512,700 με navimate και καρτα 512 και 660 αν θυμαμαι καλα χωρίς soft και καρτα

dimstar
19 Δεκ. 2006, 08:21
Από το Πλαισιο εγώ το πηρα 619 "χωρίς τίποτε" εδώ και 10 μέρες.Αποκλειετε 660 τώρα.Και όντως μετα 2-3 μέρες λάνσαρε την έκδοση με Dest. την οποία δεν πρόλαβα. Α, και κάτι που τώρα παρατήρησα γιατι τωρα προσθεσα μία καινουρια επαφή. Μου βγαζει στις επαφές τα ονόματα με σειρα Ονομα-Επώνυμο (πχ...Σωκράτης Κόκκαλης) και όχι Επώνυμο -Ονομα όπως επιθυμώ εγώ. Στιε επιλογές των επαφών δεν ειδα κάτι.
Καμιά ιδέα?

mastelos
19 Δεκ. 2006, 09:15
καλημέρα φιλοι..Στο Πλαίσιο που ρώτησα το δίνουν σε 3 εκδοσεις.
740 με destinator και καρτα 512,700 με navimate και καρτα 512 και 660 αν θυμαμαι καλα χωρίς soft και καρτα

Η εκδοση με destinator ειναι προσφορα του ΠΛΑΙΣΙΟ με την υποστηριξη της ace

mastelos
19 Δεκ. 2006, 09:32
Από το Πλαισιο εγώ το πηρα 619 "χωρίς τίποτε" εδώ και 10 μέρες.Αποκλειετε 660 τώρα.Και όντως μετα 2-3 μέρες λάνσαρε την έκδοση με Dest. την οποία δεν πρόλαβα. Α, και κάτι που τώρα παρατήρησα γιατι τωρα προσθεσα μία καινουρια επαφή. Μου βγαζει στις επαφές τα ονόματα με σειρα Ονομα-Επώνυμο (πχ...Σωκράτης Κόκκαλης) και όχι Επώνυμο -Ονομα όπως επιθυμώ εγώ. Στιε επιλογές των επαφών δεν ειδα κάτι.
Καμιά ιδέα?
δες αν αυτο σε βοηθησει....

geleft
19 Δεκ. 2006, 10:17
paidia kalymera sas!! exw ena mikro provlima me to P3300 otan mou erxontai minimata den mou grafei ton apostolea 3eretai pws diorthonetai???

Minotavrs
19 Δεκ. 2006, 10:50
paidia kalymera sas!! exw ena mikro provlima me to P3300 otan mou erxontai minimata den mou grafei ton apostolea 3eretai pws diorthonetai???

O aritrhmos tou apostolea emfanizete ?

An nai kati paizei me tis epafes sou (tsekare an uparxoun mesa eggrafes) an oxi pas gia hard reset

Minotavrs
19 Δεκ. 2006, 11:07

Telika kanena lathos den eixa .
Htan afto pou sou egrapsa parapanw, molis milisa me plaisio.

To P3300 me to Destinator einai ths Dynax kai oxi ths Ace

H timh tous einai

P3300 by Dynax me Destinator 749 Euro
P3300 by Ace me Navimate 699 Euro
P3300 by ACE xwris Navimate 619 Euro

Egw tha proteina se olous osous goustaroun to p3300 kai theloun na to paroun sthn kaliterh timh.na kanoun oti ekana kai egw..

Na pane se ena opoiodipote oteshop kai na to paroun apo ekei (exei to paketo ths ACE me Navimate kai thn 512ara mini sd mesa) me mono 601 Europoula

Symferei !!

Fisika osoi theloun to Destinator to opoio einai afth thn stigmh to kalitero paketo plohghshs ths ellhnikhs agoras mporoun ek ton ysterwn na to paroun apo NGI me alla 150 kai na tous meinei kai to navimate (alla kai h mhnh twn 512)!!
;) ;)

fotis_g
19 Δεκ. 2006, 12:03
re mino,to koyti tis syskeyis poy pire o aderfos moy apo plaisio me to dest. grafei ace hellas.ti ginetai, telika? Kia gia tin akriveia toy pira to destinator kai toy pasara to navimate.Paidia,eilikrina,den yparxei metro sygkrisis.Mia erwtisi mono,Kserei kaneis,giati an svisei i othoni,to dest. kollaei??

eye
19 Δεκ. 2006, 12:07
Ποιό πακέτο πρέπει να πάρει κανείς γοα να μην υπάρχει προ-εγκατεστημένο navigation sotware στη ROM?

Απ' ότι κατάλαβα παίζουν:
-Πακέτο ACE + navimate σε κάρτα
-Πακέτο ACE + TomTom στην ROM, χωρίς κάρτα
-Πακέτο Πλαίσιο + Destinator σε κάρτα

Το πρώτο και το τρίτο έχουν navigation software στην ROM, πέρα από αυτό που δίνουν στην κάρτα?

Και τέλος, το πακέτο Dynax, έχει ελληνικό interface (λίγο με απασχολεί), και ελληνικό keyboard?

Ευχαριστώ πολύ!
Γιώργος.

babis
19 Δεκ. 2006, 12:09
Απο πλαισιο το κουτι με destinator ειναι απο Ace hellas.

fotis_g
19 Δεκ. 2006, 12:11
δες αν αυτο σε βοηθησει....

egw thelw na deixnei prwta to onoma kai meta to epitheto.ayto tha me voithisei? tha prepei na ftiaksw mia mia tis epafes moy? den exei kapoio rythmisi i syskeyi?

Minotavrs
19 Δεκ. 2006, 12:13
re mino,to koyti tis syskeyis poy pire o aderfos moy apo plaisio me to dest. grafei ace hellas.ti ginetai, telika? Kia gia tin akriveia toy pira to destinator kai toy pasara to navimate.Paidia,eilikrina,den yparxei metro sygkrisis.Mia erwtisi mono,Kserei kaneis,giati an svisei i othoni,to dest. kollaei??

Ti na sou pw re foti pare sto 8001112345 kai rwta tous na deis ..

Epemenena epitides !! Alla o pwlhths htan kathgorimatikos den yphrxe kati tetoio se Ace..

Twra gia na to les se pistevw an omws einai alhtheia osoi den exoun dest as to psaxoun mhpws paixei antallagh me navimate :lol: :lol:

Afto pou les gia thn othonh (poy ginete lefki) einai psilobug tou PN an perimeneis ligo polles fores epanerxete sto kanoniko ..

eye
19 Δεκ. 2006, 12:19
Απο πλαισιο το κουτι με destinator ειναι απο Ace hellas.

Γι'αυτό ρωτάω.
Αυτό που έχει και το Destinator σε κάρτα, έχει ΚΑΙ το TomTom στη ROM?

undertow
19 Δεκ. 2006, 12:21
μερικες ερωτησεις:
το gps ενεργοποιειται οποτε θες ή ειναι παντα ανοιχτο;
Η πλοηγηση στο web πώς είναι;
Κάνει καλη συνδεση με ασυρματο δικτυο;σας εβγαλε ποτε προβληματα σε αυτο τον τομεα;

Minotavrs
19 Δεκ. 2006, 12:27
Molis xanapira thlefwno oi anthrwpoi den paizonte !!

Enw sthn arxh mou xanaeipane oti den htan ths ACE epemeina oti kanoun lathos kai me parepempsan sto texniko tmhma ..

Aftoi me thn seira tous me parepempsan sto tmhma kinhths kai ekei tous ebala na doun an to paketo me to Destinator eixe tainia asfaleias ths ACE kai ontws yphrxe !! Ara eixes apolito dikio foti... ;)

Psaxteto mages thlefwna sth n ace an antalazete to navimate me destinator me to analogo antitimo... :cool:

Pstelios
19 Δεκ. 2006, 13:45
Bale ayto to programmataki. Prosthetei epilogh mesa sta contacts/Menu, na epilekseis ola ta onomata h osa theleis gia na ta sbhseis. Kane soft reset meta thn egkatastash.

Το θέλω!!!!!!!!!!

Δεν μασάμε

freco
19 Δεκ. 2006, 14:05
Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ τα Myphonecall και Mycalendar? Έψαξα στα γνωστά αλλά δεν τα βρήκα και είναι πολύ χρήσιμα. Σου εμφανίζουν στην Today screen τις χαμένες κλήσεις με όνομα και ώρα και το ημερολόγιο του μήνα.
Περισσότερα εδώ (http://www.jgui.net/todays/index.html)

fotis_g
19 Δεκ. 2006, 14:11
mino,les na ginetai antallagi? kai egw me navimate to eixa parei re gmt,alla to antallaksa me to dest.toy aderfoy moy,ton opoio ton loipamai twra poy paideyetai me to navimate.Xlwmo pantws to kovw!

tonyjp
19 Δεκ. 2006, 14:31
1. Emena mou argei to Windows Media player, xoris na exo tipota allo anoikto, kai xoris na exo tipota stin arxiki othoni. (exo kai 28mb free - storage, 22mb free program). Kaneis allos me to idio provlima, kai kamia lysi?

2. Yparxei tropos na kleino teleios to PDA kai na doulevei to ksypnitiri. Esto me allo add-on ksypnitiri?

gveloce
19 Δεκ. 2006, 14:42
Για κάποιο λόγο "έχασα" το Ελληνικό πληκτρολόγιο. Εχω P3300 ACE Hellas (BTW 590 Euro απο μαγαζί στην Αγ. Πρασκευή χωρίς NAVI SW).
Eννοώ ότι το keyboard δείχνει αγγλικά και όταν κάνω switch στα Ελληνικά βγάζει παπάδες.!
Προσπαθώντας να το αλλάξω από τις ρυθμίσεις (που φαίνεται σαν "keyboard") σε "keyboard GR" το ΄κανω πατάω ΟΚ και όταν ξαναμπαίνω βλεπω πάλι "keyboard"... SOS τι φταίει/φταίω??

ΤΙΑ
GV

kirileman
19 Δεκ. 2006, 15:17
Καμιά ιδέα?
Τις επαφές πως τις γράφεις; Κάνεις κλικ στο πεδίο "Όνομα" και γράφεις "όνομα επώνυμο" ή "επώνυμο όνομα";

Minotavrs
19 Δεκ. 2006, 15:46
mino,les na ginetai antallagi? kai egw me navimate to eixa parei re gmt,alla to antallaksa me to dest.toy aderfoy moy,ton opoio ton loipamai twra poy paideyetai me to navimate.Xlwmo pantws to kovw!

Pote den xereis ti mporei na kataferei mia syntonismenh antidrash..

Eidika oi xrhstes ektos Athinas & Salonikis (opou yparxoun xartes) exoun kathe dikio na apaithsoun kati tetoio an den ypostirizete h poli tous apo xartes perioxhs...

Minotavrs
19 Δεκ. 2006, 15:59
Για κάποιο λόγο "έχασα" το Ελληνικό πληκτρολόγιο. Εχω P3300 ACE Hellas (BTW 590 Euro απο μαγαζί στην Αγ. Πρασκευή χωρίς NAVI SW).
Eννοώ ότι το keyboard δείχνει αγγλικά και όταν κάνω switch στα Ελληνικά βγάζει παπάδες.!
Προσπαθώντας να το αλλάξω από τις ρυθμίσεις (που φαίνεται σαν "keyboard") σε "keyboard GR" το ΄κανω πατάω ΟΚ και όταν ξαναμπαίνω βλεπω πάλι "keyboard"... SOS τι φταίει/φταίω??

ΤΙΑ
GV

Se prwth fash rwta sto service tous kai sto forum tous (qtek.gr) Diaforetika kane ena hard reset kai tha epanelthei..

Minotavrs
19 Δεκ. 2006, 16:02
1. Emena mou argei to Windows Media player, xoris na exo tipota allo anoikto, kai xoris na exo tipota stin arxiki othoni. (exo kai 28mb free - storage, 22mb free program). Kaneis allos me to idio provlima, kai kamia lysi?

2. Yparxei tropos na kleino teleios to PDA kai na doulevei to ksypnitiri. Esto me allo add-on ksypnitiri?

1. Omap exeis agori mou einai logiko na ta exeis afta... :lol:

2. Fisika me to teleftaio ptravel alarm

kirileman
19 Δεκ. 2006, 16:09
Το artemis κλείνει τελείως όπως το s200? Και πως "ξυπνάει" με το ptravel alarm? Φορτώνει τα wm και μετά κουδουνίζει;

Minotavrs
19 Δεκ. 2006, 16:14
Το artemis κλείνει τελείως όπως το s200? Και πως "ξυπνάει" με το ptravel alarm? Φορτώνει τα wm και μετά κουδουνίζει;

Siga mhn kleinei teleiws... se standby mpainei :)

Glaswegian
19 Δεκ. 2006, 16:24
Μόλις μίλησα με την Ace και ήταν κατηγορηματικοί: Το p3300 διατίθεται μόνο με navimate!

Minotavrs
19 Δεκ. 2006, 16:30
Μόλις μίλησα με την Ace και ήταν κατηγορηματικοί: Το p3300 διατίθεται μόνο με navimate!

:!: :!: :!: :!:
Tis popis ginete tha paw sto plaisio mia volta na to dw monos mou kai ep efkairias na kanw kai ta parapona mou..
:mad: :mad: :mad: :mad:

Glaswegian
19 Δεκ. 2006, 16:33
Κάποιος μας έχει φλομώσει στο ψέμα.. ποιος απ' όλους δεν ξέρω.... :mad:

christou
19 Δεκ. 2006, 16:56
το δικο μου γιατι κλεινει τελειως με παρατεταμενο πατημα του on/off?:(
λες να ναι ελλατωματικο?:cool:

Minotavrs
19 Δεκ. 2006, 17:40
το δικο μου γιατι κλεινει τελειως με παρατεταμενο πατημα του on/off?:(
λες να ναι ελλατωματικο?:cool:AAA!!!!
Afto enoeis oxi re mia xara einai egw nomiza oti milages gia to aplo pathma pou se vazei se stanby
:D

jobous
19 Δεκ. 2006, 18:03
Telika kanena lathos den eixa .

Na pane se ena opoiodipote oteshop kai na to paroun apo ekei (exei to paketo ths ACE me Navimate kai thn 512ara mini sd mesa) me mono 601 Europoula

;) ;)

Η παραπάνω τιμή που αναφέρεις ισχύει για αγορά (χωρίς επιδότηση)? Γιατί πραγματικά είναι τεράστια διαφορά(από 60-90€). Θα περάσω μια βόλτα από κάνα oteshop αύριο να ρωτήσω.

Glaswegian
19 Δεκ. 2006, 18:10
Μερικές noob-ερωτήσεις ακόμα :O :
1. Ποιος είναι ο πιο γρήγορος/αξιόπιστος τρόπος για να έχεις τις επαφές σου συγχρονισμένες ανά πάσα στιγμή σε laptop-desktop-artemis; Υπάρχει κάποιο link που μπορώ να μελετήσω (για να μην κουράζεστε να γράφετε); Με Wi-fi γίνεται συγχρονισμός;
2. Από που μπορώ να προμηθευτώ μεμβράνη προστασίας της οθόνης; Πήγα σήμερα στο πλαίσιο αλλά αυτές οι "connect" δε μου γέμισαν το μάτι.
3. Υπάρχει original βάση και φορτιστής για το αυτοκίνητο;

oresti$
19 Δεκ. 2006, 18:14
Εγώ άραγε γιατί έχω μείνει ευχαριστημένος με το Navimate? Πόσο καλύτερο ειναι το Destinator, και σε ποιον τομέα?
Είναι πιο γρήγορο? (λετε οτι ειναι πιο βαρύ...) Είναι πιο ακριβές? (αυτό εξαρτάται απο τον receiver του gps)... Έχει πιο πολλές πόλεις? Πιο πολλές λεπτομέρειες? Σημεία ενδιαφέροντος? Τι παραπάνω..?

Eidika oi xrhstes ektos Athinas & Salonikis (opou yparxoun xartes) exoun kathe dikio na apaithsoun kati tetoio an den ypostirizete h poli tous apo xartes perioxhs...

Αν λες για το Navimate, καλύπτει πλήρως Αθήνα, Θεσσαλονίκη, και άλλες 77 πόλεις...

ppalaio
19 Δεκ. 2006, 18:16
Μόλις το παρήγγειλα από Πλαίσιο.
Είχα 3 επιλογές:
1.Με Destinator 750 ευρώ
2.Με Navimate 699 ευρώ
3.Χωρίς χάρτες 619 ευρώ
Επιπλέον υπάρχει επιδότηση από εταιρείες κινητής τηλεφωνίας.
Εγώ ήμουν Cosmote και θα πάω Vodafone 100 και θα το πάρω 470 ευρώ με το ίδιο νούμερο κινητού(φορητότητα).
Μου είπαν σήμερα αργά ή αύριο το μεσημέρι θα το πάρω λόγω της διαδικασίας της φορητότητας.
Νομίζω είναι καλή επιλογή.
:!: :!: :worry: :lol: :) :D :D :p :p :rolleyes:

kirileman
19 Δεκ. 2006, 18:38

2. Fisika me to teleftaio ptravel alarm

Αιντεεεεεεεεεεεεε Μίνο, το χάσαμε και αυτό το λίγο που χαμε...:p :lol: :D

GTV
19 Δεκ. 2006, 18:39
μπορει καποιος να μου δωσει με pm ενα καλο προγραμμα καιρου:O

christou
19 Δεκ. 2006, 19:00
ξερει κανεις αν υποστηριζει steaming video?
(καποιος χρηστης tim plus ισως γνωριζει)

Minotavrs
19 Δεκ. 2006, 19:12
Η παραπάνω τιμή που αναφέρεις ισχύει για αγορά (χωρίς επιδότηση)? Γιατί πραγματικά είναι τεράστια διαφορά(από 60-90€). Θα περάσω μια βόλτα από κάνα oteshop αύριο να ρωτήσω.

Afth einai arxikh timh katalagou me fpa komple....

Apo ekei kai pera me epidothsh peftei pio katw egw to phra 470

Minotavrs
19 Δεκ. 2006, 19:15
μπορει καποιος να μου δωσει με pm ενα καλο προγραμμα καιρου:O

Epeidh eimai ektos pc kapoios apo tous filous pou "bohthisa" as steilei to weatherpanel ston GTV ;) ..

Minotavrs
19 Δεκ. 2006, 19:17

Αιντεεεεεεεεεεεεε Μίνο, το χάσαμε και αυτό το λίγο που χαμε...:p :lol: :D

Ti na kanw vre den eimai sto pc kai postarw apo to Artemis mesw wifi logiko einai na mou xefevgei kai kati.. :D :lol:

Minotavrs
19 Δεκ. 2006, 19:18
Μόλις το παρήγγειλα από Πλαίσιο.
Είχα 3 επιλογές:
1.Με Destinator 750 ευρώ
2.Με Navimate 699 ευρώ
3.Χωρίς χάρτες 619 ευρώ
Επιπλέον υπάρχει επιδότηση από εταιρείες κινητής τηλεφωνίας.
Εγώ ήμουν Cosmote και θα πάω Vodafone 100 και θα το πάρω 470 ευρώ με το ίδιο νούμερο κινητού(φορητότητα).
Μου είπαν σήμερα αργά ή αύριο το μεσημέρι θα το πάρω λόγω της διαδικασίας της φορητότητας.
Νομίζω είναι καλή επιλογή.
:!: :!:

Para poli kali epilogh bravo..

Kaloriziko kai kalos na to dexteis ;)

Minotavrs
19 Δεκ. 2006, 19:23
Εγώ άραγε γιατί έχω μείνει ευχαριστημένος με το Navimate? Πόσο καλύτερο ειναι το Destinator, και σε ποιον τομέα?
Είναι πιο γρήγορο? (λετε οτι ειναι πιο βαρύ...) Είναι πιο ακριβές? (αυτό εξαρτάται απο τον receiver του gps)... Έχει πιο πολλές πόλεις? Πιο πολλές λεπτομέρειες? Σημεία ενδιαφέροντος? Τι παραπάνω..?

Αν λες για το Navimate, καλύπτει πλήρως Αθήνα, Θεσσαλονίκη, και άλλες 77 πόλεις...

Ok kala Dokimase to destinator kai meta pes mou... :X

Edw to Navimate den kalyptei kala kala thn Athina tha kalyptei tis 77 poleis + thn Thessloniki .

Ektos kai an to plhrws exei na kanei me ta dhmarxia kathe polis ..

BTW bale to destinator dipla tou kai phgaine mia volta kai tha deis megalh diafora kai stis 79 poleis tou Navimate..

oresti$
19 Δεκ. 2006, 19:26
κοιτα δεν ειναι απλα.. καλα! Δεν ξέρω τι εστί Destinator, δεν το έχω δει ποτέ ούτε καν σε screenshot, και γι'αυτό το λόγο ρωτάω να μου πει κάποιος που υποστηρίζει πως ειναι καλύτερο, κάποιες διαφορες... Στη χαλκιδική πάντως έχει και τους χωματόδρομους :) Το Destinator έχει πιο πολλά features ασ πούμε? Τι?

domal
19 Δεκ. 2006, 19:31
kirieman μηπως μπορεις με καποιο τροπο να ανεβασεις την εφαρμογη Mdesk το Χ500 και γενικώς των ΕΤΕΝ (ειναι παρα πολυ καλη εφαρμογη) καθώς και το today plung in του Χ500 ?

Minotavrs
19 Δεκ. 2006, 19:33
κοιτα δεν ειναι απλα.. καλα! Δεν ξέρω τι εστί Destinator, δεν το έχω δει ποτέ ούτε καν σε screenshot, και γι'αυτό το λόγο ρωτάω να μου πει κάποιος που υποστηρίζει πως ειναι καλύτερο, κάποιες διαφορες... Στη χαλκιδική πάντως έχει και τους χωματόδρομους :) Το Destinator έχει πιο πολλά features ασ πούμε? Τι?

Gia na mhn sou lew xaza kai gia na mhn nomizeis oti se eirwnevome an aneveis Saloniki ela na pame mia volta kai na ta sthsoume dipla dipla na katalaveis tis diafores.. Milaw sovara.. ;)

Minotavrs
19 Δεκ. 2006, 19:35
kirieman μηπως μπορεις με καποιο τροπο να ανεβασεις την εφαρμογη Mdesk το Χ500 και γενικώς των ΕΤΕΝ (ειναι παρα πολυ καλη εφαρμογη) καθώς και το today plung in του Χ500 ?

Den nomizw na vgainoun afta einai panw stnn rom h kanw lathos ?

Glaswegian
19 Δεκ. 2006, 19:36
Μερικές noob-ερωτήσεις ακόμα :O :
1. Ποιος είναι ο πιο γρήγορος/αξιόπιστος τρόπος για να έχεις τις επαφές σου συγχρονισμένες ανά πάσα στιγμή σε laptop-desktop-artemis; Υπάρχει κάποιο link που μπορώ να μελετήσω (για να μην κουράζεστε να γράφετε); Με Wi-fi γίνεται συγχρονισμός;
2. Από που μπορώ να προμηθευτώ μεμβράνη προστασίας της οθόνης; Πήγα σήμερα στο πλαίσιο αλλά αυτές οι "connect" δε μου γέμισαν το μάτι.
3. Υπάρχει original βάση και φορτιστής για το αυτοκίνητο;

Μήπως μπορεί κάποιος να μου απαντήσει τουλάχιστον στο 1ο ερώτημα γιατί ήδη την πάτησα και έσβησα καμιά 10ριά επαφές που είχα δημιουργήσει πρόσφατα; :cry:

Minotavrs
19 Δεκ. 2006, 19:40
Μήπως μπορεί κάποιος να μου απαντήσει τουλάχιστον στο 1ο ερώτημα γιατί ήδη την πάτησα και έσβησα καμιά 10ριά επαφές που είχα δημιουργήσει πρόσφατα; :cry:

MS Office Outlook 2003 (to MS Office 2007 pou dokimazw twra se Rc einai poli kalitero alla asto gia meta ton Flevari pou tha vgei)..

Pernas ekei oles ti s epafes sou kai tsekareis sta options tou activesync na diathrei ta arxeia sto ppc etsi oti kai mlk na ginei to poli poli kapoies epafes sou na einai diplotypes oi epafes sou omws oles tha einai ekei kai den tha svistoun..

Membrani apo pda4u.gr

original vash kai fortistis den yparxei prepei na agoraseis des an den kanw lathos sthn 53 exei info kai sthn 61 selida exw anevasei photos kai timh apo thn dikia mou..

Glaswegian
19 Δεκ. 2006, 19:43
Κι εγώ το 2007 έχω :)
Απλά είναι λίγο σπαστικό να σου κρατάει 2 και 3 φορές την ίδια επαφή κι έλεγα μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να κρατάει την πιο πρόσφατα ενημερωμένη καρτέλα (όπως ο χαρτοφύλακας των windows για παράδειγμα)

Minotavrs
19 Δεκ. 2006, 19:46
Κι εγώ το 2007 έχω :)
Απλά είναι λίγο σπαστικό να σου κρατάει 2 και 3 φορές την ίδια επαφή κι έλεγα μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να κρατάει την πιο πρόσφατα ενημερωμένη καρτέλα (όπως ο χαρτοφύλακας των windows για παράδειγμα)

Ek peiras kalitera na thn krataei kai na thn svhneis meta me to xeri para na thn xaneis teleiws..

Ftiaxe ta contacts sou opws ta thes kai pare ena backup se pst gia na exeis to kefali sou hsyxo..

Glaswegian
19 Δεκ. 2006, 19:48
Κάποιος είχε κάνει μια πατέντα: Βρήκε στα windows το directory που περιέχει το αρχείο των διευθύνσεων και "συνδέοντας" το στο χαρτοφύλακα είχε πάντα την πιο ενημερωμένη έκδοση των διευθύνσεων του (συγχρονισμός outlook μεταξύ 2 pc). Μήπως ξέρει κανείς ποιο είναι αυτό το αρχείο;;;;

Minotavrs
19 Δεκ. 2006, 19:58
Κάποιος είχε κάνει μια πατέντα: Βρήκε στα windows το directory που περιέχει το αρχείο των διευθύνσεων και "συνδέοντας" το στο χαρτοφύλακα είχε πάντα την πιο ενημερωμένη έκδοση των διευθύνσεων του (συγχρονισμός outlook μεταξύ 2 pc). Μήπως ξέρει κανείς ποιο είναι αυτό το αρχείο;;;;
Ti windows exeis ?

kirileman
19 Δεκ. 2006, 20:02
Den nomizw na vgainoun afta einai panw stnn rom h kanw lathos ?
Έτσι πρέπει να ναι γιατί δεν τις βρίσκω σαν cab πουθενά. Αλλά τι να τις κάνετε, ούτε εμείς δεν τις χρησιμοποιούμε, αφού οι περισσότεροι τις βγάζουν για να μην τρώνε μνήμη.

Glaswegian
19 Δεκ. 2006, 20:05
Ti windows exeis ?

Αγγλικά XP sp2

panosha
19 Δεκ. 2006, 20:20
Έτσι πρέπει να ναι γιατί δεν τις βρίσκω σαν cab πουθενά. Αλλά τι να τις κάνετε, ούτε εμείς δεν τις χρησιμοποιούμε, αφού οι περισσότεροι τις βγάζουν για να μην τρώνε μνήμη.
Δεν γίνεται τίποτα όπως λέει ο kirileman. Εγώ δεν τις έχω φορτώσει καν πατώντας το κουμπακι της φωτογραφικής μετά από hard reset και φόρτωσα μετά 2-3 που ήθελα και έτσι γλύτωσα 15-20 mb στη μνήμη.
Συγνώμη γιά το of topic :rolleyes:

Minotavrs
19 Δεκ. 2006, 20:52
Αγγλικά XP sp2

Hmm.. kai o xartofulakas pou einai sta xp ?

Glaswegian
19 Δεκ. 2006, 20:57
Τον χαρτοφύλακα τον δημιουργούμε εμείς. Δεξί click --> new --> briefcase. Εκεί μέσα βάζουμε ότι θέλουμε να συγχρονίζουμε με συγκεκριμένους φακέλους/αρχεία του pc μας. Αν βρίσκαμε το αρχείο που αντιστοιχεί στις επαφές του outlook θα τις βάζαμε μέσα στο χαρτοφύλακα και θα είχαμε πάντα up-to-date επαφές. Που είναι το αρχείο όμως; οέο; :)

Minotavrs
19 Δεκ. 2006, 21:01
Τον χαρτοφύλακα τον δημιουργούμε εμείς. Δεξί click --> new --> briefcase. Εκεί μέσα βάζουμε ότι θέλουμε να συγχρονίζουμε με συγκεκριμένους φακέλους/αρχεία του pc μας. Αν βρίσκαμε το αρχείο που αντιστοιχεί στις επαφές του outlook θα τις βάζαμε μέσα στο χαρτοφύλακα και θα είχαμε πάντα up-to-date επαφές. Που είναι το αρχείο όμως; οέο; :)

Poli endiaferon :!: :!: ...

Alla giati pali na pedevese kai den psaxnese me to best Synchronization Software (http://www.pocketpcmag.com/awards/category_WandF_2005.asp?catid=11#Synchronization) (Winner Award 2005)

Intellisync
Provides direct synchronization of contacts, calendar and task information between the Pocket PC and PC PIMs. PC PIMs include PC-based contact managers, personal information managers and group schedulers such as Microsoft Outlook , Microsoft Schedule, Microsoft Exchange, ACT!, Lotus Organizer, Lotus Notes, and Novell GroupWise.

Developer: Intellisync Corporation

DCH
19 Δεκ. 2006, 21:16
Καλησπέρα mino, με ποιόν τρόπο θα μπορούσα να επικοινωνήσω μαζί σου;Θα μπορούσες να μου στείλεις email: dchronis@gmail.com Σε ευχαριστώ.:)

Glaswegian
19 Δεκ. 2006, 21:18
Poli endiaferon :!: :!: ...

Alla giati pali na pedevese kai den psaxnese me to best Synchronization Software (http://www.pocketpcmag.com/awards/category_WandF_2005.asp?catid=11#Synchronization) (Winner Award 2005)

Intellisync
Provides direct synchronization of contacts, calendar and task information between the Pocket PC and PC PIMs. PC PIMs include PC-based contact managers, personal information managers and group schedulers such as Microsoft Outlook , Microsoft Schedule, Microsoft Exchange, ACT!, Lotus Organizer, Lotus Notes, and Novell GroupWise.

Developer: Intellisync Corporation

Επίσης ενδιαφέρον :)
Ευχαριστώ mino.... θα το κοιτάξω ;)

Minotavrs
19 Δεκ. 2006, 21:31
Καλησπέρα mino, με ποιόν τρόπο θα μπορούσα να επικοινωνήσω μαζί σου;Θα μπορούσες να μου στείλεις email: dchronis@gmail.com Σε ευχαριστώ.:)

Exeis pm kai ep efkairias svise to mail sou mhn mazepseis spam apo elefthera bots..

undertow
19 Δεκ. 2006, 21:48
flight mode έχει; ή κάτι παρόμοιο.

Glaswegian
19 Δεκ. 2006, 21:49
Έχει ;)

undertow
19 Δεκ. 2006, 21:54
τρώει πολλή μπαταρία το κινητο;πχ με το gps ανοιχτο;

DCH
19 Δεκ. 2006, 22:00
Exeis pm kai ep efkairias svise to mail sou mhn mazepseis spam apo elefthera bots..

Σε παρακαλώ mino ξαναστείλτο γιατί το έχασα κατά λάθος, ευχαριστώ.:)

DCH
19 Δεκ. 2006, 22:35

ΟΚ τα κατάφερα να το πάρω!

DCH
19 Δεκ. 2006, 22:49
Ευχαριστώ!

kawaz750
19 Δεκ. 2006, 22:55
PERSONAL MESSAGE..στις συντομευσεις θα τα βρεις.. πανω δεξια

DCH
19 Δεκ. 2006, 23:48
PERSONAL MESSAGE..στις συντομευσεις θα τα βρεις.. πανω δεξια

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια, να είσαι καλά!:)

dimstar
20 Δεκ. 2006, 08:22
Τις επαφές πως τις γράφεις; Κάνεις κλικ στο πεδίο "Όνομα" και γράφεις "όνομα επώνυμο" ή "επώνυμο όνομα";

Ακριβώς!! Κανω κλικ στο "Ονομα" και γραφω με την σειρά "επωνυμο-όνομα", αλλα στον καταλογο μου τις βγαζει γραμμένες σαν "Ονομα -Επωνυμο"!!!!
Ξεχασα να αναφερω πως οσες ειχα μεταφέρει από την ΣΙΜ του προηγουμενου κινητου μου τις εμφανίζει οπως ήταν γραμμενες κανονικά (δηλ. "επωνυμο-ονομα)!!
Φιλε mastelos το αρχειακι που μου εστειλες δεν προλαβα να το δω καν για αυτο δεν εγραψα τι εγινε.Με την πρωτη ευκαιρία...

kirileman
20 Δεκ. 2006, 09:41
Ακριβώς!! Κανω κλικ στο "Ονομα" και γραφω με την σειρά "επωνυμο-όνομα", αλλα στον καταλογο μου τις βγαζει γραμμένες σαν "Ονομα -Επωνυμο"!!!!
Ξεχασα να αναφερω πως οσες ειχα μεταφέρει από την ΣΙΜ του προηγουμενου κινητου μου τις εμφανίζει οπως ήταν γραμμενες κανονικά (δηλ. "επωνυμο-ονομα)!!
Φιλε mastelos το αρχειακι που μου εστειλες δεν προλαβα να το δω καν για αυτο δεν εγραψα τι εγινε.Με την πρωτη ευκαιρία...
"Όνομα Επώνυμο" πρέπει να γράφεις. Αν κάνεις κλικ στο βελάκι δίπλα θα σου βγάλει και ένα ταμπελάκι με 6 πεδία, "τίτλος", "όνομα", "πατρώνυμο", "επώνυμο", "ψευδώνυμο", "επίθημα". Εκεί θα δεις πως έχει περαστεί η επαφή σου.

szion
20 Δεκ. 2006, 09:55
Όσοι έχετε χάσει την extended ROM μπορείτε να την ξαναπεράσετε κατεβάζοντας αυτή την εφαρμογή (http://dl.qtek.gr/P3300_3.0.3_GR.exe). Προσοχή το Artemis θα κάνει hard reset οπότε καλό θα ήταν να κάνετε backup πριν. Μετά από μερικές δοκιμές παρατήρησα ότι εάν πειράξουμε την extended ROM σβήνεται μετά από ένα soft reset. Επίσης για κάποιο λόγο όταν η extended ROM είναι άδεια το cpu usage είναι διαρκώς στο 100% (το τσέκαρα με το pocket mechanic pro)

valavanis
20 Δεκ. 2006, 10:09
Den svinete ta arxeia ginontai hidden gia kapoio logo!!!

szion
20 Δεκ. 2006, 10:38
Βασικά δεν το έψαξα αυτό που λες αλλά έχω την εντύπωση ότι έγιναν delete καθώς είχα περίπου +6 mb ελέυθερα, όσο και Extended ROM δηλαδή.

dimstar
20 Δεκ. 2006, 12:00
"Όνομα Επώνυμο" πρέπει να γράφεις. Αν κάνεις κλικ στο βελάκι δίπλα θα σου βγάλει και ένα ταμπελάκι με 6 πεδία, "τίτλος", "όνομα", "πατρώνυμο", "επώνυμο", "ψευδώνυμο", "επίθημα". Εκεί θα δεις πως έχει περαστεί η επαφή σου.

Δουλεψε!!!!:)
Γραφω δηλ. "Θανασης Παπαδοπουλος" και μου βγαινει στον καταλογο "Παπαδοπουλος Θανασης" όπως το ηθελα δηλ. Καλό!!!ευχαριστώ φιλαράκι...Κατι σχετικό επίσης:Ενω οι πιο πολλες παλιες επαφές μου περαστηκαν κανονικά αλφαβητικά, αρκετές εχουν παει στο τελος οχι αλφαβητικά.Τις πηρα μια-μια και τις επεξεργαστηκα μηπως δεν τα έβλεπε Ελληνικα τα αρχικα γραμματα και ενω 2-3 "ανεβηκαν" κανονικα στη σειρά τους, οι άλλες παρεμειναν στο τελος του καταλόγου εκτος αλφαβ. σειράς.
Any idea??:confused:

Arachtos
20 Δεκ. 2006, 12:27
Με το πρόβλημα με το RDS που δεν εμφανίζεται στο ραδιόφωνο (έχει αναφερθεί σε προγενέστερα posts) μήπως υπάρχει τελικά κάποια λύση;

pill72
20 Δεκ. 2006, 12:43
Ρε παιδιά ενώ λαμβάνω mail (pop3)μέσω του ασύρματου router του σπιτιού,δεν μπορώ να στείλω...λέτε να φταίει ο provider του yahoo κι εγώ παιδεύομαι άδικα, κάπου διάβασα οτί δεν δίνει τη δυνατότητα αποστολής.Με λογαριασμούς outlook όμως που φτιάχνω δουλεύει κανονικά....Τι παιζεται;

dimstar
20 Δεκ. 2006, 12:44
Παιδια μολις ηρθε από Brando (Hong-Kong) ο screen protector που ειχε προτεινει ενασ φιλος πριν αρκετες σελιδες. Εντυπωσεις:ταιριαζει ακριβώς στην οθόνη και ειναι αρκετα καλός, αλλα εκανα μια μαλ.... και εγινε μια μικρη νυχιά στην ακρη.Επίσης το αυτοκολλητο που ειχε για να βγει ΜΕΤΑ την τοποθετηση μου αφησε ενα μικρο υπόλλειμμα στην μεμβρανη και με βλεπω να την βγαζω για να παει για πλύσιμο.Θέλει υπομονή παντως η καλή τοποθέτηση, αλλα μαλλον αξίζει..αα!! 10 δολλαρια κοστισε....

pill72
20 Δεκ. 2006, 12:52
Παιδια μολις ηρθε από Brando (Hong-Kong) ο screen protector που ειχε προτεινει ενασ φιλος πριν αρκετες σελιδες. Εντυπωσεις:ταιριαζει ακριβώς στην οθόνη και ειναι αρκετα καλός, αλλα εκανα μια μαλ.... και εγινε μια μικρη νυχιά στην ακρη.Επίσης το αυτοκολλητο που ειχε για να βγει ΜΕΤΑ την τοποθετηση μου αφησε ενα μικρο υπόλλειμμα στην μεμβρανη και με βλεπω να την βγαζω για να παει για πλύσιμο.Θέλει υπομονή παντως η καλή τοποθέτηση, αλλα μαλλον αξίζει..αα!! 10 δολλαρια κοστισε....

άσε φίλε εμένα ήρθε χθές ενα exim spuc (super ultra clear) κι έκανα μιάμιση ώρα να το βάλω....και πάλι δεν είμαι ευχαριστημένος γιατί είμαι ψείρας σ'αυτά θέλω να φαίνεται τέλειο....

jmarin
20 Δεκ. 2006, 13:03
καλημερα! Εχω ενα προβλημα με το Navimate( μη μου πειτε να βαλς το destinator, δεν ειναι δικο μου απλα εχω αναλαβει να κανω τις ρυθμισεις:p ). Αν κα ιεχω τρεξει το QuickGPS μεσω ActiveSync το Navimate δεν μου βρισκει GPS! εκανα και τις ρυθμισεις εβαλα για προγραμματα com1 και υλικο com4 αλλα κανω αναζητηση και τιποτα... HELP!

pill72
20 Δεκ. 2006, 13:07
καλημερα! Εχω ενα προβλημα με το Navimate( μη μου πειτε να βαλς το destinator, δεν ειναι δικο μου απλα εχω αναλαβει να κανω τις ρυθμισεις:p ). Αν κα ιεχω τρεξει το QuickGPS μεσω ActiveSync το Navimate δεν μου βρισκει GPS! εκανα και τις ρυθμισεις εβαλα για προγραμματα com1 και υλικο com4 αλλα κανω αναζητηση και τιποτα... HELP!

για δοκίμασε com4 και com7....

jmarin
20 Δεκ. 2006, 14:16
νεο προβλημα που νομιζα πως το ειχα ξεπερασει. Στην αρχη οταν ανοιγα το Navimate μου κολλουσε. Πανω που καταφερα και το δουλεψα( δεν ξερω πως αλλα εγω το συνεδεσα με τις αλαλγες στα ports) ξανακανει το ιδιο προβλημα τωρα που εβαλα com4 kai com 7...:wacko: :blink:

καταφερα να ξαναμπω στο Navimate αλλα και παλι δεν βρισκει GPS. Μηπως χρειαζεται και τιποτα αλλες γενικες ρυθμισεις μιας και εγω πηγα κατευθειαν στις ρυθμισεις του GPS χωρις να κοιταξω πολυ τα υπολοιπα

kirileman
20 Δεκ. 2006, 14:48
Δουλεψε!!!!:)
Γραφω δηλ. "Θανασης Παπαδοπουλος" και μου βγαινει στον καταλογο "Παπαδοπουλος Θανασης" όπως το ηθελα δηλ. Καλό!!!ευχαριστώ φιλαράκι...Κατι σχετικό επίσης:Ενω οι πιο πολλες παλιες επαφές μου περαστηκαν κανονικά αλφαβητικά, αρκετές εχουν παει στο τελος οχι αλφαβητικά.Τις πηρα μια-μια και τις επεξεργαστηκα μηπως δεν τα έβλεπε Ελληνικα τα αρχικα γραμματα και ενω 2-3 "ανεβηκαν" κανονικα στη σειρά τους, οι άλλες παρεμειναν στο τελος του καταλόγου εκτος αλφαβ. σειράς.
Any idea??:confused:
Μάλλον το πρώτο γράμμα τους ΔΕΝ είναι ελληνικό. Με τι πληκτρολόγιο τα γράφεις; Αν χρησιμοποιείς resco/hikeyboard για ελληνικά+sms, στις επαφές θα κάνεις το εξής: Θα γράφεις το πρώτο γράμμα κάθε ονόματος μικρό, ΟΧΙ ΚΕΦΑΛΑΙΟ. Τα wm5 θα το κάνουν αυτόματα μεγάλο και λογικά θα όλα μπουν στη σωστή σειρά. Αν δεν δουλέψει αυτό, δεν έχω ιδέα τι φταίει!

Minotavrs
20 Δεκ. 2006, 16:52
Επεσε στα χέρια μου ενα πολύ καλο Free προγραμματακι για το κλεισιμο των προγραμματων (σαν το htc X button) ειναι παρα πολύ καλό και 2 ημερες που το τεσταρω τωρα δεν εχω δει προβληματα μιας και παραμετροποιειτε στο τι να κλεισει και τι να κανει minimize . Eτσι λύνουμε το προβλημα με το dial pad tou x button . Επειδή ομως ενας κουκος δεν φέρνει την Ανοιξη θα ηθελα να το μοιραστώ μαζί σας για να το κανουμε ενα test drive..

Για περισοτερα εδώ (http://gpspocketpc.gr/phpBB/viewtopic.php?t=76)

Minotavrs
20 Δεκ. 2006, 16:56
τρώει πολλή μπαταρία το κινητο;πχ με το gps ανοιχτο;

To xeskizei einai ligo... !
Eixa valei to sniffy kai gia kapoio logo afhne anoikto to GPS kai den to ekleine me thn exodo.

Perito na sou pw oti 2 hmeres twra psaxnomouna giati adeiazei h mpataria sto standby :rolleyes: :rolleyes:

undertow
20 Δεκ. 2006, 17:14
ωραια.
επισης εχω ακουσει οτι ειναι λιγο αργο το κινητο λογω omap.Αν κανω overclocking θα βελτιωθει καθολου η κατασταση;Το overclocking γινεται ευκολα;
Τα αρχεια .doc ,ας πουμε 500ΚΒ,πχ τα ανοιγει σε ποσα δευτερολεπτα ;

Minotavrs
20 Δεκ. 2006, 17:19
ωραια.
επισης εχω ακουσει οτι ειναι λιγο αργο το κινητο λογω omap.Αν κανω overclocking θα βελτιωθει καθολου η κατασταση;Το overclocking γινεται ευκολα;
Τα αρχεια .doc ,ας πουμε 500ΚΒ,πχ τα ανοιγει σε ποσα δευτερολεπτα ;

mesa edw exei dothei to omap battery (psaxe kapou sthn 45 selida) balto kai testareto mhn to anevaseis panw apo ta 286 giati meta mploakari .

Dokimase loipon o idios to ti paizei..

andreasarc
20 Δεκ. 2006, 18:49
Παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής; Είχε κανείς από εσάς το Mio A701 πριν αποκτήσει το p3300;
Αν ναι θα ήθελα να διαβάσω ένα συγκριτικό τεστ μεταξύ των δύο συσκευών, αλλά μόνο από όσους έχουν χρησιμοποιήσει και τις 2 συσκευές....

g_maximos
20 Δεκ. 2006, 19:00
Αυριο η δεσποινις Αρτεμις ταξιδευει για Istanbul.Θα τα πουμε μετα τα χριστουγεννα.Χρονια πολλα σε ολους...

Minotavrs
20 Δεκ. 2006, 19:11
Αυριο η δεσποινις Αρτεμις ταξιδευει για Istanbul.Θα τα πουμε μετα τα χριστουγεννα.Χρονια πολλα σε ολους...

Kales diakopes... ;)

domal
20 Δεκ. 2006, 19:14
Παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής; Είχε κανείς από εσάς το Mio A701 πριν αποκτήσει το p3300;
Αν ναι θα ήθελα να διαβάσω ένα συγκριτικό τεστ μεταξύ των δύο συσκευών, αλλά μόνο από όσους έχουν χρησιμοποιήσει και τις 2 συσκευές....
Φιλε μου ειχα το ΜΙΟ
Διαφορες
Το Αρτεμις εχει καταπληκτικη οθονη σε σχεση με το ΜΙΟ
Εχει απειρως καλυτερο ηχο απο το ΜΙΟ
Απειρως καλυτερη καμερα απο το ΜΙΟ
Σαφως πιο ευχρηστο απο το ΜΙΟ
Ραδιο που δεν εχει το ΜΙΟ

Το Μιο ειναι ποιο γρηγορο (ποιο γρηγορο και απο το Χ500 (θα με φαει ο kirileman:lol: ) (μην φανταστεις τεραστια διαφορα με το batery status mia xara einai to artemis 286)
Με το Μιο έχω την εντυπωση οτι το destinator πηγαινε πιο καλα (ακριβεια θεσης) στο αρτεμις βλεπω μια καθυστερηση 3-7 μετρα στην κινηση του οχηματος με το Navimate δεν υπάρχει αυτο η θεση ειναι απολυτα ακριβης περιεργο.......
Απο μπαταρια και τα δυο μια χαρα ειναι
Αλλα απο σχεδιασμο το Αρτεμις σκιζει !!!!

domal
20 Δεκ. 2006, 19:16

Να περασεις καλα και να κανεις hamam ειναι ΟΝΕΙΡΟ Η ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ !!!!

ALOY8020
20 Δεκ. 2006, 19:22
παιδια εχω προβλημα πηρα καινουριο φοριτο και ειχε οφισ δοκιμαστικα οποτε τελειωσε το θεμα μετα απεκτησα το αρτεμισ ... στο cd του εγκατεστησα το outlook αλλα δεν μπορω να συγχρονισω τισ επαφεσ ραντεβου κτλ...μου γραφει unable to open your default email folders. could not open item. try again. Μηπως κανεισ ξερει τι συμβανει ???? με το spb backup ποθ ειχε στα σιντι του συγχρωνιζει τισ επαφες?help!!!!

Minotavrs
20 Δεκ. 2006, 19:27
παιδια εχω προβλημα πηρα καινουριο φοριτο και ειχε οφισ δοκιμαστικα οποτε τελειωσε το θεμα μετα απεκτησα το αρτεμισ ... στο cd του εγκατεστησα το outlook αλλα δεν μπορω να συγχρονισω τισ επαφεσ ραντεβου κτλ...μου γραφει unable to open your default email folders. could not open item. try again. Μηπως κανεισ ξερει τι συμβανει ???? με το spb backup ποθ ειχε στα σιντι του συγχρωνιζει τισ επαφες?help!!!!

Opa giati me mperdepses ..

To office to dokimastiko sou elixe ?

h to dokimastiko den elixe alla esy esthses mesa apo to cd to outlook xana...

An eiani to deftero kane uninstall to outlook pou evales apo to cd egatastashs kai xanatrexe thn egatastash sto dokimastiko office. An den exeis to setup tote kanen ena system restore 1 ena shmeio prin thn egatastash tou office apo to cd kai kata pasa pithanotita tha strwsei.. :cool:

ALOY8020
20 Δεκ. 2006, 19:35
to office htan business edition kainoyrio ktl... to ekana apegatastash giati olo mouedeixne tis meres pou apomenoun kai mou espase ta neyra... ebala to outlook pou eixe mesa to cd tou artemis kai tpt..grafi ayto poy eipa. ti pezei?na janakatevasw to trial apo tin micrrsft

Minotavrs
20 Δεκ. 2006, 19:37
to office htan business edition kainoyrio ktl... to ekana apegatastash giati olo mouedeixne tis meres pou apomenoun kai mou espase ta neyra... ebala to outlook pou eixe mesa to cd tou artemis kai tpt..grafi ayto poy eipa. ti pezei?na janakatevasw to trial apo tin micrrsft

Akrivws xanakatevase to trial ...

andreasarc
20 Δεκ. 2006, 19:39
Φιλε μου ειχα το ΜΙΟ
Διαφορες

Το Μιο ειναι ποιο γρηγορο (ποιο γρηγορο και απο το Χ500 (θα με φαει ο kirileman:lol: ) (μην φανταστεις τεραστια διαφορα με το batery status mia xara einai to artemis 286)
Με το Μιο έχω την εντυπωση οτι το destinator πηγαινε πιο καλα (ακριβεια θεσης) στο αρτεμις βλεπω μια καθυστερηση 3-7 μετρα στην κινηση του οχηματος με το Navimate δεν υπάρχει αυτο η θεση ειναι απολυτα ακριβης περιεργο.......

Μμμμμ.... δηλαδή, από το Mio που είχες, σου λείπει τώρα κάτι;:)

ALOY8020
20 Δεκ. 2006, 19:41
wraia.. kai meta ti ??? meta mia zwi tha exw ta 2007 beta k trial ??h tha dwsw 270 e pou zitane??

ALOY8020
20 Δεκ. 2006, 19:58
den mporw na to katevasw... exei liksei i selida... wraia tin ekatsa twra

jimbrav
20 Δεκ. 2006, 20:09
Με το Μιο έχω την εντυπωση οτι το destinator πηγαινε πιο καλα (ακριβεια θεσης) στο αρτεμις βλεπω μια καθυστερηση 3-7 μετρα στην κινηση του οχηματος με

to idio provlima eixa kai ego ospou evgala to dest 6 kai evala to to dest pn kai thimithika tin mio epoxi (proin katoxos mio701). diladi me to poy evala to pn ola kala kai i ploigisi petaei...:) :)

kirileman
20 Δεκ. 2006, 20:10
Φιλε μου ειχα το ΜΙΟ
Διαφορες

Κανονικά δεν θα πρεπε να είναι πιο γρήγορο; Το μοντέλο που έβλεπα στα benchmarks (δεύτερο μετά το m600 το οποίο στα δικά μου τεστ είναι ελάχιστα πιο αργό από το x500 αλλά δεν υπάρχουν ακόμα άλλα benchmarks για να με επιβεβαιώσουν) είχα εσφαλμένα την εντύπωση ότι είχε κ αυτό 400άρη επεξεργαστή αλλά προσφάτως ανακάλυψα ότι είναι χρονισμένο στα 520. Για κάποιο λόγο δεν αποδίδει το ίδιο καλά, δεν ξέρω γιατί, δεν έχω ασχοληθεί.

Το πιο σημαντικό είναι αυτό για το destinator. Θες να πεις ότι το μ@lαkismeno το 6 δεν έχει τη γνωστή καθυστέρηση στο mio ενώ έχει σε όλα τα άλλα ppc???????????????????????

ALOY8020
20 Δεκ. 2006, 20:26
Allo koufo.. enw exw epileksei sto active synchronization na kanei kai tis epafes sync... ayto moy bgazei ena sfalma ..kai den tis sync telika..k den mporw na epileksw kai tis rithmisi (deji klik)

domal
20 Δεκ. 2006, 20:44
τι να σου πω ρε φιλε , θυμαμαι οτι με το ΜΙΟ δεν ειχα προβλημα καθυστερησης η αν ειχα ηταν ΑΜΕΛΗΤΕΟ , ισως ο πομπος του να ειναι πιο καλος τι να πω !!! και να φανταστεις οτι στο αρτεμις πιανω δορυφορους πιο γρηγορα απο το ΜΙΟ !!!!

andreasarc
20 Δεκ. 2006, 21:27
τι να σου πω ρε φιλε , θυμαμαι οτι με το ΜΙΟ δεν ειχα προβλημα καθυστερησης η αν ειχα ηταν ΑΜΕΛΗΤΕΟ , ισως ο πομπος του να ειναι πιο καλος τι να πω !!! και να φανταστεις οτι στο αρτεμις πιανω δορυφορους πιο γρηγορα απο το ΜΙΟ !!!!

Ε καλά αν είναι για τόσο λίγο δε νομίζω οτι είναι πρόβλημα. Αλλα, χαρακτηριστικά; πχ στο Μιο υπάρχει καθυστέρηση απάντησης στις κλείσεις.
Στο 3300 συμβαίνει αυτό;
Πολλοί κατηγορούν το 3300 οτι είναι αργό λόγω ομαπ 200. Συμβαίνει όντως στην πράξη;

undertow
20 Δεκ. 2006, 21:49
mesa edw exei dothei to omap battery (psaxe kapou sthn 45 selida) balto kai testareto mhn to anevaseis panw apo ta 286 giati meta mploakari .

Dokimase loipon o idios to ti paizei..

Δεν το έχω αγοράσει ακόμα!Οταν το πάρω θα το δοκιμάσω.
Πήγα στο πλαίσιο σήμερα και το επεξεργάστηκα.Μου έκανε τρομερά θετική εντύπωση το "mouse" του...φοβερο.
Δε νομίζω όμως να ειναι ευαισθητο έτσι;

andreasarc
20 Δεκ. 2006, 22:05
Με το πρόβλημα με το RDS που δεν εμφανίζεται στο ραδιόφωνο (έχει αναφερθεί σε προγενέστερα posts) μήπως υπάρχει τελικά κάποια λύση;

Το ραδιόφωνό του έχεi rds......;;;:confused: :confused:

jimbrav
20 Δεκ. 2006, 22:45

yes...:)

andreasarc
20 Δεκ. 2006, 22:54

Σοβαρά μιλάμε τώρα;
Εχουν κλείσει τα μαγαζιά να πάω να το πάρω τώρα;:cool: :cool:

zerel
21 Δεκ. 2006, 00:06
Να κάνω μια αφελή ερώτηση ίσως? To screen protector είναι πολύ απαραίτητο? Επίσης εαν χρησιμοποιώ αντί για το ειδικό στυλό κάτι άλλο όπως το δάχτυλο ή άλλο αντικείμενο στην περίπτωση που δεν το έχω μαζί μου πειράζει?

Minotavrs
21 Δεκ. 2006, 00:12
Να κάνω μια αφελή ερώτηση ίσως? To screen protector είναι πολύ απαραίτητο? Επίσης εαν χρησιμοποιώ αντί για το ειδικό στυλό κάτι άλλο όπως το δάχτυλο ή άλλο αντικείμενο στην περίπτωση που δεν το έχω μαζί μου πειράζει?

Edw tha akouseis diaforetika pragmata apo ton kathena mas egw tha sou elega na exetaseis to poso pseiras eisai kai to psoso kairo tha krathseis thn syskevh..

Gia thn istoria sta tosa ppc pou exw allaxei mono sto prwto mu eixa kai thn evgala giati den epiane kala to stick sthn othoni..

galawyer
21 Δεκ. 2006, 00:22
[QUOTE=andreasarc;1690556]Μμμμμ.... δηλαδή, από το Mio που είχες, σου λείπει τώρα κάτι;:)[/QUOT
Ναι το πρόβλημα με το Bluetooth που δεν δουλευε ποτε σωστά ή καθόλου:lol: :lol:

kirileman
21 Δεκ. 2006, 00:23
Κλείδωσέ το σε κάνα συρτάρι αν δεν του βάλεις screen protector... Αυτή είναι η γνώμη μου!

Glaswegian
21 Δεκ. 2006, 00:29
Καμιά ιδέα για το που μπορούμε να βρούμε κάποιο καλό screen protector; Του "Πλαίσιο" τα connect δε μου φανήκαν τίποτα ιδιαίτερο...

panosha
21 Δεκ. 2006, 00:57
Καμιά ιδέα για το που μπορούμε να βρούμε κάποιο καλό screen protector; Του "Πλαίσιο" τα connect δε μου φανήκαν τίποτα ιδιαίτερο...
Πάρε τηλέφωνο να σου πουν ποιό brando ταιριάζει http://www.play247.gr/index.php?main_page=advanced_search_result&categories_id=&keyword=screen+protector&inc_subcat=1
Καλύτερα να χαράζεις την ζελατίνα παρά την οθόνη. :wacko:

lagoudakis
21 Δεκ. 2006, 01:21
εμενα μου εβαλαν στο www.moderntalking.gr απο s100 και ταιριαζει γαντι,γνωμη μου ειναι να του βαλεις αν δεν θελεις να σε τρωει το αγχος μην χαραξεις την οθονη

pill72
21 Δεκ. 2006, 02:25

ψάξε αν θες στο Ebay EXIM SPUC από κάποιους κινέζους πρέπει να είναι.Έχει 2 ειδών τα SPOC και SPUC που είναι ακριβότερα αλλά καλύτερα και γιαπωνέζικα.Είναι πολύ καλής ποιότητας και θα βρείς πολλές λεπτομέρειες στην περιγραφή του Ebay.Πάντως θέλει παίδεμα στην τοποθέτηση αλλά αν μπεί σωστά δεν καταλαβαίνεις οτι έχεις βάλει screen protector.Δεν χαράσεται εύκολα,πλένεται και το στρώμα σιλικόνης κάνει πολύ καλή εφαρμογή....14 δολαριάκια με τα μεταφορικά....

andreasarc
21 Δεκ. 2006, 09:38
Κι άλλη ερώτηση σε σχέση με το Mio....
To p3300 δέχεται την ίδια κάρτα με το Mio ή αν άλλάξω συσκευή αλλάζω και καρτούλα;

freco
21 Δεκ. 2006, 09:41
to idio provlima eixa kai ego ospou evgala to dest 6 kai evala to to dest pn kai thimithika tin mio epoxi (proin katoxos mio701). diladi me to poy evala to pn ola kala kai i ploigisi petaei...:) :)

To πρόβλημα πάντως με το destinator 6 είναι καθαρά από το software. Αν κάνεις αναβάθμιση σε 6.1 η απόκληση από την πραγματική θέση που βρίσκεσαι μειώνεται. Επίσης δεν μπορεί όλα τα άλλα προγράμματα (IGO2006, TomTom, Navimate) που έχω δοκιμάσει να δείχνουν σωστά τη θέση αν ήταν λάθος hardware.
Φίλε jimbrav, λες να περάσω το PN? Σε αυτό δεν υπάρχει το πρόβλημα?

kawaz750
21 Δεκ. 2006, 10:06
Οπότε ο καλύτερος συνδιασμός για το Αρτεμις ειναι destinator PN με καινούριους Ελληνικούς χάρτες της NGI ?

tonyjp
21 Δεκ. 2006, 10:30
Όσοι έχετε χάσει την extended ROM μπορείτε να την ξαναπεράσετε κατεβάζοντας αυτή την εφαρμογή (http://dl.qtek.gr/P3300_3.0.3_GR.exe). Προσοχή το Artemis θα κάνει hard reset οπότε καλό θα ήταν να κάνετε backup πριν. Μετά από μερικές δοκιμές παρατήρησα ότι εάν πειράξουμε την extended ROM σβήνεται μετά από ένα soft reset. Επίσης για κάποιο λόγο όταν η extended ROM είναι άδεια το cpu usage είναι διαρκώς στο 100% (το τσέκαρα με το pocket mechanic pro)

Eyxaristo szion. Epanilthe stin arxiki tou katastasi to PPC. Ontos tora to CPU usage exei pesei se logika epipeda.

Kserei kaneis poia arxeia apo tin kyria mnimi mporo na metafero stin storage card, oste na exo pio poly mnimi eleytheri?
Episis, giati den me afinei na sviso kati arxeia pou einai xyma mesa sto dir: windows (p.x. ixous kai eikones)?

Minotavrs
21 Δεκ. 2006, 10:31
Οπότε ο καλύτερος συνδιασμός για το Αρτεμις ειναι destinator PN με καινούριους Ελληνικούς χάρτες της NGI ?
Akivws...

panosha
21 Δεκ. 2006, 10:36
Eyxaristo szion. Epanilthe stin arxiki tou katastasi to PPC. Ontos tora to CPU usage exei pesei se logika epipeda.

Kserei kaneis poia arxeia apo tin kyria mnimi mporo na metafero stin storage card, oste na exo pio poly mnimi eleytheri?
Episis, giati den me afinei na sviso kati arxeia pou einai xyma mesa sto dir: windows (p.x. ixous kai eikones)?
Δοκίμασε να τα σβήσεις από τον explorer του PDA.:worry:

tonyjp
21 Δεκ. 2006, 10:44
baaa, den bgazei epilogi delete. Me to total commander prospatho kai mou leei sto telos oti den ta esvise.

internet_gr
21 Δεκ. 2006, 10:47
Δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί το θέμα αλλά δεν προλαβαίνω να το ψάξω.. έχω επιδότηση από την Vodafone 119 ευρω και το p3300 κάνει 690 περίπου… Η Vodafone έχει στον κατάλογο τις 2 εκδόσεις μια με φορτιστή αυτοκ. και βάση και μια απλή.. και οι 2 έχουν την ίδια τιμή. Το θέμα είναι ότι με την επιδότηση μου δίνουν το απλό με 553,57 και αυτό με το φορτιστή κλπ κλπ 386,98 γιατί συμβαίνει αυτό??

kawaz750
21 Δεκ. 2006, 10:56
Εγώ ρώτησα στο 13830 της voda και μου είπαν οτι έχω επιδότηση 121 ευρώ και οτι θα το πάρω 580 ευρώ περίπου.
δέν μου είπαν τίποτα για 2 εκδόσεις
Τελικά το παρρήγκειλα σε εταιρικό(πάλι απο voda) και θα το πάρω 450. Αλλα δεν ξ΄ρω τι θα περιλαμβάνει

dilbert
21 Δεκ. 2006, 11:20
Προ ολίγου κατέβασα τον χάρτη της Αθήνας που προσφέρεται δωρεάν με την αγορά του της συσκευής. Το πρόγραμμα λειτουργεί μια χαρά εκτός από μια....λεπτομέρεια. Δεν μπορώ να λειτουργήσω την φωνητική πλοήγηση. Ούτε στα αγγλικά ούτε στα ελληνικά (φυσικά). Όταν επιλέγω φωνή από το μενού (English UK - αφού δεν υπάρχει ελληνική υποστήριξη) όποια φωνή και αν επιλέξω (γυναικεία/ανδρική) μου βγάζει το μήνυμα 'you have not selected a usable voice'.
Καμιά ιδέα ώστε να μην μείνω με την πλοήγηση στα...μουγγά;

panosha
21 Δεκ. 2006, 11:26
baaa, den bgazei epilogi delete. Me to total commander prospatho kai mou leei sto telos oti den ta esvise.
Kράτα τη γραφίδα πατημένη πάνω στο αρχείο που θέλεις να σβήσεις. :D

psybill
21 Δεκ. 2006, 11:41
Προ ολίγου κατέβασα τον χάρτη της Αθήνας που προσφέρεται δωρεάν με την αγορά του της συσκευής. Το πρόγραμμα λειτουργεί μια χαρά εκτός από μια....λεπτομέρεια. Δεν μπορώ να λειτουργήσω την φωνητική πλοήγηση. Ούτε στα αγγλικά ούτε στα ελληνικά (φυσικά). Όταν επιλέγω φωνή από το μενού (English UK - αφού δεν υπάρχει ελληνική υποστήριξη) όποια φωνή και αν επιλέξω (γυναικεία/ανδρική) μου βγάζει το μήνυμα 'you have not selected a usable voice'.
Καμιά ιδέα ώστε να μην μείνω με την πλοήγηση στα...μουγγά;

Με λίγο καλύτερο ψάξιμο στο site του tomtom θα έβρισκες να κατεβάσεις δωρεάν τις ελληνικές φωνές:)
http://www.tomtom.com/plus/services/voices.php

tonyjp
21 Δεκ. 2006, 11:45
Kράτα τη γραφίδα πατημένη πάνω στο αρχείο που θέλεις να σβήσεις. :D

Xexe, kalo... Oxi den eimai ilithios...
Den svinoun ta arxeia... Mipos einai kleidomena me kapoio tropo?

panosha
21 Δεκ. 2006, 11:47
Xexe, kalo... Oxi den eimai ilithios...
Den svinoun ta arxeia... Mipos einai kleidomena me kapoio tropo?
Κλειδωμένα η σε χρήση. :rolleyes:

costas_21
21 Δεκ. 2006, 12:12
ψάξε αν θες στο Ebay EXIM SPUC από κάποιους κινέζους πρέπει να είναι.Έχει 2 ειδών τα SPOC και SPUC που είναι ακριβότερα αλλά καλύτερα και γιαπωνέζικα.Είναι πολύ καλής ποιότητας και θα βρείς πολλές λεπτομέρειες στην περιγραφή του Ebay.Πάντως θέλει παίδεμα στην τοποθέτηση αλλά αν μπεί σωστά δεν καταλαβαίνεις οτι έχεις βάλει screen protector.Δεν χαράσεται εύκολα,πλένεται και το στρώμα σιλικόνης κάνει πολύ καλή εφαρμογή....14 δολαριάκια με τα μεταφορικά....
πηγαίνοντας στο ebay για να παραγγείλω είδα ότι υπάρχει μόνο για το TyTN. Είναι το ίδιο με το p3300 το μέγεθος?

dilbert
21 Δεκ. 2006, 12:32
Με λίγο καλύτερο ψάξιμο στο site του tomtom θα έβρισκες να κατεβάσεις δωρεάν τις ελληνικές φωνές:)
http://www.tomtom.com/plus/services/voices.php

Psybill σε ευχαριστώ για τη βοήθεια. Κατέβασα τα δυο αρχεία (ανδρικη φωνή / γυναικεία φωνή). Τώρα μένει να βρω πως γίνεται η εγκατάσταση στο πρόγραμμα. Καμιά ιδέα;

andreasarc
21 Δεκ. 2006, 12:33
Μμμμμ.... να το πάρω;
Δεν έχω αποφασίσει ρε ****το......

tonyjp
21 Δεκ. 2006, 12:36
Κλειδωμένα η σε χρήση. :rolleyes:

Den einai ligo koufo ayto? Mesa sto /windows exei xyma tosa arxeia, ixou, videakia, eikonidia. Den tha eprepe na mporoume na ta svisoume? An theleis elegkse to kai sy kai pes mou ti blepeis. Svinoun?

Eyxaristo.

freco
21 Δεκ. 2006, 12:38
Αν θυμάμαι καλά είναι cab files. Κάνε τα copy οπουδήποτε στο ppc και πήγαινε με έναν file explorer και τρέξε τα. Όπως κάνεις εγκατάσταση και τα προγράμματα που είναι σε cab μορφή.

Arachtos
21 Δεκ. 2006, 12:40

Έχει και σε μερικούς δεν δουλεύει :mad:

freco
21 Δεκ. 2006, 12:40
Den einai ligo koufo ayto? Mesa sto /windows exei xyma tosa arxeia, ixou, videakia, eikonidia. Den tha eprepe na mporoume na ta svisoume? An theleis elegkse to kai sy kai pes mou ti blepeis. Svinoun?

Eyxaristo.

Κάποια σβήνουν, κάποια άλλα όχι. Σου βγάζει μήνυμα γι αυτά που είναι στοιχεία των windows και δεν σβήνουν.

tonyjp
21 Δεκ. 2006, 12:44
Nai ok, alla giati? Ego p.x. den thelo emoticons, i olous tous ixous - videakia pou exei ekei mesa..

freco
21 Δεκ. 2006, 12:45

Που φαίνεται ρε παιδιά το RDS??? Είμαι από τους τυχερούς που δεν παίζει? :O

Sorry... το είδα. Παίζει.

andreasarc
21 Δεκ. 2006, 12:46

Τι είναι αυτό τώρα;
Πως γίνεται σε μερικούς να δουλεύει και σε άλλους όχι;

dilbert
21 Δεκ. 2006, 13:07
Τα αρχεία φωνής του Tom Tom ειναι τα ακόλουθα: data 30.chk και data 30.vif

Πως τα εγκαθιστώ?

eye
21 Δεκ. 2006, 13:32
Καλησπέρα!
Έχω τρία θεματάκια με το Άρτεμις

-Έχω την εντύπωση ότι η ένταση του backlight στο αριστερό μέρος της οθόνης είναι ανεπαίσθητα πιο έντονη από ότι στην δεξία μεριά.
-Τα πλήκτρα End και Internet Explorer είναι ολίγον βυθισμένα, σε σχέση με τα αντίστοιχα Send και Navigation.
-Πόση ώρα κάνει να σας εμφανίσει τα περιεχόμενα του φακέλλου Windows?

Τα σχόλιά σας?

psybill
21 Δεκ. 2006, 13:37
Τα αρχεία φωνής του Tom Tom ειναι τα ακόλουθα: data 30.chk και data 30.vif

Πως τα εγκαθιστώ?

δες αν υπάρχει κάποιος φάκελος "voices" στο φάκελο του προγράμματος ή στο root της κάρτας. αν το βρεις βάλτα εκεί μέσα και μετά μπες μέσα στο πρόγραμμα να τα επιλέξεις.
δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο γιατί εσύ το tomtom το έχεις στη rom και νόμιμα, ενώ εγώ το ακριβώς αντίθετο....

dilbert
21 Δεκ. 2006, 14:12
δες αν υπάρχει κάποιος φάκελος "voices" στο φάκελο του προγράμματος ή στο root της κάρτας. αν το βρεις βάλτα εκεί μέσα και μετά μπες μέσα στο πρόγραμμα να τα επιλέξεις.
δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο γιατί εσύ το tomtom το έχεις στη rom και νόμιμα, ενώ εγώ το ακριβώς αντίθετο....

Psybill με βοήθησες ακριβώς όσο χρειαζόμουν! Έβαλα τα αρχεία στο φάκελο που μου είπες και δούλεψε το πρόγραμμα μια χαρα. Thanks!!!

kawaz750
21 Δεκ. 2006, 15:08
kati off topic
enas filos mou exei to qtek s110 kai thelei na parei kerea gps.
exete na mou proteinete kati ? thanks

kkmet
21 Δεκ. 2006, 15:40
Δυστυχώς η δεξιά πλάκα από χρώμιο άρχισε να ξεβάφει, με χρήση ούτε ενός μήνα και συνεχώς μέσα στη θήκη του. Τι κάνω ;

Επίσης ξέρει κανείς εάν πωλούνται θήκες σιλικόνης και που ; Κάτι αναφέρθηκε σε προηγούμενο post αλλά δεν ήταν διαθέσιμες !!!

Minotavrs
21 Δεκ. 2006, 15:46
kati off topic
enas filos mou exei to qtek s110 kai thelei na parei kerea gps.
exete na mou proteinete kati ? thanks

An psaxeis 10 selides pio pisw exw anevasei link... ekei mesa exei oti keraies theleis...

ogc1973
21 Δεκ. 2006, 17:10
Το σετ της Expansys με φορτιστη και βάση καλό. Η βάση generic και bulky αλλά κάνει τη δουλειά της. Ο φορτιστής αυτοκινήτου ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ.

Αλλο προβλημα. Σε προγράμματα που εγκατέστησα μια φορά στην κάρτα δεν τα ξαναεγκαθιστά. Δεν βρίσκω τι ζόρι τραβάει. Βρήκα κάποια directories Που είχαν μείνει στην κάρτα μετά το αρχικό uninstall και τα σβησα, αλλα τα ίδια. Υπάρχει άραγε τρόπος να πάρω το cabαπό το install exe? Εψαξα και στο install directory αλλα δεν εχει κάτι μέσα.
Για ψάξε μέσα στο C:\Program Files\Microsoft ActiveSync, εκεί μέσα πάνε τα .cab όταν κάνεις εγκατάσταση από το αρχείο .exe.

pill72
21 Δεκ. 2006, 17:40
πηγαίνοντας στο ebay για να παραγγείλω είδα ότι υπάρχει μόνο για το TyTN. Είναι το ίδιο με το p3300 το μέγεθος?

έχει και για το p3300.PDA now λέγεται το μαγαζί ψάξε το λίγο θα βρώ το link να το στείλω

pill72
21 Δεκ. 2006, 17:45
Δυστυχώς η δεξιά πλάκα από χρώμιο άρχισε να ξεβάφει, με χρήση ούτε ενός μήνα και συνεχώς μέσα στη θήκη του. Τι κάνω ;

Επίσης ξέρει κανείς εάν πωλούνται θήκες σιλικόνης και που ; Κάτι αναφέρθηκε σε προηγούμενο post αλλά δεν ήταν διαθέσιμες !!!

...Περιμένω ήδη 2 από ebay...Αν είναι καλές σας λέω όπως επίσης μπορεί μία να πουληθεί ή....να δοριστεί!!!

domal
21 Δεκ. 2006, 20:16
Ε καλά αν είναι για τόσο λίγο δε νομίζω οτι είναι πρόβλημα. Αλλα, χαρακτηριστικά; πχ στο Μιο υπάρχει καθυστέρηση απάντησης στις κλείσεις.
Στο 3300 συμβαίνει αυτό;
Πολλοί κατηγορούν το 3300 οτι είναι αργό λόγω ομαπ 200. Συμβαίνει όντως στην πράξη;
συγκριτικα εγω δεν θα αλλαζα με τιποτα το Αρτεμις μου για το ΜΙΟ ........ μου φαινεται πλεον τοσο ξεπερασμενο !!! το Αρτεμις μια χαρα ειναι σε θεμα τηλεφωνου για να μη πω τελειο !!!!!! αλλα και σαν ppc με ευχαριστει πληρως χωρις προβληματα , ειδικα τωρα που το εχω βαλει να τρεχει σε 286 !!!!!

N1GHTM4R3
21 Δεκ. 2006, 22:33
συγκριτικα εγω δεν θα αλλαζα με τιποτα το Αρτεμις μου για το ΜΙΟ ........ μου φαινεται πλεον τοσο ξεπερασμενο !!! το Αρτεμις μια χαρα ειναι σε θεμα τηλεφωνου για να μη πω τελειο !!!!!! αλλα και σαν ppc με ευχαριστει πληρως χωρις προβληματα , ειδικα τωρα που το εχω βαλει να τρεχει σε 286 !!!!!

tora pou to evales sta 286 eides kamia diafora stin katanalosi tis mpatarias??

to perimeno aurio pos kai pos..

me pio prog to anevases sta 286 apo ta 200 ??

tnx

lagoudakis
21 Δεκ. 2006, 23:24
με αυτο http://www.chi-tai.info/cs_BatteryStatus_XDA_Neo_WM5_iM_cs.htm#Download παρα πολυ χρησιμο προγραμματακι,σου εχει και μετρητη κλησεων

undertow
21 Δεκ. 2006, 23:42
tora pou to evales sta 286 eides kamia diafora stin katanalosi tis mpatarias??

πολυ ενδιαφερον ερωτημα , ξερει κανεις;

lagoudakis
21 Δεκ. 2006, 23:45
ελαχιστα πραγματα,αντε ενα 15%

undertow
21 Δεκ. 2006, 23:47
ελαχιστα πραγματα,αντε ενα 15%

τοτε, πιστευω δεν αξιζει τον κοπο....

lagoudakis
21 Δεκ. 2006, 23:52
απλα διαλεγεις τι σε βολευει,αργο μηχανακι και 2 ωρες παραπανω αναμονη η το αντιθετο,το θεμα ειναι τι απαιτησεις εχει ο καθενας,και τι προγραμματα τρεχεις,αν καποιος το θελει μονο για κλησεις και για κανενα μηνυμα τοτε το αφηνεις οπως εχει,μια χαρα ειναι

undertow
21 Δεκ. 2006, 23:56
απλα διαλεγεις τι σε βολευει,αργο μηχανακι και 2 ωρες παραπανω αναμονη η το αντιθετο,το θεμα ειναι τι ζηταει ο καθενας

Συμφωνω.
Εξάλλου τόσο αργο ειναι;Τις βασικες λειτουργιες τις επιτελει ικανοποιητικα ή δεν ειστε ικανοποιημενοι;
Ρωταω γιατι ο μονος ενδοιασμος που εχω για να το αγορασω ειναι η ταχυτητα.Τα mio δεν μου αρεσουν καθολου παρολο που ειναι 400αρια.
Δεν προκειται ποτε να το υπερφορτωσω και γενικα να το ξεσκιζω σε χρηση.Απλα να στεκεται αξιοπρεπως σε καθημερινες λειτουργιες (κανενα εγγραφο,pdf,wifi,browsing κτλ).

lagoudakis
21 Δεκ. 2006, 23:58
μια χαρα ειναι για τα βασικα

panosha
22 Δεκ. 2006, 00:16
Συμφωνω.
Εξάλλου τόσο αργο ειναι;Τις βασικες λειτουργιες τις επιτελει ικανοποιητικα ή δεν ειστε ικανοποιημενοι;
Ρωταω γιατι ο μονος ενδοιασμος που εχω για να το αγορασω ειναι η ταχυτητα.Τα mio δεν μου αρεσουν καθολου παρολο που ειναι 400αρια.
Δεν προκειται ποτε να το υπερφορτωσω και γενικα να το ξεσκιζω σε χρηση.Απλα να στεκεται αξιοπρεπως σε καθημερινες λειτουργιες (κανενα εγγραφο,pdf,wifi,browsing κτλ).
Γιά κοίτα και προς ΕΤΕΝ μεριά. :worry:

pill72
22 Δεκ. 2006, 00:19
Συμφωνω.

υπέρ του δέοντος....

kirileman
22 Δεκ. 2006, 01:17
Και γω νομίζω ότι γενικά δεν θα έχεις πρόβλημα. Απλά θα διαπιστώσεις ότι δεν θα σου ανοίγει τα προγράμματα τόσο γρήγορα. Δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει σε οριακές καταστάσεις, ένα πολύ "δύσκολο" βίντεο μέσω wifi ή από την κάρτα, κλήσεις την ώρα που το destinator επανασχεδιάζει μια διαδρομή, δεν πιστεύω, βέβαια, ότι θα κολλήσει κιόλας. Απλά να είσαι προετοιμασμένος για λίγο (ή αρκετά, εσύ θα το κρίνεις) χειρότερες επιδόσεις από μια πολύ καλύτερη συσκευή, φυσικά.

Diktio
22 Δεκ. 2006, 06:28
Αυτό το pm παίζει ακόμα φίλε Μινόταυρε?

dimstar
22 Δεκ. 2006, 13:24
Παιδια απλα να ευχηθώ σε όλους να εχετε καλές γιορτές, να περάσουμε όμορφα και σε λίγες μέρες πάλι εδώ θα 'μαστε....

p90176
22 Δεκ. 2006, 13:28
Χρόνια Πολλά, Καλή Χρονιά

με πλατιά χαμόγελα, πολλή αγάπη, αμέτρητες ευτυχισμένες στιγμές με τους αγαπημένους μας ανθρώπους και πάνω απ'όλα υγεία.

Να'μαστε όλοι καλά, και να το δείχνουμε!!!

Ηλίας

exoristos
22 Δεκ. 2006, 13:54
Χρόνια Πολλά, Καλή Χρονιά

με πλατιά χαμόγελα, πολλή αγάπη, αμέτρητες ευτυχισμένες στιγμές με τους αγαπημένους μας ανθρώπους και πάνω απ'όλα υγεία.

Να'μαστε όλοι καλά, και να το δείχνουμε!!!

Ηλίας

χρονια πολλα ηλία με υγειία ευτυχία αγάπη

greekn1c
22 Δεκ. 2006, 14:21
Geia sas
Eimai kainoyrgios sto site opos kai sta PDA kai endiaferomai na agoraso to mio A701 H to P3300.
Mporei na moy peite ta kala kai kaka toy ka8e PDA?
Eyxaristo prokatavolika
Nicos

costas_21
22 Δεκ. 2006, 14:45
έχει και για το p3300.PDA now λέγεται το μαγαζί ψάξε το λίγο θα βρώ το link να το στείλω
ΕΨΑΞΑ ΣΤΟ PDA now και έχει μόνο για TyTN. Μήπωε είναι εύκολο να στείλεις το link? Ευχαριστώ πολύ

alexandro
22 Δεκ. 2006, 14:47
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ GADGETAKIDES!!!! Τα ξαναλέμε με την νέα χρονιά με φορτισμένες μπαταρίες και boostαρισμενους (!!!!) επεξεργαστές!.

freco
22 Δεκ. 2006, 15:17
Άντε να πω κι εγώ τις ευχές μου σε όλους. Να είμαστε όλοι καλά, και να έχουμε λεφτά να δίνουμε για gadgeτακια.
Καλά Χριστούγεννα.

PS. Για πρωτοχρονιά δεν λέω γιατί θα τα ξαναπούμε την Τετάρτη 27/12.

pill72
22 Δεκ. 2006, 16:25
ΕΨΑΞΑ ΣΤΟ PDA now και έχει μόνο για TyTN. Μήπωε είναι εύκολο να στείλεις το link? Ευχαριστώ πολύ

Κοίτα τα EXIM SPUC κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερα

http://search.ebay.co.uk/ws/search/SaleSearch?sofocus=bs&satitle=screen+protector+for+htc+p3300&sacat=-1%26catref%3DC5&fbd=1&sspagename=h%3Ah%3Aadvsearch%3AUk&from=R6&nojspr=y&pfid=0&fswc=1&few=&saprclo=&saprchi=&fss=0&saslop=1&sasl=&sargn=-1%26saslc%3D0&salic=3&fls=2&saatc=80&sadis=200&fpos=&fsct=&sacur=0&sacqyop=ge&sacqy=&sappl=1&ga10244=10425&saslt=2&ftrt=1&ftrv=1&sabdlo=&sabdhi=&saaff=afdefault&afcj=&afmp=&fsop=1%26fsoo%3D1&fcl=3&frpp=50

petran64
22 Δεκ. 2006, 17:40
new version xwris na kolaei sto dial pad
http://www.orbitfiles.com/download/id1112751727

dtadkrina
22 Δεκ. 2006, 19:14
γεια σας και χρονια πολλα.
ειμαι καινουργιος στα pda (μολις 2 ημερων)
και εχω ενα προβλημα.
απο το μενου "εναρξη" του htc μου
εξαφανιστηκε το υπομενου "ρυθμισεις"
εκανα εγω καποια βλακεια?
πως μπορω να το επαναφερω?

mastelos
22 Δεκ. 2006, 19:49
γεια σας και χρονια πολλα.
ειμαι καινουργιος στα pda (μολις 2 ημερων)
και εχω ενα προβλημα.
απο το μενου "εναρξη" του htc μου
εξαφανιστηκε το υπομενου "ρυθμισεις"
εκανα εγω καποια βλακεια?
πως μπορω να το επαναφερω?
αν το πηρες απο την ace hellas μπες στην σελιδα τους γραψου στο φορθμ και κατεβασε ενα νεο αρχειο ελληνικων που υπαρχει και σου φταχνει το προβλημα
απλα εκαναν λαθος με καποια version που εβγαλαν και θελει αναβαθμιση οι πρωτες συσκευες με την πρωτη εκδοση ελληνικων δεν το ειχαν αυτο;)

καλοριζικο....

xronis80
22 Δεκ. 2006, 19:55
paidia,kalispera.molis shmera agorasa to 3300!apisteyto.exete tipota kala programmatakia gia na ksekinhsv?

QTEC9090
22 Δεκ. 2006, 20:16
καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα με υγεια!!!

ειμαι κατοχος ενος P3300, λιγοτερο απο μηνα το εχω και μου φαινεται πολυ καλο μηχανημα. Διαβαζω εδω για χαμηλο επεξεργαστη, οντως κυκλοφορουν και 400αρηδες αλλα προς το παρον δεν βλεπω να αργει στην λειτουργεια του, χωρις βεβαια να το εχω φορτωσει και με προγραμματα, οχι ακομα τουλαχιστον...Επισης διαβαζω για το navimate ασχημα λογια και εχετε μαλλον δικιο γιατι οντως καπου χανει δρομους...αλλοτε μου λεει να στριψω και αλλοτε οχι...anyway, εχω παρει αντιγραμμενο(αν και υπαρχει καπου και στο Internet να το κατεβασει ο οποιοσδηποτε) destinator pn με χαρτες ευρωπης (εννοειται και Ελλαδας ενημερωμενους πριν 1 εβδομαδα) και πηρα και μια μνημη 512mb αλλα την 80x και να βγαλω αυτη που εχει μεσα...

Πιστευω πως θα δουλεψει πολυ καλα...

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

dtadkrina
22 Δεκ. 2006, 20:39
ευχαριστω maselos.
το πηρα απο την vodafone και ειχε sticker της ace.
οποτε θα το κοιταξω..

jimbrav
22 Δεκ. 2006, 21:26
new version xwris na kolaei sto dial pad
http://www.orbitfiles.com/download/id1112751727

nai alla einai ena arxeio mono...
i egkatastasi pos ginete?:)

lagoudakis
22 Δεκ. 2006, 21:40
nai alla einai ena arxeio mono...
i egkatastasi pos ginete?:)το κανεις αποσυμπιεση και το τρεχεις απο την συσκευη σου;)

jimbrav
22 Δεκ. 2006, 21:47
το κανεις αποσυμπιεση και το τρεχεις απο την συσκευη σου;)

ok ola ok....lathos diko moy.se eyxaristo pantos gia tin apantisi:) :)

lagoudakis
22 Δεκ. 2006, 21:49
θα σε μαλωσω ε;:p :p :D :D

jimbrav
22 Δεκ. 2006, 21:53
θα σε μαλωσω ε;:p :p :D :D

:cry: :cry: :D :D

xronis80
22 Δεκ. 2006, 22:16
paidia,exw provlhma ston sinxronismo toy 3300 me to pc.ekana egkatastsh to activesync,psaxnei to ppc alla den to vriskei.poy borei na ofeiletai?

platoni
22 Δεκ. 2006, 22:18
Παιδιά είναι αλήθεια ότι παρουσιάζει πρόβλημα το destinator 6 στο p3300? (αναφέρθηκε σε forum).
ή έχει bug και παρουσιάζει πρόβλημα και σε άλλα ppcs?

kawaz750
22 Δεκ. 2006, 22:52
Παιδιά είναι αλήθεια ότι παρουσιάζει πρόβλημα το destinator 6 στο p3300? (αναφέρθηκε σε forum).
ή έχει bug και παρουσιάζει πρόβλημα και σε άλλα ppcs?

ναι πρέπει να ισχύει.από οτι έχω δει στο forum το destinator PN είναι οτι καλύτερο για την Άρτεμις

panosha
23 Δεκ. 2006, 00:27
Εχουν βάλει αρχεία από άλλα προγράματα πλοήγησης μέσα στη ROM που δεν μπορείς να επέμβεις και από εκεί είναι το πρόβλημα μάλον, γι αυτό αλλού παρουσιάζεται και αλλού όχι, ανάλογα με το πακέτο και το πρόγραμα πλοήγησης που φοράει η όχι.
Κάποιος φίλος πρότεινε άυτό: Αντικαταστήστε το αρχείο \DestinatorApps\Destinator\GpsLib.dll στο νεο DEST 6.1 με το ίδιο αρχείο απο το PN ή το παλαιό 6 ή 6.1.
Το πρόβλημα θα λυθεί αμέσως.
Γιά δοκιμάστε. :(

Minotavrs
23 Δεκ. 2006, 08:59
Εχουν βάλει αρχεία από άλλα προγράματα πλοήγησης μέσα στη ROM που δεν μπορείς να επέμβεις και από εκεί είναι το πρόβλημα μάλον, γι αυτό αλλού παρουσιάζεται και αλλού όχι, ανάλογα με το πακέτο και το πρόγραμα πλοήγησης που φοράει η όχι.
Κάποιος φίλος πρότεινε άυτό: Αντικαταστήστε το αρχείο \DestinatorApps\Destinator\GpsLib.dll στο νεο DEST 6.1 με το ίδιο αρχείο απο το PN ή το παλαιό 6 ή 6.1.
Το πρόβλημα θα λυθεί αμέσως.
Γιά δοκιμάστε. :(

Δεν το κανει με την ιδια συχνοτητα αλλα και παλι το χανει...

Minotavrs
23 Δεκ. 2006, 09:01
ναι πρέπει να ισχύει.από οτι έχω δει στο forum το destinator PN είναι οτι καλύτερο για την Άρτεμις
Εχει προβλημα αλλα θεωρω οτι η λυση θα δοθει αμεσα απο την εταιρία.. ;)

Minotavrs
23 Δεκ. 2006, 09:03
paidia,exw provlhma ston sinxronismo toy 3300 me to pc.ekana egkatastsh to activesync,psaxnei to ppc alla den to vriskei.poy borei na ofeiletai?

Phgaine mesa stis rythmiseis--> syndeseis--> Usb se PC kai xetsekare thn xrhsh propxwrhmenhs leitourgias :cool:

mastelos
23 Δεκ. 2006, 10:29
to gpslib.dll
σε εμενα τελος το προβλημα

δοκιμαστε το

christou
23 Δεκ. 2006, 12:04
to gpslib.dll

δοκιμαστε το

ποιο ακριβως προβλημα λυθηκε?
αυτο με το λανθασμενο στιγμα πανω στον χαρτη?(30 μετρα πιο πισω?)

petran64
23 Δεκ. 2006, 12:08

nai ali8ia pio einai to problhma pou lu8ike kai den mporo na to entopisw?

mastelos
23 Δεκ. 2006, 12:39

στην original εκδοση του destinator 6 που βγηκε χθες υπηρξε ενα προβλημα στον εντοπισμο του gps
φαινεται οτι με την αλλαγη του παραπανω αρχειου λυθηκε

αφορα οσους εχουν την νομιμη εκδοση του dest6 ......

loydcoyl
23 Δεκ. 2006, 12:47
gia sas paidia molis pira kai egw to artemis
prwti fora pou exw ppc
thelw na rwtiso pws mporw na balw kainioyrgia themata?

jimbrav
23 Δεκ. 2006, 13:18
to gpslib.dll

δοκιμαστε το

να επιβεβαιωσω και εγω οτι το προβλημα λυθηκε με την αντικατασταση που εγινε απο το παραπανω αρχειο :) μπραβο παιδια :) :)

kawaz750
23 Δεκ. 2006, 13:28
στην original εκδοση του destinator 6 που βγηκε χθες υπηρξε ενα προβλημα στον εντοπισμο του gps
φαινεται οτι με την αλλαγη του παραπανω αρχειου λυθηκε

αφορα οσους εχουν την νομιμη εκδοση του dest6 ......

για τους αλλους δεν υπάρχει λύση?

geovaf
23 Δεκ. 2006, 13:56
na rotiso kati pos tha sindetho apo to artemis se wifi kapou pou iparxei eleythero wifi spot? apla anoigo to wifi kai to vriskei aytomata?

mastelos
23 Δεκ. 2006, 14:26
na rotiso kati pos tha sindetho apo to artemis se wifi kapou pou iparxei eleythero wifi spot? apla anoigo to wifi kai to vriskei aytomata?
ναι αν ειναι ελευθερο θα το βρει και θα σε ρωτησει να συνδεθει...

Minotavrs
23 Δεκ. 2006, 14:58
to gpslib.dll

δοκιμαστε το

Kai oxi mono lythike to provlhma tou Gps alla den lagari pleon kai se vgazei sto swsto shmeio..

An valei kaneis to dll apo thn 6.1 tote tah deis oti se vgazei 15-20 metra pio pera..;)

internet_gr
23 Δεκ. 2006, 16:07
ρε παιδιά όταν ανοιγω κάποιο παράθυρο μετα απο λίγα δευτερόλεπτα κλείνει μόνο του και γυρνάει στην επιφάνεια εργασίας... τι μπορεί να φταίει??:(

vazelos13
23 Δεκ. 2006, 20:31
Παιδια μια ερωτηση...Υπαρχει τροπος πατωντας το κουμπι ''επαφες'' να μην βλεπω τις επαφες της καρτας SIM και να βλεπω μονο της συσκευης???

costas_21
23 Δεκ. 2006, 20:34
Κοίτα τα EXIM SPUC κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερα

http://search.ebay.co.uk/ws/search/SaleSearch?sofocus=bs&satitle=screen+protector+for+htc+p3300&sacat=-1%26catref%3DC5&fbd=1&sspagename=h%3Ah%3Aadvsearch%3AUk&from=R6&nojspr=y&pfid=0&fswc=1&few=&saprclo=&saprchi=&fss=0&saslop=1&sasl=&sargn=-1%26saslc%3D0&salic=3&fls=2&saatc=80&sadis=200&fpos=&fsct=&sacur=0&sacqyop=ge&sacqy=&sappl=1&ga10244=10425&saslt=2&ftrt=1&ftrv=1&sabdlo=&sabdhi=&saaff=afdefault&afcj=&afmp=&fsop=1%26fsoo%3D1&fcl=3&frpp=50
Ευχαριστω πολύ φίλε και χρόνια πολλά

costas_21
23 Δεκ. 2006, 20:38
Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος μαζικής επιλογής κάποιων από τα sms (ή των e-mail) έτσι ώστε να διαγραφούν μαζί και όχι ένα - ένα (κάτι σαν το shift+left mouse button). Επίσης υπάρχει τρόπος ηχογράφησης φωνής στο p3300?
Χρόνια πολλά σε όλους!

panosha
23 Δεκ. 2006, 20:53
Kai oxi mono lythike to provlhma tou Gps alla den lagari pleon kai se vgazei sto swsto shmeio..

An valei kaneis to dll apo thn 6.1 tote tah deis oti se vgazei 15-20 metra pio pera..;)
Υπάρχουν πολλοι που το dll από την 6.1 δουλεύει μιά χαρά, ανάμεσα σ' αυτούς κι εγώ, μάλον θέμα συσκευής είναι. :cool:

nervous
23 Δεκ. 2006, 20:55
Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος μαζικής επιλογής κάποιων από τα sms (ή των e-mail) έτσι ώστε να διαγραφούν μαζί και όχι ένα - ένα (κάτι σαν το shift+left mouse button).
Χρόνια πολλά σε όλους!

Χρονια Πολλα :)
Θα τα επιλεξεις ολα με το πενακι και μετα θα κανεις διαγραφη .

mastelos
23 Δεκ. 2006, 20:57
Παιδια μια ερωτηση...Υπαρχει τροπος πατωντας το κουμπι ''επαφες'' να μην βλεπω τις επαφες της καρτας SIM και να βλεπω μονο της συσκευης???
το εχω απαντησει σε αυτο το τοπικ καμια 10ρια φορες:(
αλλα επειδη εισαι δικος μας:lol: σε συνχωρω;)

με ενα registry editor πχ resco
HKCU\ControlPanel\Phone
create DWORD: ShowSim

Value: 0 = hide
1 = show

vazelos13
23 Δεκ. 2006, 21:54
το εχω απαντησει σε αυτο το τοπικ καμια 10ρια φορες:(
αλλα επειδη εισαι δικος μας:lol: σε συνχωρω;)

με ενα registry editor πχ resco
HKCU\ControlPanel\Phone
create DWORD: ShowSim

Value: 0 = hide
1 = show

Ευχαριστω φιλε μου...Με τετοια πικρα (απο την ομαδα) που να διαβασω 100 σελιδες....

andreasarc
23 Δεκ. 2006, 21:58
Καλησπέρα παιδιά,
τελικά πήρα τη μεγάλη απόφαση και άλλαξα το πολυαγαπημένο μου Mio A701 με το p3300.
Οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες αν και είναι εμφανώς πιο αργό από το Mio, ωστόσο σε αποζημιώνει με την εκπληκτική σταθερότητά του, την καλύτερη κάμερα και άλλα πολλά....
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το destinator,
Eίχα αγορασμένο το pn αλλά μη μπορώντας αν περιμένω, κατέβασα το 6 (u know how.....:O :O )
Eπειδή κι εγώ παρατηρώ μια σχετική αργοπορία, αν εγκαταστήσω το original 6
σε συνδυασμό με το αρχειάκι που λέτε παραπάνω, θα δω διαφορά;
Αξίζει τον κόπο;

Minotavrs
23 Δεκ. 2006, 23:34
Καλησπέρα παιδιά,
τελικά πήρα τη μεγάλη απόφαση και άλλαξα το πολυαγαπημένο μου Mio A701 με το p3300.
Οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες αν και είναι εμφανώς πιο αργό από το Mio, ωστόσο σε αποζημιώνει με την εκπληκτική σταθερότητά του, την καλύτερη κάμερα και άλλα πολλά....
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το destinator,
Eίχα αγορασμένο το pn αλλά μη μπορώντας αν περιμένω, κατέβασα το 6 (u know how.....:O :O )
Eπειδή κι εγώ παρατηρώ μια σχετική αργοπορία, αν εγκαταστήσω το original 6
σε συνδυασμό με το αρχειάκι που λέτε παραπάνω, θα δω διαφορά;
Αξίζει τον κόπο;

Mhn kaneis kanena asteio kai peiraxeis to PN ...

To episimo 6 den paizei me to P3300 kanoume alximeies na doulepsei alla tipota akoma (enw nomiza oti lythike to problhma me to dll apo to prohgoumeno 6 stis megales taxuthtes den doulevei tipota !! molis hrtha apo dokimes sthn EO) ..

Perimene na bgei eidikh ekdosh apo thn NGI !!

andreasarc
23 Δεκ. 2006, 23:48
Mhn kaneis kanena asteio kai peiraxeis to PN ...

To episimo 6 den paizei me to P3300 kanoume alximeies na doulepsei alla tipota akoma (enw nomiza oti lythike to problhma me to dll apo to prohgoumeno 6 stis megales taxuthtes den doulevei tipota !! molis hrtha apo dokimes sthn EO) ..

Perimene na bgei eidikh ekdosh apo thn NGI !!

Μα εγώ το 6 έχω και δεν είδα κανένα πρόβλημα, εκτός από μια μικρή καθυστέρηση....
Τι θα βγάλει δηλαδή η NGI;

Minotavrs
23 Δεκ. 2006, 23:57
Μα εγώ το 6 έχω και δεν είδα κανένα πρόβλημα, εκτός από μια μικρή καθυστέρηση....
Τι θα βγάλει δηλαδή η NGI;

H NGi evgale eproxthes thn episimi ekdosh tou 6.1.0.4xxxxx

Distixws den doulevei mhn thn katevaseis ...

Afth pou exeis doulevei kai den exei problhma pli apo afto pou anafereis..

Crumel
23 Δεκ. 2006, 23:59

Είναι λογικό να σου λένε να βάλεις Destinator αφού οι περισσότεροι εδω μέσα είναι της NGI ή της MLS.

Crumel
24 Δεκ. 2006, 00:07
Ok kala Dokimase to destinator kai meta pes mou... :X

Edw to Navimate den kalyptei kala kala thn Athina tha kalyptei tis 77 poleis + thn Thessloniki .

Ektos kai an to plhrws exei na kanei me ta dhmarxia kathe polis ..

BTW bale to destinator dipla tou kai phgaine mia volta kai tha deis megalh diafora kai stis 79 poleis tou Navimate..

Εφόσον γνωρίζεις και για τους 2 πλοηγους όπως αφήνει να εννοηθεί από την άποψη που παραθέτεις τότε θα πρέπει ήδη να ξέρεις ότι στους χάρτες θεσσαλονίκης απλά δεν υπάρχει NGI όταν μιλάμε για Navimate. Μπορούμε αν θέλεις να συγκρίνουμε στοιχεία μεταξύ των δύο για να αποδειχτεί το αυτονόητο. Τώρα σχετικά με Αθήνα το Navimate βγάζει αναβαθμίσεις σχεδόν κάθε μήνα έτσι ώστε να φτάσει γρήγορα το επίπεδο του Destinator το οποίο πρόσεξε...κοστίζει διπλή τιμή σε σχέση με το Navimate. Ελπίζω μέσα από τον διάλογο όσοι δν έχουν τη δυνατότητα να τεστάρουν και τους 2 πλοηγούς να βγάλουν χρήσιμα συνολικα συμπεράσματα.

andreasarc
24 Δεκ. 2006, 00:07
H NGi evgale eproxthes thn episimi ekdosh tou 6.1.0.4xxxxx

Distixws den doulevei mhn thn katevaseis ...

Afth pou exeis doulevei kai den exei problhma pli apo afto pou anafereis..

Αν είναι έτσι, τότε όλα καλά.....
Αλλά είναι κρίμα (τουλάχιστον) να έχεις αγορασμένο το pn, να σου δίνει το 6 δωρεάν , και αυτό να μη δουλεύει....
Κάτι θα πρέπει να κάνουν λογικά γι αυτο, έτσι;

Minotavrs
24 Δεκ. 2006, 00:34
Εφόσον γνωρίζεις και για τους 2 πλοηγους όπως αφήνει να εννοηθεί από την άποψη που παραθέτεις τότε θα πρέπει ήδη να ξέρεις ότι στους χάρτες θεσσαλονίκης απλά δεν υπάρχει NGI όταν μιλάμε για Navimate. Μπορούμε αν θέλεις να συγκρίνουμε στοιχεία μεταξύ των δύο για να αποδειχτεί το αυτονόητο. Τώρα σχετικά με Αθήνα το Navimate βγάζει αναβαθμίσεις σχεδόν κάθε μήνα έτσι ώστε να φτάσει γρήγορα το επίπεδο του Destinator το οποίο πρόσεξε...κοστίζει διπλή τιμή σε σχέση με το Navimate. Ελπίζω μέσα από τον διάλογο όσοι δν έχουν τη δυνατότητα να τεστάρουν και τους 2 πλοηγούς να βγάλουν χρήσιμα συνολικα συμπεράσματα.

Mias kai aneferes se prohgoumeno post oti osoi prtoteinoume destinator eimaste h ths NGI h ths MLS esy pias etairias eisai ?

Kai gia na mhn genikeveis allh fora se plhroforw oti egw den doulevw gia kamia etairia APODEDEIGMENA mono goystarw na bohthaw kai na asxoloume ton elefthero xrono mou gia thn party mou kai kate epektash gia to synolo AFILOKERDOS..

Opoia etairia einai feregia loiponkai exei apodixei oti den kanei arpaxtes kai lamogies exei to support mou .

Mila starata loipon ekporswpeis to navimate ?
An Nai kai exeis orexh na kaneis pragmatiko support kai oxi na koroideveis ton kosmo apodeixeto sthn praxi kai oxi sta logia kai tha me exeis kerdisei...

Ena paradeigma einai ta speedcams gia to destinator pou anevazw kathe mhna me ton makh..

Ta speedcams den eginan gia thn NGI alla gia tous xrhstes ths kai kat' epektash to Destinator ..

An h NGI eixe to navimate h to tom Tom h to papago kai symperiferotan opws twra kai pali tha eixe to support mas..

Mhn tampelopoihs loipon ta panta kai mhn mas bazeis olous se ena sakouli..

An to navimate kai h etairia toy edw sthn ellada apedeixh oti mporei tha mas exei konta ths.

Epeidh omws kalws h kakws to navimate filaraki mou einai akoma sthn arxh isws me tis anavathmiseis pou les na ftasei kapote to destinator alla as perasei se prwth fash to papago kai as stamathsoyn ta paxia logia .

Edw thelei douleia kai oxi logia entypwsiasmou... :cool:

lagoudakis
24 Δεκ. 2006, 00:38
Είναι λογικό να σου λένε να βάλεις Destinator αφού οι περισσότεροι εδω μέσα είναι της NGI ή της MLS.ναι ειμαστε υπαλληλοι της ngi και μας πληρωνουν με τον μηνα για να γραφουμε υπερ της:p :p :D

Minotavrs
24 Δεκ. 2006, 00:47
ναι ειμαστε υπαλληλοι της ngi και μας πληρωνουν με τον μηνα για να γραφουμε υπερ της:p :p :D

NAI NAI !!

Kai epeidh malista den kanoume swsta thn douleia mas....

Mas timwrhsan me to na mhn doulevei to Artemis me thn Olokainouria Episimi Ekdosh tou Destinator 6 pou ebgale h NGI eproxthes :blink: :blink: :lol: :lol:

lagoudakis
24 Δεκ. 2006, 00:57
NAI NAI !!

Kai epeidh malista den kanoume swsta thn douleia mas....

Mas timwrhsan me to na mhn doulevei to Artemis me thn Olokainouria Episimi Ekdosh tou Destinator 6 pou ebgale h NGI eproxthes :blink: :blink: :lol: :lol:ασε ρε μινοταυρε!!!τι αλλο εχουμε να ακουσουμε ακομα:dizzy: κανει εγγραφη ο αλλος πριν 2 ωρες και τα πρωτα ποστ του ειναι κατα του destinator και περι υπαλληλων,o......αντικειμενικος

Crumel
24 Δεκ. 2006, 00:59
Mias kai aneferes se prohgoumeno post oti osoi prtoteinoume destinator eimaste h ths NGI h ths MLS esy pias etairias eisai ?

Kai gia na mhn genikeveis allh fora se plhroforw oti egw den doulevw gia kamia etairia APODEDEIGMENA mono goystarw na bohthaw kai na asxoloume ton elefthero xrono mou gia thn party mou kai kate epektash gia to synolo AFILOKERDOS..

Opoia etairia einai feregia loiponkai exei apodixei oti den kanei arpaxtes kai lamogies exei to support mou .

Mila starata loipon ekporswpeis to navimate ?
An Nai kai exeis orexh na kaneis pragmatiko support kai oxi na koroideveis ton kosmo apodeixeto sthn praxi kai oxi sta logia kai tha me exeis kerdisei...

Ena paradeigma einai ta speedcams gia to destinator pou anevazw kathe mhna me ton makh..

Ta speedcams den eginan gia thn NGI alla gia tous xrhstes ths kai kat' epektash to Destinator ..

An h NGI eixe to navimate h to tom Tom h to papago kai symperiferotan opws twra kai pali tha eixe to support mas..

Mhn tampelopoihs loipon ta panta kai mhn mas bazeis olous se ena sakouli..

An to navimate kai h etairia toy edw sthn ellada apedeixh oti mporei tha mas exei konta ths.

Epeidh omws kalws h kakws to navimate filaraki mou einai akoma sthn arxh isws me tis anavathmiseis pou les na ftasei kapote to destinator alla as perasei se prwth fash to papago kai as stamathsoyn ta paxia logia .

Edw thelei douleia kai oxi logia entypwsiasmou... :cool:

Αρχικά και εφόσον παρακολουθείς πολύ περισσότερο από μένα αυτό το forum τότε θα πρέπει να έχεις παρατηρήσει ότι κάποιοι ήδη έχουν δηλωθεί ανοιχτά ως υπαλληλοι της NGI άρα δεν έβαλα κανέναν σε κανένα σακούλι ..πόσο μάλλον αφού δεν μιλούσα συγκεκριμένα για σενα. Κατα δεύτερο δεν ανήκω στο Navimate αλλά έχω τη συσκευή με το Navimate. Οντως υπάρχουν δίκια στα παραπονα αλλά βλέπω ότι γίνονται και προσπαθειες για ενα λογισμικο πολυ φθηνότερο το οποίο μόνο να ανέβει μπορεί ...και με το σκεπτικό των δωρεάν αναβαθμίσεων εμένα με καλύπτει. Αρα λοιπον όπως δεν σ'αρεσει να σε εντάσω κάπου μην κάνεις ακριβώς το ίδιο με μένα.

Επίσης μιλάς σαν να σε έχει κοροιδέψει κάποιος από το Navimate. Εγώ πάλι έχω πάρει αρκετές φορές το support τους (γιατί ξέρεις έχω και εγώ παράπονα από τον πλοηγό) και τουλάχιστον στον βαθμό που ήταν δυνατό σταθηκαν πολυ εξυπηρετικοί...μέχρι αρχεία που έσβησα καταλάθος μου έστειλαν.

Ελπίζω να συμφωνείς ότι μίλησα σταράτα και ότι όποιος έχει διαφορετική άποψη μεταξύ Destinator-Navimate (όπως εγώ) δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και υπάλληλος του Navimate εκτός και εαν το δηλώσει ...όπως προανέφερα για την περίπτωση της NGI.

Crumel
24 Δεκ. 2006, 01:03
ασε ρε μινοταυρε!!!τι αλλο εχουμε να ακουσουμε ακομα:dizzy: κανει εγγραφη ο αλλος πριν 2 ωρες και τα πρωτα ποστ του ειναι κατα του destinator και περι υπαλληλων,o......αντικειμενικος

Προς πληροφόρηση σου το φόρουμ το διαβάζω εδω και 2 μήνες γιατί αρχικά ήθελα να αποφασίσω αν πρέπει να αγοράσω τη συσκευή και κατα δεύτερο να μάθω ότι αφορά το λογισμικο του. Ο ίδιος περίπου λόγος που είστε φαντάζομαι και εσείς εδώ. 'Εχοντας λοιπον εικόνα για τις απόψεις σας όπως γνωρίζοντας και πλεόν τη συσκευή και το λογισμικό αποφάσισα να πω και εγω την άποψη μου. Πεσμου λοιπόν γιατι η ειρωνεία??

lagoudakis
24 Δεκ. 2006, 01:07
Αρχικά και εφόσον παρακολουθείς πολύ περισσότερο από μένα αυτό το forum τότε θα πρέπει να έχεις παρατηρήσει ότι κάποιοι ήδη έχουν δηλωθεί ανοιχτά ως υπαλληλοι της NGI άρα δεν έβαλα κανέναν σε κανένα σακούλι ..πόσο μάλλον αφού δεν μιλούσα συγκεκριμένα για σενα. Κατα δεύτερο δεν ανήκω στο Navimate αλλά έχω τη συσκευή με το Navimate. Οντως υπάρχουν δίκια στα παραπονα αλλά βλέπω ότι γίνονται και προσπαθειες για ενα λογισμικο πολυ φθηνότερο το οποίο μόνο να ανέβει μπορεί ...και με το σκεπτικό των δωρεάν αναβαθμίσεων εμένα με καλύπτει. Αρα λοιπον όπως δεν σ'αρεσει να σε εντάσω κάπου μην κάνεις ακριβώς το ίδιο με μένα.

Επίσης μιλάς σαν να σε έχει κοροιδέψει κάποιος από το Navimate. Εγώ πάλι έχω πάρει αρκετές φορές το support τους (γιατί ξέρεις έχω και εγώ παράπονα από τον πλοηγό) και τουλάχιστον στον βαθμό που ήταν δυνατό σταθηκαν πολυ εξυπηρετικοί...μέχρι αρχεία που έσβησα καταλάθος μου έστειλαν.

Ελπίζω να συμφωνείς ότι μίλησα σταράτα και ότι όποιος έχει διαφορετική άποψη μεταξύ Destinator-Navimate (όπως εγώ) δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και υπάλληλος του Navimate εκτός και εαν το δηλώσει ...όπως προανέφερα για την περίπτωση της NGI.ειπες οτι ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ειναι της ngi,ειναι 2 ατομα και το εχουν δηλωσει οπως γνωριζεις απο οτι καταλαβαινω,δεν σιγουρα κανουν προσπαθειες στην Navimate και ο χρονος θα δειξει την πορεια της,μακαρι να ειναι καλυτερη για το δικο μας καλο,αλλα αυτη την στιγμη που μιλαμε ειναι για τα μπαζα,αυριο δεν ξερει κανεις

Crumel
24 Δεκ. 2006, 01:09
ειπες οτι ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ειναι της ngi,ειναι 2 ατομα και το εχουν δηλωσει οπως γνωριζεις απο οτι καταλαβαινω,δεν σιγουρα κανουν προσπαθειες στην Navimate και ο χρονος θα δειξει την πορεια της,μακαρι να ειναι καλυτερη για το δικο μας καλο,αλλα αυτη την στιγμη που μιλαμε ειναι για τα μπαζα,αυριο δεν ξερει κανεις

Οκ έχεις δίκιο όντως χρησιμοποίησα λάθος λέξη. Καλώς εφόσον καταλαβαινόμαστε.

nervous
24 Δεκ. 2006, 01:11
Ειρηνη αδελφια ,και Χρονια Πολλα .:)
Μην ξεχναμε οτι στο παρον θεμα μιλαμε για την Artemis κατα κυριο λογο .:O

lagoudakis
24 Δεκ. 2006, 01:13
Προς πληροφόρηση σου το φόρουμ το διαβάζω εδω και 2 μήνες γιατί αρχικά ήθελα να αποφασίσω αν πρέπει να αγοράσω τη συσκευή και κατα δεύτερο να μάθω ότι αφορά το λογισμικο του. Ο ίδιος περίπου λόγος που είστε φαντάζομαι και εσείς εδώ. 'Εχοντας λοιπον εικόνα για τις απόψεις σας όπως γνωρίζοντας και πλεόν τη συσκευή και το λογισμικό αποφάσισα να πω και εγω την άποψη μου. Πεσμου λοιπόν γιατι η ειρωνεία??και πολυ καλα εκανες και ειπες την αποψη σου και απολυτα σεβαστη,αλλα δεν καταλαβα το οτι οι περισοτεροι ειναι της ngi που το στηριξες,εκτος αν εχεις στοιχεια οποτε...,φυσικα και ο καθενας παιρνει συσκευη και λογισμικο που καλυπτει τις αναγκες του,αλλωστε περι ορεξεως....,συγνωμη αν νομισες οτι σε ειρωνευτικα,ειλικρινα δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου;)

lagoudakis
24 Δεκ. 2006, 01:16
Μην ξεχναμε οτι στο παρον θεμα μιλαμε για την Artemis κατα κυριο λογο .:Oξεφυγαμε λιγο nervous:p χρονια πολλα και σε σενα και σε ολα τα παιδια:)

Crumel
24 Δεκ. 2006, 01:20
Μην ξεχναμε οτι στο παρον θεμα μιλαμε για την Artemis κατα κυριο λογο .:O

Αν και νέος εδω μέσα χρόνια πολλα και απο μενα σε όλη τη παρέα με ακόμη καλύτερα και περισσότερα gadgetakia

ntinos
24 Δεκ. 2006, 01:35
καραγκιοζιλικια...μια ζωη τα ιδια και τα ιδια."οι παλιοι οι σωστοι".χρονια πολλα και απο μενα σε ολους.

Crumel
24 Δεκ. 2006, 01:37
καραγκιοζιλικια...μια ζωη τα ιδια και τα ιδια."οι παλιοι οι σωστοι".χρονια πολλα και απο μενα σε ολους.

Αν αναφέρεσαι σε μένα λάθος το έλαβες. Ως νέος δεν έχω την συχνή επικοινωνία στο φόρουμ που έχουν όλοι όσοι είναι καιρό εδώ και φυσικά δεν με γνωρίζουν. Ελπίζω να ήμουν ξεκάθαρος.

ntinos
24 Δεκ. 2006, 02:00
δεν καταλαβες φιλε μου."η κολωνια εδω μεσα κραταει.....".φυσικα και δεν αναφερομουν σε κανεναν,και πολυ περισοτερο σε σενα.φοβου τους απλους στο πνευμα και τους "παλιους" εδω μεσα.και για να στο μεταφρασω καλυτερα χιλιες φορες διαβαζε,γιατι υπαρχουν και καλα παιδια,παρα ...μιλα.χρονια πολλα

lagoudakis
24 Δεκ. 2006, 02:14
κρυο σημερα ε;λεω ΑΝ ειναι ευκολο και θελετε μπορουμε να συνεχισουμε την συζητηση για το Ρ3300;

fotis_g
24 Δεκ. 2006, 05:31
ontws paidia,gia na synexisoyme tin koyventa,exw ena poly sovaro provlima.xtes to mesimeri me enimerwsan filoi moy me sms oti me epairnan tilefwno kai xtypoyse mia fora kai meta toys edeixne kateilimeno. Meta apo soft reset doyleye mia xara.to vrady omws,pali ta idia kai meta apo soft reset kai pali ola mia xara.den peiraksa tipota re gmt.ti mporei na ftaiei?Ax thee moy,kane na min thelw hard reset!!!!

kawaz750
24 Δεκ. 2006, 11:50
καλημέρα σε όλα τα παιδιά του Forum.καλά Χριστούγεννα και μετο καλό να μας μπει το νέο έτος,υγεία και ευτυχεία σεε όλους!!

Υ.Σ 1 Με ένα πρωτάθλημα για την ΑΕΚ επιτέλους :up:
Υ.Σ 2 Να μου φέρει σύντομα την Αρτεμις ο Santa Billys :D
Υ.Σ 3 Να πάρω την μετάταξη για το Ναυτικο γιατι τον Φεβρουάριο μπαίνω..:ninja:

kirileman
24 Δεκ. 2006, 12:33
Περί... "απόψεων που γίνονται σεβαστές" ήταν ο λόγος... σβήστηκε!

Minotavrs
24 Δεκ. 2006, 12:49
XRONIA POLLA kai apo emena SE OLOUS tous filous ..

Ygeia kai eftyxia se esas kai tis oikogeneies sas.....

nikoleon
24 Δεκ. 2006, 13:22
Χρόνια πολλά κι από εμένα με υγεία και ό,τι ποθεί ο καθένας!

kirileman
24 Δεκ. 2006, 13:25
Α ναι, χρονια πολλά κ καλά!

christou
24 Δεκ. 2006, 15:04
χρονια πολλα με υγεια και ευτυχια σε ολα τα μελη του myphone και τις οικογενειες τους

lagoudakis
24 Δεκ. 2006, 16:55
ontws paidia,gia na synexisoyme tin koyventa,exw ena poly sovaro provlima.xtes to mesimeri me enimerwsan filoi moy me sms oti me epairnan tilefwno kai xtypoyse mia fora kai meta toys edeixne kateilimeno. Meta apo soft reset doyleye mia xara.to vrady omws,pali ta idia kai meta apo soft reset kai pali ola mia xara.den peiraksa tipota re gmt.ti mporei na ftaiei?Ax thee moy,kane na min thelw hard reset!!!!εφτιαξε φιλε μου;μηπως ηταν τυχαιο και ειχε να κανει με το δικτυο σου;

fotis_g
24 Δεκ. 2006, 19:56
den kserw re lagoydaki.den moy to ksanaekane.tremw min ksanaginei giati oloi nomizoyn oti toys rixnw porta.ta xronia polla kai apo emena!

alx255
25 Δεκ. 2006, 02:29
Χρονια πολλα σε ολους μας να ειμαστε καλα και παντα εδω να τα λεμε.:p

costas_21
25 Δεκ. 2006, 09:29
Χρονια Πολλα :)
Θα τα επιλεξεις ολα με το πενακι και μετα θα κανεις διαγραφη .

Συγνώμη αλλά εστω ότι έχω 12 μηνύματα και θέλω να σβήσω τα 7 (που μπορεί να μην είναι και συνεχόμενα). Πώς τα επιλέγω με το πενάκι?

lagoudakis
25 Δεκ. 2006, 11:47
den kserw re lagoydaki.den moy to ksanaekane.tremw min ksanaginei giati oloi nomizoyn oti toys rixnw porta.ta xronia polla kai apo emena!τυχαιο θα ηταν πιστευω.χρονια πολλα:)

lagoudakis
25 Δεκ. 2006, 11:49
κρατας πατημενο το πενακι 2-3 δευτερολεπτα πανω στο μηνυμα και μετα επιλεγεις διαγραφη

DCH
25 Δεκ. 2006, 13:45
Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους.
Ψάχνω για επιτραπέζια βάση και βάση αυτοκινήτου. Θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει κάτι που έχει δοκιμάσει και που θα μπορούσα να τις βρώ; Επίσης κάρτα 2 gb έχει δοκιμάσει κανείς και απο που μπορώ να βρώ σε καλή τιμή; Ευχαριστώ!:)

rush2
25 Δεκ. 2006, 15:26
Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία!
Επειδή δεν γνωρίζω εάν ξαναρωτήθηκε πως μπορούμε να αλλάξουμε τον ήχο στα μηνύματα ή στο ξυπνητήρι βάζοντας κάποιο mp3 ήχο; Γίνετε και αν ναι πως ρε παιδιά γιατί οι προεπιλεγμένοι είναι χάλια.

myphone.gr
Όροι Χρήσης :: Προσωπικά Δεδομένα