Jump to content

Συζήτηση για τις πανεπιστημιακές καταλήψεις


haris84
 Κοινοποίηση

ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ?  

189 members have voted

  1. 1. ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ?

    • Ναι
      80
    • Οχι
      109


Recommended Posts

nai na bgei kati mia apanthsh pros ta nea metra pou 8eloun na perasoun, oxi apla na kanoume katalhpseis gia na xasoume thn e3etastikh kai na fygoume gia kalokairi...

Aν διαβασες το αμεσως επομενο μηνυμα μου θα καταλαβες οτι αναφερομαι στη σοβαροτητα της ολης καταστασης και οχι στο να φυγουμε για προωρες διακοπες...

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια συγνωμη δηλαδη γιατι τα εχω παρει πολλυ αγρια με την ολη κατασταση. ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ "ΚΥΡΙΟΙ" μικροι, μεγαλοι, που μας περνουν σοτ λαιμο τους ετσι; Με δικαιολογια των "αγωνα" τους θυσιαζουν στον βωμο τους φοιτητες που πραγματικα ενδιαφερονται, φοιτητες που δουλευουν παραλληλα, φοιτητες που θελουν επιτελους να τελειωσουν, φοιτητες με εξοδα. Θυματα πολεμου και αυτοι για τα συμφεροντα τους. :mad:

 

Αν ακυρωθει η εξεταστικη εχει παει ενα ολοκληρο εξαμηνο για μενα χαμενο :( με κοπους με εξοδα, τον περασμενο μηνα νοικιασα και σπιτι για να αποφυγω το πηγαινε-ελα. ΟΛΑ ΧΑΜΕΝΑ. Ειναι ντροπη και αισχος. Με ρωτησε κανεις; Δεν θελω να αγωνιζεται κανεις για μενα (και μαλιστα χωρις την συγκαταθεση μου). Δεν γενηθηκα μα****κας. Ξερω τα διακαιωματα μου πολυ καλα.

 

Αυτα :( :( :(

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια συγνωμη δηλαδη γιατι τα εχω παρει πολλυ αγρια με την ολη κατασταση. ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ "ΚΥΡΙΟΙ" μικροι, μεγαλοι, που μας περνουν σοτ λαιμο τους ετσι; Με δικαιολογια των "αγωνα" τους θυσιαζουν στον βωμο τους φοιτητες που πραγματικα ενδιαφερονται, φοιτητες που δουλευουν παραλληλα, φοιτητες που θελουν επιτελους να τελειωσουν, φοιτητες με εξοδα. Θυματα πολεμου και αυτοι για τα συμφεροντα τους. :mad:

 

Αν ακυρωθει η εξεταστικη εχει παει ενα ολοκληρο εξαμηνο για μενα χαμενο :( με κοπους με εξοδα, τον περασμενο μηνα νοικιασα και σπιτι για να αποφυγω το πηγαινε-ελα. ΟΛΑ ΧΑΜΕΝΑ. Ειναι ντροπη και αισχος. Με ρωτησε κανεις; Δεν θελω να αγωνιζεται κανεις για μενα (και μαλιστα χωρις την συγκαταθεση μου). Δεν γενηθηκα μα****κας. Ξερω τα διακαιωματα μου πολυ καλα.

 

Αυτα :( :( :(

 

Σύμφωνοι ferryman, αλλά νομίζω πως κοιτάς το δέντρο και χάνεις το δάσος... κατανοώ την ανάγκη σου να πάρεις το...τιμημένο το πτυχίο επιτέλους, αλλά ο αγώνας αυτός, που εσύ βάζεις μέσα σε εισαγωγικά, είναι ένας από αυτούς που πραγματικά αξίζουν να γίνονται... Γιατί εσύ μπορεί να τελείωνεις, άλλα κάποιοι άλλοι έρχονται...Δεν πρέπει να παλεύουμε μονάχα για τον εαυτό μας αλλά και για αυτούς που έρχονται μετά! Αν και εδώ που τα λέμε και εσένα και εμένα που είμαι ήδη μέσα, μακροπρόθεσμα θα μας επηρεάσει ένας τέτοιος νόμος! ;)

 

Οπότε συμφωνώ μαζί σου, εν μέρει. Αλλά από την άλλη δεν είναι κατάληψη/απεργία του τύπου "Δε βαριέσαι έχει και Mundial που να δίνουμε τώρα;" αλλά (επιτέλους!) μια ουσιαστική πράξη αντίθεσης σε όσα προσπαθούν να περάσουν για μας...χωρίς εμάς...

 

(ουφ, σαν ΠΚΣίτης μιλάω! :lol: :lol: :lol: )

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια συγνωμη δηλαδη γιατι τα εχω παρει πολλυ αγρια με την ολη κατασταση. ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ "ΚΥΡΙΟΙ" μικροι, μεγαλοι, που μας περνουν σοτ λαιμο τους ετσι; Με δικαιολογια των "αγωνα" τους θυσιαζουν στον βωμο τους φοιτητες που πραγματικα ενδιαφερονται, φοιτητες που δουλευουν παραλληλα, φοιτητες που θελουν επιτελους να τελειωσουν, φοιτητες με εξοδα. Θυματα πολεμου και αυτοι για τα συμφεροντα τους. :mad:

 

Αν ακυρωθει η εξεταστικη εχει παει ενα ολοκληρο εξαμηνο για μενα χαμενο :( με κοπους με εξοδα, τον περασμενο μηνα νοικιασα και σπιτι για να αποφυγω το πηγαινε-ελα. ΟΛΑ ΧΑΜΕΝΑ. Ειναι ντροπη και αισχος. Με ρωτησε κανεις; Δεν θελω να αγωνιζεται κανεις για μενα (και μαλιστα χωρις την συγκαταθεση μου). Δεν γενηθηκα μα****κας. Ξερω τα διακαιωματα μου πολυ καλα.

 

Αυτα :( :( :(

Δυστυχως η πλειοψηφία (η οποία σε μερικές περιπτώσεις ειναι τα 4 ατομα παραπάνω :mad: )

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια συγνωμη δηλαδη γιατι τα εχω παρει πολλυ αγρια με την ολη κατασταση. ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ "ΚΥΡΙΟΙ" μικροι, μεγαλοι, που μας περνουν σοτ λαιμο τους ετσι; Με δικαιολογια των "αγωνα" τους θυσιαζουν στον βωμο τους φοιτητες που πραγματικα ενδιαφερονται, φοιτητες που δουλευουν παραλληλα, φοιτητες που θελουν επιτελους να τελειωσουν, φοιτητες με εξοδα. Θυματα πολεμου και αυτοι για τα συμφεροντα τους. :mad:

 

Αν ακυρωθει η εξεταστικη εχει παει ενα ολοκληρο εξαμηνο για μενα χαμενο :( με κοπους με εξοδα, τον περασμενο μηνα νοικιασα και σπιτι για να αποφυγω το πηγαινε-ελα. ΟΛΑ ΧΑΜΕΝΑ. Ειναι ντροπη και αισχος. Με ρωτησε κανεις; Δεν θελω να αγωνιζεται κανεις για μενα (και μαλιστα χωρις την συγκαταθεση μου). Δεν γενηθηκα μα****κας. Ξερω τα διακαιωματα μου πολυ καλα.

 

Αυτα :( :( :(

Καλο ειναι να μη κοιταμε μονο την παρτη μας...το εχω ξαναγραψει πιο πανω.Παρομοιως βρισκομαι ελαχιστα πριν το πτυχιο...ομως θα πρεπει να σκεφτουμε και καποια αλλα πραγματα.Αν δεν γινειν αυτος ο 'ανουσιος'αγωνας οπως λες,τοτε το πτυχιο το δικο σου,το δικο μου και ολων μας γενικα δεν θα εχει την αξι ουτε ενος lower.Eπιπλεον,κανονικα και με το νομο,θα μπορει ο οποιοσδηποτε μπορει να καταβαλλει ενα αδρο χρηματικο ποσο να αποκτα ευκολα ενα πτυχιο,εναν τιτλο σπουδων για τον οποιο εσυ κατεβαλες μεγαλη προσπαθεια,κοπο και για τον οποιο και οι δικοι σου επιβαρυνθηκαν οικονομικα(με τα φροντιστηρια,τα εξοδα αν εισαι απο επαρχια κλπ).τελος,αν δεν γινει αυτο τ πραγμα,η μοναδικη 'επιλογη' που ολοι μας θα εχουμε σαν μελλοντικοι γονεις ειναι να στελνουμε τα παιδια μας στα ιδιωτικα πανεπιστημια δινοντας ενα σημαντικο ποσο απο το υστερημα μας.Η αλλη επιλογη θα ειναι ν'αφησουμε τα παιδια μας ανειδικευτους εργατες,στο ελεος της αγορας εργασιας.Και ενα απο τα πιο σημαντικα:πανω σ'αυτο μπορει να 'πατησει' στο μελλον οποιαδηποτε κυβερνηση,ανεξαρτητα απο χρωμα(γαλαζιο,πρασινο,κοκκινο),για να καιπερικοψει και αλλα απο τα δικαιωματα των φοιτητων.Αυτα,και να μην βλεπουμε,οσο γινεται,τα πργματα κοντοφθαλμα(αυτο ισχυει για ολους μας)

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαρεθει να ακουω καθε χρονο ΛΥΚΟΣ! και μαλιστα απο τους ιδιους και τους ιδιους. Παντα υποκυνουμενοι ειναι ολοι οι κομματοποιημενοι φοιτητες και οι βαμενοι συνδικαλιστες καθηγητες. Το μονο που κερδιζουμε ειναι να χανουμε μαθηματα.

 

Οσο για το μελλον μου εγω θα το καθορισω και κανενας αλλος. Δεν κοιταω την παρτη μου. Αν ηταν ετσι θα ειχα γραφτει σε καμια ΠΑΣΠ, ΔΑΠ και τα συναφη και θα γινομουνα βουλευτης ή δημοσιος υπαλληλος ;)

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Ferryman, ας πατούσες στην Γενική Συνέλευση να ψήφιζες. Ακου εκει "δεν σε ρώτησε κανένας".

Και στο κάτω κάτω, υπάρχουν άτομα σαν εσένα που επειδή δουλεύουν χρωστάνε 5-6 μαθήματα και κινδυνεύουν με το νέο νομοσχέδιο να μην πάρουν πτυχίο.

Αν υποθέσουμε ότι τώρα είσαι 3ο έτος και χρωστάς 1 μόνο μάθημα, απ το δεύτερο έτος, και τελειώσει η εξεταστική του Σεπτέμβρη χωρίς να το περάσεις (επειδή είναι παλούκι και το 90% των εγγεγραμμένων το χρωστάει), με το καινούριο νόμο-πλαίσιο θα πρέπει να θυσιάσεις 1 ολόκληρο χρόνο για αυτο το μάθημα για να το περάσεις. Και μετά να μπορείς να επιλέξεις μαθήματα του 3ου και 4ου έτους, τα οποία να τα περάσεις τρέχοντας στα 6 έτη. Αν όλα αυτά σου φαίνονται δίκαια και λογικά, πάνε στη ΓΣ να ψηφίσεις κατά της κατάληψης.

 

Οσα έχουμε τα έχουν κατακτήσει με αγώνες οι γονείς μας και οι παππούδες μας, τουλάχιστον ας αγωνιστούμε να μην τα χάσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαρεθει να ακουω καθε χρονο ΛΥΚΟΣ! και μαλιστα απο τους ιδιους και τους ιδιους. Παντα υποκυνουμενοι ειναι ολοι οι κομματοποιημενοι φοιτητες και οι βαμενοι συνδικαλιστες καθηγητες. Το μονο που κερδιζουμε ειναι να χανουμε μαθηματα.

 

Οσο για το μελλον μου εγω θα το καθορισω και κανενας αλλος. Δεν κοιταω την παρτη μου. Αν ηταν ετσι θα ειχα γραφτει σε καμια ΠΑΣΠ, ΔΑΠ και τα συναφη και θα γινομουνα βουλευτης ή δημοσιος υπαλληλος ;)

Δεν ειναι ολοι οι φοιτητες υποκινουμενοι και κομματικοποιημενοι...αυτο δεν νομιζω οτι ειναι σωστο...το βολεμα δεν εχει να κανει μονο με το να μπει καποιος σε καποια παραταξη για να μπει στο δημοσιο η στη βουλη,αλλα και με τη σκεψη 'ας παρω το πτυχιο μου και γαια πυρι μειχθητω'

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μην φτάσουμε αλλού το θέμα και κλειδωθεί... Το επανέφερα για να ενημερώνουμε ο ένας τον άλλο για το τι θα γίνει με την εξεταστική! Οχι για να κρίνουμε ποιός βολεύεται και ποιός όχι και για το αν πρέπει ή όχι να γίνει κατάληψη και απεργία! Όποιος δεν συμφωνεί με κάτι τέτοιο ψηφίζει στην ΓΣ της σχολής του! That's it! Αν οι περισσότεροι συμφωνούν περνάει το δικό του, αν όχι περνάει το αντίθετο. It's as simple as that! :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μην φτάσουμε αλλού το θέμα και κλειδωθεί... Το επανέφερα για να ενημερώνουμε ο ένας τον άλλο για το τι θα γίνει με την εξεταστική! Οχι για να κρίνουμε ποιός βολεύεται και ποιός όχι και για το αν πρέπει ή όχι να γίνει κατάληψη και απεργία! Όποιος δεν συμφωνεί με κάτι τέτοιο ψηφίζει στην ΓΣ της σχολής του! That's it! Αν οι περισσότεροι συμφωνούν περνάει το δικό του, αν όχι περνάει το αντίθετο. It's as simple as that! :)

+1 και απο εμενα DesertSMisSRaiN.Αλλα και οι αποψεις που ανταλλαξαμε παραπανω ηταν σημαντικες...

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ισως να το παρατραβηξα λιγο. Αγωνιω και εγω. Συνελευσεις δεν παω γιατι ξερω ποιοι μαζευονται, τι λενε και πως τα λενε. Προτυμω να μαθαινω τα νεα απο αλλου.
http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

+1 και απο εμενα DesertSMisSRaiN.Αλλα και οι αποψεις που ανταλλαξαμε παραπανω ηταν σημαντικες...

 

Το ξέρω haris, αλλά δεν μπορούμε ποτέ να συμφωνήσουμε για τέτοια θέματα όλοι, και πολύ φοβάμαι πως ήδη έπαιρνε μια τροπή προς πολιτική συζήτηση! Anyway, ας γυρίσουμε στο θέμα. :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

oκ.οχι,καθε αλλο παρα κομματικα χρωματισμενα ηταν τα σχολια μου.αλλωστε η ιδιωτικοποιηση των ΑΕΙ ειναι ζητημα ευρυτερο που δεν χωραει κομματικους χρωματισμους.αλλα οπως πολυ σωστα ειπες,ας γυρισουμε στο θεμα...

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

foitites epi ptyxio (4o etos kai anw) tha dwsoun kanonika eksetaseis.

opws kai autoi pou xrwstane ptyxiakes den exoun provlima.

 

oi mikroteroi foitites kata 90% kalo septembri!

Yπαρχει ενα μικρο λαθος.οι 'επι πτυχιω' φοιτητες ειναι αυτοι που εχουν ξεπερασει το προβλεπομενο οριο για τις σπουδες,δηλ.5ο ετος και ανω αν οι σπουδες ειναι 4 χρονων,7ο ετος αν η διαρκεια σπουδων ειναι 6 χρονια(π.χ. Ιατρικη).με αλλα λογια οι φοιτητες απο 1ο ως 4ο ετος(η 5ο αν ειναι ΕΜΠ η 6ο αν ειναι Ιατρικη)μαλλον καλο Σεπτεμβρη.Ακομη ομως δεν εχει ανακοινωθει κατι επισημο,οποτε καλο ειναι να μην κανουμε απλα εκτιμησεις...

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αδικο να χαθει η εξεταστικη του Ιουνιου για τους 4οετεις που θελουν να παρουν πτυχιο κ δει γιαυτους που πανε για μεταπτυχιακο απο Σεπτεμβρη...πολυ αδικο
IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αδικο να χαθει η εξεταστικη του Ιουνιου για τους 4οετεις που θελουν να παρουν πτυχιο κ δει γιαυτους που πανε για μεταπτυχιακο απο Σεπτεμβρη...πολυ αδικο

4ετης κι εγω αλλα δεν το θεωρω αδικο,οταν υπαρχουν τοσα προβληματα και ερχονται και αλλα,που ομως πρεπει με καποια αντιδραση να αντιμετωπιστουν...

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

4ετης κι εγω αλλα δεν το θεωρω αδικο,οταν υπαρχουν τοσα προβληματα και ερχονται και αλλα,που ομως πρεπει με καποια αντιδραση να αντιμετωπιστουν...

 

τα προβληματα υπηρχαν υπαρχουν κ θα υπαρχουν.Συμφωνω να γινει καταληψη κ απεργιες αλλα να μη φτασουμε στο σημειο να βλαπτουμε το ιδιο μας το δικαιωμα για εξετασεις....γιατι δεν ξεκινησαν οι απεργιες-καταληψεις πριν το Πασχα? γιατι δεν σταματαμε τις καταληψεις πριν την εξεταστικη? παμε να βγαλουμε τα ματια μας για να αποδειξουμε τι? Πιστευεις οτι με την καταληψη αυτη θα λυθουν τα προβληματα,με το να χασουμε την εξεταστικη?

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Δραστηριοποιηθειτε ....! δεν εχει κανενα κομμακαι καμια οργανωση την εξουσια να σας αφαιρει το δικαιωμα της Εξεταστικης...ειναι γελιο αυτο που συμβαινει...

 

Τα προβληματα υπηρχαν υπαρχουν κ θα υπαρχουν.Συμφωνω να γινει καταληψη κ απεργιες αλλα να μη φτασουμε στο σημειο να βλαπτουμε το ιδιο μας το δικαιωμα για εξετασεις....γιατι δεν ξεκινησαν οι απεργιες-καταληψεις πριν το Πασχα? γιατι δεν σταματαμε τις καταληψεις πριν την εξεταστικη? παμε να βγαλουμε τα ματια μας για να αποδειξουμε τι? Πιστευεις κανεις οτι θα λυθουν τα προβληματα,με το να χασουμε την εξεταστικη?

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

τα προβληματα υπηρχαν υπαρχουν κ θα υπαρχουν.Συμφωνω να γινει καταληψη κ απεργιες αλλα να μη φτασουμε στο σημειο να βλαπτουμε το ιδιο μας το δικαιωμα για εξετασεις....γιατι δεν ξεκινησαν οι απεργιες-καταληψεις πριν το Πασχα? γιατι δεν σταματαμε τις καταληψεις πριν την εξεταστικη? παμε να βγαλουμε τα ματια μας για να αποδειξουμε τι? Πιστευεις οτι με την καταληψη αυτη θα λυθουν τα προβληματα,με το να χασουμε την εξεταστικη?

Κolabrou,οι απεργιακες κινητοποιησεις και καποιες καταληψεις ειχαν ξεκινησει πριν το Πασχα,απο Μαρτιο κιολας,με μορφη 'κυλιομενων απεργιων (2ημερα).δεν ξερω βεβαια τι ισχυει στο δικο σου Πανεπιστημιο.Πιστευω οτι αν υπαρξει αντισταση απο την πλευρα καθηγητων και φοιτητων ισως να μην αντιμετωπισουμε τα προβληματα που θα φερει το νεο νομοσχεδιο,το οποιο θα οδηγησει ουσιαστικα τα δημοσια πανεπιστημια σε διαλυση.και απο εκει ισως τεθουν βασεις για εναν υγιη διαλογο για την καλυτερευση των υπαρχουσων συνθηκων(που δεν ειναι και οι καλυτερες).Αν χασουμε την εξεταστικη,αυτο θα ειναι το τιμημα της κινητοποιησης.Σε καθε κινητοποιηση υπαρχει κ ενα τιμημα.Δεν μπορουμε,οπως φαινεται οτι εχουν γινει τα πραγματα,και να γινει προσπαθεια για να επιτευχθει η διατηρηση και η καλυτερευση των δημ.πανεπιστημιων και να κυλησουν ολα ομαλα(αν και αυτο θα ηταν το ιδανικο).Και απο την αλλη,οπως εχουμε ολοι το δικαιωμα να εξεταστουμε,ετσι εχουμε και το δικαιωμα της δωρεαν εκπαιδευσης και της φοιτησης σε πανεπιστημια που παρεχουν γνωσεις και ουσιαστικους τιτλους σπουδων,με καλυτερες συνθηκες,για εμας και για αυτους που ερχονται μετα απο εμας.Γιατι και απο την αλλη,η λογικη 'ας δωσουμε εμεις που παιρνουμε πτυχιο και οι αλλοι ας πανε στο καλο' μου φαινεται λιγο εγωιστικη.Επιπλεον αν λεμε 'προβληματα υπηρχαν,υπαρχουν και θα υπαρχουν',ουσιαστικα δεν προσπαθουμε να τα επιλυσουμε,διογκωνονται και δημιουργειται ενας φαυλος κυκλος.Αυτα,και ας μην θεωρηθει παρακαλω το ποστ πολιτικο-κομματικο,γιατι απλα δεν ειναι.

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δραστηριοποιηθειτε ....! δεν εχει κανενα κομμακαι καμια οργανωση την εξουσια να σας αφαιρει το δικαιωμα της Εξεταστικης...ειναι γελιο αυτο που συμβαινει...

 

Τα προβληματα υπηρχαν υπαρχουν κ θα υπαρχουν.Συμφωνω να γινει καταληψη κ απεργιες αλλα να μη φτασουμε στο σημειο να βλαπτουμε το ιδιο μας το δικαιωμα για εξετασεις....γιατι δεν ξεκινησαν οι απεργιες-καταληψεις πριν το Πασχα? γιατι δεν σταματαμε τις καταληψεις πριν την εξεταστικη? παμε να βγαλουμε τα ματια μας για να αποδειξουμε τι? Πιστευεις κανεις οτι θα λυθουν τα προβληματα,με το να χασουμε την εξεταστικη?

(ο kolabrou το έγραψε)

 

Καλά χαζός είσαι ; Εμείς που θέλουμε να δούμε μουντιάλ δεν μας λυπάσαι;

Link to comment
Share on other sites

Το ζητημα ειναι πιο σοβαρο απο το αν θα δουμε η οχι το Μουντιαλ πιστευω...

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ζητημα ειναι πιο σοβαρο απο το αν θα δουμε η οχι το Μουντιαλ πιστευω...

 

Συμφωνω απολυτα. Το θεμα ειναι παρα πολυ σημαντικο και θα πρεπει σιγα σιγα ολοι οι φοιτητες να το καταλαβουν. Απο αυτο κρινετε οχι μονο το μελλον μας αλλα και των παιδιων μας. Οι κινητοποιησεις ειναι το μονο μας οπλο και θα πρεπει να το χρησιμοποιησουμε αναλογα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα με τον kolabrou οπως ειχα γραψει και πιο πανω αλλα πολυ σωστα ειπε ενας Mod να μην το τραβηξουμε σ'αυτο το τοπικ.
http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω οτι το τραβαμε πολιτικα εδω μεσα,σ'αυτο το τοπικ.Απλα αναφερομαστε στις διαστασεις αυτου του φλεγοντος ζητηματος.Dragonheart,πιστευω οτι αρκετοι το εχουν αντιληφθει,δηλ ποσο κρισιμα ειναι τα πραγματα.Αλλοι παλι οχι.και οταν βλεπεις αποψεις του στυλ 'να μην κανουμε απεργιες γιατι θελω να παρω το πτυχιο μου(και ας γινει ο,τι θελει)'απο τη μια ή 'να κανουμε απεργιες γιατι θελω να δω το Μουντιαλ η να παω διακοπες' απο την αλλη,τοτε υπαρχει προβλημα νοοτροπιας νομιζω...τεσπα...

Q:I've always tried to teach you two things.First,never let them see you bleed.

James Bond:And the second?

Q:Always have an escape plan,007!http://i.esmas.com/image/0/000/003/563/Pierce_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...