PDA

View Full Version : [S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25

dnik69
21 Σεπ. 2007, 13:03
δεν βρικσω το λογο να βαλεις antivirus αφου δεν
υπαρχει καποιος ιος.:O

θέλω να μπω στο ιντερνετ μέσω wi-fi γι'αυτό. Νομίζω χρειάζεται...

gianpithio
21 Σεπ. 2007, 14:44
@dnik69 εφοσον δεν υπαρχει ακομη ιος για τα κινητα μας μην ανησυχεις :)

dnik69
21 Σεπ. 2007, 15:04
μου φαίνεται οτι στο Site της f-secure είχα δει οτι υπάρχει ο πρώτος επίσημος ιος για κινητά.

Συγκεκριμένα εδώ:
http://www.f-secure.com/v-descs/commwarrior.shtml

Για δείτε και πείτε μου!

mikemilos
21 Σεπ. 2007, 15:09
exw ena n95 eixa thn version 11 eixa valei to windows live messenger kai ola kala.... ekana xthes anabathmish stn 12 ola ta programmata trexoyn kanonika to messenger to kanw install kanonika alla otan kanw klik panw sto eikonidio tipota... poloi poy kserw me n95 kai idia version logismikoy toys doyleyei mia xara.... kamia idea??

gianpithio
21 Σεπ. 2007, 15:13
Καντο απεγκατασταση και παλη εγκατασταση

nervous
21 Σεπ. 2007, 16:03
μου φαίνεται οτι στο Site της f-secure είχα δει οτι υπάρχει ο πρώτος επίσημος ιος για κινητά.

Συγκεκριμένα εδώ:
http://www.f-secure.com/v-descs/commwarrior.shtml

Για δείτε και πείτε μου!

virus υπαρχουν αλλα ΟΧΙ για symbian 9.1 :rolleyes:

dnik69
21 Σεπ. 2007, 16:27
α οκ απλα το είχα δει γι'αυτο ρώτησα. Thanks για το info.

nervous
21 Σεπ. 2007, 16:30
Nokia Conversation
http://img523.imageshack.us/img523/4092/s60conversation1dj2.th.jpg (http://img523.imageshack.us/my.php?image=s60conversation1dj2.jpg) http://img523.imageshack.us/img523/2341/s60conversation2ck8.th.jpg (http://img523.imageshack.us/my.php?image=s60conversation2ck8.jpg)
Conversation is a messaging application that allows you to follow your conversations,
organized by individual contacts. In addition, the application provides an easy way for replying to messages,
and to continue the conversations.

After installation, the application will appear in your device as an application shortcut, and as a new tab
in your Contacts application.

First, install Nokia Contacts Services Support Package to the device memory (not to the memory card)
Second, install Conversation application.

http://www.nokia.com/A4568203

Meraklis87
21 Σεπ. 2007, 19:25
δεν βρικσω το λογο να βαλεις antivirus αφου δεν
υπαρχει καποιος ιος.:O

Κι όταν βγεί ιός ποιος θα με ενημερώσει για να εγκαταστήσω antivirus;

gianpithio
21 Σεπ. 2007, 19:53
Κι όταν βγεί ιός ποιος θα με ενημερώσει για να εγκαταστήσω antivirus;
Tα πραγματα ειναι πιο απλα..

Κανενας ιος δεν κανει εγκατασταση απο μονος του. Εαν θελεις να μην ανησυχεις για τους ιους οταν σου στελνουν μηνυματα αγνωστη με bluetooth μην τα περνεις καθολου η και να τα δαιχεσε εαν οταν τα ανηξεις δεν ειναι καποια φοτο η τραγουδι αλλα σε ρωτησει εαν θελεις να κανει εγκατασταση πατησε οχι :)

gianpithio
22 Σεπ. 2007, 14:55
Θελω να φτιαξω white list για της κλησεις και τα μηνυματα :rolleyes:

Πιο κατα την γνωμη σας ειναι το καλυτερο προγραμμα για αυτη την δουλια?
(ας ειναι αλλο για της κλησεις και αλλο για τα μηνυματα)

dkostas
22 Σεπ. 2007, 15:12
υπαρχει καποια εφαρμογη που να μετραει την διαρκεια των εξερχομενων κλησεων προς ενα αριθμο ή προς μια ομαδα αριθμων την οποια θα καθοριζω εγω ή καπως ετσι τελοσπαντων?
Οπως ειναι το μητρωο του τηλεφωνου δηλαδη που εχει "φιλτρα" για την εξερχομενη κινηση αλλα κατι με πιο προχωρημενες επιλογες..

aijivl
22 Σεπ. 2007, 15:42
Ψάχνω εφαρμογή ή τρόπο να αποτυπώνεται πάνω στις φωτογραφίες που τραβάω η ημερομηνία και ή ώρα με τα κλάσσικα πορτοκαλί γράμματα

skorsasdim
22 Σεπ. 2007, 17:13
exei parei to mati sas proggrama me xarth toy attiko metro

nervous
22 Σεπ. 2007, 17:15
exei parei to mati sas proggrama me xarth toy attiko metro

Αυτο εδω μαλλον λες :
http://nanika.net/Metro/MetroA-en.html

skorsasdim
22 Σεπ. 2007, 17:53
νομιζω οτι το site που μου εδωσες δεν εχει το μετρο αττικης
εγω θα ηθελα να εχει τις διαδρομες σαν χαρτη

Itchrist86
22 Σεπ. 2007, 18:05
νομιζω οτι το site που μου εδωσες δεν εχει το μετρο αττικης
εγω θα ηθελα να εχει τις διαδρομες σαν χαρτη
Όχι μόνο το Μετρό της αττικής (Athene.pdb) έχει αλλά και γραμμές τρόλεϊ, λεωφορείων κλπ. Βέβαια χάρτη δεν έχει αλλά βάζοντας μια διαδρομή (αρχή και προορισμό) σου βγάζει τα μέσα μαζικής μεταφοράς που θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις. Κατά τη γνώμη μου είναι αρκετά αξιόλογη εφαρμογή.

skorsasdim
22 Σεπ. 2007, 18:13
εχεις δικιο αλλα εχει τοσα πολλα μετρο που δεν ξερω ποιο ειναι αυτο που πρεπει να κατεβασω μπορεις να με βοηθησεις

Itchrist86
22 Σεπ. 2007, 18:53
εχεις δικιο αλλα εχει τοσα πολλα μετρο που δεν ξερω ποιο ειναι αυτο που πρεπει να κατεβασω μπορεις να με βοηθησεις
Πατά εδώ (http://download.nanika.net/MetroS60.zip) για να το κατεβάσεις.
Αφού έχεις κάνει εγκατάσταση το MetrO, πάρε το αρχείο Athene.pdb που βρίσκετε στο zip που κατέβασες και βάλτο στο e:\Data\Documents\Metro\.
Μετά τρέξε την εφαρμογή και επέλεξε το Athens από τη λίστα που θα σου εμφανίσει.

dnik69
22 Σεπ. 2007, 21:36
paidia tha ithela na rwtisw an iparxei efarmogi gia ta dromologia tou ose...

An tin exei kaneis mporei na tin anevasei??

exw to N80..

thankss

XASAPAKOS
22 Σεπ. 2007, 22:10
paidia tha ithela na mou dwsete kapoio link gia msn free ***** dld i full alliws gia to kinito E65 dld 3rd edition ... opoios kserei kati as mou dwsei kapoio link. euxaristw polu ;)

Itchrist86
22 Σεπ. 2007, 22:19
paidia tha ithela na mou dwsete kapoio link gia msn free ***** dld i full alliws gia to kinito E65 dld 3rd edition ... opoios kserei kati as mou dwsei kapoio link. euxaristw polu ;)
Το έχω ανέβάσει εδώ (http://rapidshare.com/files/51383415/Windows_Live_messenger.zip.html), κατέβασε το. Διάβασε πρώτα το αρχείο readme για την εγκατάσταση;)

XASAPAKOS
22 Σεπ. 2007, 22:56
file mou ,mou elises ta xeria to msn ayto einai apisteuto. se euxaristw para polu... na sai kala... filika xasapakos ;)

stathakis21
23 Σεπ. 2007, 02:03
παιδια στο msn εχω το εξης προβλημα...οταν παω να μπω στο μσν με wind-plus μου βγαζει συνεχεια σφαλμα...αν δοκιμασω να μπω με το wind-internet μπαινει κανονικα...με το wind-internet χρεωνομαι και ποσο???το εχετε κι εσεις αυτο το προβλημα???υπαρχει καμια λυση???

gianpithio
23 Σεπ. 2007, 17:29
Mπορει να μου πει καποιος πως να ενεργοποιησω το CryptoGraf??? :help: :help: :help:
Εχω ρωτησει και παλιοτερα αλλα δεν πειρα απαντηση :(

OculatusAbis
23 Σεπ. 2007, 18:00
Mπορει να μου πει καποιος πως να ενεργοποιησω το CryptoGraf??? :help: :help: :help:
Εχω ρωτησει και παλιοτερα αλλα δεν πειρα απαντηση :(

Tι κάνει αυτή η εφαρμογή; :confused:

gianpithio
23 Σεπ. 2007, 18:06
Οταν στελνεις ενα sms μπορεις να το βαλεις κωδικο

OculatusAbis
23 Σεπ. 2007, 18:19
Οταν στελνεις ενα sms μπορεις να το βαλεις κωδικο

Και που εξυπηρετεί αυτός ο κωδικός;...

gianpithio
23 Σεπ. 2007, 18:40
Στην πραγματικοτητα πουθενα.. αλλα εμενα καπου με χρειαζετε για ενα μηνυμα.

Το προγραμμα πρεπει να το ενεργοποιησεις μεσα απο την σελιδα για λιγες ημερες κατι τετιο δεν μπορω να καταλαβω

OculatusAbis
23 Σεπ. 2007, 18:45
Στην πραγματικοτητα πουθενα.. αλλα εμενα καπου με χρειαζετε για ενα μηνυμα.

Το προγραμμα πρεπει να το ενεργοποιησεις μεσα απο την σελιδα για λιγες ημερες κατι τετιο δεν μπορω να καταλαβω

Μάλλον μπορεί να διαβάσει κάποιος το μήνυμα μόνον όταν εισάγει τον σωστό κωδικό ε; Χμμ, καλή εφαρμογή αυτή :ninja:

gianpithio
23 Σεπ. 2007, 18:50
Nαι :)

Οπως τα μημυματα με της ρυθμισεις που μας στελνουν απο την Vodafone και πρεπει να βαλουμε κωδικο για να ανηξει

OculatusAbis
23 Σεπ. 2007, 19:03
Όντως καλή λύση για μηνύματα πολύ "προσωπικά" :shifty:

camerafx
23 Σεπ. 2007, 20:22
Exei mpei kaneis sto msn messenger mesw gprs?edw kai meres den mporw na mpw.Uparxei pithanotita na mpainei mono mesw wlan?Exw orisei swsto simeio prosvasis kai exw kanoniki kalupsi apo sima...

camerafx
23 Σεπ. 2007, 23:31
einai kaneis euxaristimenos apo to core player sxetika me ta video?ekana dokimi mono me avi kai emeina afwnos apo tin poiotita tis eikonas alla apo ton ixo den mporousa na dusarestithw perissotero.exei foveres leitourgies alla an den veltiwsoun ton ixo kai tin dunatotita tou forward-backward den tha einai katholou leitourgiko kai euxristo.

milanmaniac
24 Σεπ. 2007, 00:07
Υπάρχει εφαρμογή για το Ν73 που να το μετατρέπει σε τηλεκοντρόλ τηλεόρασης?

panagis_89
24 Σεπ. 2007, 00:11
Υπάρχει εφαρμογή για το Ν73 που να το μετατρέπει σε τηλεκοντρόλ τηλεόρασης?

υπαρχει αλλα δεν εχει βγει ακομα για το κινητο μας και γενικα για 3rd edition....περιμενουμε....:(

dnik69
24 Σεπ. 2007, 06:30
paidia tha ithela na rwtisw an iparxei efarmogi gia ta dromologia tou ose...

An tin exei kaneis mporei na tin anevasei??

exw to N80..

thankss

παδια κανείς??

δεν υπάρχει αυτό?

nervous
24 Σεπ. 2007, 13:39
παδια κανείς??

δεν υπάρχει αυτό?

Για να μην σου απανταει κανεις στο τι ζητας,παει να πει οτι δεν υπαρχει,
ή οτι δεν γνωριζει ...:rolleyes:

Boss82
24 Σεπ. 2007, 17:23
Ρε παιδιά, τόσες μέρες προσπαθώ να κάνω κάποια εφαρμογή sign και όταν πάω να κάνω upload το αρχείο .csr που έχω δημιουργήσει μου βγάζει συνεχώς το μήνυμα:

"Request DevCert
Your request has failed. Reason:
A server error has occurred, please try again later."

Υπάρχει κάποιο γενικότερο πρόβλημα ή έγώ δεν κάνω κάτι σωστά;;

gianpithio
24 Σεπ. 2007, 17:39
Δεν βαζεις σοστα τον κωδικο που βλεπεις.

Edit:
Eαν θελεις ανεβασε μου το CSR αρχειο να σου στειλω το πιστοποιητικο

Boss82
24 Σεπ. 2007, 18:04
Δεν βαζεις σοστα τον κωδικο που βλεπεις.

Edit:
Eαν θελεις ανεβασε μου το CSR αρχειο να σου στειλω το πιστοποιητικο

Όταν δεν βάζω σωστά τον κωδικό μου βγάζει άλλο μήνυμα.
"Request DevCert
Your request has failed. Reason:
Invalid security code"

Τεσπα
το ανέβασα εδώ
http://rapidshare.com/files/57936408/WebGate.Advanced.Device.Locks.v1.01.S60v3.SymbianOS9.1.Unsig ned.BiNPDA.csr

gianpithio
24 Σεπ. 2007, 18:11
Eπειδη αλλο σου ειπα να μου ανεβασεις και αλλο μου ανεβασες στηλε μου σε pm το imei του κινητου σου :)

Edit:
Λαθος δικο μου το σοστο αρχειο μου ανεβασες, ισος να μην το δεχοταν επειδη ειχες μεγαλο ονομα.. :)

Σου το ανεβασα εδω (http://www.rapiduploader.com/876399)

skiace
24 Σεπ. 2007, 21:05
Φίλε gianpithio μήπως εχεις καί το ultimate voice recorder v.4.01 νά λειτουργεί καί νά μην βγάζει μετά από λίγο " demo version expired" ???
Θά το εκτιμούσα ιδιαίτερα...........:happy:

Aisopos
24 Σεπ. 2007, 22:25
Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Series 60/11.0.026; 9712) Opera 8.65 [el])

Η unsigned έκδοση 4.01 δεν κάνει μπιπ.

OculatusAbis
24 Σεπ. 2007, 22:51
Φίλε gianpithio μήπως εχεις καί το ultimate voice recorder v.4.01 νά λειτουργεί καί νά μην βγάζει μετά από λίγο " demo version expired" ???

Ρίξε μια "ματιά" εδώ:

http://rapidshare.com/files/57996543/Ultimate.Voice.Recorder.v3.01.rar.html

Είναι η έκδοση 3.01 χωρίς περιορισμούς και άνευ "μπιπ" :p :rolleyes:

braunik
24 Σεπ. 2007, 23:07
παιδες iremote δε προκειται να βγει για symbian 9.1 ή
9.2

panagis_89
24 Σεπ. 2007, 23:17
9.2

που το ξερεις ?

Boss82
25 Σεπ. 2007, 00:57
Eπειδη αλλο σου ειπα να μου ανεβασεις και αλλο μου ανεβασες στηλε μου σε pm το imei του κινητου σου :)

Edit:
Λαθος δικο μου το σοστο αρχειο μου ανεβασες, ισος να μην το δεχοταν επειδη ειχες μεγαλο ονομα.. :)

Σου το ανεβασα εδω (http://www.rapiduploader.com/876399)

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Όλα πήγαν καλά.
Αν και δεν μπορώ να καταλάβω τι έκανα λάθος. Τεσπα, ευχαριστώ και πάλι.:)

Edit--> Τελικά με μια άλλη εφαρμογή που προσπάθησα (fscaller) όλα πήγαν καλά... Ίσως απλά εκείνη την ώρα που προσπαθούσα είχε πρόβλημα ο server τους.

Johny-B
25 Σεπ. 2007, 11:31
Καλημέρα παίδες.
Έχω το εξής πρόβλημα.
Πρόσφατα έκανα στο Ν73 μου αναβάθμιση λογισμικού. Πριν την αναβάθμιση είχα την εφαρμογή Autolock v1.1 η οποία λειτουργούσε άψογα.
Μετά την αναβάθμιση την ξαναεγκατέστησα (ήταν εγκατεστημένη στην κάρτα, την οποία έκανα και αυτήν φορμάτ και μετά πέρασα όλες τις εφαρμογές από την αρχή) αλλά δεν δουλεύει!
Έχει κανείς καμία ιδέα γιατί;:worry:

gianpithio
25 Σεπ. 2007, 11:45
Στηλε μου σε pm το imei σου να σου το κανω sign και να στο στειλω.. :)

Υ.Γ.
@Johny-B αν θελεις βαλε το MrLock (http://www.rapiduploader.com/17942) :)

Johny-B
25 Σεπ. 2007, 13:13
Υ.Γ.
@Johny-B αν θελεις βαλε το MrLock (http://www.rapiduploader.com/17942) :)

Σ'ευχαριστώ πολύ! Δούλεψε κατευθείαν!:D

gianpithio
25 Σεπ. 2007, 17:17
9.2
Που το εμαθες? μπορεις να μας πεις κατι περισσοτερο? :)
Θελω να φτιαξω white list για της κλησεις και τα μηνυματα :rolleyes:

Πιο κατα την γνωμη σας ειναι το καλυτερο προγραμμα για αυτη την δουλια?
(ας ειναι αλλο για της κλησεις και αλλο για τα μηνυματα)
Καπιος.. :) :rolleyes: :)

dnik69
25 Σεπ. 2007, 18:09
επειδη ζήλεψα απο το iphone υπάρχει μήπως κάποιο προγραμματάκι πο να μπορείς να ακούς μουσική διαλέγοντας την απο το εξώφυλλο του ανάλογου cd.

Δηλαδή να διαλέγεις το εξώφυλλο ενός cd και να σου ανήγει τα τραγουδια που έχεις περάσει στο κινητό!!

ζητάω πολλά?? :):):)

gianpithio
25 Σεπ. 2007, 18:36
Εαν θελεις μπορεις να βαλεις το lcg jukebox και να διαλεγεις ολοκληρο το φακελο απο την επιλογη play folder και να παιζει ολοκληρο το cd - φακελο

dnik69
25 Σεπ. 2007, 18:49
το είχα αυτό αλλα απογοητεύτηκα απο την ένταση. Παίζει πολύ χαμηλά!

gianpithio
25 Σεπ. 2007, 18:54
Ανεβασε το equalizer τερμα επανω θα παιζει λιγο πιο δυνατα

Εγω αυτον εχω και ειμαι ευχαριστημενος.. :)

aristotelhs2060
25 Σεπ. 2007, 20:15
παιδια σημερα εγκατεστησα μια εφαρμογη java .αφου την απεγκατεστησα παρεμεινε το εικονιδιο το οποιο και δε μπορω να αφαιρεσω.οταν την εγκαθιστω ξανα απλα δημιουργει νεο εικονιδιο.τι να κανω για να φυγει γιατι μου εσπασε τα νευρα.ποια αρχεια να σβησω απο τη καρτα μνημης??

Itchrist86
25 Σεπ. 2007, 20:30
παιδια σημερα εγκατεστησα μια εφαρμογη java .αφου την απεγκατεστησα παρεμεινε το εικονιδιο το οποιο και δε μπορω να αφαιρεσω.οταν την εγκαθιστω ξανα απλα δημιουργει νεο εικονιδιο.τι να κανω για να φυγει γιατι μου εσπασε τα νευρα.ποια αρχεια να σβησω απο τη καρτα μνημης??
Πήγαινε μέσω card reader ή συνδέοντας το κινητό με το pc σε κατάσταση «Μαζικής αποθήκευσης» σε αυτό το path E:\resource\apps, και σβήσε ότι αρχείο παραπέμπει σε αυτή την εφαρμογή.

KOPRINIOTIS
26 Σεπ. 2007, 00:44
παιδια υπαρχει προγγραμμα tag and rename?ο ξερει κανεις?

jokapel
26 Σεπ. 2007, 01:17
Παιδιά, ξέρει κανείς αν και το 6120 έχει το ίδιο πρόβλημα με το Ε50 ή το Ν95; δηλαδή όταν το ένεργοποιήσεις (όταν είναι απενεροποιημένο) και δεχθεί κάποια μηνύματα, σ' αυτά δεν αναγράφεται η ώρα που εστάλησαν από τον αποστολέα αλλά η στιγμή που ανοίγεις το κινητό...
Υπάρχει καμμιά λύση σ' αυτό;

serfistas1
26 Σεπ. 2007, 11:01
Δεν το εχω κοιταξει αλλα πιθανον να διορθωθει με καποια μελλοντικη αναβαθμιση, παντως ειναι πολυ γρηγορο στο μενου του...

argi_7
26 Σεπ. 2007, 11:47
υπαρχει προγραμμα που να υποστιριζει rar αρχεια στο Ν95??

Itchrist86
26 Σεπ. 2007, 12:10
Υπάρχει ένα πρόγραμμα Java που λέγεται mobilerar.jar.
http://file010.mylivepage.com/chunk10/880358/593/MobileRar.jar

aristotelhs2060
26 Σεπ. 2007, 14:54
Πήγαινε μέσω card reader ή συνδέοντας το κινητό με το pc σε κατάσταση «Μαζικής αποθήκευσης» σε αυτό το path E:\resource\apps, και σβήσε ότι αρχείο παραπέμπει σε αυτή την εφαρμογή.

εκει εγκαθιστανται αρχεια των sis προγραμματων οχι των java.ξερει κανεις που εγκαθιστανται τα αρχεια των java?

υπαρχει προγραμμα που να υποστιριζει rar αρχεια στο Ν95??

και το προγραμμα χplore

savasgr
26 Σεπ. 2007, 17:12
παιδια μπορει καποιος να μου πει πως θα χρησιμοποιησω το XpressSigner ... επειδη δεν εχω ιδεα, ζηταει κατι key κλπ... μπορει να μου πει καποιος?

opiopellos
26 Σεπ. 2007, 19:20
Μήπως ξέρει κανείς κάποια εφαρμογή που να μπορούμε να στείλουμε μηνύματα μέσω bluetooth?

stefanosx
26 Σεπ. 2007, 21:58
καμια εφαρμογη που να παιζει αρχεια .avi υπαρχει?

Petros the Great
26 Σεπ. 2007, 22:09
Μπορείς να κατεβάσεις ένα προγραμματάκι που λέγεται super, είναι τελείως δωρεάν και μεταρέπεις αρχεία ήχου/βίντεο σε όποια μορφή θέλεις. Οπότε κάνεις εκεί το αρχείο .avi μια μετατροπή σε .mp4 ή .3gp και το παίζει κανονικά ;) το super θα το βρεις με μια αναζήτηση στο google :)

opiopellos
26 Σεπ. 2007, 22:10

smartmovie
divX

stefanosx
26 Σεπ. 2007, 22:14
thanks to divx εψαχνα, το ειχα αλλα ειχε ληξει!!!

sexymobile
26 Σεπ. 2007, 22:41
Παιδιά εκτός απο το jukebox που είδα να γράφουν πιο πάνω κανένα άλλο mp3 player δωρεάν;

taxi 4
26 Σεπ. 2007, 22:54
Παιδιά εκτός απο το jukebox που είδα να γράφουν πιο πάνω κανένα άλλο mp3 player δωρεάν;

xxxxxxxxxxxxxxxxx

CoreCodec CorePlayer v1.1.1 paizei arketa pio dynata apo ton juekebox.

serfistas1
27 Σεπ. 2007, 10:07
ΔΟκιμασα στο 6120 το δωρεαν PV video Player το οποιο ειναι πολυ καλο, παιζει οαλ τα συγχρονα αρχεια και φυσικα .mp4 οποτε εχεις επιλογες, απλα κανε μιοα αναζητηση στο παραπανω φορουμ και θα το βρεις..

elflost
27 Σεπ. 2007, 10:20
Υπάρχει recorder χωρίς χρονικό περιορισμό και αντίστοιχα χωρίς beep για N95;:confused:

Itchrist86
27 Σεπ. 2007, 10:33
Υπάρχει recorder χωρίς χρονικό περιορισμό και αντίστοιχα χωρίς beep για N95;:confused:
Ultimate voice recorder 3.01 χωρίς περιορισμούς και "μπιπ"

EDIT: Για να ισχύει το πιστοποιητικό του ****** η ημερομηνία πρέπει να είναι 26/9/07.

elflost
27 Σεπ. 2007, 10:56
Χρειάζεται signing η συγκεκριμένη;Το rar που προτείνεις έχει δύο αρχεία.Ποιο εγκαθιστώ;Ευχαριστώ

Itchrist86
27 Σεπ. 2007, 11:09
Χρειάζεται signing η συγκεκριμένη;Το rar που προτείνεις έχει δύο αρχεία.Ποιο εγκαθιστώ;Ευχαριστώ
Δεν χρειάζεται sign. Θα εγκαταστήσεις και τα 2. Το UltimateVoiceRecorder v3_01_1 είναι το πρόγραμμα και το άλλο θα σου βγάλει ένα αριθμό που θα το βάλεις στο πρόγραμμα για να γίνει register.

dkostas
27 Σεπ. 2007, 14:41
Ξερετε αν υπαρχει εφαρμογη αντιστοιχη του "μητρωου" που εχει το τηλεφωνο στις εφαρμογες για να βλεπεις την εισερχομενη και εξερχομενη κινηση?

therock
27 Σεπ. 2007, 15:13
Kalispera pedia tha ithela kapoies apantiseis.

A)To ultimate voice recorder einai to mono pou den ixografei to beep stis kliseis?Den iparxei kati kalitero gia ayti ti douleia?

B)Gia fullscreen caller pou na emfanizete foto se oli tin othoni,xoris perithorio kai xoris na emfanizontai grammata (onoma-aritthmos) ti iparxei?Fullscreen caller nomizo den mporeis na vgaleis ta grammata?

C)Exo to tracker,to handy taskman i to best taskman prosferei tipota parapano?

D)Episis psaxno kai ego kati gia diaxeirisi tou mitrou ton kliseon

Boss82
27 Σεπ. 2007, 18:29

Εμένα το μπιπ ακούγεται κανονικότατα (εννοείται ότι στην επιλογή warning beep έχω off).
Κάνω κάτι λάθος?

A)To ultimate voice recorder einai to mono pou den ixografei to beep stis kliseis?Den iparxei kati kalitero gia ayti ti douleia?

B)Gia fullscreen caller pou na emfanizete foto se oli tin othoni,xoris perithorio kai xoris na emfanizontai grammata (onoma-aritthmos) ti iparxei?Fullscreen caller nomizo den mporeis na vgaleis ta grammata?

C)Exo to tracker,to handy taskman i to best taskman prosferei tipota parapano?

D)Episis psaxno kai ego kati gia diaxeirisi tou mitrou ton kliseon

A) Δεν ξέρω κάποιο καλύτερο. Προσωπικά κατά την ηχογράφηση ακούγεται το μπιπ. Στο τελικό αρχείο όχι.
Β) Δεν μπορείς να βγάλεις τα γράμματα, δε νομίζω να υπάρχει κάποιο καλύτερο
C) Το best taskman έχει πολύ περισσότερες και πιο χρήσιμες δυνατότητες
Δες εδώ:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
D) Δεν ξέρω κάποιο άλλο, αλλά τι δεν σας καλύπτει στο προεγκατεστημένο??

impreza_sti
27 Σεπ. 2007, 18:40

Υπαρχει.Totalrecall

Boss82
27 Σεπ. 2007, 18:52
Εμένα το μπιπ ακούγεται κανονικότατα (εννοείται ότι στην επιλογή warning beep έχω off).
Κάνω κάτι λάθος?

Τελικά βρήκα λύση.
Δεν ξέρω γιατί και μου φαίνεται λίγο κουλό, αλλά χρειάζεται να έχεις τουλάχιστον μία ηχογράφηση αποθηκευμένη ώστε να μην ακούγεται το μπιπ.
Το λέγανε τα παιδιά στο xxxxxxxxxx στο thread της εφαρμογής το δοκίμασα και έπιασε:)

Dragonheart
27 Σεπ. 2007, 21:29
Δεν χρειάζεται sign. Θα εγκαταστήσεις και τα 2. Το UltimateVoiceRecorder v3_01_1 είναι το πρόγραμμα και το άλλο θα σου βγάλει ένα αριθμό που θα το βάλεις στο πρόγραμμα για να γίνει register.

Εγκαθιστω κανονικα το προγραμμα και οταν παω να βαλω και το αλλο μου βγαζει μηνυμα "το πιστοποιητικο εχει ληξει". Γιατι το κανει αυτο; Κανω κατι λαθος;

Itchrist86
27 Σεπ. 2007, 21:35
Εγκαθιστω κανονικα το προγραμμα και οταν παω να βαλω και το αλλο μου βγαζει μηνυμα "το πιστοποιητικο εχει ληξει". Γιατι το κανει αυτο; Κανω κατι λαθος;
Γύρισε την ημερομηνία μια μέρα πίσω!

therock
27 Σεπ. 2007, 21:44
A)Ti to kalitero exei to total recall?Genika iparxoun polla re gmt alla den ksero tis diafores tous.

B)Basika ta grammata vgenoun telika,alla i analisi den einai teleios full screen.ipostirizei mexri 240x266 kai emena i othoni einai 320x240.

C)Best taskman doulevei pano apo to tracker i tha prepei na to vgalo to proto?Epilogi gia autostart efarmogon exei?

D)Episis re pedia to corecodec mexri ti bitrate kai poiotites ipostirizei?Eriksa apeytheias ena hdtv.xvid kai meta 4sec o ixos arxizei na ta pezei....

Dragonheart
27 Σεπ. 2007, 21:55
Γύρισε την ημερομηνία μια μέρα πίσω!

Φιλε μου πολυ ωραιος!!! Ουτε καν που το σκεφτηκα! Thanks!

dnik69
28 Σεπ. 2007, 13:08
το κλασσικο κολπάκι!! Το έμαθα και εγώ πλέον!

Doukas_F
28 Σεπ. 2007, 15:39
Καλησπερα και απο μενα!
Μια ερωτηση ρε παιδια!
Οι περισσοτεροι απο εμας,σε ενα ονομα που καταχωρουμε στο κιν. βαζουμε πανω απο ενα τηλ. νουμερο π.χ κινητο,δουλειας,εξοχικου κλπ.
Εγω προσωπικα αλλαζω και την ετικετα του εκαστοτε αριθμου για να θυμαμαι ακριβως!
Και εδω ειναι το ερωτημα μου!
Πριν απο κανα 2-3 χρονια,ειχε βγει μια εκδοση του full screen caller η οποια,μετα απο τις αναλογες ρυθμισεις,σου εβγαζε στην οθονη,περα απ΄τη φωτο και το ονομα του καλουντος, και την αντιστοιχη ετικετα ωστε να ξερεις απο που σε παιρνει!
Υπαρχει καποια εφαρμογη που να το κανει αυτο?
(Δεν αναφερομαι σε καινουργια εκδοση του full screen caller,γιατι και δεν κανει αυτο που ζηταω και δε με βολευει καθολου-προτιμω το skycaller!)
Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

therock
28 Σεπ. 2007, 16:17
To skycaller sou doulevei?Ego otan anatheto foto,stin ousia aplos kanei prosthikis mikrografias kai oxi full screen photo.Apo kei kai pera alles epiloges den exei.To fscaller toulaxiston exei diafoa settings gia na rithmiseis.

opiopellos
28 Σεπ. 2007, 19:26
Μήπως ξέρει κανείς κάποια εφαρμογή που να μπορούμε να στείλουμε μηνύματα μέσω bluetooth?

κανείς? :confused:

Itchrist86
28 Σεπ. 2007, 19:39
Δεν ξέρω αν υπάρχει τέτοια εφαρμογή και δεν νομίζω πως υπάρχει, αλλά μπορείς να στείλεις σημειώσεις μέσω Bluetooth. Γιατί δεν κάνεις αυτό;

menios_t
28 Σεπ. 2007, 20:08

Δες λίγο αυτή την εφαρμογή, δεν την έχω δοκιμάσει...

xxxxxxxxxxxxxxxxx

therock
28 Σεπ. 2007, 20:28
RE pedia exo kati cr*ck gia efarmoges ta opoia den mporo na egkatastiso.Dokimasa na ta kano sign,alla kai pali,mou vgazei kati gia certifiate may not be correct,or expired o phone setting may not be correct.Dokimasa na giriso tin imerominia piso sto 2004 kai pali to idio mou vgazei.

sigkekrimena prokeitai gia ta sis cr*ck ton mobisoft remind me kai smartmovie 3.41

EDIT:Girizontas tin imerominia 4 mines piso doulevei oson afora o smartmovie,gia to mobisoft to minima eksakolouthei omos...

optica_michalaro
28 Σεπ. 2007, 20:52
Paides kalhspera,
mprabo se oloys sas katarxas gia ta post , brhka para polles plhrofories poy anazhtoysa. Mia erwthsh , yparxei kapoio programma poy na mporeis na deis arxeia kai sms kapoiou allou kinitoy??
mporei na yparxei sta post sas alla einai para polla gia na ta dw ola k sto search den brika kati.
Eyxaristw

impreza_sti
28 Σεπ. 2007, 21:12
Paides kalhspera,
mprabo se oloys sas katarxas gia ta post , brhka para polles plhrofories poy anazhtoysa. Mia erwthsh , yparxei kapoio programma poy na mporeis na deis arxeia kai sms kapoiou allou kinitoy??
mporei na yparxei sta post sas alla einai para polla gia na ta dw ola k sto search den brika kati.
Eyxaristw

ftp_bt_106.jar.Θα το βρεις στα γνωστα <<μαγαζια>>.Για να δουλεψει ομως,αν δουλευει,πρεπει να εχεις τα κινητα μεταξυ τους ως αξιοπιστες συσκευες.Καλο θα ητανε αν μπορεις να γραφεις ελληνικα

optica_michalaro
28 Σεπ. 2007, 23:38
οκ.θα το ψαξω.και αλλη μια ερωτηση,μπορω καπως να βαλς smileys στο n95 μου;;υπαρχει κατι τετοιο?

panagis_89
29 Σεπ. 2007, 00:18
το δοκιμασα και μαλλον δεν δουλευει :(

Aisopos
29 Σεπ. 2007, 02:04
το δοκιμασα και μαλλον δεν δουλευει :(
Δουλεύει καλύτερα όταν «στόχος» είναι Έρικσον και ειδικά της σειράς Κ.
Το δοκίμασα στο Κ800i μιας φίλης μου και τα «είδε όλα» :lol:

alexx
29 Σεπ. 2007, 02:09
Δουλεύει καλύτερα όταν «στόχος» είναι Έρικσον και ειδικά της σειράς Κ.
Το δοκίμασα στο Κ800i μιας φίλης μου και τα «είδε όλα» :lol:

Και γω σ ενα κ750ι που το δοκιμασα δουλεψε. Το παιδι που το ειχε επαθε πλακα!!:D

Aisopos
29 Σεπ. 2007, 12:19
ftp_bt_106.jar.Θα το βρεις στα γνωστα <<μαγαζια>>.Για να δουλεψει ομως,αν δουλευει,πρεπει να εχεις τα κινητα μεταξυ τους ως αξιοπιστες συσκευες.Καλο θα ητανε αν μπορεις να γραφεις ελληνικα

Δυστυχώς το πρόγραμμα αυτό δεν υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες.
Υπάρχει αυτή εδώ η Symbian εφαρμογή, αλλά δεν την έχω δοκιμάσει στην πράξη

Dragonheart
29 Σεπ. 2007, 15:47
Καλησπερα σε ολους και παλι! Θα ηθελα να μου, πειτε αν ξερει κανεις αν υπαρχει καποιο προγραμμα με το οποιο σου επιτρεπει να αποθηκευεις τις 3G συνομιλιες που κανεις. Δηλαδη να αποθηκευει και εικονα και βιντεο. Υπαρχει κατι τετοιο;

impreza_sti
29 Σεπ. 2007, 15:52
Καλησπερα σε ολους και παλι! Θα ηθελα να μου, πειτε αν ξερει κανεις αν υπαρχει καποιο προγραμμα με το οποιο σου επιτρεπει να αποθηκευεις τις 3G συνομιλιες που κανεις. Δηλαδη να αποθηκευει και εικονα και βιντεο. Υπαρχει κατι τετοιο;

Δεν υπαρχει.Τα προγραμματα που υπαρχουν μπορεις να τα βλεπεις:www.my-symbian.com

ababapanos
29 Σεπ. 2007, 18:49
kalispera... ithela na rwtisw pernoun ta symbian 9.1 videotones? kai an kai me pia efarmogi?

efxaristw polu!

aris_21
29 Σεπ. 2007, 19:03
kalispera... ithela na rwtisw pernoun ta symbian 9.1 videotones? kai an kai me pia efarmogi?

efxaristw polu!

παιρνει με το skycaller.

ababapanos
29 Σεπ. 2007, 19:30
to ekana kai den mou doulepse, kamia idea? ta mp4 video giati den mou ta pezei o real player? enw mou dixnei tin proepiskopisi, meta grafei adinamia anaparagogis

Boss82
29 Σεπ. 2007, 19:40

efxaristw polu!

Υπάρχει και το ClipTone.

ClipTone from WebGate enables your device to ring with videos on incoming calls. Just choose the video you want and your incoming calls will start coming in colourful sounds and motion.

Προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει, ελπίζω να δουλέψει.

impreza_sti
29 Σεπ. 2007, 20:00
to ekana kai den mou doulepse, kamia idea? ta mp4 video giati den mou ta pezei o real player? enw mou dixnei tin proepiskopisi, meta grafei adinamia anaparagogis

Αν δεν ειναι του τηλεφωνου τα mp4 τοτε δεν ειναι περιεργο που δεν τα παιζει.

optica_michalaro
29 Σεπ. 2007, 21:16
το εβαλα το προγραμματακι κ οντως ειναι κορυφη,πολυ γελιο.ενας φιλος μου ψαχνοταν κανονικα...χαχαχα...μεχρι και restart και shut down κανει στην συσκευη...τελειο...

panagis_89
29 Σεπ. 2007, 21:21
το εβαλα το προγραμματακι κ οντως ειναι κορυφη,πολυ γελιο.ενας φιλος μου ψαχνοταν κανονικα...χαχαχα...μεχρι και restart και shut down κανει στην συσκευη...τελειο...

se ti siskeuh to dokimases?

mol
29 Σεπ. 2007, 21:39
kapoia efarmogi gia tin veltiosei tou ixou(ston idi player tis siskevis i kai se allon player) gia to nokia 3250 iparxei?exo dokimasei arketous mp3 players alla den me ikanopoiisan.iparxei kati?

blamis
30 Σεπ. 2007, 12:23
paidia exo to n93 kai otan pao na anoikso to lifeblog den anoigei leei den einai dinati i prosbasi stin basi dedomenon lifeblog:wacko::wacko: kserete ti na kano??euxaristo!!

optica_michalaro
30 Σεπ. 2007, 15:37
se ti siskeuh to dokimases?

το δοκιμασα σε nokia n95

therock
30 Σεπ. 2007, 15:51
to kinito mou (n93i) exei poli ligo xoro gia apothikeysi efarmogon.Thelo oles tis efarmoges na tis egkathisto stin mnimi tou kinitou,kai ayti exei sxedon gemisei.Ti mporo na sviso gia na ayksiso tin mnimi tou?Foto video,ktl ola stin karta ta apothikevo.

Episis ta tragoudia pou na ta vazo oste otan pao na theso ringtone na min emfanizontai?Exo ta ringtones apo ta mp3 tracks se diaforetikous fakelous,kai otn pao na valo ringtone emfanizontai ola ta mp3 kai kano aiones na vro ta ringtones.

impreza_sti
30 Σεπ. 2007, 16:34
to kinito mou (n93i) exei poli ligo xoro gia apothikeysi efarmogon.Thelo oles tis efarmoges na tis egkathisto stin mnimi tou kinitou,kai ayti exei sxedon gemisei.Ti mporo na sviso gia na ayksiso tin mnimi tou?Foto video,ktl ola stin karta ta apothikevo.

Episis ta tragoudia pou na ta vazo oste otan pao na theso ringtone na min emfanizontai?Exo ta ringtones apo ta mp3 tracks se diaforetikous fakelous,kai otn pao na valo ringtone emfanizontai ola ta mp3 kai kano aiones na vro ta ringtones.

Πανε στο c/data/installs και δες αν εχει εκει μεσα αρχεια εγκαταστασης.Αν εχει σβηστα,δεν χρειαζονται.Αλλιως σβησε μονο οτι εχεις βαλει εσυ και οχι του κινητου.Για το δευτερο δεν γνωριζω αν γινεται κατι.Αν θες ομως να βρισκεις ευκολα τους ηχους κλησεις τοτε κανε μετονομασια και βαλε μπροστα ενα νουμερο για να τα εχεις ολα μαζι.

DENIOR
30 Σεπ. 2007, 17:16
Υπάρχει μήπως κάποια έκδοση του FExplorer που να λειτουργεί την παρούσα περίοδο; Η έκδοση που χρησιμοποιούσα έχει λήξει εδώ και αρκετό καιρό.

johny1
30 Σεπ. 2007, 17:33
Υπάρχει μήπως κάποια έκδοση του FExplorer που να λειτουργεί την παρούσα περίοδο; Η έκδοση που χρησιμοποιούσα έχει λήξει εδώ και αρκετό καιρό.

Γιατι δεν βαζεις το x-plore ?

therock
30 Σεπ. 2007, 17:39
Πανε στο c/data/installs και δες αν εχει εκει μεσα αρχεια εγκαταστασης.Αν εχει σβηστα,δεν χρειαζονται.Αλλιως σβησε μονο οτι εχεις βαλει εσυ και οχι του κινητου.Για το δευτερο δεν γνωριζω αν γινεται κατι.Αν θες ομως να βρισκεις ευκολα τους ηχους κλησεις τοτε κανε μετονομασια και βαλε μπροστα ενα νουμερο για να τα εχεις ολα μαζι.

Ειναι μια καλη λυση οντως.Αλλα το θεμα ειναι πως και τα κομματια εχουν μπροστα αριθμους και παλι θα μπερδευονται.

Επισης για να ακουγονται δυνατοτερα οι ηχοι κλησεις τι θα μπορουσα να κανω?

nikoskat
30 Σεπ. 2007, 19:20
Ειναι μια καλη λυση οντως.Αλλα το θεμα ειναι πως και τα κομματια εχουν μπροστα αριθμους και παλι θα μπερδευονται.

βαλτα σε φακελο music πχ..

Itchrist86
30 Σεπ. 2007, 19:36

Βάλε τα αρχεία που δεν θέλεις να εμφανίζονται στη λίστα σε ένα φάκελο εκτώς του "Κλιπ ήχου". Στην έκθεση θα εμφανίζονται κανονικά, μην ανησυχείς.

DENIOR
30 Σεπ. 2007, 20:14
Γιατι δεν βαζεις το x-plore ?

Χρησιμοποιώ τον SysExplorer, αλλά θεωρώ πολύ πιο εύχρηστο τον FExplorer. Γι'αυτό και ρώτησα αν υπάρχει διαθέσιμος.

sidewalker
30 Σεπ. 2007, 20:58
και να δεις που ειμαι χαζουδι και θα το εχετε ηδη απαντησει αλλα καντε μια καλη... 269 σελλιδες ειναι βρε παιδια!!

ειμαι σιγουρος οτι και εσεις το εχετε προσεξει αλλα το
https://www.symbiansigned.com/
πλεον δεν αφηνει εγγραφες με μαιλ απο κλασσικους (free) providers (yahoo, hotmail, κλπ). ξερει κανεις τροπο να το παρακαμψουμε αυτο μπας και μπορεσουμε τα ερμα να εγκαταστησουμε καμια εφαρμογουλα και κανα theme της προκοπης; :D

απο οσο εχω δει στα γνωστα fora υπαρχουν ανθρωποι που στο κανουνε δινοντας τους το ΙΜΕΙ σου, αλλα τωρα αυτο κατα ποσο ειναι ασφαλες αλλου παπα ευαγγελιο...

nervous
30 Σεπ. 2007, 22:59

Χρησιμοποιώ τον SysExplorer, αλλά θεωρώ πολύ πιο εύχρηστο τον FExplorer. Γι'αυτό και ρώτησα αν υπάρχει διαθέσιμος.

Εδω κοιταξες ?
http://www.gosymbian.com/FE_beta_download_3ed.html
FExplorer 1.16 BETA - English
expiration date : End of October 2007.

ειμαι σιγουρος οτι και εσεις το εχετε προσεξει αλλα το
https://www.symbiansigned.com/
πλεον δεν αφηνει εγγραφες με μαιλ απο κλασσικους (free) providers (yahoo, hotmail, κλπ). ξερει κανεις τροπο να το παρακαμψουμε αυτο μπας και μπορεσουμε τα ερμα να εγκαταστησουμε καμια εφαρμογουλα και κανα theme της προκοπης; :D

απο οσο εχω δει στα γνωστα fora υπαρχουν ανθρωποι που στο κανουνε δινοντας τους το ΙΜΕΙ σου, αλλα τωρα αυτο κατα ποσο ειναι ασφαλες αλλου παπα ευαγγελιο...

Υπαρχει σχετικο θεμα ...
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=179447
Ριξε μια ματια ,...

sidewalker
30 Σεπ. 2007, 23:21
@nervous, εχεις δίκιο, αυτο εδω το thread μου ειχε ξεφυγει!! ειναι και το πρωτο μου symbian (να σκεφτεις οτι αυριο θα το εχω στα χερια μου αλλα το εψαχνα εδω και κανα μηνα) και εχω πελαγωσει στο οτι θα επρεπε να ειναι ολα ετσι και αλλιως και αλλιωτικα... παντως το προτιμησα σε σχεση με τα witendo (sic) mobile κινητα καθοτι τα σιχτηριζω γενικως τα win, να σιχτηριζω και στο κινητο; :) αστειευομαι, μην εχω παρεξηγηση απο καποιον

vgnFE31h
1 Οκτ. 2007, 13:54
Τα προγραμματα που ηχογραφουν χωρις μπιπ και το προγραμμα που μπαινεις στο κινητο του αλλου μεσω μπλουτουθ ειναι παρανομα?

aris_21
1 Οκτ. 2007, 13:54
Τα προγραμματα που ηχογραφουν χωρις μπιπ και το προγραμμα που μπαινεις στο κινητο του αλλου μεσω μπλουτουθ ειναι παρανομα?

ε,λιγο.λογικο δεν ειναι??:O:O

vgnFE31h
1 Οκτ. 2007, 14:04
Δηλαδη γινεται να σε βρουν και να σε μαντρωσουν μεσα?

ababapanos
2 Οκτ. 2007, 01:11
η Ελληνική Βικιπαίδεια από τον Porfyras mou ta dixnei kinezika ta ellinika. xerete pos mporw na to ftiaxw?

Aisopos
2 Οκτ. 2007, 01:29
Νομίζω ότι είναι θέμα νομοθεσίας κάθε χώρας. Κάτι που είναι μη νόμιμο για τις ΗΠΑ δεν σημαίνει ότι είναι το ίδιο και για την Γαλλία, την Γερμανία ή την Ελλάδα. Με την λογική αυτή ο δημιουργός του προγράμματος δεν σημαίνει ότι είναι παράνομος. Απ' όσο γνωρίζω, η Νόκια βάζει το μπιπ λαμβάνοντας υπόψην τις νομοθεσίες κάποιων χωρών (στην ουσία των ΗΠΑ). Από την άλλη η Έρικσον, απ' όσο θυμάμαι σε παλαιότερη συσκευή που είχα, δεν είχε μπιπ στην ηχογράφηση συνομιλίας.
Παρεπιπτόντως η ασύρματη σταθερή συσκευή μου (Ζiemens) διαθέτει δυνατότητα ηχογράφησης συνομιλίας (χωρίς μπιπ). Αυτό σημαίνει ότι η Ziemens παρανομεί; :rolleyes:
Όσον αφορά το bluetooth, δεν μπορείς να μπεις σε κανένα κινητό πλέον (εκτός από κάτι παμπάλαιες συσκευές, που αμφιβάλλω αν υπάρχουν ακόμα) χωρίς την συγκατάθεση του κατόχου του.

serfistas1
2 Οκτ. 2007, 10:37
Τωρα που εμφανιζεται και η εκδοση 2.1 τα πραγματα θα ειναι δυσκολοτερα, οποτε μονο με αλλους τροπους μπορεις μονο να στειλεις εστω απλα μηνυματα κειμενου..

gianpithio
2 Οκτ. 2007, 12:36
η Ελληνική Βικιπαίδεια από τον Porfyras mou ta dixnei kinezika ta ellinika. xerete pos mporw na to ftiaxw?
Ψαξε εαν υπαρχει καποιος φακελος μεσα στο Ε:\resource\.. με το ονομα Fonts και σβηστον με την βοηθεια ενος card reader :)

aviador
2 Οκτ. 2007, 17:11
Σκέφτομαι να πάρω αυτήν την εξωτερική συσκευή της Νοκια που ειναι GPS και συνδέεται με το κινητό μέσω bluetooth.
To έχει δοκιμάσει κανείς να το χρησιμοποιήσει με το Route 66 ή το Τom Tom? Δουλεύει?
Τα παραπάνω προγράμματα είναι καλά ή δεν αξίζει τον κόπο να το δοκιμάσω καν?
Αν ναι, μπορεί κάποιος να μου πει ακριβές link που να δουλεύουν τα προγράμματα?

OculatusAbis
2 Οκτ. 2007, 18:51
Παιδιά ψάχνω μία εφαρμογή για χάρτες. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να υπάρχει όσο γίνεται πιο αναλυτικός οδικός χάρτης της Ελλάδας. Δεν με ενδιαφέρουν τόσο πολύ οι χάρτες πόλεων όσο οι οδικοί χάρτες. Θέλω να είναι όσο γίνεται πιο ενημερωμένος.

Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα την εφαρμογή SmartCom GPS αλλά ο χάρτης της Ελλάδας δεν είναι ενημερωμένος με τους σύγχρονους δρόμους. Ξέρω ότι υπάρχουν και 2-3 άλλες εφαρμογές αλλά δεν με ενδιαφέρει τόσο η σύνδεση με GPS.

Τι μου προτείνετε ως πιο πλήρη και ενημερωμένη εφαρμογή; (στη συνέχεια θα ανατρέξω στο αντίστοιχο thread).

aris_21
2 Οκτ. 2007, 18:55
Παιδιά ψάχνω μία εφαρμογή για χάρτες. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να υπάρχει όσο γίνεται πιο αναλυτικός οδικός χάρτης της Ελλάδας. Δεν με ενδιαφέρουν τόσο πολύ οι χάρτες πόλεων όσο οι οδικοί χάρτες. Θέλω να είναι όσο γίνεται πιο ενημερωμένος.

Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα την εφαρμογή SmartCom GPS αλλά ο χάρτης της Ελλάδας δεν είναι ενημερωμένος με τους σύγχρονους δρόμους. Ξέρω ότι υπάρχουν και 2-3 άλλες εφαρμογές αλλά δεν με ενδιαφέρει τόσο η σύνδεση με GPS.

Τι μου προτείνετε ως πιο πλήρη και ενημερωμένη εφαρμογή; (στη συνέχεια θα ανατρέξω στο αντίστοιχο thread).

κοιτα εδω το smart2go
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791 :)

ababapanos
2 Οκτ. 2007, 23:56
Ψαξε εαν υπαρχει καποιος φακελος μεσα στο Ε:\resource\.. με το ονομα Fonts και σβηστον με την βοηθεια ενος card reader :)

den briskw kanenan fakelo mesa sto E i sto C me to onoma resource, parola auta , ekana to exeis alaxa tin glosa tou kinitou apo ta ellinika sta aglika kai, eftiaxe kai mou emfanizei pleon tis lexeis sta ellinika. To thema einai omos oti egw den thelw na to exw me agliko menu to tilefono, ala me elliniko. otan to exw me elliniko, den mou emfanizei omos ta gramata, mou emfanizei koutakia.

exei kaneis kamia idea se auto?

gianpithio
3 Οκτ. 2007, 14:38
den briskw kanenan fakelo mesa sto E i sto C me to onoma resource, parola auta , ekana to exeis alaxa tin glosa tou kinitou apo ta ellinika sta aglika kai, eftiaxe kai mou emfanizei pleon tis lexeis sta ellinika. To thema einai omos oti egw den thelw na to exw me agliko menu to tilefono, ala me elliniko. otan to exw me elliniko, den mou emfanizei omos ta gramata, mou emfanizei koutakia.

exei kaneis kamia idea se auto?
Στο φακελο που σου ειπα κανει εγκατασταση η γραμματοσειρα για αυτο σου ειπα να τον σβησεις (μηπος με καποιο θεμα μπηκαν καποια αρχεια σε εκεινο το φακελο και μπερδευει την εφαρμογη)

Ξανα ψαξε στο Ε με τον Χ-plore μπορει να υπαρχει.

Aλιος βgαλε και ξαναβαλε ολα απο την αρχη και αν παλη δεν γινει τιποτα κανε στο κινητο σου hard format και φορματ στην καρτα :)

DENIOR
3 Οκτ. 2007, 15:20
Υπάρχει κάποιο αρχείο που αναγνωρίζεται από το Quickoffice και δεν αναγνωρίζεται από το Office Suite;
Θεωρώ τη δεύτερη ασύγκριτα πιο χρήσιμη εφαρμογή, τη στιγμή που σου δίνει τη δυνατότητα να τροποποιείς και να δημιουργείς αρχεία word και excel.

vgnFE31h
3 Οκτ. 2007, 17:22
Νομίζω ότι είναι θέμα νομοθεσίας κάθε χώρας. Κάτι που είναι μη νόμιμο για τις ΗΠΑ δεν σημαίνει ότι είναι το ίδιο και για την Γαλλία, την Γερμανία ή την Ελλάδα. Με την λογική αυτή ο δημιουργός του προγράμματος δεν σημαίνει ότι είναι παράνομος. Απ' όσο γνωρίζω, η Νόκια βάζει το μπιπ λαμβάνοντας υπόψην τις νομοθεσίες κάποιων χωρών (στην ουσία των ΗΠΑ). Από την άλλη η Έρικσον, απ' όσο θυμάμαι σε παλαιότερη συσκευή που είχα, δεν είχε μπιπ στην ηχογράφηση συνομιλίας.
Παρεπιπτόντως η ασύρματη σταθερή συσκευή μου (Ζiemens) διαθέτει δυνατότητα ηχογράφησης συνομιλίας (χωρίς μπιπ). Αυτό σημαίνει ότι η Ziemens παρανομεί; :rolleyes:
Όσον αφορά το bluetooth, δεν μπορείς να μπεις σε κανένα κινητό πλέον (εκτός από κάτι παμπάλαιες συσκευές, που αμφιβάλλω αν υπάρχουν ακόμα) χωρίς την συγκατάθεση του κατόχου του.

Κατ΄επεκταση τα προγραμματα αυτα ειναι <<νομιμα>>:):D;)

therock
3 Οκτ. 2007, 18:19
giati sto quickoffice den mporeis na tropopoiseis?Se ayto pou erxetai me to kinito oxi,alla sto premier mporeis...

Pedia kati erotiseis sxetika me tis epafes.Iparxei kapoios tropos na emfanizeis mono tis epafes kapoiou sigkekrimenou goup?Diladi na kaneis show only group "tade"?

Episis otan se mia epafi tin exeis se group kai exeis thesei ringtone kai sto group kai stin epafe poio exei proteraiotita?

Otan kano add epafes se group,sto selection to onoma mou emfanizetai dio forespx "onoma onoma".ti einai ayto kapoio eidos bug?

johny1
3 Οκτ. 2007, 18:37
Υπάρχει κάποιο αρχείο που αναγνωρίζεται από το Quickoffice και δεν αναγνωρίζεται από το Office Suite;
Θεωρώ τη δεύτερη ασύγκριτα πιο χρήσιμη εφαρμογή, τη στιγμή που σου δίνει τη δυνατότητα να τροποποιείς και να δημιουργείς αρχεία word και excel.

Το Office Suite είναι πιο παραμετροποιισημο και πιο δυνατό σε σχέση
με το Quickoffice που έχει μέσα η συσκευή !!!
ότι αρχείο περάσεις από τον υπολογιστή στο τηλέφωνο ,την πρώτη φορά που θα το ανοίξεις με όποιο πρόγραμμα από τα δυο με αυτό μπορείς και να συνεχίσεις να τα επεξεργάζεσαι .
Κάθε άλλη προσπάθεια για να το ανοίξεις με διαφορετικό πέφτει στο κενό!!!!!!!!!!
Άλλωστε αυτό που έχει μέσα χρειάζεται να πάρεις και άδεια πληρώνοντας το αντίτιμο !!!!!!!

therock
3 Οκτ. 2007, 19:46
ότι αρχείο περάσεις από τον υπολογιστή στο τηλέφωνο ,την πρώτη φορά που θα το ανοίξεις με όποιο πρόγραμμα από τα δυο με αυτό μπορείς και να συνεχίσεις να τα επεξεργάζεσαι .
Κάθε άλλη προσπάθεια για να το ανοίξεις με διαφορετικό πέφτει στο κενό!!!!!!!!!!

huh?dld an anoikseis ena arxeio me to qiockoffice kai to soseis,meta den mporeis na to anoikseis me to officesuite?

christosp
3 Οκτ. 2007, 21:06
Παιδιά καλησπέρα και καλώς σας βρήκα. Θα ήθελα μια μικρη ερώτηση. Πως μπορω να κάνω απεγκατάσταση μιας εφαρμογής που εβαλα εγω στο Ν73. Σας ευχαριστώ

Itchrist86
3 Οκτ. 2007, 21:11
Παιδιά καλησπέρα και καλώς σας βρήκα. Θα ήθελα μια μικρη ερώτηση. Πως μπορω να κάνω απεγκατάσταση μιας εφαρμογής που εβαλα εγω στο Ν73. Σας ευχαριστώ
Καλώς ήρθες στο forum,
πάτα το πλήκτρο "C" πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής στο μενού ή αλλιώς πας στη "Διαχείριση εφαρμογών" τη βρίσκεις στη λίστα και πατάς Επιλογές > Διαγραφή.

therock
3 Οκτ. 2007, 23:42
Απο την στιγμη που εγκαταστησουμε μια εφαρμογη εχει αυτη καποια ημερομηνια ληξης?Η ημερομηνια του πιστοποιηικου αιζει καναν ρολο?

Itchrist86
4 Οκτ. 2007, 00:01
Απο την στιγμη που εγκαταστησουμε μια εφαρμογη εχει αυτη καποια ημερομηνια ληξης?Η ημερομηνια του πιστοποιηικου αιζει καναν ρολο?
Αν η εφαρμογή δεν είναι δοκιμαστική (trail) γιατί να λήγει…;:rolleyes:
Το πιστοποιητικό δεν παίζει ρόλο…, έχει να κάνει μόνο με την εγκατάσταση!

DENIOR
4 Οκτ. 2007, 02:13
Ακριβώς. Αν λήξει το πιστοποιητικό μιας εφαρμογής, θα μπορείς να την χρησιμοποιείς χωρίς περιορισμούς, εφόσον είναι βέβαια εγκατεστημένη.
Απλώς, δε θα έχεις τη δυνατότητα να επανεγκαταστήσεις την εφαρμογή, χωρίς τουλάχιστον να τροποποιήσεις την ημερομηνία του κινητού σου τηλεφώνου.

alex_n80
4 Οκτ. 2007, 03:31
απο οσα λενε ομως κανενας δεν μπορεσε να το κανει install!!οποτε ακομα περιμενουμε.. το πρωτο βημα ομως εχει σημασια!

johny1
4 Οκτ. 2007, 10:55
huh?dld an anoikseis ena arxeio me to qiockoffice kai to soseis,meta den mporeis na to anoikseis me to officesuite?

Ακριβως ετζι !!!!
Το Pc μπορει και τα ανοιγει κανονικα , απο οπου και να ειναι σωμενα ,
οχι ομως το κινιτο !!!!!!!
το γιατι ακομα δεν το εχω καταλαβει , ισως σωζονται και καποιες αλλες
πληροφοριες που δηλωνουν απο που προερχεται !!!!!!!

aristotelhs2060
4 Οκτ. 2007, 11:49
απο οσα λενε ομως κανενας δεν μπορεσε να το κανει install!!οποτε ακομα περιμενουμε.. το πρωτο βημα ομως εχει σημασια!

δε δοκιμασε κανεις ομως απλα να βαλει τα αρχεια μεσω data transfer αφου βεβαια κανει unsis το αρχειο!

therock
4 Οκτ. 2007, 12:25
Σε περιπτωση που εχουμε προβλημα με το certificate σε μια εγκατασταση πως ξερουμε τι μηνα να ορισουμε?Εγω σημερα εκανα δοκιμες σε ενα αρχειο εγκαταστασεις και τελικα για να εγκατασταθει επρεπε να βαλω την ημερομηνια 2 μηνες μετα (04/12)!

Επειδη δεν μπορω να το μαντευω,τι γινεται?

gianpithio
4 Οκτ. 2007, 12:38
Η κανεις δοκιμες η βλεπεις ποτε βγηκε η εφαρμογη

therock
4 Οκτ. 2007, 15:10
Το γεγονος ομως πως μπορει να χρειαστει να βαλεις τον μηνα μπροστα ειναι κουλο παντως,απο που και ως που?

gianpithio
4 Οκτ. 2007, 15:14
Ποτε δεν μου χρειαστηκε να βαλω την ημερομηνια μπροστα.. :)
απο που και ως που?
Τι θελεις να πεις??

Δες και αυτο που γραφω:
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2041235#post2041235

jimacid
4 Οκτ. 2007, 15:27
παιδια επειδη δεν εχω πολυ χρονο για ψαξιμο μηπως μπορει καποιος να μου πει αν υπαρχει καποια εφαρμογη η οποια μετραει καθε μηνα τις εισερχομενες/εξερχομενες κλησεις ετσι ωστε να μην χρειαζετε να μηδενιζω συνεχεια τους μετρητες του κινητου?

junglist
4 Οκτ. 2007, 17:51
δε δοκιμασε κανεις ομως απλα να βαλει τα αρχεια μεσω data transfer αφου βεβαια κανει unsis το αρχειο!

Δηλαδή με αυτή τη μέθοδο δουλεύει?

christosp
4 Οκτ. 2007, 17:51
Καλώς ήρθες στο forum,
πάτα το πλήκτρο "C" πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής στο μενού ή αλλιώς πας στη "Διαχείριση εφαρμογών" τη βρίσκεις στη λίστα και πατάς Επιλογές > Διαγραφή.

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

therock
4 Οκτ. 2007, 18:16
Ποτε δεν μου χρειαστηκε να βαλω την ημερομηνια μπροστα.. :)

Τι θελεις να πεις??

Δες και αυτο που γραφω:
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2041235#post2041235

Enoo me pio skeptiko na xreiazetai na mpei i imeromnia mprosta.kai mena proti fora xreiastike.

gianpithio
4 Οκτ. 2007, 18:20
Σε ποια εφαρμογη σου χρειαστηκε αυτο?

serfistas1
4 Οκτ. 2007, 20:01
Μια ερωτηση για το 6120. ΤΟ κινητο εχει ετοιμες εφαρμογες πλοηγησης, αν παρω ενα ΒΤ GPS το φθηνο πυο εχει η Νοκια ή καποιο αλλο που βρηκα παλι ΒΤ στα μουλτιραμα θα μπορω να εχω κανονικα υπηρεσιες πλοηγησης η χρειαζονται και οι χαρτες/

therock
4 Οκτ. 2007, 22:20
Σε ποια εφαρμογη σου χρειαστηκε αυτο?

Σε ενα cert που δημιουργησα για το cr*ck tou mobisophy phonepilot.

Μου ελεγε certificate may not yet be valid or expired or incorrect.

Το ρυθμισα το κινητο μηνα Ιουλιο,δεν δουλεψε,επειτα Δεκεμβριο και επειτε το dialogue της εγκαταστασης ξεμπλοκαρε!

aristotelhs2060
5 Οκτ. 2007, 00:10
Δηλαδή με αυτή τη μέθοδο δουλεύει?

βαριεμαι να το δοκιμασω γιατι αν δε δουλευει θα πρεπει να τα διαγραψω ενα ενα τα αρχεια χειροκινητα και απο οτι βλεπω απο το unsis που το εκανα ειναι και ενα σωρο!απλα μου περασε απο το μυαλο.αν θες ανεβαζω το φακελο με τα αρχεια να το δοκιμασεις.

alex_n80
5 Οκτ. 2007, 03:50
βαριεμαι να το δοκιμασω γιατι αν δε δουλευει θα πρεπει να τα διαγραψω ενα ενα τα αρχεια χειροκινητα και απο οτι βλεπω απο το unsis που το εκανα ειναι και ενα σωρο!απλα μου περασε απο το μυαλο.αν θες ανεβαζω το φακελο με τα αρχεια να το δοκιμασεις.
εγω παντως προσπαθησα..αλλα πως θα βαλουμε στο c:/resousce και c:/sys/bin τα αρχεια που πρεπει ??

enick
5 Οκτ. 2007, 15:37
Φιλε aristotelhs2060 αν θες ανεβασε τα αρχεια για να το δοκιμασω εγω μηπως και κανει!

d2000217
5 Οκτ. 2007, 20:54
Nokia Share Online 3.0
http://justamp.blogspot.com/2007/10/nokia-share-online-30.html

gianpithio
5 Οκτ. 2007, 21:20
Φιλε aristotelhs2060 αν θες ανεβασε τα αρχεια για να το δοκιμασω εγω μηπως και κανει!
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2056095#post2056095

Kαλυτερα περιμενε να βγει αλλη version :)

Υ.Γ.
Με το sign ειδα οτι τα πηγες καλα, αρκετη επειδη δεν μπορουν να κανουν εγγραφη δεν μπαινουν καν στον κοπο να δοκιμασουν ωραιος :)

nikkosnet
5 Οκτ. 2007, 22:25
Mπορειτε να μου προτεινετε εναν καλο file explorer εστω και Trial που να μπορω να επεμβω στα αρχεια συστηματος? Θελω να μεταφερω τα εισερχομενα sms μου απο το παλιο κινητο στο καινουργιο.

TsoYk
5 Οκτ. 2007, 22:47
Εγκατεστησα το Advanced Device Lock,
παω να βαλς κωδικο για να κληδωσω της εφαρμογες και μου ζηταει να βαλω και παλιο κωδικο.. ε αφου δεν εχω.. τι να βαλω?

ποιος μπορει να με βοηθησει.. ισως κανω κατι λαθος..
με 2-3 βηματα να λειτουργησω την εφαρμογη..
αν θελει ας μου στειλει και κανενα μυνημα για πιο αναλυτηκα...:worry:

enick
6 Οκτ. 2007, 02:53
Φιλε gianpithio της εφαρμογες της εκανα sign με μια εφαρμογη που βρηκα στο ipmar-forum γιατι δεν μπορουσα να το κανω με τον τροπο που μου ελεγες

koutis
6 Οκτ. 2007, 11:15
Εγκατεστησα το Advanced Device Lock,
παω να βαλς κωδικο για να κληδωσω της εφαρμογες και μου ζηταει να βαλω και παλιο κωδικο.. ε αφου δεν εχω.. τι να βαλω?

ποιος μπορει να με βοηθησει.. ισως κανω κατι λαθος..
με 2-3 βηματα να λειτουργησω την εφαρμογη..
αν θελει ας μου στειλει και κανενα μυνημα για πιο αναλυτηκα...:worry:
Ο προκαθορισμένος κωδικός του Advanced Device Lock φίλε μου είναι 0000

karib
6 Οκτ. 2007, 16:47
παιδια, η διευθυνση
xxxxxxxxxxxxxxxxxx

που αναφερεται στην αρχικη σελιδα του τοπικ, δεν παιζει πια?

τελος το xxxxxxxx?

Ψαχνω εφαρμογη (free) για κρυπτογραφηση sms. Καθε βοηθεια προς αυτη την κατευθυνση, ευπροσδεκτη.

Itchrist86
6 Οκτ. 2007, 17:19
παιδια, η διευθυνση
xxxxxxxxxxxxxxxx

τελος το xxxxxxxxxxxxx

Ψαχνω εφαρμογη (free) για κρυπτογραφηση sms. Καθε βοηθεια προς αυτη την κατευθυνση, ευπροσδεκτη.
Ρίξε μια ματιά εδώ: h**p://www.cryptograf.com/index.php

OculatusAbis
6 Οκτ. 2007, 17:21
παιδια, η διευθυνση
xxxxxxxxxxxxxxxxx

τελος το xxxxxxxxxxx?

Το xxxxxxxxxxxx αυτή την περίοδο είναι offline. Αυτό αναγράφεται στη σελίδα του. Μάλλον γίνεται αναβάθμιση στο site.

Όσο για την κωδικοποίηση των SMS, ρίξε μια ματιά στο CryptoGraf ;)

Z3RatuL
6 Οκτ. 2007, 17:53
Έχει δοκιμάσει ποτέ κανείς να χρησιμοποιήσει τον m-Router με το bluetooth για να έχουμε ίντερνετ; Εγώ πριν από λίγο το έκανα από έναν οδηγό που βρήκα και δουλεύει τρομερά! Με αυτό σας γράφω τώρα. Έχω συνδεθεί μέσω του υπολογιστή τώρα και με τον Όπερα κανείς κανονική περιήγηση χρησιμοποιώντας το ADSL από το PC!

Meraklis87
6 Οκτ. 2007, 21:41
Καλησπέρα!
Υπάρχει εφαρμογή που να μας δίνει τη δυνατότητα να ορίζουμε ως ταπατσαρία μια εικόνα απ'την έκθεση αλλά να μπορεί να πιάσει όλη την οθόνη;
Ευχαριστώ!

valsam
6 Οκτ. 2007, 22:41
Ξερει κανεις αν υπαρχει κανανα προγραμα που να εντοπιζει το τηλ. αν το κλεψουν?

Itchrist86
6 Οκτ. 2007, 23:30
Καλησπέρα!
Υπάρχει εφαρμογή που να μας δίνει τη δυνατότητα να ορίζουμε ως ταπατσαρία μια εικόνα απ'την έκθεση αλλά να μπορεί να πιάσει όλη την οθόνη;
Ευχαριστώ!
Αυτό γίνεται μόνο αν την ενσωματώσεις σε ένα θέμα που θα φτιάξεις εσύ…

DENIOR
7 Οκτ. 2007, 00:36
Ξερει κανεις αν υπαρχει κανανα προγραμα που να εντοπιζει το τηλ. αν το κλεψουν?

Όχι, δεν υπάρχει τρόπος να εντοπιστεί. Το Guardian πάντως μπορεί να στείλει κάποιο σήμα όταν το κινητό τηλέφωνο κλαπεί ή κάτι παρόμοιο.

gesamfunai
7 Οκτ. 2007, 00:47
Φιλε gianpithio της εφαρμογες της εκανα sign με μια εφαρμογη που βρηκα στο ipmar-forum γιατι δεν μπορουσα να το κανω με τον τροπο που μου ελεγες

Δωσε Link

enick
7 Οκτ. 2007, 02:04
Φιλε η εφαρμογη λεγετε SignSiS και την βρηκα στο xxxxxxxxxxx αλλα πρεπει να εχεις πρωτα το πιστοποιητικο και αυτο το προγραμμα στης κανει sign τηε εφαρμογες

Meraklis87
7 Οκτ. 2007, 10:56
Αυτό γίνεται μόνο αν την ενσωματώσεις σε ένα θέμα που θα φτιάξεις εσύ…

Ενάξει, ευχαριστώ.

therock
7 Οκτ. 2007, 14:50
Με ποιο προγραμμα μπορω να κανω reset το κινητο?

Επισης περα απο το nstarter γνωριζετε καποιο αλλο προγραμμα που να ξεκινα αυτοματα τις εφαρμογες με το που φορτωσει το κινητο?

impreza_sti
7 Οκτ. 2007, 14:55
Με ποιο προγραμμα μπορω να κανω reset το κινητο?

Μηπως θες να πεις restart;

equi
7 Οκτ. 2007, 15:00
Ψαχνω μια πολυ καλη αριθμομηχανη για το Ν73. Θελω να χει οσο περισσοτερες πραξεις κτλ. Ριζες, ολοκληρωματα, παραγωγους... Δεν ξερω αν υπαρχει κατι τοσο εξειδικευμενο. Αν οχι απλα δωστε το καλυτερο που υπαρχει...

impreza_sti
7 Οκτ. 2007, 15:08
Ψαχνω μια πολυ καλη αριθμομηχανη για το Ν73. Θελω να χει οσο περισσοτερες πραξεις κτλ. Ριζες, ολοκληρωματα, παραγωγους... Δεν ξερω αν υπαρχει κατι τοσο εξειδικευμενο. Αν οχι απλα δωστε το καλυτερο που υπαρχει...

Best Calc.Πολυ καλο.

equi
7 Οκτ. 2007, 15:17
Best Calc.Πολυ καλο.

Εχεις download link? Ποια ειναι η πιο καινουρια εκδοση που εχει κυκλοφορησει?

aris_21
7 Οκτ. 2007, 15:23
Εχεις download link? Ποια ειναι η πιο καινουρια εκδοση που εχει κυκλοφορησει?

κανε μια αναζητηση εδω
xxxxxxxxxxxxxxx

equi
7 Οκτ. 2007, 15:24
κανε μια αναζητηση εδω
xxxxxxxxxxxxxx

Εκει εψαξα και βρηκα το 1.03. Ειναι το πιο καινουριο ή υπαρχει κι αλλο?

OculatusAbis
7 Οκτ. 2007, 15:41
Εκει εψαξα και βρηκα το 1.03. Ειναι το πιο καινουριο ή υπαρχει κι αλλο?

Eγώ χρησιμοποιώ το cCalc 1.09. Πολύ καλό, γρήγορο και πλήρες.

h**p://rapidshare.com/files/60879533/cCalc_1_.v1.09.S60v3.rar.html

equi
7 Οκτ. 2007, 15:47
Eγώ χρησιμοποιώ το cCalc 1.09. Πολύ καλό, γρήγορο και πλήρες.

h**p://rapidshare.com/files/60879533/cCalc_1_.v1.09.S60v3.rar.html

ΟΚ. Θα το ψαξω στο xxxxxxxxxxxxxx γιατι το link που εδωσες δεν υπαρχει (File not found)

OculatusAbis
7 Οκτ. 2007, 15:55
ΟΚ. Θα το ψαξω στο xxxxxxxxxxxxxx γιατι το link που εδωσες δεν υπαρχει (File not found)

To link είναι εντάξει. Απλώς κατά έναν περίεργο τρόπο, εκεί που γράφει "rar" τυπώνεται σαν "ra r" (με κενό). Διόρθωσε το link στο σημείο που σου έγραψα και είσαι οκ :)

Δες αυτό:

http://rapidshare.com/files/60879533/cCalc_1_.v1.09.S60v3.rar.html

equi
7 Οκτ. 2007, 16:11
To link είναι εντάξει. Απλώς κατά έναν περίεργο τρόπο, εκεί που γράφει "rar" τυπώνεται σαν "ra r" (με κενό). Διόρθωσε το link στο σημείο που σου έγραψα και είσαι οκ :)

Δες αυτό:

http://rapidshare.com/files/60879533/cCalc_1_.v1.09.S60v3.rar.html

ΟΚ. Ευχαριστω

therock
7 Οκτ. 2007, 16:14
Μηπως θες να πεις restart;

ναι αυτο εννοω.To nstarter kanei kai restart,to powerboot ομως ξερει κανεις αν κανει,ή καποια αλλη εφαρμογη για την χρυση αυτη?

Itchrist86
7 Οκτ. 2007, 16:20
ναι αυτο εννοω.To nstarter kanei kai restart,to powerboot ομως ξερει κανεις αν κανει,ή καποια αλλη εφαρμογη για την χρυση αυτη?
Σου ανέβασα αυτό (http://rapidshare.com/files/60886472/Restart_v1.0.2.zip.html). Δημιουργεί ένα εικονίδιο στο μενού και απλά πατώντας το, κάνει επανεκκίνηση το κινητό.

Edit: Ναι ξεχάστηκα, χρειάζεται και το Python for S60 (http://rapidshare.com/files/60897429/PythonForS60_1_3_23_3rdEd.zip.html) για να λειτουργήσει!

impreza_sti
7 Οκτ. 2007, 16:43
Σου ανέβασα αυτό (http://rapidshare.com/files/60886472/Restart_v1.0.2.zip.html). Δημιουργεί ένα εικονίδιο στο μενού και απλά πατώντας το, κάνει επανεκκίνηση το κινητό.

Απο μονο του δεν κανει τιποτα.Χρειαζεται και το python for s60.Εγκατασταση και τα δυο ειτε στο τηλεφωνο ειτε σταν καρτα για να δουλεψει.

Johny-B
7 Οκτ. 2007, 18:26

Edit: Ναι ξεχάστηκα, χρειάζεται και το Python for S60 (http://rapidshare.com/files/60897429/PythonForS60_1_3_23_3rdEd.zip.html) για να λειτουργήσει!

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το Python for S60, αλλά βγαίνει ένα μήνυμα "Η εγκατάσταση είναι αδύνατη. Περιορισμοί πιστοποιητικού".
Γιατί;:worry:

OculatusAbis
7 Οκτ. 2007, 18:57
Προσπαθώ να εγκαταστήσω το Python for S60, αλλά βγαίνει ένα μήνυμα "Η εγκατάσταση είναι αδύνατη. Περιορισμοί πιστοποιητικού".

Πάνω που ήμουν έτοιμος να γράψω το ίδιο. Πρώτη φορά μου βγάζει τέτοιο σφάλμα :mad:

gesamfunai
7 Οκτ. 2007, 19:06
Πάνω που ήμουν έτοιμος να γράψω το ίδιο. Πρώτη φορά μου βγάζει τέτοιο σφάλμα :mad:

Παιδια εφαρμογες για Ν80 τι παιζει> Ποιες δουλευουν?

Λογω της διαφορετικης αναλυσης φανταζομαι προβλημα...

OculatusAbis
7 Οκτ. 2007, 19:56
Μπορείτε να εγκαταστήσετε αυτή (http://rapidshare.com/files/60929258/PythonForS60_1_3_21_3rdEd_selfsigned.rar.html) την έκδοση του Python. Πρέπει πρώτα να γυρίσετε την ημερομηνία 1 χρόνο πίσω.

Πάντως ακόμη και κατόπιν της εγκατάστασης του Python, το Restart δεν δουλεύει (Ν73). Όταν προσπαθώ να ανοίξω την εφαρμογή, δείχνει πως ξεκινά αλλά αμέσως μετά σταματά και δεν γίνεται τίποτα.

Υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή που να κάνει restart; :confused:

Itchrist86
7 Οκτ. 2007, 21:40

Ρε παιδιά στο Ε60 τουλάχιστον δουλεύει κανονικά!:wacko:

alex_n80
7 Οκτ. 2007, 21:45
γιατι δεν βαζετε το rebooτ να ξεμπερδευετε? το ειχα στο Ν80 και τωρα στο Ν73 και ειναι μια χαρα! απλα θελει sign.

therock
7 Οκτ. 2007, 21:49
Υπαρχει και εκδοση 1.4 την εχετε δοκιμασει να δειτε αν εχει προβλημα?

Υπαρχει κανα λινκ για το reboot?

Κατι τελευτεο.υπαρχει τροποσ να μεταφερεις εγκατεστημενες εαρμογες απο τν μνημη τηλεφωνου στην καρτα?

therock
7 Οκτ. 2007, 22:04

+johnnyb

Αυτο σημαινει πως το πιστοποιητικο εχει ληξει και πρεπει να γινει signed με καινουριο.Τα πιστοποιητικα κρατανε 6 μηνες και στην περιπτωση που γινεται αυτο δεν λειτουργει ουτε με το να γυρνας την ημερομηνια.

Itchrist86
7 Οκτ. 2007, 22:05
Κατι τελευτεο. υπαρχει τροποσ να μεταφερεις εγκατεστημενες εαρμογες απο τν μνημη τηλεφωνου στην καρτα?
Ήδη εγκατεστημένες εφαρμογές, όχι δεν γίνεται.

therock
7 Οκτ. 2007, 22:56
Γμτ,γιατι εχω εγκατασητηση το fsclock kai ta 7 skin tou και γεμισα ολη την μνημη τηλεφωνου!Τωρα πρεπει να τα βγαλω και να τα βαζω ολα ενα-ενα ε?

ΠΑρεπιτωντως τι σοι εφαρμογες προτεινεται να εγκαθιστουνται στο τηλεφωνο και τι στην καρτα?

ababapanos
7 Οκτ. 2007, 23:41
pedia, pia ine i efarmogi, pou an sou klepsoun to kinito auto sou stelnei minima me ton arithmo tou klefti kai tis sintetagmenes pou vriskete?

OculatusAbis
7 Οκτ. 2007, 23:46
pedia, pia ine i efarmogi, pou an sou klepsoun to kinito auto sou stelnei minima me ton arithmo tou klefti kai tis sintetagmenes pou vriskete?

Αν δεν κάνω λάθος λέγεται ΕΥΠ :lol: :lol: :lol:

equi
8 Οκτ. 2007, 00:19

F.B.I.

Σιγουρα πραγματα...

therock
8 Οκτ. 2007, 00:56

Δεν θυμαμαι ονομα αλλα υπαρχουν 2-3,κανε ενα search sto xxxxxxxxxxxxx.παντως συντεταγμενες δεν σου στελενει ρε συ,ειπαμε..

joker7
8 Οκτ. 2007, 00:57
Το xxxxxxxxx ειναι ακομα κατω.Ξερει κανενας τι εγινε;

therock
8 Οκτ. 2007, 01:16
ababapanos

A nai to ena einai vns anti-theft kai ena allo legetai phoneguard,gia psakse gia ayta.

EDIT

link gia to proto

Το xxxxxxxxxx ειναι ακομα κατω.Ξερει κανενας τι εγινε;

Ναι πηραν εμενα και μου ειπαν πως επιστρεφουν,πηγαν να παρουν σερβιετες.

Who cares,xxxxxxxxxxxx ειναι αιωνες μπροστα...

ababapanos
8 Οκτ. 2007, 02:12
Mia voithia akoma parakalw... prospathw na ftiaxw enan fakelo mesa sto E/resource/ kai me opion file explorer kai an prospathisa , den me afinei na ftiaxw neo fakelo ekei mesa. ti fteei kai den me afinei?

kai ali mia erwtisi egatestisa to Vimio Live Tv kai doulevei polu kala , omos pianei mono 4 kanalia. iparxei kapio alo programa gia tv me perisotera kanalia?

k_onstantinos
8 Οκτ. 2007, 02:45
@ ababapanos
Πρόσεξε με αυτές τις εφαρμογές γιατί μια που είχα εγκαταστήσει διαπίστωσα ότι το μόνο που έκανε ήταν να προσπαθεί να στείλει κάτι μηνύματα σε αριθμό εξωτερικού.

jimacid
8 Οκτ. 2007, 10:10
ρε παιδια εχει δοκιμασει κανενας σας να αλλαξει το screensaver του κινητου του?

κατεβασα κατι flash clocks απο το xxxxxxxxxxxx και ρυθμισα το κινητο ετσι ωστε στην αναμονη να δουλευει το flash clock.
και αυτο ξερετε τι κανει? οντως ανοιγει το flashaki
το δειχνει οση ωρα το εχεις ρυθμισει εσυ (μεχρι 60 δευτερολεπτα γινεται)
και μετα εχει παλι το κλασικο ρολοι της νοκια...

δεν γινεται καπως να το κανω να δειχνει συνεχεια το flash?
γιατι αν τα παιζει ετσι για 60 δευτερολεπτα ποιος ο λογος να σου δινει την δυνατοτιτα το κινητο να κανεις κατι τετοιο? στην ουσια ειναι αχρηστο :wacko:

ababapanos
8 Οκτ. 2007, 11:26
thelw na mou protinete, mia kali efarmogi gia kompiuteraki ,pou na ipologizei rizes klp

mia efarmogi gia epexergasia ikonas

kai mia kali zografiki

DENIOR
8 Οκτ. 2007, 13:31
1.Το Best Calculator πιστεύω πως είναι εξαιρετική εφαρμογή αριθμομηχανής.
2.Όσον αφορά τις φωτογραφίες, δοκίμασε το Zensis PhotoRite.

terrestial
8 Οκτ. 2007, 14:03
@ ababapanos
Πρόσεξε με αυτές τις εφαρμογές γιατί μια που είχα εγκαταστήσει διαπίστωσα ότι το μόνο που έκανε ήταν να προσπαθεί να στείλει κάτι μηνύματα σε αριθμό εξωτερικού.

Ναι, το παρατήρησα και εγώ. Το anti-theft στέλνει μηνύματα σε ένα αγγλικό νούμερο. Το κάνει μία φορά κατά την εγκατάσταση, γιατί έχει εξαρχής ρυθμισμένο ως τηλέφωνο ειδοποίησης το συγκεκριμένο. Ακόμη όμως και αν το αλλάξεις, στέλνει που και που μηνύματα σε αυτό! Μέσα σε 1 μήνα έστειλε 3 μηνύματα.

Με άλλα λόγια, η συγκεκριμένη εφαρμογή είναι στην πραγματικότητα ιός.

Το PhoneGuardian φαίνεται πιο αξιόπιστο, αν και μία προηγούμενη έκδοση που είχα δοκιμάσει ρουφούσε μπαταρία με το μπουρί.

gianpithio
8 Οκτ. 2007, 14:07
Το PhoneGuardian φαίνεται πιο αξιόπιστο, αν και μία προηγούμενη έκδοση που είχα δοκιμάσει ρουφούσε μπαταρία με το μπουρί.
Η v1.00 ειναι μια χαρα η v2.00 εχει προβλημα, εγω στο κινητο μου εχω την v1.00 :)

ababapanos
8 Οκτ. 2007, 14:55
mporei na mou pei kapios pos mporw na apoktisw prosvasi mesa sto E/resource kai na me afinei na mporw na ftiaxw fakelo ekei mesa? opos kai an prospathw kai apo file manager kai apo card reader sto pc , mou vgazei minima oti iparxei prostasia engrafis.

pos mporw na tin apenergopiisw? efxaristw polu!

OculatusAbis
8 Οκτ. 2007, 16:03
mporei na mou pei kapios pos mporw na apoktisw prosvasi mesa sto E/resource kai na me afinei na mporw na ftiaxw fakelo ekei mesa? opos kai an prospathw kai apo file manager kai apo card reader sto pc , mou vgazei minima oti iparxei prostasia engrafis.

pos mporw na tin apenergopiisw? efxaristw polu!

Πρόσβαση μπορείς να αποκτήσεις με το X-plore αν και πιστεύω πως πολλοί browsers σου δίνουν την ίδια δυνατότητα. Όσο για τη δημιουργία νέου φακέλου μάλλον δεν γίνεται γιατί ο φάκελος "Resource" μάλλον είναι φάκελλος συστήματος ;)

gianpithio
8 Οκτ. 2007, 16:03
Mε card reader εχει προστασια εγγραφης? βαλε την καρτα μεσα στο pc και κανε επανεκκινηση το pc και μεσα να εχει την καρτα μετα ξαναδοκιμασε..

ababapanos
8 Οκτ. 2007, 16:21
vasika auto pou thelw na kanw einai na ftiaxw enan fakelo "fonts" mesa sto E/resource gia na alaxw tin gramatosira tou kinitou. Auto thelw na kanw kai den me afinei. distixos mesa ston fakelo E/resource den iparxei idi fakelos fonts kai prepei na ton ftiaxw.

ola auta giati sto pythons to lexiko moy emfanizedi koutakia kai oxi ta ellinika. an xerei kapios alon tropo gia na ftiaxei auto as mou ton pei

gianpithio
8 Οκτ. 2007, 16:23
Οταν ειναι η καρτα μνημης επανο στο κινητο σου δεν μπορεις να σβησεις το φακελο fonts
..εκανες αυτο που σου ειπα πιο επανο??

ababapanos
8 Οκτ. 2007, 16:30
den thelw na svisw ton fakelo fonts. na ton ftiaxw thelw mesa sto E/resource kai na valw mesa ali gramatosira giati den iparxei...

gianpithio
8 Οκτ. 2007, 16:35
Bαλε την καρτα μνημης σου μεσα σε ενα card reader.. μετα μπες μεσα στο E/resource και φτιαξτον

ababapanos
8 Οκτ. 2007, 18:44
Bαλε την καρτα μνημης σου μεσα σε ενα card reader.. μετα μπες μεσα στο E/resource και φτιαξτον

toso diskola ta lew kai den me katalavenei kaneis? ipa oti ta ekana ola auta... kai se card reader kai pantou opote paw mesa sto E/resource gia na ftiaxw ton fakelo fonts pou thelw , den me afinei giati mou leei iparxei prostasia engrafis. omos auto to minima mou to vgazei mono mesa sto E/resource, se opiodipote alo simio mesa sto E/ an paw mafinei na ton ftiaxw.

mporei na voithisei kapios pou na xerei pragmatika ti na kanw?

gianpithio
8 Οκτ. 2007, 18:53
Δοκιμασε ετσι (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1754426#post1754426) να μπεις στο φακελο resource

panagis_89
8 Οκτ. 2007, 18:56
toso diskola ta lew kai den me katalavenei kaneis? ipa oti ta ekana ola auta... kai se card reader kai pantou opote paw mesa sto E/resource gia na ftiaxw ton fakelo fonts pou thelw , den me afinei giati mou leei iparxei prostasia engrafis. omos auto to minima mou to vgazei mono mesa sto E/resource, se opiodipote alo simio mesa sto E/ an paw mafinei na ton ftiaxw.

mporei na voithisei kapios pou na xerei pragmatika ti na kanw?

kati alo prepei na ftaiei file m...egw t sindew kanonika me mazikh apo8ikeush kai mporw na dimiourgisw fakelous sto E/resource .

gianpithio
8 Οκτ. 2007, 20:08
Oταν με το ALON Contact Guide επιλεγουμε backup contacts το αρχειο backup των επαφων μας που δημιουργειτε που αποθηκευετε??

ababapanos
8 Οκτ. 2007, 22:04
thelw na mou protinete mia efarmogi gia na mou pezei ola ta mp4 videos , giati to real player tou kinitou den mou ta pezei auta pou katevazw apo to net.

kai tha ithela ali mia efarmogi pou na kanei metatropes apo euro , se lira aglias kai dolaria. iparxei kati?

OculatusAbis
8 Οκτ. 2007, 22:12
kai tha ithela ali mia efarmogi pou na kanei metatropes apo euro , se lira aglias kai dolaria. iparxei kati?

Δοκίμασε το Converter II, γνήσιο της Nokia. Περιλαμβάνει και άλλου είδους μετατροπές (μήκη, θερμοκρασίες κλπ). Μικρό, απλό, αξιόπιστο και με ρύθμιση ισοτιμιών στις τρέχουσες. Πιστεύω θα σε ικανοποιήσει :)

ZiSiS_
9 Οκτ. 2007, 00:30
Υπάρχει εφαρμογή στη λογική του spot on και torch που να χρησιμοποιεί camera flash?

ababapanos
9 Οκτ. 2007, 00:38
efxaristw polu. wreo to converter II.

mia voithia akoma egatestisa to WebGate.Advanced.Call.Manager.v2 omos
diskolevome me Cr**k mou vgazei sfalma pistopiitikou oti imerominia kai an valw.... episis mesa ston fakelo pou katevasa ipirxe ena programataki signSIS.exe , ena sygn.exe kai ena BIN.key , auta pos litourgoun? kai pou tha vrw to .cer arxio pou zitaei?

efxaristw polu prokatavolika

gianpithio
9 Οκτ. 2007, 14:04
@ababapanos τo κρακ για να κανει εγκατασταση στο κινητο σου θελει sign, υπαρχει οδηγος στην αρχη του παροντος στο 1 ποστ. (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593)

Mε το φακελο resource τη εγεινε τα καταφερες? εαν οχι δοκιμασε αυτο:

1. Eπελεξε στo pc σου να φαινονται τα κρυφα αρχεια και οι φακελοι
2. Βαλε την καρτα μνημης στο pc
3. Κανε copy και μετα paste στο pc σου οτι υπαρχει μεσα στην καρτα εκτος απο το φακελο resource
4. Στο pc σου εκει που εκανες paste τα αρχεια δημιουργησε ενα φακελο με το ονομα resource ακριβος οπως το βλεπεις στην καρτα
5. Ανοιξε το φακελο resource της καρτας και παρε ολα τα αρχεια με copy και καντα paste μεσα στο νεο φακελο resource που εφτιαξες εσυ στο pc σου
6. Βαλε την καρτα μνημης μεσα στο κινητο σου και καντην format
7. Bαλε την καρτα στο pc και στειλτα ολα πισω
8. Μετα ξαναδοκιμασε στο φακελο resource εαν μπορεις να γραψεις

Περιμενω να μου πεις τι εγεινε.. :)

dnik69
9 Οκτ. 2007, 14:33
παιδιά ψάχνω αλλα δεν μπορώ να βρώ to best full screen caller. Μπορεί κάποιος να μου δώσει το link??

thanks

aris_21
9 Οκτ. 2007, 14:37
παιδιά ψάχνω αλλα δεν μπορώ να βρώ to best full screen caller. Μπορεί κάποιος να μου δώσει το link??

thanks

δες εδω
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1484370&highlight=screen+caller#post1484370
post #762

junglist
9 Οκτ. 2007, 16:36
thelw na mou protinete mia efarmogi gia na mou pezei ola ta mp4 videos , giati to real player tou kinitou den mou ta pezei auta pou katevazw apo to net.

Δοκίμασε το Core player.
Νομίζω παίζει τα πάντα.

ababapanos
10 Οκτ. 2007, 00:49
@ababapanos τo κρακ για να κανει εγκατασταση στο κινητο σου θελει sign, υπαρχει οδηγος στην αρχη του παροντος στο 1 ποστ. (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593)

Mε το φακελο resource τη εγεινε τα καταφερες? εαν οχι δοκιμασε αυτο:

1. Eπελεξε στo pc σου να φαινονται τα κρυφα αρχεια και οι φακελοι
2. Βαλε την καρτα μνημης στο pc
3. Κανε copy και μετα paste στο pc σου οτι υπαρχει μεσα στην καρτα εκτος απο το φακελο resource
4. Στο pc σου εκει που εκανες paste τα αρχεια δημιουργησε ενα φακελο με το ονομα resource ακριβος οπως το βλεπεις στην καρτα
5. Ανοιξε το φακελο resource της καρτας και παρε ολα τα αρχεια με copy και καντα paste μεσα στο νεο φακελο resource που εφτιαξες εσυ στο pc σου
6. Βαλε την καρτα μνημης μεσα στο κινητο σου και καντην format
7. Bαλε την καρτα στο pc και στειλτα ολα πισω
8. Μετα ξαναδοκιμασε στο φακελο resource εαν μπορεις να γραψεις

Περιμενω να μου πεις τι εγεινε.. :)

telika ola kala me ton fakelo resource ta katafera xari stis odigies sou.
me to sign tou ***** exw provlima. den mou dexete ta mail mou. ine efkolo kapios na mou ftiaxei ena pistopiitiko pou den mporw egw?

serfistas1
10 Οκτ. 2007, 10:50
Μια απλη ερωτηση. Εχω ως εφαρμογη το XP Theme που κατεβασα απο γνωστη ιστοσελιδα και μονη της εγκατασταθηκε στη μνημη του κινητου. Δεν ετρεξα το προγραμμα, θα δουλεψει καλα παροτι εξομοιωνει το περιβαλλον των xp αν το εχει δοκιμασει καποιος να μου πει λεπτομερειες?

Kitharas
10 Οκτ. 2007, 12:38
Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει τρόπος να δούμε ταινιες FLV του Youtube στο S60 με κάποιο αντίστοιχο codec η player.Ευχαριστω

pedja
10 Οκτ. 2007, 12:41
Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου κάτι. Τα θέματα(.sis) πως γίνεται να τα κάνω preview στον υπολογιστή :worry:?

ZiSiS_
10 Οκτ. 2007, 12:48
Υπάρχει εφαρμογή στη λογική του spot on και torch που να χρησιμοποιεί camera flash?

Anyone?:O

gianpithio
10 Οκτ. 2007, 16:03
Υπαρχει το S60SpotOn αλλα μην περιμενεις παρα πολλα
telika ola kala me ton fakelo resource ta katafera xari stis odigies sou.
me to sign tou ***** exw provlima. den mou dexete ta mail mou. ine efkolo kapios na mou ftiaxei ena pistopiitiko pou den mporw egw?
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2064167#post2064167
Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει τρόπος να δούμε ταινιες FLV του Youtube στο S60 με κάποιο αντίστοιχο codec η player.Ευχαριστω
Yπαρχουν καποια προγραμματα για το pc που οταν κατεβαζεις ενα video απο το Youtube το κατεβαζουν κατευθειαν σε .avi, κατεβασε το video που θελεις με ενα τετιο προγραμμα και μετα αφου θα ειναι avi στο pc σου με το ImTOO 3GP Video Converter η καποιο αλλο προγραμμα μετετρεψε το σε mp4 και μετα μπορεις να το δεις στο κινητο σου
Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου κάτι. Τα θέματα(.sis) πως γίνεται να τα κάνω preview στον υπολογιστή :worry:?
Δεν υπαρχει κατι τετιο, εγω τουλαχιστον δεν εχω δει
Παιδια ψαχνω ενα ke*gen*****r για το remindme γνωριζει κανεις που θα το βρω?
Το εχει στο xxxxxxxxxxxxx

therock
10 Οκτ. 2007, 16:24
Οποιος χρησιμοποιει το y-browser ξερει που μπορουμε να βρουμε πιο "μουρικα" κουμπακια γιατι τα εργοστασιακα ειναι πολυ χοντροκομμενα?

gianpithio
10 Οκτ. 2007, 16:36
Tι κoυμπακια ειναι αυτα που λες? :O :)

soulmate
10 Οκτ. 2007, 16:36
Κάποιο πρόγραμμα που να ψάχνει συνεχώς σαν ρανταρ για bluetooth συσκευές;

therock
10 Οκτ. 2007, 16:51
Αν ψαχνει σαν σοναρ πειραζει?

Χωρις πλακα ομως,τι ακριβως εννοεις?Να το εχεις στο παρασκηνιο συνεχως ανοικτο και να ψαχνει για συσκευες και να σε ειδοποιει οταν βρισκει καποια?

Software δεν βρηκα κατι τετοιο,αλλα για κοιτα λιγο σε αυτο το forum

http://www.wifi-forum.com/wf/showthread.php?t=44441

gianpithio
10 Οκτ. 2007, 16:54
Παλιοτερα υπηρχε το mobiluck που εκανε αυτο που θελεις αλλα δεν εχει βγει για τα κινητα μας, Καπου ειχα δει το mobiluck σε .jar βαλτο στο κινητο σου μπορει να κανει αυτο που θελεις..

condim
10 Οκτ. 2007, 17:59
Ψαχνω να βρω τη full εκδοση(οχι trial) του handyweather δωρεαν καθως και μια αλλη εφαρμογη που λεγετε voicemode 2 κι αυτη δωρεαν για το n95.Μπορειτε να με βοηθησετε;

gianpithio
10 Οκτ. 2007, 18:07
Ψαχνω να βρω τη full εκδοση(οχι trial) του handyweather δωρεαν καθως και μια αλλη εφαρμογη που λεγετε voicemode 2 κι αυτη δωρεαν για το n95.Μπορειτε να με βοηθησετε;
Διαβασε το 1 ποστ (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593) του παροντος, εκει που λεει:
Που μπορω να βρω εφαρμογες για το κινητο μου

Itchrist86
10 Οκτ. 2007, 18:33
Το Handy Weather δεν υπάρχει!
Όπως σου είχα πει και σε άλλο post που είχες ρωτήσει ξανά...
"Handy Weather, most likey won't work with a 'black' serial because the program connects to their server for the updates and will see that 'that' serial already exists. That's why probably this is not available for download".

therock
10 Οκτ. 2007, 18:36
to serial ομως δεν ειναι συνδεδεμενο με το imei?Πως θα το καταλαβουν?

myphone.gr
Όροι Χρήσης :: Προσωπικά Δεδομένα